■I De klaverjassport Haarlem, 27 Juni LOUDSPEAKER-RUMOER beeldende kunstenaars en de zomerpostzegels „Als ze onze clubs maar niet gaan filmen !,f DINSDAG 27 JUNI 1939 Wel of niet geoorloofd? Steunt het cultureele werk! ACHTERGEVELROOILIJNEN 29 bezwaarschriften voor vast stelling in Leidschebuurt H. O. V.-loterij Hoofdprijs: een Ford junior cabriolet T flfej'-*, j UITSPRAKEN RECHTBANK Dienstweigeraars Geld aan faillissement onttrokken PLANTKUNDE OP HUISHOUD SCHOLEN Noodzakelijk volgens den Minister, niet volgens B, en W. Luchtbescherming Bespreking ten stadhuize onder leiding van den burgemeester Examens Moore's School Directeur G.G.D. gepromoveerd IPtMl R.K OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Opleiding tot assistent (e) Personalia AGENDA Bioscopen 28 Juni Bioscopen Apotheekdiensten Motorongeluk met doodelijken afloop PROGRAMMA RADIO CENTRALE Woensdag 28 Juni R. K. Haarlems Tooneel „Thalia" STAD De burgemeester van Haarlem, dr. E. J. Ba ton de Vos van Steenwijk, is geen minnaar van 'oudspeakers in publieken dienst. Hiervan is ons gebleken, toen wij den uitslag üer jongste verkiezingen voor de Provinciale Staten door middel van loudspeakers enkele taaanden geleden aan de volgens traditie tal- fijke belangstellenden vóór onze dagbladbu- teaux aan de Nassaulaan wenschten bekend te "laken. De politie weigerde vergunning daartoe, om- fat de burgemeester weigerde, toestemming te terleenen. Op grond waarvan? Vrees voor verkeersobstakels? Het was ons volkomen duidelijk, dat een Verzoek van het „Handelsblad" om op het zeei frukke verkeerspunt Gedempte Oude Gracht Zijlstraat verkiezingsuitslagen per mikrophoon mogen rondbazuinen, werd afgewezen, (of schoon voorheen aan het „Handelsblad" wèJ tergunning werd verleend om in dc drukke, foor de Zandvoortsche tram benarde Tempe liersstraat per loudspeaker verkiezingsuitsla gen te verkondigen) het was ons eveneens Volkomen duidelijk, dat een eventueel verzoek Van het Haarlems Dagblad" jammer ge- boeg niet ingewilligd zou kunnen worden, om- fat de ter plaatse zeer smalle Groote Hout straat geen massa-opeenhooping zou verdra gen: wij zouden het zelfs hebben kunnen begrijpen, als de burgemeester beducht ge feest zou zijn voor een al te groote volksmenig te op de Groote Markt vóór de bureaux van fe „Oprechte", ofschoon wij, gesteld dat wij burgermeesterlijke bevoegdheden bezaten, deze bevoegdheden in dit geval niet zouden hebben "oen gelden. Echter: Voor de 's avonds rustige en alsdan Inzake het verkeer doodonschuldige Nassau laan kon het verkeersbezwaar niet in aanmer king komen; hier werd niemand, hier werd biets in het verkeer gestoord: de Nassaulaan *as en is een ideaal publicatie-oord. Bij nadere informatie bleek ons, dat het bur- Semeesterlijk verbod niet zoozeer gebaseerd Was op overwegingen van verkeersbelang dan Wel op de schoone illusie, dat er serene rust en stilte mogen heerschen in de straten en op de Pleinen van Haarlem; loudspeaker-rumoer Werd ons als uit den booze „geschilderd", toen wij hiertegen aanvoerden, dat publi caties van verkiezingsuitslagen tot de hooge Zeldzaamheden behooren, werd ons.beduid, dat fe gemeentelijke overheid hier het „principiis Obsta" weersta in den beginnen!" moest toepassen. „Principiis obsta". Geen loudspeaker-rumoer! Wij hebben deze uispraak telkens weer over wogen als wij in een vorige maand de loud- Speaker-auto van „Haarlems Bloei" dag in öag uit propaganda hoorden maken voor loot jes-verkoop, zóó, dat onze oorvliezen ervan freigden te scheuren, wij hebben aan deze bierkwaardige uitspraak moeten denken, als Wij bij onzen gang door Haarlem telkens