De Groote Hollandsche Molen wederom voor Duitschland iHÈfl Sportsnippers S sal. BESLISTE MEERDERHEID jr* MAANDAG 3 JULI 1939 CONC O U RS-HIPP1Q U E Behalve twee Duitschers reed alleen kapt. De Bruine met Ernica een foutloos parcours Prins Bernhard reikte de prijzen uit De landenwedstrijd WIELRENNEN Van Amsterdam wint de Ronde van Dordrecht Criterium-specialist Schulte op dreef Hij speelde te Antwerpen met het geheele derny-veld Smits weer eerste bij de amateurs VAN AMSTERDAM WINT OOK IN HASSELT LITSCHI KAMPIOEN VAN ZWITSERLAND Weber kampioen bij de amateurs EEREPLAATSEN VOOR LANDGENOOTEN Ditmaal geen overwinningen K.N.V.B.-UITSLAGEN - Z. K. H. Prins Bernhard reikte Zondag ■persoonlijk de prijzen uit na afloop van het internationaal concours hippique in het Olympisch Stadion v te Amsterdam, ATHLETIEK Nederlanders winnen in Brussel Van Beveren eerste in het alg. klassement VIJFLANDENWEDSTRIJD TE BRUSSEL De Nederlandsche ploeg zit sterk in elkaar Naar de A.A.A.-kam- pioenschappen BOKSEN SCHMELING EUROPEESCH KAMPIOEN Adolf Heuser na 71 seconden k.o. SCHAKEN ELIKASES WINNAAR TE BAD HARZBURG Cortlever zesde PAARDENSPORT DRAVERIJ OP MEREVELD Draverij te Sappemeer WINTERSPORT SKI OP DE SPELEN VAN GARMISCH? Ernstige pogingen ÉL..-. }M ZWEMMEN Rie van Veen verliest weer van Ragnhild Jo Waalberg geklopt door Inge Soerensen CRICKETUITSLAGEN a a 9 a a De vierde en laatste dag van het Inter nationaal Concours Hippique in het Olym pisch Stadion te Amsterdam heeft in den landenwedstrijd een overtuigende over winning voor de Duitsche équipe opgele verd, terwijl de Nederlandsche deelneming zich tevreden moest stellen met de derde plaats, achter Ierland en vóór België, dat volledig werd uitgeschakeld. De belangstelling van het publiek was op dezen eenigen ruiter-Zondag in het jaar, dien Amsterdam telt, beslist groot te noemen. Naar schatting volgden bijna zevenduizend toe schouwers het concours. De stemming was uiterst gezellig en het weer werkte uitstekend mee, al woei de wind nu en dan in de hoeken van het Stadion het stof ook wervelend op. Na het concours eenspannen (met uitsluiting van Hackney's), dat gewonnen werd door „El za" van D. E. Mellema uit Finsterwolde, werd dadelijk een aanvang gemaakt met het dames springconcours, waarvoor een parcours van 880 meter met 15 hindernissen tot een maximum hoogte van 1.30 m. was uitgezet. De tijd-limiet was bepaald op 143 sec. Mej. Ankersmit won op fraaie wijze het con cours door met 0 fouten in den tijd van 901/5 sec. rond te komen op „Santa Bell" van rit meester van Schaik. De Deensche mej. Witt- mack maakte op „Neckar" van J. H. W. Pas man uit Wassenaar 4 fouten (tijd 98 3/5 sec.) en plaatste zich daarmede tweede, terwijl zij met „Cherry" de derde plaats bezette. Mevr. Gundlach, die den vierden prijs behaalde, met „Robert deed het publiek verbaasd staan, toen zij na een leelijke salto gemaakt te heb ben met „Santé", waarvan men het ergste vreesde, onverschrokken weer haar paard be steeg om het parcours uit te rijden. Eenige sensatie ontstond ook, toen „Morka" op hol sloeg en bij het omverloopen van een hinder nis