Weinig belangstelling voor de kampioens chappen ■fl Kimbria's zilveren bal-toumooi Nationale kampioenschappen te Doetinchem Horthy-tournooi in Doetinchem WIE IS TITELHOUDER OP DE 100 METER? B VAN MERKESTEIN WINT 100 M. BORSTCRAWL MAANDAG 31 JULI 1939 AT H LET 1 EK Frits de Ruyter heeft zijn 1500 M.- record weer met één seconde verbeterd Harde strijd op de loopnummers Nog geen 100 M.-kampioen! Resultaten Duitsche ploeg verbetert Euro- peesch record TENNIS Een verrassing in het Davis Cup-tournooi WATERPOLO Nederland door een nieuwe neder laag (tegen België) practisch uitgeschakeld Zuid-Slavië slaat Duitschland 32 Twee records op één nummer Wereld- en Nederlandsch record verspringen verbeterd CRICKET-UITSLAGEN Hongarije en Duitsch land winnen De andere wedstrijden De negende meting om het kost bare kleinood in Limburgs hoofdstad M ZWEMMEN Tweestrijd Kintvan Feggelen bleef uit, doordat de Amster- damsche gehandicapt was door onvoldoende training Verder alom normale uitslagen Rie v. Veen wint met gemak Smitshuyzen prolongeert zijn titel KANOSPORT Nederland wint weer van Duitschland Een zege met 20 tegen 10 punten Zaterdag- en Zondagmiddag zijn in het Feijenoordstadion te Rotterdam de Neder- landsche athletiekkampioenschappen door een bedroevend klein aantal toeschouwers gevolgd. De wegblijvers hebben toch weer ongelijk gehad, want op de loopnummers is verschillende malen een harde strijd ge voerd. Frits de Ruyter (Quick) heeft wederom het Nederlandsch record op de 1500 meter met 1 sec. verbeterd. Hij liep dezen afstand in 3 min. 56 sec. Het record stond op zijn naam met 3 min. 57 sec., gevestigd tijdens den vijflandenwedstrija op 16 Juli j.l. te Brussel. Een goede prestatie, als men weet, dat som mige athleten de sintelbaan van het Feijen- oord-stadion qualificeerden als „ruiterpad".... Aanvankelijk hielden van Houtert (Vlug en Lenig) en Kalkman (Trekvogels) den prachtig loopenden de Ruyter bij, maar aldra bleek de Quick-man van veel grooter formaat te zijn; de Ruyter liep uit en gaf zijn tegenstanders geen kans meer. Ook de 100 meter gaf een aardigen strijd te zien, die, zooals te verwachten was, gestreden werd tusschen Heinz Baumgarten, van Beveren en J. Grijseels Jr. Van Beveren bleek in zeer goeden vorm te zijn. Zijn spurt was formidabel en Baumgarten moest alle zeilen bijzetten om den snellen Amsterdammer geen kans te geven een voorsprong te nemen. Baumgarten werd met 11 sec. eerst aankomende genoteerd, ter wijl van Beveren met 11.1 sec. tweede wesd. Deze beslissing heeft, een protest zoowel van van Beveren als van Baumgarten uitgelokt. Deze laatste verklaarde zelf, dat hij tweede was. Des ondanks heeft men gemeend den uitslag zoo te laten, totdat een foto van de finish zal bewij zen, dat Baumgarten inderdaad tweede aan komende was. Het spreekt vanzelf, dat de 400 meter voor K, Baumgarten was, terwijl van Beveren de 200 meter met 0.2 voorsprong op Heinz Baum garten won. Een spannenden strijd leverde de 4 x 100 me ter estafette nog op. De Trekvogels, A.A.C., Pro Patria en Vlug en Lenig streden hier om den titel, die door de Trekvogels niet onbedreigd