Koninklijke onderscheidingen
G
r
WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1939
Jhr. Mr. F. Beelaerts van Blokland
Vice-president Raad
van State
Commissarissen der
Koningin
Priesters
Religieuzen
Katholiek Sociaal leven
Kunstenaars
Mgr. dr. H. M. Mekkelholt, apostolisch
prefect van Benkoelen en pastoor te
Palembang
LANDBOUWMONOPOLIE-
besluiten
Onthef fingsbepal'Hg
(Vervolg.)
tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau:
S. Brandenburg, directeur der N.V. Tilburgsche
Waterleiding Maatschappij, te Tilburg; mevr.
de wed- E. HartogsHijman, presidente van
de Vereeniging „Kinderbewaarplaats" te Arn
hem; J. J. Baeker Dirks, tandarts, te Rotter
dam; dr. P. W. C. M. Busch, arts, te Amsterdam;
B. H. J. Schouten, apotheker, te Alkmaar; F-
van Wering, arts, te Groningen; V. Nolet, arts,
te Oldenzaal; J. M. R. F. Beckers, te Venlo.
hoofd van den Vleeschkeuringsdienst kring
Venlo; mejuffrouw S. Büvig, adjunct-directrice
van de Kweekschool vt>or Vroedvrouwen, te Am
sterdam; L. Ph. Wöhrmann, oudste directeur
der N.V. Boekbinderij voorheen fa. C. H. F.
Wöhrmann en Zonen, te Zutphen; G. P. J.
Bannenberg, te 's-Hertogenbosch, secretaris van
de Interdiocesane Jeugdcommissie; J. W. Wil-
lemsen, wonende te Haarlem, voorzitter van
het Amsterdamsch Centraal Comité voor Jon
gere Werkloozen te Amsterdam; H. C. Nijkamp,
te Enschede, lid van het bestuur van het R.K.
Werkliedenverbond in Nederland; J. Schipper,
te Utrecht, secretaris van het Christelijk Natio
naal Vakverbond in Nederland;
is bevorderd; tot grootofficier in de Orde van
Oranje-Nassau: dr. W. Th. de Vogel, gepen-
sionneerd Nederlandsch-Indisch hoofdambte
naar, vertegenwoordiger van Ned.-Indië in het
Comité permanent de l'office international
d'Hygiène publique", te Hilversum;
is benoemd: tot commandeur in de Orde van
Oranje-Nassau, met de zwaarden: Zijne Hoog
heid Pangeran Adipati Ario Mangoenagoro VII.
adjudant in buitengewonen dienst van H. M-
de Koningin, hoofd van het Mangkoenagorosche
Huis en Zelfbestuurder van het Mangkoenago
rosche Rijk, kolonel-commandant van het
Mangkoenagorosche Legioen;
zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den
Nederiandschen Leeuw: B. Roep, lid van het
College van Gedelegeerden uit den volksraad;
H. E. Th. Arriëns. lid van de Algemeene Reken
kamer in Nederlandsch-Indië; mr. W. F. C. J.
Baukema, president van den Raad van Justitie
te Semarang: R. K. A. Bertsch, Gouverneur
van Midden-Java; K. J. A. Orie, Gouverneur
van Soerakarta; A. I. Spits, Gouverneur van
Sumatra; C. H. ter Laag, resident van Celebes
en Onderhoorigheden met buitenlandsch verlol;
P. J. Goedhart, resident van Riouw en Onder
hoorigheden; M. van Rhijn, resident van Ma-
nado; A- Oranje, resident van Palembang; dr.
P. J. A. Idenburg, directeur van Onderwijs en
Feredienst in Nederlandsch-Indië; prof. mr. J
M. J. Schepper, hoogleeraar aan de Rechts-
hoogeschool te Batavia; prof. dr. B- J. van der
Plaats, hoogleeraar aan de Geneeskundige Hoo-
geschool te Batavia: prof. dr. H. R. Woltjei,
hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te
Bandoeng; H. J. van Mook, directeur van Eco
nomische Zaken in Nederlandsch-Indië; dr. J.
H- Becking, hoofdinspecteur, hoofd van den
Dienst van het Boschwezen in Nederlandsch-
Indië; ir. Ch. F. van Haeften, directeur van
Verkeer en Waterstaat in Nederlandsch-Indië;
ir. J. L. Moens, hoofdingenieur, voorzitter van
de Vorstenlandsche Waterschapsraden; G- A.
Ilgen, generaal-majoor der infanterie van het
Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger, com
mandant der Ilde divisie; H. ter Poorten, ge
neraal-majoor. hoofd van den Generalen Stat
van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger;
mr. P. n. van der Stok, gewezen raadsheer in
het Hooggerechtshof van Nederlandsch-Indië;
C. H. de Goeje, gewezen hoofdinspecteur, hoofd
van den dienst van scheepvaart in Neder
landsch-Indië; J. M. de Booy, directeur van
de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot
Exploitatie van Petroleumbronnen in Neder
landsch-Indië; mr. D. A- Delprat, lid van den
raad van bestuur van de N.V. Koninklijke Ne-
derlandsch-ïndische Luchtvaart Maatschappij
W. Ruys Bzn., directeur der N.V. „Rotterdam-
sche Lloyd" te Rotterdam; W. Labohm, direc
teur van de N.V. Koloniale Bank, te Bloemen-
daal; H. F. Hillema, particulier, te Bloemen -
daal:
zijn bevorderd: tot officier in de Orde van
Oranje-Nassau: J. H. Eeuwens, referendaris bij
het Departement van Koloniën; ir. W. L. Uter-
mark, algemeen conservator der Afdeeling Han
delsmuseum van het Koloniaal Instituut te
Amsterdam;
zijn benoemd: tot officier in de Orde van
Oranje-Nassau, met de zwaarden: M. E. A- van
Goor, kolonel-titulair der infanterie van het
Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger, wd.
hoofdambtenaar ter beschikking van den leger
commandant; A. Goudswaard, dirigeerend apo
theker 1ste klasse van het Koninklijk Neder
landsch-Indisch leger, directeur van het Mate
rieel van den Militairen Geneeskundigen dienst;
A. M. Sierevelt, luitenant-kolonel der infanterie
van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger,
gewestelijk militair .commandant der Molukken;
J. A. Verkuyl, luitenant-kolonel der infanterie
van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger;
ir G. C- D. de Boer, majoor der artillerie van
het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger; F.
