Koninklijke onderscheidingen Woensdag 30 augustus 1939 'P Prof. Mr. C. P. M. Romme Oud-ministers Staten-Generaal Hooge ambtenaren Gezanten R-eehterlijke macht Hoogleeraren De Staatscourant bevat de vol gende ter gelegenheid van den ver jaardag van H.M. de Koningin ver leende onderscheidingen. benoemd tot groot-officier in de Orde van Oranje-Nassau: mr. J. A. N. Patijn, oud-Minister van Buitenlandsche Zaken; dr. J. J. C. van Dijk, oud-Minister van Defensie; mr. J. A. de Wilde, oud-Minister van Binnenlandsche Zaken en van Financiën; prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, oud-Minister van Sociale Zaken en van Onder- Wijs, Kunsten en Wetenschappen. Benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: mr. dr. ir. J. A. M. van Buuren, oud-Minister van Waterstaat. Benoemd: tot ridder in de Orde van den Nc- derlandschcn Leeuw: mr. C. M. J. F. Goseling, oud-Minister van Justitie; prof. mr. C. P. M. Romme, oud-Minister van Sociale Zaken; prof. mr. R. Kranenburg, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal; F. L. D. Nivard, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. Benoemd: tot officier in de Orcie v. Oranje- Nassau: D. J. Lambooy, referendaris, sous-chef van den Regeeringspersdienst. Benoemd: tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: A. C. Rochat, oud-redacteur van het Utrechtsch Dagblad: Ch. L. F. Sarlet, journalist. Bevorderd: tot commandeur in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: jhr. mr. F. Bee- laerts van Blokland, Minister van Staat, vice- president van den Raad van State. Benoemd: tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: P. J. de Kanter, voorzitter van .het Algemeen Nederlandsch Verbond en voor zitter der Vereeniging Nederland in den Vreem de. Benoemd: tot ridder in de Orde van den Ne derlandschen Leeuw: mr. J. J. B. Bosch, Rid der van Rosenthal, gezant te Warschau; jhr. W. F. van Lennep, gezant te Pretoria: L. F. Car rière, administrateur-tit. aan het Departement van Buitenlandsche Zaken; W. P. Montijn, consul-generaal te New York. Bevorderd: tot officier in de Orde v. Oranje- Nassau: L. Asscher, te Parijs; G. J. Valkering, consul te Huil. Benoemd: tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: jhr. mr. G. C. J. van Reenen, chef van het Kabinet van den Minister en chef van de directie van het Protocol aan het Ministerie van Buitenlandsche Zaken; jhr. mr. W. E. van Panhuys, gezantschapssecretaris der 1ste klasse aan Hr. Ms. Gezantschap in Spanje; mevrouw C. A. Kluyver, referendaris aan het Departe ment v. Buitenlandsche Zaken; mr. D. C. J. H. Kropveld, advocaat te Londen. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: S. Van der Maaten, secretaris-penningmeester van de Zweedsch-Nederlandsche Vereeniging te ■Stockholm; ir. H. Ubbens, ondervoorzitter van de Nederlandsehe Vereeniging te Stockholm; K. Kwantes, secretaris-generaal der Nederland sehe Kamer van Koophandel te Parijs; mr. J. W. Wynaendts, advocaat te Parijs; H. Berntsen, directeur der N,V. Philips Radio te Belgrado; J. E. A. Reyneke van Stuwe, oud-correspondent van het Algemeen Handelsblad, te Londen; D. RTres Arroyos; E. C. J. Kuyper, cor- van De Maasbode, te Parijs; U. K. administrateur-gedelegeerde der N. fabrieken, te Parijs; O. A. W. J. Tid- lier bij het gezantschap te Caracas; nselier van het gezantschap te Cairo, tevens onbezoldigd consul aldaar; mr. J. I. Noest, consul, werkzaam aan het consulaat-generaal te San Francisco; H. J. E. van Osten, oud-con sul te Boston, vertegenwoordiger van de Hol landAmerika-iiju te Parijs; A. van der Lin den, consul te Reims; A. C. de Beaufort, vice- consul te Cannes; J. Steenbergen, consul te Dresden; A. J. van de Moer, hoofdcommies aan het Departement van Buitenlandsche Zaken; tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: mr. A. Rombach, advocaat-generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden, te 's-Gra- venhage; mr. J. G. Holsteijn, advocaat-generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden, te 's-Gra- venhage; mr. F. J. Lisman, president van de arrondissementsrechtbank te Groningen; mr. E. H. Hijmans, officier van justitie bij de arron dissementsrechtbank te Alkmaar; mr. P. Blussé van Oud-Alblas, voorzitter van den Raad van Beroep voor de directe belastingen no. 2 te Rot terdam, wonende te Dordrecht; mr. H. de Vis ser, deken der Orde van Advocaten, te Gronin gen; D. den Breems, secretaris van de Alge- meene Synode der Nederlandsch-Her.vormde Kerk, te 's-Gravenhage; prof. dr. S. Greijdanus, hoogleeraar aan de Theologische School te Kampen; mgr. prof. dr. F. A. M. van Welie, hoogleeraar aan de Roomsch-Katholieke Univer siteit te Nijmegen; H. Sieperda, hoofd der af- deeling Comptabiliteit van het Departement van Justitie, te 's-Gravenhage. Bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje Nassau: mevrouw de weduwe M. Ch. Honeoop