UIT DEN OMTREK 9 Am***" forma Batuw NATIONALE LOTERIJ GRATIS i KRUISWEG 42 HENRI BENDE Het Limbiirgsch Dagblad Uw kinderen Kleuterblaadje Roomse Jeugd I Geef VAN MORGEN Duvzendm 'N GEWAARSCHUWD MENSCH GELDT VOOR TWEE Wilt gij hun eigen Weekblad VRIJDAG 23 JUNI 1939 BEVERWIJK Vervroegde Zaterdag avondsluiting Hanze acht haar ongewenscht De sluiting op Zondag Twee huizen geveild BENNEBROEK Koninginnedag Feesten op 31 Augustus HALFWEG HILLEGOM VELSEN AUTOBEZITTERS! Patroonsfeest op het Missiehuis IJMUIDEN HINDERLIJK VLIEGTUIG GERONK AUTORIJDEN MET OUDEN VAN DAGEN UIT HET POLITIERAPPORT ONGEVAL Militair défilé Verduisteringsproef Personalia Aanrijding IJmuiden als toeristenplaats Personalia Museum Waterland Bridge-drive ZAANDAM Haringvangsten ONDERJURKEN I 0.58 DAMESPYAMA Uw Modehuis SPECIAALZAAK HAARLEM iÉÜ A. BLOEMENDAL 60, 90 en 1.40 per flacon ZIJLSTRAAT 84, naast Twentsche Bank PRIJS PER LOT 25 CENT ÏO prijzen elk Ier waarde van f ÏOO. 2© tt tt rr rr rr f f f „FAMEZ0"-BANDEN H. J. VAN DER MEER Schagcheistraat 7 en hoek Cronjéstraat - H. N. is voor publiciteit in de rijke Mijnstreek bet aangewezen blad draagt gratis proefnummers aan de administratie te Heerlen Het vraagstuk van de vervroegde Zater dagavond-sluiting heeft in de gisteravond gehouden ledenvergadering van de afdee- ling Beverwijk van de R. K. Middenstands- vereeniging „De Hanze" een punt van uit voerige besprekingen uitgemaakt. Het hoofdbestuur heeft aan de afdeelingen een circulaire gericht, waarin het oordeel wordt gevraagd over vervroegde sluiting op Zaterdag avond. Daartoe is een enquête-lijst uitgegeven, met een aantal vragen. Op grond van de ont vangen antwoorden zal het hoofdbestuur dan zijn standpunt bepalen. De heer Baltus meende, dat men in de groote steden wel, doch in de kleine en plattelands plaatsen niet voor een vervroegde sluiting zal zijn. In Amsterdam waren de groentenhande- laren unaniem tegen een vervroegde sluiting; zelfs achtte men het wenschelijk, dat voor het fruitbedrijf verruiming van de verkoopgelegen heid zou worden gegeven. De heer Wilms Floet wees er op, dat de orga nisaties van handels-, kantoor- en winkelbe dienden den stoot tot deze enquête hebben ge geven. De middenstanders zullen evenwel voor zich zelf moeten uitmaken, of het al dan niet ge- wenscht is, waarbij men in deze vergadering kan volstaan met 'n principieele uitspraak. Per soonlijk achtte spr. een vervroegde sluiting on gewenscht, vooral voor die zaken, die het moe ten hebben van het koopend publiek langs den weg. De heeren de Weijer en A. Langendijk bleken eveneens tegenstanders te zijn, terwijl de heer Scheerman een 9 uur-sluiting op Zaterdagavond in het kruideniersbedrijf wel gewenscht achtte. Uit een mededeeling van den heer Besteman bleek, dat de slagersvakbond geadviseerd heeft een uniforme sluiting voor alle zaken in te voeren op 9 uur des zomers en 8 uur des win ters. Ook de kappers hebben, zooals uit een op merking van den heer Roemer bleek, geen be zwaar tegen een uur-sluiting (uitsluitend van de kapperszaak), met uitzondering dan van de Zaterdagavonden vóór de feestdagen. Van een der leden was een schriftelijk protest tegen een vervroegde sluiting ingekomen. De heer Wilms Floet betoogde nog. dat er eigenlijk onderscheid gemaakt moet worden tus- schen werkenden en handeldrijvenden midden stand. Eerstgenoemden