Spoedwerk aan de Duitsche grenzen New-Yorksche Beurs IER SC HE TERREUR IN ENGELAND 's Prinsen verjaardag DONDERDAG 29 JUNI 1939 Samenwerking tusschen de Duitsche en Italiaansche luchtmacht geregeld Danzig meldt een nieuw incident De regeering van Eire verzet zich tegen de methoden der terroristen Terrorist veroordeeld Veroordeeling door de bisschoppen Tegen landverraad Vele Tweede Kamerleden voor voorgestelde aanvulling van W. vS. SOLDATENKRANT VOOR PRINS BERNHARD LAWNTENN1S Van Swol wint van den Zwitser Ellmer POLEN BETAALT „RELIEF- SCHULD" R. K. Universiteit Kath, Economische Hoogeschool Academische examens Mej. Rollin Couquerque verliest Bisschoppelijke Kweekschool Eindexamen gymnasium Examen akte L.O. Flauwe stemming. AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurakoersen van 28 Juni Notarieel examen Gemeente-administratie Gemeente-financiën Examen nuttige handwerken Clearingkoersen WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT STOOMVAARTLIJNEN FAILLISSEMENTEN BERLIJN, 28 Juni (Havas) Een groot aantal werkkrachten uit verschillende be drijven in Duitschland is te werk gesteld aan de versterkingswerkcn aan de Oost- en West grens. Deze week heeft een groote hoeveel heid hotelpersoneel opdraeht gekregen zich onmiddellijk gereed te houden voor spoed werk voor den staat". Na medische keuring zijn velen hiervan naar de Poolsche grens gezonden voor het aanleggen van versterkingen. Hierdoor is een gebrek aan werkkrachten in het hotel- en restaurantbe drijf ontstaan. Ook de kappers en het personeel van de drukkerijen zijn niet gespaard. Ten einde te voorzien in de noodige werk krachten hebben de nationaal-socialistische autoriteiten ook Joden te werk moeten stellen. De besprekingen tusschen generaal-veld- maarschalk Goering en den Italiaanschen onderminister van Luchtvaart, generaal Valle, zijn geëindigd. Valle keert heden naar Rome terug. Bij een ontvangst ter eere van Valle heeft, volgens het Italiaansche persbureau Stefani, generaal Milch een toespraak gehouden, waar in hij met een toespeling op zijn bezoek onlangs aan Rome, zeide: „Nauwelijks zijn vier weken verloopen sedert de opstelling van een grootsch programma, of het programma is ten uitvoer gelegd. Na eenige uren van bespreking van an dere vraagstukken is gebleken, dat de twee luchtvloten die boven Spanje zijde aan zijde hebben gevochten, volgens gemeenschappelijke organisatorische beginselen naar gemeenschap pelijke doeleinden zullen streven. De samenwer king zal steeds nauwer en vruchtbaarder zijn." Generaal Valle zeide onder meer, dat hij zich rekenschap had kunnen geven van de geweldige kracht van hef Duitsche luchtwapen, dat voor geen andere luchtvloot ter wereld behoeft onder te doen. Duitschland heeft dan ook evenals Italië vertrouwen in het nieuwe wapen, dat in een toekomstigen oorlog voorbestemd is het beslis sende woord te spreken. De twee landen zullen samenwerken zoowel op het gebied der techniek als op dat van de opleiding, aldus Valle. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Danzig: .Eenige dagen geleden heeft zich bij de grensplaats Lissau een nieuw incident voorge daan. Een Oost-Pruisische auto, waarin vier per sonen zaten, passeerde deze plaats om over de brug bij Dirchau door den Corridor naar Duitschland te rijden. Op het Poolsche bruggenhoofd groette één der inzittenden een vrouw, die in 'n Duitechen auto voorbijreed, met de woorden „Heil Hitier!" De Oost-Pruisische auto werd hierop aange houden en degene, die den Duitschen groet ge bracht had, gearresteerd. De drie andere inzit tenden werden gedurende vijf uur vastgehouden en daarna gedwongen in de richting van Lissau terug te keeren, nadat men hun triptiek had af genomen." Het bureau voor den arbeid van den Senaat van Danzig heeft, aldus een Havasbericht uit Warschau, den scheepswerven van de vrije stad opdracht gegeven de 20 Poolsche studenten aan de polytechnische school van Danzig en de 10 Poolsche studenten van de zeevaartschool van Gdynia onmiddellijk weg te zenden. Dit is in tegenspraak met het verdrag, dat een jaar geleden is geteekend, waarbij het aantal Poolsche studenten aan de scheepswerven van Danzig wordt vastgesteld. De Senaat heeft verder een nieuw decreet uit gevaardigd, waarbij controle wordt uitgeoefend op alle