gewonnen is. Aanvankelijk leek het er op, dat A.A.C. een goede kans had, maar H. Baumgarten liep een prachtige snelle race, die de Trekvogels de kop- plaats deed innemen. Ook P.P., waarin o.a. de jeugdige Barsingerhorn een goede race liep, sprak een hartig woordje mee en met Grijseels als laatste man bleek P.P. een schouder op A.A.C. voor te hebben, terwijl voor beide ploe gen dezelfde tijd, n.l. 43.4 sec., genoteerd werd. De Trekvogels liep de estafette in 43.2. De volledige uitslagen van Zaterdag luiden: 100 meter hardloopen, eerste serie: 1. Chris Berger (A.A.C.) 11.3 sec.; 2. Osta (Trekvogels); 3. H. C. van Es (Vlug en Lenig). Tweede serie: 1. Wil van Beveren (A.V. '1923; 11 sec.; 2. J. Grijseels Jr. (P.P.) 11.1 sec.; 3. H. Schreuder (Haarlem). Derde serie: 1. Heinz Baumgarten (Trekvo gels) 11 sec.; 2. Spaak (A.A.C.) 11.1 sec. 3. N. Barsingerhorn (P.P.). 400 meter hardloopen, eerste serie: 1. Karl Baumgarten (Trekvogels) 50.2 sec.; 2. K. Peere boom (A.A.C.) 52.5 sec.; 3. L. J. van der Meu- len (Robur et Velocitas). Tweede serie: 1. A. Blok (K.N.A.V.) 51.1 sec.; 2. Jansen (Hellas) 57.8 sec.; 3. J. F. van Nes (A.A.C.). 400 m. horden: 1. W. F. Bührmann (A.A.C.) 57.4 sec.; 2. Adam (Trekvogels) 59 sec.; 3. J. Hagedoorn (Trekvogels). 200 meter hardloopen, eerste serie: 1. Wil van Beveren 22.4 sec.; 2. Osta (Trekvogels) 22.9 sec.; 3. P. Wemmers (P.P.). Tweede serie: 1. Heinz Baumgarten (Trekv.) 22.5 sec.; 2. J. Grijseels (Pro Patria) 22.7 sec.; 3. Roest (Trekvogels) Derde serie: 1. Karl Baumgarten (Trekv.) 22.4 sec.; 2. Spaak (A.A.C.) 22.6 sec.; 3. Blok (K.N.A.V.). Verspringen: 1. H. van der Tooien (Pro Pa tria) 6.98 meter; 2. A. F. Wellerdieck (Hellas) 6.91 meter; 3. J. Houtman (A.V. '23) 6.78 meter. Hoogspringen: 1. P. van Driel (P.P.) 1.82.5 meter; 2. W. A. Spanjerdt (P.S.V.) 1.77.5 meter; 3. A. Jansz (VI. en L.) 1.77.5 meter. 5.000 meter snelwandelen: 1. P. J. Engelman (P.P.) 23 min. 9.8 sec.; 2. H. Kuyte (D.O.S.) 26 min. 46.1 sec.; 3. Jac. van Kampen (DHC). De uitslagen van Zondag luiden: 100 meter hardloopen: 1. H. Baumgarten (Trekv.) 11 sec.; 2. W. van Beveren (A.A.C.) 11.1 sec.; 3. J. Grijseels Jr. (P.P.). 200 meter hardloopen: 1. W. van Beveren (A.A.C.) 21.7 sec.; 2. H. Baumgarten (Trekv.) 21.9 sec.; 3. Grijseels (P.P.) 22 sec. 400 meter hardloopen: 1. K. Baumgarten 48.7 sec.; 2. A. Blok (K.N.A.V.) 50.1 sec.; 3. K. Peere boom (A.A.C.) 52.3 sec. 110 meter horden: 1. Brasser (A.A.C.) 15 sec.; Wil van Beveren Een Duitsche ploeg, bestaande uit de athleten Kersch, Neckerman, Homberger en Borchmeyer is er in geslaagd om het Europeesch record op de 4 x 100 meter estafette met niet minder dan 1.5 sec. te verbeteren. De ploeg noteerde 40.1 sec. Het record stond eveneens op naam van Duitschland. 2. Hagedoorn (Trekv.) 16.1 sec.; 3. van Loozen (P.E.C.) 16.3 sec. 800 meter hardloopen: 1. S. Bouman (A.A.C.) 1 min. 59.6 sec.; 2. N. Wernink (Trekv.) 2 min. 4 sec.; 3. Chr. Nauta (Trekv.) 2 min. 8 sec. 1500 meter hardloopen: 1. F. A. de Ruyter (Quick) 3 min. 56 sec.; 2. H.