Lekke band verijdelde onze eerste étappe-zege New-Yorksche Beurs TOON VAN EERVOLLE TWEEDE DONDERDAG 13 JULI 1939 Tour de France Gloarec winnaar van deze étappe stoomvaartlijnen Uitstekende geest in de Neder- landsche ploeg. - Alle landgenooten stijgen in het klassement Jammer van dien lekken band Het vertrouwen is er Toon van Schendel, die in deze étappe de Nederlandsche kleuren op fraaie wijze hoog hield en ten slotie zelfs een eervolle tweede plaats wist te bezetten Vier vluchtelingen Uitslagen NATIONALE VIJFKAMP De stand van heden WATERPOLO HORTHYBEKERTOURNOOI De scheidsrechters PAARDENSPORT DRAVERIJEN TE UITHUIZEN CRICKET s U. D. verliest van de Flamingo's HUISARBEIDSCOMMISSIES Notarieel examen Apothekers-assistent Machinistenexamen FAILLISSEMENTEN Opening prijshoudend slot vast. AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 12 Juli WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT Clearingkoersen (Van een specialen verslaggever) BREST, 12 Juli. De derde étappe van de Ronde van Frankrijk van Rennes naar Brest over 244 K.M. is gewonnen door Gloarec in den tijd van 6 uur 52 min. 30 sec., met de voor Nederland prachtige twee de plaats van Anton van Schendel, die slechts 13 seconden achterstand op den winnaar had. Er zijn enkele wijzigingen in de algemeene rangschikking gekomen, maar Fontenay heeft de gele leiders trui kunnen behouden. Lambrichts is de best geplaatste Nederlander ge bleven en is zelfs twee plaatsen ge klommen. Hij staat thans 16e met bijna 9 min. achterstand op den lei der. De Korver is 34e (gisteren 38e), Albert van Schendel 35e (40e), Sij en 38e (43e), Gommers 45e (gis teren (49e), Dominicus 46e (51e), terwijl Anton van Schendel vier plaatsen is geklommen en vanavond 55e stond- Ten slotte heeft ook Hel- lemons zijn positie kunnen verbete ren, van de 70e plaats is hij op de 66e gekomen, waaruit blijkt, dat over de geheele linie de resultaten van onze landgenooten verblijdend goed zijn geweest. Het was Dinsdagavond, voordat de renners naar bed gingen, dat wij nog even een praatje met de gebrs. van Schendel op hun kamer maakten. En Ton vertelde ons, dat het den eersten dag niet zoo goed was gegaan, maar dat de tijdrace van dien dag hem goed gedaan had, en ook de daarop volgende 120 k.m. „Ik was stijf en in het geheel niet in vorm. Dat kon ook niet, want mijn knieblessure, op- geloopen in den omloop van het Zuidwesten, was oorzaak, dat ik geen koersen meer kon rijden!" Anton heeft woord gehouden. 40 k.m. voor Brest sloeg hij zijn slag, machtig gingen de beenen op en neer, snel, maar o zoo soepel en gelijkmatig. En de drie anderen, die met hem meegingen, moesten erkennen, dat de Nederlander op dat moment de beste van allen was. Bandenpech is ook Van Schendel noodlottig geworden, maar desniettegen staande, of eigenlijk juist daardoor, heeft hij bewezen, dat zijn vorm teruggekeerd is, dat wij van hem in de komende dagen nog groote, misschien wel verrassende daden mogen verwachten. Drie etappes zijn er voorbij en alle drie dagen zijn namen van Nederlandsche renners op aller lippen geweest. Op den eersten dag, van Parijs naar Caen, verrichtte Hellemons een dappere uitiooppoging, welke echter te vroeg was ingezet, om succes te hebben. Reeds toen was Lambrichts opgevallen door zijn prachtigen stijl, zijn noblesse en zijn macht over de pe dalen. Maar in den tijdrit van Dinsdag zou Lambrichts bewijzen, dat hij nog meer in zijn mars had en wie weet wat hij nog in de bergen zal doen. Op den derden dag kwam weer een andere Nederlander naar voren, Anton van Schendel, die zich zoo in vorm voelde, dat hij, indien hij geen pech had gehad met een leegloopenden band, 25 k.m. voor Brest, zeker in staat was geweest de overwinning te behalen. Opnieuw werd de aandacht van buitenlanders gevestigd op een bijzondere prestatie van een Nederlandschen renner, voor de tweede maal was een tweede plaats in een etappe bezet. Dit zijn daden, welke de ploeg vertrouwen