Een herkennings-prijsvraag i HILDEBRAND- prijs vraag G E B U T 0 - REISBUREAU R.K. Sportdagen te Haarlem Haarlem, 27 Juli Figuren en gevallen uit de Camera Obscura ,niet veel zaaks DONDERDAG 27 JULI 1939 Ter populariseering van den Hilde- brand-optocht te Haarlem op 16 September a.s. Mooie en... prettige prijzen en voorwerpen ^Vonden dieren Brand in Hillegomsche bollenschuur R.K. INDUSTRIE- EN HUISHOUDSCHOOL HAARLEM Overgangs-examens Drie wethouders te Heemstede Voorstel zal in de vergadering van Vrijdag worden aangenomen PROGRAMMA RADIO CENTRALE Vrijdag 28 Juli Goedkoope trein CEBUTO-DAGTRIPS JAC. HEEMSKERK S Het wielrenprogramma brengt veertig deelnemers aan den start De R.K.W.V. „Achilles" in actie R. K. MEISJESSCHOOL VOOR MULO KONINGSTRAAT 20 VAN ONZEN WINKELSTAND Smit opende zijn vierde zaak GED. OUDEGRACHT KRIJGT KLINKERBESTRATING Ged. Staten keuren het raadsbesluit goed BURGERLIJKE STAND Prof. Goudriaan Lathyrus AGENDA Bioscopen 28 Juli Bioscopen Apotheekdiensten OVERVEEN Haringvangsten STAD Op Zaterdag 16 September a.s. zal een merk aardige stoet door Haarlems straten trekken: ter luisterrijke herdenking van het nationaal- heuglijke feit, dat Nicolaas Beets, onder het Pseudoniem van Hildebrand zijn onvolprezen k°ek, de eerste „Camera Obscura" bij de firma Sohn te Haarlem liet verschijnen, zal de Bosch- ftaarlemsche kunstenaar Herman Moerkerk de °hgeveer honderd jaar oude figuren en gevallen üit de „Camera", welke tot op den dag van heden in het algemeen den menseh, maar 'Peer in het bijzonder den burgerlijken Noord- Hollander en nog meer in het bijzonder den Haarlemmer typeeren en illustreeren, doen her- 'even in een optocht, waarbij de „Camera" "iet alleen „vertoond", maar ten deele ook '■gespeeld" zal worden. Zoo maar op plein en straat. 'n Prachtig denkbeeld, dat veel enthousiasme Kewekt heeft en, vooral in combinatie met het eeuwfeest van het eerste Nederlandsche spoor- ^egrïtje Amsterdam-Haarlem, een geweldig tUcces belooft niet alleen stedelijk en ge- I Westelijk, maar ook nationaal. Mits..... de toeschouwers weten en beseffen, wat zij zien, als zij den „Camera"-stoet zien I v°orbijtrekken; het moge immers waar zijn, P^t de „Camera" tot een nationaal bezit, tot eeh nationaal document geworden is, lang Piet iedereen heeft gelegenheid of lust gehad, tich dit stuk Nederlandsche volkscultuur eigen maken lang niet iedereen weet, wat de "Camera" in zich bevat, en hoe hij zichzelf öParin wellicht ten voete uit geteekend kan v'Pden. Het zou zonde en jammer zijn, als de toe- •chouwers de optocht-vertooningen niet begre- Ppn, en daarom hebben wij een middel be dacht om den Hildebrand-stoet van 16 Sep tember a.s. te populariseeren; een ieder moet kunnen genieten van de historisch zoo juiste •Ptbeelding der figuren en gevallen uit de "Camera" een ieder dient te weten, wat Nurks, een Kegge, een Stastok, een Witse, een Deluw eneen baker in ons volksleven, *P ons volkskarakter beteekenen, op den hüidigen dag, bijna nèt zoo als honderd jaar kleden. Om belangstelling te wekken voor den öationaal-historischen optocht op 16 Sep tember en om deze gebeurtenis zoo goed mogelijk te doen „verstaan", schrijven wij een „Hildebrand-prijsvraag" uit: Hl de komende weken zullen onze lezers en