de berijdster, mevr. Böeseken, afwierp Doch ook dit ongeluk liep goed af. Terwijl het concours Tweespannen (hack ney's uitgesloten) aan den gang was, arriveer de om drie uur Z. K. H. Prins Bernhard, die met het Wilhelmus werd verwelkomd. Z. K. H. inspecteerde de hindernissen voor het zware parcours voor den landenwedstrijd, waarbij res. It. kol. C. Labouchère, onder wiens leiding cie hindernissen werden opgebouwd, van voor lichting diende. Mej. L. Wittmack uit Kopenhagen won na haar laatste verrichtingen in dit springcon cours den eere-prijs, uitgeloofd door de Burger Ruitersport Vereeniging voor de amazone, die zich gedurende de vier dagen van het concours het hoogst wist te plaatsen. Om ruim vier uur werd een aanvang ge maakt met den landenwedstrijd, waaraan door équipes uit Duitschland, België, Ierland en Nederland werd deelgenomen. De Nederland sche équipe was de eenige, waarvan ook een niet-militair, namelijk P. Leeuwenburg met „St. George" van D. Pasman, deel uitmaakte. Het zeer zware parcours, dat 19 hindernissen tot een maximum hoogte van 1.60 m. telde, had een lengte van 833 meter, waarvoor een maximale tijd van 125 sec. was vastgesteld. Onder luid applaus van het publiek werden de équipes bij de parade, die door het speien der volksliederen werd gevolgd, begroet. Be halve de Belgische ploeg, die uit drie ruiters bestond, waarvan luitenant de Voghel het par cours met twee paarden aflegde, waren de equipes uit vier ruiters samengesteld, die allen tweemaal met hetzelfde paard het parcours moesten rijden. Op overtuigende wijze toonden de Duitschers bij den landenwedstrijd hun meerderheid. De aanvoerder, ritm. Brinckmann beëindigde het parocurs met „Oberst II", beide malen met 0 fouten, waarmee hij tevens den individueelen prijs won. Behalve ritm. Brinckmann maakte in de eerste ronde oberl. Weidemann op „Alant" een foutloos parcours, terwijl ritm. Hasse en ritm. Huck resp. op „Tora" en op „Artur" elk 4 fouten maakten. België, dat op dit concours niet zeer sterk vertegenwoordigd was, sloeg een slecht figuur. In de eerste ronde werd LieuL Verlinden we gens driemaal weigeren van „Carioca" uitge beld, terwijl de drie overige ritten niet zonder strafpunten wegens tijdsoverschrijding tenge volge van weigeringen eindigden. Van de Iersche équipe maakte in dé eerste ronde O'Niallain op „Duhallow" een snel en riskant parcours, dat bijna foutloos verloopen was, indien de laatste hindernis hem geen vier punten had gekost. Major O'Dwyer maakte eveneens vier fouten, terwijl de beide anderen 12 fouten achter hun naam kregen. De beste Nederlander was in de eerste ronde kapt. De Bruine met „Ernica", die slechts 4 fou ten maakte, tegen de andere Nederlanders 12 fouten. Na het eerste deel was de stand: 1. Duitsch land (4 ft.), 2. Ierland (20 ft.), 3. Nederland (28 ft.) 3. België (44 ft.). In deze volgorde kwam in de tweede ronde geen verandering meer. België had thans nog minder geluk. Drie van de vier deelnemers werden uitgebeld, waar- me de équipe volledig werd uitgeschakeld. De beste prestaties leverde luit. de Voghel op „Tar- zan", die nu 4 fouten