"akkERW*. SPORT EN WEDSTRIJDEN We luisteren naar... FINANCIEN Waterstanden Dagfilm postvluchten w I I 1 A?j DINSDAG 18 JULI 1939 I Het weer wordt regenachtig Koele Hondsdagen in zicht BOERENKNECHT DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD Schuilplaats bood geen beveiliging KATHOLIEKE MONTESSORI- BEWEGING Najaarscursus te Laren OPGEHAALDE GELDEN NIET AFGEDRAGEN Ongeveer 1700 gulden verduisterd VOLKSRAAD BESPREEKT DE JUSTITIE-BEGROOT1NG Hoofdredacteur veroordeeld Wegens beleediging van een volksgroep Autobus in kanaal gereden Alle 34 inzittenden gered PAARDENSPORT CONCOURS-HIPPIQUE TE 's-GRAVENHAGE De tweede en laatste dag CRICKET NED. STUDENTEN XI- RAMBLERS -ETON Competitie K.N.Z.B. TOUR DE FRANCE T. van Schendel vierde in den halven rit Kint winnaar. - Onze overige land- genooten in het peleton R.K. Mulo-examen Examens MARKTEN Woensdag 19 Juli s g1 s 8 3 I I s o.co Ml erf 1i w. ri'a ■rit, V, Mi Onze weerkundige medewerker schrijft: Gewoonlijk wordt een tijdperk van koel en regenachtig weer ingeleid door onweders en dit is voornamelijk het geval in het midden van den zomer. Onweders toch worden in de eerste plaats veroozaakt door groote tegenstellingen in de temperatuur, hetzij dat een gebied met warm weer gelegen is naast een ander gebied met koel weer, of doordat de tegenstellingen in verticalen zin optreden, d.w.z. wanneer de on derste luchtlagen veel warmer zijn dan de hoo- gere. Het laatste was het geval sedert de laatste dagen der vorige week. Wij hebben n.l. gezien, dat van af Vrijdag, toen over groote gedeelten van Nederland zware onweders vielen, geweldig hoog opstapelende wolkenmassa's voorbij trok ken, die er altijd op wijzen, dat het boven veel kouder is dan hier beneden. Nadat zich dan eenige dagen lang onweders hebben ontlast, is alle warme lucht vervangen door koude uit de hoogere luchtlagen en dit is het begin van een tijdperk .ran overheerschend koele, zuidwestelijke winden, die gepaard gaan met veel regen. Treedt nu zoo'n tijdperk van ongestadig weer reeds zoo vroeg in als dit jaar, dan zal het weer in het begin telkens snel opklaren en bij afwisseling nog dikwijls wam zijn. Daarom is het maar goed, dat wij hiermede dit jaar zoo vroeg beginnen. Er is dan veel kans op een her. stel van den zomer in Augustus. Volgéns een algemeen geldende meening zou het weer gedu rende vier weken (de z.g. Hondsdagen 23 Juli— 23 Augustus) koel, regenachtig en ongestadig zijn. Dat kunnen wij nu wel verwachten. Maandagmiddag is de twintigjarige boeren knecht D. Westerhof in het veld aan den Pes- serweg te Dwingelo, door den bliksem getrof fen en gedood. Men vond hem voorover liggend onder een boschje, waar hij vermoedelijk een schuilplaats had gezocht tijdens het noodweer. Voor de Katholieke Montessori-beweging zijn de laatste maanden verschillende belangrijke ge beurtenissen aangekondigd. Na het bezoek aan Nederland van een groot gezelschap deelnemers aan den XXVsten Internationalen Opleidings cursus, hield Dr. Maria Montessori een lezing over de H. Mis in het hoofdkwartier van de Graal te Londen. Nu kondigt de „Osservatore Romano" aan, dat Dr. Montessori tijdens den Zomercursus, georganiseerd te Cambridge door de Catholic Psychological Society, waarvan Dr. Montessori eerelid is, op 3 en 4 Augustus drie lezingen zal houden over de godsdienstige op voeding der jeugd, aangepast aan de bijzondere mogelijkheden in de opeenvolgende phasen van den psychischen groei. Een vertegenwoordiger van de Engelsche Ka tholieke Montessori-beweging, die hier te lande Montessori-scholen kwam bezoeken, maakte mel ding van de groote vlucht, die de beweging den laatsten tijd in Engeland nam en die geleid heeft tot de oprichting van een Katholiek opleidings centrum onder leiding van Dr. Maria Montessori in het Assumptionklooster te Londen, waar reeds lang de Montessori-methode toegepast wordt en in de laatste jaren regelmatig Katholieke paral lel-cursussen onder toezicht van Dr. Montessori en internationale opleidingscursussen worden ge houden. Ook in Nederland zal in September a.s. een