Ruinen, gepensionneerd majoor-titulair der in
fanterie van het Koninklijk Nederlandsch-In
disch leger, officier-adjudant, tevens admini
strateur, bij het Koninklijk Koloniaal Militair
Invalidenhuis op Bronbeek;
tot officier in de orde van Oranje-Nassau:
C. Th. de Booy, secretaris van den Volksraad;
E. A. Zeilinga, secretaris van het Gouvernement
van Nederlandsch-Indië; mr. H. Bekkering, of
ficier van justitie bij den Raad van Justitie te
Soerabaja, met buitenlandsch verlof; H. J- Top,
chef van de Arbeidsinspectie in Nederlandsch-
Indië; W. H Haasse, inspecteur van Financiën
in algemeenen dienst in Nederlandsch-Indië:
B. Krijger, hoofd van het Bezoldigingsbureau
in Nederlandsch-Indië; J. T. W. Gmelig (zich
noemende en schrijvende Meijling), inspecteur
in algemeenen dienst bij den Dienst der In- en
Uitvoerrechten en Accijnzen in Nederlandsch-
Indië; H. J. Sonneveldt, resident van Kedoe;
W. A- van der Capellen, resident van Cheribon;
G. Schwencke, assistent-resident 1ste klasse van
Bandoeng; A, S. L. Spoor, assistent-resident
lste klasse, leider van het Bureau voor de con
versie van Landbouwconcessies in erfpachts-
perceelen te Medan; mr. R. A. A. C. Roovers,
secretaris van de stadsgemeente Batavia; dr
H. J. Levelt, adviseur voor de Decentralisatie
in Nederlandsch-Indië; mgr. dr. H. M. Mekkel-
holt, apostolisch prefect van Benkoelen en pas
toor te Palembang; H. J. Croonen, R.-K. gees
telijke van den 3den rang te Kakaskasen (Ma-
nado); ds. B. Keers, predikant bij de Protes-
tantsche gemeente te Bandoeng, vice-voorzitter
van het bestuur over de Protestantsche Kerk in
Nederlandsch-Indië; dr. K. P. C. A. Gramberg,
zendeling-arts van de Doopsgezinde Zendings-
vereeniging te Tajoe (Midden-Java)dr. R. J,
F. van Zeben, directeur van de Nederlandsch-
Indische Artsenschool te Soerabaja en van de
School tot opleiding van Indische tandartsen,
aldaar; G. S- Sanders adviseur voor het In-
landsch onderwijs in Nederlandsch-Indië; K. E.
Ehmcke, directeur van de Landsdrukkerij te Ba
tavia; ir. Raden Mas Pandji Soerachman Tjo-
kroadisoerio, hoofd van de onderafdeeling Con-
sultatiebureaux en Kleinindustrie van de af
deeling Nijverheid van het Departement van.
Economische Zaken in Nederlandsch-Indië; dr.
ir. J. Th. White, hoofd van het Bodemkundig
0nmnumiinitniin"HiiiiiiiiiiiiimiiimiiimiiiimmiiinHi""nii»
od beproeft bet rwacsst dies Hi]
bet meest bemint
Instituut van het Departement van Economi
sche Zaken in Nederlandsch-Indië; J. Th. Krol,
algemeen procuratiehouder bij de firma JOhn
Peet Co., te Batavia; dr. H. Kolkman, voor
zitter van de Algemeene Vereeniging van Rub
berplanters ter Oostkust van Sumatra; dr. P.
Honig, directeur van het Proefstation voor de
Java-Suikerindustrie te pasoeroean; B. N. Oud-
raad. hoofdvertegenwoordiger van de Bataaf-
sche Petroleum Maatschappij, Handelszaken, te
Soerabaja, met buitenlandsch verlof; J. P. Adèr,
hoofd van verkeers- en handelszaken bij den
dienst der Staatsspoorwegen in Nederlandsch-
Indië; W. R. van Nauta Lemke, gewezen afdee-
lingshoofd bij den dienst der Posterijen. Tele
grafie en Telefonie in Nederlandsch-Indië; ir.
D. Willebrand, hoofd van de afdeeling Spoor-
wegtoezicht van het Departement van Verkeer
en Waterstaat in Nederlandsch-Indië; ir. K. K.
J. L. Steinmetz, directeur van de haven van
Soerabaja; Th. J. M. Madlener, legeraalmoeze
nier der Ilde divisie van het Koninklijk Neder
landsch-Indisch leger; dr. W. M. Duijker, leger-
predikant te Malang; W. J. Leyds Jzn-, secre
taris van het Departement der Marine; ir. L.
G. Laugguth Steurwald, superintendant der
Mangkoenegarosche ondernemingen te Soera
karta; D. P. Rempt, plaatsvervangend directeur
der Nil lm ij te Batavia, penningmeester der In
dische Maatschappij voor Werkverschaffing; mr.
C. Süthoff, voorzitter van het Hbf van Justitie
in Curasao; J. H- Sprockel, voorzitter van de
Staten van Curasao; W. Gauw, havenmeester-
van Curasao; P. Th. J. Hendriks, pastoor op
Aruba; ir. W. J. G. de Baas, hoofdingenieur
bij het technisch bureau van het Departement
van Koloniën; E. C- Zimmerman, handels
waarnemer van Nederlandsch-Indië voor de
Vereenigde Staten van Amerika, te New York;
A. F. Ruimschotel, tijdelijk waarnemend hoofd
van het Verkoopkantoor van 's Lands Mijnbouw-
producten te Batavia, thans werkzaam te 's-Gra-
venhage; S, A. Reitsma, gewezen hoofdambte
naar van den Dienst der Staatsspoorwegen in
Nederlandsch-Indië, te Utrecht; W. A. Alle-
mand. gewezen bedrijfsleider van de Neder-
landsch-Indische Waterkracht Exploitatie Mij.;
ir. J. M- Goslings, directeur van de N.V. Ne-
öerlandsch-Indische Gas-Maatschappij, te Rot
terdam; P. A. Waller, voorzitter van de Vereeni
ging van Kinabast-Producenten, te .Amsterdam:
tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, met
de zwaarden: H. Hanssen, kapitein der artillerie
van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger;
dr. J. Visser, officier van gezondheid der 2de
klasse van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch
leger; W. J. van Gulik, kapitein van den gene
ralen staf, van het Koninklijk Nederlandsch-
Indisch leger, met buitenlandsch verlof; T. E.
