f Het antwoord van Chamberlain Engeland paraat Neto-Yorksche Beurs DINSDAG 1 AUGUSTUS 1939 WIELRENNEN Een onderhoud met Henri Desgrange Nederland kan een sterke ploeg voor 1940 brengen Directeur-technique wordt afgeschaft Het reservepersoneel van de zee macht tot eind September in dienst Handelskennis L.O. Lustelooze stemming. Omzet ten van uiterst kleine af metingen Clearingkoersen Boekhouden M. O. K. 12 Hoofdakte-examen Notarieel examen Hoogduitsche taal M. O. A. Hoogduitsche taal L. O. WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 31 Juli FAILLISSEMENTEN STOOMVAARTLIJNEN WervoigJ Ten aanzien van Danzig zeide Chamberlain: De bezorgdheid in Europa heeft op het oogen blik de neiging zich rondom Danzig te concen- treeren. Op 10 Juli heb ik in het Huis 'n ver klaring over Danzig afgelegd. Ik besef, dat een toevoeging aan die verklaring haar geenszins zou versterken en ik wensch niets te doen om haar te verzwakken. De plaatselijke toestand te Danzig heeft veel bezorgdheid onder het publiek veroorzaakt en vereischt klaarblijkelijk de zeer nauwlettende aandacht. Sommige pers berichten over de militarisatie, die heeft plaats gehad, waren ongetwijfeld overdreven. Sedert Lord Halifax zeide, dat hij zich niet onnoodig bezorgd maakte, hebben zich grens incidenten voorgedaan, die de spanning eer hebben versterkt dan verminderd, doch de Poolsche regeering, die de meest bewonderens waardige kalmte heeft getoond (algemeene toejuichingen) kan men, daaryan ben ik over tuigd. toevertrouwen, dat zij zal volharden in een wijs staatsmanschap en zeifbeheersching. Sprekende over het Verre Oosten zeide de minister-president. Ook hier wil ik zeggen, dat het onze zaak niet bevordert, wanneer mer. suggereert, dat in de formule (van de overeen komst te Tokio) dingen moeten worden gelezen, die de regeering reeds heeft tegengesproken, die aanleiding moeten geven tot bezorgdheid en verslagenheid in China en die niet een voor zichtig en onpartijdig onderzoek van de for mule onderstellen. De formule is de vaststelling van een feit, zij beteekende geen wijziging in de politiek, noch de toekenning van de rech ten van oorlogvoerende aan Japan. Zij is ook geen verraad aan de Britsche belangen in China en bedoelt niet de rechten van derde partijen af te staan. Sinclair heeft gevraagd of de formule betee- kent, dat wij Japan zullen helpen om te behou den wat het heeft en dat wij het niet in den weg zullen staan, indien het nog meer wil heb ben. Wat een uitstekende munitie voor hen, die ons geen goeds toewenschen. Deze gedachten zijn niet alleen beleedigend voor onzen goeden naam, maar zy zouden onzen invloed in de wereld ook kunnen verminderen, indien men er geloof aan hechtte. Ongetwijfeld zijn er vele moeilijkheden bij de kiesche onderhandelingen, die worden voort gezet en niet de minste van die moenjkheden is het aanhouden van de anti-Britsche agitatie in Noord China, welke geleid wordt door men- schen. die door de Japanners beïnvloed, geïn spireerd- en gecontroleerd worden. Ik voel mij verplicht te zeggen, dat de Britsche regeering genoodzaakt zal zijn den toestand zeer ernstig onder oogen te zien, indien deze agitatie, deze aanvallen op Britsche belangen en Britsche rechten on gebreideld voortduren. Dat zou een succes rijk einde der onderhandelingen zeer moei lijk maken. Het doel, dat wij ons voor oogen houcen, is een billijke en rechtvaardige regeling van den •trijd in China. Ten aanzien van de kwesties, welke zich heb ben voorgedaan naar aanleiding van de uit levering van het zilver in de concessie van Tientsin en niet van het steunverleenen aan de Chineesche valuta, zeide Chamberlain, dat deze kwesties niet beperkt worden tot Tientsin, doch grootere kwesties zijn, welke niet alleen dit land raken. De „woordenoorlog". Helaas, aldus vervolgde Chamberlain, braakt een giftige propaganda in de pers en uit andere bronnen dagelijks een slechte gezindheid tus- schen de volken uit. Ik kan de gedachte niet van mij afzetten, dat, wanneer wij slechts een einde zouden maken aan dezen woordenoorlog en in aansluiting daarop een actie zouden on dernemen tot herstel van het vertrouwen der volken in de vredelievende bedoelingen van alle Europeesche staten, er geen vraagstuk zou zijn, dat niet door vreedzame bespreking