R.K. Staatspartij HAARLEM LIJST 2 W. J B. VAN LIEMT VAN LIEMT, W. J. B. Alle Katholieke NUMMER 1 Haarlem, 20 Juni 2 kiezers en kiezeressen STEMMEN WOENSDAG B B 8 8 DINSDAG 20 JUNI 1939 Propaganda-verkie- zingsbureaux De verkiezingen van morgen Belangrijke mededeelingen 'aan! hen De waarde van één stem Waarom principieel? Voor de verkiezingen Pastoor Wennen en mr. Rohling spreken voor Bloemendaals R.K. kiezers Om GOED en GELDIG te stemmen moet 21 Juni a.s. slechts alléén het hokje voor den naam ROOD worden gemaakt. 1 3 jêJ&f VAN VAN Een laatste oproep KAPELAAN A. TH. L. HENDRIKS Benoemd tot waarnemend pastoor van Heer-Hugowaard Vooral wij LIEVEN DUVOSEL R.K. WANDELSPORTVER. ST. BONIFACIUS Liefdadigheidsmarschen op 9 en 10 September AGENDA Bioscopen 21 Juni Bioscopen Apotheekdiensten JUBILEUM N.Z.H.T.M R.K. Raadsleden vergaderen PROGRAMMA RADIO CENTRALE Woensdag 21 Juni BURGERLIJKE STAND REMBRANDT! STAD Evenals in het verleden gebruikelijk, zal de R.K. Propagandaclub op den dag der Ver kiezingen, morgen in verschillende dee- jen van de stad PROPAGANDA-VERKIE- *INGSBUREAUX openstellen, alwaar de R.K. kiezers (essen) nog de noodige inlichtingen kunnen bekomen. Aldaar kunnen dan nog na- "Uen en adressen worden opgegeven van Kie l's (essen), die bü het uitbrengen van hun stemplicht geholpen moeten worden, ofwel per auto naar en van het stemlokaal vervoerd die- len te worden, etc. De proppganda-dienst staat den geheclen Verkiezingsdag klaar om de Katholieke Kiezers kehulpzaam te zijn. De bureaux zullen zijn gevestigd: Debouw St. Bavo, Smedestraat (Binnenstad), "•eugdhuis, Teijlerplein (Parochie St. Jan). Jeugdgebouw, Begijnhof (St. Joseph). Weeshuis. Hagestraat 10 (O. L. Vrouw v. d. H.Rozenkrans) Debouw achter de Kerk, Zoetestraat (Par. St. Antonius). Eatechismuskamer, Kleverparkweg (Parochie H. Hart). Gebouw Landarb. Bond, Zaanenstraat 18 H. Liduina en H.H. Elisabeth en Barbara), "oorm. Kosterswoning, Rijksstraatweg 363 (Haarlem-Noord) Gebouw ,,Domi", Zandvoorterpad (Overveen). Clubhuis St. Baaf. Hoek Westergracht Leidschevaart (Kath. St. Bavo). VERKIEZINGS-AUTO-DIENST Nogmaals worden belanghebbenden er aan herinnerd, dat de propaganda-dienst van de K.K. Staatspartij ook op den a.s. verkiezings dag wederom een auto-dienst zal houden voor hen, die wegens ziekte of anderszins gehaald *h geholpen moeten worden bij de stemming. De auto-dienst zal zijn gevestigd op de na volgende adressen: Gebouw St. Bavo, Smedestraat (tel. 10049). Gebouw R.K. Landarb. Bond, Zaanenstr. 18 (tel.13383). ^oorm. Kosterswoning, Rijksstraatweg 363 (Haarlem-Noord) Gebouw ,,Domi", Zandvoorterpad, Overveen. alwaar de noodige opgaven kunnen worden Sedaan. JWS Aan den vooravond van den belangrijken ver- kjezingsdag meenen wij de kiezers en kiezeres- h nog eens op het volgende attent te moeten ^aken De stemplicht omvat alle personen, die v°ór 16 Mei 1939 den leeftijd van 25 jaar be ukten en op 1 Januari 1939 in de gemeente Q°nachtig waren. 