De rede van Forster Craigie kreeg nog geen instructies New-Vorksche Bears VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1939 „Wij willen tot het Rijk terug Het verloop der bijeenkomst Politieke gevangenen vrijgelaten De toestand op Noord-Sachalin Examens Engelsch M. O. A United-Press-man uit Italië gezet Examens Engelsch L. O. Wegens bericht over ernstige ziekte van den Duce Hoogduitsche taal L.O. Goudader in Spanje ontdekt FANTASTISCH BIJGELOOF In verband met tijger plaag in Indië Examens Fransch L. O. „De Britsche regeering wenscht niet onder druk te onder handelen" Isolatie van Britsch consulaat te Tahao Nijverheidsonderwijs FIETSERS AANGEREDEN TE GRONINGEN Beiden werden ernstig gewond Retraitehuis Cenakel Tilburg Examen hoofdakte Notarieel examen Modevakschool-examens Vrij scherpe reactie; slot gemakkelijk. Boterheffing AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 10 Augustus Boternoteeringen FAILLISSEMENTEN WISSELKOERSEN AMER1K. GOEDERENMARKT STOOMVAARTLIJNEN Clearingkoersen Biggenmerken (Vervolg pag. 1) Het door den Amerikaanschen president Wilson in zijn veertien punten aangekon digde zelfbeschikkingsrecht der volken werd door deze willekeurige handeling op de meest onverbiddelijke wijze met voeten getreden. 4e. De sedert de afscheiding verloopen jaren hebben het onweerlegbare bewijs geleverd, dat Danzig en zijn bevolking economische en cultureele schade van iedere soort hebben ge leden. Alleen al het feit, dat aan de haven van Danzig, welke de eenige toegang naar zee van Polen zou zijn en weshalve men deze stad van het rijk had afgescheiden, steeds meer met een gruwzame planmatigheid de levensrechten zijn ontnomen, zoodat de ha ven van Danzig reeds thans tegenover Gdynia op de tweede plaats komt, bewijst, dat onze stad van Polen slechts economische nadeelen en geen voordeelen heeft. De eerschendingan. welke in de laatste twin tig jaren den Duitschers in Danzig door bij zondere Poolsche maatregelen zijn toegebracht, staan op een bijzonder blad. 5e. Deze voortdurende chicanes tegenover de Danzigers door Polen op ieder gebied van het openbare leven, en de omstandigheid dat Danzig zonder dat de bevolking werd geraadpleegd van het Rijk werd afgescheiden, zijn sedert twintig jaren voor ons alle aanleiding tot de leuze: ,,Wü willen tot het Rijk terug". (Stormachtige bij val). 6e. Der bevolking van Danzig is het thans Volkomen duidelijk, en zü gelooft rotsvast, dat het uur der bevrijding komt, d.w.z. Danzig weer tot het Duitsche Rijk terugkeert. 7e. De Danzigers zien in zeldzame aaneenge slotenheid en met bijzondere liefde en vereering op naar hun leider Adolf Hitler, van wien zy overtuigd zijn, dat hij hun wensch, in het Rijk terug te keeren, vervult en daarmede weer aan het zelfbeschikkingsrecht der Danzigers de ge legenheid verschaft, welke men hun in 1919 heeft geweigerd. In dit plechtige oogenblik geloof ik aldus besloot gouwleider Forster zijn rede dat wij niets beters kunnen doen dan de gelofte afleg gen, dat wy elkander trouw zullen blijven, wat ook moge gebeuren, dat wy lederen aanval op dezen heiligen Duitschen bodem met de ons ter beschikking staande krachten vastbesloten zul len afweren en ieder bevel van onzen leider Adolf Hitler, dat hij ons geeft, tot uitvoering brengen. Moge de dag niet meer veraf zyn, waarop wy hier weer samenkomen, niet voor een protest- betooging, doch voor de viering van de hereeni- ging van Danzig met het Groot-Duitsche rijk. Een uur voordat de groote avondvergadering begon, belegd als protest tegen „de Poolsche bedreiging om Danzig door kanonvuur te ver nietigen", werd de marktplaats door een groote menigte gevuld. Deze bestond hoofdzakelijk uit leden der nationaal-socialistische partij te Dan zig en soldaten benevens officieren der Heim- wehr. Toen Forster op de Langenmarkt ver scheen werd hij begroet door luide en herhaalde kreten der Hitlerjeugd en van de militairen, die riepen: ,,wy willen in het Rijk terug". Naar Havas uit Danzig verneemt, hebben Donderdag zoowel de Poolsche autoriteiten als die van Danzig