New-Yorksche Bears DINSDAG 4 JULI 1939 Benedictijnenklooster wordt nazi-school Hongaarsche stafchef naar Berlijn Indo-China is gereed Hore Belisha in Parijs Verzekering tegen werkloosheid Advies van den Hoogen Raad van Arbeid te wachten LAWNTENNJS Hughan en Van Swol winnen Mej. Rollin Couquerque verliest BRIDGE OM HET EUROPEESCH KAMPIOENSCHAP R.K. Universiteit Examen wetenschappelijk archief ambtenaar Machinisten-examen Apothekers-assistent Notarieel examen Examen handenarbeid Examens nuttige handwerken Eindexamen H.B.S. Eindexamens Gymnasium Academische examens Examens akte L.O. Stemming prijshoudend omzet gering NEW YORKSCHE BEURS HEDEN GESLOTEN Clearingkoersen FAILLISSEMENTEN MARKTNIEUWS ae WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 3 Juli STOOMVAARTLIJNEN WEENEN, 3 Juli (Havas) De Völkischer Beobachter meldt, dat de nationaal-socialisti- sche partij bezit heeft genomen van het Bene dictijnenklooster van Götweg nabij Kremps aan den Donau. Men gelooft, dat het zal worden in gericht als school voor de opleiding van partij leiders. BERLIJN, 3 Juli. (D.N.B.) Op uitnoodiging van den opperbevelhebber van het Duitsche le ger, generaal Ven Brauchitsch, komt. de Hon gaarsche chef van den generalen staf, generaal Werth, Dinsdagavond voor een bezoek van ver scheidene dagen in Berlijn. PARIJS, 3 Juli. (Havas). In een rapport aan president Lebrun geeft de Fransche minister van Koloniën een overzicht van den militairen arbeid, die sedert een jaar in Indo-China is verricht. De Indo-Chineesche effectieven zijn in dien tijd verdubbeld. Er zijn alle maatregelen getroffen om een I rdo-Chineesche oorlogs-industrie te vestigen. Een maand na mobilisatie zou Indo-China een goed geleid en uitgerust leger van 100.000 man op de been kunnen brengen. LE BOURGET, 3 Juli. (Havas) De Britsche minister van Oorlog, Hore Belisha, is om half zeven uit Hendon op Le Bourget geland. (Van onzsn parlementairen redacteur) DEN HAAG, 3 Juli. Naar wij vernemen kan eerdaags het advies van den Hoogen Raad van Arbeid over het voorontwerp tot invoering van een verzekering tegen de geldelijke gevolgen der werkloosheid worden tegemoet gezien. Men zal zich herinne ren, dat dit voorontwerp ruim een jaar geleden door den minister van Sociale Zaken, mr. Romme, bij den Hoogen Raad aanhangig werd gemaakt. Hughan en Van Swol hebben Maandagmiddag weer een overwinning behaald, waardoor zij thans bnder de laatste acht dubbels behooren. Onze landgenooten waren goed op dreef en sloegen de Belgen De Borman en Geelhand met 6—4. 7—5, 6—3. In de kwartfinale zullen zij waarschijnlijk tegen Mac Neill en Smith uitkomen, daar dezen wel him partij tegen Olliff en Shayes zullen winnen. Mej. M. Rollin Couquerque en mej. Pannetier verloren van het sterke paar mej. Jacobs (V.S.) en mej. Yorke (Engeland). Wel wisten mej. Rollin Couquerque en haar partner nog éen set te winnen, maar toch moesten zij met 16, 64, 46 het Onderspit delven. Hughan kwam Maandag ook uit tegen den Engelschman Warboys om de All-England Plate. Dit is het tornooi voor de spelers, die reeds in de eerste of tweede ronde van het heeren-enkelspel zijn uitgeschakeld. Hughan won met 64, 75. Nederland is thans in het internationale ten nistornooi van Wimbledon alleen nog vertegen woordigd in het heeren-dubbelspel en het tor nooi om de All-England Plate. Voor het heeren enkelspel zijn alle kwart-eindstrijden gespeeld. Austin, als eerste geplaatst en favoriet voor den titel, werd geslagen door den Amerikaan Cooke. „Bunny" speelde zeer slecht en kon zijn ouden vorm geheel niet vinden. Af en toe sloeg hij prachtige ballen en wist Cooke te pas- seeren, doch Cooke won vlot met 63, 60, 6—1. Zooals verwacht werden de drie „outsiders", Smith, Ghaus, Mohammed en Kuknljevic resp. door Puncec, Rtggs en Henkei vrij gemakkelijk uitgeschakeld. De loting voor den halven eind strijd van het heeren-enkelspel had het vol gende resultaat: Riggs tegen Puncec en Choke tegen Henkei. In het dames enkelspel bereikten alle ge plaatste speelsters de kwart finales. De loting voor deze vierde ronde luidt: mej. Jacobs tegen mej. Stammers, mevr. Mathieu tegen mevr. Fabyan, mej. Hardwick tegen mevr. Sperling en mej. Jedzrejowska tegen mej. Marble. De belangrijkste uitslagen luiden: Heerenenkelspel. Kwarteindstrijden: Puncec (Zuid-Slavië) sloeg E. Smith (V.S.) 6—0, 6—2, 6—2. Rigss (V.S.) sloeg Ghaus Mohammed (Br.