Koninklijke onderscheidingen
Woensdag 30 augustus 1939
'P
Prof. Mr. C. P. M. Romme
Oud-ministers
Staten-Generaal
Hooge ambtenaren
Gezanten
R-eehterlijke macht
Hoogleeraren
De Staatscourant bevat de vol
gende ter gelegenheid van den ver
jaardag van H.M. de Koningin ver
leende onderscheidingen.
benoemd tot groot-officier in de Orde van
Oranje-Nassau: mr. J. A. N. Patijn, oud-Minister
van Buitenlandsche Zaken; dr. J. J. C. van Dijk,
oud-Minister van Defensie; mr. J. A. de Wilde,
oud-Minister van Binnenlandsche Zaken en van
Financiën; prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine,
oud-Minister van Sociale Zaken en van Onder-
Wijs, Kunsten en Wetenschappen.
Benoemd tot commandeur in de Orde van
Oranje-Nassau: mr. dr. ir. J. A. M. van Buuren,
oud-Minister van Waterstaat.
Benoemd: tot ridder in de Orde van den Nc-
derlandschcn Leeuw: mr. C. M. J. F. Goseling,
oud-Minister van Justitie; prof. mr. C. P. M.
Romme, oud-Minister van Sociale Zaken; prof.
mr. R. Kranenburg, lid van de Eerste Kamer der
Staten-Generaal; F. L. D. Nivard, lid van de
Eerste Kamer der Staten-Generaal.
Benoemd: tot officier in de Orcie v. Oranje-
Nassau: D. J. Lambooy, referendaris, sous-chef
van den Regeeringspersdienst.
Benoemd: tot ridder in de Orde van Oranje-
Nassau: A. C. Rochat, oud-redacteur van het
Utrechtsch Dagblad: Ch. L. F. Sarlet, journalist.
Bevorderd: tot commandeur in de Orde van
den Nederlandschen Leeuw: jhr. mr. F. Bee-
laerts van Blokland, Minister van Staat, vice-
president van den Raad van State.
Benoemd: tot commandeur in de Orde van
Oranje-Nassau: P. J. de Kanter, voorzitter van
.het Algemeen Nederlandsch Verbond en voor
zitter der Vereeniging Nederland in den Vreem
de.
Benoemd: tot ridder in de Orde van den Ne
derlandschen Leeuw: mr. J. J. B. Bosch, Rid
der van Rosenthal, gezant te Warschau; jhr. W.
F. van Lennep, gezant te Pretoria: L. F. Car
rière, administrateur-tit. aan het Departement
van Buitenlandsche Zaken; W. P. Montijn,
consul-generaal te New York.
Bevorderd: tot officier in de Orde v. Oranje-
Nassau: L. Asscher, te Parijs; G. J. Valkering,
consul te Huil.
Benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-
Nassau: jhr. mr. G. C. J. van Reenen, chef van
het Kabinet van den Minister en chef van de
directie van het Protocol aan het Ministerie
van Buitenlandsche Zaken; jhr. mr. W. E. van
Panhuys, gezantschapssecretaris der 1ste klasse
aan Hr. Ms. Gezantschap in Spanje; mevrouw
C. A. Kluyver, referendaris aan het Departe
ment v. Buitenlandsche Zaken; mr. D. C. J. H.
Kropveld, advocaat te Londen.
Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: S.
Van der Maaten, secretaris-penningmeester van
de Zweedsch-Nederlandsche Vereeniging te
■Stockholm; ir. H. Ubbens, ondervoorzitter van
de Nederlandsehe Vereeniging te Stockholm;
K. Kwantes, secretaris-generaal der Nederland
sehe Kamer van Koophandel te Parijs; mr. J.
W. Wynaendts, advocaat te Parijs; H. Berntsen,
directeur der N,V. Philips Radio te Belgrado;
J. E. A. Reyneke van Stuwe, oud-correspondent
van het Algemeen Handelsblad, te Londen; D.
RTres Arroyos; E. C. J. Kuyper, cor-
van De Maasbode, te Parijs; U. K.
administrateur-gedelegeerde der N.
fabrieken, te Parijs; O. A. W. J. Tid-
lier bij het gezantschap te Caracas;
nselier van het gezantschap te Cairo,
tevens onbezoldigd consul aldaar; mr. J. I. Noest,
consul, werkzaam aan het consulaat-generaal
te San Francisco; H. J. E. van Osten, oud-con
sul te Boston, vertegenwoordiger van de Hol
landAmerika-iiju te Parijs; A. van der Lin
den, consul te Reims; A. C. de Beaufort, vice-
consul te Cannes; J. Steenbergen, consul te
Dresden; A. J. van de Moer, hoofdcommies aan
het Departement van Buitenlandsche Zaken;
tot ridder in de Orde van den Nederlandschen
Leeuw: mr. A. Rombach, advocaat-generaal bij
den Hoogen Raad der Nederlanden, te 's-Gra-
venhage; mr. J. G. Holsteijn, advocaat-generaal
bij den Hoogen Raad der Nederlanden, te 's-Gra-
venhage; mr. F. J. Lisman, president van de
arrondissementsrechtbank te Groningen; mr. E.
H. Hijmans, officier van justitie bij de arron
dissementsrechtbank te Alkmaar; mr. P. Blussé
van Oud-Alblas, voorzitter van den Raad van
Beroep voor de directe belastingen no. 2 te Rot
terdam, wonende te Dordrecht; mr. H. de Vis
ser, deken der Orde van Advocaten, te Gronin
gen; D. den Breems, secretaris van de Alge-
meene Synode der Nederlandsch-Her.vormde
Kerk, te 's-Gravenhage; prof. dr. S. Greijdanus,
hoogleeraar aan de Theologische School te
Kampen; mgr. prof. dr. F. A. M. van Welie,
hoogleeraar aan de Roomsch-Katholieke Univer
siteit te Nijmegen; H. Sieperda, hoofd der af-
deeling Comptabiliteit van het Departement van
Justitie, te 's-Gravenhage.
Bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje
Nassau: mevrouw de weduwe M. Ch. Honeoop
geboren Beekveld, directrice van het Rijksop
voedingsgesticht te Zeist.
Benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-
Nassau: J. W. Bolt, lid van de Algemeene Sy
node en van de Synodale commissie van de Ne-
derlandsch-Hervormde Kerk, te Groningen; J.
C. Aalberse, kanunnik, officiaal van het bisdom,
rector van het St. Jacobs Godshuis te Haarlem;
F. AE. H. van de Loo, kanunnik officiaal van
het aartsbisdom, te Utrecht; Th. Buysrogge,
deken en pastoor te Steenbergen; dr. J. J. H.
Derckx, oud-professor te Rolduc, wonende te
Arcen (L.); ir. W. F. Meyboom, inspecteur van
het gevangeniswezen (voor den arbeid) bij het
Departement van Justitie, te 's-Gravenhage;
A. van Zoelen, inspecteur der Rijksveldwacht,
te 's-Gravenhage; J. A. J. Barnhoorn, directeur
geneesheer van de Psychopatheninrichting „St.
Paulus", te Heilo; J. Knoppers, notaris te Amers
foort.
Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: L.
S. van Zwet, predikant bij de Nederduitsch-
Hervormde gemeente te Almelo; J. Barbas, pre
dikant bij de Nederduitsch-Hervormde gemeen
te te Hengelo (G.); H. Gelder, voorzitter van
de Nederlandsch Israëlietlsche gemeente te De
venter; J. C. Grimijser, luitenant-kolonel van
het Leger des Heils, wonende te Nieuwer-Am-
stel; A. Bolderdijk, hoofdcommies bij het De
partement van Justitie, te 's-Gravenhage; F.
Slot, hoofdcommies bij het Departement van
Justitie, te 's-Gravenhage; mr. W. F. H. van
Barrelo, commissaris van politie te Apeldoorn;
C. Kool, commissaris van politie te Leeuwar
den; P. J. H. C. Herten, districtscommandant
der Rijksveldwacht, te Utrecht; C. D. H. den
Hartog, districtscommandant der Rijksveld
wacht, te Arnhem; jkvr. C. G. W. E. Repelaer
van Driel, voorzitster van de Christelijke ver
eeniging tot verpleging en opvoeding van on-
en minvermogende, verwaarloosde en onechte
kinderen „Christina Stichting", te 's-Graven
hage; J. P. M. Busch, voorzitter van de com
missie der St. Vincentiusvereeniging tot kin
derverpleging en kinderbescherming, te
Dordrecht.
Benoemd tot grootofficier in de Orde van
Oranje-Nassau: Mgr. Eugène van Rechem, al
gemeen overste der Zusters van Liefde te Gent,
hulpbisschop van Gent, titulair-bisschop van
Carpasia.
Benoemd tot commandeur in de Orde van
Oranje-Nassau: mr. S. baron van Heemstra,
Commissaris der Koningin in de provincie
Gelderland, te Arnhem.
Benoemd tot ridder in de Orde van den Ne
derlandschen Leeuw: mr. J. Linthorst Homan,
Commissaris der Koningin in de provincie
Groningen, te Groningen; A. Th. van Rijen
lid van Gedeputeerde Staten van Noordbra-
baut, te Tilburg; mr. A, G, G. Tydeman, di-
recteur der Rijkspostspaarbank, te Amsterdam;
L. J. Lijklema, inspecteur der posterijen, tele
grafie en telefonie in algemeenen dienst te
Haarlem; A. van Veen, inspecteur der poste
rijen, telegrafie en telefonie in algemeenen
dienst, aangewezen als directeur van het post
kantoor Amsterdam, te Amsterdam.
Bevorderd tot officier in de Orde van Oran
je-Nassau: mr. W. de Koning, referendaris
chef der afdeeling Pensioenen en Wachtgelden
bij het Departement van Binnenlandsche Za
ken, te 's-Gravenhage; B. H. Bakker, wethou
der, te Hilversum; L. P. van der Heijden, se
cretaris van het Haagsch Comité voor Volks
feesten, te 's-Gravenhage.
Benoemd tot officier in de Orde van Oranje-
Nassau: mr. H. J. M. Loeff, burgemeester der
gemeente Vught; P. A. Colijn, burgemeester
der gemeente Alphen aan den Rijn; G. Rit
meester, burgemeester der gemeente Den Hel
der; M. Vrijenhoek. wethouder der gemeente
's-Gravenhage; mr. A. H. L. M. van der Marck,
secretaris der gemeente 's Hertogenbosch; G.
J. Hardick, secretaris der gemeente Apeldoorn;
mr. G. Engberts, secretaris der gemeente Delft;
L. Neher, directeur van den gemeentelijken te
lefoondienst, te 's-Gravenhage; ir. W. B. I.
Hofman, directeur der gemeentetram en -ve
ren, te Amsterdam; mr. H. A. van Beusekom,
administrateur, chef van de afdeeling Publie
ke Werken ter secretarie van Amsterdam.
Dr. A. J. M. Ie Nobel, oud-geneesheer-direc
teur van het Oude en Nieuwe Gasthuis en de
buitenstichting „Groot-Graffel", te Warns-
veld; dr. ir. H. G. van Beusekom, inspecteur
van de volkshuisvesting in algemeenen dienst,
te 's-Gravenhage; H. J. P. van Heek, voorzit
ter van de Gewestelijke Landstormcommissie
„Twenthe", te Enschede.
A. M. C. Seeuwen, luitenant-kolonel b. d.,
oud-commandant der burgerwacht te Nijme
gen, wonende te 's-Gravenhage; J. A. Tuijl
Schuitemaker, referendaris bij het Hoofdbe
stuur der Posterijen, Telegrafie en Telefonie,
te 's-Gravenhage; J. Ebens, referendaris der
posterijen, telegrafie en telefonie, aangewezen
als hoofd van het telefoondistrict Deventer,
te Deventer; S. W. Weisfeit, inspecteur der
posterijen, telegrafie en telefonie, te Middel
burg; A. van den Eelaart, referendaris der
posterijen, telegrafie en telefonie, aangewezen
als directeur Van het post-, telegraaf- en te
lefoonkantoor te Leiden.
tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau:
H. P. Gerritsen, hoofdcommies bij het Depar
tement van Binnenlandsche Zaken, te 's-Gra
venhage; A. Bax, lid van de Provinciale Sta
ten van Noordbrabant, te Zevenbergen; mr.
