SPORT EN WEDSTRIJDEN m Mffltefoifftonó: We luisteren naar... Water s tan den ftÜÜL Restaurant DORRIUS ZATERDAG 5 AUGUSTUS 1939 Olympische Spelen en de ski-sport Scandinavische landen zullen niet deelnemen aan de demonstraties ZWEMMEN Wordt de vlinderslag verboden Waarschijnlijk voor het laatst tijdens de Olympische Spelen MILITAIREN OP HET VOETBALVELD Wedstrijden in Baarn en Amersfoort DAMMEN R. K. LANDSKAMPIOENSCHAP De wedstrijden voor Zondag 6 Augustus SCHAKEN HET TOURNOOI TE BOURNEMOUTH Sterke deelneming 'li Halve Lucifer.».* WATERPOLO HORTHY-TOURNOOl 1941 IN DUITSCHLAND WATERPOLO BOARD STRAFT TIJDSVERSPILLING Vergadering in Doetinchem Cricket-programma voor Zondag Er valt nog te rekenen op koeler weer In den loop van de volgende week misschien verbetering De belastingen in Indië Verdeeling zoo gelijkmatig mogelijk NAT. VOORTREKKERSKAMP 12 en 13 Augustus op Drakenburg WIT-GELE KRUIS Groeiend aantal leden en afdeelin- gen over het geheele land Aan de gevolgen overleden Nationaal Fonds voor bijzondere nooden Staatsexamen Examen hoofdacte Examens der R.K. Organisten en Directeurenvereeniging OFFICIEELE CRISIS PUBLICATIE Controle op bepaling vetgehalte en gewicht van melk POSTVLUCHTEN I Zondag, 6 Augustus MARKTEN 1 1 g s o.oc o.co o.co Het conflict tusschen de P.I.S. en het Inter nationaal Olympisch Comité betreffende de amateursbepslingen van de skis port (nJ. of ski- leeraren als amateurs zijn te beschouwen), welk conflict ten gevolge heeft gehad, dat de ski wedstrijden van het programma der Olympische Spelen zijn afgevoerd, heeft zijn laatste sta dium nog met bereikt. De voorzitter van de P.I.S., commandant Oest- gaard, heeft zich in een rondschrijven tot de "nationale skibonden, die bij de F.I.S. aange sloten zijn, gewend en in dit rondschrijven me degedeeld, dat hij persoonlijk zeer gekant is tegen het bijeenroepen van een buitengewoon P.I.S.-congres, zooals Duitschland dat wil, ten einde de amateursbepalingen voor skiloopers aan te passen aan de eischen van het I.O.C., zoodat alsnog skisport een deel van de Olympi sche Spelen zou uitmaken. Er heeft voorts, aldus de circulaire verder, op 1 Augustus j 1. te Stockholm een bijeenkomst plaats gehad van vertegenwoordigers van de vier skibonden, waar de kwestie uitvoerig is besproken. Noorwegen, Zweden en Denemarken hebben daarbij verklaard, dat zij hun stem niet zouden geven om een buitengewoon congres bij een ce roepen, terwijl Finland binnen 14 dagen over deze kwestie zal beslissen. Commandant Oestgaard voegt hieraan toe, dat, volgens zijn meening, een dergelijk con gres geen enkele waarde heeft, omdat volgens de statuten een verandering in de amateursbe palingen van de P.I.S. met twee-derde meerder heid van stemmen moet worden genomen en, voorzoover hem bekend is, er geen sprake van is, dat die meerderheid zal worden bereikt. Wat de ski-demonstraties betreft, hebben op dezelfde bijeenkomst de vier Scandinavische landen eenparig besloten, dat zij aan deze de monstraties niet zullen deelnemen. Het bestuur van de F.I.N.A. is te Doetinchem oijeengekomen. De leden van het bestuur gevoe len steeds minder voor den vlinderslag en men stelt zich voor op het congres te Helsinki in 1940 een definitief besluit over deze materie te nemen. Alleen Amerika schijnt er nog op ge steld te zijn dezen slag te behouden. Men mag aannemen, dat het congres te Helsinki een be sluit zal nemen, waarbij men terugkeert naar den gewonen schoolslag, terwijl de vlinderslag niet meer zal worden toegestaan. Tijdens de ■gtympische wedstrijden zal men echter nog dea vlinderslag kunnen zwemmen. Vrijdagmiddag is er temidden van de span ning van afwachtend Baarn een militaire voet balmatch gespeeld tusschen de vertegenwoor digende elftallen van het zestiende R. I. uit