Engelsche volk rustig, maar tot het ergste bereid Beraadslagingen te Tokio New-Yorksche Beurs Tsvetkowitsj is afgetreden ROOSEVEL T'SNOTA 'SMET VREUGDE BEGROET HEFTIGE ONTPLOFFING TE COVENTRY SPANJE BLIJFT ZEKER NEUTRAAL ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1939 Men ziet thans met spanning naar Tokio Het bezoek van Henderson aan Hitier Londen en Tokio Telegram van Moscicki aan Koning Leopold Waarschijnlijk zal over enkele dagen een communiqué worden uitgegeven Antikomintern thans overleden? Japanners niet naar Neurenberg Vormt nieuwe regeering, waarin ook Kroatische boeren een rol zullen spelen Vijf dooden, vele gewonden en aanzienlijke materieele schade Opening lusteloos en onregel matig; later echter beter met flinke koersstijgingen. ROEIEN De kampioenschappen te Amsterdam Startverbod der Fransche renners ingetrokken Notarieel examen Hoofdakte L.O. Schoonschrijven M.O. Brief van den H. Vader aan Koning Leopold Instemming met vredesoproep van Belgischen souverein Nog geen beslissing omtrent het niet doorgaan der wedstrijden WIELRENNEN Wielerkampioenschappen Teekenen M.O. AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 25 Augustus 'iiimi MARKTNIEUWS WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT STOOMVAARTLIJNEN FAILLISSEMENTEN Clearingkoersen Onze correspondent te Londen seint ons Vrijdagavond: Londen bood vanmiddag een merkwaardi- gen aanblik, zoodat het ondanks de politieke spanning tot een volkomen normaal leven teruggekeerd scheen te zijn. Een wandelaar, die een paar weken lang geen kranten ge lezen had, zou onmogelijk uit het voorkomen der stad hebben kunnen opmaken, dat de wereld in rep en roer is. Nergens in 't West End was eeriige bijzondere drukte waar te nemen. Het plein voor het Buckingham Palace was nagenoeg leeg. In Whitehall was hét zeker niet drukker dan an ders en in Downing Street staarden twee of drie dozijn slenteraars onder toezicht van één politie agent naar de deur van nummer 10, die evenwel haar ^heimen streng bewaarde. Dat op hetzelfde oogenblik aan den overkant op het Foreign Öfficé het EngelschPoolsche pact onderteekend werd, schenen weinigen te vermoeden. De City gaf heden het tooneel van meer sen saties dan het West End, gelijk reeds bekend is. De verschillende maatregelen, welke door de financieele autoriteiten genomen zijn, in het bijzonder de buitenwérkingstelling van het Ega lisatiefonds, moeten beschouwd worden als een onderdeel vande algemeene toebereidselen, die dienen om op hande zijnde gebeurtenissen te beperken. Te veel waarde mag echter niet gehecht wor den aan de op zeker oogenblik heerschende stemming, welke zeer bedrieglijk kan zijn. Wij moeten evenwel vaststellen, dat de stemming te Londen vandaag veel minder pessimistisch was dan gisteren, ofschoon er weinige burgers zijn, die niet op de een of andere wijze persoonlijk waargenomen hebben, hoe omvangrijk de maat regelen zijn, welke genomen worden, opdat En geland volkomen gereed zal zijn, indien een lamp niet vermeden kan worden. Gisteren sprak niemand meer over de moge lijkheid van behoud vp.n den vrede. Heden zijn velen van oordeel, dat de hoop, ofschoon mis schien gering, toch geenszins vervlogen is. Het kan zijn, dat de nota's van president Roosevelt aar. de Duitsche en Pcolsche Staatshoofden het publiek met wat meer hoop vervuld hebben. Officieel heeft men zich over deze nota's niet uitgelaten, aangezien zij niet tot Groot-Brit- tannië gericht waren, maar wij kunnen zeggen, dat zij te Londen een buitengewonen inaruk hebben gemaakt. Het wordt in hooge mate gewaardeerd, dat de President der Vereenigde Staten den beiden staatshoofden geen gelijkluidende nota gestuurd heeft, maar dat uit de argumenteering in elk der documenten blijkt, dat de