Uitbreiding der M.T.S. 29 y Klopveegzuigers EGE r MET REEDERIJ ZWAAG NAAR DE VELUWE EEN VULPENHOUDER del^ Haarlem, 21 Juni ^/«IkZfisl^ffHIsSkYft' REISBUREAU W.A.C.O. WOENSDAG 21 JUNI 1939 "leuui gebouw van drie verdiepin- gen zal aan den Kleverpark weg verrijzen De plannen reeds goedgekeurd PROGRAMMA RADIO- CENTRALE Haarlemmers ter stembus De meesten gingen in de morgenuren HERWONNEN LEVENS KRACHT Zevende nationale loterij Donderdag 22 Juni MET POLS TUSSCHEN VLIEG WIEL GERAAKT ORGELBESPELING Faillissement C. J. Wennekers Piano-stemming Aanbesteding R.K. Turnclub E.X.V.O. Burgerlijke Stand Oblig.-leening Bisdom Osnabrück EinciHannBnaBacn-iBBEincinnDBBEiDDn KON. NED. HOOGOVENS Het doodelijk ongeval te Zandvoort Amsterdam-Harderwijk, ret. 60 ct., kind. 30 et. ESke Vrijdag 8.40 n. Urk en de Zuiderzeewerken EEN RONDVAART DOOR MOOI HOLLAND VIER-MEREN-TOCHT per „K.L.M. I" W. A. C. O.-REIZEN ZLJN ONVERBETERLIJK VOOR EEN DUBBELTJE RANJA EN MELK We zijn gelegen aan de Amsterdamsche Vaart, Daar waar de Verkeersagent naar U staart TENNIS JUBILEUM-TOURNOOI EINDENHOUT Het P.E.N. groeit! f 875.000.gevraagd voor urgente uitbreid ingswerken DE AARDAPPELREGELING De spionnage te Liverpool Duitsche consul teruggeroepen SPECIALITEIT VULPENHOUDERS AGENDA Bioscopen 22 Juni Bioscopen Apotheekdiensten Keuze uit 10 verschillende merken. De Stofzuiger Centrale HAGEMAN Jubileum bij de fa. Henri J. Carels i STAD It. t t f Öe Middelbare Technische School te Haarlem lijdt reeds vele jaren aan over bezetting en een chronisch gebrek aan tee- ken- en leslokalen. De aanmelding van hieuwe leerlingen bleef steeds stijgende, 2elfs in de slechte jaren 1933, 1934, toen de Werkloosheid, ook onder de Middelbare Technici, zorg baarde. Hoewel de school eerst in 1919 geopend Werd, was reeds binnen 15 jaren de bezet ting belangrijk grooter dan het maximum Waarvoor de school gebouwd werd. In de laatste jaren overtrof de aanmelding de Plaatsingsmogelijkheid met 100 pet. Het is niet te verwonderen, dat reeds vele laren terug plannen werden gemaakt om tot Uitbreiding van de gebouwen over te gaan. Zij JPoesten telkens worden uitgesteld door ver killende oorzaken. Eerst moest worden afgewacht of het voor schrijven vjfti gelijkvormigheid van de leerplan- ban voor alle Middelbare Technische Scholen P Nederland, met de invoering van gelijke toe- latingseischen, dus door gelijkschakeling van ^°eger ongelijk gewaardeerde scholen, den «footen toeloop naar Haarlem zou verminde- De stichting van een nieuwe school voor ®°Uwkunde en Weg- en Waterbouwkunde in "■bisterdam en de uitbreiding van enkele andere kolen zouden ook van invloed kunnen zijn op [J6 inschrijving te Haarlem. Noch het een, noch |jet ander heeft plaats gehad; het accres van Jj® aanmelding nam steeds toe. Daarbij kwam b°§, dat de behoefte aan afgestudeerde Mid- kbare Technici in ons land, ondanks de cri- jjb" steeds grooter werd. De jaarverslagen van paarlem spreken steeds van een dalende werk- °°sheid, ondanks een steeds grootere afleve- rjhg van afgestudeerden. Dit jaar is de toe- 'and zelfs zoo, dat het groote aantal afgestu deerden waarschijnlijk reeds voor het eind examen een verplaatsing' heeft verworven. .Het afwijzen van een groot aantal leerlingen bij toelating, heeft natuurlijk vele ouders ge dupeerd, maar de eigenlijke reden voor de uit leiding was gelegen in onderwijs-technische kenen, die wij niet uitvoerig behoeven te be keken. De toestand werd langzamerhand on houdbaar, zoodat tegen het einde van het vo- .'6e jaar het bestuur in een uitvoerig en ge documenteerd rapport den minister van Onder- Wijs, Kunsten en Wetenschappen verzocht, te kgen overgaan tot de uitbreiding. He toestemming werd spoedig verkregen en ort daarop werd een voorloopig plan voor de Uitbreiding