De tweede der R.K. Sportdagen BELANGSTELLING OVERTROF DIE VAN DEN EERSTEN ORGANISATIE KLOPTE WEER BEST KOOKT MEI III BOSCH V KEI MAANDAG 31 JULI 1939 Bij wielrennen en athletiek wer den interessante en spannende wedstrijden geleverd Gymnasten bewijzen hun kunnen Een record dat niet telt De marschwedstrijd Athletiek Wielrennen Resultaten De sluiting WIELRENNEN Henk Ooms wint te Heemstede Goede sport op de wielerbaan H.S.V. de Kampioen H.R.C. Excelsior VOETBAL SPAERNEBEKER-TOURNOOI Op 3 September a.s. R.K.S.V. Hercules-Winfried CRICKET HaarlemP.W. ROOD EN WIT—H.B.S. TENNIS JUBILEUM-TOURNOOI OP JATILOO ZWEMMEN VOLKSZWEMFEEST Uitstekend geslaagd RIJ KS V1SCH AF SLAG HONKBAL R.K. HAARL. HONKBALBOND Programma Zondag 6 Aug. A.F.C.—HAARLEM I H.H.C. I—V.V.G.A. I HARINGVANGSTEN STAAT VAN BESOMMINGEN De organisatoren van de R. K. Sport dagen te Haarlem kunnen tevreden zijn. Viel de belangstelling op den eersten dag te roemen, gisteren heeft het R. K. Sportpark inderdaad meer toeschouwers de loketten zien passee- ren dan verleden week en daar ook de geboden sport, naast een bijna vol maakte organisatie, den toeschouwers wist te boeien, is de tweede dag onzer R. K. Sportdagen inderdaad een succes geworden. Een bijna volmaakte organisatie. Natuurlijk heeft hier en daar iets gemankeerd, maar waar gebeurt dat niet. De entourage van het R. K. Sportpark is nog niet van die afmetingen als b.v. een Stadion, zoodat met kunst en vliegwerk het terrein in een sportterrein bij uitstek moest worden herschapen. Er kwamen gymnasten, athleten en wielrenners en het valt werkelijk niet mee om het een ieder in zijn genre naar den zin te maken. Maar de organisatoren van den tweeden dag zijn daar wonderwel in geslaagd. Een ieder was tevreden met het toegewezen deel, het talrijke publiek kon de demonstraties uitstekend volgen, terwijl een geluidsinstallatie op het gebied van voorlichting wonderen deed Diverse deskundigen op allerlei sportgebied heb ben het den bezoekers aangenaam gemaakt door hun deskundige voorlichting, hetgeen bij enkele nummers altijd zeer gewenscht is. En wat nog meer tot ons spreekt, was het feit, dat het lijvige programma vrijwel precies op de vastgestelde wedstrijden werd afgewerkt. Eén ding was bepaald jammer. De athletiek- baan bleek niet geheel juist te zijn opgemeten en de tijding b.v., dat de estafetteploeg van „Holland" het Nederlandsche record op de Olympische estafette had verbeterd, veroorzaakte natuurlijk een enthousiaste stemming. Dit re cord kan uffc den aard der zaak niet worden erkend. I>e overige nummers hadden daardoor ook min of meer te lijden en we moeten daarom de gemaakte tijden werkelijk met een korreltje zout nemen. Overigens viel er op de organisatie niets af te dingen. Het was af en daarom reeds een groot succes. En de belangstelling gaf ook al geen reden tot klagen. Naast het feit dat het R. K. Haarlemsche publiek in vrij groote getale acte de presence gaf, zagen we ook weer officieele belangstelling. Diverse raadsleden der gemeen ten Haarlem en Heemstede Waren aanwezig. Het DJi.V.B.-bestuur was mede vertegenwoor digd in de personen van de heeren Putter en Roskam, terwijl Plebaan Filbry de Haarlemsche geestelijkheid vertegenwoordigde. Inderdaad kunnen we dus van een geslaagden dag spreken. En de geboden sport is ongetwijfeld in den smaak van het talrijke publiek gevallen. De gymnastiek heeft op massale wijze weer eens duidelijk gemaakt dat het peil onzer gym nasten zeker op één lijn is te stellen met dat van de neutrale organisaties. Het toestelturnen vooral gaf daarvan een prachtig bewijs, maar ook de vrije oefeningen van heeren, jongens en dames, aangevuld met de kleuters, mochten er in alle opzichten zijn. De opmarsch zoowel als de afmarsch van de ruim zeven honderd turners en turnsters maakte een imposanten indruk. De algemeene leiding hiervan was bij den heer Vreeswijk in uitstekende handen, terwijl zijn helpers zich eveneens prachtig van hun taak hebben gekweten. Precies op den vastgestelden tijd werd gestart voor den marschwedstrijd, Waaraan