Kooken of vuuK New-Yorksche Beurs I DONDERDAG 27 JULI 1939 Spaansche generaals toch in verzet? Officieel communiqué ontkent waarheid der geruchten Mededeeling door de ambas sade te Parijs Butler over toestand te Danzig Lipinski verbaasd over acte van beschuldiging Tsjechen-deportatie op groote schaal Uitgebreid plan zou reeds zijn uitgewerkt DE NIEUWE VERKEERSBORDEN Maart 1939 K. N. A. C. Vele jachten op weg naar Luik Spaansche Bank krijgt goud terug Uitspraak van Parijsche rechtbank over gedeponeerde waarden Berlijn verduisterd Oefeningen in Engeland volgen spoedig Bouwvakarbeiders der V. S. in één organisatie De transatlantische postdiensten Duitsche televisie gaat beginnen De geruchten rondom Farley en Roosevelt Onderzoek betreffende Draxler gesloten GOLDNER VRIJGELATEN SLEEPBOOT TE WATER GELATEN Bestemd voor Balikpappan FAILLISSEMENTEN Na aarzelende stemming volgde herstel; slot op het hoogste punt. AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 26 Juli WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT STOOMVAARTLIJNEN Clearingkoersen ST. JEAN DE LUZ, 26 Juli (Reuter). On danks officieele ontkenningen te Burgos zijn, naar men gelooft, vier Spaansche ge neraals: Queipo de Llano, Yague, Solchaga en Aranda betrokken bij een agitatie tegen de falanxisten. Deze vier generaals, die on langs bezoeken brachten aan Duitschland en Italië, hebben, naar gemeld wordt, in een te Valencia verleend interview, verklaard er van overtuigd te zijn, dat Spanje geen Hitleriaansche of fascistische instellingen kan copieeren. Het verluidt, dat de aandrang van Ciano. tijdens zijn jongste bezoek aan Spanje, om overeenstemming tot stand te brengen met de Spaansche monarchisten tot resultaat heeft ge had, dat dezen zich thans definitief tegen de actie der falanx hebben gekeerd. Het wordt hier waarschijnlijk geacht, dat Mussolini het aftreden heeft geëischt van de Llano en andere generaals, en het ontslag van redacteuren van het te Sevilla uitkomende dagblad ABC en van andere kranten. De Spaansche autoriteiten te Irun hebben vandaag naar Frankrijk gezon den nieuwsbladen tegengehouden., De Spaansche ambassade te Parijs publiceert een communiqué, waarin de publicatie van be richten en mededeelingen, welke „van allen grond ontbloot waren", over den toestand in Spanje wordt betreurd. Aan het communiqué wordt toegevoegd" „Noch politieke meeningsverschillen, noch riva liteiten, noch internationale invloeden doen zich voor. Zij, die speculeeren op een denkbeel öige verdeeldheid in Spanje ten aanzien van de binnenlandsche, en vooral de buitenlandsche politiek, vergissen zich ernstig, zooals zij zich ook vergisten over den afloop van den oorlog. Spanje is vereenigd rond generaal Franco, zoo als het zelden in zijn geschiedenis was." LONDEN, 26 Juli (Havas). In het Lager huis heeft een afgevaardigde gevraagd of de regeering wist, dat de nationaal-socia- listische troepen te Danzig voort blijven gaan met het versterken der stad. Butler antwoordde: „Hoewel er zekere Duitsche voorbereidingen zijn getroffen, geven de door Lord Halifax ontvangen inlichtingen op het oogenblik geen aanleiding om den toestand met een al te groote ongerustheid te bezien." Naar Havas uit Danzig verneemt is de Pool- sche douane-inspecteur Lipinski, die op 10 Juni werd gearresteerd, verdacht van spionnage en poging tot ontvoering van twee S.A.