weer Ketergd werden door het gekrijsch uit radio- Winkels. En ook hebben wij (dit tusschen haakjes) wel Sens bedacht, waarom de burgemeester van Haarlem wèl de dag-en-avond allen arbeid be lemmerende kermissen op de Nassaulaan blijft tolereeren, als het medelijden van Z. Ed. Achtb. •bet der burgers gehoor-organen toch zoo groot is. Maar om tot de zaak terug te keeren: on- ze burgemeester wenscht geen loudspeaker-ru moer- rust en stilte moeten er heerschen in Haarlem; daarom mag de „Nieuwe Haarlem- ^he Courant" 's avonds geen verkiezingsuitsla gen per loudspeaker bekend maken. Op den avond van 6 Juli zal volgens een of- "ieeie mededeeling burgemeester De Vos van Steenwijk vanaf het stadhuisbordes de Haar- 'ernsche Sportweek openen met het uitspreken van een redevoering, welke „door middel van 'bidsprekers voor allen, die daar verzameld zijn, hoorbaar wordt gemaakt". Wat zegt de burgemeester daarvan? Namens het Comité voor de Zomerpostzegels rftrijft de heer Bart Peizel, Voorzitter der 6reeniging „Sint Lucas" ons het volgende: De overwaarde voor de zegels geïnd, zal ten ■j°ede komen aan sociale en cultureele doel enen. Het groote publiek weet, wat met sociale boeleinden wordt bedoeld, maar met de cultu- eele is men minder goed op de hoogte, men l"at wel wat vreemd tegenover de cultureele erkers. Wetenschap en kunst worden aanvaard 8 iets, dat vanzelf spreekt en slechts enkele a"ien van groote kunstenaars zijn aan het °ote publiek bekend. Dikwijls is beweerd, dat kunst slechts voor "kelen zou zijn. Het is niet juist, kunst is °or het geheele volk en dat geheele volk wordt "geroepen, iets te doen voor de kunstenaars, "idat dit dringend noodig is. Door hun schep- P'bgen hebben de beeldende kunstenaars er in eQ°gc mate aan mede gewerkt, dat ons volk ,eb belangrijke plaats inneemt onder de cul- "brstaten. En deze kunstenaars zijn misschien e' het meest getroffen door de crisis. Voor u6b, die werkloos worden, wordt gezorgd; een "hstenaar kan echter nimmer werkloos wor- k®b, ten eerste, omdat hij niet in loondienst ten tweede, omdat zijn scheppingsdrang hem c^'ngt tot werken. Hij gaat steeds voort met scheppen van zijn kunswerken, en even gul alijd laat hij een ieder van zijn kunst ge nieten, niettegenstaande de verkoop van kunst werken tot een minimum is geslonken. Het Nederlandsche volk heeft een groote Schuld af te lossen aan zijn kunstenaars, om dat zijn voorvaderen reeds zoo zeer in gebreke zijn gebleven. Wanneer alleen wordt gewezen op enkelen der grootsten, op mannen, die thans nog de trots van ons vaderland zijn, moet dit reeds boekdeelen spreken. Rembrandt leefde in het laatste deel van zijn leven in armoedige omstandigheden en zijn vele financieele moei lijkheden denkt alleen slechts aan het fail lissement, dat hem van ai zijn kunstschatten beroofde hebben er aan meegewerkt, dat hij te vroeg stierf. We mogen kunstenaars niet ver wijten, dat ze geen economen zijn, want wij ver wijten economen ook niet, dat zij geen kunste naars zijn. Frans Hals werd zeer oud en hij was zeer lang een arm, oud man, die slechts zooveel werd geholpen, dat hij op de marge van een bestaansmogelijkheid leefde. Meindert Hobbema, een der grootste landschapschilders die de we reld heeft gekend, moest, toen hij een gezin wilde stichten, in Amsterdam een baantje aan nemen bij de belastingen, waardoor hij niet meer kon schilderen. Tienduizenden anderen hadden het baantje kunnen vervullen, maar wie geeft ons de kunstwerken, die Hobbema ons zou geschonken hebben, als hij had kunnen blijven schilderen? En wat moet deze schilder geeste lijk geleden hebben. Hoeveel Nederlanders