geboren Beekveld, directrice van het Rijksop voedingsgesticht te Zeist. Benoemd: tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: J. W. Bolt, lid van de Algemeene Sy node en van de Synodale commissie van de Ne- derlandsch-Hervormde Kerk, te Groningen; J. C. Aalberse, kanunnik, officiaal van het bisdom, rector van het St. Jacobs Godshuis te Haarlem; F. AE. H. van de Loo, kanunnik officiaal van het aartsbisdom, te Utrecht; Th. Buysrogge, deken en pastoor te Steenbergen; dr. J. J. H. Derckx, oud-professor te Rolduc, wonende te Arcen (L.); ir. W. F. Meyboom, inspecteur van het gevangeniswezen (voor den arbeid) bij het Departement van Justitie, te 's-Gravenhage; A. van Zoelen, inspecteur der Rijksveldwacht, te 's-Gravenhage; J. A. J. Barnhoorn, directeur geneesheer van de Psychopatheninrichting „St. Paulus", te Heilo; J. Knoppers, notaris te Amers foort. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: L. S. van Zwet, predikant bij de Nederduitsch- Hervormde gemeente te Almelo; J. Barbas, pre dikant bij de Nederduitsch-Hervormde gemeen te te Hengelo (G.); H. Gelder, voorzitter van de Nederlandsch Israëlietlsche gemeente te De venter; J. C. Grimijser, luitenant-kolonel van het Leger des Heils, wonende te Nieuwer-Am- stel; A. Bolderdijk, hoofdcommies bij het De partement van Justitie, te 's-Gravenhage; F. Slot, hoofdcommies bij het Departement van Justitie, te 's-Gravenhage; mr. W. F. H. van Barrelo, commissaris van politie te Apeldoorn; C. Kool, commissaris van politie te Leeuwar den; P. J. H. C. Herten, districtscommandant der Rijksveldwacht, te Utrecht; C. D. H. den Hartog, districtscommandant der Rijksveld wacht, te Arnhem; jkvr. C. G. W. E. Repelaer van Driel, voorzitster van de Christelijke ver eeniging tot verpleging en opvoeding van on- en minvermogende, verwaarloosde en onechte kinderen „Christina Stichting", te 's-Graven hage; J. P. M. Busch, voorzitter van de com missie der St. Vincentiusvereeniging tot kin derverpleging en kinderbescherming, te Dordrecht. Benoemd tot grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau: Mgr. Eugène van Rechem, al gemeen overste der Zusters van Liefde te Gent, hulpbisschop van Gent, titulair-bisschop van Carpasia. Benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: mr. S. baron van Heemstra, Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland, te Arnhem. Benoemd tot ridder in de Orde van den Ne derlandschen Leeuw: mr. J. Linthorst Homan, Commissaris der Koningin in de provincie Groningen, te Groningen; A. Th. van Rijen lid van Gedeputeerde Staten van Noordbra- baut, te Tilburg; mr. A, G, G. Tydeman, di- recteur der Rijkspostspaarbank, te Amsterdam; L. J. Lijklema, inspecteur der posterijen, tele grafie en telefonie in algemeenen dienst te Haarlem; A. van Veen, inspecteur der poste rijen, telegrafie en telefonie in algemeenen dienst, aangewezen als directeur van het post kantoor Amsterdam, te Amsterdam. Bevorderd tot officier in de Orde van Oran je-Nassau: mr. W. de Koning, referendaris chef der afdeeling Pensioenen en Wachtgelden bij het Departement van Binnenlandsche Za ken, te 's-Gravenhage; B. H. Bakker, wethou der, te Hilversum; L. P. van der Heijden, se cretaris van het Haagsch Comité voor Volks feesten, te 's-Gravenhage. Benoemd tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: mr. H. J. M. Loeff, burgemeester der gemeente Vught; P. A. Colijn, burgemeester der gemeente Alphen aan den Rijn; G. Rit meester, burgemeester der gemeente Den Hel der; M. Vrijenhoek. wethouder der gemeente 's-Gravenhage; mr. A. H. L. M. van der Marck, secretaris der gemeente 's Hertogenbosch; G. J. Hardick, secretaris der gemeente Apeldoorn; mr. G. Engberts, secretaris der gemeente Delft; L. Neher, directeur van den gemeentelijken te lefoondienst, te 's-Gravenhage; ir. W. B. I. Hofman, directeur der gemeentetram en -ve ren, te Amsterdam; mr. H. A. van Beusekom, administrateur, chef van de afdeeling Publie ke Werken ter secretarie van Amsterdam. Dr. A. J. M. Ie Nobel, oud-geneesheer-direc teur van het Oude en Nieuwe Gasthuis en de buitenstichting „Groot-Graffel", te Warns- veld; dr. ir. H. G. van Beusekom, inspecteur van de volkshuisvesting in algemeenen dienst, te 's-Gravenhage; H. J. P. van Heek, voorzit ter van de Gewestelijke Landstormcommissie „Twenthe", te Enschede. A. M. C. Seeuwen, luitenant-kolonel b. d., oud-commandant der burgerwacht te Nijme gen, wonende te 's-Gravenhage; J. A. Tuijl Schuitemaker, referendaris bij het Hoofdbe stuur der Posterijen, Telegrafie en Telefonie, te 's-Gravenhage; J. Ebens, referendaris der posterijen, telegrafie en telefonie, aangewezen als hoofd van het telefoondistrict Deventer, te Deventer; S. W. Weisfeit, inspecteur der posterijen, telegrafie en telefonie, te Middel burg; A. van den Eelaart, referendaris der posterijen, telegrafie en telefonie, aangewezen als directeur