UIT DEN OMTREK BEV VE 8 DRIEDAAGSCHE DOOR NOORD-HOLLAND PALACE FAM.-CINEMA IN EN OM DE KONINKLIJKE PALEIZEN ONS PRINSESJE LOOPT DINSDAG 8 AUGUSTUS 1939 Nationale feestdag Aubade in de badplaats Nieuwe parochieherder geïnstalleerd Pastoor W. JJM. van den Berg in de St. Odulphusparochie EERSTE BEVERWIJKSCHE R.K. SPORTWEEK Opening door Deken Simons DRIE DAGEN OP HET STALEN ROS Driedaagschedietsers in Beverwijk Liefdewerk „St. Francisca Romana" Dronken autobestuurder De St. Josephsgezellen gaven openluchtuitvoering Diefstal SANTPOORT Gevonden voorwerpen VELSEN-NOORD DE SPORTDAG VAN I.E.V. Opbrengst speldjesdag IJMUIDEN NEDERLAAGWEDSTRIJDEN VAN STORMVOGELS StormvogelsAlkm. Boys 34 EEN RECORD-REIS Zeer hooge haringprijzen Hoe de derde dag ban Het Stalen Ros" verliep Een slot dat pakte Feest in de straten van IJmuiden Personalia AERDENHOUT OVERVEEN ZANDVOORT ZAANDAM Ook de bevolking van Wijk aan Zee heeft op waardige wijze uiting gegeven aan de vreugde om de geboorte van het Prinsesje. De Nationale feestdag werd ingezet met een aubade op het Julianaplein, waar ruim 1000 schoolkinderen, onder leiding van den heer B P. M. Wortman, vaderlandsche liederen zongen Later op den ochtend werd een optocht gehou den door de schoolkinderen, die, rijkelijk ge tooid met oranje en begeleid door de muziek kapel „Orion" en de strandkapel, een rondgang door de badplaats maakten, waarbij van alle zij oen groote belangstelling werd getoond. Des middags werd een ringrijderij gehouden, waaraan met groote animo werd deelgenomen. In Beverwijk bepaalde de feestviering zich tot muzikale ommegangen op de Breestraat waaraan onze beide plaatselijke muziekcorpsen deelnamen. Reeds geruimen tijd voor den aanvang heerschte er in de hoofdstraat, waar huis aan huis de vlaggen wapperden, een levendige drua- te Om beurten marcheerden de corpsen over den middenweg met opgewekte marschmuziek. De muzikanten werden op den voet gevolgd door een dichte drom jongelui, terwijl op de beide wandelwegen een groote menigte belangstellen den de feestelijke drukte gadesloeg. Den geheelen avond hebben de musici op deze wijze de feestelijke stemming gaande gehou den. Zondag is de zeereerw. heêr W J. J. M. v. d. Berg plechtig geïnstalleerd als pastoor van de parochie van St. Odulphus. Een zeer groot aantal parochianen was des morgens naar de kerk gestroomd om deze plech tigheid. die verricht werd door den hoogeerw. Deken P. J. Simons, bij te wonen. Na het gebruikelijke ceremonieel celebreerde de nieuwe herder de solemneele Hoogmis, waarbij assistentie verleenden de zeereerw pater J. v. d. Berg O.F.C. als diaken en de zeereerw pater J. v. d. Berg, OP.M., pastoor te Delft, als sub diaken. De predikatie werd gehouden door den hoog eerw. heer Simons, die o.m. wees op het voor recht, dat wij in dit gelukkige land genieten, waar de Kerkelijke Overheid in staat is om een parochie, wien de herder ontvallen is, onmid dellijk een opvolger te zenden zoodat de gees telijke zorg niet onderbroken behoeft te wor den. Deken Simons wekte de parochianen op, dankbaar te wezen voor dit voorrecht en deze dankbaarheid 'te toonen door trouw te blijven aan hun pastoor en diens lessen en raadgevin gen te volgen. De parochianen hebben het woord van hun overleden herder steeds met voldoening aange hoord, doch misschien niet altijd nageleefd. Laten zij dan thans de lessen van hun nieuwen pastoor niet alleen beluisteren, maar ook volle dig ter harte nemen. De schoone en zinrijke plechtigheid werd be sloten met den Lofzang „Te Deum". ter gele genheid van de geboorte van de prinses. De hoogeerwaarde heer P. J. Simons, deken van Beverwijk, heeft zich, naar wij vernemen, bereid verklaard de „Eerste Beverwijksche R.K. Sportweek" Zondag 13 Augustus a.s. te openen. Dezen eersten dag van de R.K. Sportdagen staan voetballen en wandelen op het program. Er is een marsch voor heeren over 30 K.M.; voor dames over 25 KM. en een jeugdmarsch over 15 KM. Het traject voor de heeren is als volgt: start om 12.15 bij het Veilinggebouw Kennemerland, Meerstraat, Halvemaan, Vondellaan, Wester houtweg, Groote Hout- of Koningsweg, Cor- verslaan, Doodweg, Kanaalkade, Rooswijker- laan, Oude Wijk aan Zeeërweg, Van Ogtrop- weg, Zwaanstraat, Pad naar Foven, Duinpad naar Relweg, Relweg, Verlengde Voorstraat, Zeestraat, Breestraat Raadhuisstraat, Meer straat, rust. Meerstraat, Polderweg, Noorder- weg, St. Aagtendijk, Hoflanderweg, Hoogdorper- weg, G. van Assendelftstraat, A. de