New-ïorksche Beurs HITLER VERMOEDELIJK NIET NAAR BREMEN JAPANS BELANGEN OP SACHALIN ZATERDAG 1 JULI 1939 Dm aan een redevoering over het Britsche memorandum te ontkomen Tokio overweegt ze desnoods met geweld te verdedigen Engeland heeft ruime reserves" Dit zij velen tot waarschuwing, zegt minister Burgin R. K. Arbeidersjeugd- leiders bijeen Nationale studiedagen op „Drakenburg" Jaarvergadering Jonge Werkman LAWNTENNIS Het tournooi te Wimbledon Henkei slaat Brugnon Hughan-v. Swol winnen MOTORSPORT ASSEN BELOOFT VEEL SPANNING Tijdens training alle recordtijden gebroken Notarieel examen Accountantsdiploma Apothekers-assistent Eindexamen Gymnasium Eindexamen H.B.S. L.O. examen Examen gemeente-financiën Examen gemeente-administratie R. K. Universiteit Academische examens Verbeterde stemming na onregelmatige opening slot prijshoudend. AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 30 Juni Clearingkoersen Biggenmerken Examen nuttige handwerken Examen handenarbeid MARKTNIEUWS WISSELKOERSEN STOOM VAA RT LIJN EN AMERIK. GOEDERENMARKT FAILLISSEMENTEN BERLIJN, 30 Juni (Havas) In Berlijn had men er vast op gerekend, dat Hitier Zater dag tegenwoordig zou zijn bij het te water laten van de Lützow, den nieuwen kruiser van 10.000 ton, te^ Bremen en dat hij bij die gelegenheid het woord zou voeren. Thans verklaart men van bevoegde Duitsche zijde, dat de komst van den Rijkskanselier nog onzeker is. Vermoedelijk zou hij zich door admiraal Rader laten verte genwoordigen. Reuter knoopt aan dit bericht als com mentaar vast, dat het voor Hitier moei lijk zou zijn bij de tewaterlating van een oorlogsschip het woord te voeren, zon der te spreken over het Engelsche memo randum inzake de opzegging van het vloot- verdrag. Men zegt te Berlijn, volgens Reuter, dat Hitier niet op net formeele antwoord van Duitschland vooruit wil loopen. Ook gelooft men, dat Hitier er naar streeft, zoo veel moge lijk rust te genieten voor den inspannenden tijd, welke tegen den herfst wordt verwacht, zcodat hij thans alle openbare functies, welke niet strikt noodzakelijk zijn, vermijdt. Hitier zou bovendien beseffen, dat zijn rede voeringen op het oogenblik van zoo groot be lang voor de wereld zijn, dat hij uiterst voor zichtig moet zijn met den tijd en de plaats waar hij ze uitspreekt. TOKIO, 30 Juni. (Havas) Volgens de „Nitsji-Nitsji" zou de Japansche regeering overwegen de Japansche petroleumbelangen op Noord-Sachalin en de rechten der Japan sche visschers in het Noorden van den Stillen Oceaan met geweld te verdedigen. Het blad zegt: „De groeiende Russische be dreiging doet voorzien, dat Japan wel genood zaakt zal zijn zijn toevlucht tot geweld te nemen. De regeering bestudeert tegelijkertijd maatregelen ter versterking van de veiligheid der natie.". De Japansche petroleummaatschappijen op Noord-Sachalin zouden door een ernstigecrisis bedreigd worden. Zij kunnen inderdaad zeer moeilijk personeel krijgen, doordat de Russische autoriteiten visa weigeren. De „Nitsji-Nitsji" vreest, dat het ontbieden van Smetanin, den Russischen zaakgelastigde te Tokio, naar Mos kou den toestand nog verergert. LONDEN, 30 Juni (Reuter). De Britsche mi nister voor de Voorraden, Burgin, heeft te Glasgow een redevoering uitgesproken, waarin hij uiteenzette, dat Engeland beschikt over een geweldige reserve. Hij voegde hieraan toe: ,,Dit land zal niet luisteren naar eischen met gewelc van welken kant zij ook komen. Wij zijn vast besloten te streven naar vrede. Er zijn echter grenzen, waarbuiten Engeland en het Britsche rijk nooit zullen toestemmen te gaan. Er zijn vele buitenlandsche publicisten, die ik gaarne mee zou willen nemen door de fabrieken, die ik regelmatig bezoek. Het zou hun aandacht ver- grooten en hun crescendo verminderen, wan neer zij zagen in welke mate dit land, wanneer het wordt aangevallen, terug zal kunnen slaan en zich zal kunnen doen kennen, zooals het dit steeds gedaan heeft in het verleden." Burgin, die den dag had doorgebracht met een tocht door de wapenfabrieken aan de Clyde- side, gaf voorts uitdrukking aan groote voldoe ning over hetgeen tot stand gebracht wordt. Dezer dagen zijn op het landgoed .Draken burg" te Baarn Nationale Studiedagen gehou den van de jeugdleiding uit de St. Josephge- zellenvereeniging en de Jonge Werkman. Dit