maakte. De eenige niet-Duitscher, die een foutloos parcours maakte, was kapt. De Bruine met /Ernica". Onder ademlooze spanning volgde het laatste toe was het geluk met hem en een een hindernis afgeworpen te worden, doch tot het laatste toe was het geluk met hem en een luid gejuich steeg op, toen hij den ring na een foutloos parcours verliet. Met 40 fouten bezette Ierland de tweede plaats, terwijl Nederland met 48 fouten derde werd. Z. K. H. Prins Bernhard verrichtte na het concours tuigpaarden open klasse tandems, de prijsuitreiking. De volledige uitslagen luiden als volgt: Concours tweespannen (Hackney's uitgeslo ten): 1. Elza en Goudfazant van D. E. Melle ma, Finsterwolde; 2. Wetron en Nubertus van G. J. Poerink, Enschede; 3. Hendo en Xandria van D. Mellema, Finsterwolde; 4. Roland en Windsor van A. Steehouwer, Dubbeldam; 5. Ti- Donna en Wiesje van stal Spykervet, Steen wijk. Concours eenspannen (hackney's uitgesloten) 1. Elza van D. Mellema, Finsterwolde; 2. Viking van G. J. Poerink, Enschede; 3. Tiponna van stal Spykervet, Steenwijk; 4. Roland van A. Steehouwer, Dubbeldam; 5. Prospect van H. van Straaten, Utrecht; eervolle vermelding: Hendo van D. Mellema, Finsterwolde. Concours tuigpaarden open klasse tandems: 1. Tiponna en Wiesje van stal Spykervet, Steenwijk; 2. Lady Love en Charming Lady van C. Otjens, Dongen; 3. Roland en Windsor van A. Steehouwer, Dubbeldam; 4. Elza en Goud fazant van D. Mellema, Finsterwolde; 5. Fiery Cross en Firing Bell van G. Poerink, Enschede. Damesspringconcours: 1. Santa Bell, mej. D. J. Ankersmit (Twello) 0 ft., 901/5 sec.; 2. Nec kar, mej. L. Wittmack (Kopenhagen) 4 ft., 89 3/5 sec.; 3. Cherry, mej. L. Wittmack (Ko penhagen) 4 ft., 1013/5 sec.; 4. Robert, mevr. Gundlach (Amsterdam) 4 ft., 102 3/5 sec.; 5. Charley, jkvr. A. van Vredenburgh (Cappellen) 4 ft., 109 1/5 sec.; 7. Isabella, jkvr. gravin Van Limburg Stirum (Cappellen) 7 ft., 120 3/5. Landenwedstrijd 1. Duitschland: ritm. Brinckmann met „Oberst II" (0 en 0 ft.), ritm. Hasse met „Tora" (4 en 8 ft,), ritm. Huck met „Artur" (4 en 8 ft.), Oberlt. Weidemann met „Alant" (0 en 4 ft.). Totaal drie best geplaatsten 16 ft. 2. Ierland: maj. O'Dwyer met „Limerick Lace" (4 en 4 ft.), comm. Ahern met „Irelands Own" (12 en 20yx ft.), capt. Lewis met „Owen Roe" (12 en 8 ft.), lieut. O.Niallain met „Duhallon" (4 en 8 ft.). Totaal drie best geplaatsten 40 ft. 3. Nederland: kapt. Greter met „Carina" (12 en 16 ft.), It. Gruppelaar met „Peacock" (12 en 16 ft.), P. Leeuwenburg met „St. George" (12 en 4 ft.), kapt. De Bruine met „Ernica" (4 en 0 ft.). Totaal drie best geplaatsten 48 ft. 4. België: lt. De Voghel met „La Biguine" (17X fout en uitgebeld), lt. baron Fallon met „Fox" (16'4 ft. en uitgebeld), lt. Verlinden met „Carioca II" (tweemaal uitgebeld), lt. De Vo ghel met „Tarzan" (IOV2 en 4 ft.). Totaal: ma ximum aantal fouten. Als antwoord op de nederlaag, welke zijn per manente belagers hem Zondag j.l. in het Pa- rijsche criterium toebrachten, heeft Schulte door een schitterende zege met een voorsprong het Criterium van Antwerpen gewonnen. Reeds in het begin van den 100 