Renesse- straat, Deutzstraat, Marquettelaan, Rijksstraat weg, Narcissenweg, Populierenlaan, Groenelaan, Zeestraat, Breestraat, Raadhuisstraat, Meer straat. Dames: Meerstraat, Halvemaan, Vondellaan, Westerhoutweg, Groote Hout- of Koningsweg, Corverslaan, Doodweg, Kanaalkade, Rooswijker- laan, Oude Wijk aan Zeeërweg, Van Ogtrop- weg, Zwaanstraat, Pad naar Boven, Duinpad naar Relweg, Verlengde Voorstraat, Zeestraat, Breestraat, Raadhuisstraat, Meerstraat, rust. Meerstraat, Adrichemstraat, Assumburghstraat, C. Amsestraat, Visserstraat, Munnikkenweg, Hoflanderweg, Hoogdorperweg, G. van Assen delftstraat, A. de Renessestraat, Deutzstr. Mar quettelaan, Rijksstraatweg, Narcissenweg, Po pulierenlaan, Groenelaan, Zeestraat, Breestraat, Raadhuisstraat, Meerstraat. Jeugdmarsch: Meerstraat, Halvemaan, Von dellaan, Westerhoutweg, Groote Hout- of Ko- ningweg, Corverslaan, Doodweg, Kanaalkade, Rooswijkerlaan, Oude Wijk aan Zeeërweg, Van Ogtropweg, Zwaanstraat, Pad naar Boven, Duin pad naar Relweg, Relweg, Verlengde Voor straat, rust in Café de Zon. Verlengde Voor straat, Zeestraat, Etreestraat, Raadhuisstraat, Meerstraat. De prijsuitreiking zal om 6 uur plaats vin den. Den edelachtbaren heer burgemeester van Beverwijk zal verzocht worden, deze te willen verrichten. v Voetbal. Op dienzelfden middag zal te 1 uur DE.M. een wedstrijd spelen tegen D.O.S. uit Amsterdam. Hierna heeft te drie uur de wed strijd plaats tusschen het Noordhollandsch Elf tal en Volendam. Daar het district Leiden, door verschillende omstandigheden, onder meer va- canties, niet volledig uit kon komen, is de popu laire ploeg der wijdbroeken, die hier geen on bekenden zijn, bereid gevonden om den strijd tegen het Noordhollandsch Elftal op te nemen. Daar Volendam eenige weken geleden hetHaar- lemsch Elftal met 53 op het H.B.C.-terrein klopte, kan het ook nu voor den noodigen te genstand zorg dragen. Geestelijke meerwaardigheid is ten slotte de sterkste burcht voor een volk. Er bestaat nog geen Juiste ver houding bij de Nederlandsche Katholieken tusschen hun getal en hun aandeel in de wetenschap. Geen krachtiger middel om spoedig onzen volledigen uitgroei te bereiken, dan mede te werken tot instand houding en voltooiing onzer Universiteit. Zaterdag reden de deelnemers aan den fietstocht „Drie dagen op het stalen ros", ge organiseerd door de Federatie van V. V. V.'s in Noordholland boven het Noordzeekanaal, het laatste parcours, dat leidde door Beverwijk, Velsen en Wijk aan Zee. De wielrijders waren in de gelegenheid een blik te slaan op de groote industrieën als Papierfabrieken, Hoogovens, Van Leer's Walsbedrijven, enz. en op de sluizen en havens van IJmuiden. Langs den aan natuurschoon zoo rijken Boschweg werd Wijk aan Zee bereikt. Hier werd in de Dépendance de groote rust gehouden. Burgemeester H. J. J. Scholtens, die per auto den tocht door zijn gemeente had meegemaakt, verwelkomde de deelnemers en sprak den wensch uit, dat de deelnemers prettige indrukken van het schoone Kennemerland zouden hebben op gedaan. Tenslotte stemden allen geestdriftig in met de door den burgemeester ingestelde drie hoera's voor het jonggeboren prinsesje. De directie van de Bad-Maatschappij EP.U. zorgde vervolgens voor een welkome verrassing door den wielrijders een bad aan te bieden in het frissche water van de Noordzee. Van dit vriendelijke aanbod werd een dankbaar ge bruik gemaakt. Nadat tenslotte de inhoud van de welgevulde knapzakken in de hongerige magen was ver dwenen, sprak mr. A. Moeus, lid van het be stuur der Federatie en voorzitter van de Bever wijksche V.V.V., een afscheidswoord. En ook deze spreker had nog voor een ver rassing gezorgd. De heer Moeus noodigde na melijk alle deelnemers uit met hem een be schuit met muisjes te nuttigen op den voor- spoedigen groei van de nieuwe Oranjetelg. Deze echt-vaderlandsche tractatie liet zich uit stekend smaken. Toen klonk het startsein en weldra was de colonne op weg naar het eindpunt van de drie- daagsche: Zaandam. In verband met de ongesteldheid van de presidente van het liefdewerk „St. Francisca Romana", mej. v. d. Bergh, is het bestuur voor- loopig gewijzigd als volgt: mevr. de Groot, pre sidente; mevr. v. d. Nes, vice-presidente; mej. v. Lieshout, penningmeesteresse, en mej. Koel man, secretaresse. Op den Alkmaarderweg reed Zondagmiddag een autobestuurder dermate roekeloos, dat men het geraden achtte om de politie te waarschu wen. Toen deze ter plaatse kwam, bleek, dat