-mannen. Woensdag in kennis gesteld van de acte van beschuldiging. Tot zijn verwondering vond hij daarin geen spoor van de twee genoemde be schuldigingen. Slechts wordt hem verweten vijandige kreten aan het adres van het natio- naal-socialistisch regime te Danzig te hebben geuit. Uit Warschau wordt door Havas bericht, dat de Poolsche autoriteiten de verspreiding van vijf Duitsche bladen, waaronder de „Deutsche Allgemeine Zeitung" en het „Neues Wiener Tageblatt", die de laatste dagen een zeer felle anti-Poolsche campagne hadden gevoerd, ver boden hebben. PARIJS, 26 Juli (Havas) Het „Petit Journal" meldt uit Praag, dat met mede werking van vertegenwoordigers van het leger en de Gestapo een plan is opgesteld voor deportatie op groote schaal van de Tsjechische mannen. Men heeft een voor- loopig cijfer vastgesteld van 1.750.000 va lide mannen. Het blad voegt hieraan de volgende bijzonderheden toe: „Terstond na de algemeene mobilisatie moet de eerste zone, die van Praag, Pilsen, Moravisch Ostrawa en het steenkolengebied van Silezië 750.000 man leveren. De andere vier zones le veren een millioen gedurende de twee volgende weken. In de steenkolenmijnen in het Ruhr- gebied zullen 500.000 Tsjechen worden gebruikt, voor wegwerken 250.000 en 200 000 in het land bouwgebied van Silezië. Reeds thans worden, al naar gelang van de behoeften van Duitsch land duizenden Tsjechische arbeiders in ploe gen uitgevoerd en te werk gesteld bij onder nemingen, die hen gebruiken, zonder dat zij het recht hebben zich te verplaaten. A Rood Oranje Blauw Geel Verboden voor voetgangers Einde voorrang Kenteeken rijden met aanhangwagen Rood Blauw Gesloten voor wagens, rij- en trekdieren en vee en voet gangers Blauw Stopverbod voor den rechter helft van den weg lauw Bord autoweg gesloten voor wagens, rijwielen enz. Stopverbod op hoofdrijbaan) Inrijden paral lelweg in beide richtingen toegestaan Blauw Aanduiding weg binnen bebouwde kom waar max. snel heidsgebod niet geldt ANTWERPEN, 26 Juli (Belga) Op het eerste traject van den kruistocht van het „Gouden Paviljoen", een vloot van een hon derdtal Belgische en buitenlandsche jachten, die ter gelegenheid van de onthulling van het standbeeld van Koning Albert naar Luik zullen varen, heeft men met slecht weer te kampen gehad. Niettemin waren omstreeks den middag ongeveer 20 jachten te Antwerpen aangeko men, waaronder vele Nederlandsche en eenige Engeische. Fransche en Engeische jachten hebben, ver rast door het slechte weer, een toevlucht moe ten zoeken te Calais, Oostende en Temeuzen. Morgen varen de schepen door naar Luik. PARIJS, 26 Juli (Reuter). De Parijsche rechtbank heeft beslist, dat het Spaansche goud, dat de republikeinen indertijd bij de Fransche Bank hadden gedeponeerd, naar de Spaansche Bank teruggezonden moet worden. BERLIJN, 26 Juli (D.N.B.) In Groot-Berlijn heeft men Woensdagavond de aangekondigde luchtbeschermingsoefening gehouden. Even voor zevenen gaven de sirenes het alarmsignaal waarop de straten in weinige oogenblikken leeg waren. De voorbijgangers hadden zich naar de schuilplaatsen begeven en het verkeer stond geheel stil. Boven de stad verschenen escadril les, die door het afweergeschut onder vuur werden genomen. Te acht uur werd het sig naal „Alles veilig" gegeven. Berlijn blijft echter den geheelen nacht verduisterd. Naar Havas uit Londen bericht zullen in den nacht van 9 op 10 Augustus tusschen midder nacht en 4 uur des ochtends in het district Londen en ook in midden-, Oost- en Zuid- Engeland de grootste luchtbeschermingsoefe- ningen worden gehouden, die ooit in Engeland georganiseerd zijn. In totaal zullen 28 graaf schappen en districten verduisterd worden. WASHINGTON, 26 Juli John L. Lewis, de voorzitter van het „Congress of Industrial Or ganisation", beeft gisterenavond de oprichting bekend gemaakt van