geven op eigen kracht en in eigen mogelijkheden. De stemming was Woensdagavond na afloop dezer derde etappe dan ook buitengewoon goed. Buitendien, wij kunnen, niet altijd tweede blijven, wij worden ook nog wel eens eerste in een etappe, zoo luidde de algemeene opinie der renners. Gommers en Sijen hadden nog last van door zitten gehad, maar dat was dan ook de eenige wanklank van dezen dag geweest. Het tempo, dat op de eerste 100 k.m. van deze etappe werd gereden, kwam bijna nimmer boven de 30 km. uit. Tot Saint Brieuc gebeurde er dan ook niets bijzonders en het zag er naar uit. dat het een 3'ETAPPE 13 JULI 344KM LANDIVISIAU LANDERHUU STJOUA RENNES controle plaatsen zeer kalme etappe zou worden, als reactie wel licht op den zwaren tijdrit van den tweeden dag. Maar 90 km. voor het einde werd het tempo plotseling vrij scherp opgevoerd. Er kwam be weging in het peleton, enkele individueele uit looppogingen hadden geen succes, maar de snel heid werd zoo groot, dat er zich vooraan een groep van ongeveer 20 renners vormde, welke geleidelijk een voorsprong op het peleton nam. Geen der Nederlanders bevond zich bij de leiders. Vooraan viel de groep al spoedig uiteen en bij Ponthou, op ongeveer 80 k.m. voor Brest, lagen er 13 renners op kop, waaronder Louviot, Vervaecke, Litschi, Mathias Clemens, Marcail- lou en anderen. Zij hadden 1 min. 20 sec. voor sprong op het peleton. Tusschen de kopgroep en het peleton lagen o.m. Archambaud, Lowie en Le Grèves. De twee voorste groepen hadden el kaar echter spoedig gevonden en achter hen werd er zoo gejaagd, dat het verschil weldra tot enkele tientallen seconden gereduceerd werd. Dus zou er dan toch een aankomst in groep plaats vinden? Een tiental kilometers verder viel echter de beslissing. Alle renners waren weer bijeen ge komen met enkele uitzonderingen, die door bandenpech of andere oorzaken achterop waren geraakt. Gloarec, Anton van Schendel en Gia- nello demarreerden; spoedig hadden zij 200 en enkele kilometers verder 400 meter voorsprong op de groep. Bij Laudivisiau, 37 K.M. voor Brest, hadden de drie vluchtelingen nog hun voorsprong ver groot, dank zij het zeer snelle dalen van de talrijke hellingen. Bij hen had zich inmiddels nog de Lathouwer van de Belgische B-ploeg gevoegd. Om beurten namen de vier uitloopers den kop, waarbij Van Schendel veel en zwaar werk deed. Pech zou hem bijna noodlottig zijn gewor den. Hij wilde trachten, door het tempo nog meer te versnellen, de drie anderen te lossen, maar bij La Roche, 25 K.M. vóór Brest, voelde hij, dat zijn band langzaam leegliep. Hij stapte af, pompte snel bij en had weldra de drie anderen weer ingehaald, maar van vluchten kon nu geen sprake meer zijn. Bij Brest viel het viertal uit elkaar. Gloarec, die uit de om geving van Brest komt, scheen nu vleugels te krijgen. De oude wallen van de vestingstad waren in bezit genomen door ontelbare enthou siasten. Door een levende haag van tiendui zenden reed Gloarec langs de haven naar den breeden boulevard, waar de aankomst was. Met meer dan tien seconden voorsprong op Anton van Schendel werd de Franschman eerste. Van Schendel had De Lathouwer weer achter zich gelaten, terwijl Gianello bijna door het pele ton, dat op scherpe wijze in de laatste kilo meters de achtervolging had ingezet, werd in gehaald. In dat peleton zaten de overige zeven Nederlanders. Speciaal kan nog worden melding gemaakt van het feit, dat Romain Maes met bijna een kwartier achterstand op den winnaar de finish passeerde. In het algemeen klassement is de laatste, Dubois, (Noord-Oost Frankrijk) geschrapt vol gens de reglementen. Er zijn thans nog 77 renners in den strijd. Rennes-Brest 244 K.M.: 1 Gloarec 6 u. 52 min. 30 sec.; 2 Toon van Schendel 6.52.43; 3 Delathouwer 6.52.55; 4 G'ianello 6.53.14; 5 le Grèves 6.53.20; 6 Meulenberg, 7 Fréchaut, 8 P. Maye, allen in denzelfden tijd, 9 het peleton bestaande uit 56 renners, w.o. al onze overige landgenooten; 65 Majerus 6.55.48; 66 