officieele neu traliteit van president Roosevelt hem niet belet heeft, wel in de nota aan Hitier, doch niet in die aan Mcscicky, een politiek van militaire verovering en overheersc'ning te verwerpen. Het aan eerstgenoemde gerichte document- houdt, wat enkele passages betreft, juist een ondubbelzinnige ofschoon indirecte kritiek in op de methode waarvan Engeland Duitschland beschuldigt, zoodat men te Londen ervan over tuigd it geworden, dat in geval van een con flict president Roosevelt moreel zal staan aan de zijde van Duitschlands tegenstanders. De opmerking, dat de beide volkeren eikaars onafhankelijkheid en grondgebied moeten eer biedigen. wordt beschouwd als een bewijs, dat zijn poging niet leiden zal tot «en tweede Mün- chen. In de nota aan den Poolschen president trekt In het bijzonder de aandacht de zinsnede, waar in Roosevelt zegt, dat Moscicky de bijzondere sympathie van de Vereenigde Staten en het Amerikaansche volk zal hebben, Indien hij een oplossing volgens een van de drie voorgestelde methodes beproeft. Het feit, dat Roosevelt niet gepoogd heeft de beide partijen als het ware over één kam te scheren, heeft te Londen een gunstigen indruk gemaakt, daar het een voorproef is van de neu traliteitspolitiek, welke hij in een oorlog waar schijnlijk zal voeren. Intusschen ontkent men niet, dat zelfs als een vreedzame bijlegging van het conflict-Dan zig nog mogelijk mocht zijn, de gespannen ver houding, welke sedert half Maart heerscht, onder de oogen gezien moet worden en dat dit de grootste moeilijkheden zou bieden, daar Engeland de inlijving van Tsjecho-Slowakije niet erkennen kan als grondslag voor de alge meene Europeesche regeling. Dat Sir Neville Henderson bij Hitler is ont boden heeft eveneens voedsel gegeven aan ge ruchten, volgens welke laatstgenoemde te elf der ure tegen onberaden stappen opziet. Men heeft er zich echter rekenschap van ge geven, dat het ontbieden van den ambassadeur door het hoofd der regeering volstrekt niet deze beteekenis behoeft te hebben. Intusschen schijnt men te Londen eenige waarde eraan te hechten, vooral nu bekend ge worden is, dat Sir Henderson morgen per vlieg tuig hier zal aankomen om rapport uit te bren gen over zijn onderhoud met den Fuehrer. Het Foreign Office was van dit onderhoud niet in kennis gesteld. Het initiatief is dus uit sluitend van Hitier uitgegaan. Ook hieraan kent men nogal eenige beteekenis toe. Terwijl vandaag bericht werd, dat alle Brit- sche dagbladcorrespondenten Berlijn verlaten hebben, hebben, voor zoover wij konden nagaan, hun Duitsche collega's te Londen nog geen op dracht ontvangen, naar hun land terug tekee- ren. Aan de Duitsche ambassade scheen het van daag rustig toe te gaan. Eenige aandacht is geschonken aan een Berlijnsche tegenspraak betreffende Hitler's bijeenkomst met de leiders van het leger. Optimisten willen ook in deze tegenspraak een gunstig teeken zien, maar zij, die nauwkeurig bekend zijn met den loop der gebeurtenissen in 1914, maken zich minder il lusies. Een korte mededeeling uit Madrid, volgens welke Spanje strikte neutraliteit in acht zal nemen, wordt door diegenen, die op jacht zijn naar gunstige teekenen, opgevat als een be wijs, dat Franco allesbehalve ingenomen is met het Duitsch-Russische pact Na de beide nota's van president Roosevelt vormt het bericht uit Tokio, volgens hetwelk Japan te Berlijn geprotesteerd heeft tegen het sluiten van het Duitsch-Russische pact, den hoofdschotel der Londensche avondbladen, die nog niet het bericht hadden betreffende sir Henderson's bezoek aan den Fuehrer. De bladen geven de doornige commentaren der Japansche pers weer. Men krijgt den in druk, dat de Engelsch-Japansche betrekkingen een zeer aanmerkelijke verbetering hebben on dergaan en