transacties met crediet, zoowel in Danzig zelf als in de haven. Alle transacties op crediet moeten worden uitgevoerd in Danziger guldens en behoeven toestemming van de Bank van Danzlg. In Poolsche kringen is men van oordeel dat dit ten doel heeft den Poolschen handel in de ha ven van Danzig te dwarsboomen. slagen in Londen schijnt in Dublin te moeten gezocht worden. Daar hadden de eerste scher mutselingen plaats, Zaterdagmorgen, toen dc politie trachtte te verhinderen, dat een speciale trein Belfast-Ieren, die in het Amiensstraat- station van Dublin waren aangekomen, dc Ier- sche hoofdstad door anti-Britsche en extremisti sche republikeinsche propaganda in gisting brachten. Een groep van de I.R.A. bleek de kern te zijn van een duizendtal Belfast-mannen, meerendeels pootige anti-Orangisten, die van plan waren een jaarlijksche bedevaart te houden naar het kerkhof van Bodenstown (graafscnap Kildare), waar tijdens vroegere onlusten eenige republikeinsche Ieren, als slachtoffers gevallen, begraven werden. De regeering van Eire en de burgemeester van Dublin hadden alle demonstra ties verboden. Daags tevoren was er nog een op tocht naar het graf van den Ierschen patriot, Wolfe Tone (in 1916 gesneuveld) verboden, op last van de regeering, die zich daarbij op een kortgeleden aangenomen wet „ter bescherming van de veiligheid van den staat" beriep. Driehonderd politie-agenten waren Zaterdag morgen rond het station en langs den weg naar het kerkhof van Bodenstown bijeen, terwijl hier en daar houten borden over den weg waren aan gebracht, om alle verkeer practisch te verhin deren. De Belfast-demonstranten droegen span doeken met zich mee, waarop anti-Engelsche en opruiende leuzen voorkwamen, zoodat de politie er zich meester van maakte; deze demonstran ten waren allen In nieuwe, groene uniformen gestoken en hadden tot herhaaldelijk geuiten verzamelkreet: „Up, the Irish Republic! Up!..." Scotland Yard is van meening, dat de Lon- densche terreur-demonstratie vanuit Dublin werd gelast, als antwoord op de verhindering van hun demonstratie te Dublin en op het Bodenstown-kerkhof. Een lid van het Iersche republikeinsche le ger is vandaag tot 10 jaar dwangarbeid veroor deeld, omdat de politie te zijnen huize mate riaal heeft gevonden voor het vervaardigen van bommen. De gruwelijke en laffe bomaanslagen, die j.l. Zaterdagavond in het hart van het uitgaande Londen, in de City en elders te midden van het drukke verkeer plaats grepen, maken het wen- schelijk, onze berichtgeving nog door een en kele opmerking te verduidelijken. Wij willen er namelijk op wijzen, dat de daders, voor zoover ze al bekend zijn, tot een verboden terroristische organisatie behooren, de IR.A. (Iersche Repu blikeinsche Armee), welke reeds herhaaldelijk door de Iersche bisschoppen, collectief en af zonderlijk, onwettig werd verklaard en laatste lijk onder straffen van excommunicatie ver boden. Tijdens het Internationaal Eucharistisch Con gres te Dublin, in 1932, werd den Nederland' schen journalisten nog een herderlijk schrijven van het lersch episcopaat getoond, dat minstens ééns per jaar van alle kansels in Eire wordt voorgelezen, waarin den geloovigen verboden wordt, op straife van een weigering der Sacra menten, tot de IRA. toe te treden, er toe te behooren of er steun aan te verleenen. Dezen Zondag nog heeft Z. E. Kardinaal Hinsley, aartsbisschop van Westminster, terloops sprekend in de kerk van de H. prieëenheid te Brook Green (West Londen) in de krachtigste termen de aanslagen der Iersche extremisten en terroristen veroordeeld en de geloovigen, van welke nationaliteit ze ook mochten zijn, er dringend voor gewaarschuwd „zich toch niet te leenen, om het werktuig dezer misdadigers te worden." De directe aanleiding tot de jongste bomaan- Aan het voorloopig verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot aanvulling van den eersten titel van het tweede boek van het Wet boek van Strafreffht (misdrijven tegen de veilig heid van den Staat) is het volgende ontleend: Bij het afdeelingsonderzoek van dit wetsont werp verklaarden zeer vele leden zich met de strekking daarvan te kunnen vereenigen, al wer den tegen de uitwerking verschillende bezwaren aangevoerd. Niettemin werd van verschillende zijden de vraag gesteld, of het kwaad, dat