Laatste Nieuws I Zoekt gij betrouwbaar Personeel? j Plaats dan een „Omroeper" voor 90.000 gezinnen Geen vorderingen te Moskou FRANKRIJKS POLITIEK WAAROM CULTUREELE HANZEDAGEN? aT!1!lYI11!I!l!HII!Ill!ll!!!I!lIIl||!lIin!nfnnnill!!ltlIl!1I11linYlf1ll!l11I1IU!lllll!l!!il!!IlI!iniIII!rnil!llllIllinilII!tfIII^ siiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiHuiiuitiiuiiiiiinitiiiiiuiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiuiimiiiiuiiiiin DONDERDAG 22 JUNI 1939 Een vlugge uitslag en een verblijdende CHR. ORATORIUMVEREEN. Kerkconcert op 30 Juni Gemeenteraadsverkiezingen VELSEN Communisten R.S.A.P. Christ. Dem. Unie 18679 5471 3494 1948 645 1668 1249 892 925 998 261 531 Staten 1939 22735 6258 4822 2006 881 2775 2532 1150 288 481 Raad 1939 22527 5844 3738 2374 968 2321 1237 909 2174 1458 972 70 462 De Gemeenteraads verkiezing R.K.S.P. en S.D.A.P, verliezen één zetel Nieuwe Fransch-Britsche voor stellen aan Molotof toonen geenerlei vooruitgang" Met Spanje hoopt Bonnet op be trekkingen van goede nabuurschap Turkije, Moskou en het Verre Oosten Boodschap van Salazar aan Londen Gemeenteraadsverkiezingen BEVERWIJK Britsch ambassadeur te Lissabon in Engeland De middenstand paraat! Gemeentebelangen Christ. Dem. Unie. Anti Rev. en C.H. Raad 1935 Raad 1936 (Fusie) 7826* 3110 1423 860 315 511 234 714 8563 3491 1670 704 470 445 498 217 633 Raad 1939 9834 4237 1583 1064 511 786 75 540 200 838 1M111I11111P i Rechtsche meerderheid ïn Beverwijk S. D. moesten een zetel afstaan aan de Christelijken De nieuw ge kozen* De ,,Piet Hein" te Vlissïngen NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT pi!llllll!linilllll!IIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIinilinilllllllllMn!ni!HlllllllllllimUllllltllllllllll!!IIMIIMIinH!l!lltHK!!| ^iifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinmiffiiiiitiiiiKiis STAD JWS Toen gisterenmiddag om vijf uur de stembus gesloten werd, haastten de 94 stembureaux zich de uitslag zoo vlug mogelijk bekend te maken. Om tien minuten voor half negen ontving onze Verkiezingsdienst den uitslag van het laat ste stembusbureau en eenige seconden later werd het eindresultaat op het zwarte bord en door middel van bulletins bekend gemaakt. Om tien uur kwam de extra-editie van de pers, die door de honderdkoppige menigte, wel ke buiten stond te wachten, met luid gejuich ontvangen werd. Men was zoo tevreden over de wijze waarop de uitslag was gebulletineerd, dat er verschillen de .hoeraatjes" opstegen, zoowel voor de pro- pagandaclub, aan wier ijver de vlugge uitslag voor een niet gering deel te danken was, als voor de Nieuwe Haarlemsche Courant en «Spaamestad". En dan een zetel winst, dat is wel iets om verheugd te zijn. Wij gelooven dan ook, dat heel katholiek Haarlem reden heeft tot tevredenheid. Omtrent den organist Cunningham, die bij het Kerkconcert der C.O.V. op 30 Juni in de Groote Kerk, alhier te geven, zijn medewer king verleent, kunnen wij onzen lezers de vol gende bijzonderheden mededeelen: George Dor- rington Cunningham werd te Londen geboren en ontving zijn eerste pianolessen van zijn moeder, daarna nog tijdens zijn schooljaren van den Lon- denschen musicus Josiah Booth. Na zijn school tijd volgde Cunningham de lessen aan de Kon. Muziek Academie te Londen en speciaal die voor orgelspel door dr. Charles Steggal. Reeds tijdens zijn studie ontving hij zijn eerste