in sommige kringen hoopt men zelfs op een spoedige bijlegging van het pro bleem in het Verre Oosten. Voor zoover wij hebben kunnen nagaan is deze hoop in hoofdzaak gebaseerd op zekers nog al vage geruchten uit Tokio. De onmiddellijke beteekenis van de uitwer king, welke het Duitsch-Russische pact op Ja pan heeft gehad, geeft een der avondbladen aan door op te merken, dat, zoo de Duitsche leiders thans geen oorlog aan twee fronten zul len hebben te voeren, hetzelfde geldt voor de Britsche vloot. roep te betuigen. President Cardenas van Me xico verklaarde eveneens zeer te sympathiseeren met het streven der Oslo-staten. Verder heeft de Poolsche president der repu bliek, Moscicki, aan Koning Leopold een tele gram gezonden va nden volgenden inhoud: „Ik heb kennis genomen van -de edele rede voering van Uwe Majesteit en oprecht bewon. dering gevoeld voor de daarin uiteengezette beginselen. Polen heeft steeds de gedachte ver dedigd, dat een duurzame macht nooit geves tigd kan worden op onrechtvaardigheid, ge pleegd tegenover zwakkeren. Eveneens heeft Polen steeds de beste garantie voor den vrede gezien in een regeling der internationale pro blemen langs den weg van onderhandelingen, gebaseerd op billijkheid en op eerbied voor de wederzijdsche rechten en belangen." TOKIO, 25 Aug. (Domei). Premier Hira noema is thans in voortdurend contact met prins Konoje, den minister zonder portefeuille en den president van den geheimen raad. Voorts houdt de premier contact met Koerahei Yoeasa, den lordgrootzegelbewaarder, met betrekking tot zijn besluit om het binnenlandsche front te wijzigen om op doeltreffende wijze op te treden ten aanzien van den nieuwen toestand, die is ontstaan door de afsluiting van het niet-aan- valspact tusschen Duitschland en de Sovjet- Unie. Er is nog geen officieel communiqué uitge geven, doch welingelichte kringen gelooven, dat er spoedig een zal worden uitgegeven, waar schijnlijk in het begin van de volgende week. In Russische politieke kringen te Moskou heerscht volgens P.A.T. de overtuiging, dat het anti-kominternpact heeft opgehouden te bestaan in verband met de afsluiting van het Duitsch-Russische pact. Deze opvatting wordt ook uitgesproken door Duitsche krin gen in Moskou. Generaal Hisaicki en admiraal Osoemi, die op weg waren naar Neurenberg om het partijcongres bij te wonen op uitnoodiging van den Führer hebben besloten hun reisplan te wijzigen en naar Marseille te gaan en vandaar naar Zwitserland. Hier zullen zij eenigen tijd blijven om af te wachten tot de internationale toestand opklaart. Uit Hankau meldt Domei, dat de Fransche concessie aldaar voor het vrije verkeer is ge opend, te beginnen Vrijdagmorgen om 6 uur, nu een overeenstemming tot stand is ge bracht tusschen de Japansche autoriteiten en cfe autoriteiten der Fransche concessie. I BELGRADO, 25 Aug. (AvalaJ. De regee ring van Joego-Slavië is zooals wij reeds in een deel onzer vorige oplage meldden afgetreden. Prins-regent Paul heeft wederom aan Tsvetkowitsj opgedragen een nieuwe regee ring te vormen.. De kabinetsformateur Tsvetkowitsj heeft volgens Reuter aan de pers medegedeeld dat hij hoopt nog vanavond naar Bied te kunnen gaan om prins-regent Paul rapport uit te brengen. Het aftreden van het oude kabinet en de vorming van een nieuw werd verwacht in ver band met de overeenkomst, welke is gesloten met den leider der Kroten, Matsjek, en waar schijnlijk zullen vertegenwoordigers van de Kroatische boerenpartij zitting hebben in deze nieuwe regeering. LONDEN, 25 Aug. (Reuter). Vanmiddag te half drie heeft zich een heftige ontplof fing voorgedaan in Broadgate in het een. trum van Coventry. Hierbij zijn vijf perso nen om het leven gekomen, terwijl velen werden gewond. De schade, welke werd aangericht