Van het post-, telegraaf- en te lefoonkantoor te Leiden. tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: H. P. Gerritsen, hoofdcommies bij het Depar tement van Binnenlandsche Zaken, te 's-Gra venhage; A. Bax, lid van de Provinciale Sta ten van Noordbrabant, te Zevenbergen; mr. L. Trouw, oud-lid van de Provinciale Staten van Zuidholland, te Brielle; H. Houtkoper, burgemeester der gemeenten Echteld en Lien- den; W. Th. de Leeuw, burgemeester der ge meente Eist; G. Slob, burgemeester der ge meenten Meerkerk, Leerbroek en Nieuwland; L. Simonse, burgemeester-secretaris der ge meente Biggekerke; A. van Sonsbeeck, burge meester der gemeente Heino; H. J. J. Sengers, burgemeester der gemeenten Mook, Middelaar en Ottersum; J. H. Kamerbeek, referendaris, hoofd der Ille afdeeling der provinciale griffie van Noordbrabant, te 's-Hertogenbosch; mr. L. J. A. van der Harst, referendaris ter provin ciale griffie van Zeeland, te Middelburg; W. K. H. Anten, hoofdcommies ter provinciale griffie van Utrecht, chef van de 4e afdeeling en van het Kabinet van den Commissaris der Koningin, te Utrecht; P. H. Dinjens, referen daris, hoofd der 2de afdeeling ter provinciale griffie van Limburg, te Maastricht; H. van Rossen Mzn., wethouder der gemeente Maas sluis; J. Onderdijk, wethouder der gemeente Middelburg; K. Oosterwold, wethouder, loco burgemeester, der gemeente Termunten; H. Schuring, wethouder, loco-burgemeester, der gemeente Beilen; M. J. P. Vermooten, lid van den gemeenteraad, te Utrecht; H. H. van Hulst, lid van den gemeenteraad te Harlingen; J. Ruibing, secretaris der gemeente Zutphen; J. P. Knaapen, secretaris-ontvanger der gemeen te Geldrop; B. I. Zonnevijlle, secretaris der ge meente Neuzen; H. Meinema, secretaris der ge meente Westdongeradeel; R. Neve, ontvanger der gemeente Ruinen; J. M. A. Wind, districts verificateur 1ste klasse bij het Centraal Bu reau van Verificatie en Financieele Adviezen van de Vereeniging van Nederlandsehe Ge meenten, te Leeuwarden; J. H. Leppink, con troleur der gemeentefinanciën, te Nijmegen; G. ter Heege, chef van de administratie van den centralen dienst voor de levensmiddelenvoor ziening, te Amsterdam; D. van der Ent, oud chef van de rekening-courant-afdeeling der gemeentegasfabrieken,' te Amsterdam; J. La ter, directeur der lichtbedrijven en van het radio-distributiebedrijf, te Hilversum; A. Strab- bing, hoofdcommies, afdeelingschef en plaats vervangend secretaris der gemeente Assen; J. L. Lassen, te 's-Gravenhage; M. J. J. M. Pal men, directeur van de Maatschappij „Tijdig", directeur-administrateur van de Woningstich ting „Thuis Best", secretaris-penningmeester van de Vereenging „Ons Limburg", te Heer len; P. G. de Vey Mestdagh, lid van de Gewes telijke Landstormcommissie „Rotterdam", te Rotterdam; G, J. M. Strijbosch, lid van het „Friesch Nationaal Comité", te Leeuwarden; J. Zandberg, lid van de Gewestelijke Land stormcommissie „Zuidholland-West", te 's-Gra venhage; J. H. M. Schenk, commandant van de burgerwacht te Meerssen; J. Busquet, hoofd van den luchtbeschermingsdienst, te Heeren veen; mej. R. J. M. Pierson, presidente-pen- ningmeesteresse van het huis „Vluchtheuvel" te 's-Gravenhage; J. P. Noordman, voorzitter van het College van Regenten van het R. K. Parochiaal Armbestuur, te Leiden; J. Deute- kom, diaken der Gereformeerde Kerk, te Am sterdam; J. van Donselaar, diaken van de Ned. Hervormde gemeente, te TreebeekHeerlen; I. Salomon te Amsterdam; mevr. D. X. da Costa van den Bergh, ondervoorzitster van de Ver eeniging „Bet-San", te Amsterdam; mevr. C. C. SchreuderNijland, te Amersfoort; S. Aptroot, te Groningen; mevr. H. A. E. M. Du- pontVerhulst, presidente van de St. Elisa- bethsvereeniging, te Heerlen; J. Juch, directeur der W. v. d. Berghstichting, te Noordwijk; ds. K. J. v. d. Berg, predikant te Amersfoort, be stuurslid der Ned. Hervormde Vereeniging voor Zenuw- en Geesteszieken; H. van Poelgeest, ondervoorzitter van het hoofdbestuur der Ne derlandsehe Vereeniging tot Bescherming van Dieren, te Leiderdorp; G. Oosterbroek, opper- brandmeester der gemeente Apeldoorn; A. Kui ler, referendaris der posterijen, telegrafie en telefonie, aangewezen als directeur van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor, te Den Helder; H. Icke, hoofdcommies bij het Hoofd bestuur der Posterijen, Telegrafie en Telefonie, te 's-Gravenhage; C. H. Bosch, commies bij den post-, telegraaf- en telefoondienst, te Am sterdam (telegraafkantoor); W. P. Hoogeveen, buitengewoon geëmployeerde bij den tele graaf- en telefoondienst (groep 1) te 's-Gra venhage; J. J. M. L. Marchand, oud-hoofd commies der posterijen, telegrafie en telefo nie, leider van de N.V. Marchand-Andriessen, te 's-Gravenhage; is benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: dr. P. J. M. van Gils, te Roer mond; zijn benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: dr. Ph. S. van Ronkel, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden; dr. L. S. Ornstein, hoogleeraar aan de Rijks universiteit te Utrecht; dr. J. M. N. Kapteyn, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Gro ningen; dr. W. Reinders, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft; dr. I. Snap eer, hoogleeraar aan de gemeentelijke universi teit te Amsterdam; dr. A. S. T. Brandsma, hoogleeraar aan de Roomsch-Katholieke uni versiteit te Nijmegen; dr. E. H. Renkema, in specteur van het gymnasiaal en middelbaar onderwijs, te 's-Gravenhage; dr. J. G. Rutgers, voorzitter van de commissie voor de examens teekenen middelbaar onderwijs, te 's-Graven hage; Arth. van Schendel, letterkundige, te Sestri-Levante (Italië) zijn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: D. van Dam, te Amsterdam; N. Ottema, te Leeuwarden; Zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: mr. C. A. J. H. Prinzen, oud secretaris van het College van Curatoren der Roomsch-Katholieke universiteit te Nijmegen; dr. j. A. Bruins, directeur van de 1ste ge meentelijke hoogere burgerschool te Amster dam; Th. H. M. van den Donk, rector van het Sint-Catharina Lyceum te Eindhoven; ir. C A. de Looze, directeur der Rijkshoogereburger- school te Goes; dr. R. Mulder, oud-rector van het Gereformeerd gymnasium te Leeuwarden, wonende te Aerdenhout; mr. J. R. Goddard secretaris van het bestuur van de Academie van Beeldende Kunsten en Technische We tenschappen te Rotterdam; ir. B. J. Haitsma Muiier, oud-voorzitter der Geldersche Ver eeniging voor Kunstnijverheid te Zutphen; J. B. Smits, oud-directeur van het Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs te Amsterdam; mr, C. H. Thiebout, oud-voorzitter van het bestuui der ambachtsschool te Zwolle; C. J. Keure- naer, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Doetinchem, te Velp; K. Zeeman, directeur der Rijkskweekschool te Hilversum; dr. J. de Hullu, oud-Rijksarchivaris, te Cad- zand. di-, J. H. Jurres, kunstschilder, te Amster dam; A. J. Kropholler, architect, te Wasse naar; dr. F. A. J. Vermeulen, referendaris-ti tulair bij het Rijksbureau voor de Monumenten zorg te 's-Gravenhage; mr. W. J. M. Weersma, voorzitter van het bestuur der Groninger Or kestvereniging te Groningen; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: mej. dr. H. J. J. A. Ruys, ambtenaresse bij de biblio theek der Rijksuniversiteit te Leiden; dr. P. Th. Coebergh, leeraar aan de Roomsch-Katho lieke lycea te s-Hertogenbosch; J. A. M Mettrop, leeraar aan de gemeentelijke hoogerc- burgerschool met S-jarigen cursus, te 's-Graven hage; J. L. G. Faber, directeur der 2de am bachtsschool, te 's-Gravenhage; B. Th. Hen driks, leeraar aan de ambachtsschool, te Heer len; G. H. Kolff, voorzitter van het bestuur der Industrie- en Huishoudschool, te Amers foort; ir. A. P. Potma, adjunct-directeur der middelbare technische school te Haarlem; mej. W. J. Wijtema, directrice der Industrie, en Huishoudschool te Zwolle; mej. M. W. Barger, leidster van Christelijk Jeugdwerk te Zeist; mej. F. M. Brouwer, leerares aan de Christelijke kweekschool te Zetten (gemeente Valburg); W. 't Hoeft, hoofd eener Christelijke school te Goes; mej. A. Ch. E. van Oosterom, stichtster der school voor sleehthoorende kinderen te 's-Gravenhage; ds. J. Schoonhoven, voorzitter der Vereeniging van het Lager Onderwijs op Ge reformeerden Grondslag; te Rotterdam; W. Schuileman, oud-hoofd eener openbare lagere school te Utrecht; mej. I. Seybel, voorzitster der Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katho lieke Actie „De Graal", te Vogelenzang; w. C. Windhorst, olid-hoofd eener bijzondere school te Heerlen; F. Bobeldjjk, kunstschilder, te Am sterdam; A. F. Kooien, letterkundige, te Deume; Albert W. van Dalsum, tooneelspeler, te Schoorl; G. J. Honig, bibliothecaris van de Zaansche Oudheidkundige Vereeniging „Jacob Honig Jzn. Jr.", te Zaandijk; Max L. J. Klcos, concertzanger, te Hilversum; A. A. van Pelt Lechner, te Arnhem; mevrouw M. S. E. Schar- tenAn tink, letterkundige, te Florence; Ch. H M. Vos, beeldhouwer, te Maastricht; mr. H. Westermann, secretaris van de Vereeniging ,Hendrick de Keyser", te Amsterdam; tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: J. C. Roelofsen, hoofdinspecteur bij de Generale -Thesaurie van het Departement van Financiën; G. Warning, directeur v. d. Twent- sche Bank, te Amsterdam; T. J. Sikkens, hoofd inspecteur der invoerrechten en accijnzen, te 's-Gravenhage; H. F. Harms, hoofdinspecteur der directe belastingen te Rotterdam; A. S Hennes, hoofdinspecteur der directe belastin gen te Arnhem, 1ste afdeeling; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: J. B. J. Peeters, referendaris bij het Departe ment van Financiën; A. L. de Vlaming, chef van de Firma van Vloten en de Gijzelaar, te Amsterdam; dr. H. O. W. Wüst, directeur van de Nederlandsehe