hebben later schatten aan de werken van deze kunstenaars verdiend en hoe weinig Is daarvan terecht gekomen bij de kunstenaars van toen en van den tegenwoor- digen tijd. Ook de tegenwoordig levende beel dende kunstenaars doen veel voor de gemeen schap en onder hen zijn velen, die in stilte groote moeilijkheden dragen. Moge hier worden medegedeeld, dat het Zijne Excellentie den Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen mogelijk was, uit de middelen, ontstaan uit den verkoop van Zo merpostzegels, een vrij groot bedrag af te zon deren voor den aankoop van kunstwerken van Nederlandsche kunstenaars; werken, die een plaats zullen vinden in openbare gebouwen, en voor opdrachten aan beeldende kunstenaars. Allen, die zomerpostzegels hebben gekocht, werk ten dus niet alleen mee aan de leniging van allerlei sociale nooden, maar ook maakten zij het mogelijk, dat vele kunstenaars op een waar dige wijze werden geholpen, hun werk voort te zetten. Moge dit een aansporing zijn, de zo merpostzegels zooveel mogelijk voor het post verkeer te gebruiken. B. en W. schrijven aan den raad: De bestaande achtergevelrooilijnen voor ver schillende bouwblokken binnen de gemeente begrensd ten Noorden door de Brouwersvaart, ten Oosten door de Leidschevaart, ten Zuiden door de Oranjestraat en ten Westen door de spoorbaan HaarlemLeiden beantwoorden niet of op onvoldoende wijze aan de eischen, die met betrekking tot de toetreding van licht en lucht aan een rationeele bebouwing dienen te worden gesteld. In verband hiermede is het ge- wenscht voor bedoelde bouwblokken bijzondere achtergevelrooilijnen vast te stellen. Tegen deze vaststelling zijn niet minder dan 29 bezwaarschriften ingekomen. Het college van B. en W. stelt voor genoemde bezwaarschriften voor kennisgeving aan te ne men; en vast te stellen de volgende verordening; Bijzondere achtergevelrooilijnen worden vast gesteld voor verschillende bouwblokken binnen de gemeente, begrensd ten noorden door de Brouwersvaart, ten oosten door de Leidsche vaart, ten zuiden door de Oranjestraat en ten westen door de spoorbaan HaarlemLeiden, echter met' uitzondering van die, aangegeven voor het bouwblok, begrensd door Leidschevaart, Rollandstraat, Nadorststraat en Oost-Indië- straat. De Haarlemsche Orkestvereeniging heeft voor de eerste maal een loterij uitgeschreven, Waar van de opbrengst besteed zal worden om van de steeds zwaarder drukkende schulden af te komen, welke een voortdurende belemmering vormen voor een goeden en regelmatigen gang van zaken. Daarnaast hopen de bestuurderen, dat het mede door de loterij mogelijk zal zijn om in de toekomst den werktijd van het orkest uit te breiden want 7 maanden werken per jaar is toch wel heel erg kort. Er zijn 40.000 loten van een kwartje en ruim 300 prijzen; de eerste prijs een Ford Junior Cabriolet, de tweede een Grünert piano, enz. l'ITftRLIPINS MIPifcbBMZE. TEWNI5QHE. SCHOOL TT. HAAËLeM H.~VI 1939 J.C.SlA<3TCtt gSTS. De uitbreiding, die de M.T.S. binnenkort zal ondergaan. Het ontwerp is van den architect J. C. Slagter Een Haarlemsche tuinarchitect, die het op roepingsbiljet voor zijn zoon, die gekeurd moest worden voor den militairen dienst, achterhield en den jongen verbood dienst te nemen, hoorde 14 dagen geleden terzake van het opzettelijk uitlokken van dienstweigering een geldboete van f 250.tegen zich eischen. Hij werd hedenmor gen door de Haarlemsche rechtbank veroor deeld tot twee weken gevangenisstraf. Tegen den zoon eischte de officier f 50 boe te. Uitspraak was f 100 boete of 25 dagen. Een 52-jarige dame had, nadat haar man in staat van faillissement verklaard was, f 