Waar de filmband rolt j Zoekt gij betrouwbaar Personeel? 1 Plaats dan een „Omroeper" J voor 90.000 gezinnen j Chamberlain niet gerust De kabinetscrisis ZATERDAG 5 AUGUSTUS 1939 giniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiffiiiiiimiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiHfMiiiiHiiiiiniiiriiiiinifiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiniriiniiirniiürts De motorraces te Zandvoort Zeven rijders ten val DENK AAN VOORRANG Teraardebestelling G. N. Aberson Examen hoofdacte Gevonden voorwerpen WANDELSPORT H.W.V. Jan Passtoors HAARL. CRICKETBOND Haarlem 5Rood en Wit 5 VAN BAT EN BAL De competitie BEVERWIJK DE OPENSTELLING VAN HET POSTKANTOOR Het dagelijksche sluitingsuur vervalt FEESTELIJKHEDEN VAN „KONINGINNEDAG" HET AANTAL WERKLOOZEN EEN STAKING AAN DE CONSERVENFABRIEK ATTRACTIES IN DE OPENLUCHT VELSEN FEESTVERLICHTING VAN RAADHUIS EN VELSERBEEK Op den nationalen feestdag ONTHEFFING VAN DE WINKELSLUITING HILLEGOM ZANDVOORT (Bovenstaande reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplaag) Ernstige situatie in Europa in de komende maanden mogelijk De Beurs op den nationalen feestdag PALACE FAMILIE CINEMA De held op sokken en De visschers- jongen FRANS HALS-THEATER Drie man in de sneeuu) Mexico lacht REMBRANDT-THEATER Lilian Harvey en Willy Fritsch in Als vrouwen regeeren STOOMVAARTLIJNEN ^iiiiitiitiiiiiiiiuiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiuiiiu» NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiniiiiiiiiil STAD Op het circuit van Zandvoort zijn Vrijdag middag tijdens de training voor de heden morgen te houden motorraces van de K.N.M.V. niet minder dan zeven ongevallen gebeurd, welke gelukkig alle zonder ernstige gevolgen voor de betrokkenen zijn afge- loopen. Daar om half één bij het begin van de training bleek, dat nagenoeg alle honc erdtwintig in schrijvers op het appèl verschenen waren, liet men de rijders 'veiligheidshalve in kleine groe pen starten, ten einde gedrang in de talrijke bochten van het circuit te voorkomen. Dezen en anderen voorzorgsmaatregelen ten spijt zijn er toch nog ongelukken gebeurd. Het eerste slachtoffer was de bekende Excelsiorrijder Chr. van Zutfen, die in de gevaarlijke bocht, ach ter het spoorwegviaduct, een slipper maakte en over den kop sloeg. Van Zutfen kreeg de ma chine op zijn borst en bleef bewusteloos liggen Hoewel zijn toestand zich aanvankelijk ernstig liet aanzien, kon hij naderhand per auto naar huis vervoerd worden. De andere valpartijen waren niet van ern- stigen aard. Slechts Top-Notcher van den Neder- landschen D.K.W.-stal, Piet van Dinter uit nrA- hem, liep bij een valpartij tengevolge van speedwobble dusdanige kwetsuren op, dat hij Vermoedelijk niet zal kunnen starten. Eenige minuten voor Van Dinter was ook de B.M.W.- crack Gerrit de Ridder gevallen. Gelukkig wist De Ridder tijdig van zijn machine te komen. De motor werd zwaar beschadigd, doch zal aan den start verschijnen. Over de training kan voorts nog gezegd wor den. dat in de 500 c.c.-klasse der senioren heel snel is gereden. De snelste ronde van den mid dag draaide de Ridder, die zijn B.M.W.-Renn- sport in 1 min. 28 sec. rond het circuit bracht, hetgeen neerkomt op een gemiddelde snelheid van 95.45 K.M. Fijma (Velocette), Jacq. Schot (B.M.W.) en P. Knijenburg (B.M.W.) benader den dezen tijd zeer dicht en draaiden rondjes van 1 min. 31 sec. In de 350 c.c. klasse waren Jaap Roest (Velocette) en Jan Moejes (D.K.W.) het snelst. Laatstgenoemde reed een ronde m den zeer fraaien tijd van 1 min. 33 sec. Om negen uur Donderdagmorgen heeft de bestuurder van een driewieüg motorrijtuig op den Hoek DamstraatSpaarne geen voorrang verleend aan het verkeer van rechts, waardoor een 18-jarige wielrijdster uit Heemstede werd aangereden en viel. Het meisje klaagde over pijn in het onderlichaam en werd door den Onge vallen Dienst per ziekenauto naar het Gröote Gasthuis vervoerd, waar zij ter observatie is opgenomen. Volgens den dokter is de toestand niet ge vaarlijk. Tegen