K.M. lan- gens koers had de Bosschenaar de leiding ge nomen, welke hij op de helft van den wedstrijd in veiligheid bracht door zijn laatsten tegen stander, den Belg Somers, van zich af te schudden. De uitslag luidt: 1 Schulte, 100 KM. in 2 u. 8 m. 17 s.; 2 De Lathouwer op 1 m. 4 s.; 3 Somers op 1 m. 56 s.; op 1 ronde en meer. 4 Clautier; 5 Hendrickx; 6 Vissers; 7 enz. ex aequo o.a. Braspenninx, Bonduel en Majerus. Zaterdagavond werd onder belangstelling van duTzenden de „Ronde van Dordrecht" verreden, waaraan de beste wegrenners van Nederland deelnamen. 71 renners startten om zeven uur voor vijftig ronden van 1900 M. elk, dus in totaal 95 K.M. Er werd een feilen strijd geleverd, waar bij De Korver, Van Amsterdam en Binnemans bijna 30 K.M. onbetwist de leiding hadden. Zij moesten deze evenwel afstaan, maar Van Am sterdam zag later weer kans samen met Mid delkamp uit te loopen en den zwaren wedstrijd, die in hoog tempo op het snelle parcours werd gereden, te winnen. De uitslag Was: 1. A. van Amsterdam in 2 uur 16 min. 15 sec., gem. 40.8 K.M. 2. Middel kamp, 3. Pelienaars, 4. Van der Ruit, 5. K. Bak ker, 6. De Korver, 7. Valentijn, 8. J. Gommers, 9. Jo van Geene, 10. Overweel, 11. Motké, 12 Binnemans, 13. P. van Nek, 14. Tacken. Des middags reden amateurs en onafhanke- lijken 25 ronden (47 y. K.M.). De uitslag was hier: 1. Chr. Smits, 2. Jan Hofstede, 3. Joossen, 4. Ch. Hofman, 5. Jac. van Vliet, 6. M. C. Segaar, 7. G. Blaauw. Chr. Smits reed den afstand in 1 ühr 8 min. 52 sec. Zondag werd de ronde van Hasselt verreden. Aan den start verschenen 90 amateurs, die 60 K.M. reden. De uitslagen luiden: 1. Spenkelink 1 uur 39 min. 50 sec.; 2. G. Saes (met een verschil van 18 sec.); 3. J. Engel; 4. M. J. Jansen; 5. Mooi- man; 6. P. Braspenninx; 7. J. Nulkens; 8. P. Kouwenhoven; 9. P. Timmermans; 10. G. Blaauw; 11. L. Leenaerts; 12. F. Donders; 13. Broers; 14. Jac. van Vliet; 15. P. Joosen. Profs en onafhankelijken: Om kwart voor vijf startten profs en onaf hankelijken. De 100 K.M. werd afgelegd in 2 uur 39 min. De stand was toen: 1. Van Amster dam; 2. (op 3 M.) H. Hopstaken; met een ver schil van 1 min. 32 sec.: 3. Van der Ruyt; 4. Albert Gijsse; 5. P. A. Braspenninx; 6. Valen ten; 7. Meulendijk; 8. G. Boeyen; op 2 min. 8 sec.: 9. Steenbakker. Zondag werden de Zwitsersche wegkampioen- schappen verreden over 'n afstand van 198,5 K.M. De groote favoriet Litschi werd bij de profs kampioen, terwijl bij de amateurs Weber op den titel beslag legde. Verschillende Nederlanders namen met suc ces deel aan wegwedstrijden in het buitenland. Wij laten hieronder enkele resultaten volgen: Luik: 1. Deltour, 140 K.M. in 3 uur 49 min.; 2. Meulenberg; 3. La.mbrichts; 4. Staersn op 50 sec.; 5. Michielsen; 6. S. Lauwers; 7. Har- diquest; 8. v. Peer; 9. Demondt op 1 min. 30 sec.; 10. Vandenbroek. Heembeek: De uitslag luidde: 1. van Simaeys 125 K.M. in 3 uur 25 min.; 2. van Stichelen; 3. Pauwels; 4. Demaayer: 5. Seynaeve; 6. van Kerckhove; 7. v. d. Gught op 10 sec.; 8. v. d. Driessche op 15 sec.. 9. v. Hassel; 10. De- greef; 11. Bruneel; 12. Menoê; R. v. Hove was zeventiende. Aken: 