J. de Bie, kapitein der intendance van het Ko
ninklijk Nederlandscb-Indisch leger, adjudant,
tevens fd. intendant van het Huis van den Gou
verneur-Generaal
tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau:
J. C. Grevers, inspecteur van het tucht-, op-
voedings-, reclasseerings- en armwezen in Ne
derlandsch-Indië; mejuffrouw mr. W. C. Kobus,
griffier van den Raad van Justitie te Semarang;
L. R. M. Mustamu, kantoorhoofd bij het De
partement van Justitie in Nederlandsch-Inc'ië;
T. Beemer, griffier lste klasse bij den Land
raad te Meester-Cornells; J. Looyenga, referen
daris bij de Generale Thesaurie van het De
partement van Financiën in Nederlandsch-
Indië; H. W. Reinking, controleur bij den Dienst
der Landelijke Inkomsten, hoofd eener Land-
rente-afdeeling in Nederlandsch-Indië; J. W.
de Jonge, controleur bij den Dienst der in- en
uitvoerrechten en accijnzen in Nederlandsch-
Inoië; N. W. Bastiaans, gewezen beheerder lste
klasle bij den Dienst der Opium- en Zoutregie
in Nederlandsch-Indië; mr. A. A. Dammers in
specteur van Financiën in Nederlandsch-Indië;
L. M. R. Ie Bruyn, commissaris van politie lste
klasse in Nederlandsch-Indië; J. P. K. van
Eechoud, commissaris van politie 2de klasse in
Nederlandsch-Indiëmr. J. Gerritsen, contro
leur B.B. lste klasse, belast met bestuur over de
afdeeling Serdang (Oostkust van Sumatra)M.
Passer, lid van den gemeenteraad van Padang
en lid van den Minangkabauraad; H. J. de
Groot, assistent-resident van Poerwakarta; C.
Vermeulen (broeder Felix). R.K. ordebroeder
van de congregatie der Broeders .van den H.
Aloysius in Nederlandsch-Indië; mej. P. P. van
den Broek (zuster Nothburga), R.K. ordezuster
van dé congregatie van de liefdezusters van den
H. parolus Borromeus, verpleegster bij het St.
Carolus-ziekenhuis te Batavia; K. R. Rittich,
beheerder van de Leprozerie Hoeta Salem (Ta-
panoeli); J. Wetstein, voorzitter van de confe
rentie van zendelingen der Utrechtsche Zen-
dings Vereeniging te Manokwari; mevrouw E.
J. BoonstraQuërngester, particuliere te Ban
doeng; H. P. V. Plantema, gewezen schoolhoofd
bij het openbaar Westersch lager onderwijs,
thans hoofd der ongesubsidieerde Ardjoeno-
school te Bandoeng; C. J. Bottemanne, leider
van de onderafdeeling Zeevisscherij bij het De
partement van Economische Zaken in Neder
landsch-Indië; ir. H. Vdnk, landbouwconsulent,
tijdelijk waarnemend inspecteur van den land
bouw voor het gewest Sumatra^, met buiten
landsch verlof; fr. J. van der Ploeg, landbouw
consulent, toegevoegd aan het hoofd van den
Dienst van den Landbouw 1X1 Nederlandsch-
Indië; ir. P. C. J. Meys, opperhoutvester bij den
Dienst van het Boschwezen te Palembang; F. L.
Mente, boscharchitect lste klasse bij dén Dienst
van het Boschwezen in Nederlandsch-Indië.
E. Cats, lid der firma Dunlop en Koiff
tc SoerabajaN. de Ligt, administra
teur der koffie-onderneming „Malangsari
(Banjoewangi)ir. A. F. Wehlburg, ingenieur
bij 's Lands Waterstaat te Bandoeng; P. R. F.
de Rochemont, gewezen bouwkundige bij den
Dienst der Staatsspoorwegen te Soerabaja; A.
S. J. Brouwer, hoofdkantoorhoofd lste klasse
bij den dienst der Posterijen, Telegrafie en Te
lefonie, te Soerabaja; G. E. A. C. Schreuders,
niet gegradueerd inspecteur bij den dienst dei-
Staatsspoorwegen, te Batavia; J. Idema, hoold
administrateur, burgerlijk ambtenaar bij den
magazijndienst der artillerie van het Koninklijk
Nederlandsch-Indisch Leger; M. van Burken,
gezaghebber bij de Gouvernements Marine in
Nederlandsch-Indië; H. F. Chateau, gewezen
commies met den persoonlijken titel van hoofd
commies, chef de bureau bij het Departement
van Onderwijs in Suriname; mejuffrouw A. M.
Klijn (Soeur Gonzales), hoofd van de hoeden-
vlechtschool der Roomsch-Katholieke gemeente
in Suriname; A. Ph. Samson, apotheker, te
Paramaribo; E. Senior, agent van de Hamburg-
Amerika Linie op Curasao; J. W. P. Peiliker,
hoofd van den Lands-Radiopost te Willemstad
(Curasao); M. Alvares Correa, voorganger van
de Nederlandsch Hervormde Israëlietische ge
meente op Curasao; L. J. van Dijk, hoofdcom
mies bij het Departement van Koloniën; F.
Hartman, technisch hoofdambtenaar bij het
Technisch Bureau van het Departement van
Koloniën; L. D. Petit, lid van het hoofdbestuur
der Koninklijke Vereeniging „Oost en West";
C. Kok, gewezen hoofdagent der Moluksche Han
delsvennootschap; A. P. F. Keiler, vertegenwoor
diger te 's Gravenhage van de N. V. Stoom
vaart Maatschappij „Nederland", te Amsterdam.
Is toegekend de eeremedaille, verbonden aan
de Orde van Oranje-Nassau:
in zilver, aan: P. C. N. van Straten, bode bij
het Dep. van Fin., gedetacheerd bij het Dep
van Alg. Zaken als bode-portier; W. J. Koeken
berg, bode bij de Eerste Kamer der Staten-
Generaal; E. Bekkers, bode aan het Dep. van
Buitenl/ Zaken;
in goud', bij bevordering, aan: M. C. Uitten-
broek, brig.-maj. Rijksveldwacht, te Hilversum:
C. de Korte, huismeester H. van Bew. te 's Gra
venhage;
in goud, aan: W. Poelstra, hoofdverpleger
huismeester bij de Rijksasyls voor psychopathen,
te Avereest; P. J. Knoop. adj.-dir. Centr. Bur.
van de Ver. van Reclasseeringsinst., te Amster
dam;
in zilver, aan: H. Ch. L. Meyer, brig. Rijks
veldwacht te Hilversum; S. Griffioen, orig.
