HILDEBRAND-PRIJSVRAAG Luchtbescherming als jeugdspel Haarlem, 29 Aug. De werkloosheid van de Nieuwe Haarlemsche Courant Figuren en gevallen uit de Camera Obscura" D PRENT No. 18 „Om een uur of half acht kwam er een groote ketel met anijsmelk binnen, die door al de dames „déli" gevonden werd. Daarna kwam de schepper en boetseerder van al de koeken kunst gewrochten". OPLEIDING VOOR HET MANUFACTURENBREVET PRESTATIE VAN DE N.Z.H.T.M. Tram nam taak van trein over WAARSCHUWING VRIJWILLIGE BURGERWACHT H.O.V. Oproep Burgerwacht Oude koetsier krijgt zes maanden voorwaardelijk BURGERLIJKE STAND DINSDAG 29 AUGUSTUS 1939 Kruideniersbediende veroordeeld UIT DEN OMTREK Nieuwe sluiskaarten BENNEBROEK HEEMSTEDE HALFWEG HILLEGOM ZANDVOORT Vrije Haarlemsche Schildersschool OPENING BEATRIXSCHOOL GAAT NIET DOOR AGENDA Bioscopen Honderden Haarlemmers laten zich inschrijven Aantal gemobiliseerden oncontroleerbaar FEESTELIJKHEDEN OP 31 AUGUSTUS Ook te Bloemendaal afgelast Opvordering van paarden Sirenes zullen proef - loeien Hildebrandfeesten uitgesteld PROGRAM RADIO-CENTRALE Woensdag 30 Augustus Het redden van drenkelingen St. Lucia-scholen Openbare lagere scholen Vrijwillige dienst- en hulp verleening Kappers-inlichtingenbureau Kranige redding De wethouders verkiezing S.D.A.P. stelt de heeren Reinalda en Wester veld Onze militairen vertrekken Enorme drukte in de stad Het hamsterverbod Niet hamsteren off 10.000 boete subs. 4 jaar! In dit hoekje van ons blad pu- bliceeren wij met tusschenpoozen een aantal plaatjes uit de Cameia met kort onderschrift. Men knippe het plaatje met het onderschrift uit en beware het. Tt juister ure zal dan in dit blad een „verhaal" verschijnen, waarin alle door ons gegeven illustratie-plaat- jes in den geest van de Camera verwerkt zijn, zóó, dat men (ook zonder het boek in bijzonderheden i te kennen), wel kan raden, welke figuur of welk geval uit de Camera in het plaatje bedoeld is. Men beware de „voorstellingen" i zorgvuldig. Het Centr. Oranje-Comité Bloemendaal heeft besloten om alle feestelijkheden in de gemeente op den verjaardag van H. M. de Koningin op 31 Aug. af te lasten. Onder auspiciën van de kort geleden tot stand gekomen Katholieke stichting voor de opleiding in den textieldetailhandel zal in September a.s. een nieuwe mondelinge katholieke cursus ter opleiding voor het manufacturenbrevet te Haar lem worden georganiseerd. Deze week is net cursusbestuur samengesteld uit vertegenwoordi gers der samenwerkende organisaties, t.w. de Katholieke organisatie van het grootwinkelbe drijf, de Ned. Kath. Vakbond voor den Textiel detailhandel „St. Wilübrordus" en de Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en winkel bedienden .,St. Franciscus van Assisië", welks cursusbestuur de landelijke samenwerking op net terrein van de katholieke opleiding in den tex tieldetailhandel weerspiegelt en de tot dusver door den Katholieken Bediendenbond zelfstan dig georganiseerde opleiding voortzet. In verband met het feit, dat na het examen JanuariFebruari 1940 het manufacturenbrevet alleen voor de vakbekwaamheid zal mogen wor den uitgereikt en niet meer de handelskennis mag omvatten, zal de nieuwe cursus, aanslui tend op het examen in Juni 1940. uitsluitend 'n vakbekwaamheidsopleiding worden. Prospectus is vanaf 1 September a.s. te ver krijgen aan het secretariaat van bovengenoem de stichting, Mr. Cornelisstr, 112rood, Haarlem. De N.Z.H.T.M. heeft hedenmorgen een groo te prestatie geleverd. Daar de treinen van en naar Haarlem voor iederen burger wegens de mobilisatie „taboe" waren, had er, zooals te verwachten viel, allerwege een run op de trams plaats. Maar het mag gezegd worden, dat de passagiers daar slechts weinig of