1. Wengler in 3 uur 19 min. 25 sec.; op 58 sec. 2. Wierink; op 1 ronde 3. Lode Jans- sens; 4. Schild; 5. Scheller; 6. Grysolle; 7. Wen- del; op 2 min. 15 sec.; 8. Gommans; op 2 ronden Hupfeld; 10. Menapace; 11. Siebelhoff; 12. Ziegler; 13. Meier; 14. Schultenjohann; op 3 ronden: 15. Heide; 16. Oberbeck. Parjjs: De uitslag was: 1. Cloarec 162 K.M. in 4 uur 1 min. 15 sec.; 2. Moger; 3. Goutal; 4. Bruneau op 1 min. 5 sec.; 5. Patiron; 6. Chr. van Gent. Afdeeling I Promotiecompetitie vierde klasse VictoriaGold Star (terrein Ajax) 10. Afdeeling III Promotiecompetitie vierde klasse TAB.De Hoven 7—3, T.AJR. promoveert. HHÜÉÜ Zondag zijn enkele Nederlandsche athleten uitgekomen in wedstrijden, welke in het Heysel- stadion te Brussel zijn gehouden. Wederom boekten onze landgenooten fraaie successen. In de driekamp over 100, 150 en 200 meter werd Van Beveren tweede op de 100 meter, eerste op de 150 meter in den goeden tijd van 16 sec. en eerste op de 200 meter in 22.1 sec. Heinz Baum- garten bezette de eerste plaats op de 100 meter en de tweede plaatsen op 150 en 200 meter. In het algemeen klassement waren Van Beveren en Baumgarten respectievelijk eerste en tweede. Karl Baumgarten won zijn serie en de finale op de 400 meter, terwijl Wernink vierde op de 100 meter handicap werd. De Nederlandsche ploeg voor den vijflanden- wedstrijd, welke op 16 Juli in het Heyselstadion te Brussel tusschen België, Nederland, Enge land, Frankrijk en Luxemburg wordt gehouden, is thans als volgt zeer sterk samengesteld: 100 meter: Osendarp; 200 meter: Osendarp; 400 meter: Karl Baumgarten; 800 meter: Bou- man; 1500 meter: De Ruyter; 110 meter horden: Brasser; 400 meter horden: Buerman. versprin gen: Houtman of Van Tooien; polsstokhoog springen: Hoven; discuswerpen: De Bruyn; ko- gelstooten: De Bruyn; speerwerpen: Lutkeveld; 800400200100 meter estafette: Bournan, Karl Baumgarten, Osendarp en Van Beveren. Als reserve is aangewezen: Heinz Baumgarten. Een eveneens zeer sterke Nederlandsche ploeg athleten, die op de A.A.A.-kampioenschappen op 7 en 8 Juli zullen uitkomen, is thans als volgt samengesteld: 100 yards: Osendarp, Van Beveren en Heinz Baumgarten; 220 yards: Osendarp, Van Beve ren en Heinz Baumgarten. 440 yards: Karl Baumgarten en Butselaar; 880 yards: Bouman; 1 Engelsche mijl: De Ruyter. 120 yards horden: Brasser; verspringen: Houtman en Van de Too ien; hink-stap-sprong': Peters; discuswerpen: De Bruyn, De Graaff en Tenbruggecate; kogelstoo- ten: De Bruyn en Houtzager; kogelslingeren: Houtzager; 4 x 110 yards estafette: Houtman, Van Beveren, H. Baumgarten en Osendarp. Zondag is te Stuttgart een gevecht geleverd om het Europeesche kampioenschap in 't zwaar gewicht tusschen den titelhouder en den uit dager Max Schmeling. De wedstrijd duurde niet lang, want in de een en zeventigste seconde van de eerste ronde zegevierde Max Schmeling, die door een ernstige rugblessure bijna een jaar niet in den ring uitkwam, door zijn tegenstander met een korte rechtsche k.o. te slaan. Max Schmeling behaalde hierdoor den titel van Europeesch kampioen in het zwaar gewicht. Schmeling