We luisteren naar... FINANCIEN WEK UW LEVER-GAL OP Dagfilm DINSDAG 27 JUNI 1939 De oplichtingsaffaire te Arnhem Vier der bende-leden veroordeeld FRANS LANGEVELDt Wederom een kunstschilder overleden KOKEND WATER OVER HET LICHAAM Kindje aan brandwonden overleden R. K. Mulo-examen Examen handenarbeid Hoogere Handelsschool met 5-jarigen cursus Nuttige handwerken Examen wijkverpleegster DE ONREGELMATIGHEDEN TE ROSWINKEL R. K. Gemeenteraadsleden Maleisch in den gemeenteraad van Semarang De „Nandoe" weer hersteld Technische hoogeschool Het tournooi te Wimbledon De eerste dag leverde geen bijzondere verrasingen Examen L.O. Academische examens Eindexamen gymnasium TEN NIS CRICKET DE EERSTE TESTMATCH ENGELAND—WEST-1NDIË De West-Indiërs scoren 277 all out, waarvan Headly 106 Woensdag 28 Juni Middelbare Handelsschool SCHAKEN HET TOURNOOI TE BAD HARZBURG De partij CortleverLange afgebroken MARKTEN De goudprijs te Londen bleef op 148/6 on veranderd. 327.000 werd aan goud om gezet. De goud-invoer der Vereen. Staten be droeg in de week tot 23 Juni j.l. 144.686.00U, waarvan het grootste gedeelte uit Engeland kwam. Volgens opgave van de Federal Reserve Bank werd gisteren 1.482.000 goud uu Engeland ingevoerd en 380.000 uit Britsch- Indië. De Phelps Dodge boekte in het eerste half jaar naar raming aan ontvangsten 4.2b mill., of 0.84 per aandeel, tegen 3.83 mill- of 0.76 p.a. in het eerste half jaar 1938. De president van de American Bankers Association verzet zich tegen de wet, welke de regeering machtigt aan kleinen onder nemingen gegarandeerde leeningen te ver strekken. Hij acht het plan volkomen over bodig. Curtiss Wright ontving van de Turksche regeering een order voor den bouw van 80 militaire oefentoestellen, ter waarde van 8 1 millioen en de Beech Aircraft een op dracht voor transport-vlietuigen ter waarde van 450.000. De Celanese Corp. of America verleende aan Du Pont de Nemours en aan vijf andere groote weverijen, die kunstzijde-garens ver werken, licentie voor een door haar gepro duceerde speciale soort garens. Deze soort garen kan in elk soort textiel worden ver werkt. De Amerikaansche kunstzijde-weverijen werken thans op 80 pet. van de capaciteit, tegen 77 pet. de vorige week. De staalproductie in de Vereen.. Staten wordt thans op 54.5 pet. der capaciteit ge raamd, tegen 55 pet. de vorige week. De uitvoer van goederen door de Vereen. Staten bedroeg in Mei 249.25 mill., tegen 8 257.27 mill, in Mei 1938. In de eerste vijf maanden 1179 mill., tegen 1358 mill, in de overeenkomstige periode van het vorig jaar. De invoer beliep in Mei 202.50 mül-, tegen 148.24 mill, in Mei 1938 en in de eerste vijf maanden S 915.47 mill., tegen 815.08 mill, in hetzelfde tijdvak van het vorig jaar. De wereld-productie van petroleum steeg in de laatste drie maanden. Hierdoor steeg het totaal over de laatste vier maanden met 9.9 pet. ten opzichte van de eerste vief maanden van 1938. De koperverkoopen in de Vereen. Staten bedroegen Vrijdag en Zaterdag j.l. 4.69 mil lb., hetgeen de grootste omzet was in enkele dagen gedurende deze maand. De Atchison Topeka boekte in Mei een netto-bedrijfswinst van 106.000, tegen 1.36 mill, in Mei 1938. In de eerste vijf maanden 328.000, tegen een verlies van 1.08 mill, in dezelfde periode van het vorig jaar. De New York Central boekte in Mei een netto-bedrijfswinst van 1.68 mill., tefjerf' 902.000 in Mei 1938. In de eerste vijf maan den 6.23 mill., tegen een verlies van 814.000 in het overeenkomstig tijdvak van het vorig jaar. De Great Northern boekte in Mei een netto-winst van S 370.000, tegen een verlies van 971.000 in Mei 1938. In de eerste vijf maanden een verlies van 4.33 mill., tegen een verlies van 7.03 mül. in dezelfde Pe~ riode van het vorig jaar. De Northern Pacific, boekte in Mei een netto-bedrijfswinst van 590.000, tegen een verlies van 161.000 in Mei 1938. In de eer ste vijf maanden een winst van S 1.02 mM« tegen een verlies van 440.000 in de over eenkomstige periode van het vorig jaar. De Baltimore and Ohio boekte in Mei een netto-bedrijfswinst van 876.000, tegen 841.000 in Mei 1938. In de eerste vijf maan den 5.84 mill., tegen 