UIT DEN OMTREK BEV VE M CHIEF WHIP VERBETERING DER OPENBARE VERLICHTING EEN GESLAAGDE VERDUISTERING AUTOMOBILIST DRONK ACHT GLAZEN BIER KERKLIJSTEN >8s r|g gezonde sportgezonde buiten- lucht als toppunt van genot w de beste sigaret voor Uw gezondheid ZATERDAG 15 JULI 1939 Electriciteit wordt vervangen door gasverlichting Crediet van 35.000 EXPLOITATIE VAN BOUWGROND R.K. ULO-SCHOOL Alle candidaten geslaagd Geen sportdag der V.V.V. Eerste in 't nieuwe uitbreidingsplan De Bolbloemententoonstelling Voortreffelijke medewerking der burgerij Autoriteiten boven en in de donkere stad Hinderwet Een goede ruil SANTPOORT BLOEMEND AAL DRIEHUIS HILLEGOM ALTIJD DAME ALTIJD HEER JAC. DE NEEF Hij liet zijn wagen achter op de trambaan van de Gooische Twee maanden opgelegd ZANDVOORT ST. JOHANNES DE DOOPER Zaandam HAARLEMSCHE ATHLETIEK- VEREENIGING Trialmeet op Zondag 23 Juli a.s. Nieuws R.K. Sportbureau 4 uür' _-e- C> i Sa, den nieuwen priester. voor deelneming ontvangen. Dit mag inderdaad een verheugend en veelbelovend feit genoemd worden, omdat het programma met de voor waarden slechts enkele dagen geleden aan de belanghebbenden werd toegezonden. Reeds geruimen tijd hebben B. en W. zien bezig gehouden met de vraag op welke wijze verbetering zou kunnen worden gebracht in de openbare verlichting. Zij zagen zich genoopt deze vraag onder het oog te zien, daar het huidige verlichtingssysteem met name in het gedeelte der voormalige ge meente Wijk aan Zee en Duin niet geacht kan worden aan redelijke eischen te voldoen. Zelfs ontbreekt in dat deel ten eenenmale een be hoorlijke nachtverlichting, welk gemis steeds ernstiger wordt gevoeld. Hieraan moet onmid dellijk worden toegevoegd, dat ook de straat verlichting op het gebied van oud-Beverwijk op meerdere punten gebrekkig is en in het belang der openbare veiligheid eenige aanvulling en verbetering dringend is geboden. Het tempo, waarin deze voorzieningen zouden kunnen worden getroffen, is echter in hooge mate afhankelijk van de daarvoor beschikbare middelen, waaruit volgt, dat vooral in de hui dige omstandigheden de gewenschte verbeterin gen niet anders dan zeer geleidelijk kunnen worden doorgevoerd. In het gebied van voormalig Wijk aan Zee en Duin wordt voor de straatverlichting bijna uitsluitend gebruik gemaakt van electriciteit. Daartoe is in 1935 voor den tijd van vijf jaar een overeenkomst aangegaan met de Provincie, die echter van de gelegenheid tot verlenging geen gebruik wenscht te maken en de overeen komst tegen 1 Januari a.s. heeft opgezegd. Het vraagstuk der openbare verlichting is daarmede, voor dat gedeelte van de gemeente althans, in een acuut stadium gekomen, zoodat een be slissing moet worden genomen over de thans te treffen regelingen. In de eerste plaats hebben B. en W. zich beraden over de keuze van de lichtbron. Na rijpe overweging zijn zij tot het inzicht ge komen, dat, indien de omstandigheden zich daarvoor leenen, aan het gebruik van gas voor straatverlichting in meerdere opzehten de voorkeur kan worden gegeven. Niet alleen mag hiervoor gewezen worden op de voortreffelijke resultaten, welke ook hier ter plaatse met de gasverlichting zijn bereikt, doch daarnevens hebben B. en W. de materie van de economische zijde bezien. In tegenstelling met electriciteit wordt op het tijdstip, dat de straatverlichting moet zijn ingeschakeld, van gas weinig gebruik gemaak; hierdoor wordt de prijs der af te nemen energie niet onbelangrijk beïnvloed. Voorts kan door verhooging van Je gasafname boven een bepaalde hoeveelheid door den poducent (Hoogovens) een voor de afneem- ster (de gemeente, Red.) gunstiger tarief wor den berekend, hetgeen aan de winstcapaciteit van het eigen bedrijf (dat een distributiebedrijf is. Red.) ten goede kan komen. Voorts wijzen B. en W. er in hun voordracht aan den raad op, dat krachtens de bovenbe doelde overeenkomst jaarlijks aan de Provincie een aandeel in haar vaste lasten voor de ver zorging van de electrische straatverlichting ver schuldigd is, bestaande uit een vergoeding, be rekend naar 9 pCt. 