Conferentie waarschijnlijk over enkele dagen hervat Record 100 yards schoolslag New-Yorksche Beurs LONDEN ZOND NOG GEEN INSTRUCTIES De besprekingen te Tokio DINSDAG 15 AUGUSTUS 1939 Eire treedt op tegen de I. R.A. Arrestaties te Dublin VIJF PERSONEN BIJ ONT- PLOFFING GEDOOD HALIFAX VOOR EEN PAAR DAGEN IN LONDEN NIEUWE BRITSCHE KRUISER HET VLIEGTUIGONGELUK NABIJ NIEUW-GUINEA ZANDSCHEEPJE GEZONKEN Opvarenden konden zich in veiligheid stellen De Britsche mijnen in Noord Honan ZWEMMEN Doortje Heeselaars verbetert prestatie van mej. Dillard SCHAKEN TORNOOI TE BOURNEMOUTH Euwe en Landau in afgebroken partijen beter MOTORSPORT T erreinkampioenschap voor militairen DAMMEN OM HET R.K. LANDS KAMPIOENSCHAP Heijdra bereikt ongeslagen de finale WIELRENNEN OOMS SPRINTKAMPIOEN VAN DE F.W.N.H. Fraaie races op de Olympiabaan Stemming lusteloos AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 14 Augustus Clearingkoersen FAILLISSEMENTEN MARKTNIEUWS Examens nijverheidsonderwijs Notarieel examen Examen hoofdakte WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT STOOMVAA RT LIJN EN TOKIO, 14 Aug. (Domei) Sir Robert Craigie is Maandagmorgen uit de badplaats Hayama naar Tokio teruggekeerd en heeft in den middag een bezoek gebracht aan Kato in de officieele residentie van den vice-minister van Buitenlandsche Zaken. Naar verluidt heeft het onderhoud eenige hoop gegeven op een hervatting van de Britsch-Japansche onderhandelingen. De Britsche ambassadeur zou verklaard heb ben, dat naar zijn meening binnen enkele dagen instructies uit Londen zullen komen. Hij gaf Kato de verzekering, dat uit de komende in structies een zoodanige oprechtheid van Enge land zal blijken, dat de besprekingen tot een vriendschappelijk besluit kunnen worden ge bracht, dat zoowel betrekking zal hebben op de politieke als op de economische situatie in Tientsin. Craigie vroeg Kato medewerking tot hervat ting van de besprekingen. Kato van zijn kant reide den ambassadeur toe te zullen streven naar een hervatting der onderhandelingen. Eerst zal hij echter de betrokken autoriteiten moeten raadplegen. Een verdere bespreking betreffende de pro cedure der conferentie tusschen Kato en Craigie leidde tot het besluit, dab de economi sche kwesties besproken zullen worden tusschen Kato en Craigie in plaats van te worden ver wezen naar de rondetafelconferentie en dat zij eerst aan deze conferentie zullen worden voor gelegd, wanneer een mogelijke regeling in zicht komt. De Japansche delegatie zal dan de ver- DUBLIN, 14 Aug. (Reuter) De lersche politie heeft een reeks huiszoekingen verricht bij per sonen, die er van verdacht worden met het ler sche republikeinsche leger in verbinding te staan. Drie personen zijn gearresteerd. Dit is het eerste optreden in Ierland tegen de I.R.A. sedert het van kracht zijn van de wet op de openbare vei ligheid. Te Coventry in Engeland is door een ontplof fing een groote schuur vernield, die, naar men denkt, een hoofdkwartier en een munitieberg plaats van het lersche republikeinsche leger is geweest. ROME, 14 Aug. (Havas) Te Lucema bij Foggia zijn bij een ontploffing van een groote springbus vijf personen om het leven gekomen. Het was bij de viering van het feest van den Heiligen Hyppolitus, den beschermheilige der stad. LONDEN, 14 Aug. (Reuter) De Britsche mi nister van Buitenlandsche Zaken. Lord Hali fax, is heden in Londen teruggekeerd en zal waarschijnlijk tot Woensdag in Londen blijven. LONDEN, 14 Aug. (Havas) Vandaag is te Portsmouth de nieuwe kruiser „Belfast" in dienst gesteld om de „Glasgow" in het tweede eskader kruisers van de thuisvloot te vervangen. Het aantal kruisers bedraagt thans 60. SOERABAJA, 14 Aug. De naam van den bij het vliegtuigongeluk nabij de Mapia-eilanden gedooden luitenant ter zee 2e klasse is: J. H. Geerlings. Maandagmiddag is het 100 ton metende mo torscheepje „Avontuur", schipper D. Geerling bij 't invaren van de Kleine Parksluis te Rot terdam, in aanraking gekomen met een steenen