380 aan den inboedel onttrokken. Bovendien had zij onjuiste inlichtingen aan den curator verstrekt. Zij werd hedenmorgen veroordeeld tot een maand gevangenisstraf; de helft van de straf, die de officier geëischt had. De besturen van de alhier gevestigde Huis houd- en Industriescholen hebben van den Mi nister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen bericht ontvangen, dat de opleiding voor huishoudkunde moet worden uitgebreid met on derwijs in plantkunde. De aan invoering van het onderwijs in het vak plantkunde verbonden kosten kunnen worden geraamd op plm. f 700 per jaar. Indien de uit breiding wordt goedgekeurd, komt 30 pet. van de netto kosten of plm. f 210 voor rekening der ge meente, waarin de provincie en eventueel de buiten-gemeenten nog een bijdrage verleenen. Nu de Minister reeds heeft bepaald, dat on derwijs in plantkunde moet worden ingevoerd, kan een verklaring van uw college, dat bedoelde uitbreiding wordt noodig geacht, niet anders worden beschouwd dan als een formaliteit. Hoe wel wij van de noodzakelijkheid der uitbreiding van de opleiding huishoudkundige niet volko men overtuigd zijn, geven wij er in dit geval de voorkeur aan u voor te stellen de uitbreiding noodig te oordeelen voor de Haarlemsche Huis houd- en Industrieschool, de R. K. Industrie- en Huishoudschool en Prot. Chr. Nijverheids school. Vanavond om half negen zal ten stadhuize een bespreking worden gehouden betreffende luchtbescherming, onder leiding van den bur- gemeestre, dr. J. E. Baron de Vos van Steen- wijk. t Aan deze bespreking zullen o.m. de voorzit ters en secretarissen van de negentien wijkco- mité's, welke ten behoeve van de luchtbescher ming in Haarlem inmiddels zijn geïnstalleerd, deelnemen. Voor de laatst gehouden examens stenografie en machineschrijven van Moore's school of Commerce, Frans Halsstraat 1, alhier, slaagden 9 van de aangemelde candidaten en wel voor Stenografie Nederlandschde dames R. Don- se, te Haarlem, H. Stolten en A. M. Scholten te Heemstede en R. L. Rolloos te Santpoort. Stenografie Engelsch: de dames G. v. d. Vel de en N. Kuipers te Haarlem. Stenografie Duitsch: mej. V. v. d. Mye, te Haarlem. Typen: de dames J. van Lohuizen, te Haar lem en M. Dörr te Hoofddorp. Een comité van vooraanstaande ingeze tromimel aangeboden aan het Garnizoen de trommel aan den tamboer Men heeft in principe besloten tot oprich ting van een Haarlemschen Klaverjasbond. Men kan dit zeer belangrijk vinden en zeer onbelangrijk. Maar een feit is, dat de Klaverjasvoormannen, die achter de groe ne tafel van café Flora aan het Pretoria- plein waren gezeten, de eerste meening waren toegedaan. Klaverjassen is bijna even oud als het kaartspel zelf en jonger nog dan de rui tenvrouw, wier jeugdig uiterlijk ons altijd getroffen heeft. Beoefenaars van Klaver jas vonden het geheim van behaaglijke gezelligheid, zooals de ware hengelaar het geheim van behaaglijke eenzaamheid ge vonden heeft. Een café'tje, twee tafeltjes met acht Klaverjassers, acht bierglazen, die met regelmatige tusschenpoozen acht glazen bier worden, een waard wiens kale achterhoofd weerkaatst wordt in den spie gel, die er altijd is tusschen de Voorburg en de Oude Klare, en een beetje veel sigarenrook. En als niemand accoord gaat met de omgedraaide troef, draait men een ander om. Waarom zou men tegen zijn zin spelen? Zoo is Klaverjassen nu eenmaal! En nu zal men deze gezelligheid in georga niseerd verband gaan beoefenen. Dat wil zeg gen, dat de „K la ver j assies" voor het voet- tenen van Zandvoort heeft heden een aldaar. Foto: Maj. G. Stel overhandigt van het „Garnizoen" te Zandvoort licht