aan autobussen, trams en particuliere auto's, alsmede winkelruiten, wordt op eenige hon derdduizenden ponden sterling geraamd. De geheele straat was bezaaid met stukken glas en brokstukken, waartusschen de doo den en gewonden lagen. Naar verluidt is kort na de ontploffing iemand gearresteerd. Later werd gemeld, dat in verband met den bomaanslag te Coventry drie personen ge arresteerd zijn, waaronder een vrouw. Van niet-officieele zijde wordt de ontploffing toegeschreven aan het Iersche Republikeinsche leger. NEW YORK, 25 Aug. (Part.). De effecten beurs kenmerkte zich ook vandaag weer door een stemming van onzekerheid, waarvoor we derom de nog altijd dreigende en gecompliceer de politieke situatie in Europa verantwoorde lijk moest worden gesteld, al heeft zich daar naast een nieuwe verstorende factor voorge daan in den vorm van het loslaten van het pond sterling door de Engelsche autoriteiten. De consequenties hiervan zijn nog niet te over zien, ook b.v. niet wat de toekomstige monetaire politiek van de Vereenigde Staten zelf betreft, alsmede ten aanzien van de goederenmarkten, waarvan vele zich tot nu toe hoofdzakelijk op Londen, zijnde dit de voornaamste stapelplaats, gebaseerd hebben. Niet te voorzien is bovendien hoever de depreciatie van het pond zal gaan. Dit zal wel mede in belangrijke mate afhan gen van de verdere ontwikkeling van de inter nationale situatie. Maar in elk geval -is hier door een nieuwe factor van onzekerheid gescha pen, die in velerlei opzichten van groote draag wijdte zal kunnen zijn. Onder die omstandig heden was het niet verwonderlijk, dat de beurs bij de opening moeilijk een bepaalde richting bleek te kunnen kiezen, al kon worden gecon stateerd, dat het gunstiger sentiment, dat zich gisteren in de tweede beurshelft heeft gema nifesteerd, heden wel in hoofdzaak gehandhaafd bleef. Dit is grootendeels toe te schrijven aan de door velen gekoesterde verwachting, dat op het laatste moment nog het uitbreken van een gewapend conflict in Europa zal kunnen wor den vermeden, al heeft men er ook hier niet al te vee lhoop op, dat de interventie van pre sident Roosevelt veel zal kunnen uitrichten, gezien de positie, waarin de verschillende par tijen langzamerhand komen te verkeeren, die een terugkeer zoo niet onmogelijk, dan toch uiterst moeilijk maakt. De stemming was bij opening prijshoudend, maar er bestond groote terughouding en dientengevolge was de handel van beperkte afmetingen. Ten opzichte van het vorig slot waren slechts kleine koersafwijkin gen naar beide richtingen te registreeren. Hes nieuws uit het bedrijfsleven was ook vandaag weer gunstig, doch trok evenals de vorige da gen, niet de belangstelling, die het wel ver dient. Ook in het verdere verloop bleef men gereserveerd in afwachting van de verdere ont wikkeling in Europa, maar de stemming werd geleidelijk aan wat zwakker, waardoor vrij al gemeen kleine verliezen ontstonden zonder dat. de affaire echter eenige uitbreiding onderging. In het tweede uur echter kwam er weer eenige steun, met name voor staal-, koper-, rubber-, automobielwaarden, zoodat de koersen zich weer in kalm tempo in opwaartsche richting begon nen te bewegen. De markt behield echter een vrij lusteloos voorkomen en werd nogal onregel matig. Vooral bij de hooggenoteerde fondsen kwamen tamelijk groote koersafwijkingen, het zij naar boven, hetzij naar beneden, voor. De omzetten bedroegen in het eerste uur 150.000 shares en in het tweede uur 120.000 shares. Tijdens hef derde beursuur brak een betere stemming baan, hetgeen tot gevolg had dat fondsen, met name U. S. Steels en Beth. Steels evenals automobielwaarden konden monteeren van Yi dollar tot en met 2 dollar. De handel bleef rustig, daar over het algemeen een af wachtende