den bestuurder van het motorrijtuig wordt proces-verbaal opgemaakt. Eventueelo getuigen gelieven zich voor het geven van in lichtingen aan het bureau van politie, Smede- straat, te willen melden. Vrijdagmiddag had op de Algemeene Be graafplaats te Heemstede de teraardebestel ling plaats van wijlen den heer G. N. Aber son, oud-inwoner van Heemstede, later inwo ner van Haarlem, die de laatste bewoner was van het Groot-Clooster, voordat dit in eigendom overging aan het Seminarie Hage- veld. Dat hij zich in den tijd, gedurende welken de overleden in Heemstede en Haarlem woonde, vele vrienden had gemaakt, bleek wel bij deze begrafenis. Onder de vele belangstellenden wa ren vele leden van de Sociëteit „Trou moet blijcken". Verder waren aanwezig A. de Bije Dalleman, Directeur van de Haarl. Hypo theekbank, Mr. J. N. J. E. Heerkens Thjjssen, oud-lid der Eerste Kamer, E. H. Krelage, oud- voorzitter der Vereeniging „Bloembollencul tuur", Jhr. A. von Mtillen, gemeente-ontvan ger te Heemstede, Jhr. P. Quarles van Ufford en vele anderen. In de aula voerde het woord de heer A. A. Aberson, die den overledene schetste als een voortreffelijk mensch. Vervolgens noemde hij den overledene een man van de natuur, dien wij ons steeds zullen blijven herinneren als wden man van het Groot-Clooster. Een schoonzoon dankte aan de groeve voor de belangstelling. HAARLEM, 4 Augustus Geëxamineerd 1 vr. en 6 mnl. candidaten. Geslaagd: Mej. T Zijp, Middenmeer en de heeren N. J. G. Ap pelman, Westwoud, J. Dekker, Hoogkarspel, P. L. Wapenaar, IJmuiden en C. Akkermans, Schoorl. Inlichtingen aan het Bureau van politie, Smedestraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Bril in étui, Heesterbeek, Wagenweg 256; Zonnebril, v. d.»Goest, Vaartstraat 11; Afsluit- dop, Voogt, Rijksstraatweg 208; Zakétui met inhoud, bureau van politie, Smedestraat; Ge reedschap (v. rijw.). Ros, Spaamhovenstraat 80; Handschoen, De Droog, v. Loostraat 3; Re genjas; Govers, Barendsestrait 54; Jasje, Bak ker, Gen. de Wetstraat 45; 2 kinder jasjes, Fa- ber, Weltevredenplein 14; Manchetknoop, Steegman, Vergierdeweg 146; Damesmantel, Alberts, Acaciastraat 111; Damesportemonnaie, Dreyer, Westergracht 105 zw.; Rozenkrans Theure, Delftlaan 81; Rijwielslot, De Droog, v. Loostraat 3; Actentasch, bureau van politie, Smedestraat; Damestasch met inhoud, v. d. Gevel, Transvaalstraat 2 rd. Bovengenoemde vereeniging organiseert op Zaterdag 19 en Zonciag 20 Augustus a.s. een herdenkingstocht. 140 K.M. ter nagedachtenis van wijlen den heer J. H. M. Passtoors. Inschrijvingen te richten aan P. J. Janbroers, Dr. Schaepmanstraat 67, Haarlem. Het parcours loopt via Bloemendaal en IJmuiden naar Beverwijk. Men kan slechts voor één van beide dagen inschrijven. Zaterdags wordt te 2.30 uur en 's Zondags te 9.30 uur gestart. liet 'het sluitingsuur te doen vervallen. Plot seling is daarin nu een verandering gekomen. Het postkantoor zal van Maandag 14 Augustus af op de werkdagen van 8 uur v.m. tot 7.30 uur n.m- onafgebroken geopend zijn. De Haarlemmers trokken het eerst naar d? wickets, maar alleen Groeneveld met 28 en W. Peschar met 32 brachten er iets van terecht en op 84 hadden allen een beurt gehad. J. Bo- rendsen 5 voor 30, H. Thon 4 voor 18 en J. 't Hart 1 voor 6. De Rood en Witters hadden niet veel moei lijkheden met de Haarlembowlers en het totaal werd 146. W. van Rossum een uitstekende 69 (10 maal 4 en 1 maal 6), J. Berendsen 21 en W. van Dumen 24. Over het algemeen heoben de Haarlemmers slecht gefield. W. Peschar 6 voor 55, van Tiggelen 1 voor 14 en Groeneveld 1 voor 5. Rood en Wit speelt morgen wederom op eigen terrein, ditmaal tegen VRA. Ondanks de zege. welke PW Zondag j.l. op Haarlem behaalde, hebben de Spanjaardslaan- bewoners nog een kans op den titel. In elk ge val dient dan van VRA gewonnen te worden. V/ij zijn er trouwens bijna van overtuigd, dat v. Baasbank c.s. het wel zoover zullen weten te brengen. Haarlem heeft het moeilijker tegen VOC in Rotterdam, hoewel hier toch werkelijk een