Amersfoort en het eerste regiment veldartil lerie uit Harderwijk voor de halve finale van de competitie tusschen de zeven infanterie- regimenten en de drie artillerie-regimenten van het vierde legerkorps. De eindstrijd zal gespeeld worden te Amersfoort tusschen de winnende pioeg, 16 R. I., en 7 R. I. uit Harderwijk, waar bij het geheele garnizoen tegenwoordig zal zijn en natuurlijk ook de burgerlijke autoriteiten met zeer veel publiek. Deze wedstrijd wordt gehouden in het kader van de feestelijkheden bij de blijde geboorte. Voor a.s. Zondag vermeldt het rooster de volgende ontmoetingen: Groep Noord: Te Zwaag café „Het grauwe Paard", aanvang 1.30 uur G. Haver—B. Hoog land; C. J. Stolk—J. Meister; J. J. Wortel—G. Belderok. Groep Zuid: Te Vught in het Stationskoffie huis, aanvang 1.30 uur W. H. v. d. Berselaar— Th. v. d. Pol. Te Mijdrecht, R. K. Vereenigingsgebouw, aan vang 1.30 uur H. v. NieuwkerkW. Krom. Voor deze groep is laatstgenoemde party van het grootste belang. In dé hoofdgroep van het internationaal ;chaaktournooi te Bournemouth, hetwelk van 14 tot 25 Augustus wordt gehouden, spelen dr. Euwe,' S. Flohr, 8. Landau, J. Mieses, E. Klein, I. Koenig, G. Abrahams, W. Winter, J. M. is al méér dan genoeg om een héét bosch in een half uur in lichterlaaie te doen komen I Rookt niet in bosch of hei! Aitken, A. G. Conde, F. E. A. Kitto en A. D B. Thomas. Voor het majortoumooi staan ingeschreven F. Saemisch, P. M. List, D. Podhorzer, dr. Schenk, A. Speyer (Maastricht), E. Snosko Borovsky, dr. Fazekas, P. Wenman, A. N. Bruce, A. N. Booth, A. J. Butcher en P. N. Wallis. In section .B. speelt F. A. Damen uit Rotter dam als eenige buitenlander mee. Het spreekt van zelf, dat in 1940 geen inter nationaal waterpolotournooi om den Horthy- beker zal worden georganiseerd, omdat in dat jaar de Olympische Spelen plaats vinden. In 1941 zal het tournooi in Duitschland worden gehou den. Als stad is reeds Neurenberg aangewezen. De International Waterpolo Board is te Doe tinchem onder voorzitterschap van onzen land genoot, den heer J. de Vries, bijeengekomen. De besprekingen zijn in een prettige, zakelijke sfeer gehouden. Enkele belangrijke besluiten werden genomen. In de toekomst zal opzette lijke tijdverspilling gestraft worden, zoodat de speler, die deze overtreding begaat, uit het water kan werden gestuurd. Voorts zal bij een overtreding van den eenen speler tegenover een ander een vrije worp worden toegekend, waaruit direct gedoelpunt mag worden. Deze belang rijke wijzigingen in de regels voor het waterpolo zullen 1 Januari 1942 van kracht worden en geldig zijn tot 31 December 1945. le KLASSE V.O.C.Haarlem. H.B.S.—H.D.V.S. Rood en WitV.R.A. OVERGANG H.C.C. 3Sparta. S.C.H.C.—Quick N. 2 A R. en W. 2Kampong. V.R.A. 2—U.V.V. Ajax (A)V.V.V. 2. 2 B A.C.C. 2—H.B.S. 2. Ajax LL.C.C. 3 A Haarlem 3Hercules 2. OlympiaV.R.A. 3. HilversumA.C.C. 3. V.V.V. 3—R.I.O. 2. Onze weerkundige medewerker schrijft: De zoogenaamde Hondsdagen doen hun re putatie, wat het weer betreft, alle eer aan. Volgens het volksgeloof toch moet het weer gedurende dien tijd onvast en regenachtig zyn. Inderdaad komt dat thans precies zoo uit, want er ging den laatsten tüd geen dag voor bij, of er viel regen, terwijl het natte weer tel kens onderbroken wordt door zonnige dagen. Ook vallen bijna eiken dag onweders, zware en lichte buien en dikwijls van plaatseiyken aard. Het is thans buitengewoon moeilijk ge worden den loop van de weersgesteldheid te volgen en te voorspellen. De naaste oorzaak van het buiige weer van gisteren, waarby alweer onweders vielen, was de depressie, welke over Frankrijk en België lag. Daar het centrum van deze depressie ten Zuiden van ons land lag, viel de regen heel onregelmatig en waren de onweersbuien van weinig beteekenis, terwijl de wind meest van noordoostelijke richting was. Het verloop van het weer was ongewoon, daar anders de de pressies ten Noorden van ons voorbijtrekken, in welk geval zoowel de onweders als de regen zwaarder zijn. Terwyi deze depressie de weersgesteldheid over Midden-Europa beheerschte, lag een ge bied van hoogen druk van langgerekten vorm over N. W.