van onzen georganiseerden tijd geplaatst zullen worden. Waardoor zij zullen komen te midden van voetbal, typografen, vlinderver zamelaars, vrienden van Denemarken, ban ketbakkers, tijdschriftlezers en bordenwas- schers, die zich ook reeds organiseerden. De voorzitter van „Troef Zeven", wiens club het initiatief tot deze oprichtingsvergadering nam, opende wijde perspectieven voor de Klaverjassport. Hij zal veel heil in een uni forme reglementeering. Want nu nog is het zoo, dat Klaverjas hier zus en daar zoo ge speeld wordt. Napoleon zorgde voor eenheids- maten en eenheidsgewichten, de Haarlemsche Klaverjasbond zal voor eenheid in het troef- omdraaier. en voor eenheid in de knepen van het spel zorgen. De voorzitter stelde beker en medaillewedstrijden in het vooruitzicht. Klaverjassers van het eene café te gast bij de De directeur der R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek vestigt de aandacht van belangstel lenden op het feit, dat er gelegenheid bestaat, bü de R.K. Op. Leeszaal en Bibliotheek oplei ding te genieten voor assistent (e) aan de Ne derlandsche bibliotheken. Deze opleiding kan ten volle aan onze R.K. Openb. Leeszaal geno ten worden. Candidaten dienen zich echter vóór 31 Augustus op te geven bij voormelden directeur. Na dien datum kan voor het nieuwe cursusjaar niemand worden aangenomen. Wie van de gelegenheid gebruik wil maken geve zich dus tijdig op. Maandag 3 Juli zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer J. F, M. Preyde als boekhouder in dienst trad bij notaris R. C. A. van Cranenburgh te Haarlem. Klaverjassers van het andere café met al de genoegens van dien. En de clubbestuurderen van de vier wind streken, die voor de groene tafel zaten, hoor den van een Kennemerland-ciompetitie, en zagen hun club het geheele jaar door bloeien Wat nu nog niet altijd her geval is. „Zoo'n club gaat goed van September tot Paschen, en dan valt alles als een kaarthuis in elkaar tot de volgende Septembermaand," zeide de voorzitter, in Klaverjastermen blijvend. „En ook daar zal de organisatie verandering in brengen. Nog wijder perspectieven opende de voolzitter van de nog zeer jonge Amsterdam- sche zusterorganisatie, die een Kampioen van Nederland in het vooruitzicht stelde, even be- wierrookt als de eerste de beste bridge-, Aan de Universiteit te Utrecht is heden middag gepromoveerd tot doctor in de medicijnen de heer W. B. Smit, arts, direc teur van den Gemeentelijken Geneeskun digen Dienst te Haarlem. De titel van het proefschrift luidt: „De vraagstukken der ziekenverpleging voor de gemeenten". Als promotor fungeerde prof. dr. J. M. Baart de Ik Faille. De nieuwe doctor werd op 9 Maart 1894 te 's Heer Arendskerke in Zeeland geboren. Oor spronkelijk ging hij in den handel, maar toen hij tijdens de oorlogsjaren als 2e luitenant bij de vesting-artillerie te Utrecht was ingedeeld, vatte hij het plan op om in de medicijnen te gaan studeeren. En reeds in 1921 behaalde de heer Smit het artsdiploma. Een jaar daarna vestigde hij zich te Spaarndam, waar hij o.a. tot gemeente-geneesheer benoemd werd en het secretariaat waarnam van de Vereeniging voor Ziekenverpleging. Tevens was hij bestuurslid van de afd. Haarlem der Mij. tot bevordering der Geneeskunst en van de Haarl. Huisartsen- vereeniging. Voor al deze functies bedankte de heer Smit toen hij op 10 October 1934 benoemd werd tot directeur van den Haarlemschen Ge meentelijken Geneeskundigen en Gezondheids dienst. Dr. Smit is voorzitter van den Haarlemschen Ongevallendienst, eere-voorzitter van „Snelver- band". Dat de sympathieke directeur als onderwerp voor zijn dissertatie -de vraagstukken der zieken verpleging voor de gemeenten koos. is alleszins begrijpelijk. Hfj heeft in onze stad hardnekkig gestredeS voor een ziekenhuisverzekering (58.000 aange slotenen), die vooral in sociaal opzicht aan alle eischen zou voldoen. Zijn organisatieia voor andere steden een voorbeeld. Op de disser tatie komen wij nader terug. schaak- of honkbalkampioen. En de verschie ten, waarin hij de mede-Klaverjassers liet blikken waren nog slechts zeer begrensde pa norama's in vergelijking met die, welke de redacteur van het orgaan „Da Klaverjassport" opende. „Pers, film en radio moeten wij voor onzen zegewagen spannen," zei hij met over tuiging. „En dat kunnen wij als wij voor kam pioenen zorgen; in een krachtigen Nederland- schen Bond voor den Nederlandschen Klaver- jaskampioen." Maar met deze woorden was een der toe hoorders het niet eens. „Niks te filmen," vond deze. „Ik heb in mijn derde rangs-zaakkie een fijn Klaverjascluppie, maar de jongens zijn meest werkloos. En ze zullen het heelemaal niet op prijs stellen als iedere ambtenaar hen in de bioscoop bezig kan zien in mijn café'tje." Er was eenige overredingskracht voor noo dig, om den man gerust te stellen, en hem uit te leggen, dat de filmfabrieken niet in ieder café'tje de klaverjassers zouden opzoeken, om Klaverjasjournaals te kunnen geven. Het ging er slechts om, dat radio, film en pers de Klaverjassport als sport zullen erkennen. Overigens was dit alles nog maal toekomst muziek. Het ging hier om het principebesluit. En toen de meneer van het derderangs- zaakkie zich met het principe wel kon vereenigen, volgden ook de bestuurderen van „Troefboer", „Hartenvrouw", „Hooi wagen", „O.V.A." (wat beteekent dat, heeren? Onze Vrije Avond, meneer de voorzitter), „T.O.P." (en dit? Tot Ons Pleizier Vin' ik lang zoo mooi niet Kon niet anders voorzitter, wij hebben meer vrije avonden) en „de Uil". Zoo gaat Klaverjas zijn organisatie te gemoet. Gebouw St. Bavo; Rechtskundig Bureau, 8 uur; St. Caecilia, 8 uur. Brinkmann, Gr. Markt: Kon. Fabr. v. Rij tuigen en Spoorwagens J. J. Beijnes N.V. Jaar vergadering, 12 uur. Teyler-museum: Expositie 114 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 105 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 105 uur. Frans Hals-museum: Expositie 105 uur. Rembrandt: „Ultimatum" (boven 14 jaar), 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: „Heldenbrigade" en „Mother Ca rey's chickens" (boven 14 jaar), 2 en 8.15 uur. Luxor: „Een stel om te stelen" (boven 18 jaar) 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De onzichtbare man" (boven 14 jaar) 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: „Bruisend bloed" (eiken leeftijd) 2.30 4.30, 7.15 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: Proza, 8 uur; Best. Graf. Bond, 8 uur; Dameskoor St. Caecilia, 8 uur. „De Leeuwerik", Kruisstraat: R. K. Electr. werkgevers, 11 uur. ,,Lion 001", Kruisweg: Jaarvergadering Rei- nigings'directeuren, 10 uur. Tteyle-r-museum: Expositie 114 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 105 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 105 uur. Frans Hals-museum: Expositie 105 uur. Rembrandt: „Ultimatum" (boven 14 jaar), 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: „Heldenbrigade" en „Mother Ca rey's chickens" (boven 14 jaar), 2 en 8.15 uur. Luxor: ,,'n Stel om te stelen" (boven 18 jaar), 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De onzichtbare man" (boven 14 jaar), 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: „Bruisend bloed" (eiken leeftijd) 2.30, 7.15 en 9.15 uur. De Zondag- en avonddiensten van