2. Stem zoo vroeg mogelijk. Vanaf 8 uur zijn e stembureaux open. Om 5 uur wordt de stem- 115 gesloten. Neem bij het uitbrengen van uw stem ooral uw oproepingskaart mede en overhandig ?eze kaart aan den voorzitter van het Stem- Ureau. Ge ontvangt dan een stembiljet. Ga ^armede naar het stemhokje, vouw het biljet Öen en maak slechts het hokje rood vóór den ha; 'am van Van Liemt, no. 1 van lijst 2. hat Meer niet. Zorg er voor, dat u niets buiten hokje schrijft; geen punt of streep, dus 'ets, want anders zou uw stem ongeldig zijn. ^ouw het biljet daarna weer dicht en depo- eer het in de stembus. h. Heeft u zich vergist, vraag dan den voor- 'ter een nieuw biljet. 5- Zijt gij' eenigermate gebrekkig, kunt ge goed zien, hebt ge vrees niet meer precies J* hokje alléén rood te kunnen maken, ga gelijk met een familielid of kennis die Katholiek stemt naar het stemlokaal h vraag den voorzitter of hij of zij voor u ,?®(r stemmen, omdat ge zelf niet goed knnt eh. Dat moet de voorzitter dan toestaan! 0 Herinner bekenden in uw omgeving aan stemming. Niemand mag vergeten aan de ^ttuning deel te nemen. Hebt ge een kennis familielid die gebrekkig is, ga dan met hem haar mee ter stembus en laat hem of haar |h den voorzitter vragen, of u voor hem of ar mag stemmen. Geeó stem mag verloren 'I* ha' ,Heeft u geen oproepingsbiljet gekregen, is u toch verplicht aan de stemming deel bc nemen- Meldt u in dat geval aan het stem- feau, waar u gewoon is te stemmen en ver- Qv a dan den voorzitter om een stembiljet. Ter 1 ®rtuiging brenge men dan trouwboekje, be- Ungbiljet of ander legitimatiebewijs mede. jj. Is u of een van uw huisgenooten of ken- ssen ziek en vervoer per auto naar de stem- t s maar eenigszins mogelijk, meldt dit dan v stond aan een van de propaganda-bureaux d de R.K. Staatspartij. Stem op de lijst van de R.K. Staatspartij v «e overtuiging daarmede een heiligen plicht id Vuld te hebben en wees vooral morgen allen eigen omgeving propagandist (e). 10. Men stemt dus GOED: hoor slechts het hokje rood te maken vóór naam van Van Liemt, no. 1 van lijst 2. Het is U bekend hoe belangrijk het is, een 200 sterk mogelijke Katholieke fractie haar den gemeenteraad af te vaardigen. in het gemeentelijk leven hebben tal- tiike vragen en belangen recht op een Principieel katholiek antwoord en oordeel. Het is U dus ook bekend, hoe belangrijk 'edere stem is. Ook en vooral bij de ge meenteraadsverkiezing kan één stem, meer 0f minder op een lijst uitgebracht, bijzon her zwaar wegen. doen daarom nogmaals een beroep °P aller medewerking bij de thans te voe- Ï6h verkiezings-actie. Ieder in eigen kring Propagandist, doch laten vooral zij, die haarvoor in de gelegenheid zijn, hun bü- 2°r>dere hulp verleenen aan onzen propa- ®hnda-dienst. Tal van werkzaamheden moe- P wil onze actie een zoo groot moge- hk succes hebben nog worden verricht. °k op den verkiezingsdag zelf. Geen énkele stêm mag verloren gaan en daarvoor wordt dringend aller medewer king óók van de jongeren ingeroepen. Meldt u liefst spoedig aan bij een van de navolgende adressen; W. van Beeek, Schoterboschstr. 18, Haarlem. J. Loerakker, Zaanenstraat 18, Haarlem. J. Bonfrèr, Marsstraat 64, Haarlem. H. Knötschke, Kleverlaan 157, Haarlem. F IJland, Parklaan 59. A. Lips, Burg. Sandb.str. 32, Haarlem. A. v. d. Veldt, van 't Hoffstraat 296, Haarlem. W. Habraken, Antoniestraat 7, Haarlem. J. Felix, Amsterdamstr. 