was de eerste maal, dat de leiders van deze beide jeugdbewegingen bij elkaar kwa men. Er heerschte een prettige geest voor een hartelijke samenwerking, die zeer veel bijdroeg tot het welslagen van deze bijeenkomst. Doel van de studiedagen was het samen stellen van het jaarprogram over „Het Gezin". Na het hijschen van de kampvlag, het ge zamenlijk bidden van het leidersgebed en de incieeling van de deelnemers in groepen wer den de inleidingen gehouden. De eerste inleiding hield Centraal-praeses H. A. Drost uit Amsterdam over „Doel en taak van het gezin". De tweede hield Dré de Wolff uit Breda over ,3et gezin en de arbeidersbeweging". Derde spreker was Nico Schuurmans uit Or- then over „Het gezin en de arbeidersjeugdbe weging." De vierde inleiding over „De lichamelijke opvoeding in en door de jeugdbeweging", werd verduidelijkt, door practische oefeningen gegeven door den heer B. v. Kooten uit Bus- sum. De vijfde inleiding hield mevr. A. Schelf houtv. d. Meulen uit Amstelveen, over „Ge zin en Gezinsgeluk". Na iedere inleiding werd de stof in groepen van tien man behandeld, waarna rapport werd uitgebracht en gelegenheid was tot gedachten- wisseling. In de werkgroepen werden daarna de con crete actiepunten van het jaarprogram be handeld, OA gezinsweek-organisatieplan; ge- zmsavond; gezinstentoonstelling; meer-vreua- ae-organisatie: verloofden-clubs; zorg voor gezinsloozen in de groote steden. Er werd met groote inspanning gewerkt. De door den heer Anton Sweers verzorgde feest avond (model-gezinsavond) bracht daarna een heerlijke ontspanning. Directeur I. H. v. d. Berg onder wiens lei ding de studiedagen gehouden werden hiexd tijdens de Zondagsmis de predicatie. Onder die H. Mis werd een gemeenschappelijke H. Com munie gehouden. Direct na de 'studiedagen werd de achtste jaarvergadering van het Nationaal Verbond c.e Jonge Werkman gehouden, die onder lei ding stond van Dré de Wolff uit Breda. De jaarverslagen werden goedgekeurd, ter wijl de begrooting in inkomsten en uitgaven werd vastgesteld op een bedrag van 6092.24. Besproken werd de aanstelling van een jonge kracht. Deze aanstelling is mede afhankelijk van een beeslissing van de op 11 Juli te hou- Zomervergadering van het R.K. Werklieden verbond. Verder werden besproken: het Zomerfeest, dat Zondag 3 September op het landgoed Dia kenburg zal worden gehouden; de deelnermng aan de Nat. Kaderdag te Amsterdam, van het Comité van Actie „Naar de Nieuwe Gemeen schap"; de Lourdesbedevaart van het RK. Werkliedenverbond, waarin dit jaar, naast de J. W.-ers ook de St. Josephsgezellen als bran cardiers hebben deelgenomen; de zorg voor de militairen, die zeer urgent is en nog steeds grooter wordt; de verspreiding van het Zo- mermanifest van het Comité Actie „Vooi God"; de uitgave van 't tweede massablad van de J. W., waarvoor een oplage van 50.000 exem plaren werd vastgesteld, mits de afdeelingen hun benoodigd aantal vooruit bestellen en voor wegwerken zullen zorgen. De eerste partijen van Vrijdag in het interna tionaal tennistournooi te Wimbledon hebben geen verrassing opgeleverd. De uitslagen luiden: Heeren-enkelspel H. Henkei (Duitschland) slaat J. Brugnon Frankrijk) 61, 63, 6—0. Dames-enkelspel Mej. K. E. Stammers slaat mej. N. B. Brown 6—2, 6—2. Mevr. S. Sperling (Denemarken) slaat mej. D. M. Wood 6—3, 6—1. Vrijdagmiddag kwamen Hughan en Van Swol uit op het centrecourt tegen het sterke Fransche paar Boussus en Gentien. Onze land- genooten boekten een prachtig resultaat, door in vijf sets te winnen. Het Fransche dubbel won de eerste twee sets met 63, 62. Hughan en Van Swol lieten zich hierdoor niet ontmoe digen en hielden prachtig vol, zoodat zij de derde set met 63 wonnen. In de vierde set moest de strijd onderbroken worden door den hevigen regen, en wel toen de Franschen met 43 de leiding hadden. Een psychologisch on gunstige stand voor de Nederlanders. Na de hervatting bleven Hughan en Van Swol goed op dreef en wisten de set nog te winnen met 86. In de laatste set bleven zij de sterksten en zegevierden met 63 waardoor zij zich in de derde ronde plaatsten. Wanneer we de resultaten der tijdens de training gemaakte tijden beschouwen, beloven de TT-races van dit jaar, de 15e groote prijs der K. N. M. V., in alle opzichten te slagen; alle records van verleden jaar moesten eraan gelooven. Deze tijden gelden natuurlijk niet als re cords, daar records alleen tijdens de race kun nen worden verbeterd, doch zij demonstreeren, hoe veel sneller ook dit jaar de motoren weer zijn geworden en tevens hoe goed de renners deze bliksemsnelle motoren de baas kunnen blpven. Een zwarte schaduw op dit groote feest van snelheid en techniek werpt wel het droevig on geval, dat aan den jongen, veelbelovenden renner Arendshorst is overkomen. Er zij nog even uitdrukkelijk gemeld, dat de T. T.