- Indië) 6—2, 62, 62. Henkei (Duitschland) sloeg Kukuljevic (Zuid- Slavië) 61, 63, 62. Cooke (V.S.) sloeg Austin (Engeland) 63, 60, 61. Damesenkelspel. 4e ronde: Helen Jacobs (V.S.) sloeg mis Lumb (Engeland) 6—2, 7—5. Mevr. Mathieu (Frankrijk) sloeg miss Scott (Engeland) 63, 46, 62. Alice Marble (V.S.) sloeg mevr. Halff (Frank rijk) 6—1, 6—1. Mevr. Fabyan (V.S.) sloeg mevr. Dorothy Little-Round 61, 36, 62. Kay Stammers Engeland) sloeg mevr. Hen- rotin (Frankrijk) 7—5, 62. Mevr. Sperling (Denemarken) sloeg miss Saunders (Engeland) 62, 64. Mej. Jedrzejowska (Polen) sloeg Peggy Scriven (Engeland) 63, 62. Miss Hardwick (Engeland) sloeg mevr. Mc PhersonGrant (Engeland) 64, 8—6 Heerendubbelspel. Achtste finales. Van Swol en Hughan (Nederland) sloegen De Borman en Geelhand (België) 6—4, 7—5, 6—3. Hare en Wilde (Engeland) sloegen Edwards i en Morton (Engeland) 61, 63, 6—3. Hughes en Billington (Engeland) sloegen Gabory en Szigety (Hongarije) 62, 46, 4—6, 6—3, 6—2. Dames dubbelspel. Mej. Hardwick en mej. Scriven (Engeland) sloegen mevr. Howard en mevr. De Meulemees- ter (België) 75, 64. Mej. Jacobs (V.S.) en mej. Yorke (Engeland) sloegen mej. M. Rollin Couquerque (Nederland) en mej. S. Pannetier 61, 46, 64. z Gemengd dubbelspel. Mac Neill, (V.S.) en mej. Kay Stammers (Engeland) sloegen Henkei (Duitschland) en mej. Wheeler (V.S.) 6—4, 6—3. Puncec en mej. Floria'n (Zuid-Slavië) sloe gen Cooper en mej. Dearman (Engeland) 63, 6—2. All England Plate. Hughan (Nederland) sloeg Warmeys (Enge land) 64, 7—5. Menzel (Duitschland) sloeg Abdesselam (Frankrijk) 61, 64. In de bovenzalen van Pulchri Studio te 's-Gra- venhage zijn Maandagmiddag de wedstrijden Pm het Europeesche bridgekampioenschap begon nen. Voor den aanvang van de wedstrijden heeft de heer A- J. e. Lucardie, voorzitter van den Internationalen Bridge Bond, allen welkom ge- heeten, waarna hij den heer J. H. Th. Velu (En geland), den wedstrijdleider, aan het gezelschap voorstelde. Hierop volgde een algemeene ken nismaking, waarna het spel begon. De uitslagen van de 1ste ronde open team kam pipenschap was: NoorwegenZuid-Slavië: Noorwegen wint met 17 matchpunten. Hongarije—ItaliëItalia wint met 1 m.pnt. DenemarkenFinland: Finland wint met 47 m.pnt. Nederland—Duitschland: Nederland verliest met 2 m.pnt. EngelandZweden: Zweden wint met 24 m.p. Van het dames-kampioenschap was de uitslag der le ronde (10 hands) NederlandDenemarken: Nederland wint met 17 m.pnt. Engeland—Frankrijk: Engeland wint met 9 m.pnt. NIJMEGEN. Geslaagd voor het candidaats- examen in de rechten de heer P. J. W. Scheffer te Doesburg. NIJMEGEN. Geslaagd voor het doctoraal examen rechten de heer G. F. J. Notermans, 's-Gravenhage. Geslaagd voor het candidaatsexamen rechten mej. J. J. Fick, Roermond en de heer A. G. Aukes, Helmond. Voor het diploma theologisch maatschappe lijke afdeeling is geslaagd mej. M. M. vanMeir, Nijmegen. 's-GRAVENHAGE Geslaagd voor het di ploma wetenschappelijk archiefambtenaar der 2e klasse drs. W. J. van Hoboken te Amsterdam. 's-GRAVENHAGE Geslaagd voor diploma B. de heeren: m. Kesseler, te Haarlem en J. L. H van Manen te Grpenekan en voor het eerste gedeelte van diploma B: G. van der Poel, te Vlaardingen, L. J- van Buuren te Den Haag en J. Boer te Sliedrecht. AMSTERDAM. Geslaagd de dames J. Brou wer, Zaandam; H. L. Lueckens, Hoorn; A. G. Brugman, Grootebroek en M. Prins, Nieuwe- Niedorp. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor deel I N. A. Verboog te Leiden en voor deel II H. J. van Gent te Rotterdam. ARNHEM (Rijkskweekschool). Geslaagd H. J. Hoekstra te Arnhem; D. Hooijer Oosterbeek: E. C. Jagers, B. van Kampen, C. S. Kruijt, W. R. Scholten, allen te Arnhem. De examens zijn afgeloopen. TILBURG. (Kweekschool Zusters van Liefde). Geslaagd de dames: W. A. M. Janssen, Venlo; A. S. M. v. d. Meer, Venlo; M. H. Overmars, Wijthmen; D. C. Schoutsen, Medemblik; A. M. E. C. Thomeer, Rotterdam; P. M. Verhoosel, Til burg. D° examens zijn afgeloopen. MAASTRICHT (Gem. H.B.S.) Geslaagd voor B: de dames D. de Jager, J. Thijssen en