brugtrapje. Hierdoor werd een huidplaat aan de bakboordzijde onder de waterlijn opengescheurd, waardoor het schip veel water maakte en spoe dig zonk. De opvarenden konden zich op den wa] in veiligheid stellen. Het schip is verzekerd. De lading, die uit zand bestond, niet. Het schip zal vandaag worden gelicht. tegenwoordigers der Japansche militaire auto riteiten in Tientsin uitnoodigen, weer naar Tokio te komen. Nu dit tusschen Kato en Craigie is overeen gekomen, is het waarschijnlijk, dat de Britsch- Japansche conferentie, die gedurende twee weken is verdaagd geweest, over een paar dagen zal worden hervat. Ook in Londen is men, volgens Reuter, niet van meening, dat de terugkeer der Japansche militaire gedelegeerden naar Tientsin een af breken der onderhandelingen beteekent. Nieuwe instructies zijn echter nog steeds niet aan Craigie gezonden. Kapt. Parket, militair tolk in Tokio, is in Peiping aangekomen op weg naar Kalgan, om een bezoek te brengen aan kolonel Spear en vast te stellen of deze op bevredigende wijze wordt behandeld tijdens zijn arrest. Het definitieve besluit betreffende de uit levering der vier Chineezen berust thans bij den Britschen gemeenteraad van Tientsin, die instructies heeft gekregen tot uitvoering van het bevel van het Chineesche hof tot uitlevering der mannen. Het beroep op de Habeas-corpus- act werpt moeilijke punten van het internatio nale recht op en men moet derhalve het be sluit afwachten van het Hof te Sjanghai. De provinciale regeerings-autoriteiten van Honan hebben het beheer over de steenkool mijnen van Tsiautso in Noord Honan reeds overgenomen van de Engelsch-Chineesche maat schappij, die ze exploiteerde, aldus meldt een telegram uit Kaifeng aan Domei. Het Japan sche persbureau voegt hieraan toe, dat de Engelschen aan het verkeerde adres zouden zijn, wanneer zij een protest bij de Japansche regeering zouden indienen, aangezien zij hier voor bij de provinciale regeering van Honan moeten zijn. mischvariant en werd na 34 zetten afgebroken in betere stelling voor Landau. Na 30 zetten was de partij Wallis—Thomas, welke eveneens Nimzo-Indisch was, maar met de 4. pb3 variant, in het voordeel van Wallis beslist. De partij Abrahams—Klein werd na 34 zet ten afgebroken. Klein had toen een betere stelling. Abrahams koos de Catalaansche ope ning. Kitto—Mieses was oud-Indisch. Na den eersten speeltijd bood de afgebroken stelling winstkansen voor Kitto. Flohr behaalde met zwart na 30 zetten in een Caro Kann-opening tegen Aitken zijn eerste winstpunt. In de par tij Koenig—Euwe koos onze landgenoot een Sla vische verdediging. Na 34 zetten werd de partij afgebroken in betere stelling voor dr. Euwe. Maandagavond heeft Doortje Heeselaars in het sportfondsenbad te Rotterdam een poging gedaan om het wereldrecord op de 100 yards schoolslag te verbeteren. De O.D.Z.-zwemster slaagde hierin en maakte een tijd van 1 min. 15,6. Het record stond met 1 min. 16,6 op naam van mej. J. Dillard (V.S.), die het op 15 Apr:) van dit jaar te Detroit vestigde. Of dit recoid echter erkend zal worden, is nog een vraag. Sinds de vergadering van de F.I.N.A. tijdens het wereldwaterpolotournooi om den Horthybeker te Doetinchem, staat het re cord van de 100 yards schoolslag op de wereld- recordlijst. De leden der technische commissie van den Koninklijken Nederlandschen Zwern Bond zijn daar echter zeer verwonderd over, omdat het record niet voorkomt in de regle menten dr F.I.N.A., welke tot 1940 geldig zijn. Daar mej. Heeselaars haar recordpoging van tevoren officieel bij de technische commissie heeft aangevraagd, zal men thans haar presta tie In ieder geval ter erkenning aan de F.I.N.A. sturen. Maandagmiddag is het schaaktornooi te Bournemouth begonnen. In de hoofdgroep, waarin Landau en dr. Euwe spelen, werden vier van de zes partijen afgebroken. De partij Lan dau—Conde was Nimzo-Indisch met de Sae- Als eerste resultaat van een aantal bespre kingen tusschen eenige legerautoriteiten en dc