lezeressen in een der rechterbovenhoeken van ons blad telkens weer een plaatje uit de „Camera" met onderschrift aantreffen, *teeds op dezelfde plaats; twintig plaatjes 8eVen wij. Met erkentelijkheid vermelden wij hier, dat directie der Uitgeversfirma F. Bohn, eige- jjpfes der „Camera Obscura", ons welwillend et recht verleende tot reproductie van de jachtige houtsnee-illustraties, waarmede de 6faamde teekenaar F. Carl Sierig een lube- 'Ptgave van de „Camera", verschenen in 1878, ^sierde, illustraties, waar Nicolaas Beets heel blij mee geweest is. Wij noodigen alle lezers en lezeressen, öie aan onze prijsvraag willen deelnemen, P't, telkens, wanneer er in ons kranten- Hoekje een Hildebrand-plaatje verschijnt, mèt het onderschrift uit te knippen en g°ed te bewaren; te juister ure zal er in Hit blad een „verhaal" verschijnen, waar- U'Pichtmgen aan het Bureau van Politie, .reestraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Postkantoor, Gedempte Oude Gracht; ït]r Van autowiel, Nooy, Wilhelminapark 28; Cbandhorloge, Douma, Westerhoutpark 4; g PH, Parmentier, Burg. Pondstraat 24, Hille- {vj1 dameshoed, v. d. Laarschot, Lambr. v. hUi ela-an 6; heiblok ijzer, Groeneveld, Slacht- 4a®straat 50 rd.; jekker, Krijnsberg, Thomson- «jfP 92; kinderjasje, Wildschut, Dr. Schaepman- (j^at 9; regenjas, Jukes, Westkolk 10, Spaarn- *Ch}' kist inh. aardappelen, Koers, Spaarne 80; Piklap van auto, Berk, Havenpl'ein 26, hlon ndam' kano, Renné, Gierstraat 76; porte- PPaie met inhoud, Handgraaf, Molukkenstr. fy^PPtemonnaie met inhoud, Winnubst, Orion- portemonnaie met inhoud, v. Zadelhof, lt.v Houtstr. 76; portemannaie met inhoud, Lan- v, ®1(t, Zijlvest 33; portemonnaie met inhoud, l^jH' Hoorn, v. Marumstraat 66 zw.; portemon- i^e met inhoud, Warlee, Bankastraat 7; pakje bo kerkgoed, Ruijgvoorn, IJdijk 23, Spaarndam; tj^Pionnaie m. inh., Politieposthuis, Spaarn- *liv' ParaPluie, v. d. Meij, Maxwellstraat 22; I 'Pibelastingplaatje, Cale, Spaarne 25 (na n.m. Cr>; 2 ringen, Deelder, Stuverstraat 2; gym- lg. 'ekschocntje. v. Lieshout, Dorreboomstraat '6sfc Sch met inhoud, Bureau van Politie, Sme- «tNraat; tasch met inhoud, Breda, Tetterode- aat 30 rd. ^toPed; Groenendaal, Bantamstraat 114 n; Kinderen, Hof van Egmond 21. li0Jrjend°eken; Peenders, Amsterdamstraat 19 H; Spijkstra, Tempeliersstraat 50. Hond; blSg1161 Thornwood, Van 't Hoffstraat 93. Brood- 5VEbbing, Rijksstraatweg 283. Oorbel; v. P, Brakenburghstraat 31. Portemonnaie >W 'Phoud; v. Wijk, Vosmaerstraat 63. Porte- II Paie met inhoud; Kaptein, Schagchelstraat Hf rd. Portemonnaie met inhoud; Goulooze, aepmanstraat 1. Rijwielbelastingplaatje; Meidoomplein 17. Rijwielbelasting- Je; Hirs, Korte Wijngaardstraat 14 rd. in alle door ons gegeven illustratieplaatjes in den geest van de „Camera" verwerkt zijn, zóó, dat men (ook zonder net boek in bij zonderheden te kennen) zal kunnen raden, wélke figuur of wélk geval uit de „Camera" in het plaatje bedoeld is. Mooie enprettige prijzen stellen wij be schikbaar; de nadere mededeeling daarom trent zal een attractie op zichzelf zijn! Voorloopig geldt als eerste gebod; Knip het Hildebrand-plaatje met onder schrift in den rechterbovenhoek van deze pa gina uit en bewaar het goed! Gisteravond om 10 uur brak brand uit in