1.13 mill, in dezelfde periode van het vorig jaar. De Pennsylvania and Ohio boekte in Me1 een netto-bedrijfswinst van 3.50 mill,, tf', gen 3.38 mill, in Mei 1938. In de eerste vijf maanden 20.94 mill., tegen 14.49 mill hetzelfde tijdvak van het vorig jaar. De Amerikaansche Senaat heeft een voor stel tot verhooging van den zilveraankoop' prijs door de regeering van 64.64 dollarcent tot 77.4 d.c. per ounce goedgekeurd. Deze verhooging heeft betrekking op zilver dat111 het binnenland wordt geproduceerd. De General Motors produceerde in de afgeloopen week naar raming 30.160 autos, tegen 31.700 wagens in de voorafgaande week; Chrysler 22.650 tegen 22.900 wagens en Ford 19.700 tegen 15.500 stuks. POSTVLUCHTEN 2 6 25 2< 23 De Arnhemsche rechtbank heeft heden uitspraak gedaan in de strafzaken tegen leden van een bende, die een bejaarde ge fortuneerde inwoonster van Arnhem voor circa ƒ30.000 heeft opgelicht. Men zal zich herinneren, hoe deze dame de dupe is geworden van de sluwe practijken der bende. Het begon met een bezoek van een z.g. kunstschilder, die er in slaagde geld van de dame te leenen, waarna een z.g. zwager van den kunstschilder haar kwam mededeelen de schuld te willen overnemen, mits de dame hem aan geld kon helpen om een deel van het kapi taal uit Duitschland te krijgen. Door allerlei manipulaties en door steeds nieuwe figuren te laten verschijnen wist de bende steeds meer geld van de dame los te krijgen. Toen de po litie de zaak op het spoor kwam, was de dame reeds bijna 30.000 aan de oplichters kwijt geraakt en had zij bovendien aanmerkelijke bedragen bij vriendinnen geleend, om de affai res van de bendeleden verder te kunnen finan cieren. Verleden week hadden zich voor de Arn hemsche rechtbank vier leden, thans allen ge detineerd te verantwoorden. Het waren de 46- jarige koopman W. J. van B., de 53-jarige vrouw Ca. Ma. H., de 34-Jarige koopman K. L. H„ allen uit Amsterdam, en de 29-jarige koop man C. H. de Z. Tegen W. J. van B. en de vrouw Ca. Ma. H. vorderde de Officier van Justitie twee jaar en zes maanden gevangenisstraf, tegen K. L. H. 1 jaar en zes maanden en tegen C. H. de Z. 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van de pre ventieve hechtenis. De rechtbank heeft thans W. J. van B. en de vrouw Ca. Ma. H. tot resp 3 en 2 jaar ge vangenisstraf veroordeeld, K. L. H. tot 2 jaar en 6 maanden en C. H. de Z. tot 1 jaar en 9 maanden De preventieve hechtenis werd bij geen der straffen in mindering gebracht. De drie mannen werden veroordeeld wegens oplich ting, meermalen gepleegd en de vrouw wegens medeplichtigheid aan oplichting. hey, Didam; A. Weyenborg Lichtenvoorde;. D. Wintgens, Heerlen. LEEUWARDEN Gemeentelijk Gymnasium: Geslaagd voor A: K. J. Cath; L G. Dieters; P. Hoogland. R. de Jong en N. S. Weima. Voor B: S. H. Blink; F. W. Carsies; P. J. van Oostrum; B. H. Vromen en K. Wassenaar. Met 2 candidaten wordt het examen voort gezet. ZWOLLE Gymnasium Celeanum. Geslaagd voor A: A. Poppink (vr.). E. A. Scheers; H. Schrale (vr.). Voor B: S.- Elte, E. Engels; J. Roelfsema; G. Söhnlein (vr.); D. L. Uyt den Bogaard (Nieuw- leusen). Waar niet vermeld wonen de candida ten te Zwolle. BREDA O. L. Vrouwe Lyceum. Geëxami neerd 6 candidaten. Geslaagd voor diploma A: P. Ligtenberg; A. van Overveldt, beiden Breda; voor diploma B: F. Hamer en J. Reijn, beiden Breda. Het examen wordt voortgezet met 1 can- didaat. ROTTERDAM Rott. Lyceum, afd gymna sium). Geslaagd voor diploma A: dames J. E. Greep en M. E. Westerveld. Verlengd examen 1. Geslaagd voor diploma B: mej. N. Boorsma en de heeren A. Hart, E. C. van Lissa Nessel, D. G. Postma. Verlengd examen 1. ftedenmorgen is te Laren (N. H.) op 62-jari- gen leeftijd overleden de bekende Larensche kunstschilder Frans Langeveld. De overledene werd te Amsterdam geboren op 16 Februari 1877. Hij bezocht de H. B. S. en daarna de Rijksnormaalschool voor teekenon- derwijs, waar hij onderwijs kreeg van den leer- aar Huybers. Op de Burgeravondschool kreeg hij les van den bekenden aquarium- en visschen- schilder IJsselhof; daarna vestigde hij een ate lier aan den Overtoom te Amsterdam en werkte