^Kalkman 4 min. 5.5 sec.; 3. De Bruin 4 min. 8.1 sec. 5000 meter hardloopen: 1. D. Slegt (P.S.V.) 16 min. 2.6 sec.; 2. P. Krüse 16 min. 15.4 sec.; 3. J. Walther 16 min. 20.2 sec. 1500 meter snelwandelen: 1. P. Engelman Jr. (P.P.) 6 min. 25 sec.; 2. Jac. van Kampen (D.H.C.) 7 min. 44 sec. 4 x 100 meter estafette: 1. Trekvogels 43.2 sec.; 2. P.P. 43.4 sec.; 3. A.A.C. 43.4 sec.; 4. Vlug en Lenig 44 sec. Polsstokhoogspringen: 1. C. Lamoree (Haar lem) 3.70 m.; 2. J. Verkes (Haarlem) 3.70 m. Discuswerpen: 1. A. G. J. de Bruyn (VI. en L.) 44.80 meter; 2. N. de Graaf (Zaanland) 41.86 meter. Kogelstooten: 1. A. G. J. de Bruyn 14.59 m.; 2. Oreel (A.P.G.S.) 13.77 m.; 3. H. Houtzager (VI. en L.) 13.57 meter. Speerwerpen: 1. N. B. Lutkeveld (A.A.C.) 60.06 meter; 2. L. Aarts (P.S.V.) 55.57 meter. Kogelslingeren (wedstrijd gehouden in Den Haag) 1. J. M. F. Houtzager (V. en L„ Den Haag) 49.42 meter; 2. A. G. J. de Bruyn (V. en L., Den Haag) 48.70 meter; 3. J. Bamberg (D.O.S., R'dam) 35.92 meter. springen verbeterd. Zij bereikte een afstand van 6.12 meter. Het record stond op naam van Stella Walasiewicz (Polen) met 6.05 metér, op 17 Juni 1938 te Cleveland (Ohio) gevestigd. Fanny Koen werd tweede in het nummer ver springen en noteerde 5.97 meter, hetgeen een nieuw Nederlandsch record beteekende. Het re cord stond op haar naam met 5.80 meter, ge vestigd op 3 Juni van dit jaar te Mitcham, tij dens den. wedstrijd tegen Engelsche athleten. Ook op de 100 M. kwam onze landgenoote uit. Hier werd zij eerste in een tijd van 12 sec. Drie jaar achtereen heeft Zuidslavië tegen Duitschland in den eindstrijd van de Europee sche zone om den Davis Beker gespeeld. Dit jaar is het Zuidslavië gelukt te winnen. In het laatste enkelspel tusschen Puncec en Henkei viel de beslissing. Na de beide enkel spelen op den eersten dag en het dubbelspel op den tweeden dag was de stand 21 voor Duitschland. Zondag werd eerst de partij Mitic-Goepfert gespeeld, welke door Mitic met 61, 62, 63 gewonnen werd. De stand was dus toen 22 gelijk en de partij Puncec-Henkel moest beslissen. Het on verwachte gebeurde. Henkei verloor in drie sets met 810, 36, 06, en in de laatste set kon hij geen game behalen! Zuidslavië komt nu uit tegen Australië, den winnaar in de Amerikaansche zone. Tijdens de internationale wedstrijden in het Olympisch Stadion te Berlijn, waaraan ook onze landgenoote Fanny Koen deelnam, heeft Chris tel Schulz (Duitschland) het wereldrecord ver- le Klasse HaarlemPW gew. door PW met 49 runs op de eerste inn. PW 2039 (M. Schnitger 40, dr. Jansen 46, N. Leeftink 27 n.o.) J. Middelink 2—45, J. de la Mar 0—27, A. Alart 1—32, H. de la Mar 572. Haarlem 1-54 (J. de la Mar 60) H. Schnitger 446, F. Nordbeck 023; N. Leef tink 230. Hermes DVSVOC gew. door HDVS met 145 runs. HDCS 2437 (gesl.), A. Molenaar 49, Of ferman 58, S. v. d. Schouw 40 n.o.) A. Terwiel 5—56, P. East 1—44. VOC 98, 2e inn. 76—1 (HDVS oug.) A. Terwiel 31 n.o. Dubru 26 n.o.) A. Molenaar 021. R. WHBS gew. door RW met 46 runs op de eerste inn. RW 166 (W. Yater 44, C. Bult man 29), A. v. d. Vegte 129, L. Wunder 570, C. Hunder 2—38, HBS 120 (C. Huinder 30, L. Wun der 213, W. Yater 3—52, P. Hagenaar 2—41. HCC 2VRA gew. door HCC 2 met 2 runs op