drie politieke veroor deelden voor het uitzitten der straffen vrij gelaten. Volgens een bericht uit Sjanghai aan het Chineesche persbureau, worden de twee dis tricten Nanwei en Fenghsien, onmiddellijk ten Zuiden van Sjanghai, geheel beheerscht door Chineesche geregelde en guerillatroepen. Ten Noordoosten van de stad, aan de samenvloeiing van Wangpoe en Jangtse, is een andere guerilia- afdeeling verschenen, die de Wangpoe reeds is overgestoken. Volgens Domei heeft de woordvoerder van het ministerie van Marine te Tokio verklaard, dat in den toestand op Noord-Sachalin na de totstandkoming van een collectief arbeidscon tract tusschen de vertegenwoordigers van de Ja- pansche olie-concessionarissen en den Russi- schen vakbond blijkbaar een wending ten goede is gekomen. Hy wees er echter op, dat nog verscheidene kwesties tusschen Japan en de Sovjet-Unie hangende zijn en waarschuwde tegen ongerechtvaardigd optimisme. UTRECHT. Geslaagd de dames: A. M. Kottman, Den Haag; D. Smitshuyzen, Leiden; A. H. Soeteman, Delft en de heeren: J. G. van Wyck, Den Haag; J. P. W. M. Mooyman, Am sterdam; P. J. W. van de Dries, Heinkenszand; J. H. van Neerbos, Nijmegen. UTRECHT. Geslaagd de dames: P. D. Fry- linck, Rotterdam; C. E. Hollender, Hilversum; D. Kasemier, Amsterdam; T. de Kruyter, Rot terdam; G. M. A. Lintner, Voorburg; L. J. Ger ritsen, Rotterdam; E. A. M. van Ravesteyn, Rot terdam; M. M. v. Santen, Lunteren; M. Zwy- nenburg, Maassluis; C. M. J. van Campen, Neer bosch; M. J. H. Salemans, Amstenrade; P. J. M. Siegers, Boxtel; A. C. M. van Gerven, Bavel; A. M. C. Herberichs, Mook; C. G. Kok, Dedems- vaart en de heeren: D. van Buul, Dordrecht; S. T. A. van Kesteren, Ulft; J. Pronk, Schevenin- gen; J. W. Beef tink, Lochem; T. S. Haakman, Nieuwveen; W. A. E. Jagers, Zaandam; A. Kleyn- geld, Rotterdam; Th. Jaspers, Hattem; J. A. Jonker, Ter Apel; A. Körmeling, 's-Heerenberg; M. Langbroek, Middelharnis; N. v. Vliet, Vlaar- dingen. ROME, 10 Aug. (Havas). Ekins, de correspon dent van het Amerikaansche persagentschap „United Press" te Rome, heeft op persoonlijke order van Mussolini bevel gekregen Italië te ver laten. Hij kreeg een respijt van slechts enkele uren. De reden voor dit besluit zou zijn dat Ekins in zekere berichten heeft gemeld, dat Mussolini ernstig ziek was. De bureaux van „United Press" zijn gesloten. DEN HAAG. Toegelaten de heeren: J. L. Feber, Halfweg (N. H.)D. P. de Koning, Rotterdam; J. L. Maris, Rotterdam; J. E. J. Veldhuijzen, Wormerveer; W. G. v. d. Vinne, Nw. Amsterdam; L. Vliegenthart, Rotterdam; G. D. Weekhout, Rotterdam; H. J. Bargeman, Nijmegen; J. M. F. Ewals, Nijmegen; G. Th. Rotman, 's-Gravenhage; H. Slomp, Amster dam; H. Vos, Arnhem en de dames: A. M. El- iens, 's'-Gravenhage en J. H. Lageweg, Heem- tede. CACERES, 10 Aug. (Havas). Bij het dorp Ro- bledillo (in de Sierra de Guadelupe) is een be langrijke goudader ontdekt, die reeds talrijke bijna zuivere goudklompjes heeft opgeleverd. Franco heeft een subsidie voor de exploitatie beschikbaar gesteld. Een correspondent van de „Locomotief" te Brebes schrijft: In het district Bandjarhardjo heeft men in den laatsten tijd veel last van roofdieren on dervonden. Onlangs werd in de buurt van de desa Pare- redja een panter, die eenige kalveren gestolen had, door de politie 's nachts doodgeschoten. Kort daarop deed zich een soortgelijk geval voor. In de omgeving van de desa Blandongan werd men opgeschrikt door een vrij grooten zwarten tijger, die op klaarlichten dag een geit roofde. De bevolking had dezen roofzuchtigen tijger zelf kunnen afmaken. Nauwelijks is de bevolking van beide genoem de desa's van deze plaag der roofzuchtige die ren bevrijd, of een nieuwe tijgerplaag doet zich thans bij de desa Djaikar, gelden. Uit den aard der zaak is deze plaag voor de bevolking van genoemde desa een doorn in het oog. Het treurigste van het geval is echter, dat de bevolking in de meening verkeert met een tijger-mensch, den z.g. matjan-siloeman, te doen te hebben. Niemand wilde van het door den roofzuchti gen weerwolf berokkend