THABUR 8 ms bfcJifeT «1IIIII! NEDERLANDSE ORNAMENTEN FABRIEK ZATERDAG 8 JULI 1939 „Wat selle die vrijers een plezier van een slokkie hebbe", meende een bezoeker uit de hoofdstad. Maar boven der gelijke grapjes zijn deze Afri- kaansche hooghe den ver verheven. Een dag in Onwehand'8 Dierenpark op den Greb» beberg bij Rhenen is de mooiste vacantiedag voor )nng en oud! 181» FOTOREPORTAGE Prinse» Josephine Charlotte van België opende te Brussel De O 10 is Vrijdag te Amsterdam aangekomen en nam ligplaats aan steiger De Zuid Hollandsche Provinciale Brandweerbond hield Vrijdag op het terrein ten Zuiden van het Zuiderpark te Den den grooten kinderspeeltuin .Reine Astrid De Prinses P van de De Ruyterkade. De O 10 staat onder bevel van luitenant ter ree Haag demonstraties met brandweermateriaal, mede voor luchtbeschermingsdoeleinden bij de kleinen H. A. W. Goosens Z. K. H. Prins Bernhard woonde Vrijdag op het eiland Rozenburg de in dienst stelling van het nieuwe reddingstation der Zuid Hol landsche Mij. tot Redding van Schipbreukelingen bij. De Prins op de nieuwe reddingboot .Maasvlakte welke tevens in gebruik genomen werd Op den trac tor gezeten, maakte Z. K. H. Prins Bern hard Vrijdag het uitrijden der nieuwe reddingboot .Maasvlakte' op het eiland Rozenburg mede Ten behoeve van het biologisch onder zoek omtrent de leefwijze van de zgn. Vale Vleermuis is in een der grotten van den St. Pietersberg te Maastricht een stellage gebouwd Een kijkje in de grot met boven aan het plafond een zwerm van ongeveer 500 Vale Vleer muizen Van menschaap tot mensch gesproken... ik zie meer menschen met gouden rin gen dan apen... Maar als U 't mij vraagt, komt het alleen op het innerlijke aan. „Kiekje maken, Meneer?" Een gouden ring? Nee, dien draag ik niet. Maar vindt U mij heusch een leelijk ding? Wat zei ik? Nu ja, doet er ook niets toe. Leelijk of niet leelijk, ik heb het hier bij Ouwehand in Rhenen best naar mijn zin! Met levensgevaar opgenomen in de Afrikaansche wildernis? Neen. Zonder gevaar op den Grebbeberg in Hol lands mooiste natuurpark. Daar ziet U de geweldige roofdieren niet achter tralies, maar vrij te midden van de indrukwekkende natuur. Dikhuiden parade! De sterkste, de ondeugendste en goedigste bewoners van het dierenpark te Rhenen op hun wandeling. Een groote zeldzaamheid: jonge bruine beren ge boren in Ouwehand's Dierenpark op den Grebbe berg te Rhenen. De beroemde krokodillen-show, met meer dan duizend van deze ver vaarlijke monsters, levert een onvergetelijk schouwspel op. De zebra van Ouwehand, dien U overal ziet.op ieder station en langs alle wegen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 8