zullen geen bezwaar hebben, doch de handel kan zich geen vrijen tijd per- mitteeren. Spr. meende, dat men den midden standers de gelegenheid om te verkoopen niet moet ontnemen. Ook de heer Baltus was deze meening toege daan. Hij wees er verder op, dat de gedetailleer de vragen uitsluitend door de middenstandsvak- bonden behooren te worden beantwoord. Dat is dan ook reeds geschied. In een vergadering als deze behoort alleen een algemeene uitspraak te worden gegeven. Nadat de heer Post nog had opgemerkt, dat een vervroegde sluiting voor onze plaats een strop zou beteekennen, werd besloten, aan het hoofdbestuur mede te deelen, dat de vergadering er afwijzend tegenover staat. Hierna volgde een bespreking over de verrui ming van de verkoopgelegenheid op Zondag voor de branches tabak, koek en banket, visch en fruit. Een aantal sigarenwinkeliers heeft n.l. een adres aan B. en W. gezonden, met het verzoek om verruiming van de verkoopgelegenheid op Zondag, waarbij zij dezelfde bepalingen vroegen als voor Wijk aan Zee gelden. Het gemeentebestuur heeft hierin aanleiding gevonden om te overwegen of een dergelijke verruiming ook gegeven zou kunnen worden aan de branches koek en banket, visch en fruit. Daartoe is de meening gevraagd van de ver schillende belanghebbende organisaties. Het bestuur heeft daarop aan de leden een circulaire gezonden, waarop zij hun meening ken baar kunnen maken. De meeste leden hadden hun antwoord echter nog niet ingezonden. De heer Langendijk verdedigde het verzoek, terwijl de heer Baltus zeide dat de handelaren in zacht fruit er groot belang bij hebben. De voorzitter drong er tenslotte op aan, dat de leden hun antwoord spoedig bij den secre taris zullen deponeeren. Het resultaat wordt dan onmiddellijk aan het gemeentebestuur medegedeeld. Nadat de voorzitter een krachtige aansporing had laten hooren om den cultureelen Hanzedag op Woensdag 28 Juni te Uitgeest te bezoeken, volgde nog een bespreking over eventueele wen- schen inzake herziening van de uitverkoopwet. Ook hieromtrent had het hoofdbestuur de meening der afdeeingen gevraagd. Besloten werd aan het hoofdbestuur te berichten, dat de afdeeling het wenschelijk acht om den aanvang van den uitverkoop in den zomer 14 dagen later te stellen. Hierna volgde sluiting. gramma voor de feesten op 31 Augustus. Aan de aubade, des morgens voor het raad huis zullen 1200 schoolkinderen deelnemen. De heer H. W. Hofmeester, die de aubade vele ja ren heeft geleid, moest deze functie wegens drukke bezigheden neerleggen. Zijn taak zal worden overgenomen door den heer Zwanenberg, onderwijzer aan de R. K. school aan den Galgeweg. Het bestuur dringt er op aan, dat dit jaar door de scholen meer werk zal worden gemaakt van de costumeering der kinderen, waarvoor mooie prijzen beschikbaar worden gesteld. Het vorig jaar bracht alleen de R. K. meisjesschool in de Peperstraat gecostumeerde groepen, welke leuk verzorgd waren. Zij verwierven dan ook een mooien prijs. Op het land veór Scheijbeeck zulen wedlerom kinderspelen worden gehouden. Des middags van 12.30 wordt de „Ronde van Beverwijk" verreden, op transportfietsen, onder leiding van de Racingclub Kennemerland. De winnaar van 1938, de heer J. v. d. Geest, zal den wisselbeker moeten verdedigen. Het programma vermeldt voorts demonstra ties door de gezamelijke