Koninklijke onderscheidingen G r WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1939 Jhr. Mr. F. Beelaerts van Blokland Vice-president Raad van State Commissarissen der Koningin Priesters Religieuzen Katholiek Sociaal leven Kunstenaars Mgr. dr. H. M. Mekkelholt, apostolisch prefect van Benkoelen en pastoor te Palembang LANDBOUWMONOPOLIE- besluiten Onthef fingsbepal'Hg (Vervolg.) tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: S. Brandenburg, directeur der N.V. Tilburgsche Waterleiding Maatschappij, te Tilburg; mevr. de wed- E. HartogsHijman, presidente van de Vereeniging „Kinderbewaarplaats" te Arn hem; J. J. Baeker Dirks, tandarts, te Rotter dam; dr. P. W. C. M. Busch, arts, te Amsterdam; B. H. J. Schouten, apotheker, te Alkmaar; F- van Wering, arts, te Groningen; V. Nolet, arts, te Oldenzaal; J. M. R. F. Beckers, te Venlo. hoofd van den Vleeschkeuringsdienst kring Venlo; mejuffrouw S. Büvig, adjunct-directrice van de Kweekschool vt>or Vroedvrouwen, te Am sterdam; L. Ph. Wöhrmann, oudste directeur der N.V. Boekbinderij voorheen fa. C. H. F. Wöhrmann en Zonen, te Zutphen; G. P. J. Bannenberg, te 's-Hertogenbosch, secretaris van de Interdiocesane Jeugdcommissie; J. W. Wil- lemsen, wonende te Haarlem, voorzitter van het Amsterdamsch Centraal Comité voor Jon gere Werkloozen te Amsterdam; H. C. Nijkamp, te Enschede, lid van het bestuur van het R.K. Werkliedenverbond in Nederland; J. Schipper, te Utrecht, secretaris van het Christelijk Natio naal Vakverbond in Nederland; is bevorderd; tot grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau: dr. W. Th. de Vogel, gepen- sionneerd Nederlandsch-Indisch hoofdambte naar, vertegenwoordiger van Ned.-Indië in het Comité permanent de l'office international d'Hygiène publique", te Hilversum; is benoemd: tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: Zijne Hoog heid Pangeran Adipati Ario Mangoenagoro VII. adjudant in buitengewonen dienst van H. M- de Koningin, hoofd van het Mangkoenagorosche Huis en Zelfbestuurder van het Mangkoenago rosche Rijk, kolonel-commandant van het Mangkoenagorosche Legioen; zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederiandschen Leeuw: B. Roep, lid van het College van Gedelegeerden uit den volksraad; H. E. Th. Arriëns. lid van de Algemeene Reken kamer in Nederlandsch-Indië; mr. W. F. C. J. Baukema, president van den Raad van Justitie te Semarang: R. K. A. Bertsch, Gouverneur van Midden-Java; K. J. A. Orie, Gouverneur van Soerakarta; A. I. Spits, Gouverneur van Sumatra; C. H. ter Laag, resident van Celebes en Onderhoorigheden met buitenlandsch verlol; P. J. Goedhart, resident van Riouw en Onder hoorigheden; M. van Rhijn, resident van Ma- nado; A- Oranje, resident van Palembang; dr. P. J. A. Idenburg, directeur van Onderwijs en Feredienst in Nederlandsch-Indië; prof. mr. J M. J. Schepper, hoogleeraar aan de Rechts- hoogeschool te Batavia; prof. dr. B- J. van der Plaats, hoogleeraar aan de Geneeskundige Hoo- geschool te Batavia: prof. dr. H. R. Woltjei, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Bandoeng; H. J. van Mook, directeur van Eco nomische Zaken in Nederlandsch-Indië; dr. J. H- Becking, hoofdinspecteur, hoofd van den Dienst van het Boschwezen in Nederlandsch- Indië; ir. Ch. F. van Haeften, directeur van Verkeer en Waterstaat in Nederlandsch-Indië; ir. J. L. Moens, hoofdingenieur, voorzitter van de Vorstenlandsche Waterschapsraden; G- A. Ilgen, generaal-majoor der infanterie van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger, com mandant der Ilde divisie; H. ter Poorten, ge neraal-majoor. hoofd van den Generalen Stat van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger; mr. P. n. van der Stok, gewezen raadsheer in het Hooggerechtshof van Nederlandsch-Indië; C. H. de Goeje, gewezen hoofdinspecteur, hoofd van den dienst van scheepvaart in Neder landsch-Indië; J. M. de Booy, directeur van de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot Exploitatie van Petroleumbronnen in Neder landsch-Indië; mr. D. A- Delprat, lid van den raad van bestuur van de N.V. Koninklijke Ne- derlandsch-ïndische Luchtvaart Maatschappij W. Ruys Bzn., directeur der N.V. „Rotterdam- sche Lloyd" te Rotterdam; W. Labohm, direc teur van de N.V. Koloniale Bank, te Bloemen- daal; H. F. Hillema, particulier, te Bloemen - daal: zijn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: J. H. Eeuwens, referendaris bij het Departement van Koloniën; ir. W. L. Uter- mark, algemeen conservator der Afdeeling Han delsmuseum van het Koloniaal Instituut te Amsterdam; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: M. E. A- van Goor, kolonel-titulair der infanterie van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger, wd. hoofdambtenaar ter beschikking van den leger commandant; A. Goudswaard, dirigeerend apo theker 1ste klasse van het Koninklijk Neder landsch-Indisch leger, directeur van het Mate rieel van den Militairen Geneeskundigen dienst; A. M. Sierevelt, luitenant-kolonel der infanterie van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger, gewestelijk militair .commandant der Molukken; J. A. Verkuyl, luitenant-kolonel