HILDEBRAND-PRIJSVRAAG m Strijbos is terug 2 If O Haarlem, 8 Aug. LU van de Nieuwe Haarlemsche Courant Figuren en gevallen uit de Camera Obscura" II NAPRET DINSDAG 8 AUGUSTUS 1939 'Vr Vier dagen tusschen sneeuw en ijs Kano door vloedgolf meegesleept 2Ün EENIGE STIJGING IN DE WERKLOOSHEID Voornamelijk veroorzaakt door vacantie en ex-scholieren PROGRAMMA RADIO CENTRALE 9 Augustus Oranjefeesten in ons gewest De nationale feestdag met groot enthousiasme gevierd Bennebroek Gondelvaart in Heemstede De actieve buurtvereeniging Haarlem- Zuid-West heeft gisteren voor groot en klein zeer attractieve feesten georganisee rd. De kinderen werden geti acteerd op beschuit met oranje-muisjes en oranje-li monade. Dat 't smaakt, blijkt uit de foiol Groot Oranjefeest te Bloemendaal Vreugde te Zandvoort Onprettige belevenissen DE KEURINGEN IN HET KRELAGE-HUIS De nationale feestdag ook merk baar in het Krelagehuis Goedkoope trein Het Witte Paard PRENT No. 5 „Met aan de eene geliandschoende hand een kind van twee jaar, meteen baleinen valhoedje met roozeroode strikjes, en aandeandere een van drie, in beugelt jes... FRANCISCAANSCHE DAG REDDINGSDEMONSTRATIES Aan het Bloemendaalsche strand AGENDA 9 Augustus Bioscopen Apotheekdiensten BURGERLIJKE STAND °P het terrein achter het Paviljoen te Haarlem zijn gisterenmiddag aardige kind erfeesten gehouden. Een overzicht van de drukte tijdens de specialiteiten-voorstelling STAD Jan P. Strijbos is terug'. Enkele dagen heeft Nederland in onge rustheid gezeten omtrent het lot van dezen bekenden journalist-ornitholoog, die met rijn kano vanuit Spitsbergen tochten maakte bi het ijzige gebied van het Hooge Noorden. Van een van deze tochten keerde de heer Strijbos niet bepaald spoedig terug, omdat be kano door een vloedgolf van het strand ^as weggesleept. Vier dagen en vier nachten heeft Strijbos toen zonder voedsel tusschen het gletscher- Üs moeten doorbrengen, voordat hij door ^n van Kingsbay (Ny Aalesund) uitgezon den expeditie werd opgemerkt. Op 14 juni vertrok Jan P. Strijbos naar Röst het Noordelijk gedeelte van Noorwegen, en va.iiQaar trok hij naar Zweedsch LaplancJ. De vogelkundige was in gezelschap van zijn f^iskameraad Jaap Mees. Na Zweedsch Lap- ahd was de reis naar Spitsbergen, het hoofd- L°e' van den tocht, waar men een maand zou b'ijven. Vanuit een hotel bij Kingsbay maakte Strij- met zijn kano verschillende tochten. Op een van die tochten gebeurde het, dat, Wn Strijbos aan land was gegaan en de kleine boot op het strand was getrokken, de kano plotseling door een vloedgolf werd ge grepen en werd weggesleept. De kano dreef Strijbos had dit zien gebeuren en rende laar het strand. De kano was echter reeds buiten zijn bereik. S°P het strand schreef Strijbos een groot D.S.; hij liet zijn rugzak liggen en deed daarin briefje, waarop stond in welke richting hij as getrokken. Onmiddellijk maakte Strijbos plan om over de gletschers naar den an- ehm kant van de baai te loopen. Dit werd een buitengewoon moeizame tocht, j, et een mes moest Strijbos inkepingen in het Js blaken, om naar boven te kunnen klauteren. °P een gegeven oogenblik zag de- van zijn ano verlatene een motorboot, clie vanuit zijn ertrekplaats was uitgestuurd om Strijbos te °®ken. De inzittenden zagen hem echter niet. Vier dagen en vier nachten heeft Strijbos °ver gletschers geklauterd, zonder te slapen zonder te eten. Soms vond hij paarde bloemen en lepelkruid waarvan hij de blaadjes at. Met zijn kano-pagaai, die hij baa meegenomen, slaagde hij erin een "leeuw tegen den