opgelost zou kunnen en moeten worden. Dit zou kunnen leiden tot een algemeene verbetering van het levenspeil der volkeren. Indien daarentegen een oorlog zou uitbreken, dan is welke party ook de eindoverwinning zou behalen niets zekerder dan dit: over winnaar en overwonnene zouden een afschu- welyken oogst van menscheiyk lijden en men- tcheiyke ellende hebben in te zamelen. Ik ge loof, dat die groote, diepe en fundamenteele waarheid begint door te werken, in den geest van de regeerders en dien van volken tege- lijkertyd en slechts op dat geloof, aldus ein digde Chamberlain, steunt mijn hoop, dat wij rog een middel zullen vinden om te ontkomen aan de nachtmerrie van het oogenblik en terug te treden in het zonlicht van den vrede. (Ap plaus.) in den nacht van 9 op 10 Augustus een groote oefening houden. Londen en een groot deel van het land zullen verduisterd worden en vlieg tuigen van de luchtmacht zullen het effect controleeren. Het reservepersoneel van de zeemacht zal waarschynlijk tot einde September in dienst blyven. (Van een specialen verslaggever). De dag na de ronde van Frankrijk. Renners treffen de laatste regelingen alvorens af te reizen. Officials voeren slotbesprekingen, jour nalisten schrijven een nabeschouwing, nemen afscheid van elkaar en roepen hun collega's een tot weerziens in 1940 toe. Het merkwaardige was, dat onze buiten- landsche collega's ons by herhaling verklaar den, dat de Nederlandsche renners zoo goed voldaan hadden. Het leek ons interessant ook de meening van den directeur van het organiseerend blad, l'Auto, Henri Desgrange, de ziel van de Ronde van Frankrijk, te vragen. In het gebouw van l'Auto, in de Rue du Faubourg, Montmartre, heeft Desgrange ons in zijn werkkamer ontvangen. Hier heerschte vol komen rust, in schrille tegenstelling met het woelige Parijs en de nerveuze drukte van den tour, welke wij zoojuist hebben meegemaakt. Voordat wij gelegenheid kregen enkele vra gen te stellen, zegt Desgrange, dat hij het be treurd heeft tydens den tour zoo weinig gele genheid te hebben gehad met de buitenland- sche journalisten in contact te komen. Daar om vindt hy het zeer prettig na den tour een oogenblikje te praten over datgene, wat achter den rug is en over de toekomst Ook over 1940, want Desgrange gaat over enkele dagen naar het Zuiden van Frankrijk, waar hy op zijn buitenverblijf in groote lijnen de bepalingen voor de ronde van 1940 zal uit stippelen. „De Nederlandsche equipe heeft uitste kend gereden en ik ben zeer tevreden over de prestaties van uw renners," luidde het oordeel van Desgrange. „Het is mij"' onmogelijk om de capaciteiten van alle renners tijdens de ronde na te gaan. Ik zie de meesten maar vluchtig en bovendien, soms zijn ze onmogelijk van elkaar te onder scheiden. Ik vergis me nog vaak in Mathias en Pierre Clemens en denkt u nu heusch, dat ik Albert en Anton van Schendel uit elkaar kan houden? En toch zijn enkele Nederlandsche renners mij opgevallen, in het bijzonder de de butanten Lambrichts en De Korver. Niet ten onrechte wordt Lambrichts als de renner met den besten styi genoemd. Hy is nog jong, heeft weinig ervaring en ongetwijfeld zullen wij in de toekomst nog meer over hem hooren. Ook De Korver kan, al is hij iets ouder, nog beter wor den. Maar dit kan ik u wel verzekeren: een land, dat twee debutanten met dergelijke capaciteiten in den koers kan sturen, dat kan bogen op de beide Van Schendels, die beter gereden hebben dan ooit, zal in een zeer nabije toekomst in staat zijn een sterke ploeg in de ronde te plaatsen. Ik kan u de verzekering geven, dat Neder land ook in 1940 met een volledige ploeg zal kunnen deelnemen, alleen weet ik nu nog niet, uit hoeveel renners iedere ploeg zal bestaan, want dat zal afhankelijk zijn van het aantal deelnemende landen." „Het volgend jaar zal Nederland ook niet, zooals de andere landen, behoeven te vragen," aldus ging de heer Desgrange voort, „om een technisch directeur, want dit instituut zal worden afgeschaft. Men moet de geschiedenis hiervan kennen. Italië vroeg er het eerst om, België volgde, yiaar In feite kan iedere journalist tydens den koers instructies geven, hetgeen dan ook vrij wel overal gebeurt. Bovendien is mij gebleken, dat menig technisch leider zijn eigen reglement niet kent, waardoor