UIT DEN OMTREK BEV VE STAD ^EUW! Haarlem, 25 Juli DINSDAG 25 JULI 1939 OPENBAAR SLACHTHUIS IN 1938 Gunstige financieele resultaten Het Koelhuis Reiniging afvalwater Het aantal slachtingen Gunstig financieel resultaat DRIEHUIS Aanrijding Werkloosheid „De Eendracht" op concours V.Z.V. 2 kampioen SANTPOORT HET PRIESTERFEEST VAN PASTOOR J. C. DE MOEL Een geschenk der parochianen MOOIE VANGST DE ORANJEFEESTEN GROOTE AANVOEREN VAN HARING VELSEN-NOORD DE WISSELPRIJS NAAR VELSEN IJMUIDEN Personalia NOG STEEDS NIET TERECHT Jubileum bij de Papierfabriek PROGRAMMA RADIO CENTRALE r Woensdag 26 Juli VERKEERSONGEVAL Werkboekjes rijtijdenwet UIT HET POLITIERAPPORT Bouwgrond in exploitatie R. K. Dam- en Schaakvereeniging „Gezellig Samenzijn" Ongeval V erkeersongeval Goedkoope trein Een mooie prijs „Dat heeft Heintje weer gedaan" BURGERLIJKE STAND Namen voor nieuwe straten WIJK AAN ZEE BENNEBROEK HILLEGOM OVERVEEN AGENDA Bioscopen 26 Jul* Bioscopen Apotheekdiensten ZAANDAM HALFWEG ZANDVOORT waren uitgevaren, en waarover wij het een en ander reeds hebben medegedeeld, is nog geen enkel bericht ontvangen. De politie heeft de zaak nog steeds in onder zoek. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat hier van vrijhciclsbcrooving sprake is. Aan het jaarverslag over 1938 van het open baar slachthuis en den keuringsdienst van vee en vleesch ontleenen wij de volgende bijzon derheden: Als gevolg van de gewoonte om het vee di rect na aankomst vanaf de veemarkten te slachten blijkt op Maandag en Dinsdag de be schikbare slachtruimte voor groot en klein vee onvoldoende te zijn. Begonnen werd met het maken van een plan tot het bouwen van een aparte slachthal voor klein vee en gelijktijdige vergrooting van de darmwasscherij. Van de 22 beschikbare koelcellen waren er slechts 4 gedurende het geheele jaar en 8 ge durende een deel van het jaar verhuurd. De meeste slagers zijn in de laatste jaren overgegaan tot aanschaffing van een automati sche koelcel in hun winkels, zoodat de behoef te om een cel in het slachthuis te huren steeds kleiner wordt. I De reiniging van het afvalwater geschiedde op bevredigende wijze. Tijdens de korte, maar hevige koude-periode in December van het ver slagjaar bleek het niet mogelijk, ondanks een behoorlijke afdekking met rietmatten de bas sins en borstels ijsvrij te houden Noodgedwongen is de installatie gedurende deze periode buiten bedrijf geweest. Het zuiveringsgebouwtje begint teekenen van verval te vertoonen. Uit economisch oogpunt bezien, aldus het verslag, verdient het aanbe veling om met restauratie en vernieuwing te wachten en de mogelijkheid onder het oog te zien van aansluiting op het rioolnet, zoodra de groote zuiveringsinstallatie voor de gemeen te gereed js. Het aantal slachtingen bedroeg 5152 in 1938 tegen 4827 in 1937, een vermeerdering dus van 325 of ruim 6 pet. Geslacht werden 1156 (v. j. 978) runderen, 1283 (1204) varkens boven 75 kg., 89 (87) var kens tot en met 75 kg., 192 (224) paarden bo ven 175 kg., 9 (3) paarden tot 175 kg., 189 (174) gras- of vette kalveren, 1139 (1241) nuchtere kalveren, 934 (736) schapen of lammeren, 28 (35) geiten of bokken, 21 (21) zoogenaamde huisslachtingen. Het grootere aantal slachtingen hield ver band met de verminderde hoeveelheid inge voerd vleesch uit andere gemeenten. De stijging van het aantal runderslachtingen betreft grootendeels zoogenaamde „dunne koeien", waarvan het vleesch voor een deel in een volksslagerij ter plaatse wordt verkocht. De rest wordt naar andere plaatsen uitgevoerd. In verband met de vrij hooge prijzen van nuchtere kalveren en paarden in 1938 zien. we een verplaatsing naar het goedkoopere scha- penvleesch.