Lowie 6.57.32; 67 Neuens 6.58.25; 68 Fournier 7.02.08; 69 Mersch 7.06.46; 70 Bidinger, 71 Garcia, 72 Neuville, 73 Mithouard, 74 Romain Maes, allen zelfden tijd. De algemeene rangschikking luidt: 1. Fontenay 18 uur 8 min. 35 sec.; 2. Vietto 18—10—45; 3. Tassin 18—10—46; 4. M. Clemens 181051; 5. Disseaux 1811—51; 6. S. Maes 18—12—15; 7. Vlaemynck 18—12—36; 8. Gala- teau 18—12—43; 9. Cosson 18—13; 10. le Moal 18—13—42; 11. Fréchaut 18—13—57; 12, Mar- caillou 18149; 16. Lambrichts 181615; 34. De Korver 18—23—54; 35. A. van Schendel 18— 24; 38. Sijen 1825; 45. Gommers 182654; 46. Dominicus. 18—278; 55. T. van Schendel 18—33—14; 66. Hellemons 18—44—9. Landenklassement luidt: 1. West Frankrijk 54 uur 35 min. 3 sec.; 2. Frankrijk 54 uur 41 min. 45 sec.; 3. België b 54 uur 42 min. 52' sec.; 4. Zuid-Oost Frankrijk 54 uur 44 min. 29 sec.; 5. België a 54 uur 45 min. 57 sec.; 6. Noord- Oost Frankrijk 54 uur 51 min. 42 sec.; 7. Zuid- West Frankrijk 54 uur 52 min. 22 sec.; 8. Luxem burg 55 uur 2 min. 18 sec.; 9. Nederland 55 uur 4 min. 9 sec.; 10. Zwitserland 55 uur 31 min. 23 sec. Woensdagmorgen is het derde ondercJeel van den olympischen vijfkamp begonnen, n.l. het schieten. De uitslagen van de officieren, deelnemers vijf kamp a, luiden als volgt1. It. van der Horst, 178 pnt.; 2. kaf). van den Bosch 176 pnt.: 3. lt. Snorn, 169 pnt.; 4. It. Stam 167 pnt.; 5. lt. de Vries 141 pnt. Officieren, deelnemers vijfkamp b. 1. luit van Kregten 185 pnt.; 2. luit. Elisma 169 pnt.; 3. luit. Hamel 140 pnt.; 4. luit. van Eiser. 142 pnt.; 5. luit. van der Wolf 135 pnt. Onderofficieren, deelnemers vijfkamp a.: 1- Quik 176 pnt.; 2. Nieuwenhuis 164 pnt.; 3. Pasma 163 pnt.; 4. Verstraaten 153 pnt.; 5. Bouterse 131 punten. Onderofficieren vijfkamp b.: 1. de Kiuyvei 162 pnt.; 2. Ettiger 156 pnt.; 3. Sneyers Jr. 167 pnt.; 4. de Vries 162 pnt.; 5. Sneyers Sr. 157 p. De uitslagen bij de onderofficieren na drie onderdeelen luiden: 1. 16e reg. Infanterie; 2 Kon. Marechaussee; 3. Politietroepen. Bij de officieren is de uitslag na drie onder deelen: 1. 8ste R.I.; 2. 5e R.I.; 3. 16e R.I.; 4 21e R. I. De individueele stand luidt thans, na drie dagen, als volgt: Officieren, deelnemers vijfkamp a.: 1. kap D. W. van den Bosch, Amersfoort, 4 pnt.; 2. lt J. Stam (Leiden) 13 pnt.; 3. It. J. P. F. van der Horst (Ginneken) 14 pnt.; 4. It. P. C. Snorn (Cegstgeest) »14 pnt.; 5. luit. A. Statius Muller (Harderwijk) 14 pnt. Officieren deelnemers vijfkamp b.: 1. It. J. J Eisma (Arnhem) 7 pnt.; 2. luit. ter zee F. O. van Kregten (Vlissingen) 8 pnt.; 3. luit. ter zee jhr. F. E. de Koek (\lissingen) 9 pnt.; 4. lt. ter Zee C. J. L. Hamel (Vlissingen) 14 pnt., 5. It. H. J. van der Grijp (Arnhem) 20 pnt. Oncerofficieren deelnemers vijfkamp a.: 1. wachtmeester T. Pasma (Ede) 8 pnt.; 2. wacht meester J. Quick (Tilburg) 10 pnt.; 3. wacht meester Chr. G. van Baaien (Harderwijk) 12 pftt. Onderofficieren deelnemers vijfkamp b.: 1. Vaandrig H. J. J. Sneyers (Apeldoorn) 8 pnt.; 2. Cadet Sergeant W. A. Pückel (Breda) 9 pnt.; 3. Sergeant H. P Ettiger (Vlissingen) 10 pnt. De L.E.N. heeft thans de scheidsrechters, welke de waterpolowedstrijden zullen leiden, aangewezen: E. Hofmann (Duitschland), Fr Dahme (Duitschland), A. Delahaye (Frankrijk) A. Delbort (Frankrijk). L. Hauptmann (Bohe- men-Moravië), R. de Raeve (België), A. Schlen- ker (Hongarije), J. Simkö (Hongarije), A Thierry (Frankrijk) en Jan de Vries (Neder land). De uitslagen van de Woensdag te Uithuizen gehouden kortebaandraverijen over maximum 890 meter, luiden: A-draverij: 1'. en 2. ded heat Caesar S. (eig. stal Gruno, Groningen) tijd 1 min. 18 sec. en Zola (B. Momsma, Oudkerk). B-draverij 1. Anvil E. (eig. A. Ebbinge) tijd 1 min. 18.4 sec. 2 C. Albatros (eig. J. L. Bolt, Warffum). C-draverij: 1. Zambo (eig. W. van de Velde, Middeistum) tijd 1 min. 20.2 sec. 2. Anselor (eig J. Mensinga, Groningen) 3. Zoeklicht (eig. J. Prakken, Sneck) 4. Frances May (eig. B. de Vries, Heerenveen). De op tournee zijnde ploeg van de Flamingo's heeft heden alhier met 75 runs op de eerste innings van U. D. gewonnen. Bij beschikking van den minister van Sociale Zaken zijn centrale huisarbeidscommissies inge steld voor het maatkleedingbedrijf, het confectie bedrijf en het trieotagebedrijf. 