Rijksveldwacht te Woerden; J. Tiemens, werk
meester bij den arbeid bij de strafgev. te Haar
lem;
in brons, aan: B. Alink, Rijksveldw.-brig.-tit.
te Markelo; G. Bekke, Rijksveldw.-brig.-tit., te
Weerselo; S. Hollander, Rijksveldw.-brig.-tit.,
te Tiel; J. L. van Noc-rd, Rijksveldw.-brig.-tit.,
te 's Gravenhage; A Mater, bewaarder H. van
Bewaring te Alkmaar;
in goud, aan: C. L. van den Wijngaard, adj.-
hoofdbrandm., te Amsterdam; A. P. Bomas,
ambt. van adm. bij de inspectie der burgerw., te
's Gravenhage; H. M. Beek, adj.-commies bij
den postdient, 's Gravenhage (postkantoor)
B. J. Somsen, adj.-commies bij den postdien-t
te Arnhem; J. Laban, opzichter der telegr. en
telef., te Wassenaar; W. Paling, opzichter telegr.
en telef., te Amersfoort; J. J. Zebreg-s, bureei-
ambt. Ie klasse, te 's Gravenhage (centr. werk
plaats der telegr. en telef.)
in zilver, aan: A. Labile, brig, van politie
hoofdbrandwacht, te 's Gravenhage; K. A. J.
Vonk, brig, van politie, te 's Gravenhage; P. J
van der Krogt, hoofdagent van politie-recher
cheur, te Wassenaar; D. W. Brouwer, adj. bu
reauchef bij de politie, te Amsterdam; F. J. C.
de Jongh; brandmeester, te Amsterdam; H. Vos,
bode van den burgemeester, te Amsterdam; J.
Balk, schipper bij den havendienst, te Amster
dam; J. H. Commu, brig, van pol., te Utrecht-
C. Westerveld, hoofdagent van pol., te Utrecht;
L. Gelling, oud-veldw. gem. Vlagtwedde, wo
nende te Ter Apél; mej. A. J. van Dorth, schrij
ver lste klasse in tijd. dienst, te 's Gravenhage
(Hoofdbest. der P.T.T.); A. Hollanders, klerk
bij het Hoofdbest. der P.T.T., te 's Gravenhage;
B. Havelaar, chef-magazijnbed. bij het Hoofd
best. der P.T.T., te 's Gravenhage; J. F. Andries
sen, assistent lste klasse bij den dienst der
P.T.T., te Utrecht; D. Beets, ass. lste klasse bij
den dienst der P.T.T. te Amsterdam, postkan
toor; G. van Barneveld, ass. lste klasse bij den
dienst der P.T.T., te Zutpen; F. F. Staakman,
ass. lste klasse bij den dienst der P.T.T., te
's Gravenhage, postkantoor; H. Noorddijk,
hoofdbesteller bij den postdienst, te 's Graven
hage, postkantoor; J. Th. Geurtsen, hoofdbe
steller bij den postdienst, te Amsterdam, post
kantoor; W. Ponte, hoofdbesteller bij den tele
graaf- en telefoondienst, te 's Gravenhage,
telegraafkantoor; A. J. van den Blink, conduc
teur lste klasse bij den dienst der P.T.T., ie
Utrecht, inspectie spoorwegpostdienst; A. van
der Wenden, kantoorh. bij den dienst der P.T.T.
te Oldemarkt; D. Spaarman, kantoorh. bij den
dienst der P.T.T., te De Rijp; mej. R. Scheelo,
telefoniste lste klasse, te 's Gravenhage, tele
foonkantoor; mej. M. Th. Heemskerk, telefo
niste bij den interloc. dienst, te Alphen aan
den Rijn; C. Heijblok, schrijver bij den P.T.T.-
dienst, te 's Gravenhage, postkantoor; H. On~
vlee, chef-monteur der telegrafie en telefonie,
te Arnhem; A. Lindner, chef-monteur der tele
grafie en telefonie, te Utrecht; J. C. Scheffer,
monteur der telegrafie en telefonie, te IJmuiden;
J. vin Gellecum, vakwerkman-chauffeur, te
's Gravenhage, Rijksautomobielcentrale;
in brons, aan: C. Blok, agent van pol., te
's Gravenhage; S. Kareis, agent van pol., te
's öravenhage; K. Ratelbrand, agent van pot.,
te Amsterdam; N. J. A. Bösensell, agent van
pol., te Amsterdam; A. Kars, hoofdbrandw. bij
de Utr. Vrijw. Brandweer, te Utrecht; mej. W.
Martens—Hillebrand, te Amsterdam; C. A. Wal
raven, magazijnbed. bij het Hoofdbestuur der
P.T.T., te 's Gravenhage; W. A. Begelinger,
magazijnbed. bij het Hoofdbest. der P.T.T., te
's Gravenhage; D. J. van Zomeren, bode bij he!
Hoofdbest. der P.T.T., te 's Gravenhage; J. C.
Goedman, bode bij het Hoofdbest. der P.T.T.,
te 's Gravenhage; J. Th. van Bergen, kantoor
knecht bij den dienst der P.T.T., te 's Graven
hage, postkantoor; H. Borst, kantoorknecht bil
den dienst der P.T.T., te Utrecht, post- en tele
graafkantoor; J. Postma, kantoorknecht bij
den dienst der P.T.T., te Amsterdam, postkan
toor; D. van Bekkum, kantoorknecht bij den
dienst der P.T.T., te Hilversum; W. Wijlhuisen,
Bevorderd tot commandeur in dc Orde van den
Nederiandschen Leeuw:
jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, Minister
van Staat, vice-president van den Raad van
State.
Bevorderd tot commandeur m öc Orde van
Oranje -N assau
mr. S. baron van Heemstra, Commissaris der
Koningin in de provincie Gelderland, te Arn
hem.
Benoemd tot ridder in de Orde van den Ne
deriandschen Leeuw:
mr. J. Linthorst Homan, Commissaris der
Koningin in de provincie Groningen, te Gronin
gen.
Benoemd tot grootofficier in de Orde van
Oranje-Nassau:
Mgr. Eugène van Rechem, algemeen overste
der Zusters van Liefde te Gent, hulpbisschop
van Gent, titulair-bisschop van Carpasia.
Benoemd tot officier in de Orde van Oranje-
Nassau
Mgr. dr. H. M. Mekkelholt, apostolisch prefect
van Benkoelen en pastoor te Palembang.
Benoemd tot commandeur in de Orde van
Oranje-Nassau:
dr. P. J. M. van Gils, te Roermond.