gymnastiekvereenigin- gen, des middags van 35 uur in het gemeente lijk Sportpark, waar ook een voetbalmatch wordt gespeeld, welke om 6 uur zal aanvangen. Tenslotte wordt op het C. H. Moensplein een avondfeest gehouden met een programma van muziek en zan. Gistermiddag werden in het veilinggebouw 't Centrum, ten overstaan van Notaris M. J. Kei- ser, te Krommenie publiek geveild; 1. Een burgerwoonhuis met schuurtje, steeg, erf en moestuin aan den Corn. Matersweg 78. Kooper C. Koomen, Krommenie voor f 3230. 2. Een burgerwoonhuis naast het voorgaande. Kooper P. D. Pos, Zaandam, voor f 3250. De perceelen behoorden tot den boedel van wijlen M. Leguit Mz. Kerkveiling De Woensdag gehouden kerk- veiling is een geweldig succes geworden. Er waren 270 nummers voor de veiling, waaraan om even over acht uur werd begonnen en tegen één uur werd het laatste nummer geveild. De opbrengst was f 1842.75. Het vorig jaar was de opbrengst p.m. f 750.zoodat dit jaar de op brengst meer dan f 1000.hooger is. Gisteravond hield de Vereeniging Koninginne dag haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer H. A. J. J. v. d. Berg. In zijn openingswoord sprak de voorzitter zijn teleurstelling uit over de weinige belangstelling. Men hoort critiek uitoefenen, maar door men- schen, die niet ter vergadering komen en die niet kunnen beoordeelen, voor welke moeilijk heden het bestuur staat. Besloten werd hierna om den heer S. J. de Jonge, die als secretaris is afgetreden, na de vereeniging jaren lang in deze functie te heb ben gediend, tot ere-lid te bevorderen. Thans is het secretariaat opgedragen aan den heer L. Verbuftt. Deze bracht vervogens een goed verzorgd jaarverslag uit, waarin een uitvoerig overzicht werd gegeven van de feesten in 1938. De heer Verbunt moest in zijn verslag constateeren, dat het ledental dalende is. Aanwerving van nieu we leden i»dan ook noodzakelijk. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo van f 246.94. De ontvang sten hadden bedragen f 1990.50 en de uitgaven f 1743.56. Het dalende ledental veroorzaakte ook een te ruggang in de contributies, welke -zoo spoedig mogelijk dient te worden hersteld. Bij een bestuursverkiezing werden de aftre dende leden, de heeren M. Blom, D. Danger- mond, P. J. Reimer en P. v. Wijngaarden, her kozen. In de vacatures H. v. Doom en S. de Jonge werden gekozen de heeren Mr. J. Kale en P. Beekelaar. Hierna volgde de vaststelling van het pro- Tocht ouden van dagen. Het jaarlijksche uitstapje voor de ouden van dagen van Half weg en omstreken heeft onder de gunstigste weersomstandigheden plaats gehad. Dit jaar werden de omstreken van Doorn bezocht. Des avonds omstreeks 9 uur werden de feestgan gers bij de grens van de gemeente Halfweg op feestelijke wijze ingehaald door „Eensgezind heid". Na een laatste tractatie en een slotwoord van den voorzitter van de commissie van voor bereiding werden de oudjes thuisgebracht. St. Raphael. De afdeeling Halfweg van „St. Raphael" vergaderde in de koffiekamer onder leiding van den heer v. d. Kamp. Secre taris v. d. Maat bracht verslag uit van de te Utrecht gehouden vakafdeelingsvergadering. Laatstgenoemde is onlangs gekozen in het be stuur van den Volksbond, zoodat thans „St. Raphaël" wederom is vertegenwoordigd. Voorts werd de deelname aan den Bondsdag te Tilburg op a.s. Zondag besproken, waaraan