-leiding in geen enkel opzicht blaam treft. De offi- cieele training was om 12 uur afgeloopen, doch zeer veel renners, vooral uit de nationale race, hebben daarna nog wat proefrondjes gedraaid, terwijl het publiek weer op het circuit werd toegelaten. Er was dus gewoon twee richting verkeer en het ongeluk kan een gewoon ver keersongeval genoemd worden, doch daarom is het niet minder te betreuren. Doch nogmaals met de T. T.-races als zoodanig had het niets te maken. In de nationale klassen zijn er ook enkele uitvallers, doch niettemin blyft de deelneming zeer goed bezet. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor deel II: H. W. Creutzberg, te Dubbeldam en F. Smith, te Groningen. Het accountantsdiploma van het Neder- landsch Instituut van Accountants werd, na met gunstig gevolg afgelegd examen accountan- cy-d., behaald door de heeren J. H. W. Aarts, Amstelveen; A. L. Brok, Rotterdam; W. D. A. den Hartog, Den Haag; H. M. J. Hulselmans. Den Haag; J. Loos, Zaandam; W. H. Muylwijk, Den Haag; L. A. A. M. van Putten, Amster dam; J. K. A. Rombach, Den Haag; J. B. de Rooij, Loosduinen; E. A. E. Schicht, Loosdui nen; P. G. E. Splint, Amsterdam; M. Stein- hauer, Den Haag; J. A. Vahlkamp, Zwanen burg; J. Voet, Amsterdam; S. H. Wannga, Leeuwarden; J. T. Westra, Den Haag en J. W. Wiggers, Rijswyk. AMSTERDAM. Geslaagd de heer K. van Am- stel, te Huizen (N.-H.) en mej. T. M. Stienstra, te Amsterdam. UTRECHT. (Chr. Gymnasium). Groep III. (6 candidaten). Geslaagd voor diploma A: R. Boulogne, J. van Drenth, J. H. H. Jansen, J. J. Janssen. Afgewezen één candidaat. Met één candidaat wordt het examen voortgezet. UTRECHT. (Gem. H.B.S.)Groepen I, II, III. Geëxamineerd 32 candidaten; teruggetrokken 1; verlengd examen 1; afgewezen 5. Geslaagd de dames A. Samson, E. Timmei- man en de heeren W. H. Berends, B. H. H. Berg man, H. Bosch, G. W. de Groot, M. J. Meij- man, J. W. Ilcken, J. C. Kloek, C. K. Korten- hoff, J. Koster, H. J. Kruisselbrink, M. A. Lentze, W. van Lonkhuyzen, A. Lubach, G. Meijer, J. J. Rook, P. H. de Ruyter, G. van Set ten, F. A. Stafleu, J. Struyvé, A. S. de Vries, P. L. Waardenburg, A. H. Wapstra, Th. J. Wes terhout. HILVERSUM. (Gemeentelijke H.B.S.). Voor het eindexamen B, le, 2e en 3e groep, slaagden: B. v. d. Berg, Weesp; L. Biesbroeck; J. de Boer; J. H. Vos; Rientje Braunius; H. Cohen, Laren N.H.; Nancy van Diermen; J. Dobber; J. Gis- kes; P. A. A. v. Iddekinge; Wilh.a R. Klink; H. Nink; J. H. C. Plesman, Laren; F. P. v. Prooije; Belia v. Ree; J. Schüler; Lottie Schüi- man; B. Steenstra, Laren N.H.; P. E. v. d. Walle, Maartensdijk; J. H. Binnerts; A. v. d. Briel; B. v. Daalen; F. v. Dongen; C. W. Dull; H. I. Emens; F. Ferro, Blaricum; J. Flentge; J. F. Groenevelt. HILVERSUM. (R.K. Hoogere Burgerschool). Geslaagd voor het eindexamen 1939 afdeeling A: de dames: A. Amsen, Naarden; M. Erhart, Baarn; J. Nolte, Baarn. De heeren: J. Albersen, Culemborg; P. Brand, Bussum; J. Brölmann, Hilversum; A. Bijlard, idem; A. Dieben, idem; J. Ekkers, idem; W. van Hoorn, idem; F. van Huystee, Laren; O Meyer, Utrecht; J. Ponten, idem; Th. Strater, Hilversum; T. Verbeek, idem. Afgewezengeene ARNHEM, 30 Juni. R. K. Kweekschool „In sula Dei". Geslaagd voor Godsdienstexamen le gedeelte: Zr. Arnoldi, Zr. Gustave, beiden Arnhem; N". Appels, Babbericb; M. Bakker, R. Beeks, L. Brinker, H. Brugman, J. Busink, T. Engeli'nk, M. van Gemert, R. Groenweg, allen Arnhem; M. Hagdorn, Huissen; A. Kok, Haar lem; R. Reerink, D. Rijntjes, R. v. Toor, B. Wellink, allen Arnhem; R. Wiggers, Ooster beek; M. Woortman, Arnhem; B. Uding. Utrecht; A. Uding, Utrecht ARNHEM, 30 Juni. Eindexamen R.K. H.B.S. Afdeeling A. Geslaagd: H. Borchert, Rietje Dekker, J. Hendriks, J. van Heuven, Hélèns