aan stelling als organist, en wel in de Congregatio nal Church te West Hampstead, alwaar hij van 1895 tot 1901 als zoodanig werkzaam was. In 1901 werd hij uit 70 candidaten gekozen tot organist van het Alexandra Palace te Lon den, waar hij eiken werkdag 2 concerten en bovendien nog één op Zondag gaf, in totaal 5000 a 6000 recitals. Tevens werd hij in het zelfde jaar benoemd tot organist van St. Ja mes' Church en later van nog enkele kerken in Londen en naaste omgeving. In 1925 verwisselde Cunningham Londen voor Birmingham, alwaar hij de benoeming tot stadsorganist aannam, terwijl hij vrijwel tege lijkertijd tot «organist der Universiteit van deze stad werd aangesteld. Vooral op het beroemde orgel in de Town Hall, waarop hij ongeveer 40 recitals per jaar geeft, heeft Cunningham groote triomfen gevierd. Zijn verdiensten wer den niet slechts erkend door zijn benoeming tot leeraar in orgelspel aan de Kon. Muziek Academie van Londen, maar eveneens door de verleening van den honorairen titel van Master of Arts (Doctor honoris causa) door de Uni versiteit van Birmingham. Geen inwijding van nieuwe of gerestaureerde orgels van eenige beteekenis in Engeland is volmaakt, zonder dat Cunningham bij die gele genheid het orgel bespeelt; Niet slechts in zijn vaderland, doch ook in Noord-Amerika en Canada, door welke landen hij tot tweemaal toe een tournée maakte, is deze organist bekend en gevierd. Het spreekt boekdeelen, dat in een stad als New York, waar 'swereld's prominenten ook op het gebied van orgelspel zich geregeld doen hooren, de geheele pers bij Cunningham's optreden unaniem en thousiast was over zijn spel. Vooral door zijn radio-concerten voor de B.B.C. heeft Cunningham ver buiten eigen landsgrenzen vele bewonderaars gevonden, ook in ons land. Wij twijfelen dan ook niet, of voor dit eerste optreden van Cunningham in ons land, en dat nog wel op het vermaarde orgel in Haarlem's Groote Kerk, zal veel belangstelling bestaan. Partijen Raad 1935 Totaal geldig Van onwaarde S.p.A.P. R.K.S.P. Christ. Hist. Liberalen Anti Rev. Neutr. Kiesver. Oud-Kath. Vrijz. Dem. Lijst Heeremans Aantal zetels 1935 27 1939 27 Percentages: S.D.A.P. 25.95 (29.29); R.K.S.P. 16.59 (18.70); C.H.U. 10.54 (10.43); Lib. Staatsp. 4.30 (3.45); A. R. 10.30 (8.93); Neutrale Partij 5.49 (6.69); Oud-Kath. Kiesv. 4.04 (4.78); V.D.B. 9.65 (4.95)R.K. Gr. Heeremans 6.47 Com- mun. Party 4.31 (5.34); R.S.A.P. 0.31 (1.40); C. D. U. 2.05 (2.85). Gekozen zijn: S.D.AP.: W. P. Visser. P. F. C. Roelse, J. v. Veer, W. Kastelein, A. N. Thomassen—Lind, E. Luikman, N. W. van Nifterick, O. Bakkels. R. K. Staatspartij: C. P. J. Maas, J. P. Nys- sen, H. H. Meijer, Mr. J. J. P. Tonino, J. A. Geelen. Chr, Hist. Kiesvereeniging: J. C. Dunnebier A. ten Broeke, H. Groeneveld. Anti-Rev. Kiesvereeniging: P. P. Vermeulen H. Homburg, A. Eikelenboom. Neutrale Partij: W. P. Mets. Comm. Partij Nederland: P. Weij. Vrijz. Dem. Kiesvereeniging: A. J. van Leu- sen, R. Verbeek. Oud-Kath.: G. Heijkoop. Liberale Staatspartij: A. de Groot Lzn. Lijst-Heeremans (R.K. diss.)J. Heeremans, S. P. J. Stevens. H. H. Meyer J. P. Nijssen C. P. J. Maas als mr. Vorstman niet in haar midden kan begroeten. Van de katholieke lijst is voorts de heer Gee len met voorkeurstemmen gekozen. Hopelijk zal hierover in onderlinge overeenstemming een oplossing worden gevonden. De SDAP heeft hier, evenals in