's jaars van de kosten van aanleg en uitbreiding van het net en van de aansluitingsleidingen der lantaarns, voorts een jaarlijksche vergoeding per lichtpunt, bedra gende 7 voor elk ondergronds en ƒ4 voor elk bovengronds aangesloten lichtpunt, en meter- huur, berekend naar 75 cent per maand en per meter. Thans moet uit dien hoofde per jaar aar. de provincie worden betaald een bedrag van ƒ2035.84. Rekening houdende met een aantal van 238 lantaarns moeten bij overgang naar gas verlichting de kosten van plaatsing, montage enz. geraamd worden op ƒ27.500. Met een 20- jarige aflossing en een rentepercentage van 3% pCt. kunnen de jaarlijksche kapitaalslasten berekend naar een annuïteit van 7.1962 begroot worden op 1978.95, hetgeen in vergelijking met het thans aande provincie verschuldigde een besparing beteekent van rond 75. Het wil B. en W. dan ook voorkomen, dat de vervanging van de lichtbron ook in dit' opzicht alleszins verantwoord is; ook de commissie voor het gasbedrijf kan zich hiermede vereenigen. Daarnaast zouden B. en W. een aanvang wil len maken met de stelselmatige verbetering der verlichting, waar deze, zooals op meerdere pun ten het geval blijkt, geheel onvoldoende is. Meer dere gaslantaarns zijn dermate verouderd dat vervanging dringend geboden is, zulks temeer omdat van de nieuwe typen een grootere licht sterkte met naar verhouding minder energie verbruik mag worden verwacht. Naar raming kan voorloopig worden volstaan met de beschik baarstelling van een crediet van 7500, dat be steed kan worden voor de meest urgente voor zieningen. Resumeeende stelt het college den raad voor op den kapitaaldienst van het loopende jaar een bedrag van totaal ƒ35.000 beschikbaar te stellen en hen te machtigen, de bovenaangegeven voorzieningen te treffen. Van de R. K. U.L.O.-school voor jongens aan den Kees DelfsWeg wapperde gisteren de vlag in verband met het feit, dat alle 25 leerlingen van deze onderwijsinrichting, die het eind examen hebben afgelegd, voor het M.U.L.O.- diploma geslaagd zijn. Voor het M.U.L.O.-diploma A slaagden te Alkmaar: P Bijman, O. v. Duin, A. v. Gessel, N. Groen, Th. Koelman, p. Kraakman, G. Lut- tikhuizen, P. Stet, W. Verlinden, G. Vermeulen, L. Welagen, N. Wester, J. v. d. Peet, W. Zwa ger, allen uit Beverwijk; B. Alders, G. v. Muyden uit Velsen; Th. Bleyendaal, H. Denneman, A. Zijlstra uit Castricum; P. Hüneker, N. Rijs, A. Roling, P. Voormeer uit Heemskerk; J. v. Eer den uit Uitgeest. Te Amsterdam slaagde voor het Mulo-diploma B G. Langedijk uit Beverwijk. Naar wij vernemen heeft het bestuur van de V.V.V. moeten afzien van zijn voornemen, om op Zondag 30 Juli een sportdag te organiseeren. De N.V. Bouw- en Exploitatie Mij. „De Meer- weide" heeft bij den raad een verzoek ingediend om medewerking tot het in exploitatie brengen van haar gronden, gelegen aan den Groote Houtweg, ter grootte van 3.73.93 H.A. Deze gronden zijn begrepen in het partieel uitbreidingsplan, hetwelk door den raad op 17 April j.l. voorloopig werd vastgesteld. Volgens dit plan is deze grond bestemd voor den bouw van arbeiderswoningen. Ofschoon op dit oogen- blik nog niet definitief kan worden bepaald hoe veel woningen van elke soort (n.l. arbeiderswo ningen A of B) op dit terrein kunnen worden gebouwd, omdat de uitkomsten der te verrichten metingen nog niet volledig bekend zijn, behoeft met het verleenen van de gevraagde medewer king volgens B. en W. daarop niet te worden gewacht. De bouw moet immers toch geschie den overeenkomstig het aanhangige uitbrei dingsplan en de daarbij behoorende bebouwings voorschriften. De medewerking kan echter slechts worden verleend behoudens goedkeuring van het partieele uitbreidingsplan. P. en W. stellen den raad mitsdien voor de gevraagde medewerking te verleenen. Het comité voor de groote Bolbloemententoon stelling 1940 heeft reeds de eerste toezeggingen Gisteravond vond in de geheele gemeente Vel sen een massale verduisteringsproef plaats. Alvorens de proef, welke van 10 tot 12 uur duurde, aanving, gaf het hoofd van den Lucht beschermingsdienst, de