de volgende vereenigingen deelnamen: R. K. Dames Gym- nastiekvereenigingen Blauw Wit, Haarlem; D.O.S., VelsenT.V.L., Haarlem; Hercules, Over- veen; Leonidas, Haarlem; S.S.S., Beverwijk en St. Christoforus, Halfweg. De R. K. Heeren GymnastiekvereenigingenD.O.K., Heemskerk; S.S.S., Beverwijk; St. Christoforus, Halfweg en Winfried, Haarlem. De marsch ging vanaf de Broederschool aan de Molenwerfslaan door de Indische buurt naar het R. K. Sportpark en had het volgende re sultaat: Dames: 1. S.S.S., Beverwijk, 46^ p.; 2. Hercu les, Haarlem, 46 p.; 3. Leonidas, Haarlem, 43 p. Heeren: 1. S.S.S., Beverwijk, 45 p.; 2. Winfried, Haarlem, 43 p. De dag werd hierna door den secretaris der R. K. Sport Centrale, den heer Hooy, met een opgewekt woord voor geopend verklaard. Voor de verschillende loopnummers bestond de noodige belangstelling, doch bijzondere pres taties vielen niet te noteeren. Wel enkele ver rassingen, want de onbetwiste zége van den Holland-sprinter Bosdijk in den vrij goeden tijd van 11.6 sec. tegen een straffen wind in over den D.E.M.-er Tervoort, zullen weinigen vermoed hebben. Onze nieuwe 1500 M. kampioen, de D.O.C.O.S.- man J. v. Roode, behaalde een tweetal fraaie successen op de 800 M. en 3000 M. Op eerstge- noe: den afstand liet hy Burger van D.E.M. achter zich in 2 min. 6 sec., maar de grootste verrassing noteerde hy op de 3000 M. C.obelens was favoriet voor dit nummer, doch de Holland crack was er totaal uit en moest zich zelfs met de derde plaats tevreden stellen achter Vessies van D.E.M. De tijd van den winnaar v. Roode bedroeg 9 min. 23.8 sec. De estafetteploeg van Holland handhaafde haar goeden vorm van den laatsten tijd, door de Olympische estafette te winnen in den tyd van 3 min. 49.8 sec. Bij de springnummers noteerden we geen op merkelijke prestaties. De veteraan De Zwager benaderde met een sprong van 8.10 M. op polsver het jaren oude record van B. Ronde (8.32) en behaalde hier de eerste plaats. Het polshoog verloor -veel van zijn attractie, doordat Kapteyn verhinderd was. Nu deelden Rombouts, Holland en Gieske, Docos den eersten prijs met een sprong van 3.10 M. Verspringen met aanloop gaf aan Mathot (Holland) de overwinning, waarbij hij royaal over de zes meter sprong, terwijl het speerwerpen een onbetwiste zege werd voor den Holland-man Jansen, die met zijn worp van ruim 48 meter echter onder zijn kun nen bleef. Aan het wielrennen zullen de meeste toe schouwers de prettigste herinneringen hebben bewaard. Op een grasbaan komen er factoren een w'oordje meespreken in den strijd, die uit den aard der zaak al vinnig genoeg was. Een afvalrace en een sprintwedstrijd brachten al direct het noodige leven in de brouwerij en een 10 ronden-wedstrijd voor C-klassers en junioren ging er ook al in als koek bij de enthousiast geworden bezoekers. Maar het mooist van alles was de halfuurs-koppelwedstrijd, welke onge twijfeld een der interessantste nummers bleek van den middag. Een half uur lang werd er gejaagd en vooral het koppel KorthalsRusman vertoonde een goeden vorm. Met niet minder dan twee ronden voorsprong wist dit prachtig rijdende koppel dezen strijd te winnen, zonder een moment maar in moeilijkheden te zijn ge weest. De officieele uitslagen van de gehouden wed- stryden luiden als volgt: Athletiek: 100 M. Hardloopen: 1. B. Bosdijk, Holland, 11.6 sec.; 2. Tervoort, D.E.M., 11.8 sec.; 3. Blonk, Holland. 800 M. Hardloopen: 1. Van Roode, D.O.C.O.S., 2 min. 6 sec.; 2. H. Burger, D.E.M.; 3. H. En denburg, Holland. 3000 M. Hardloopen: 1. Van Roode, D.O.C.O.S.. 9 min. 23.8 sec.; 2. H. Vessies, D.E.M.; 3. H. Cobelens, Holland. Olympische estafette: 1. Holland, 3 min. 49.8 sec.; 2. D.EM.; 3. Gemengde ploeg. Polsstokhoogspringen: 1. Gieske, D.O.C.O.S.. 3.10 M.; 2. Rombouts, Holland, 3.10 M.; 3. Scher mer, D.O.K., 2.85 M. Polsstokvèrspnngen1. N. de Zwager, Holland. 