sportcommissie der K.N.M.V. waarbij vooral de generaal-majoor H. F. M. baron van Voorst tot Voorst en de sportpresident der K.N.M.V., de heer G. van Twist, nauw contact met elkaar hebben gehouden zal op Zaterdag, 26 Aug. a.s. voor de eerste maal in de geschiedenis van de Nederlandsche motorsport een terreinkam pioenschap voor militairen worden gehouden. Op zich zelf is deze strijd waaraan door militairen van alle gemotoriseerde legeronder- deelen, alsmede door de korpsen der rijksveld- wacht, marechaussee en politietroepen kan worden deelgenomen reeds van groot belang, doch om het treffen nog aantrekkelijker te ma ken wordt aan burger-seniorrijders de gele genheid geboden eveneens deel te nemen. De wedstrijden zullen worden verreden op het landgoed „Drakestein" te Lage Vuursche, dat door jhr. P. J. Bosch van Drakestein ter be schikking is gesteld. De deelnemers worden naar gelang van den cylinder-inhoud hunner motoren in de volgen de klassen ingedeeld: klasse 4 motoren t/m. 125 cc. senioren; klasse a motoren t/m. 250 cc. senioren; klasse b. motoren van 251 cc. t/m. 350 cc. senioren; klasse c. motoren boven 350 cc. senioren; klasse 4 motoren t/m. 125 cc. mili tairen; klasse a. motoren van 126 cc. t/m. 250 cc. senioren; klasse b. motoren van 251 cc. t/m. 350 cc. militairen; klasse c. motoren boven 350 cc. militairen. Er zal worden gestart in twee groepen en wel om 14.00 uur door de klassen 4 en A senio ren en militairen gecombineerd en om 15.30 uur door de klasse C senioren en militairen ge combineerd. Dc algeheel beste prestatie der militaire deel nemers zal worden bekroond met den titel „mi litair terreinkampioen van Nederland 1939." Voor de beste presatie in dc burger-categorie, zoowel als voor die in dc militaire-categorie is door de K.N.M.V. een zilveren beker beschik baar gestald. De K.N.M.V.-wedstrijdcommissie zal bestaan uit de heeren C. van Twist uit Dordrecht, voor- ztter, C. Ebrsten uit Rotterdam en J.W. Bakker uit Utrecht, leden. Als militair commissaris zal optreden kapi tein J. J. v. Keulen. Onder groote belangstelling werd Zondag te den Haag de 5de en laatste ronde gespeeld van groep Zuid om het R. K. Landskampioenschap Zooals bekend zullen uit de oeide groepen de twee hoogstaankomenden in de finale uitkomen. Heijdra had met 5 punten de leiding, doch zijn tegenstander van dezen dag kon door te winnen dat aantal ook bereiken, terwijl ook de andere gegadigden nog theoretische kansen hadden, zooals uit den stand voldoende blijkt. De partijen waren daardoor dan ook bijzonder spannend. v. d. Pol opende Fransch, waartegenover Heij dra aanvankelijk Holl. spel stelde, doch bij den 7den zet afweek, waardoor het spel zeer gecom pliceerd werd. Bij den llden zet verzuimde Wit de juiste voortzetting en van dat moment profi teerde H. uitstekend door het Witte centrum geheel te omsingelen en met diverse combina ties den Witten stand a. h. w. dood te combi neeren. Na 22 zetten was de stand: Zw 3. 5 79. 11— 14. 17—19. 22. 24. 27. Wit 25. 26. 28. 33. 35. 36. 38—44. 4849. Het is duidelijk dat Wit in dezen stand geen bevredigende voortzetting kon vin den. Na 4034 volgde natuurlijk 1420 enz. H. brak na een aantal zetten door naar dam en wist deze door hem zeer sterk gespeelde partij verdiend te winnen. Beiden zijn nu voor de groep uitgespeeld, met het resultaat dat Heijdra met een score van 7 uit 4 partijen aan de spits staat en v. d. Pol uit geschakeld is. Krom uit Sassenheim heeft wederom teleur gesteld. Na een onregelmatige 3429 opening wist v. d. Bersselaar met Zwart spoedig eenig voordeel te verkrijgen. In het middenspel slaag de Krom er in het spel te forceeren. waardoor de kansen schenen te keeren. Inplaats van een voor hem lastig stuk af te ruilen trachtte wit er op te combineeren, deed enkele, uit positie oog punt minder sterke zetten en liep tenslotte zelf in. een damzet, welke hem weliswaar een stuk winst opleverde, doch zeer lastig spel. Aange zien de dam op 46 niet gespeeld kon worden