heer J. P. Weyburg, commissaris van politie, voor de pers een uic- eenzettine waarom juist in dezen tijd van het iaar tot "een verduisteringsproef werd overge gaan. Daar de stelling IJmuiden door de mili tairen is bezet, moest men deze proef thans nemen, teneinde te voorkomen dat op een later tijdstip de hier gelegerde strijdkrachten hinder ondervinden bij hun oefeningen. Op 't hoofdbureau van den L. D. op het Wil lemsplein hadden zich te circa 10 uur tal van autoriteiten verzameld, waaronder burgemees ter mr. M. M. Kwint. Voor de genoodigden en de pers werd per autobus een bezoek gebracht aan de diverse verkeerspunten, meldingsposten en industrie-centra. Het was juist ons belangrijk industrie-cen trum als Hoogovens en Staalfabrieken, Van Leers Walsbedrijven, de P. E. N.-fabrieken, Pa pierfabrieken enz., dat thans door de overheid lier speciaal gecharterd controle-vliegtuig werd bestudeerd. Dit centrum was evenals de geheele spoor lijn korten tijd op voortreffelijke wijze totaal verduisterd. Ook de autobustocht door de gemeente toonde overduidelijk aan, dat de burgerij den ernst van de zaak heeft ingezien en de medewerking der burgers was in een woord „af". Allereerst werd een bezoek gebracht aan het St. Anthonius ziekenhuis, waarvoor de autori teiten een bijzonder woord van lof uitten voor de voortreffelijke wijze waarop men ook daar de lichtuitstraling heeft weten te voorkomen. Hierna werd een bezoek gebracht aan den mel- dingspost, welke zich bevond boven in den Watertoren. In den trans van den toren had den diverse lichtsein-posten verbinding met an dere posten in Velsen-Driehuis en Santpoort. Vanaf deze hoogte kon men vrijwel de geheele eemeente velsen overzien; hier hebben de autoriteiten tot hun buitengewone tevreden heid kunnen vaststellen, dat na 11 uur de ge heele gemeente duister was. Toch zou een vijan delijk vliegtuig bij een zomernacht aan net glinsterend water van het Noordzeekanaal nog een goed kompas hebben om IJmuiden en de hoofdstad te ontdekken. Voorts ook aan de draaiende lichtbundels van den vuurtoren, die een sterkte bezitten van eenige millioenen kaars. Dit licht kan men vanwege een inter nationale regeling niet dooven. Nadat men nog aan het station IJmuiden de aankomst van een totaal verduisterden trein had afgewacht, werd een bezoek gebracht aan den meldingspost aan de Heidestraat. Hier kwa men de diverse berichten uit de gemeente bin nen. Het was voor de leiders verheugend, mel ding te maken aan de autoriteiten dat alle 300 vrijwilligers, die waren opgeroepen present wa ren. Dissonant was het evenwel dat in Wijk B drie personen zijn bekeurd, daar zij weigerden gevolg te geven aan de waarschuwing van con troleurs om hun huislicht beter af te sluiten. Indien dit door hun schuld is gebeurd kunnen zij beboet worden met 1 jaar gevangenisstraf of ƒ550 en indien opzet blijkt wordt deze straf verdubbeld. Gelukkig evenwel is het bij enkele bekeurin gen gebleven en heeft de overgroote meerder heid der bevolking de consignes uitstekend op gevolgd. Een woord van lof mogen we zeker niet ont houden aan de ruim 300 vrijwilligers, die zich veel tijd en opofferingen hebben getroost in het belang der gemeente. Ter gemeentesecretarie liggen ter inzage ver zoeken van: D. Slootweg, te Velsen, om ver gunning tot het oprichten van een electrische wagenmakerij, waarin o.a. een vlak- en van- diktebank, een lintzaag en boorbank en een boortol, aangedreven door 3 electromotoren resp. van 4, 3 en 0.13 P.K., in het perceel Hoofd buurtstraat 4, te Velsen; Visschery Onderneming „De V.E.M." N.V., te IJmuiden, om vergunning tot het wijzigen van de Ijsfabriek „Shamrock", door het vervangen van drie bronnen door een tweetal, elk met een electromotor van 12 P.K., op het perceel Traw lerkade, Middenhavenstraat en Vuurtorenstraat te IJmuiden. Op Woensdag den 26sten Juli, des voormid dags elf uur, zal ten gemeentehuize gelegen heid bestaan om bezwaren tegen deze verzoe ken in te brengen en die mondeling en schrif telijk toe te lichten. Zoowel verzoekers als zij, die