de eerste inn. VRA 130 (O. Cornelissen 28, W Wittebol 50), F. Laboyrie 2—28, C. Bakker 2—33, P. Jansen 633, HCC 2132 (Jhr. v. d. Bosch 29, Mr. v. Manen 34, Ir. Neuerburg 27 n.o., M. Roes 26 n.o.) H. Klink 460; T. Ingles Arkell 2—44. VVVHCC 1, gew. door HCC met 4 runs en 4 wkts o.d. le inn. VVV 148 (Roodenburg 64, W. Schoevaart 26) W. Gallois 2—49, Mr. ten Bosch 3—40. HCC 162—6 (M. Overn 27, Mr. v. Manen 52, Mr. ten Bosch 26) J. Alders 339, W. Roodenburg 039, J. Grootmeyer 036, W. Engel 1—28. Willy den Ouden, in het middelpunt der belangstelling van de Italiaansche water- polospelers tijdens het tournooi te Doetinchem, deelt autogrammen uit Door tegen België opnieuw t'e verliezen is het Nederlandsche polo-zevental voor den strijd om de Horthy-cup practisch uitge schakeld. De Nederlanders waren lang niet zoo goed op dreef als Zaterdag tegen de Hongaren en ook in zijn geheel was het peil van den wed strijd bepaald slecht te noemen. In den beginne zag het er zoo erg nog niet uit, want Nederland nam al spoedig de leiding toen v. Aelst zijn ploeg met een schot via den paal de leiding gaf. Het duurde echter niet lang of Coppieters kreeg een strafworp te nemen, dien hij onberis pelijk achter Paerl in het net joeg, 11. Direct daarna weer Belgische aanvallen en uit 'n vrijen worp, maakte Coppieters een schijnbeweging, die Paerl verleidde om op te springen en toen hij naar beneden ging wierp hij den bal kalm in het doel, 21. Toen werd het een forselie wed strijd, waarbij een viertal spelers 't water moest verlaten en van Aelst met Stoelen aan het vechten was. Na de rust openden de Belgen onmiddellijk den aanval en Isselee had bij het uitzwemmen onmiddellijk succes met een tam schot, 31. Toch bleven de Hollanders niet achterwege, want van Aelst deed een paar maal energieke pogingen, waarbij het geluk niet aan zijn zijde is, echter toen hij den bal in meer gunstiger positie kreeg was er spoedig gedoelpunt. 32, doch hierop doelpuntte Coppieters weer 42. Veel moois is het niet wat er werd vertoond. Telkens zwommen de Hollanders snel weg, maar hun sch'eten was slecht en er werd heel veel vastgehouden. Eindeliik weer wegzwemmen van den Hamer, waarbij Stam den bal kreeg en ge lukkig hadden onze jongens meer geluk en het doelpunt was een feit, 43. Onstuimig vielen de Hollanders weer aan, maar er werden weer fouten gemaakt en het leder verhuisde naar Coppieters, die achteruit en net over de handen van Paerl' schoot, 53. De strijd tusschen Hongarije en Italië, welke hierna volgde stond op een hoog peil. De Hongaren hebben de overwinning uit het vuur weten te sleepen, maar het was een dub beltje op zijn kant. Reeds bij het begin bleken de partijen volkomen tegen elkaar op te wegen en het duurde dan ook geruimen tijd voor Ne- met in staat was Hongarije de leiding te bezor gen. De snelle Italiaansche midvoor Ghira zorg de er echter voor dat de rust met gelijken stand inging. Kort na de pauze wist dezelfde speler zijn land zelfs een voorsprong te geven. Res pectievelijk Kisleghy, Nemet en Brandi zorgden er daarna voor om den stand op 42 ten voor- deele van Hongarije te brengen. De