Katholieke cursus in de Montessori-beginselen worden gegeven in het Montessori Training Centre te Laren, Waaraan, behalve dr. Maria Montessori, een aantal Katholieke docenten hun ne medewerking zullen verleenen. Deze cursus is bedoeld om Katholieke meisjes, sociale wer kers, psychologen, en anderen, die belang stellen in de opvoeding, of op andere wijze met kin deren in aanraking komen, in de gelegenheid te stellen, zich te verdiepen in het werk van Dr. Maria Montessori. Tevens zal behandeld worden, wat Dr. Montessori in den laatsten tijd voor de godsdienstige opvoeding der jeugd heeft gedaan. Voorloopige programma's en nadere inlichtin gen worden gaarne verstrekt door het secreta riaat, Quinten Massijsstraat 22, Amsterdam (Zuid). De politie te Kerkrade heeft aangehouden den 60-jarigen K. P. invalide-mijnwerker, die geld- ophaler was bij de Bouwvereeniging St. Pieters- rade, wegens verduistering! van ongeveer 1700 gulden, ten nadeele dezer bouwvereeniging. P. heeft een volledige bekentenis afgelegd. Hij maakte den laatsten tijd veel misbruik van drank en heeft met het geld ook schulden be taald. P. is oud-lid van den gemeenteraad. Hij is ter beschikking van de Justitie te Maastricht gesteld. BATAVIA, 17 Juli. (Aneta). De Volksraad behandelde de begrooting voor het departe ment van Justitie. De heer Kolman (Econ. Groep) bepleit een snelleren promotiegang in het corps rechter lijke ambtenaren. De heer Mohamad Yamin (Ind. Nat. Groep) bepleit aanvulling van het wetboek van straf recht in dier voege, dat bij een persdelict de aansprakelijkheid van den betrokken redacteur wordt opgeheven, wanneer de schrijver van het geïncrimineerde artikel een bekentenis aflegt. De heer Van Helsdingen (C.S.P.) staat lang stil bij de dienst- en werkuren van schepelin gen, de vrije dagen en de Zondagsrust. De heer Smit (Eur. Werknemers) verklaart, dat de mededeelingen der regeering ten aan zien van de pensioenverzekering allen hoogge spannen verwachtingen volkomen den bodem insloegen. De heer Blaauw (I. E. V.) steunt den heer Smit en oefent critiek uit op de aanstelling van een immigratie-ambtenaar bij het commis sariaat van Indische Zaken, waarbij hij op zijn beurt gesteund wordt door den heer Zwart (I. K. P.). De heer Soekardjo Wirjopranoto (Nat. Frac tie) betoogt, dat de rechtsbedeeling, speciaal voor de inheemsche groep en in het bijzonder in de buitengewesten, het een en ander te wen- schen overlaat. De heer Roeloffs (Vad. Club) Juicht de voor genomen inschakeling van de inheemsche werknemers bij de ouderdomsverzekering toe, doch zou het betreuren, indien de voorzienin gen voor den Europeeschen werknemer daar door werden vertraagd. De heer Mussert (vertegenwoordiger amb tenaren B. B.) twijfelt er aan, of de door de regeering voorgenomen verbeteringen ten be hoeve van een grootere zelfstandigheid van de inheemsche rechtspraak in de practijk tot het beoogde doel leiden. De heer Kerstens (I. K. P.) acht het stand punt van de groep der ondernemers „jammer lijk kortzichtig". Spr. dringt er op aan, dat de regeering zoo spoedig mogelijk tot de instel ling van een overleginstantie tusschen werk gevers en werknemers zal overgaan. Hedenmorgen deed de Utrechtsche rechtbank uitspraak in de zaak van Mr. dr. J. v. H. G., hoofdredacteur van een Utrechtsch blad, wien beleediging van een volksgroep, in casu de N.S.B., was ten laste gelegd. In een artikel had hij de leden van deze beweging landverraders genoemd. Overeenkomstig den eisch van den Officier van Justitie, werd verdachte veroordeeld tot 10.boete subs. 5 dagen hechtenis. De secretaris van de N.S.B., de heer C. van Geelkerken, die zich ook beleedigd had geacht en deswege 1.voor het aantasten van zijn eer en goeden naam had gevraagd, werd in zijn vordering niet ontvankelijk verklaard, daar de rechtbank de gebruikte termen niet voor hem persoonlijk beleedigend vond. De Hervormde Knapenvereeniging te Erica had Maandag per autobus van de eerste Drent- sche stoomtrammaatschappij een uitstapje ge maakt naar Amsterdam. Het gezelschap, be staande uit 34 jongelui, onder