ter goedkeuring aangeboden. In de °rige maand werden de plannen goedgekeurd dl werd het bestuur gemachtigd over te gaan ot het uitwerken van een definitief plan; te- -ks werd toestemming verkregen om met de höische Pensioenfondsen een leening aan te *aan voor het financieren van den bouw. Het plan van uitbreiding bestaat uit het oprichten van een gebouw van drie verdie pingen, ter grootte van ongeveer 30 bi} 10 "Peter, in den tuin van de M. T. S. Op den beganen grond en de eerste verdieping ko- •üen de nieuwe werkplaatsen voor hout- en Pietaafbewerking, waardoor deze ruimten in ^et bestaande gebouw vrij komen voor tee- ken- en leslokalen. Op de derde verdieping komt een nieuwe teekenzaal met leslokaal. *n het geheel zal de M. T. S. door dezen Uitbouw de beschikking krijgen over 3 extra kken- en 2 nieuwe leslokalen. E>e tuin biedt plaats voor de inrichting van nieuwe, afgesloten, half-ondergrondsche k'ielbergplaats. Tot nu toe werden de rijwie- 1 9 jfb gedeeltelijk geplaatst onder open afdak en in den tuin en verder in de gangen van de uhool. Deze rijwielberging veroorzaakte altijd j °°to opstoppingen en verkeersmoeilijkheden jp 'te gangen, en in den tuin waren de rijwie- steeds blootgesteld aan diefstal. Thans °rdt een afgesloten ruimte voor 250 rijwielen kaakt. Tevens wordt het aantal kleerkastjes "gebreid, waaraan ook groote behoefte be- '°hd. Einnen enkele maanden zal de M.T. S. haar 'jarig bestaan vieren. Ofschoon de uit leiding dan nauwelijks zal zijn begonnen, °'dt toch door haar aan het vierde lustrum bijzonder karakter verleend. Immers, het 'kt daaruit, dat de M.T.S. te Haarlem, in *0 opgericht, niet alleen ten volle aan het heeft beantwoord, maar ook, dat het be- Stl'Ur en het departement van Onderwijs met "to°t vertrouwen de toekomst tegemoet gaan. <U°or ve]e ou(jers van nieuwe leerlingen zal rjo vergroote mogelijkheid om een plaatsje aan m?® school te verkrijgen, een uitkomst zijn. De u "leiding beteekent een groot succes voor het v "Uür en den directeur, maar ook voor nun kkangers en oprichters, omdat de bestaans- v 0gehjkheid niet alleen is bewezen, maar alle kachtingen heeft overtroffen. e architect voor het nieuwe gebouw zal zijn !e beer j. c. Slagter, architect B. N, A., tevens kar aan de M. T. S. EUWS gional, 7.20 Radio FIT Nord, 7.50 Keulen, 9.20 Parijs Radio, 10.50 Boedapest, 11.00 Keulen. Programma 4; 8.00 Ned. Brussel, 9.20 Parijs Radio, 9.30 Radio PTT Nord, 10.05 Diversen, 10.35 London Regional, 12.05 Droitwich, 2.20 London Regional, 3.30 Droitwich, 5.05 London Regional, 5.20 Droitwich, 6.40 Fransch Brussel of Diversen, 7.00 Droitwich, 8.00 London Re gional, 9.20 Droitwich. Programma 5: 8.007.00 Diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Zangavond: 1. La Campagne di San Giusto, Choro Bel- monte; 2. Ay Ay Ay, Luigi Fort; 3. La Foletta, Erna Sack; 4. Tango del Rose, Hélène Cals; 5. Lolita, Wladislow Ladis; 6. Wien du Stadt mei- ner Traume, Richard Tauber; 7. Avé Maria van Schubert, Marta Eggerth; 8. Wenn der alte Brunnen rauscht, Joseph Schmidt; 9. Fa rewell. Charles Kullmann; 10. Sehnsucht, Za- rah Leander; 11. Amor di Pastorello, Choro Bel- monte 12. Si vous l'aviez compris, Luigi Fort; 13. Ganzonetta, Erna Sack; 14. Tango della Se- duzione, Hélène Cals; 15. Tu ca nun chiagne, Wladislow Ladis; 16. Im Prater bltihn wieder die Baume, Richard Tauber; 17. Serenade van Schubert, Marta Eggerth; 18. Liebe kleine Frau, Joseph Schmidt; 19. Love here is my heart, Charles Kullmann; 20. Yes Sir, Zarah Leander. 