's-GRAVENHAGE Geslaagd voor deel 1: D. W. Ackerman, Aalten. AMSTERDAM. Geslaagd mej. L. M. van der Eyk, te Amsterdam. 's-GRAVENHAGE Geslaagd voor diploma c: H. C. van Dijk te Utrecht en K. D. Sandjer te Overschie. Opgegeven door v. d. Glaaf en Co. N.V. Afd. Handelsinformaties Surséance van betaling 4 Juli 1939 is het accoord in de surséance van betaling van H. C. Albers, vroeger wonende te Eindhoven, thans te Den Bosch, groot 24. pet), ge homologeerd. (Bewindvoerder nsr. F. W. Bar. van H-ugenpoth, te Den Bosch). 5 Juli 1939 is voorloopig surséance van beta ling verleend aan Jan van der Werf, meester knecht, wonende te Botterdam. Verhoor ter raadkamer der Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam' op Woensdag 2 Augustus 1939, des n.m. 2 uur. Bewindvoerder is mr. J. N. van den Houten, Rotterdam. Voorloopige surséance van betaling G. van Rijn. Maarssen. Schuldvorderingen, ten aanzien waar van de surséance werkt, moeten voor 28 Juli a.s. bij den bewindvoerder, mr. P. C. G. La- bouchére, Achter St. Pieter 8, te Utrecht worden ingediend. Verhoor 23 Augustus 1939, d"es v.im 10.30 uur, in het paleis van justitie te Utrecht. Failliet verklaard 10 Juli: J. H. L. Aelmans, landbouwer, wonen de te Ambij. Kloosterstraat 8. R.c. mr. Schil lings, curator mr. Janssen de Limpens, Maas tricht. J. Crompvoets, behanger en stoffeerder, wo nende te Heer, Demerstraat 35. R.c. mr. Ch. Petit, curator mr. Daniels, Maastricht. 11 Juli: Theodorus Wilhelmus stuart, loodgie ter, Wijchen, Nieuwe weg B. 73. R.c. jhr. mr. F. J. M. van Nispen tot Sevenaer, curator mr. W. H. Meuwlssen, Nijmegen. Hendrikus Johannes Bosch, manufacturier, Arnhem, Jozef Israëllaan 79. R.c. mr. F. J. M. van Nispen tot Sevenaer, curator mr. J. W. U Doornbosch, Arnhem. Mevrouw F. HemmesTonkes, handelende onder de firmabenaming „Glashandel en Indus trie „Lux", te Haarlem. Schoterweg 69. particu lier adres Berkenrodestraat 11. R.o. mr. S. J. Pit. curator mr. J. Deenlk, Haarlem. M. J. A. Artz, schrijver van kinderboeken, Haarlem, Merkmanstraat 13. R.o. mr. S. J. Pit, curator mr. J. Deenik. Haarle m. Mevr. C. van Geemen. weduwe F. J. Hun- ter, zonö'er beroep, wonende te Haarlem, Eiken straat 40. R.c. mr. S. J. Pit, curator mr. F. J. D. Theijse, Haarlem C van Hooff, koopman in groenten, IJmui- den, Kanaalstraat 79 zw. R.c. mr. S. J. Pit, cur. mr. L. All Cohen, te Haarlem j— Jenne Taekcma, timmerman-aannemer, NEW YORK, 12 Juli (Part.) De oppositie tegen de regeeringsmaatregelen in Amerika heeft weer haar kop opgestoken. Nu was het weer de neutraliteitswet, op welker doorvoering Roosevelt zijn zinnen had gezet en waarover de Senaatscommissie de beraadslagingen had ver schoven tot de volgende zittingsperiode van het Congres. Deze nederlaag werd met instemming begroet, welke instemming echter getemperd werd door berichten, dat Roosevelt nog over tal van maatregelen beschikt om deze wet nog voor het met vacantie gaan van het Congres, te doen behandelen en zoo mogelijk te doen aannemen. Het verzet wijst er eenter op, dat de President in zijn doen en laten niet meer op een groote meerderheid van het wetgevend lichaam kan rekenen, waardoor de verwachting werd gekoes terd, dat Roosevelt in andere kwesties, die het zaken- en beursleven aan a! te knellende banden zouden kunnen leggen, wat grootere bedacht zaamheid zal betrachten. De betere stemming die zich gisteren in bescheiden mate a. d. dag had gelegd, bleef heden bestaan. De opening kon niet meer dan prijshoudend genoemd worden, waarbij zoowel de voor- als nadeelige verschillen van kleine afmetingen bleven en tamelijk gelijk over de markt waren verdeeld. Gedurende het eerste uur viel er