- Het aantal slachtingen van varkens is con stant gebleven. Er wordt nog steeds veel var- kensvleesch ingevoerd uit andere gemeenten. De oorzaak hiervan moet gezocht worden in de abnormaal hooge slachttarieven voor varkens. Een voorstel tot verlaging van verschillende ta rieven werd 27 October 1937 door den gemeen teraad goedgekeurd. De koninklijke goedkeuring werd evenwel aan dit raadsbesluit onthouden. In de gemeente Uitgeest, behoorend tot den keuringskring, werden geslacht: 89 runderen, 9 graskalveren, 327 nuchtere kalveren, 29 paar den 242 varkens en 185 schapen. Het aantal slachtingen in den keuringskring bedroeg 6033 stuks. De financieele tesultaten over 1938 zijn zeer gunstig te noemen. Ondanks de hooge uitgaven voor onderhoud van gebouwen bedroeg de net to-winst f 4677.welk bedrag in de gemeente kas werd gestort. Voor afschrijvingen was een bedrag van f 5915.12 beschikbaar. Aan huur en slachtgelden werd ontvangen f 25637.25; keurgelden ingevoerd vleesch f 5806.10: keurgelden Uitgeest f 1716.71 en koel cellen f 725.63. tegen Nereus 2 beslag weten te leggen op den hoogsten titel van haar afdeeling. De rust ging in met 1O-voorsprong voor Nereus 2, doch in de tweede helft wist VZV den gelijkmaker te scoren. Verder werd niet meer gedoelpunt en met dit gelijkspel behaalde VZV het kampioen schap. Toöneelavond Zondagavond werd door de Sint Jozefgezellen in samenwerking met de St. Michiels- en St. Jansknapen een tooneel- avond gegeven in de gymnastiekzaal aan de Schaepmanlaan. De zaal was overvol toen het podium werd betreden door den vice-praeses der Jozefge zellen tevens directeur der Kruisvaart, kape laan v. Pol, die den ouders hartelijk welkom heette. In 't bijzonder heette spr. nog welkom den oud-directeur, kapelaan Wrigster en pater Bonaventura (Th. Jorna). Na een goed gedeclameerde inleiding door een der Sint Jansteapen, kwamen zij gezamen lijk met hun leuke liedjes naar voren. Na de Sint Jansknapen kwamen de Sint Michielsknapen, die met hun studiouitzending van een bonten Zondagavond zorgde voor de vroolijke noot van dezen avond. Het R. K. V.- Kruisvaartorkest maakte met haar verschillende imitatie-instrumenten onder het spelen van een pittigen marsch een joyeuse entrée. Het optre den van Jozef Schmidt was aardig uitgebeeld. Het K. R. O.-orkest, de nieuwsberichten en de verschillende spreekbeurten werkten nog al flink op de lachspieren- en deden den avond slagen. Na de presenteering van de basseleer waarin deze zijn taak voor de Kruisvaartbeweging uit eenzette, volgde een tusschenspel van harmo- nicamuziek door een der leden van de Sint Jozef gezellen. Hierna werd overgegaan tot het tweede deel van den avond, het opvoeren van het detectivespel van Wim van Balkum. „De man met het lidteeken", regie kapelaan van Pol. De Sint Jozefgezellen maakten hier hun debuut en het was een goed debuut. Al met al was het een goede voorstelling, die aan de ouders en aan de leiding volop vol doening heeft geschonken. Op het Pontplein te Velsen heeft een aanrij ding plaats gehad tusschen een luxe-auto en een vrachtauto, tengevolge waarvan beide auto's ge ringe materieele schade bekwamen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De aanrijding ontstond, doordat de bestuurder van eerstge- noemden auto bij het draaien op den weg niet voldoende op het overige verkeer lette. Uit het overzicht der Gem. Arbeidsbeurs blijkt, dat het aantal ingeschreven werkzoekenden op Zaterdag j.l. 1634 bedroeg tegen 1669 in de week daaraan voorafgaande, en 1675 in de overeen komstige periode van het vorig jaar. 1105 per sonen waren geheel en 349 gedeeltelijk werk loos. 89 waren werkend en 91 werkzoekenden waren geplaatst in een gesubsidieerde werkver schaffing. Het aantal werkloozen daalde deze week met 35. De Harmonie „De Eendracht" heeft Zondag j.l. aan haar lauweren wederom een prachtig resultaat mogen toevoegen. Onder leiding van den directeur heeft men deelgenomen aan het muziekconcours, uitgeschreven door de"vereeni- ging „Eensgezindheid" te Hoenderloo. Met 420 punten wist „De Eendracht" beslag te leggen op den eersten prijs. Dit aantal pun ten was tevens het hoogste aantal punten van het concours. Voorts wist zij des avonds in den eerewedstrijd opnieuw beslag te leggen op een mooien prijs n.l. den hoogsten eereprijs in afd. A. „De Eendracht" kwam uit met als verplicht nummer „Lentemorgen" van R. v. d. Glas en als vrij nummer het mooie „Sigurd Jorsalfar van Grieg. In een aantrekkelijken strijd heeft het twee de zevental van VZV in den waterpolo-wedstrjjd R. K. Mnloschool. Examen Lingerie. 