55, Haarlem. G. A. Topper, Julianalaan 143, Overveen. W. Tijssen, Ramplaan 51, Overveen. ALG. R.K. PROPAGANDACLUB De verkiezingscampagne is bijna ten einde. Over enkele uren is de strijd gestreden, is overwinning of nederlaag verzekerd. De gevolgen echter zullen zich vier jaren achtereen doen gevoelen. Dat ieder dit bedenke! Een stem, eenmaal afgegeven, blijft vier lan ge jaren haar beteekenis behouden. Eén stem, niet uitgebracht op de lijst der R. K. Staatspartij, kan beteekenen het gemis van een zetel meer; het gemis van een zetel meer beteekent het gemis van versterking van den katholieken invloed in den Raad gedurende de eerstvolgende vier jaren. Is een zetel meer of minder dan van zóó groot belang? Heeft het nu werkelijk veel te bedui den of in een gemeenteraad de invloed der ka tholieken grooter of kleiner is? Zijn zij die dit betoogen, niet wat al te veel politiek aangelegd en vergeten zij niet. te veel, dat, hoe wenschelijk een sterke katholieke vertegenwoordiging in de Kamers der Staten-Generaal ook moge zijn, bij den gemeenteraad dit belangrijk minder heeft te beduiden, wijl geheel andere factoren aldaar een rol spelen? Is het nu volstrekt onvermijde lijk de groote principieele vragen ook in den gemeenteraad een rol te doen spelen en ver dient het niet verre de voorkeur dat de leden van den raad principieele kwesties buiten be schouwing laten en zich beperken tot het be hartigen van het gemeentebelang, los van welke godsdienstige en/of politieke overtuiging ook? Hiertegenover zij het navolgende opgemerkt. De taak van den gemeenteraad ligt wel op een geheel ander terrein dan de taak der Ka mers der Staten-Generaal, doch ook in den ge meenteraad spelen, evenals in de Kamers, prin cipieele vragen een groote en belangrijke rol. Had de gemeenteraad uitsluitend te beslissen over de vraag of de Bakenessergracht al of niet moet worden gedempt en of de Gedempte Oude Gracht moet worden geasphalteerd dan wel van moderne klinkerbedekking voorzien, in waar heid, het bestaan van andere dan dempings- en niet dempings-, asphalt- en klinkerpartijen zou dwaasheid zijn. Doch aldus is nu eenmaal niet de feitelijke toestand. Bij woningbouw (zorg voor de groote gezin nen), belastingverordeningen (progressie, kin deraftrek, (rechtvaardige belastingheffing), on derwijs (voorbereidend bijzonder onderwijs), ge meente-exploitatie (bescherming van den mid denstand), aanbesteding of eigen beheer (be scherming van den zelfstandigen ondernemer), bescherming van de openbare orde en de goede zeden (bestaan hierover bij de verschillende po litieke groepeeringen niet verschillende opvat tingen?), bevordering van de volksontwikkeling (leeszalen, bibliotheken, volksvoorstellingen), bij al deze onderwerpen en bij nog talloos vele an dere, te veel om op te noemen, speelt de princi pieele overtuiging een belangrijke, ja, alles be- heerschende rol. Zoolang de opvatting, dat inzonderlijk het groote gezin moet worden beschermd, dat het onderwijs een godsdienstigen grondslag niet kat. ontberen, dat het particulier initiatief de voor keur verdient boven overheidsbeheer en dat de overheid slechts daar zelf moet exploiteeren. waar het particulier initiatief, om welke reden ook, tekort schiet, dat de overheid wel tot taak heeft de volksontwikkeling omhoog te stuwen en te