verschillende andere gemeen ten, verlies moeten boeken. Verschillenden van de zittende raadsleden keeren niet meer terug, terwij] in de nieuwe fractie het vrouwelijk element weer vertegen woordigd is. Ook de Neutrale kiesvereeniging moest één zetel prijs geven en daardoor ver dwijnt een bekende figuur, nl. de heer W. van Heyst uit den Raad. De Christelijke partijen konden zich handhaven, terwijl de V.D. in ver gelijking met de raadsverkiezingen in 1935 een geweldigen sprong hebben gemaakt, al ging hun stemmencijfer in vergelijking met de Sta tenverkiezingen in dit jaar iets achteruit. Zij komen dan ook met twee zetels versterkt in den Raad terug, terwijl de derde zetel.hun op het nippertje is ontgaan. De overige éénmans- fracties, de liberalen, oud-katholieken en communisten, behielden hun zetel. (Gedeeltelijk gecorrigeerd) In Velsen hebben de twee grootste fracties in den Raad, de R.K. Staatsparty en de SDAP, elk een zetel moeten afstaan. Dat de actie van de groep Heeremans aan de Staatspartij één zetel zou kosten, stond reeds vast. De verge lijkende cijfers van dit jaar wijzen ook wel uit, MOSKOU, 21 Juni (Tass). Teri aanzien van het bezoek, dat de Brit- sche en Fransche ambassadeurs, te zamen met Strang heden aan Molotof hebben gebracht, wordt een commu niqué gepubliceerd, waarin wordt me degedeeld, dat den Russischen volks commissaris voor Buitenlandsche Za ken „nieuwe Engelsch-Fransche voor stellen werden overhandigd, welke een herhaling vormden van de vorige voor stellen van Groot-Brittannië en Frank rijk. Hieraan wordt toegevoegd: In krin gen van het volkscommissariaat van Buitenlandsche Zaken merkt men op, dat de „nieuwe Engelsch-Fransche voorstellen geenerlei vooruitgang too nen vergeleken met de vorige voor stellen. dat het contingent stemmen, hetwelk aan de lijst van de Staatsparty mankeert, naar de groep van Onafhankelijke katholieken is over gegaan, die daarmede zelfs twee zetels hebben kunnen behalen. Dit is overigens op het kantje af gegaan, want het betrof hier een overschot zetel, waarnaar ook de V.D. mededongen. Had den deze laatsten 20 stemmen méér behaald, dan zouden zij dezen zetel hebben verworven. De R.K. fractie, die met den heer Maas aan het hoofd ook in de afgeloopen periode uitste kend werk leverde, zal zich hierdoor ongetwij feld niet laten ontmoedigen, evenmin als door het feit, dat zij door dezen uitslag een figuur PARIJS, 21 Juni (Havas). In de com missie voor Buitenlandsche Zaken van de Fransche Kamer heeft de minister van Buitenlandsche Zaken, Bonnet, een uiteen zetting gegeven. Hij begon met te spreken over de betrekkingen tusschen Frankrijk en Spanje. De regeering heeft bewerkt, dat het tempo van repatrieeren van de Spaansche vluchte lingen is versneld. Zij draagt thans nauwgezet zorg voor het uitvoeren van het verdrag Bé- rard-Jordana en zij heeft goede hoop, dat, op grond van dit verdrag, met Spanje betrekkin gen van goede nabuurschap zullen worden on derhouden en dat ten aanzien van Marokko een politiek van eerlijke samenwerking en ver trouwen zal worden gevoerd. Wat het Verre Oosten betreft, zeide Bonnet, dat Frankrijk solidair blijft met Groot Ptrit- tannië. Hy verklaarde te ho$en, dat het inci dent van Tientsin op vriendschappelijke wijze wordt geregeld. Vervolgens behandelde de minister de be sprekingen te Moskou. Hij zeide, dat op ver scheidene punten reeds een overeenstemming