kans voor de Schoterwegclub is om het geringe aantal punten met twee te vermeerderen. VOC is er momenteel radicaal uit en Haarlem kwam Zondag j.l. tegen PW in herstel en dit nog wel op een toch lang niet zwakken aanval. In elk geval kunnen de Haarlemmers nu eens den strijd met het noodige vertrouwen aanbinden. Dit is een groot voordeel. Verder speelt HBS in de residentie tegen HD VS. De Schiedammers zijn hier favoriet, doch wij achten HBS wel in staat om op eigen ter rein voor een verrassing te zorgen. Tot groot ongerief van velen, die dagelijks van de diensten der posterijen gebruik maken was het postkantoor te Beverwijk op de werk dagen van 4.305.30 uur n.m. voor alle post zaken, zelfs voor het verzenden van telegram men gesloten. Hoewel deze maatregel reeds ge- ruimen tijd geleden werd ingevoerd, maakten toch nog vele ingezetenen op dat uur een ver- geefsche wandeling naar de post. Vele malen zijn reeds pogingen in het werk gesteld, vooral door de V.V.V. met medewerking van de groote bedrijven, om dezen hinderlijken maatregel on gedaan gemaakt te krijgen. Deze pogingen ble ven evenwel zonder resultaat, omdat de per soneelsbezetting van het kantoor, zooals van de zijde der posterijen werd opgemerkt, niet toe- De vereeniging „Koninginnedag" zal ter ge legenheid van de geboorte van een Oranjetelg feestelijkheden organiseeren. Op den dag der geboorte zal er muziek in de straten zijn. Op Woensdag 30 Augustus wordt een avondfeest gehouden, bestaande uit een lampionoptocht voor kinderen en zoo mogelijk een lichtstoet voor reclamewagens. Het ligt voorts in de bedoeling' op het ge meentelijk parkeerterrein een bal-champètre te houden met medewerking van de Beverwijk- sche Harmoniekapel. j Bij den gemeentelijken dienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling waren aan het ende dezer week in totaal 559 (584) werkzoekenden ingeschreven, waarvan 71 (71) in werkverschaffing waren geplaatst. In Beverwijk waren 521 (546), waarvan 59 (59) in werkverschaffing, werkzoekenden woon achtig en in Heemskerk 38 (38), waarvan 12 (12) in werkverschaffing'. Onder de jongens, die aan de Beverwijksche Conservenfabriek belast zijn met het insteken van snijboonen in de electrisch gedreven mo lens, is Vrijdagmiddag een staking uitgebroken Een loonkwestie was van deze „wilde" staking de oorzaak. Vorig jaar werd voor een kistje ge malen snijboonen 22% cent betaald. Het in steken van snijboonen is namelijk stukwerk. Het loon was dit jaar teruggebracht tot 20 cents. De eerste week van de boonencampagne had den de jongens volgens dit nieuwe tarief ge werkt, doch zij meenden niet aan een behoor lijk weekloon te kunnen toekomen. De directie willigde hun eisch om het tarief weer op 22 ct. te brengen niet in. Het gevolg was, dat. 28 van de 40 jongens, die aan de molens staan niet voor 20 cent per kistje wilden werken en de fabriek verlieten. De directie van de Conservenfabriek deelde ons mede, dat de staking geen stagnatie in het bedrijf ^veroorzaakte De opengekomen plaatsen werden door andere jongens ingenomen. Jong en oud zal Zondagmiddag een aardige attractie worden geboden op het schoolplein van de H. Hartschool aan den Galgenweg. Des middags van 2 tot 4 uur zullen vertooningen worden gegeven van de Oud-Hollandsche pop penkast. Vertoond worden „flitsen" uit het be roemde en beruchte huishouden van Jan Klaas- sen en het bekende verhaal van Jopie Slim en Dikkie Bigmans. De tooneelvereeniging T. O. V. geeft Zondag avond op dezelfde plaats een opvoering' van de klucht ,,'t Kan nou lije" van Jan Verhoe ven. B. en W. hebben bepaald dat op den dag, volgende op dien van de geboorte van een Koninklijken Prins of van een Koninklijke Prinses, alle gemeentelijke diensten, instellingen en bedrijven en de scholen des namiddags ge sloten zullen zijn, voorzoover de dienst dit toe laat. Terstond na het bekend worden wordt van alle openbare gebouwen de nationae vlag uit gehangen. Deze vlag blijft hangen gedurende den daarop volgenden dag. Door den burgemeester