verlies aangifte doen bij de betrokken autoriteiten, uit vrees door den matjan-siloeman opgemerkt of bespied te wor den, waardoor men hetzelfde lot als dat van de verdwenen geiten zal moeten ondergaan. Deze weerwolf heeft volgens de bevolking er gens in de omgeving van Djaikar op den voet van Goenoeng Koembang een hol, dat de be volking „heilig" heeft verklaard. UTRECHT. Geslaagd de dames: W. L. Korporaal, Hillegersberg; A. A. Kuypers, Hel mond; M. A. v. d. Laan, Eindhoven; C. J. C. van Laarhoven, Den Bosch; K. M. H. Laemers, Den Haag; M. Th. E. van Lieshout, Den Haag; W. J. Loerakker, Utrecht; D. Rijsterborgh, Scheveningen; A. M. H. H. van Luxemburg, Etten en de heeren: F. C. v. d. Grint, Amster dam; J. H. Th. van Groningen, Driebergen Rijsenburg; M. de Groot, Rotterdam; D. Haeck, Rotterdam; R. J. H. Heikens, Bedum; H. L. Hendriks, Broekhem; B. Th. Hooghuis, Rotter dam; G. H. ter Horst, Barchem; A. A. Jansen, Rotterdam; W. A. Jansen, Middelburg; W. M. Jochemsen, Nijmegen; B. de Jonge, Goes; J. Jongkind, Heerenveen; J. Jorritsma, Dalfsen; P. Ch. M. v. d. Vyver, Eindhoven; E. v. d. Zee, Harlingen. LONDEN, 10 Augustus (Reuter). De di plomatieke medewerker van Reuter meent te weten, dat den ambassadeur te Tokio, Craigie, nog geen instructies zyn gezonden, en dat men tot dusver in officieele kringen nog niets weet omtrent het bericht, dat de Japansche militaire missie de volgende week Tokio zal verlaten als de besprekingen niet hervat worden. Het standpunt der Britsche regeering is steeds geweest, dat zij niet onder druk wilde onderhandelen. Naar uit Swatau aan Domei wordt gemeld heeft het Japansche garnizoen aldaar, naar aanleiding van den overval op vyf Chineesch- straatventers te Tsjiaosjih op het eiland Tahao, het Britsche consulaat te Tsjiaosjih geïsoleerd door rond het gebouw soldaten op wacht te zetten. De Britsche consul zou, naar voorts gemeld wordt, gisteren by een bezoek aan den Japan- schen consul verzocht hebben, den eersten van de vüf eischen in het Japansche protest te laten vallen. In het eerste punt werd geëischt. dat van de zijde van den Britschen consul offi cieel zou worden erkend, dat de aanvallers Britsche matrozen waren. De Japansche consul zou het verzoek hebben afgewezen met de ver klaring, dat inwilliging er van een verzwakking het Japansche protest zou be teekenen. 's GRAVENHAGE. Geslaagd voor akte Nj.: R. Buizert, Sliedrecht (zonder), B. Rienksma, Leeu warden; Th. L. G. Roelofs, Heerlen. Voor akte Nh. Geslaagd C. J. J. van Gils, Driehuis (zonder); G. H. Nijmolen, Gorinchem (zonder); K. Rietenkamp, Groningen (zonder), en S. Ritsema, Appingedam (zonder). Voor akte Nu. Geslaagd: D. van Heek, Schie dam (zonder); G. Kolkman, Deventer (zonder), en G. B. Nahuis, Sittard (zonder). Voor akte Nw. Geslaagd H. de Ruyter, Am sterdam. Voor akte Nz. Geslaagd J. H. L. Breur, Am sterdam. De toevoeging „zonder" wil zeggen: „zonder de verklaring van voldoend paedagogisch in zicht". DEN HAAG. Geslaagd voor akte N 1 natuur kunde en mechanica: B. P. Liese, Leiden; J. Baars, Dordrecht en G. A. de Bock, te Haar lem. Donderdagavond zijn te Groningen twee ern stige verkeersongevallen gebeurd. Om half zes is aan de Winschoterkade de krantenlooper D. L., uit Groningen, die per fiets den weg overstak, door een vierwieligen vrachtauto aangereden. De man liep een hersen schudding, een armfractuur en een ernstige hoofdwonde op. Hij is naar het Academisch Ziekenhuis over gebracht. Om zeven uur reed de 25-jarige gehuwde Wielrijder P. Veenstra, uit Hoogkerk van Groningen naar huis. Achter hem reed een vrachtauto Van de andere zijde na derde een fietser, een kennis van Veenstra. Deze laatste wilde zyn vriend tegemoet rijden en stak den weg over. Hij werd gegrepen door den achter hem rijdenden auto en door de voorruit geslingerd. Met een hersenschudding werd hij in ernstigen toestand naar het Acade misch Ziekenhuis vervoerd. De auto werd aan de voorzijde vernield. 1922 Aug. Meisjes 22—25 Aug. Ongehuwde dames. 26—30 Aug.'Onderwyzeressen. 5—8 September Huismoeders. 