tot stand is gekomen tusschen de drie mogend heden. Wel bestaan nog moeilijkheden tenge volge van het feit, dat zekere mogendheden geen bijstand hebben verzocht. De onderhande lingen worden evenwel op gunstige wijze voort gezet en de Fransche regeering wil geen po ging nalaten om tot een overeenstemming te komen en een verdrag te sluiten dat een zoo uitgebreid mogelijke wederkeerige garantie geeft in geval van een aanval. De minister sprak ook over de onderhande lingen, welke met Turkije worden gevoerd. Deze onderhandelingen hebben ten doel een defini tieve regeling van den wederkeerigen bijstand tusschen Frankrijk en Turkije tot stand te brengen. Wat dit laatste betreft is men in be ginsel tot overeenstemming gekomen en moe ten nog slechts enkele vragen van onderge schikt belang worden geregeld. Waarschijnlijk zal over enkele dagen een verdrag worden gesloten. Ook inzake den we derkeerigen bijstand zal men binnenkort tot overeenstemming komen. Minister Bonnet zeide hierna, dat de Fran sche regeering alle diplomatieke en militaire maatregelen zal nemen om aan alle krachts beproevingen het hoofd te bieden. Dit is het beste middel om den vrede te bewaren. onder nederigheid is het on mogelijk iets te genieten zelfs geen ^hoogmoed. Partijen LONDEN. 21 Juni, (Havas). Sir Walford Selby, de Britsche ambassadeur te Lissabon, is te Londen aangekomen. Na een bespreking mei den minister van Buitenlandsche Zaken, lord Halifax, zal hij eenige dagen vacantie buiten de stad doorbrengen. De „Evening News" meent, dat de ambassa deur een persoonlijke boodschap van Salazar. den Portugeeschen minister-president, en een dossier over de Duitsche en Italiaansche pro- proganda in Portugal meebrengt. Het blad voegt hieraan toe, dat dr. Salazar er den nadruk op wil leggen, dat de band tusschen Portugal en Engeland nog even hecht is als vroeger. (Berichten, reeds geplaatst in een deel van onze vorige oplage) Bij de vele taken, die wy als Bond hebben te behartigen, neemt er één een zeer voorname plaats in, maar tevens een plaats, waarop tot nu toe maar heel weinig de aandacht is ge vestigd en die, maar zoo af en toe hier en daar in het centrum van onze daadwerkelijke be langstelling is geplaatst. Wij bedoelen n.l. de „cultureele taak", die wij1 tegenover onze leden hebben. Onze feestavonden en bijeenkomsten staan, over het algemeen ge nomen, niet op dat peil, waarop zij gezien de beteekenis van onze organisatie in dezen tijd toch feitelijk moesten staan. Het is er zelfs dikwijls zeer droef mede gesteld. Vierde en vijfde rangs geestlooze-moppen-tappende humo risten, worden veelal in smakelooze zalen op onze goede middenstanders losgelaten om hen z.g. eens een avond uit den ouden sleur te halen. Dat dit ook, ja veel beter zelfs, bereik baar is langs andere meer cultureel-geëffende wegen wordt zelden overdacht of besproken. Het is toch feitelijk een beleediging aan het adres van onze leden en Bond, die niet hooger worden aangeslagen dan zoo, en nog altijd goed genoeg schijnen om uren te zitten luisteren naar alle mogelijke zoutelooze grappen en te staren naar een pias, wiens geheele levenswijsheid gericht schijnt te zijn op het leeren trekken van on mogelijke gezichten. De werkelijk geestige zan gers van het levenslied, komen wij vanzelf sprekend hiermede niet te na, maar hun aan tal is bedroevend gering. Wil dat nu zeggen, dat wij