bezwaren heb ben, kunnen gedurende drie dagen voor het bovenvermelde tijdstip op de secretarie der ge meente kennis nemen van de terzake ingeko men schrifturen. Een bewoner van Santpoort plaatste zijn rij wiel tegen een schuur aan het Kerkpad te Santpoort. Na eenigen tijd kwam hij tot de ont dekking dat zijn in goeden staat verkeerend rij wiel was weggehaald en een oud rijwiel van het volgend signalement was achtergelaten: oud zwart overgelakt ongemerkt rijwiel, zwart cel luloid stuur zonder handvatten, roestige bei, defect bruin lederen zadel, bagagedrager boven achterwiel, torpedonaaf, dynamo zonder lamp, bij de trapas en het balhoofd is dit rijwiel rood geschilderd. Concert Hoewel eertijds werd aangekon digd dat de R.K. Harmonie „Soli Deo Gloria" uit Driehuis, dir. J. Groot, in het muziekpavil- joen van het Burgemeester Rijkenspark op 17 Juli zou concerteeren, is deze datum verschoven naar Donderdag 27 Juli, 's avonds 8 uur. R.K.S.V. „Santpoort" Op het terrein der R.K.S.V. „Santpoort" aan de Kweekerslaan wordt Zondag de tweede beslissende wedstrijd gespeeld in de finale om den Bisschopsbeker. W.S.V. (Wormer) en G.D.A. (Loosduinen) zullen elkander nogmaals bekampen. Het kan een hardnekkige strijd worden, want beide geven weinig toe, gezien het gelijke spel na twee maal verlenging in den vorigen beslissingswed strijd. Personalia Onze plaatsgenoot, de heer H. A. van Es, onderwijzer aan de St. Lidwinaschool, alhier, heeft een vaste aanstelling gekregen aan de R.K. Ulo-school te Doetinchem. U.L.O.-examen De volgende leerlingen van de R.K. U.L.O.-school aan de Schaepmanlaan zijn geslaagd voor het U.L.O.-diploma: Truus Nijssen, Bep van Egmond, Agatha Babinga, Jan Snijders, Fons Vink, Gerard Ouwerkerk. Afge wezen geen. Concert Het eertijds door ons aangekon digde concert van de R. K. Harmonie „Soli Deo Gloria" uit Driehuis, directeur J. de Groot, en dat gehouden zou worden 17 Juli in het muziekpaviljoen van het Burgemeester Rijkens park, is verschoven naar Donderdag 27 Juli a.s. 's avonds acht uur. Personalia On ze plaatsgenoot, de heer H. A. van Es, onderwijzer aan de St. Liduinaschool alhier, is voor vast benoemd aan de R. K. Ulo school te Doetinchem. R.K.S.V. „Santpoort" Op het terrein der R.K.S.V. „Santpoort", aan ce Kweekerslaan, wordt Zondag a.s. de tweede beslissingswedstrijd gespeeld voor de finale om den Bisschopsbeker. W.S.V. (Wormer) eri G.D.A. (Loosduinen) zul len elkander nogmaals bekampen. Het kan een hardnekkige strijd worden, want beide geven weinig toe, gezien het gelijke spel na tweemaal verlenging in den vorigen beslissingswedstrijd op het H.B.C.-terrein. Gevonden voorwerpen Gevonden en terug te bekomen bij: Offenberg, Bosch en Duinlaan 10: een Lipssleutel; Zwaneveld, Dompvloedslaan 31: een belastingmerk aan 'een sierspeld; De Groot, O Nassaulaan 3: een sjaal; Kessler. Bosch en Duinlaan 26, een vulpotlood en een bruine ceintuur, alsmede een postduif; Kol, Bre- derodelaan 9, een badmuts; Odink. Potgieterweg 15, een vulpotlood; Braakman. Kweekduinweg6: een vulpotlood; Broomans, Van Ewijckweg 6: een damesparapluie; Brederodelaan 53: een bal; Franken, Korte Kleverlaan: een ring met sleutels; Boersma, Zandvoorterweg 29. een cein tuur; Tertolen, Merellaan 11. een vulpenhouder; Schepers, Asterlaan 8, een rozenkrans; De Vries. Vrijburglaan 35, een vulpenhouder: Ged. Schalkburgergracht 60, Haarlem; een paar gla cé handschoenen; De Nijs. Bloemendaalscheweg 101, een bril; Lasthuis, Mauricialaan 22: een hockeystick; Bloemveldlaan 41, Haarlem: een Schotsche terrier. Politiebureau Overveen (al leen op werkdagen van 10 tot 12 uur v.m.)cein tuur, badpak, sleutels, handschoenen, koperen gewicht, schoolétui, wieldop. Post strand: im. broche, rijwielsleutel. opzetter voor zonnebril, ring met sleutel. Burgerlijke Stand Geboren: J. L. P. van Schaaik—Rutgers, d.; E. Frank—Broekman, z. Ondertrouwd: J. E. Kesting en M. Donker voort; J. van der Kroft en J. M. Cornelissen; E. Eichenberger en N. Spinder. Overleden: W. E. van Vliet, 25 jaar Aangehouden. Door de recherche van