de groote bollenschuur van de fa. Gebrs. van Zyverdea aan de Weeresteynstraat alhier. Door het krachtdadig optreden van de brand weer onder leiding van den heer B. Kuitens wist men het vuur spoedig te blusschen. De aanwezige voorraad bollen is tengevolge van de waterschade geheel bedorven. De burgemeester Jhr. O. van Nispen tot Pan- nerden was op het terrein van den brand aan wezig. Van de eerste naar de tweede klasse voor opl. N.a. (lingerie- en costuumnaaien) Staats- acte: M. Bakx, W. Hauber, Zr. Mechtildus, C. Spierenburg, L. Spigt. Van de tweede klasse Vooropleiding naar de eerste klasse Opl. N.a.: G. Eerdenburg, S. Eysink, L. Hauber, D. Laarveld, W. Maarse, A. Schellings, M. Vlaarkamp. Niet bevorderd 1. Van de eerste klasse Vooropleiding naar de tweede klasse Opl. N.a.: C. Kooiman, N. Mey- rann, M. Saulenn, L. Roorda, N. Voorneveld, M. Wolff. Opleiding „Huishoudkundige" bevorderd van de eerste naar de tweede klasse: A. Bertholée, Gr. Bottelier, M. Gurghard, H. Captein, A. Fon- ville, M. Giebels, Tr. Grapperhaus, C. v. d. Helm, M. Jager, J. Klijn, G. Leenaars, J. Schlaghecke v.w. wegens ziekte, J. Tol, C. Vis sers, B. Westerwoudt. Afgewezen geen. Opleiding „Hulp in de Huishouding". Bevor derd van de eerste naar de tweede klasse: R. v. d. Bogaard, W. Budding, C. Couzijn, C. Delhez, J. de Groot, J. Heemskerk, J. van Kimmenade, Tr. van Leeuwen, N. v. d. Linden, L. Murk, D. Reckmann, R. Rijkenberg, A. Straathof, A. Teeuwen v.w. Afgewezen X. Opleiding Costuumklas. Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse: C. Boots, N. Christoffels, A. Kamp, T. de Korte. J. Nu- poort, R. Redeker, B. Rustenburger, A. Rijs, A. Schipper, M. Umans, R. Vogels, R. Westenbur ger. Afgewezen geen. Voorbereidende klassen. Bevorderd van de eerst naar de tweede klasse: A: A. Blaas v.w., J. de Boer, Gr. Fenger v.w. B. de Geus, T. Gou looze, T. Heesterbeek, R. van Kipshagen, A. Kos ter, A. Lijnzaad, A. Nijssen, N. Pennekamp, A. Rohling, A. Schoonderbeek, A. Turkenburg, A. v. d. Veldt, C. van Velthoven, L. Vreenegoor, T. Warmendam, J. van Weel. B: S. Aalsma, A. Bank, v.w. C. Bartels, L. Bi- laars, A. Bouman, T. Braspenning, Gr. Deelis- sen, v.w. A. Karremans, A. van Ketel. W. de Korte, v.w. B. Kuyper, Tr. van Meurs, A. v. d. Plas, N. v. d. Putten, v.w. St. Smolenaars, v.w. J. Steman, Tr. Ruyters, T. Vreenegoor, v.w. N. Winnubst, K. de Wit. C: M. Boots, T. Klomp, A. Koelemij, A. van Leuven, S. de Liefde, W. van Looy, Gr. Lucas, A- Martin, Th. Meyer, M. Moonen, T. Orth, K. v. d. Putten N. Somer, I. Steentjes, N. Vo gels, G. de Wit. Het getuigschrift voor de tweejarige voorbe reidende klasse werd behaald door de volgende leerlingen: A. Balthus, M. Barnhoorn, H. Beeke- laards, J. Boerrigter, B. Born, J. van Brugge, M. Christiaans, M. Dekker, M. Dijkzeul, M. Geerlings, I. Goossens, T. de Haan, M. Hand- graaf, M. Holdorp, J. Hulsebosch, J. Janbroers, B. der Kinderen, C. v. d. Klashorst, M. Kop pen, A. Kuyck, L. Kuypers, A. Lubken, PI. v. d. Meer, A. Metselaar, C. Nelis, J. Neyenhuis, T. Oldenburg, J. Prins, T. Sallé, N. Scholten, L. Stellbrink, L. Turkenburg, M. Vleeskens, L. de Vos, C. v. d. Weegh, A. Wiggers. Afgewezen 2. Namiddagcursus. Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse: Tr. Bakker, D. Bult, T. van Eerden, J. de Graaff, R. van Heerden, M. Hetem, R. van Kuieren v.w. wegens ziekte, M. Kuiper, C. de Kwant, L Stoelinga, W. Swart, M. Wessels, A. Weyerd, N. Weyers, M. Win nubst. Afgewezen 1. Hedenmorgen werd. op 't stadhuis alhier het huwelijk voltrokken tusschen den heer P. Creyghton en mej. B. van de Weyer, dochter van den Inspecteur van het L. O. hier ter stede. De bruid is ver scheidene jaren leidster geweest van de Welpengroep StNorbertus" en werd vanmorgen als zoodanig door een 25-tal jeugdige verkenners bij het in- en uit gaan van het stadhuis op traditioneele wijze begroet. Op bovenstaande foto verlaat het pas getrouwde bruidspaar het stadhuis om zich naar de Spaarne- kerk te begeven, waar de plechtige huwelijksinzegening heeft plaats gehad Af Te Wormerveer werd Woensdag de af deeling Zaanstreek van het Vrijwillig Landstormkorps Luchtafweerdienst geïnstalleerd, waarna de commandant der luchtverdediging, g ener aal-majoor P. W. B$st een inspectie hield Door den heer H. M. van Unen en acht an dere raadsleden is op 24 Juli aan den Raad een voorstel gedaan om te besluiten voortaan het aantal wethouders in de gemeente Heemstede op drie te stellen. De voorstellers wijzen er op, dat weliswaar 't aantal inwoners thans nog niet tot 20.000 is ge stegen, doch niet ver meer daarvan af is. ter wijl de bemoeiingen van het College van Burge meester en Wethouders naar hunne meening, in deze moeilijke tijden van dien omvang zijn, dat er voor benoeming van drie wethouders al leszins reden is. Het aantal inwoners bedroeg op 1 Juli j.l. 19699, terwijl een toename van dit aantal ook in de laatste maand valt te constateeren. De uitbreiding van de gemeentelijke bemoei ingen rechtvaardigt deze vermeerdering van het aantal wethouders naar de meening van B. en W. volkomen, zoodat zij zich met dit voorstel geheel vereenigen. Het staat reeds op de agenda van Vrijdag a.s. Wij wijzen er op, dat wij geruimen tijd gele den dit voorstel reeds voorspelden en daaraan toevoegden, dat er wettelijk geen bezwaren kon den bestaan. Programma 1: Hilversum II. Programma 2: Jaarsveld en Hilversum 1. Programma 3: Keulen 8.00; Radio P.T.T. N^rd 10.20; Ned. Erussel 12.20; Keulen 2.20; London Regional 3.20; Keulen 3.50; Diversen of Gramofoonmuziek 7.20 Keulen 8.20; Fransch Brussel 9.20; Keulen 11.00. Programma 4: Ned. Brussel 8.00; Radio P.T.T. Nord 9.20; Luxemburg 9.50; Droitwich 10.35; London Regional 1.20; Droitwich 2.35; London Regional ±6.45; Droitwich 7.10; Lon don Regional of Gramofoonmuziek 8.35; Droitwich 9.20; London Regional 9.50; Droit wich 10.20. Programma 5 8.007.00 Diversen; 7.008.00 eigen gramofoonplatenconcert „Van alles wat": 1. Marching along together, L. P. A. Band; 2. Het lied van de straat, August de Laat; 3. The yodelling Hobo, Harry Torrani; 4. Beside the seaside in ther lands Reginald; 5. A Hill Billy Round Up, Roy Fox; 6. Veterans of songland, orgel en orkest; 7. E'eim Dorfbarbier, Jean Steurs' Musetteork.; 8. Uberall aan dTaden zua, Tirolerkapel; 9. Dizzy fingers.... Dizzy keys, Jack Wilson, piano; 10. Terang Boelan, Sweet Java Islanders; 11. 