Benoemd tot officier in de Orde van Oranje-
Nassau:
prof. A. H. P. Cleophas, te Warmond, geeste
lijk adviseur van den Katholieken Nederiand
schen Boeren- en Tuindersbond;
J. C. Aalberse, kanunnik, officiaal van het
bisdom, rector van het St. Jacobs Godshuis te
Haarlem;
F. JE. H. van de Loo, kanunnik officiaal van
het aartsbisdom, te Utrecht;
Th. Buysrogge, deken en pastoor te Steenber
gen;
dr. J. J. H. Dcrckx, oud-professor te Rolduc,
wonende te Arcen (L.);
kantoorknecht bij den dienst der P.T.T., te
Arnhem; J. J. Everhard. kantoorknecht bij den
dienst der P.T.T., te Apeldoorn; G. A. Tap
kantoc-rknecht bij den dienst der P.T.T., te
'a Gravenhage postkantoor; Q. van Lun, bestel
ler bij den P.T.T.-dienst, te Vreeswijk; G. J.
Lantink, besteller bij den R.T.T.-dienst, te Goor;
A. Solleveld, besteller bij den P.T.T.-dienst, te
's Gravenhage, postkantoor; P. J. Labots, bestel
ler bij den P.T.T.-dienst, te Velp (Geld.); D
Kwast, vakwerkman der telegrafie en telefonie
te Zaandam;
in goud, aan: H. du Pon, technicus lste
klasse bij het Path.-anat. Lab. der Rijksuniver
siteit te Leiden; Chr. Sirag, technicus lste klasse
bij het Hist. Lab. der Rijksuniversiteit te Leiden'
L. C. Keereweer, koordirigent, te Amsterdam;
Jan van Veen, dirigent van het Chr. Muziek
gezelschap „Wilhelmina" te Glanerbrug;
in zilver, aan: W. K. Rommes, aman. bij de
Rijksuniversiteit te Utrecht, wonende te Zui
len; J. F. O. Clausing, concierge bij het gem.
gymn. te Apeldoorn; H. Gijsen, dir. der Muziek-
ver. „Concordia" te Vinkeveen; F. van der Laa-
ken, amanuensis bij het Rijksmuseum voor
Nat. Hist, te Leiden; A. Roelofs, organist te
Sint-Jansteen.
in goud, bij bevordering, aan: J. van de
Putte, hoofdkommies dir. belastingen, invoer
rechten en accijnzen te Amsterdam; H. van den
Ham, hoofdkommies dir. belastingen, invoer
rechten en accijnzen te Amsterdam; W. van der
Laan, hoc-fdkommies dir. belastingen, invoer
rechten en accijnzen te 's Gravenhage;
in goud, aan: L. H. Slothouwer, gewezen boek
houder ten kantore van de hypotheken, het ka
daster en scheepsbewijzen te Zwolle;
in zilver, aan: L. W. Vischer, expediteur b.i
het magazijn van het materieel van het Depar
tement van Financiën; A. Suidema, adjunct
commies dir. belastingen, invoerrechten en ac
cijnzen ter inspectie dir. belastingen te Zeist,
G. A. van Eek, voorheen commies der registra
tie en domeinen, wonende te Doesburg; J. van
Heuvel, assistent dir. belastingen, invoerrechten
en accijnzen te Amsterdam; J. Scholten, gewe
zen assistent dir. belastingen, invoerrechten en
accijnzen te Tiel; P. de Kort, assistent dir. be
lastingen, invoerrechten en accijnzen te Am
sterdam;
in goud, met de zwaarden, aan: den opzichter
van fortificatiën der eerste klasse J. M. Mante;
in goud, aan: den machinist bij het loodswe
zen in het 4de en 5de district W. Bakker; den
commies bij het Staatsbedrijf der Artillerie-
Inrichtingen P. H. Westerhuis;
in zilver, met de zwaarden, aan: de opper-
schippers bij de Kon. marine J. H. A. Goed-
knegt en H. J. Steijn; den adjudant-onderof
ficier der mariniers S. Faber; den oppertorpedo-
maker bij de Kon. marine W. N. Bouwman; der
oppervliegtuigmaker bij de Kon. marine J M.
A. Both; den majoor-monteur bij de Kon, ma
rine S. G. Kuster; de adjudanten-onderofficie"-
admihistrateurH. Schaaf, 12de regiment infan
terie; B. Tromp, 7de regiment infanterie; A
W. H. Kneifer, regiment grenadiers; J. H. Ver
heul, korps rijdende artillerie; den adjudant-
onderofficier, administrateur militair magazijn
van kleeding te Bergen op Zoom, A. J. W.
Vermeulen; den reserve-ad judant-onderoff'icier-
administrateür A. Kalkhoven, van het 7de re
giment infanterie, werkzaam bij het vrijwillig
landstormkorps Stelling van Amsterdam; de
adjudanten-onderofficier-instructeur: L. Schof-
felmeer, 20ste regiment infanterie; P. J. Postma,
2de regiment infanterie; W. G. L. Evers, 9de
regiment motorartillerie; A. C. van Rooié, 3de
regiment veldartillerie; J. van der Have, School
voor reserve-officieren der bereden artillerie
den adjudant-onderoffïcier-instructeur-waar-
nemer A. j. A. van Beurden, van het 3de lucht
vaartregiment; den adjudant-onderofficier-ma
gazijnbeheerder der artillerie H. W. Nieuwen-
liuls; den opperwachtmeester-administrateur W.
M. de Meijer, van het 3de regiment huzaren;
de sergeanten-majoor-instructeur: F. p. Peijster,
infanterieschietschool; M, de Valk, korps poli tie
troepen;
in zilver, aan: den adjunct-commies bil dc
Rijkswerf te Willemsoord I. Vermaas; den baas
der ernstvuurwerkers bij de Rijkswerf te Wil
lemsoord H. W. Dilg; den commandeur eerste
klasse der werfsjouwers bij de Rijkswerf te
Willemsoord A. Botter; den binnenloods ter
standplaats Amsterdam G. P. Baas; den bin
nenloods ter standplaats Vlissingen P. van der
Vliet; den zeeloods in het 4de en 5de district
G. Tymont; den gepensionneerden adjudant
onderofficier der genie G. Flach; den gepensi
onneerden opperwachtmeester-hoefsmid F. L.