het „United Construction Workers Organizing Committee", ten doel heb bende alle arbeiders in de bouwvakken te ver eenigen in één organisatie, onverschillig welk onderdeel van het vak zij uitoefenen. LONDEN, 26 Juli (Reuter). De postmaster- general deelt mede dat met ingang van 5 Augustus een wekelijksche Britsche lucht- dienst zal worden ingesteld op de lijn South amptonBotwoodMontrealNew York. Er zullen twee directe wekelijksche luchtpost diensten op Noord-Amerika zijn, een Engei sche en een Amerikaansche. BERLIJN, 26 Juli (D.N.B.)De voorbereiden de werkzaamheden voor de televisie-uitzendin gen zijn thans gereed. De Duitsche rijkspost heeft de televisie thans vrijgegeven. Radio luisteraars kunnen voorloopig zonder verhooging van lasten de uitzendingen van den televisie zender Berlijn-Witzleben thuis ontvangen. De Duitsche rijkspost heeft reeds een aanvang ge maakt met den aanleg van een uitgebreid televisiekabelnet. WASHINGTON, 26 Juli President Roose velt heeft de berichten als zou de kem van de New Deal onder aanvoering van Thomas G. Corcoran er naar streven James A. Farley tot aftreden te nopen als voorzitter van het demo cratische nationale comité bestempeld als on zin. Tevens sprak de president tegen, dat Farley zou aftreden als minister van Posterijen. Roo sevelt maakte deze opmerkingen in een pers conferentie na zijn terugkeer van Hydepark, waar hij met Farley een bespreking heeft ge had, welke, in tegenstelling tot desbetreffende geruchten, in het geheel niet tot een breuk in hun elfjarige politieke samenwerking schijnt ge leid te hebben. Heden vertrekt Farley op een vacantiereis van zeven weken naar Europa. In antwoord op een vraag, of hü iets had mede te deelen be treffende het gerucht, dat Corcoran en andere extreme aanhangers van de New Deal pogingen in het werk stellen om een eind te maken aan Farley's voorzitterschap van de nationale orga nisatie, antwoordde Roosevelt: „Onzin", en hij vofegde er aan toe, dat Farley ook wanneer hij terugkeert van zijn Europeesche reis stellig nog minister van Posterijen zal zijn. WEENEN, 26 Juli (Havas). Het gerechtelijk onderzoek tegen Ludwig Draxler, die minister van Financiën is geweest onder de regeering van Schuschnigg, is thans gesloten. Draxler zal na de vacantie, d.w.z, na 15 September, ver schijnen voor het gerecht te Weenen, beschul digd van afpersing. In het begin van het najaar zal ook de zaak tegen Ludwig, oud-chef van den regeeringspers- dienst behandeld worden. JERUZALEM, 26 Juli (Reuter). Gerald Gold- ner, de Amerikaansche geestelijke, die verleden week Woensdag nabij de Doode Zee door een troep Arabische bandieten was ontvoerd, is thans door zijn ontvoerders vrijgelaten, nadat een losgeld van 500 was betaald. Hij is goed en wel te Jeruzalem teruggekeerd. Zooals men weet was Goldner samen met zijn vader gevangen genomen. De bandieten lieten Goldner senior echter vrij om den eisch van een losgeld over te brengen. Politie en militaire autoriteiten hebben niet ingegrepen om het le ven van den gevangene niet in gevaar te bren gen. Op een der hellingen van de N.V. De Arn- hemsche Stoomsleephelling Maatschappij werd met goed gevolg te water gelaten de kortstraal- buis motorslespboot, bouwno. 