Bloe- mendaal is te Den Haag, alwaar hij woon achtig was, aangehouden een zekere J. H. J.. van beroep teekenaar, die bij een ingezetene al hier een teekening had verkocht voor vier gul den. De kooper betaalde met een bankbiljet van 10 gulden. De teekenaar kon geen geld terug geven, ging het biljet even wisselen doch keerde niet meer terug. Hiervan werd de politie in kennis gesteld, die verdachte te 's Gravenhage arresteerde. Hij is ter beschikking van den offi cier van Justitie gesteld. Kampvuur a la Jamboree. Zondagavond wordt in het Amphitheater aan den Dennen weg (achter Campagna) een groot kampvuur gehouden, met attracties zooals op de Jambo ree te zien en te hooren waren. Er zijn meer dan 1000 zitplaatsen. Iedereen is welkom! Geslaagd Voor het ULO-diploma zijn de volgende leerlingen der R.K. MLO-school aan de Schaepmanlaan geslaagd: Tr. Nijssen, Bep van Egmond, Agatha Babbinga, Jan Snijders, Fons Vink, Gerard Ouwerkerk. Afgewezen: geen. Staatsexamen voor muziek Bij de te 's-Gravenhage gehouden staatsmuziekexamens slaagden voor piano M.O. theoretisch gedeelte de heer Joh. S. Otten en voor piano L.O. theo- rethisch gedeelte de heer A. W. M. Hercken- rath, beid enleerlingen van den opleidingscursus van den heer R. Riphagen. Onze neomist Hedenavond tegen acht uur zal de weleerw. heer Fr. Kops, die de vorige week in de Kathedraal te Arras (Fr.) tot pries ter is gewijd, feestelijk ontvangen worden in de parochiekerk van St. Martinus. Op 't Kerk plein zullen de vereenigingen met hun vaandels worden opgesteld. De zeereerw. heer pastoor zal met de parochiale geestelijkheid den neomist aan den ingang van de kerk ontvangen en hem met misdienaars en bruidjes de kerk binnen leiden. De zeereerw. heer pastoor zal den neomist toespreken en nadat deze den parochianen zijn priesterlijken zegen zal hebben gegeven volgt er een plechtig Lof. Zondagmorgen om 10 uur draagt de jonge priester zijn eerste plechtige H. Mis op. Het is voor zijn ouders wel een heel bijzonder ge lukkige dag! Het bollenpetten De werktijden voor het bollenpellen zijn bepaald van v.m. 7 tot n.m. 'T GEHEELE JAAR DOOR, DAAR ZORGT DE FIRMA WEL VOOR. COUPEURS KLEERMAKERS Annex Perserü, StoomerU, Ververij HILLEGOM: Hoofdstraat 125 e Telefoon 5671 LISSE: Heerenweg 177 Voor den waarnemend-politierechter te Amsterdam, mr. W. M. A. Weitjes, stond Vrijdag terecht de handelsreiziger L. W. V. te Weesp, die er van beschuldigd was. dat hij, terwijl hij onder den invloed van ster ken drank verkeerde, achter het stuur van zijn auto had plaats genomen en een aan rijding had veroorzaakt. Hij was namelijk op den Muiderstraatweg terecht gekomen op de spoorbaan van de Gooische Tram en daar met zijn auto klem geraakt tusschen de rails. Hij had den wagen laten staan op de trambaan, waar het vehikel in de vroege morgenuren ten slotte in stukken werd gereden door de Gooische. Verd. ontkende thans ter terechtzitting, dat hij dronken was geweest Hij was op 24 Februari in Amsterdam geweest en had in een café zes glazen bier gedronken. Daarna was hij naar een ander café gegaan, waar hij wederom en kele glazen bier gedronken had. Van eten was niets gekomen en hij had alleen wat gebruikt uit een automaat. Hij was laat in den avono in zijn auto naar Weesp gereden. Bij Diemen voelde hij zich niet frisch en hij had daarom den auto even verlaten. Het was om half twee geweest, dat hij op den Muiderstraatweg reed en verblind werd door een tegenligger. Hij schrok, slipte en kwam door de afrastering heen op de trambaan terecht. Hij had alle mo gelijke moeite gedaan om den wagen weer op den weg te krijgen, doch het gelukte niet. Met een passeerenden automobilist was hij toen meegereden naar den garagehouder K. v. A. te Laren, die naar den achtergebleven waeen was gaan kijken, doch niet anders vond dan brok stukken. Pertinent ontkende V., dat hij dronken was Hij had slechts kleine glaasjes bier gedronken en daarnaast wel tien koppen koffie, zoodat net bier geen uitwerking meer had. De garagehouder K. v. A. te Laren had ech ter nog wel iets van