1, 2, 3, 4, Ober een bier, August de Laat; 12. The yodelling monster, Harry Torrani; 13. Away in Hawaii, Ro Fox; 14. Tippelbriider, Jean Steurs' Musetteorkest; 15. Haushammer Schuhplatter, Tirolerkapel; 16. Gitaar Berboenji, Sweet Java Islanders; 17. Gentleman the king, L. P. A. Band; 8.0012.00 Diversen. Wij vestigen speciaal de aandacht van onze lezers op de advertentie, voorkomende in dit blad, aangaande den goedkoopen trein op de Donderdagen tot 7 September. Antwerpen (incl verzorging) f 5.7b Bredasche bosschen met voll. pension 5 Twente Holl. Zwarte Woud „3.25 Natuurreservaat Hooge Veluwe 3.25 Oisterwijk Brabantsche Vennen 3.— Winterswijk, Geldersche Achterhoek ,!3.50 Naar den afsluitdijk Wieringermeer 2.76 Bad-Boekelo (Zee op de heide) 3.5C Montferland m 3 25 Ouwehands Dierenpark ^,3.50 Naar Vorden en omgeving 3.25 Ommen en omgeving 3.25 Oost-Voorne en omgeving ,',2.50 Nijmegen, Berg en Dal 3. Arnhem en Velper bosschen ,2.75 Rond het IJsselmeer „3.75 Vraagt inlichtingen en Reisgids ook voor onze buitenlandsche Reizen bi): Houtplein 34 Te'. lfi448 Agenten: Sig.mag. Spaas, Rijksstr.weg 21. Tel. 16531 Bruynzeel's Modeniag. - Velsen Pont Telefoon 3064 Het wielrenprogramma voor den tweeden dag der R. K. Sportdagen wordt uitgevoerd door de R. K. W. V. „Achilles" welke zeer bekende vereeniging met eenige interessante wedstrijden waaraan een 40-tal renners deel nemen, voor een keurige opluistering zal zorgdragen. Wielrennen is in Nederland reeds jaren lang een zeer populaire sport. En dat onze Nederland sche renners zich met de besten uit het buiten land kunnen meten, ja, dezen zelfs in verschil lende nummers verre de baas bleven, is genoeg zaam bekend. Vooral op „de baan" hebben de Hollanders meermalen voor schitterende succes sen gezorgd en onder deze jongens hebben dik wijls ook Haarlemmers geschitterd. We behoeven daarover niet lang te praten maar we willen nog eens de aandacht vra gen van de R. K. Sportlui dat we hier in de Spaarnestad over een R. K. Wielrenvereeniging beschikken, n.l. „Achilles". Ook deze sport is dus in Katholiek verband te beoefenen en wat mis schien meer zegt, „Achilles" heeft in den lande een zeer gunstige reputatie. Deze reputatie gaat zij Zondag a.s. op het R. K. Sportpark volkomen bevestigen en met een zeer aantrekkelijk programma zal zij willen demonstreeren dat het wielrennen zeker zoo goed beoefend kan worden in een R. K. vereeni ging als in welke organisatie ook. Bovendien is men in de geelgenheid, ook al is men lid van deze R. K. vereeniging, zich te meten met eiken tegenstander op wielrengebied. In tegenstelling b.v. met de voetbalbeweging. De leden van „Achilles" komen dikwijls uit op nationale en internationale wedstrijden en hebben daardoor de noodige ervaring opgedaan. We krijgen het a.s. Zondag dan ook met ervaren knapen op wielrengebied te doen en het programma is met zorg samengesteld. Er wordt sport geboden van het zuiverste water en dat is juist het groote voordeel dat men aantreft bij wedstrijden waaraan uitslui tend onafhankelijken, amateurs, junioren en nieuwelingen deelnemen. Bij de professionals worden de wedstrijden in den regel reeds in de cabines beslist maar op het Sportpark aan de Molenwerfslaan is daar geen sprake van. Daar komen uitsluitend kerels aan den start die tot het uiterste zullen vechten om een goede plaats want juist de successen in dergelijke wedstrij den