bevorderen, doch daarnaast ook heeft den strengen plicht, om alles, wat onder het mom van volksontwikkeling, deze ontwikkeling veel eer remt en neerhaalt, te weren, dat handha ving der openbare orde niet alleen beteekent het door politiedwang voorkomen of beëindigen van relletjes, doch ook het bestrijden van het geen op geestelijk en zedelijk gebied de open bare orde ondermijnt, zoolang deze opvatting nog geen gemeengoed is, zoolang over deze en dergelijke punten zeer verschillend wordt ge dacht, is het noodzakelijk dat zij, die voren staande opvatting huldigen, zoo sterk mogelijk in den gemeenteraad vertegenwoordigd zijn. Zij of hij, die stemt, zich bewust van haar of zijn verantwoordelijkheid, stemt vóór alles prin cipieel! Voor haar of hem, die vóór alles principieel wil stemmen, is er slechts één lijst, die in aan. merking komt LIJST 2 VAN LIEMT Mr. Dr. F. A. BIJVOET Voorzitter R. K. Raadsfractie. In de St. Adelbertscampagne te Bloemendaal belegde de afdeeling BloemendaalSantpoort van de R. K. Staatspartij gisterenavond een verkiezingsbijeenkomst. Vele R. K. kiezers uit de gemeente Bloemendaal waren aanwezig, zoodat om half negen de zaal vrijwel gevuld was. Na het openingswoord van den voorzitter, den heer H. F. Heerkens Thijssen, verkreeg mr. F. P. Th. Rohling, voorzitter van de R. K. Raadsfractie te Bloemendaal, het woord. Over zijn rede, die hij ook dezer dagen te Overveen in „Domi" hield, hebben wij reeds uitvoerig Na de pauze was het woord aan pastoor H A. C. M. Wennen. De eerw. spr. zette aller eerst de beteekenis van deze gemeenteraads verkiezingen uiteen. Het moet thans om den vrede gaan en daarom is het noodig, dat door eensgezindheid de vrede bewerkt wordt. De mensch wenscht niets vuriger dan den vrede en er is ook geen grooter gave dan de vrede. Christus bracht als eerste boodschap aan de menschen den vrede. Met enkele verzen van Guido Gezelle vertolkte spr. dit nader. Er is in de laatste jaren een streven naar vrede, maar het is een vrede uit eigen belang en dus niet de vredesliefde van Christus. De gevolgen zijn dan ook niet uitgebleven en het bouwen van een vredespaleis bleek zelfs een paskwil te zijn. Te midden van de verdwaasde wereld klinkt nog steeds de roepstem van den Paus om al les te herstellen in Christus. Zoolang men door- joelt in een geest van socialisme en commu nisme en Gods leiding niet zal heerschen, ook in de gemeentebesturen, zal er geen ware vrede onder de menschen zijn. De H. Vader spoort ons katholieken dan ook aan tot krachtig bidden. Voorts moeten wij ons aansluiten bij de gedachten aan de nieuwe ge meenschap. Pastoor Wennen behandelde dan nog de vraag, wat eigenlijk kiezers zijn. Er zijn er ve len, die slechts toekijken en niet zelf besluiten. Met den tekst van de Genestet „handen uit de mouwen, courage en vertrouwen" toonde spr. aan, hoe wij katholieken aaneengesloten moeten blijven en ons principe moeten verde digen. Met een dankwoord aan beide sprekers en een krachtige aansporing van den voorzitter om Woensdag a.s. te stemmen op de lijst der R. K. S. P., werd deze enthousiaste bijeenkomst ge sloten. Geen strepen of andere bijvoegsels, anders is het biljet ONGELDIG. LIEMT, W. J. B. van