Wante; den schrijver tweede klasse bij het De
partement van Defensie A. de Vrind; den op
zichter eerste klasse bij het Staatsbedrijf der
Artillerie-Inrichtingen H. Plugge; den bode bij
het Departement van Defensie M, Boer;
in brons, met de zwaarden, aan: den korpo
raal-stoker bij de Kon, marine J. Labeur; den
matroos der eerste klasse J. A. Leenhouts; den
kleermaker bij de Koninklijke marine J. Broere;
den remonterijder der eerste klasse bij het ar
tillerie-paarden-depot J. Jansen;
in brons, aan: den hulpbeheerder bij de ma
gazijnen van kleeding en levensmiddelen der
marine te Amsterdam H. W. B. Lewis; den ma
chinebankwerker bij de Rijkswerf te Willems
oord A. A. Gerritsen; den tweede-matroos aan
boord van het motorbetonnings- en verlichtings-
vaartuig Vliestroom te Harlingen E. de Gorter;
den lichtwachter bij de verlichting op de Wes-
terschelde te Walsoorden G. J. Broere; den op
zichter bij het Centraal Magazijn van kleeding
en uitrusting te Amsterdam A. van Swieten de
Blom; de werklieden bij de Artillerie-Inrichtin-
Th. J. M. Madlener, legeraalmoezenier der
Ilde divisie van het Koninklijk Nederlandsch-In
disch leger;
P. Th. J. Hendriks, pastoor op Aruba;
G. P. J. Bannenberg, te 's Hertogenbosch, se
cretaris van de Interdiocesane Jeugdcommissie.
Benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-
Nassau:
C. Vermeulen (broeder Felix), R. K. orde
broeder van de congregatie der Broeders van
den H. Aloysius in Nederlandsch-Indië;
mej. P. P. van den Broek (zuster Nothburga),
R. K. ordezuster van de congregatie van de lief
dezusters van den H. Carolus Borromeus, ver
pleegster bij' het St. Carolus-ziekenhuis te Ba
tavia.
Benoemd tot ridder in de Orde van den Ne
deriandschen Leeuw:
A. Th. van Rijen, lid van Gedeputeerde Sta
ten van Noord-Brabant, te Tilburg;
mejuffrouw I. Seybel, voorzitster der Vrouwe
lijke Jeugdbeweging voor Katholieke actie „De
Graal", te Vogelenzang.
Benoemd tot ridder in de Orde van den Neder
iandschen Leeuw:
Arth. van Schendel, letterkundige, te Sestri-
Levante (Italië).
Benoemd tot officier in de Orde van Oranje-
Nassau:
J. H. Jurres, kunstschilder, te Amsterdam;
A. J. Kropholler, architect, te Wassenaar.
Benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-
Nassau:
F. Bobeldijk, kunstschilder, te Amsterdam;
A. F. Coolen, letterkundige, te Deurne;
Albert W. van Dalsum, tooneelspeler, te
Schoorl;
Max L. J. Kloos, concertzanger, te Hilversum;
mevrouw M. S. E. Scharten—Antink, letter
kundige, te Florence;
Ch. H. M. Vos, beeldhouwer, te Maastricht.
gen: P. A. Rotteveel; P. Vorst; G. Leek;
in zilver, met de zwaarden, aan: de opper
wachtmeesters te paard der Kon. marechaussee
P J. den Hamer, commandant brigade Olden
zaal;
in brons, met de zwaarden, aan: den mare
chaussee te paard P. Pauw van de brigade Gla
nerbrug;
in goud, aan: H. J. van Emmerik, te Vogelen
zang, gemeente Bloemendaal, eerste haltecnef
bij de N. S.; J. van der Pijl, te Utrecht, baas lo
klasse bij de N. S.; N. J. M. van Wensen, te
Utrecht, teekenaar bij de N. S.;
in zilver, aan: G. de Keijzer, te Schevenin-
gen, gemeente 's Gravenhage, kantonnier-haveri-
meester van den Rijkswaterstaat bij de buiten
haven; L. W. Moviat, te Amsterdam, eerste
feinhuiswachter bij de N.S.; J. de Haan, Utrecht,
le seinhuiswachter bij de N.S.; W. C. Swart. te
Alkmaar, machinist bij de N. S.; A. Molman,
te Amsterdam, oud-controleur bij de N. Z. H.
T. M.; G. W. Steinmetz, te Utrecht, chef van de
perronbuffetten op het Centraalstation te
Utrecht;
in brons, aan: P. Zwaanswijk, te Haarlem
voorman bij de N. S.; A. M. Mulder, te Amers
foort, draaier bij de N. S.; P. C. B. Erkelens,
te 's Gravenhage, rijtuigschilder bij de N.V. Ge
mengd Bedrijf H. T. M.;
in goud, aan: J. H. Pasman, plaatselijk direc
teur bij de N.V. Expeditie-onderneming Van
Gend en Loos, te Den Helder; K. P. Hogendoorn,
voorzitter van de Ver. „Floralia" te Huis ter
Heide, gemeente Zeist; J. J. van Male, assistent-
bij den dienst der Rijkszuivelconsulenten, tc
Utrecht;
in zilver, aan: H. D. Scherft, filiaalhouder bi)
de firma J. P. van Vliet, te 's Gravenhage; H.
S. van der Hulst, bode bij het Departement var.
Economische Zaken te 's Gravenhage; J. S.
Ester, binder bij den Octrooiraad te 's Graven
hage; G. B. Tobias, winkelchef bij de firma
Et. Delaunoy, te Amsterdam; J. Schweiger,
vertegenwoordiger bij de N.V. Gebroeders Catz'
Handelsver., te Amsterdam; A. J. de Wit, te
Linschoten, secretaris van de Coöperatieve Ver
eeniging „De vier gemeenten", te Montfoort:
M. B. Heijl, reiziger bij de firma C. J. van den
Berkhof en Zonen, te Utrecht; J. van Dijn,
boschbaas bij de familie Kneppelhout van
Sterkenburg, te Driebergen-Rijsenburg; C. Wil
mink, administratief beambte bij de Machine
fabriek Gebr. Stork en Co. N.V., te Hehgelo (O.)
in brons, aan: P. A. Curré, tuinarbeider bij
den heer W. F. C. H. Graaf Aldenburg Ben-
tinck en Waldeck-Limpurg, te De Steeg, ge
meente Rheden; A. Willemsen, wonende te
Wester voort, jachtopziener bij de familie Fro-
wein te Arnhem; A. Mulder, boscharbeider bij
de familie Sandberg van Leuvenum, te Leuve-
num, gémeente Ermelo; R. van Egdom, tuinman
bij den heer jhr. C. A. de Pesters, te Zeist; J.
Aantjes, tuinknecht bij den heer C. F. de Roo
van Alderwerelt, te Oudenrijn; J. Reijners, wis-
sellooper bij de N.V. Expeditieonderneming Van
Gend en Loos, te Utrecht; A. Leusink, kantoor
bediende bij de Kon. Weefgoederenfabriek C
T. Stork en Co. N.V., te Hengelo (O.); J. Wee-
gink, kantoorbediende bij de Kon. Weefgoede
renfabriek C. T. Stork en Co. N.V., te Hengelo
(O.); G. Gossen, tuinman bij den heer J. C.