-Europa en in dat gebied was het weer by meest noordeiyken wind koel. Wanneer nu dit geheele stelsel van lueht- drukverdeeling zich in oosteiyke of zuidooste lijke richting verplaatst, kunnen wij verwach ten, dat het weer weliswaar droger, maar te- geiyk veel koeler zal worden, omdat ons land daardoor meer onder den invloed van een kouden luchtstroom zal komen. Hierop bestaat nog veel kans en het ligt dus voor de hand voor de eerstvolgende dagen koeler weer te verwachten. Eerst wanneer het gebied van hoogen druk zich zoover zal hebben verplaatst, dat wij er midden in komen te liggen, kunnen wij standvastiger en warmer weer verwachten, doch dat kan nog wel enkele dagen uitblijven, zoodat we niet vóór de volgende week het op houden van het losse weer moeten verwach ten. BATAVIA, 4 Aug. (Aneta) De memorie van antwoord betreffende de begrooting van het departement van Financiën over 1940 bevat een uitvoerige uiteenzetting over de belasting voor lagere inkomens (beneden driehonderd gulden 's jaars). In verband met de ongunstige budgetaire ver houdingen ziet de regeering zeer ernstige be zwaren in het ongedekt laten van de twee mil- lioen gulden, welke bedoelde herziening zal op leveren. Bij de regeering, zoo zegt de memorie, heeft steeds het streven voorgezeten den belastingdruk zoo gelijkmatig mogelijk te ver dedenhetgeen meebrengt dat lagere inkomens niet bii voorbaat van belastingverzwaring zijn uitgesloten. „Maar Theophil, myn lippenstift is toch geen lak voor je brieven Zaterdag 12 en Zondag 13 Augustus zal op het landgoed van het Katholiek Gemeenschaps oord, werkobject van de Jeugdwerkgemeen schap „Drakenburg", net jaarlijks Nationaal Voortrekkerskamp genouden worden. Als motto van dit weekend kozen de Voortrekkers dit jaar: „Wij dienen de gemeenschap." Des Zaterdagavonds 8.30 uur na de officieele opening en vlaggenparade zal de hoofdaalmoe zenier dr. A. C. Ramselaar spreken over: „Christus, het ideaal van ons dienen." Daarna wordt een kampvuur gehouden. Zondagmorgen 7.15 uur is de gezongen H. Mis. Daarna zal een spreker een lezing houden over: „Onze taak in de gemeenschap." Vervol gens zal op meer practische wijze het dienen in de gemeenschap gedemonstreerd worden, o.a. E.H.B.O., ambulance, reddend zwemmen, enz. Om 12, uur wordt dan nogmaals de taak van dienen in de gemeenschap belicht door A. Koe link, in diens toespraak: „De kwestie en onze taak van dienen." Na het middagmaal zullen voor de voortrek kers afzonderlijke byeenkomsten in groepen ge houden worden, o.a. De voortrekkers en de mis sie; Naar de Nieuwe Gemeenschap: Katholieke Actie „Voor God"; Voortrekkers en volkscul tuur; E. H.B.O.; Luchtbescherming; Ambu lance; Bloedtransfusiediensten; Natuurwacht; Brandweer enz. Daarna wordt het kamp opgebroken en be sloten met een plechtig Lof. De kampleiding berust bij HK.C. prof. dr. J. E. de Quay, hoofdaalmoezenier dr. Ramselaar en A. Koelink. Het maandblad „Katholieke Gezondheidszorg" publiceert in de dezer dagen verschenen afleve ring een overzicht van den groei van het aantal Wit-Gele Kruis-afdeelingen en leden over het geheele land, waaruit blijkt, dat de Wit-Gele Kruis-organisatie nog steeds zeer sterk in ont wikkeling Is, In 1938 s^eeg het totaal-aantal af- deelthgen van 503 tot 524, terwijl het totale leden tal steeg van 256.185 tot 282.670. Bedenkt men dat dit lidmaatschap een gezinslidmaatschap is, dan volgt