zijn van grooten invloed op de carrière van den toekomstigen prof. wielrenner. De wedstrijden worden verreden op een gras- baan welke ongeveer 160 Meter lang is. De baan heeft een ovaal model en onder dergelijke om standigheden wordt er steeds fel gestreden. Het is immer een vechten om de leiding omdat dit de beste positie is waaruit men den strijd kan winnen. In tegenstelling met een wielerbaan zoo als we die gewend zijn bv. m Heemstede. Boven- ,dién zijn de wedstrijden uitstekend te volgen. Men. leze het artikel: „Een herkennings-prijsvraag" elders op deze pagina en men knippe bovenstaand plaatje mèt het onderschrift uit om het goed te bewaren. Men kan en zal er nleizier van beleven! Van bovengenoemde school «laagden dit jaar 33 leerlingen, nl.: J. Bilars, A. v. Buchem, Cl. Boon, H. v. Buren, J. Castelein, D. Freriks, J. Geerlings, C. de Graaff, E. Hietbrink, A. Hoeker, M. Koop, E. Krouwels, M. Kuipers, N. Koot, A. Luyckx, E. de Loor, E. du Maine, M. Moerkerk, Tr. Preyde, M. Pulles, H. Roozen, Gr. v. Roon, E. v. Schendel, C. Schroote, P. Stavenuiter, E. Tummers, J. v. d. Valk, P. Ver duin, A. v. Warmerdam, C. v. Went, J. de Werd, R. Willigers, A. Zwager. Van de Modevakschool behaalden het diplo ma voor costumière de dames Adrie Geurts, Rie v. d. Horst, Jos. Hustinx, Nolly v. Kampen, Rie Schreurs, Corrie Rustman. De cursussen voor opleiding tot costumière en steno-typiste worden begin September hervat. (Herplaatst wegens misstelling) De bekende bakkersfirma J. Smit en Zonen heeft in Haarlem een vierde filiaal gevestigd. En deze nieuwe zaak, die in vele opzichten een verbeterde uitgave is van de drie oudere zaken, staat aan den Zijlweg 128. Deze zaak mag er vooral zijn in verband met de nieuwste snufjes op het gebied van moderne hygiëne. Zooveel mogelijk bevinden zich de lekkernijen achter glas, koekjes lokken de be zoekers van de nieuwe zaak vanuit lucht dicht afgesloten glazen bakken en wanneer men het brood liever gesneden heeft dan is er altijd nog de groote snijmachine, die daar voor in een minimum van tijd zorgt. De nieu we zaak is een aanwinst voor de firma Smit, voor den Zijlweg en voor het broodkoopend pu bliek. Ged. Staten van Noord-Holland hebben goed gekeurd het besluit van den Haarlemschen Ge meenteraad tot bestrating van het gedeelte Ged. Oudegracht tusschen Kleine Houtstraat en Ver- wuift. De bestrating zal geschieden met blinkers „od hun plat". Dit is op dezelfde wijze als de Nassaulaan voor enkele dagen verbeterd is. Men zal zich herinneren, dat men in eerste instantie d3 Ged. Oudegracht wilde asfalteeren. Met meerderheid van stemmen besloot de Raad echter klinkerbestrating toe te passen, aan welk besluit Ged. Staten thans hun goedkeu ring hebben gehecht. Van de veertig deelnemers verdeeld in de bo venvermelde catagorieën is Jan Klinkenberg uit Bennebroek een der bekendste renners. Deze was in 1937 de lange afstand kampioen op den weg en wist zich in diverse nationale en inter nationale wedstrijden onder de prijswinnaars te plaatsen. Piet Gruyters ook een bekend Haar- lemsche onafh., is een der geduchtste tegenstan ders van Klinkenberg. Eenige malen wist hij deze dan ook te kloppen en is vooral den laat- sten tijd in uitstekenden vorm, zoodat de strijd tusschen deze