de man zijn gevaarlijke capriolen reeds had weten te beëindigen, omdat hij tegen een lantaarn paal was gereden. De bestuurder verkeerde hevig onder den invloed van sterken drank. Hij werd dan ook ter ontnuchtering ingesloten. Zijn wagen werd zwaar beschadigd. Politie Santpoort (Station)een vulpen, een portemonnaie met inhoud, bril in étui, gouden ring met steen, 1 bos sleutels. De uitvoering die de St. Josephsgezellen van het kluchtspel ,",'t Kan nou Hje" in de open lucht gegeven hebben, is een groot succes ge worden. dank zij de prettige samenwerking die er onder de jongelui heerscht. die den waren Kolpingsgeest bezitten en tevens dank zij de groote belangstelling van de zijde van 't publiek, dat in grooten getale 't schoolplein van de H. Hartschool voor meisjes vulde. Was er in den middag reeds een groot aantal kinderen opge togen geweest over de poppenkast-vertooning door het origineele Jan Klaassenspel van de Dam, de anderen hebben van dit kluchtspel door Jan Verhoeven voor dilettanten geschre ven, niet minder genoten. Ofschoon het gegeven hier en daar aan waar schijnlijkheid wel iets te wenschen overliet, kon men dit licht over het hoofd zien. nu er zoo ruimschoots gelegenheid gegeven werd zich weer eens gul uit te lachen om de dolle streken van het arrogante heerschap Jaap Slenkers, waarvan Kees de Goede een uitmuntende ver tolking gaf. Deze hoofdfiguur droeg het ge- heele spel in samenwerking met Frederik, zijn huisgenoot, 'n ouden bedeesden man (A. D. van Noort), den schoenmaker Manders (C. Vendel) en Jaspers, de huisbaas (A. v. Noort). Voor de moraal in 't geval zorgden een advocaat, mr. Venema (Th. Duin) en diens vriend Bob, een excentrieke gentleman (H. Schoo). Voorts tra den nog op een huisknecht-lakei-inbreker „Linke Jef" (J. Spanjaard) en de goedige ver schijning van een agent van politie (Siem Pep ping). In de pauze sprak kapelaan Corsten een op getogen woord over den goeden geest, die er in het huisgezin van zijn gezellenvereeniging leeft en dankte hij den heer A. J. van Zijl, regisseur, voor zijn vele werk. Voorts werd nog een verloting gehouden en vulde men de leemten met opgewekte gramo- foonmuziek aan. Onder de talrijke aanwezigen bevonden zich ook de zeereerw. heer pastoor v. d. Pavoordt, kapelaan van Schijndel en de edelachtb. heer burgemeester mr. H. J. J. Scholtens, vergezeld van zijn echtgenoote, mevr Scholtens-Regout. Zaterdagavond is te Santpoort in een dans gelegenheid ten nadeele van een bezoekster een damestasch ontvreemd, inhoudend eenig klein geld. De politie stelt een onderzoek in. Wederom werden te Santpoort op de Hoofd straat nabij het kermisterrein eenige rijwielen ontvreemd, welke door kermisg-ngers aldaar on beheerd waren' achtergelaten. De politie stelt een onderzoek in. Ten nadeele van een ijsventer te Velsen- Noord, werd uit zijn ijscokar in den nacht van 5 op 6 Augustus voor plm. f 2aan ijs ont vreemd, toen hij dezen wagen onbeheerd gedu rende den nacht op een caféterras te Velsen- Noord had laten staan. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Machine 21 Eerste lustrumviering. Zaterdag 5 Augustus werd ter gelegenheid van de eerste lustrumvie ring van „Viribus Unitis" in de zaal van het provinciaal Ziekenhuis „Musis Sacrum" nabij Santpoort een receptie gehouden, die zeer druk bezocht werd. Daar er vele bloemstukken waren van ver- eenigingen en er voor muziek en thee was ge zorgd, heerschte er een prettige stemming. Vele vertegenwoordigers traden naar voren, wenschten het bestuur geluk en boden bloemen aan. Zoo zagen wij vertegenwoordigers van O.K.K. (Bloemendaal)de voetbalvereeniging Raad van Arbeid (Haarlem), den Noordholland - schen Wandelsportbond, welke bond het be stuur een mooien lustrum-wimpel aanbood, „Odin" (Den Dolder), de schaakclub „Sant poort", „Het Oosten" (Haarlem), voetbalvereeni ging D.C.B. W.S.O. (A'dam), de L(ange A(f- stand) (T(ippelaars) (A'dam), alsmede mevr. MiedemaSondervan, lid van de commissie van bestuur en het hoofd van den Economischen en Administratieven Dienst den heer R. Verbeek. Dr. Droog, lid van de commissie van bestuur feliciteerde het bestuur hartelijk. Dar de ver- eeniging veel goed doet is spr. zijn vuile over tuiging, vooral doordat zij vele onderafdeelingen telt en door de mooie bezielende woorden van Dr. Kraus den geneesheer-directeur van het Provinciaal Ziekenhuis. Dr. Kraus draagt, aldus spreker, de Vereeni- ging een warm hart toe, daar er van de ver- eeniging 