Jagers, W. Jansen, L. Janssen, B. Kraak, J. Looyschelder, W. Matzer, A. van Roessel, H Scheers, P. Schueler. AMERSFOORT. Aan de R.K. Kweekschool O. L. Vrouw ter Eern zijn geslaagd voor het examen nuttige handwerken: C. M. Rensen, Bemmel; J. C. Sluiter, Groningen; H. Tijburg. Purmerend; A. J. M. v. d. Vecht, Amersfoort; M. C. M. Wayenburg, Amersfoort; W. M. M Willigenburg, Zwollerkerspel. Afgewezen geen. OUDENBOSCH. (Bisschopp. Kweekschool St. Louis). Geslaagd de heeren: W. G. de Greef, A. C. de Groot, C. L. Guns, C. Jongmans. Th Kaaij, W. Kaaü. DEN HAAG Geslaagd M. C. Ruseier, Schiedam; M. Weststrate, Honselersdijk; J. G. A. Wijnant, 's Hertogenbosch; H. Zeeman, Noorddijk. DEN HAAG Geslaagd: K. F. E. Brouwer, Amersfoort; C. F. M. baron v. Hövell tot Wes- terflier, Roermond; W. J. Th. van Kordelaar, Tilburg; W. L. J. van Muylwijk, Dordrecht; H. J Rooz'endaal, Alkmaar; A. Rijke, Rotterdam; C. H. van Rijswijk, Woudrichem; A. H. M. Schakenraad, Den Dungen; C. Schipper, Put ten; J. G. W. Sluyk, Hilversum; J. M. Sonne- mans, Tilburg; W. van Tuyl, Alphen a. d. Rijn; G. J.' Rietmulder, Den Helder; W. Rijf," Den Kelder; W. Schapelhouman, Steenwijk; F. Sik- kes, Ternaard; J. Sintemaartensdijk, Geervliet; B. Smits, Borger; H. R. Snijder, Harlingen; J. Somer, Assen; Th. F. Soontiens, Gemert; Th. H. A. Spapé, Bergen op Zoom; J. Stand, Woud bloem; L. A. Stoutjesdijk, Terneuzen; J. W. M. Strik. Nijmegen; A. W. Stronkhorst, Groningen; J. W. C. van Weegen, Nijmegen; P. van Weele, Wemeldinge; J. N. Looijenga, Winschoten; P. van der Meulen, Wolvega; T. Scheper, Holwier- de; A. A. Swinkels, Helmond; R. S. Terpstra, Sneek; A. v. d. Velde, Beilen; L. A. Verheijen, Bakel;' J. C. Verpaalen, Rucphen; W. J. Viehoff, Kerkrade; C. J. de Visser, Vlieland; S. P. Vo gelzang, Nijland en P. W. J. Vonck te Roermond. NIJMEGEN. Geslaagd doctoraal examen klassieke taal en letterkunde de weleerwaarde pater J. C. M. Fruytier S.J. uit Nijmegen. AMSTERDAM. Bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift de heer G L. Bertram, geboren te Amsterdam en tot doc tor in de geneeskunde op proefschrift de heer L. H. Levie, geboren te Gelsenkirchen. Geslaagd voor het cand. examen sociografie mej. A. E. Diels en de heeren A. C. H. Schuk- king en J. G. van Hessen en voor het doctoraal examen scheikunde mej. W. J. Kamminga en de heeren J. L. Ouweltjes en K. W. Gratama. LEIDEN. Geslaagd doctoraal examen genees kunde de heeren A. den Ouden, Oegstgeest; J. Th. H. Zuidhof, Den Haag; N. Beets, Enschede. Doctoraal examen rechten mej. M. C. Koning, Heemstede, en de heeren M. M. Taytelbaum, Den Haag; M. A. V. Slingenberg, Haarlem. Artsexamen le gedeelte mej. J. L. W. Herma- nides, Leiden, en de heeren D. Metselaar, Rot terdam; F. Hengeveld, Rotterdam. Bevorderd tot arts mej. A. M. Velds, Oegst geest en de heeren P. J. O. van Bijsterveld, Leiderdorp; J. P. Poot, Den Haag. UTRECHT. Geslaagd voor het doctoraai examen rechtswetenschappen H. E. A. M. van Zinnicq Bergmann. Doet. examen pharmacie: E. J. de Jong, S. Zwart. Apothekers examen 2e gedeelte: mej. A. Goetheer, N. B. M. Hamann, K. A. Biermass, E. C. J- M. Bakx, H. A. J. Eberhard, D. Eskes. Tand-arts examen: W. Anema, J. van der Meulen, J. A. H. Berkvens, P. J. v. d. Sande, J. F. Witteveen. Semi-arts examen: A. D. van Ommeren, L. Wolff, mej. A. Verloop, G. J. H. Beyer. Arts-examen: P. A. H. Baan, Th. C. M. van Delf', W. J. Leeuwenberg, A. Taminiau, B. Wanrooy. Theor. tandheelk. le gedeelte: C F. M. M. van Gurp, P. J. M. Litjens, mej. C. P. Wier- sema. mej. L. M. van der Werff, H. Brouwer. Theor. tandheelk. 2e gedeelte: J. F. Barmen 't. Loo, J. L. van Slooten, J. D. Carrière. De promotie van mej. A. J. Maris geschiedde met lof. LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de genees kunde op proefschrift: de heer C. Oudenaar den, geboren fe Rotterdam en wonende te Leiden. Idem op proefschrift: de heer A. B. Hinnen, geboren te Almelo en wonende te 's Gravenhage. Geslaagd: doctoraal examen rechten de heer M. van den Bos, Den Haag. Candidaatsexamen rechten: de dames W. A. M. van Aardenne, Dordrecht, M. van Gelderen, Den Haag. NEW YORK, 30 Juni (Part.). Het feit, dat als gevolg van het in de conferentie van den Senaat en het Huis van Afgevaardigden be reikte compromis, de aanneming van de mone taire wetten, behelzende