de hee ren: W. Bakermans, J. Bosch, D. de Jonge, C. Grolleman, S. Herzberg, J. Lamour, M. Smeets, Fr. Smulders, H. Thijsse, D. van Peursem, J. van Rijen en M. Voorn. WAALWIJK (R. K. H.B.S. A) Geëxamineerd 13 candidaten, geslaagd P. Bertels, W. Marinus, A. Spitters, J. Spijkerman, L. Verwiel en E. Weijers te Waalwijk, R. Bakker en B. Spee- jens te Geertruidenberg, J. Colijn en R. v. d. Schans te Eethen, G. van Drunen te Drunen, P. Hoogerwaard te Raamsdonk en A. Kools te Waspik. Afgewezen geen. HAARLEM, Triniteitslyceum, afd. H.B.S. A. Geslaagd: A. J. M. Bolsius, P. P. M. Castelein, A. J. Gottmer, F. E. Jacobs, .J A. H. M. Kamp- huys, Th. A. Kuenen, M. P. M. van Pelt, C. J. Stammeyer, L. B. M. Tepe. Afgewezen twee. ENSCHEDE (H.B.S. A). Geslaagd: C. O. P. Bouman, Ja. van Heek, Ma. He. Le. van Heek, Aa. Heutink, Ga. Fa. Holter, P. H. Kamp, J. H. Kan, S. M. Kanteman, H. W. Luiten, F. G. Nijhof, T. C. J. Sanders en K. Zeggelink. Alle candidaten geslaagd. TILBURG (Rijks H.B.S. Willem II). Geslaagd de heeren V. Esbach, H. Chr. Feissner, J. E. Kakebeke, A. W. v. d. Poel, F. Rombach, F. J. F. Steemers, K. Veerman, J. A. de Vries te Tilburg, A. Oudenhuysen, Baarle Nassau en mej. P. A. van Gelder, Tilburg. Afgewezen drie candidaten. LEEUWARDEN (R.H.B.S.) Geslaagd voor B: R. H. Bosman, H. Castelein, S. R. v. d. Meer, U. Postma, W. Uiterwijk, allen te Leeuwarden, J. v. d. Meij te Oudebildtzjjl, W. Westra te Wir- dum en S. Nicolai te Zwaagwesteinde. De exa mens zijn afgeloopen. Van de 43 candidaten werden elf afgewezen. BAARN, Baarns Lyceum H3.S. (lit, ec. afd.) Geëxamineerd 24 leerlingen. Geslaagd: de dames H. M. C. Bon, E. C. Boterenbrood, M. C. Gasen- beek, A. Hogenhout, C. E. Horsting, C. M. Kleyn, L. M. Koek, F. de Muinek Keyser, F. H. Schmidt, H. A Schouten, S. J. de Vos. de heeren D. van Eeghen, J. L. van Hasselt, F. C. te Hennepe, Th. F. B. Holtmann, F. J. A. Rovers, H. G. Veth, en H. H. van Waveren. UTRECHT (Sted. Gymnasium) Geslaagd voor diploma A: de dames N. H. Blok, A. Droog- leever, M. Engelhart, A. H. Kappeyne v. d. Coppello, M. Cramer en J. C. Stuldreher, en de heeren P. H. G. C. Kok, B. G. Mees ten Oever, J. A. Timmerman en A. A. A. E. A. Voerman. Afgewezen 4 candidaten. Met 2 can didaten wordt het examen voortgezet. VENLO (R.K.Gymnasium) Geslaagd voor diploma A de heeren J. Bloemen, Venlo; J. Heemrood, Blerick; G. Joosten, Grubben- vorst; H. Leenhouwers, Eindhoven; R. Man- ders, Venlo; P. op de Laak, Venlo en J. van Soest, Venlo. Met 1 cand. wordt het examen voortgezet. 's-GRAVENHAGE (2e openbaar gymnatium) 5e groep. Geëxamineerd 7 candidaten voor diploma B. Geslaagd D. J. M. Koek, M. W. Nathans, D. C. Peij en IJ. de Wit. Met 3 can didaten wordt het examen voortgezet. Na verlengd examen is geslaagd voor di ploma A. K. Viehoff. ROERMOND (Bisschoppelijk College) Na voortgezet examen slaagden voor afd. B: J. Brommers, J. Coonen en Th. Vossen, allen Roer mond; voor afd. A; J. van Geldrop, Herten, en J. Spauwen, Gronsveld. TILBURG (St. Theresia Lyyceum). Geslaagd na voortgezet examen mej. J. van Dooren, Tilburg. TILBURG (St. Odulphus Lyceum) Ge slaagd voor B de heeren J. Haans, A. Kevenaar, Th. van Mierlo, P. Pijnenburg, A. Franken, Tilburg en J. Seelen Rijen. Afgewezen drie candidaten. ENSCHEDE (Gem. Lyceum Gymnasium- afdeeling. Voor A: K. S. Hoeksema en J. H. van Ren- nes. Voor B: mej. B. E. Dijkstra en M. J. D. van Dam. Het examen wordt met twee candidaten voortgezet. DEVENTER (Gymnasium) Geslaagd voor diploma A: de dames L. F. M. von Heiden, L. J. Polder; en de heeren: P. J. M. Hofhuis en F. L. M. v. d. Lande. Geslaagd voor di ploma B: mej. L. Hoekstra en de heer E. H. Stoffel. Afgewezen 1. Het examen wordt met twee candidaten voortgezet. AMSTERDAM. Geslaagd voor 't candidaats examen Duitsche taal en letterkunde de heer J. Ph. Lienesch en voor het candidaatsexamen economie de heeren M. G. van Slingeland en A. C, Numan van Son. UTRECHT. Bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde de heer Hugo Levin Roder, geboren te Graft, op proefschrift. UTRECHT. Geslaagd voor het doet. examen rechtswetenschappen mej. E. Cohen. Doc. ex. Arische letteren dr. A. Scharpe (met lof). Doet. ex. Indisch recht H. J. Vermeulen en