rotswand dood te slaan etl zich aldus een klein beetje voedsel te ver ghaffen. Na vier dagen was de motorboot weer in de abijheid en nu zag men den vermiste wel. Strijbos heeft geen nadeelige gevolgen van tSU ijs-verblijf ondervonden. Alleen zijn han- Waren bevroren, doch dit was in Kingsbay "3 verholpen, toen de dokter ze met een ^bbenvet-zalfje insmeerde. Zoodat het groote v°ntuur voor hem nog goed is afgeloopen! Het aantal werkloozen in onze stad steeg de ^tgeloopen week met 120, waardoor het totale ahtal 4408 is geworden. Vergeleken met de lfde week in het vorig jaar is het gunstige ^''schil 722, terwijl we nog 120 beneden 1932 'Ju gebleven. De stijging behoeft in tusschen let te verontrusten. In cle vacantieweek doet ch dit verschijnsel steeds voor; bovendien la- jfb vele jongelui, die pas van cJe school komen, b bij de Arbeidsbeurs inschrijven, hoewel ze geen steun trekken. Nord 9.20, Diversen 9.50, Londen Reg. 10.35, Droitwich 11.50, Londen Reg. 12.20, Droitwich 12.50, Londen Reg. 6.50, Droitwich 7.10, Londen Reg. 9.50, Droitwich 10.20. Programma 5: 8.007.00 Diversen, 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Dansmuziek. 1. Highland Swing, 2. Who stole the jam, 3. Me and my girl, 4. Keep a twinkle in your eye, 5. Deep in a dream, 6. Swinging the fiddles, 7. I won 't tell a, soul, 8. Moonlight, 9. Harlem Mokum Blues, 10. Silver on the sage, 11. We will always be sweethearts, 12. Swinging in the corn, 13. It don 't mean a thing, 14. Your heart and mine, 15. Tars on my pillow, 16. Zui- dezee Blues, 17. If it rains who cares, 18. Dear love my love, 19. Sentimental gentleman from Georgia, 20. Farewell Sweetheart. 8.0012.00 Diversen. Hfogramma 1; Hilversum II Programma 2: Hilversum I en Jaarsveld. Programma 3Keulen 8.00, Parijs Radio 10.20 2 ®bi0 ptt 12.05, Brussel Ned. 12.20. Keulen 5~°. Londen Rg. 3.20, Keulen 4.20, Brussel Fr Brussel Ned., 6.20, Brussel Fr. 7.05, Brus- jf1 Ned. 7.20, Keulen 7.35, Parijs Radio 8.50. örUssel Ned. 10.20, Brussel Fr. 10.30. Programma 4: Brussel Ned. 8.00, Radio PTT Algemeen is de vreugde geweest, waarmee men den nationalen feestdag heeft gevierd. Uit de berichten, welke onze correspondenten in zonden, blijkt, dat bijna overal door feestcom missies en Oranje-comité's voor een goede or ganisatie gezorgd was. Optochten trokken door de straten, de hoofden der gemeenten hielden toespraken tot de ingezetenen, er werden ge lukstelegrammen naar Soestdijk verzonden, vreugdevuren werden ontstoken, muziekcorpsen gingen door rijk-bevlagde straten. In sommige plaatsen belegde men buitengewone raadsver gaderingen, waarin de voorzitters feestredevoe ringen uitspraken. Vooral in de kleinere dorpen was de feestvie ring hartelijk en intiem. De vermakelijkheden, waarvoor hier werd gezorgd, werden bezocht door jong en oud; sportwedstrijden voor de grooteren, tractaties en kinderspelen voor de jeugd waren nagenoeg overal aan de orde. Waar men een carillon rijk was, werd het bespeeld, alle muziekinstrumenten, waarover men be schikte, werden voor den dag gehaald. Ook van specifiek katholieke zijde werd het feest bijzonder gevierd door dankloven en plechtige H.H. Missen. In sommige gemeenten voerde ook de pastoor na den burgemeester het woord. Vele werkgevers hadden hun personeel in de gelegenheid gesteld te genieten van dezen na tionalen feestdag, daardoor het feest werkelijk nationaal makend. Op slechts eenige plaatsen gebeurde dit niet, en in een enkel geval gaf zulks tot onaangenaamheden aanleiding. Over het algemeen mag gezegd