8.18 M.; 2. Rombouts, idem, 7.35 M.; 3. Mathot, idem, 7.30 M. Verspringen met aanloop: 1. J. Mathot, Hol land, 6.10 M.; 2. Tervoort, D.E.M., 5.65 M.; 3. Bosdijk, Holland, 5.39 M. Speerwerpen: 1. Jansen, Holland, 48.06 M.; 2. Rooyakkers, J.L., 38.80 M.; 3. N. de Zwager, Holland, 35.60 M. Wielrennen. Sprintwedstrijd: Kleine Finale: 1. Rusman, 2. Schel, 3. Portegies. Groote Finale: 1. Siebeling, 2. Gruyters. Wedstrijd over 10 ronden. C-klassers en ju nioren: 1. Van Rooden, 6 p.; 2. Van Zijl, 6 p.; 3. Kabel. Afvalrace: 1. B. de Vries, 2. Wesselman, 3. Koppen. Halfuurs koppelwedstryd1. KorthalsRus man, op twee ronden 2. ClaassenWesselman, 3. De VriesKoppen, 4. GruytersSchrama. Na opstelling der deelnemende gymnastiek vereenigingen hield Rector Van Zon een korte toespraak, waarin hij allen instanties en perso nen, die tot het welslagen van deze dagen had den meegewerkt een hartelijk woord van dank bracht. En na uitreiking der prijzen aan de win nende ploegen zijn allen voldaan huiswaarts gekeerd. Het R. K. Sportfestijn was geslaagd. Onder tamelijk groote belangstelling, zijn gistermiddag te Heemstede de wieier wedstrij den gehouden. Er was een uitstekend program ma samengesteld, dat vlot werd afgewerkt. Het publiek kreeg goede sport te genieten en tocg dan ook voldaan huiswaarts. Al dadelijk was de aandacht gevestigd op de omnium-race tusschen H. Ooms, C. de Best en M. van Gelder. Ooms toonde zich onbetwist de sterkste. In de sprint, de tijdrit en den klassementswedstrijd eindigde hij alle keeren als eerste. De koppelwedstrijd voor amateurs en onafh. had een levendig verloop. Jammer was het, dat, dat de strijd even na het begin moest worden gestaakt, wegens een valpartij. Geluk kig viel het nogal mee, zoodat weer voortge gaan kon worden. Vooral de koppels C. de BestP. Evers en J. RijneveldP. v. d. Heijden legden elkaar het vuur na aan de schenen. Ten slotte moes ten de punten de beslissing brengen en eerst genoemd koppel werd winnaar. Het duo Mat- zenDrogtrop slaagde er op het laatst in een ronde in te loopen, waardoor het op de derde plaats eindigde. De uitslagen luiden: Omnium racesprint over 3 ronden: le serie: 1. M. van Gelder, laatste 200 M. 13 sec., 2. C. de Best; 2e serie: 1. H. Ooms, 13.4 sec, 2. C. de Best; 3e serie: 1. H. Ooms 13 sec., 2. M. van Gelder. Tijdrit over 2 baanronden: 1. H. Ooms 25.2 sec; 2. en 3. C. de Best en M. van Gelder, 25.4 sec. Klassementgwedstrijd: 1. H. Ooms 7 punten, 2. C. de Best 7 punten, 3. M. van Gelder 4 punten. Sprintwedstrijd voor amateurs en onafhanke- lijken: 1. demi-finale: 1. P. Duüns 13.2 sec., 2. J. Valkman, 3. B. Scheffer; 2e demi-finale: 1. H. Faanhof 13.2 sec., 2. J. Bos, 3. J. van Hekken: 3e demi-finale: 1. P. Evers, 12.8 sec., 2. M. de Lange, 3. W. Drogtrop. Finale: 1. H. Faanhof, 13.4 sec.; 2. T. Duyns, 3. P. Evers. Klassementswedstrijd over 40 ronden: 1. «T- Rijneveld 5 punten op 1 ronde 2. J. Hoek 6 punten, 3. R. Lodewijks 6 punten. Koppelwedstrijd over 40 K.M. voor amateurs en onafhankelijken: 1. C. de Best en P. Evers 9 punten, tijd 53 min. 15 sec., 2. J. Rijneveld en P. v. d. Heijden 6 punten. Op 2 ronden: 3. D. Matzen en W. Drogtrop 2 punten. Op 3 ronden: 4. R. Lodewüks en T. van Hals 12 punten, 5. J.Panman en B. Scheffer 7 punten, 6. J. en S. Bos 6 punten, 7. J. Hoek en J. Valkman 2 punten. L.l. Zondag hield de H. S. V. de K. een spritrit over 1 K.M. voor A-, B- en C-klasse. De sprint voor de A-kl. werd als match a deux verreden, met den volgenden uitslag: le rit: 1. C. de Best, 2. De Lange; 2e rit: 1. P. Duyns, 2. T. Ooms; 3e rit: 1. De Best, 2. Duyns; 4e rit: 1. T. Ooms, 2. De Lange; 5e rit: 1. De Lange, 2. P. Duyns; 6e rit: 1. De Best, 2. T. Ooms; demi-finale: 1. P. Duyns, 2. T. Ooms, 3. De Lange; finale: 1. De Best 3 p.; 2. P. Duyns en De Lange, ieder 5 p. B-klasse: le serie: 1. H. Bos, 2. C. Burggraaf; 2e serie: 1. Schenk, 2. W. v. d. Heyden, 3. Cos- ter; 3e serie: W. v. d, Heyden, 2. Coster, 3. Burggraaf; finale: 1. H. Bos, 2. A. Schenk, 3. W. v. d. Heyden. C-klasse, match a trois: le serie; 1. Aarts, 2. Munk, 3. Van Waard; 2e serie: 1. Aarts, 2. Munk, 3. Van Waard; 3e serie 1. Aarts, 2. Munk, 3. Van Waard; uitslag: le Aarts, 2e Munk en 3e Van Waard. NtëJJW maakt men uit één boom, en... éét lucifer is al