Crediet-verzekering Mij., to Amsterdam; A. Icke, inspecteur der directe belastingen te Hilversum; J. G. Sijpkens, in specteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der directe belastingen te 's-Graven hage; J. H. Dicke, inspecteur der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen, toege voegd aan het hoofd van de inspectie der di recte belastingen te Rotterdam; P. Hartkamp, inspecteur der directe belastingen te Alkmaar, lste afdeeling; C. N. Dieters, inspecteur der registratie en domeinen te Utrecht, lste afdee ling; G. Overkamp, inspecteur der registratie en domeinen te Nijmegen; J. H. Hageman, ac countant bij den Rijksaccountantsdienst, te Rot terdam; B. Both, ontvanger der invoerrechten en van den accijns op de suiker, te Amsterdam; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: D D. Heijmans, hoofdcommies bij het Departe ment van Financiën; C. C. Vogel, ontvanger der directe belastingen, te s Hertogenbosch; N. R. Lubbers, ontvanger der directe belastingen, te Eindhoven; A. G. Jalink, ontvanger der directe belastingen, te 's Gravenhage, lste kantoor; L- van Buren Lensinck, ontvanger der registratie en domeinen, te Alkmaar; W. J. C. de Koning, ontvanger der registratie en domeinen, te Lei den; F. A. L. Kater, gewezen landmeter van het kadaster, te Amersfoort; J. A. Aertsen, hoofd commies der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen ter directie Rotterdam; A. Kroon- stuiver, controleur der invoerrechten en accijn zen, te Amsterdam; E. F- Stimm, electrotechnisch ingenieur bij den Rijksgebouwendienst te 's Gra venhage; A. Stigter, districtsbouwkundige bij den Rijksgebouwendienst, te Arnhem; tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: de schout-bij-nacht H. Jolles; de schout bij-nacht: C. E. L. Helfrich; de genera al-majoor A. A. van Nijnatten, commandant van het lilde legerkorps, tevens bevelhebber in de 3de mili taire afdeeling; de generaal-majoor J. Harberts, inspecteur der artillerie; de generaal-majoor H. D. S. Hasselman, directeur voor het materieel der landmacht; zijn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: de kapitein-luitenant ter zee R. van Tijen; de kapitein-luitenant ter zee A. S. Pinke; de hoofdofficier van den marine stoomvaartdienst der eerste klasse C. B. Een hoorn; de hoofdofficier van den marinestoom vaartdienst der tweede klasse K. Bolk. Zijn benoemd: tbt officier in de Orde van Oranje Nassau, met de zwaarden: de kapitein luitenant ter zee P. J. M. Cikot; de gepension- neerde kapitein-luitenant ter zee-titulair A. R. Meijer; de majoor van den generalen staf ir. J. Govers, toegevoegd aan den chef van den generalen staf; de majoor-intendant J. P. H van Aalst, intendant bij het Ilde legerkorps; Mr. C. M. J. F. Goseling Benoemd tot groot-officier in de Orde van Oranje-Nassau: mr. J. A. N. Patijn, oud-Minister van Buiten landsche Zaken; dr. J. J. C. van Dijk, oud-Minister van De fensie; mr. J. A. de Wilde, oud-Minister van Binnen landsche Zaken en van Financiën; prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, oud- Minister van Sociale Zaken en van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: mr. dr. ir. J. A. M. van Buuren, oud-Minister van Waterstaat. Benoemd tot ridder in de Orde van den Neder landschen Leeuw: mr. C. M. J. F. Goseling, oud-Minister van Justitie; prof. mr. C. P. M. Romme, oud-Minister van Sociale Zaken. Ridder in de orde van den Ned. Leeuw: prof. mr. R. Kranenburg, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal; F. L. D. Nivard, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. Benoemd tot Ridder in de Orde van den Ned. Leeuw: dr. P. J. A. Idenburg, directeur van Onderwijs en Eeredienst in Nederlandsch-Indië; H. J. van Mook, directeur van Economische Zaken in Nederlandsch-Indië; G. J. Teppema. administrateur bij het Depar tement van Economische Zaken, te 's Graven hage; mr. A. G. G. Tydeman, directeur der Rijks postspaarbank, te Amsterdam. Benoemd tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: jhr. mr. G. C. J. van Reenen, chef van het- Kabinet van den Minister en chef van de direc tie van het Protocol aan het Ministerie van Bui- Benoemd tot ridder in de Orde van den Ne derlandschen Leeuw: mr. J. J. B. Bosch, Ridder van Rosenthal, ge zant te Warschau; jhr. W. F. van Lennep, gezant te Pretoria. Benoemd tot ridder in de Orde van den Ne derlandschen Leeuw: mr. A. Rombach, advocaat-generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden, te 's Graven hage; mr. J. G. Holsteijn, advocaat-generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden, te 's Graven hage. Benoemd tot ridder in de Orde van den Ned. Leeuw Prof. H. A. Kaag, hoogleeraar aan de Katho liek Economische Hoogeschool te Tilburg; dr. A. S. T. Brandsma, hoogleeraar aan de Roomsch Katholieke universiteit te Nijmegen; Mgr. prof. dr. F. A. M. van Welie, hoogleeraar