A. J. Tieleman. Taalkundig cand. ex. indologie L. C. Wessel- dijk en J. M. Roosenschoon. Cand. ex. geneeskunde O. H. W. Issleib, L. Morsink, Y. J. Swierstra, C. J. J. M. v. d. Bijl, J. Bouman, G. Roelofsen, A. J. M. Smulders, J. H. Hovy, G. A. H. M. Wessels, G. C. Soeters, A. M. H. Corbey, P. A. C. Hendrikx, H. H. M. Loeber, L. Sloos, mej. A. Woudstra, J. F. W. G. Verheul en A. M. Brasem. Doet. examen wis- en natuurkunde, hoofdvak plantkunde J. Guittart, J. Gombert, H. C. J. Oomen, mej. J. C. Sobels en R. F. J. van Pelt. Doet. examen wis- en natuurkunde, hoofdvak dierkunde J. Commijs en mej. A. E. Wolff. Cand. ex. wis- en natuurkunde J. C, v, d. Kamer en mej. A. C. Huijskens. LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift de heer C. H. D. Witte, geboren te Pontianak en wonende te Oegstgeest. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift de heer R. K. W. Kuipers, gebo ren en wonende te Alphen a. d. Rijn. Bevorderd tot doctor in de letteren en wijs begeerte op proefschrift de heer D. P. Pandey, geboren tl Chand en wonende te Leiden. Geslaagd. Doctoraal examen wis- en natuur kunde: de heer W. Werker, te Wassenaar. Candidaatsexamen wis- en natuurkunde, letter A, de heer N. J. Steenland; letter L, de heer K. Scholte, Leiden. Candidaatsexamen indolo gie: de heeren H. Snelleman, Rotterdam (cum laude) en L. Schnepper, Den Haag. GRONINGEN. Geslaagd voor het candidaats examen rechten de dames A. de Waard, Grijps- kerk en D. A. Hellema te Groningen. LEIDEN Geslaagd voor het economisch candidaatsexamen indologie: de heer W. P. M. Rosier, Rijswijk; candidaatsexamen wis- en na tuurkunde, letter A: mej. N- de Vos van Steen- wijk, Assen en de heeren F. A. H. Ouweharyi, Wassenaar en J. Volger, Haarlem; idem, letter L: mej. J. K. Kranen, Leiden en de heer Siem Tjien Hian, Leiden; candidaatsexamen Indisch recht: de heeren F- K. Wiemans, Den Haag en F. M. Sinnecker, Haarlem. 's GRAVENHAGE. (Kweekschool Haagsch Genootschap). Geslaagd de dames H. E. Meyer, H. Sj. de Roos, C. A. van Ruiter, C. Th. v. Rijs wijk de Jong,.C. J. H. Sconius en M. A. E. Stein- fort. HENGELO. (Rijkskweekschool). Geslaagd de heeren: W. Bakker en H. F. Last te Glaner- brug, H. Gort te Enschede, F. Haanstra te Goor en K. Smit te Ootmarsum. UTRECHT. (Staatsexamen). Geëxamineerd 12 candidaten. Afgewezen 8 candidaten. Ge slaagd: de dames A. de Haan, Apeldoorn en A. J. Nilmink, Leiden; de herren: J. A. de Hulster te Rozendaal en L. A. Kolkman te Rotterdam. OUDENBOSCH. (Bissch. Kweekschool St. Louis). Geslaagd de heeren: M. A. Krens, G. J. van Leeuwarden, J. G. Loijer, A. A. M. van Overveld, J. J. Mol, P. J. Snelting. MOOK. (R. K. Kweekschool „Maria Imma- culata"). Geëxamineerd 6 candidaten. Geslaagd de dames M. Lennards, Valkenburg; M. J. L. Meertens, Jabeek; H. L. A. M. Mertens, Heijt- huijsen; M. F. C. Moerer, Weert; A. B. Nelis- sen, Maastricht. BERGEN N.H. (R.K. Kweekschool voor on derwijzeressen). Geslaagd de dames: M. Rui tenberg, Hoogkarspel; C. A. M. van Steenhardt, Carré Amsterdam; E. J. M. Strijbosch, Haar lem; A. M. M. Stijnman, Leiden; A. R. M. Tum- mers, Oegstgeest; A. M. L. Tuiip, Volendam en W. S. M. Verbeek, Noordwijkerhout. 's GRAVENHAGE. (Kweekschool van het Haagsch Genootschap). Geslaagd de heeren F. S. Jansen en W. J. Zonneveld. NEW YORK, 3 Juli (Part.). De handel ter beurze leed heden wel in sterke mate van de vacantiestemming. De afwezigheid van make laars, die in verband met de morgen te vieren Independence Day reeds Zaterdag naar buiten waren vertrokken, drukte duidelijk haar stem pel op de markt. De omzetten waren nog verder ingekrompen dan de laatste weken reeds het geval was geweest. Bij gebrek aan eenige be langstelling was de handel dan ook lusteloos. Vraag en aanbod wogen aanvankelijk tegen elkaar op, doch later in den ochtend trad bij gebrek aan steun en door het uitvoeren van blanco verkoopen eenige reactie in, doch nage noeg over de geheele linie vielen slechts kleine fluctuaties te registreeren. Wel is het week-end zonder schokkende gebeurtenissen op politiek gebied voorbijgegaan, doch de internationale politieke spanning is nog geenszins verdwenen en waar de internationale politieke toestand nog steeds het voornaamste