en wit telkens trachtte deze met voerdeel af te ne men werd het geruimen tijd een bijzonder in teressante en spannende strijd, v d. B. behan delde het afspel echter zeer goed en wist ten slotte een eindspel te bereiken van 5 tegen 3, waarna de winst spoedig een feit was. De stand in groep Zuid luidt thans: W. Heijdra, den Haag 4 3 1 7 H. v. Nieuwkerk, Wilnis 2 2 2 W. v. d. Bersselaar, den Haag 3 1—22 W. Krom, Sassenheim 3 1 2 2 A. v. d. Pol, Vught 4 112 3 De uitgestelde partijen v. d. Bersselaar-Nieuw- kerk en Nieuwkerk-Krom moeten de beslissing brengen wie tenslotte Heijdra zal volgen naar de finale. Hoewel v. Nieuwkerk nog de beste kansen heeft zijn ook de beide anderen nog niet uitge schakeld. Het is zelfs zeer goed mogelijk dat er nog beslissingspartijen moeten volgen. Zondagmiddag werden onder begunstiging van fraai zomerweer wederom wedstrijden ver reden onder auspiciën van de F.W.N.H. Het hoofdnummer was een sprintwedstrijd met als inzet het Federatiekampioenschap 1939. Na spannende ritten wisten Ooms, Van Gel der en Faanhoff zich voor de finale te plaasten. Na een fraaie rit tusschen den Haarlemmer Ooms en den veelbelovenden jongen Amster dammer Faanhoff, waarin eerstgenoemde met gering verschil, viel de beslissing tus schen Van Gelder en Ooms, welke op grootsche wijze door den Haarlemmer werd gewonnen, waarmede hij den kampioen van 1938 ont troonde. Eerstgenoemde had in een tactische race reeds met Faanhoff afgerekend. In een troostwedstrijd over 10 K.M. voor niet-geplaat- sten zegevierde Jaap Dollé. De Haarlemmer Laan won het officieuze nieuwelingenkam pioenschap over 25 K.M., nadat hij met den Amsterdammer Somers een ronde voorsprong had kunnen nemen. Bloem, Verdonk en Van Iperen wonnen de series Olympia's achter volgingskampioenschap, waarvan de finales later verreden zullen worden. De uitslagen luidden als volgt: Finale sprint match a deux: le rit: 1 Van Gelder; 2 Faanhoff, 13 sec.; 2e rit: 1 Ooms, 2 Faanhoff, 12.4 sec.; 3e rit: 1 Ooms, 2 Van Gel der 12.4 sec. Totaaluitslag: 1 Ooms, kampioen 1939; 2 Van Gelder; 3 Faanhoff. Finale nieuwelingen over 25 K.M.: 1 H. Laan, 2 Somers, 3 op een ronde Santing, 4 Rik, tijd 37 min. 31.4 sec. Troostwedstrijd voor amateurs: 1 J. Dollé, 2 C. de Beet, 3 H. Hoek, 4 P. Duims, over 10 K.M. Achtervolgingskampioenschap „Olympia" lste serie: 1 H. Bloem, 2 B. Boffinger na 24 ronden ingeloopen in 6 min. 204 sec; 2e serie: 1 L. Verdonk, 2 F. Ott, na 19 ronden ingel. in 6 nun. 2.6 sec.; 3e serie: 1 J. van Iperen, 2 Fr. Pronk in 6 min. 47.6 sec. NEW YORK, 14 Aug. (Part.) Het beeld van Wallstreet toonde vandaag weinig veran dering ten opzichte van dat der vorige week. Wederom bestond groote terughoudendheid, voornamelijk als gevolg van de nog altijd on zekere internationale situatie, die door de Duitsch-Italiaansche besprekingen te Salzburg nog gecompliceerder is geworden. Hoewel de waarschijnlijkheid dat de Mendelssohn-décon- fiture op de beurs een terugslag zal hebben thans minder groot lijkt dan men aanvankelijk in sommige kringen vermoedde, is het toch wei aan te nemen, dat hierdoor de terughouding eveneens in de hand wordt gewerkt. De belang stelling was vandaag ook weer gering en de om zetten waren van matige proporties. De stem ming was bij opening niet meer dan prijshou dend en op een enkele uitzondering na had de Zaterdag ingezette koersstijging geen verderen voortgang. Wel bleek ook het aanbod zeer ge ring te zijn, hetgeen in het licht van de Zater dag plaatse gehad hebbende verbetering tot de conclusie zou kunnen leiden, dat de technische marktpositie door de reactie der afgeloopen week aanzienlijk verbeterd is, doch de onder nemingslust blijft daartegenover zeer germg, dit ondanks het nog altijd van gunstige strek king zijnde nieuws uit het bedrijfsleven. Men verwacht deze week o.a. weer een verdere toe neming van' de bedrijvigheid in de staalin dustrie, de automobielverkoopen blijven op een hoog peil evenals de productie van electrischen