geen hinder van hebben gehad. De N.Z.H.T.M. fungeerde uitstekend. De di rectie had alle nog bruikbaar materiaal verza meld en o.a. de oude drie-wagen-treinen ver strekt tot vier-wagen-treinen. Zoodoende kon den heel wat extra-diensten ingelegd worden. Natuurlijk stonden de balcons wel eens opge propt met passagiers, doch daarbij bleef het dan ook. Geen enkele reiziger behoefde achter te blijven. Voor gewijzigde dienstregeling zie men advertentie. Wij raden onzen Haarlemsche lezers aan, om overlast te vooromen, geen foto's te nemen van militaire snapshots in de stad of omgeving. Deze waarschuwing geldt alleen voor hen, die zich niet als persfotograaf kunnen legitimee- ren. Ook het concert, dat op Woensdag 30 Augus tus zou worden gegeven, het laatste der serie Zomerconcerteri, kan niet doorgaan. Op last van den Burgemeester van Haarlem wordt de Burgerwacht van Haarlem opgeroepen voor bewakings dienst. Opkomst Woensdagmorgen 30 Augustus 1939 te 6 uur voormiddag in de Infanterie- kazerne aan den Koudenhorn. Men wordt verzocht zijn legitimatie- kaart, rooden en witten band en één dag mondvoorraad mede te brengen. Aller opkomst dringend gewenschtü! Een zes-en-zestigjarig Haarlemsch koetsier had op 29 April van dit j,aar een kennis, met wie hij een herrietje loopende had, bedreigd met een mes, terwijl hij onder den invloed van sterken drank verkeerde. Ter zake van poging tot zware mishandeling had hij zich twee weken geleden voor de Haar lemsche Rechtbank te verantwoorden; hierbij werd door den Officier van Justitie een gevan genisstraf van zes maanden voorwaardelijk ge- eischt met een proeftijd van 3 jaar. Hedenmor gen deed de rechtbank uitspraak en veroordeel de den koetsier overeenkomstig den eisch. Geboren; 27 Aug. z. van H. J. Fiscalini-van Tongeren; z. van J. A. Annot-Smits.; 28 Aug. d. van W. L. G. Offerman-Sing; z. van C. J. Wente-de Graaf. Tegen een kruideniersbediende, die ten nadeele van zijn patroon regelmatig gelden uit het kas register ontvreemde om te kunnen rooken en dansen, eischte de Officier van Justitie twee Weken geleden drie maanden gevangenisstraf. Hedenmorgen werd de jongeman veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar onder bijzondere voorwaarden. De commandant van de positie iJmuiden brengt ter kennis dat met ingang van 28 Aug. 1939 de houders van gele toegangskaarten voor de sluizen deze op het hoofdbureau van politie te IJmuiden opnieuw moeten laten afstem pelen, en dat na 31 Aug. 1939 de kaarten met uitsluitend roode stempels niet meer geldig zijn. De Landdag Is uitgesteld Het Comité van Actie voor de Nieuwe Gemeenschap, afdeeling Bennebroek, deelt mede, dat de Katholieke Landdag, die Zondag zou worden gehouden, wegens onvooziene omstandigheden is uitgesteld tot Zondag 3 Sept. Jubileum. Zooals wij reeds eerder bericht ten, zal de heer J. Kramer, voorman aan den reinigingsdienst, op Vrijdag 1 September den dag herdenken dat hij voor 25 jaar in dienst kwam van dit bedrijf. Des morgens om half 10 zal de jubilaris door gemeentebestuur, directie en personeel van openbare werken gehuldigd worden. Des mid dags van 4—6 uur is er receptie ten zijnen huize, Berkenlaan 6. Demonstratie E.H.B.O. uitgesteld. De groote demonstratie die de Eerste Hulpbrigade Maandagavond op de Vrijheidsdreef zou houderr in „Eerste hulp bij Ongelukken" is tot lateren datum uitgesteld. Geen Oranjefeesten. Ingevolge de tijds omstandigheden heeft de „Commissie Konin ginnedag" besloten de feestelijkheden op Ko ninginnedag niet te doen doorgaan. Knaapje aangereden. Maandagmiddag wil de het 5-jarig zoontje van de fam. Z. achter een in de Raadhuisstraat geparkeerde auto om. de Raadhuisstraat oversteken. Terzelfder tijd naderde