velen, zooals verwacht wordt, zullen deelnemen. Hierna werd de loopende actie inzake het „Mgr. Mutsaersoord" en de hiermede verband houdende loterij onder de loupe genomen, waarna sluiting volgde. Pluk den Dag" verkocht Gisteravond werd huize „Pluk den Dag" in het openbaar verkocht in Hotel Sistermans. Het perceel stond in bod op f 5750 en werd gemijnd op f 375 door den heer J. W. Daemen te Hillegom. Het bracht alzoo f 6125 op De bloembollenbeurs Het aantal bezoekers bedroeg gisteren 117. De handel was iets leven diger. Naar wij vernemen is door de beurs- commissie in overleg met den heer van Dril besloten om in de beurszaal een plaats in te richten voor het tentoonstellen van bloemen Daartoe zal er boven het tconeel meer licht worden aangebracht en op het tooneel een ruimte worden ingericht voor het plaatsen van de bloemen. De mogelijkheid dat er ter aanmoediging voor het inzenden van bloemen, prijzen ter beschik king gesteld zullen tvorden en de inzendingen aan een keuring zullen worden onderworpen, wordt nog overwogen. Het is wederom een mooie verbetering en het zal zeker de beurs wederom aantrekkelijker maken. De R.K. Middenstand De Hanze vergadert a.s. Maandagavond om half negen in Hotel Sistermans. Een zeer uitgebreide agenda veron derstelt, dat er veel bezoek zal zijn. O.m. wordt aan de orde gesteld het vervroegen van het sluitingsuur op Zaterdagavond. De jaarlijksche autotocht voor Ouden van Dagen zal plaats vinden Donderdag 6 Juli a.s. naar het Noorderbad „Zandvoort". Het comité heeft door het feit, dat de bodemkas te zien is, moeten besluiten het ditmaal zuinig aan te leg gen. Zij, die zich voor dezen tocht willen op geven, kunnen dit doen bij dr. P. C. De Weerdt, Stationsweg K 5. Het comité doet een welwil lend en dringend beroep op alle autobezitters, om hun auto voor dit sympathieke doel beschik baar te willen stellen. Dit jaar zal wederom een gouden echtpaar den tocht mede maken. ontstaan tengevolge van het niet verleenen van voorrang. De wielrijdster bekwam behalve eenige schaaf wonden een gekneusde pols en een lichte her senschudding. Na ter plaatse te zijn verbonden is zij per ziekenauto naar haar woning vervoerd. Bij gelegenheid van het Patroonsfeest van den Z. E. P. Overste der Missionarissen van het H. Hart, zal Zondag 25 Juni a.s. door de studenten het tooneelspel „De Koopman van Venetië" van Shakespeare worden opgevoerd- Op den avond van den verkiezingsdag vloog des avonds om half elf een vliegtuig, waarvan men de nationaliteit nog niet heeft kunnen ach terhalen, geruimen tijd zeer laag boven de ge meente Velsen, speciaal IJmuiden-Oost. Tegen elf uur vloog het toestel wederom zeer laag bo ven de huizen, waardoor^ menig argeloos slaper werd opgeschrikt. Bij onze informatie bij den Luchtbeschermingsdienst alswel bij het Fort, bleek dat van eenige oefeningen niets bekend was. De commissie, die den jaarlijkschen autotocht met de ouden van dagen en gebrekkigen orga niseert, heeft besloten ditmaal de reis op Donderdag 13 Juli vast te stellen. Er is nog niet besloten, waarheen men zal gaan. Men kan zich nu reeds opgeven bij voorzitter Bakker, Cronjéstraat, en secretaris Mets, Sluis- plein 33 te IJmuiden, waar ook autobezitters zich gelieven op te geven voor hunne medewer king. Aan den burgemeester zal worden verzocht evenals andere jaren, eene inzameling