er dingen gebeuren, die het goede verloop van den wedstrijd ongunstig heb ben beïnvloed. In ieder geval is het voor mij zeker, dat in het volgend jaar het Instituut van den technischen leider niet meer in de reglementen zal voorkomen.'' LONDEN, 31 Juli (Reuter) Gedurende de maand Augustus zal de Britsche verdedigings macht te land, ter zee en in de lucht worden beproefd als nog nooit In vredestijd is ge schied. De eerste maatregelen hiertoe worden thans genomen, aangezien de manschappen van de vlootreserve, welke in oprichting Is, zich naar hun depots begeven. Heden komen 12.000 reservisten in Portsmouth, Devonport en Chatham bijeen. Zy zullen op 9 Augustus door den Koning In de Weymouth-baai worden ge ïnspecteerd. Koning George zal 123 schepen inspecteeren, waaronder drie slagschepen, vier kruiser-eskaders, vyf flotilles torpedojagers, vliegkampschepen, onderzeeërs, flotilleleiders, patrouilleschepen, treilers en sleepbooten. Van deze vaartuigen behooren zestig tot de marine- reserve. Reeds thans zyn in de noordelijke Britsche wateren meer oorlogsbodems samen getrokken dan in de laatste twintig jaar het geval is geweest. Tegelijkertijd zullen 135.000 man van het ter ritoriale leger op groote schaal manoeuvres houden op verscheidene plaatsen in Engeland, terwijl binnenkort de luchtmacht opnieuw een groote vlucht zal maken. De civiele verdediging, het vierde leger, zal 's-GRAVENHAGE. Geslaagd de heeren: L. C. Hoogendoorn, Goire, P. Klomp, Beverwijk. A. J. Klein Ikkink, Gouda, P. A. Jordans, Am sterdam en J. M. W. Jeuken, Hoensbroek. Afgewezen: 4 candidaten. Heden overleed in het Moederhuis te Heythuizen in den ouderdom van 54 jaar, voorzien van de H.H. Sacramenten der Sterven den, onze beminde mede zuster de Eerwaarde Moe der MARIA HERMANDA (in de wereld M. J. L. van Wensem) Provinciaal Overste der Nederlandsche Provincie van de Zusters van de boetvaardigheid en van de Christelijke liefde van de Derde Orde van den H. Serafijnschen Vader Franciscus. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in Uw gebeden en H.H. Missen. Heythuizen, 31 Juli 1939 MOEDER ALOYSIA HELLWEG Generaal Overste R.I.P. De plechtige Uitvaart en begrafenis zal plaats heb ben in het Moederhuis te Heythuizen Donderdag 3 Augustus 1939. De nieuwe week werd op de New Yorksche effectenbeurs in lustelooze houding ingezet. Evenals op de laatste dagen van de vorige week reeds het geval was, bleek het gunstige nieuws uit het bedrijfsleven niet meer in staat de be langstelling te stimuleeren en nieuwe koopers aan te trekken. Hoewel het sentiment over het algemeen gunstig blijft, geeft men in meerder heid toch weer de voorkeur aan een afwach tende houding. Hoewel zich in de internationale politieke situatie geen nieuwe ernstige ontwik kelingen voordoen, blyft de toestand toch bij voortduring onzeker en daar velen de vrees koesteren, dat deze situatie voorloopig nog be stendigd zal blyven, oefent dit een remmenden invloed op den ondernemingslust uit, waardoor zelfs het gunstige binnenlandsche economische nieuws zijn uitwerking op de markt verliest. Trouwens de verbetering, die in de laatste maanden is ingetreden, heeft zich duidelijk weerspiegeld in het koersverloop en afgeschei den van de nimmer te beantwoorden vraag of deze verbetering al of niet in voldoende mate in de koersen verdisconteerd is, heeft de markt thans een periode van consolidatie noodig, ty dens welke slechts nieuwe impulsen een verdere stijging van beteekenis in het leven zouden kunnen roepen. Dergelijke impulsen zyn er op het oogenblik niet, want in hoofdzaak vormen de berichten uit het bedrijfsleven, die thans dagelijks gepubliceerd worden, slechts een be vestiging van de verwachtingen der laatste maanden, zonder dat zij echter vaststaan de conclusies ten aanzien van de verdere conjunctuurontwikkeling toelaten. De markt was vandaag dan ook weer zeer kalm. zij het met onveranderden ondergrond van vertrouwen maar nieuwe vraag ontbrak met het gevolg, dat de koersen in het algemeen iets teruggeloopen zijn. De onzekerheid ten aanzien van de reper cussies, die de opzegging van het handelsver drag met Japan zal hebben, werkten dit in de hand, terwijl de houding van de Europeesche markten op het oogenblik van dien aard is,, dat Wallstreet daaraan geen