een luxe auto vanuit de richting Haar lem, gelukkigg In een matige vaart. Het knaap je, dat onmogelijk door den chauffeur kon op gemerkt worden, werd door het rechter spat bord gegrepen en tegen den grond gesmakt, waar het bleef liggen met verwondingen aan het hoofd en beenen. De auto stond direct stil, zoodat erger werd voorkomen. Het knaapje werd binnengedragen in de garage der firma v. Lent, waar'Dr. Tombroek de eerste hulp verleende, waarna het kind naar de woning van zijn ouders werd gebracht. Badhuis In het Badhuis aan de Postlaan v'srden in de week van 21 tot en met 26 Aug. 379 douchebaden en 14 kuipbaden genomen. Aan 26 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 76 volwassenen gebruik gemaakt. Tentoonstelling Reddingsbrigade. Ter gele genheid van het 20-jarig bestaan der Heem- steedsche Redc'ingbrigade is Maandagavond in Cie etalage der firma C. L. J. v. Lent, Raad huisstraat alhier een tentoonstelling geopend van materiaal in den meest uitgebreiden zin, nooöig bij het redden van drenkelingen, ijs- ongevallen, strancJreddingsmateriaal, zooals rea- dingbooten in miniatuur, verbandmateriaal, zuurstofapparaat, ijsladders, reddingshaken, en alles wat er noodig is voor de hulp bij ongeluk ken. Dit materiaal is deel eigendom van de Heemsteeflsche brigade, deels ook afgestaan door afdeelingen uit den omtrek. Het geheel is het bezichtigen overwaard en zal zeker de aandacht trekken. Opbrengst collecte. De collecte Zondag in de parochiekerk van den H. Bavo te Heem stede gehouden ten bate der St. Marthaver- eeniging tot bescherming van meisjes, heeft opgebracht f 381.60, terwijl de speldjesverkoop ten bate van het Stationswerk dezer vereeni- ging, aan de uitgang der kerk aan het Valken burgerplein heeft opgebracht f 49.79. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer H. W. Falke, hoofd der R.K. school te Hout- rakpolder, behaalde dezer dagen de acte voor Engelsch L. O. Zilveren professiefeest. Zaterdag 2 Sep' tember as. hoopt de eerw. zuster M. Linda de wereld Johanna Maria van Lierop) van üe orde der Franciscanessen te Heythuyzen, in St. Joseph-Gesticht te Nederweert (L.) haar zl'~ veren professiefeest te vieren. Attentie Wij deelen mede, dat dr. C. van Fraassen, arts, alhier, wegens mobilisat gisteren onder de wapenen is geroepen. zijn practijkwaarnemers treden op dr. C. A. Gerke en dr. C. J. Tichelaar. Men wordt ve zocht hiervan goede nota te nemen. edenk in uren van beproeving ®n smart, dat ied're mensch wel i®** te boeten heeft en het leed *a' lichter te dragen worden. Op Zaterdag 2 Sept. zal de Vrije Haarlemsche Schildersschool heropend worden. Behalve het tot nu toe gegeven onderwijs in het teekenen en schilderen van stillevens, bloemen, gipsmodellen, zoowel als het beoefenen der grafische kunsten (steen, kopergravure, houtsnede, houtgravure en lithografie) zal er gelegenheid zijn (zelfstandig of onder leiding) tot het teekenen en schilderen van het menschelijk lichaam, gekleed en onge kleed, naar levend model. De leiding der school berust uitsluitend bij den kunstschilder en graficus Jan Visser, die tevens de lessen zal geven. De voorzitter van de Gewestelijke Schietcom- missie, tevens commandant van de Vrijwillige Burgerwacht Haarlem, deelt ons mede, dat dc gewestelijke schietwedstrijden in de provincie Noord-Holland, welke op 2 en 3 September a.s. zouden worden gehouden, tot nader order zijn uitgesteld. Ook de gewone schiet- en ander* oefeningen der Vrijwillige Burgerwacht worden tot nader order stopgezet. Men deelt ons mede, dat tengevolge van de buitengewone omstandigheden de officieele ope ning van de Beatrixschool aan de Gilles Schoolmeesterlaan niet kan doorgaan. Gebouw St. Bavo; „De Landbouw", 