leiding van do minee Steenbakker uit Erica, keerde laat in den avond terug. Omstreeks twee uur 's nachts is de bus, vermoedelijk door een defect aan de stuur inrichting, te De Krim in het kanaal gereden De bus kantelde niet, zoodat het reddingswerk, dat de chauffeur met bewonderenswaardige zelfbeheersching leidde, ten zeerste vergemakke lijkt werd en allen op het droge gebracht konden worden. Omwonenden hadden intusschen ge neeskundige hulp ingeroepen. Dokter Heep was spoedig ter plaatse. Het bleek echter, dat slechts drie inzittenden lichte snijwonden hadden opge- loopen. De overigen waren met den schrik vrij gekomen. Nadat allen bij omwonenden op ver warmende dranken waren onthaald, zijn zij met andere bussen huiswaarts gegaan. is een ellendige pijn en kan Uw heelen dag vergallen. Een "AKKERTJE" verdrijft ze binnen een kwartier geheel. De tweede en laatste dag van het 37e Haag sche concours-hippiqué in het Westbroeker park, georganiseerd door de vereeniging tot bevordering der paardenfokkerij in Nederland begon met het behendigheids-springconcours voor amateurs, die van 1 Januari 1934 af nog geen 4 eerste prijzen in springconcoursen in binnen- of buitenland gewonnen hadden. Het parcours was 540 meter lang, er waren 15 hindernissen opgesteld met een maximale hoogte van 1.20 meter. De tien besten in dit concours waren: 1. EBpoir, ber. E. Kahn, 0 fouten 65 sec.; 2. Köningshusar, ber D. C. T. Modderman, ,0 fou ten 71 sec.; 3. Lest Best, ber. D. C. T. Modder man, 0 fouten 73 sec; 4. Simon's Folly, ber. gravin v. Limburg Stirum, 0 fouten 77 sec.; 5. White Lady, ber. J. H. W. Pasman, 0 fouten 81 sec.; 6. Butterfy, ber. R. J. Wentges, 0 fou ten 82 sec.; 7. Hurry On, ber. res. luit. jhr. C. Röell, 3 fouten 89 sec.; 8. Montespan 2, ber. luit. Rouffaer, 4 fouten 69 sec.; 9. Jagdheld, ber. baronesse v. Heemstra, 4 fouten 70 sec.; 10. Chassy, ber. mej. van Os, 4 fouten 71 sec. Van het concours eenspannen is de uitslag als volgt: 1. Charming Lady, eig. C. G. H. Otjens (Dongen); 2. Haddon Philippine, eig. P. C. V. v. d. Touw (Den Haag)3. Bingly Victor, eig. H. F. Bultman (Heemstede); 4. Hans, eig. G. Koderitsch (Den Haag). Dressuurproef M.: 1. mevr. van Hoboken, op „Allerlei''; 2. Brown Eyes, ber. mej. Pauptit; 3 Ginger, ber. mej. H. C. J. M. ten Bos; 4. Scot tish Maid, ber. mej. Bergmann. De uitslag van het concours voor Shetland- poney's was: 1. Mimi, voorgereden door mevr. v. Hoboken; 2. Bobbie, voorgereden door H. v. d. Kuil; 3. Japie, voorgereden door J. Jon ge jan; 4. Lillie, van stal Duinhoeve. Rijpaarden, gereden door kinderen onder 18 jaar: 1. Beatrix, ber. K. Baans; 2. Sandy, ber.. F. Gilhuys; 3. Salt, ber. H. Kuyk; 4. Tatie, ber. G. Gilhuys; 5. Tijl, ber. mej. van Dijk. Het concours elegantste rijpaard was in twee afdeelingen gesplitst, een voor licht en een voor zwaar gewicht. Van de afdeeling licht gewicht was de uitslag aldus: 1. Le Fakir, ber. W. Heyer; 2. Ino, ber. baronesse van Heemstra; 3. Bold Hero, ber. H. de Boer; 4. Gerard, ber. A. Klebe. Van de afdeeling zwaar gewicht was de uit slag: 1. Maru, ber. K. Hensen; 2. Top Flight, oer. A. Klebe; 3. I'm Alone, ber. mevr. v. Ho boken; 4. Fraulein, ber. mej. Pauptit. Voor de beoordeeling van het beste paard van beide afdeelingen moesten de nummers 1 over rijden. De prijs („Seinpost"-wisselbeker) werd gewonnen door den heer W. Heyer met Le Fakir. De uitslag van het concours tweespannen was: 1. Haddon Philippine en Tudor Emperor, eig. de heeren H. F. Bultman en P. C. C. v. d. Touw; 2. Bingley Victor en Capenor Victor, eig. H. F. Bultman; 3. Lady Love en Charming Lady, eig. C. G. H. Otjens. Om half zes begon het barrière-springen, het laatste nummer van het programma, waaraan amateurs en professionals deelnamen, om den wisselbeker, uitgeloofd door den heer D. C. T. Modderman uit de Steeg. De heer Leeuwenburg won den wisselbeker, luit. Kepper kreeg den tweeden en ritmeester v. d. Voort van Zijp den derden prijs. De Eton Ramblers onder aanvoering van G M. H. Cartwright openden hun toer door ons land met een tweedaagschen