houding wordt aangenomen in ver band met het oog op de Europeesche situatie. Dit bleek weer duidelijk, toen men vernam, dat Henderson in conferentie was met Hitler, want dit bericht was de oorzaak, dat deze betere stemming intrad. De omzetten in het derde uur waren 100.000 shares. Gedurende het vier de uur bleef de beurs on hetzelfde peil, alhoe wel het bericht dat Hitier de ambassadeurs van Italië, Frankrijk, Japan en Engeland had ont vangen, geen invloed veroorzaakte op de markt. Tegen het slot trad weer een kleine reactie in, hetgeen kleine koersschommelingen teweeg bracht. Dit nam evenwel niet weg, dat de beurs vaster sloot in vergelijking bij het vorige slot en over de geheele linie koerswinsten te boeken kreeg van 1/84 dollar. Vooral de hooggenoteerde fondsen boekten de grootste koerswinsten met name Du Pont, Am. Tobacco, Allied Chem., Am. Tel. Tel., U.S. Steel én Beth. Steel. De beurs sloot vast. De omzetten bedroegen G90.000 shares. 24 BURGOS, 25 Aug. (Reuter) De Spaansche politiek is geheel gericht op het bewaren van de neutraliteit. Tot nu toe zijn geen troepen rtaar de grens gezonden en er is ook geen aan duiding, dat Franco de manschappen, die kort geleden gedemobiliseerd zijn, onder de wapenen wil roepen. De pers is algemeen van oordeel, dat de vrede vermoedelijk bewaard zal worden. Men verwacht veel van Italië als beslissenden factor. In aansluiting op het bericht, dat Fransche renners in verband met de politieke omstandig heden niet mogen starten op de wereldkam pioenschappen in Italië, vernemen wij thans, dat dit verbod weer is opgeheven. 's GRAVENHAGE. Geslaagd vóór deel 1: van der Meer, Amsterdam. H. ARNHEM, 25 Aug. Geëxamineerd 1 vrouw, en 7 mannel. candidaten. Geslaagd: mej. G. J. H. E. ten Winkel, Arnhem. 's GRAVENHAGE. Geslaagd M. L. J. Höppe- ner, Maastricht, A. J. Vermaas, Gouda, P. G. A. Schmelling, Kampen en H. Wiersma, Dordrecht. CASTEL GANDOLFO, 25 Aug. (Havas). Hier wordt vernomen, dat Koning Leopold van Bel gië aan Z. H. den Paus den tekst deed toeko men der rede, welke hij na afloop der confe rentie der Oslo-staten te Brussel uitsprak. De H. Vader antwoordde aan den Koning door middel van een eigenhandig geschreven brief, waarin Hij den wensch uit, dat de gevoelens welke de Belgische souverein uitsprak, gunsti gen weerklank bij de betrokken partijen mogen ondervinden. Verder bericht Havas, dat president Vargas van Brazilië aan Koning Leopold een telegram zond om zijn instemming met diens vredesop- Omtrent 't eventueel niet doorgaan der Euro peesche roelkampioenschappen, met het oog op de politieke situatie, is nog geen beslissing geval len. De F.I.S.A. wil eerst nog enkele nadere in lichtingen inwinnen bij een aantal aangesloten landen, alvorens een definitief besluit te ne men. Men mag verwachten, dat gedurende het aanstaande weekeinde een beslissing zal vallen. Wel staat vast, dat, indien de Europeesche roeikampioenschappen op 1, 2 en 3 September zouden doorgaan, Italië niet zal deelnemen, om dat men geen mogelijkheid ziet de reis naar Amsterdam in die periode te ondernemen. Polen had inmiddels- nog voor drie nummers ingeschreven, doch over het feit, of Polen in derdaad naar Amsterdam zal komen; tast men in kringen van het F. I. S. A.-bestuur nog in het duister. Er is tot nu toe nog geen enkel bericht te Milaan ontvangen, dat doet twijfelen aan de deelneming der Engelsche wielrenners aan de wereldkampioenschappen, welke morgen zuilen aanvangen. De organisatie der kampioenschap pen wordt rustig voortgezet. 