912 September Retraite ter inleiding tot het volle leven. 1215 September Huishoudsters en dames van wat ryperen leeftyd. 1519 September Dames verpleegsters e.a. ongehuwde dames. 1922 September Derde Orde H. Dominieus 2330 September Zesdaagsche retraite. 23 October Gereserveerd. 7—10 October Meisjes, die neiging gevoelen voor het kloosterleven. 1316 October Meisjes. 1621 October Dames. 2124 October Meisjes. 2427 October Gehuwde dames middenstand. 28—31 October Meisjes. ARNHEM. Geslaagd de heeren A. Groene veld, Ammerzoden; H. F. J. van Hees, Nyme- gen; L. B. van Huffelen, Veessen; P. J. A. Jans, Nijmegen; J. Th. BI. Hoffs, Ruurlo; A. Hout- huysen, Oosterbeek. DEN HAAG. Geslaagd de heeren: W. H. van der Gun, C. van den Hoek, H. van Eijnsbergen en s. Y. Rijpkema, allen te Den Haag. ROERMOND. Geslaagd H. J. M. Walker, Kerk- rade; H. s. Meys, Nieuwenhagen; B. L. Zaat Rumpen. Afgewezen 3 vr. en 2 mann. Candi da ten. DEN HAAG Geslaagd voor deel 1: A. D. Giezen, Deventer. Bij de te Den Haag gehouden examens van wege de E. N. M. V. slaagden de volgende dames: voor costumière: T. Smit, Den Haag; H. van Wasbeek, B. Zwarts, B. Verhoeven, te Vlaardingen; C. Fransen, Scheveningen; D. Heyboer, Kamperland; C. Valk, Schiedam; T. Borsboom, Schiedam; J. Lansbergen, H. de Jonge, H. Oers, Schiedam; A. Vlietstra, Sant poort; H. Hoogenraad, Loosduinen; J. v. d. Meer, Loosduinen; A. Boon, Giesendam; A. Veer, Alkmaar; T. Kluft, Stammeer; J. v. d. Schoor, Castricum; C. Verbeek, Alkmaar; C Mulders, Zegge; M. Joozen, Roozendaal; A. Koelman, Amsterdam; R. de Ruiter te Rotter dam; A. Meyer te Amsterdam; N. v. d. Hen gel te Krimpen; A. Bijl, C. de Groot, W. van Rij, A. de Visser, te Krimpen; W. Struijs, G. Kram, Vlaardingen; A. Vermeer, Waddinx- veen; A. Koppert, Abbenbroek; H. Teuling, Rotterdam; J. Schaar, Vlaardingen; H. Drop, Vlaardingen; H. Visser, Vlaardingen; J. van Dijk, Vlaardingen. Voor coupeuse: A. Sijlaar, VI. Ambacht; N. van Heest, VI. Ambacht; A. de Jong, Waddinx- veen; J. Geerlings, Oudesluis; G Jes, Kolhorn; A. de Looze, Kamperland; T. Plaatsman, den Burg; D. de Groot, Schiedam; J. van Oostrom, Schiedam; L. Slotboom, J. Slotboom, J. Per- mentier, Rijswijk, A. Telleman, Den Haag; G. van Ghert, Oudenbosch; K. den Engelsman, Oudenbosch; L. Beekmans, C. Slagter, Rotter dam; A. Breedij, Waddinxveen; C. v. d. Valk, Boskoop; A. Sinke, Goes; J. Nieuwenhuize Goes. Voor leerares coupeuse: J. Loef, Boskoop; W. Nelck, Rotterdam; J. Koelman, Amsterdam, K. Wolse, Kortgene. Voor moderne sierkunst: J. Heins, Heerlen: E. Hellebrekers, Heerlen; A. Petrokonski te Hoensbroek. Alle geslaagden studeerden volgens de me thode ENSAID. NEW-YORK, 10 Aug. (Part.) Wallstreet bleek heden niet de kracht te hebben om zich van de gisteren geleden verliezen te herstellen en het was waarschijnlijk in hoofdzaak de inter nationale toestand, waarin men heden zoowei wat de kwestie Danzig als wat de situatie in het Verre Oosten betreft, een verdere verscher ping verwachtte of reeds meende te kunnen constateeren. Het nieuws uit het binnenland- sclie bedrijfsleven gaf althans geen aanleiding tot de niet onbelangrijke daling, die zich reeds in de eerste beursuren voltrok, want dit bleef in hoofdzaak van gunstige strekking, maar het trok niet de minste aandacht en de markt toonde vrijwel geen weerstandsvermogen tegen het op zich zelf toch niet zeer omvangrijke aanbod. Bij de opening waren de koersafwijkin gen in hoofdzaak slechts fractioneel, zij het meerendeels reeds in benedenwaartsche rich ting. Dit was echter niet van langen duur. Reeds tegen het einde van het eerste uur be gonnen de koersen terug te loopen en tijdens het tweede uur voltrok zich een vrij scherpe reactie, waardoor met name staal-, automobiel-, chemische en koperwaarden werden getroffen, waarbij de laatste mede nadeelig beïnvloed wer den door de verzachting van de koperrestric tie in het buitenland, welken maatregel velen als eenigszins voorbarig beschouwen. De ver liezen breidden zich in snel tempo uit tot 1 a VA dollar en in sommige gevallen waren de nadeeliige verschillen