een verlenging van de devaluatie-bevoegaheid van den president en van de ziiveraanxooppolitiek, zij het dan tegen de gewijzigde prijzen, de onzekerheid omtrent de toekomstige monetaire situatie is opgeheven, heeft op Wallstreet weinig uitwerink gehad. Au fond toch is de beurs anti-New Deal en tegen de tegenwoordige monetaire politiek, die een onderdeel van aeze New Deal vormt en uit dien hoofde had de beurs dan ook op een verwerping van de monetaire wetten gehoopt. Anderzijds is een onzekere situatie, zcoals die in geval van een verwerping der verlengings- voorstellen had kunnen ontstaan, noch voor het bedrijfsleven noch voor de beurs aantrekkelijk en zeer vermoedelijk zal men aan het wegvallen van dezen nieuwen factor van onzekerheid, maar dan ook alleen aan dit wegvallen de iets betere stemming van vandaag kunnen toeschrijven. Meer dan iets beter was de tendenz echter niet, want van een herstel van beteekenls was geen sprake. De daling bleek echter tot staan te zijn gekomen. Dit was natuurlijk mede te danken aan baisse-dekkingen, voortspruitende uit de vrij belangrijke daling van de vorige dagen. Ove rigens echter bleef ook vandaag weer groote te rughouding bestaan, daar de markt zich niet los kan maken van de zich steeds verder toe spitsende tegenstellingen en spanning in Europa, vooral niet aan den vooravond van een week end, dat op grond van de ervaringen der laatste jaren nu eenmaal politiek in een kwaad ge rucht staat. De handel was wederom van wei nig beteekenis, maar, zooals gezegd, had de daling geen verderen voortgang, daar het aan bod sterk was ingekrompen. De opening was ongeveer prijshoudend, zij het eenigszins on regelmatig, meerendeels echter slechts met ge ringe koersafwijkingen ten opzichte van giste ren. Veel verandering is in de eerste beursuren niet ingetreden, doch over het algemeen was de tendenz licht opwaarts gericht en konden in meerderheid fractioneele winsten worden ge boekt. Tijdens deze stijging bleef de markt ech ter lusteloos en de handel gering. De omzetten bedroegen in het eerste uur 130.000 shares en in het tweede uur 120.000 shares. Nadat in het begin van de tweede beurshelft een lichte reactie viel te constateeren, bleef langen tijd het koerspeil zoo goed als onveran derd op de verlaagde prijzen hangen, doch het laatste uur nam de vraag grootere afmetingen aan en in snel tempo werd het koersniveau de hoogte in gebracht, waardoor de nadeelige verschillen in de meeste gevallen in voordeelige werden omgezet. Op het verhoogde niveau kwa men voor sommige fondsen eenige winstnemin gen los en het slot, dat in goed prijshoudende stemming tot stand kwam, gaf winsten tot 2 7/8 punt te zien. Staalwaarden waren echter ver deeld; ook hier oefenden dekkingsaankoopen een gunstigen invloed uit, doch tot groote win sten kwam het hier niet, ook omdat laatbeurs een lichte koersteruggang viel waar te nemen. Een uitzondering vormden National Steel, die na een lagere opening geleidelijk inzakten en per saldo IK dollar moesten afstaan. Eenzelfde koersverloop vertoonden automobielwaarden, doch voor Chrysler was laatbeurs weer eenig aanbod, waardoor de slotprijs ruim een halven dollar beneden het hoogste punt van den dag terecht kwam en de winst tot 1% dollar werd gereduceerd. Koperwaarden werden gunstig be- invloed door berichten van zeer goede vraag voor koper voor export, waardoor ook de koper- prijzen zoowel op de locomarkt als op die voor termijn konden aantrekken. Voor Anaconda be droeg het voordeelig verschil 1 punt. Van de luchtvaartwaarden traden Douglas Aircraft op den voorgrond met een winst van 2 dollar, Chemische waarden lagen verdeeld; Allied Che mical, die tegen terugloopende prijzen verhan deld werden, verloren 2 dollar, doch Du Pont waren zeer vast en bijna 3 dollar beter. Voorts vielen op Amer. Tel. Tel., Woolworth en Wes- tinghouse, die resp. 1, 1 en 2 dollar monteerden. Met uitzondering van sporen, mijnen, oliewaar den en public-utilities, die met kleine verschil len onregelmatig gestemd waren, betoonden de overige afdeelingen zich prijshoudend. De om zetten bedroegen in totaal 600.000 shares. Laatst gedane koersen Juni 30 29 28 (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Aku Anaconda H. V. A. U.S. Steel Rep. Steel 296 K295K 34 1734—17 391 33 9/16—33 