KLEIN, M. L. A. BIJVOET, Mr. Dr. F. A. CASTRICUM, J. Ph. H. KLEIN SCHIPHORST, H. J. L. HILBRINK, M. C„ Arts KESSEL, J. G. van VELDT, A. J. van der WOLFF, Ch. C. BRANDENBURG, C. A. HOOIJ, Th. S. J. ANGENENT, A. J. M. BEEK, H. H. A. van SCHREURS, Mr. Dr. A. F. H. HEERKENS THIJSSEN, Mej. C. M. BONFRER, J. M. CAMPAGNE, Dr. C. BEEK, W. Th. A. van Op den Provincialen verkeersweg HaarlemUtrecht is Maandagavond ter hoogte van het stoomgemaal „de Cruguius" een ernstig verkeersongeluk geschied,De be stuurder van een „Dodge", komende uit de richting Hoofddorp, wilde link's af den Spieringioeg inrijden; op dit moment werd hij echter ingehaald door een gloednieu we „La-Salle", welke werd bestuurd door den heer C. Freriks uit Hïllegom, die nog trachtte te passeeren, hetgeen mislukte. De „La-Salle" greep de „Dodge", die zwaar beschadigd werd, in het linker spatbord. De „La-Salle" kwam in de Kruisvaart terecht met de wielen naar boven. De bestuurder kon met veel moeite worden gered Met groote geestdrift is reeds door verschil lende sprekers en door propagandalectuur een beroep op onze katholieke kiezers gedaan, om Woensdag a.s. te stemmen op lijst 2 van de R.K. Staatspartij. En zeer terecht, want afgezien van de altoos nog vrije keuze om persoonlijk er toe mede te werken, een zoo goed mogelijken gemeenteraad te vormen, komt daar naast de groote ver antwoordelijkheid, die men heeft ten opzichte van het kiezen van de juiste personen, die in de komende jaren onze stad wederom in goede of minder goede richting zullen besturen. De afgeloopen maanden hebben wel afdoende aan getoond, dat ook in onze gemeenteraden de specifiek christelijke beginselen worden achter- uitgesteld om deze plaats te doen maken voor meer wereldsche opvattingen, soms geheel in strijd met onze christelijke levensbeschouwing. Het is dan ook van het allergrootste be lang, dat wjj als oprechte katholieken, alles in het werk stellen, om onzen invloed in hei gemeentebestuur zoo groot mogelijk te doen zijn. Niet alleen ten opzichte van onze stoffelijke belangen, waarvoor ook regelmatig op de bres wordt gestaan, maar vooral voor onze ideëele verlangens om te komen tot een betere en gelukkiger samenleving. Oogenschijnlijk botsen de meeningen ten op zichte van de uitvoering dezer verlangens wel eens in den Raad, maar in den grond van de zaak is dat niet anders dan een tempo van uitvoering, uiteindelijk komt men altijd weer op de waarachtige basis: Rechtvaardigheid en naastenliefde. Deze pijlers van een nieuwe gemeenschap zullen ook wederom door de nieuw gekozen raadsleden met groote liefde en voortvarend heid nagestreefd worden. Daarom is het van zoo overwegend belang, dat wü alles in het werk stellen, om ook den laatsten soldaat, die. onze rijen versterken kan, te begeesteren en op te roepen! Arbeid voor ons volk, arbeid tegen volwaardig loon, de persoonlijkheid van den arbeider als mensch geëerbiedigd, zoo spoedig mogelijk naar vrijen arbeid in het vrije bedrijf tegen contractueele loonen, steun aan de groote ge zinnen inzake vermindering tarieven, verbetering- in positie vooral van hen, die de laatste jaren zeer groote offers hebben moeten brengen, openbare gezondheid bevorderen, woningbouw bevorderen en opruiming van krotwoningen, zullen