15 candidaten. Geslaagd de volgende leerlingen: M. Dam, R. v. d. Ende, J. Tromp, A. Uitendaal, G. v. Schie, N. Antonioli, N. Rutte, C- Witte- man, c. Duineveld, C. Molenkamp, J. v. d. Put te. T. Korthouwer, T. Roeper. Examen Costumlère: 8 candidaten. Geslaagd de leerlingen: M. Schoorl, M. de Hullu, A. v. d. poll, Th. Jore, M. Vink, Tr. v. d. Vlugt, St. Rutte, T. Roeper. Eigendomsrechten In Augustus 1936 had er ten behoeve van de ver-breeding van den Mid- denduinerweg een grondoverdracht plaats aan de gemeente. De grond, behoorende aan 't per ceel van den heer D. J. Smit, is door den land meter van het kadaster opnieuw gemeten. Vol gens deze metingen zouden er binnen de nieuw geplaatste afscheidingen gedeelten gemeente grond zijn komen te liggen en wel 3 c.A. en 25 c.A. Dientengevolge werd het perceel bij 't kadaster ten name gesteld van D. J. Smit voor noemd. als eigenaar, met als mede-eigenares de gemeente voor bovenbedoelde gedeelten. Of deze tenaamstelling juist is geweest, kan dezer zijds niet worden beoordeeld. Echter is het bezit van de oedoelde grondstrooken voor de ge meente van geen belang. B. en W. stellen der halve voor aan den tegenwoordigen eigenaar, mr. A. van der Hoeven te Rotterdam, tegen den prijs van f 1.te verkoopen alle rechten van eigendom als anderszins, welke de gemeente, eventueel kan doen gelden op dit perceel, zoodat dit geheel te zijnen name komt. Feestweek In de eerste week van Augustus zal hier ter plaatse weer de traditioneele feest week worden gehouden. In deze week valt dan ook tevens de vacantie der bouwvakarbeiders, zoodat deze dan ook kunnen genieten van wat er in deze zooal geboden zal worden. Op de dagen -2, 3, 4 en 5 Augustus zal op het bekende feestterrein gelegen aan de Hoofdstraat en Slaperdijk een kermis zijn, alwaar de nieuw ste attracties zullen worden opgesteld. Op Woensdag 2 Augustus wordt het feest in gezet met de zoo bekende Santpoorter ring- rijderij Deze ringrijderij zal weer worden ge houden in de Molenstraat en begint des mor gens te 9 uur voor deelnemers op de fiets. Daar na voor deelnemers op het losse paard en des middags met ingespannen tilbury. Het muziek korps „Wilhelmina" zal het geheel opluisteren. De prijzen die te bezichtigen zullen zijn in de garage Van Maarschalk zullen uitgereikt worden in hotel de Weijman. Op Donderdag 3 Augustus wordt dan net hoofdnummer van de feestweek gegeven, n.l. de korte baandraverij. Het bestuur is er door ijverig werken in ge slaagd van de autoriteiten toestemming te ver krijgen om deze harddraverij te houden op het nieuwe gedeelte van den Hagelingerweg. gelegen tusschen Kruidbergerweg de Kweekerslaan, hetgeen naar onze meening een prachtige ge legenheid hiervoor zal zijn. De start is bil den Kruidbergerweg. Door de Koninklijke Harddraven.ivereeniging is de hr. Commijs als starter aangewezen. Een geluidswagen zal op het terrein aanwezig zijn. Het bestuur heeft mooie prijzen beschikbaar gesteld, n.l. Ie prijs f300.-, 2e prijs f125.-, 3e prijs f50.—, 4e prijs f25.—, zoodat er om de prijzen wel geducht zal worden gestreden Al met al belooft het voor Santpoort een drukke weeh te worden. Hoewel de eigenlijke dag van de priesterwij ding zal zijn Woensdag 9 Augustus, ligt het in de bedoeling het feest te openen op Zaterdag avond 12 Augustus met een plechtig Lof. Op Zondag 13 Augustus vervalt de H. Mis van 11.30 uur. De plechtige Hoogmis zal dan zijn 10 uur. Ook de kinderen worden dus vroeg vervracht met de ouders. De parochianen kunnen dan onder de eerste twee H.H. Missen communi- ceeren. De officieele receptie is vastgesteld op half twee. Van twee tot drie uur is er gelegenheid voor allen om den jubilaris persoonlijk te felici- teeren. De receptie zal zijn in de Zusterschool: daarna zal (bij goed weer) in de open lucht de jeugd het priesterschap huldigen. Graal, Gezel len en Kruisvaart spelen tot slot het mooie spel van Henri Gheon: „Het gastmaal der kinderen" besloten met een danklof, eveneens in de open lucht. Dit alles zal zijn op de speelplaats; voor zitplaatsen en geluidversterking zal worden ge zorgd. 