voldoende om 100.000 boomen te verwoesten Bovengenoemde vereeniging hield Zondag haar derden rit van de Zomercompetitie. In alle catagories vielen vele slachtoffers door pech. Er werd veel stryd geleverd. De uitslag werd: A- en B-klasse: A. van de Neut, 5 punten, 2. B. Teunis 4 punten, 3. C. de Gier 3 punten. C-klasse 1. H. van Dijk 5 punten, 2. Harry Jansen 4 punten, 3. Ko Verbeek 3 punten. Jun. A-klasse: 1. C. Boersma 5 punten, 2. J. Bcudewijn 4 punten, 3. Kruif 3 punten. Jun. B: 1. H. Jas 5 punten, 2. Tholen 4 pun ten, 3. J. Bron 3 punten. Heden, Maandag, vergadering. Het jaarlijksche 'tournooi van de H.F.C. „Haarlem" om den ,,Spaernebeker" wordt dit jaar gehouden op Zondag 3 September a.s. als onderdeel van de feestelijkheden ter herdenking van het 50-jarig bestaan van de roodbroeken- club. Haarlem wacht als bekerhoudster geen ge- makkeiyke taak want de bezetting is dit jaar zeer sterk door de deelneming van Ajax, kam pioen van Nederland 1938—1939, Eindhoven, Zuideiyk Kampioen, en Go Ahaed. De loting' voor het tournooi heeft het vol gende programma gebracht: A. 11.0012.15 uur Haarlem—Eindhoven, scheidsrechter F. W. Kotte; B. 12.15—13.30 uur Go Ahaed—Ajax, scheidsrechter Ch. Boeree. Van 13.3014.30 uur voetbalwedstrijd tusschen twee reünisten-elftal len; C. 14.30—15.45 uur verliezer A—verliezer B, scheidsrechter F. W. Kotte; D. 15.4517.30 uur Winnaar AWinnaar B, scheidsrechter Ch. Boeree. Op Zondag 30 Juli heeft de R. K. Sportver. „Hercules-Winfried" haar medewerking verleend aan den tweeden R. K. Sportdag te Heemstede. Aan dezen zoo welgeslaagde sportdag was een marschwedstrijd verbonden. Hierbij is het de damesvereenigingi zoowel als de heerenvereeni- ging mogen gelukken een tweeden prijs te be halen. De tweede R.K. sportdag in beeld. Vierdubbele hoogstand op de brug Deze wedstrijd werd volgens verwachting door P.W. gewonnen, doch de Haarlemmers hebben keurig partij gegeven en eerst met nog een kwartier speeltijd viel het laatste Haarlem wicket, waardoor P.W. met 49 runs gewonnen had. P.W. begon te batten met M. Schnitger en J. Buma, die er reeds dadelijk goed het oog op hadden, waardoor eerst op 47 het eerste wicket viel, n.l. van Buma, die voor 19 run out ging. Ook H. Schnitger laat goed batten zien, doch alis op 77 z'n broer voor 40 het wicket gaat, wordt ook hij op een mislukten slag gevangen voor 16. Hierna speelt Max Jansen weer een goede innings,, goed gesteund door Visser, die eerst op 128 gevangen werd voor 11, terwijl kort daarna een goed gepitchte bal van Middelink een einde aan de innings van Jansen (46) maakte. Ook de staart laat zich hierna niet onbetuigd, waardoor captain Stroink op 203 voor het verlies van 9 wickets kon sluiten. Van de overige batsmen luidden de scores: Stroink 5, Nordbeek 13, C. Jansen 10, Leeftink 27", Jannink 0 en Van Rossum 10*. Voor Haarlem bowlden: J. Middelink 245, V. Abendanon 021, J. de la Mar 0—27, J. Al- lart 132, H. de la Mar 572. Het begin der Haarlem innings is weer niet fraai, daar Max Jansen op 20 reeds 2 slacht offers heeft gemaakt, n.l. Kammeyer 2 en Al- lart 13. Ook Rijpma en H. de la Mar maken het niet lang en verdwenen voor resp. 1 en 8 als slachtoffer van Schnitger en Jansen. Voogd en J. de la Mar kregen nog slechts enkele overs van Max Jansen, daar deze bowler reeds spoe dig geblesseerd raakte. Voor 14 werd Voogd een slachtoffer van H. Schnitger. J. de la Mar echter was de bowlery volkomen meester en mocht goeden steun ontvangen van Kleefstra 10, Abendanon 2 en Hartog. Eerst op 122 kwam een eind aan de kanslooze innings van J. de la Mar, die met 60 runs topscorer werd. Fort- gens werd reeds spoedig voor 0 gevangen, doch de laatste batsmen zagen zoowaar nog kans het Haarlem-totaal op te voeren tot 154, op welk totaal Hartog voor 18 gebowled werd. Middelink bleef met 13 not out. Voor P.W. bowlden: H. Schnitger 446, M. Jansen 325, F. Nordbeek 023, J. Visser 07, N. Leeftink 230, C. Jansen 09, A. Stroink 1—1. Rood en Wit heeft Dok H.B.S- er onder weten te houden en de Hagenaars met 46 runs ge slagen. Van