worden, dat de geboorte van Prinses Irene schoon gevierd is, zij het minder uitbundig dan die van Prinses Beatrix, wat echter zijn oorzaak vindt' in het feit, dat nu de nationale feestdag pas twee volle dagen na het bekend worden van het blijde gebeuren was gesteld. De nieuwe Oranjetelg is door het Nederland- sche volk op waardige Wijze ontvangen! Maandagmiddag werden te Bennebroek ter elegenheid van de geboorte van Prinses Irene feestelijkheden gehouden. Omstreeks 1 uur stelde de schooljeugd zich in de Schoollaan op, om, begeleid door de Muziekver. „Kunst na Arbeid", kapelmeester P. de Vries, een wande ling te maken door Bennebroek. Op het Weiland werden ze getracteerd, ter wijl een poppenkast en een goochelaar de jeugd op een bijzondere wijze wisten te vermaken. In tusschen was in de Duinlaan het ringrij- den aangevangen. Hieraan namen 17 spannen deel. Al gauw bleek, dat de strijd zou gaan tusschen mej. Lommerse en Mej. Bregman. In de eerste groep stak mej. Bregman mis, ter wijl mej. Lommerse de juiste richting koos en het 5e lintje veroverde. Op de 2e koers was mej. Duig de gelukkige. Voorafgegaan door „Kunst na Arbeid" trok men naar „De Oude Geleerde Man", waar de prijzen werden uitgereikt door den heer Ver- nooy. De uitslag was als volgt: le prijs f 20.Mej. R. Lommerse en de heer G. Lommerse; 2e prijs f 15.Mej. R. Breg man en de heer Jaap Vemooy; 3de prijs: f 10.Mej. D. Duig en de heer A. de Wilde; 4e prijs f 5.Mej. L. Wennekes en de heer L. Wennekes. Des avonds volgde nog een groote fakkel optocht waarbij naast de Muziekvereen. „Kunst na Arbeid" ook Advendo medewerking verleen de. Deelgenomen werd er door verschillende corporaties en inwoners der gemeente, terwijl langs de route velen met belangstelling den stoet volgden. Toen begon de groote pret pas. Advendo gaf nog eenige vroolijke stukjes, er werd gezongen, gedanst en gehost. Ook Heemstede heeft, al is het dan op be scheiden wijze, de geboorte van onze jonge prinses gevierd. De Oranjestemming was et wel, mede dank zij de radio, die ons den ge- heelen dag aan den nationalen feestdag her innerde. Doordat er in de middaguren vrijwel niet ge werkt werd, heerschte er een Zondagsche stem ming, tot in de avonduren de straten zich vulden met een meer geestdriftige menigte, die zich voorloopig schaarde om de muziektent op het Raadhuisplein, waar voor het met schijnwer pers verlichte Raadhuis waren St. Michael en Excelsior een feestconcert gaven met afwisselend zang van de H.O.V. Van het balkon van het Raadhuis en vanuit de Raadzaal wonden de loco-burgemeester, wet houder G. A. M. Droog, leden van den raad en van de commissie „Koninginnedag" dat con cert bij. Tijdens dit concert hield dr. G. A. M. Droog een toespraak tot de saamgestroomde bevolking. Na eerst kennis gegeven te hebben van de telegrafische mededeeling van de geboorte der prinses, en het telegrafische antwoord aan de vorstelijke familie, gezonden door de Heemsteed- sche burgerij, sprak dr. Droog ongeveer als volgt: „Ik behoef u niet te herhalen, dat dit be richt ons met blijdschap vervulde; immers het was de bevestiging van de geliefde spreuk dat de Oranjeboom voortbloeit. Na prinses „Beatrix", de gelukbrengster, kwam nu onze Irene, wier naam vredebrengster be- teekent. Doktoren verzekeren ons dat zij even lief is als Sneeuwwitje, Doornroosje of de schoo- ne slaapster in het bosch. En het ziet er wel naar uit dat de traditie van het Oranjehuis, „een talrijk gezin", zal wor den voortgezet, immers, Prins Willem van Oranje, de Vader des