zelfs nog grooter. Slechts de vliegtuigfondsen vormden weer een uitzon dering op de algemeene tendenz, want deze boden goed weerstand en konden meerendeels nog kleine koerswinsten boeken. Het aanbod was, gelijk gezegd, niet van grooten omvang, doch er ging toch wel iets meer om dan de vorige dagen en de markt maakte een onbe- haaglijken indruk. Er bestond zeer groote te rughouding, zoowel bij het publiek als bij de handelaren. De omzetten bedroegen in het eer ste uur 190.000 shares en in het tweede uur 210.000 shares. Eenige koersfluctuaties vielen in de tweede beurshelft te registreeren. Dan had de vraag en dan weer het aanbod de overhand, doch over het algemeen bleven de schommelingen van kleine afmetingen en kwam er niet veel verandering in het koerspeil. De markt sloot dan ook gemakkeiyk, met verliezen van 1 a 2% dollar, terwijl Allied Chemical opnieuw flauw waren en 4 dollar moesten afstaan. Het publiek en de daghandelaren bleven in hun af wachtende houding volharden, zulks in verband met de uit te spreken rede van Forster over de kwestie Danzig. Ook andere factoren hielden het publiek uit de markt, w.o. petroleumprijs- verlagingen door verschillende maatschappijen; verlagingen tot 0.20 per barrel of per vat wer den gemeld. Ook de prijsverlaging van Packard, zooals wij gisteren berichtten, welke de vrees in het leven riep, dat de Hudson Motor met het fabriceeren der nieuwe 'modellen begonnen is en dat de binnenkomende order's de verwach tingen verre overtreffen, misten hun invloed en sorteerden geen effect. Ook luchtvaartwaar den, die aanvankelijk goed weerstand boden aan de algemeene beurstendenz, sloegen later op den dag een benedenwaartsche richting in, al werd niet overal het vorig slotpeil in bene denwaartsche richting gepasseerd. Het feit, dat de wagonverladingen tegen de algemeene ver wachtingen in met 1372 stuks waren toegeno men, werd voor kennisgeving aangenomen. Van de staalwaarden verkeerden Bethlehem Steel laatbeurs weer in herstel, zoodat het vei lies hier tot ^dollar beperkt bleef, doch U. S. Steel en National Steel lieoen resp. 1 y, en 1% dollar terug; het herstel bleef hier laatbeurs van be scheidener afmetingen. Van de automobiel waarden waren het vooral Chrysler, die van verkoopen te lijden hadden, hoewel ook hier Het bedrag van de heffing en steunuitkee- ring op boter is, behoudens tusschentijdsche wijziging, voor de week van 10 tot 17 Augus tus vastgesteld op 55 cent per k.g. (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.30—4.30 uur Kon. Olie Philips Aku Anaconda H. V. A. U. S. Steel Beth. Steel Rep. Stee) Kennecott 300—299 198 27'A37 19%—19 K 393 'A393 36 7/8—36 44% 12 7/16—12 3/8 26 1/8 Van 4.30 5.00 uur Kon. Olie Unilever Aku Anaconda U. S. Steel Beth. Steel Rep. Steel Kennecott 298%—297% 129%—129 37 19 1/8—19% 36—36% 44%—44 1214—12 5/16 25 7/8 De commissienoteering voor Nederlandsche boter is Donderdag vastgesteld op 70 ct. per kg. De officieele Deensche boternoteéring bedroeg Donderdag 218 kronen, is 85 cent. Opgegeven door v. d. Graaf Co. NV. Afd. Handelsinformaties Verbetering Ons wordt medegedeeld: D.d. 8 Aug. 1939 werden in staat van faillis sement verklaard J. J. van Bosteltn en K. H. van BostelenKanaar te Oegstgeest Hooge Morsch- weg 84, curator mr. Fh. J. de Ruy-er ae+ Wildt te Leiden. Zulks blijkt evenwel een abuis te zijn, aangezien alleen J. J. van Bostelen, doch niet zyn echtgenoote K. H. van Bostelen—Kanaar in staa^ van faillissement werd verklaard. iy^bescïükklng der Arrondissem'ents-Rechtbahk te Den Haag Van 4 Aug. 1939, is definitief sui- séance van betaling verleend aan J. Dussei ,e Den Haag, Van Bo'etzelaerlaan 290, voor den tijd van anderhalf jaar. Bewindvoerder mr. J. M. M. van Asch van Wijck te Den Haag. Uitgesproken: 9 Aug.: H. Luten, motorhandel te Utrecht, Voorstraat 94bis. R.c. mr. H. P. J. M. Loeff, eur. mei. mr. Ph. H. van Noord te Utrecht. 