de apo theken zullen tot en met Vrijdagavond worden waargenomen door: C. G. Loomeijer en Zn„ Barteljorisstraat 11; Park-apotheek, Klever parkweg 18; Teyler-apotheek, Teylerplein 79. Steeds geopend zijn: C. E. Schotman, Binnen weg 206—208; Elswout-apotheek, Bloemendaal- scheweg 341; Apotheek Aerdenhout, Zand- voortschelaan, tel. 26772; Heemsteedsche Apo theek, Binnenweg 98, tel. 28197; de Bloemen- daalsche Apotheek, Bloemendaalscheweg 85, tel. 22181. Vanmorgen te ongeveer half twaalf is op den Haarlemmerweg in de gemeente Haarlem- merliede een verkeersongeluk gebeurd, dat een motorrijder het leven heeft gekost. Ongeveer ter hoogte van de Israëlietische begraafplaats, dicht bij de grens van Haarlem, moest de motorrijder, die uit Amsterdam kwam, een rechts van den weg staande handkar pas- seeren, doch vermoedelijk is hij daarbij niet ver genoeg uitgeweken. Hij reed de kar aan, verloor de macht over het stuur en sloeg over den kop. Bewusteloos en hevig bloedend uit een hoofdwonde bleef hij op den weg liggen. Een lid van den ongevallendienst uit Haar lem constateerde een schedelbreuk en liet den gewonde naar de Maria-stichting overbren gen, waar hij korten tijd later is overleden. Daar het slachtoffer drie rijbewijzen met verschillende namen in zijn bezit had, kon zijn identiteit nog niet met zekerheid worden vastgesteld. Programma 1: Jaarsveld en Hilversum I. Programma 2: Hilversum II. Programma 3: 8 uur Keulen, 10.20 Radio PTT Nord, 12.20 Ned. Brussel, 2.20 Keulen, 3.20 Di versen, 4.20 Keulen, 4.50 London Regional, 5.20 Fr. Brussel, 6.20 London Regional, 7.05 Fr. Brus sel, 7.20 Ned. Brussel, 7.35 Keulen, 10.20 Ned. Brussel, 10.30 Parijs Radio, 11.05 Weenen. Programma 41 8 uur Ned. Brussel, 9.20 Parijs Radio, 9.30 Radio PTT Nord, 9.50 Diversen of gram.muziek, 10.35 London Regional, 12.10 Droit- wich, 2.20 London Rggional, 4.20 Droitwich, 6.45 Pauze, 6.50 Ned. Brussel, 7.05 Droitwich, 7.50 London Regional, 8.20 Droitwich. Programma 5: 87 uur Diversen, 78 uur Eigen gramofoonplatenconcert. Dansmuziek. 1. Go into.your dance, Harry Roy; 2. I gotta see a man about a girl, The Masqueraders; 3. Mad about the boy, The Blue Lyres; 4. I love to whistle, Joe Loss; 5. Highland Swing, Henry Hall, 6 Wedding of Pocahontas, The Ramblers; 7. I won't tell a soul, Brian Lawrence; 8. The red maple leaves, Billy Cotton; 9. The chestnuttree, Jack Hylton; 10. Stop beatin' round the mulberry bush, Tommy Dorsey; 11. About a quarter to nine, Harry Roy; 12. Jump on the wagon, The Masqueraders; 13. The younger generation, The Blue Lyres; 14. OooohBoom, Joe Loss; 15. Silver on the sage, Henry Hall; 16. Broadway Shuffle, The Ramblers; 17. If it rains who cares, Brian Lawrence; 18. Music Maestro please, Billy Cotton; 19. Love makes the world go round, Jack Hylton; 20. You must have been a beautiful baby, Tommy Dorsey; 8—12 uur Diversen. Het bestuur van „Thalia" is op de orgineele gedachte gekomen, voor haar donateurs „zooveel als" een praatavond te «beleggen. Deze vindt plaats op Donderdag 29 Juni a.s. in gebouw „St. Bavo" Smedestraat. Het dqel van dezen praatavond is voornamelijk een nauwer contact te bewerken tusschen de donateurs en het bestuur en de leden van Thalia". Verder wordt iedere donateur in de gelegenheid gesteld, dat er geen zoogenaamde stemmingen worden gehouden, toch valt er mis schien, èn voor donateurs èn voor bestuur en voor leden, wel iets te leeren. Het bestuur verwacht dan ook een groote op komst. Er wordt nadrukkelijk op gewezen, dat men alleen op vertoon van laatste kwitantie recht op toegang heeft.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 5