Vaderlands, stamde uit een gezin van 17 kinderen en hijzelf werd ge zegend met 15 kinderen uit 4 huwelijken. Deze gebeurtenis is een blijde gebeurtenis, daar twijfelt niemand aan. Welke dreigende spanningen er om ons mogen heerschen, ons land geniet nog vrede en rust, en al is hier alles niet volmaakr, niemand zal onze constitutioneele monarchie willen ruilen tegen dictatoriale of republikeinsehe regeerings- systemen, zooals wij die in andere landen kennen. Ons Oranjehuis, zoo besloot spr. zijn toespraak, is steeds een waarborg geweest voor vrede en rust en bewaart met groote trouw en toewij ding onze tradities van vrijheid en onafhanke lijkheid, niet het minst in zijn vrouwelijke telg, onze Koningin, daarom vraag ik u met mij den juichkreet aan te heffen: „Leve de Koningin, leve Prinses Juliana, leve Prins Bernhard en onze Prinsesjes Beatrix en Irene!" Deze juichkreet plantte zich voort o-ver de groote menigte, die cm het Raadhuis stond ge schaard en het werd een spontane volksuiting van de aanhankelijkheid ook van de Heem- steedsche ingezetenen voor ons Vorstenhuis. Aan de Zandvaartkade was men des avonds druk in de weer om de jeugd uit deze buurt in de gelegenheid te stellen te getuigen van haar aanhankelijkheid aan Vorstin en Prinsesje. Daar werd een stoet van zeker 150 kinderen ge formeerd, die met oranje lampions en enkele versierde fietsen mei als bijzondere attractie een versierd trekwagentje met „Beatrix en Irene" een aardig geheel vormde. Feëriek zag de Zandvaart tusschen de IJze ren brug en de Zandvaartbrug er uit. Langs beide kanten talrijke oranjelampions, de Zand vaartbrug behangen met bogen van lampions, met daar hoog boven uit een I. van brandende vetpotjes. En op het water dreven talrijke met groen en lampions versierde kano's en bootjes. Duizenden hebben dit feërieke schouwspel gade geslagen. De prijzen werden als volgt toegekend: 1 Nic. Couenberg; 2 mej. G. Dilwart; 3 Boy Hulsebos; 4 J. en W. van Eerde: 5 Frans Priem; 6 J. Souenberg; 7 Leen v. d. Hoonaard; 8 mevr. Schipper en 9 Giel Stijger. Ook al omdat populaire muziek dit feestje opvroolijkte, bleef de publieke belangstelling tot de gondels meerden en de lampions ingehaald werden. Op Zaterdag 12 Aug. organiseert het Centraal- Oranje-Comité ter viering van de geboorte van Prinses Irene Emma Elisabeth een groot open luchtfeest op het „marktplein" bij Zomerzorg te Bloemendaal voor alle wijken der gemeente. Kosten noch moeite worden gespaard óm op het sportterrein aan de Zomerzorgerlaan een in teressant marktplein te bouwen en de leiding van het programma is in handen gegeven van beproefde krachten. Groote dansvloeren worden gebouwd voor de danslustigen. Toegang tot het marktplein heb ben Bloemendalers tegen betaling van 10 cent voor verplicht programma. Op het terrein van het hotel Zomerzorg wordt een entrée geheven van f 0.50. Van 25 uur is er feest voor de kinderen, die bezig gehouden zullen worden met acrobatiek, dansen, goochelen, jongleurs, gongwedstrijd, pa rodieën, buikspreken, poppenkast enz. Om 8 uur begint het feest voor de ouderen met cabaret en attracties. Van de medewerken noemen wij: Hodlars' accordeonband; The Musical Five, onder leiding van John Kapper, Sylvain Poons, komiek; Jopie Koopman, operette en filmster, Joop de Leur, componist, Paul Ostra, conférencier en cabare- tist, Les 3 Bettichine's, danstrio, Little Geri, acrobatieshouw, Francis Boy, jeugdig danswon der, te zamen een ensemble van prominenten met klucht en liedjes, schetsen, parodieën enz. Het