aan de Roomsch Katholieke Universiteit te Nij megen dr. Ph. S. van Ronkel, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden; dr. L. S. Ornstein, hoogleeraar aan de Rijks universiteit te Utrecht; dr. J. M. N. Kapteyn, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen; dr. W. Reinders, hoogleeraar aan de Techni sche Hoogeschool te Delft; dr. I. Snapper, hoogleeraar aan de gemeente lijke universiteit te Amsterdam; prof. mr. J. M. J. Schepper, hoogleeraar aan de Rechtshoogeschool te Batavia; prof. dr. B. J. van der Plaats, hoogleeraar aan de Geneeskundige Hoogeschool te Batavia; prof. dr. H. R. Woltjer, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Bandoeng. Benoemd tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau met dc zwaarden: Prof. dr. J. E. de Quay, reserve-kapitein voor algemeenen dienst. de kolonel der infanterie A. de Vries, comman dant van de VlIIste divisie; de luitenant- kolonel der infanterie J. van Voorthuijsen, com mandant van het regiment grenadiers; de lui- tenant-kolonel der infanterie J. F. de Ridder, commandant van^het 22ste regiment infanterie; de luitenant-kolonel der cavalerie jhr. S. M. S. A A. de Marees van Swinderen, commandant van het 4de regiment huzaren; de luitenant kolonel der genie H. J. H. van Tarel, eerst- aanwezend-ingenieur te Utrecht: de reserve kolonel van den generalen staf L. C. Preij; de reserve-kolonel der infanterie dr. G. J. de Groot; de gepensionneerde kolonel-titulair van het Ko ninklijk Nederlandsch-Indische leger F. C Thomson werkzaam bij het hoofdkwartier van de Vesting Holland; de reserve-dirigeerend- officier van gezondheid der derde klasse dr. J. Bijtel: de gepensionneerde kolonel der mili taire administratie J. F. H. Israël; is benoemd: tot officier in de orde van Oranje-Nassau: A. J. H. C. C- F. Huizer, af deelingschef bij het Staatsbedrijf der Artillerie- Inrichtingen zijn benoemd: tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: de luitenant ter zee der eerste klasse J- A. de Gelder; de luitenant ter zee der eerste klasse J. E. A. Posl Uiterweer; de luitenant ter zee der eerste klasse A. J. Bussemaker; de officier-vlieger der eerste klasse bij de Koninklijke marine H. L. A. van der Kroef: de officier van den marinestoom vaartdienst der eerste klasse D. J. Monté; de officier van gezondheid der eerste klasse bij de Koninklijke marine P. H. M. de Roo; de officier van administratie der eerste klasse mr. D. B. A. Franken; de kapitein van den genera len staf J. J. Pape, adjunct-chef van den staf van het lste legerkorps; de kapitein van den generalen staf C. D. Kamerling, toegevoegd aan den chef van den generalen staf; de kapitein van den generalen staf J. H. Jager, toegevoegd aan den chef van den generalen staf; de kapi tein van den generalen staf A. T. C. Opsomer, toegevoegd aan den chef van den generalen sfaf; de kapitein van den generalen staf K. van Rijn, werkzaam bij de Ilde Afdeeling B van het Departement van Defensie; de kapitein der infanterie J. J. M. de Bruijn, van het 11de regiment infanterie; de kapitein der infanterie J. M. Steenbeek, van het 11de regiment infan terie: de kapitein der infanterie jhr. J. van Suchtelen, van het korps politietroepende ritmeester der cavalerie J. S. Boom, leeraar bij de Koninklijke Militaire Academie; de kapitein der artillerie F. G. Dürst Britt, van het lste regiment veldartillerie; de kapitein der artillerie J. Barendregt, van de brigade luchtdoelartille rie; de kapitein-waarnemer dr. J. W. Wijn, van het lste luchtvaartregiment: de kapitein der genie J. C. Stumphius, eerstaanwezend-inge- nieur te Amersfoort; de kapitein der genie A. Janssen, eerstaanwezend-ingenieur te Arnhem; de reserve-kapitein voor speciale diensten D. J. Tijssens, van het vrijwillig landstormkorps luchtwachtdienst; de reserve-kapitein voor al gemeenen dienst prof. dr. J. E. de Quaij; tot ridder in de Orde vam Oranje-Nassau: J- Stocker, hoofdcommies bij de Rijkswerf; A. A. Gerritsen, hoofdcommies, hoofd der Xlde Afdeeling van het Departement van Defensie; tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: ir. G. Redeker, te Heemstede, hoofd ingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat; mr. J. Draayer, te 's-Gravenhage, directeur van den Rijkswaterstaat.; zijn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: G. J. van Wijngaarden van Rees, te Utrecht, secretaris van het Verbond van Vereenigingen voor Veilig Verkeer; P. M- van Riel, te Amsterdam, directeur der filiaal- inrichting v,an het Koninklijk Nederlandsch Meteorolbgisch Instituut; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: S. L. Hof, te 's-Gravenhage, hoofdinspecteur bij den luchtvaartdienst; A. J. Looxma van Weideren baron Rengers, te Amersfobrt, dijkgraaf van het waterschap De Bunschoter Veen- en Veldendijk, voorzitter van het waterschap Eemnes en voorzitter van het waterschap Beoosten