bij de burgerij te IJmuiden te mogen houden. Woensdagmorgen had op het Pontplein te Vel sen een aanrijding plaats tusschen een vracht en een personenauto, hetgeen een geringe ma- terieele schade aan een spatbord van den perso nenauto tengevolge had. Op den Wijkerstraatweg is een wielrijder door een hem achterop rijdenden vrachtauto aan gereden. Het rijwiel werd geheel vernield. De wielrijder liep een schaafwonde op. Op het kruispunt HoutmanstraatTasman straat had een aanrijding plaats tusschen een autobus en een vrachtauto, ontstaan doordat de bestuurder van den eersgenoemden auto geen voorrang verleende. Beide auto's bekwamen materieele schade. Gisterenmiddag reed de 38-jarige mej. H. M. op den Velserduinweg, ter hoogte van het zwem bad „De Heerenduinen", toen zij al fietsende een hond wilde passeeren. Het beest kwam hier bij voor het voorwiel terecht, waardoor de dame op den grond viel en zich nogal ernstig aan handen en hoofd bezeerde. Nadat medische hulp spoedig aanwezig was, kon zij op eigen gelegen heid naai- haar woning terugkeeren. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, be staan er plannen om volgende week, ter gelegen heid van de verjaardag van Z. K. H. Prins Bern- hard, een défilé te houden. Dien dag zullen voor de militairen, zooals op den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, spelen worden geor ganiseerd. Dezer dagen hebben diverse autoriteiten proe ven genomen met een nieuw soort van straat verlichting in geval van lichtverduistering. Hier voor heeft men de lantaarnpalen in de Dirk Hartoghstr. en aangrenzende zijstraten voorzien van een zeer zwakke lamp, welke nagenoeg geen Licht op het plaveisel werpt- Vanuit den Water toren heeft men een en ander beoordeeld en hierbij is gebleken, dat deze verduisteringsproef grootendeels aan de verwachtingen heeft be antwoord. Voor het boekhoud-examen Vereeniging van Leeraren slaagden de heeren J. v. Eek, C. v. Dijk en P. Willems. Donderdagavond, omstreeks 9 uur, heeft op het kruispunt Meervlietstraat—Zuiderdorpstraat te Velsen, een aanrijding plaats gehad tusschen een luxe auto en een wielriidster. vermoedelijk Reeds tal van scholen hebben in deze afge- locpen weken IJmuiden bezocht. Volgende week worden wederom ruim 1000 schoolkinderen uit Twente alhier verwacht, die een bezoek zullen brengen aan het strand, de visschershaven en sluizen. Voor het praktijkdiploma Boekhouden slaag den de heeren F. Kloos, P. Keuris, L- Bink, C. Verhoeff en L. de Jong. Men verzoekt ons te willen mededeelen dat het museum „Waterland" geopend is op Zon dagen van 1— 5 uur en op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag van 11 uur v.m. tot 5 uur n.m. Zondagmiddag 2 Juli, zal des middags om 2 uur in de zijzaal van den Thalia-Schouwburg een Open-drive worden georganiseerd door de Bridgeclub „IJmuiden" en wel om den Bad- huis-List-beker. Voor deze drive zijn voor de deelnemers tal van fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Ieder die hieraan wil meedoen, kunnen zich aanmelden bij de heeren J. C. Hofman, Snelliusstraat 91, J. Borst, Vareniusstraat 17 en H. J. Frankfort, Frogerstraat 46. Inschrijving sluit op 29 Juni. Aanrijding. Een 14-jarige jongen werd op het kruispunt ZuiddijkSav. Lohmanstraat door een wielrijder aangereden tengevolge waarvan hij kwam te vallen en een bloedende hoofd