bal-champêtre staat onder leiding van Paul Ostra. Ook Zandvoort heeft gisteren op waardige wijze het groote feest van de geboorte eener Oranjetelg gevierd en de bevolking, zoowel als de vele badgasten hebben getoond, dat Oranje liefde nog leeft in veler harten. Het geheele dorp was in kleurige vlaggentooi, hetgeen aan het feest niet weinig luister bijzette. De Oran- jevereeniging kan met eere op dezen dag terug zien, want in een tijd van zeer korte voorbe reiding' wist zij een uitstekend programma voor dezen dag in elkaar te zetten. Des middags te 3 uur werd een groote optocht geformeerd, waaraan werd deelgenomen door zeer veel ver- eenigingen, terwijl ook de brandweer, gezeten op de nieuwe motorbrandspuit, en de redding boot met volledige bemanning van de N.Z.H. R.M. eveneens aan deze demonstratie deelna men. Nadat de stoet een gedeelte van het dorp had doorgeloopen, werd-de stoet op het Tram plein opgesteld, om te luisteren naar den bur gemeester, die een hooggestemde rede hield vanaf het bordes van het raadhuis. Voordat de stoet ontbonden werd, sprak de voorzitter van de Oranjevereniging, de heer Corn Siegers, die allen deelnemers dank bracht voor de spontane medewerking' aan deze de monstratie verleend. Des avonds had te negen uur een lampionoptocht plaats, waaraan door honuerden en nog eens honderden werd deel genomen Het was een feëriek schouwspel de lange sliert van lichtjes door Zandvoorts stra ten te zien trekken, waarbij de Zandvoortsche Muziekkapel, o.l.v. Reinier van 't Hoff voor op ging. Te half elf had voor het Zuiderbad een Oranjevuurwerk plaats, hetwelk het slot vormde van de officieele feestelijkheden. Op straat bleef het echter nog langen tijd gezel lig' druk. Gistermorgen is aan de Zomervaart een zak kenroller met succes werkzaam geweest. Hij rolde van een man een portemonnaie met f 30. En een 35-jarige dame, die in de drukte op het Korte Spaarne haar handtasch in de ven sterbank van een huis legde, moest na weinige oogenblikken ervaren, dat een ander er zich meester van gemaakt had. Een kokertje met elf dubbeltjes en f2 zaten er in. De politie stelt m beide gevallen een onderzoek in. Men kan het de weinige bloemen, welke wa ren ingezonden aanzien, dat het de vorige week zeer slecht weer geweest is. Vermoedelijk we gens den Nationalen feestdag waren er weinig bloemen, (of dacht men soms dat er geen keuring was). Fa. Gebrs. van Bruggenum te Beverwijk bracht een 3-tal heel goede soorten n.l. Dr. Dents rose, Dr. Verhagen rood en Hermose lila- rose. De firma Guilleman uit Lisse was er weer met Picardy-zooilingen en King Arthur lila- kleurig. De Groot en Co. bracht Frau Eugenie, ver werkt in een prachtig bloembed. Fa. P. Bijvoet en Co. te Overveen bracht eenige soorten Jonquil best geel, get. v. V.; Cre mona crème geel, get. v. V.; Wïttelsbacn paars, Mona Lisa abrikooskleurig; Amberglow amber kleurig en Senate paars. J. W. Tijms te Assendelft zond Leliurn Tigrl- num Simplex ter opluistering in. Gebr. de Ruiter uit Oegstgeest bracht semi- cactus Doreen Erane koper-kleurig. Verder waren er nog eenige gladiolen. Het geheel was echter zeer sober. Wij hopen, dat het de volgende week beter is. Wij vestigen de aandacht van onze lezers op de advertentie, voorkomende in dit blad. aan gaande den goedkoopen trein op Donderdagen tot en met 29 Augustus. Voor de onderlinge comp. werden Donderdag 3 Augustus de volgende partijen gespeeld: le klas: M. VermeerH. Stolvoort 10; A. HablousJ. de Lange 1—0. 