L. Trouw, oud-lid van de Provinciale Staten
van Zuidholland, te Brielle; H. Houtkoper,
burgemeester der gemeenten Echteld en Lien-
den; W. Th. de Leeuw, burgemeester der ge
meente Eist; G. Slob, burgemeester der ge
meenten Meerkerk, Leerbroek en Nieuwland;
L. Simonse, burgemeester-secretaris der ge
meente Biggekerke; A. van Sonsbeeck, burge
meester der gemeente Heino; H. J. J. Sengers,
burgemeester der gemeenten Mook, Middelaar
en Ottersum; J. H. Kamerbeek, referendaris,
hoofd der Ille afdeeling der provinciale griffie
van Noordbrabant, te 's-Hertogenbosch; mr.
L. J. A. van der Harst, referendaris ter provin
ciale griffie van Zeeland, te Middelburg; W.
K. H. Anten, hoofdcommies ter provinciale
griffie van Utrecht, chef van de 4e afdeeling
en van het Kabinet van den Commissaris der
Koningin, te Utrecht; P. H. Dinjens, referen
daris, hoofd der 2de afdeeling ter provinciale
griffie van Limburg, te Maastricht; H. van
Rossen Mzn., wethouder der gemeente Maas
sluis; J. Onderdijk, wethouder der gemeente
Middelburg; K. Oosterwold, wethouder, loco
burgemeester, der gemeente Termunten; H.
Schuring, wethouder, loco-burgemeester, der
gemeente Beilen; M. J. P. Vermooten, lid van
den gemeenteraad, te Utrecht; H. H. van Hulst,
lid van den gemeenteraad te Harlingen; J.
Ruibing, secretaris der gemeente Zutphen; J.
P. Knaapen, secretaris-ontvanger der gemeen
te Geldrop; B. I. Zonnevijlle, secretaris der ge
meente Neuzen; H. Meinema, secretaris der ge
meente Westdongeradeel; R. Neve, ontvanger
der gemeente Ruinen; J. M. A. Wind, districts
verificateur 1ste klasse bij het Centraal Bu
reau van Verificatie en Financieele Adviezen
van de Vereeniging van Nederlandsehe Ge
meenten, te Leeuwarden; J. H. Leppink, con
troleur der gemeentefinanciën, te Nijmegen; G.
ter Heege, chef van de administratie van den
centralen dienst voor de levensmiddelenvoor
ziening, te Amsterdam; D. van der Ent, oud
chef van de rekening-courant-afdeeling der
gemeentegasfabrieken,' te Amsterdam; J. La
ter, directeur der lichtbedrijven en van het
radio-distributiebedrijf, te Hilversum; A. Strab-
bing, hoofdcommies, afdeelingschef en plaats
vervangend secretaris der gemeente Assen; J.
L. Lassen, te 's-Gravenhage; M. J. J. M. Pal
men, directeur van de Maatschappij „Tijdig",
directeur-administrateur van de Woningstich
ting „Thuis Best", secretaris-penningmeester
van de Vereenging „Ons Limburg", te Heer
len; P. G. de Vey Mestdagh, lid van de Gewes
telijke Landstormcommissie „Rotterdam", te
Rotterdam; G, J. M. Strijbosch, lid van het
„Friesch Nationaal Comité", te Leeuwarden;
J. Zandberg, lid van de Gewestelijke Land
stormcommissie „Zuidholland-West", te 's-Gra
venhage; J. H. M. Schenk, commandant van
de burgerwacht te Meerssen; J. Busquet, hoofd
van den luchtbeschermingsdienst, te Heeren
veen; mej. R. J. M. Pierson, presidente-pen-
ningmeesteresse van het huis „Vluchtheuvel"
te 's-Gravenhage; J. P. Noordman, voorzitter
van het College van Regenten van het R. K.
Parochiaal Armbestuur, te Leiden; J. Deute-
kom, diaken der Gereformeerde Kerk, te Am
sterdam; J. van Donselaar, diaken van de Ned.
Hervormde gemeente, te TreebeekHeerlen;
I. Salomon te Amsterdam; mevr. D. X. da Costa
van den Bergh, ondervoorzitster van de Ver
eeniging „Bet-San", te Amsterdam; mevr. C.
C. SchreuderNijland, te Amersfoort; S.
Aptroot, te Groningen; mevr. H. A. E. M. Du-
pontVerhulst, presidente van de St. Elisa-
bethsvereeniging, te Heerlen; J. Juch, directeur
der W. v. d. Berghstichting, te Noordwijk; ds.