de Eem; ir. G. B. R. de Graaff, te 's-Gravenhage, hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat; ir. H- W. Mouton, te 's-Gravenhage, hoofdingenieur van den Rijks waterstaat: ir. N. Th. Verheij, te 's-Gra- venhage, Rijkshoofdinspecteur van het ver keer: J. En te, te Bosch en Duin (ge meente Zeist), hoofdinspecteur, adjunct-chef van den Dienst van het Vervoer bij de Nederlandsehe Spoorwegen; ir. E- B. Kijlstra, te Bilthoven (gem. de Bilt), hoofdingenieur, chef van den rijtuig- en wagenbbuw bij de Nederlandsehe Spoorwegen; ir, J. A. van dei- Ploeg, te Utrecht, hoofdingenieur, chef der werkplaatsen en magazijnen van weg en wer ken bij de Nederlandsehe Spoorwegen; Th. P. van den Bergh, te Amsterdam, directeur van de Nederlandsehe Telegraaf Maatschappij „Ra dio Holland"; ir. G. Duyfjes, te Heerlen, hoofd ingenieur bij de Staatsmijnen in Limburg; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: H. M- Schmidt Crans, te Rijswijk (Z.H.), chef- instructeur der N.V. Nationale Luchtvaart- school; D. J. de Vries, te 's-Gravenhage, hoofd der handelsafdeeling en chef van de afdeeling buitenland van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij voor Nederland en Koloniën N.V.; G. Spit, te Schiphol (gem. Haarlemmermeer), chef van den technischen dienst van de Ko ninklijke Luchtvaart Maatschappij voor Neder land en Koloniën N.V-G. Haremaker, te Koog aan de Zaan, dijkgraaf van den Polder West- zaan; P. A. G. van Dijk, te Zierikzee, ontvan ger-griffier van het Waterschap Schouwen; L. G. van Breen, te IJmuiden (gem. Velsen), wa terbouwkundige bij den Rijkswaterstaat; J-. F. H. Pruschen, te Haarlem, administratief amb tenaar lste klasse bij den Rijkswaterstaat; J. N. C. Beijersbergen van Henegouwen, te 's-Gra venhage, administratief ambtenaar lste klasse bij den Rijkswaterstaat; H. KortenhOff, te Utrecht, inspecteur bij de Nederlandsehe Spoor wegen; H. Kampschmidt, te Hilversum, afdee lingschef 2de klasse bij de Nederlandsehe Spoor wegen; J. Reijkers, te Utrecht, hoofdcontroleur bij de Nederlandsehe Spoorwegen; w. W. Tuij- ten, te Utrecht, onderafdeelingschef bij de Ne derlandsehe Spoorwegen; J. H- van den Broek, te Ginneken, directeur der N.V. Brabantsche Buurtspoorwegen en Autodiensten B.BA..; L. J. Alta, te Haarlem, oud-scheepswerktuigkundige, inspecteur bij den technischen dienst van de Stoomvaart Maatschappij „Oostzee" te Amster dam; G. Doeksen, te Terschelling, president commissaris van de N.V- Scheepvaart Maat schappij G. Doeksen en Zonen; H. Buist, te Delfzijl, lste-officier aan het internaat van de Noorderkweekschool „Abel Tasman"; ir. E. M. Neuerberg, te 's-Gravenhage, scheepsbouwkun dig ingenieur bij de scheepvaartinspectie; tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: D. Hudig L.-J.zn., directeur van de Ko ninklijke Nederlandsehe Stoomboot Maatschap pij, te Amsterdam; prof. H. A. Kaag, te Tilburg; G. J. Teppema, administrateur bij het Depar tement van Economische Zaken, te 's-Graven hage; G. L. Heeris, secretaris van de Neder landsehe Reedersvereeniging, te 's-Gravenhage; jhr. mr. J. J. E. van den Brandeler, wonende te Velp, gemeente Rheden, gedelegeerd com missaris van de Algemeene Kunstzijde Unie N.V. te Arnhem; prof, ir. B. van der Burg, te Wage- ningen, hoogleeraar aan de Landbouwhooge- school, lid van het bestuur van den Algemeenen Nederlandschen Zuivelbond; jhr. J. van Vre- denburch, te Cappellen (België), voorzitter van het Stamboek van het Nederlandsehe Trek paard; ir. F. P. Mesu, te Bilthoven, gemeente de Bilt, directeur van den Cultuurtechnischen dienst; zijn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: G. Groeneveld, directeur der N V. Groeneveld van der Poll Co.'s Electro- technische Fabriek, te Amsterdam; C. F- J. Schellens, directeur der N.V. Eindhovensche Trijpfabriek, Schellens en Marto, te Eindhoven zijn benoemd: tot officier in de Orde van Dr. P. J. M. van Gils Oranje-Nassau: J. A. Avéres, oudste directeur van de N.V. Machinefabriek Gebr. Stork en Co-, te Hengelo (O.); A. Biemond, wonende te Bloemendaal, president-commissaris van de N.V. „Bouwstoffen" voorheen A. E. Braat te Am sterdam; J. van Randwijk, wonende te Dor drecht, mededirecteur der N.V. Handelmaat schappij R. S. Stokvis Zonen te Rotterdam; B. Scholten J zn., wonende te Almelo, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Twenthe en Hengelo (O.)H. Smit van Gelder, wonende te Overveen, gemeente Bloe mendaal, commissaris der N.V. Vereenigde Ko ninklijke Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen; ir. R. Sijbolts, te Zwolle, Rijksnijver- heidsconsulent en secretaris-penningmeester van de Stichting Nederlandsehe Turf centrale; J. W. Verwey, directeur van Mirandolle, Voute Co. NV., te Amsterdam; drs. Ch. L. H. Truyen, leider van het Crisis Uitvoer Bureau, te 's-Gravenhage; mejuffrouw ir. C. H. Pontier, hoofdingenieur bij den Octrooiraad, te 's-Gra venhage; dr. ir. J. G. W. Sieger, directeur der N.V- Amsterdamsche Chininefabriek, te Am sterdam; G. de ZOete, wonende te Leidschen- dam, voorheen referendaris bij het Centraal Bu reau voor de Statistiek; ir. A. W. van de Plas- sche, te Voorburg, inspecteur van den tuinbouw en het tuinbouwonderwijs; S. Hepkema, direc teur der Coöperatieve Condensfabriek .Fries land", te Leeuwarden; K. L. Gaaikema Schui- ringa, te Ruigezand, gemeente Oldehove, voor zitter van de Nederlandsehe Akkerbouwcentrale en van de Nederlandsehe Tarwecentrale; P. J. 