wedstrijd tegen een Nederlandsch Studenten Elftal op het ter rein van H.C.C. Cartwright won den toss en koos fielden. J. v. d. Bosch en van Oven openden de innings voor de Studenten op het bowlen van Gibson en Hogg. De aanval der Engelschen bleek niet sterk te zijn. Een fast, en een linksche bowler ontbreken in het team. Door goed spel bracht het openingspaar 23 runs op het bord al vorens v. d. Bosch met 'n fraaien bal door John son gebowld werd. Geen der batsmen, ten Bosch uitgezonderd, kwam boven den aanval uit. Ten Bosch stond uitstekend te batten. Om half een moest de strijd een uur wegens een donderbui gestaakt worden. Na de lunch bleef het Ten Bosch .die de runs maakte. Met den laatsten man op de mat viel zijn wicket in zijn poging om het bowlen aan zich te bin den. Zijn uitstekende 79 werden door een tweetal kansen ontsierd. Gibson en Marsham deden het beste werk met den bal en ook het werk van Hon. P. Wood, een zoon van Lord Halifax, ach ter het wicket viel te loven. Om 3.50 begonnen de Engelschen aan hun innings met de twee jongste leden van de ploeg, Mann en Walker, die zeer geschoold cricket lieten zien en in ruim een tiur tijds 47 bijeenbrachten. Walker werd zeer fraai door Cuperus in de gully gevangen. Het spel van Hoogg en Foley, die met machtige drives den bal een paar maal naar boundary joeg, was zeer aantrekkelijk. Foley sloeg een enorme zes op ten Bosch. Het batten der Engel schen maakte een goeden indruk. Om 7 uur be droeg de stand na de 178 der Studenten 1555. De scores luiden: Ned. Stud Elftal Jhr. J. v. d. Bosch b. Johnson 4 M. van Oven c. Hon. Wood d. Marsham 26 W. Gallois st. Hon. Wood b. Marsham 13 P. ten Bosch run out 79 L. Sillevis c. Johnson b. Gibson 6 Jhr, O. Wttewaall v. Stoetwege 1. bw. b. Cartwright 18 A. v. d. Vegt c. Hogg b. Gibson 0 R. Cuperus b. Gibson 6 P. Kien c. Hon. Wood b. Marsham 4 L. Hupkes run out 0 J. Reus not out 9 extra's 13 178 C H. Gibson 3—51, J. N. Hogg 0—13, K. H. R. Johnson 1—7, G. H. M. Cartwright 1—21, A. J. B. Marsham 349, J. P. F. Warner 021, F. G. Mann 03. Eton Ramblers. F. G. Mann c. v. Stoetwegen b. ten Bosch 30 P. A. Walker c. Cuperus b. ten Bosch 11 J. N. Hogg b. v. d. Vegt 25 H. F. Foley c. v. d. Bosch b. v. d. Vegt 32 K. H. R. Johnson c. v. d. Vegt b, ten Bosch 26 J. W. Strang Stëel not out 13 A. J. B. Marsham not out 9 extra's 9 155—5 De uitslagen van de waterpolowedstrijden, welke voor de eerste klasse competitie van den K.N.Z.B. zijn gespeeld, luiden: DolfijnDWR 1—10; HPC—UZC 2—2. (Van een specialen verslaggever) Hedenmorgen vroeg, om half vijf, zijn de ren ners van de Ronde van Frankrijk uit Bordeaux gestart voor de achtste étappe van Bordeaux naar Pau, een afstand van 294 K.M. Deze etappe werd in twee gedeelten gereden. De uitslag van den eersten rit van Bordeaux naar Salies-de-Bearn, over 210 K.M., luidt: 1. M. Kint, 6 uur 35 min. 43 sec., 2. Galateau, 3. Fréchaut zelfden tijd, 4. T. v. Schendel, 6 uur 36 min. 12 sec., 5. Storme, 6 uur 36 min. 35 sec., 6. Berty, 7 Louviot, 8. v. Overberghe, 9. Mallet, 10 Pagès, allen zelfden tijd, 11. een peleton van elf renners, allen ex aequo geklas seerd in een tijd van 6 uur 36 min. 54 sec. on der wie de overige Nederlanders, Vietto, Dis- seaux en S. Maes. Alle overige renners noteerden zes uur 37 min. 10 sec. Mersch en Lowie moesten na een valpartij den strijd opgeven. Ook Hellemons viel en bles seerde daarbij zijn knie, doch hij kon verder rijden. UTRECHT 17 Juli. Geëxamineerd voor Diplo ma A: 25 candidaten, afgewezen 4 candidaten, geëxamineerd voor Diploma B: 2 candidaten, afgewezen 1 candidaat. Geslaagd voor Diploma A: C. Bak, A. Boers- sen, J. de Ble, M. Elbertse, S. v. d. Poll, L. de Ruiter, P. v. 