K. J. v. d. Berg, predikant te Amersfoort, be
stuurslid der Ned. Hervormde Vereeniging voor
Zenuw- en Geesteszieken; H. van Poelgeest,
ondervoorzitter van het hoofdbestuur der Ne
derlandsehe Vereeniging tot Bescherming van
Dieren, te Leiderdorp; G. Oosterbroek, opper-
brandmeester der gemeente Apeldoorn; A. Kui
ler, referendaris der posterijen, telegrafie en
telefonie, aangewezen als directeur van het
post-, telegraaf- en telefoonkantoor, te Den
Helder; H. Icke, hoofdcommies bij het Hoofd
bestuur der Posterijen, Telegrafie en Telefonie,
te 's-Gravenhage; C. H. Bosch, commies bij
den post-, telegraaf- en telefoondienst, te Am
sterdam (telegraafkantoor); W. P. Hoogeveen,
buitengewoon geëmployeerde bij den tele
graaf- en telefoondienst (groep 1) te 's-Gra
venhage; J. J. M. L. Marchand, oud-hoofd
commies der posterijen, telegrafie en telefo
nie, leider van de N.V. Marchand-Andriessen,
te 's-Gravenhage;
is benoemd tot commandeur in de Orde van
Oranje-Nassau: dr. P. J. M. van Gils, te Roer
mond;
zijn benoemd tot ridder in de Orde van den
Nederlandschen Leeuw: dr. Ph. S. van Ronkel,
hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden;
dr. L. S. Ornstein, hoogleeraar aan de Rijks
universiteit te Utrecht; dr. J. M. N. Kapteyn,
hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Gro
ningen; dr. W. Reinders, hoogleeraar aan de
Technische Hoogeschool te Delft; dr. I. Snap
eer, hoogleeraar aan de gemeentelijke universi
teit te Amsterdam; dr. A. S. T. Brandsma,
hoogleeraar aan de Roomsch-Katholieke uni
versiteit te Nijmegen; dr. E. H. Renkema, in
specteur van het gymnasiaal en middelbaar
onderwijs, te 's-Gravenhage; dr. J. G. Rutgers,
voorzitter van de commissie voor de examens
teekenen middelbaar onderwijs, te 's-Graven
hage; Arth. van Schendel, letterkundige, te
Sestri-Levante (Italië)
zijn bevorderd: tot officier in de Orde van
Oranje-Nassau: D. van Dam, te Amsterdam;
N. Ottema, te Leeuwarden;
Zijn benoemd: tot officier in de Orde van
Oranje-Nassau: mr. C. A. J. H. Prinzen, oud
secretaris van het College van Curatoren der
Roomsch-Katholieke universiteit te Nijmegen;
dr. j. A. Bruins, directeur van de 1ste ge
meentelijke hoogere burgerschool te Amster
dam; Th. H. M. van den Donk, rector van het
Sint-Catharina Lyceum te Eindhoven; ir. C
A. de Looze, directeur der Rijkshoogereburger-
school te Goes; dr. R. Mulder, oud-rector van
het Gereformeerd gymnasium te Leeuwarden,
wonende te Aerdenhout; mr. J. R. Goddard
secretaris van het bestuur van de Academie
van Beeldende Kunsten en Technische We
tenschappen te Rotterdam; ir. B. J. Haitsma
Muiier, oud-voorzitter der Geldersche Ver
eeniging voor Kunstnijverheid te Zutphen; J.
B. Smits, oud-directeur van het Instituut voor
Kunstnijverheidsonderwijs te Amsterdam; mr,
C. H. Thiebout, oud-voorzitter van het bestuui
der ambachtsschool te Zwolle; C. J. Keure-
naer, inspecteur van het lager onderwijs in
de inspectie Doetinchem, te Velp; K. Zeeman,
directeur der Rijkskweekschool te Hilversum;
dr. J. de Hullu, oud-Rijksarchivaris, te Cad-
zand.
di-, J. H. Jurres, kunstschilder, te Amster
dam; A. J. Kropholler, architect, te Wasse
naar; dr. F. A. J. Vermeulen, referendaris-ti
tulair bij het Rijksbureau voor de Monumenten
zorg te 's-Gravenhage; mr. W. J. M. Weersma,
voorzitter van het bestuur der Groninger Or
kestvereniging te Groningen;
tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: mej.
dr. H. J. J. A. Ruys, ambtenaresse bij de biblio
theek der Rijksuniversiteit te Leiden; dr. P.
Th. Coebergh, leeraar aan de Roomsch-Katho
lieke lycea te s-Hertogenbosch; J. A. M
Mettrop, leeraar aan de gemeentelijke hoogerc-
burgerschool met S-jarigen cursus, te 's-Graven
hage; J. L. G. Faber, directeur der 2de am
bachtsschool, te 's-Gravenhage; B. Th. Hen
driks, leeraar aan de ambachtsschool, te Heer
len; G. H. Kolff, voorzitter van het bestuur
der Industrie- en Huishoudschool, te Amers
foort; ir. A. P. Potma, adjunct-directeur der
middelbare technische school te Haarlem; mej.
W. J. Wijtema, directrice der Industrie, en
Huishoudschool te Zwolle; mej. M. W. Barger,
leidster van Christelijk Jeugdwerk te Zeist; mej.
F. M. Brouwer, leerares aan de Christelijke
kweekschool te Zetten (gemeente Valburg); W.
't Hoeft, hoofd eener Christelijke school te
Goes; mej. A. Ch. E. van Oosterom, stichtster
der school voor sleehthoorende kinderen te
's-Gravenhage; ds. J. Schoonhoven, voorzitter
der Vereeniging van het Lager Onderwijs op Ge
reformeerden Grondslag; te Rotterdam; W.
Schuileman, oud-hoofd eener openbare lagere
school te Utrecht; mej. I. Seybel, voorzitster
der Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katho
lieke Actie „De Graal", te Vogelenzang; w. C.
Windhorst, olid-hoofd eener bijzondere school
te Heerlen; F. Bobeldjjk, kunstschilder, te Am
sterdam; A. F. Kooien, letterkundige, te Deume;
Albert W. van Dalsum, tooneelspeler, te
Schoorl; G. J. Honig, bibliothecaris van de
Zaansche Oudheidkundige Vereeniging „Jacob
Honig Jzn. Jr.", te Zaandijk; Max L. J. Klcos,
concertzanger, te Hilversum; A. A. van Pelt
Lechner, te Arnhem; mevrouw M. S. E. Schar-
tenAn tink, letterkundige, te Florence; Ch. H
M. Vos, beeldhouwer, te Maastricht; mr. H.
Westermann, secretaris van de Vereeniging
,Hendrick de Keyser", te Amsterdam;
tot ridder in de Orde van den Nederlandschen
Leeuw: J. C. Roelofsen, hoofdinspecteur bij de
Generale -Thesaurie van het Departement van
Financiën; G. Warning, directeur v. d. Twent-
sche Bank, te Amsterdam; T. J. Sikkens, hoofd
inspecteur der invoerrechten en accijnzen, te
's-Gravenhage; H. F. Harms, hoofdinspecteur
der directe belastingen te Rotterdam; A. S
Hennes, hoofdinspecteur der directe belastin
gen te Arnhem, 1ste afdeeling;
tot officier in de Orde van Oranje-Nassau:
J. B. J. Peeters, referendaris bij het Departe
ment van Financiën; A. L. de Vlaming, chef
van de Firma van Vloten en de Gijzelaar, te
Amsterdam; dr. H. O. W. Wüst, directeur van
de Nederlandsehe Crediet-verzekering Mij., to
Amsterdam; A. Icke, inspecteur der directe
belastingen te Hilversum; J. G. Sijpkens, in
specteur der directe belastingen, invoerrechten
en accijnzen, toegevoegd aan het hoofd van de
inspectie der directe belastingen te 's-Graven
hage; J. H. Dicke, inspecteur der directe be
lastingen, invoerrechten en accijnzen, toege
voegd aan het hoofd van de inspectie der di
recte belastingen te Rotterdam; P. Hartkamp,
inspecteur der directe belastingen te Alkmaar,
lste afdeeling; C. N. Dieters, inspecteur der
registratie en domeinen te Utrecht, lste afdee
ling; G. Overkamp, inspecteur der registratie
en domeinen te Nijmegen; J. H. Hageman, ac
countant bij den Rijksaccountantsdienst, te Rot
terdam; B. Both, ontvanger der invoerrechten
en van den accijns op de suiker, te Amsterdam;
tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: D
D. Heijmans, hoofdcommies bij het Departe
ment van Financiën; C. C. Vogel, ontvanger der
directe belastingen, te s Hertogenbosch; N. R.