niet veel bijzonders te ver melden en ook de handel was kalm, doch later in den ochtend werd de stemming vast en over de geheele linie kon een flink avans worden ge boekt. De handel onderging daarbij een flinke uitbreiding, n.i. van 110.000 shares in het eerste uur tot 260.000 shares in het tweede uur. Het nieuws uit het bedrijfsleven blijft gunstig en in diverse industrieën beweegt de bedrijvigheid zich boven de normale seizoensdrukte, doch dit was niet de voornaamste factor van de betere stem ming. De aanleidende oorzaak moest geeocht worden in het feit, dat de dekkingsaankoopen bij het oploopen van de koersen grooter afmetin gen aannamen en houders hoe langer hoe minder neiging vertoonden tot afgeven. Aan het einde van de ochtenduren kon dan ook een winst van 1 dollar en meer voor vele fondsen worden op- geteekend, waarbij zoowel staal-, automobiel-, rubberwaarden, mijnen als aandeelen in fabrieken van electrische apparaten betrokken waren. Ko perwaarden, luchtvaartfondsen, public-utilities en warenhuisfondsen bleven bij de algemeene tendenz wat achter, doch waren eveneens goed gedisponeerd. Zeer vast waren Allied Chemical, die zich bij de opening onmiddellijk 3 dollar hooger plaatsten. Nadat in de middaguren zoo nu en dan een korte en lichte reactie intrad, volgde spoedig weer een koersverbetering en tot het slot bleet de vaste stemming gehandhaafd. Voor een en kel fonds waren laatbeurs op het verhoogde ni veau eenige winstnemingen te constateeren, zoodat hier het hoogste punt niet behouden bleef, doch deze teruggang bleef binnen kleine grenzen en het slot kwam in vaste houding tot stand met winsten tot 3% dollar. Van de stad waarden bleven U. S. Steel bij de koersrijzmg wat ten achter, doch Bethlehem Steels waren goed gezocht en verlieten op het hoogste punt van den dag de markt met een winst van ruim 2'/, punt. Voor' U. S. Steel, National Steel en Youngstownbedroeg de winst tusschen 1 en 1punt. De staalproductie schat Iron Age op 50 pet. (v.w. 40 pet.). Men verwacht een ver dere toeneming der bedrijvigheid, te meer daar ook de stemming op de staalschrootmarkt vast blijft. Voorts stonden op den voorgrond che mische waarden onder leiding van Allied Che mical. Met zoo goed als geen schommelingen verliet dit fonds de markt 3 punten hooger. terwijl Du Pont bijna 2 dollar kon monteeren. Bij de automobielwaarden hadden Chrysler de leiding en laatbeurs zette hier de rijzing voort. Het slot kwam ruim 3 dollar hooger af. Gene ral Motors werden wel wat geremd door de ar- beidsmoeilijkheden bij deze maatschappij, doch uiteindelijk kon toch nog een winst van ruim 1 Yi dollar worden opgeteekend. De grootste winst konden Westinghouse boeken, n.l. bijna 3)4 punt en ook hier kwam het slot op de hoog ste prijzen. Voorts vielen op Amer. Smelting en U. S. Rubber met een winst van resp. 2 1/8 en 2 dollar. Ook spoorwegshares, koperwaarden, Montgomery Ward, Goodyear, Amer. Car Foundry, Amer. Celanese en Amer. Tel. Tel. vielen op, die zich 1 a IK punt hooger plaat sten. Luchtvaartwaarden waren voor Bendix Aviation en Douglas Aircraft vast. Door deze maatschappij is een post van 29.320 aandeelen aan een Nederlandsche groep verkocht tegen 63.50 per stuk. De opbrengst hiervan wordt besteed aan de opvoering der productie. De onuitgevoerde orders vertoonen een sterke stij ging, mede als gevolg van bestellingen van de Amerikaansche regeering tot een bedrag van pl.m. 15.000.000. Voor Amer. Tel. Tel. was mede een gunstigt factor de publicatie der be haalde >vinst over de eerste 5 maanden, die 40.750.000 bedroeg, tegen 38.619.000 verleden jaar. Koperwaarden, warenhuisfondsen en ta bakken verlieten de markt in goed prijshouden de stemming. Fublic-utilities lagen met uitzon dering van Cities Service hooger. Bij de olie waarden waren het Texas Corp. en Midconti- nental Oil, die wat lager afkwamen. De om- Stiens. R.c. mr. H. W. A. Schipperijn. curator mr. J. van der Schaaf, te Leeuwarden. 