onze bijeenkom sten willen plaatsen in een kerkhofsfeer, dat wij succes zouden verwachten van ernstige ge zichten of uitsluitend dramatische declama ties? Geenszins! Wie er aldus over denkt, begrijpt niets van wat wij willen, of van onze taak, die wij toch hebben en heeft een geheel verkeerden indruk van wat wij onder cultu reel" verstaan. Volop genieten, ook van een gullen, ongedwonen lach, is moe!ijk, wij zou den willen zeggen, is juist mogelijk via een in alle opzichten „cultureel" verantwoord pro gram. Het Hoofdbestuur heeft als altijd, ook thans zijn taak begrepen en met de besturen van eenige Gewestelijke Hanze-federaties samen gewerkt om te komen tot gewestelijke cultu reele Hanzedagen, die zullen klinken als een klok. Als men nu de leiding en het advies van het hoofdbestuur maar volgen wil, dan weten wij zeker, dat deze Hanzedagen van groote be teekenis zijn voor de cultureele opvoeding van onze leden, niet in het minst ook van betee kenis om de gelukkige kentering, die zij in de afdeelingen op dit gebied zullen bewerken. In 1938 werden deze cultureele Hanzedagen voo rhet eerst gehouden. In vier gewestelijke Federaties kwamen 2000 mannen en vrouwen bijeen. Het werd een machtig succes, en maanden nadien sprak men nog vol lof en waardeering over opzet en program. In dit jaar begonnen wij in Schagen voor Noordhollands Noorderkwartier. Het was prachtig. En nuin de maand Juni staan nog drie cultureele Hanzedagen op stapel, waaronder één voor Kennemerland-Zaan- streek. Dit wordt een veroveringstocht! Moge het succes zóó zyn, dat daardoor een heilig vuur zal overslaan op onze afdeelingen, om eveneens hun feestavonden wat meer cultureel te gaan verzorgen en eens en voor altijd te breken met alle gewilde „moppies" en „grappies", die alleen waard zijn om zoo spoedig mogelijk te wor den vergeten. Onze beweging heeft behoefte aan dagen en avonden van waar genot, die langen tijd in de herinnering van onze leden blyven hangen en die steeds om ,,meer" vragen. Waar genot in luim en «ernst, in declamatie, zang en muziek en desgewenscht ook dans. Maar dat alles verantwoord, opdat de smaak van onze middenstanders niet langer worde bedorven, maar integendeel worde veredeld! Wij weten, dat nu velen in onze beweging ons hierin enthousiast volgen. Dat is juist het bewijs, dat wij op den goeden weg zijn. Wij weten ook, dat men ons straks bij volledig begrip en juist aanvoelen van onze bedoelin gen dankbaar zal zijn voor dit streven. Laten we het maar eerlijk bekennnen, dat wij in de verzorging van de cultureele belangen van onze leden kilometers achter liggen bij de katho lieke werkliedenorganisaties. Wij weten zeer goed, dat daarvoor steekhoudende oorzaken zijn aan te geven, die wortelen in wezen, karakter en werk van onze middenstanders zelf. Maar dat wil toch maar niet zeggen, dat wij nu maar genoegen moeten nemen met den achterstand. Integendeel, het Hoofdbestuur geeft hier de richting aan, heeft er zelfs belangrijke finan- cieele offers voor over, overtuigd als het is van zijn groote taak ten deze. Van onze bestuurders en leden vragen wij met des te meer klem steun en begrijpen. Wij leven nu eenmaal in een tijd van span ning en angstig afwachten, maar eveneens in een tijd, waarin menschen dringen en streven naar nieuwe verhoudingen, naar een nieuwe gemeenschap. De R.K. Middenstandsbond in het Bisdom Haarlem begrijpt dezen