Lubbers, ontvanger der directe belastingen, te
Eindhoven; A. G. Jalink, ontvanger der directe
belastingen, te 's Gravenhage, lste kantoor;
L- van Buren Lensinck, ontvanger der registratie
en domeinen, te Alkmaar; W. J. C. de Koning,
ontvanger der registratie en domeinen, te Lei
den; F. A. L. Kater, gewezen landmeter van het
kadaster, te Amersfoort; J. A. Aertsen, hoofd
commies der directe belastingen, invoerrechten
en accijnzen ter directie Rotterdam; A. Kroon-
stuiver, controleur der invoerrechten en accijn
zen, te Amsterdam; E. F- Stimm, electrotechnisch
ingenieur bij den Rijksgebouwendienst te 's Gra
venhage; A. Stigter, districtsbouwkundige bij den
Rijksgebouwendienst, te Arnhem;
tot ridder in de Orde van den Nederlandschen
Leeuw: de schout-bij-nacht H. Jolles; de schout
bij-nacht: C. E. L. Helfrich; de genera al-majoor
A. A. van Nijnatten, commandant van het lilde
legerkorps, tevens bevelhebber in de 3de mili
taire afdeeling; de generaal-majoor J. Harberts,
inspecteur der artillerie; de generaal-majoor H.
D. S. Hasselman, directeur voor het materieel
der landmacht;
zijn bevorderd:
tot officier in de Orde van Oranje-Nassau,
met de zwaarden: de kapitein-luitenant ter zee
R. van Tijen; de kapitein-luitenant ter zee A.
S. Pinke; de hoofdofficier van den marine
stoomvaartdienst der eerste klasse C. B. Een
hoorn; de hoofdofficier van den marinestoom
vaartdienst der tweede klasse K. Bolk.
Zijn benoemd: tbt officier in de Orde van
Oranje Nassau, met de zwaarden: de kapitein
luitenant ter zee P. J. M. Cikot; de gepension-
neerde kapitein-luitenant ter zee-titulair A. R.
Meijer; de majoor van den generalen staf ir.
J. Govers, toegevoegd aan den chef van den
generalen staf; de majoor-intendant J. P. H
van Aalst, intendant bij het Ilde legerkorps;
Mr. C. M. J. F. Goseling
Benoemd tot groot-officier in de Orde van
Oranje-Nassau:
mr. J. A. N. Patijn, oud-Minister van Buiten
landsche Zaken;
dr. J. J. C. van Dijk, oud-Minister van De
fensie;
mr. J. A. de Wilde, oud-Minister van Binnen
landsche Zaken en van Financiën;
prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, oud-
Minister van Sociale Zaken en van Onderwijs,
Kunsten en Wetenschappen.
Benoemd tot commandeur in de Orde van
Oranje-Nassau:
mr. dr. ir. J. A. M. van Buuren, oud-Minister
van Waterstaat.
Benoemd tot ridder in de Orde van den Neder
landschen Leeuw:
mr. C. M. J. F. Goseling, oud-Minister van
Justitie;
prof. mr. C. P. M. Romme, oud-Minister van
Sociale Zaken.
Ridder in de orde van den Ned. Leeuw:
prof. mr. R. Kranenburg, lid van de Eerste
Kamer der Staten-Generaal;
F. L. D. Nivard, lid van de Eerste Kamer der
Staten-Generaal.
Benoemd tot Ridder in de Orde van den Ned.
Leeuw:
dr. P. J. A. Idenburg, directeur van Onderwijs
en Eeredienst in Nederlandsch-Indië;
H. J. van Mook, directeur van Economische
Zaken in Nederlandsch-Indië;
G. J. Teppema. administrateur bij het Depar
tement van Economische Zaken, te 's Graven
hage;
mr. A. G. G. Tydeman, directeur der Rijks
postspaarbank, te Amsterdam.
Benoemd tot officier in de Orde van Oranje-
Nassau:
jhr. mr. G. C. J. van Reenen, chef van het-
Kabinet van den Minister en chef van de direc
tie van het Protocol aan het Ministerie van Bui-
Benoemd tot ridder in de Orde van den Ne
derlandschen Leeuw:
mr. J. J. B. Bosch, Ridder van Rosenthal, ge
zant te Warschau;
jhr. W. F. van Lennep, gezant te Pretoria.
Benoemd tot ridder in de Orde van den Ne
derlandschen Leeuw:
mr. A. Rombach, advocaat-generaal bij den
Hoogen Raad der Nederlanden, te 's Graven
hage;
mr. J. G. Holsteijn, advocaat-generaal bij den
Hoogen Raad der Nederlanden, te 's Graven
hage.
Benoemd tot ridder in de Orde van den Ned.