de regeering met deze voorstellen bestrijden wil, zoo ernstig en van zulk een omvang is, dat strafmaatrege len daartegen inderdaad noodig zijn. Verscheidene leden waren van oordeel, dat de redactie van de voorgestelde artikelen in ieder geval te ruim is. Zij vestigden er de aandacht op, dat in de artikelen 92 en volgende van het Wetboek van Strafrecht onder „rijk" wordt ver staan niet alleen het Rijk in Europa, doch ook de overzeesche gebiedsdeelen. Zouden nu be sprekingen over een eventueele herverdeeling van het koloniaal bezit een onderwerp, dat in de geheele wereld aan de orde is niet meer geoorloofd zijn, wanneer men daarbij mocht be- toogen, dat ook Nederland onder bepaalde om standigheden aan een andere verdeeling zou moeten medewerken? Verder werd er op gewezen, dat naar de letter van de ontworpen bepalingen een betoog ten gunste van grensrectificaties, zelfs van de meest ondergeschikte beteekenis en zelfs indien deze uitsluitend uit ruiling van grond zouden bestaan, niet meer geoorloofd zou zijn. Nog ernstiger achtten verscheidene leden de mogelijkheid, dat de voorgestelde bepalingen zullen worden toegepast op hen, die de opvattin gen verkondigen, dat in bepaalde omstandig heden landsverdediging onmogelijk: is en dat m die omstandigheden afstand van grondgebied of zelfs annexatie dus moet worden aanvaard. Zal dit er toe leiden, zoo werd verder gevraagd, dat personen, die al dan niet op godsdienstige gronden de meening uitspreken, dat oorlogs geweld moet worden vermeden en dat wij ons liever moeten schikken in vreemde overheer- sching dan ons met geweld van wapenen te ver zetten, strafbaar worden? Zal niemand meer mogen opwekken tot de wettelijk geoorloofde dienstweigering op principieele gronden? Wat het bezwaar betreft, dat personen, die op principieele gronden wapengeweld ongeoorloofd achten, ook indien dit slechts zou strekken tot verdediging tegen een aanval van buiten, werd opgemerkt, dat het ontwerp zich niet richt tegen hen, die de opvatting koesteren, dat vreemde heerschappij in bepaalde omstandigheden moet worden aanvaard, doch alleen tegen hen, die voor deze opvatting propaganda maken. Ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard zal een wielrijdersploeg van vijf soldaten hedenmiddag te 12 uur van Malden bij Nijmegen vertrekken om het speciale Prins Bernhard-nummer van de soldatenkrant van het Ie bataljon van het 26ste regiment in fanterie naar Soestdijk te brengen. De ploeg zal te ongeveer 4 uur ten paleize aankomen. Vóór het vertrek der soldaten van Malden zal aldaar een parade worden gehouden, gevolgd door het plaatsen van een Prins Bernhard-boom, waarbij Prof. Molkenboer de feestrede zal uit spreken. Het zal niet lang meer duren dat Men zoeken moet misschien Naar iemand in ons land, die nooit Den Prins nog heeft gezien, Want is er teat te doen in Oost, In West, in Noord of Zuid, Prins Bernhard is dan hier, dan daar, Hij trekt er steeds op uit, En of 't om militairen gaat Of om verkennerij, Om landbouw of om nijverheid Prins Bernhard is er bij, In alle hoeken van het land. Dan is hij hier, dan daar; Wordt een beroep op hem gedaan De Prins staat altijd klaar. Hij eischt geen plechtigdoenerij, Geen vorst'lijk eerbetoon, Hij is steeds prettig en charmant, Steeds vriendelijk, steedsgewoon! Hij toont dat hij met Nederland Ook waarlijk medeleeft, Dat is 't vooral, waardoor hij reeds Ons hart gewonnen heeft; Maar als Gemaal van de Prinses En Beatrix' Papa Is hij wellicht nog méér bemind. Staat hij ons nog meer na. Zoo komt het dat het rood-wit-blauw Vandaag heel 't land weer siert En dat men zijn verjaardag thans Van harte mede-viert. Gebeden stijgen voor hem op. Vooral op dezen dag; Wy" vragen God dat onze Prins Gelukkig wezen mag. HERMAN KRAMER De Poolsche gezant te 's-Gravenhage, dr. W. Babinski, heeft aan minister Patijn een cheque namens de Poolsche regecring overhandigd ten bedrage van f 28.600 als verdere afbetaling van de z.g. „Reliefschuld" van Polen aan Nederland. NIJMEGEN. Geslaagd voor het candidaats- examen E in de Germaansche taal- en letter kunde (Engelsch) de heer H. Bongert uit Nij megen. TILBURG. Geslaagd voor het doctoraal exa men in de economische wetenschappen de hee- ren H. O. Essenhuis, Losser en H. N. Jonker, 's-Hertogenbosch. AMSTERDAM Bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift, de heer J. P. Strobos, geboren te Kommerzijl (gem. Olde- hove). AMSTERDAM (Vrije Universiteit). Geslaagd voor het doctoraal examen rechten de heeren G. J. Boelens, Groningen, M. H. K. van der Graaf, Hilversum, J. C. Hummelen, Gronin gen en J. P. Prins, Nieuwendam UTRECHT. Gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift de heer H. v. Koo- ten, arts, geboren te Barneveld. LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de genees kunde, op proefschrift getiteld: „Maat - rhyth- me - melodie", de heer B. C. J. Lievegoed, ge boren te Medan (Deli) en wonende te 's-Gra venhage. Candidaatsexamen rechten: de heeren P. Erdman, Den Haag; J. H, Valcntgoed, Oegst- geest. Candidaatsexamen geneeskunde: mej. M. J Weissing, «Maastricht; de heeren J. Vader, Vlissingen; C. W. de Wall, Rotterdam; E. C. R. G. de Meurichy, Hulst; A. C. Copper, Rot terdam; C. J. Boasson, Leiden; J. W, A. Mos- tert, Den Haag; A. B. J. Graafland, Rotter dam; W. F. van der Hofstede, St. Laurens. UTRECHT. Geslaagd voor het candidaats examen geneeskunde; G. van Seventer, H. E. Henkes, T. G. Nelemans, A. A. van Puyvelde, mej. A. G. v. d. Horst, H. A. J. Waardenburg, R. Nicolai, E. v. d. Weg, A. P. M. Boland (met lof), R. A. J. M. van Mossevelde, M. J. L Staatsen, W. D. J. v. d. Blom, mej, J. L. van Everdingen, O. J. van Setten, C. F. Engelhard, M. Hom. Candidaatsexamen rechten: C. A. de Bode, mej. S. A. Nieuwhuis, K. Zürcher. Van Swol heeft Woensdag zijn tweede over winning in het enkelspel geboekt. Hij sloeg den sterken Zwitserschen speler Ellmer in vier sets Onze landgenoot won de eerste twee sets met 62, 63 en verloor de derde met 46. Nadat het spel door den regen eenigen tijd onderbroken was geweest, won hij de laatste set met 64. Mej. M. Rollin Couquerque, die in de eerste ronde een bye had geloot, speelde Woensdag tegen mej. Nancy Brown (Engeland). De En- gelsche speelster sloeg mej. Rollin Couquerque in twee sets, met 75, 63, waardoor onze landgenoote voor het dames enkelspel werd uitgeschakeld. Hughan en mej. Gem Hoahing (China) kwa men tegen Oliff en mej. Nicholl (Engeland) uit in het gemengd dubbelspel. Dc Neder- landsch-Chi'necsche combinatie verloor in twee sets met 68, 46. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd de heeren: J. Goemans, G. Hopman, L. Groenewege, allen te Den Haag; M. Klynen, Rotterdam; D. van Haa ien te Delft. AMSTERDAM (R.K. Gymnasium) St. Igna tius-College 2e groep. Voor diploma A geslaagd: Theo Beerlage, Piet Fontaine, Huub Frijters, Jacques Geukers, Herman Hollander, Albert Jurres, Henri jurres. ROOSENDAAL, (St. Gertrudislyceum)Geëx. 8 candidaten. Geslaagd voor diploma A.: B. Caminada, 'sHage; P. Geerts, Roosendaal; J. Kliinnen, Breda; G, Offermans, Geertruidcn- berg: T. van Thiel, Beek en Donk. Voor diploma B.: N. Dierick, Koewacht; C. Krootjes, Bergen op Zoom; M. van Vlijmen, Breda. DORDRECHT. Geslaagd voor diploma A de dames A. G. van Aken en W. I, Veth, Dordrecht voor diploma B de heer H. P. C. Schram, Slik kerveer. De examens zijn geëindigd. ROTTERDAM, (R.K. Gymnasium voor jon gens). Geëxamineerd voor diploma B 8 can didaten. Geslaagd de heeren L. van Dijck, W. Huising, P. Marringa, A. Nijs, M. Stumpel en J. van de Velde. Met 2 candidaten wordt het examen voortgezet. HENGELOO. Geslaagd voor diploma A. Mej. N. Krouwel te Goor en na verlengd examen de heer H. E. Claringbould te Hengelo. Voor diploma B. de heeren W. J. Bitter te Delden en W. B. Draisma te Hengeloo. Eén candidaat heeft zich teruggetrokken. BERGEN. R. K. Kweekschool. Geslaagd de dames: M- R. Beemsterboer, Zuidermeer; A. M. Bloem, Monnikendam; J. C. Bom, Kwints- heul; C. Dekker, Uitgeest; J. C. Frankenmolen, 's-Gravenhage; M. Hoek, Castricum; J. A. de Jong, Haarlem; C. M. Kaag, Schoorl; G. D. Lamboo, Lisse en A. C. van der Lans, Bergen. NEW YORK, 28 Juni (Part.) De onzeker heid ten aanzien van de besluiten, die het Con gres ten slotte over de monetaire politiek zal nemen, alsmede met betrekking tot de buiten- landsche politieke situatie drukte ook heden weer haar stempel op Wallstreet en de markt was dientengevolge opnieuw lusteloos en weife lend. Het behoeft niet te worden betwijfeld, dat een uiteindelijke beëindiging van de monetaire bevoegdheden