9 Aug.: P. J. de Baar, makelaar te Utrecht, en aldaar handelende onder den naam Makelaars kantoor „Centrum", fa. P. J. de Baar en Zn. rc. mr. H. P. J. M. Loeff, curator mr. A. Mur- man te Utrecht. de Commanditaire Vennootschap o. d. iirnva Biederm'ann en Co. te Utrecht, Voorstraat o), electro-t'echn. grooth. R.c. mr. H. P. J. M. Loeit, curator mr. C. A. Phaf te Utrecht. Karei Biedermann, eenig beheerend ven noot van de Comm. Venn. d. d. fa. Biederman eni Co. voornoemd, wonende te Maartensdijk, Uynden van Sandenburglaan 54. R.c. mr. H. P. j. M. Loeff, curator mr. C. A. Phaf te Utrecht. J. Kohier, handelende onder den firma naam J. Köhler's marmeladefabriek, wonende te Zuilen, Nic. Sopingiusstr. 29. R.c. mr. P. H. J. M. Loeff, curator mr. T. M. Feikema te Utrecht. H. A. van Os, Doorn, Cltiopark 2. R.c. mr. p. H. J. M. Loeff, curator mr. G. I. F. Sluyters te Utrecht. C. G. den Boesterd! te Driebergen—Rijsen burg, Traay 140, rijwielen en huishoudelijke ar tikelen. R.c. mr. H. P. J. M. Loeff, curator mr. G. L F Sluyters te Utrecht' W. v. d. Linden, expediteur te Utrecht. Fla- rr.'ingostraat 30 his. R.c. mr. P. H. J. M. Loeff, curator mr. V. J. A. van Dijk te Utrecht. P. H. v. d. Bosch, slagerij te Bussum, Nieuwstraat 13. R.c. mr. J. J. de Flines, our. mej. mr. E. J. Gehlen, Fr. van Mierisstraat 135, Am sterdam. Teunis Vink, aannemer te Bussum-, Meyer- kamplaan 12. R.c. mr. J. J. de Flines, cur. mej'. mr. E. J. Gehlen, Amsterdam'. J. S. Breuker, hakker-lslijter, Amsterdam, Kuinderstraat 36 II. R.c. m'r. J. J. de Flines. cur. m'r. P. J. Verdam, Heerengracht 357. Amsterdam- J L N. Breukels. handelende onder den naam of firm® Drukker!) „Succes", Amsterdam, Witte de Withstraaf 93. R.c. mr. J. J. de Flines, curator mr. P. J. Verdam, Heerengracht 357, Amsterdam. Henü'rikus ten Velde, expediteur, besteldienst „Tempo", wonende Amsterdam, Rozengracht 24 1, zaak Prinsengracht 222 R.c. mr. J. J. de Flines, cur. mr. A. N. Kotting, Mlnervalaan 33, Amster dam. W. L. Vierveyzer, Amsterdam, Admiralen- gracht 4, makelaar en woningbureau. R.c. mr. J. J. Flines, curator mr. A. N. Kotting, Amsterdam,'. H. Gerritsen. Vaassen. gem. Epe. R.c. mr. H. L. Mees, curator mr. W. S. Kalma te Epe. Vernietigd bij arrest van het Hof te Leeuwar den: Het faillissement van de N.V. Aluminiumfa- briek „Hoogeveem" te Hoögeveen, is d.d. 27 Juli 1939 vernietigd op grond van hooger beroep- het slot niet op het laagste punt van den dag kwam. Dit fonds verloor 2% punt. Van de my- nen waren het Amer. Smelting, die 2 dollar in reactie verkeerden. Zooals boven vermeld, wa ren Allied Chemical flauw, doch ook Du Pont liepen geleidelijk aan terug en verloren bijna 2% dollar. Sporen lagen verdeeld in de markt, doch de voordeelige verschillen waren met een kaarsje te zoeken, terwijl Chesap. Ohio en Union Pacific 1 en 2 dollar inzakten. Bij de te- legraafmaatschappijen liepen Amer. Tel. Tel, 2%, bij' de aandeelen in fabrieken van electri- sche apparaten Westinghouse bijna 2% dollar terug. Voorts verkeerden Amer. Tobacco B Standard Oil, Texas Corp., Consol. Edison, Sears Roebuck, Amer. Car 1 a 15/8 punt in reactie. Rubbers, koperwaarden, public-utilities, kunstzijde-aandeelen en aandeelen in levens- middelenbedrijven gaven bij het slot kleine ver liezen te zien, terwijl het slot voor luchtvaart- waarden onregelmatig was. De omzetten wa ren klein, hoewel met gisteren vergeleken, een uitbreiding viel te constateeren. In totaal wer den slechts 700.000 shares verhandeld. Laatst gedane koersen Aug. Allied Chemical American Can Co. Am. Car F.dry Am. Rolling Mills Am. Smelt Lef. Am. Tel. i& Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda C ppsr Atchison Topeki Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ghes. Ohio Chicago Rock IsL Chrysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 DawesL 5% Young Dele ware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric Genera] Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Sf Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pret. Montgomery Ward Nat City Bank Nat Dairy Prod. New York Central North Am. Av, North. Amer. n.a. Norton. Western Pennsylvania Phillips Oil Proctor Gamble Publ. Serv. N. J. Radio Corporation Rep. Steel Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. S. Leather U. S. Rubber U. S. Steel Western Union Westingh. Electr. Woolworth Building S ex. dividend nieuwe aandeelen gedaan en laten t bieden i nominaal 10 9 8 163 167 170% 98 1C0% 1013/4 19% 20% 21 13% 14% 14% 42.