Leeuw
Prof. H. A. Kaag, hoogleeraar aan de Katho
liek Economische Hoogeschool te Tilburg;
dr. A. S. T. Brandsma, hoogleeraar aan de
Roomsch Katholieke universiteit te Nijmegen;
Mgr. prof. dr. F. A. M. van Welie, hoogleeraar
aan de Roomsch Katholieke Universiteit te Nij
megen
dr. Ph. S. van Ronkel, hoogleeraar aan de
Rijksuniversiteit te Leiden;
dr. L. S. Ornstein, hoogleeraar aan de Rijks
universiteit te Utrecht;
dr. J. M. N. Kapteyn, hoogleeraar aan de
Rijksuniversiteit te Groningen;
dr. W. Reinders, hoogleeraar aan de Techni
sche Hoogeschool te Delft;
dr. I. Snapper, hoogleeraar aan de gemeente
lijke universiteit te Amsterdam;
prof. mr. J. M. J. Schepper, hoogleeraar aan
de Rechtshoogeschool te Batavia;
prof. dr. B. J. van der Plaats, hoogleeraar aan
de Geneeskundige Hoogeschool te Batavia;
prof. dr. H. R. Woltjer, hoogleeraar aan de
Technische Hoogeschool te Bandoeng.
Benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-
Nassau met dc zwaarden:
Prof. dr. J. E. de Quay, reserve-kapitein voor
algemeenen dienst.
de kolonel der infanterie A. de Vries, comman
dant van de VlIIste divisie; de luitenant-
kolonel der infanterie J. van Voorthuijsen, com
mandant van het regiment grenadiers; de lui-
tenant-kolonel der infanterie J. F. de Ridder,
commandant van^het 22ste regiment infanterie;
de luitenant-kolonel der cavalerie jhr. S. M.
S. A A. de Marees van Swinderen, commandant
van het 4de regiment huzaren; de luitenant
kolonel der genie H. J. H. van Tarel, eerst-
aanwezend-ingenieur te Utrecht: de reserve
kolonel van den generalen staf L. C. Preij; de
reserve-kolonel der infanterie dr. G. J. de Groot;
de gepensionneerde kolonel-titulair van het Ko
ninklijk Nederlandsch-Indische leger F. C
Thomson werkzaam bij het hoofdkwartier van
de Vesting Holland; de reserve-dirigeerend-
officier van gezondheid der derde klasse dr.
J. Bijtel: de gepensionneerde kolonel der mili
taire administratie J. F. H. Israël;
is benoemd: tot officier in de orde van
Oranje-Nassau: A. J. H. C. C- F. Huizer, af
deelingschef bij het Staatsbedrijf der Artillerie-
Inrichtingen
zijn benoemd: tot ridder in de Orde van
Oranje-Nassau, met de zwaarden: de luitenant
ter zee der eerste klasse J- A. de Gelder; de
luitenant ter zee der eerste klasse J. E. A. Posl
Uiterweer; de luitenant ter zee der eerste klasse
A. J. Bussemaker; de officier-vlieger der eerste
klasse bij de Koninklijke marine H. L. A. van
der Kroef: de officier van den marinestoom
vaartdienst der eerste klasse D. J. Monté; de
officier van gezondheid der eerste klasse bij
de Koninklijke marine P. H. M. de Roo; de
officier van administratie der eerste klasse mr.
D. B. A. Franken; de kapitein van den genera
len staf J. J. Pape, adjunct-chef van den staf
van het lste legerkorps; de kapitein van den
generalen staf C. D. Kamerling, toegevoegd aan
den chef van den generalen staf; de kapitein
van den generalen staf J. H. Jager, toegevoegd
aan den chef van den generalen staf; de kapi
tein van den generalen staf A. T. C. Opsomer,
toegevoegd aan den chef van den generalen
sfaf; de kapitein van den generalen staf K.
van Rijn, werkzaam bij de Ilde Afdeeling B
van het Departement van Defensie; de kapitein
der infanterie J. J. M. de Bruijn, van het 11de
regiment infanterie; de kapitein der infanterie
J. M. Steenbeek, van het 11de regiment infan
terie: de kapitein der infanterie jhr. J. van
Suchtelen, van het korps politietroepende
ritmeester der cavalerie J. S. Boom, leeraar bij
de Koninklijke Militaire Academie; de kapitein
der artillerie F. G. Dürst Britt, van het lste
regiment veldartillerie; de kapitein der artillerie
J. Barendregt, van de brigade luchtdoelartille
rie; de kapitein-waarnemer dr. J. W. Wijn, van
het lste luchtvaartregiment: de kapitein der
genie J. C. Stumphius, eerstaanwezend-inge-
nieur te Amersfoort; de kapitein der genie A.
Janssen, eerstaanwezend-ingenieur te Arnhem;
de reserve-kapitein voor speciale diensten D. J.
Tijssens, van het vrijwillig landstormkorps
luchtwachtdienst; de reserve-kapitein voor al
gemeenen dienst prof. dr. J. E. de Quaij;
tot ridder in de Orde vam Oranje-Nassau:
J- Stocker, hoofdcommies bij de Rijkswerf; A.
A. Gerritsen, hoofdcommies, hoofd der Xlde
Afdeeling van het Departement van Defensie;
tot ridder in de Orde van den Nederlandschen
Leeuw: ir. G. Redeker, te Heemstede, hoofd
ingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat;
mr. J. Draayer, te 's-Gravenhage, directeur van
den Rijkswaterstaat.;
zijn bevorderd: tot officier in de Orde van
Oranje-Nassau: G. J. van Wijngaarden van
Rees, te Utrecht, secretaris van het Verbond
van Vereenigingen voor Veilig Verkeer; P. M-
van Riel, te Amsterdam, directeur der filiaal-
inrichting v,an het Koninklijk Nederlandsch
Meteorolbgisch Instituut;
zijn benoemd: tot officier in de Orde van
Oranje-Nassau: S. L. Hof, te 's-Gravenhage,
hoofdinspecteur bij den luchtvaartdienst; A. J.