vanzelf bevorderen, dat andere groepen, die dan steunen kunnen op een krachtige ar beidersbevolking, een beteren welstand krijgen. Maar boven al deze materieele belangen, die ons zwaar wegen, staat toch allereerst onze groote en machtige taak: Christus wederom brengen in het openbaar en maatschappelijk leven, door Zijn wetten wederom ingang te doen vinden in staat en maatschappij. Dit grootsche werk zal alleen in vollen om vang kunnen bereikt worden door een zoo sterk mogelijke fractie in den gemeenteraad van de RK. Staatspartij. Ook ten opzichte van het betrachten der distributieve rechtvaardigheid ten opzichte van het aanstellen van katholieken in openbare diensten, is een groote invloed noodzakelijk. De cijfers ten opzichte van deze toch zeker zeer onbillijke behandeling zijn zoo schreeuwend, dat niettegenstaande de bewering, dat alleen de beste en meest geschikte aangesteld worden, deze stelling totaal onhoudbaar is, tenzij men de katholieken als achterlijk gaat beschouwen. Daarom, Katholieken van Haarlem, geeft met vol vertrouwen uw steun en stem aan lijst 2 van onze R.K. Staatspartij, dat is alleen de partij, die èn uw geestelijk èn uw stoffelijk belang zoo zal behartigen, dat daarmede het waarachtig algemeene belang van allen wordt gediend Laat alle materieele problemen een oogenbiik achterwege en vervul met groot vertrouwen uw heiligen plicht door te stemmen op lijst 2 der R.K. Staatspartij. J. PH. H. CASTRICUM, Voorzitter R.K. Volkbond, afd. Haarlem. Zooals gebruikelijk zal ook mor genavond de uitslag van de ge meenteraadsverkiezingen in Haar lem. en omliggende gemeenten aan onze bureaux, Nassaulaan 51 be kend worden gemaakt. Ook de uitslag en ^van groote ge meenten in het land zullen daar gebulletineerd worden. Internationale samenwerking van componisten, werken worden ten gehoore gebracht van toon dichters uit 18 verschillende landen. Op Woensdag 21 Juni wordt Duvosel's „Aus- söhnung" voor sopraan, mannenkoor en groot orkest uitgevoerd. Het programma voor dien avond wordt per radio uitgezonden van 8.30 uur tot 10 30 uur. Soliste is Marta Schilling, het geheel staat onder leiding van den dirigent Otta Frickhöffer. Aussöhnung is het slotnum mer van den avond. Dat dit prachtige werk, dat hier ter stede meermalen werd uitgevoerd, bij dit belangrijke muziekfeest op het program ma werd geplaatst, is voor onzen stadgenoot Lieven Duvosel een groote voldoening en tevens een erkenning van zijn groote gaven als Toon kunstenaar. De weleerw. heer A. Th. L. Hendriks, kape laan der Kathedale Kerk, is, naar wij verne men, benoemd tot waarnemend pastoor te Heer Hugowaard (parochie H. Hart), ter vervanging van den herder dier parochie, den zeereerw. heer H. Brouwer, die om gezondheidsredenen tot minstens de maand September afwezig zal zijn. Reeds morgen zal de nieuwe pastoor zijn taak aanvaarden. Deze voor kapelaan Hendriks wel zeer eer volle onderscheiding beteekent voor de kathe drale kerk het gemis van een voortreffelijk priester en een beminnelijk kapelaan. Rustig, zonder ophef, maar plichtsgetrouw deed hij zijn werk en zijn druk beklante biechtstoel bewees, dat hij in de vier jaar van zijn verblijf in Haar lem veler vertrouwen heeft weten te winnen. Van de