'n goede kerngedachte uitgaat, waardoor de banden van vriendschap tusschen personen en patiënten en tuschen de patiënten onderling steeds meer bevorderd en gepropageerd worden. Spr. is trotsch op zijn vereeniging daar hij er ook deel van uitmaakt en wenscht Viribus Unitis een lang bestaan. Hierna spraken vertegenwoordigers van de ontspanningsvereeniging uit Medemblik en Utrecht, de heeren Beinset en van der Horst, die eveneens de bedoeling van de vereeniging, het contact tusschen patiënten en verpleegden te bevorderen, toejuichten. D& heer J. West, voorzitter van de jubileeren- de vereeniging, zegde allensprekers hartelijk dank voor de wenschen en bloemstukken. Schriftelijke felicitaties kwamen o.a. binnen van mevr. Kraus, den secretaris van de Ned. Wandel Federatie van „Jan Pastoors", „Kijk uit" (Den Dolder), De Kennemer Jagers enz. De vereeniging Viribus Unitis zal met genoe gen op haar lustrum-receptie terugzien. Hoofdbureau van politie (Willemsplein)een regenjas, pak anjers, padvindersriem, kinder schoentje, armbandhorloge. Bureau van Politie IJmuiden-Oost (Engel- mundesweg)een armbandje, een geldstuk, een blauwe ceintuur, heerenhoed, damesvest. di verse taschjes, een bril, doos met bloemen, por temonnaie, huissleutel, rugzak. Bureau van Politie Vedsen-Noord (Wijker- straatweg)een badpak met handdoek, licht grijze regenjas, kano, rozenkrans, sleutel, bruin lederen portemonnaie. damestasch. fototoestel. Begunstigd door mooi weder had Zondag de eerste sportdag van I. E. V. plaats. Op het mooie landgoed „Rooswijck" hadden velen zich een plaatsje veroverd om dit „nieuwtje" voor onze jongens gade te slaan. Kapelaan Roozenburg sprak in het openings woord zijn dank uit aan het bestuur, voor het initiatief van dezen dag en sprak den wensch uit, dat dit gebeuren voor de vereeniging het be oogde resultaat mag opleveren. De gedetailleerde uitslag der nummers luiden als volgt: Senioren. 80 M. hardloopen: 1. J. v. d. Bos 10.2 sec.; 2. G. Nieuwenhuizen 10.9 sec.; 3. J. Smit 11.1 sec. 800 M. hardloopen: 1. J. A.Smit 2 mdn. 43 sec.; 2. G. Nieuwenhuizen 2 min. 43 sec.; 3. F v. d. Zon 2 min. 43.5 sec. Kogelstooten: 1. G. Nieuwenhuizen 8.76 M.; 2. G. Oorthuis 8.73 M.; 3. J. Smit 7.75 M. Baldrijven: 1. G. Nieuwenhuizen 18 sec.; 2. J. Pekel 20 sec.; 3. P. C. Zoon 20.3 sec. Ingooien: 1. G. Nieuwenhuizen 18 M.; 2. J. v. d. Pos 16.2 M-; 3. M. J. Vergouw 15.7 M. Verspringen: 1. W. J. v. Tunen 4.88 M.; 2. A. W. Lute 4.86 M.; 3. Th. Koek 4.82. Doelschieten1. F. v. d. Zon 750 p.; 2. G. Nieu wenhuizen 650 p.; 3. J- Pasma 550 p. Vertrappen: 1. F. v. d. Zon 42 M.; 2. G. Nieu- we'-huize" 41 M 3. Joh. Schoorl 405 M. Junioren. 80 M. hardloopen: 1. J. H. Braken- hoff 11.5 sec.; 2. S. Slotenmaker U-6 sec.; 3. J. Mulder 12 sec. 800 M. hardloopen: 1. J. H. Brakenhoff 3 min. 10.2 sec.; 2. J. Mulder 3 min. 11.2 sec.; 3. G. We- lage 3 min. 16.7 sec. Kogelstooten: 1. M. v. d. Bos 8.07 M.; 2. J- Heeremans 6.30 M. Baldrijven: 1. M. v. d. Bos 20 sec.; 2. G. We- lage 2.03 sec. Ingooien; 1. M. v. d. Bos 13.1 M.; 2. G. We- lage 9-7 M. Verspringen: 1. S. Slotemaker 4.16 M.; 2. J. H. Brakenhoff 3.56 M. Doelschieten: 1. N. Rijke 650 p.; 2. Jac. Zuur bier 550 p. Vertrappen:' 1. G. Welage 32 M.; 2. G. Heere mans 24 M.; 3. H. Zuurbier 23 M. De prijzen, bestaande uit sportartikelen, wer den na afloop door den voorzitter, den heer W. J. Brantjes, uitgereikt. Dankbaar herdacht spr. het vele werk van den leider, den heer B. G. Luttikhuizen en bood den heer Luttikhuizen een aschbak aan. Vervolgens werden den beide se condanten, den heeren de Jong en Smit, sigaret ten overhandigd. Daarna was het de beurt aan de werkende leden om hun prijzen in ontvangst te nemen. Het bestuur kan met genoegen op dezen eer sten sportdag terugzien. De speldjesdag ten bate van de R. K. Veree niging tot bescherming van meisjes heeft f 24.