275, de tweede van een serie van drie sleepbooten, in aanbouw voor rekening van de Bataafsche Petroleum Maatschappij te 's-Gravenhage. De hoofdafmetingen zijn 14.25 x 4 x 1.70 M. en het schip is voorzien van een 100 APK. 2-cy- linder tweetact Kromhout Dieselrpotor en van twee tunnels en een kortstraalbuis. Deze sleepbooten, die bestemd zijn voor Balikpappan, werden gebouwd volgens ontwerp en onder toezicht van het Expertise- en Inge nieursbureau Van Helden, Schippers Nobels te Rotterdam en zullen per vrachtschip naar Ned. Indië worden getransporteerd. Opgegeven door v. d. Graaf eru Co. N.V. Afd. Handelsinformaties Failliet verklaard: 24 Juli: H. Wodka, koopman, wonende te Am- by, Hoofdstraat 34. R.c. mr. Schillings, cur. mr. Schreinemacher, te Maastricht. J. A. A. Jennekens, handelaar in wasch- machines, wonende te Air.'by. R.c. mr. Ruland, curator mr. Stroom, Maastricht. J. H. Heijnen, winkelier, wonende te Maas tricht, St. Maarsenslaan 43 b, in koloniale waren, fijne vleeschwaren. R.c. mr. Van Door- ninck, curator mr. Sanders, Maastricht. J. Dauteenberg. caféhouder, wonende te Brunssum, aan het Lindeplein 10. R.c. mr. Petit, curator mr. H. Spauweni. Brunssum'. J. W. Moors, groentenhandelaar, wonende te Kerkrade, aan de Holzstraat 30. R.c. mr. Gadiot, curator mr. Onland, Heerlen. J. SmeetsVossen, koopman in hout en bouwmaterialen, wonende te Valkenburg. R.c. mr. Hustinx, curator mr. Godfries, Maastricht'. Fr. Schouten, wonende te Maastricht, aan de Kleine Staat no. 16, houthandelaar. R.c. mr. tl# v< geldt hé \ook in bösct 1 aanzien van bk enwpwwien aanzien van vn NEW YORK, 26 Juli (Part.) Wallstreet scheen de reactie van gisteren heden bij ope ning weer te boven te zijn en de stemming kon goed prijshoudend worden genoemd. Daar bet nieuws uit het bedrijfsleven over het algemeen van gunstige strekking bleef en de resultaten van de U.S. Steel, alsmede van de Shell Union over het tweede kwartaal, hoewel zeker nog niet bevredigend, toch meevielen, bleek er op het lagere koerspeil nieuwe kooplust te zijn ontstaan als gevolg waarvan de openingskoer sen meerendeels fractioneele verbeteringen te zien gaven, al was de markt aanvankelijk eenigszins onregelmatig. Staalwaarden, koper fondsen, automobielaandeelen, chemische waar den en vliegtuigfondsen lagen zelfs vrij vast in de markt. De vrees, die de vorige dagen de markt ongunstig beïnvloed had, dat aan de regeeringsuitgaven binnen niet al te langen tijd een einde zal komen en dat daarmede een flinke stimulans aan het bedrijfsleven zou ont vallen, was heden verminderd, nu de geruchten over oneenigheid tusschen Roosevelt en Farley, welke tot de verwachting hadden geleid, dat Roosevelt zich niet voor een derde ambtsperi ode beschikbaar zou stellen, door den President zijn tegengesproken, waardoor dus de kans, dat Roosevelt zich niet voor de derde maal candi- daat zal stellen, in elk geval niet als volko men uitgesloten moet worden beschouwd, al staat hieromtrent met zekerheid ook nu nog niets vast. Hoewel Wallstreet sterk gekant is tegen de New Deal politiek van den President en de groote regeeringsuitgaven mid dels begrootingstekorten afkeurt, doet zich thans het merkwaardige verschijnsel voor, dat de kans op een beëindiging van de uitgaven- politiek door de beurs met een daling beant woord wordt en de mogelijkheid, dat deze politiek zal worden voortgezet, tot een herstel leidt. Overigens was dit niet de eenige en voornaam ste oorzaak van de betere tendenz van heden Deze was ten eerste een technisch herstel op de daling der vorige dagen en voorts gebaseerd op de voortdurend gunstige berichten uit het bedrijfsleven, alsmede gunstiger politiek nieuws. Volgens zekere berichten zou een overeen komst tusschen Rusland en Engeland thans n'.l. voor de deur staan. Overigens legde de markt na de eerste transacties een zekere aar zeling aan den dag en bleek de kooplust tame lijk spoedig weer bevredigend te zijn, zoodat de stijging in het tweede uur geen