't Klooster, J. Kuiper, L. Bartels, C. Bergfeld, C. Bietenaar, J. de Brabander, J. de Bruijn, M. Cox, J. v. Doorn, J. v. Droogen- broek, M. v. d. Griend, M. v. Eimeren, J. v. Doren, W. de Keijzer, M. Rijnders. Geslaagd voor Diploma B: C. Huigen. M. T. S. te 's-Hertogenbosch. Geslaagd. Voor teekenen en kunstnijverheid: R. A. Bakker te 's-Hertogenbosch; mej. K. Bartos te Berlicum; J. H. M. Bouman, Den Bosch: S. A. Bijlsma te Vught; mej. C. J. B. Eysbouts te Asten; F. J. V. van Hesteren te Tiel; mej. F. Th. Hunkemöller te Den Bosch; mej.' W. W. J. Kenniphaas te Drimmelen: L. P. M. Mens te Vught; B. H. Mulder, Den Bosch; mej. M. J. E. van Pelt te Kerkdriel; A. Th. B. Paashuis te Vught: T. Slager te Vught; J. G. Snijders te Vught; P. J. Visch te Zalt- Bommel; mej. W. C. M. Vosters te Eindhoven. Voor burgerlijke bouwkunde L. V. C. Bours te Eindhoven; J. J. van Eupen te Gemert: W. A. van Oyen te Vlijmen; C. J. Sneeboer te Ble- rik; Th. G. P. van Well te Breda. Voor werktuigbouwkunde J. D. van Beers te Nijmegen: H. G. Butein te Den Bosch; J. M van Dommelen te Boxtel; A. F. Gaillard te Tilgurg. J. van den Ham te Boxtel, W. C. van 't Huilenaar te Nijmegen: H. Michael te 's Gre- velduin-Capelle; W. R. Moll te Nijmegen; C. A. Panis te Ginneken; M. K. J. J. Roozeveld van der Ven te Geldermalsen. Voor electrotechniekE. F. Boodt te Nijme gen. B. J. M. "Van den Heuvel te Den Bosch. H. A. Heys te Gennep. H. A. R. Oosterink te Bandoeng. P. C. Schefler te Breda. C. Th. Ver boom te 's-Gravenhage. J. A. M. Vogels te Til burg. D. J. Zwiep te Den Bosch. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Juli. 6100 kg. Rcode kool 1.50—2.70. 5600 kg. Gele kool 3.90— 4.90, 9400 kg. Tomaten: A 7.10—7.30, B 8.90— 9.40, C 5305.50, CC 44.20, 370 bos Peen 2.50 2.60. 60.000 kg aardappelen: Schotsche Muizen 3.505.20, Drielingen 2.503.30, kriel 1.401.60, Blauwe Eigenheimers 3.804.60, 1150 kg. vroege Witte kool 0.903, 160 kg. Snijboonen 5.8010.30, 800 kg. Slaboonen 18.90—20.20, 380 kg. Druiven: Frankenthalers 39.70—41.30, Alicante 38.20, 600 HILVERSUM I, 1875 en 414.4 M. VARA-Uitzending (8.0010.00; 10.207.30 en 8.0012.00) 8.00 Gramofoonmuziek. 8.16 Berichten. 9.30 Causerie „Onze keuken". 10.20 Voor arbeiders. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 Berichten. VARA-orkest. 1.00 Esmeralda. 3.00 Orgelspel. 5.30 VARA-orkest. 6.28 Berichten. Gramofoonmuziek. 7.10 Hammond-orgel, piano en zang. 8.05 Berichten ANP. 8,20 Gramofoonmuziek. 9.00 Jack de Vries' Internationals. 9.30 VARA-orkest. 10.00 Berichten ANP. 10.10 Causerie „Schuldig of onschuldig?" 10.15 VARA-orkest. 10.45 Esmeralda. 11.15 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301.5 M. NCRV-Uitzending 6.307.00 Onderwijsfonds voor Scheepvaart 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Berichten, gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Zang met piano. 12.00 Berichten. 12 15 Ensemble Zingaresca. I.45 Gramofoonmuziek. 2.15 Pianovoordracht. 3.00 Christ, lectuur. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.40 Christ, liederenuurtje. 4.40 Gramofoonmuziek. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.30 Berichten. Taalles en causerie over het Binnenaanvaringsreglement. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „Het kompas voor het Middenstandsbedrijf". 7.30 Gramofoonmuziek. 7.40 Causerie „Een vacantiereis door Zwitserland". 8.00 Berichten ANP. 8.45 Reportage. 9 45 Gramofoonmuziek. 10.00 Berichten ANP, actueel halfuur. 10.30 Mannenkwartet en pianosoli. '0.45 Gymnastiekles. '11.20 Gramofoonmuziek. II.50 Schriftlezing. DROITWICH, 1509 M. 11 25 Orgelspel. 12.00 Populair concert. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Leonardi en zijn Weensch orkest m m. v. solisten. 1.35 Uit Berlijn- Hans Busch* orkest. 2 20 Pianovoordracht. 2.50 Harry Engleman's kwintet. 3.20 Liedjes aan de piano. 3.40 Dansmuziek. 5.20 Billy Cotton's Band. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.20 Berichten. 7.05 Orgelspel. 7.20 BBC-orkest. 8.20 Gevarieerd concert. 9.20 Berichten. 9.50 Solistenconcert. 10.40 Oscar Rabin's Dansorkest. 11.55 Gramofoonmuziek. 12.15 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. 9.00 en 9.30 Gramofoonmuziek. 12.30 Zang. 1.10 Gramofoonmuziek. 1.25 en 2.00 W. Cantrelle-orkest. 2.35 en 3.30 Gramofoonmuziek. 3.50 Zang. 4.05, 5.05 en 5.25 Gramofoonmuziek. 6.35 Vioolvoordracht. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.20 Zang. 7.50 Planovpordracht. 