8 uur; St. Caecilia, 8 uur; Best. Herw. Levenskracht, 8 uur;. Afdracht Graf. Bond, 8 uur. Rembrandt: Dr. Fokkema-revue (alle leeft.), 2.30, 7 en 915 uur. Cinema: „Drie vrouwen en Verdi", „De tante van Charley" (boven 14 jaar), 2 en 8.15 uur. Luxor: „Mondscheinsonate" (alle leeftijden), 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Gestolen levens" (boven 18 jaar), 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: „Dik Trom" (alle leeftijden), 2.30, 415, 7.15—11.30 uur. Op de andere foto ziet men de „wacht" met de bekende luchtbeschermings-„helmen." Het aardige is, dat deze schuilloopgraven ge heel aan de desbetreffende voorschriften vol doen en dus ook werkelijk als loopgraaf ge bruikt kunnen worden! Het is een bijzonder resultaat van de mede- deelingen, die zij op school van luchtbescher ming en wat dies meer zij, hebben gehoord. Zooals gebruikelijk, vroegen wij ook heden morgen aan den Werkloosheidsdienst hoe groot het aantal werkloozen in de afgeloopen week Was. De staat wordt Vrijdags opgemaakt en daar toen juist de voormobilisatie geproclameerd werd, zeggen de cijfers dus zeer weinig. Er stonden op dien dag 4431 werkloozen in geschreven. De mobilisatie heeft de statistiek intusschen grondig ontwricht; het eigenaardige is echter, dat eerst over 14 dagen is vast te stellen hoe veel werkloozen in dienst zijn gegaan. Zij heb ben weliswaar den plicht om op te geven, dat zij niet meer werkzoekend zijn, maar men be grijpt. dat de huidige situatie volkomen abnor maal is, zoodat bijna niemand bij de Arbeids beurs geweest is. Intusschen neemt de werkloosheid schrik barend toe. Uit alle vakken stroomen de menschen, die ingeschreven wenschen te worden toe en het ziet er naar uit, dat er voorloopig nog geen eind aan komt. De bouwbedrijvigheid is zoo goed als ge heel verlamd, het expeditiebedrijf is ver lamd, chauffeurs zijn ontslagen etc. etc. Men kan er dan ook op rekenen, dat we in Haarlem met groote snelheid weer naar de 5000 werkloozen loopen. Bij een beoor deeling van dit cijfer moet dan echter niet vergeten worden, dat degenen, die in dienst zijn, nog niet zijn afgeschreven. De werkloosheid biedt hetzelfde beeld als in 1914. Ook toen nam zij ontstellend toe, maar in 1915 en 1916 kwam er weer verbetering. Laten we hopen, dat deze abnormale toestanden spoedig geëindigd zullen zijn. Reeds gisteren konden wij melden, dat er een aanvang was gemaakt met het olaatsen van de sirenes die de bevolking op luchtgevaar attent zullen moeten maken. Deze sirenes 29 in getal zijn thans ge plaatst en zullen een dezer dagen „proefloeien". Men behoeft zich dus over het geloei niet onge rust te maken. De proef zal overdag geschieden. Naar wij vernemen zullen in verband met de mobilisatie-omstandigheden ook de Hildebrand feesten niet kunnen plaats hebben op 16 Sept. a.s. Officieus is er sprake van dat de feesten uitgesteld zullen worden. Nadere besprekingen zullen alsnog moeten volgen. De Hildebrand- prijsvraag van de Nieuwe Haarlemsche Courant zal echter voortgang vinden. Noodzakelijke wijzigingen voorbehouden Programma 5: 8.007.00 Diversen; 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert (feestprogram ma) 1. Wilhelmus, Concertgebouwrokest; 2. Hollands vlag je bent mijn glorie, Henk Viskil; 3. Defileermarsch, Kon. Ned. Marine Kapel; 4. Feestpolka, Albert Brau, saxophoon; 5. Wals- potpourri, draaiorgel; 6. Leve het regiment gre nadiers, groot orkest; 7. Hollandsche potpour ri, Kovacs Lajos; 8. Lippe Detmold, Carl Woit- schach; 9. Zilvervloot, Apollo; 10. Heil Europa, Harmonieorkest; 11. Wilt heden nu treden, Concertgebouworkest; 12. O schitterende kleu ren, Henk Viskil; 13 Geuzenvendel, Apollo; 14. Onze 'Nederlandsche