wonde opliep. Nadat Dr. de Leeuw de eerste hulp had ver leend, kon de jongen per auto naar het ouder lijke huis overgebracht worden. De wielrijder was doorgereden. T.O-V. voetbaltournooi. De Maandagavond gespeelde ontmoeting ten bate van het T.O.V. tusschen een elftal van de fa'. Swart en een team van de firma Simon de Wit eindigde in een 12 zege voor de jongens van de „goud bron". De gehouden collecte bracht f 41.77 op. Behendigheidswedstrijden. Ter gelegen heid van de ingebruikname door de gemeente lijke brandweer van den auto-ladderwagen zul len Zaterdagmiddag a.s. behendigheidswedstrij- den gehouden worden. Het programma luidt: 3 uur: opstelling materiaal op de Rozen gracht; 3.05 uur: opstelling autoladder voor het ge meentehuis; 3.30 uur: opstelling van het materiaal aan de Prins Hendrikkade; 4 uur: aanvang van den wedstrijd; 5.30 uur: samenkomst in gebouw Thalia en bekendmaking van den uitslag, terwijl voor 25- jarlgen brandweerdienst eenige medailles zullen worden uitgereikt. De spuiten zullen in de volgende klassen wor den ingedeeld: Klasse I: motorspuiten 300 L. Klasse II: 2 spuiten luchtbescherming en het „kind" der V.B. Klasse III: drijvende spuiten. Klasse IV: autospuiten. Burg. Stand. Geboren: Franciscus Anto- nius Simon, z. van J. A. Schuurmans en C. Jagtman; Jan Huybert en Herman, zoons van H. van de Stadt en J. Houtman; Jan Gerard Willem, z. van J. H. van der Velden en G. Dijk stra; Maria Geertruida, d. van P. Broeksma en I. de Goede; Catharina Veronica Maria, d. van G. W. W. Hooreman en M. F. Schavemaker; Ibelina Mary Greta, d. van G. Pos en D. Yden- berg; Berendje, d. van M. de Vries en B. van der Klei; Jacob Hendrik, z. van B. J. van der Wal en M. Noteboom; Cornelis, z. van G. Reijinga en J. C. van Heuven; Akke, d. van A. Rozema en G. Fortuin; Neeltje, d. van A. Kriek en G. Krook; Catharina, d, van H. Schouten en J. M. D. Heij. Ondertrouwd: B. van der Woude en H. Oord; J. de Boer en N. Bakker; G. Dekker en M. van Dalsem; J. H. Schleeper en G. Busch; A. W. van Halderen en E. E. Vermaat; E. W. de Jong en A Band; J. Bosma en G. G. Preeker; C. de Jong en G. van den Berg. Getrouwd: J. J. Roos en G. Nieuwenhuizen; P. Out en P. Bakker; J. L. van Nugteren en D. A. Koning; J. Schenk en J. Veltmeijer; A. J. Bakker en H. Dekker; P. Geerlofs en J. Ijdenberg. Overleden: Adrianus Maij, 77 jaar, weduw naar van A. Bartels; Antje Blees, 81 jaar. ge huwd met J. van. Zanen; Frans Taanman, 60 jaar, gehuwd met J. H. E. Lengton; Anna Fre- deriks, 66 jaar, gehuwd met P. de Graaf; Lense Te Scheveningen kwamen binnen van de ha- ringvisscherijSch. 332 met 92 kantjes, Sch. 45 met 154 kantjes, waarvan 64 kantjes eigen vangst, Sch. 339 met 62 kantjes, Sch. 280 me* 51 kantjes en Sch. 314 met 115 kantjes van 5 schepen. Volgens radiografische berichten uit zee wa ren de vangsten van onderstaande schepen he denochtend als volgt: Sch. 285 2 kantjes; Sch. 399 25 kantjes; Sch. 74 1 kantje; Sch. 261 1 kantje; Sch. 305 6 kant jes; Sch. 87 1 kantje; Sch. 104 7 kantjes; Sch. 16 5 kantjes; VI. 70 3 kantjes; VI. 217 12 kant jes; VI. 97 1 kantje; K.W. 59 6 kantjes; K.W. 176 3 kantjes; K.W. 23 8 kantjes; K.W. 55 U kantjes; IJm. 283 30 kantjes; IJm. 490 25 kant jes. Katerberg, 90 jaar, gehuwd met H. M. Ger- rits; Duifje IJkel, 66 jaar, gehuwd met P. Star- reveld; Guurtje Nieuwenhuis, 73 