— opgebracht. De nederlaagwedstrijd van het vorige seizoen meegerekend bleven de Stormvogels in vijf ach tereenvolgende ontmoetingen ongeslagen, ja, werden over het geheel flinke overwinningen be haald. Zaterdag echter slaagden de Alkmaarsche Boys er in den Vogels een kleine nederlaag toe te brengen. De overwinning, kwam den actieven men- schen uit de kaasstad zeker toe. maar we zijn er zeker van, dat ook zij er niet in geslaagd zouden zijn beslag op den beker te leggen als, zooals in vorige wedstrijden, Schoorl. Tol, Haak Sr.. Opbergen en Snoeks van de partij waren geweest, In de verdediging werden vooral Haak Sr. en Tol gemist. Ondanks het feit. dat zij toch nog drie doel punten scoorde, speelde de voorhoede zeer on productief. Tal van malen toch zette Wouden berg op geraffineerde wijze mooie aanvallen op, doch vrijwel permanent brachten zijn mede spelers er tegen de flinke Alkmaarsche verdedi ging weinig of niets van terecht. Tweemaal leidden individueele pogingen van Vedam tot een doelpunt en slechts het eerste doelpunt óók al door Verdam gescoord kwam tot stand na goed combinatiespel der voorhoede. Over het geheel ging de strijd vrij gelijk op, vooral in de eerste helft, wat de cijfers 10, J—l, 1—2, 2—2 bewijzen. In de tweede helft viel het spel van den Alkmaarschen rechtsbuiten op. Uic twee zijner mooie voorzetten wisten mid- voor en linksbuiten Kraak, dien we niet altijd even zeker vonden optreden, te passeeren, waar tegenover Verdam een doelpunt plaatste. De Boys wonnen dus met 43. De veronderstelling die wij een dezer dagen uitspraken dat t' sucecs van de Delft en Ewald zich zou herhalen, is verwezenlijkt. Naar wij vernemen is de kans op uitvoer naar Duitsch- land, Zwitserland, Frankrijk en België iets ruimer, met als gevolg meer animo voor dei handel. In verband met de lage prijzen gedurende de laatste weken, waren een aantal reeders De sloten, de schepen, die zij op de versche haring zouden sturen, maar voor de gewone Noordzee- visscherij in te richten. Zij, die echter niet tegen een risco opzagen, lieten hun scnepen hun gang gaan, met het gevolg dat zij thans van de prachtige prijzen profiteeren. Wij zijn er dan ook van overtuigd, dat morgen een aan tal trawlers eveneens hun geluk op de naring gaan beproeven. België, het land dat andere jaren zelf voor eigen voorziening zorgt, schijnt De 5e Augustus 1939 zal ongetwijfeld neg lang in de herinnering blijven van allen die aan de door de Noord-Hollandsche Federatie van V.V.V.'s gehouden Stalen Rosdagen hebben deel genomen. Deze finale werd immers gereden op denzelt- den dag als waarop het Koninklijk Gezin met een nieuwe telg vermeerderd werd. Het sprak dan ook vanzelf, dat de stemming uitbundig was, toen voor de derde en laatste maal het sein tot den uittocht werd gegeven. Hoe verder het parcours vorderde, hoe kleuriger de stoet zich uitdoste en toen het eindpunt was bereikt, leek de colonne wel één groot deinend oranje-lint, De populaire hoornblazers lieten zich dan ook niet onbetuigd. Behalve hun dikwerf herhaalde klaroensignalen bliezen zij nu ook meerdere malen vaderlandsche liederen. Geen wonder dus, dat niemand den tocht zwaar viel. De rit ging Zaterdag via Oostzaan, den lip en Landsmeer over Zaandam alwaar de eerste rust in restaurant „Bos" gehouden werd naar Kennemerland. Onder een stralende zon ped delden de dames en heeren over den Westzaner- dijk om zaa langs den fraien Kager- en Polder weg Beverwijk te bereiken. Aan de grens der gemeente maakte de Bur gemeester van Beverwijk met eenige bestuurs leden der plaatselijke V.V.V. hun opwachting. Zij hadden de attentie de toeristen naar Wijk aan Zee te geleiden, door paden en lanen, over fabrieksterreinen, langs kanalen en vaarten. En tóen het gezelschap voor de groote rust in hotel „Dépendance" was aangeland, wachtte het een fijne verrassing. Nadat de burgemeester Mr. H. J. J. Scholtens de dames en heeren had toegesproken, bood de heer Belinfante als direc teur van de E.P.U. allen een frisch Noordzeebad met uitrusting aan. In minder dan geen tijd plonsten 50 gegadigden het water in. Toen het gezelschap weer compleet was, volgde de atten tie van den dag. Mr. A. J. Moens, de President van de Bever wijksche V.V.V., deelde mede, dat allen toeristen een beschuit met oranje-muisjes zou worden aangeboden. (Het spreekt vanzelf, dat dit sim pele gebaar met een geweldig applaus werd be groet). Spontaan werd dan ook een driewert hoera op de jongste Prinses aangeheven. Na dezen feestelijken morgen viel, hetgeen des middags gevraagd werd, niet zwaar meer In een vlot tempo werd de terugreis aanvaard, (doch niet dan nog eenmaal voor de thee in hotel „Deutekom" te Uitgeest in uitbundige stemming bijeen te zijn geweest). Met oranjehoeden op en met trompetten ge wapend reden de deelnemers aan de Noordhol- landsche Wielerdriedaagsche de met vlaggen versierde Zaanstreek door, een optocht die veei bekijks genoot. Ook dezen dag werden geen uitvallers geno teerd, terwijl de E.H.B.O. ook nu geen dienst be hoefde te doen, twee bijzonderheden waaruit wel