Volksliederen, Hélène Ludolph; 15. Wien Neerlands Bloed, Harmon- nieorkest; 8.0012.00 Diversen. Naar we vernemen ligt het in het voornemen van het bestuur der Heemsteedsche Reddings brigade, in verband met het twintig-jarig be staan, openbare filmavonden te organiseeren bij den heer J. Taverne, Binnenweg 104 te Heem stede en wel op Donderdag 31 Augustus en Za terdag 2 September aanvangend des avonds 9 uur. Actueele en leerzame films, het werken der Heemsteedsche Brigade betreffende, zullen wor den vertoond. De reeds aangekondigde voordrachtavond op Woensdag 30 Augustus zal wegens de tijdsom standigheden niet doorgaan. Naar men ons mededeelt beginnen de scholen van het Gewoon Lager Onderwijs tegen 1 Sep tember en de U.L.O. school en de fröbelscholen Maandag 4 September. In verband met de omstandigheid dat een groot aantal openbare lagere scholen in gereed heid is gebracht voor het tijdelijk legeren van troepen, staat het onderwijs op vele scholen tijdelijk stil. Ook de beide opleidingsscholen t.w. Flora- school. Wilhelmjnastraat 43a en Prins Hen- drikschool. Prins Hendrikstraat 1, alsmede de Van verschillende zijden zijn bereidverklarin gen ingekomen tot vrijwillige dienst- en hulp verleening ter vervulling van de plaatsen, welke openvallen tengevolge van de oproeping van personen in militairen dienst. In verband hiermede wordt ter algemeene kennis gebracht, dat als administratieve in stantie, die, onder mijn leiding, belast is met het verleenen van bemiddeling tot het plaatsen van vorenbedoelde vrijwillige krachten is aan gewezen de heer M. W. Hellemons, Directeur van de Arbeidsbeurs, wonende te Driehuis, Da Costalaan 6 en kantoor houdende te IJmuiden (Oost), Heidestraat 40. De R. K. Bond van Kapperspatroons „St. Franciscus van Assisië", afd. Haarlem, heeft met het oog op eventueeie noodgevallen van dienstplichtigen een inlichtingenbureau gesticht ten behoeve van haar leden. Adres: M. J. H. Snoeks, Ged. Oude Gracht 111, Haarlem. Gisterenmorgen om tien minuten over half tien speelde de zesjarige C. V. met zijn vijf jarig broertje op de traD in de walmuur van 't Als een mensch nog maar een mensch-je is, doet hij graag dingen, die hij grooteren heeft zien doen. Hij speelt treinconducteurtje, hij rookt de „sigaren" van de lisdoddeplanten, hij speelt soldaatje en hij laat zijn fantasie daarbij den vrijen loop. Dat is wel het groote kenmerk van het kin derspel, de fantasie, die schier grenzenloos is, zoowel bij het doen als het uitdenken van ver schillende spelletjes. In hoeverre het spel van de kinderen uit het Westelijk gedeelte van onze stad een pro duct is geweest van hun fantasie, moeten wij buiten beschouwing laten. Het is overigens wel een bewijs voor 't feit, dat de sfeer, waarin wij in deze dagen leven, zijn stempel drukt op alles, zelfs.... op het spel der jeugd. De schooljongens in West hebben hun spel tot aan de grens der werkelijkheid gebracht. Zij speelden n.lschuilloopgraafje. Het resultaat van hun spel, dat bij de van 't Hoffstraat gespeeld werd, ziet men op de fo to's. Voor de schuilloopgraaf gebruikten zij papieren cementzakkeir gevuld met zand. STAD Spaarne voor perceel 43. Plotseling gaf 't jong ste knaapje zijn broertje een duw, tengevolge waarvan deze in het water viel. Een 21-jarige voorbijganger, de heer M. Baas uit de Slachthuissstraat, die een goed zwemmer is, sprong geheel gekleed te water en redde het kind, dat zich op een meter van den wal in zin kenden toestand bevond. Het knaapje, dat oogenschijnlijk geen letsel had bekomen, werd loopend naar huis gebracht. Leden van de reddingsbrigade waren aan wezig. opleidingsklassen van de Fuhrhopschool aan de Overtonstraat 42 en de Openluchtschool kun nen in verband