vervolgens te Parijs en München. Den eersten keer dat hij by „Arti" exposeerde, verwierf hij den Willinck van Collen-prijs. Nu 37 jaar geleden vestigde hij zich te Laren. De stadsgezichten van Frans Langeveld geno ten een groote vermaardheid, terwijl hij voorts landschap, figuur en intereur schilderde. By de familie P. te Heerlerheide ls een tra gisch ongeluk gebeurd, waarvan het jongste kindje het slachtoffer is geworden. Het kindje zestien maanden oud, is in een onbewaakt oogenblik in de nabüheid van het fornuis ge komen, waarop een ketel met water stond te koken. Het trok aan den ketel en kreeg den inhoud over het lichaam. Overdekt met brand wonden werd het kindje opgenomen. Het is later aan de gevolgen overleden. ARNHEM. Geëxamineerd 27 candidaten. Allen geslaagd. Geslaagd voor diploma A: de heeren A. Clasen, A. de Gysel, J. van Orma, C. v. d. Aa, H. Bartels, L. Engelman, allen te Arnhem; J. Derickx te Loenen; E. de Boer, J. Schimmel, B. Thissen, J. v. d. Vegh, J. den Hartog, allen te Apeldoorn; J. Abbing, B. Alofs, J. Berns, H. J. Derksen, J. B. Derksen, Th. van L-rTen, G. van Engelen, M. Eppink, allen te Gendringen; G. van Bethray, A. van Driessen, J. Eibers, Th. Heeres, allen te Arnhem; M. Camps te Ooster beek; H. Molenaar te Enschede. Geslaagd voor diploma B: de heer P. Arts te Arnhem. BREDA. Geslaagd voor diploma A: G. van Bijsterveldt, Wagenberg; J. Eling. Breda; M. v. d. Griendt, Breda; J. Diepstraten, Terheyden; N. Adriaens, Breda; J. Persoon, Breda; J. Tim- mers, Breda; M. Wïjngaards, Prlncenhage; C. Alleman; Breda; H. de Bruin, Breda; Q. van Alphen, Ginneken; J. Bartels, Breda: J. v. d. Brüle, Breda; J. Dunk,.Breda; L. van Gils, Ze- venbergschenhoek; H. de Jong, Dordrecht; G. v. d. Weert, Dordrecht; R. Douven, Made; Th. v. Lonkhuizen, Made; E. Luteyn, Made; J. Nou- wens, Made; A. Sars, Made; D. Wolf, Made. Voor diploma B: A. Geerts, Rysbergen; W. Simons, Breda. UTRECHT. Geëxamineerd 29 candidaten. Af gewezen geen. Geslaagd voor diploma A: de heeren J. Berntsen, A. V. Deelen, H. Ebbeler, J. Hibregtsen, W. de Jong, C. Kareman, B. Kortekaas, W. v. d. Putten, A. Roozendaal, J. v. Rossum, W. Severius, J. Wester, W. Wouters, allen uit Den Haag; J. Aben, H. Hoogenberk. P. v. Kouwen, A. van Steijn en A. de Wit, allen uit Utrecht en W. Vrancken te Maartensdyk en J. de Bruyn te Maartensdyk, Voor diploma B: de heeren P. van Broekho ven te Voorburg; A. Smeekens uit Den Haag; G. van Tol te Rijswijk; J. Wolsky te Rijswijk; J. Schoonderwoerd te Breukelen; C. Jongerius en L. Franken te Utrecht; W. Graffner te Soest en G. Postma te Utrecht. C. Schrooder, Bergen; F. Stroink, Heiloo; A. J. Urbanus, Bergen; A. H. M. Visser. Alkmaar Afgewezen vier candidaten. MAASTRICHT (R.K. Kweekschool Ursulinen) Geslaagd de dames F. Kuiper. Fleringen; N. Lahaye, Heugem; J. Paulussen, Bergeyk; S Pie- ters, Maastricht; D. Pitz, Sittard; B. van Su- sante, Boxtel; J. v. Toorn en D. Zegers, Maas tricht. DEVENTER. Geslaagd: La Aergelo, G. J. v. d. Beid, A. G. Broekhuis, Ga. Ja. van Dam, G. M. H. van Dam, Sa Delwig, G. J. Franken, M. de Graaf, A. Ph. Groennenberg, H. J. Hofman, J. C. Kruithof, J. Nieuwenhuis, F. Nout, H. G. Olthof, G. Peters, Ga. Ja. Pothaar, Ha. Ja. Sa- rink, Ha. Aa. Schoonhagen, R. G. Slijkhuis, L. J. Westenbroek, Sallo Zendijk, afgewezen 4 can didaten. Ook deze leerlingen zijn vrygesteld van bo venbedoeld examen. 's HERTOGENBOSCH. (R.K. Kweekschool Mariënburg). Geslaagd Sr. Charitina, Sr. Jac queline, R. Daams, J. ten Dam, Th. Dolle, J Douwes, C. van Laarhoven, R. Dryvers, A. de Klerk, R. Lagerberg, A. Rozema, M. Snyders, C v. d. Weyden, L. v. d. Zande. MEPPEL. (Rykskweekschool) Geslaagd de dames: G. Broeksma, Meppel; D. Buurman, Hoogeveen; L. B. Cohen, Hoogeveen en R. van Dam, Hoogeveen. Afgewezen geen. MAASTRICHT. (Rijkskweekschool). Geslaagd de dames: S. D. Caron, Maastricht; N. L.Gouda, Eijsden; E. Roelink, Maastricht; J. G. Roosjen, Lutterade. AMSTERDAM. R. K. School voor Maatschap pelijk Werk. Geslaagd alle candidaten: de Zus ters: A. Cardinaal, Wassenaar; C. van Ditz- huyzen, Voorburg; Suneris Goselink, Dene- kamp (rel.); H. Hemmer, Castricum; J. Hoo- genbosch, Den Helder; Borromea Jansen, Neer bosch (rel.); M. Kipperman, Driel; Floribertha Kroeze, Denekamp (rel.)Th. Metselaar, Lim- men; A. Molenaar, Zwaagdijk; C. Poot, Utrecht: F. Rozemeyer, Wormer; C. Stuifbergen, Bak- kum; H. ten Velthuis, Leeuwarden; C. Witte. Franeker. De arrondissements-rechtbank te Assen heeft Vrijdag jJ. de beslissing genomen in de zaak tegen den kassier van de Coöp. Boeren leenbank te Roswinkel, K. G., die zich te ver antwoorden heeft gehad wegens verduistering in dienstbetrekking en wegens valschheid in geschrifte. Voor het primair ten laste cslegde sprak de rechtbank verdachte vry, terwijl hij wegens valschheid in geschrifte veroordeeld werd tot 1 jaar gevangenisstraf. Naar we vernemen, heeft de officier van Justitie by de Asser Rechtbank tegen deze uit spraak hooger beroep aangeteekend. 15 en 16 Juli wordt te Heerlen een congres gehouden der landeiyke federatie van R.K. Ge meenteraadsleden in Limburg. SEMARANG, 27 Juni. (Aneta). By de alge- meene beschouwingen over de begrooting voor de gemeente Semarang, in den gemeenteraad gehouden, kondigde het lid de heer Sigit, die reeds geruimen tyd als zoodanig zitting heeft, aan dat hy in 't Maleisch 't woord zou voeren. Hy bezigde hierbij het argument, dat hy hiertoe moreel verplicht was indien publiek op de tri bune aanwezig is. Een woord van vermaan van den burgemeeS' ter baatte niet, waarop de heer Sigit in het Ma leisch zyn rede voortzette. BATAVIA, 27 Juni. (Aneta). Het K L. M.' Vliegtuig „Nandoe", dat te Rangoon door be schadiging eenige reparaties moest ondergaan is gisteren weer hersteld op Tjililitan aangekO' men. DELFT. Geslaagd voor het ingenieursexa men voor werktuigkundig ingenieur de heer J. H. Hemmes, Haren (Gr.) Geslaagd voor het candidaatsexamen voor natuurkundig ingenieur de heeren G. van Gyn, Bussum! J. M. L. Janssen, Arnhem; H. Kra mers, COnstantinopel; A. L. M. van Looveren, Princenhage; N. J. Meijsing, 's Hertcgenbosch en E. J. G. Toxopeus, Tebing Tinggi. Geslaagd voor het ingenieursexamen voor natuurkundig ingenieur, de heeren J. A. F. van Dyk, Rotterdam; J. van den Eük, Alblasser- dam; F. J. Fontein, Adjoeng (Djember); E. W. van Heuven, Hoorn; S. Meiboom, Antwerpen; L. A. J. Monté, Bergen op Zoom; F. van Wyk, Tjimahi. Geslaagd voor het candidaatsexamen voor electrotechnisch ingenieur de heeren: T. J. Anema, Tzummarum; J. G. Arends, Doekoeh- wringin; J. W. ter Bals, Arnhem; R. Boers, (met lof), Madioen; D. C. Broks, Leiden; W. H. de Bruine, 's Gravenhage; F. A. W. van den Burg, 's Gravenhage; J. Dekker (met lof), 's Gravenhage; C. P. L. van Doveren, 's Her togenbosch; F. Elenbaas (met lof), Bandoeng; ir. J. M. J. Gadiot (W.I.) Maastricht; H. Hoek stra, Schoten; J. Holst, 's Gravenhage; S. Hosang, Rotterdam; H. C. J. de Jong, Rot terdam; E. A. Kauffmann, Hamburg; H Kiderlen, Soerabaja; A. C. van der Lee 's Gravenhage; Lie Pik Tjioe, Magelang; A. E Lindo, Soerabaja; L. A. van Mechelen, Rotter dam; W. Muller, Rotterdam, H J. E. Peeraer Wilrijck (België)A. P. Riem Vis, 's Graven hage; A. H. Sirks, Batavia; D. Stigter, Mun- tok; G. A. baron van Till; Gorinchem; W. C. Vis, Malang; G. Vreedenburgh, Batavia; R L Weitzenböck, Mödling; J. D. Zyp, Sliedrecht. Geslaagd voor het ingenieursexamen voor electrotechnisch ingenieur: de heeren H G. Austermühle (met lof), Bandoeng; J. M. Bal vers, Düsseldorf; V. J. M. de Blieck, Koewacht; H. de Boer, Vleuten; G. J. L. van Gendt, 's Gravenhage; A. Govers, Amsterdam; G. L. Lijnkles, Grouw; H. Mol, Rotterdam; G. J. de Ridder, Rotterdam; P. A. W. M. Sleegers. Eindhoven; A. Slikkerveer, (met lof), 'sGra' venhage; M. Staal (met lof), Vries; W. F. G. L. van Vliet, Drono; P. A. Wegelin, Bloemendaal; W. Werner, Menado; H. van Willigenburg, Leeuwarden. De eerste dag van het tournooi te Wimbledon heeft geen bijzondere verrassingen opgeleverd. De geplaatste spelers wonnen allen hun party in de eerste ronden. De voornaamste uitslagen van de eerste ronde luiden: Austin (Engeland) sl. J. Asboth (Hongarye) 61, 64, 1210; Ploughmann (Denemarken) sl. Medecin (Mona co) 97, 16, 62, 61; Puncec (Zuid-Slavië) sl. Edwards (Nieuw-Zeeland) 6—3, 62, 63; Mitic (Zuid-Sla vië) sl. Coombe (Nieuw-Zeeland) 6—4, 11—13, 6—3, 6—1; L. Riggs (V.S.) sl. J. N. Dhamija (Britsch-Indië) 63, 60, 64; Pal- lada (Zuid-Slavië) sl. J. C. Warboys (Engeland) 60, 6—0, 60; V. Canapele (Italië) sl. H. G. N. Cooper (Engeland) 75, 64, 63; R. A. Shayes (Engeland) sl. G. Nicolaides (Griekenland) 2—6, 62, 7—5, 46, 6—2; I. Tloczynski (Polen) sl. C. L. Savara (Britsch-Indië) 62, 60, 63; G. de Stefani (Italië) sl. A. Baworowski (Polen) 3—6, 6—4, 7—5, 7—5; O. Szigetti (Hongarye) sl. W. Robertson (V.S.) 12—10, 6—4, 6—4; D. Macneill (V.S.) sl. K. Aschner (Hongarye) 61, 61, 60; R. Goepfert (Duitschland) sl. F. Najar (Egypte) 63, 63, 61. BEVERWIJK (Bisschoppeiyke Kweekschool) Geslaagd de heeren L. E. A. v. Eyk, Beverwijk; J P. Burger, Venhuizen; J. W. Grommel. Den Helder; J. C. Th. Hoogenbosch, Texel; A. A. M van Leeuwen, Alphen a. d. Run en A. G. van leeuwen, Nieuwer-Amstel. OIRSCHOT. (R.K. Kweekschool) Geëxami neerd 7 candidaten. Geslaagd de dames F. v. d Barselaar, A. van Breemen, A. Cox, T. Degen 3. Gerrits, R. van Haperen, J. v. d. Heijden. 's-GRAVENHAGE. (Bisschoppeiyke Kweek school). Geëxamineerd en afgewezen twee can didaten. ROTTERDAM (Gem. Kweekschool). Geëxa mineerd twee candidaten. Geslaagd de heeren M. Schikhof en M. Nobel. VENLO. (Bisschoppelijke Kweekschool). Ge slaagd de heeren F. Menge, Venlo; J. v. d Munckhof, Horst; J. van Ophoven, Konings bosch; W. Smits, Gennep. Afgewezen drie. UTRECHT Gepromoveerd op proefschrift tot doctor in de geneeskunde de heer W. S Frederik, geboren te Utrecht, eveneans op proefschrift gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde de heer W. B. Smit, directeur van den gemeenteiyken geneeskundigen en gezond heidsdienst te Haarlem, geboren te 's-Heer- Arendskerke. ROLDUC Gymnasium afd. B. Geëx. 7 can- iidaten. Geslaagd: H. Bertels, Deventer; P. Jas pers, Klimmen. H. Kuypers, Chèvremont-Kerk- rade; A. Nelissen, Beltrum by Groenlo; H. Ver- en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal in uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is, verteert uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmidde len. U moet CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschade lijk plantaardig, zacht, onovertroffen om de lever- gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. Zaterdag begon op Lords de eerste van de 3 te spelen testmatches tusschen Engeland en West-Indië. Hammond won voor Engeland ditmaal eens niet den toss. Grant, de captain der West-Indiërs koos batten en opende zelf de innings met den 18-jarigen Stollmeyer, wiens opname in het test-team eene verrassing was, doch die zijn keuze volkomen rechtvaardigde en met een fraaie 59 in test-cricket debu teerde. De lage temperatuur het was be paald koud was niet, doch het wicket wel in het voordeel van de Indiërs. In het wicket bleek geen leven te zitten en het was voor bowlers als Bov'es en Copson, die het van hun snelheid moeten hebben, te langzaam. Grant dreef den bal een paar maal hard en zuiver door de covers. Op 26 boeken de Engelschen hun eerste succes als de West-Indische cap tain een sneller opkomenden bal van Copson in handen van den op short-leg staanden Comptor SDeelt. Grant had 22 van de 26 runs gemaakt. Headly heeft daarna 15 minuten voor zyn eer ste run noodig, doch eenmaal ingespeeld toont deze batsman zyn kwaliteiten. Stollm/syer staat vcortreffeiyk te spelen en is vooral aan leg buitengewoon sterk. Wright, zoowel als Ve- ryte, de spinbowler, kan aanvankelijk zijn lengte niet vinden. Op 3 achtereenvolgende full-pitches van Verity scoort Headly slechts 3 runs. Een appèl van Stollmeyer tegen het licht wordt afgewezen. Het fielden der Engelschen in het bijzonder van Copson, is zeer goed. In het laatste kwartier voor de lunchpauze gaat de score sneller omhoog, doch het blijft bij den val van één wicket. Stand 951, Stoll meyer 44, Headly 28. Hammond zet na de pauze Bowes en Wright aan. Met een harde vier aan leg op Wright brengt Headly de 100 op. Stollmeyer scoort zijn 150 uit 111. Eerst op 147, na een stand van 118 runs voor het 2de wicket