twee renners uitermate interes sant belooft te worden. Voorts zien we onder de deelnemers Cor Siebeling en Ben de Vries die den laatsten tijd geregeld in de groote nationale courses uitkomen en daarin dikwijls met de prijzen gingen strijken. De verschillende nummers zijn ondertusschen zeer interessant. Het vermeldt o.m. een sprintwedstrijd over twee ronden voor Amateurs en Onafhankelijken. Nummer één wordt in de groote finale ge plaatst, de nummers twee in de kleine finale terwijl de derde afvalt. Een wedstrijd over 10 ronden voor Nieuwelingen en Junioren met twee klassementen. En Afval race voor Amateurs en Onafhankelijken. Elke twee ronden valt er een renner af en ten slotte een koppelwedstrijd van een half uur met de volgende koppels: Klinkenberg—Van Egmond, Gruyters—Schra- ma, Claassen—Banken, Korthals—Rusman, De Vries—Koppen, Siebeling—Ekel, Schel—Porte- gies, StetWesselman. Een zeer interessante koppelrace met drie klassementen, elke tien mi nuten een. Wielrensport van het zuiverste water. Strijd tot het uiterste om de zege. Ongewijfeld zullen de wielrenners een groot deel bijdragen tot het succes van den tweeden R. K. Sportdag. Voor hen vooral hopen we dat Katholiek Haarlem dit groote sportfestijn in grooten getale zal ko men bijwonen. Tot Zondag dus aan de Molen- werf. Geboren, 26 Juli: M. Scheerder-Wiebes, 2 d. 27 Juli: J. W. Overbeek-van Krimpen, d I Juli: M. de Winter-van der Wolf, z. 25 ^uii: G. van Djjk-Veenhof, d. 26 Juli: M. Ekamp-de Vos, z. 25 Juli: C. W. Vermeeren- de Groot. d. 25 Juli: J. Westerhof-Arends. d. 26 Juli: M. Luttik-Weijers, d. 26 Juli: J. R. Biersteker-van Snippenburg, z. 26 Juli: E. C. van Lunenburg-de Bont z 26 Juli: A. H. Brink-de Vinfe, d. Overleden: 26 Juli: P. c. Baas 53 j„ Nieuwe Gracht 25 Juli: A. Albers-Soer. 50 j.. Spaarn- damscheweg 26 Juli: G. Lakerveid 50 j„ Park laan. Ondertrouwd. 27 Juli: D. Heijdanus en T. Es- huis G. Stam en E. Hamaker. Getrouwd, 27 Juli: P. J. L. Creyghton en E. J. M. van de Weijer A. de Krutjf en E. J. van der Mijle J. Vos en T. Banning J. M. Ulrich en R. H. de Jongh W. Nieland en A. Rooda C. van den Klinkenberg en A. H. van Driel D. A. van Dalen en H. H. Jukes J. C. P. M. Breed en J. M. van Eekhout. .(hcfccfccfecfccbcbcbcfccb&cfecbcbchckifetfctfcckcbcfecbcfctkcfeckcfecbcb Aan de nieuwe Laihyrus- -S -» "9 -9 -9 -9 -9 -s -9 variëteit nr. 84, welke op de *8 speciale Laihyrus-ienioonsiel- -6 -9 -9 -9 -9 -9 "9 "9 "9 ■9 -9 ling ie Baarn werd ingezon den door de N.V.T.I. „Enchan tress" v.h. H. Carlée, Haarlem en bekroond werd met de Zil veren Medaille van de Ned. Lathyrus Vereeniging, voor de beste nieuwigheid voor 1940, zal de naam worden gegeven van Prof. Goudriaan. ~Tj Gebouw St. Bavo: Fed. Gr. en Fr. handel, 8 uur; R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Gem. Concertgebouw: H.O.V.-concert, 8 uur. „100 mannen en een meisje", 280, 7 en 9.15 u Rembrandt: Snip en Snap-revue, 2.30, 7 en 915 uur (alle leeftijden). Cinema; „Kom je ook op de races" en „De avonturen van Bill Peck", 8 uur alle leeftij den). ,,Ons Prinsesje loopt", 106 uur. Luxor: „Ons Prinsesje loopt", 102 u.; „Het meisje ufl het verre Westen", 2 30, 7 en 9.15 uur (alle leeftijden). Frans Hals: 50 min.