8.25 Vroolijk programma. 9.20 Variétéprogramma. 10.20 Orkestconcert m. m. v. solisten. KEULEN, 456 M. 8.50 Gramofoonmuziek. 12.20 Populair concert. 1.35 Kleinorkest. 2.30 Populair concert. 3.40 Gramofoonmuziek. 4.20 Otto Dobrindt's orkest. 6.55 Zang en piano. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.30 Hans Bund's orkest. 9.30 Gramofoonmuziek. 11.00 Trioconcert. 11.40 Dansorkest, Popy Ferraresl's orkest en solisten. 12.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12 50 Dansorkest. I.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Zang 5.50 Gramofoonmuziek. 6.20 Kwartet-concert. 7.20 en 7.45 Gramofoonmuziek. 8.20 Cecilia-koor. 10.05 Gramofoonmuziek. 10.30 Dansorkest. 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.60 Edouard Loiseau's orkest. 1.50, 5.20 en 6.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Symphonle-orkest, vrouwenkoor en solisten. 10.30 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Kyffhauserkapel. 10.50 Pianovoordracht. II.20 Karl Ristenpart's Kamerorkest en solist. kg. Zilveruien: Nep 6.606.70, drielingen 5.10. LEIDEN, 18 Juli. Veemarkt Aanvoer 197 zware varkens 5051 cent per kg. levend gew. Handel vlot. NOORDSCHARWOUDE, 18 Juli. 175 kg. Nep Uien 5.70, 175 stuks Bloemkool 4.80—6.60, 85400 kg. aardappelen: bonken 1.703, Schotsche Mui zen 4.106, Drielingen 2.80—3.50, Blauwe 4.20— 5 1410c kg. vroege Witte kool 1.102, 100 kg. Slaboonen 19.00, 2000 kg. Zilveruien: Nep 5.80 7.10, drielingen 4.404 80. PURMEREND, 18 Juli Aanvoer 6 stapels kaas. 2 volvette 12.30 per 50 kg. 2261 kg. melkboter 1.251.33 per kg. Veemarkt. Aanvoer totaal 580 stuks runderen: 290 vette koeien 6470 cent per kg., goed. 230 geldekoeien en melkkoeien 100.00260 per stuk. matig. 6C stieren 4455 cent per kg., matig. 22 paarden 70.00150, stug. 148 vette kalveren 7083 cent per kg. 280 nuchtere kalveren: voor de slacht 4.0010, voor de fok 11.0017, matig. 265 vette varkens 5052 cent per kg., vlug. 94 magere varkens 28.0036, matig. 369 biggen 10.0022, matig. 659 schapen 10.0025. matig. 55 bokken 3.0010, 537 lammeren 5.00 8. Kipeieren 3.203.60, eendeieren 2.75 per 100 stuks. 10200 stuks Noord-Holl. Blauwe 5055 ct. per kg., uitzonderingsprijs 57.5 cent. 4100 oude kippen en hanen 3037.5 cent per kg., uitzonde ringsprijs 40 cent, konijnen 30160 cent, 800 eenden 2060 cent Per stuk. Duiven 40 cent per paar. 4100 Jonge hanen 32.5—37.5 cent per kg., uitzonderingsprijs 40 cent. BODEGRAVEN, 18 Juli. Aangevoerd 357 partijen Goudsche kaas, totaal 16065 stuks. Prijs met R.M. le soort 23—25, 2e soort 21— 22.E», zware tot 26.50. Handel matig. GRONINGEN, 18 Juli. Veemarkt. Kalf- en melkkoeien le kw. 230240, 2e kw. 180190, 3e kw. 120—140; kalfvaarzen le kw. 200210, 2e kw. 120150; vroegm. koeien le kw. 180—200, 2e kw. 130—160; varekoeien le kw. 150—170, 2e kw. 120—140; vaarzen le kw. 145—160, 2e kw. 115130; stieren le kw. 47—49, 2e kw. 4043, kalveren en pinken 85120, slachtvee le kw. 62—63, 2e kw. 48—50, 3e kw. 37—39, vette kal veren le kw. 68—69, 2e kw. 56—60, melkscha- pen 1014, weideschapen 814, vette lamme ren 710. vette schapen le kw. 2224, 2e kw. 13—17, biggen 1114 per stuk, idem 1.802 de week, vette varkens,le kw. 4950, 2e kw. 4046, zouters 4850 ct. Aanvoer: 539 runderen, 542 kalveren, 787 schapen, 540 varkens, 240 biggen, 46 paarden. Overzicht: Voor het kalf- en melkvee waren alleen de beste soorten iets beter te plaatsen, overigens verliep de handel bij kleinen aanvoer zeer traag; voor het slachtvee waren, mede in verband met den kleineren aanvoer, de prijzen over het geheel ruim zoo hoog; stieren minder goed te plaatsen en nauwelijks prijshoudend; de prijzen van de vette kalveren bleven gelijk, doch liepen voor de nuchtere kalveren iets te rug; de prijzen hiervoor varieerden van 47.50; zware soorten noteerden hooger; vette schapen en weideschapen handel iets levendiger; vette lammeren bij kleinen aanvoer handel vlug met hoogere prijzen; vette varkens, bij grooteren aanvoer, handel jets minder vlug en nauwelijks prijshoudend; zouters prijzen iets