weet Bowes door de verdediging van Stollmeyer heen te komen en komt aan de fraaie innings van dezen jeugdigen batsman een einde. Sealy en Weekes verleenen Headly daarna zooveel steun dat voor het verlies van 3 wickets de 200 op het bord komen. Door een fraaie running-catch van Glmblett op cover point breekt de stand tusschen Headly en Wee kes. Bij de theepauze staan de West-Indiërs bij een stand van 2264 en Headly op 97 er niet slecht voor. Na de theepauze bowlen Copson en Bowes met den nieuwen bal langen tijd achtereen. Headly maakt zijn 100 vol. Con- stantine slaat 3 vieren. Op 245 valt zijn wicket. Cameron sneuvelt 5 runs later in de slips en op hetzelfde totaal wordt Headly voor 106 (1 x 4) achter het wicket gevangen. De bow lers zijn nu meester van het terrein en na een harde 22 van Martindale, die op Verity de eenigste zes van deze innings wist te slaan, komt op 277 het einde. Tenslotte viel na het goede begin het batten der West-Indiërs op dit wicket niet mede. Copson nam de helft der wickets voor 85 runs, een zeer goede prestatie In den resteerenden tyd scoorden Gimblett en Hutton op den zeer snellen Martindale en Hylton 11 runs. De volledige scores laten wij volgen WEST-INDIE Grant c. Compton b. Copson 22 J. Stollmeyer b. Bowes 59 Headly c. Wood b. Copson 106 Sealy c. Wood b. Wright 13 Weekes c. Glimblett 'b. Copson 25 Constantine 1. b. w. Copson 14i Cameron c. Hutton b. Bowes 1 &e&cbcbcbcfe<fccfecbcbcbcbcbckcLcbefc<bcbcbcb<Lcbcbclicbcbcbcbcbcbcbcfccl3cfecfe<fccbcfecfecbcbc}Dcbcfccfc>cbcbcbcbcbcfccfccfccfecbcbcfccbefccl> (j. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. NCRV-Ultzendlng 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berichten, gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Zang met plano. 12.00 Berichten. i2.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Quintolia. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Voor jeugdige postzegelverzamelaars. 3.00 Quatre-malns. 3.45 Gramofoonmuziek. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.10 Causerie „Filmt u nog niet?" 6.25 Gramofoonmuziek, berichten. 6.30 Taalles. 7.00 Berichten. 7.15 Land- en tuinbouwcauserle. 7.45 Causerie „Trekpaard-fokkerij in Ne derland". 8.00 Berichten ANP. 8.15 A. O V. 9.15 Uit Brugge: Reportage. 10.15 Berichten ANP. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.45 Gymnastiekles. 11.50 Schriftlezing. HILVERSUM, 301.5 M. VARA-Uitzending (8.00—10.00; 10.206.30; 7.00—7.30 en 8.00—12.00) 8.00 Gramofoonmuziek. 8.16 Berichten. 9.30 Causerie „Onze keuken". 10.20 Voor arbeiders. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 Berichten. VARA-orkest. 1.0C Grampfoonmuziek. I.15 VARA-orkest. 5.30 Esmeralda. 6.00 Orgelspel 6.28 Berichten 7.10 Vocaal concert. 8.05 Berichten ANP. 8.20 Gramofoonmuziek. 9.00 Radlotooneel. 10.00 Berichten ANP. 10.10 VARA-orkest en solisten. 11.00 Fantasia. 11.30 Jack de Vries' Internationals. DROITW1CH, 1500 M. II.25 Planovoordracht. 12.10 Orgelspel. DEVENTER. Geslaagd: H. R. Heidema, A. H. Jansen, A. Kersten, H. Kluiwstra, H. S. de Koe, P. W. Lubbers, B. Lunenberg, J. Mandemaker. G. A. Mooy, W. Overkamp, H. B. Sarink, B. J. Udink, G. W. vyge, G. H. J. Wegman, Haza H, IJseldijk; afgewezen 7 candidaten. Ingevolge het reglement op de examens alge- meene handelskennis, ingevolge de vestigings wet kleinbedryf 1937 zyn deze leerlingen geheel vrygesteld van dat examen. ALKMAAR (Gem. Middelbare Handelsschool met vierjarigen cursus). Geslaagd H. J. Bos. Th. J. Brommer, L. Crefeld te Bergen; P. Engels man, G. Grondsma, D. Hogervorst, M. van Maarleveld, Alkmaar; F. Mays, Bergen; A. 1 Nyenhuis, Alkmaar; R. van Ronkel. BeverwykiTTTTWTTTWWTOTWTTTTOTTWWWTTTWWTWWTWTWWWTWTWTT 12.35 Pianosyncopations. 12.50 Leonard's Weensch orkest en solis ten. 1.20 BBC-Welsh-orkest m. m. V. solist. 5.30 Henry Hall's orkest. 6.20 Berichten. 7.05 Orgelspel. 7.20 BBC-Mannenkoor en solist. 8.20 BBC-orkest. 9.20 Berichten. 1105 Oscar Rabin's dansorkest en solisten. 11.50 Gramofoonmuziek. 12 15 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. 11.20 Derveaux-orkest. 12.30 Zang. 1.25 Gramofoonmuziek. 2.35 Zang. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.35 Vioolvoordracht. 3.50 en 5.05 Zang. 5.25 William Cantrelle-orjcest. 6.35 Zang. 6.50 Vioolvoordracht. 7.20 Zang met toel. 7.50 Zang. 8.50 Programma gewijd aan Auvergne. 10.20 J. "Clergue's orkest, Noyon-koor en solisten. KEULEN, 456 M. 8.50 Gramofoonmuziek. 12.20 Vliegeniersorkest. I.35 Militair orkest. 2.30 Populiar concert. 3.40 Gramofoonmuziek. 4.20 Orkest. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.30 Orkest, vrouwenlooor en solisten. 11.00 Kleinorkest en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Pro Nova-kwartet. 6.50, 7.20 en 7.45 Gramofoonmuziek. 8.20, 9.05 en 9.50 Orkest. 10.30 Gramofoonmuziek. 484 M. 12.20 en 1.30 Gramofoonmuziek. 5.20 Dansmuziek. 6.55 Gramofoonmuziek. 7.03 Zang. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 „Les Troyens A Carthage", opera. 10.30 Gramofoonmuziek en zang. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 Militair orkest. 10.40 Trioconcert. II.20—12.20 Zie Keulen om 11.00. Barrow 1. b. w. Copson 2 Martindale 1. b. w. b. Wright 22 Hylton not out 2 Clarks b. Bowes 1 Extra's 15 277 O.. M. R. W. Copson 22 2 85 5 Bowes 27.4 5 87 3 Wrigt 13 1 56 2 Verity 16 3 34 ENGELAND Gimblett not out 5 Hutton not out 4 Extra's 5 11—0 Maandag is de testmatch tusschen de ploegen van Engeland en West-Indië op Lords te Lon den voortgezet. Nadat de gasten reeds Zater dag voor een totaal van 277 runs aan den kant gezet waren, brachten de Engelsche batsmer, het vóór lunch tot een totaal van 71 runs vooi het verlies van 1 wicket. Maandag is de tweede ronde van het inter nationaal schaaktournool te Bad Harzburg ge speeld. De party van Cortlèver tegen dr. Lange (Duitschland) werd afgebroken in betere stel ling voor den Duitscher. De uitslagen van de tweede ronde luiden: Poulsen (Denemarken)Rellstab 01 Stahlberg (Zweden)Saemisch (Duitsch land) 1—0 C o r 11 e v e rdr. Lange afgebroken Eliskases (Duitschland)Zollner (Duitsch land) 10 Ahues (Duitschland)—Reinhardt (Duitsch land) 10 Rellstab heeft de leiding met 2 punten uit 2. AMSTERDAM, 26 Juni. Eiervelling. Kipeieren: hoogste prys 4.20, middelprijs 3.403.55, laagste prijs 3.20. Dagaanvoer 70.000 st. Handel gewoon. PURMEREND. 27 Juni. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 2i partijen, wegende 100.000 kg. 6 sta pels kleine boerenkaas 21.00 per 100 kg. 288 kg. melkboter 1.301.38 per kg. Veemarkt. Aanvoer totaal 483 stuks runderen: 220 vette 6470 cent per kg., goed. 225 geldekoeien 110.00—260, matig. 38 stieren 4455 cent per kg., matig. 17 paarden 70.00150, stug. 49 vette kalveren 7085 cent per kg., stug. 405 nuchtere kalveren: voor de slacht 4.0011, matig; voor de fok 12.0018, matig. 185 vette varkens 4852 ct. per kg. vlug. 43 magere varkens 25.0033, matig. 298 biggen 14.0018, matig. 838 schapen 10.00 25, stug. 48 bokken 3,0010, matig. 702 lamme ren 5.008, stug. Kipeieren 3.504, eendeieren 2.50 per 100 stuks. 9800 N.H. Blauwe 6072.5 ct. per kg. 4100 oude kippen en hanen 32.539 cent per kg. Konijnen 30160 cent per stuk. 1300 eenden, duiven 40 cent per paar. 4900 jonge ha nen 3545 cent per stuk. LEIDEN. 27 Juni. Veemarkt. Aanvoer 126 vette varkens: zware 4951, lichte 4547 cent per kg. levend gewicht. Handel zeer goed. NOORDSCHARWOUDE, 27 Juni. Aanvoer: 97000 Kg. aardappelen: bonken f 44.30, ex port f 3.203.30, Schotsche Muizen f 45.10, export f 3.103.40, drielingen f 2.803.50, kriel f 1—1.50. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Juni. Aan-oer: 4600 Kg. roode kool f 7.30—8.10; 24000 Kg. to maten: A f 22.20—22.60, B f 21.80—22.40, C f 21.30—21.60, CC f 16.30; 700 Kg. peen f 3.20-- 3.80; 377.000 Kg. aardappelen: Schotsche Mui zen f 4—5, drielingen f 2.50—3.90, kriel f 1.50— 2.40, blauwe Eigenheimers f 5.90. BODEGRAVEN, 27 Juni. Aangevoerd 375 par tijen Goudsche kaas, totaal 16875 stuks. Ie 60ort met R.M. 2325.60, 2e soort 21—22,50, zware tot 2 7.00. Handel matig. GRONINGEN, 27 Juni. Veemarkt. Kalf- en melkkoeien le kw. 230240, 2e kw. 180190, 3e kw. 120140; kalfvaarzen le kw. 200210, 2e kw. 120150; vroegm. koeien le kw. 180200, 2e kw. 130160; varekoeien le kw. 150170, 2e kw. 120140; vaarzen le kw. 145160, 2e kw. 115—130;, stieren le kw. 49—50, 2e kw. 4044 ct. per kg., kalveren en pinken 85120 per st., slachtvee le kw. 6263, 2e kw. 4850, 3e kw. 37—40 ct., vette kalveren le kw. 62—66, 2e kw. 50—58 ct. per kg., melkschapen 1014, weide- schapen 816, vette lammeren 78, vette scha pen le kw. 2225, 2e kw. 1318, biggen 1215 per stuk, idem 1.90—2.30 de week, vette varkens le kw. 4748. 