richtsnoer voor de Deurs vormt, daar ligt het voor de hand, dat de terughoudendheid van het publiek nog on verminderd blijft aanhouden. Hierbij voegde zich nog de onoverzichtelijke situatie op mone tair gebied en hoewel de regeeringsleiders te Washington vertrouwen, dat bij de a.s. Woens dag te houden stemming door den Senaat over het wetsontwerp inzake de financieele bevoegd heden van President Roosevelt een voldoend aantal stemmen zal worden verkregen om de wet alsnog aan te nemen, wenscht men toch de kat uit den boom te kijken, aleer men weer nieuwe posities gaat opbouwen. Als gevolg van een en ander was de opening heden eenigszins onregelmatig, doch zooals gezegd, weken de noteeringen niet veel af bij die van Zaterdag. Na eenige kleine schommelingen bleek het aan bod toch iets de overhand te hebben verkregen, waarbij de nadeelige verschillen, die in de meerderheid waren, zich beperkten tot fracties van één dollar. Eenige uitzonderingen vielen te constateeren. Van de chemische waarden stel den Allied Chemical zich 2 dollar hooger, doch Du Pont de Nemours moest 1 'A dollar afstaan. Voor Amer. Tel. Tel. stelde de opening zich 1 punt hooger, doch in het verdere verloop volgde een lichte koersteruggang. Ook koperwaarden ontmoetten eenige vraag in verband met de verwachting, dat de vraag naar exportkoper on verminderd op een hoog peil gehandhaafd zal blijven. Tot een groote koerswinst leidde dit echter niet voor de betreffende waarden en in de overige beursuren volgde hier, in navolging met de algemeene beurstendenz, een reactie. De omzetten in het eerste uur waren tot 70.000 shares ingekrompen, om in het tweede uur slechts een hoeveelheid van 50.000 shares te bereiken; het derde uur gaf nog een kleiner omzet te zien, n.l. 30.000 shares. In de overige beursuren legde de markt eer der een neiging tot oploopen aan den dag, on der invloed van de iets betere beoordeeling van den politieken toestand, als gevolg van berich ten inzake de besprekingen tusschen Rusland, Frankrijk en Engeland. Tot groote verbeterin gen kwam het echter niet en de handel kromp nog verder in, zoodat wat het cijfer der totaal omzetten betreft, een nieuw laagterecord werd geboekt voor een beursdag van 5 uur. Het totaal kwam op 240.000 shares terecht (in het vierde uur verwisselden slechts 20.000 en in het laat ste uur nog 70.000 stuks). Op den voorgrond traden Allied Chemical, die de winst van 's ochtends konden verdubbelen, terwijl Du Pont het verlies bij de opening geheel konden inha- In verband met de viering van Indepen- dance-Day in de V. S. van Amerika blijven heden de Amerikaansche goederenmarkten en de New Yorksche Effectenbeurs gesloten. Koersen voor stortingen op 1 Juli tegen ver plichtingen luidende in: Reichsmarken 75,60 en Lires 9,90. Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties) Aanvulling: Het op 3 Mei 1939 uitgesproken faillissement van 9. C. Ibelings luidt volledig: Susanna Catharina Ibelings, echt'genoote van j. Kotting, wonende te Naard'en, Jan Steenlaan 27 en zaak drijvende te Amsterdam, Prinsengracht 346 onder den naam Handelsonderneming J. El- lins Co., tot voortzetting der zaken van Druk kerij Kotting. B.C. mr. G. J. Jutte. Cur. mr. H. K. Koster, Vondelstraat 45, Amsterdam Failliet verklaard: 30 Juni: M. Kuik. kapper, Emmen, Wilhelmina- laan. B.C. mr. W. J. Hofdijk. Cur. mr. R. Richie, Nieuw-Amsterdam. Abraham Volaart, schipper, woonplaats heb bende te Rotterdam, verblijvende aan boord van het Motorschip .Avontuur", bïlefadres p.a. J. Hollander, Spaanschekade 6a, Rotterdam. R.c. nvr. H. M. B. ter Haar Romenij. Cur. mr. J. C. van Dam, Rotterdam. -G- H. Zwaard, caféhouder, Maassluis, Lijn- straat 22. R.c. mr. H. M. B. ter Haar Romenij. Cur. mr. W. A. Schippers. Vlaardingen. 