hieruit, dat bijna 1.5 millioen katho lieken van de zorgen van de katholieke Kruis- vereenigingen profiteeren. Interessant is de be rekening óver het percentage katholieken, dat in de verschillende provincies aangesloten is. Verheugend is het te zien, dat een particuliere organisatie een zoo groot deel van de katholieke bevolking van het belang van een principieele gezondheidszorg wist te overtuigen, dat byv. in Zeeland 73 pet. en in provincies als Brabant, Limburg en Overijsel resp. 53 pet., 50 pet. en 49 pet. is aangesloten. N. Z. Voorburgwal b. h. Spui, Amsterdam PLATZ DU JOUR EN LA CARTE Over de Nieuwe Gemeenschop en de gods dienstige vereenigingen. Paus Pi us XI heeft in 1931 in zijn encycliek „Quadragesimo Anno'' heel de wereld opgeroe pen tot een Nieuwe Gemeenschap. Het vorig jaar heeft het R. K. Werkliedenverbond een machtige actie ingezet om die gedachte te ver wezenlijken. Door tal van middelen tracht het in den lande geestdrift voor de Nieuwe Ge meenschap te wekken. Als men echter de gedachte van Paus Pius XI wil doorvoeren, dan zal men het ook moeter doen volgens de richtlijnen, die hij aangeeft. Volgt men dié niet, dan loopt men groot gevaar nooit zijn doel te bereiken. Wat nu zegt de Paus in zijn bovenaangehaalde encycliek? Hy leert uitdrukkeiyk, dat aan de her vorming der maatschappij vooraf moet gaan: „een hervorming van den christelyken geest" Gaat die niet vooraf, dan „zullen alle pogingen vergeefsch zijn en zal een gebouw opgetrokken worden, niet op de vaste steenrots maar op los zand". De Paus verlangt daarom „den terugkeer tot het christelijk leven en den christelijken geest". En vandaar wil hij dat bestreden worden: „de onverzadelijke zucht naar rykdommen en aardsch bezit, de al te groote bezorgdheid voor de vergankeiyke goederen, de ongeregelde hartstochten." Dit zijn de kapitale punten, die de Paus aan geeft om te komen tot de Nieuwe Gemeenschap Nu stellen wij deze vragen. Waar zullen de katholieken dat beter leeren dan in de gods dienstige vereenigingen? Is dit niet juist het groote program van elke godsdienstige vereeni- ging: Derde Orde, H. Familie, Mariacongregatie? Worden hierop de leden niet voortdurend en telkens en telkens opnieuw gewezen? De godsdienstige vereeniging is door de Kerk bedoeld en aangewezen als de vormschool van hét echt christeiyk leven. Zij heeft die taak van de Kerk ontvangen en oefent die uit onder de leiding, de bescherming en den zegen van de Kerk. Hieruit volgen logisch twee zaken: 1. Dat de godsdienstige vereenigingen een groote en machtige steun zijn in de actie om te komen tot de Nieuwte Gemeenschap; 2. Dat men goed en wys zal doen om nu de godsdienstige vereenigingen met man en macht tot hooger bloei te brengen en zooveel mogelijk allen aan te sporen die vormscholen van echt christeiyk leven in te treden en lid te worden van de godsdienstige vereenigingen. Zal men daartoe den moed hebben? Zal men de middelen willen aanwenden, die zeker tot het beoogde doel voeren, ook al worden offers van ons gevraagd? We hopen het. „Laat ons niet liefhebben met woord of tong, maar met daad en in waarheid". I Joh. 3, 18. N. GOVERS C.SS.R. De 19-jarige ongehuwde timmermanszoon, W. van Valk Azn., die Maandagavond te Oldebroek door een vrachtauto werd aangereden en o.a. een schedelbasisfractuur opliep, is in het So phia-ziekenhuis te Zwolle, zonder tot bewust zijn te zijn gekomen, aan de gevolgen van dit ongeval overleden. Het bestuur van het Nationaal Fonds voor bijzondere nooden deelt mede, dat de ontvang sten over de maand Juli heoben bedragen f8838, zijnde f7000 uit periodieke by dragen en ƒ1838 uit losse giften. De uitkeeringen over hetzelfde tijdvak bedroe gen f12.346. AMERSFOORT. Na voortgezet examen slaagde nog voor diploma A:' de heer