% 443/4 45 163% 166 166 83% 84 '853/4 11 1 1 3/8 113/4 24 3/4 25% 26 3/8 26% 26% 263/a 4% 4% 4% 59 59% 603/g 4 4 4 71 72 72 31% 32 32% 33% 34% 343/s 78 80% 80 53/8 5% 55/8 32 33 33 20% 21 20% 21 22% 22% 16% 17 17% 15% 15% 16% 67 67 67 157% 160 161 169 169% 170% 9% 93/4 10 35% 36 '/8 363/s 47 48 Va 48 27 27% 28 5 5 Va 5 11% 12 12% 50% 51% 50% 483/8 49 Vs 49% 6% 6% 6 3/8 34 34% 36% 3A 1 1 1 50 50% 51% 24% 25% 25% 16% 173/s 17% 14 Va 14% 14% 16 Va 163/8 16% 23% 24% 243/s 189% 189 189 17 17% 17'% 33 33% 33% 603/4 61 61% 403/g 41 403/8 5% 5-% 6 16 163/8 17% 75V8 77% ■773/8 10% 10% 11 11 11% 11% 133/s 13% 13% 16 163/g 16 3/a 6% 6% 6 Va 40% 41% 41 Vs 10% 103/4 11 94% 96% 97% 36% 36% 363/4 2% -2% 3 42 42% 42% 48% 49% 50% 24:% 25% 253/8 102 Va 104% 106V4 47% 47% 48% ex coopon. NEW YORK, 10 Aug. Slotkoersen Aug. 10 9 8 Brussel 16.98% 16.99 16.99 Rome 5.26% 5.26% 5.26 Bern 22.58 22.57 22.57% Madrid Oslo 22.53 22.52 22.53% A'dam 53.37% 53.32 53.23% Londen 4.68% 4.68% 4.68 Vs Parys 2.6 4 ii 2.6 4 f! 2.6441 Berlijn 40.13 40.13 40.13 10 Aug. NEW YORK, 10 Aug. 9 Aug. 10 Aug. ,9 Aug. Katoen Oct. 8.928.93Mrt. Dec. 8.728.73Mel Jan. 8.598.61 -Juli Suiker juli Jan. Sept. 1.86-87 1.85-86 Mrt. Nov. 1,921.91Mei Dec. -Juli Koffie (Rio - Nieuw contract) 8.518.50 8.328.34-35 8.168,18 1.89-90 1,92-93 1.95-197 198-99 1.89-90 1.91-92 1-94-95 196-93 (Santos) Sept. Dec. Mrt. Mel Juli Rubber Standaard 4.22 - 4.30-- 4.28- 4.30- 4.26-- 4.34 4.32 4.34 Sept, 5.97 Dec 6.11 Maart 6.23 Mei.. 6.29 Juli 6.34 6.10 6,20-21 6,31 6.37 6.41 Juli t Jan 16.58 16.73 Sept 16.52 16.64 Mrt 16.60 16.74 Oct. 16.52 16.64 Mei 16.61 16.75 Dee 16.58 1672-f Juli 16.62-- 16.76 Tin Loco 48.75 48.65 48.65 48.55 CHICAGO, 10 Aug. 10 Aug. 9 Aug. 10 Aug. 9 Aug. I'arwe Haver Sept 643/g 63 - Vs Sept 27% 27% - Dec 64 3/s 64 64 Vs Dec 27 3/s 27 3/8 Mei 653/8-% 64 5/8 - Mei 28 28 3/s Maïs Rogge Sept 42% 42% Sept 40 40% Dec. 41% 423/8 Dec 42 3/s 42% Mei 443/4 443/s Mei 44% 44% Reuze) Sept. 5.25 Oct. 5.32% 10 Aug. Tarwe Oct. 52% Dec. 54 - Mei 57 Rogge Juil 37 V4 Oct 38i/4 Dec Haver Oct. Dec. 5.40 Dec 5,45 5.60 5.45 Jan. 5,52% 5.65 WINNIPEG, 10 Aug. 9 Aug. 10 Aug. 9 Aug. Gerst 52%Juli 35 Vb-— 34% 54%Oct 343/134 Vs 57% - Mei 36 Vs - 36 - Lynzaad Juli 131 371/4Oct 129 129 381/4 Dec.1261/2 271/4 26% 24 Vb Mei 24%- 28 Vb BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUTDEN, aangekomen 9 Aug. Kassos, s. Gent; Oise, ms. Parijs 10 Aug. Cresco, s. R'clam; Ijstroom, m.s. Leltli; Heemskerk, s. Hamburg; Wilja, m.s. Londen. Vertrokken 9 Aug. Jussi H. s. R'dam; Kalmarsund X, s. idem; Ac clivity, tank, Hull; Tynuingo, s. Newcastle. 10 Aug. Dorrien Rose, s. Greenhithe. AMSTERDAM, aangekomen 9 Aug. Kassos, Gent, bunkeren, J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Hand. Mij.; Oise, Parijs, stukgoed, J. P- Coenhaven, Wm. H. Müller Co.; Pelikaan, Dan zig, hout. Steiger H.A.L., Wagenborg. 10 Aug. Cresco, R'dam, ledig, Rietlanden, Vin- ke Co.; IJstroom, Leith, stukgoed, Handels kade, Holl. Stoomb. Mij.; Heemskerk, Hamburg, stukgoed, Handelskade, Holl. Afr. Lijn. MI J. NEDERLAND TABXAN, thuisreis, 8 Aug. van Padang. POEL AU ROEBIAH, thuisreis, 10 Aug. te Lon den. KON. HOLL. LLOYD ZAANLAND, 9 Aug. van Amst. te B. Aires. KON. NED. STOOMB. MIJ. ARIADNE, 9 Aug. van Limni n. Thessaloniki. BODEGRAVEN, 9 Aug. n.m. 7 u. van Amst. te Hamburg. BREDA, 10 Aug. van Antwerpen te Terneuzen. HEBE, 9 Aug. n.m. 6 u. van Hamburg te Amst. IRENE, 9 Aug. van Cadix n. Setubal. MARS, 9 Aug. van Catania n. Palermo. PYGMALION, 9 Aug, van Bourgas n. Varna. TIBERIUS, 9 Aug. van Malta n. Alexandrië. ULYSSES, 9 Aug. van Valencia n. Piraeus. THESEUS, 9 Aug. van Danzig n. Hamburg. HELDER, 8 Aug. van Talcahuano n. San An tonio. BARNElVELD, thuisreis, was 9 Aug. 2 u. v.m- 940 mijlen Z.W. van