verderen voortgang had en voor eenige reactie plaats maakte, al kwam er dan geen aanbod van be- teekenis af. De handel bleef trouwens van ma tige afmetingen. In het eerste uur bedroegen de omzetten 220.000 shares en in het tweede uur 180.000 shares. Nadat ook in het derde uur de markt een luier voorkomen behield, volgde in het verdere ver loop weer een herstel en langzaam aan liepen de noteeringen verder op, om op het hoogste punt van den dag te sluiten. De handel onder ging daarbij echter geen uitbreiding en bleef on der het niveau van gisteren. De berichten uit het bedrijfsleven bleven gunstig, met uitzondering van de zijde der spoorwegen, waar verwacht wordt een teruggang der wagonverladingen, ter wijl de gepubliceerde bedrijfsresultaten van en kele maatschappijen over de maand Juni eenige wijziging ten ongunste vertoonden. Dit verhin derde echter niet, dat ook hier het koerspeil hooger afkwam, waarbij, evenals op de meeste andere afdeelingen, de winst beperkt bleef. Staalwaarden gaven de grootste affaire te zien, mede als gevolg van de betere vooruitzichten voor deze industrie. De prijzen voor staalschroot trekken verder aan en de voorraden bij de han delaren zijn klein, terwijl een verdere toeneming der bedrijvigheid wordt verwacht, vooral wan neer de automobielindustrie in de markt komt. Ook Iron Age kwam met een hoogere taxatie, n.l. 60 pet., tegen de vorige week 56!/2 pet. Van de betreffende waarden konden Bethlehem Steel 1 punt en Youngstown 1% punt aantrekken. Ook nu weer waren het Chrysler van de automobiel waarden, die de grootste belangstelling trokken, hetgeen resulteerde in een winst van ruim 1% dollar. Westinghouse waren goed gedisponeerd als gevolg van de hoogere dividendbetaling, n.l. $0.75 tegen $0.50 de vorige maal. Ook de orders in heteerste halfjaar vertoonden een sterkere Van Doorninck, curator mr. Rikmenspoel. Maas- 25 juli: G. A. Bouwman, koopman in electri- sche artikelen, Oosterbeek, gemeente Renkum, Paaschberg 36. R.c. jhr. mr. F. J. M. van Nispen tot Sevenaer, curator mr. J. P. Bervoets, Am- 11C™' w. H. J. Rabbe, ijzerhandelaar, Haarlem, Kruisweg 6 zwart. R.c. mr. J. H. P E. Mijnssen, curator mr. T. A. M. A. van Löben Seis, Haar lem, Kruisweg 63. j. van Wijngaarden, meubelmaker. Haarlem. Arnulfstraat 13, R.c. m'r. J. H. P. E. Mijnssen, curator mr. J. Hoog, Haarlem', Zijlweg 299. R.s. mr. J. H. P. E. Mijnssen, curator mr J. Hoog, Haarlem, Zijlstraat no. 47 röod. C. Struik, boekhandelaar, laatstelijk wonen de te Haarlem, Groote Houtstraat 63. R.c. mr. j. H. P. E. Mijnssen, curator mr. W G. J. Veen- hdven, Haarlem', Kenaupark 3. 26 Jul: J. F. van der Bom, wonende te Amster dam, KindeTdijkstraat no. 76 III. R.c. mr. J. Sprey, curator mr. J. Broekema, Hilversum, le Oosterstraat 2 de nalatenschap van Maart, Dirk Lammer s. in leveni handelsreiziger. gewoond hebbende te Amsterdam', Fred. Hendrikstraat 137 onderhuis. B.C. mr. J. Surey, curator mr. P. Sandters, Am sterdam, Keizersgracht 476. A. M. Theijssen, wonende te Amsterdam', Hemonystraat 16 (p. a. Postma). R.c. mr. J. Sprey, curator mr. p. Sanderb, Amsterdam', Keizers gracht 476 G. Hoost, wonende te Amsterdam', Ui/hoorn- straat 10. R.c. mr. J. Sprey, curator mr. L. Prins, jan van Eijckstraat 22, Amsterdam. Gedeponeerde uitdeelingslijsten 21 Juli: N.V. W. Bus' Stoomboot Maatschappij, Haarlem. Geëindigd door he verbindend worden der 2de tevens slotuitd'eelingslijst. Uitk. 1.6 pet'. 23 Juli: W. F. Zwiers, Kaalte. Geëindigd door het verbindend wjjrden der eenige ultateelingslijst. Uitk. 27.182 pet'. G. Hofman. Deventer. Geëindigd d'oor het verbindend worden der uitdeelingslijst. Uitk. 1.548 pet. I. Midavaine, Den Haag. Geëindigd door het verbindend worden d'er eenige uitdeelingslijst. 