de uitwerking gemerkt Hij vond, dat de vroege klant nogal verward praatte. Verd. wist niet meer waar de auto was achter gebleven en hij was kennelijk on der den invloed. Get. was met V. gaan zoeken en toen zij de stukken op den weg vonden nac V. opgemerkt, dat hij den wagen zóó niet had verlaten. De bestuurder van de Gooische Tram. P. G. S. K„ verklaarde den auto niet te hebben ge zien en plotseling gestrand te zijn op het voer tuig, dat de rails barricadeerde. Volgens dezen getuige zou de auto wel ruim een K.M. op de trambaan hebben gereden. De marechaussee J. v. d. V. had den afstand opgemeten en geconstateerd, dat het zelfs 1500 meter was. Hij had het wrak gevonden, waarbij een visitekaartje lag. Als politieman was hij daarop direct naar het huis van V. gegaan. De man lag nog in bed. Hij had hem toen opge zocht in zijn slaapkamer, waar, ondanks het openstaande raam, een alcoholgeur hing. Zijn antwoorden waren nogal verward geweest en v. d. V. kreeg dan ook den indruk, dat verd te veel gedronken had. De officier van Justitie, mr. H. A. Wassen- bergh, wees in een scherp requisitoir op der. ernst van deze zaak. De laatste verkeersstatls- tiek voor ons land geeft de ontstellende cijfers van zestig dooden en vijfhonderd zwaar ge wonden in één maand. Waar moet het heen met de veiligheid op deze wijze? Dergelijke typen als verd. behooren niet op den weg. Als be stuurder heeft V. zich op ergerlijke wijze mis dragen en hij mag zich gelukkig prijzen, dat net zonder persoonlijke ongelukken is afgeloo- pen. De officier eischte ten slotte een gevange nisstraf voor den tijd van drie maanden. Zeer onder den indruk vroeg V. om een voor waardelijke straf. Hij heeft zijn betrekking op gezegd en drijft nu een zaak. Autorijden doei hij niet meer en kans op herhaling is dus uit gesloten. Uit eigen middelen heeft hij de schade aan den auto, zijnde f 175, betaald, terwijl hi; t 23 aan de Gooische Tram en f 26 voor her stel van den weg heeft vergoed. De politierechter kon echter geen aanleiding vinden om verd. voorwaardelijk te straffen Deze straf behoort een waarschuwing te zijn voor alle automobilisten, die dronken achter het stuur gaan zitten. Uitspraak doende ver oordeelde de politierechter V. tot twee maan den gevangenisstraf. 6 uur. Er kan vergunning verleend worden om over te werken, maar er mag niet eerder be gonnen worden dan 7 uur v.m. Op een en ander wordt door do politie streng gelet. Men houde daar dus rekening mede! Zwemmen (damespolo) In een tam gespeel den wedstrijd won HPC van HZV met 61. Met rust was de stand 0—2. De Hillegomsche dames waren niet vlug genoeg en hun doelwachteres wist den bal niet vast te houden. Oefenen, dames! Zondagsdienst doktoren De Zondagsdienst wordt morgen waargenomen door dr. Van Straa- ten, telefoon 5136. Burgerlijke Stand Geboren: Gerrit, z. van G. van Heusden en J. A. Verkerk; Wilhelmina Catharina Cornelia Adriana, d. van G. Heems kerk en W. P. H. Stevens. Ondertrouwd: L. Verhaar en B. M. Siecker; C. H. Schultz en M. J. J. Houtzager. St Josephs-Gezellenvereeniging Hedenavond vrije bijeenkomst tot 10.15 uur. Zondag: Na de Hoogmis vrije bijeenkomst tot 10.15 uur. Onder het Lof is de zaal gesloten. Maandag: Oefening Biljartclub. Donderdag: Verplichte vergadering; mededee- lingen en rondvraag. Vrijdag: 8.15 uur Maria-Congregatie in de St. Jos.-kerk. Zaterdag: Vrije bijeenkomst tot 10.15 uur. „Midden in den maalstroom der tijden bouwen wij een huis des vredes". Bouwt mede aan dit huis, door U op te geven als lid van de Gezel lenvereeniging. De Bloembollenbeurs Er waren Donder dag heel wat meer bezoekers op de beurs dan op denzelfden dag het vorig jaar. Het aantal was nu 140. Er werd levendiger handel gedreven dan de vorige week. Vooral tulpen werden er ver handeld. Het is wel niet zooals dat om dezen tijd verwacht mocht worden, maar dat er door verschillende firma's werd gekocht stemt ver heugend. De prijzen waren niet te best, daarom zijn er nog- veel kweekers, die het nog wat willen af wachten. Er wordt niet zoo heel veel geboden boven