stimulans kan ontleenen. De koersverliezen bleven aanvanke lijk beperkt tot fracties van een punt, terwyl er zelfs hier en daar ook kleine winsten waren te registreeren. Het aanbod was dan ook aller minst groot of dringend. Wel viel de tamelijk zwakke houding van petroleumwaarden op, welke voortsproot uit de vrees voor prijsver lagingen, nu de voorraadpositie zich, gezien het reeds gevorderde stadium van het autoseizoen, niet in een voldoend snel tempo verbetert. In het verdere verloop hield de koersafbrokkeling bij uiterst geringe affaire aan, zoodat de ver liezen zich tot yt a yy dollar uitbreidden. Staalwaarden waren eveneens meerendeels lagern niettegenstaande geen vermindering van bedrijvigheid verwacht wordt. De omzet ten bedroegen in het eerste uur 110.000 shares en in het tweede uur 120.000 shares. By lusteloozen handel lokte het verlaagde koerspeil weer de koopers in de markt, hetgeen resulteerde in een langzaam oploopen der koersen, waardoor het vorig slotpeil in som mige gevallen gehaald of in opwaartsche rich ting' gepasseerd, werd. Laatbeurs echter voige weer een kleine koersinzinking en in de meeste gevallen moest bij het slot een verlies van eeni- ge fracties worden opgeteekend. De markt sloot,in luie houding'. Voor de staalwaarden gold als ongunstige factor de lagere taxatie door het Amer. iron Steel Institute van de bedrijvigheid in de staalindustrie. Dit bureau kwam met een schatting van 59.3 pet., tegen de vorige week 60.6 pet. De aanhoudende ar- beidsmoeilijkheden in de automobielindustrie drukten haar stempel op de betreffende waar den, van welke rubriek Chryslers nog de groot ste fluctuaties, nl, tusschen 81% en 82 5/8, te zien gaven. Zoowel de staal- als de automobiel- waarden sloten op iets lager niveau. Sporen la gen verdeeld, waarbij de nadeelige verschillen Koersen voor stortingen op 1 Augustus 1939 tegen verplichtingen luidende in: Reichsmarken 75.56, lires 9.90. 's GRAVENHAGE. Geslaagd: mej. J. D. Meyer te Velp en de heeren: J. W. Buitink te Zwolle, C. W. Docters van Leeuwen te Den Haag, A. Frie- drichs te Zaandam, C. C. Hoes te Rotterdam, J. P. T. Hulsmeyer te Haarlem en C. Koejemans te Rotterdam. ARNHEM. Geslaagd: mej. W. de Jong, Apel doorn en de heeren T. R. Hengeveld, Elburg en D. de Jong, Harskamp. 'sGRAVENHAGE. Geslaagd: de heeren C. H. van der Enden, te Naaldwijk, A. G. Kamps te Delft, G. J. van der Zanden te Delft en M. Bos te Zoetermeer. 's GRAVENHAGE. Geslaagd voor deel 1: de heer C. F. L. Klein te Den Haag en voor deel 2: de heeren H. W. J. Grimmelt te Amsterdam en F. A. J. Stelten te Sittard. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd mej. M. Stem vers te Den Haag en de heeren J. C. W. C. de Jong te Amsterdam, J. H. Drewes te Leiden en P. Valk te Amsterdam. Geslaagd voor de schoolakte: mej. M. J. v. d. Berg te Gouda en de heeren E. E. Feltz te Den Haag, J. C. W. C. de Jong te Amsterdam, N. A. Verberg te Leiden en J. C. Kroon te Rot terdam. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd de heeren: J. H. Abbink te Ruurloo, Th. Dijkstra te Havich, A. A. C. van Lieshout te Dommelen, H. J. Verhoef te Rijswijk, A. Baas te Hoogeveen, W. de Boer te Witmarsum, J. W. Bruning te 's-Gra- venhage, H. J. Hoekstra te Arnhem, W. Ver meer te Amsterdam, A. A. M. Bechtold te Den Haag, A. v. d. Blink te Vlaardinger-Ambacht, A. W. Heitmann te Amsterdam, A. de Jong te 's-Gravenhage, H. J. Mandersloot te Amster dam, C. Veeneklaas te 's-Gravenhage, E. de Vries te 's-Gravenhage,H. Bron te Scheveningen J. Looyenga te Amsterdam, P. Oosterbeek te Groningen, C. J. P. Ruttenberg te Rijswijk, P. C. Schay te Amsterdam, C. J. Stahlie te Rot terdam, M. E. Vissenberg te Breda en de dames S. Huitema te Ryssen, E. H. Camps te Oostrum (L.), M. Klootwijk te Rotterdam, J. C. A. Vrij hoeven te Veenhuizen en C. Hes te Jubbega. (die meerendeels van bescheiden afmetingen bleven) de overhand hadden. Een uitzondering' vc-rmden Union Pacific, dit fonds belandde bij uiterst matige omzetten 1% punt hooger. Ook oliewaarden lagen verdeeld in de markt; hier waren het Standard Oil, die nogal wat aanbod te verwerken hadden en die 1 punt van hun koers moesten afstaan. Bij de warenhuisford- sen waren het Woolworth, die zich goed op een iets verhoogd niveau konden handhaven, ter wijl ook de rubberfondsen en aandeelen in te- legraafmaatschappyen zich boven het slot van Zaterdag konden handhaven. Mijnen, koper fondsen, luchtvaartwaarden, public-utilities, equimentshares kunstzijde-aandeelen tabak ken en aandeelen in fabrieken van electrische apparaten stelden zich alle op een weinig ver laagd koerspeil. De omzetten bleven zooals ge zegd, van uiterst kleine afmetingen; in het vierde uur waren deze ingekrompen tot 60.000 stuks en het totaal gaf een hoeveelheid te zien van slechts 520.000 shares. Laatst gedane koersen Juli Allied Chemical American Can Co. Am. Car F.dry Am. Rolling Mills^ Am. Smelt -<ef. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco R Am Waterworks Anaconda C op er Atchison Topeki Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B, Ches. Ohio Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental OU 7 DawesL 5J4 Young Deleware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Centra) Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Te). Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pret. Montgomery Ward Nat City Bank Nat Dairy Prod. New York Central North Am. Av. North. Amer. n.a. NorfoU Western Pennsylvania Phillips OU Proctor Camble Publ. Serv. N. J Radio Corporation Rep. Steel Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. OU of N.-J. Tidewater Ass. OU Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. S. Leather U. S. Rubber U. S. Steel Western Union Westingh. Electr. WooJwortb BuUding 5 ex. dividend nieuwe aandeelen gedaan en laten t bieden S nominaal 31 29 28 172 172 171% 98% 98 97% 21% 22% 23 15 15% 15% 46 46% 46% 167% 167% 167% 86 86% 86 11% 11% 11 26V4 26% 263/, 29 293/s 29% 5% 5% 5'/s 62% 63% 63% 4% 4% 4% 74% 74 74 31% 32 32 34% 343/4 353/8 1/4 82 82% 83% 5% 6 32% 32% 33 21 211/4 21% 22% 22% 23 17% 17% 17% 17V4 17% 17% 69% 70% 71 1591/4 159% 159% 1711/4 171% 171 9% 93/s 9% 38 38% 38% 48% 48% 48% 30 30 30% 53/8 5% 53% 13 131/4 13% 54% 54% 54% 501/g 50% 50% 6% 71/8 73/8 363/8 36% 36% 3/8 1 1 1 53% 53% 53% 25 251/4 25% 18 18 18 15% 15% 153% 16% 17 17% 2;% 24 24 184 187 186 183/8 I81/4 18% 35% 36i/4 36% 6 613/4 61% 39% 39% 40 6 61/4 6% 17% 17% 18 78% 79 79% 11 1 1 3/8 11 11% 11 li* 143/8 14% 14% 173/8 173/, 17% 6% 6% 6% 41% 42% 42% 111/8 11 12 98% 97 98 37V8 38 37% 3 3% 3% 45 44% 45% 52 523/s 53% 26% 25% 26 IO81/4 109 110 491/8 48% 48% ex coupon. NEW YORK, 31 Juli Slotkoersen Juli 31 29 28 Brussel 16.99% 16.99% 16.99 Rome 5.26% 5.26% 5.26fA Bern 22.56% 22.56% 22.56 Madrid Oslo 22.52% 22.52% 22.52% A'dam 53.10 53.18 53.24 Londen 4.68 4.68% 4.68% Parijs 2.64H 2.64 2.64% Berlijn 40.13 40.13 40.13 NEW YORK, 31 Juli 31 Juli 29 Juli 31 Juli 29 Juli Suiker Juli Jan. 1.93-94 Sept. 1.96-97 1.95-96 Mrt. 1,95-97 Nov 2.0C-02 2.00-02 Mei 1.98-99 Dec. Juli 200-02 1.91-93 1.94-95 1.97-98 197-98 Koffie (Rio - Nieuw contract) Sept. 4.33-— i- Dec 4.37- - 4.25 Mrt. 4.35-— 4.29 Mel 4.37-- 4.32- Juli 4.34 (Santos) 6.055.96 Sept. Dec 6.8 Maart 6.28-29 Mei.. 6.33 Juli 6.37 Rubber Standaard JuliJan Sept 16.6216.47-f Mrt Oct. 16.6.16.50Mel Dec 16.701654Juli Katoen Oct. 9.08 Dec. 8.93 Jan. 8.80 Tin Loco 48.45 16.69- 16.73-- 16.73- 8.95Mrt. 8,71- 8.81-83 Mel 8.56- 8.69Juli 8.42- 6.09- 6.25- 6.30 6,35 16.53 16.57-f 16.58-+ 8,56 8.42-43 8,31 31 Juli Tarwe Sept 65%-66 Dec 66% Mei 66%-% Mais Sept. 42% Dec 42%.- Mei 45 Reuzel Juli 5,72% Sept 5.72% 31 Juli Tarwe Juu 52% Oct 53% Dec 55 Va - Rogge Juli 37% Oct 38% Dec. 39% Haver Juli 26% Oct. 27% 48.50 Tor: 48.40 48.45 CHICAGO, 31 Juli 29 Juli 31 Juli 29 Juli Haver 65%-% Sept 28 27% - 66 Dec 28 28 67%-— Mei 293/s-—29%.— Rogge 42%Sept 41%42% 42%Dec 43%43%- 45 Mei 45 45 5.72 5.75 Oct Dec 5.80 5.90 5.8C 5.90 WINNIPEG, 31 Juli 29 Juli 31 Juli 29 Juli Gerst 52%Juli 35%35% 53 Oct 35%35% 54%Dec 35%-- 35%-- Lynzaad 38 Juli 130 130 38%Oct 129% 129% 40 Dec. 126 126 24% Dec. 26%— 24%- 24% (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Aku Anaconda 308% 38i/4—38 20% Van 4.30—5 uur Philips Aku U. S. Steel 204)4 37% 39'/2 Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties) Failliet verklaard: 28 Juli: P. Heynls, koopman in haarden, kachels en rijwielen te Groningen. R.c. mr. H. W. J. Kloppenburg. Cur. mr. P. H. W. C. van Wi- cheren, Oosterstraat 50, Groningen!. J. Bazuin, aannemer, Den