Looxma van Weideren baron Rengers, te
Amersfobrt, dijkgraaf van het waterschap De
Bunschoter Veen- en Veldendijk, voorzitter van
het waterschap Eemnes en voorzitter van het
waterschap Beoosten de Eem; ir. G. B. R. de
Graaff, te 's-Gravenhage, hoofdingenieur van
den Rijkswaterstaat; ir. H- W. Mouton, te
's-Gravenhage, hoofdingenieur van den Rijks
waterstaat: ir. N. Th. Verheij, te 's-Gra-
venhage, Rijkshoofdinspecteur van het ver
keer: J. En te, te Bosch en Duin (ge
meente Zeist), hoofdinspecteur, adjunct-chef
van den Dienst van het Vervoer bij de
Nederlandsehe Spoorwegen; ir. E- B. Kijlstra,
te Bilthoven (gem. de Bilt), hoofdingenieur,
chef van den rijtuig- en wagenbbuw bij de
Nederlandsehe Spoorwegen; ir, J. A. van dei-
Ploeg, te Utrecht, hoofdingenieur, chef der
werkplaatsen en magazijnen van weg en wer
ken bij de Nederlandsehe Spoorwegen; Th. P.
van den Bergh, te Amsterdam, directeur van
de Nederlandsehe Telegraaf Maatschappij „Ra
dio Holland"; ir. G. Duyfjes, te Heerlen, hoofd
ingenieur bij de Staatsmijnen in Limburg;
tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau:
H. M- Schmidt Crans, te Rijswijk (Z.H.), chef-
instructeur der N.V. Nationale Luchtvaart-
school; D. J. de Vries, te 's-Gravenhage, hoofd
der handelsafdeeling en chef van de afdeeling
buitenland van de Koninklijke Luchtvaart
Maatschappij voor Nederland en Koloniën N.V.;
G. Spit, te Schiphol (gem. Haarlemmermeer),
chef van den technischen dienst van de Ko
ninklijke Luchtvaart Maatschappij voor Neder
land en Koloniën N.V-G. Haremaker, te Koog
aan de Zaan, dijkgraaf van den Polder West-
zaan; P. A. G. van Dijk, te Zierikzee, ontvan
ger-griffier van het Waterschap Schouwen; L.
G. van Breen, te IJmuiden (gem. Velsen), wa
terbouwkundige bij den Rijkswaterstaat; J-. F.
H. Pruschen, te Haarlem, administratief amb
tenaar lste klasse bij den Rijkswaterstaat; J.
N. C. Beijersbergen van Henegouwen, te 's-Gra
venhage, administratief ambtenaar lste klasse
bij den Rijkswaterstaat; H. KortenhOff, te
Utrecht, inspecteur bij de Nederlandsehe Spoor
wegen; H. Kampschmidt, te Hilversum, afdee
lingschef 2de klasse bij de Nederlandsehe Spoor
wegen; J. Reijkers, te Utrecht, hoofdcontroleur
bij de Nederlandsehe Spoorwegen; w. W. Tuij-
ten, te Utrecht, onderafdeelingschef bij de Ne
derlandsehe Spoorwegen; J. H- van den Broek,
te Ginneken, directeur der N.V. Brabantsche
Buurtspoorwegen en Autodiensten B.BA..; L. J.
Alta, te Haarlem, oud-scheepswerktuigkundige,
inspecteur bij den technischen dienst van de
Stoomvaart Maatschappij „Oostzee" te Amster
dam; G. Doeksen, te Terschelling, president
commissaris van de N.V- Scheepvaart Maat
schappij G. Doeksen en Zonen; H. Buist, te
Delfzijl, lste-officier aan het internaat van de
Noorderkweekschool „Abel Tasman"; ir. E. M.
Neuerberg, te 's-Gravenhage, scheepsbouwkun
dig ingenieur bij de scheepvaartinspectie;
tot ridder in de Orde van den Nederlandschen
Leeuw: D. Hudig L.-J.zn., directeur van de Ko
ninklijke Nederlandsehe Stoomboot Maatschap
pij, te Amsterdam; prof. H. A. Kaag, te Tilburg;
G. J. Teppema, administrateur bij het Depar
tement van Economische Zaken, te 's-Graven
hage; G. L. Heeris, secretaris van de Neder
landsehe Reedersvereeniging, te 's-Gravenhage;
jhr. mr. J. J. E. van den Brandeler, wonende
te Velp, gemeente Rheden, gedelegeerd com
missaris van de Algemeene Kunstzijde Unie N.V.
te Arnhem; prof, ir. B. van der Burg, te Wage-
ningen, hoogleeraar aan de Landbouwhooge-
school, lid van het bestuur van den Algemeenen
Nederlandschen Zuivelbond; jhr. J. van Vre-
denburch, te Cappellen (België), voorzitter van
het Stamboek van het Nederlandsehe Trek
paard; ir. F. P. Mesu, te Bilthoven, gemeente
de Bilt, directeur van den Cultuurtechnischen
dienst;
zijn bevorderd: tot officier in de Orde van
Oranje-Nassau: G. Groeneveld, directeur der
N V. Groeneveld van der Poll Co.'s Electro-
technische Fabriek, te Amsterdam; C. F- J.
Schellens, directeur der N.V. Eindhovensche
Trijpfabriek, Schellens en Marto, te Eindhoven
zijn benoemd: tot officier in de Orde van
Dr. P. J. M. van Gils
Oranje-Nassau: J. A. Avéres, oudste directeur
van de N.V. Machinefabriek Gebr. Stork en
Co-, te Hengelo (O.); A. Biemond, wonende te
Bloemendaal, president-commissaris van de N.V.
„Bouwstoffen" voorheen A. E. Braat te Am
sterdam; J. van Randwijk, wonende te Dor
drecht, mededirecteur der N.V. Handelmaat
schappij R. S. Stokvis Zonen te Rotterdam;
B. Scholten J zn., wonende te Almelo, voorzitter
van de Kamer van Koophandel en Fabrieken
voor Twenthe en Hengelo (O.)H. Smit van
Gelder, wonende te Overveen, gemeente Bloe
mendaal, commissaris der N.V. Vereenigde Ko
ninklijke Papierfabrieken der firma Van Gelder
Zonen; ir. R. Sijbolts, te Zwolle, Rijksnijver-
heidsconsulent en secretaris-penningmeester
van de Stichting Nederlandsehe Turf centrale;
J. W. Verwey, directeur van Mirandolle, Voute
Co. NV., te Amsterdam; drs. Ch. L. H.