J. Th. Scherpenhuizen. BREDA. Geëxamineerd 8 vrl. candidaten. Ge slaagd de dames M. M. Brinkhempen te Den Bosch; E. M. M. Matthee te Ginneken; H. Th. J. Monu te Ginneken; C. M. Wouda te Den Bosch. Afgewezen 3. HAARLEM, 4 Augustus Geëxamineerd 1 vr. en 6 mnl. candidaten. Geslaagd: Mej. T zyp, Middenmeer en de heeren N. J. G. Ap pelman, Westwoud. J. Dekker, Hoogkarspel, P. L. Wapenaar, IJmuiden en C. Akkermans Schoorl. ROTTERDAM. (Rotterdam I). Geslaagd B. Bakker, H. I. Ambacht; P. H. v. Gent, Rotter dam; I. de Jonge, Rotterdam; J. v. Linschoten, Rotterdam; mej. G. M. Stok, Rotterdam. (Rotterdam II). Geslaagd C. Verschuren, Capelle a. d. IJ.; M. de Jong, Ouderkerk a. d. IJ.; J. Mc-1 Jr., Alphen a. d. R.; J Krug. Vlissinger, G E. Visser, Leerdam. GRONINGEN. Geëx. 1 vr. en 7 mann. cand Geslaagd mej. G. Lameris, Haren; de heeren F. Reidsma, Delfzijl; H. W. van Hoorn, Eenxum; H. Wieringa, Groningen en J. van Delden, Beerta UTRECHT. Geëx. 7 candidaten. Geslaagd mej. A. W. M. de Wit te Amersfoort; de heeren M. Groen te Zeist; J. M. Wels te Veenenriaal A de Groot te Utrecht; G. J. Kraan'te Veenen- daal. ZWOLLE. Geëx. 8 cand. Geslaagd de heer P. J. A. Brummelhuis, Hengeloo; mej. G. H. Hei- nink. Oldenzaal. Afgewezen 6. LEEUWARDEN. Geslaagd de heeren E. Bosma te Drachten en H. de Jong te Hemrik. UTRECHT. Directie theoretisch gedeelte klein diploma. Geslaagd G. J. H. Bakkers (br. Alipius) te Wehl, W. J. van Boxel te Utrecht, A. Th. M. de Bont te Nijmegen. Afgewezen 3 candidaten. Orgel. Theoretisch gedeelte klein diploma. Ge slaagd: J. H. H. Hupperts te Gulpen; W. J. van Boxel te Utrecht, P. L. Deurenberg te Kerkrade, W. L. Verbruggen te SchijndelWijbosch, J. A. Elders te Eemnes, W. J. de Waal te Afierden, J. M. F. B. Collecte te Nijmegen, Th. J. Janssen te Banholt—Mheer. Afgewezen 5 candidaten. Directie klein diploma practisch gedeelte. Ge slaagd; F. A. van Buggnum te Utrecht en M. Celis te Meerssen. Niet toegelaten 1 candldaat. Orgel. Groot diploma theoretisch gedeelte: H. L. Cardons te SmeesmaasLanaker (België). Orgel. Groot diploma. Oud reglement: A. Th. de Bont te Beek bij Nijmegen. Orgel. Klein diploma practisch gedeelte: A. J. Damen te Heerlen, W. Wigelman te Renkum, J. G. Wolf te Maastricht en H. E. Bart te Be verwijk. Afgewezen 1. Orgel. Groot diloma practisch gedeelte: J. F. J. Jansen (br. Rensbertus) te Wijk—Maastricht, F. A. I. M. Bermann te Nijmegen en J. M. J. Franssen te Maastricht „cum laude". In aansluiting op hetgeen 15 Mei j.l. reeds is medegedeeld over de verplichte controle op de bepaling van het vetgehalte en het gewicht van melk, wordt van bevoegde zijde nog het volgen de medegedeeld. Onder deze verplichte controle vallen direct op 1 September as. alle bedrijven, welke melk van veehouders betrekken. Buiten deze ver plichting vallen dus de bedrijven, welke uit sluitend melk van eigen vee verwerken en/of verhandelen en afleveren. Met het oog op technische bezwaren zullen voorloopig de desbetreffende bepalingen niet worden ingevoerd voor bedrijven, welke uitslui tend: a. melk verwerken en/of verhandelen en af leveren, welke op A.V.M.-C.M.C. condities is gekocht door aangeslotenen van de A.V.M. (Al- gemeene Vereeniging voor Melkvoorziening, ge vestigd te 's Gravenhage) b. consumptiemelkbedrijven zijn, welke geen melk fabriekmatig tot boter, kaas of melkpro ducten verwerken: c. melk verwerken en/of verhandelen en afleveren, welke is betrokken van één of meer leveranciers, die geen melkveehouders zijn en hun bedrijf onder ocntröle hebben gesteld van een daartoe erkende instantie. De daarvoor in aanmerking komende, tot ge noemde groepen behoorende, bedrijven zullen nadere mededeeling ontvangen wanneer en op welke wijze zü zullen worden ingeschakeld. Hun, die niet tot deze 3 groepen