is bepaald, dat de tap perijen op den dag van de geboorte en den daarop volgenden dag tot des nachts twee uur geopend mogen blijven. Op deze dagen is het geoorloofd muziek en dans of andere vermake lijkheden te doen plaats vindentot des nachts 1.45 uur. Indien de geboorte plaats vindt op Zaterdag gelden de bepalingen voor de tapperijen voor dien Zaterdag en den daarop onmiddellijk vol genden Maandag. Vindt de geboorte plaats op Zondag, dan gelden de bepalingen voor den onmiddellijk daarop volgenden Maandag en Dinsdag. Ten aanzien van de winkels is, met dezelfde restrictie als geldt voor de tapperijen, onthef fing verleend van de bepalingen van de Winkel sluitingswet, eveneens tot des nachts twee uur. B- en W. van Velsen brengen ter openbare kennis, dat door hen in verband met de viering van de te verwachten geboorte vaneen Ko ninklijken Prins of van een Koninklijke Prinses, ontheffing is verleend van het bepaalde in de artikelen 2, onder b en c, en 8, eerste lid, onder b en c, van de Winkelsluitingswet, voor alle winkels in de gemeente, ten aanzien van den dag der geboorte, mits deze niet op een Zondag valt, en van den daarop volgenden werkdag, en wel tot des nachts 2 uur. Hinderwet. B. en W. brengen ter kennis, dat op de secretarie der gemeente ter inzage ligt een aan Ged. Staten der provincie Zuid- Holland gericht verzoek met bijlagen van het bestuur van den Oosteinderpolder, alhier, on) vergunning tot het plaatsen van een 16 P.K Lister stationnaire viertact dieselmotor op het perceel, kadastraal bekend gemeente Hillegom. Sectie B., no. 3368, gelegen in den Oosteinder polder alhier. Op Woensdag 16 Augustus 1939 des voormid dags te elf uur zal in 't gemeentehuis gelegen heid bestaan tegen inwilliging van dit verzoek bezwaren in te brengen en deze schriftelijk en mondeling toe- te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen vóór het bovenbedoelde tijdstip op de secretarie der ge meente van ds terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande juris prudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinder wet op den bovenbepaalden dag voor net ge meentebestuur zijn verschenen teneinde hun be zwaren mondeling toe te lichten Uitslag bridge-drive in paviljoen Riche. Ook de tweede bridge-drive in paviljoen Riche, welke onder auspiciën van de V. V. V. werd ge houden, onder leiding van den heer A. van Groeningen, is weder een succes geworden. Ge speeld werd in twee groepen van verschillende sterkte. De uitslag luidt als volgt: Groep A. Eerste prijs gewonnen door mevr. J. van Groeningen en den heer H. Wessel met 49 matchpunten; tweede prijs door den heer en mevr. De Vries van Buren met 41 pt. Groep B. Eerste prijs gewonnen door de hee ren A. Uni en W. Stoetzer met 36% pnt. Twee de prijs door de heeren Goudswaard en J- Koe man met 35 pt. De volgende week Donderdag 10 Augustus wordt wederom een bridge-drive gehouden. Voetbalvereeniging Zandvoort. Op Maan dag 7 Augustus a.s. zal de voetbalvereeniging Zandvoort in buitengewone ledenvergadering bijeenkomen in het clubhuis aan de Vondellaan. Aanvang kwart voor negen des avonds. De agenda, die eenige belangrijke punten zal be helzen, wordt ter vergadering bekend gemaakt. Deze vergadering wordt gehouden op verzoek van een aantal leden ingevolge art. 20 van het huishoudelijk reglement. LONDEN, 4 Aug. (Reuter). In een verkla ring over den toestand in het Verre Oosten heeft minister-president Chamberlain o.a. het volgende gezegd: Wij hebben, door de omstandigheden ge dwongen, enkele zeer zware verplichtingen in Europa op ons moeten nemen, waarvan het gevolg is, dat, indien bepaalde dingen zouden gebeuren, dit land in den oorlog zou moeten gaan. Het zou mogelijk zijn, dezelf de verplichtingen aan te gaan in het Verre Oosten, doch ik wensch dit niet te doen. Hoe wij ook mogen worden geërgerd, aldus vervolgde Chamberlain, door de dingen, die in het Verre Oosten gebeuren, ik kan het Huis verzekeren, dat ik de heftigste gevoelens van wien ook ten volle deel; mijn bloed