2e kw. 3943 ct., zouter? 4648 ct. Aanvoer: 581 runderen, 753 kalveren, 274 schapen, 727 lammeren, 500 varkens, 254 big gen, 19 paarden. Overzicht: Van het kalf- en melkvee waren alleen enkele van de beste soorten goed te plaatsen, overigens verliep de handel zeer traag. Het slachtvee en de stieren werden niet vlug maar pryshoudend verhandeld; voor vette kal veren hielden de pryzen zich by minder vluggen handel met moeite staande; de pryzen van de nuchtere kalveren van 3 tot 7 gulden bleven ge lijk aan die der vorige week; alleen de zware soorten noteerden hooger. By de afdeeling wol vee waren de pryzen voor vette schaper ruim zoo hoog, terwijl de prijzen der weideschapen en lammeren zich met moeite staande hielden. De prijzen van de weidelammeren varieerden van 3 tot 5.50; vette varkens en zouters prijzen iets hooger; biggen bij langzame handel prijs houdend. ROTTERDAM, 27 Juni. Veemarkt. Aange voerd in totaal 2887 stuks, t.w.: 174 paarden, 37 veulens, 637 magere runderen, 735 vette run deren, 40 vette kalveren, 178 graskalveren, 648 nuchtere kalveren, 109 schapen, 234 lammeren, 2 varkens en 93 bokken en geiten. Prijzen per kg. Vette koeien le kw. 76, 2e kw. 62, 3e kw. 3448; vette ossen le kw. 68, 2e kw. 62, 3e kw. 3648; stieren lë kw. 58, 2e kw. 52, 3e kw. 46; vette kalveren le kw. 105, 2e kw. 85, 3e kw. 53—70; schapen le kw. 47, 2e kw. 42, 3e kw. 30; graskalveren 2e kw. 52, 3e kw. 42; nuchtere kalveren le kw. 45, 2e kw. 40, 3e kw. 35; slacht- paarden le kw. 49, 2e kw. 43, 3e kw. 31. Pryzen per stuk: Schapen le kw. 19, 2e kw. 17, 3e kw. 14; zuiglammeren le kw. 11, 2e kw. 9, 3e kw. 7; nuchtere fokkalveren le kw. 30, 2e kw. 25, 3e kw. 20; slachtpaarden le kw. 220, 2e kw. 180, 3e kw. 110; werkpaarden le kw. 330, 2e kw. 250, 3e kw. 120; hitten le kw. 220, 2e kw. 185, 3e kw. 110; veulens le kw. 70, 2e kw.'55, 3e kw. 35; stieren le kw. 260, 2e kw. 205, 3e kw. 145; kalf- koeien le kw. 275, 2e kw. 200, 3e kw. 140; melk koeien le kw. 270, 2e kw. 200, 3e kw. 140; vare koeien le kw. 190, 2e kw. 150, 3e kW. 130; vaar zen le kw. 150, 2e kw. 130, 3e kw. 90; pinken le kw. 110, 2e kw. 90, 3e kw. 70; graskalveren le kw. 58, 2e kw. 42, 3e kw. 25; bokken en gei ten le kw. 9, 2e kw. 7, 3e kw. 4. Overzicht: Vette koeien en ossen: aanvoer iets korter, handel traag, pryzen le en 2e kw. ossen iets stijver, verder onveranderd, prima koeien tot 80 cent, prima ossen 74 cent; stieren: aanvoer als vorige week, handel stroef, pryzen lager; vette kalveren: aanvoer iets korter, han del tameiyk, prijzen constant, prima tot 1.15; zuiglammeren: aanvoer iets minder, handel matig, pryzen als gisteren; nuchtere slacht- en fokkalveren: aanvoer korter, handel willig, pry zen hooger; paarden: aanvoer kleiner, handel kalm, pryzen slachtpaarden iets styver, verder als vorige week; kalf- en melkkoeien: aanvoer iets grooter, handel flauw, pryzen onveranderd; varekoeien: aanvoer als vorige week, handel slepend, pryzen iets lager; vaarzen en pinken: aanvoer klein, handel traag, prijzen iets lager; graskalveren: aanvoer iets grooter, handel sle pend, pryzen onveranderd; bokken en geiten: aanvoer als vorige week, handel matig, pryzen niet geheel pryshoudend; veulens: aanvoer als vorige week, handel levendig, pryzen iets hoo ger. .»H HEEN TERUG Driemaal per week luchtpost naar Indië AMSTERDAM LEIPZIG BOEDAPEST... ATHENE RHODES...... ALEXANDRIë. LYDDA BAGDAD BASRAH DJ ASK KARACHI JODHPUR ALLAHABAD.. CALCUTTA... RANGOON.... BANGKOK.... PENANG MEDAN SINGAPORE. BANDOENG... Juni 22 22 Torenvalk Zilverreiger Gier Emoe Uil Reiger Buizerd Wielewaal Both. COMMANDANTEN Smirnoff. Moll. Viruly. Von Weyrother. Fryns. Abspoel. Hulsebos.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 6