's-GRAVENHAGE Geslaagd voor de akte M. a de heeren: P. Klaasse en J. G. Meilink te 's-Gravenhage en A. Meilink te Amsterdam. Geslaagd voor de akte M. b de dames: A. P. van Aardenne en C. H. Venderbosch, beiden te Amsterdam en de heeren: J. Duyvettes te Den Haag en E. Telder te Zaandam. (Medegedeeld door Simoons A-, van Vliet en Zn. en L. Van 3.304.30 uur en Co., Slijper) Kon. Olie Philips Unilever Aku Anaconda. U. S. Steel Beth. Steel Rep. Steel Kennecott Shell Union- Cert. N. Hand. M Douglas 283 180 us 7/8—U6 y, 31—31% 18 5/8—18 32%—33% 42—41% 1113/1611% 24% 7 7/8 97%—97% 44% Van 4.305.00 uur !V 'n Driehoekig bord (punt naar bo ven) met rooden rand is de waarschu wing voor mogelijk gevaar. Rond zijn verkeers borden, die een verbod of een gebod inhouden. Kon. Olie Philips Unilever Anaconda Beth. Steel Rep. Steel Am. Car F- 281%—282% 180 116 18 5/8—18 7/8 42<1442 3/8 11 9/16 14 5/8 'S-HERTOGE3STBOSCH, 25 Aug. N.V. Boter- mijn. Aanvoer 17550 kg. Hoogste prijs 1.33, laag ste prijs 1.27, middelprijs 1.31 per kg. BODEGRAVEN, 24 Aug. Eierenveiling Nieu- werbrug. Aangevoerd werden 4485 eieren. Kip eieren: wit 3.904.50, bruin 4.404.60, lieneie- ren 33.30, eendeieren 3.10—3.40 per 100 stuks. Boter 60—66 cent, Kaas 18—28 cent per pond. Kippen 3070 cent, hanen 3040 cent per stuk. Peren 27 cent, Appelen 110 cent per kg. BODEGRAVEN, 24 Aug. Eierenveiling. Aange voerd! werden 1Ï327 stuks eieren. Kipeieren: wit 44.20. bruin 4.2°ofinHoioran 9. an2.90 Laatst gedane koersen Aug. 25 Allied Chemical American Can Co. Am. Car 6? F.drv Am. Rolling Mills Am. Smelt Kef. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda C Atchison Topeki Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Che£ Ohio Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 DawesL 5% Young Deleware Huds. Douglas Aircraft Duoont de Nem. Eastman Kodak EL Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Cooper Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North Am. Av. North. Amer. n.a. NorfoJ* Western Pennsylvania Phillip* Oil Proctor Gamble Publ. Serv. N. J Radio Corporation Rep. Steel Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil ot N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. S. Leather U. S. Rubber U. S. Steei Western Union Westingh. Electr. 5 ex. dividend ex coupon, -p as nieuwe aandeelen gedaan en laten t 3 nominaal 1 m 23 161 159 161% 96 93 93 19 18 17% 13% 12% 12% 42 3/8 4C 3/8 40% 161 157 160 81 78% 79% 93/4 9% 9% 23% 227/8 23 23% 23% 23 4Vs 3 7/8 4 56 543/4 53% 33/s 3% 67 63% 64 29% 29% 30% 33% 313/8 31 76% 74% 74 4% 4% 47/8 30 Va 2)% 29% 21% 21 203/g 20 19% 20 lfc'/s 16% 17 1 3% 13% 13% 59% 58% 583/g 160 157% 154 161 159 162% 8 3/8 8% 8 34 33% 33 43% 43 423/4 25 23% 233/4 4-% 4% 47/8 10% 9% 93/4 49% 49 49% 46% 457/g 45% 5% 5% 5 Va 35 0/ 32% 3/c 32% 3/0 /s /8 8 7/8 48% 47% 47% 22% 22% 22% 16 153/8 15% 12% 12% 123/s 14 137/8 14 22% 217/8 21 3/8 175 175 175 16% 15% 15% 33% 33 32% 60 59% 6C% 48 47% 48% 5% 5% 5% 153/s 15 14% 75% 74 74 10 10 10% 10% 10% 10% 11% U3/8 11% 14% 13 3/4 13% 6 6 57/8 38% 38% 39% IC 9% 9% 94 9 2 Va 92% 33% 32 32 2% 2% 2% 38% 37 363/4 45 43% 43% 21% 203/4 20% 100% 99% 933/4 44% 45% 453/8 bieden NEW YORK, 25 Aug Slotkoersen Aug. 25 24 23 Brussel 17.00 16.95 16.93 Rome 5,26% 5.26% 5,26% Bern 22.57 22.58 22 58 Madrid Oslo 22.52 22.52% A'dam 53.75 53.79 53,67 Londen 4.48% 4.68 4.68% Partjs 2.563/4 2.647/g 2.64// Berlijn 38.50 40. CO 40 00 25 Aug. Katoen Oct 8.61 Dec 8.46-47 Jan. 8.32- Suiker Juli Sept l'96-97 Nov 2.C0 Dec Koffie (Rio - Nieuw contract) 4,10— 4.18 - 4.19 4.20 4.21 NEW YORK, 24 Aug. 25 Aug. 8.67 8.54-55 8.40 1.92-93 1.98 Maart 8,22-23 Mei 8.07-08 Juli 7.93 Jan Mrt. Mei Juli 1.96-97 1.98-99 2.01-02 2.03-04 25 Aug. 24 Aug. 8,35 8.20 8.04 1.95-96 1,97-98 2.00-01 2.02-03 BINNENLANDSCHE HAVENS AMSTERDAM, aangekomen 24 Aug. Frem, den Rijn, uitklaren, steiger H.A.L., Gru- no; Oise, Parijs, stukgoed, J. P. Coenhaven, Wnt H. Müller Co. 25 