12 Juli: W. G. Merkensteijn, hoofdelijk aan sprakelijk vennoot van de Firma W. G. Merken steijn en Zoon, schilders en behangers, wonende pe Amsterdam, Spuistraat 47. R.c. mr. J. Meihui zen, curator mr. J. A. Bletz, Keizersgracht no. 451, Amsterdam. Aron Blocq. marktkoopman, wonende te Amsterdam, Marco Polostraat 91 I. R.c. mr. J. Meihuizen, curator mr. A. Th. E. Kastein, Kei zersgracht 606, Amsterdam, Albertus Lubbers, los werkman, wonende te Amsterdam, Makassarstraat 23 I. R.c. mr. J. Meihuizen, curator mr. W. C. Hasselt, Vossius- st'raat 49, Amsterdam. Joh. Polen, wonende te Amsterdam, Vrö- likstraat 248, slager. R.c. mr. A. C. N. P. Ruijs, curator mr. P. Sanders, Keizersgracht 476, Am sterdam Willem Frederik Hoogendlorp, vroeger groen- tenhandelaar .thans zonder beroep, wone-ndte te Amsterdam. Adm. de Ruljterweg 179 III. R.c. mr. A. C. N. P. Ruijs, curator mr. P. Sanders, Keizersgracht 476, Amsterdam'. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 10 Juli: M. J. A. G. Collombon, Kerkrade. Vernietigd' bij arrest van het Gerechtshof te Amsterdam. 28 Juni: J. L. van Dijk, Badhoevedorp, Haar lemmermeer. 27 Juli: J. Lammerink, Amsterdam. Vernietigd: 5 Juli: D. Baars. Utrecht. Geëindigd door homologatie van het accoord: J. Foppes, Hilversum. Gedeponeerde uitdeellngslijsten 6 Juli: J. A. I. ten Have, Amsterdam. Ge ëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. Uitk. 100 pet. preferente en con currente crediteuren. H. Visser, Brussel, voorheen Amsterdam en Zandvoort. Idem na verzet. C. IJff Czn.. Assendelft. Idem na verzet. J. v. d. Sandenv d. Brand. Veghel. Ge ëindigd' door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. Uitk. nihil. 9 Juli: Klaas Vloon, Zaandam. Idem. Uitk. nihil. Nalatenschap van Roelof Visscher Jbzn., te Rouveen, gemeente Staphorst. Idem. Uitk. 100 pot. 10 Juli: P. Dijkstra. Marrum. Idem. Uitk. nihil. 11 Juli: De Friesche Landbouw combinatie- voor Frankrijk („La Frisonne"), gevestigd te Leeuwarden. Idem. Uitk. 1.56 pot. J. Coenders, Horst-Amerika. Idem. Uitk. 2.8 pet, E. Koster. Nieuw-Buinen. Geëindigd door hei; verbindend worden der eenige uitdeelings lijst. Nal. van H. G. van Harrevelt. Wassenaar, Idem. N.V. Bctuw- en exploitatie-maatschappij, Val- kenboschkad'e, Den Haag. Idem. 'Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Laatst gedane koersfi Juli Allied Chemical American Can Co. Am. Ca* F.drv Am. Rolling Mill* Am. Smelt <ef. Am. Tel. Tel Am. Tobacco F Am. Waterworks Anaconda Atchison Topeki Baltimore Ohin Bethlehem Steel Canadian Pacific Case I reshinp Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock Is). Chrysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Gil 7 Dawesl. 514 Young Deleware Gr Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pret Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North Am. Av. North Amer n.a. Norfoi" Eff Western Pennsylvania Phillip* Oil Proctor Gf (gamble Publ.#Serv. N. J Radio Corporation Rep. Steel Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. S. Leather U. S. Rubber U. S. Steei Western Lniun Westingh. Electr. Woolworth Building 5 ex. dividend nieuwe aandeelen gedaan en laten t bieden i nominaal 12 165 95 213/4 13% 43% 1 65 3/4 84% 9% 25'U 28 43/4 56 4% 74% 33 34 'k 74% 5% 31 21 21 171/4 16'/4 69% 151 164% 7% 36% 44% 28 47s 11% 57% 4?3/8 6% 35 3/s '/a 52V4 25% 16 14% 15 V4 223/8 1811/4 17% 333/s 59 38% 5% 15% 77% 11 11% 133/8 15 3/s 63/, 42-% 12 '/8 96 36% 2% 42% 47 21% 1003/8 48 ex coupon. shares. 