'Als stoffelijk blijk van waardeering stelt het feestcomité zich voor, een beeld aan te bieden voorstellende Maria van Lourdes, achter in de kerk te plaatsen. De stoomtrawler „Erin" wordt Vrijdag aan den afslag verwacht met 700 manden en 800 kistjes haring. Voor dezen tijd van het jaar is dit zeker een mooie vangst. Naar het bestuur der Ver. van Kennemer- laanbewoners ons mededeelt, zal tijdens de feestelijkheden van de komende blijde gebeur tenis, evenals vorig jaar, ook nu weer een ver lichting in de Kennemerlaan worden aange bracht door middel der Oranjelampjes. Voorts zal deze vereeniging nog een ander belangrijk feit feestelijk willen vieren, n.l. het doortrekken der Kennemerlaan op het Ooster- duinplein. Dit vraagstuk dat reeds een reeks van jaren op een oplossing wachtteTs thans in een beslissend stadium getreden. De boer derij van Braam is reeds geheel verdwenen en thans is een begin gemaakt met het vellen der meer dan 100 jaar oude fraaie iepeboomen. Tegen 1 Augustus moet volgens contract de grond gelijkvloers worden opgeleverd aan de ge meente. Met de bestrating zal dan direct een aanvang worden gemaakt, zoodat men hoopt, dat volgende maand nog een tweede en zeer belangrijke verbindingsweg tot stand zal ko men tusschen oud en nieuw IJmuiden. Het bestuur is voornemens, behoudens toe stemming der autoriteiten, deze gebeurtenis met een schitterend buurtfeest te herdenken. De aanvoer van haring door de trawlers is. de laatste dagen zeer ruim, waardoor ook de prijzen in niet onbelangrijke mate gedaald zijn- Heden waren aan den afslkg de stbomtrawlers „Ewald" met 850 m. haring en de „Delft" met 590 m. en 775 kistjes haring. Ook de motortrawler „Dirkje" had een vangst van ruim 400 manden haring. Het is te verwachten, dat spoedig de eerste haring in dit seizoen zal worden geëxporteerd.. De ströd om het zilveren doel in het S. V. A.- tournooi, welke Zondagavond te Assendelft werd gespeeld, is door I. E. V. met 41 gewonnen. Na afloop reikte de heer Trompert met enkele welgekozen woorden den wisselprijs voor de eerste maal aan I. E. V. uit met de aanmoedi ging om het kleinood op gepaste manier te verdedigen. Met een driewerf hoera voor S. V. A. kwam het einde van het eerste deel van het S. V. A.- tournooi. Voor het Mulo-diploma slaagden de dames H. Verkerk, G. Plak, B. Keyzer, L. Verduin en J. Peek, en de heeren: A. de Boer, D. J. Verhulst en S. v. d. Mey. Van de beide IJmuidenaren, die Woensdag 21 Juni met èen Zweedschen kotter ter visscherij Donderdag 27 Juli hoopt de heer R. Veenstra den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trac! bij de N.V. Ver. Kon. Papierfa brieken Van Gelder Zonen. Dezer dagen werd abusievelijk gemeld, dat Zaterdag 25 Juli de jubileumdag zou zijn. Programma I: Hilversum II. Programma II: Jaarsveld en Hilversum I. Programma 3: Keulen 8.00; Radio P. T. T. Nord 10.20; Ned. Brussel 12.20; Keulen 2.20; London Regional 3.20; Keulen 4.20; Ned. Brus sel 6.20; Fr. Brussel 7.05; Ned. Brussel 7.20; Keulen 7.35Fr. Brussel 8.50; Ned- Brussel 10.20; Fr. Brussel 10.30; Weenen pl.m. 10.50. Programma 4: Ned. Brussel 8 00; Radio P. T. T. Nord 9.20; Diversen of Gram.-muziek 9.50; London Regional 10.35; Droitwich 11.35; Lon don Regional 2.20; Droitwich 3.20; London Re gional 6.50; Droitwich 7.20; London Regional 8-35; Droitwich 9.20. Programma 5: 8.007.00 Diversen; 7.008.00 gramofoonplatenconcert. Dansmuziek: 1. Cheek to cheek, Harry Roy; 2. Georgia Medley, Nat Gonella; 3. Why dosn 't somebody tell me these things, Jac. Hylton; 4. While a cigarette was burning, Bert Ambrose; 5. You're as pretty as a picture. Billy Cotton; 6- While the tango moans. Elderado's Tango Band; 7. Caravan of dreams, Henry Hall; 8. Way back home, Irving Aaronson; 9. Live and love tonight, Dave Har- man; 10. Cinderella Sweetheart, Victor Sylves ter: 11. The Piccolino, Harry Roy; 12. Georgia Rockin' Chair, Nat Gonella; 13. Don't let that moon get away, Jack Hylton; 14. Two sleepy people, Bert Ambrose; 15. My Own, Billy Cot ton; 16. My Cavalier, pace doble, Elderado's Tango Band; 17. Here's to you and love, Henry Hall; 18 Kiss me