Aug. Titus, Hamburg, stukgoed, Sumatra- kade, Verg. Cargadoorskantoor; Regeja, Londen, stukgoed, Steiger H.A.L., Kampman; Maaskerk, Hamburg, ledig, Steiger Bat. Petr. Mij., Holl. Air. Lijn; Barneveld, teruggekeerd, Surinamekade, Vrachtmail; Astarte, Bremen, laatst R'dam, stuk goed, De Ruyterkade. v. Es v. Ommeren; Enid Mary, Goole, stukgoed, Handelskade, Gebr. Schett er; Baron Kinnaird, Casablanca, fosfaat, Fosfaat- fabriek, d'Arnaud Co.; Ton S, Port Talbot, steen kolen, J. F. Coenhaven, Scheepv. Bedr. Gruno; Mee. Principal Carmin, Antwerpen, repareeren, Ned. Dok. Nw. Rijnv. Mij.; Remark, Harlingen, ledig, Steiger H.A.L., Scheepv. Bedr. Gruno; Mids- land, Seaham, steenkolen, Rietlanden, Scheepv. en Steenk. Mij.; Amstelstroom, Laira, klei, Riet landen, Holl. Stoomb. Mij.; Lottie R., Swansea, steenkolen, Hoofdkanaal Oost, Ned. Bevr. kant. IJMUIDEN, aangekomen 24 Aug. Oise, m.s. Parijs; Titus, s. Hamburg; Regeja, m.s. Londen; Maaskerk, s. Hamburg. 25 Aug. Barneveld, s., teruggekeerd; Astarte, s. Bremen; Enid Mary, s. Goole, Baron Kinnair, s. Casablanca; Ton S., m.s. Port Talbot; Mee. Prin cipal Carmin, s. Antwerpen Lottie R., m.s. Swan sea; Amstelstroom, m.s. Laira; Midsland, s. Sea ham. Vertrokken 24 Aug. Alehymist, m.s. Birkenhead; Wilbo, m.s. Lon den; Pan Norway, tank. Talara; Hilda, mi, Yar mouth; Freden, m.s. Seaham. 25 Aug. Circe, s. Newcastle; Dotterel, s. Liver pool; Montferland. s. Z. Amerika. VER, NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLANDAUSTRALIË LIJN ALMKERK, uitreis. 24 Aug. van Antwerpen. AAGTEKERK, thuisreis, 24 Aug. van Fremantle, HOLLANDO. AZIE LIJN GROOTEKERK, thuisreis, 25 Aug. van Singa pore. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. AMAZONE, 23 Aug. van New York n. La Guaira. AMOR, 25 Aug. van New York n. W. Indië. ARIADNE', thuisreis, pass. 24 Aug. n.m. Gi braltar. BERENICE, 25 Aug. van Amst. te R'dam. COLOMBIA, 24 Aug. van Curacao n. Puerto Cabello. MIDAS, thuisreis, pass. 23 Aug. de Azoren. OBERON, 24 Aug. van Thessaloniki naar Istan- boul. ULYSSES, 24 Aug, van Varna n. Constanza. BREDA, 25 Aug. v.m. 2 u. van Hamburg naar Amsterdam. MARS, 24 Aug. n.m. 8 u. 45 van Amst. te Ham burg. MEROPE, 24 Aug. n.m. 8 u. 45 van Amst, te Hamburg. TITUS, 25 Aug. van Hamburg te Amst. BARNEVELD, 25 Aug. v.m. te Amst. terugge keerd. EUTERPE, 24 Aug. van Danzig n. Amst. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN AMSTELKERK, 24 Aug. van Lagos n. PorB Harcourt. MAASKERK, 25 Aug. van Hamburg te Amst. MIJ. NEDERLAND ORANJE, toeristenvaart, 24 Aug. van Ponta del Gada. TARAKAN, uitreis, 25 Aug. an Suez. POELAU LAUT, thuisreis, 25 Aug. te Marseille. POELAU ROEBIAH, 24 Aug. van Hamburg te Bremen; vertr. 26 Aug. van Bremen en wordt 27 Aug. te Amst. verw. POELAU TELLO, uitreis, 24 Aug. van Suez. HOLLANDAMERIKA LIJN BLOMMERSDIJK, 24 Aug. van New York to Antwerpen. LEERDAM, uitreis, 25 Aug. te Antwerpen. STATENDAM, 24 Aug. van New York n. R'dam. BREEDIJK, 24 Aug. van New Orleans n. R'dam. BEEMSTERDIJK, 24 Aug. van R'dam te New York. NIEUW AMSTERDAM, 25 Aug. van R'dam n. New York. BINNENDIJK, uitreis, 25 Aug. te Antwerpen. ROTT. LLOYD KOTA BAROE, thuisreis, pass. 24 Aug. Kaap Guardefui. INDRAPOERA, thuisreis, 25 Aug. van Singa pore. j jS DEMPO, thuisreis, 25 Aug. van Gibraltar. KON. HOLL. LLOYD MONTFERLAND, 25 Aug. van Amst. n. B. Aires. JAVANEW YORK LIJN KOTA NOPAN, 25 Aug. van New York te Ba tavia. BRASTAGI, 24 Aug, van Singapore n. New York. HALCYON LIJN ROZENBURG, 24 Aug. van Setubal. STAD SCHIEDAM, 24 Aug. van Vlaardingen f" Narvik. DIVERSE SCHEPEN BATAVIER II, 25 Aug. van R'dam te Grave- send. PRINS MAURIT3, 24 Aug. van Londen te Ant werpen. VEENENBURGH, 24 Aug. van R'dam te Midd- lesbro. WESTLAND, 24 Aug. van R'dam te Leith. THEMISTO, 24 Aug. van R'dam te Narvik. GROENLO, 24 Aug. van Bordeaux te Bilbao. TEHANO, 24 Aug. te Powey. NAALDWIJK, 24 Aug. van Antwerpen te Bilbao. TYSA, naar R'dam, pass. 25 Aug. Fernando NO- ronlia. TUVA, 23 Aug. van Santa Fe n. Rosario. ALGORAB, 24 Aug, van R'dam te Hamburg. DRIEBERGEN. 