5/8 10-K—10 13/16 Van 4.30—5.00 uur Kon. Olie Philips Anaconda H. V.A. Beth. Steel Rep. Steel Tidewater Shell Union Am. Smelting 295—293 K 1 QQ 17%—171/8 391 39 K39 1011/16 9 5/16 8 1/16 30 Koersen voor stortingen op 1 Juli tegen ver plichtingen, luidende in: Reichsmarken 75.61, lires 9.90. In de week van 12 tot 17 Juni 1939 zijn aan gebracht 48.670 biggenmerken, tegenover 52.375 in de overeenkomstige periode van het vorige jaar. Van 1 Januari tot 17 Juni 1939 zijn in totaal gemerkt 1.014.912 biggen, en in hetzelfde tijd vak van het jaar 1938 1.009.109. ARNHEM (Rijkskweekschool voor Onderwij zers en onderwijzeressen) Geëxamineerd 2 candidaten. Geslaagd de dames W. R. Scholten te Arnhem en L. Thiele te Velp. DEN HAAG (Bisschoppelijke kweekschool) Geslaagd de heeren A. Kuipers, G. de Lange, F. Leers, A. Werner allen te 's-Gravenhage; A. Persoon, Honselersdijk; M. Ruygt, Pijnacker en J. de Waal te Delft. De examens zijn afgeloopen. AMSTERDAM, 30 Juin. Visch. Aangevoerd door 11 motorbotters benevens consignatiezendingen. Afgeslagen aan de Gemeente Vischhal De Ruyter- kade, Amsterdam. Besomming van de botters 70.00 -256. Handschol 8.0011, Pufschol 4.407.50, kleine Schol 7.5010, Schar 2.606, Wij ting 1.30 2 per kist van pl.m. 35 kg. Kabeljauw 0.75 1.40 per stuk. Schelvisch kleine 1—1.80 per kist. Tarbot 3442 cent per kg. Groote Tongen 74 76, middel Tongen 82108, kleine Tongen 62 68 cent per kg. Aal 2326 cent per pond. Uit de hand verkocht op het buitenterrein: Aal 2342 cent, Bot 1620 cent per pond. Harder Bokking 4.00 per 100 stuks. LEEUWARDEN, 30 Juni. Buitenlandsche Gra nen. Gele Amerlk. Mais 165.00 boordvrij Leeu warden en 157.00 boordvrij Rotterdam. La Plata Gerst 167.00 boordvrij Leeuwarden en 159.50 boordvrij Rotterdam. Amerik. Gerst 163.00 boord vrij Leeuwarden en 155.00 boordvrij Rotterdam. Noord-Am. Lijnkoeken disp. 8.75 boordvrij Leeu warden en 8.30 boordvrij Rotterdam. Amerik. Lijnkoeken merk S.K. disp. 8.35 boordvrij Rot terdam. Stemming prijshoudend. Allied Chemical 160 162 164 American Can Co. 93% 90% 91 Am. Car F.dry 19 18% 20 Am. Rolling Mills 12% 11% 12% Am. Smelt Kef. 38% 38% 40% Am. Tel. Tel. 157% 156% 159 Am. Tobacco B. 83% 82% 83% Am. Waterworks 8% 8% 9 Anaconda C' ot,.»r 22% 21% 22% Atchison Topeke 25% 24% 25% Baltimore Ohio 4% 4% 43/s Bethlehem Steel 51% 51 52% Canadian Pacific 3% 4 4 Case Treshing 68% 72 72 Chase National B. 31% 32 32% Ches. Ohio 30% 30% 31% Chicago Rock Isl. Chrysler Motor 67% 66% 68 Cities Service 5% - 5% 5% Consol Gas N.Y. 29 y4 29% 30 Continental Oil 20 203/i 22 7 Dawesl. 21% 21% 22 5 K Young 16% 18% Dele ware Huds. Douglas Aircraft 14 13% 14% 65% 63% 64% Dupont de Nem. 147 145% 149% Eastman Kodak 157% 158% 160% El. Bond Sh. 7% 6% 7 General Electric 32% 323/, 33 General Motors 41% 41 42% Good Year 25% 24% 25 Vs Hudson Motor 4% 4% 43/1 Illinois Centra) 10% 10% 11 Intern. Harvester 53% 53% 54% Intern. Nickel 45% 45% 47 Intern. Tel. fir Tel. 6% 6Vs 6% Kennecott Copper 31% 30% 32 Missouri Pacific idem pref. Vs 49 Montgomery Ward 48 47% Nat. City Bank 24% 24 -/j 25 Nat. Dairy Prod. 14% 143/, 15 New York Centra) 13% 12% 13% North Am. Av, 14% 14 14% North. Amer. n.a. 20% 20% 203/i Norfols Western 177 184 188 Pennsylvania 16% 16 16% Phillips Oil 32 32 33% Proctor Camble 57% 57% 57% Publ. Serv. N. J. 36% 36 37% Radio Corporation 5% 5% 5% Rep. Steel 13% 13% 14% Sears Roebuck 74% 73% 74% Shell Union Oil 10% 10 Vs 10% Socony Vacuum 11% 11% 11% Southern Pacific 11% 11% 11% Southern Railway 13 123/1 133/1 Standard Brands 6% 6% 6% Stand. Oil of N.-J. 40% 403/, 41% Tidewater Ass. Oil 12 12 Vs 12 Union Pacific 90% 90% 94 United Aircraft 34% 34% 35% United Corp A. 2% 2% 2% U. S. Leather U. S. Rubber 38 38% 39% U. S. Steel 44% 43% 45 Western Union 17% 17% 17% Westingh. Electr. 94 92 93% Woolworth Building 46 45 46% S ex. dividend ex coo pon. +- nieuwe aandeelen Slotkoersen Juni 30 NEW YORK, 30 Juni 29 28 Katoen Juli 9.309.41Jan. 8.318.44— Oct. 8.618.73-74 Mrt. 8.238.37 Dec 8.428.54Mei 8.178.30- Suiker Juli 1.96195-.97 Jan. 1.97-98 1.97-98 Sept. 1.98-99 1.98-200 Mrt. 1.99 200 1,99-200 Nov 2.052.05Mrt. 2.01202 Dec. Mei Koffie (Rio - Nieuw contract) Juli 4.06-— 4.08 Sept. 4.10 4.12 Dec 4.124.14-- Mrt. 4.27-- 4.27 Mel 4.29 4.29 Dec. -. Rubber Standaard Juli 16.36- Sept 16.35- Oct. 16.35- Dec 16.35- Tin Loco (Santos) 5.70 5.86-87 5.93-94 6.00-- Maart 6.03 Mei.. Mei Juli Sept Dec. :.85 5.92 5.98 6.04 6.07 16.35Jan. 163816.46 16.40- f M1"1 16.4016.47. f 16.42Mei 16 42. 