tijd en grijpt hem aan om zijn program van geestelijke en stoffelijke verheffing van den middenstand te verwezen lijken. Deze tyd is ook voor den middenstand be slissend. Maar om het gestelde doel te be reiken is noodig, meer dan ooit te voren, dat de gelederen worden gesloten en de band tus schen Hoofdbestuur, Gewestelijke federatie en afdeelingsbesturen, zoo nauw mogelijk wordt aangehaald. Tans geldt de leuze: Een van zin, l een van geest, een van ideaaH Totaal geldig Van onwaarde R.K.S.P. S.D.A.P. Vrijz. Dem. Communisten Groep Visser R.K. Volkspartij Aantal zetels 1936 17 1939 17 7 3 2 1 1 De cijfers van de in 1935 nog afzonderlijke gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin zijn bij elkaar geteld. Percentages: R.K.S.P. 43,09 (40,65); S.D.A.P. 16,10 (19,46); V.D.B. 10,82 (8,19); Comm. Partij 5,20 (5,47); Diss. S.D.A.P. 7,99 (5,18); Vrije R.K. Lijst 0,76 (3,03); Neutrale Groep 5,49 (5,80); C.D.U. 2,03 (2,52); A.R. en C.H.U. 8,52 (7,72). Gekozen zijn: R.K. Staatspartij: H. B. Vink, N. J. Out, A. N. Aardenburg, J. P. N. van Doorn, G. Welagen, J. L. F. Post, B. Schelvis; S.D.A-P-1 W. van Dok, mevr. T. Kemp—Haan, A. L. van Groningen; Vrijz. Dem. Bond: K. Steijn, J- Melchers; Anti-Rev. Kiesver. en Chr. HiSj» Unie: N. Passchier, L. Baas; Neutrale Kiesver eeniging: F. R. C. Rijkens; Diss. S.D.A.P- Visser; Comm. Partij: G. A. Rollenberg. G. Welagen H. B. Vink B. Schelvisch .1. N. Aardeiiburg J. P. N. van Doorn N. J. Out Met het hoofdbestuur zet uw gewestelijke Hanzefederatie den strijd in. Alle middenstan ders uit dit gewest worden met hun vrouwen, dochters en zonen verwacht op Woensdag 28 Juni a.s. te Uitgeest in de groote zaal van hotel „De Ooyevaar", Middenweg, alwaar pre cies om 3 uur de middagbijeenkomst aanvangt. Als sprekers zullen optreden dr. A. A. Olie rook, geestelijk Bondsadviseur, die zal spreken over: „De Middenstand en de Nieuwe Gemeen schap" en de heer E. J. M. Stumpel, Bonds voorzitter en lid van de Tweede Kamer over: „Wij vragen bescherming van het klein- tegen het grootbedrijf en nog iets". (Leidraad actie program 1938). De middagbijeenkomst zal worden besloten met een kort Lof in de parochiekerk, waar ender een korte toespraak zal worden gehou den. Des avonds te 8 uur vangt de Hanze-Bonte- Avond aan met een verantwoord1'program van ernst en luim in muziek, voordracht en too- neel. Acteurs en actrices van naam werken hieraan mede. De muziek zal worden verzorgd door leden van het K. R. O.-orkest. En daarna nog gezellig samenzijn. Ziehier een prachtige cultureele Hanzedag! Het aangename met het nuttige vereesigd. Een program, dat klinkt als een klok. Katholieke middenstanders van Kennemerland-Zaanstreek, treedt aan met uw vrouwen, dochters en zonen. Toont, dat er in uw gewest nog een krachtige middenstand leeft. Woensdag 28 Juni a.s. in grooten getale naar Uitgeest! De gemeenteraadsverkiezingen in Bever wijk hebben een rechtsche meerderheid op geleverd. Van de 17 zetels bezetten de link- sche partijen er tot nog toe 9, waarvan er vier aan de S. D. A. P. behoorden. Deze hebben thans hun vierden zetel aan de A. R. en C. H. partijen, die met een geza menlijke lijst waren uitgekomen, moeten af staan, waarmede de rechtsche meerderheid een feit is geworden. Voor de katholieken is de uitslag in een op zicht een teleurstelling, welke haar wederofl1 door de dissidenten is bereid. De 75 