hooger; big gen prijshoudend, handel zeer traag. ROTTERDAM, 18 Juli. Totaal aanvoer 3307 stuks, t.w 205 paarden, 91 veulens, 658 magere runderen, 815 vette runderen, 98 vette kalveren, 246 graskalveren, 801 nuchtere kal veren, 332 schapen en lammeren, 2 varkens en 59 bokken en geiten. Prijzen per kg.: Vette koeien le kw. 74, 2e kw. 60, 3e kw. 3146; vet te ossen le kw. 64, 2e kw. 58, 3e kw. 3446; stieren le kw. 54, 2e kw. 48, 3e kw. 44; vette kalveren le kw. 92, 2e kw. 70, 3e kw. 4555; schapen le kw. 45, 2e kw. 40, 3e kw. 30; lam meren le kw. 50, 2e kw. 45, 3e kw. 40; gras kalveren 2e kw. 45, 3e kw. 35; nuchtere kalve- ren le kw. 41, 2e kw. 36, 3e kw. 31; slachtpaar den le kw. 46, 2e kw. 40, 3e kw. 32. Prijzen per stuk: Schapen le kw. 18, 2e kw. 16, 3e kw. 14; lammeren le kw. 12, 2e kw. 9, 3e kw. 7; nuch tere slachtkalveren le kw. 9, 2e kw. 7, 3e kw 6; nuchtere fokkalveren le kw. 20, 2e kw. 15. 3e kw. 10; slachtpaarden le kw. 210, 2e kw. 170, 3e kw. 105; werkpaarden le kw. 3'20, 2e kw. 240, 3e kw. 110; hitten le kw. 210, 2e kw. 180, 3e kw. 100; veulens le kw. 55, 2e kw. 40, 3e kw. 30; stieren le kw. 250, 2e kw. 200, 3e kw. 140; kalfkoeien le kw, 260, 2e kw. 190, 3e kw. 140; melkkoeien le kw. 250, 2e kw. 185, 3e kw. 140; varekoeien le kw. 185, 2e kw. 140, 3e kw. 120; vaarzen le kw. 150, 2e kw. 130, 3e kw. 90; pinken le kw. 110, 2e kw. 90, 3e kw. 70; gras kalveren le kw. 50, 2e kw. 35, 3e kw. 18; bok ken en geiten le kw. 9. 2e kw. 7, 3e kw. 4. overzicht: Vette koeien en ossen: aanvoer ruim, handel traag, prijzen lager, prima koe 76 ct., prima os 68 ct., Stieren: aanvoer als vo rige week, handel matig, prijzen iets lager. Vet te kalveren: aanvoer iets grooter, handel stroef, prijzen lager, prima tot 96. Schapen en lamme ren: aanvoer kleiner, handel redelijk, goed prijshoudend. Nuchtere slacht- en fokkalveren: aanvoer ruimer, handel stug, prijzen terifgloo- pend. Paarden: aanvoer als vorige week, han del kalm, prijzen slachtpaarden iets minder, overigens onveranderd. Kalf- en melkkoeien: aanvoer ruimer, handel slecht, prijzen lager. Varekoeien: aanvoer als vorige week, handel traag, prijzen iets lager. Vaarzen en pinken: aanvoer als vorige week, handel lui, prijzen ge drukt. Graskalveren: aanvoer iets ruimer, han del tamelijk, prijzen dalende. Bokken en geiten: aanvoer gewoon, handel flauw, prijzen onver anderd. Veulens: aanvoer groot, handel traag, prijzen iets lager. DINSDAG 18 Juli h 5 a a ui QJ G X Ut co w co 3 N Jo o> Sedert Gisteren bo O O J3 Keulen 6 u. Lobith Nijmegen Kampen Westervoort Deventer St. Andr. W. Belfeld Venlo Grave 2) Sluis Arnhem Vreeswijk 1. w. Maastr. H.s. 1) Borgh Lith 39 56 13 10 10 75 5 56 10.52 3.00 11.11 5.16 0.53 43.1 14.23 13.70 7,61 0.82 38 44 11.02 8 69 3.45 8.70 0.81 927 2.88 0.18 0.00 40.75 10.80 4.60 0.79 0.00 0.00 0 00 0 00 0.00 0.08 000 0.00 0 08 0.00 0 11 010 0 00 0.00 0 00 0.02 0.05 0 03 0.00 0.04 0.00 0.04 0.02 0 00 0 00 0.00 0.00 0.00 000 0.00 0.09 Beneden de sluis. 1) De waterstand aan de hoofdsluis wordt ge acht 0.40 M. hooger te zijn bij geheel geopende stuw. 2) De waterstand aan de peilschaal te Grave (stad) wordt geacht 0.10 M. hooger te zijn bij geopende stuw. Hoogste stand te Keulen tot dusver 43.22. AMSTERDAM Kanaalwater 8 u 0.47— AP 12 u 0.42- AP 2 u 0.42— AP Stadswater 8 u 0.47— AP 12 u 0.42— AP 2 u 0.42— AP WATERSTAND Amstelwater 8 u 0.48— AP 12 u 0.43— AP 2 u 0.43— AP IJselm water 8 u 0.06— AP 12 u 0.06— AP 2 u 0.15— AP OP DEN RIJN De goudprijs te Londen steeg met Vti tot 148/6. Er werd slechts 92.000 omgW' De beurs te Londen beoordeelt den P°j' tiekeu toestand iets minder gespanne Britsche staatsfondsen ondervinden n langer een invloed van de nieuwe 00 logsleening. Op de Londensche wisselmarkten kW°1'! een krachtig herstel in den gulden tot sW"' als gevolg van dekking door de baisse-spee latie in de verwachting, dat dr. Colijn slagen in de formatie van een nieuw K binet. Bay uk Cigars Incorp. declareert een veranderd kwartaalsdividend van op de gewone aandeelen en een onveranae kwartaalsdividend van 1.75 op de V' aandeelen. 