8.0012.00 Diversen. Haarlem ging ter stembus. En wij zouden er precies hetzelfde van kun nen zeggen als den vorigen keer. Namelijk, dat het weer rustig, erg rustig was. En dat de mees ten, overeenkomstig het gedane verzoek, in de morgenuren gingen. Aan het Hoofdstembureau in het Stadhuis wa ren hedenmorgen voor twaalf uur reeds de mees te stemmen binnen en ook bij vele andere stem- bureaux in de stad was dit het geval. Ook werd er druk gebruik gemaakt van de mo gelijkheid van autovervoer voor personen die in valide waren, of die in andere steden woonden. De commissie, samengesteld uit de R. K. Pro- pagandaclubs, had vanmorgen hiermede dan ook druk werk. Het was aanmerkelijk drukker dan bij de vorige verkiezingen en vanmorgen voor twaalf uur had men reeds ver over de 100 perso nen vervoerd. De auto's kwamen en gingen van en naar Delft, Amsterdam, Hilversum, Den Haag, Leiden, enz. Zooals in ons blad wordt medegedeeld, zullen de uitslagen vanavond aan onze bureaux aan de Nassaulaan worden gebulletineerd. Reeds enkele malen is reeds per advertentie aangekondigd de bijzondere groote en mooie nationale loterij van Herwonnen Levenskracht. Ditmaal is deze loterij wel bijzonder aantrek kelijk, gemaakt. Nu geen Rome-reis, maar geld prijzen en een groot aantal luxe- en huishou delijke voorwerpen. Noemen wij slechts 10 prij zen van 100.10 prijzen van 75.10 prijzen van 50.20 van 25.en 25 van 10.Dus naast het mooie doel: hulp te ver- leenen aan de tuberculosebestrijding, de kans op deze schitterende prijzen. Deze loterij is bestemd om meer patiënten te kunnen verplegen en wie zou daaraan niet willen medewerken en daarbij een kans om mooie geldprijzen te winnen. Om misverstand te voorkomen wordt nog medegedeeld, dat U het geld niet in handen krijgt, maar voor de waarde mag koopen, die men gewonnen heeft, in winkels welke men zelf uitkiest. De trekking zal reeds vóór 1 September ge schieden. Er bestaat buitengewoon veel belang stelling voor deze 'loterij en de loten gaan hier in de stad goed van de hand. Men wachte dus niet te lang met het koopen van een lot. Men laat dus zijn kans niet voorbijgaan. De prijs der loten en waar zjj verkrijgbaar zijn, zie advertentie in dit blad. ^"egramma 1: Jaarsveld en Hilversum I. Programma 2': Hilversum II. fj^ogramma 3: 8.00 Keulen, 10.50 Radio PTT Zg.1'0' 11.20 Droitwich of Diversen; 11.45 Pau- j 11.5° Radio PTT Nord, 12.20 Ned. Brussel, Keulen, 3.20 Diversen, 4.20 Keulen, 5.20 ^Sch Brussel, 5.30 Keulen, 6.20 London Re- Gisteren is in een bakkerij van de „Vooruit gang" aan de Voorzorgstraat een 18-jarige bak kersknecht met zijn rechterpols tusschen het vliegwiel van een machine geraakt. De jongen stak zijn hand door het vliegwiel toen dit stil stond, om een stuk deeg op te rapen. Juist op dat oogenblik zette de machinedrijver de ma chine weer in beweging. Hoewel hij haar direct weer stop zette toen hij den jongen hoorde gillen, bleek de pols toch reeds zoo ernstig beschadigd te zijn, dat overbrenging naar het St. Elisa- bethsgasthuis, na voorloopige behandeling door een dokter en O. D. noodzakelijk bleek. Op Donderdag 22 Juni, des namiddags van 34 uur, zal in de Groote- of St. Bavokerk een orgelbespeling worden gegeven door den heer George Robert. Het programma luidt als volgt: 1. Preludium e kl. t„ J. S. Bach; 2. Choral- vorspiel „Herzlich tut mich verlangen", Joh. Brahms; 3. Sonate III, A. Giulmant; 4. a. Feuil- let d'Album, b. Regrets, C. F. Hendriks; 5. Pre- ludio e Fughetta, H. Andriessen; 6. Grand Choeur, Jos. Jongen. Het weekblad Handelsbelangen neemt o.m. op de crediteurenlijst in bovengenoemd faillissement. Deze lijst telt 26 crediteuren, waarvan 2 met be twiste vorderingen. Het totaal passief bedraagt 81.683,66, waarvan preferent 57.847,30 en betwist 79,73. De baten bedragen 40.000 plus een drietal pro memorie posten bestaande uit roerende goederen, uitstaande vorderingen en huuropbrengst onroerende goederen. De voornaamste crediteuren zijn: Coöp. Boerenleenbank borgstelling, kosten en rente