stroom en de verkocpen der warenhuizen. Dit alles vormde echter slechts een matigen stimu lans voor de markt, die na de eerste transacties weinig verandering te zien gaf en hoewel het koerspeil in het tweede uur over het algemeen iets aantrok toch een lusteloos voorkomen be hield, terwijl de omzetten tijdens deze verbete ring 'zelfs nog iets inkrompen. De behaalde koerswinsten gingen trouwens in het algemeen niet boven Yj a dollar uit. Slechts Chrysler. Bethlehem Steel en U. S. Rubber gaven een iets grootere winst te zien. Er waren echter ook eenige uitzonderingen, zooals de petroleum- waarden, die nauwelijks beter waren in verband met de vrees voor een uitbreiding van de prijs verlagingen tot de benzinemarkt. De omzetten bedroegen in het eerste uur 110.000 shares en in het tweede uur 100.000 shares. In het verdere verloop kwam er geen veian- dering in het marktbeeld, dat uiterst lusteloos bleef. Wel nam de affaire in het aerde uur iets in omvang toe, n.l. tot 170.000 shares;, maar daarna werd de handel weer kalmer.^Tij dens het derde uur trok de markt onder leiding van staal- en rubberwaaraen nog iets aan. Eerstgenoemde fondsen werden gestimuleerd door de grootere stijging der bedrijvigheid in de staalindustrie aan verwacht werd. Het cijfer voor deze week van het American Iron Steel Institute bedraagt n.l. 62 pCt. vergeleken met 60.1 pCt. de vorige week. Het blad Steel maakt bovendien melding van het feit, dat orders van verschillende zijden blijven binnenkomen. In het vierde uur echter begon de markt lang zaam af te brokkelen, naar men meende te we ten mede als gevolg van eenig buitenlandsch aanbod, doch de verkoopppessie was niet sterk en de handel bleef kalm. De daling nam dan ook geen scherpe afmetingen aan, al gingen in vele gevallen de aanvankelijk behaalde winsten gedeeltelijk verloren. Een uitzondering daarop vormden echter de automobielwaarden, die liet hoogste punt vrijwel konden handhaven en waarvan vooral Chrysler vast waren op divi dendverwachtingen. Dit fonds boekte een winst van 1(4 dollar, terwijl General Motors eveneens lVi dollar hooger sloot. Van de staalwaarden 'sloten Bethlehem Steel en National Steel beide VA dollar hooger, doch U.S. Steel moest de winst vrijwel geheel afstaan en boekte slechts een winst van 14 dollar. Petroleumaandeelen ble ven onbeïnvloed door de aangekondigde sluiting (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.39—4.30 uur Aku 361/2 Beth. Steel 44%—44% Van 4.305 uur Aku 36%363% Anaconda 19% Beth. Steel 44% Koersen voor stortingen op 15 Augustus tegen verplichtingen luidende in: Reichsmarken f 74.67 en Lires f 9.90. Opgegeveru door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties) Failliet verklaard: 10 Aug.: W. Th. L. ESser, wonende te Esschen- Hoensbroek, Esschenderweg 16. R.c. mr. Hustlnx. Cur. mr. U. Postma, Hoensbroek. M. Trtanj, caféhouder, wonende be Hoens broek, Kouvenderstraat 10. R.c. mr. Ruland, Cur. mr. Hensgens, Heerlen. J. Odekerken, sigarenhandelaar, wonende te Sittard, Kruisstraat 10. R.c. mr. Schillings. Cur. mr. H. Spauwen, Brunsum. Vernietigd na gedaan verzet: 10 Aug.: A. H. V. J. Smeets, Valkenburg. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 10 Aug.: H. Qiikstra, Tzummarum-; A. Hempenius, Huizum; 11 A~g.: H. G. Wever, OnStwedde. Geëindigd door homologatie van het accoord: 10 Aug.: N.V. Grond- en Huizenexploitatie N.V. Do minium Patriae, Arnhem. Groot: 6 pCt. Gedeponeerde uitdeelingslijsten: Th. Heinis, Am sterdam. Geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeellngslijst. P. Walst, Amsterdam. Idem. E. J. M. van Willige, Amsterdam. Idem'. DEN HAAG. Geslaagd voor de akte N 1 (na tuurkunde en mechanica) P. Elffers te Gouda en P. M. C. Gabriel te Weert. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor deel I: T. P. C. Stuyt te Castricum. DEN HAAG. Geslaagd de heer W. de Groot te Den Haag en mej. A. M. de Lange te Den Haag. ROTTERDAM, 14 Aug.: Fijne zaden. Blauw maanzaad 2021; karwijzaad 3031; koolzaad 1415; lijnzaad (voer) 78. APELDOORN, 14 Aug. Eieren. Aanvoer 250.000 eieren. Groothandelsprijs: wit groot 4.254.35. zwaar gemengd 4.354.45, bruin groot 4.504.60, bruin klein 4.404.50. Kleinhandelsprijs ongeveer 50 cent hooger. Handel vlug; ROTTERDAM, 14 Aug. Graannoteeringen. Bui- tenl. granen. Stemming kalm. Rogge (per 100 kg.): Bahia Blanca 76-77 kg. disp. 8.80, Idem 74- 75 kg. stoomend 4.05 vrij transito. Gerst (per 2000 kg.): La Plata 64-65 kg. disp. 158.50, stoomend 157.00, idem 62-63 stoomend 165.50, idem 68-69 kg. disp. 165.00, stoomend 160.00, Amerik no. 3 disp. 155.00. Marokko 59-60 kg. ri'isp. 149.00, stoomend 146.00, Deensche 62-63 kg. disp. 167.00. Haver (per 100 kg.): La Plata 46-47 kg. stoo mend 6.45, La Plata clipped 55-56 kg. disp. 7.25, stoomend naar aank. 6.606.65. Mais (per 2000 kg.): Gele La Plata aangekomen 144.00, stoomend naar aank. 145145.50, La Plata cinquantino disp. 167.00, stoomend 166.00, Ame rik. gele no. 2 stoomend' 145.00, Mixed Benguela stoomend 144.50, Gele Benguela stoomend 145.00, Gele Locardo disp. 145.00, Gele platte Zuid-Afrik, no. 4 disp. 146.50, stoomend 147.00, Gele ronde Zuid-Afrik. no. 6 disp. 145.50, Witte platte Zuid- Afrik. no. 7 stoomend 8.95. Boekweit (per 100 kg.): Poolsche Herrschafts Augustus aflading stoomend 8.95. Binnenl. granen (per 100 kg.: Haver jarige 7.50 7.80, Gerst Chevalier 7.507.65, Rogge 7.50 7.75. Peulvruchten (per 100 kg.)Erwten, kleine groene 8.50—9.75, Schokkers 10.00124 grove kwa, htcit iets meer. van de bronnen in Texas gedurende 15 dagen, doordat tegelijkertijd bekent! werd, dat thans ook de Standard Oil of Indiana en de Tide water thans ook den ruwe-oh'eprijs hebben ver laagd, zooaat thans de prijsverlaging in het Mie Continent en Texas vrijwel algemeen is. Dc betreffende fondsen sloten onveranderd of een fractie lager. Sporen boekten in een kalme markt kleine winsten, terwijl public utilities eenigszins onregelmatig waren. Vliegtuigfondsen waren meerendeels a y2 dollar hooger, even als warenhuisaandeelen. Koperwaarden waren verdeelt.1. Terwijl Kennecott Copper ruim 1 dol lar stegen, waren Anacont'a's nauwelijks ver anderd. Chemische waarden waren gevraagd en konden niet onbelangrijke verbeteringen boe ken. Zoo sloten Du Pont de Nemours 2% dollar en Allied Chemfcal 2 dollar hooger. Vast waren voorts Westinghouse Electric met een winst van 2% dollar. Behalve deze specialiteiten wa ren er echter geen groote koersafwijkingen te registreeren. De totaalomzet voor den geheelen dag bedroeg 550.000 shares. Laatst gedane koersen Aug. 14 Allied Chemical American Can Co. Am. Car F.dry Am. Rolling Mills Am. Smelt <ef. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B Am. Waterworks Anaconda C 01,?r Atchison Topeki Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case T res hing Chase National B. Che8. Ohio Chicago Rock Igl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental oil 7 DawesL 5% Young Deleware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Centra] Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Cooper Missouri Pacific Idem pret. Montgomery Ward Nat City Bank Nat Dairy Prod. New York Central North Am. Av. North Amer nk Norto... Western Pennsylvania Philtim Oii Proctor Camble Publ. Serv. N. J Radio Corporation Rep. Steel Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A U. S. Leather t U. S. Rubber U. S. Steel Western Union Westingh. Electr. Wooiworth Building 6 ex. dividend nieuwe aandeelen gedaan en laten t i nominaal 12 11 163 161 161 99 99 98 21% 203/, 14% 14% 13% 44% 44 43% 165% 164 163% 81 81 81% 11% 1 11 26 25% 253/8 27% 27 26% 4% 4% 4% 6i% 60 59 3% 3 ¥4 3% 72 71 70 3i 31% 31% 33% 33% 33 81 8C 79% 5% 53/s 32% 32% 32% 21 21 21 21 21 17% 16 15 Vs 15% 68 67 67% 162 159% 157% 171% 170% 169% 9% 9% SVs 36% 36% 36% 47vs 46% 46% 2S§ 28% 27% 5% 5 5% 12% li 113/g 53% 52% 51% 49% 49% 48% 6% 6% 63/8 3:% 34% 34% 3/s 1 51% 49% 49% 25% 25 25 17% 17% 17% 14% 143/8 14 16% 16% 16% 24 