blijkt onder welke gunstige omstandigheden deze eerste „Stalen Rosdagen" verloopen zijn. Na aankomst verzamelden allen zich in de bo venzaal van hotel „de Nieuwe Karseboom" ten einde de uiteindelijke belooning in ontvangst te nemen. Na een algemeene inleiding van den heer Dinkelberg werden vervolgens de fraaie distinc tieven uitgereikt, bestaande uit een bronzen kruis van groot formaat met het wapen van Noord-Holland in het midden, versierd met de linten in de kleuren der provincie. Met een toepasselijk woord voor allen de oudste en de jongste, de verstkomende, voor de dames en heeren welke extra prestaties verricht ten door des morgens en des avonds naar hun woonplaatsen op 15 K.M. afstand heen en te rug te fietsen, voor den Helderschen postbode, die een paar dagen tevoren nog aan de 4-daag- sche had deelgenomen, voor een stoeren Zeeuw, die des nachts zijn parcours moest rijden omdat hij anders niet voor Zondagmiddag 12 uur thuis kon zijn zoo was er schier voor ieder een applausje in ontvangst te nemen. Eenige deelnemers spraken hun groote voldoe ning uit voor de organisatie. Allen waren hoogst, voldaan over de schitterende dagen in Noord- Holland doorgebracht en spontaan meldden zich velen reeds voor den volgenden tocht weer aan De Federatie heeft besloten uit deze Voortrek kers op het Stalen Ros in de komende Jaren een Eere-peloton te vormen, terwijl waardevolle her inneringen werden toegezegd aan hen, die blijk geven tot de vaste toeristen te willen behooren. deze maanden een lang niet slechte afnemei te worden. Een prijs van 7.60 is echter veel te hoog en het lijdt dan ook geen twijfel, of in de komende dagen zal wel weer een daling in treden. Hoe het ook zij, vandaag hebben eenige trawlers van dezen prijs geprofiteerd. In de eerste plaats de Utrecht, die met 700 ma,men een besomming maakte van ƒ4510; de Noima Maria met een vangst van 1400 manden, oracht het tot ƒ9310. Een reis, zooals wij dit jaar niet hebben mee gemaakt! Aan alles was te merken dat de blijde gebeur tenis de bevolking zeer heeft getroffen. Toen dan ook Zaterdagmorgen het heuglijke nieuws bekend werd, zag men overal de kop stukken van buurtvereenigingen bij elkaar ko men om toch maar zoo gauw mogelijk de ver siering in orde te brengen. Tegen twaalf uur werd een optocht gemaakt door onze gemeente en het trof ons met hoeveel animo er gewerkt werd. 's Avonds was men in verscheidene straten al aardig op streek en de Kalverstraat was de eerste waar de feeststemming hoogtij vierde. Luidsprekers zorgden er voor dat meer men- schen op de been waren dan anders en, wat wij nog nooit meemaakten, was dat men zich op sommige momenten slechts voetje voor voetje kon voortbewegen. De versiering van vlaggen, wimpels en fleurig aspergegroen deed het bijzonder goed. De feest stemming werd ten top gevoerd toen de rnuziek- vereeniging „Juliana" een rondwandeling maakte. Naast de Kalverstraat moeten de Zeeweg en Kompasstraat genoemd worden. In eerstgenoem de was men tot laat in den nacht bezig de ver lichting, sierlijke oranjebollen, in orde te bren gen. De onderstukken der palen had men ge- comaufleerd door struiken dennegroen. De Kompasstraat wilde niet onderdoen en maakte twee sierlijke eerepoorten. De boom stammen waarlangs de honderden vlaggetjes maakten 't verblijf in deze straat tot een waar genoegen. Naar wij vernemen zullen hedenavond spelen voor de ouderen worden georganiseerd, 's Mor gens en 's middags zijn de kinderen aan de beurt. In de Bloemstraat misten wij het dennen groen en het is zonder twijfel hieraan te wijten dat de versiering het niet zoo goed deed als verleden jaar. Ook hier zal een muziekvereeni- ging een concert geven. De Trompstraat was nog niet geheel gereed, doch naar men ons meedeelde zal zij deze da gen groote belangstelling trekken. Muziek en feesten zullen de menschen er als het ware naar toe trekken. Een bijzonder fleurig gezicht boden de lam pions in de Eksterlaan. Onnoodig te vermelden dat ons oude raad huis in het middelpunt der belangstelling stond. De verlichting, die verleden jaar zoo'n buiten gewoon succes was, was wederom aangebracht en zij trok drommen publiek. Van het raadhuis naar Oitserbeek. Een sprookjesachtig beeld met in het midden het hertenkamp. Ongetwijfeld zal dit de komende dagen, zoowel van buiten als van binnen onze gemeente, honderden belang stellenden trekken. Wij zouden kunnen besluiten met hulde te brengen aan de diverse besturen van vereeni- gingen, die