24 Juli: P. J. Klugt, Utrecht, gehandeld heb bende onder den naam Huize Rio, te Utrecht Geaindigd d'oor het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. Uitk. 1.468 pet. H. van Velzen, Ut'recht. Idem. Uitk. nihil. H. Joosten, Utrecht. Uitk. nihil. (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.30—4.30 uur verbetering; men schat deze pl.m. 35 pet. hooger dan verleden jaar in dezelfde periode. De koers van dit fonds liep 1/ punt op. Mijnen, koperfondsen, warenhuisaandeelen, rubbers, kunstzij dewaarden, tabakken en vooral public-utilities betoonden zich prijshoudend, doch oliewaarden, aandeelen in telegraafmaatschap- pijen, chemische fondsen en luchtvaartwaarden lagen verdeeld in de markt. Bij de chemische waarden hadden Allied Chemical nogal van aan bod te lijden, met als gevolg een koersteruggang van 2yi punt, terwijl Du Pont de Nemours dollar aantrokken. Van de luchtvaartwaarden stelden Douglas Aircraft zich wat hooger, terwijl Bendix Aviation dollar hooger bedongen als gevolg van de onveranderde dividenduitkeering van 0.25 en de betere bedrijfsresultaten. Bij de equipmentshares lagen Amer. Car Foundry gedrukt in de markt en 1' punt lager. De om zetten bedroegen in totaal 890.000 shares. Laatst gedane koersen Juli 26 25 24 Kon. Olie Unilever Anaconda U. S. Steel Beth. Steel Rep. Steel Balt. Ohio Can. Pacific 305—304% 129 20 13 16—20'/2 40 5/8—40% 47%—47% 13 15/16—13% 4 5/16 3 7/16 Van 1.30- 5.00 uur Kon. Olie Unilever Anaconda U. S. Steel Rep. Steel 304% 129 20 5/82014 40%—40 3/8 13—13 13/16 Allied Chemical American Can Co. Am. Car F.drv Am. Rolling Mills Am. Smelt :<ef. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda C neer Atchison Topeki Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock lal. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 DawesL 5% Young Deleware Huds. Douglas Aircraft Dunont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pret. Montgomery Ward Nat City Bank Nat Dairy Prod. New York Central North Am. Av. North. Amer. n.a. Norfolk Western Pennsylvania Phillips Oil Proctor Camble Publ. Serv. N. J Radio Corporation Rep. Steel Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A U. S. Leather U. S. Rubber U. S. Steel Western Uniun Westingh. Electr. Woolworth Building 5 ex. dividend nieuwe aandeelen gedaan en laten t bieden i nominaal 169% 171% 171 96 96% 95 23 24 23% 16% 15% 155/s 463/8 46 465/8 167 1675/g 1663/4 85% 85% 85% 113/4 11% 11% 27% 26% 26% 30i/4 29% 29% 5% 5% 53/8 64 63Vi 63% 41/4 4 4% 75 76 76 32 V4 32% 32% 36 35% 36 1/4 83% 81% 83% 6 6 6 33% 325/8 323/4 22 21% 2l% 23% 23 173/4 18 17% 18 173/s 18 71% 71 72% 157% 157 158% 169 169 169 1 C 3/8 9% 9% 38% 38 383/4 48% 475/g 47 5/s 30% 30% 31% 5% 55/8 5% 133/s 13% 13% 55% 56% 58 50% 49% 49% 7% 7 7% 37 q/ 365/8 3/„ 373/8 3/0 /8 1 °/S 1 78 1 53% 53% 54% 25% 25% 25% 17% 17% 17% 16% 15% 15% 161/8 16 Cs 16 24% 24 2 3% 188 187 191 19 19 19% 36 36% 36% 613/4 61% 60 39% 39% 39 63/8 6 6 3/s 19 18 3/s 18% 79% 79 79% 11 11% 11% 113/8 11% 115/g 15% 15 15% 18% 17% 17% 65/8 6% 6% 423/4 42% 43% 12% 12 12 981/81 98% 1C0% 38 38% 38% 3% 3 3 46% 455/s 46% 543/8 53% 53% 25% 25% 25% 108% 107 109% 483/4 48% 49 ex coupon. NEW YORK, 26 Juli Sleokoersen Juli 26 25 24 Brussel 16.99% 16.99% 16.99% Rome 5.26% 5.26% 5.26% Bern 22.56% 22.57 22.58 Madrid Oslo 22.53 22.53 22.53 A'dam 52 Al 53.48 53.63 Londen 4.68-nr 4.68 (V 4.68% Parijs 2.64jc 2.65 2.65 Berlijn 40.13 40.13 40.13 NEW YORK, 26 Juli 26 Juli 