24 23% 189% ls9 196% 17 173/g 16% 32% 32 32% 61% 61 61 4 i 40% 40% 5 Vs 5% 5 ¥4 17 16% 16% 77 7b 3/4 76% 10 Va 10 Vs IC-Vs 11% 11% 11 li 14 133/8 16% 17 16 6 Va 6% 6 3/e 4C' 4C V» 40 Vs 9¥i 10 96% 95 37 37 37 3 3 2% 44 43% 43 48% 48% 47% 25 ¥s 25% 25% 107% IO43/4 103% 48 Vs 47% 473/8 ex coo pon. bieden NEW YORK, 14 Aug. Slotkoersen Aug. 14 12 11 Brussel 16.99 16.99 16.99 Rome 5.26% 5.26% 5.26% Bern 22.58 22.57 22.57 Madrid Oslo 22.53 22.52% 22.53 A'dam 53.69 53.32 53.56 Londen 4.68% 4.68% 4.68% Parijs 2.65 2.6441 2.64-i! Berlijn 40.13 40.13 40.13% 14 Aug. Suiker Juli Jan Sept 1.85-86 1.86-87 Mrt, Nov 1.89-92 1,92Mei Dec. Juli Koffie (Rio - Nieuw contract) Sept 4.27 Dec 4.35 Mrt. 4.28 Mel 4.30 Juli Rubber Standaard Juli Jan Sept 16.53-1 16.52Mrt Oct 16.5616.52Mei Dec 16 63-f 16.58Jul) Tin Loco 48.75 48.65 1 NEW YORK, 14 Aug. 12 Aug. 14 Aug. 12 Aug. 1.88 -89 1.91-92 1.94-95 197-9s 1,69-90 1,92-93 1.95-197 196-99 4.22 Sept 5,99 4.30-- Dec. 6.13-14 4.28-— Maart 6.25 4.30 Mel.. 6.31 Juli 6.36 (Santos) 5.97- 6.11- 6.23- 6.29- 6.34- 16.6416.58 16.6816.60 16.6916.61 I6.7i16.62 48.65 48.55 14 Aug. 12 Aug. CHICAGO, 14 Aug. 14 Aug. 12 Aug. Katoen Oct. 8.74 Dec 8.60 Jan 8.47 8.78-9 8.61-2 8.47— Mrt. Mei Juli 8.38 8,21-22 8.03— 8.37 8.20 8.01 Tarwe Haver Sept 65 Va Dec 64 - 6b Mei 65 643/8-¥4 64 Vs 3/s 64%-65 Sept Dec Mei 28 3/s 28 28% 28% 28% 28%-- Mals Rogge Sept 433/s Dec. 423/g Mei 45-3/s 43% 42% 453/4 Sept Dec. Mei 40 42% 43% 40% 42% 44% Reuzel Sept 4.92% Oct 4.97 5.00 5.05 Dec 5.10 5.20 Jan. 5.17% 14 Aug. Tarwe Oct 51 Dec 52%- Mel 55% Rogge Oct 36% Dec 37% Mei 40 Havei WINNIPEG, 14 Aug. 12 Aug. 14 Aug. 12 Aug. Gerat Juli 34 34%- Oct 33 Vs33% Mei 34%34%- Lijnzaad 128% J 29% 126 126% 50% 52 55% 37 38 40 Oct Dec. Jul) Oct. Deo. 27% 26%- 27 Mel 28 26%- 28% KON. NED. STOOMBOOT MIJ. ACHILLES, 12 Aug. van Triest te Fiume. BARNEVELD, thuisreis, 13 Aug. te Liverpool. DOURO, 13 Aug. van Beliza n. Puerto Barrios. NEREUS, 12 Aug. van Amst. te Kopenhagen. PLUTO, 12 Aug. van Musel te Oporto. PYGMALION, 14 Aug. van Constanza to Bour- gas. SIMON BOLIVAR, thuisreis, 13 Aug. v.m. 8 u. te Havre: wordt 15 Aug. v.m. 10 u. te Amst. vertv. VULCANUS, 12 Aug. van Tanger n. Malaga. VAN RENSSELAER, 14 Aug. van Barbados naar Trinidad. TRAJANUS, 13 Aug. van Curacao n. Charlton. ORESTES, uitreis. 13 Aug. te Curacao. BAARN, uiitreis, 12 Aug. te Callaó. DRACO, 12 Aug. van Curacao naar de Doml- nicaansche Havens. EL LIBERTADOR, 7 Aug. van Curacao n. Ma- racaibo. CALYPSO, 10 Aug. van Curacao n. Maracaibo. STRABO, 10 Aug. van Curacao n. Maracaibo. BARALT. 12 Aug. van Curacao n. d. Boven- windsche Eil. ALKMAAR, 12 Aug. van Corral n. Lebu. HELDER, thuisreis, 10 Aug. van Valparaiso. COLOMBIA, uitreis, 12 Aug. van Cristobal. BENNEKOM, uitreis, was 13 Aug. 9 u. 15 v.m 40 mijlen Z.O. van Lands Elnd. DIDO, 11 Aug. van Curacao n. Haiti. PLATO, arr. 9 Aug. te Curacao. AGAMEMNON, 13 Aug. n.m. 2 u. van Amst. te Bremen. AJAX, naar Amst., pass. 14 Aug. v.m. 2 uur Brunsbuttel. DOROS, 13 Aug. van Amst. te Aarhuus. HERMES, naar Valencia, pass. 14 Aug. Oues- sant. IRENE, 12 Aug. van Lissabon n. Amst. JUNO, 13 Aug. van Gibraltar n. Malta. NOTOS, 13 Aug. van Livorno n. Napels. ORPHEUS, 13 Aug. van Amst. te Odense. PERSEUS, naar Gdynia, pass. 13 Aug. Holtenau PYGMALION, 13 Aug. van Constanza n. Bour- gas. TIBERIUS, 13 Aug. van Alexandrië n. Jaffa. VENUS, naar Algiers, pass. 13 Aug. Dungeness. IRIS, naar Bordeaux, pass. 13 Aug. Dungeness. BENNEKOM, uitreis, pass. 12 Aug. Wight. AURORA, naar Lissabon, pass. 13 Aug. Oues- sant. THESEUS, 14 Aug. van Hamburg te Amst. CRYNSSEN, 13 Aug. van W. Indië te Amst. ODYSSEUS, 14 Aug. van Kopenhagen te Amst EUTERPE. 14 Aug. van Hamburg te Amst. ROTT. LLOYD KOTA BAROE, thuisreis. 