der infanterie van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger; ir G. C- D. de Boer, majoor der artillerie van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger; F. Ruinen, gepensionneerd majoor-titulair der in fanterie van het Koninklijk Nederlandsch-In disch leger, officier-adjudant, tevens admini strateur, bij het Koninklijk Koloniaal Militair Invalidenhuis op Bronbeek; tot officier in de orde van Oranje-Nassau: C. Th. de Booy, secretaris van den Volksraad; E. A. Zeilinga, secretaris van het Gouvernement van Nederlandsch-Indië; mr. H. Bekkering, of ficier van justitie bij den Raad van Justitie te Soerabaja, met buitenlandsch verlof; H. J- Top, chef van de Arbeidsinspectie in Nederlandsch- Indië; W. H Haasse, inspecteur van Financiën in algemeenen dienst in Nederlandsch-Indië: B. Krijger, hoofd van het Bezoldigingsbureau in Nederlandsch-Indië; J. T. W. Gmelig (zich noemende en schrijvende Meijling), inspecteur in algemeenen dienst bij den Dienst der In- en Uitvoerrechten en Accijnzen in Nederlandsch- Indië; H. J. Sonneveldt, resident van Kedoe; W. A- van der Capellen, resident van Cheribon; G. Schwencke, assistent-resident 1ste klasse van Bandoeng; A, S. L. Spoor, assistent-resident lste klasse, leider van het Bureau voor de con versie van Landbouwconcessies in erfpachts- perceelen te Medan; mr. R. A. A. C. Roovers, secretaris van de stadsgemeente Batavia; dr H. J. Levelt, adviseur voor de Decentralisatie in Nederlandsch-Indië; mgr. dr. H. M. Mekkel- holt, apostolisch prefect van Benkoelen en pas toor te Palembang; H. J. Croonen, R.-K. gees telijke van den 3den rang te Kakaskasen (Ma- nado); ds. B. Keers, predikant bij de Protes- tantsche gemeente te Bandoeng, vice-voorzitter van het bestuur over de Protestantsche Kerk in Nederlandsch-Indië; dr. K. P. C. A. Gramberg, zendeling-arts van de Doopsgezinde Zendings- vereeniging te Tajoe (Midden-Java)dr. R. J, F. van Zeben, directeur van de Nederlandsch- Indische Artsenschool te Soerabaja en van de School tot opleiding van Indische tandartsen, aldaar; G. S- Sanders adviseur voor het In- landsch onderwijs in Nederlandsch-Indië; K. E. Ehmcke, directeur van de Landsdrukkerij te Ba tavia; ir. Raden Mas Pandji Soerachman Tjo- kroadisoerio, hoofd van de onderafdeeling Con- sultatiebureaux en Kleinindustrie van de af deeling Nijverheid van het Departement van. Economische Zaken in Nederlandsch-Indië; dr. ir. J. Th. White, hoofd van het Bodemkundig 0nmnumiinitniin"HiiiiiiiiiiiiimiiimiiimiiiimmiiinHi""nii» od beproeft bet rwacsst dies Hi] bet meest bemint Instituut van het Departement van Economi sche Zaken in Nederlandsch-Indië; J. Th. Krol, algemeen procuratiehouder bij de firma JOhn Peet Co., te Batavia; dr. H. Kolkman, voor zitter van de Algemeene Vereeniging van Rub berplanters ter Oostkust van Sumatra; dr. P. Honig, directeur van het Proefstation voor de Java-Suikerindustrie te pasoeroean; B. N. Oud- raad. hoofdvertegenwoordiger van de Bataaf- sche Petroleum Maatschappij, Handelszaken, te Soerabaja, met buitenlandsch verlof; J. P. Adèr, hoofd van verkeers- en handelszaken bij den dienst der Staatsspoorwegen in Nederlandsch- Indië; W. R. van Nauta Lemke, gewezen afdee- lingshoofd bij den dienst der Posterijen. Tele grafie en Telefonie in Nederlandsch-Indië; ir. D. Willebrand, hoofd van de afdeeling Spoor- wegtoezicht van het Departement van Verkeer en Waterstaat in Nederlandsch-Indië; ir. K. K. J. L. Steinmetz, directeur van de haven van Soerabaja; Th. J. M. Madlener, legeraalmoeze nier der Ilde divisie van het Koninklijk Neder landsch-Indisch leger; dr. W. M. Duijker, leger- predikant te Malang; W. J. Leyds Jzn-, secre taris van het Departement der Marine; ir. L. G. Laugguth Steurwald, superintendant der Mangkoenegarosche ondernemingen te Soera karta; D. P. Rempt, plaatsvervangend directeur der Nil lm ij te Batavia, penningmeester der In dische Maatschappij voor Werkverschaffing; mr. C. Süthoff, voorzitter van het Hbf van Justitie in Curasao; J. H- Sprockel, voorzitter van de Staten van Curasao; W. Gauw, havenmeester- van Curasao; P. Th. J. Hendriks, pastoor op Aruba; ir. W. J. G. de Baas, hoofdingenieur bij het technisch bureau van het Departement van Koloniën; E. C- Zimmerman, handels waarnemer van Nederlandsch-Indië voor de Vereenigde Staten van Amerika, te New York; A. F. Ruimschotel, tijdelijk waarnemend hoofd van het Verkoopkantoor van 's Lands Mijnbouw- producten te Batavia, thans werkzaam te 's-Gra- venhage; S, A. Reitsma, gewezen hoofdambte naar van den Dienst der Staatsspoorwegen in Nederlandsch-Indië, te Utrecht; W. A. Alle- mand. gewezen bedrijfsleider van de Neder- landsch-Indische Waterkracht Exploitatie Mij.; ir. J. M- Goslings, directeur van de N.V. Ne- öerlandsch-Indische Gas-Maatschappij, te Rot terdam; P. A. Waller, voorzitter van de Vereeni ging van Kinabast-Producenten, te .Amsterdam: tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: H. Hanssen, kapitein der artillerie van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger; dr. J. Visser, officier van gezondheid der 2de klasse van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger; W. J. van