kans hebben gezien in zoo'n kort tijdsverloop alles voor elkaar te hebben. Naar wij vernemen zal met ingang van 1 Ja nuari de heer J. Bakhuizen, controleur bij de Ned. Visschery Centrale, in verband met het bereiken van den 65-jarigen leeftijd, zijn functie neerleggen. Als zijn opvolger is benoemd de heer W. van der Zee, alhier. Auto tegen boom gereden Zondagmiddag half zes kwam een personenauto, bestuurd door den heer D. H., wonende te Haarlem, van de richting Zandvoort op den Zandvoorterweg. Hij wilde een voor hem rijdenden auto passeeren, en bemerkte te laat, dat van de richting Heem stede een auto was genaderd. Door krachtig rem men draaide de auto geheel om en kwam tegen een boom tot stilstand. De auto werd zeer ern stig beschadigd en moest worden weggesleept. Het ongeval liep goed af. Ongeval op den Zandvoorterweg Zondag middag half twee reed een wielrijdster, mevr. G. K. uit Zandvoort, op het rijwielpad in de richting Zandvoort. Haar echtgenoot wilde haar passeeren, waarbij de dame zich zenuwachtig maakte en met de fiets begon te slingeren. Zij reed tegen een paal, sloeg achterover en kwam met haar hoofd op de straat terecht, waar zij bewusteloos bleef liggen. Een juist passeerende dokter uit Amsterdam verleende de eerste hulp en constateerde een hersenschudding. Met een ziekenauto van de firma Mathot werd de dame naar haar woning vervoerd. Deze week van IIC :r Joorloopend EE;-r-üüR PROGRAMMA: Opgenomen met speciale toestemming van H.M. de Koningin opgenomen door Z. K. H. Prins Bernhard Journaals Teekenfilms enz. enz. TOEGANG ELKEN LEEFTIJD ENTREE 20 CENT gens het opnieuw verbeterde „Howell"-systeem, hetgeen een absoluut zuivere uitslag geeft. Van dit systeem heeft Zandvoort de primeur. De V.V.V. heeft het aardige idee gehad om voor de twee best uitkomende deelnemers genomen over drie drives een fraaie beker als extra be- looning tóe te kennen. Hierom zal een ware I strijd ontstaan, want er zijn verschillende zeer j goede spelers, die zich nu reeds voor alle drives I hebben opgegeven. De leiding is in goede handen bij den heer A. van Groeningen. Voor deelname kan men zich j vervoegen aan het V.V.V.-bureau op het Sta tionsplein en bij den heer A. van Groeningen, Bredercdestraat 96. alhier. Personalia De heer Jac. Bonset, musicus j alhier, heeft op den te Bergen-op-Zoom gehou den belaardwedstrijd een eersten prijs behaald in de afdeeling composities met Variaties op het „Hernhutters avondlied". Dit is reeds de derde maal, dat de heer Bonset bekroond werd. In 1935 te Zwolle en in 1937 te Maastricht, beide keeren eveneens met composities. Groot Badhuis Donderdag 10 Augustus zal in de palmzaal van hotel Groot Badhuis een bijzondere amusementsavond worden georgani seerd, waarbij Jozef Baar als conferencier op treedt. De bekende Maloitz zal van zijn telepa- i tisch kunnen demonstraties geven, terwijl als danseres is geëngageerd Stella Fontaine. Aan- S vang te kwart na acht uur. Clubmatch voor hondenliefhebbers De Ne derlandsche Kennel Club Cynophilia heeft in. j samenwerking met haar afdeelingen voor Haar lem, Alkmaar en omstreken en de Zaanstreek in het gebouw Casino te Zandvoort een club- match gehouden voor rashonden. Meer dan der tig prijzen waren voor deze match beschikbaar gesteld en de deelname was dan ook bevredi gend. Van de 67 Ingeschreven honden waren er j slechts twee absent. De verschillende keurmees ters lichtten het publiek in omtrent de eigen schappen van het ras en welke fouten of kleine afwijkingen van het origineele ras de honden bezaten, waardoor men zijn kennis op dit gebied kon vermeerderen of opdoen. Aan deze match was verbonden een klasse d'élégance, waarvan de uitslag was; Eerste prijs; Mevr. HavelaarVroomesteijn met twee Engelsche Setters; 2de prijs mevr. A. A. G. Harmsvan der Heuvel met een puli; 3de prijs mej. E. Buers met een Shetland Sheepdog; 4de prijs mevr. Leeuwin met een cocker Spaniel. De beste jachthond was „Delia", een cocker Spaniel van J. J. Harms. De beste herdershond was Katia des Foulense een Fransche herder van mej. W. Bieren; de beste hond in de mtd- delgroote klassen was „Koenraad" een keeshond van T. Sweekhorst; de beste terrier was „Corm- well again of joy", een gladharige foxterrier van mevr. C. P. GunckelDekking, terwijl als beste dameshondje werd gekwalificeerd de Fekingees, „Kamp Li-sue" van G. A. Vroroesteijn. Zandvoortsche reddingsbrigade Het bestuur van de Zandvoortsche reddingsbrigade heeft tegen