16.49 16.45Dec. 48.S0 48.75 30 Juni 29 Juni Tarwe Ur 48.80 48.65 CHICAGO, 30 Juni 30 Juni 29 Juni Haver Juli 70%-% 71% Jul! 31%32% Sept 72 - 72% Sept. 30% - 31% Dec 73%.% 74%-% Dec. 31 32 Mais Rogge Juli 46% 47% Juli 44%— 45% Sept 48% 49% Sept. 46%47 Vs Dec. 50% 50% Dec. '49 493/g Reuzel Juli 5.80 5.85 Sept 5.97 6.05 30 Juni 29 Juni Tarww Juli 59%60%Juli Oct 6161%-- Oct Dec. 62%63%--' Dec Rogge Juli 42%43 Oct 43%-— 44 Dec. 44% 45 Haver Juli 28% 29% Oct 28%29% —Juli —Oct —Mei Oct. 6.00 6.10 Dec. 6.12% 6.17% WINNIPEG, 30 Juni 30 Juni 29 Juni Gerst 36 37 36%36%-- 36%37 Lijnzaad 140%-140 138%140 Brussel 16.99 .17.00 17.01 Rome 5.26% 5.26% 5.26% Bern 22.52% 22.53 22.55 Madrid Oslo 22.52% 22.52 22.53 A'dam 53.08 53.09% 53.09 Londen 4.68 Vs 4.68% 4.68 Parijs 2.64% 2.64% 2.64U Berlijn 40.13 40.12 40.11% NEW YORK, 30 Juni 30 Juni 29 Juni 30 Juni 29 Juni Dec. 28 28%- BINNENL.4NDSCHE HAVENS LJMUIDEN, aan tomen 29 Juni, Cabo, ma., Londen (voor Zaa dam); Uiysses, s., Hamburg; Robert L. Holt,s., West-Afrika; Regeja, m.s., Londen. 3 OJuni, Europe, tank, Port Arthur; Amstel- stroom, m'.s., Plymouth; Stuyvesant, s., West- Indlë; Hafnia, s., Gdynia; Oranje, m.s., Noordzee; Astarte, s., Bremen. Vertrokken 29 Juni, Henrica. m.s., Ipswich; Margaretha, s., Newcastle; Queensworth, s., de Tyne. 30 Juni, Venus, m.s.. Pernis. Uitgaand'e vastgemaakt: Wllja, m.s. Aangekomen 30 Juni, Muron, m.s., Hamburg; Jagersfontein, m.s., idem (voor IJmuiden). Vertrokken 30 Juni, vllja, m'.s„ Great Yarmouth. Aangekomen 30 Jun.. Luonga, s., Boston. Vertrokken 30 Juni, Maaskerk, s., West-Afrika via Bordeaux; Bomnva, s., Oslo; Alkmaar, s., Chili; Orpheus, s., Gothenburg. AMSTERDAM, aangekomen 29 Juni, Ulysses, Hamburg, stukgoed, Sumatrakade. Verg. Carga doorskantoor; Robert D. Holt, w. Afrika, s., stuk goed. Zeeburgerkade, idem. 30 Juni, Regeja, Londen, stukgoed, Steiger H.A.L., Kampman; "Europe, Port Arthur, benzine, petroleum' en stukgoed. Petroleumhaven, Texaco; Amstelst'room, Plymouth, klei, Rietlanden. Holl. Stoomboot Mij; Hafnia, Gdynia, steenkolen, Erts kade, De Humb r Hand. Mij.; Stuyvesant, We-st- Indië, stukgoek, Surlnamekade, Oranje, Noord zee, terug proeftocht, Javakade, Mij. Nederland; Ast/arte, Bremen, stukgoed, Handelskade, Van Es en Van Ommeren. Aangekomen 30 Juni, Spinola, Riga, laatst Zaan dam, hout. Houthaven. Vinke en Co; Lulonga, Boston, cokes, Ertskade, de Humber Hand'. Mij. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. JUNO, 30 Juni van Varna te Constanzo. TITUS. Amst. naar Barcelona passeerde 30 Juni Gibraltar. VENUS, 30 Juni van Amst. te Rotterdam. COLOMBIA, 30 Juni v.m. 8 uur van Plymouth naar Havre. KARPO, 30 Juni van Amst. te Esbjerg. IRENE, naar Lissabon, pass. 30 Juni Gibraltar. ALKMAAR, 30 Juni van Amst. naar Chili. ORPHEUS, 30 Juni van Amst. n. Gothenburg. NOTOS, 30 Juni van Amst. naar Odense. DOURO, 29 Juni van Cristobal n. Curacao. AGAMEMNON, 29 Juni van Piraeus naar Thes saloniki. FLEVO, 29 Juni n.m. 11 uur 30 van Amst. te Hamburg. HERCULES, 30 Juni van Amst. te Rotterdam. JUNO, 30 Juni van Varna naar C'onstanza. LUNA, 30 Juni van New York n. W. Indië. MEDEA, 28 Juni van New York naar W. Inaic. NEREUS, naar Kopenhagen, pass. 30 Juni Holtenau. SATURNUS,, 30 Juni van Amst. te Rotterdam. SIMON BOLIVAR, 29 Juni van Madeira naar Barbados. STELLA, 30 Juni v.m. 7 uur 15 van Amst. te Hamburg. TIBERIUS, 30 JUni v.m. 7 uur 15 van Amst. te Rotterdam. ULYSSES, 29 Juni van Hamburg te Amst. STUYVESANT, 30 Juni van W.-Indië te Amst. MIJ. NEDERLAND JAN PZ. COEN, thuisreis, 30 Juni van Singa pore. TABIAN, uitreis. 30 Juni te Port Said. ORANJE, 30 Juni te Amsterdam; terug van den proeftocht. MOENA, thuisreis, 28 Juni van Singapore. FOELAU TELLO, thuisreis, 28 Juni van Singa pore. SALEIER, 29 Juni van Amst. te Hamburg. ROTT. LLOYD PALEMBANG, 1 Juli v.m. van Java te Rotter dam verwacht. WELTEVREDEN, thuisreis, passeerde 30 Juni n.m. 2 uur Dover. DEMPO, uitreis, 30 Juni n.m. 2 uur van Mar seille. PALEMBANG, thuisreis, 30 Juni te Londen. SITOEBONDO. uitreis, passeerde 29 Juni Finis terre. WELTEf/REDEN. thuisreis, passeerde 29 Juni Ouessan; wordt 1 Juli v.m'. te Rotterdam verw. HALCYON LIJN STAD AMSTERDAM, 30 Juni van Lulea naar Vlaardingen. STAD MAASSLUIS, 30 Juni van Wabana naar Vlaardingen. STAD HAARLEM, 30 Juni van Pepel naar Vlaardingen. STAD VLAARDINGEN, 2 Juli n.m. van Wabana te Vlaardingen verwacht. STAD HAARLEM. 