Gulik, kapitein van den gene ralen staf, van het Koninklijk Nederlandsch- Indisch leger, met buitenlandsch verlof; T. E. J. de Bie, kapitein der intendance van het Ko ninklijk Nederlandscb-Indisch leger, adjudant, tevens fd. intendant van het Huis van den Gou verneur-Generaal tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. C. Grevers, inspecteur van het tucht-, op- voedings-, reclasseerings- en armwezen in Ne derlandsch-Indië; mejuffrouw mr. W. C. Kobus, griffier van den Raad van Justitie te Semarang; L. R. M. Mustamu, kantoorhoofd bij het De partement van Justitie in Nederlandsch-Inc'ië; T. Beemer, griffier lste klasse bij den Land raad te Meester-Cornells; J. Looyenga, referen daris bij de Generale Thesaurie van het De partement van Financiën in Nederlandsch- Indië; H. W. Reinking, controleur bij den Dienst der Landelijke Inkomsten, hoofd eener Land- rente-afdeeling in Nederlandsch-Indië; J. W. de Jonge, controleur bij den Dienst der in- en uitvoerrechten en accijnzen in Nederlandsch- Inoië; N. W. Bastiaans, gewezen beheerder lste klasle bij den Dienst der Opium- en Zoutregie in Nederlandsch-Indië; mr. A. A. Dammers in specteur van Financiën in Nederlandsch-Indië; L. M. R. Ie Bruyn, commissaris van politie lste klasse in Nederlandsch-Indië; J. P. K. van Eechoud, commissaris van politie 2de klasse in Nederlandsch-Indiëmr. J. Gerritsen, contro leur B.B. lste klasse, belast met bestuur over de afdeeling Serdang (Oostkust van Sumatra)M. Passer, lid van den gemeenteraad van Padang en lid van den Minangkabauraad; H. J. de Groot, assistent-resident van Poerwakarta; C. Vermeulen (broeder Felix). R.K. ordebroeder van de congregatie der Broeders .van den H. Aloysius in Nederlandsch-Indië; mej. P. P. van den Broek (zuster Nothburga), R.K. ordezuster van dé congregatie van de liefdezusters van den H. parolus Borromeus, verpleegster bij het St. Carolus-ziekenhuis te Batavia; K. R. Rittich, beheerder van de Leprozerie Hoeta Salem (Ta- panoeli); J. Wetstein, voorzitter van de confe rentie van zendelingen der Utrechtsche Zen- dings Vereeniging te Manokwari; mevrouw E. J. BoonstraQuërngester, particuliere te Ban doeng; H. P. V. Plantema, gewezen schoolhoofd bij het openbaar Westersch lager onderwijs, thans hoofd der ongesubsidieerde Ardjoeno- school te Bandoeng; C. J. Bottemanne, leider van de onderafdeeling Zeevisscherij bij het De partement van Economische Zaken in Neder landsch-Indië; ir. H. Vdnk, landbouwconsulent, tijdelijk waarnemend inspecteur van den land bouw voor het gewest Sumatra^, met buiten landsch verlof; fr. J. van der Ploeg, landbouw consulent, toegevoegd aan het hoofd van den Dienst van den Landbouw 1X1 Nederlandsch- Indië; ir. P. C. J. Meys, opperhoutvester bij den Dienst van het Boschwezen te Palembang; F. L. Mente, boscharchitect lste klasse bij dén Dienst van het Boschwezen in Nederlandsch-Indië. E. Cats, lid der firma Dunlop en Koiff tc SoerabajaN. de Ligt, administra teur der koffie-onderneming „Malangsari (Banjoewangi)ir. A. F. Wehlburg, ingenieur bij 's Lands Waterstaat te Bandoeng; P. R. F. de Rochemont, gewezen bouwkundige bij den Dienst der Staatsspoorwegen te Soerabaja; A. S. J. Brouwer, hoofdkantoorhoofd lste klasse bij den dienst der Posterijen, Telegrafie en Te lefonie, te Soerabaja; G. E. A. C. Schreuders, niet gegradueerd inspecteur bij den dienst dei- Staatsspoorwegen, te Batavia; J. Idema, hoold administrateur, burgerlijk ambtenaar bij den magazijndienst der artillerie van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger; M. van Burken, gezaghebber bij de Gouvernements Marine in Nederlandsch-Indië; H. F. Chateau, gewezen commies met den persoonlijken titel van hoofd commies, chef de bureau bij het Departement van Onderwijs in Suriname; mejuffrouw A. M. Klijn (Soeur Gonzales), hoofd van de hoeden- vlechtschool der Roomsch-Katholieke gemeente in Suriname; A. Ph. Samson, apotheker, te Paramaribo; E. Senior, agent van de Hamburg- Amerika Linie op Curasao; J. W. P. Peiliker, hoofd van den Lands-Radiopost te Willemstad (Curasao); M. Alvares Correa, voorganger van de Nederlandsch Hervormde Israëlietische ge meente op Curasao; L. J. van Dijk, hoofdcom mies bij het Departement van Koloniën; F. Hartman, technisch hoofdambtenaar bij het Technisch Bureau van het Departement van Koloniën; L. D. Petit, lid van het hoofdbestuur der Koninklijke Vereeniging „Oost en West"; C. Kok, gewezen hoofdagent der Moluksche Han delsvennootschap; A. P. F. Keiler, vertegenwoor diger te 's Gravenhage van de N. V. Stoom vaart Maatschappij „Nederland", te Amsterdam. Is toegekend de eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: in zilver, aan: P. C. N. van Straten, bode bij het Dep. van Fin., gedetacheerd bij het Dep van Alg. Zaken als bode-portier; W. J. Koeken berg, bode bij de Eerste Kamer der Staten- Generaal; E. Bekkers, bode aan het Dep. van Buitenl/ Zaken; in goud', bij bevordering, aan: M. C. Uitten- broek, brig.-maj. Rijksveldwacht, te Hilversum: C. de Korte, huismeester H. van Bew. te 's Gra venhage; in goud, aan: W. Poelstra, hoofdverpleger huismeester bij de Rijksasyls voor psychopathen, te Avereest; P. J. Knoop. adj.