kookt, wan neer ik hoor en lees van sommige gebeurtenis sen daar. Wij mogen echter ondanks dit alles de verplichtingen, die wij op ons genomen heb ben, en de positie onzer landgenooten, die zich daar bevinden, niet vergeten. Bij de voortzetting der onderhandelingen zul len wij er naar streven de beginselen, welke tot dusverre ons beleid beheerscht hebben, zoo ver mogelijk te handhaven. Wij zullen de be langen en de bezittingen der Britsche onder danen in het Verre Oosten tot het uiterste be schermen. Wij zullen er naar streven geduld en verstandige gematigdheid te toonen, in de erkenning, dat achter al deze ergerlijke din gen een ongeveinsde verdenking der Japan ners ten aanzien van ons optreden kan schui len. Wij mogen niet vergeten, dat wij wellicht in de eerstvolgende maanden een nog ern stiger probleem, dat ook dichterbij is, on der oogen hebben te zien, en dat wij onze krachten moeten sparen om iederen nood toestand, die zich zou kunnen voordoen, het hoofd te bieden. De kabinetsformateur heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan mr. J. Terpstra, die mi nister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen was van 19291933 en thans anti-rev. lid van de Tweede Kamer is. Naar wij vernemen zal de Amsterdamsche Ef fectenbeurs op den nationalen feestdag van 10.30 tot 11.30 uur geopend zijn. Onze politieke macht, zelfs onze ker kelijke bloei zal. ons op den duur niet baten, zoo wij onze plaats niet weten te veroveren in de universitaire wetenschap. Steunt dus Uw eigen Uni versiteit. Wilbur Meeley, kassier van een bank, beleeft daverende dingen in deze film, die gisteravond de zaal van het Palace ononderbroken deed da veren. Laat het van A tot Z onzin zijn wat er zich in deze rolprent afspeelt, het is onzin van de genoeglijkste soort en het zijn veelal origi- neele grappen, die u in lachen zullen doen uit barsten. Wilbur Meeley (Joe Penner) behoort niet tot- de snuggersten. En met den door hem gewon nen auto-aanhangwagen zonder auto overi gens weet hij dan ook niet goed weg. Het geviel juist, dat drie bandieten, die de bank beroofden, waar Wilbur voor de kas lied jes zingt, den wagen waarin de gelukkige win naar om de sensatie van het buitenleven is gaan slapen, uit veiligheidsoverwegingen achter hun auto haken. En dat is het begin van het einde van het rustige leven van den kassier. Van den eenen schrik valt hij in den anderen. Maar ondanks alles en dank zij een groote dosis stom geluk, weet hij de gestolen bank- biljetjes weer aan den rechtmatigen eigenaar terug te geven, terwijl hij bovendien een ont voerde dochter van een koperkoning weer aan de treurende ouders teruggeeft. Zooals gezegd loopt het niet van een leien dakje. Maar dat maakt de film er des te aardiger om. Kostelijk is b.v. de scène, waarin op het topje van een berg de kampeerwagen losschiet en in toomelooze vaart naar beneden valt, dwars door het achtervolgende politiecordon heen. De tweede hoofdfilm, De visschersjongen, is van dramatischen inhoud en geeft het jeugdige zangfenomeen, Bobby Breen, volop gelegenheid van zijn talent te doen blijken. De film speelt zich af op de kaden van San Rrancisco, in Italiaansch visschersmilieu. In het gelukkige leventje van Bobby en zijn vader komt een familielid ruzie maken. Het zoontje van dat familielid doet alles om het Bobby onaangenaam te maken. En door een reeks van misverstanden verlaat hij zijn vader, die tenslotte slechts zijn pleegvader blijkt te zijn. Maar als deze tenslotte zegt, dat ze Bobby uit 50 babies gekozen hebben als de lierste, iets wat een echte vader niet doen kan, verzoent de jongen zich weer met het idee. Samen met zijn pleegvader vaart hij in den nacht terug onder het zingen van een vroolijk lied. Een programma, dat velerlei smaken bevredi gen zal. Het vinden van een goeden reclame-slagzin moge voor de meesten onbegonnen werk zijn, voor Fritz Hagedoom, die reeds geruimen tijd zonder werk rondloopt is het een kunstje var niets. Zeer vele mooie dingen heeft hij er reeds mee