-programma, 101 uur: „100 mannen en een meisje", 2.30, 7 en 9.15 u. Gebouw Sint Bavo: Vergadering „de Land bouw" 8 uur; „Proza" 8 uur; Dameskoor „Sint Caecelia" 8 üur. Bestuursvergadering: „Haarlems bloei", 8 u Gem. Concertzaal: Henr. Davids. Rembrandt: Snip en Snap-revue, 2.30, 7 en 9.15 uur (alle leeftijden). Luxor: „Ons Prinsesje loopt", 102 u.; „Het meisje uit het verre Westen", 230, 7 en 9.15 uur (alle leeftijden) Frans Hals: 50 min.-programma, 10—1 uur; „100 mannen en een meisje", 7 en 9.15 uur De avonddiensten der apotheken zul len tot en met Vrijdagavond worden waar genomen door; Th. Klinkhamer, Koninginne weg 69; Grijseels en Van Hees, L. Veerstraat 14; Frans Hals-apotheek, Fr. Halsplein 1. Steeds geopend zijn; C. E. Schotman, Bin nenweg 206208; Elswout-apotheek, Bloemen- daalscheweg 341; apotheek Aerdenhout Zand- voortschelaan, tel. 26772; Heemsteedsche Apo theek, Binnenweg 98, tel. 28197; de Bloemen- daalsche Apotheek, Bloémendaalscheweg 85, tel. 22181. Auto totaal vernield op de Spoorlaan gevonden In den afgeloopen nacht om vier uur zoodra de dageraad was aangebroken werd de politie tele fonisch op de hoogte gesteld van het feit dat een ernstig ongeluk had plaats gehad op de Spoorlaan. Toen de politie ter plaatse kwam vond zij een totaal vernielden auto, waarbij niemand aanwezig was; het bleek dat de auto, die zeer zeker met groote snelheid van de rich ting Zandvoort was gekomen en eerst een gra nieten lantaarnpaal had omgereden, vervolgens aan den tuin van mevouw Hilarius de afraste ring vernielde en een vierkanten pilaster welke aan den inrijweg van de villa stond geheel af brak, om. nadat van de tweede pilaster de boven- kap afgerukt was, door de afrastering heen op *t trottoir tot stilstand te komen. Bij onderzoek der politie bleken er twee personen in de auto gezeten te hebben: de heer A. H. B. ui Haar lem en E. J. M. H. uit Heemstede. Zij verklaar den met ongeveer 60 K.M. per uur te hebben gereden en niet tijdig genoeg de bocht te heb ben kunnen nemen. Zelf waren beiden er met verscheurde kleeding en ontvellingen afgeko men wat wel als een wonder mag worden be schouwd. De auto die bijna geheel vernield was is nog niet vrij gegeven. Te Vlaardingen kwamen binnen van de ha- rlngvisscherijVI. 14 13 last eigen vangst, VI. 196 met 9 last van 12 schepen. VI. 206 met 20 last van 7 sch., K.W. 123 met 30 last van 9 sch., K.W. 57 met 22 last van 4 sch., K.W 127 met 20 last van 12 sch. Vertrokken ter haringvisscherlj VI. 85. Volgens te Scheveningen ontvangen radiogra fische berichten uit zee waren de vangsten van onderstaande schepen vanmorgen als volgt: Sch. 66; 2 kantjes, Sch. 134: 2 k., Sch. 72: 3 k„ Sch. 73: 17 k„ Sch. 116: 1 k„ Sch. 102: 7 k„ Sch. 180: 10 k., Sch. 50: 2 k„ Sch. 135; 2 k„ Sch. 196: 3 k. (gisteren 55 k.), Sch. 79: 2 k„ Sch. 261: 2 k., Sch. 141: 40 k. in 2 nachten, Sch. 118: 1 k., Sch. 121: 2 k„ Sch. 169; 2 k„ Sch. 104: 25 k., Sch. 332: 10 k., Sch. 87: 17 k„ Sch. 181: 25 k., Sch. 16: 12 k„ Sch. 263: 14 last aan boord. Thuisstoomende zijn Sch 73 en Sch. 135. VI. 70: 7 k„ VI. 216: 5 k., VI. 217: 6 k„ VI. 197 k„ IJm. 490: 1 k., IJm. 268: 1 k., Gdy. 132: 5 k. Van de haringvisscherlj kwam te Schevenin gen binnen de Sch. 3 met 12 last haring eigen vangst.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 5