'u De American Tel. and Tel. Co. boekte1 het tweede kwartaal een netto-^vinst v 40.304.000 of 2.16 per aandeel teg*' 39.577.000 of S 2.12 in het eerste kwarto* en 37.068.000 of 1.98 per aandeel in tweede kwartaal 1938. In het eerst tóWL 4.28 per aandeel tegen 4.05 in dezeij periode van 1938. f Het Bell Telephone Systeem keert °v^ het kwartaal per einde Mei een netto-vnn uit aan de American Tel. and Tel. Co. 47.116.000 tegen 38.4.39.000 vorig faarj' 42.284.000 vorig kwartaalovereenkomen met resp. S 2.52. 2.06 en 2.26 per aande*"- De invoer van zilver in Amerika bedrog 1.161.000 in de week per 7 Juli. Hiego' was uit Engeland 324.000 afkomstig, f uit Nicaragua, 44.000 uit Canada, 2000 Salvador, 258.000 uit Japan en 33-° uit Peru. De staalproductie in de Vereenigde Sjd ten bedraagt thans 56.4 pCt. der capacn* tegen 49.7 pCt. de vorige week. Hiermee werd de hoogste stand bereikt sedert SeV 1938 toen de productie 57.6 pCt. bedroeg- 91 Amerikaansche Spoorwegen die 82 pf van alle Spoorwegen uitmaken hoekten Juni een netto-winst van 258.80 mill10* tegen 231.12 millioen in Juni 1938. Een nieuw plan, ontvangen door de deral Loan Agency, beoogt het verstrekt van credieten aan de Amerikaansche Sport wegen, tot het terugkoopen van hun °0 ufk ties. Hiervoor zullen de houders gedeelteiv contanten, gedeeltelijk preferente aana* len ontvangen. Het plan heeft ten doel tasten der Spoorwegen te verlichten, voorstel bestaat voor een waarde van obligaties, 100 contant en 300 in nie° pref. aandeelen in ruil te geven. Du Pont de Nemours boekte volgens v0°L a efl netto-winst van 1.73 per aandeel te uu rum ae i\emours ooeuze voigem igfi loopige opgave in het tweede kwartaal e itto-winst van 1.73 per aandeel *efef, 1.55 per aandeel in het eerste kivartaal 0.71 per aandeel in het tweede kwarta 1938. De winst van chemische stoffen 0 f droeg 1.06 per aandeel tegen 0-49 L, aandeel in het tweede kwartaal van het v rig jaar. -et De Westinghouse Electric boekte in J tweede kwartaal een netto-winst van per aandeel tegen 0.88 per aandeel ij1 Li eerste kwartaal en 0.92 per aandeel in tweede kwartaal 1938. De koperverkoopen in de Vefeenigde ten bedroegen Vrijdag en Zaterdag 1-L' zamen 1.53 millioen lb. ntT Gisteren werd 1805 ton export-koper n kocht tot den prijs van 10.30 a 10.35 don cent per lb., Zaterdag j.l. 28-0.000 ton. verkoopen van export-koper in den la0Js tijd worden op 60.000 ton geraamd. Volgens opgave van de Federal ^jqoO Bank of New York werd gisteren 34.93*- goud uit Engeland ingevoerd, 7.452.00° 5 Nederland en 2.818.000 uit Zwitserj"1 Voorts werd de invoer van 5.66 md^ plus 2.97 millioen uit Engeland en uit Hongkong besprokep. De Louis Nasville boekte in de vijf den per einde Mei een netto-winst .f, 763.000 of 0.65 per aandeel tegen ee\0fl' lies van 1.06 millioen in de overeenk stige periode van het vorig jaar. ht{ De Colgate Palmolive Peet boekte eerste halfjaar een netto-winst van a 0.90 per aandeel tegen 0.47 per aa in het eerste half jaar 1938. De Delaware and Hudson boekte fn.„ een netto-winst van 117.780 tegen in Mei 1938. In de eerste vijf main 497.140 tegen 711.726 in de overeenk stige periode van het vorig jaar. De Western Pacific boekte in Mei exploitatie-verlies van 17.000 tegen f in Mei 1938. HEEN Driemaal per week luchtpost naar Indië 18 Juli 17 Juli 18 Juli 17 Juli Rheinf 3.41 3.36 Ems -■ 0 Breisach 3 58 3.55 Caub 2.87 2 97 Kehl 4.C0 390 Coblenz 2.64 2.60 Maxau 5 48 5.35 Trier 0 23 0 17 Mannh 4.50 4 31 Keulen 2.50 2 52 Strassb. Dusseld 1 85 1 89 Diedesh. 361 3 57 Ruhrort 0 89 1.05 Mainz 2.52 Wesel 0 82 0.87 Lohr 0.— Emmerik 2.i0 218 AMSTERDAM LEIPZIG BOEDAPEST.. ATHENE RHODES ALEXANDRIë. LYDDA BAGDAD BASRAH DJ ASK KARACHI JODHPUR ALLAHABAD.. CALCUTTA. RANGOON.... BANGKOK.... PENANG MEDAN SINGAPORE. BANDOENG... Juli 13 11 18 15 18 Jul) ,6 17 16 15 17 li 14 16 18 li 13 15 |l 13 15 1» Nandoe Oehoe Gier Valk Pelikaan Wielewaal Torenvalk COMMANDANTEN Tepas. Geysendorffer. Scholte. Van Dijk. Van Veenendaal. Sillevis. Kooper. h>a Va 8' (Sa, *7ta

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 4