MP. en daar moet men nog steeds aan gewoon raken. Dat de bloemisten echter optimisten zijn, blijkt wel uit het navolgende: Óp deze bloembollenbeurs werden een drietal blcembollen-inkoopers opgebeld door een col lega, met het verzoek of zij idee hadden om een dag te gaan visschen. Het resultaat was, dat den volgenden morgen 5 van deze kloeke mannen, gewapend met uitschuifbare stokken, emmers en vischtuig den geheelen dag er op uit trokken. Goedkoope levensmiddelen De distributie van goedkoope levensmiddelen ten behoeve van werkloozen en armlastigen is vor het tijdvak van 17 t.m. 29 Juli 1939 geregeld als volgt: Onvermengde Margarine, Bak- en Braadvet en Tomatensoep in blik: P. Philippo, Molen straat. Varkensvleesch, Gemengd Rund-Var- kensvleesch en Gehakt in blik: A. Haster. slager, Hoofdstraat. Harddraverij op den korten baan. Het co mité voor Ouden van Dagen deelt mede, dat de Zandvoortsche oudjes a.s. Zondag allen gra tis toegang zullen hebben tot de harddraverij, die op den boulevard de Favauge zal worden gehouden. Daartoe is het noodig, dat de Ouden van Dagen een kaart gaan halen bij den heer C. Kerkman, Prinsenhofstraat 5. Deze geste van het V. V. V.-bestuur zal door de oudjes zeker gewaardeerd worden. Bloempjesdag. De Sint Elisabethvereeni- ging, welke zich ten doel stelt de arme Zand voortsche zieken te helpen, houdt Zondag a.s. een bloempjesdag en gezien het mooie doel waarvoor de gelden worden ingezameld, mag verwacht worden, dat èn bewoners èn badgas ten zich niet onbetuigd zullen laten en allen een bloempje zullen koopen. Collectanten en collectrices zijn daartoe ech ter noodig. Zij, die willen helpen tot bereiking van dit sociale doel, gelieven zich aan te mel den aan het patronaatsgebouw, hedenavond tusschen acht uur en half negen voor het in ontvangst nemen van bloempjes en bussen. Verhuur 2de sportveld aan de Hockeyclub. De Zandvoortsche Hockeyclub heeft aan den raad verzocht om met September a.s. over twee velden te mogen beschikken wegens de groote toename van het ledental. Indien de club ge noegen nemen wil met de bestaande twee vel den, hebben B. en W. geen bezwaar om aan de Z. H. C. voor het seizoen 1939/1940 de beide vel den, zooals deze daar thans liggen, te verpach ten voor f 500. Amsterda mstraat ZONDAG 16 Juli: 7e Zondag na Pinksteren. Feestdag van O. L. Vr. van den Berg Karmel. De H.H. Missen zijn om half 7, half 8, kwart voor 9 de kindermis, kwart voor 10 de Hoogmis en kwart over 11 een stille H. Mis. 's Middags van 3 tot half 4 gelegenheid om ingekleed te worden in het scapulier. Des avonds te 7 uur Lof. MAANDAG 17 Julj: Te 8 uur H. Familie voor de mannen. DINSDAG 18 Juli: 's Avonds om 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius. WOENSDAG 19 Juli: Te 10 uur Veni Creator en gezongen Huwelijksmis. Te 8.15 H. Familie voor de dames. DONDERDAG 20 Juli: Half 3 biechthooren voor de kinderen der Lambertusschool en van 44,30 uur voor de óverige kinderen, 's Avonds te 7 uur H. Sacramentslof. ZATERDAG 22 Juli: 's Avonds van 5 tot half 10 biechthooren. De congregaties voor de jeugd hebben vacantie tot September. ZONDAG 16 Juli: 7e Zondag na Pinksteren, 3e Zondag Van de maand. Feest van O. L. Vr. van den Berg Carmel. Heden wordt in Gemert onze Parochiaan, de Weleerw. Pater P. Schol ten C.sSp. priester gewijd. De stille H.H. Missen om 6 uur en om 7 uur; om half 9 de Hoogmis, om 10 uur de Kinder- Door voornoemde vereeniging wordt op Zon dag 23 Juli op het terrein der H.F.C. Haarlem een trialmeet georganiseerd tusschen de ver eenigingen Hellas, Utrecht; Vlug en Lenig, D®11 Haag; H.A.V. Haarlem, Haarlem. Deze vereenigingswedstrijd is een jaarlijk3 terugkomend evenement, waaraan door de beste athleten dezer vereenigingen wordt deelgeno men. Een puntentelling beslist welke vereeni ging de trialmeet wint. Voor een en ander be staat in Utrecht en Den Haag ook steeds bij zondere belangstelling. Waar wij in Haarlem de laatste jaren niet verwend zijn met athletiekwedstrijden, waar aan het gemis van een sintelbaan ook niet vreemd is, belooft deze trialmeet een interes sante athletiekgebeurtenis te worden. R.K. Turnver. F. E. Woensdag: 7.15—8.15 uur Turnrepetitie afd. meisjes; 8.36—9.30 uur Turnrepetitie afd. da mes. Donderdag: 5—6 uur Turnrepetitie afd. kleu ters. Alle repetities in de RJK. School Wester gracht, hoek Leidschevaart. R.K. Turnver. Hercules, afd. dames en meisjes Dinsdag: 5—6 uur Turnrepetitie voor meisjes in de R.K. School Zandvoorterpad, Overveen. Donderdag: 4.155.15 uur Turnrepetitie def meisjes-kleuter-afd.; 5.156.15 uur Turnrepeti tie voor meisjes. Beide repetities in de school aan de Tempeliersstraat 1. 