gedeeltelijk preferent 12.195. Coöp. Raiffeisenbank borgstelling, 2e hypo theek en rente preferent 10.042,92. Leidsche Spaarbank geldleening le hypotheek en rente preferent 41.895,67 Zelfs voor den man, die er zijn be roep van maakt te stemmen, was deze dag er een, waarop een bijzon dere taak vervuld moest worden. De pianostemmer liep door de hal van het stadhuis naar het stemlokaal en keurde het klavier van Haarlems burgerij. Dit is de grootste aller Haarlemsche piano's. En de belangrijkste. Er hangt veel van af voor hen, die naar de liederen van dit instrument luisteren, dat de tonen zoo zuiver mogelijk zijn. En de pianostemmer wist, dat er bij de twaalf octaven van dezen machtigen vleugel noten zijn van grooten klank rijkdom. En ook, dat er toetsen waren, die nog nooit geluid hadden gegeven. Hij stond in net stemhokje en keurde. Het pedaalwerk van B. en W. kwalifi ceerde hij als uitstekend, maar hij vond toetsen, die veel lawaai gaven, maar weinig klankschoonheid, en hij woog de bas van mr. dr. Bijvoet af tegen de so praan van mr. Drilsma. De pianostemmer verrichtte een ver antwoordelijk werk, een werk w'aarvan, naar hij wist, veel afhing. Toen hij uit het stemhokje kwam, glimlachte hij tevreden. Hij had gezocht en gevonden. Het octaaf met een machtig geluid, vrij van dissonanten; dat octaaf heb ik wat versterkt, zei de pianostem mer. Na hem, voor hem en gelijk met hem hebben anderen de piano gekeurd. Men hoeft geen pianostemmer te zijn, om zuiverheid van klank van valsche tonen te onderscheiden. Het zal vanavond blijken, dat vele on zer burgers gevoel hebben voor muziek. De hoofding.-dir. van den Rijkswaterstaat, belast met de uitvoering van den dienst der Zuiderzeewerken, heeft heden aanbesteed het maken van een gedeelte leidam en een scheep vaartgeul ten Zuiden van den Meerdijk van den Noord-Oostelijken polder bij Schokland, met bijkomend werk. Laagste inschrijver was D. Blankevoort te Bloemendaal voor 533.000. Het oefenuur op heden, Woensdag, is niet als gewoonlijk in de Leonarduszaal, maar in de gymnastiekzaal van de Zusters in de Koning straat, ingang Stoofsteeg. Geboren 19 Juni: K. Prins—Koers, d.; F. C. H. van Emmerikvan Dam, d.; 20 Juni: H. H. GoldschmedingPos. z.; 21 Juni: M. A. E. Mok- kenstormSteffers, d.; 19 Juni: G. Glimmerveen Zwaansdijk. z.; 19 Juni: M. M. Schaadvan óer Velden, z.; 20 Juni: P. L. SchultzReusche d.; 21 Juni: P. Blonkvan Loenen, z.; 20 Juni: A. M. MuldersMarchand, d. Ondertrouwd 21 Juni: T. Commelter en S. C. A. van Sitteren; A. Moorhoff en A. J. A. Collé; J. A. Hesseling en K. Lohman; W. J. Rutte en H. M. den Turk; A. J. Wijtkamp en B. van Kleef; L. M. Koster en M. Gooijer; C. J. Ritzer en P. G. de Wit; A. G. Brandsma en W. de Heer Kloots; E. J. Kroese en M. J. Paap; P. Zuurendonk en N. J. Einmahl; H. J. Teeuwen en G. van Zanten. Gehuwd 21 Juni: J. A. Ni/man en G. M. Kuil- boer; S. Broersma en E. Ariens; E. Buur en C. M. Janssen Steenberg; C. A. A. M. Schneider en Z. Csicso; J. Adriaanse Cappel en L. Hoogen- berg; J. A. Jonker en A- M. van der Valk; P. Woudenberg en M. W. J. E. Habich; K. Verkade en A. A. Berghuijs; J. van der Meij en J. C. Hamans; J. Wieringa en G. Jonkman; M. van der Walle en B. Jonker; G. Geilings- en J. Dijk stra; J. T. van Vessum en J. H. H. Westbroek; A. J. Koster en M. J. Koek; J. T. J. Pasch en W. Koch; H. van Hulst en J. G. van Maasdam; J. Th. Swarte en H. A. M. Kuenen; G. M. ter Weer en H. Komen; A. J. Meunier en M. J. Visser; J. Baks en Z. Graudans; F. J. M. Brands en E. M. Jonckbloedt. Het Vereenigd Trusteekantoor roept houders van obligaties, deel uitmakende van de 5 pet. (7 pet.) oorspr. 