3 Juli: C. H. Welling, stoffeerder, wonende te Amsterdam, Kuinderstraat 40 I. R.c. mr. J. J. ter Maten. Cur. mr. M. Knap, Rokin 109 IH, Amsterdam. Faillissementsstatistiek over Juni 1939. Samen gesteld door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf eni Co., N.V., Amsterdam: Noord-Holland (excl. Amsterdam) 13; Amsterdam 26; Zuid-Holland (excl. Den Haag en Rotterdam) 14; Den Haag 21; Rotterdam 8; Utrecht 17; Gelderland 21: Noord- Brabant 24; Limburg 12; Zeeland 3; Friesland 10: Groningen 8; Drente 3; Overijsel 7. Totaal 187 faillissementen. Totaal vanaf l Juniari 1939: 1150 faillisse menten. Totaal vanaf 1 Januari 1939: 1150 faillisse- sementen. Opgeheven wegens gebrek aan actief de faill. van L. Clir. Fehres, Hillegersberg; A. J. J. P. Smith, Sittard; A. Dremth. Groningen. Gedeponeerde uit'deelingslijsten 23 Juni: Firma W. Donath en Co.. Amsterdam. Geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingsïijsten. Uitk. 10 pCt. preferente en 0.6 pCt. concurrente crediteuren. 24 Juni: Th. Jansen, Nijmegen. Idem. Uitk. nihil. 26 Juni: H. H. Brouwer, Veendam. Idem. Uitk. 7.637 pCL P. J. H. Olmans, Eygelshoven. Idem. Uitk. nihil. 28 Juni: S. Westerhof, Noorderhoogebrug. Idem Uitk. 36.706 pCt. H- G. Jansen, gehandeld hebbende o. d. Firma G. Jansen en Zoon, Expeditie en Veem- bedrijf. Rotterdam. Idem. Uitk. nihil. 29 Juni: 1». Kraayeveld, Huiaum. Idem. Uitk nihil. W. Kuijpers, Rotterdam. Geëndlgd door het verbindend worden der eenige uitdeellngsiyst. H. Rhee, Apeldoorn. Idem. AMSTERDAM, 3 Juli. Tabak. Doorsnee Taxatiën van 6.947 pakken Sumatra, aangekondigd bij in schrijving op 7 dézer. N.V. Dell Maatschappij351 pn. Dell Maatschij/Q M/ 134%. 201 pn. Deli Mij/S «5 R/B/Dell/1 93Yi, 136 pn. Deli MiJ/ST. Cyr/1 86%. 113: 362 pn. Deli Mij/M/2 87%; 241 pn. Deii MIJ/P B/2 122%; 391 pn. Deli M()/ R/Deli/2 103%: 592 pn. Deli Mij/E/2 A 83; 475 pn. Deli Mij /K/2 A 82%; 503 pn. Dell My/L/2 A 82; 529 pn. Deli Mij/A B/3 54%. 258 pn. Senembah My/P M/2 105; 132 pn. Senembah Mij/S B/11 83; 346 pn Senembah Mij/P/3 64%; 596 pn. Senembah Mij/ M/4 52%; 441 pn. Senembah My ./S/Langkat/4 56%. Deli Batavia Maatschappy N.V.: 300 pn. Deli Ba My/1 83%; 260 pn. Deli Ba Mtj/Tandem/I 50%; 430 pn. Deli Ba My/Tandam/T L/2 91%. len. Ook Amer. Tel. Tel. zetten de rijzing voort en boekten een avans van 2 dollar. Ook Amer. Car Foundry waren vast en IK punt liooger. De scherpe inzinking van de bedrijvig heid in de staalindustrie (n.l. van 54% tot 38%) oefende geen invloed uit, daar deze in verband met den vacantiedag verwacht werd. De betere beoordeeling der prijssituatie was mede van in vloed voor de iets vastere stemming. Met uit zondering van Bethlehem Steel, die iets lager afkwamen, waren de overige staalwaarden bij het slot hooger. Ook sporen, oliewaarden, pu blic-utilities, rubbers en aandeelen in fabrie ken van electrische apparaten lagen verdeeld met kleine voor- of nadeelige verschillen. Wa renhuisfondsen lagen gedrukt in de markt, doch mijnen, koperwaarden, automobielfondsen, luchtvaartwaarden en kunstzijde-aandeelen waren prijshoudend. Laatst gedane koersen Juli/Juni 1 Allied Chemical American Can Co. Am. Car F.dry Am. Rolling Mills Am. Smelt Kef. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda C pp&r Atchison Topeke Baltimore Ohio Bethlehem Stee) Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock lsl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesl. 5% Young Deleware Huda. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. Genera) Electric Genera) Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat City Bank Nat Dairy Prod. New York Centra) North Am. Av. North. Amer, n.a. Norfola Western Pennsylvania Phillips Oi) Proctor Cam hie Puhl. Serv. N. J. Radio Corporation Rep. Steel Sears Roebuck Shell Union Oil Soconv Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oii Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. S. Leather U. S. Rubber U. S. Steel Western Union Westingh. Electr. Woolworth Building S ex. dividend nieuwe aandeelen gedaan en laten t i nominaal 30 172 158 160 95 92V4 93% 19% 19 12% 12% 12% 39 38% 38% 160 158 157V4 84 84 83% 8% 8% 83/4 22% 22% 22% 25% 25V» 251/4 4% 4% 4% 51% 52% 51% 4% 4 3% 72 71% 68% 31% 31% 31% 31% 31 303/4 Vt 1/4 1/4 68 67% 67 5% 5% 53/4 30 29% 291/4 21 20% 22 21% 17% 17V4 161/4 14V4 14 14 65 65 65% 149% 149 147 159 157% 157% 7% 71/8 7% 33% 33% 32% 42% 41% 41% 25% 25% 25Vs 4% 4% 4% 10% 10% 10% 54'/4 54V4 533/8 46 461/4 45% 6% 6% 6% 31% 31% 311/8 48% 49 48 24% 24% 24% 15% 15 14% 13 V» 13V4 13% 14% 14% 141/4 21 20% 20% 181 185 177 16% 16% I6V4 33 32% 32 57% 58 57% 361/4 36% 36V4 5% 5% 53/8 14V4 14 13% 74% 74% 74Vs 10% 10 Vs 10% 