goodnight, Henry King; 19. A day without you. Dave Harman; 20. Is that the way to treat a sweetheart, Victor Sylvester; 8.00—12.00 Diversen. Aan den Strandweg reed gisterenmiddag 'n groep kampeerders op weg naar het strand. Een hond die plotseling den weg overstak werd door een der fietsers overreden met het gevolg, dat de fietser de macht over z'n stuur kwijt raakte en daardoor 5 reisgenooten eveneens in zijn val meesleurde. Bij deze algemeene valpartij be kwamen twee dames vrij ernstige snijwonden aan de beenen, terwijl de overigen schaafwon den opliepen. Een tweetal fietsen werden vrij ernstig beschadigd. Door leden van de E. H. B. O. werden de slachtoffers verbonden. hoofdwonde werd zij in een nabijgelegen woning binnengebracht alwaar medische hulp spoedig verscheen. De dame kon op eigen gelegenheid haar woning aan den Velserduinweg bereiken. Haar rijwiel werd ernstig beschadigd. Op 13 Augustus a.s. treedt in werking de Rij tijdenwet. De ingevolge deze wet aan te schaf fen werkboekjes zijn eerst op dien datum, dus 13 Augustus, verkrijgbaar aan de 6e Afdeeling van het Stadhuis (Bureau Bevolking). Rijbewijs en eventueel Rustdagkaart meenemen. In de Willebrordstraat hoek Ratelstraat te IJmuiden-Oost had gisteravond een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto en een motor rijwiel en is vermoedelijk ontstaan doordat de richtingsaanwijzer van den auto niet zichtbaar was. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats en het motorrijwiel werd aan de voorzijde bescha digd. Bij den gesloten spoorwegovergang aan den Grooten Hout- of Koningsweg te Velsen-Noord is gistermiddag een vrachtauto tegen een bak fiets gereden, waardoor dit voertuig aan de ach terzijde werd ingedrukt. Op den Driehuizerkerkweg te Velsen plaatste een vischhandelaar een rijwiel tegen een haag. Bij het passeeren van twee auto's ter plaatse werd dit rijwiel aangereden en ernstig bescha digd, terwijl de bestuurder van den auto is doorgereden. B. en W. stellen den raad voor aan P. J. A. v. d. Brink te Santpoort de gevraagde mede werking te verleenen voor het als bouwterrein in exploitatie brengen van de gronden, liggen de tusschen den Bloemendaalscheweg en dr. Van Dalenlaan, ten noorden van de Zinnevelt- laan aldaar. Volgens het exploitatieplan zal worden aangelegd de Rusbugerlaan. Uitslag 2e ronde persoonlijk kampioenschap van „Groot Velsen". Ie klas, afd. dammen: N. Nanne—P. v. Buuren 0—2 B. Gjertsen—Chr. Bakker afgebr. L. Haver—Th. Kloes 2—0 P. Balm—P. Heilig uitgesteld 2e klas: J. RobbenR. Zoontjes 11 W. v. Lier—R. Rolvink 0—2 le klas, afd. schaken: R. Visser—R. Angermann V2—V2 IJ. Deden—M. Bijwaard 0—1 A. de BruinJ. de Beer 10 A. Lieuwers—H. v. d. Plas uitgesteld H. Verwey—IJ. Deden 1—0 2e klas: G. v. d. Stoop—P. Spanjaard 0—1 G. OuwerkerkC. Hageman 01 A. KlaverG. Bakker 01 J. v. d. Bos—G. Haver 0—1 M. MaquinéG. v. d. Stoop 10 P. SpanjaardP. Stam uitgesteld HooglandP. v. Deyzen 10 Afdeeling Schaken. Eindstand clubcompetitie seizoen 19381939. 1. kampioen R. Angermann 20 gespeeld 17% punt; 2. IJ. Deden idem 17 pnt.; 3. J. de Beer idem 15 pnt.; 4. G. Haver idem 14 pnt.; 5. M. C. Maquiné idem 12 pnt.; 6. A. Klaver idem 10 pnt.; 7. G. Ouwerkerk idem 9 pnt.; 8. J. C. v. d. Bos idem 6 pnt.; 9. H. v. Geldorp 4% pnt.; 10. G. v. Rixel idem 2 pnt.; 11. P. Schol idem 2 pnt. Topscore bondscomp. 19381939 IJ. Deden 3% punt. '■<«-• I V-.-s-M -r f. K :\1 Een ciekknecht van ae waterschuit van den heer Kruger kreeg een klap met den slinger van een handlier, waardoor hij een ernstige enkelfractuur opliep. Het slachtoffer viel neer en kon niet meer opstaan. Nadat de heer Bakker van het Roode Kruis eerste hulp had verleend, werd hü per taxi naar heir St. Anthonfus Ziekenhuis vervoerd. Op den Zeeweg hoek Kalverstraat had een aanrijding plaats tusschen een wielrijdster en een automobilist. De 26-jarige mej. H. L. kwam tengevolge van het niet voldoende rechts hou den in aanraking met den luxe-auto van de Fa. B. uit Beverwijk. Met een bloedende inzending voor de Lux Toilet Zee Prijsvraag be kroond te zien mét een prijs, bestaande uit een fraai goud-plaqué 15 