Baasbank won den toss en koos batten. Van Bueren en W. Kramer openden de innings op v. d. Vegte en Wunder. Reeds op 9 boekte Wunder, de beste bowler der gas ten, zijn eerste succes door met een langen bal van Bueren's wicket te nemen. W. Kramer staat onzeker te spelen en als hij er 8 heeft wordt de Rüod en Witten door Huinder gevangen en neemt Wunder zijn 2de wicket. Yates en Hagenaar laten dan aantrekkeiyk, zij het niet kansloos, cricket zien. Met fraaie slagen brengt Yates het totaal omhoog. Tweemaal slaat hy den bal het veld uit en eerst op 74 komt de scheiding als Hagenaar voor een goede 24 l.b.w. gaat. Yates en v. d. Togt brengen het tot 88, op welk totaal Yates in het verre veld door Everard gevangen wordt voor een aantrekkely- ke 44 (2 X 6 en 4 X 4)v. d- Togt en Bultman brengen de 100 op en nog voor de lunchpauze wordt v. d. TPgt voor 14 door v. d. Vegte ge bowld. Bij de lunchpauze zijn er 115 runs voor 5 wickets. Na de hervatting gaat Sanders op 127 l.b.w. b- Wunder. Van Baasbank is zijn zelf vertrouwen volkomen kwijt en wordt ook nu Evenals in vorige jaren is ook dit wedstrijd seizoen besloten door het tournooi op Jatiloo welk tournooi dit jaar door TCG als jubileum- tournooi werd georganiseerd in verband met het 10-jarig bestaan dier vereeniging. De voornaamste uitslagen van het tournooi luiden; Heeren enkelspel A: Kwart eindstrijden. E. HoekeJ. v. d. Togt 6—1, 6—1. J. ten Have w.o. H. Borgerding—R. Storm 6—1, 6—3. E. Verwaal—J. van del Stadt 6—2, 6—4. Halve eindstryden: H. Borgerding—E. Ver waal 6—1, 4—6, 6—3. E. Hoeke—J. ten Have 6—2, 6—2. Eindstrijd: E. Hoeke—H. Borgerding 6—0, 6—1. Heeren dubbelspel A; Kwart eindstrijden Jhr. P. Quarles van Uf- ford en J. Oudes—H. F. Saarberg en J. van der Stadt 6—1, 6—1. H. Borgerding en E. Verwaal w. o. A. H. W. Schoute en H. Stalling— J Th. Blom en J- van der Bliek 62, 6—4. E. Hoeke en J. ten Have—W. L. Beynes en J. J. Beynes 62, 63. Halve eindstrijden; E. Hoeke en J. ten Have A. H. W. Schoute en H. Stalling 64, 62 Jhr. P. Quarles van Ufford en J. Oudes—H. Borgerding en E. Verwaal 6—2, 62.. Eindstryd E. Hoeke en J. ten Have w.o. Heeren enkelspel B: Kwart eindstryd: J. M. Overeinder J. J. Dieckmann 61, 64, H. Stalling P. Dick- mann 6—3, 6—4. R. Storm—C. Borgerding 4—6, 75, 6—3. Mr. M. C. Wijt—H. Amorison 2—6, 6—3, 8—6. Halve eindstrijd: J. M. Overeinder—H. Stal ling 6—3, 6—3. R. Storm—mr. M. C. Wijt 6—4 4—6, 6—4. Eindstryd: R. Storm—J. M, Overeinder 4—6, 11—9, 6—1. Dames enkelspel B; Kwart eindstrijd: mej. A. Schrodermej. T. Storm 46, 6—4, 75. Mevr. van Eckelt—mej. M. ten Have 6—4, 4—6, 64. Mevr, A. Saar berg—mej. T. Oudes 6—2, 64. Mevr. C. Kra mermej. A. Krijn 62, 61. Halve eindstryd: mej. A. Schrodermevr. v. Eckelt 75, 63. Mevr. A. Saarbergmevr. C. Kramer 64, 63. Eindstryd: mej. A. Schrodermevr. A. Saar berg 6—3, 3—6, 7—5. Heeren dubbelspel B; Kwart eindstrijd; J. M. Overeinder en mr. M. C. Wyt—W. L. Beynes en J. J. Beynes 75, 46, 63. G. F. Aanstoot en SuyverA. Rog mans en J. Overwijn 6—0, 6—2. W. van Bellen en J. de RuiterJ. W. van Hezel en A. Dieck- man 6—4, 64. J. F. Saarberg en mr. J. A. C. BierenbroodspotJ. ten Have er. P Dickmann 1—6, 9—7, 6—3. Halve eindstryd: W. van Bellen en J. de RuiterJ. F. Saaarberg en mr. J. A. C. Bieren broodspot 75, 64. G. F. Aanstoot en Suyver J. M. Overeinder en mr. M. C. Wijt 75, 64. Eindstrijd: G. F. Aanstoot en SuyverW. van Bellen en J. de Ruiter 46, 61, 64. Dames dubbelspel B: Kwart eindstrijd; Mevr. C. Kramer en mej. A. Schrodermevr. v. d. Broek en mevr. Mil- ders 63, 16, 6—1, Mej. T. Oudes en mej. Boonakker w.o. mevr. Nietsmann en mevrouw Laimböckmevr. Scholten en mej. Scholten 62, 57, 64. Mej. E. Stolk en mevr. A. Saarbergmevr. van Eckelt en mej. H. Josso 6—8, 6—2, 6—2. Halve eindstrijd: Mevr. C. Kramer en mej. A. Schrodermej. T. Oudes en mej. Boonak ker 61, 64. Mevr. Nietsmann en mevr. Laim böckmej. E. Stolk en mevr. A. Saarberg 6—2, 6—3. Eindstryd: Mevr. C. Kramer en mej. A. Schroder—mevr. Nietsmann en mevr. Laim böck 64, 63. Gemengd dubbelspel B: Kwart eindstrijd: mevr. Storm