't Hooft, te 's-Gravenhage, inspecteur van den Veeartsenijkundigen dienst; prof. A. H- P. Cleophas, te Warmond, geestelijk adviseur van den Katholieken Nederlandschen Boeren- en Tuindersbond; B. van den Berg, wonende te Roordahuizum, gemeente Idaarderadeel, voor zitter van de Rriesche Coöperatieve Zuivel Ex- portvereeniging te Leeuwarden tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. E. Bindels, directeur van het Hotel ..Kasteel Oud-Wassenaar", te Wassenaar; M. H. Binger, uitgever, te Amsterdam; R. Buisman, directeur van de N.V. „R. Buisman's Gebrande Suiker- poederfabriek", te Zwartsluis; K. Dijk. lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, te 's-Gravenhage; H. J. Kerkhof, algemeen pro curatiehouder bij de NV. Industrieele Maat schappij voorheen Noury van der Lande, te Deventer; H. Landstra, gedelegeerd commissaris, oud-directeur van de N.V. Leeuwarder Papier- warenfabriek, te Leeuwarden; H. A. J. Man- naerts, lid van de firma J. Mannaerts, voor zitter van de Kamer van Koophandel en Fa brieken,. te Tilburg; Th. Niemeijer, directeur van Theodorus Niemeijer N.V. Tabaksfabriek, te Groningen; G- F. P. van der Peijl, directeur van de N.V. Bouwmaterialenhandel „De Hoop", te Terneuzen; L. J. Uijtendaal, te Gilze en Rijen, voorzitter van de Federatie van Vereeni gingen van Nederlandsehe Lederfabrikantenc J. T. Visser, directeur van de N.V. „Vencta" Vereenigde Nederlandsehe Tapijtindustrie, te Hilversum; A. Woltman's Fabriek van en han del in bouwmaterialen en hout, te Heerenveen; J. J. Jongerius. directeur van „Jan Jongerius N.V.", te Jutphaas; J. M. Reuten. te Roermond; ir. A. Hylkema, te Zutphen, Rijkszuivelconsu- lent; C. M. van 't Hoff, te Apeldoorn, houtvester bij het Staatsboschbeheer; C. P- J. Sweere. ta Standdaarbuiten. voorzitter var» den Katholie ken Vlassersbond West-Brabant; Joh. P. Jong- ma, te Huizum, gemeente Leeuwarderadeel, voorzitter der Coöperatieve Veiling „de Tuin bouw", te Leeuwarden; M. J. Dings, te Roer mond, consulent en adjunct-secretaris-penning meester van den Limburgschen Land- en Tuin- bouwbond; J. W. Smit, te Wichmond, gemeente Warnsveld, lid van het hoofdbestuur van den Aartsdiocesanen Boeren- en Tuindersbond; F. van Til. te Ulrum, oud-voorzitter van de af deeling Ulrum van den Christelijken Boeren- en Tuindersbond in Nederland; B. Havenaar, te Berkel en Rodenrijs, lid van het hoofdbestuur van den Christelijken Boeren- en Tuindersbond in Nederland: ir. J. S. Keyser, te Zwolle, secre taris van de Overijselsche Landbouw Maat schappij; H. J. Kruidenier J.zn., voorzitter van de Nederlandsehe Vereeniging van Fruit-, Groenten- en Aardappelen Exporteurs, te Rot terdam; A. A. Swart, te Zeijerveld, gemeente Vries, landbouwer en veehouder; H. J. Schnei ders, kassier bjj de Coöperatieve Boerenleen bank, te Obdam; C. J. W. HOdes, te 's-Graven hage, directeur der N.V. Maatschappij „Nu- tricia" te Zoetermeer; J. L. Groenewege, te Sint Maartensdijk, voorzitter van den Kring Tholen en lid van het hoofdbestuur van de Zeeuwsche Landbouw Maatschappij; Jb. Kaan K.zn. Sr., te Wieringerwaard, bestuurslid van verschillende landbouworganisaties; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: Leeuw: H. de Bordes, te Bussum, voorzitter van den Nederlandschen Werkloosheidsraad; dr- L» Smit, medisch adviseur der Rijksverzekerings bank, te Amsterdam; tot officcier in de Orde van Oranje-Nassau: dr. H. W. M. Nijdam, voorheen lid en onder voorzitter van de commissie, bedoeld bij art. 17 van de Warenwet, thans wonende te Soicy au Bac (Fr.); dr. H. K. de Haas, geneesheer-direc teur van het Ooglijdersziekenhuis, te Rotterdam; J. G- E. Gieskes, directeur van de Nederland sehe Seintoestellenfabriek N.V., te Hilversum; mr. B. C. Slotemaker, te Wassenaar, secretaris van de Federatie van Bedrijfsvereenigingen voor Ziekenge.flverzekering; E. J. A. A. Quaedvlieg, inspecteur van de Volksgezondheid, te 's-Gra venhage; J- A. A. Hartland, te Voorburg, direc teur van de Stichting Landverhuizing Ne derland; mr. C. J. Koch, voorzitter van den Raad van Arbeid, te Haarlem; Het Katholicisme kan zijn goddelijke zending in deze wereld niet vol ledig ontplooien zonder Universi teiten. Het is daarom plicht van iederen katholiek zijn eigen Universiteit naar ver mogen te steunen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 9