10-jarige obligatieleening ten laste van het Bisdom van Osnabrück te Osna brück, oorspronkelijk groot ƒ400.000 nom. pro resto ƒ339.500 anno 1927, op tot een vergade ring te houden op Woensdag 5 Juli a.s. De agenda luidt o.a.: goed te keuren, dat de rente vanaf 1 October 1937, dus aan te vangen met de coupon per 1 April 1938, voor den geheelen duur der lee ning wordt vastgesteld op 314 pet. per jaar, onder afstand van verwaarborging van het meerdere; goed te keuren, dat de aflossingen ad 40.000 8 Zooals gebruikelijk zal ook heden- avond de uitslag van de gemeen- 0 p teraadsverkiezingen in Haarlem en, B omliggende gemeenten aan onze B bureaux, Nassaulaan 51, bekend p worden gemaakt. B Ook de uitslagen van groote ge- B meenten in het land zullen daar p gebulletineerd worden. ei 'sjaars niet geschied zijn in de jaren 1936 1937 en 1938 en dat er geen tusschentijdsche aflossingen zullen plaats vinden, doch dat het geheele kapitaal pro resto 339.500 betaalbaar wordt gesteld op 1 Oct. 1950, met dien ver stande, dat, indien terugbetaling in Nederland- sche munt ingevolge de Duitsche deviezenbe- palingen eerder mogelijk is, terugbetaling zal moeten geschieden uiterlijk op den eerstvolgen- den coupondatum, nadat de deviezenbelemme- ring voor wat betreft de hoofdsom is opgehe ven, doch niet vóór 1 Oct. 1945. Toelichting: de onderhavige leening werd destijds uitgegeven ten behoeve van het St. Marien-Hospital te Osnabrück het Mütter- heim in Nette, alsmede het Sauglingshaus te Hamburg-Radtstadt. Met uitzondering van het St. Marien-Hospi tal hebben de overige inrichtingen jaarlijks een deficit te boeken, vandaar het verzoek van het Bisdom voor rente-verlaging. Dr. C. J. K. van Aalst, die sedert de oprich ting der N. V. Koninklijke Nederlandsche Hoog ovens en Staalfabrieken in 1918, zitting heeft gehad in den Raad van Commissarissen dier mij. en o.a. gedurende de laatste vijf jaren als presi dent-commissaris is opgetreden, heeft den wensch te kennen gegeven, deze functie thans neer te leggen, evenwel met bestendiging van zijn lid maatschap van den Raad van Commissarissen. In een dezer dagen gehouden vergadering van den raad werd dr. F. H. Fentener van Vlissin- gen tot zijn opvolger benoemd, terwijl mr. D. Crena de Iongh naast dr. E. Heldring als onder voorzitter van den raad is aangewezen. Omtrent het tragisch ongeval, dat aan de 7-jarige Willy Nys het leven heeft gekost, kun nen wij nog het volgende mededeelen: De trein was om drie minuten voor half zeven van het station Zandvoort vertrokken en had nog geen kilometer afgelegd. De snelheid be droeg dan ook hoogstens veertig kilometer per uur. Op het allerlaatste moment kwam het meisje op de baan en alhoewel de bestuurder uit alle macht remde, hetgeen bleek uit een duidelijk remspoor op de rails, kon hij het on heil niet meer voorkomen. Het meisje werd door de treeplank gegrepen en terzijde van de baan geslingerd. Onmiddellijk was hulp ter plaatse en werd het kind overgebracht naar het kantoor van de woningbouwvereeniging „Eendracht Maakt Macht." Dr. C. J. Tichelaar constateerde een schedelbasisfractuur, waar door het kind op slag gedood moet zijn. Van zelfsprekend veroorzaakte het droevig ongeval in de dichtbevolkte woonwijk Plan Noord veel opschudding. Op de plaats van het ongeval was o.m. aanwezig commissaris van politie mr. Ph. J. L. Reijinga. Onder diens leiding werd direct een aanvang met het onderzoek gemaakt. Ge bleken is, dat het kind nog gewaarschuwd is door den heer W. Paap, doch het was reeds te laat. He£ lijkje is naar de ouderlijke woning- overgebracht. In dit verband meenen wij er nog op te mo gen wijzen, dat dé politie bij voortduring in de omgeving van dezen overweg oplet of zich ook personen over den overweg begeven, die den slagboom oplichten. Talrijk is 't aantal gever- baliseerden. Slechts enkele dagen terug werden "nog vier personen bekeurd terzake van ge noemde