11% llVs 11 Vt 11% 11% 11% 13% 13% 13 6% 6% 6Vt 41 41% 403/4 11% 11% 12 92% 91% 90% 35 34% 34% 2Vt 2% 21/4 39% 39 V4 38% 45 44% 44% 17% 17 17 Vs 95 95% 94 46 46% 46 ex coo pon. bieden NEW YORK, 3 Juli Slotkoersen Juli/Juni 30 29 Brussel 16.99% 16.99 17.00 Rome 5.26V4 5.26V4 5.261/4 Bern 22.55 22.52% 22.53 Madrid Oslo 22.52% 22.52% 22.52 A'dam 53.08 53.08'A 53.09 Londen 4.68V8 4.68 Va 4.68 Vs Parijs 2.64% 2.64% 2.64% Berlijn 40.12% 40.13 40.12 3 Juli 30 Juni NEW YORK, 3 Juli 3 Juli 30 Juni Katoen Juli 9.46-47 9.30Jan. Oct. 8.778.61Mrt. Deo 8.618.42Mei Suiker Juli 1.961.96Jan Sept. 1.99-2001.98-99 Mrt. Nov 2.052.05Mrt Deo. Mei Koffie (Rio Juli Sept Dec Mrt. Mei Deo. Nieuw contract) 4.144.06 8.-49— 8.31 8.408.23-- 8.34-- 8.17- 1.97-98 1.97-98 1,99-200 1.99 200 201— 2.01 (Santos) 5.70 - 4.15 4.17- 4.36 4.36- 4.10 4.12 4.27 4.29 Mei Juli :.90 Sept. 5.96 - Dec. 6.03-- Maart 6.09-10 Mei.. 6.12 Juli 617 5.86-87 5.93-94 6.00-- 6.03 Rubber Standaard Juli 16.30- Sept 16.31 Oct. 16.33- Dec 16.38- Tin Loco 48.80 3 Juli Tarwe Juli 6874-Vs Sept 69 Vs Dec. 7ly4 - Vs Maïs Juli 46%-- Sept 48 Dec 49% Reuze) Juli 5,77% Sept 5.92 Va 3 Juli larwA Juh 58%-- Oct 59 %•- Dec. 61%-- Rogge Juli 40%-- Oct 42 Vs - Dec 43'A - Havel Juli 27 Oct. 28 16.36Jan. 16.39-- 1638 16.35Mrt 16.4116.40. 16.35Mel 16.4316-42 16.35Dec. 48.75 1 em 48.70 48.65 CHICAGO, 3 Juli 30 Juni 3 Juli 30 Juni 69 Vs -70 Juli 71 Vs Vt Sept 72%Deo. 46%Juli 49 Sept 50 V$'Dec. Haver 30%-- 29%- 30%-- Rogge 44 - 46% 49 'A 31 301/4-- 311/4-- 43% 46- 48%-- 5.70 5.90 Oct. 5.97% Dec. 6,10 5.95 6.05 WINNIPEG, 3 Juli 3 Juli 30 Juni 30 Juni Gerst 59%Juli 353/4-- 36Vs 611/8Oct. 35%-— 361/4- 62%Dec. 35%36%- Lfjnzaad - 42Vs Juli 1401/2 140% - 431/4 Oct 137% 138% - 443/s Mel 29% Dec. 27%- 29% 28%- (Medegedeeld door Simoons en Co.. A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Anaconda H. V. A. U. S. Steel Shell Union 291%—2921/5, 1'%17 9/16 3871a,—387 33%" 81/16 Ver. Vorstenl. Cult. Mij. 87yz Van 4.305 uur geen noteering BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Aangekomen 2 Juli: Express, m.s., Londen (voor Velsem); Fhrontis, m.s„ Java: Rans- dorp, m.s., Hoboken; Colombia, m.s., W.-Indië; Kara, s., Archangel (voor Zaandam); Vega, s„ Sundsvall (voor Velsen); Prowess, m.s., Londen (voor Zaandam); Rijnstroom, m.s., Fowey; Cari- bia, ms., Hamburg (voor IJmuid'en); Theano, s., Fowey; Patria, s., Gothenburg; Vliestroom, 6., Hull; Socrates, m.s., Hamburg; Wilbo, m.s., Lon den; Odysseus, s., Kopenhagen; Hoogland, s., Newcastle; Roek, s... Londen; New Lambton, s„ Newcastle (voor Velsen). 3 Juli: Hamsterley. s., Newcastle; Fleyo, m.s., Hamburg; Rhein, s„ idem; Santa Lucia, m.s Swansea; Arrlvain. m.s., Leith. Vertrokken 1 Juli: Scandia, s., Methil. 2 Juli: Muron, m.s.. R'dam; Dunav, s„ Dunston; Tajandoen, m.s„ Antwerpen; Caribia, m.s., W.- Indiö via Antwerpen; Ganter, s„ Antwerpen. Aangekomen 3 Juli: Splca, s„ Bergen. Vertrokken 3 Juli: Katwijk. R'dkm. AMSTERDAM. Aangekomen 2 Juli: Phrontis, Java, stukgoed. Bomeokade, Meyer Co.'s Scheepv. Mij.; Ransdorp, Hoboken. zwavelzuur, Nieuwendammerkade, Ketjen Co.; Horizon, Eckernvelde. Inklaren, Steiger H.A.L., Gruno; Co lombia, W.-Indië, stukgoed, Surlnamekad'e, Vracht- mail; Rijnstroom, Fowey. stukgoed en klei, Riet landen, Holi. Stoomb. Mij.; Theona, Fowey, stuk goed en klei, Rietlanden, Verg. Cargadporskant.; Eijo, NakskoV, inklaren, Steiger H.A.L., Wagen borg'; Zcestelr, Delfzyl, ledig, Steiger H.A/L., Gruno; Patria, Gothenburg, stukgoed', Zeeburger kade, Verg. Cargadoorskant.; Vliestroom, Huil, stukgoed. Handelskade, Holl. Stoomb. Mij.; So crates, Hamburg, stukgoed, Surinamekade, Vracht- mail; Wilbo. Londen, stukgoed. Steiger H.A.L., Kampman; Odysseus, Kopenhagen, stukgoed, Le- vantkade, Verg. Cargadoorskantoor; Hoogland, Newcastle, steenkolen. Rietlanden, Scheepv. en Steenk. Mij.: Roek. Londen, stukgoed, Handels kade. Gen. Steam Transp. Comp. 3 Juli: Flevo, Hamburg, stukgoed, Suriname- kaa'e, Verg. Cargadoorskantoor; Hamsterley, Gdy nia, steenkolen, J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Hand. Mij.; Rhein, Hamburg, stukgoed. De Ruy- terkade, van Es van Ommeren; Stella, Ham burg, stukgoed, Sumatrakade, Verg. Cargadoors kantoor; Santa Lucia, Swansea, steenkolen, Riet landen, Gruno: Arrivain, Leith. stukgoed, Zec- burgerkad'e, Verg. Cargadoorskantoor. KON. PAKETV. MIJ. TEGELBERG, 1 Juni van Kaapstad te Mom- b fissa CREMER. 