jaar, gehuwd; met J. Bank; Petrus Oudejans, 85 jaar, weduw naar van G. Rijser; Alida Kemper, 39 jaar, ge huwd met C. J. Dekker; Jan Bunders, 77 jaar, gehuwd met G. Nek. I met smalle schouders, ver vaardigd van prima kwaliteit charmeuse tricot, gedeeltelijk met kleine onzichtbare fabrieks foutjes, gegarneerd met diverse zeer fraaie passen, brengen wij in de verkoop tegen de enorm lage prijs m' IDEM, met ron- q jq 7 BIJPASSENDE de hals PANTALON van prima shirting met mille fleurs ge garneerd, in di verse kleuren IDEM, in jum- per-model SPECIAALSCHOEISEL VOOR NORMALE VOETEN, BREEOE VOETEN, SMALLE VOETEN, PIJNLIJKEN KNOK, H00GE EN LAGE WREEF BEHECL VRIJ LIGGEN UW TEENEN IN DE rORMANATURA SCHOENEN LEEST 535 VOOR EXTRA. BREEDE VOETEN vlak bij 't Station A. m.Ufc/V\fc|VUAL ONTWERPER DER F N. SCHOENEN FABRIKANTEN J. MANNAERTS TILBURG gevrijwaard wezen tegen zonnebrand en toch op natuurlijke wijze bruin worden? brengt het NIEUWSTE ARTIKEL in den prijs van te houden door de R.K. Vereniging tot bestrijding der tuber culose „Herwonnen Levenskracht" te Utrecht Goedgek bij Ministeriële besch. d.d. 25 Maart 1939, No. 1196 120.000 loten 75 HOOFDPRIJZEN TER WAARDE VAN 3000.— ÏO lr n h n ir 75.— IO if ft if ft ft 2.5 /f a a a tt voor de aankoop van luxe- of huishoudelijke artikelen ter keuze van den winnaar, alsmede tal van andere fraaie pryzen - aaIqoi iojvi otui/a 50.— 25.— 10 in' totaal 1200 stuks Een loterij die Is aangepast aan de behoefte van de tijd. De winnaar kiest zelf en koopt zelf. TREKKING V66R 1 SEPTEMBER 1939 Loten verkrijgbaar In het gebouw St. Bavo, bij den admini strateur den heer G. Scholte en verder bij de heeren B. Reijn- ders Zomervaart 134; A J. Lommers, Amsterdamstraat 74: J W de Graaf, Grebberstraat 2; J. Reinerie, Teylerplem 2o L' van Kessel,_Kruistochtstraat 60; S. v/d Landen, Dennen- HET BESTUUR straat 12 en J. Bockel, Lotterstraat 8. omleggen BUITENBANDEN 55 75 98 1.25 1.39 binnenbanden 35 45 58 EEN JAAR GARANTIE. Voor het moderniseeren van Uw rijwiel; Prima kettingkasten 59 ct. compleet Sierranden voor ketting- kasten 39 ct. Pedalen, per paar v.a. 49 ct. Pracht 4-dig. Jasbesch. 49 ct. Cell, sturen 75 ct. Handels, per paar 5 ct. Voorwielen compleet l-.lo Wiel met terugtraprem 3.75 Spatborden, per stel 39 ct. Stuurtasschen vanaf 25 ct. Pompen 19 ct. Enorme keuze Kampeertas- schen,, Zadels en Dekken. Kinderduo's, de nieuwste soorten voor Heeren- en Damesrijwielen Windschermen 95 ct. Grootste en vlugste Reparatie-inrichting FAMEZO-RIJWIELEN geheel compleet met electr. lamp, enz32.50 en 37.59 Ook. solide Rijwielen 24.50 3 JAAR GARANTIE en GRATIS ONDERHOUD Onze 30 jaar bestaande zaak waarborgt kwaliteit en garantie Ben weekblad, dat speciaal voor hen wordt uitgageven. Voor kinderen van 8 tot 10 Jaar: 13 blada. SVi et. per week. Voor kinderen van 10 tot 14 laar: 24 bladz.. 6 cent per week. Bevat niet alleen verhalen, doch ook rubrieken voor godsdienstleer, nuttige handwerken, huisvlijt, ge schiedenis en aardrijks kunde. N.V. DRUKKER IJ DB SPAARNESTAD Haarlem. Een sportieve regenjas van Egyptische katoen, absoluut waterdicht en zeer solide, met geruite voering en ondoor dringbare tussen voering, volgeno nevenstaand model GEE-GEE'-COAT van prima Egyptische katoen, geheel ge voerd met dezelfde «tof Herenmodezaak

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2