overtreding. Dit afschrikwekkend voor beeld zal hopelijk niet nalaten bij het publiek nogmaals het besef bij te brengen, dat een af gesloten spoorwegovergang niet betreden mag worden. Wanneer door de ouderen het slechte voorbeeld wordt gegeven, kan het niet anders of jongeren zullen dit nadoen zonder het ge vaar te beseffen. Daarenboven verdient het aanbeveling om deze slagboomen van een an dere constructie te voorzien, waardoor het uit gesloten geacht kan worden, dat het publiek zelf naar willekeur den overweg kan overste ken. Vertrek dagelijks 8.40 en 10 uur, Zaterdag 8.40 en 2.30 uur. Retour f 1.Afvaart de Ruyterkade, Steiger 2. Telefoon 41207 Van Harderwijk vertrek 1 uur. Retour URK 60 cent via Brasemer- en Kagermeren, over Westeinderplas tot Leiden. Afv. dagel. 10.30 Sloterkade b/d Zeilbrug. Retour f 1.Kind. f 0,50 Inlichting en dienstregeling gratis. Tel. 80993 ROKIN 64a AMSTERDAM TELEFOON 35435 Agentschappen voor Haarlem GEBR KORSTJENS, Boekhandel, Barteljorisstraat 32 GEBR; KORSTJENS, Boekhandel, Houtplein Haarlemsche Reiscentrale, Marnixstraat 94 r., Noord Onze regelmatig doorgaande reizen: 3 d. LUIK en BRUSSEL F 25.— 3 d. EIFEL en AHRDAL 22,50 4 d. ARDENNEN 32,— 4 d. LUXEMBURG 33,50 4 d. LANGS DEN RIJN 30,— 5 d. BELG. ARDENNEN en BOUILLON 39,50 5 d. RIJN, TAUNUS en MOEZELDAL 40.— 6 d. LUXEMBURG 46,50 6 d. VOGEZEN 51,50 6 d. ZWARTE WOUD 51,— 8 d. BEIERSCHE ALPEN 71,— 8 d. VOGEZEN 68,50 8 d. ZWITSERLAND 72,50 10 d. ZWITSERLAND 88,— 12 d. KASTEELEN v/d LOIRE, PARIJS en VOGEZEN 102,50 14 d. DOLOMIETEN en de ITAL MEREN 120,— Vraagt Uitvoerig Programma Het laatste, zooals van ouds, goed voor elk Zoo ook KARNEMELK, GRENADINE, ANANAS en KWAST, Dus voor heel weinig is U onze gast. Dit zijn de prijzen voor kinderen beneden 10 jaar. Nu voor de ouderen, luistert U maar. Voor 20 cent Thee en Koffie met room, Dat lust ieder tusschen Den Helder en Bergen op Zoom. Wilt U op andere wijze Uw dorst gaan lesschen? Ook voor dien prijs bier, champagnepils en kogelflesschen. Heeft U honger? Geen bezwaar. De pan op 't vuur en 't is zoo weer klaar. Dinsdagavond werden de wedstrijden voor het B-tournooi voortgezet, waarbij voor de ver schillende nummers niet alleen de voorronden voor de derde klassers aan de orde kwamen, maar ook reeds verschillende tweede klassers werden ingeschakeld. Reeds nu bleek, dat in de verschillende nummers een felle strijd zal worden gevoerd en in verschillende partijen viel de beslissing eerst na 3 sets. Met betrekking tot het A-tournooi kar. thans als vaststaand worden medegedeeld, dat ook het uitkomen van Wiegers zeker is. De bezetting wordt dus wel bijzonder sterk wat de aantrek kelijkheid van het tournooi slechts kan verhoo- gen. De uitslagen van den tweeden dag luiden: Heeren-enkelspel (voorronden): 2'e ronde: Poer- nomohadiC. J. van Kempen 911, 61, 86; W. J. C. Olivier—R. P. Smit 6—3, 11—9; H. H. MeijerJ. F. Saarberg 46, 62, 62; W. G. ten Houte de LangeG. H. L. Bakker 61, 60; J. S. de GrootB. Wiemeyer 60, 6—2; J. F. T. Klok—H. Weidema 7—5, 0—6, 8—6; S. Hiem- straP. Josso 64, 63; S. Hamaguti—W. Ve nemans 61, 68, 60; KleinDeegenaar 6—2, 7—5. 3e ronde; V. d. VeerT. de Booy 57, 6—0, 62; PoernomohadiDriehuizen 63, 63; J. A. NielandH. E. Rüsch 6—2, 2—6, 8—6. Ged. Staten van N.