25 Juli 26 Juli 25 Juli Suiker juli t Jan 1.92-94 1.94-95 Sept 1.97-98 1.98-99 Mrt 1.96-97 1,97-98 Nov 2.02-04 2.03-05 Mei 1.98-99 1.99-20C Dec. Juli 201-02 202-Of Koffie (Rio - Nieuw contract) (Santos) Juli 4.C8 Juli .85— Sept 4.22 4.15 Sept 5.97 5.91 Dec 4.27 4.20- - Dec 6.09 6.06-07 Mrt 4.37- 4.36 Maart 6.21 6.16 Mei 4.38- 4.37-- Mei. 6.27-28 6.20 Dec Juli 6.31 6.24 Rubber Standaard Juli 16.39 16.42 Jan 16.55 16.57 Sept 16.47- 16.43 Mrt 16.57-f 16.58-1 Oct. 16.49 16.51 Mei 16.58 - f 16.60- f Dec 1655-"j" 16.57 Dec. Katoen Oct 9.00-02 8.93 Mrt. 8.67 8.54-55 Dec 8.88-89 8.81-82 Mei 8.52 8.43-44 Jan 8.76 8.69 Juli 8.43 8.34 Tin Loco 48.50 48.50 48.45 48.45 CHICAGO, 26 Juli 26 Juli 25 Juli 26 Juli 25 Juli Tarwe Haver Sept 63%-63 61 -1/4 Sept 26% 24% - Dec 64 3/8 1/4 62%-3/4 Dec 27% 26 ■- Mei 66% - 64% -65 Mei 29 -- 27%-- Maïs Rogge Sept 39% 38% Sept 40% 39% Dec 4C% 39% Dec 43% 41%- Mei 433/4 42% Mei 45%-— 44% Reuzel Juli 5.72% Sept 5.77 26 Juli Tarwe Juli 5 li/4 Oct 51% Dec. 53 Rogge Juli 36% Oct 37%- Dec. 38 s/s Haver Juli 24% Oct. 25 5.50 5.57% 25 50% 501/ï 52% 34 36 371/4 Oct. 5.85 5.621/2 Dec 5.95 5 75 WINNIPEG, 26 Juli Juli 26 Juli 25 Juli Gerst Jub 33 s/s-— 32 s/s Oct. 331/4 32 Dec. 33%32%- Lijnzaad Juli 134 134 Oct 129% 129 Dec. 1271/a 1251/4 binnenlandsche havens IJMUIDEN, aangekomen 25 Juli. Lena, W-S* Danzig; Hastings, s. Pitea (voor Zaandam). 26 Juli. Adria, s. R'dam; Nestor, s. Antwerpen» Catharina, m.s„ Londen (voor Velsen). Vertrokken 25 Juli. Ton S-, m.s., R'dam; Ransel, m.s., idem; Afie" m.s., Aberdeen; Cabo, m..s. Goole; Vliestroom, Huil. g 26 Juli. Marlt Maersk, s. Calais; Hamsterley, Newcastle. n. AMSTERDAM, aangekomen 25 Juli. Urd, fa3" dam, stukgoed, Zeeburgerkade, Verg. Cargadooi kantoor; Lena, Danzig, hout, Houthaven, Wm. Müller Co. 26 Juli. Adria, Rdam, pytriet, Houthaven, v» Es van Ommeren; Nestor, Antwerpen, stukgoe De Ruyterkade, idem. KON. IIOLL. LLOYD WATERLAND, uitreis, 25 Juli v.m. 10 tl. Motevideo. MIJ. NEDERLAND JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, 26 Juli VRn Batavia n. Amst. JAVA, uitreis, 26 Juli te Sabang. Q MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, 26 Juli V»" Amst. n. Batavia. MOENA, thuisreis, 26 Juli van Beyrouth. TARAKAN, toeristenreis, 26 Juli te Merok. ROTT. LLOYD 1 tL INDRAPOERA, uitreis, pass. 26 Juli V.m- 1 SlBUTENZORG, thuisreis, 25 Juli van Singapb1*" KOTA GEDE, thuisreis, 25 Juli van Marseille- TAPANOELI, uitreis, pass. 28 Juli v.m. 2 Ouessant. SLAMAT, thuisreis, 26 Juli- van Colombo. WELTEVREDEN, uitreis, pass. 26 Juli EK» terre. HOLLAND—AMERIKA LIJN BOSCHDIJK, 24 Juli van R'dam te New or" leans. EDAM, thuisreis, 26 Juli te Antwerpen. STATENDAM, uitreis, pass. 26 Juli Lizard. BEEMSTERDIJK, thuisreis, was 24 Juli 12 u 's middags 510 mijlen W. van Scilly. ROTTERDAM, toeristenreis, 24 Juli te Pern»"* buco. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. HERCULES, 25 Juli van Vama n. Constanzft. STELLA, 25 Juli van Tunis n. Alexandrië. VESTA, 25 Juli van Bari n. Catania. COTTICA. 24 Juli van W.-Indië te New VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND—AFRIKA LIJN BLOEMFONTEIN, uitreis, 26 Juli v.m. 8 U. te Antwerpen. HOLLAND—BRITSCH-INDIE L-IN STREEFKERK, thuisreis, 25 Julil van Colombo- HOLLAND—O. AZIE LIJN 20 MEERKERK, Antwerpen n. Hamburg, pass. Juli Vlissingen. ROTTERDAM—Z. AMERIKA LIJN ALHENA, R'dam n. Hamburg, 26 Juli uit d«B N. Waterweg. ALKAID, thuisreis, 25 Juli van Santos. HALCYON LIJN MAASBURG, 26 Juli van Pepel te Vlaardinge"" FLENSBURG, 25 Juli van Narvik te Vlaardmgt- STAD SCHIEDAM, 23 Juli van Vlaardingen Narvik. rr1„flr- VREDENBURG, 25 Juli van Wabana n. Via» dingen. JAVA NEW YORK LIJN TANIMBAR, 24 Juli van New York n. Pl"la flelphia. „„n-m' TABINTA, 25 Juli van Singapore n. Pale bang. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN TJINEGARA. 24 Juli van Manilla, n. HongkObS' TJITJALENGKA, 23 Juli van Cebu n. Macass» TJISALAK, arr. 25 Juli te Shanghai. KON. PAKETV. MIJ. RUYS, 25 Juli van Durban n. Lorenzo ^Iar ques. te STRAAT SOENDA, 25 Juli van Koheichang Lorenzo Marques. SIBIGO, arr. 25 Juli te Belawan. |uS. BOISSEVAIN, 24 Juli van Batavia n. Mauri™ MAETSUYCKER, 24 Juli van Batavia n. Nle Zeeland. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN ENGGANO, 25 Juli van Batavia te Calcutta. TOSARI, 25 Juli var. Singapore n. Pacific MIJ. OCEAAN MELAMPUS, 25 Juli van Padang n. Amst. NED.-IND. TANKSTOOMBOOT MIJ- AN ASTASIA, 22 Juli van Singapore n. ry°f°g. ANGELINA, 24 Juli van Singapore n. PeI'" ANTONIA, 22 Juli van Soerabaya te Batavi ALDEGONDA, 22 Juli van Soescfe n. PladJ" A ETTA, 21 Juli van Singapore te Balik Papp AGATHA. 21 Juli van Miri n Pladjoe. CLEODORA, 23 Juli van Hurghada te Suez. CORILLA, 20 Juli van Pladjoe te Singapore- ELUSA, 22 Juli van Corpus Christ! te Curav ETREMA, 23 Juli van Cristobal n. Curapao- ENA, 22 Juli van Singapore n. Pladjoe. GADILLA, 24 Juli van Haifa n. Pauillac. JUNO, 22 Juli van Pladjoe te Bataviq. Ra,ta' JOSEFINA, 22 Juli van Balik Pappan n. D via. MIRALDA, 23 Juli van Aruba te Genua. e- MARPESSA, 22 Juli van Balik Pappan te "maMURA, 21 Juli van Trinidad n. Engeland" MIRZA, 21 Juli van Immingham te Aruba. MURENA, 23 Juli van Houston te Quebec. p MAGDALA, 31 Juli van Curacao te AntV-e r verw. noua0"' PERNA, 21 Juli van Curacao Harburg en PHOBOS, 21 Juli van Curacao n. Algiers. PAULA, 22 Juli van Singapore n. Soesoe. pap- PETRONELLA, 23 Juli van Cebu n. Bans Pan- /Tn-n ill8" OVULA, 21 Juli van Balik Pappan n. Mam DIVERSE SCHEPEN AMSTEI,STROOM, Londen n. Fowey, Juli Wight. 26 WeV' 24% Deo. 24%— 241/4 24% KARIMATA, tinbaggermolen, 24 Juli te p mouthbaadi geankerd, op sleeptouw van de boot Roode Zee. HILVERSUM, 25 Juli van Cork n. BdaI?' j«l' BARENDRECHT, naar Hamburg pass. Dungeness. TYSA, 22 Juli van B. Aires te Rosario. VEERHAVEN, 22 Juli van Rio Janeiro Antwerpen. RAFAELA, 24 Juli te Kingston (J). PRINS WILLEM VAN ORANJE, 23 JU" yOb JU1' 4 0 Quebec n. Londen. 21 PRINS WILLEM II, naar Chicago, was 2 u. 35 n.m. 3 mijlen van Lands End. lQ u. ROTTERDAM, naar Fawley, was 24 Ju" 1 n.m. 930 mijlen van Lands End. „veSeIf BATAVIER V, 26 Juli van R'dam teer» eSSftrU" ALIOTH, naar R'dam, pass. 25 Juli Kerd' EBRO, sleepboot, 25 Juli bij Sagres gear ROSSUM, 22 Juli van Kemi n. R'dam- pa*- SOESTERBERG, 25 Juli van Arcbang Londen. 25 J WOLSUM, naar Falmouth v.o., pass. Finlsterre. miesS BOEKELO, naar Havre, pass. 25 Ju" BEURSPLEIN, 25 Juli van Gefle n. R"uli P EMMAPLEIN, naar Freetown, pass. 20 d jj 10 uur Ouessant. 26 KERKPLEIN, naar Oxelosund, pass. Brunsbuttel. wab»* ARUNDO, 26 Juli van Schiedam te COLYTTO, 25 Juli vac Wabana n. R" THESANO, 25 Juli van Belfast n. AirTyi SCHJELAND, 25 Juli van Hamburg n- ST. ANNALAND, 25 Juli te Gdynia. vldeO- TARA, 25 Juli van B. Aires n. Monte jj-cia» ARY SCHEFFER, 25 Juli van Havre V PRINS FREDBRIK HENDRIK, 25 R'dam te Quebec n'dam- WESTPLEIN, 25 Juli van Lulea n. IJSSEL, 25 Juli van R'dam te sorne MARK, 25 Juli van Kemi te Tornea. VECHT, 25 Juli van Wiborg n. ju" BEVERWIJK, naar R'dam, pass. 20 braltar. Koersen voor stortingen op 2!1 tegen verplichtingen, luidende in f ken f 75.05, Lires i 9.90. 7

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2