Italianen kwamen hierna geducht opzetten en toen Ghira het derde Italiaansche doelpunt scoorde, leek alles nog mogelijk. Hongarije wist evenwel stand te houden en met 43 den wedstrijd te win nen. Duitschland bleek te sterk voor Frankrijk. De Franschen hebben echter uitstekend partij ge geven en van een eenzijdigen wedstrijd kan dan ook niet worden gesproken. Frankrijk nam zelfs van de hand van Van de Casteele de leiding. Voor de rust aanbrak hadden de Duitschers Strauss en Schneider den stand echter reeds op 21 in het voordeel van Duitschland gebracht. In de tweede helft waren de Duitschers in tac tisch opzicht absoluut de meerderen en regel matig konden Strauss en Schneider den stand opvoeren tot 51. Vlak voor 't eindsignaal scoor de Bermijn het tweede Fransche doelpunt, zoo dat de eindstand 52 luidt. De stand is momenteel Hongarije 2 2 0 0 4 8—4 België 2 X 1 0 3 7—5 Duitschland 2 1 1 0 3 9—6 Italië 2 0 1 X X 7—8 Frankrijk 2 0 1 X 1 4—7 Nederland 2 0 0 2 0 4—9 Als in deze kolommen de eerste regelen der Zilveren Dal wedstrijden, georganiseerd door de R. K. Sportvereeniging Kimbria te Maastricht verschijnen, voelt elk sportlief hebber bij intuïtie dat de zomersport ten naaste bij beëindigd, het nieuwe competi tierad weer spoedig draaien gaat. Want niet ten onrechte wordt het Zilveren Bal- toumooi der Kimbren de ouverture van het komend seizoen genoemd. En mèt en door dit Kimbria-toumooi komt geleidelijk de echte belangsteling terug voor het voetballief en -leed, waarvan men maan denlang verstoken bleef. Toen vorig jaar bij het achtste tournooi de eerste Zilveren Bal definitief in eigendom der winnende vereeniging overging, stond de Z.B.-commissie voor een uiterst moeilijke taak, het besluit immers van een nieuwe Z.B.-periode en de mogelijke aanschaffing van een nieuwen Zilveren Bal. Waar deze commissie overtuigd was van de propagandistische waarde harer toumooien voor de principieele sportbeweging, bovendien verzekerd van een groeiende belangstelling hiervoor, besloot men de jaarlijksche tournooien te blijven organiseeren en de aankoop van een nieuwe trophee onder oogen te zien, waar toe ten langen laatste inderdaad besloten werd. Zoowel in waarde als aanzien overtreft deze bal, die vervaardigd werd in het Maastricht- sche kunstatelier „Astra", ongetwijfeld zijn voorgamger. Uitgevoerd in zwaar zilver en brons vinden wij in deze trophee het symbool der idealen van de organisatoren, n.l. staande op een zwaar en stevig voetstuk, het sterke fundament, waarop de R. K. Sportbeweging gegrondvest is, dragen een drietal sportfigu- ren, figuurlijk onze principieele sporters, den zilveren bal, het middel om de katholieke sportorganisatie verder te helpen uitbouwen en versterken. Had de vorige bal reeds een ongekende aan trekkingskracht, ongetwijfeld zal dit nieuwe kunstvoorwerp op nog sterker wijze bijdragen tot verhooging der waarde van het Maasticht- sche tournooi, tot prikkel dienen tevens om den onderlingen strijd tot hooger peil te brengen. Door terreinverbetering zal in elk geval de eerste wedstrijddag niet op het terrein der organiseerende vereeniging plaats