stemmen, die nu aan het groepje dis sidenten volledig weggegooid zijn, hadden R. K. S. P. den achtsten zetel bezorgd. stemmenoverschot van de katholieken n.l. 20 dan het overschot van de christelijke groep0' met een drietal stemmen hebben overtroffe»; en dat zou voor de katholieken de winst va één zetel beteekend hebben. Overigens echter kunnen wij volkomen tevre den zijn over ons stemmencijfer. Bij de raads verkiezing in 1936 behaalden wij 40 pCt. va" het stemmenaantal, terwijl wij dezen keer pCt. konden boeken. Een winst derhalve va 3 pCt. De Sociaal-Democraten, zijn vergeleken bÜ de verkiezingen in 1936, achteruit gegaan. percentage liep terug van 19.5 pCt. tot 16.1 P^J Deze achteruitgang kostte hun tevens een tel, welke door de Christelijke groepen in be slag genomen werd. Van de andere partijen 1 het stemmencijfer over het algemeen gestegen» nochtans zonder dat dit zetelwinst kon opleve" ren. Vooral de V. D. en de groep Visser deelde in deze stijging. Deze laatste groep dankt waarschijnlijk aan het feit, dat zij uit dissiden ten van verschillenden huize bestaat. De Chris telijke partijen zagen hun stemmenaantal 200 stijgen. Nu zij een tweeden zetel hebben ge kregen krijgt de C. H. wederom een vertegen woordiger in den Raad. Dat tenslotte de R-'F Volkspartij met deze verkiezingen een ui ter» poovër figuur zou slaan was wel te voorzien- De R.K. raadsleden, die gisteren gekozen zl'j hebben allen thans reeds zitting in den gemeen teraad. op één uitzondering na, n.l. de heer L. F. Post, een der middenstandscandidaten. Toch is het niet voor de eerste maal, dat heer Post zijn intrede in de vroedschap do' -pa» De aankomst van het prinselijk jacht „Piet Hein" te Vlissingen deed een duizendkoppige menigte samenstroomen, waarbij de school jeugd sterk was vertegenwoordigd. Terwijl het jacht aan de Kanaalstraat lag, voer Prins Bernhard met de motorboot door het kanaal van Walcheren naar het vliegveld, waar zijn secretaris, jhr. mr. C. Dedel, met het K.L.M.-vliegtuig aankwam. Intusschen was de belangstelling voor het bezoek sterk toegenomen en meer dan eens kwam het verlangen, om het kleine Prinsesje te zien, tot uiting. Toen het jacht den steiger verliet, om- de sluis in te varen, verscheen het geheele prinse lijke gezin op het achterdek, waarbij Prins Vóór de samenvoegt der gemeenten Beve wijk en Wijk aan 2 en Duin heeft reeds eenigen tijd z ting gehad. De heer Post lS uL bekend katholiek gever, directeur van N.V. Drukkerij Kennemer". In het katholiek eenigingsleven verv hij o.m. de funap van voorzitter g de RK. Vereenig' voor Wijkverpleg en Kraamverzorg „Het Wit-Gele ,,e6 Tenslotte heeft de heer Post zitting i» V bestuur van het Plaatselijk Comité voor Soc. Actie. Hij werd in 1893 te Maasland geb°' J. L, F Post Bernhard Prinses Beatrix op den Het publiek juichte geestdriftig. arm ,jd. ■;cD In de sluis onderhield Prinses Juliana ongedwongen met de op den wal staande e^, genoote van den burgemeester, mevrouw - Woelderen en met een studievriendin, 111 Grippeling. ep Om 12 uur verliet de „Piet Hein" de sW voer de Schelde op. hie] n naam van het belang van onze gemeenschap vraag ik U voort gaan met in uw kringen gelegen: volks' te neid godvreeze :Iide te bieden tot beginselvaste, scholing en vorming. Jhr. Ruys de Beerenbrouck bü gouden feest der Vrye Universiteit 1" het

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 4