-dir. Centr. Bur. van de Ver. van Reclasseeringsinst., te Amster dam; in zilver, aan: H. Ch. L. Meyer, brig. Rijks veldwacht te Hilversum; S. Griffioen, orig. Rijksveldwacht te Woerden; J. Tiemens, werk meester bij den arbeid bij de strafgev. te Haar lem; in brons, aan: B. Alink, Rijksveldw.-brig.-tit. te Markelo; G. Bekke, Rijksveldw.-brig.-tit., te Weerselo; S. Hollander, Rijksveldw.-brig.-tit., te Tiel; J. L. van Noc-rd, Rijksveldw.-brig.-tit., te 's Gravenhage; A Mater, bewaarder H. van Bewaring te Alkmaar; in goud, aan: C. L. van den Wijngaard, adj.- hoofdbrandm., te Amsterdam; A. P. Bomas, ambt. van adm. bij de inspectie der burgerw., te 's Gravenhage; H. M. Beek, adj.-commies bij den postdient, 's Gravenhage (postkantoor) B. J. Somsen, adj.-commies bij den postdien-t te Arnhem; J. Laban, opzichter der telegr. en telef., te Wassenaar; W. Paling, opzichter telegr. en telef., te Amersfoort; J. J. Zebreg-s, bureei- ambt. Ie klasse, te 's Gravenhage (centr. werk plaats der telegr. en telef.) in zilver, aan: A. Labile, brig, van politie hoofdbrandwacht, te 's Gravenhage; K. A. J. Vonk, brig, van politie, te 's Gravenhage; P. J van der Krogt, hoofdagent van politie-recher cheur, te Wassenaar; D. W. Brouwer, adj. bu reauchef bij de politie, te Amsterdam; F. J. C. de Jongh; brandmeester, te Amsterdam; H. Vos, bode van den burgemeester, te Amsterdam; J. Balk, schipper bij den havendienst, te Amster dam; J. H. Commu, brig, van pol., te Utrecht- C. Westerveld, hoofdagent van pol., te Utrecht; L. Gelling, oud-veldw. gem. Vlagtwedde, wo nende te Ter Apél; mej. A. J. van Dorth, schrij ver lste klasse in tijd. dienst, te 's Gravenhage (Hoofdbest. der P.T.T.); A. Hollanders, klerk bij het Hoofdbest. der P.T.T., te 's Gravenhage; B. Havelaar, chef-magazijnbed. bij het Hoofd best. der P.T.T., te 's Gravenhage; J. F. Andries sen, assistent lste klasse bij den dienst der P.T.T., te Utrecht; D. Beets, ass. lste klasse bij den dienst der P.T.T. te Amsterdam, postkan toor; G. van Barneveld, ass. lste klasse bij den dienst der P.T.T., te Zutpen; F. F. Staakman, ass. lste klasse bij den dienst der P.T.T., te 's Gravenhage, postkantoor; H. Noorddijk, hoofdbesteller bij den postdienst, te 's Graven hage, postkantoor; J. Th. Geurtsen, hoofdbe steller bij den postdienst, te Amsterdam, post kantoor; W. Ponte, hoofdbesteller bij den tele graaf- en telefoondienst, te 's Gravenhage, telegraafkantoor; A. J. van den Blink, conduc teur lste klasse bij den dienst der P.T.T., ie Utrecht, inspectie spoorwegpostdienst; A. van der Wenden, kantoorh. bij den dienst der P.T.T. te Oldemarkt; D. Spaarman, kantoorh. bij den dienst der P.T.T., te De Rijp; mej. R. Scheelo, telefoniste lste klasse, te 's Gravenhage, tele foonkantoor; mej. M. Th. Heemskerk, telefo niste bij den interloc. dienst, te Alphen aan den Rijn; C. Heijblok, schrijver bij den P.T.T.- dienst, te 's Gravenhage, postkantoor; H. On~ vlee, chef-monteur der telegrafie en telefonie, te Arnhem; A. Lindner, chef-monteur der tele grafie en telefonie, te Utrecht; J. C. Scheffer, monteur der telegrafie en telefonie, te IJmuiden; J. vin Gellecum, vakwerkman-chauffeur, te 's Gravenhage, Rijksautomobielcentrale; in brons, aan: C. Blok, agent van pol., te 's Gravenhage; S. Kareis, agent van pol., te 's öravenhage; K. Ratelbrand, agent van pot., te Amsterdam; N. J. A. Bösensell, agent van pol., te Amsterdam; A. Kars, hoofdbrandw. bij de Utr. Vrijw. Brandweer, te Utrecht; mej. W. Martens—Hillebrand, te Amsterdam; C. A. Wal raven, magazijnbed. bij het Hoofdbestuur der P.T.T., te 's Gravenhage; W. A. Begelinger, magazijnbed. bij het Hoofdbest. der P.T.T., te 's Gravenhage; D. J. van Zomeren, bode bij he! Hoofdbest. der P.T.T., te 's Gravenhage; J. C. Goedman, bode bij het Hoofdbest. der P.T.T., te 's Gravenhage; J. Th. van Bergen, kantoor knecht bij den dienst der P.T.T., te 's Graven hage, postkantoor; H. Borst, kantoorknecht bil den dienst der P.T.T., te Utrecht, post- en tele graafkantoor; J. Postma, kantoorknecht bij den dienst der P.T.T., te Amsterdam, postkan toor; D. van Bekkum, kantoorknecht bij den dienst der P.T.T., te Hilversum; W. Wijlhuisen, Bevorderd tot commandeur in dc Orde van den Nederiandschen Leeuw: jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, Minister van Staat, vice-president van den Raad van State. Bevorderd tot commandeur m öc Orde van Oranje -N assau mr. S. baron van Heemstra, Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland, te Arn hem. Benoemd tot ridder in de Orde van den Ne deriandschen Leeuw: mr. J. Linthorst Homan, Commissaris der Koningin in de provincie Groningen, te Gronin gen. Benoemd tot grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau: Mgr. Eugène van Rechem, algemeen overste der Zusters van Liefde te Gent, hulpbisschop van Gent, titulair-bisschop van Carpasia. Benoemd tot officier in de Orde van Oranje- Nassau Mgr. dr. H. M. Mekkelholt, apostolisch prefect van Benkoelen en pastoor te Palembang. Benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: dr. P. J. M. van Gils, te Roermond. Benoemd tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: prof. A. H. P. Cleophas, te Warmond, geeste lijk adviseur van den Katholieken Nederiand schen Boeren- en Tuindersbond; J. C. Aalberse, kanunnik, officiaal van het bisdom, rector van het St. Jacobs Godshuis te Haarlem; F. JE. H. van de Loo, kanunnik officiaal van het aartsbisdom, te Utrecht; Th. Buysrogge, deken en pastoor te Steenber gen; dr. J. J. H. Dcrckx, oud-professor te Rolduc, wonende te Arcen (L.); kantoorknecht bij den dienst der P.T.T., te Arnhem; J. J. Everhard. kantoorknecht bij den dienst der P.T.T., te Apeldoorn; G. A. Tap kantoc-rknecht bij den dienst der P.T.T., te 'a Gravenhage postkantoor; Q. van Lun, bestel ler bij den P.T.T.