gewonnen, maar nog nimmer is het hem mogen gelukken bij een firma, voor wie hij een goeden reclame-zin maakte, een positie te vinden. Wat moet hij dus beginnen, als hij op een goeden dag den eersten prijs wint, welken de Tobler's Zeep maatschappij, een wereldonder neming, heeft uitgeloofd, n.l. een 14-daag- sche vacantiereis naar de besneeuwde Alpen met verblijf in een goed hotel? Geld te verteren heeft hij niet. En toch be sluit hij zich aan het opgegeven hotel te mel den. Je kunt nooit weten! Kennismaken met invloedrijke menschen kan hem in die omge ving misschien helpen aan een baantje. Tweede prijswinnaar is Eduard Schultz, met wien hij in het hotel al spoedig kennis maakt. Deze Schultz is echter niemand minder dan de heer Tobler zelf, die onder pseudoniem een slagzin inzond en die nu ook wel een paar we ken als gewoon mensch wil leven. Noodgedwongen moest hij echter ook zijn huisknecht in het complot betrekken, omdat anders de zorgvolle of liever bemoeizieke nuis- houdster Kunkel lont zou ruiken. Maar deze heeft toch al spoedig begrepen, hoe de vork U". den steel zit, zoodat de hotel-directie de op dracht krijgt extra-goed voor den prijswinnaar te zorgen. De eerst gekomen Fritz Hagedoorn profiteert heel bijzonder van deze speciale verzorging, terwijl prijswinnaar nummer twee, de heer Schultz, wordt behandeld als een bedelaar. Nummer drie, de huisknecht, nu als Johann Keeselhut, eigenaar van een gnoote scheep vaart-onderneming, gedraagt zich zoo stunte lig, dat het bedrog wel spoedig zal moeten op vallen. Toch duurt 't nog wel even, een geroutineerde bedriegster, de gescheiden vrouw Mallebré ontdekt, wie wel en wie niet de gezochte multi- millionnair is, dien zij in haar netten wil ver strikken. Overigens is 't niet te verwonderen, dat dit gevarieerde gezelschap tal van vroolijke avon turen beleeft, totdat.... de bemoeial, tante Kunkel op het tooneel verschijnt en een einde forceert aan de amoureuze vacantie-pret van heer Tobler, alias Schultz. Fritz Hagedoorn is gelukkiger, want uit een toevallige kennismaking met Hilda, de doch ter van den heer Tobler, volgt de aanstelling- tot goedbetaalden reclame-manager van het Toblerconcern ende rest kunt u wel radenVoor achttien jarigen. Het is niet gemakkelijk om de film „Mexico lacht" onder woorden te brengen, omdat ze een aaneenschakeling is van dolle avonturen, een daverende muzikale comedie, vol nonsens, zang, dans en.... liefde. Martha Raye en Bob Burns, de prachtige dwazen uit „Bruiloft in Waikiki" zijn ook nu weer onbetaalbaar en onuitputtelijk in mimiek en woorden-spielerei. Men ziet Martha in een stierengevecht, waarbij zelfs de grootste Nurks zijn oogen van het lachen niet droog houdt. Men kan weer eens constateeren, dat Dorothy Lamour werkelijk niet onaardig is en gezellige liedjes o.a. „On a Tropic Night", „My First Love" en „Tonight w'll Live" weet te zingen. En men kan ook vaststellen, dat de stem van Tito Guizar precies past in den tro pennacht, wanneer marimbas rumbas spelen onder de wuivende palmen! Ja, er zit een draad in dit verhaal, maar wat doet dat er toe. Wie van tempo, van een Ma rimba-band, van geestige teksten en van zo- merzotheden houdt, kan deze week volop genieten in het Frans Halstheater. In het voorprogramma slaat Popeye zijn concurrent, die geen spinazie bezat, met één forsche slag tot puin. Verder is een filmpje over athletiek 50 jaar geleden en nu, de volle aandacht waard. „Ons Prinsesje loopt" kan men opnieuw zien, maar gisteravond bleek, dat er nog velen be staan, die deze kostelijke opnamen van Prins Bernhard nog niet bewonderden. Het kleine prinsesje zal zoo langzamerhand wel moe worden, want het loopt nu reeds voor de derde week onafgebroken in iedere voor stelling. Het publiek beleeft er echter nog steeds onverdeelde vreugde aan en laat zióh door de kleuren niet in het minst van zijn stuk brengen. De onscherpte van het beeld zal wel voornamelijk te wijten zijn aan het feit, dat hier van een 16 m.m. smalfilm een normaalfilm werd gemaakt. Na