29 Juni van Algiers te Pepel. STAD MAASSLUIS, 29 Juni van Rotterdam te Wabana. MAASBURG, naar Pepel, pass. 29 Juni Oues- sant. STAD VLAARDINGEN, naar Rotterdam, was 28 Juni 6 uur 30 n.m. 44o mijlen W. van Valentia. MIJ. OCEAAN PHRONTIS, Java via Lond'en naar Amsterdam, pass. 30 Juni Dungeness. PRONTIS, Java via Londen naar Amsterdam, was 29 Juni 7 uur 40 v.m. 150 mijlen Z.W. van Niton. VER. NED. SCHEEPVAART MIJ. HOLLAND—O.-AZIE LIJN ZUIDERKERK, thuisreis, 30 Juni te Kobe. GAASTERLAND, 30 Juni van Rotterdam n. Japan HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN STREEFKERK, 29 Juni van Rotterdam te Calcutta. HOLLANDAFRIKA LIJN JAGERSFONTEIN, 30 Juni te IJmuiden. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN MEERKERK, thuisreis, 29 Juni te Duinkerken; vertr. 30 Juni van Duinkerken. SCHEPENVERKOOP Het m.s. Grietje, groot bruto 409 ton en netto 279 ton, van A. Davids te Delfzijl, is naar Italië verkocht. De voornaamste afmetingen van het schip zijn: lengte over alles 43.74 M., breedte 8.04 M., enholte 4 M, De Grietje werd gebouwd in 1919 bij de Scheepswerf De Amen. te Geer- truidenberg ent is voorzien van een Deutz Die selmotor, met een capaciteit van 350 P.K. Opgegeven door V. d'. Graaf en Co. N.V. Afd. Handelsinformaties Failliet verklaard 19 Juni: de Weduwe P. MeuweseDe Graaff, winkelierster, handelende onder de Firma C. Meu wese, te Zierikzee, Oua'e Haven A. 310. R.c. mr. C. E. Muller, cifrator mr. W. Nieuwenbuyserc, Zierikzee. (Nadat de homologatie van het ak koord is geweigerd 28 Juni: Henri Christiaan Groenesteljn. zonder beroep, Schiedam, Marconisraat 22 a. R.c. mr. H. M. B. ter Haar Romeny, curator mr. G. M. Hovlngh, Schiedam. A. van Megen, koopman, Nijmegen, Fransehe- straat 26, R.c. jhr. mr. van Nispen tot Sevenaer, curator mr. G. C. M. van Nijnatten, Nijmegen. J. Rossen, schilder, Wijchen, F. 2. R.c. jhr. mr. van Nispen tot Sevenaer, curator mr. J. van Ophuysen, Nijmegen. Albertus van der Schoot, klompenhandelaar, Franeker. R.c. mr. S. N. van Opstall, cur. mej. mr. G. Okma, Leeuwarden. Josephus Hubertus Martens, metselaar, Venray. R.c. mr' J. Jurgens, curator mr. A. Geurts, Venlo. J. Woldberg, bakker, Wijhe. R.c. mr. A. H. v. d. Glesen, curator mr. dr. H. W. Jordens, De venter. J. G. Westerweel, winkelier in comestibles, Zutfen. R.c. mr. H. L. Mees, curator jhr. mr. M. W. C. de Jonge, Zutfen. Joannes Theodörus Akkermans, handelende onder de firma Amsterdamsche Metaal Exploitatie „Amex", Fabrikaat van metaalwaren, wonende te Amsterdam, Mamixstraat 346 huis, zaakdrijvende Passeerdergracht 21. R.c. mr. W. M. A. Eitjens, curator mr. L. P. M. Lieff, Leldschegrachö 18, Amsterdam. Gedeponeerde uitdeeüngslijsten 17 Juni: H. Uvekruyer, Amsterdam. Geëindigd door het verbindend worden de- eenige uitdec- lingslijst. Uitk. nihil aan preferente en concur rente crediteuren. 23 Juni: J. Overgaauw. Hilversum. Idem. Uitk. 100 pet. preferente en concurrente crediteuren. 24 Juni; M. E. Bosboom, Maartensdijk. Ge ëindigd door het verbindend' worden der slot- uitdeelingslilst. Uitk. 5 pet. 25 Juni: N. Rosen (Firma Rosen en Co.), Am sterdam. Idem. Uitk. 0.40476 pet. concurrente crediteuren. w. O. E. Donath, Zandvoort. Geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelings- lijst. Uitk. 1.01 pot. 26 Juni: Joh. Franken, Bergen op Zoom'. Geëin digd door het verbindend worden der uitdee- lingslijst. Uitk. nihil. 26 Juni: de echtelieden G. J. Maasakkers en haar echtgenoot A. Hendriks, Eindhoven. Ge ëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. Uitk. 36.55 pet. 28 Juni J. L. van Almkerk, Zierikzee. Idem. Uitk. 5.1904 pet. conc. cred. H. Groenhiff, Zuidlaren. Geëindigd door het verbindend worden a'er uitdeelingslijst. Uitk. f 67.30 preferente en nihil concurrente crediteu ren. J. C. UI jee. Oud-Ade. Idem. H. A. W. Slok, Den Haag. Geëindigd door hes verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. F. E. Sattler, Rijswijk, idem.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2