2e klas: J. Wijfjes—W. Witteman 1—0. Voor de zomercompetitie: P. v. Deyzen—G. v. d. Stoop 1—0; N. Hoogland—r;. v. '1, stoop Ij— P. v. DeyzenG. Nijssen 10: G. v. d. Stoop— P. Stam 1-0; P. Stam—G. Nijssen 1—0. In dit hoekje van ons blad pu- bliceeren wij met tusschenpoozen een aantal plaatjes uit de Camera met kort onderschrift. Men knippe het plaatje met het onderschrift uit en beware het. Te juister ure zal dan in dit blad een „verhaal" verschijnen, waarin alls door ons gegeven illustratie-plaat se jes in den geest van de Camera verwerkt zijn, zóó, dat men (ook zonder het boek in bijzonderheden te kennen), wel kan raden, welke figuur of welk geval uit de Camera in het plaatje bedoeld is. De fraaie prijzen, die wij beschik- baar stellen, zullen nader bekend gemaakt worden. Men beware de „voorstellingen" zorgvuldig. 0= Zondag 13 Augustus zal er te Heilo een Fran- ciscaansche dag gehouden worden voor Derde Orde-leden en belangstellenden, uitgaande van de afd. Haarlem en Omstreken en het district Nieuwe-Niedorp. Pater Parmenius Büller O.F.M. zal spreken over „De beteekenis van St. Franciscus voor onzen tijd", en over: „Derde Orde en Nieuwe Gemeenschap". Pater Mamertus Staal O.F.M. spreekt over „Franciscus en Maria". Kaarten voor deelname zijn tot uiterlijk Za terdag 12 Augustus 9 uur n.m. verkrijgbaar bij A. J. Lips, Burg. Sandbergstraat 52, Haarlem. Woensdag 9 Augustus a.s., des avonds aan vangende uiterlijk kwart voor 8 worden aan het Bloemendaalsche strand, voor het strandgebouw van de Bloemendaalsche Reddingsbrigade, red dingsdemonstraties gehouden. Het bestuur van de Bloemendaalsche Reddings brigade heeft hiertoe besloten op verzoek van velen, die Woensdagavond 19 Juli een vergeef- schen tocht naar het strand hadden gemaakt, daar toen, wegens het noodweer, de demonstra ties geen doorgang konden vinden. Het programma van de demonstraties is: 1. Redding van een pseudo drenkeling met behulp van de reddingsfloteur „eveneha". 2. Het redden van een pseudo drenkeling met behulp van een stok met grijptouwen. 3. Het redden van een pseudo drenkeling met den kettihggreep. 4. Het uitvoeren van een redding met een njd- baren haspel. 5. De redders gaan met een kano in zee om een pseudo drenkeling te redden. Daar dit een uiterst leerzame avond belooft te worden en gezien de vele verdrinkingsgeval- len die, zeer kort achter elkaar, in de laatste dagen in zee hebben plaatsgevonden, wordt door het bestuur van de Bloemendaalsche Reddings brigade een buitengewoon groote belangstelling verwacht en wordt het publiek vriendelijk ver zocht door niet op te dringen en een flmke baan langs het strand vrij te laten, er toe mede te werken, dat de oefeningen in z'n geheel kun nen worden uitgevoerd. De voorzitter van de Bloemendaalsche Red dingsbrigade, dr. W. van Oldenborgh, hoopt met een kort openingswoord de demonstraties in te leiden. Alvorens de demonstraties in zee een aan vang zullen nemen, zal door den hoofdleider van de Bloemendaalsche Reddingsbrigade, den heer W. Buddingh, een korte en duidelijke uiteenzet ting worden gegeven van de groote gevaren die er dreigen wanneer „men", onbekend hiermede, gaat baden of zwemmen in zee. De heer A J. Meyerink, propagandist van den Ned." Bond tot het Redden van Drenkelingen, is uitgenoodigd de demonstraties toe te lichten. Gebouw St. Bavo; Best. Bouwvakbond, 8 uur. Rembrandt: „Als vrouwen regeeren" (alle leeftijden), 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: „De visschersjongen", „De held op sokken" (alle leeftijden), 8.15 uur; „Ons Prin sesje loopt", 116 uur. Luxor„Drie man in