Truyen, leider van het Crisis Uitvoer Bureau,
te 's-Gravenhage; mejuffrouw ir. C. H. Pontier,
hoofdingenieur bij den Octrooiraad, te 's-Gra
venhage; dr. ir. J. G. W. Sieger, directeur der
N.V- Amsterdamsche Chininefabriek, te Am
sterdam; G. de ZOete, wonende te Leidschen-
dam, voorheen referendaris bij het Centraal Bu
reau voor de Statistiek; ir. A. W. van de Plas-
sche, te Voorburg, inspecteur van den tuinbouw
en het tuinbouwonderwijs; S. Hepkema, direc
teur der Coöperatieve Condensfabriek .Fries
land", te Leeuwarden; K. L. Gaaikema Schui-
ringa, te Ruigezand, gemeente Oldehove, voor
zitter van de Nederlandsehe Akkerbouwcentrale
en van de Nederlandsehe Tarwecentrale; P. J.
't Hooft, te 's-Gravenhage, inspecteur van den
Veeartsenijkundigen dienst; prof. A. H- P.
Cleophas, te Warmond, geestelijk adviseur van
den Katholieken Nederlandschen Boeren- en
Tuindersbond; B. van den Berg, wonende te
Roordahuizum, gemeente Idaarderadeel, voor
zitter van de Rriesche Coöperatieve Zuivel Ex-
portvereeniging te Leeuwarden
tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau:
J. E. Bindels, directeur van het Hotel ..Kasteel
Oud-Wassenaar", te Wassenaar; M. H. Binger,
uitgever, te Amsterdam; R. Buisman, directeur
van de N.V. „R. Buisman's Gebrande Suiker-
poederfabriek", te Zwartsluis; K. Dijk. lid van
de Kamer van Koophandel en Fabrieken, te
's-Gravenhage; H. J. Kerkhof, algemeen pro
curatiehouder bij de NV. Industrieele Maat
schappij voorheen Noury van der Lande, te
Deventer; H. Landstra, gedelegeerd commissaris,
oud-directeur van de N.V. Leeuwarder Papier-
warenfabriek, te Leeuwarden; H. A. J. Man-
naerts, lid van de firma J. Mannaerts, voor
zitter van de Kamer van Koophandel en Fa
brieken,. te Tilburg; Th. Niemeijer, directeur
van Theodorus Niemeijer N.V. Tabaksfabriek,
te Groningen; G- F. P. van der Peijl, directeur
van de N.V. Bouwmaterialenhandel „De Hoop",
te Terneuzen; L. J. Uijtendaal, te Gilze en
Rijen, voorzitter van de Federatie van Vereeni
gingen van Nederlandsehe Lederfabrikantenc
J. T. Visser, directeur van de N.V. „Vencta"
Vereenigde Nederlandsehe Tapijtindustrie, te
Hilversum; A. Woltman's Fabriek van en han
del in bouwmaterialen en hout, te Heerenveen;
J. J. Jongerius. directeur van „Jan Jongerius
N.V.", te Jutphaas; J. M. Reuten. te Roermond;
ir. A. Hylkema, te Zutphen, Rijkszuivelconsu-
lent; C. M. van 't Hoff, te Apeldoorn, houtvester
bij het Staatsboschbeheer; C. P- J. Sweere. ta
Standdaarbuiten. voorzitter var» den Katholie
ken Vlassersbond West-Brabant; Joh. P. Jong-
ma, te Huizum, gemeente Leeuwarderadeel,
voorzitter der Coöperatieve Veiling „de Tuin
bouw", te Leeuwarden; M. J. Dings, te Roer
mond, consulent en adjunct-secretaris-penning
meester van den Limburgschen Land- en Tuin-
bouwbond; J. W. Smit, te Wichmond, gemeente
Warnsveld, lid van het hoofdbestuur van den
Aartsdiocesanen Boeren- en Tuindersbond; F.
van Til. te Ulrum, oud-voorzitter van de af
deeling Ulrum van den Christelijken Boeren-
en Tuindersbond in Nederland; B. Havenaar,
te Berkel en Rodenrijs, lid van het hoofdbestuur
van den Christelijken Boeren- en Tuindersbond
in Nederland: ir. J. S. Keyser, te Zwolle, secre
taris van de Overijselsche Landbouw Maat
schappij; H. J. Kruidenier J.zn., voorzitter van
de Nederlandsehe Vereeniging van Fruit-,
Groenten- en Aardappelen Exporteurs, te Rot
terdam; A. A. Swart, te Zeijerveld, gemeente
Vries, landbouwer en veehouder; H. J. Schnei
ders, kassier bjj de Coöperatieve Boerenleen
bank, te Obdam; C. J. W. HOdes, te 's-Graven
hage, directeur der N.V. Maatschappij „Nu-
tricia" te Zoetermeer; J. L. Groenewege, te Sint
Maartensdijk, voorzitter van den Kring Tholen
en lid van het hoofdbestuur van de Zeeuwsche
Landbouw Maatschappij; Jb. Kaan K.zn. Sr.,
te Wieringerwaard, bestuurslid van verschillende
landbouworganisaties;
tot officier in de Orde van Oranje-Nassau:
Leeuw: H. de Bordes, te Bussum, voorzitter van
den Nederlandschen Werkloosheidsraad; dr- L»
Smit, medisch adviseur der Rijksverzekerings
bank, te Amsterdam;
tot officcier in de Orde van Oranje-Nassau:
dr. H. W. M. Nijdam, voorheen lid en onder
voorzitter van de commissie, bedoeld bij art. 17
van de Warenwet, thans wonende te Soicy au
Bac (Fr.); dr. H. K. de Haas, geneesheer-direc
teur van het Ooglijdersziekenhuis, te Rotterdam;
J. G- E. Gieskes, directeur van de Nederland
sehe Seintoestellenfabriek N.V., te Hilversum;
mr. B. C. Slotemaker, te Wassenaar, secretaris
van de Federatie van Bedrijfsvereenigingen voor
Ziekenge.flverzekering; E. J. A. A. Quaedvlieg,
inspecteur van de Volksgezondheid, te 's-Gra
venhage; J- A. A. Hartland, te Voorburg, direc
teur van de Stichting Landverhuizing Ne
derland; mr. C. J. Koch, voorzitter van den
Raad van Arbeid, te Haarlem;
Het Katholicisme kan zijn goddelijke
zending in deze wereld niet vol
ledig ontplooien zonder Universi
teiten. Het is daarom plicht van iederen
katholiek zijn eigen Universiteit naar ver
mogen te steunen.