-dienst, te Vreeswijk; G. J. Lantink, besteller bij den R.T.T.-dienst, te Goor; A. Solleveld, besteller bij den P.T.T.-dienst, te 's Gravenhage, postkantoor; P. J. Labots, bestel ler bij den P.T.T.-dienst, te Velp (Geld.); D Kwast, vakwerkman der telegrafie en telefonie te Zaandam; in goud, aan: H. du Pon, technicus lste klasse bij het Path.-anat. Lab. der Rijksuniver siteit te Leiden; Chr. Sirag, technicus lste klasse bij het Hist. Lab. der Rijksuniversiteit te Leiden' L. C. Keereweer, koordirigent, te Amsterdam; Jan van Veen, dirigent van het Chr. Muziek gezelschap „Wilhelmina" te Glanerbrug; in zilver, aan: W. K. Rommes, aman. bij de Rijksuniversiteit te Utrecht, wonende te Zui len; J. F. O. Clausing, concierge bij het gem. gymn. te Apeldoorn; H. Gijsen, dir. der Muziek- ver. „Concordia" te Vinkeveen; F. van der Laa- ken, amanuensis bij het Rijksmuseum voor Nat. Hist, te Leiden; A. Roelofs, organist te Sint-Jansteen. in goud, bij bevordering, aan: J. van de Putte, hoofdkommies dir. belastingen, invoer rechten en accijnzen te Amsterdam; H. van den Ham, hoofdkommies dir. belastingen, invoer rechten en accijnzen te Amsterdam; W. van der Laan, hoc-fdkommies dir. belastingen, invoer rechten en accijnzen te 's Gravenhage; in goud, aan: L. H. Slothouwer, gewezen boek houder ten kantore van de hypotheken, het ka daster en scheepsbewijzen te Zwolle; in zilver, aan: L. W. Vischer, expediteur b.i het magazijn van het materieel van het Depar tement van Financiën; A. Suidema, adjunct commies dir. belastingen, invoerrechten en ac cijnzen ter inspectie dir. belastingen te Zeist, G. A. van Eek, voorheen commies der registra tie en domeinen, wonende te Doesburg; J. van Heuvel, assistent dir. belastingen, invoerrechten en accijnzen te Amsterdam; J. Scholten, gewe zen assistent dir. belastingen, invoerrechten en accijnzen te Tiel; P. de Kort, assistent dir. be lastingen, invoerrechten en accijnzen te Am sterdam; in goud, met de zwaarden, aan: den opzichter van fortificatiën der eerste klasse J. M. Mante; in goud, aan: den machinist bij het loodswe zen in het 4de en 5de district W. Bakker; den commies bij het Staatsbedrijf der Artillerie- Inrichtingen P. H. Westerhuis; in zilver, met de zwaarden, aan: de opper- schippers bij de Kon. marine J. H. A. Goed- knegt en H. J. Steijn; den adjudant-onderof ficier der mariniers S. Faber; den oppertorpedo- maker bij de Kon. marine W. N. Bouwman; der oppervliegtuigmaker bij de Kon. marine J M. A. Both; den majoor-monteur bij de Kon, ma rine S. G. Kuster; de adjudanten-onderofficie"- admihistrateurH. Schaaf, 12de regiment infan terie; B. Tromp, 7de regiment infanterie; A W. H. Kneifer, regiment grenadiers; J. H. Ver heul, korps rijdende artillerie; den adjudant- onderofficier, administrateur militair magazijn van kleeding te Bergen op Zoom, A. J. W. Vermeulen; den reserve-ad judant-onderoff'icier- administrateür A. Kalkhoven, van het 7de re giment infanterie, werkzaam bij het vrijwillig landstormkorps Stelling van Amsterdam; de adjudanten-onderofficier-instructeur: L. Schof- felmeer, 20ste regiment infanterie; P. J. Postma, 2de regiment infanterie; W. G. L. Evers, 9de regiment motorartillerie; A. C. van Rooié, 3de regiment veldartillerie; J. van der Have, School voor reserve-officieren der bereden artillerie den adjudant-onderoffïcier-instructeur-waar- nemer A. j. A. van Beurden, van het 3de lucht vaartregiment; den adjudant-onderofficier-ma gazijnbeheerder der artillerie H. W. Nieuwen- liuls; den opperwachtmeester-administrateur W. M. de Meijer, van het 3de regiment huzaren; de sergeanten-majoor-instructeur: F. p. Peijster, infanterieschietschool; M, de Valk, korps poli tie troepen; in zilver, aan: den adjunct-commies bil dc Rijkswerf te Willemsoord I. Vermaas; den baas der ernstvuurwerkers bij de Rijkswerf te Wil lemsoord H. W. Dilg; den commandeur eerste klasse der werfsjouwers bij de Rijkswerf te Willemsoord A. Botter; den binnenloods ter standplaats Amsterdam G. P. Baas; den bin nenloods ter standplaats Vlissingen P. van der Vliet; den zeeloods in het 4de en 5de district G. Tymont; den gepensionneerden adjudant onderofficier der genie G. Flach; den gepensi onneerden opperwachtmeester-hoefsmid F. L. Wante; den schrijver tweede klasse bij het De partement van Defensie A. de Vrind; den op zichter eerste klasse bij het Staatsbedrijf der Artillerie-Inrichtingen H. Plugge; den bode bij het Departement