-Holland schrijven aan Prov. Staten: Aan het toenemend gebruik van electrische energie voor diverse doeleinden waarbij ge dacht wordt aan electrisch koken, warmwater voorziening, electrisch lasschen, grondverwar- ming, woningbijverwarming, koelen van land en tuinbouwproducten, diverse toepassingen in de pluimveeteelt enz. werd in de laatste ja ren het hoofd geboden door het tot stand bren gen van op zichzelf staande verzwaringen in de laagspanningsnetten op de plaatsen, waar de zich in die netten bevindende capaciteits-reser- ves verbruikt waren; ook werden in dergelijke gevallen wel in de betrokken omgeving één of meer nieuwe voedingsstations gebouwd. Er zijn echter verscheidene gemeenten, waar de vraag naar electriciteit in verband met de bovenge noemde toepassingen zoo belangrijk het normale accres overtreft, dat dergelijke plaatselijke ver beteringen niet meer toereikend zijn. Teneinde nochtans aan de vraag te kunnen voldoen, is het noodzakelijk geworden om op ruimer schaal dan tot nog toe gebruikelijk was, en in versneld tempo, tot het versterken der laagspannings netten en het stichten van nieuwe voedingssta tions over te gaan, waarbij tevens aan uitbrei dingen van het 10.000 volt-net gedacht zal moe ten worden. In de eerstkomende jaren zal uit dien hoofde rekening dienen te worden gehou den met de noodige uitgaven. Vöor de meest ur gente gevallen moesten evenwel reeds terstond maatregelen genomen worden, en werden in overleg met den Raad van Toezicht op de Pro vinciale Bedrijven en na verkregen machtiging van ons College door het bedrijf in verschillende gemeenten verzwaringswerkzaamheden in uit voering genomen tot een totaal geraamd bedrag van f 632.760; plannen voor verzwaring van netten in nog eenige andere gemeenten zijn op het oogenblik in een gevorderd stadium van voorbereiding. Voor de bestrijding van laatstbedoelde uitga ven werden de desbetreffende stèiposten van de begrooting voor buitengewone inkomsten en uitgaven aangesproken. Waar deze algemeene stelposten er echter niet op berekend zijn om dergelijke bijzondere, onverwachte uitgaven te dekken, blijken de verleende credieten thans niet meer toereikend om daarmede de normale uitbreidingen gedurende de nog komende maan den van het jaar 1939 te financieren. Aanvulling dezer credieten is in verband daar mede noodzakelijk en daarom wordt thans aan gevraagd, bij suppletoire begrooting 1939, een bedrag van f 875.000, Dames-enkelspel (voorronden): le ronde: mej. T. Kuiper—mej. W. L. Beyst 61, 62. 2e ronde: mej. A. M. van Heesmej. R. E. Sikkens 36, 63, 36; mevr. G. Smit-Pop- mamej. N. Kat 64, 46, 62; mevr. Hop- penermej. T. Kuiper 62, 8—6; mej. v. Noortmej. Corba 64, 57, 63; mevr. Mo- naschmej. Hendriks 63, 64. le ronde, tweede klassers: mej. A. Schroder— mej. Eyndhoven 62, 46, 62; mevr. Van Eckeltmevr. Venemans 6—3, 63; mej. Mos mej. J, de Groot 63, 63. Heeren-dubbelspel (voorronden)J. de Graa'ff en C. A. SchipperN. J. Adriani Engels en R. H. J. Kiek 64, 63; T. de Booy en B. Wiemeyer w. o. Dames-dubbelspel (voorronden)mevr. A. van Eckelt en mevr. T. Scholtenmevr. J. Knoop en mevr. A. v. d. Berg 63, 63; mej. Dekker en mej. Sikkens—mevr. Smit en mevr. Dils 0—6, 7—5, 6—3. Gemengd dubbelspel (voorronden): J. H. Knoop en mevr. Spronkv. d. Klis en mej. A. Kuiper 61, 75; Josso en mw. JossoHoppe- ner en mw. Hoppener 6—3, 36, 7—5; Alofs en mw. AlofsLindner en mej. Janssen 64, 62. Ten aanzien van de vroege aardappelen zijn de volgende regels gesteld; De ophoud- en vergoedingsprijzen voor de in de A-groep opgenomen aardappelsoorten zijn: voor groote en bonken minimumprijs 5, ver- goedingsprijs idem. Voor afwijkende groote en bonken, minimumprijs 5, vergoedingsprijs 4; drielingen minimum- en vergoedingsprijs 3, afwijkende drielingen minimumprijs 3, ver goedingsprijs 2; kriel minimumprijs 1, ver goedingsprijs 0.40, alles per 100 kg. De groote en de bonken, welke doordraaien op de veilingen, vanwaar de uitvoer naar Duitschland in verband met den Colorado kever op een A-certificaat van den Planten- siektenkundigen dienst is toegestaan, mogen niet worden overgeveild, ook niet voor export naar andere landen. Aan deze veilingen worden de groote en bon ken, welke doordraaien, voorloopig voor reke ning van de veiling opgeslagen. Aan