behooren en geen mededeeling van den Regeeringsconnnis- saris voor den Akkerbouw en de Veehoudery hebben ontvangen, in zake verplichte aanslui ting bij een controle-instantie, wordt aangeraden zich vóór 15 Augustus a.s. aan te melden by den Centralen Crisis-Contróledienst van net departement van Economische Zaken, afdeeling Technische Controle VII, Lange Voorhout l-l te 's Gravenhage. Bedrijven, welke niet tot de genoemde 3 groe pen zijn te rekenen en verzuimen zich bij een controle-instantie - aan te sluiten, zullen van 1 September a.s. af gevaar loopen niet meer voor steunuitkeering in aanmerking te komen net- geen voor de boterproducenten zal beteekenen, dat de heffing op boter dan zal worden ,nge- vorderd. Bovendien, zullen zy zich dan bloot stellen aan tuchtrechtelijke vervolging. HEEN TEKl Driemaal per week luchtpost naar Indié cfccbcfecfc. 4)cbcfccfc>cbcfcefcebcfeciieLct>cbct>cfccbcl3cb<fccfc»cfc<fiebcfcA>cbefc>£b<£»<Lct>cbefccfc>,.'t ..fccbcfocfccfc 43ct>cbcfecf5cbcfccfccfc>cLcfccbcts A>cLcb fi- HILVERSUM I, 1875 en 414.4 M. 9.00 VARA. 12.00 AVRO. 5.00—6.30 VARA 8.00—12.00 AVRO 9.00 Berichten. Tuinbouwhalfuur. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.00 Declamatie. 10.20 Gramofoonmuziek. 11.00 Esmeralda en solisten. 12 00 Orgelspel en zang. 12.20 Berichten. 12.30 Schilderijbespreking. 12.45 AVRO-Amusementsorkest. 1.30 Causerie „Wat er ln Indië gebeurt". I.50 Gramofoonmuziek. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Residentie-orkest en solist. 4.30 Reportage. 5.00 Jeugdkoor „De Kleine Stem". 5.30 Esmeralda. 6.00 Sportpraatje. 6.15 Sportnieuws ANP. 8.00 Berichten ANP. Radiojournaal. 8.20 Omroeporkest, AVRO-Opera-koor en solist. 9.10 Radiotooneel. 10.00 AVRO-Musette-ensemhle en solist. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.00 Berichten ANP. AVRO-Dance-Band. 11.45 Orgelspel. HILVERSUM II, 301.5 M. 8.30 NCRV. 9.30 KRO. 5.00 NCRV 7.45—11.15 KRO 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.30 H. Mis. II.45 Gramofoonmuziek. 12.15 Causerie „De Dominicanen in de We reldmissie". 12.35 Gramofoonmuziek. 1.00 Boekbespreking. 1.20 John Kristel's Troubadours. 2.00 Vragenbeantwoo"dlng. 2.45 Gramofoonmuziek. 2.50 Dankwoord na. de week van gebed en offer voor de koloniale missles. 3.00 H O. V. en solist. 4.00 Zlekenlof. 5.05 Ned. Herv. Dienst. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Berlohten ANP. 8.15 John Kristel s Troubadours. 8.45 Jodeltrlo Schwestem Wildhaber 9.25 Inleiding volgende uitzending. 9.35 Tweede acte opera „Turandot". 10.30 Berichten ANP. 10.40 Epiloog. 11.00 Esperantonleuws. DROITWICH, 1500 M. 12.20 Bickershaw Colliery-orkest. 1.05 Balalaika en gitaar. 1.20 Sidney Davey's „Players". 1.50 Leslie Bridgewater-kwlntet. 2.35 BBC-Northern Ireland-orkest. 3.35 Palkman's Apache-orkest. 4.20 Gramofoonmuziek. 4.50 John Goss' Zangers. 5.40 Blech-strijkkwartet. 6.20 Berichten. 6.SO Emilio Colombo-octet. 7.40 BBC-Harmonie-orkest. 9.10 Berichten. 9.40 Radiotooneel met muziek. 10.20 Viool, hoorn en plano. RADIO-PARIS, 1648 M. 9.00, 9.30 en 12.30 Gramofoonmuziek. 12.35 Orgelconcert. 1.05 Zang. 1.20 en 1.45 Victor Pascal's orkest. 2.20 Gramofoonmuziek. 3.35 Vroolijk programma. 3.50 Chansons 5.20 en 6.05 Gramofoonmuziek. 7 20 Gramofoonmuziek. 8.35 Zang. 8.50 Symphonieconcert m. m. v. solist. 11.05 Gramofoonmuziek. 11.20 Eddie Poy's dansorkest. KEULEN, 456 M. 8.50 Zang, viool en cembalo. 9.50 Gramofoonmuziek. 11 35 Zang en piano. 12.20 Orkest en kleinorkest. 2.20 Populair concert. 3.20 Orkestmuziek. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Amusementsorkest en solisten. 11.00 Leo Eysoldt's orkest, solist. 12.20 „Baatten und Bastlenne", opera. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M. 9.00 Gramofoonmuziek. I.35 Carillonbespeling. 