11 10 162 162 943/4 95 20% 20 13% 13 Vb 413/8 40 3/4 164 163 84 84% 9% 83/4 24% 24 Vs 26% 25% 4% 43/8 53% 52% 4 4 73 71 33 32% 33% 32% 713/g 70% 5% 5% 31 Vs 30% 21% 22 3/s 21 21 17% 17% 15% 14% 67 67 149% 149% 163 163% 7% 7% 353/8 343/s 43% 42% 26% 26% 4 3% 4% 11% 11% 55% 54% 46% 45% 6 6 33% 32% 3/8 3/s 51% 50% 26 25% 15% 15% 14 13% 15 14 3/4 22% 21% 181 18 i 17% 16-% 33 33 53% 59 37% 37% 5% 5% 14% 14% 77 3/8 76% 10% 10 3/s 11% 11% 13% 12% 14% 13% 6% 6% 42% 423/8 11 3/4 11% 95 95 36 35% 2% 23/8 40% 40% 43 3/, 43 3/8 19 18'/4 *7% 96 3/s 47% 46 3/s NEW YORK, 12 Juli Slotkoersen Juli 12 11 10 Brussel 16.99% 16.99 16.99 Rome 5.26 5.26 5.26 Bern 22.54% 22.54% 22.55 Madrid Oslo 22.53 22.53 22.52 A'dam 53.10% 53.09 53.10% Londen 4.68% 4.68-fr 4.68 ft Parijs 2.65 2.6441 2.6444 Berlijn 40.13 40.13 40.13 NEW YORK, 12 Juli 12 Juli 11 Juli 12 Juli 11 Juli Suiker Juli 1.97-200 1.98-— Jan 1.91-92 1.91-92 Sept 1.91-92 1.92-93 Mrt 1.94-95 1,93-94 Nov 1.971.98Mrt 1 96-98 1.95-97 Dec Mel Koffie (Rlo - Nieuw contract) (Santos) Juli 4.07 Sept. 4.15- Dec 4.17 Mrt. 4.32-- Mel 4.32 Dec. -. Rubber Standaard Juli 16.35-f Sept 16.44- f Oct 16.41 Dec 16.50 Katoen Juli 9.64-65 Oct 8.94- Dec 8.76 Tin Loco 48.50 4.05 4.11 4.13-- 4.32 4.32 - Mpi Juli Sept Dec 5.86-- 5.94 6.03 Maart 6.07 6.10 6.11 Mei Juli .82 5.90 6.01 - 6.06- 6.09 611 BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN, aangekomen 11 Juli. Begonia, s; Soroka (voor Zaandam): Orpheus, s. Gdynia^ Oise, m.s., Londen; Dr. Heinrich Wiegand, s. K°' ta. 12 Juli. Norwich Trader, s., Yarmouth (voor &aandam); Margo. s. Rochester; AmstelstrooBP m.s., Laira: Marnix van St. Aldegonde, m.s., Ba tavia. Vertrokken 11 Juli. Lars Magnus Trozelli, s. fn"1' mingnam; Roek, s. Londen; Alphee Franseh jachb Bergen: Stook Folde, s., Londen. 12 Juli. Kalo, tank, Mombassa; Vliestroom. 5" Huil; Nord Atlantic, tank, Hamburg. AMSTERDAM, aangekomen 11 Juli. Oisee, W»" den, stukgoed, J. P. Coenhaven, Wm. H. Müll® Cd.; Dr. Heinrich Wiegand, Kotka, stukgoed. J. P. Coenhaven, idem; Orpheus, Gdynia, stuk goed, Sumatrakade, Verg. Cargadoorskantoor. 12 Juli. Margo. Rochester, ledig. Rietlanden. Havenbedrijf De Rietlanden; Olga, Hengelo, stuk goed, Steiger H. A. L., Kampman; Wilbo, Velseu, St- Mij- stukgoed. De Ruyterkade, idem; Marnix van Aldegonde, Batavia, stukgoed, Sumatrakade. #W' Nederland; Amstelstroom, Laira, klei, Rietlande' Holl. Stoomb. Ml.|. MIJ. NEDERLAND CHR. HUYGENS, thuisreis, 12 Juli van Colombo- MARNIX van St. ALDEGONDE, 12 Juli V011 Batavia te Amst. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, uitreis. Juli van Singapore. POELAU ROEBIAH, thuisreis, 11 Juli van SU1 gapore. SIMALOER, thuisreis, 11 Juli van Marseille- KON. NED. STOOMBOOT MIJ. AGAMEMNON, 11 Juli van Istanboul n. Iz>»" ARIADNE. 11 Juli van Gdynia n. Kopenhagen- ORPHEUS. 11 Juli van Gdynia te Amst. FLORA, 10 Juli van W. Indië te New York. SIMON BOLIVAR, 12 Juli van Curasao na** Santa Marta. THESEUS, naar Amst., pass. 11 Juli n.m. 6 15 Lydd. TELAMON, 10 Juli van Philadelphia n. Para- VESTA, 11 Juli van Venetië te Triest. VULCANUS. 11 Juli van Baria n. Catania. BARNEVELD. 10 Juli van Corral te Tocopi"a BREDA, thuisreis, 9 Juli van Callao. BOSKOOP, uitreis, 9 Juli te Valparaiso. JAVA—NEW YORK LIJN KOTA NOPAN, 11 Juli van New York na»r Java. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN MARKEN. 11 Juli van Sar. Francisco n. Bombay MODJOKERTO, 10 Juli van Kaapstad n. F01 Elisabeth VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLANDAFRIKA LIJN LOEMFONTEÏN, 12 Juli van Zd. Afrika te R'dam. uan NIJKERK, uitreis, pass. 12 Juli Vlissingen, Antwerpen. HOLLAND—O. AZIE LIJN ZUIDERKERK, thuisreis, 11 Juli te ShangbaC" ROTTERDAM—Z. AMERIKA LIJN ALHENA, thuisreis, 11 Juli van St. Vincent. ALPHACCA, thuisreis, 11 Juli van Rio Jane" ALUDRA, uitreis, pass. 11 Juli Dover. ROTT. LLOYD va" TAPANOELI, thuisreis, vertr- 13 Juli n.m- Liverpool. BALOERAN, thuisreis, 12 Juli te Marseille- WELTEVREDEN, 12 Juli van Middlesbro R'dam. SIBAJAK, 12 Juli van Batavia n. R'dam. BRASTAGI. uitreis, 12 Juli van Suez. HOLLAND—AMERIKA LIJN STATENDAM, 11 Juli van R'dam te New 16.37Jan 16.38— f Mrt 16.39Mef 16.43- f Dec 9.63Jan 8.98-99 Mrt 8.82Mei 16.5116.44 16.53- f 16.47-f 16.5416.50- 8.638.70- 8.528.63 8.408.53 Van 3.30—4.30 uur Unilever Rep. Steel 127%—127 34 113/161114 Van 4.30—5.00 uur Unilever Anaconda U. S. Steel Beth, Steel Rep. Steel 127/4—127K 19 1/16—19 3/16 35—35 K 40.'4—40 15/16 11/4—113/8 12 Juli Tarwe Juli 65%-% Sept 66% - Dec 67 Maïs Juli 44% Sept 45% Dec, 46 Va Beuzel Juli 5.45 Sept 5.57 12 Juli Tarwe Juli 54%-- Oct. 54% Dec. 55% Rogge Juli 37 Oct 38 Vs Dec. 39 Havei Juli 26% Oct. 263/g 48.75 rpI 48.40 48.65 CHICAGO, 12 Juli 11 Juli 12 Juli 11 Juli Haver 66 VsJul! 