en W. G. ten Houten de Langemevr. A. Saarberg en W. Saarberg 06, 64, 75. Mej. Kruisinga en Aanstootmej. M. ten Have en P. Kokke 60, 6—1. Mej. E. Stolk en Overeindermej. A. Schroder en J. ten Have 6—1, 36, 64. Mevr. R. Max en C. Melsemevr. P. van Eckelt en Rogmans 6—1, 6—2. Halve eindstrijd; mej. E. Stolk en Overein der—mevr. R. Max en C. Melse 6—4, 6—1. Mej. Kruisinga en Aanstootmevr. Storm en W. G. Ten Houten de Lange 7—5, 6—3, Eindstrijd wordt later gespeeld, door Wunder, zonder een run gescoord te heb ben, gebowld. Bultman staat goed te spelen en hij krijgt steun van R. Kramer. Van 129—7 wordt het 1518, als Bultman voor een goede 29 door Wunder in de skips gevangen wordt. Berendsen en Gobets bieden weinig tegenstand en op 166 valt dan ook het laatste wicket. R. Kramer blijft met 18 not out. Wunder nam 570, v. d. Vegte 129, Huinder 238 en Ever ard 2—22. Met een zee van tijd begint H.B.S. met Snel en Herklots op Yates en Hagenaar. Snel wordt onmiddellijk buitengewoon fraai door van Baasbank in Yates' eerste over in de slips ge vangen en op 15 velt Hagenaar Everard's palen voor 10 runs. De Hagenaars scoren uiters lang zaam. Herklots wordt voor 16 door Hagenaar gebowld en van Katwijk gaat door eigen schuld onmiddellijk daarna run out. Uit den stand 414 ziet het er niet best voor H.B.S- uit. Bij de theepauze zyn er pas 45 runs. Luyendijk en Huinder schijnen daarna de strijd tegen de klok te willen aanbinden. Over na over wordt gebowld zonder dat er een noemenswaardig aantal runs bijkomt. V. d. Togt krijgt dan ein delijk op 53 Luyendijk voor 19 l.bw. en op het zelfde totaal weet hij ook door een vang van Gobets achter het wicket v. d. Vegte van de mat te krygen- Met Wunder samen zet Huin der de zaak op denzelfden voet voort. De bats- men stellen zich met het slaan van vieren te vreden. Op 88 wordt ook deze stand door v. d. Togt gebroken (Wunder 21). Koek gaat voor o.l.b.w. Yates. Op 96 valt eindelijk Huinder's wicket nadat de Hagenaar tweemaal op v. d- Togt's bowlen gemist is. Yates neemt zijn wicket voor een uiterst geduldige en langzame 30. Zylstra (7) en Broda (12 not out) scoren nog 24 runs voor het laatste wicket, dat door een vang van Berendsen op 120 valt. v. d. Togt nam 4 wickets voor 12 runs, doch by het benutten van een der niet moeilijke kansen o a. één voor Gobets, had v. d. Togt de cijfers 58 gehad. Yates nam in 24 overs 352, en Hagenaar 241. Berendsen (01) en W. Kramer 0—9 hadden geen succes. Rood en Wit won deze minder in teressante wedstrijd met 46 runs en behoudt daarmede een zeer goede kans op het kam pioenschap. De wedstrijden, die jaarlijks in het betonnen bad aan de Houtvaart door de Commissie Volks zwemfeest worden georganiseerd, nemen in Haarlem nog altijd een aparte plaats in. Meer dan vijfhonderd deelneemsters en deelnemers zwommen voor de mooie en talrijks prijzen en honderden belangstellenden volgden de wed strijden met groote belangstelling. Gedetailleerde uitslagen: Hardloopen jongens 79 jaar: 1. H. de Loo- per; 2. G. Lok; 3. H. Kensen. Idem meisjes: 1. A. v. d. Weide; 2. A. Koedijker; 3. R. v. d. Berg; Idem jongens 1012 jaar: 1. T. Nees- kens; 2. B. v. d. Broek; 3. F. Zieren. Idem meisjes: 1. C. van Melsem; 2. S. van Steyn; 3. A. van Steyn. 15 Meter schoolslag jongens 9—11 jaar: 1. M. Baanstra in 14.4 sec.; 2. W. van Zanten in 15.1 sec.; 3. F. v. d. Berg in 17.2 sec.: Idem meisjes: 1. T. Tollenaar in 18 sec.. 2. W. Koning in 19 sec.; 3. W. de Goede in 19.2 sec. Idem jongens 1214 jaar: 1. J. Donkel in 15.4 sec.; 2.W. Peute in 16.3 sec.; 3. C. Bakker in 17 sec.; Idem meisjes: 1. H. Horeman in 18 sec.; 2. A. van Velsen in 18.4 sec.; 3. J. Koster in 18,5 sec. 30 Meter schoolslag jongens 1517 jaar: 1. A. Wouda in 30,1 sec.. 2. D. J. Koopman in 33,2 sec. Idem meisjes: 1. S. van Amerongen in 30 sec.; 2. A. van 't Hoff in 30 sec. 25 Meter schoolslag jongens 8—10 jaar: 1. P. Smit in 28 sec.; 2. B. de Vries in 28,4 sec.; 3. P Houniet in 29.4 sec. Idem meisjes: 1. T. Buis in 27 sec.; 2. R. Broekman in 27,1 sec.; 3. M. van Staveren in 27.4 sec. 25 Meter schoolslag jongens 11—13 jaar: 1. J. Hamelink in 25 sec.; 2. J. Vetter in 25.3 sec.; 3. L. W. Bierenbrootspot in 26 sec. Idem meisjes 1. B. Gorte in 23.1 sec.; S. Tollenaar ir» 25 sec.. 3. N. Winnubst in 25 sec. 25 Meter schoolslag jongens 14—16 jaar: 1. B. Nederkoorn 22 sec.; 2. D. Geertsema 22.2 sec.. 3. J. Willemse in 23 sec. Idem meisjes: 1. M. van Gerven in 23.4 sec.; 2. W. Verkaik in 23.6 sec.; 3. T. R. van Keulen in 24 sec. Boogsprietloopen jongens: 1. P. Planlinga 8 Meter; 2. K. Hoederdos 6 Meter. 