jonge dames- en meisjes-congregaties was hij de vrijwel ideale directeur en onder zijn leiding zijn deze dan ook gestadig in bloei toe genomen. Ook was hij belast met de zielzorg van de katholieke patiënten, om een of andere reden ter verpleging in het Diaconessenhuis werden opgenomen. De groote eenvoud van kapelaan Hendriks heeft hem de deur tot me nig hart ontsloten en zoo zullen tal van paro chianen hem noode als hun geestelijken leids man zien heengaan, maar hun beste wenschen en gebeden zullen hem ongetwijfeld vergezellen. Vandaag nog een enkel woord tot de „Mid denstanders", want morgen kennen we alleen Katholieken". Middenstanders, toont morgen, dat je steun pilaren bent van Staat (Stad) en Kerk, van recht en orde. „Steunpilaren", die eeretitel, waarmee zoo dikwijls de lof van je stand wordt bezongen. Of we het altijd waard zijn, ik weet 't niet, maar morgen wel. Morgen kan de R K. Staatspartij op eiken Katholieken Middenstander rekenen. Morgen zorgt ook de Middenstand voor een paar honderd extra stemmen. Morgen zal ons Credo niet allereerst zijn het lied van vrede en liefde, maarstrijdlied. En bij het weergal men van dit strijdlied veroveren wij den twaalfden zetel TH. S. J. HOOIJ Onze stadgenoot, de heer Lieven Duvosel, verblijft op het oogenbiik te Frankfort a. Main, waar, bij gelegenheid van het muziekfeest, ge- Zooals bekend organiseert bovengemelde ver- eeniging ten bate van Herwonnen Levenskracht en het Comité Winterhulp Actie van den Kath. Volksbond een grooten liefdadigheidsmarsch. Was aanvankelijk het plan dezen marsch te doen plaats hebben op 10 September, thans moet, gezien de vele inschrijvingen, er een 2de dag aan toe worden gevoegd en wel 9 Septem ber. De liefdadigheidsmarschen zullen dus thans gehouden worden op Zaterdag 9 en Zon dag 10 September as. De start vindt plaats vanuit het gebouw St. Bavo, Smedestraat, terwijl het parcours zoo fraai mogelijk is, t. w. door Aerdenhout en Bent veld naar Zandvoort Bad, alwaar de rust zal worden gehouden. Voor dezen marsch is een groot aantal prij zen beschikbaar gesteld door particulieren en vakvereenigingen, zoodat ruim 20 bekers, lau werkransen, takken en medailles te winnen zijn. Iedere deelnemer of deelneemster ontvangt een voor dit doel geslagen medaille. Inschrijvingen kunnen worden ingezonden bij den secretaris A. Selhorst, Graaf Willemstraat 13, Haarlem. Men zie de advertentie in dit nummer. Gebouw St. Bavo: St. Caecilia, 8 uur; Rechtsk. Bureau, 8 uur; Com. Winterhulp, 8 uur; Best. St. Joseph, 8.30 uur. Rembrandt: „Vemon and Irene Castle", 2.30, 7 en 9.15 uur (boven 14 jaar). Cinema: „Pacific Liner" en „Hotel Sacher", 2 en 8.15 uur (volwassenen). Luxor: „De gouden kooi", 2, 7 en 9.15 uur (boven 14 jaar). Frans Hals: „De zoon van Frankenstein" 2.30 7 en 9.15 uur (boven 18 jaar). Moviac: „Drie blauwe jongens en een blond meisje", 2.30, 7.15 en 9.15 u. (alle leeft.). Gebouw St. Bavo: Proza, 8 uur; R. K. Kies- vereeniging 8.30 uur. „De Leeuwerik", Kruisstraat: Jaarvergadering R. K. Electr. Werkgevers. Teylermuseum: Expositie 11—4 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 105 uur. Kunstzaal Leffclaar: Expositie 105 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. Rembrandt: „Vernon and Irene Castle", 2.30, 7 en 9.15 uur (boven 14 jaar). Cinema: „Pacific Liner" en „Hotel Sacher", 2 en 8.15 uur (volwassenen). Luxor: „De gouden kooi", 2.30, 7 en 9.15 uur (boven 14 jaar). Frans Hals: „De zoon van Frankenstein", 2.30, 7 en 9.15 uur (boven 18 jaar). Moviac: „Drie blauwe jongens en een blond meisje", 2.30, 7 en 9.15 uur (alle leeftijden). De Zondags- en avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond 'worden waarge nomen door de volgende apotheken: Th. Klinkhamer, Koninginneweg 69; Grijseels en v. Hees, L. Veerstraat 14; Frans Hals-apotheek, Fr. Halsplein 1. Steeds geopend zijn: C. E. Schotman, Binnen weg 206208; Elswout-Apotheek, Bloemendaal- scheweg 341; Apotheek Aerdenhout Zandvoort» schelaan, tel. 26772; Heemsteedsche Apotheek, Binnenweg 98, tel. 28197; de Bloemendaalsche Apotheek, Bloemendaalscheweg 85, tel. 22181. Heden herdacht de heer J. van Leeuwen, wegwerker bij de N. Z. H. T. M„ den dag, waarop hij 2'5 jaar geleden bij genoemde maat schappij in dienst trad. In den morgen ontving de jubilaris de afge vaardigden van het Jubileumfonds, die hem een fraai cadeau overhandigden, terwijl ook de directie van de Maatschappij vertegenwoor digd was door ir. B. Nughter. Een oorkonde en de gebruikelijke enveloppe met inhoud wer den den zilveren feesteling ter hand gesteld. Verder bracht de heer Van Leeuwen den dag in huiselijken kring door. organiseerd door den Permanenten Raad voor Smedestraat. De Kring Haarlem en Omstreken van de Vereeniging van R. K. Raadsleden in Neder land vergadert op Zaterdag 24 Juni, des na middags om 3 uur, in Gebouw St. Bavo, in de Programma 1: Jaarsveld en Hilversum I. Programma 2: Hilversum II. Programma 3: 8.00 Keulen; 10.20 Radio PTT Nord; 12.20 Ned. Brussel; 2.20 Keulen; 3.20 London Regional; 4.20 Keulen; 5.20 Fransch Brussel; 6.20 London Regional; 7.20 Ned. Brus sel; 7.35 Keulen; 8.30 Fransch Brussel; 10.20 Parijs Radio of Diversen. Programma 4: 8.00 Ned. Brussel; 9.20 Parijs Radio; 9.30 Radio PTT Nord; 9.50 Diversen of gram.muziek; 10.35 London Regional; 12.10 Droitwich; 2.20 London Regional; 2.40 Radio PTT Nord; 3.35 Droitwich; 6.35 Fransch Brus sel; 6.50 Ned. Brussel; 7.05 Droitwich. Programma 5: 8.00—7.00 Diversen; 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Dansmuziek (Opn. van Nat Gonella en Vic tor Sylvester): 1 Tiger Rag, 2 Dipsy Doodle, 3 Snake Charmer, 4 Flot Floot Floogie, 5 Tu- lip-Tuilp-Time, 6 Nagasaki, 7 Jubilee, 8 Let'er go, 9 Skrontch, 10 Honey Chile, (opn. van Nat Gonella); 11 Cinderella Sweethaert, 12 It's D'Lovely, 13 Moonlight, 14 I'll stand by, 15 Goodnight angel, 16 Is that the wa to treat a sweethaert, 17 Sweetest song in the world, 18 Daer love my love, 19 Sweethaert let's grow old together, 20 Please be kind (opn. van Victor Sylvester); 8.0012.00 Diversen. Geboren: 16 Juni. M. VisserBroere, z.; M. JansenJooren, z. 18 Juni. M. van der Moolenvan Schagen, z.; C. C. van der SluijsKlingers, z.; W. C. Luitjes de Cock, d.; W. J. SmalSikkink, d.; M. van Deldende Jong, d. 20 Juni. C. C. de HaanKok, z. HET BEROEMDE RADIO ORKEST, onder persoonlijke leiding van THEO UDEN MASM ANN komt Vrijdag a.s. natuurlijk in

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 5