vinden. De plaatselijke zustervereeniging R.K.V.V.L. was echter zoo welwillend de helpende hand te bieden, stelde haar terrein beschikbaar, voor welke vriendschappelijke geste een woord van waardeering zeker op zijn plaats is. Omtrent den huidigen stand van zaken kun nen wij nog mededeelen, dat met de uitgenoo- digde vereenigingen druk onderhandeld wordt. Vast staat dat de landskampioenen, de Spar taan uit Rotterdam, van de partij zullen zijn; R. K. Kerkrade uit Kerkrade die in 't lands kampioenschap op loffelijke wijze de tweede plaats bezet, zal eveneens present zijn. Buiten R.K.V.V.L. en Kimbria zal nog een drietal ploegen deelnemen. Al met al constateeren wij dat ook voor het negende tournooi weer heel wat werk verzet werd om zoo gedegen mogelijk voor den dag te komen. Het bekende Zilveren Balboek zal dit jaar eveneens weer uitgegeven worden. r i Het waterpolo-tournooi te Doetinchem om den Horthy-beker. Een aardig moment uit een der internationale ontmoetingen De Nederlandsche zwemkampioenschap- pen welke Zaterdag en Zondag in het prach tige Doetinchemsche zwembad Groenendaal werden gehouden, hebben een groot aantal toeschouwers langs de bassins vereenigd. Natuurlijk was zulks voor 'n groot gedeelte te danken aan de tegelijkertijd gespeelde wedstrijden om de Horthy-cup, maar deze toeschouwers hebben toch in ieder geval op den koop toe interessante kampioenswed strijden te zien gekregen. Zooals Trude Malcorps het ^orig jaar in Haar lem de verrassing was, heeft Zondagmiddag de Dolfijn-zwemmer van Merkestein voor een groote verrassing gezorgd door zijn prachtige zege op de 100 meter borstcrawl vóór Hoving en Scheffer. In de eerste helft van deze finale ge beurde er niet veel bijzonders, maar tijdens de laatste 50 meter kwam van Merkestein plotse ling zoo fel opzetten, dat er voor de anderen geen houden meer aan was. Scheffer zette nog even alles op alles en bleef van Merkestein dan ook zeer gevaarlijk bedreigen, maar in gevaar brengen kon hij diens zege toch niet meer. Rie van Veen heeft het in de finale van het zelfde nummer der dames beduidend gemakke lijker gehad. Zij ging goed van het startblok, veroverde zich al weldra een kleinen voorsprong en liet haar concurrenten niet toe, haar ook maar in het minste nog te benaderen. Trude Mal corps' prestatie was niet evenredig aan de ver wachting die zij het vorig jaar had gewekt. Eerst in de laatste phase van den strijd kwam zij er nog eenigszins aan te pas, maar toen was het feitelijk al niet meer noodig en moest zij genoegen nemen met de vierde plaats achter B. Groenendijk en Alie Stijl. In het nummer 100 meter rugslag heeren is Meünan er niet in geslaagd zijn titel van het vorig jaar te prolongeeren. Hij leverde een span nende strijd met Hans v. Schouwen die hem ge durende den geheelen wedstrijd zeer fel op de hielen zat, maar langen tijd geen vat op den kampioen kon krijgen. Eindelijk, vlak voor de finish bleek het uithoudingsvermogen van van Schouwen nog iets grooter en zag Metman zich met twee tiende seconde gepasseerd. Bij de dames is op dit nummer de verwachte tweestrijd Van Feggelen-Kint uitgebleven. De