zal nu uitkomen tegen Walter Neu- sel, van wien hij reeds met k.o. heeft gewonnen. Zaterdag is de op een na laatste ronde van het internationaal schaaktournooi te Pad Harzburg gespeeld. Onze landgenoot Cortlever verloor van den Deenschen speler Poulsen. De uitslagen van de achtste ronde luiden: Eliskases (Duitschland)—Reinhardt (Duitsch land) 10, Ahues (Duitschland)Stahlberg (Zweden) 01, Rellstab (Duitschland)dr. Lange (Duitschland) 1—0, Cortlever (Neder land)Poulsen (Denemarken) 01, Saemisch (Duitschland)Zollner (Duitschland) 01. De stand luidt: 1 Eliskases 7 punten; 2, 3 en 4 Ahues, Rellstab en Stahlberg allen 5 punten; 5 Zollner 4 punten; 6 en 7 dr. Lange en Rein hardt beiden 3'A punt; 8 Cortlever 3 punten; 9 en 10 Saemisch en Poulsen beiden 2 punten. De uitslag van de laatste ronde luidt: Ahues (Duitschland)Cortlever (Nederland) 01; Rellstab (Duitschland)—Reinhardt (Duitsch land) 1414; Elikases (Duitschland)Poulsen (Denemarken) 10; Saemisch (Duitschland) di. Lange (Duitschland) 01; Stahlberg (Zwe den)Zollner (Duitschland) 10. De eindstand luidt thans: 1. Eliskases 8 p., 2. Stahlberg 6 p., 3. Rellstab 514 p.. 4. Ahues 5 p„ 5. dr. Lange 4% p., 6, T en 8 Cortlever, Rein hardt en Zollner 4 p., 9 en 10 Poulsen en Sae misch 2 p. De uitslagen van de draverijen, welke op Me- reveld bij Utrecht werden gehouden, luiden: U-prijs, prijzendraverij 4e klasse, afstand 1840 M.: 1. Bob Scott (eig. C. de Mooij) kilo- me tor tijd 1 min. 31.2 sec., 2. Bleu Band (eig. stal Good Luck). V-prijs, heatdraverij 2e en 3e klasse, afstand 1650 M.: 1. Baronesse K (eig. L. van Hemmen) kilometertijd 1 min. 29.6 sec., 2. Barones Spen cer (eig. Stal Hollandia), 3. Claudy O (eig. G. v. d. Oord). W-prijs, heat handicapdraverij, afstand 1610 M'., 1. Bouwina Scott, kilometertijd 1 min. 48.4 sec. Vierde heat alleen over de baan (eig. H. B. v. d. Veen). X-prijs, handicap draverij, afstand 2240 M.: 1 Senator Boga (eig. Stal Hollandia) kilometer tijd 1 min. 26.6 sec., 2. Allegheny (eig. M. Fran ce) kilometertijd 1 min. 22.5 sec.. 3. Xilandra (eig. D. de Graaf). Y-prijs, kortebaan handicap draverij, maxi mum afstand 790 M.: 1. 200 Doorlooper (eig. H. v. d. Pol), tijd 1 min. 2 sec. De uitslagen van de te Sappemeer gehouden draverijen luiden: Draverij A om het kampioenschap van Ne derland afstand 800 meter: 1. Beatrix (eig. J. Bigkerk, Groningen) 1 min. 5 sec.; 2. Stream line (eig. B. de Vries, Heerenveen). Draverij B, afstand 800 meter: 1. Determi nation (eig. J. de Vlieger, Nieuw Gennep) 1 min. 71/5 sec.; 2. Allouez (eig. J. de Vlieger, Nieuw Gennep). Draverij C, afstand 800 meter: 1. Anville (eig. A. Ebbinge, Oldekerk) 1 min. 5 1/5 sec.; 2. Zoek licht (J. Prakken, Sneek); 3. Xoli (eig. wed. A. Sierdsma, Weidum). Naar gemeld wordt is men doende toch nog skiwedstrijden op de Olympische winterspelen van Garmisch Partenkdrchen te doen houden. Een voorstel zal worden ingediend een buiten gewoon congres der F.I.S. (Internationale Ski- federatie) bijeen te roepen met de bedoeling, daarop de kwestie der skiileeraren definitief en in den geest der Olympische gedachte te regelen. Men is