Homan te Coevorden;
in goud, aan: J. M. van Schalk, waarnemeno.
chef-verpleger bij den Gemeentelijken Genees
kundigen en Gezondheidsdienst, te Amsterdam;
J. Meij, voorheen werkmeester bij de N.V. Ver.
Kon. Papierfabrieken der firma Van Gelder en
Zonen, te Velsen;
in zilver, aan: D. J. Masselink, magazijnmees
ter bij de N.V. Gazelle Rijwielfabriek voorheen
Arentsen en Kölling, te Dieren, gemeente Rhe
den; J, Huiskamp, coupeur bij den heer W. A.
Eisma, te Arnhem; B. H. van Enter, filiaalchef
bij Reiman, Stok en Kersken's Vereenigde Ex
peditiebedrijven N.V., te Arnhem; C. W. A. Ha-
geman, voorheen voorman-zetter bij de N.V.
Drukkers- en Uitgeverszaak v/h van Mastrigt
en Verhoeven, te Arnhem; L. J. Wevers, voor
werker bij de N.V. Dutch Button Works W., te
Aalten; G. Staverman, weversBaS hU' fft1 firma
Ainsworth en Co., te Groenlo; L. F. Korpel,
pianostemmer bij de firma Benner en Swager-
man, te 's Gravenhage; mejuffrouw F. H. van
der PolVlasveld, huishoudster bij den heer mr.
A. Rietema, te 's Gravenhage; C. de Mos, baas
bij de N. V. Reederij A. van der Toom Jz., te
Scheveningen, gemeente 's Gravenhage; L. F.
Leuven, chef bij de N.V. Glashandel v/h L. J
de Wolf, te 's Gravenhage;
P. Kramer, meesterknecht bij de firma M.
Dekker Jzn., te Zaandam; W. C. H. Wiehe-
meijer, meesterknecht bij de Kon. Manufac-
tuurindustrie M. J. van de Waal Co., te Am
sterdam; mej. P. Lióht, huishoudster bij mevr.
H. J. M. van den Brink-van Munnen, te Am
sterdam; mej. N. M. van der Wal, verpleeg
ster, wonende te Heemstede; J. Holkamp, chef
bjj de Ver. Blikfabrieken N.V., te Krommenie:
C. Kat, voorheen baas bij de N V. Ver. Kon.
Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen,
te Velsen; D. Schermer, voorheen baas van de
expeditie-afdeeling bij de N. V. Vereenigde Ko
ninklijke Papierfabrieken der firma Van Gel
der Zonen, te Velsen; W. Battem, wonende te
IJmuiden, gemeente Velsen, hoofdmaker bij
de N. V. Vereenigde Koninklijke Papierfabrie
ken der firma Van Gelder Zonen te Velsen;
v. J. v. Koperen, magazijnchef bij de N.V. Olie-
fabrieken Noë Co., te Haarlem; G. J. de
Groot, magazijnchef bij de firma Adolf Meier
Co., te Utrecht; mej. W. van den Helm, dia
cones bij het diaconessenhuis, te Utrecht; W.
Kelderman, in dienst van Maison Schmitz, te
Utrecht; mej. J. Hettema, huishoudster bij den
heer A. Roodenburch, te Soest: H. G. Kennedij,
wonende te Driebergen-Rijsenburg, chef-zilver-
bruneur bij de N. V. Kon. Ned. Fabriek van
Gouden en Zilveren Werken, Gerritsen en van
Kempen te Zeist; J. H. Reuvekamp, sectiebaas
bij de N. V. H. ten Cate Hzn. en Co, te Almelo;
J. Diepenmaat, weversbaas bij de N. V. H. He-
deman Jr.'s Textielfabrieken te Almelo; W. J.
Drees, chef bij de N. V. Almelosche Ververij en
Chemische Wasscherij Palthe, te Almelo; J.
Leushuis, touwbaas bij de N. V. Katoenmij. v.h.
Gebrs. Scholten en Co., te Almelo; G. J. Krab
be, baas bij de Machinefabriek Gebr. Stork
Co. N. V., te Hengelo (O.)J. W. ter Horst,
chef-baas bij de Kon. Weefgoederenfabriek C.
T. Stork Co., N. V., te Hengelo (O.); P. M.
Smit, wonende te Hellendoorn, touwbaas bij de
Kon. Stoomweverij te Nijverdal N. V.: Th. A.
Wissink, spinnerijbaas; B. A. Achterbosch,
touwbaas bij H. P. Gelderman Zonen N. V.,
te Oldenzaal; A. Boswinkel, en H. W. Boswin
kel, bazen bij de N. V. Katoenfabrieken v.h.
Arntzenius Jannink Co., te Goor; H. J. Rip-
hagen, afdeelingschef bij de N. V. Bakhuis,
„Olba" Vleesch-, Conserven- en Groentefabrie-
ken, te Olst.
in brons, aan: N. van den Heuvel, knecht bij
de Confectiefabriek L. Wüst, te Culemborg; W.
Kluijtenberg, kleermaker bij den heer W. A.
Eisma, te Arnhem; M. Steemers, kleermaker
bij den heer W. A. Eisma, te Arnhem: J. B.
Roeterink, wever bij de Deventer Tapijtfabriek
Maurits Prins, te Dinxperlo: G. A. Jansen,
wonende te Eefde, gemeente Gorssel, houtzager
bij Cornegoor's Houthandel N. V. te Zutphen.
mej. W. Visscher, huisjuffrouw bij den heer
dr. J. Wittop Koning, te 's Gravenhage; H. van
den Arend, letterzetter; J. Landman, voorheen
letterzetter en C. L. H. Metz, voorheen machi-
nezetter bij de N.V. Boek- en Kunstdrukkerij
voorheen Mouton en Co., te 's Gravenhage; N.
Kwetsie, boekbinder bij de N.V. Esveha v/h
Ph. Simons <fc Co., te 's Gravenhage; mej. J.
H. Smits, dienstbode bij de familie Wolterbeek,
te 's Gravenhage; P. J. Scheen, hoofdbesteller
bij de firma Groenewold—Hortus, te Amster
dam; C. de Waal, nachtportier bij de N.V. Ex
ploitatie Maatschappij Nederland, te Amster
dam; mej. S. M. Schwab, in dienst van de
familie Balk, te Haarlem; J. W. F. Meuwveen,
letterzetter bij de N.V. Drukkerij voorheen De
Erven Loosjes, te Haarlem; L. de Graaf, blik
slager bij de Ver. Blikfatorieken N.V., te Krom-
menie; J. Groot Cz., voorheen lste kalandreur
bij de N.V. Ver. Kon. Papierfabrieken der firma
Van Gelder Zonen, te Velsen; W. A. van Leeu
wen, drager bij de N.V. Utrechtsche Begrafe-
nisvereeniging te Utrecht; G. Eshuis, knooper;
H. J. Slaghuis, sterker en G. A. ter Stege,
keurder bij de N.V. H. ten Cate Hzn. en Co.,
te Almelo; A. Dierink, wever bij de N.V. H.