van Defensie M, Boer; in brons, met de zwaarden, aan: den korpo raal-stoker bij de Kon, marine J. Labeur; den matroos der eerste klasse J. A. Leenhouts; den kleermaker bij de Koninklijke marine J. Broere; den remonterijder der eerste klasse bij het ar tillerie-paarden-depot J. Jansen; in brons, aan: den hulpbeheerder bij de ma gazijnen van kleeding en levensmiddelen der marine te Amsterdam H. W. B. Lewis; den ma chinebankwerker bij de Rijkswerf te Willems oord A. A. Gerritsen; den tweede-matroos aan boord van het motorbetonnings- en verlichtings- vaartuig Vliestroom te Harlingen E. de Gorter; den lichtwachter bij de verlichting op de Wes- terschelde te Walsoorden G. J. Broere; den op zichter bij het Centraal Magazijn van kleeding en uitrusting te Amsterdam A. van Swieten de Blom; de werklieden bij de Artillerie-Inrichtin- Th. J. M. Madlener, legeraalmoezenier der Ilde divisie van het Koninklijk Nederlandsch-In disch leger; P. Th. J. Hendriks, pastoor op Aruba; G. P. J. Bannenberg, te 's Hertogenbosch, se cretaris van de Interdiocesane Jeugdcommissie. Benoemd tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: C. Vermeulen (broeder Felix), R. K. orde broeder van de congregatie der Broeders van den H. Aloysius in Nederlandsch-Indië; mej. P. P. van den Broek (zuster Nothburga), R. K. ordezuster van de congregatie van de lief dezusters van den H. Carolus Borromeus, ver pleegster bij' het St. Carolus-ziekenhuis te Ba tavia. Benoemd tot ridder in de Orde van den Ne deriandschen Leeuw: A. Th. van Rijen, lid van Gedeputeerde Sta ten van Noord-Brabant, te Tilburg; mejuffrouw I. Seybel, voorzitster der Vrouwe lijke Jeugdbeweging voor Katholieke actie „De Graal", te Vogelenzang. Benoemd tot ridder in de Orde van den Neder iandschen Leeuw: Arth. van Schendel, letterkundige, te Sestri- Levante (Italië). Benoemd tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: J. H. Jurres, kunstschilder, te Amsterdam; A. J. Kropholler, architect, te Wassenaar. Benoemd tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: F. Bobeldijk, kunstschilder, te Amsterdam; A. F. Coolen, letterkundige, te Deurne; Albert W. van Dalsum, tooneelspeler, te Schoorl; Max L. J. Kloos, concertzanger, te Hilversum; mevrouw M. S. E. Scharten—Antink, letter kundige, te Florence; Ch. H. M. Vos, beeldhouwer, te Maastricht. gen: P. A. Rotteveel; P. Vorst; G. Leek; in zilver, met de zwaarden, aan: de opper wachtmeesters te paard der Kon. marechaussee P J. den Hamer, commandant brigade Olden zaal; in brons, met de zwaarden, aan: den mare chaussee te paard P. Pauw van de brigade Gla nerbrug; in goud, aan: H. J. van Emmerik, te Vogelen zang, gemeente Bloemendaal, eerste haltecnef bij de N. S.; J. van der Pijl, te Utrecht, baas lo klasse bij de N. S.; N. J. M. van Wensen, te Utrecht, teekenaar bij de N. S.; in zilver, aan: G. de Keijzer, te Schevenin- gen, gemeente 's Gravenhage, kantonnier-haveri- meester van den Rijkswaterstaat bij de buiten haven; L. W. Moviat, te Amsterdam, eerste feinhuiswachter bij de N.S.; J. de Haan, Utrecht, le seinhuiswachter bij de N.S.; W. C. Swart. te Alkmaar, machinist bij de N. S.; A. Molman, te Amsterdam, oud-controleur bij de N. Z. H. T. M.; G. W. Steinmetz, te Utrecht, chef van de perronbuffetten op het Centraalstation te Utrecht; in brons, aan: P. Zwaanswijk, te Haarlem voorman bij de N. S.; A. M. Mulder, te Amers foort, draaier bij de N. S.; P. C. B. Erkelens, te 's Gravenhage, rijtuigschilder bij de N.V. Ge mengd Bedrijf H. T. M.; in goud, aan: J. H. Pasman, plaatselijk direc teur bij de N.V. Expeditie-onderneming Van Gend en Loos, te Den Helder; K. P. Hogendoorn, voorzitter van de Ver. „Floralia" te Huis ter Heide, gemeente Zeist; J. J. van Male, assistent- bij den dienst der Rijkszuivelconsulenten, tc Utrecht; in zilver, aan: H. D. Scherft, filiaalhouder bi) de firma J. P. van Vliet, te 's Gravenhage; H. S. van der Hulst, bode bij het Departement var. Economische Zaken te 's Gravenhage; J. S. Ester, binder bij den Octrooiraad te 's Graven hage; G. B. Tobias, winkelchef bij de firma Et. Delaunoy, te Amsterdam; J. Schweiger, vertegenwoordiger bij de N.V. Gebroeders Catz' Handelsver., te Amsterdam; A. J. de Wit, te Linschoten, secretaris van de Coöperatieve Ver eeniging „De vier gemeenten", te Montfoort: M. B. Heijl, reiziger bij de firma C. J. van den Berkhof en Zonen, te Utrecht; J. van Dijn, boschbaas bij de familie Kneppelhout van Sterkenburg, te Driebergen-Rijsenburg; C. Wil mink, administratief beambte bij de Machine fabriek Gebr. Stork en Co. N.V., te Hehgelo (O.) in brons, aan: P. A. Curré, tuinarbeider bij den heer W. F. C. H. Graaf Aldenburg Ben- tinck en Waldeck-Limpurg, te De Steeg, ge meente Rheden; A. Willemsen, wonende te Wester voort, jachtopziener bij de familie Fro- wein te Arnhem; A. Mulder, boscharbeider bij de familie Sandberg van Leuvenum, te Leuve- num, gémeente Ermelo; R. van Egdom, tuinman bij den heer jhr. C. A. de Pesters, te Zeist; J. Aantjes, tuinknecht bij den heer C. F. de Roo van Alderwerelt, te Oudenrijn; J. Reijners, wis- sellooper bij de N.V. Expeditieonderneming Van Gend en Loos, te