in Duitschland van meening, dat Olym pische skiwedstrijden zeer goed naast de wereld kampioenschappen kunnen worden georgani seerd, zonder dat een van beide daaronder te lijden heeft. Van Duitsche zijde wordt tenminste alles gedaan te Oslo met de beste en sterkste ploeg aan den start te verschijnen. Het is Zondag een gunstige dag geweest voor de Duitsche athleten, immers de landenwed- strijden tegen Denemarken, Luxemburg en Frankrijk werden alle door Duitschland ge wonnen. Tijdens de internationale schermwedstrijden te Le Touquet boekten twee Nederlandsche ploegen successen. Een heerenequipe werd eer ste in de wedstrijden op sabel, terwijl een da mesequipe de tweede plaats bezette in wed strijden op sabel voor dames. De wedstrijd van de Koninklijke Nederland sche Politiehond Vereeniging, om het kampi oenschap voor de afdeeling Zuid-Holland, werd gewonnen door Klapwijk te Delft, met den Bel gischen herder „Boy". Naar wij vernemen, wordt ir. A. P. van Veen (Loosdrecht) afgevaardigd om Nederland te vertegenwoordigen bij de Europeesche kam pioenswedstrijden in Olympiajollen in Polen van 711 Augustus. De uitslagen van de waterpolowedstrijden, ge speeld voor de eerste klasse competitie van den K.N.Z.B., luiden: Dolfijn—Het IJ 0—7, HZ en PC—SVH 3—6, UZC—HZ en PC 0—3 (dames). Maas—SVH 12 (SVH afdeelingskampioen) ZianRZC 31. In de internationale roei wedstrijden, welke te Zürich worden gehouden, heeft een damesploeg van de vereeniging „De Hoop" op het nummer quadruple scull gewonnen. BOVEN: Een overzicht tijdens den wedstrijd in de hoofdklasse (500 c.c.) van de T.T.-races, welke Zaterdag te Assen zijn gehouden. BENEDEN: De winnaars van de middagraces. V.l.n.r.: S. Wunsche (350 c.c.); G. Meier (500 c.c.) en E. Kluge (250 c.c.) Zondagmiddag zijn te Helsingör zwemwed strijden gehouden, waarin Jo Waalberg en Rie van Veen tegen Inge Soerensen en Ragnhild Hveger uitkwamen. Op de 100 meter borstcrawl werd Ragnhild Hveger eerste in 1 min. 6.4 sec. Rie van Veen eindigde op de derde plaats in 1 min. 9.5 sec., Jo Waalberg werd op de 200 meter schoolslag door Inge Soerensen geslagen. De Deensche zwemster noteerde een tijd van 3 min. 5 sec., terwijl Jo Waalberg er 0.6 sec. langer over deed. Ook op de 400 meter borstcrawl bezette Ragnhild Hveger de eerste plaats in den tijd van 5 min. 16.9 sec., gevolgd door Rie van Veen, in een tijd van 3 min. 38.6 sec. De 3 maal 100 meter wisselslagestafette bracht een overwinning aan de ploeg, die be stond uit Ragnhild Hveger, Jo Waalberg en Rie van Veen, in een tijd van 3 min. 56.4 sec., vóór het drietal van de Deensche dames gymnastiek- en zwemvereeniging, hetwelk 3 min. 56.8 sec. noteerde. De afzonderlijke tijden waren: van Ragnhild Hveger 100 meter rugslag 1 min. 17.5 sec., van Jo Waalberg 100 meter schoolslag 1 min. 29.3 sec. en van Rie van Veen 100 meter borstcrawl 1 min. 9.6 sec. P. W.H. C. C. 1. Gewonnen door P. W. met 225 runs op de le innings P. W. le innings 258 voor 9 (gesl.) Hans Schnltger 124, dr. M. Jansen 15, A. Stroink 12, F. Nordbeck 41, C. N. E. Janssen 31, J. W. H. Gallois 160, L. J. Sodderland 5-107, mr. P. B. M. ten