rubis Anker dameshorloge. Wij vestigen speciaal de aandacht van onze lezers op de advertentie, voorkomende in dit blad, aangaande den goedkoopen trein op de Dinsdagen t.m. 29 Augustus. Hét doet ons veel genoegen te kunnen vermel den, dat éen lezeres van ons blad, mevr. E. ae Vries, Haarlem, zoo gelukkig is geweest om haar Van af Vrijdag 28 tot en met Zondag 30 Juu komt de populaire artiste Henriëtte Davids met haar gezelschap in het Gem. Concertgebouw alhier met de cabaret-revue „Dat heeft Heintje weer gedaan". Het succes, dat deze revue in den lande gehad heeft is zéér groot en velen hebben onlangs door middel van de radio geno ten van den gezonden humor en de rake in- en uitvallen van Heintje Davids. Henriëtte Davids wordt omringd door eer keurtroepje medewerkers, in het bijzonder mag hier de bekende componist John Brookhause mc. Carthy vermeld worden. Wie eens hartelijk wil lachen, weet nu den weg. Geboren: 23 Juli: W. J. M. van der Linde— Meeuwig, z. 24 Juli: M. J. van BoekeiSteen, z. 25 Juli; R. Fr .nken—Uiterwaal, z. 24 Juli: A. J. M. Leising—Zedel, d. C. G. E. WolfGouwenberg, d. 23 Juli: W. W. van HaarlemTreffers, d. 25 Juli: J. E. Koene- koopKors, z. 23 Juli: E. F. E. van Baak— Lohmann, z. 22 Juli; A. R. Wassenberg— Besseling, d. 23 Juli: Ch. C. Bangerd-Tim mer, z. Ondertrouwd: 24 Juli: J. H. S. Horstman en J. Th. Hoenderdos J. F. Roosen en J. Wou denberg C. Broekhuizen en M. J. Kolderie. Overleden: 22 Juli: J. C. Droste, 69 jaar, Twijnderslaan 24 Juli: H. A. den Otter, 63 j., Bakenessergracht 23 Juli: H. J. van Teunen- broek, ri jaar, Haitsma Mulierstr. 2'4 Juli: D., 9 dagen, z. van J. Top, Hazepaterslaan 23' Juli: A. Boelaard—Visbeen, 57 jaar, Barba- rossastraat. Het Katholicisme kan zijn goddelijke zending in deze wereld niet vol ledig ontplooien zonder Universi teiten. Het is daarom plicht van lederen katholiek zijn eigen Universiteit naar ver mogen te steunen. Voor de ten Zuiden van de Burgemeester Rambohnetlaan geprojecteerde straten en plei nen hebben B. en W. de volgende namen voor gesteld: Fahrenheitstraat, Réaumurstiaat, Cel- ciusstraat, Ampèrestraat, Röntgenstraat en Röntgenplein, Archimedesstraat, Galvanistraat, Laurens Jansz. Kosterstraat en plein, Jan van der Heijdenstraat, Franklinstraat, Kepplerstraat en Van Musschenbroekstraat. De nieuwe pastoor Als opvolger van wijier, pastoor L. Th. M. Snelders heeft Z. H. Exc. de Bisschop tot pastoor te Wijk aan Zee be noemd den weleerw. heer W J. J. M. v. d Berg, kapelaan te Vlaardingen. De nieuwe pastoor heeft reeds eerder in deze omgeving gearbeid. Van 6 Augustus 1920 tot 12 September 1924 was hij kapelaan in de paro chie van O. L. Vrouw van Goeden Raad te Beverwijk. Bezichtiging schoolwerk Zondag werd in de R.K. meisjesschool de jaarlijksche tentoon stelling gehouden van het hand- en naaiwerk dat in dit leerjaar door de kinderen was ge maakt. In de eetzaal waren op tafeltjes en langs de wanden deze werkjes in klasvolgorde opgesteld. Daardoor kon in een oogenblik ieder het werk van zijn eigen kind vinden, terwijl de eerw. zus ter welwillend een ieder inlichtingen gaf. Ook was te bezichtigen het mooie werk der Fröbel en Montessori-school. In beide lokalen kreeg men een volledig overzicht hoe de kinderen worden klaargemaakt om straks in de groote school te worden ondergebracht. Vele moeders en te weinig vaders hebben een bezoek aan de school gebracht. Burgerlijke stand. Geboren: Jan. z. v. J Peet en J. Affourtit; Cornelis An toon, z. v, P. M. Janse en J. Joziasse; Helena, d. v. A Bonsing en H. Schipper; Belia, d. v. M. van der Stelt en M. de Graaf; Johanna Cornelia Maria d. v. C. J. den Hollander en A. J. Weijers. Ondertrouwd: J. C. van Stein en J. M. Kop per; A. M. van der Burgh en A. van Lunteren; L. P. van der Lans en M. van Rooden; C. J. M. Caspers en A. J. de Mooij. Getrouwd: N. J. van der Vliet en P. Broek hof; L. A. van Ast en J. Branse; J. Vreeken en H. van Hal; S. Nieuwenhuis en M. C. Geljon: J. Huisman en H. Schoneveld. R.K.S.V. „Concordia" Deze vereeniging zal haar jaarvergadering houden, Vrijdag a.s. des avonds om 8.30 uur in den R.K. Volksbond