Haag, Zieke 159. R.c. mr. A. Ikman van Burck. Cur. mr. G. Croon, Den Haag. De N.V. Groentenzouterij, vh. H. Mank, Langeraar, gemeente Ter Aar. R.c. Jhr. mr. C. I. van der Wijck. Cur. nar. W. van der Chijs te Delft. W. van Vliet, landbouwer, Rijnsburg, Sandt- laan. R.c. mr. F. J. de Jong. Cur. mr. W. de Clercq Leid'en A. J. Heemskerk, echtg. van P. H. Langeberg, en P. H. Langeberg, beiden te Den Haag, Groot Hertoginnelaan 228, in tweedehandsehe' meubelen, R.c. mr. A. Ikman van Burck. Cur. mr. A. M, Creutzberg, Den Haag. De Handelsvenn. onder de Firma Reclame bureau R. E. C". Lavendelstraat 6 eni haar yen noote R. H. van Tongerloo, Den Haag, Watervliet straat 22. R.c. mr. F. J. de jong. Cur. mr. H. Cohen de Boer, Den Haag. J. A. Breeschoten, Voorburg, Duivenvoorde laan 133. R.c. jhr. m'r. C. I. van der Wijck. Cur, mr. C. W. Dubbink, Den Haag. L. de Best, koopman, te Katwijk aan Zee, Annastraat 8, handelende onder den naam D. de Best', grossierderij in koloniale waren. R.c. mr. A. Ikman van Burck'. Cur. mr. P. J. Teebaal, Leiden. 31 Juli: N. A. Kroese, wonende te Amsterdam vroeger metaalwarenfabrikant, Jan van Galen straat' no. 181 huis. R.c. mr. P. F. Swagerman. Cur. mr. H. L. Houthoff, Keizersgracht 209, Am sterdam Faillissementsstatistiek over Juli 1939. Samen gesteld door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf en Co., N.V.Noord-holland (excl. Amsterdam) 22; Amsterdam 21; Zuid-Holland (excl. Den Haag en Rotterdam) 20; Den Haag 11; Rotterdam 21 Utrecht 10; Gelderland 12; Noord-Brabant 19 Limburg 11; Zeeland 4; Friesland 10; Groningen 9; Drente 6; Overijsel 4. Totaal 180 faillissementen. Totaal vanaf 1 Januari 1939: 1330 faillisse menten. Totaal zelfde tijdvak vorig jaar 1572 faillisse menten. Opgeheven wegens gebrek aan actief de faill. van: E. Fresco, Den Haag; H. van Keulen, Den1 Haag: F. Ruis. Den Haag; Th. J. Vos. Den Haag; J. Schipper, Groningen; J. Hiemstra, Groningen; B. de Boer, Farmsum, gemeente Delfzijl. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Aangekomen 31 Juli: Hebe, s„ Gdy nia; Koert, m.s., Swansea; Bess, s., Halden. Vertrokken 31 Juli: Luneburg, s„ Hamburg; Towa, s., R'dam; Hanestrom V, s.„ Skoghall; Fa- tria. s., R'dam. AMSTERDAM. Aangekomen 31 Juli: Hebe, Gdy nia, stukgoed, Levantkadc, Verg. Cargadoorskant.; Bess, Halden, stukgoed, Handelskade. Idem; Koert, Swansea, steenkolen, J. P. Coenhaven, Scheepv. Bedr. Gruno; Bejo. Bornholm, Inklaren, Steiger H.A.L, Idem. ROTT. LLOYD TAPANOELI, uitreis, pass. 29 Juli v.m. 4 uur Gibraltar. S1TOEBONDO, uitreis, 31 Juli te Tjilatjap. MIJ. NEDERLAND JAVA, 30 Juli van Amst. te Batavia. TARAKAN, tcferistenrels, 31 Juli te Ulvik (Verb.). JAVA-NEW-YORK LIJN TABINTA, 30 Juli van New-York te Batavia. KON. NED. STOOMB. MIJ. BODEGRAVEN, thuisreis, pass. 31 Juli Lyad MANTO, naar Amst., pass. 31 Juli Lydd. IRENE, 31 Juli van Livorno te Napels. TRIANON, 31 Juli van Ceuta te Malaga. HEBE, 31 Juli van Gdynia te Amst. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-AUSTRALIË LIJN AAGTEKERK, uitreis, 31 Juli te Sydney. HOLLAND-O. AZIE LIJN ZUIDERKERK, thuisreis, 31 Juli v. Singapore. MEERKERK, 31 Juli n.m. van Hamburg te Rotterdam. GAASTERKERK, uitreis, 30 Juli van Singapore. GROOTEKERK, uitreis, 29 Juli te Yokohama. HOLLAND-AFRIKA LIJN RANDFONTEIN, 31 Juli v.m. van Lorenzo Mar ques te Durban. DIVERSE SCHEPEN AMSTERDAM, 29 Juli van Baytown te Hamburg. KELBEKGE'N, naar Montreal, pass. 30 Juli Belle Isle. PRINS MAURITS, 29 Juli van Toledo n. R'dam. PENDOPO, 28 Juli van Palembang te Batavia. IJSELHAVEN, naar Baltimore, was 29 Juli 340 mijlen Z. van Cape Race. TRITO, 30 Juli van R'dam te Dublin. WALENBURGH, 30 Juli Van R'dam te Middles- bro. ARY, 27 Juli van Setubal te Marseille. NIEUWLAND, 31 Juli van R'dam te Grange mouth. BINNENLANDSCHE HAVENS AMSTERDAM, aangekomen 29 Juli. Klipfontein, R'dam, terug: proeftocht, Handels kade, Holl. Afr. Lijn. 30 Juli. J. P. Coen, Batavia, stukgoed, Suma- trakade. Mij. Nederland; Yewvalley, Swansea, steenkolen, Ertskade, Furness; Rijnstroom, Bristol, stukgoed en steenkolen. Rietlanden, Holl. Stoomb. Mij.; C. Rica, W. Indië, stukgoed, Surinamekade, Vrachtmail; Agiiena, Swansea, steenkolen, J. P. Coenhaven, Kampman; Hanestroom V, Londen, ledig, Rietlanden, Wagenborg; Jo, Wormerveer, ledig, Steiger