een komisch tooneelnummer. dat den trouwen bezoeker bekend voorkomt, doch dat graag nog eens andermaal zal bekeken worden, komt de hoofdfilm met Lilian Harvey, Willy Fritsch en Leo Slezak. Deze film is zeker niet de minst geslaagde van de films, welke in den laatsten tijd in het Derde Rijk werden ver vaardigd. Het is geen „knal'-product, maar een genoeglijke en zeer onderhoudende film, waarvan het alleen m^tr jammer is, dat de dingen hier en daar wat al te duidelijk bij hun naam worden genoemd. Voor onze begrippen kriebelt dat een beetje, doch voor de rest is het een vlot verteld en dito dito gespeeld blij spelletje, waarin te zien wordt gegeven, hoe onaangenaam vernederend het voor een man is (suffragetten-opvattingen daaromtrent ten spijt) wanneer £ij onder commando van zijn vrouw staat. Zij werkt er bij, doet het huis houden later wordt hij haar ondergeschikte, een toestand waaraan de gigantische bank directeur (met veel grappigen nadruk door Leo Slezak gespeeld) een resoluut einde maakte, door de rollen om te draaien Dan is de toe schouwer voldaan, ten eerste omdat het zoo toch maar het beste is, en ten tweede omdat hij een zeer geïnteresseerde getuige is geweest van dit liefdesduel. Het geheel zal wel een van de laatste films zijn, waarin Lilian met haar ouden partner Willy Fritsch tezamen heeft gespeeld, al was het niet ongezellig dit oude koppel nog eens weer te zien, tenminste door volwassenen. De journaals worden dezen keer geopend met uitstekend geslaagde opnamen van Z. H. Paus Pius XII. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN, aangekomen 3 Aug. Regeja, m.s. Londen; Vechtstroom, s. Huil; Heiny, s. Danzig (voor Zaandam); Enid Mark, s. Goole; Jussi, H.s. Bjorneborg (voor Velsen); Hon- testroom, s. Londen; Doggersbank, s. Danzig; Cap. St. Martin, s. Saffi. 4 Aug. Carmar, s. La Plata; Amstelstroom, m.s. Laira; Montferland, s. Z. Amerika; Astarte, s. Bremen, laatst R'dam; Aurora, s. Hamburg. Vertrokken 3 Aug. Oslofjord, m.s. Boulogne; P.L.M. 24, s. R'dam; Texelstroom, s. Liverpool. 4 Aug. Ilse L. M. Russ, s. R'dam; Ondina, tank, Curagao. AMSTERDAM, aangekomen 3 Aug. Regeja, Londen, stukgoed, Steiger H.A.L., Kampman; Vechtstroom. Huil, stukgoed, Han delskade, Holl. Stoomb. Mij.; Hontestroom, Lon den, stukgoed. Handelskade, idem; Enid Mary, Goole, stukgoed, Handelskade, Gebr. Scheuer. 4 Aug. Doggersbank, Danzig, hout, Houthaven, Wm. H. Müller Co.; Cap. St. Martin, Saffi, fos faat, Fosfaatfabriek, 't Arnaud C.; Carmar, L3 Plata laatst R'dam, graan, Boeien Silo, Furness: Amstelstroom, Laira, klei. Rietlanden, Holl. Stoomb. Mij.; Montferland, Z. Amerika, stukgoed en graan, Handelskade, Kon. Holl. Lloyd; Astarte, Bremen, laatst R'dam, stukgoed, De Ruyterkade, v. ES v. Ommeren; Aurora, Hamburg, stukgoed. Sumatrakade, Verg. Cargadoorskantoor. KON. PAKETV. MIJ. LEMATANG, 3 Aug. van Durban te Singapore. NED.-IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. SÜNETTA, 2 Aug. van Balik Pappan te Wel lington. AGNITA, naar Engeland, was 2 Aug. 5 u. n.m- ca. 500 mijlen Z.W. van Valentia. HERMES, naar Constanza, was 2 Aug. 10 u. 30 n.m. 60 mijlen van Lands End. ONDINA, 4 Aug. van Amst. n. Curacao. ENA, 3 Aug. van Colombo n. Singapore. KON. HOLL. LLOYD MONTFERLAND, 4 Aug. van B. Aires te Amst- MIJ. NEDERLAND POELAU' BRAS, uitreis, 4 Aug. van Suez. POELAU ROEBIAH, tnuisreis, 3 Aug. van Genua. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, uitreis, 4 Aug- van Genua. JOHAN DE WITT, 4 Aug. van Amst. te Batavia- TARAfeAN, toeristenreis, 4 Aug. van Bergen: wordt 5 Aug. v.m. 6 u. te IJmuiden verw. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. AJAX, naar Kopenhagen, pass. 4 Aug. Holte- nau. DOROS, 3 Aug. van Gothenburg n. Aarhuus. GANYMEDES, naar R'dam, pass. 3 Aug. n.m 5 u. 50 Ouessant. IRIS, 4 Aug. van Bordeaux n. Amst. IRENE, 3 Aug. van Napels te Valencia. MARA, 3 Aug. van Susak n. Dobrovnik. MEDEA, 2 Aug. van New York n. La Guayra NOTOS, 3 Aug. van Lissabon n. Olhao. ORESTES, uitreis, pass. 3 Aug. de Azoren. PYGMALION, 3 Aug. van Thessaloniki Izmir. RHEA, 3 Aug. n.m. 8 u. 15 van Amst. te Ham burg. STELLA, 4 Aug. van Tel Aviv te Haifa. BODEGRAVEN, 4 Aug. van Chili te R'dam JUNO. 4 Aug. van Amst. te R'dam. OBERON, 4 Aug. van Amst. te R'dam. PLUTO, 4 Aug. van Amst. te R'dam. AURORA, 4 Aug. van Hamburg te Amst. BOSKOOP, thuisreis, 1 Aug. van Callao. HELDER, 2 Aug. van Corral n. Talcahuano. COLOMBIA, uitreis, 2 Aug. van Barbados. BREDA, thuisreis, was 2 Aug. 3 u. 50 n.m. 16" mijlen Z.W. van Valentia. PERICLES, 4 Aug. van Amst. n. W. Indië. LUNA, 4 Aug. van New York n. W. Indie. COSTA RICA, toeristenreis, pass. 3 Aug. Pravv- lepoint. SATURNUS, naar R'dam, pass. 4 Aug. v.m. Gi braltar. ULYSSES, naar Middl. Zee, pass. 3 Aug. n.m Gibraltar. ROTT. LLOYD DEMPO, thuisreis, 4 Aug. van Singapore. INDRAPOERA, uitreis. 3 Aug. n.m. 9 uur val1 Colombo. BANTAM, 4 Aug. van Hamburg te Bremen. GAROET, uitreis, pass. 3 Aug. Ouessant. KOTA INTEN, 4 Aug. van Port Louis te Sof rabaya. WE3LEVREDEN, uitreis, 3 Aug. van Suez. NED. IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. ENA, 3 Aug. van Colombo n. Singapore. CLAVELLA, naar Denemarken, pass. 3 AUÊ Dover. HOLLAND—AMERIKA LIJN MAASDAM, 2 Aug. van New Orleans n. R'dam- ZAANDAM, 3 Aug. van Philadelphia te New York. EDAM, uitreis, 4 Aug. te Antwerpen. NIEUW AMSTERDAM, 4 Aug. van R'dam 0 New York. BILDERDIJK, uitreis, was 2 Aug. 5 u. n.m. 52a mijlen W.Z.W. van Valentia. ROTTERDAMZ. AMERIKA LIJN ALCYONE, thuisreis, 8 Aug. te Santos. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN ALGINIB, thuisreis, 2 Aug. van Gladstone ABBEKERK, uitreis, 3 Aug. te Genua. HOLLAND—O. AZIE LIJN MEERKERK, 4 Aug. van R'dam n. Japan. GAASTERKERK, uitreis, 3 Aug. te Manilla. ZUIDERKERK, thuisreis, 3 Aug. van Penang. SEROOSKERK, 4 Aug. van Amst. te HamburS HOLLAND—AFRIKA LIJN SPRINGFONTEIN, thuisreis, pass. 2 Aug. Lis sabon. JAVA—NEW YORK LIJN KERTOSONO, naar Java, pass. 3 Aug. Fernan do Noronha. KOTA RADJA, 3 Aug van Singapore n. New York. TAWALI, 3 Aug. van St. Vincent n. New York- TANIMBAR, 2 Aug. van New Orleans n. Java. MAPIA, 3 Aug. van Penang n. Belawan. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND—BRITSCH INDIE LIJN HOOGKERK, 3 Aug. van Bremen n. Hamburg- HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN MAASKERK, 3 Aug. van Takoradi n. Por' Bouet. AMSTELKERK, uitreis, pas. 3 Aug. Ouessant- HALCYON lijn VREDENBURG, naar R.dam, was 3 Aug. 4 U- 30 v.m. ca. 70 mijlen W. van Lands End. DIVERSE SCHEPEN ARUNDO, naar R'dam, was 2 Aug. 6 u. 40 n.m 220 mijlen van Lands End; wordt 5 Aug. te Rot terdam verw. FARMSUM, 3 Aug. van B. Aires te Rosario. ITTERSUM, naar B. Aires, pass. 3 Aug. St- Vincent. OOTMARSUM, 3 Aug. van R'dam te B. Aire6. HILVERSUM, naar B. Aires, pass. 2 Aug- Ouessant. BATAVIER V, 4 Aug. van R'dam te Gravesend- SANDENBURGH, 2 Aug. van R'dam te Ham burg. HUDSON, sleepboot, 3 Aug. van R'dam te Gi braltar. MAAS, 3 Aug. van R'dam te Hamburg. ORANJEPOLDER, 3 Aug. van R'dam te Lon den. ALCOR, naar Galveston, pass. 3 Aug. Dunge' ness. MAAS, sleepboot, pass. 2 Aug. Bevezier. TOWA, pass. 3 Aug. Bevezier, naar B. Aires. COLYTTO, pass. 3 Aug. Prawlepoint, n. R'dam- ALPHAR. aar R'dam, pass. 3 Aug. Madeira. WESTPLEIN, pass. 3 Aug. Udaire. n. Narvik. TYSA, 4 Aug. van Rosario te B. Aires; vertr. \ug. n. Montevideo ALGORAB, 3 Aug. van Narvik n. R'dam. OOSTPLEIN, naar R'dam, pass. 3 Aug. Udsire OOSTZEE, sleepboot, nass. 2 Aug. Gibraltar. SPAR, pass. 3 Aug. Madeira, naar Glasgow. WITTE ZEE, sleepboot, naar Cardiff, was Aug. 6 u. 20 v.m. 160 mijlen Z. van Land End, AMSTERDAM, 2 Aug. van Hamburg te Sout hampton. VLIESTROOM, 2 Aug. van Amst. te Hull. STOLWIJK, 3 Aug. van Newport News ca»' Havana. JONGE JOHANNA, 3 Aug. van Oran te Al giers. RIJN, naar Jacobstad, pass. 4 Aug. Holtenau. KELBERGEN, 3 Aug. van R'dam te Quebec. OTTOLAND, 3 Aug. van Kopenhagen n. Gdynia- HOOGLAND, 3 Aug. van Blyth te Bremen. GROENLO,, naar Rouaan, pass. 4 Aug. La3 Palmas.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 4