12.00 Koorconcert. 12.20 en 1.30 André Felleman-orkest. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.35 Kon. Fanfare „De Broederband". 5.45 Gramofoonmuziek. 6.20 Zang. 6.55, ..20 en 7.45 Gramofoonmuziek. 8.20 Cabaretprogramma. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.50 Gramofoonmuziek. 484 M. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.20 Gevarieerd programma. II.20 Pontificale Hoogmis. 12.50 en 1.30 Ed Loiseau's orkest. 1.55, 2.50 en 3.05 Gramofoonmuziek. 3.35 Pro Nova-kwartet. 4.20 Gramofoonmuziek. 5.00 Zang. 5.20 en 5.55 Jo Bouillon's orkest en „The Lanigiro's". 6.20 Altvloolvoordracht. 6 35 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Radiotooneel. 9.20 Symphonieconcert m. m. v. solist. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.05 Jo Bouillon's orkest. 1135 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8 85 Orkest en solisten. 10.50 Pianovoordracht. 11.20 Kleinorkest en solisten. LEEUWARDEN, 4 Aug. Zuivel. Sleutel kaas 10 Nagelkaas 310, Goudakaas 9—24, Edammerkaas 1328. Aanvoer 2308 kg. Veiling- boter 1.21. Aanvoer 1/6 Vat. Commissie 72. Eierenhandel. Kipeieren aangevoerd 16000 kg. Prys 3.50—4.50 per 100 stuks, handelsprijs 58— 66 ct. per kg. Eendeieren aangevoerd 110 kg. Prys 3 10—3.40 per 100 stuks. Handelsprys 42— 47 ct. per kg. Pluimvee: 15 slachthanen 40 —75 ct., 200 slachtkippen 3590 ct.. 50 jonge hanen 401.—50 piepkuikens 10—30 ct. per stuk. LEEUWARDEN, 4 Aug. Vereeniging vanZui- velmaatschappijen. Edammer kaas 20 plus 7—7.50, idem 40 plus 1415, Goudsehe kaas 20 plus 7—7.50, idem 40 plus 14—15, volvette 40 plus 18.50—19.50, Broodkaas 40 plus 1415, Leidsche 20 plus 7.508 per 100 kg. Stemming redelijk. ALKMAAR, 4 Aug. Graan- en Zaadmarkt. Aan gevoerd werden in totaal 186 H.L., als: 24 voer- tarwe 5.006. 60 gerst en chev. gerst 8.608.75, 27 haver 7.307.75, 10 boonen: bruine 18.00, ci troen 15.0018, druiven 1.00, witte 20.00, 43 kool zaad (nieuwen oogst) 3030.20, 12 erwten: grau we (n. oogst) 32.0039, vale (n. oogst) 11.50 25.50. Per 100 kg. Handel goed. AMSTERDAM, 5 Aug. Aardappelmarkt. Aanvoer 316000 kg. Prijzen onveranderd. NOORDSCHARWOUDE, 5 Aug. 7100 kg. Roode kool 1—1.10, 2700 kg. Gele kool 1.50—2.20, 7400 kg. Uien 4.905.20, drielingen 3.404, nep 3.80 4.30, 675 kg. Bieten 0.801, 42900 kg, aardappe len: bonken 2.102.40, Schotsche Muizen 2.30 2.70, Drielingen 2.702.80, Ronde Due 1.90. Eigen heimers 2.202.80, Blauwe Eigenh. 2.502.80, 130900 kg. vroege Witte kool 90 cent, 13300 kg. ölaboonen 6.207.80, 16300 kg. Zilverulen 1.60 I.80, Idem Nep 5.406.50, Idem drielingen 3.60 4.30. AMSTERDAM, 5 Aug. Viseh. Aangevoerd door 6 motorbotters benevens consignatiezendingen. Af geslagen aan de Gemeente Vischhal De Ruyter- kade, Amsterdam. Besomming van de botters 62.00122. Handschol 12.0013, Pufschol 4.60—7, kleine Schol 7.009 per kist van ongeveer 35 kg. Middel Tongen 1.32—1.54, kleine Tongen 7280 cent per kg. Snoekbaars 610 cent pér pond. Uit de hand verkocht op het buitenterrein: Aal 22 30 cent per pond. Versche bokking 3.00, Harder Bokking 3.253.50 per 100 st. Garnalen 2.004 p. kistje van 15 kg. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Aug. 118000 kg. Roode kool 1—1.60, 19000 kg. Gele kool 1—1.80, 3300 kg. Uien 5.206.10, drielingen 3.804, nep 4.10—4.40, 4000 kg. Bieten 2—2.20, 8000 kg. To maten: A 4.60—4.70, B 4.50, C 4—4.10, CC 4.00, 2150 bos Peen 2.50, 29000 kg. aardappelen: Schot sche Muizen 2.102.90, drielingen 2.502.70, Eigenheimers 1 902.90, Blauwe Eigenheimers 2.40—3, 28000 kg. vroege Witte kool 90 cent, 110 kg. Snljboonen 5.406.30, 4200 kg. Slaboonen 6.40—7.50, 3000 kg. Zilveruien 1.20—1.30, Idem Nep 5.706.40. idem drielingen 44.20. 