Hedeman Jr.'s Textielfabrieken, te Almelo; A.
Oostendorp, wever bij de N.V. Katoenmaat
schappij voorheen Gebrs. Scholten en Co., te
Almelo; Th. J. Kuipers, smeerder en B. A.
Mönnink, spinner bij Van Heek Co., N.V.,
te Enschede; H. Hemmers, arbeider bij de N.V.
Katoenspinnerij Bamshoeve, te Enschede; w.
M. Jurgens, katoendrukker bij Gerh. Jannink
Zonen N.V., te Enschede; A. Holtkamp, wo
nende te Enschede, portier bij de Boekelosche
Stoombleekerij N.V. te Boekelo; J. H. Pot, ke
telmaker-ploegbaas en G. S. A. Metternich,
draaier bij de Machinefabriek Gebr. Stork
Co. N.V., te Hengelo (O); G. J. Kollenstaart,
wonende te Hellendoorn, arbeider bij de Ko
ninklijke Stoomweverij te Nijverdal N.V.; j.
Lage Venterink, sterker bij H. P. Gelderman
Zonen N.V., te Oldenzaal; F. A. Bruggink, pak
ker; H. J. Heek, schildersknecht; W. Jalink.
spinner; en A. Perik, wever bij de N.V. Stoom
spinnerijen en Weverjjen v/h S. J. Spanjaard,
te Borne; B. Smoes, arbeider bü Jansen fc
Tilanus N.V., te Vriezenveen; G. J. Wes, ar
beider; A. Rietveld, touwpoetser en J. Menge-
rink, wever bij de N.V. Katoenfabrieken v/h
Arntzenius Jannink Co., te Goor; J. Meijer,
kleermakersknecht bij de firma J. Jans, to
Zwolle; J. M. de Fooij, wonende te Diepenveen,
onderbaas bij de N.V. Industrieele Maatschappij
voorheen Noury van der Lande te Devr-
Is verleend:
de titulaire rang van luitenant-generaal. Ja.
den gepensionneerden kolonel der artillerie
J. M. Collette, wien sedert de titulaire rang van
generaal-majoor is verleend;
de titulaire rang van generaal-majoor, aan
den gepensionneerden kolonel der infanterie G.
Dames; aan den gepensionneerden kolonel der
artillerie J. G, .Tinbergen: aan den gepension-
neerden luitenant-kolonel der genie F. Dekker,
wien sedert de titulaire rang van kolonel is ver
leend;
de titulaire rang van kolonel, aan den eervol
ontslagen reserve-luitenant-kolonel der infan
terie P. W. van Weeren; aan den gepensionneer
den reserve-luitenant-kolonel der infanterie J.
W. Klein; aan den gepensionneerden reserve
luitenant-kolonel voor speciale diensten A. C.
de Neeve; aan den gepensionneerden luitenant
kolonel der artillerie jhr. D. Mollerus; aan den
gepensionneerden luitenant-kolonel der artille
rie J. A. G. James; aan den gepensionneerden
luitenant-kolonel der Koninklijke marechaussee
P. Piekema;
de titulaire rang van luitenant-kolonel, aan
den gepensionneerden majoor-magazijnmeester
der artillerie J. H. van Velzen; aan den majoor
T. S. Rooseboom, van den staf der artillerie;
de titulaire rang van kapitein-luitenant-ter
zee, aan den gepensionneerden luitenant-tér-
zee der eerste klasse P. van Waasdijk;
de titulaire rang van majoor, aan den gepen
sionneerden kapitein der infanterie J. G. Hare
maker; aan den gepensionneerden kapitein der
infnterie J. L. Hamel; aan den gepensionneer
den kapitein der infanterie J. E. L. Sas; aan den
gepensionneerden kapitein der infanterie C. F.
van den Benden; aan den gepensionneerden
kapitein-magazijnmeester der artillerie J. t.
Lemaire;
de titulaire rang van officier van den marine-
stoomvaartdienst der eerste klasse van de Ko
ninklijke marine-reserve, aan den officier van
den marine-stoomvaartdienst der tweede klasse
van de Koninklijke marine-reserve W. D. van
Os;
de titulaire rang van generaal-rnaJoor. aan
den gepensionneerden kolonel der infanterie
van het Koninklijk Nederlandsch-Indjsch Leger
J. C. J. Bongers en aan den gepensionneerden
kolonel-titulair der genie van het KN.IL. h.
van Tongeren;
de titulaire rang van kolonel, aan den gepen
sionneerden luitenant-kolonel der genie van het
K.N.I.L. P. L. de Gaay Fortman; aan den ge
pensionneerden dirigeerend officier van gezond
heid lste klasse van den militair geneeskundi
gen dienst van het K.N.I.L. D. H. Arenas en aan
den gepensionneerden luitenant-kolonel der in
fanterie van het K.N.I.L. S. C.
de titulaire rang van luitenant-kol aan
den gepensionneerden majoor der arti
het K.N.I.L. H. Cramwinckel; aan den gepen
sionneerden majoor-titulair der infan^tene van
het K.N.I.L. A. van Pélt en aan den gepension
neerden majoor-titulair der infanterie an het
K.N.I.L. J. Geurink.
de titulaire rang van majoor, aan o gepen
sionneerden ritmeester der cavalen an het
K.N.I.L. C. F. A. de Bruijn; _av,.
de titulaire rang van eerste-Wi. nt, aan
den gepensionneerden onderluiten' der in
fanterie van het K.N.I.L. A. Groenendijk
Bij K. B. van 29 Augustus is ®an Importeurs
en exporteurs van crisisproducten ontheffing
verleend van het bepaalde in f™kel 2 van het
crisis-landbouwinvoermonopoliebesluit 1939, resp.
het bepaalde in artikel 2 van1Q,® crisis-land-
Döuwuitvoermonopoliebesluit 1939> voor zoover
betreft invoer dan wel uitvoer van crisisproduc
ten, ten aanzien waarvan krachtens voornoemde
besluiten door den minister van Economische
Zaken niet een crisis-organisatie als monopolie
houdster is aangewezen.
Dit besluit is met ingang van 29 Augustus ia
wérking getreden.