Woensdagavond een voorbespreking be legd In verband met de op Zaterdag as. te houden groote reddingsdemonstraties. Zij, die aan deze demonstratie practisch moeten deel nemen worden langs deaen weg verzocht dien avond om acht uur aanwezig te zijn in de tent van het bestuurslid, den heer Termes aan den Strandweg. Valsch papieren geld in omloop Dezer dagen werd aan het postkantoor te Zandvoort een valsch briefje van tien gulden aangeboden. Het vervalschte biljet is vrij nauwkeurig nagemaakt behoudens de op de voorzijde voorkomende beel tenis. De met kleine letters gedrukte strafbe paling vertoonde eveneens afwijkingen. Men zij op zijn hoede! Inbreker op heeterdaad betrapt. Zondag avond trof een inwoner van Overveen bij zijn thuiskomst een person aan, die bij hem door inklimming was binnengekomen. De inbreker nam de vlucht, maar de bewoner achtervolgde hem en wist hem ten slotte in te halen en In zijn kraag te pakken. Inmiddels was de politie ter plaatse, die den arrestant overnam en naar het bureau bracht. Hij bleek te zijn een 20-jarige Duitscher. Een horloge en eenig geld, afkomstig uit het huis, werden op hem bevonden. Hij werd in. arrest gesteld en een verder onderzoek wordt door de politie ingesteld. Bridge-drives Onder de auspiciën van de V.V.V. te Zandvoort worden in de bovenzaal van pavilion Rlche lederen Donderdagavond In het seizoen bridge-drives gehouden. Twee van deze drives zijn reeds voorbij, welke bijzonder geslaagd mogen genoemd worden. Wel was er de tweede drive Iets minder belangstelling, doch dit staat In verband met het gaan en komen der gasten In begin Augustus. Afgezien nog van de werkelijk zeer fraaie prijzen is het de moeite waard met deze drives kennis te maken. De gezellige vacantiesfeer, waar in de spelers leven brengt tijdens de drive een bijzondere prettige stemming. Het groote confort en ook verder de hoogst fijne entourage van de bovenzaal van pavilion Riche maken het bridgen aldaar tot een bijzonder genot. We twijfelen niet of de drie nog te houden drives In de maand Augustus zullen de noodige belangstelling trekken, mede omdat er zooveel mogelijk rekening gehouden wordt met de speel- kwaliteit der deelnemers. Er wordt gespeeld vol- Onderlinge athletiekwedstrijden van V.V.Z. Op het R.K. Sportpark aan de Oostzijde orga niseerde de athletiekafóeeling van de R.K. Sportvereeniging V.V.Z. haar jaarliiksche on derlinge wedstrijden, welke zich in een bevredi gende belangstelling mochten verheugen. De strijd' om den V.V.Z wisselbeker in een verplichten vijfkamp voor de senioren verloor veel van zijn aantrekkelijkheid doordat cJe winnaar van den beker in li 38 P. Maas door omstandigheden verhinderd was zijn kansen te verdedigen. Met een gelijk aantal punten ein digden T. Blakenburg en' T. Huisman op de eerste plaatsen, doch door loting werd beslist dat Blakenburg den beker een jaar in zijn bezit mag houden. De volledige uitslagen luidden als volgt: Senioren: 100 M. hardloopen: A. Blakenburg 11.9: 2. T. Huisman 12 sec.; 3. A. Bayaards. 200 M. hardloopen: 1. A. Blakenburg, 2. G- Rjjmerink, 3. T. Huisman. Speerwerpen; 1. J. Strengman 32.90 M.; 2. T. Huisman 31.80 M.; 3. G. Rijmerink 27-80 M. Kogelstooten: 1. T. Huisman 8.62 M.; 2. G. Rijmerink 7-85 M.; 3. K. Engelman 7.66 M. Verspringen: I. A. Blakenburg 5.76 M.; 2. G. Rijmerink 5.50 M.; 3. T. Huisman 5.29 M. 1500 M. hardloopen (buiten de vijfkamp): 1. G. Willemse 5.75. Totaal-uitslag vijf kamp: 1. A. Blakenburg 9 punten (na loting), 2. T. Huisman 9 punten, 3. G. Rijmerink 7 punten. Juniores van 14—17 jaar: Kogelstooten: 1. E. Willemse 1110 M.; 2. K. Rayen 10.80 M.; 3. J. van Ederen 10.05 M. Verspringen: 1. G. Stevens 5 M.; 2. A. Bes- seling 4.98 M.; 3- A. J. Blakenburg 4.77 M. Hoogspringen: 1. G. Stevens 1.50 M.: 2. A. Besseling, 3. A. J. Blakenburg. 80 M- hardloopen: 1. G. Stevens 9.7 sec.; 2. P. de Saeger 10.3 sec.; 3. A. Besseling. Estafette 4 x 80 M.: 1. V.V.Z- I 43.5 sec.; 2. V.V.Z. II; .3 Victoria, 4. K.J-V. Juniores van 1014 jaar: Verspringen: 1. J. Strengman 4.24 M.; 2- J. Besseling 4.06 M.; 3. Jac. Blakenburg 4.05 M. 60 M. hardloopen: 1. J. Strengman 8.8 sec.; 2- G. Bart 9 sec.; 3. J. v. Grint. Hoogspringen: 1. J. Strengman 1.25 M.J 2. J. Besseling; 3. Jac. Blakenburg. Estafette 4 x 60 M.: 1. V.V.Z. 39.2 sec.: 2. Victoria. oven het recht op eigendom gaat het recht op leven en beide rech ten liggen verankerd in de natuurwet.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2