7.158.15 uur Turn repetitie voor de groote meisjes; 8.159.45 uur Turnrepetitie voor de dr.mes. Deze repetities iu de Doelen. R.K. Turnver. LeonidaS, afd. dames en meisjes Maandag: 5.307 uur Turnrepetitie voor meisjes van 613 jaar; 78.15 uur Turnrepeti tie voor meisjes van 1316 jaar; 8.3010.15 uur Turnrepetitie voor dames. Alle repetities in de R.K. Jongensschool, Tl" morstraat 17. Haarlem-N. Woensdag: 45 uur Turnrepetitie voor meis jes van 69 jaar; 5—6.15 uur Turnrepetitie voor meisjes van 9—13 jaar. Deze repetities in het Gymnastieklokaal. Eemstraat, H.-N. R.K. Turnver. Blauw-W'* Maandag: 7.15—8.15 uur Turnrepetitie voor meisjes van 15 en 16 jaar. Donderdag: 6.057.05 uur Turnrepetitie voor meisjes van 11 en 12 jaar; 56 uur Turnrepe titie voor meisjes van 610 jaar; 7.108.10 uur Turnrepetitie voor meisjes van 13 en 14 jaar. 8.309.45 uur Turnrepetitie voor dames. Alle repetities in de Broederschool aan het Nagtzaamplein. R.K. Hockeyclub „Quick Zondagmiddag van 24 uur oefenen. R.K. Zwemver. V. O. afd. dames en meisjes Dinsdag van 9.30—10.30 uur zwemmen voor alleen dames. Vrijdag van 6.458.15 uur zwemmen voor da mes en meisjes. E. H. R. K. Dameswandelsportver- Sportief" Donderdag van 8.1510 uur Trainingstocht voor dames en meisjes. Vertrek vanaf Graa Willemstraat 12, Haarlem-O. Opgaven en mededeelingen voor deze rubrie s.v.p. uiterlijk Donderdagsavonds bij T. Middel dorp. Warmoesstraat 20, Haarlem. Wegens sluiting van het Graalhuis, Spaarn^ 59, zullen alle sportzaken gedurende de vacan tie worden behandeld door mej. Middeldorp- Vriendelijk -'erzoek dus alle correspondent!^ rechtstreeks te willen zenden naar Warmoes' straat 20. mis, uitsluitend voor kinderen toegankelijk, laatste H. Mis om 11 uur. .j Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor Kath. Landbouwonderwijs in ons Bisdom. Heden Euch. Zondag, om 3 uur wordt H. Sacrament ter aanbidding uitgesteld tot n Lof. Des avonds 7 uur Lof en preek. g In de week de H.H. Missen om 6.45, 7.30, en 9 uur. nm MAANDAG ook een H. Mis om half 8. *-/ 8 uur gez. Requiem voor de Eeuwige Mem0" Des avonds om 8 uur H. Familie afd. manne Maandag, Dinsdag en Woensdag voorber® ding voor de kinderen voor de plechtige ve nieuwing der Doopbeloften om 8.30, 11-30 DINSDAG-avond om 8.15 uur Mariacong1 gatie afd. jongemannen. a WOENSDAG feest van den H. VincentiuSi Paulo. Van 7 tot 8.30 uur biechtgelegenn® voor ouders en familie van de kinderen. ,e DONDERDAG plechtige vernieuwing van doopbeloften. Om 8 uur plechtige H. Mis ra gezamenlijke geloofsbelijdenis. De H.H. M'sS.r. om half 7 en 7 uur. Geen H. Mis om 9 Des avonds om 7 uur plechtig Lof met verhi wing der doopbeloften, opdracht aan het Hart en aan Maria. ht, VRIJDAG-middag om 11.30 en 4 uur bieC" gelegenheid voor de kinderen van de St. nifatiusschool. ZATERDAG feest van de H. Maria uJ. lena. Des morgens onder de H. Mis van 8 algemeene H. Communie voor de kinderen- middags van 4 tot 8.30 uur biechtgelegenh®^ Des avonds om 7 uur Lof ter eere van d® Maagd Maria voor de bekeering van de rP daars. riol"4 ZONDAG a.s. 4e Zondag van de maand, lecte voor onze eigen priester-studenten, deze Zondag de eerste plechtige H. Mis van zen parochiaan en neomist den Weleerw. P. Scholten C.s.S.p. Op dien dag zijn de H.H. Missen om 6 uur, 7 uur en half 9-, ,e. half 10 de Kindermis, uitsluitend voor kin j, ren en om half 11 de plechtige Hoogmis 'Sm. •Sbur, v.V e bu --(Y

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2