29%30 - 67-66% Sept 283/429% 68%-% Dec 29%30 Vs- Bogge 46Juli 3940% - 47% Sept 413/s 42 Vs - 48 'Dec. 43% 44% *- 5.60 5.72% Oct. 5.60 5.77% Dec. 5.70 5.87% WINNIPEG, 12 Juli 12 Juli 11 Juli Gerst Juli 33%43% Oct. 33%33% Dec. 33%34% Lijnzaad 37%Juli 140% 140— 39 Oct 132% 1333/s 40% Dec. )30% 11 Juli 54%- 55 -- 56%- 27% 28 Dec. 26%— 27% York- G A VAAA- iJ VA A A V Or A A A. w UW444 w M VEENDAM, 11 Juli van R'dam te New Yor*-- DINTELDIJK, uitreis, lo Juli van Bermuda- SPAARNDAM, 10 Juli van Galveston n. Orleans. rp. BILDERDIJK, thuisreis, was 11 Juli 1 u. 3» v 250 mijlen Z.W. van Valentia. VOLENDAM, 11 Juli van New York te KON. PAKETY'. MIJ. TEGELBERG, 11 Juli van Sabang n. Shangb»e; NIEUW HOLLAND, 10 Juli van Adelaide te ta vla. a zi lt UYS, 11 Juli van Lorenzo Marques n. Duru» HOLLAND—WEST-AFRIKA LJN MAASKERK, uitreis, 1 Juli van Dakar. JAVACHINAJAPAN LIJN TJISALAK, 10 Juli van Manilla n. HonkoBg- TJIBADAK, 10 Juli van Shanghae te Hongk" TJISADANE, 9 Juli van Cebu n. Macassar. HALCYON LIJN STAD SCHIEDAM, 11 Juli v. Narvik n. STAD DORDRECHT, naar Gothenburg, P 10 Juli Skagen. NED. IND TANKSTOOMBOOT MIJ- ARMILLA, 9 Juli van Singapore n. Pladjb^tt ADINA, 9 Juli van Port Said te Suez, O"1 dokken. laiw»' APOLLONIA, 10 Juli van Malta n. Const» ti AGNITA, 15 Juli van Amst. te Corpus om verw. _D»P- ANTONIA, 8 Juli van Pladjoe n. Balik F»Pp ji. CLEODORA, 10 Juli van Curapao te Port ENA, 6 Juli van Tarakan n. Singapore. ETRAMA, 9 Juli van Aomori te Los Ange» Eulota. 7 Juli van Curacao n. Pauillao. Q1. GADLA, naar Alexandrië, pass. 10 JU" braltar. MACUBA, 9 Juli van Port Said te Haifa. jO MEGARA, naar St. Kitts v. o„ was 10 J"* u. 20 nm. 125 mijlen O.Z.O. van Lands E"£,'so«' MANVANTARA, 8 Juli van Colombo te MARISA. 6 Juli van Pladjoe n. Balik FaprjiK MARPESSA, 7 Juli van Soerabaya n. Pappan. ^oot,e' MACOMA, 6 Juli van Melbourne n. Fiem» MFRULA5 Juli van Trinidad n. En eel ft" *jj»' MIRALDA, 5 Juli van Aruba n. Genua en P<MURENA, 10 Juli van Montreal te Houston^ MALVINA, lo juli van Houston te Que" ONOBA, 10 Juli van Liverpool te Port sa' PERNA. 18 Juli van Rouaan te Curacao 9p- PETRONELLA, 7 Juli van Ceram n. Balik pan. PAULA, 8 Juli van Saigon te Bangkok. oPgF SUNETRA. 9 Juli van Tarakan n- Balik P-l%Kail3 JOSEFINA, 7 Juli van Mambualo te Pappan. DIVERSE SCHEPEN BATAVIER V. 12 Juli van R'dam te Gravesefl DORDRECHT. 10 Juli van Houston n. „uk» TEXELSTKOOM. 11 Juli van Liverpool Manchester. $0!' WICKENBURGH, 11 Juli van R'dam deaux. a U- HILVERSUM, naar Cork, was 10 Juli n.m. 200 mijlen van Lands Eind. -ri-u^5 KERKPLEIN, n. Lulea, pass. 12 Juli bUTOWA. naar Amst., pass. 11 Juli St. Vine0" e[i ET PHILIPSLAND, 10 Juli van Kope"» n. Gdynia. MIDSLAND, 11 Juli te Goble. MOORDRECHT, 11 Juli van Hamburg Curacao. R'd8? DRIEBERGEN, 11 Juli van Wabana n- ARY SCHEFFER, 11 Juli van Havre GROENLO, naar Dakar, pass. 11 Juli r" re. -novto" PENDRECHT. 11 Juli van Hamburg n. B»». AMSTEL, 10 Juli van R'dam te Leningr0 ZAAN, 12 Juli van Nordmaling te LEKHAVEN, 12 Juli van B. Aires te Hav p» VEERHAVEN, 11 Juli van Montevideo ranagua. BINNENLANDSCHE HAVENS Ti eee IJMUIDEN, aangekomen 12 Juli, .m.5i Vigo; Phrontis, m.s., Ham'burg; Polyaoi Java. H»1" Vertrokken 12 Jui, Nord Atlantic, burg; Emmy Friederich, s„ Swinemunde. KON. NED. STOOMBOOT MIJ- THESEUS, 12 Juli van Vigo te Amsterdarr<' MIJ. OCEAAN PHRONTIS, 12 Juli van Hamburg be A"1® POLYDORUS, 12 Juli van Java te Am»'- MIJ. NEDERLAND 0V CHR. HUYGENS. thuisreis, 12 Juli va» lombo. i tt' Koersen voor stortingen op 13 Juli gen verplichtingen, luidende in: ReiC" ken J 75.61, lires 9.90.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2