30 Juni van Jenang naar Belawan. BANDJEKMASIN. naar Java, pass. 1 Juli Be- lawan. NED. IND. TANKSTOOMB. MIJ. MANVANTARA, 30 Juni van Pladjoe te Co lombo. MIRZA, 1 Juli van Curacao te Immingham SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN BENGKALIS, 30 Juni van Vancouver te Bel- lingham. MADOERA. 30 Juni van Calcutta te Anacortes. SAPAROEA, 2 Juli van Cebu n Calcutta. KON. HOLL. LLOYD AMSTELLAND, uitreis, 1 Juli van Bahia. EEMLAND. uitreis, 2 Juli n.m. 11 uur van Bremen. SALLAND, thuisreis, 1 Juli 's nachts 12 uur van Santos. WATERLAND, uitreis, pass. 1 Juli Ouessantl holland-west-afrika lijn AMSTELKERK. 1 Juli van Lagos n. "era. MAASKERK, uitreis, 3 Juli te Bordeaux. MIJ. OCEAAN PHRONTIS, 2 Juli van Java te Amst. LAERTES, naar Java, was 2 Juli 8 uur v.m. 30 mijlen N.N.W. van Lands End. MELAMPUS. 1 Juli van Belawan naar Batavia. POLYPHEMUS. 2 Juli van Hamburg te Bremen. POLYDORUS, Java naar Amst., 2 Juli van Port Said. HOLL AND-AMERIK A LIJN SPAARNDAM, 30 Juni van New Orleans te Mobile. MAASDAM, uitreis, pass. 30 Juni Bevezier. VEENDAM, uitreis, pass. 2 Juli Lizard. NOORDAM, 2 Juli van New-York te R'dam. DELFTDIJK. uitreis, 30 Juni te Willemstad. BILDERDIJK, 1 Juli van New-York naar Ant werpen. ZAANDAM, 2 Juli van R'dam te New-York. EDAM, 1 Juli van New Orleans naar R'dam. BEEMSTERDIJK, 2 Juli van New-York te Bridgeport. LEERDAM, uitreis, 1 Juli van Havana. BINNENDIJK, uitreis, was 2 Juli 1 uur 10 n.m. 30 mijlen W. van Niton. BREEDIJK, thuisreis, was 30 Juni 12 uur des middags 414 myiem W. van Sellly. HALCYON LIJN STAD ARNHEM, naar Vlaardingen. pass. 2 Juli Ouessant. STAD VLAARDINGEN. 2 Juli te Vlaardingen. STAD SCHIEDAM, 2 Juli van Kirkenaes te Vlaardingen. ROZENBURG, 1 Juli van Fedhala naar R'd'am- Vlaardingen. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALPHERAT, 2 Juli van R'dam te Hamburg. ALWAKI. 3 Juli v.m. van B.-Aires te R'dam. ALPHACCA, 1 Juli van B.-Aires naar R'danï. ALCYONE, uitreis, pass. 3 Juli Ouessant. KON. NED. STOOMB. MIJ. AGAMEMNON. 3 Juli van Izmir te IstanBoul, NEREUS. 3 Juli van Kopenhagen te Stettin. SATURNUS, naar Portimao, pass. 2 Juli Dun- geness. VENUS, naar Lissabon, pass. 3 Juli Ouessant. HERMES, 1 Juli van Mersina te Imni. MEROPE, naar Amst., pass. 3 Juli n.m. 1 u. Brunsbuttel. NOTOS, 3 Juli van Amst. te Gothenburg. VESTA, 3 Juli van Oran naar Malta. ROTT. LLOYD TAPANOELI. thuisreis, pass. 2 Juli Finisterre. DEMPO, uitreis, pass. 2 Juli Kaap dei Armi INDRAPOERA, thuisreis, 2 Juli n.m. 5 uur v. Lissabon. SLAMAT, uitreis, g Juli van Colombo. BRARTAGI, uitreis, pass. 3 Juli Finisterre. BANTAM, thuisreis, pass. 2 Juli Kaap Guardefui. GAROET. thuisreis, 2 Juli van Port Said. KOTA GEDE. thuisreis. 3 Juli van Sabang. MIJ. NEDERLAND JAVA, uitreis, pass. 2 Juli Vlissingen, van Antwerpen. TARAKAN. tocristenrels, 3 Juli te Ulvik. POELAU TELLO, thuisreis, l Juli van Sabang. JAVA-NEW-YORK LIJN KOTA PINANG, naar New-York. pass. I Juli Point ae Galle. VER. KEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-AFRIKA LIJN HEEMSKERK, thuisreis, 2 Juli v.m. I uur te Antwerpen. BLOEMFONTEIN, 3 Juli n.m. van Marseille n. Tanger. SPRINGFONTEIN, 1 Juli n.m. 5 uur van Dur ban naar Lorenzo Marques. RANDFONTEIN. 1 Juli n.m. 4 uur van Port Soudan naar Odelda. JAGERSFONTEIN, uitreis, pass. 2 Juli Ouessant. MELISKERK, 3 Juli v.m. 2 uur van Antwerpen te Hamburg. BOSCHFONTEIN. 3 Juli van Lorenzo Marques te Beira. HOLLAND-O. AZIE LIJN GAASTERKERK. uitreis, pass. I Juli Ouessant. ABBEKERK, 2 Juli van Amst .te Hamburg. HOLLAND-AUSTRALIË LIJN MEERKERK, thuisreis, 1 Juli te Londen. ARENDSKERK, uitreis, 2 Juli te Genua. HOLLAND-BRITSCH-INDIE LIJN HOOGKERK, 2 Juli van R'dam te Hamburg. DIVERSE SCHEPEN WINTERSWIJK, naar R'dam. pass. 1 Juli Fi nisterre. GOUWE, naar Libreville, pass. I Juli Finisterre. MAAS. naar Hudiksvall, pass. 1 Juli Brunsbuttel. VECHT, 1 Juli van Trangsuna'. SCHIELAND, 2 Juli van Immingham te Ant werpen. TYSA, 1 Juli van Vlissingen te Montevideo.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2