Amsterdamsche bleek namelijk gehandicapt door een verzwikte voet, die haar het trainen had belemmerd, zoodat zij niet in den besten vorm was. Cor Kint won met groot gemak, terwijl Irene niet zonder groote inspanning haar tweede plaats tegen Dini Kerkmeester wist te verdedigen. Op het nummer 200 meter schoolslag heeren heeft Smitshuyzen kans gezien weer een jaartje aan zijn Nederlandsch kampioenschap vast te knoopen. Hij had in Seton een niet ongevaar lijk tegenstander, maar routine hielp hem ten slotte door diens aanval heen en zoo wist hij betrekkelijk overtuigend te zegevieren. Jo Waalberg deed het bij de dames nog een haartje overtuigender. Zij had op dit nummer zoo goed als geen concurrentie en won dan ook volkomen onbedreigd, op haar gemak zwemmend, met ruim 9 seconden voorsprong. De 400 meter borstcrawl werd bij de heeren een overwinning van Dolf van der Kuil en bij de dames opnieuw met groot verschil van Rie van Veen. Het schoonspringen was voor D. Schatens en mej. J. van Engelen. De gedetailleerde uitslagen van Zondag zijn: 100 M. borstcrawl heeren: 1. J. van Merke stein (Dolfijn) 1 min. 2,6 sec.; 2. J. C. Scheffer (DJK) 1 min. 2.9 sec.; 3. K. Hoving (RZC) 1 min. 3.4 sec. 100 M. borstcrawl dames: 1. M. van Veen (RDZ) 1 min. 9 sec.; 2. B. Groenendijk (RDZ) 1 min. 10.8 sec.; 3. A. Stijl (Zion) 1 min. 11.1 sec. 100 M. rugslag dames: 1. C. Kint (Rotterdam) 1 min. 14.5 sec.; 2. I. van Feggelen (Het Y) 1 min. 17.2 sec.; 3. D. Kerkmeester (Rotterdam) 1 min. 18.8 sec. 100 M. rugslag heeren: 1. H. Ph. van Schouwen (DJK) 1 min. 11,6 sec.; 2. J. P. Metman (Het Y) 1 min. 11.8 sec.; 3. J. C. Scheffer (DJK) 1 min. 13.4 sec. 200 M. schoolslag heeren: 1. Smitshuyzen (AZ) 2 min. 50.2 sec.; 2. W. Seton (Zion) 2 min. 56.9 sec.; 3. L. Korpershoek (RZC) 3 min. 2.8 sec. 200 M. schoolslag dames: 1. J. Waalberg (ADZ) 3 min. 0.8 sec.; 2. A. Bijlant (HZC) 3 min. 9.2 sec.; 3. G. Siewertsen (ADZ) 3 min. 9.6 sec. 400 M. borstcrawl heeren: 1. D. van der Kuil (SZC), 5 min. 15 sec.. 2. J. van Merkestein (Dolfijn) 5 min. 19 sec.; 3. A. H. Ramack (RZC) 5 min. 21.4 sec. 400 M. borstcrawl dames: 1. M. van Veen (RDZ) 5 min. 42.3 sec.; 2. A. E. van Schaik (Het Y) 5 min. 51.4 sec.; 3. Stijl (Zian) 5 min. 53.6 s. Schoonspringen dames: 1 J. van Engelen (HDZ) met 79.01 punten; 2. G. de Hooge met 72.68 punten; 3. R. Drenth (Zian) met 72.40 punten. Schoonspringen heeren: 1. W. Schatens (AZ) met 121.30 punten; 2. H. Lotgering (Het Y) met 111.34 punten; 3. J. de Haas (ZWIP) met 111.06 punten. Estafette 4 x 200 M. borstcrawl heeren: 1. Het Y in 10 min. 7 sec.; 2. DJK in 10 min. 15.4 sec.; 3. RZC in 10 min. 22.7 sec. Estafette 4 x 100 M. borstcrawl dames: 1. RDZ in 4 min. 54.8 sec.; 2. ADZ in 5 min. 11.8 sec.; 3. Rotterdam in 5 min. 12.3 sec. De 10e landenkanowedstrijd, ditmaal gehou den te Zaandam, is een prachtige en verdiende Nederlandsche zege geworden en daar de alge- meene verwachtingen juist andersom waren, is Jiier dus yan een verrassend resultaat sprake. Met 20 punten tegenover 10 punten voor onze Oostelijke naburen zegevierden onze Holland- sche kanovaarders en hiermede heeft