alle andere veilingen mogen de groote en bonken, welke doordraaien voor export naar andere landen dan Duitschland worden over geveild tegen een minimumprijs van 3. Bij export van deze aardappelen zullen de exporteurs en de veilingen zich op de hoogte hebbeh te stellen in hoeverre voor dezen uitvoer in verband met den Coloradokever een B-cer tificaat van den Plantenziektenkundigen dienst vereischt is. De exporteurs van deze aardappelen betalen aan de veiling den ophoudprijs van 5 en declareeren bij de N.G.F.C, het verschil tus schen den ophoudprijs en hun aankoopprijs. Nadat de export is aangetoond wordt het prijs verschil door de Centrale aan de exporteurs terugbetaald. LONDEN, 20 Juni (Reuter). De Duitsche consul-generaal te Liverpool, wiens naam in verband met een spionnage-kwestie is genoemd, heeft uit Berlijn instructies ontvangen om naar Duitschland terug te komen. De mooisie beloning na een geslaagd examen ANEGANG14 TEU1963 HAARLEM Gebouw St. Bavo: Proza, 8 uur; R. K. Kies- vereeniging 8.30 uur. „De Leeuwerik", Kruisstraat: Jaarvergadering R. K. Electr. Werkgevers. Rembrandt: „Vernon and Irene Castle", 2.30, 7 en 9.15 uur (boven 14 jaar). Cinema: „Pacific Liner" en „Hotel Sacher", 2 en 8.15 uur (volwassenen). Luxor: „De gouden kooi", 2.30, 7 en 9.15 uur (boven 14 jaar). Frans Hals: „De zoon van Frankenstein", 2.30, 7 en 9.15 uur (boven 18 jaar). Moviae: „Drie blauwe jongens en een blond meisje", 2.30, 7 en 9.15 uur (alle leeftijden). Gebouw St. Bavo: Kernverg. Bouwvakbond, 8 uur; Best. Spoorwegpers., 8 uur „Rasko nijn", 8 uur R.K. Bevolkingsbureau, 8 u. Fed. Gr. en Fr. handel, 8 uur. Protestantenbond, Berkenstraat 10: Lucht bescherming, 8.15 uur. Teylermuseum: Expositie 114 uur. Kunstzaal De Bois; Expositie 105 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 105 uur. Frans Halsmuseum; Expositie 105 uur. Rembrandt: „Vemon and Irene Castle", 2.30, 7 en 9.15 uur (boven 14 jaar). Cinema: „Pacific Liner" en „Hotel Sacher", 2 en 8.15 uur (volwassenen). Luxor: „De gouden kooi", 2, 7 en 9.15 uur (boven 14 jaar). Frans Hals: „De zoon van Frankenstein" 2.30 7 en 9.15 uur (boven 18 jaar). Moviae: „Drie blauwe jongens en een blond meisje", 2.30 en 9.15 u. (alle leeft.). De Zondags- en avonddiensten der apotheken, zullen tot en met Vrijdagavond worden waarge nomen door de volgende apotheken: Th. Klinkhamer, Koninginneweg 69; Grijseels en v. Hees, L. Veerstraat 14; Frans Hals-apotheek, Fr. Halsplein 1. Steeds geopend zijn: C. E. Schotman, Binnen weg 206208; Elswout-Apotheek, Bloemendaal- scheweg 341; Apotheek Aerdenhout Zandvoort» schelaan, tel. 26772; Heemsteedsche Apotheek, Binnenweg 98, tel. 28197; de Bloemendaalsche Apotheek, Bloemendaalscheweg 85, tel. 22181. GED. OUDE GRACHT 52 TELEF. 12762 HAARLEM Dinsdag 20 Juni j.l. herdacht de heer J. J. van Oerle den dag, waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de N.V. Electr. Luxebroodfa brieken voorheen Henri J. Carels. In de met groen versierde fabriek werd de jubilaris allereerst toegesproken door den direc teur der vennootschap, den heer C. J. Taaie, die hem de zilveren medaille en oorkonde van de Ned. Verg. van Werkgevers in het Bakkers bedrijf overhandigde. De bedrijfsleiders, de heer G. J. Wanders, re leveerde wat de jubilaris voor het bedrijf be- teekend heeft en overhandigde hem een enve loppe met inhoud. De heer J. Geerlings sprak namens de col lega's van Van Oerle en overhandigde hem na mens het personeel een fraaie lamp. Tegelijkertijd heeft het personeel zijn direc teur, den heer C. J. Taaie, gehuldigd met het feit, dat hü 12% jaar directeur was van boven genoemde vennootschap. Na het officieele gedeelte bleef het personeel nog eenigen tijd gezellig bijeen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 5