3. C. Henskens 5 Meter; idem meisjes: 1. F. Meinders 7 Meter; 2. M. Winnubst 7 Meter; 3. A. van Westerhoven 6 Meter. 50 Meter vrije slag 1625 jaar: Heeren: 1. L. van Bakel in 37.3 sec.; 2. P. van Rijn in 41 sec.; 3. W. Plantinga 41.3 sec. Idem dames: 1. T. van Gogh in 44.7 sec.: 2. A. v. d. Vliet in 48 sec. 25 Meter rugslag jongens 1215 jaar: 1. L. van Rossum in 23.4 sec.; 2. J. Eekhout in 25.4 sec.; 3. H. Heugen in 27 sec.; Idem meisjes: 1. R. Tholen in 25 sec.; 2 F Meinders in 25 sec; 3. M. Bos in 33 sec. 50 Meter schoolslag heeren 1625 jaar: 1. G. van Horick in 44 sec.; 2. N. Meyer in 45 sec.. 3. G. Bijster in 46.2 sec. Idem dames: 1. N. v. d. Kaa in 49.7 sec.; 2. T. van Kessel in 51 sec.; 3. W. Korebrits in 53 sec. IJMTTTDEN. 31 Juli. Tarbot 60—70 cent, Tong 0.881.40, Heilbot 1.081.20 per kg. Griet 14.00 28, groote Schol 21.0024, middel Schol 15.00 —20. Zetschol 15.0020, kleine Schol 6.0013, Schar 3.708. Tongschar 15.0024, Poontjes 1.601.90, groote Schelvisch 18.0019, middel Schelvisch 12.0017, kleine middel Schelvisch 7.7012. kleine Schelvisch 4.707. groote Gullen 2.50—4.80. kleine Gullen 1.30—4, Wijting 2.00—3, Makreel 8.0010, versche Haring 3.255.70, per 50 kg. Groote Heek 34.0041. middel Heek 32.00 —42 per 125 kg. Kleine nv.ddel Heek 12.5015, kleine Heek 4.108.50 per 50 kg. Kabeljauw 17.00—44 per 125 kg. Vleet 1—1.75, Leng 30—65 cent, Koolvisch 10—25 cent per stuk. Alliance B—T. Y. B. B. A., 2.30 uur. Scheidsrechter: de heer Zoet. B. S. M.—,T. Y. B. B. b, 2.30 uur. Scheidsrechter: de heer Heemskerk. Haarlem wenschte De Mon te sparen voor den Zondag te spelen wedstryd tegen General Motors en daarom stond Ferment op de werp- plaat. Deze boekte in het begin van de eer ste innings éénmaal succes met drie slag en trof het in zooverre slecht, dat het veldwerk van Haarlem op zeer laag peil stend. In de Jweede beurt gaf Ferment twee en in de derde beurt zelfs drie maal drie slag. Maar ook in de derde beurt kwamen in het veld werk fouten voor, waardoor drie runs gescoord kondeh worden, die bij de drie in de eerste beurt behaald. A. F. C. op een totaal van zes brachten. Haarlem bezat op dat oogenblik nog maar vijf. Wel had Disselkoen slechts bij uitzonde ring succes met drie slag, maar geslagen werd hij toch ook zeer weinig. En van die weinige keeren, eindigden er nog enkele met een vang. Tot zoover was het spel van A. F. C. dan ook beter dan dat van Haarlem. Vanaf de vyfde innings wierp De Mon weer voor Haarlem. Of dat de reden er van was, is niet te zeggen, maar een feit is dat het veldwerk van Haar lem nu veel beter werd. Van slaan kwam by A. F. C. niet veel meer. Alleen Leloux gaf een honkslag. Wel kwamen er loopers met vier wijd op de honken, maar tot een punt bracht nie mand het meer, zoodat A. F. C. bij zes innings later nog op zes runs stond. Haarlem daarentegen maakte een paar goede beurten. Honkslagen van Vrugt, Hunig, Koning en Beets in de zevende en achtste innings be wezen dat Disselkoen niet veel ontzag meer inboezemde. Een paar keer vier wijd en oen paar fouten in het veldwerk deden de rest en na de zevende innings stond Haarlem al voor met 106. Met wat meer geluk bij het slaan, zou het verschil nog grooter geweest zijn, want er kwa men heel wat vangen voor, waaronder vyf in het verre veld. De uitslag in innings is: Haarlem: 1, 2, 2, 0, 0, 0, 5, 4, 0 14. A. F. C.: 3, 0, 3, 0, 0, 0, 0, 0, 0 6. H. H. C. met Jan Hartog in de plaats van Jaap Hartog in de gelederen, heeft met V. V G. A. Zondagmiddag een spannenden strijd ge streden. Beide