de sneeuw" (alle leef tijden), 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Mexico lacht", 2.30, 7 en 9.15 uur (alle leeftijden). De Zondags- en avonddiensten der apothe ken zullen tot en met Vrijdagavond worden waargenomen door de volgende apotheken: Van Rijn, KI. Houtweg 15; C. G. Loomeyer, Zijlweg 34; Schoterbosch-apotheek. Rijksstraat weg 19, 3 Steeds geopend zijn: C. E. Schotman, Bin nenweg 206208; Elswout-apotheek, Bloemen- daalscheweg 341; apotheek Aerdenhout, Zand- voortschelaan, tel. 26772; Heemsteedsche Apo theek, Binnenweg 98, tel. 28197; de Bloemen daalsche Apotheek, Bloemendaalscheweg 85, tel. 22181. Geboren: 5 Aug., A. van Koperen—Raar, z.; 6 Aug., A. van SteijnKees, z.; A. Inpjjnde Vries, z.; 4 Aug. G. G. van Leersum—Sieeman, d.; A. Oosterhoff—Winter, z.; 6 Aug. C. C. Ode- kerkenAnink, d.; 7 Aug. J. L. Stolvoortvan Veggel, 2 z.; 6 Aug. J. H. de JongeMeijer, z.; 7 Aug. M. Samsonvan Rooijen. d.; 8 Aug. H. J. Kouijzervan der Schalk, z.; 7 Aug. M. C. Huisintveldvan Wetten, d.; 5 Aug. M. van Lu nenburgde Weijer, d.; 7 Aug. M. B. Verwoerdt Boonman, z.; 5 Aug. H. J. M. Vrancken Meijers, z.; 6 Aug. J. W. Hin—Mengelberg, d.; J. IvicsBalogh, d.; 4 Aug. L. Copini—Fan- nasch, z.; 6 Aug. D. M. E. WilleMathot, z.; 7 Aug. J. J. DavidsViergever, z.; 6 Aug. C. E. HoukesMelber, z.; 7 Aug. E. G. Jaspersen van de Pol Kok, d.; 5 Aug. M. C. RutteSin- tenie, d.. Overleden: 5 Aug., E. WachaSluijter, 60 j., Curiestraat; J. J. ten Berge, 82 j„ Kleverpark weg; C. P. J. M. Coeberg—Schippers, Kamper laan; 6 Aug. J. Voskuil, 43 j., van Heijchuizen- weg; P. J. van Deelen, 89 j., Borskistraat; A. OosterhoffWinter, 45 j., Hazepaterslaan! E. H. Koek, 67 j., Harmenjansweg; 7 Aug., L. Blok, 43 j., Gasthuisvest, 6 Aug. M. Th. Hoogstraten Heijnen, 62 j., KI. Houtstraat. Ondertrouwd:: H. J. Schaap en J. C. de Wit} Gehuwd: 8 Aug., N. L. Koning en J. Groe- neveld; J. M. van Deelen en C. H. M. Dirks. Toen wethouder Boes op het stadhuis kwam van morgen, keek men sem aan. „Dag meneer Boes," zei meneer van Liemt en hij knipoogde heimelijk. Dit knipoogje had niets zakelijks, het herinnerde niet aan de vernuftige oplossing van een werkverschaf fingsobject en niet aan nieuwe capsules op de fleschjes met schoolmelk. En toch had het iets te maken met het wethouderlijke leven van hen beiden. „Gisteren wij nog, zei meneer Boes en hij zuchtte een beetje onder de klok in de stadhuishal, waarop dansende paartjes geschilderd zijn. Een wezenlijke bruiloft verschilt zooveel met die van oude klok, vooral als je haar zelf meegevierd hebt. De eedwigjonge wethouder Boes oogstte er compliment op compliment voor zijn danskunst, die hij aangemoedigd door de successen bij herha ling demonstreerde met de bruid. Mr. dr. F. A. Bijvoet verloste den jongen bruidegom voor een wijle van zijn gloednieuwe schoon moeder. Doch dat was niet zoo bijzonder. Het was wethouder Boes, die aller bewon dering afdwong, dansend of zeven kruisjes geeDagtewashprachtig!" ^eimenler' van Liemt, „bewonderenswaardiger nog an de Tengte van dë bruiloftsbrooden". En die waren lang. Z.j maten an- B ijBr in km an n na de taptoe. Ook heel gezellig," merkte de heer vanLiemt iog op „We hadden allemaal hoedjes en toeters en een beste feeststem- mno- Haarlemmers ziin Brabanders op zoo'n avond." Het is prettig stadsbestuurderen te hebben, die meegenieten van de feeste lijkheden, waaraan zij beroepshalve officieele tinten moeten geven. „Wanneer weer?" verlangde de heer Boes. 4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 5