Neder land thans voor de tweede maal de Duitschers verslagen, waarmede het bewijs geleverd is, dat internationaal Nederland sterk is vooruit ge gaan. Alleen is nu nog het stuiven om eindelijk eens een overwinning in Duitsche wateren te bewerkstelligen. De uitslagen luiden: R 2 S - Juniores: 1 J. EldermanP. Bierman, Geuzen, 5.32 2/5; R 1 S - Juniores; 1 J. Bobeldij, Quo Vadis, 5.13, 2 J.Hoffman, Geuzen, 5.13 4/5; K 2 Nieuwelin gen; 1 W. WesteraA. Punt, Knakkers, 4.45; K 1 Adspiranten; 1 J. v. d. Kroft, H.K.V., 2.13. K 1 Juniores Internationaal: 1 P. G. Stoel man, Trekvogels, 4.57, 2 J. Capelle, Kajakkers, 4.59 1/5. RIS Dames Juniores: 1 A. v. d. Schaaf, Stormvogels 1.38 1/5, 2 G. de Heus, S. S. S, Utrecht, 1.40. R 4 S Nieuwelingen: 1 Viking, Rotterdam, (Sauvangsjo, Wezenaar, Bosman, v. d. Keppeli, 4.16 3/5. Vereenigings-estafette: 1 H. K. V. 3.51 4/5; R 1 S F. van Tongeren, R 2 S gemengd mej. L. Boer-H.G. Osterthen, RIS dame mej. Gt. Schouten, R 2 S J. de Graaf-A. v. d. Holst. K 1 Seniores Internationaal: 1 W. v. d. Kroft, H. K. V., 4.30 4/5, 2 G. Bormann, Rhein- treue-Düsseldorf 4.34. RIS Dames Senioren: 1 Mej. T. Thie, Quo Vadis, 1.33 3/5. R 4 S Junioren: 1 Quo Vadis, 4.02, J. Bobet- dijk, R. Stad, W. Lenghaus, G. Hauwertjes. R 2 S Adspiranten: 1 Gebr. Schouten, S.S.S, 2.17 2/5. K 1 Dames-Senioren: 1 mej. Lethmüller, Was- sersport Club Lippstadt, 2.54; 2 mej. Kropp, idem, 2.55 4/5; 3 mej. Thie, Quo Vadis, 3.06 4/5. K 2 Juniores Internationaal: 1 J. Braster J Hoffman, Geuzen, 4.28. K 1 Landenwedstrijd HollandDuitschland. 1 J. Kraayer, Holland, 4.24 2/5; 2 J. Vrolijk, Holland, 4.25 l/5;3 R. Ellgring, Duitschland, 4 27 3/5; 4 E. Strathmann, Duitschland, 4.31 2/5. R 2 S Nieuwelingen: 1 T. FaberB. Sau vangsjo, Viking, Rotterdam, 3.54; 2 H. Besa- museaBaas, S.S.S., 3.59. K 2 Landenwedstrijd Holland-Duitschland: 1 W. v. d. KroftA. J. Bosse, Holland, 4.04 3/5; 2 H. BrüggemannE. Kubbe, Duitsch land, 4.05 3/5; 3 P. WijdekopC. WijdekoP, Viking, Amsterdam, 4.14 3/5; 4 R. EllgringtV. Böhle, Duitschland. R 2 S gemengd: 1 W. Böhlemej. Lehmiiller, Duitschland; 2 Edi Kleckersmej. KropP, Duitschland; 3 mej. G. MaertenP. G. Stoel man, Trekvogels; 4 mej. T. ThieW. Leng haus, Quo Vadis. K 1 Nieuwelingen: 1 K. Thijssen, Kajakkers, 3.59 2/5; 2 S. Husslage, Quo Vadis 4.02; 3 B. Sauvangsjo, Viking, Rotterdam, 4.06. R 2 S Seniores: 1 J. LeeuwerinkK. Weiss> Zwetplassers, 4.21. RIS Adspiranten: 1 J. v. d. Kroft, HK-^ 2.24 3/5; 2 C. Tates, Geuzen, 2.31 2/5. K 1 Seniores Internationaal: 1 W. v. d. Kroft, H. K. V., 4.30 4/5; 2 G. Bormann, Rheintreue Düsseldorf, 4.34. R 4 S Landen Wedstrijd HollandDuitschf land: 1 Holland met J. Kraaier, J. Vrolijk, J> Stadt, N. Tates, 3.50 1/5; 2 Duitschland meu E. Strathmann, H. Strathmann, H. Briigg0- mann, E. Kube, 3.50 2/5. RIS Seniores: 1 J. Leeuwerink, Zwetplas sers, 5.15 4/5; 2 A. Wezenaar, Viking, Rotter dam, 5.23 1/5. K II Senioren Internationaal: 1 Kleckers—1 Bormann, Duitschland 4.22. v R IV S Senioren Internationaal: 1 H.KJ£ Haarlem, v. d. Kroft, Bosse, Osterthun, v, To»- geren, 4.00.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 10