12 Aug. te Belawan. BANTAM, uitreis, pass. 13 Aug. Ouessant. BLITAR, thuisreis, 12 Aug. van Genua. BUITENZORG, thuisreis, 13 Aug. van Port Soudan. GAROET, uitreis, 11 Aug. van Suez. JAPARA, thuisreis, pass. 11 Aug. Perim. SOEKABOEMI, thuiisreis, pass. 13 Aug. Finis- terre SOEKABOEMI, thuisreis, pass. 13 Aug. Finls- terre. SLAMAT, wordt 14 Aug. n.m. 5 u. van Batavia te Southampton en 15 Aug. v.m. 11 u. te R'dam verwacht. MIJ. OCEAAN MELAMPUS, 12 Aug. van Port Said n. Amst. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN MAASKERK, 19 Aug. van W. Afrika te Havt* en 21 Aug. te R'dam verw. AMSTELKERK, 12 Aug. van Dakar n. Freetown. NIGERSTROOM. thuisreis. 13 Aug. te Duinker ken; vertr. 16 Aug. naar R'dam. HALCYON LIJN STAD SCHIEDAM. 11 Aug. van Narvik. STAD DORDRECHT, 12 Aug. van Malmö. STA DAMSTERDAM, 13 Aug. van R'dam Malmö. STAD MAASTRICHT, naar Wabana, was 11 Aug- 5 u. 55 n.m. 65 mijlen Z.W. van Valentia. STAD VLAARDINGEN, naar R'dam. was 11 Aug- 6 u. 5 n.m. 360 mijlen W.Z.W. van Valentia. KON. HOLL. LLOYD CERES, uitreis, 13 Aug. te Santos. MIJ. NEDERLAND MOENA. 14 Aug. van Java te Amst. ORANJE, toeristenreis, 14 Aug. te Amst. POELAU TELLG. uitreis, pass. 13 Aug. Vlissin gen. van Antwerpen. SOEMBA, thuisreis, 13 Aug. van Port Said. VER. NED. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND—AFRIKA LIJN MELISKERK, 12 Aug. van Lorenzo Marques Belra. BLOEMFONTEIN, 12 Aug. van Dakar n. Kaap stad. SPRINGFONTEIN, 13 Aug. van O. Afrika te Rotterdam. NIJKERK, 12 Aug. n.m. 2 u. van Dar es Sa laam n. Port Amelia. KLIPFONTEIN, 14 Aug. v.m. 3 u. 30 van Ant werpen te Hamburg. JAGERSFONTEIN, 13 Aug. van Mombassa t* Tanga. HEEMSKERK, 13 Aug. van Vlissingen te Am®'" terug, om te repareeren bij het Ned. Dok. BOSCHFONTEIN, 13 Aug. van Hamburg te Ams'- HOLLAND—BRITSCH INDIE LIJN HOOGKERK, uitreis, pass. 14 Aug. Ouessant. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN ABBEKERK, uitreis, pass. 14 Aug. Perim. ALGENIB, thuisreis, pass. 12 Aug. Thursday Is land. HOLLAND—AMERIKA LIJN ZAANDAM, 13 Aug. van New York te R'dam- BINNENDIJK, 13 Aug. van Norfolk te R'dam- BEEMSTERDIJK, uitreis, pass. 13 Aug. Dunge ness. VOLENDAM, uitreis, pass. 13 Aug. Lizard. BILDERDIJK, 13 Aug. van R'dam te Boston. BURGERDIJK, 13 Aug. van R'dam te New Of BOSCHDIJK, 10 Aug. van Houston te New Or leans NOORDAM, 14 Aug. van R'dam te New York. DELFTDIJK, thuisreis, 11 Aug. van San Fran cisco. ROTTERDAM, toeristenreis, 12 Aug. van Babi®- ROTERDAM—Z. AMERIKA LIJN ALCYONE, thuisreis. 13 Aug. van Bahia. NED. IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. APOLLONIA, 12 Aug. van La Goulette n. Con' stanza. CLAVELLA, 11 Aug. van Frederica n. Gothen' burg. MAMURA, naar Curacao, was 13 Aug. 8 U. 3 v.m. 100 mijlen Z.W. van Lands End. ERINNA. 12 Aug. van Balik Pappan n. Sydney. MURENA, 10 Aug. van Houston n. Montreal. MAGDALA, naar St. Kitts v.o., pas. 13 AOS' Dungeness. MAMURA, naar St. Kitts v.o., pass. 12 Aug. Needles. GENOTA, 13 Aug. van Thessaloniki te Port Sa"J' GADILA, naar St. Kitts v.o., was 11 Aug. 4 40 n.m. 73 mijlen Z.W. van Lands Er.d. KON. PAKETVAART MIJ. NIEUW ZEELAND, 11 Aug. van Adelaide te Si»' gapore. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN TJIBADAK, 11 Aug. van Hongkong n. Amoy. JAVA—NEW YORK LIJN SALAWATI, Java n. New York, 11 Aug. Singapore. KOTA TJANDI, 11 Aug. van Baltimore te N«w York. DIVERSE SCHEPEN MARK. 14 Aug. van R'dam te Malmö. EEM, 13 Aug. van Gothenburg n. Kaskoö. FRIESLAND, 14 Aug. van Danzig n. R'dam- SCHIELAND, 14 Aug. van de Tyne te Marie/- HOOGLAND. 12 Aug. van Hamburg n. d. 1J»1£i WINTERSWIJK. 12 Aug. van Halifax te G° River. RANDWIJK, 13 Aug. van R'dam te Samsoul»- JEANNETTE, arr. 12 Aug. te Par. „..f WICKENBURGH, 12 Aug. van La Pallice n8* Rotterdam. ZAAN, 12 Aug. van Sundswall n. R'dam. GOUWE, naar Rocheford, pass. 13 Aug. Las f ra-as. ,tei, LINGE, naar R'dam, pass. 14 Aug. Brunsbuu BERKEL, naar Libreville, pass. 12 Aug. M rovia. SCHIE, 14 Aug. van R'dam te Holmsund. MAAS, 13 Aug. van Pitea te Libau. TYSA, arr. 13 Aug. te Santos. tfi LOPPERSUM, naar Hull, was 13 Aug. 11 v.m. 60 mijlen Z.W. van Niton. VEERHAVEN, naar Havre, pass. 13 Aug. G» sant.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2