van den President in Wallstreet gunstig zou worden ontvangen en ook aan het bedrijfsleven meer vertrouwen en ondernemings lust zou schenken dan zelfs de „pump-priming" op groote schaal, die reeds sinds geruimen tijd plaatsvindt, doch men durft te dien aanzien nog geen optimisme te koesteren, nu niet vast staat welke houding het Huis van Afgevaar digden hiertegenover zal aannemen en de kans is zelfs niet gering, dat het Huis de beslissing van den Senaat in deze weer teniet zal doen. Trouwens in het tegenovergestelde geval zou Roosevelt hierover nog altijd zijn veto kunnen uitspreken en nieuwe voorstellen doen, waar voor dan wellicht de zittingsperiode van het Congres verlengd zou moeten worden en dit. zou natuurlijk ook voor de beurs geen aange name perspectieven openen. Al behoeft na de uitlatingen van Roosevelt in de persconferentie van gisteren vermoedelijk geen vrees meer te bestaan, dat de President nog voor 1 Juli tot een verdere devaluatie zal overgaan, in het licht van bovenstaande is het begrijpelijk, dat men gereserveerd bleef en dat de handel weer van weinig beteekenis was. In het kleine kader van de omzetten was het aanbod echter weer overheerschend, als gevolg waarvan de gisteren geboekte verbeteringen meerendeels weer verlo ren gingen. Zelfs het wat gunstiger buitenland- sche nieuws in den vorm van de Engelsch-Ja- pansche onderhandelingen en het op zichzelf toch niet ongunstige nieuws uit .het bedrijfs leven vermochten geen invloed uit te oefenen. Het is trouwens zeer waarschijnlijk, dat de ver minderde spanning in het Verre Oosten reeds gisteren in de koersen verdisconteerd was en een der factoren, die tot het herstel hebben geleid, was. Ook de aandeelen van maatschap pijen met zilverbelangen waren gedrukt, voor namelijk die, welke op de buitenlandsche markt zijn aangewezen, zooals American Smelting, om dat men er niet zeker van is, dat de buiten landsche aankoopen zullen worden voortgezet. In dit geval is de nieuw vastgestelde verlaagde aankoopprijs voor buitenlandsch zilver natuur lijk zonder beteekenis, omdat alsdan een scher pe prijsdaling in het buitenland waarschijnlijk is. Na de eerste transacties trad aanvankelijk niet veel verandering in. In het tweede uur werd de tendenz wel iets vaster, doch dit kwam slechts in fractioneele verbeteringen tot uit drukking en de handel bleef zeer gering. Be halve voor de leidende staalfondsen en enkele specialiteiten, zooals Chrysler en Westinghouse, die a dollar verloren, bleven de verliezen echter in hoofdzaak tot fracties beperkt. De omzetten bedroegen in het eerste uur slechts 90.000 shares en in het tweede uur 70.000 shares. Het aanbod verkreeg in de tweede beurshelft weer over de geheele linie de overhand, waarbij in het laatste uur een uitbreiding van de affaire tot 230.000 shares viel op te teekenen. De poli tieke toestand was de eenige factor, die de markt beïnvloedde en de geruchten om Danzig heten niet na de koopers op den achtergrond te houden en het aanbod te doen toenemen, dat slechts tegen terugloopende prijzen plaat sing kon vinden. Het nieuws uit het zakenleven was verdeeld. Zooals verwacht kon worden, kwam ook Iron Age met een lagere raming der bedrijvigheid in de staalindustrie, n.l. 54 pet., tegen de vorige week 55 pet. De verwachting wordt uitgesproken, dat, als gevolg van den feestdag in de volgende week, de bedrijvigheid een flinken teruggang te zien zal geven, doch daarna ziet men weer een toeneming tegemoet. (Medegedeeld door Simoons cn Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Unilever 131J4 U. S. Steel 35 Shell Union 8 7/16 Ver. Vorst. C.M. 88 Het schijnt, dat nog steeds prijsconcessies wor den gedaan. Van de staalwaarden waren het Bethlehem Steel, die vooral laatbeurs een scher pe inzinking meemaakten en per saldo een ver lies van bijna 3 dollar moesten boeken. De ove rige staalwaarden verloren tot 1 yt punt. Voorts waren flauw Chrysler, met een verlies van bijna 2%, Douglas Aircraft met ruim 2%, Amer Smelting met 2 3/8, U.S. Rubber met 2 1/8 en Westinghouse met 2% dollar, terwijl koper waarden, sporen, warenhuisfondsen, diverse oliewaarden, kunstzijde-fondsen en aandeelen in telegraafmaatschappijen nadeelige verschillen aantoonden tot 1% punt. Equipmentshares, chemische waarden en. public-utilities (deze laatste rubriek kon eenigen tijd tamelijk goed weerstand bieden aan de algemeene beursten- denz) waren gedrukt. Het slot, dat in flauwe stemming tot stand kwam en op het laagste punt van den dag, gaf een omzet te zien van 540.000 shares in totaal. Laatst gedane koersen Juni Allied Chemical American Can Co. Am. Car F.dry Am. Rolling Mills Am. Smelt Kef. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda C pper Atchison Topeke Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesl. 5'A Young Dele ware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastmarl Kodak El. Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pret. Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North Am. Av. North. Amer. n.a. Norfolk Western Pennsylvania Phillips Oil Proctor Camble Publ. Serv. N. J. Radio Corporation Rep. Steel Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. S. Leather U. S. Rubber U. S. Steel Western Union Westingh. Electr. Woolworth Building ex. dividend nieuwe aandeelen gedaan en laten t bieden i nominaal 28 27 26 164 163% 163 91% 93 92% 20% 20% 20% 12% 13% 13 40% 42% 40% 159 160 160 83% 83% 83% 9 9% 9 22% 23% 23% 25% 27% 26% 4% 4% 4% 52% 55% 54% 4 4 Vu 4 72 74% 75 32% 33 33 31% 32% 32% 68 70% 68% 5% 5% 6 30 30% 30% 22 21% 21% 22 22 22 18% 18% 18% 14% 15% 15 64% 66% 66% 149% 150 149% 160% 163 163 7 7% 7% 33 33% 33% 42% 43% 43% 25% 27 Vs 26% 4% 4% 4% 11 11% 11% 54% 56 56 47 47% 47% 6% 6% 6% 32 32 32% 49 50 49% 25 25% 25% 15 15% 15% 13% 14 13% 14% 15% 15% 20% 21% 21 188 188 188 16% 17 16% 33% 35 34 57% 58% 58% 37% 38% 37% 5% 5% 5% 14% 14% 14% 74% 75% 75% lOVs 11% 11 11% 11% 11% 11% 12% 12 13% 14% 14% 6% 6% 6% 41 42 42% 12 12% 12% 94 95 95% 35% 36% 36,% 2% 2% 2% 39% 41% 40% 45 46 45% 17% 18% 18% 93% 97 95% 46% 47% 47% ex coupon. 's GRAVENHAGE. Geslaagd voor deel 2 J. D. Komkommer te Amsterdam. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd: H. J. A. Bodt, Amsterdam; A. van den Boogaardt, Maassluis; Th. Th. M. Bijleveld, Leiden; J. C. Hoftfjzer, Gorinchem; Th. H. Horsthuis, Noordwjjker- hout; J. P. J. Jansen, J. Kuiper en A. A. H. Leeuwrik, allen te 's-Gravenhage; A. F. G. de Jongh, Breda; W. J. Knopper, Schiedam; C. van der Houwen, Oostvoorne; R. Kaptein, Alk maar; A. H. M. Kerstens, De Lind; J. W. Kes- sels, Nederweerd; P. Klaassen, Maartensdijk; J. Klein, Enkhuizen; R. Koek, Gieten; P. H. Koelemij, Den Helder; K. Komen, Alkmaar; H. W. A. Coenen, Nunhem; H. Hoekstra, Nij- holtwolde; R. van Hoorn, Groningen; B. H. Koomans, Hoogeveen; B. Kramer, Wissenkerke; G. L. Kroes, Lopik; G. H. Krol. Den Hulst; J. Kuik, Zwiggelte; A. Kwaak, Waddinxveen; W. J. A. van de Laar, Eindhoven; J. A. van Lier, Nijmegen; J. W. van der Schoot, Bolsward. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd: D. W. Hoge- wind, Utrecht; A. Lohman, Haarlem: H, F. H. Kiepe, Bergen op Zoom; D. W. Konings, Win terswijk; H. Hendriks, Hengeloo; B. Kruislnga, Amstelveen; W. J. H. M. Muris, Heerlen en J. P. M. van Nunen te Venlo. AMERSFOORT, 28 Juni. (R. K. Kweek school O. L. Vrouw ter Eem). Geslaagd B. M. W. B-eenen, Amersfoort; J. Borsboom, Vlaar- aingen; M. E. Hagen, Ankeveen; G. R. W. Oosterbroek, Losser; M. H. N. Rlbberink, Amersfoort en e. M. Sanders, Enschede. Afgewezen één. HEERLEN, R. K. Kweekschool voor Onder wijzeressen. Geslaagd de dames; M. van Kool wijk, Dreumel; N. Kreujers, Voerendaal; M. Lemmens, Heerlen; E. Lommen, Schaesberg; W. Mulder, IJselstein; Zr. Albina, Valkenburg. Koersen voor stortingen op 29 Juni tegen verplichtingen, luidende in; Reichsmarken f. 75.62 lires 9.90. Slotkoersen Juni 28 NEW YORK, 28 Juni 27 26 Brussel 17.01 17.01 17.00% Eome 5.26% 5.26% 5.26 Bern 22.55 22.56 22.53 Madrid Oslo 22.53 22.53 22.52% A'dam 53.09 53.10 53.08% Londen 4.68% 4.68% 4.68 h Parijs 2.6441 2.65 2.64 IS- Berlijn 40.11% 40.11% 40.11 28 Juni 27 Juni Katoen Juli 9.43-— 9.55-56 Jan. Oct. 8.738.82-83 Mrt. Deo. 8.558.63-64 Mei Suiker Juli 1.95.96 190-.91 Jan. Sept. 1.99-200 1.9S-199 Mrt. Nov 2.052.04Mrt. Dec. Mei Koffie (Rio - Nieuw contract) NEW YORK, 28 Juni 28 Juni 27 Juni 8.438.52 8.388.44 8.338.37 1.9 7-98 1.98-99 1.99-200 2.00-201 2.02202 (Santos) 4.08-- 4.12 4.14 4.27 4.29 Juli Sept. Dec Mrt. Mel Deo. Rubber Standaard Juli Sept Oct. Dec. Tin Loco 49,00 4.09- 4.12- 4.15- 4.32- 