al hier. De agenda vermeldt o.m. bestuursverkie zing van 4 leden. Tentoonstelling en Vlaamsche kermis in de Mariaschool. De tentoonstelling van werk stukken, bestaande uit hand- en naaiwerk en vervaardigd door de leerlingen der Mariaschool aan den Korten Zijlweg, zoomede de Vlaamsche Kermis, georganiseerd door de Meisjes-Jeugd beweging op de speelplaats aldaar, zijn beide een succes geworden. Zondag was de 'belangstelling van ouders en belangstellenden buitengewoon groot. De tentoonstelling was voor de ouders vooral een mooie gelegenheid om de vorderingen van hun kinderen te kunnen waarnemen. De eer waarde Zusters hebben dan ook veel lof gehoord over het vervaardigde. De expositie op de afdeeling „Handenarbeid" welke onder leiding van mejuffr. M. Beer staat, gaf ook mooi en nuttig werk te zien en trok aller aandacht en de arbeid van de fröbeltjes kwam dit jaar voor 't eerst voor den dag en werd natuurlijk volop geprezen. Ten slotte boden de attracties op de „Vlaam sche Kermis" aan klein en groot een genoeg lijken middag en ook hier viel over belangstel ling niet te klagen. De echte kermisdrukte bij de diverse stands bracht vele dubbeltjes in het laatje van de jeugdvereeniging. In dubbel opzicht kan dus van een geslaagden dag gesproken worden. Groote Kerk: Orgelbespeling 8.15 en 9-15 u' Rembrandt: Snip en Snap-revue, 2.30, 7 en 915 uur (alle leeftijden). Cinema; „Kbm je ook op de races" en avonturen van Bill Peck", 8 uur alle lee* den). ,,Ons Prinsesje loopt", 106 uur. Luxor: „Ons Prinsesje loopt", 102 u-I meisje uit het verre Westen", 230, 7 en 9- uur (alle leeftijden). Frans Hals: 50 min.-programma, 10—1 uu „100 mannén en een meisje", 7 en 9.15 u (alle leeftijden). Gebouw St. Bavo: „De Landbouw", 8 uur, Proza, 8 uur; Dames St. Caecilia, 8 uur. Raadzaal Prinsenhof: Gemeenteraad, 2 u Rembrandt: Snip en Snap-revue, 2.30, 7 en 9.15 uur (alle leeftijden). Cinema; „Kom je ook op de races" en avonturen van Bill Peck", 8 uur (alle leef 0 den). „Ons Prinsesje loopt", 106 uur. Luxor: „Ons Prinsesje loopt", 102 u.; meisje uit het verre Westen", 2.30, 7 en uur (alle leeftijden). Frans Hals: 50 min.-programma, 10—1 uu „100 mannen en een meisje", 7 en 9.15 u De Zondags- en avonddiensten der apothek^ 2iullen tot en met Vrijdagavond worden waa genomen door; Th. Klinkhamer, Koninginne- weg 69; Grijseels en Van Hees, L. Veerstraa 14; Frans Hals-apotheek, Fr. Halsplein 1- Steeds geopend zijn; C. E. Schotman, Bm- nenweg 206—208; Elswout-apotheek, Bloemen* daalscheweg 341; apotheek Aerdenhout Zand voortschelaan, tel. 26772; Heemsteedsche AP theek, Binnenweg 98, tel. 28197; de Bloemen daalsche Apotheek, Bloemendaalscheweg 8 tël. 22181. Zaan. Naar aanleiding hiervan werd het twee tal opnieuw in arrest gesteld, daar bleek, "8 de inbrekerswerktuigen precies pasten in voegen van het onderhanden genomen zijnd Koogsche huis. Een der verdachten heeft inmiddels een be kentenis afgelegd. De komende Oranjefeesten. De beide Oram jevereenjgingen te Zaandam hebben besloten Oranje-festiviteiten in de maand Augustus z°°* danig te organiseeren, dat Zaandam ten opzien* te van andere plaatsen in ons land, evenals di bij vorige gelegenheden is gebeurd, zeker nis ten achter zal komen. Met de „Vereenigde Haagsche Spelers" men overeengekomen, dat den vooravond va den verjaardag van onze Vorstin, dus 30 AUs» op het Z. F. C.-veld, het historisch spel: „B1 het leven dér Oranjes", onder regie van van der Linden vertolkt zal worden. De „Vereenigdg, Haagsche Spelers" hebbe door de sublieme vertolking vltó mVnistorise stuk in tal van plaatsen een ongekend succe geoogst. Uit' de geschiedenis van de Oranje»'* heeft men een viertal belangrijke grepen Se' haald en dit tezamen tot één historisch sPe vereenigd. Verder worden door de besturen der OranJ6* vereenigingen de noodige voorbereidingen ge* troffen, om de a.s. blijde gebeurtenis op feeste' lijke wijze te herdenken, terwijl de festiviteite besloten zullen worden met het afsteken va een groot vuurwerk. R.K. Zwemverecn. „Orka". Dondterdag- avond a.s. organiseert de R.K. Zwemvereeni- ging „Orka" haar wedstrijden voor