Valentia. ORION, thuisreis, was 8 Aug. 5 u. 40 n.m, 200 mijlen van Lands End. COSTA RICA, toeristenreis, pass. 9 Aug. Dun- net Head. KOTT. LLOYD BUITENZORG, thuisreis, pass. 9 Aug. Kaap Guardefui. GAROET, uitreis, pass. 9 Aug. Pantellaria. INDRAPOERA, 10 Aug. van R'dam te Batavir BALOERAN, uitreis, 10 Aug. te Marseille. TAPANOELI, uitreis, pass. 9 Aug. Perim. HOLLANDAMERIKA LIJN BLOMMERSDIJK, 9 Aug. van Norfolk te Al bany. DAMSTERDIJK, thuisreis, 9 Aug. te Liverpool. BINNENDIJK, thuisreis, pass. 9 Aug. Scilly. VOLENDAM, 10 Aug. van New York te R'dam. JAVA—NEW YORK LIJN KOTA TJANDI, 8 Aug. van New Orleans te Hampton Roads. ALCINOUS, 8 Aug. van New York te Batavia. KOTA NOPAN, naar Java, pass. 9 Aug. Mau ritius. SIANTAR, 9 Aug. n.m. 11 uur van St. Vincent n. New York. HALCYON LIJN MAASBURG, 9 Aug. van Vlaardingen te Pepel- STAD MAASTRICHT, naar Wabana, pass. Aug. Bevezier. MIJ. OCEAAN PHRONTIS, 10 Aug te Liverpool; vertr. 12 Aug- naar Java. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND—AFRIKA LIJN SPRINGFONTEIN, thuisreis, 10 Aug. te Ant werpen. HEEMSKERK, 1 Aug. van Hamburg te Amst. JAGERSFONTEIN, thuisreis, 8 Aug. van Zan zibar. HOLLAND—BRITSCH INDIE LIJN HOOGKERK, uitreis, 10 Aug. te Antwerpen. STREEFKERK, thuisreis, 10 Aug. van Port Said. HOLLAND—O. AZIE LIJN GROOTEKERK, thuisreis, 9 Aug. te Shanghai- HOLLANDAUSTRALIE LIJN ARENDSKERK, uitreis, 9 Aug. te Port Pirie. KON. PAKETV. MIJ. BOISSEVAIN, 9 Aug. van Hongkong te Durban- RUYS, 9 Aug. van Mahe n. Belawan. NIEUW ZEELAND, 8 Aug. van Adelaide te Ba tavia. TEGELBERG, 9 Aug. van Manilla te Saigon. JAVACHINAJAPAN LIJN TJITJALENGKA, 9 Aug. van Batavia n. Hong kong. TJIBADAK, 8 Aug. van Batavia te Hongkong- TJINEGARA, 8 Aug. van Hongkong te Ma nilla. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN MADOERA, 6 Aug. van New Orleans te P°r' Neches. NED. IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. GADILA, 5 Aug. van Pauillac n- Rouaan. ELUSA, naar Marseille, pass. 9 Aug. Gibraltar. MEGARA, naar Havre, was 9 Aug. 12 u. 25 v.BL 1000 mijlen W.Z.W. van Lands End. CLAVELLA, naar Frederica, pass. 8 Aug. n.n1- Elseneur. ANGELINA, 9 Aug. van Sabang n. Balik PaP pan. AGNITA. 9 Aug. van Manchester n. Birkenheaö- ROTTERDAM—Z. AMERIKA LIJN ALCYONE, thuisreis, 9 Aug. van Rio Janeiro- DIVERSE SCHEPEN VEERHAVEN, pass. 8 Aug. Madeira, naar A»(' werpen. .t JOBSHAVEN, pass. 9 Aug. Madeira, na» Santa Fe. BATAVIER IV, 10 Aug. van R'dam te Grav"^ eend. „„S- WALENBURGH, 8 Aug. van Middlesbro te Bo» ton. r3 HUDSON, sleepboot, 7 Aug. van Gibraltar Marseille. a OOSTZEE, sleepboot, naar Maassluis, pass. Aug. Wight. „„m- SANDENBURGH, 8 Aug. van R'dam te Hal" burg. ORANJEPOLDER, 9 Aug. van R'dam te LO" den. „r. DRIEBEKGEN. naar Wabana, pass. 9 Aug. D°V^ RIJNSTROOM, 9 Aug. van Newport te Swanst» SCHOKLAND, 9 Aug. van Antwerpen te Shiel'" DELFSHAVEN, verm. 9 Aug. van B. Aires Rosario. „0 LAUWERZEE, sleepboot, 2 Aug. van Sierra Leo* n. R'dam. - OOTMARSUM, 9 Aug. van B. Aires te Sao Fra" cisco do Sul. FARMSUM, 9 Aug. van Rosario te B. Aires. ITTER3UM, naar B. Aires, pass. 9 Aug. J"* nando Noronha. BRITSUM. naar Hull, pass. 9 Aug. Kaap Frio- BUSSUM, 7 Aug. van Leningrad n. Antwerp* ALCHIBA, 9 Aug. van Barry Dock n. Pepel. ALGORAB, pass. 9 Aug. Udsire, naar Narvik- KERKPLEIN. 9 Aug. van Lulea n. R'dam. KELBERGEN, 9 Aug. van Montreal n. R'darri'o0 HAULERWIJK, naar Odermunde, was 9 Aug- mijlen W. van Cape Wratb. STOLWIJK, 9 Aug. van Newport News te t» vana. THEANO, 9 Aug. van Belfast n. Fowey. g, SCHIE, naar Holmsund, pass. 10 Aug. Brui* buttel. RIJN, 10 Aug. van Jacobstad te Wasa. ,Harp MOORDRECHT, 15 Aug. van Curagao te B" verw. Koersen voor stortingen op 11 Augustus tegen verplichtingen, luidende in; Reichsm^ ken f 75.30, lires f 9.90. In de week van 19 tot 24 Juli 1939 zijn a& gebracht 46.147 biggenmerken tegenover 81.793 de overeenkomstige periode van het vorig J® j Van 1 Januari tot 24 Juli 1939 zijn in to't* gemerkt 1.300.929 biggen en in hetzelfde vak van het jaar 1939, 1.321.383.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2