Bosch 1-25, mr. H. van Manen 0-44, L. Rut gers 2-7. H. C. C. I le innings 33 (mr. P. B. M. ten Bosch 11), dr. M. Jansen 8-13, Hans Schnltger 2-12. H. C. C. I 2e innings 69 voor 4 (opgegeven door P. W.). (Mr. B. P. M. ten Bosch 17, mr. H. v. Manen 20*). N. Leeflink 1-1, dr. M. Jansen 2-17, Hans Schnitger 1-13. H. C. C. IIVOC Gewonnen door H. C. C. II met 9 runs op de lc innings. V. O. C. le innings 82 (A. Terwiel 12, J. Nicuwenbrug 17, T. van Eek 10, Th. Dubru 14, L. Kcttlitz 12), mr. K. Neuerburg 4-52, F. La- boyrie 5-30. H. C. C. II le innings 91 (jhr. J. v. d. Bosch 12, mr. K. Neuerburg 30, M. Roes 14), A. Ter- wiel 5-38, P. G. East 4-24, H. Luttik 1—0. V. O. C. 2e innings 108 voor 8 (gesi.), (J. Nieuwenburg 23, T. van Eek 46, A. Terwiel 25), mr. K. Neuerburg 3-46, F. Laboyrie 4-57. H. C. C. II 2e innings 42 voor 2 (opgeg. door V. O. C.), (jhr. O. Q. Wttewaal van Stoetewegen 26*), A Terwiel 2-2. HBSVRA Gewonnen door HBS met 58 runs op de le innings. VRA le innings: 76 (O. Cornelissen 25, A. Loggere 10), A. H. W. W. v. d. Vegt 5-34, C. A. Huinder 5-24 HBS le innings: (E. C. Snel 35, J. H. E. Eve- rard 31, C. A. Huinder 20, H. Herklots 18), H. J. Klink 2-53, J. Peters 2-17, P. J. Inglis Ar- kell 6-46. HaarlemHermes l>VS Gewonnen door Hermes DVS met 149 runs op de le innings. Hermes DVS 188 voor 2 (gesl.) (H. Stolk 27, A. Molenaar 12, J. Keuzekamp 56, J. Qfferman 21, A. Nolet 13, A. Scheepmaker 22*. A. Bart 10*), J. Allert 2-40, v. Absndanon 4-27, A. Maas 2-46. Haarlem le innings 39 (A. Hartog 12), A. Molenaar 6-10, J. Scheffer 4-20. Haarlem 2e innings 63 voor 4 (A. Maas 20, J. de la Mar 19»), L. Borrani 2-25, A. Mole naar 2-20. VVVR. en W. Gewonnen door R. en W. met 1 run op de le innings. VVV le innings 144 (W. v. d. Laan 13, W. Roodenburg 34, J. J. Alders 43, Chr. Engel 13, Ch. Küster 16), W. Yates 3-37, P. O. Hagenaar 2-35, A. v. d. Togt 2-29, A. Berentsen 3-24. R. en W. le innings 145 (W. Kramer 35. W. Yates 49, P. C. Hagenaar 14. A. v. Baasbank 20), W. Roodenburg 1-46, J. J. Aljiers 6-41, J. J. Grootmeyer 3-36. De stand luidt thans: Overgang SCHCExcelsior Gewonnen door SCHC met 70 runs op de le innings. SCHC 117 (mr. P. C. G. Labouchère 15, F. Hooit Graafland 54, A. H. Wiebenga 14), H. Zoetmulder 6-43, J Oosterholt 2-31. Excelsior 47, (W. Schewe 13,) mr. P. C. G. La bouchère 5 voor 19, F. van Oorde 4 voor 20. SCHC 2e innings 50 voor 4 (opgegeven door Excelsior), (D. Das 12, P. Feith 24*). J. Ooster holt 3 voor 27. SpartaHCC III Gewonnen door Sparta met 13 runs op de le innings. (Nog 3 wickets in handen.) HCC III 174 (L. Smeele 66, J. A. Dubru 46, T. Janse 54). J. Warburton 7 voor 10, J. Wep- ster 3 voor 21. Sparta 187 voor 7 (G. Vine 38, J. Sonneveld 38, H. Lagro 29*. J. Wepster 24, L. de Bruyn 16, J. Warburton 14, W. Senn 11. H. Mosterd 10»), P. Jansc 5 voor 83, J. Dubru 1 voor 59, F. de Klerk 1 voor 23. P. w. 9 6 i 13 V. V. V.* 7 5 i 11 H. C. C. I* 7 4 R. en W.» 6 4 8 V. O. C.* 6 3 3 6 Hermes DVS 6 2 3 5 V.R.A.* 7 2 4 5 H. C. C. II 8 5 5 H. B. S. 4 3 2 Haarlem 6 5 2 te

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 10