's-HERTOGENBOSCH, 4 Aug. N. C. B. Bossche Veiling van Land- en Tuinbouwproducten. Krop sla 2239 cent per 10 krop. Bloemkool 58 cent per stuk. Roode kool 1822, Savoye kool 1324, Spitskool 1214 cent per kg. Doperwten 713 ct. per kg. Tuinboonen 1§18 cent per 10 kg. Stok- snijboonen 812, Stamsnljboonen 6 cent per kg. Spercieboonen dubbele 6173 cent per 10 kg., id. enkele 1215 cent per kg. Wagenaars 61, Pronkers 3031 cent per kg. Rentegevers 12 cent per kg. Bospeen 2636 cent per 10 bos. Waschpeen 20 22 cent per 10 kg. Komkommers 1025 cent per 10 stuks. Tomaten 4—7 cent per kg. Postelein 20 46 cent per 10 kg. AugurkenA 914, B 69, C 23 cent per kg. Meloenen 1017 cent per st. Roode bessen 59, Krozen 812 cent per kg. Perziken kas 33—94, Idem vollegrond 5—30 cent per 10 stuks. Diverse Pruimen 917, dubb. Boe- renwlt 16—28. Eldensche Blauwe 915, Reine C'aude 2531, Suikerperen 37, Kruideniers I 712, II 36. Perzikroode Zomerappel 1017, II 610, Early Victoria 37, Yellow Transparant I 711, II 57, extra 1216 cent per kg. WESTLAND, 4 Aug. Middenprys v. d. Westl. veilingen. Tomaten: A 6280, B 57—67, C 5767, CC 5154 cent per bak. Alicante 3744, emile 40 45, colman 45, maroc 3850, Champion 37—56, muscaat 5575 cent per kg. Netmeloenen 1821, suiker 1°26, ananas 1821 cent per stuk. Dubb. boonen 49 cent per 8 kg.. Idem zonder draad 1.10 1.15 per 15 kg. Perziken 612 cent per stuk. Eieren 3 604.10 per 100 BUNNIK, 4 Aug. Fruitveiling. Yellow Transpa rant prima 912, I 7—9, II 3—5, Mr. Gladstone I 5—7, II 3—4, Early Victoria I 5—7, II 3—4, Krui deniersperen I 79, prima 1011, II 35, N.H. Suikerpeer I 34, II 12, Clapp's Favorite I 9 II, II 57 cent per kg. Eldensche Blauwe Prui men 45. Dubbel witte Pruim 1518, Ontario's 1416, Czaarpruim 911, Roode bessen 47, Kruisbessen 24, Blauwe Druiven Frankentha- lers) 2022, Tomaten 24, Morellen 810 cent per pond. BREUKELEN, 4 Aug. Aan de kaasmarkt waren heden aangevoerd 67 wagens met tezamen 2818 stuks kazen, gewicht pl.m. 19726 stuks, le soort met R.M. 23.0025, 2e soort met R.M. 20.0022. Per 50 kg. AMSTERDAM LEIPZIG... BOEDAPEST ATHENE RHODES ALEXANDRlë LYDDA BAGDAD BASRAH. DJ ASK KARACHI.... JODHPUR.... ALLAHABAD CALCUTTA RANGOON BANGKOK... PENANG MEDAN SINGAPORE BANDOENG Juh Aug. 29 27 3 29 3( 27 29 3( Jull Aug 3 i 3C 29 Oil Wielewaal Valk Emoe Torenvalk Kooper. Pelikaan Brinkhuis COMMANDANTEN Both Van Balkom Abspoel Steinbeck Gier pnnng Sillevis Blaak. ZATERDAG 5 Aug. c O a> r-» CO CO Sedert 1 E s O Qi r— Gisteren 03 CD S <v e Watert 8 u. i 05 CU eo O O r lager Keulen 6 u. 39 56 38 74 0.00 0.09 Lobith 13 10 11.52 0.00 0.15 Nijmegen 10 75 9 16 0 15 Kampen 5 56 0.— 000 0.00 Westervoort 10.52 9.09 0.13 Deventer 3.00 0 0.00 St. Andr. W 11.11 9.68 0.00 0.14 Belfeld 5.16 3.33 0.00 0.10 Venlo 0.13 0 00 0 01 Grave 0.53 0.00 0.00 000 2) Sluis 43.1 40,67 0.02 0.00 Arnhem 14.23 10.89 0.10 0.C0 Vreeswök 1. w. 13.70 000 0.00 Maastr. H.s. 0.00 0.00 1) Borgh. 7,61 4.58 0.00 0.03 Lith 0.82 0.02 0.00 0.C2 Beneden de sluis. 1) De waterstand aan de hoofdsluis wordt ge acht 0.40 M. hooger te zyn by geheel geopende stuw. 2) De waterstand aan de peilschaal te Grave (stad) wordt geacht 0.10 M. hooger te zyn by geopende stuw. Hoogste stand te Keulen tot dusver 43.22. AMSTERDAM Kanaalwater Amstelwater 8 u 0.37— AP 12 u 0.36— AP 2 u 0,36— AP Stadswater 8 u 0,37— AP 12 u 0.36— AP 8 u 0.37— AP 12 u 0.36— AP 2 u 0.36AP IJselm. water 8 u 0.18— AP 12 u 0.13— AP 2 u 0,36— AP 2 ti 0.16— AP WATERSTAND OP DEN RIJN 5 Aug. 4 Aug 5 Aug". 4 Aug Rheinf. 330 3.29 Ems Breisach 3 35 332 Caub 3.05 3.14 Keil) 3.81 3 85 Coblenz 2.81 2.87 Maxau 5.31 5.38 Trier 0 24 0 28 Mannh 4.48 4.55 Keulen 2.80 281 Strassb. Dusseld 2 19 2.28 Dieüesh. 3.69 3 75 Ruhrort 1.10 1 44 Mainz 2,59 2 68 Wesel l 25 1.42 Lohr Emmerik 2.57 2,72

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 6