26 Aug. v.m. 6 u. van Waba»» te H. v. Holland verw. ALDERAMIN, naar Wabana, pass. 25 Aug. Scilly- WESTPLEIN, pass. 25 Aug. Holtenau, n. R'dam- KERKPLEIN, pass. 25 Aug. Brunsbuttel, naa* Rotterdam. BEURSPLEIN, pass. 24 Aug. Udsire, n. R'dam- TOWA, pass. 24 Aug. Kaap Frio, naar B, Aires- AMELAND, 24 Aug. van Freetown n. R'dam. HOOGLAND, 24 Aug. van Hamburg n. d. Ty»BJ PENDRECHT, 25 Aug. n.m. van Stettin te Ho* terdam verwacht. EEM, naar R'dam, pass. 25 Aug. Brunsbutte*- VECHT, 24 Aug. van Hernosand n. R'dam. MARK, 25 Aug. van Brahestad te Oulou. Sept Dec. Mrt Mei Juli Rubber Standaard Juli Sept 16.75- Oct 16.73- Dec 16.48- Tin Loco 4.17Sept 4.23Pec. 4.32-— Mrt 4.33.Mei 4.34 Juli (Santos) 5,82— 5,85 5.97-— 5.98 6.086.11 6.136.17 6,l86.23 Jan 16.78Mrt 16.76Mel 16.63Juli 16.4616.60 16.41-+ 16,55- 6.37-1 16.55-f 16.3716.57 48.87% 48.80 25 Aug. Tarwe Sept 68 68 69 Dec. Mel IHals Sept 43%- Dec. 43% Mei 46 Va Reuze) Sept 5.55 Oct. 5.62% 25 Aug'. Tarwt jet 57 24 Aug. 70 -% 7C%-% 70%-% 45% 45% 48% 48.80 CHICAGO, 25 Aug'. Haver Sept. 29 Dec. 28% Mel 29% Rogge Sept 4C% Dec. 42%-43 Mel 45% 48.70 25 Aug. 24 Aug. 30 29% 30 Va 41%- 443/g 46 Dec 59 Mei 62 it«S£< Oct 3,-3/841% Dec ,9Vs-— 42%- Mei 44 44 Havei Oct. 28% 28 Dec. 27% 27% 5.60 Dec. 5.70 5.70 5.65 Jan 5.75 5.77% WINNIPEG, 25 Aug. 24 Aug. 25 Aug. 24 Aug. Gerst 61 Juli 35 36% 62%Oct. 33%35% 653A Mel 34%36% Lijnzaad 136% 141% 131'/i 136% Oct Dec Jull Mei.. 29 283/s Opgegeven door v. d. Graaf en Co. N.V. Afd. Handelsinformaties 23 Uitgesproken: Aug.; J. L. Peulen Mzn., Rotterdam, Niem* mw - mr* S terdam'. Binnenweg 413 c, reed. en bevrachting. R.e. m P. G. Schalkwijk, curator mr. H. Winkel, R° H. S'chreuders, veldarbeider, Pernis (R°^t2r! dam). R.c. mr. F. C. Schalkwijk, curator m W. Noordijk. Rotterdam. - 24 Aqg.: Tj. Faber, stucadoor, Heiloo. R.c. H. Th. A. van der Loos, curator mr. A. Pi'111 Alkmaar. Vat1 J. J. Couturier, champignon-kweeker, NU' megen, Van Heutzstraat 20. R.e. Jhr. mr. -,,s Nispen tot Sevenaer, curator mr. H. M. L. W» Nijmegen. ,a- M. C. Hageraate, meubelen, Arnhem, Bmm» straat 53. R.c. jhr. mr. Van Nispen tot Sevena* curator mr. K. H. Koers, Arnhem. Ci Dr. C. H. S, Heiser. tandarts, Arnhem, Jhr. mr. F. J .M. van Nispen tot Sevenaer, cu mr. B'. ten Cat-e, Arnhem. ,.t, H. Kropman, eigenaar van een sportp»1 Nijmegen, Postweg no. 27. R.c. jhr. mr. Van r* pen tot Sevenaer, curator mr. P. H. K. »oi Nijmegen'. .rIJ- W. van de Kuilen, rijwielhandelaar, te hem. Kerkstraat 5, een rijwielzaak drijvende Amsterdam, Derde Schinkelstraat 5. R.c. jhr. r_ P. J. M. van Nispen tot Sevenaer, curator A. K. F. Hartogh, Arnhem. „«it® J. Roelofsen. veehouder. Eist, £elI%ffler. Rhenen. R.c. jhr. mr. Van Nispeni tot Seven» Curator mr. G. W. C. Putto, Wageningen Hendrik Rosmolen, timmerman, Weke* gemeente Ede R.c. jhr. mr. Van Nispeni Sevenaer, curator mr. L. H. van Essen, vee daal. I. Helder, verver en behanger, Gronu/B Molukkenstraat 9. R.c. mr. H. W. J. K'oPP]flJ( borg, curator mr. R. ten Kate, Munneken Groningen. rrmie^ Rein Tinger, bakker. Leeuwarden, baksm'afkt 50. R.c. mr. S. N. van Opstall, cur mr. H. J. F. Koning, Leeuwarden, Ossekop- Casper Dik, banketbakkerij, Zwolle, L" straat. R.c. mr. A. van Heijst, curatrice mej- M. A. Boom, Zwolle. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 18 Aug.: P. H. de Carpentier, Den Haa„- 6 1 1939 Koersen voor stortingen op 26 Augustu tegen verplichtingen, luidende in: Reien ken 75.41, lires 9.90.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2