4.34 Mei 5.77- Juli 5.88- Sept. 5.96- Dec. 6.0 i- Maart 6.05 Mei... :,81 5.88- 5.96- 5.99- 6.05- 16.3016.28Jan 16.3816.37-f Mrt 16.4016.38Mei 16.45-f 16.42Dec. 16 4716.43— 16.4916.46-f 16.51— 16.48 28 Juni 27 Juni 48.75 Tern. 48.87% 48.65 CHICAGO, 28 Juni 28 Juni 27 Juni Tarwe Haver JuU 70% Sept 7i'/s-% Dcc 72%-73 71 - 71%-72 73%-73 JuU 31% Sept 30% Deo. 31 Vs 31% 30% 31% Maïs Bogge Juli 47 Vs Sept 49 Dec 50 - 47% 49% 50% Juli 44%-- Sept 46 'Dec 48%-- 45%-% 47 49 Beuzel Juli 6.00 6.02% Sept 6.20 6.22% Oct. 6.25 Dec. 6.27 Va 6.25 6.35 28 Juni WINNIPEG, 28 Juni 27 Juni 28 Juni 27 Juni Tarwe Gersi Juli 58% Oct 59% Dec. 61% 58%-- 59% 61% Juli 36% Oct. 36% Dec. 36% 36% 36% 36% Kogge Lijnzaad JuU 41 Oct 42%- Dec. 43% 42% 43% 44% JuU 140 Oct 137 Mei 139% 138 Ha vei JuU 28 Vs Oct* 28 - 29% 29% Dec. 28 28%- BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUTDEN, aangekomen 27 Juni, Doros, m.s., Danzig; Henrica, m.s., Rotterdam; Mia'sand. s., Immingham; Ferrum, s., Holmsund (voor Zaan dam); Alexandra, s., Limerick. 28 Juni, Pygmalion, m.s., Middl. Zee; Hauger- land, s., Emden, Sheaf Fie-ld, s„ Gdynia. Vertrokken 27 Juni, Afiena, m.s., ESbjerg; Th® Earl, s„ Boness; Prowess, m.s., Londen; AJ», Truro. 28 Juni, Vliestroom, s., Huil. Aangekomen 28 Juni, Orestes, s., Havre. Vertrokken 28 Juni, Ariel, s., Rotterdam; Olga, m.s., Bolnes; Heidelberg, m.s., Hamburg; 5a- leier, s., idem; Flevo, m.s., idem; Nereus, s., Ko penhagen; Trlto, s.. Belfast via Rotterdam", Rhein, s., Hamburg; Zaanland, s., idem; Frigg, s., New castle: Hastings, s., Immingham. AMSTERDAM, aangekomen 27 Juni, Alexandra, Limerick, repareeren, Ned. Dok, Vinke en Co.; Doros, Dansig, stukgoed', Sumatrakade, Verg. CW- gadoorskantoor; Henrica, Rotterdam, ledig, Wester kanaal, Scheepvaart Bedrijf Gruno; Midsland. Immingham, steenkolen, Rietlanden, Scheepvaart en Steenk. Mij. 28 Juni, Pygmalion, Middl. Zee, stukgoed, Su- rinamekade, Verg. Cargadoorskantoor; Haugar- land, Ema'en, ledig, J. P. Coenhaven, Ned. steen kolen) Hand. Mij; Wea, Ralso, inklaren, Steiger H. A. L., Scheepvaart Bedrijf Gruno; S'heaf Field, Gdynia, steenkolen, J. P. Coenhaven, Ned. Steen kolen Hand. Mij; August Blume, Danzig laatst Westzaan, palen, Huthaven, Wagenborg. Aangekomen.' 28 Juni, Orestes, Havre, ledig, Su- rinamekade, Verg. Cargad'oorskantoor. HOLLAND—AMERIKA LIJN DINTELDIJK, uitreis, 27 Juni van Londen. DRECHTDIJK, thuisreis, 27 Juni te San Fran cisco. MAASDAM, uitreis, 28 Juni te Antwerpen. NIEUW AMSTERDAM, uitreis, passeerde 28 Juni Cape Race. DAMSTERDIJK, thuisreis, 26 Juni van New Westminster. STATENDAM, thuisreis, 29 Juni n.m. 11 uur 20 te Plymouth verwacht. VOLENDAM, 27 Juni van Rotterdam te New York. VEENDAM, 28 Juni van New York te Rotter dam. MIJ. NEDERLAND JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, uitreis, 27 Juni Van Suez. SEMBILAN, thuisreis, 27 Juni van Sabang. SIMALOER. thuisreis, 28 Juni van Aden. JAN PZ. COEN, 28 Juni van Batavia naar Amsterdam. VER. NED. SCHEEPVAART MIJ. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN ABENDSKERK. uitreis, pass. 27 Juni Bevezier. MEERKERK, thuisreis, was 27 Juni 12 uur 45 nm.. 120 mijlen Z. van Lands Etad. HOLLAND—AFRIKA LIJN NIJKERK, 27 Juni n.m. 6 uur van Rotterdam naar Hamburg. MELIS KERK, uitreis, 28 Juni te Antwerpen. RANDFONTEIN, uitreis, 28 Juni van Suez. HOLLAND—O.-AZIE LIJN ABBEKERK, 28 Juni van Japan te Rotterdam'. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN STREEFKERK, uitreis, 2 Juni van Madras. ROTTERDAMZ.-AMERIKA LIJN ALHBNA, thuisreis, 27 Juni van Santos. ALUDRA, 27 Juni van Hamburg n. Rotterdam. ROTT. LLOYD SITOEBONDO, uitreis, pass. 28 Juni Ouessant. GAROET, thuisreis, pass. 27 Juni Perim. PALEMBANG, thuisreis, 27 Juni te Havre; zal verm. 29 Juni de reis voortzetten. BALOERAN, thuisreis, 28 Juni van Colombo. KON. PAKETVAART MIJ. RUYS. 28 Juni van Batavia naar Mauritius. MAETSUYCKER, 26 Juni van Sydney naar Saigon. TEGELBERG, 26 Juni van Tam'atave naar Zanzibar. LEMATANG, 24 Juni van Saigon te Reunion. BANDJERMASIN, naar Java, pass. 27 Juni Ceylon; JAVA—NEW YORK LIJN KOTA AGOENG, 27 Juni van Kaapstad naar Java. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN MARKEN, 24 Juni van Vancouver te Seattle- MIJ. OCEAAN LAERTES, Amsterdam naar Java, 27 Juni de Mumbles. passeerde HOLLANDWEST-AFRIKA LIJN MAASKERK, 27 Juni van Hamburg n. Amst. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. AURORA, 27 Juni van Volos n. Thessaloniki. MARS, naar Amsterdam, passeerde 27 Juni n.m. 4 uur 45 Ouessant. - OBERON, 27 Juni van Lissabon te Genua. ORESTES. 27 Juni van Havre naar Amsterdam ORION, uitreis, 26 Juni te Curacao. TRITON, 27 Juni van Algiers n. Amst. DOROS, 27 Juni van Danzig te Amst. PYGMALION, 28 Juni van Middl. Zee te Amst. TRAJANUS, naar Santander, pas. 27 Juni Dungeness. Opgegeven door v. d'. Graaf en Co. N.V. Afd. Handelsinformaties Surséance van betaling: Nan-.ens Ernst Kratz, wonende te Amsterdam, aan de Regüliersdwarsstraat 84, handelende on der de firma „Dameshoedenfabriek Ernst Kratz", is door den procureur, mr. dr. R. Salomon, kan- toorhoudende te Amsterdam, aan het Rokin 109— 111, bij de Arrondissements-Rechtbank te Am sterdam ingediend een verzoektschrift om sur séance van betaling. D.d. 27 Juni 1939 dé sur séance voorloopig verleend met benoeming van mej. J. M. Nieuwbuur te A'dam, Prinsengracht 795, tot bewindvoerster. Verhoor: Donderdag 2l September 1939, des V.m. 1.30 uur, in haar Raad kamer in het Paleis van Justitie a'an de Prin sengracht. 14 Juni 1939 is aan de N.V. Nederlandsche Zekeringen Fabriek N. Z. F., gevestigd en kan- toorhoudénde te Bunnik, surséance van betaling verleend voor den tijd van 1 jaar en 6 maanden, ingaande 19 April 1939, m'et benoeming van mr. j. M. A. Paling, te Utrecht tot bewindvoerder. Door mr. A. Murman, advocaat en procureur ta Utrecht, is namens Gysbertus van Rijn, land- öpaichter, wonende te Maarssen, een verzoek schrift ingediend tot het bekomen van surséance van betaling, waarbij tevens is overgelegd eer» ontwerp-akkoord. Bewindvoerder mr. P. C. G- Laboucher, te Utrecht. Schuldvorderingen, ten aanzien waarvan de surséance werkt, moeten, vóór 14 Juli 1939 bij dén bewindvoerder worden ingediend. Verhoor: 9 Augustus 1939, v.m. 10.30 uur. Door Jan Poortier, handelaar in bouwmateria len, wonende te Zwolle, aan wien bij beschik king der Arrondissements-Rechtbank te Zwolle, d.d. 8 Februari 1939 definitief sunséance van betaling is verleend' is op 19 Jun' 1939 ter Griffie der voormelde rechtbank een ontwerp van akkoord nedergelegd. 20 Juni 1939 bepaald: Schuldvorderingen, ten aanzien waarvan de surséance werkt, moeten uiterlijk 1 September 1939 bij den bewindvoerder, mr. F- Kapteyn, Koestraat 18, Zwolle, worden ingediend. Verhoor: 20 September 1939, des v.m. 10.30 uur, in raadkamer. Failliet verklaard: 27 Juni: Mevr. A. Hammink Veltman, weduwe van H. Kolk, Zandvoort, Van Speykstraat 3. R-c" mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon, curator mr. F. van der Goot, Haarlem. 28 Juni: J. Kroesen, wonende te Amsterdam, J. P. Heijestraat 135. R.c. nvr. P. H. Smits, curator mr. J, E. Scholtens, Keizersgracht no. 391, Am- Sterdam. Jan d'e Rooy, wonende te Hilversum, Heide weg 48. R.c. mr. P. H. Smits, curator mr. J. c" Fh. Loeff, Alb. Perkstraat 2, Hilversum'. Maria van den Bos, meerderjarig en onge huwd, sigarenwinkelierster, wonende te Amster dam, Haarlemmerweg 123 hs. R.c. mr. p. H. Smits- curatrice mevr. mr. T. GrootenVan Boven, Nic- Witsenstraat 13, Amsterdam. Jud'a Alexander Polak, koopman, wonende te Amsterdam, Vierwind'endwarsstraat 4. R.c. mr. p- H. Smits, curator mr. H. H. Steneker. Leidsch®" straat 86, Amsterdam. J. Bosman, schilder, wonende te Amsterdam'." Gerard Brandtstraat 12 boven. R.e. mr. P. Smits, curator mr. J. Wiarda, Keizersgracht 7x6, Amsterdam1. Vernietigd ln appèl: 22 Juni: J. Hanselaar, Den Haag. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 8 Juni: M. Herlitz, echtg. van B. Wolf, Maas tricht. 22 Juni: N. J. M. Muns, Den Haag. 26 Juni: W. G. Baltus, Amsterdam. 26 Juni: A. Pijst, Amsterdam. C. H. Luif, Amsterdam'. 27 Juni: G. de Vries, Haarlem!. J. van Egmond. Haarlem. D. van Wijngaarden, Haarlem, thans sterdam. H J. H. L. P. van Wijngaarden)Bossard, Haarlem, thans Amsterdam. J. C. J. van Baren, Haarlem'. de weduwe J. AdrichemMuller, Beverwu J. J. Adrichem, Beverwijk. Gedeponeerde uitdeelingslijsten: 26 Juni: Arnökïus Faassen, Tegelen. O®®.-, digd door het verbindend worden dér eenige u deelingslijst. Uitk. 33.50 pet.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2