de jeugd. Op de scholen is de gelegenheid tot inschrij ving reecis opengesteld. Zoowel jongens als meisjes kunnen aan de wedstrijden deelnemen. Er zal gezwommen Worden over een afstand van 25 M. Niet alleen de schooljeugd maar ook de oudere mogen meedoen. Er is ook een wed strijd met hindernissen, dus zij, die niet te snel kunnen zwemmen, kunnen aan dit num mer meedoen. De wedstrijden beginnen precies om 8 uur. Belangstellenden hebben gratis toegang tot het zwembad. Ook kunnen inschrijvingen plaats vinden bij den heer B. Karskens, Heyerman- straat 117. Verdacht van verduistering. Verdacht van verduistering van een radio-toestel heeft de politie Zaterdagavond een 32-jarige Zaandam mer gearresteerd. In het voorjaar had ver dachte in Zaandam een radio-toestel op afbe taling gekocht, maar de betalingstermijnen werden gestaakt, waarna de radio-liefhebber met het toestel naar "Amsterdam verdween. Eerst na eenige maanden kwam de man in Zaandam terug, waarna de politie hem reeds spoedig inrekende. Eindelek de waarheid. De politie heeft de hand gelegd op een tweetal personen, verdacht van diefstal te Koog aan den Zaan. Voor pl.m. 10 dagen terug hield de recherche een tweetal verdachte personen aan, die bij fouilleering in het bezit bleken te zijn van inbrekerswerktui gen. Een bericht van een gepleegde inbraak kwam toen niet binnen, waarna het tweetal op vrije voeten werd gesteld. Thans kwam aan het licht, dat tijdens afwezigheid der inwoners ,was ingebroken in een woning te Koog aan den Kostelooze Rij wielbelastingmerken Dins_ dag 2'5 Juli en Vrijdag 4 Augustus a.s. telken» der avonds van 79 uur houdt de dienstgeie der der belastingen, Kanaalweg 6, Halfweg zitting te zijnen huize om de aanvragen va_j kostelooze rijwielbelastingme'rken in ontvang» te nemen. Personalia Onze plaatsgenoot, de heer jo* han S. Otten slaagde voor het staatsexam piano M. O. theoretisch gedeelte. Voor stuurmansleerling slaagden aan de 2 vaartschool uit Den Helder E. Beels uit Aerde hout tfn C. van Eunen uit Zandvoort. Groot Badhuis Woensdagmiddag a.s. in de palmzaal van Groot Badhuis een sPec'ur. kindervoorstelling georganiseerd te twee Vertoond zullen worden een oud-Hollands poppenkast, goochelen, tooneelstukjes enz. Het geheel staat onder leiding van Lot'te Alex Wins.. Dit vermakelijk en hoogstaand deramusement zal door de jeugdige bade „Li" zeker op prijs gesteld worden. Er worden )(j enboven nog twee prijzen beschikbaar 8eS.on- door de directie van Groot Badhuis voor de J gen of 't meisje, dat zelf iets aardigs doet, een liedje zingt, een stukje piano speelt, raadsel opgeeft of iets dergelijks. Bridge-drive. Voor de Bridge - drive Donderdag 27 Juli a.s. in de bovenzaal va" villon „Riche" bestaat reeds flinke belang»^ ling. De drive, te organiseeren door de Vere g ging voor Vreemdelingenverkeer, vangt om uur aan en staat onder leiding van den he o0g van Groeningen. Deelnemerskaarten zijn verkrijgbaar bij het Informatiebureau van gg V.V.V-, A. van Groeningen, Brederodestraa Zandvoort en Sigarenmagazijn J. A. G- P°° Willems, Kruisweg 1, Haarlem. co* Oranjevreugd. Alhier is gevormd her mité „Oranjevreugd", dat zich ten doe vreugde te brengen in de gezinnen van „eti' tige Zandvoortsche kraamvrouwen ter ge „ik heid van de a.s. blijde gebeurtenis in het selijk gezin. Geldelijke bijdragen, babyg ^ti- welken vorm ook, worden gaarne aangeh Alles kan bezorgd worden bij een der dam® ctl, onderstaand comité: Mevr. W. L. van fr^r-* Brederodestraat 77; Mevr. S. Attema, ^gis, verblijf. Brederodestraat 125: Mej. .^e' Kerkstraat 31; Mevr. A. Cense, Zandvoord g9- laan 44; Mej. H. Dekker. Groote Krocht Mevr. M. Frank, dr. Joh. Metzgerstr. 82pe C. Gefke, Hoogeweg 6; Mevr F. I. de Gree Wittstraat 1; Mevr. G. Keur, van Ostade 22; Mevr. J. Koning, Bakkerstraat 2; Me J. van der Mile, Marnixstraat 10; Mevr. pT,e(rerS- Reijinga. Wilhelminaweg 17; Mevr. C. p0st- Westerparkstraat 11; Mevr. D. Tromp, 5; straat 1; Mevr. M. van der Veld, Kruissti gp Mevr. P. van der Vloed, Wilhelminaweg Mevr. A. van der Waals. Oostemarkstraat

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2