hiermede morgen niet worden geopend. Het onderwijs aan de niet met militairen be zette scholen gaat gewoon door. Een regeling, welke het mogelijk maakt het onderwijs zoo volledig door te laten gaan is na genoeg gereed. Bekendmaking hiervan zal aan de scholen worden aangeplakt en in de dagbla den worden geplaatst. Toen vanmorgen de stationsklok zes uur aan wees, en reeds vele militairen gepakt en gezakt naar de treinen snelden, zijn wij op het perron eens een kijkje gaan nemen. Een enorme rij soldaten stond op de beide per rons gereed om zich met den eerstkomenden trein te laten vervoeren. Al 't rijdend materieel, dat de Nederlandsche Spoorwegen ter beschikking hadden, stond op de baan, zoodat in de Centrale Werkplaatsen ,aan de Amsterdamschevaart alleen maar een tiental rijtuigen gestald stond, welke absoluut onbruikbaar waren. Slechts een enkelen burger konden wij op de stations aantreffen, daar het voor 'n ieder, die geen dringende reden kon op geven, streng verboden was naar het perron te gaan. En zelfs hier was militaire politie aan wezig om iederen onbevoegde den uitgang te wijzen. Op het stationsplein was de burgerdrukte er des te grooter door. Hartelijk was het afscheid van den militair, en al zagen wij wel eens een traan glinsteren in de oogen van de achtergebleven moeder de vrouw of het meisje, het afscheid was er des te intiemer door. Gelaten en dapper heeft de Ne derlandsche vrouw afscheid genomen van den vgrtrekkenden man. De Sociaal-Democratische raadsfractie heeft besloten, naast en behalve den heer M. A. Rei nalda, den heer D. J. A. Westerveld candidaat te stellen voor de vervulling van een wethou dersambt in deze gemeente. De heer Westerveld werd in 1876 te Haarlem geboren. In 1904 ging hij als leeraar Duitsch M. O. naar Indië, waar hij bleef tot 1924. Ver volgens was de heer Westerveld leeraar aan het Gymnasium te Delft en aan de M.T.S. te Haarlem. Juni 1931 nam hij zitting in den Haarlem- schen gemeenteraad. In het sociaal-democra tische organisatieleven vervulde hij verschillen de functies. Op de Spanjaardslaan, waar de opgeëischte paarden gekeurd en in ontvangst werden ge nomen, heerschte een vroolijke drukte. Hoewel d% nieuwsgierige Haarlemmer op een behoorlij ken afstand werd gehouden kon men toch ge nieten van de prachtige soorten, welke te be wonderen vielen, en van de leuke tafreeltjes, welke zich bij deze requisitie afspeelden. Schitterende rij-paarden werden voorgereden en door 'n dierenarts gekeurd. Uit de omgeving brachten de boeren nog wel wat loodzware knol len aan. Deze echter werden voor het grootste deel teruggestuurd naar het land. Buitengewoon aardig was het „even laten draven" van enkele paarden. Onder hevig ge schreeuw van militaire aanvuur-meesters, en aan den halster gehouden door zijn .meester „hob belde" het paard wat heen en weer, met het gevolg soms, dat het met leidsman en al in het struikgewas verdween. Het in beslag nemen van de diverse opge- eischte wagens bracht geen moeilijkheden met zich mee. Alles verliep zeer rustig en geregeld. En iederen Haarlemmer, die ook de mobilisatie van 1914 heeft meegemaakt is zeker opgevallen, dat het nu veel geleidelijker en veel ordelijker ging, dan in de eerste mobilisatiedagen vijf en twintig jaar geleden. De Haarlemsche politie verzoekt ons nog maals de aandacht te vestigen op het vandaag in werking getreden hamster verbod. Reeds onmiddellijk na de in werkingtreding is men begonnen met het uitoefenen van con trole. Op degenen, die van verschillende personen weten, dat zij gehamsterd hebben, rust de plicht de afdeeling recherche van de politie, Smedestraat, hiervan in kennis te stellen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2