Utrecht; A. Leusink, kantoor bediende bij de Kon. Weefgoederenfabriek C T. Stork en Co. N.V., te Hengelo (O.); J. Wee- gink, kantoorbediende bij de Kon. Weefgoede renfabriek C. T. Stork en Co. N.V., te Hengelo (O.); G. Gossen, tuinman bij den heer J. C. Homan te Coevorden; in goud, aan: J. M. van Schalk, waarnemeno. chef-verpleger bij den Gemeentelijken Genees kundigen en Gezondheidsdienst, te Amsterdam; J. Meij, voorheen werkmeester bij de N.V. Ver. Kon. Papierfabrieken der firma Van Gelder en Zonen, te Velsen; in zilver, aan: D. J. Masselink, magazijnmees ter bij de N.V. Gazelle Rijwielfabriek voorheen Arentsen en Kölling, te Dieren, gemeente Rhe den; J, Huiskamp, coupeur bij den heer W. A. Eisma, te Arnhem; B. H. van Enter, filiaalchef bij Reiman, Stok en Kersken's Vereenigde Ex peditiebedrijven N.V., te Arnhem; C. W. A. Ha- geman, voorheen voorman-zetter bij de N.V. Drukkers- en Uitgeverszaak v/h van Mastrigt en Verhoeven, te Arnhem; L. J. Wevers, voor werker bij de N.V. Dutch Button Works W., te Aalten; G. Staverman, weversBaS hU' fft1 firma Ainsworth en Co., te Groenlo; L. F. Korpel, pianostemmer bij de firma Benner en Swager- man, te 's Gravenhage; mejuffrouw F. H. van der PolVlasveld, huishoudster bij den heer mr. A. Rietema, te 's Gravenhage; C. de Mos, baas bij de N. V. Reederij A. van der Toom Jz., te Scheveningen, gemeente 's Gravenhage; L. F. Leuven, chef bij de N.V. Glashandel v/h L. J de Wolf, te 's Gravenhage; P. Kramer, meesterknecht bij de firma M. Dekker Jzn., te Zaandam; W. C. H. Wiehe- meijer, meesterknecht bij de Kon. Manufac- tuurindustrie M. J. van de Waal Co., te Am sterdam; mej. P. Lióht, huishoudster bij mevr. H. J. M. van den Brink-van Munnen, te Am sterdam; mej. N. M. van der Wal, verpleeg ster, wonende te Heemstede; J. Holkamp, chef bjj de Ver. Blikfabrieken N.V., te Krommenie: C. Kat, voorheen baas bij de N V. Ver. Kon. Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen, te Velsen; D. Schermer, voorheen baas van de expeditie-afdeeling bij de N. V. Vereenigde Ko ninklijke Papierfabrieken der firma Van Gel der Zonen, te Velsen; W. Battem, wonende te IJmuiden, gemeente Velsen, hoofdmaker bij de N. V. Vereenigde Koninklijke Papierfabrie ken der firma Van Gelder Zonen te Velsen; v. J. v. Koperen, magazijnchef bij de N.V. Olie- fabrieken Noë Co., te Haarlem; G. J. de Groot, magazijnchef bij de firma Adolf Meier Co., te Utrecht; mej. W. van den Helm, dia cones bij het diaconessenhuis, te Utrecht; W. Kelderman, in dienst van Maison Schmitz, te Utrecht; mej. J. Hettema, huishoudster bij den heer A. Roodenburch, te Soest: H. G. Kennedij, wonende te Driebergen-Rijsenburg, chef-zilver- bruneur bij de N. V. Kon. Ned. Fabriek van Gouden en Zilveren Werken, Gerritsen en van Kempen te Zeist; J. H. Reuvekamp, sectiebaas bij de N. V. H. ten Cate Hzn. en Co, te Almelo; J. Diepenmaat, weversbaas bij de N. V. H. He- deman Jr.'s Textielfabrieken te Almelo; W. J. Drees, chef bij de N. V. Almelosche Ververij en Chemische Wasscherij Palthe, te Almelo; J. Leushuis, touwbaas bij de N. V. Katoenmij. v.h. Gebrs. Scholten en Co., te Almelo; G. J. Krab be, baas bij de Machinefabriek Gebr. Stork Co. N. V., te Hengelo (O.)J. W. ter Horst, chef-baas bij de Kon. Weefgoederenfabriek C. T. Stork Co., N. V., te Hengelo (O.); P. M. Smit, wonende te Hellendoorn, touwbaas bij de Kon. Stoomweverij te Nijverdal N. V.: Th. A. Wissink, spinnerijbaas; B. A. Achterbosch, touwbaas bij H. P. Gelderman Zonen N. V., te Oldenzaal; A. Boswinkel, en H. W. Boswin kel, bazen bij de N. V. Katoenfabrieken v.h. Arntzenius Jannink Co., te Goor; H. J. Rip- hagen, afdeelingschef bij de N. V. Bakhuis, „Olba" Vleesch-, Conserven- en Groentefabrie- ken, te Olst. in brons, aan: N. van den Heuvel, knecht bij de Confectiefabriek L. Wüst, te Culemborg; W. Kluijtenberg, kleermaker bij den heer W. A. Eisma, te Arnhem; M. Steemers, kleermaker bij den heer W. A. Eisma, te Arnhem: J. B. Roeterink, wever bij de Deventer Tapijtfabriek Maurits Prins, te Dinxperlo: G. A. Jansen, wonende te Eefde, gemeente Gorssel, houtzager bij Cornegoor's Houthandel N. V. te Zutphen. mej. W. Visscher, huisjuffrouw bij den heer dr. J. Wittop Koning, te 's Gravenhage; H. van den Arend, letterzetter; J. Landman, voorheen letterzetter en C. L. H. Metz, voorheen machi- nezetter bij de N.V. Boek- en Kunstdrukkerij voorheen Mouton en Co., te 's Gravenhage; N. Kwetsie, boekbinder bij de N.V. Esveha v/h Ph. Simons <fc Co., te 's Gravenhage; mej. J. H. Smits, dienstbode bij de familie Wolterbeek, te 's Gravenhage; P. J. Scheen, hoofdbesteller bij de firma Groenewold—Hortus, te Amster dam; C. de Waal, nachtportier bij de N.V. Ex ploitatie Maatschappij Nederland, te Amster dam; mej. S. M. Schwab, in dienst van de familie Balk, te Haarlem; J. W. F. Meuwveen, letterzetter bij de N.V. Drukkerij voorheen De Erven Loosjes, te Haarlem; L. de Graaf, blik slager bij de Ver. Blikfatorieken N.V., te Krom- menie; J. Groot Cz., voorheen lste kalandreur bij de N.V. Ver. Kon. Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen, te Velsen; W. A. van Leeu wen, drager bij de N.V. Utrechtsche Begrafe- nisvereeniging te Utrecht; G. Eshuis, knooper; H. J. Slaghuis, sterker en G. A. ter Stege, keurder bij de N.V. H. ten Cate Hzn. en Co., te Almelo; A. Dierink, wever bij de N.V. H. Hedeman Jr.'s Textielfabrieken, te Almelo; A. Oostendorp, wever bij de N.V. Katoenmaat schappij voorheen Gebrs. Scholten en Co., te Almelo; Th. J. Kuipers, smeerder en B. A. Mönnink, spinner bij Van Heek Co., N.V., te Enschede; H. Hemmers, arbeider bij de N.V. Katoenspinnerij Bamshoeve, te Enschede; w. M. Jurgens, katoendrukker bij Gerh. Jannink Zonen N.V., te Enschede; A. Holtkamp, wo nende te Enschede, portier bij de Boekelosche Stoombleekerij N.V. te Boekelo; J. H. Pot, ke telmaker-ploegbaas en G. S. A. Metternich, draaier bij de Machinefabriek Gebr. Stork Co. N.V., te Hengelo (O); G. J. Kollenstaart, wonende te Hellendoorn, arbeider bij de Ko ninklijke Stoomweverij te Nijverdal N.V.; j. Lage Venterink, sterker bij H. P. Gelderman Zonen N.V., te Oldenzaal; F. A. Bruggink, pak ker; H. J. Heek, schildersknecht; W. Jalink. spinner; en A. Perik, wever bij de N.V. Stoom spinnerijen en Weverjjen v/h S. J. Spanjaard, te Borne; B. Smoes, arbeider bü Jansen fc Tilanus N.V., te Vriezenveen; G. J. Wes, ar beider; A. Rietveld, touwpoetser en J. Menge- rink, wever bij de N.V. Katoenfabrieken v/h Arntzenius Jannink Co., te Goor; J. Meijer, kleermakersknecht bij de firma J. Jans, to Zwolle; J. M. de Fooij, wonende te Diepenveen, onderbaas bij de N.V. Industrieele Maatschappij voorheen Noury van der Lande te Devr- Is verleend: de titulaire rang van luitenant-generaal. Ja. den gepensionneerden kolonel der artillerie J. M. Collette, wien sedert de titulaire rang van generaal-majoor is verleend; de titulaire rang van generaal-majoor, aan den gepensionneerden kolonel der infanterie G. Dames; aan den gepensionneerden kolonel der artillerie J. G, .Tinbergen: aan den gepension- neerden luitenant-kolonel der genie F. Dekker, wien sedert de titulaire rang van kolonel is ver leend; de titulaire rang van kolonel, aan den eervol ontslagen reserve-luitenant-kolonel der infan terie P. W. van Weeren; aan den gepensionneer den reserve-luitenant-kolonel der infanterie J. W. Klein; aan den gepensionneerden reserve luitenant-kolonel voor speciale diensten A. C. de Neeve; aan den gepensionneerden luitenant kolonel der artillerie jhr. D. Mollerus; aan den gepensionneerden luitenant-kolonel der artille rie J. A. G. James; aan den gepensionneerden luitenant-kolonel der Koninklijke marechaussee P. Piekema; de titulaire rang van luitenant-kolonel, aan den gepensionneerden majoor-magazijnmeester der artillerie J. H. van Velzen; aan den majoor T. S. Rooseboom, van den staf der artillerie; de titulaire rang van kapitein-luitenant-ter zee, aan den gepensionneerden luitenant-tér- zee der eerste klasse P. van Waasdijk; de titulaire rang van majoor, aan den gepen sionneerden kapitein der infanterie J. G. Hare maker; aan den gepensionneerden kapitein der infnterie J. L. Hamel; aan den gepensionneer den kapitein der infanterie J. E. L. Sas; aan den gepensionneerden kapitein der infanterie C. F. van den Benden; aan den gepensionneerden kapitein-magazijnmeester der artillerie J. t. Lemaire; de titulaire rang van officier van den marine- stoomvaartdienst der eerste klasse van de Ko ninklijke marine-reserve, aan den officier van den marine-stoomvaartdienst der tweede klasse van de Koninklijke marine-reserve W. D. van Os; de titulaire rang van generaal-rnaJoor. aan den gepensionneerden kolonel der infanterie van het Koninklijk Nederlandsch-Indjsch Leger J. C. J. Bongers en aan den gepensionneerden kolonel-titulair der genie van het KN.IL. h. van Tongeren; de titulaire rang van kolonel, aan den gepen sionneerden luitenant-kolonel der genie van het K.N.I.L. P. L. de Gaay Fortman; aan den ge pensionneerden dirigeerend officier van gezond heid lste klasse van den militair geneeskundi gen dienst van het K.N.I.L. D. H. Arenas en aan den gepensionneerden luitenant-kolonel der in fanterie van het K.N.I.L. S. C. de titulaire rang van luitenant-kol aan den gepensionneerden majoor der arti het K.N.I.L. H. Cramwinckel; aan den gepen sionneerden majoor-titulair der infan^tene van het K.N.I.L. A. van Pélt en aan den gepension neerden majoor-titulair der infanterie an het K.N.I.L. J. Geurink. de titulaire rang van majoor, aan o gepen sionneerden ritmeester der cavalen an het K.N.I.L. C. F. A. de Bruijn; _av,. de titulaire rang van eerste-Wi. nt, aan den gepensionneerden onderluiten' der in fanterie van het K.N.I.L. A. Groenendijk Bij K. B. van 29 Augustus is ®an Importeurs en exporteurs van crisisproducten ontheffing verleend van het bepaalde in f™kel 2 van het crisis-landbouwinvoermonopoliebesluit 1939, resp. het bepaalde in artikel 2 van1Q,® crisis-land- Döuwuitvoermonopoliebesluit 1939> voor zoover betreft invoer dan wel uitvoer van crisisproduc ten, ten aanzien waarvan krachtens voornoemde besluiten door den minister van Economische Zaken niet een crisis-organisatie als monopolie houdster is aangewezen. Dit besluit is met ingang van 29 Augustus ia wérking getreden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 10