H.A.L., Wagenborg; Pericles, Ham burg, stukgoed, Suriname, Vrachtmail; Vliestroom, Huil, stukgoed, Handelskade, Holl. Stoomb. Mij.; Theano, Fowey, stukgoed en klei, Rietlanden, Verg. Cargadoorskantoor; Odysseus, Kopenhagen, stukgoed, Levantkade, Verg. Cargadoorskantoor Wilbo, Londen, stukgoed, steiger H.A.L., Kampen: Deucalion, Hamburg, stukgoed, Sumatrakade, Verg. Cargadoorskantoor; Roek, Londen, stukgoed. Handelskade, Gen. Steam. Tranp. Comp. 31 Juli. Patria, Gothenburg, stukg., Zeeburger kade, Verg. Cargadoorskantoor; Arrivain, Leith, stukgoed, Zeeburgerkade, idem; Amstelkerk, Ham burg, stukgoed, Handelskade, Holl. W. Afr. Lijn; Fortuna, Hamburg, stukgoed. Steiger H. A. L., Kampman; Spica, Bergen, stukgoed, J. P. Coen haven, Verg. Cargadoorskantoor; Beckenheim, La Plata, lijnzaad. Eng. Boeien, Wambersie; Rhein, Hamburg, stukgoed, De Ruyterkade, v. Es van Ommeren. IJMUIDEN, aangekomen 30 Juli. J. P. Coen, s., Batavia; Yewvalley, s. Swansea; Rijnstroom, m.s., idem; Costa Rica, s., W. I'ndië; Agiena, m.s. Swansea; Hanestroom XI, s. Lon den; Cordillera, m.s., Hamburg (vooq IJmuiden); Pericles, m.s. Hamburg; Vliestroom, s. Huil; Thea no, s. Fowey; Odysses, s. Kopenhagen; Wilbo, m.s. Londen; Deucalion, s. Hamburg; Roek, s. Londen; Patria, s. Gothenburg. 31 Juli. Spica, s. Bergen; Arrivain, m.s., Leith; Amstelkerk, s. Hamburg; Algol, s. Kopenhagen (voor Velsen); Beckenham, s. La Plata; Rhein, s. Hamburg. Vertrokken: 30 Juli. Hontestroom, s. Londen; Kyriakoula, s. Onegsa; Hasting, s. Gothenburg; Paulina Friedrich, tank, P. Arthur; Vienna, s. H. v. Holland; Ca- tharina, m.e. Nordstrand; Cordillera, m.s. Antwer pen. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. ARIADNE, 29 Juli van Oran n. Malta. BENNEKOM, 28 Juli n.m. 8 u. van Amst. te Hamburg. BODEGRAVEN, 29 Juli van Liverpool n. Ant werpen. CRYNSSEN, 28 Juli van Barbados n. Amst. HEBE, naar Amst., pass. 30 Juli Brunsbuttel. IRENE. 29 Juli van Livorno n. Napels. MANTO. naar Amst., pass. 30 juli Ouessant. MARS, 30 Juli van Venetië te Triëst, SIMON BOLIVAR, 27 Juli van Curasao naar Puerto Cabello. STELLA, 30 Juli van Tunis te Alexandrië. STUYVESANT, 29 Juli van Amst. te Parama ribo. THESEUS, naar Amst., pass. 31 Juli Brur.sbut- tel. T1TUS, 29 Juli van Izmir n. Piraeus. TRAJANUS, uitreis, pass. 29 Juli n.m. de Azo- ren. TRITON, 29 Juli van Ceuta n. Malaga. VESTA, 29 Juli van Palermo n. Algiers. PYGMALION, 29 Juli van Patmas te Piraeus. AURORA, 30 Juli n.m. 11 u. 30 van Amst. te Hamburg. COSTA RICA, 3o Juli van W. Indië te Amst. PERICLES. 30 Juli van Hamburg te Amst. ODYSSEUS, 30 Juli van Kopenhagen te Amst. DEUCALION. 30 Juli van Hamburg te Amst. ORESTES, uitreis, pass. 30 Juli Ouessant. NOTOS, naar Napels, pass. 30 Juli Ouessant. ULYSSES, naar Valencia, pass. 30 Juli Wight. TIBERIUS, naar Algiers, pass. 30 Juli Ouessant. DOROS, 30 Juli van Amst. te Aarhuus. FAUNA, naar Gdynia, pass. 30 Juli Holtenau. ORPHEUS, 31 Juli van Amst. te Odense. VENUS, naar Lissabon, pass. 30 Juli Gibraltar. GANYMEDES, naar R'dam, pass. 30 Juli Gi braltar. ROTT. LLOYD GAROET, uitreis, 30 Juli te Londen. KOTA GEDE, thuisreis, pass. 30 Juli Ouessant; wordt 1 Aug. v.m. 9 u. te R'dam verw. WELTEVREDEN, uitreis, pass. 30 Juli Malta. JAPARA, thuisreis, 29 Juli van Singapore. BLITAR, thuisreis, pass. 30 Juli Kaaj Guarde- fui. ROTTERDAM—Z. AMERIKA LIJN ALCYONE. 29 Juli van B. Aires n. R'dam. ALKAID, thuisreis, 3o Juli van Bahia. ALPHACCA, 31 Juli 's nachts 12 uur te R'dam verw. HALCYON LIJN STAD HAARLEM, 29 Juli van Vlaardingen te Genua. STAD AMSTERDAM. 30 Juli van Vlaardingen te Lulea. FLENSBURG, pass. 30 Juli Wight. MAASBURG, naar Pepel, was 28 Juli 7 u. 50 n.m. 20 mijlen Z. van Niton. STAD VLAARDINGEN, naar Wabana, whs 29 Juli 7 u. 5 n.m. 160 mijlen Z.W. van Valentie. STAD SCHIEDAM, 30 Juli van Narvik te Vlaar dingen. KON. PAKETV. MIJ. CREMER. 28 Juli van Penang n. Belawan. NIEUW HOLLAND, pass. 29 Juli Thursday Ie- land. JAVA—CHINAJAPAN LIJN TJINEGARA, 28 Juli van Hongkong n. Amoy. TJIKARANG, 28 Juli van Yokohama n. Padang. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN TOSARI 29 Juli van Batavia n. Pacific Kust. JAVA—NEW YORK LIJN KOTA TJANDI, 29 Juli van Philadelphia naar New Orleans. NED. IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. CISTULA, 27 Juli van Cebu n. Miri. Machine 23 OSCILIA, 27 Juli van Houston n. Aalesund. MALVINA, 28 Juli van Houston n. Montreal. MURKNTA, 27 Juli van Quebec n. Houston. GENOTA, naar Perama, pass. 29 Juli Gibraltar. MAGDALA, 30 Juli van Curacao te Antwerpen. TIBIA, naar Key West v.o., was 30 Juli 1 u. 40 n.m. 120 mijlen Z.W. van Lands End. HOLLANDAMERIKA LIJN DINTELDIJK, uitreis, 28 Juli te Los Angeles. BOSCHDIJK, 29 Juli van Tampa n. Houston. BILDERDIJK, uitreis, was 30 Juli 12 u. 5 n.m. 25 mijlen Z.O. van Niton. DRECHTDIJKthuisreis, was 30 Juli 9 u. 5 v-m. 450 mijlen W.Z.W. van Valentia. NOORDAM, 31 Juli van New York te R'dam. WESTERNLAND, thuisreis, was 29 Juli 3 u. 50 n.m. 50o mijlen van Lands Eind. SPAARNDAM, thuisreis, pass. 30 Juli Lizard. STATENDAM, uitreis, pass. 30 Juli Cape Race. BINNENDIJK, 30 Juli van New York n. R'dam. ZAANDAM, 30 Juli van R'dam te New York. MIJ. NEDERLAND CHR. HUYGENS, thuisreis, pass. 29 Juli Gl- braltar SEMBILAN, thuisreis, pass. 30 Juli Gibraltar. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, thuisreis, 30 Juli van Sabang. JOHAN DE WITT, uitreis, 31 Juli te Sabang. TARAKAN, toeristenreis, 31 Juli te Merok. POELAU BRAS, uitreis, 29 Juli van Genua. JAN PZ. COEN, 30 Juli van Batavia te Amst. KON. HOLL. LLOYD AMSTELLAND, thuisreis, 30 Juli van Rio Ja neiro. MONTFERLAND, thuisreis, 29 Juli van Las Pal- mas. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN ..AMSTELKERK, 31 Juli van Hamburg to Amst. NIGERSTROOM, thuisreis, 29 Juli te Dakar Om te dokken; vertrekt 2 Aug. naar Havie. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ HOLLAND—AFRIKA LIJN JAGERSFONTEIN, 31 Juli v.m. van Lorenzo Marques te Beira. BLOEMFONTEÏJN, 31 Juli v.m. 3 u. van Antwerpen te Hamburg. MELISKERK. uitreis, 30 Juli Kaapstad. RANDFONTEIN, 29 Juli van Beira t;2 .orenzo Marques. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN ALGENIB, thuisreis, 29 Juli van Bi ABBEKERK, uitreis, 31 Juli van -• HOLLAND—O. AZIE LIJN MEERKERK, 30 Juli van Hamburg n. H'dam. HOLLANDBRIT'SCH INDIE LIJN HOOGKERK, 30 Juli van R'dam n. Br men. DIVERSE SCHEPEN WICKENBURGH, 29 Juli van La T Jaar R'dam. BEVERWIJK, naar R'dam, pass. 30 ues- sant. HAULERWIJK, 30 Juli van Dalh 'laar Oderwald. WINTERSWIJK, naar Halifax, pass. 1 Ju» Cape Race. RANDWIJK, naar Trebisonde, pass. 31 JJ" Ga~ lata. JONGE ELISABETH, 3 Juli van Bordeav* naar Bilbao. MOORDRECHT, 30 Juli van Curasao n. Rdam. PENDRECHT, 31 Juli van Baytown nP"™ Hamburg. BERKEL, naar Libreville, pass. 30 Juli Oues sant. ZAAN, 30 Juli van R'dam te Treil eb i- LINGE, 30 Juli van R'dam te Lovisti SCHIE, naar R'dam, pass. 31 Juli H aaU' BARENDRECHT, 29 Jul! van E m' naar Hauston. THEMISTO, naar Wabana, pass. 30 Juli Lizara. FARMSUM, 29 Jul! van R'dam te B. A|f"" ITTERSUM, r.aar B. Aires, pass. 30 Juli BRITSUM, 29 Juli van Rosario n. B. Al AALSUM, 30 Juli van B. Aires te Huil WOLSUM, 29 Juli van Rosaria te Ipswid ZIJPENBERG, naar B. Air pass 29 Vincent. DORDRECHT, 29 Juli van Houstc BATAVIER V, 30 Juli van R'dam te Lo; GRUTTO, 30 Juli van R'dam te Londl n. AMSTELSTROOM, 30 Juli van Amst. 'e Lon- den. HONTESTROOM, 30 Juli varj Amst- te LEKHAVEN, naar Montevideo, pf**s- 29 JU11 Dungeness. TRITO, pass. 28 Juli Bevezier. ROTTERDAM, naar Soutnampton, r s. 30 juu de Needies. JONGE WILLEM, 29 JUli te Daka NEDERLAND, 29 Juli van Jfaapst? Turban. HOOGLAND, 29 Juli van Hambur llyth. WOENSDRECHT, pass. 30 Juli G i» r, naar Constanza. c i.a, WITTE ZEE, sleepboot, pass. 30 J t C braltar. ALDEBARAN, naar Wabana, was 2 .T jii ,5 ut 50 n.m. 140 mijlen W.Z.W. van Valentia KATENDRECHT, naar R'dam, was 23 U. 3o nam. 350 mijlen Z.W. van Lands U PARKHAVEN, naar Swansea, was 29 25 v.m. 260 mijlen Z.W. van Valentia. ST. PHILIPSLAND, 29 Juli te Kopen n. KERKPLEIN, naar R'dam, pass. 30 Jv ms- buttel. EMMAPLEiIN naar pepel, pass. 30 Las Paimas. OOSTPLEIN. 30 Juli van R'dam i ALDERAMIN, naar R'dam, pass. 30 1 üdsire. ALPHARD, 30 Juni van St. Vincer R'dam. OTTOLAND. 30 Juni te Kopenhagr ST. ANNALAND, 30 Juli van Gdyn i. R'dam. DRIEBERGEN. 29 Juli van Wabana 1 SCHIELAND. 30 Juli van, de Tyne r mburg. SCHOKLAND, 30 Juli van Harlinge-: oole. TIBA, 30 Juli te Antwerpen. li v.m. (J Beira te rn te eira. eet.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2