werpers, bekend om hun „curve" wer pen, overheerschten, Meenhorst nog meer dan Pijnakker. Ook in het slaan overtrof de G. A. de Haar lemmers. De honkslagen .waren resp. zeven en een. Alleen gaf Meenhorst eenige keeren meer een vrijen loop wegens vier wijd en was het veld werk van H. H. C. beter dan dat van V. V. G. A. Door een slappen aangooi van den Amster- damschen tweed e-honkman, kon Van de Schalie het eerste hajen en het tikje van J. Baas bracht hem thuis. Ondanks dat Verwey door Lammers gemist werd en Pijnakker en D. Baas elk vier wyd kregen en dus drie honken bezet raakten, bleef dit voorloopig het eenige punt van H. H. C. Bij V. V. G. A. kwamen de eerste punten pas in de vierde beurt, maar nu waren het e* twee, waardoor V. V. G. A. met 21 kwam voor te staan. Meenhorst kreeg vier wyd en Hoogendyk sloeg raak. Na hem ook nog F. Schaling, waardoor zoowel Meenhorst als Hoogendij kon binnen komen. Bij H. H. C. duurde het tot de zevende in nings voordat weer gescoord werd. Wel vielen er meteen al twee nullen en is er in 'die beurt geen honkslag gegeven, maar toch kwa men er drie spelers over de plaat. Tweemaal liet Hoogendijk op het- eerste honk den bal vallen en zoowel bij den aangooi van Lammers a,s bij dien van Nottrot, kreeg een H. H. C.- looper den bal op den rug. Die sprong dan er gens het veld uit en moest weer opgehaald worden. Over geluk had H. H. CC. in die beurt niet te klagen. By V. V. G. A. eindigden alle beurten na de vierde met een nul, zoodat de score na negen innings nog twee bedroeg en H. H. C. dus met 42 en een slagbeurt uit den strijd kwam. De uitslag in innings is: V. V. G. A.: 0, 0, 0, 2, 0, 0, 0, 0, 0 =2. H. H. C.: 1, 0, 0, 0, 0, 0, 3, 0 4. Te Vlaardingen kwamen binnen van de ha- ringvisscherijVI. 16 met 16 last van 11 schepen, VI. 80 met 10% last van 2 schepen; VI. 197 met 13 last van 5 schepen; IJm. 490 met 25 last van 5 schepen; K.W. 26 met 22 last van 6 schepen; K.W. 158 met 16 last van 7 schepen; KW. 33 met 26 last van 9 schepen. Vertrokken ter haringvisscherij. VI. 86, 156, 217 Te Scheveningen kwamen binnen van de ha ringvisscherij Sch 45 met 24 last. Sch. 246 met 24 last, Sch. 325 met 13 last. Sch. 159 met 7 last, Sch. 57 met 13 last. Sch. 201 met 17 last, Sch. 339 met 11 last, Sch. 280 met 13 last. Sch. 110 met 11 last, Sch. 314 met 12 last, Sch. 302 met 9 last en Sch. 106 met 16 last. Volgens radiografische berichten uit zee waren de vangsten van onderstaande schepen heden ochtend als volgt: Sch.: 134 2 kantjes. 89 2 kantjes. 72 2 kantjes, 46 2 kantjes, 50 2 kantjes, 66 2 kantjes, 342 2 kantjes. 196 5 kantjes, 254 3 kantjes. 79 6 kantjes, 361 10 kantjes, 261 1 kantje. 333 30 kantjes (uit de halve vleet). 118 10 kantjes. 14 2 kantjes, 47 40 kantjes, 121 32 (uit de halve vleet), 101 17 kantjes, 332 1 kantje. 104 1 kantje, 87 1 kantje, 16 8 kantjes. 6 25 kantjes. VI.: 216 35 kantjes. 70 6 kantjes, 204 15 kantjes. 97 3 kantjes. K.W. 3 1 kantje, 14 1 kantje, 123 20 kantjes. IJm.: 283 1 kantje, 268 1 kantje, 266 3 kantjes. va nde heden aangekomen TRAWLERS Haarlem IJm. 9 1440 mandfen 4170.—, I. S. Groen IJm 130 735 manden 1910.—, Hollandia IJm. 78 400 manden 1910.Limburgia IJm. 54 360 mandon 1670.—, Witte Zee IJm 167 400 manden 1910.De Hoop IJm. 46 355 manden 1700.Bergen IJm. 16 335 manden 1800.Elia Chenevière IJm. 161 350 manden 1190.R. O. 6 355 manden 1510.— KOTTERS F. R. 283 620.—, E. 19 470.—, E. 84 750.—. E. 238 380.E. 369 260.E. 404 740. LOGGERS R. O. 9 700.—, Sch. 225 1370.—, Sch. 19 1310.—, K.W. 76 1670.—. Verwachting Una. 204 280.De Vrouwe Maria IJm. 201 360— K.W.75 220—, 56 240—, 89 230.—. 155 280.—, 166 280.—. 178 250 91 150.—, 27 180.—, 108 230.—, 177 220.—, 154 240—, 16 250.—. 105 140.—, 104 200 52 280.—, 153 220.—, 46 170—, 31 440.—. 64 280.— 62 150.—. 24 350—, 112 200.—, 59 240.—. 107 220.—. 35 370.—, 138 190.— 65 460.—. 132 340.— 60 260.—. 46 250.—, 105 180.—, 91 210.108 200.—, 112 260.—. 177 310.—, 104 240.—, 62 200.—, 89 280 27 230.—, IJm.; 210 450—, 178 320.—, 45 280.—.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 11