TOCHT DOOR OPPER-SILEZIE ONZE HANDEL IN OORLOGSTIJD u D E-SsI U wilt op de hoogte blijven? N.V. HEES Co. R.K.STMTSPARTU DONDERDAG 14 SEPTEMBER 1939 Land van tegenstellingen Een zonderlinge Duitsche beschouwing L- ZAND VOORT ZAANDAM Bollenveiling Lisse ?6vo-%u,s fiirsM life I t - vi-- UIT DEN OMTREK HAARLEMMERMEER VOETBAL HAARLEM—MILITAIR ELFTAL 7—1 ™0 I «J' 1JVBb= y30,H RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN ALLE ACTUALITEITEN DIRECT VERNEMEN? Bij HEES Co. keuze uit 3 WERELDMERKEN: PHILIPS EKCO ERRES KRUISSTRAAT 33 - HAARLEM De Duitschers hebben, althans voorloopig, het gedeelte van Opper-Silezië, dat zij na de volks stemming van 1921 hadden verloren, terugge wonnen. Silezië is voor West-Europa een weinig bekend land en ook deDuitscher uit het Wes ten van het Rijk weet alléén dat Silezië bestaat, geweest is hü er nooit. Het is geen „reis-land De industrie-centra van Silezië lokken niét tot een reisbezoek en het landschap biedt niet veel natuurschoon, hoewel het als ieder landschap zijn opmerkelijke kwaliteiten heeft. Men moet ze alleen maar weten te vinden. Daar komt bij, dat het land iets halfslachtigs heeft, bewoond als het wordt door Polen en Duitschers, die ieder hun eigen beschaving en cultuur hebben, zich uitdrukkend in eigen zieleleven en in eigen uiterlijke uitdrukkingsvormen in huizen- en ste denbouw en in de levenshouding van het dage- lijksche leven. In de steden wonen vaak voor het meerendeel Duitschers, zoodat deze den indruk maken van Duitsche steden. De Duitsche civilisatie heeft er sedert Frederik den Grooten haar stempel op gedrukt, zonder echter den Slavischen stem pel geheel te kunnen uitslijten. In al die steden, die thans in de oorlogscommuniqué's worden genoemd, keert hetzelfde karakter terug. Dit karakter is veelal Poolsch, wat het gevolg is van het drukker bezoek der Polen aan de steden. De Polen namelijk bevolken vooral het platte land en leven van de opbrengst hunner produc ten, die zij ter markt brengen. Op de markten is het Poolsche landvolk bij een. Poolsche mannen ziet men weinig, des te meer Poolsche vrouwen met die madonna achtige doeken om het blonde hoofd, met dien zachten weemoedigen schijn in heur oogen, die nog altijd van eeuwenlange onderdrukking ge tuigenis afleggen. Zij zitten gehurkt achter hun koopwaar. Zij bieden ze te koop in kleine witte zakjes, welke naar buiten zijn omgerold, als men ten onzent in oude grutterswinkels wel ziet. Meestal hebben ze bloote voeten en beenen, niet uit armoede direct, maar omdat het nu eenmaal gewoonte is. Er staan meestal op die markten oude verweerde kerken zonder kunstwaarde, zon der bijzonder architecturaal aspect. Oude ver vallen huizen met Poolsch karakter staan er omheen. Een breed, laag gebouwtje met een tuintje op zij en een mosgroengrijs muurtje er voor is de pastorie. In zulk een nederig ge bouwtje vertoefde ook vaak Mgr. Ratti, de latere Paus Pius XI, toen hij nog nuntius te Warschau was. Er zijn herinneringen aan die bezoeken devoot bewaard. Door en door katholiek zijn die Poolsche vrou wen op de markt rondom de kerk. Vroom knie len ze in scharen op de straatsteenen voor zulk een kunstloozen, maar roerend verheven „Hof van Oliveten" in schelle klatergouden kleuren en bidden met opgeheven handen. De steden zijn over het algemeen vies. Dat komt van de zware industrie. Neem bijvoorbeeld de straten van Kattowitz, waar mensch en huis overdekt lijken door een waas van roet, gesta dig neerdalend uit de zware rookpluimen der eindeloos vele fabrieksschoorsteenen. De on middellijke omgeving der steden in de mijn- en industriecentra van Opper-Silezië is precies zoo als het Rijn- en Roergebied tusschen Duisburg en Dortmund. Somber is er het licht. De bevol king leeft alleen van den arbeid. Er is gedruisch van arbeid, gehamer van Arbeid, gestamp van arbeid. Hier onttrekt men aan de moederaarde kolen en ertsen, die de menschheid noodig heeft voor den arbeid en helaas ook voor den oorlog, die ook thans weer in deze gebieden de groot werkgever bij uitnemendheid is. Smerig en som ber en zwart is het gebied, dat zich uitstrekt van Kattowitz naar Gleiwitz. Eender is het als de streken om die „villes mélancholiques" in Rijnland-Westfalen. Overal staan als bergen van vuile asch de heuvels, opgehoopt uit het lijf zelf der aarde. De bodem is overal omge woeld, of een aardbeving hem gegeeseld of ge teisterd heeft. Men krijgt de gedachte, dat ver moedelijk over duizenden jaren Duitsche pro fessoren in wetenschappelijke controverses elkaar zullen plukharen over de kwestie, welke catastrofe dit gebieé zóó heeft omgewoeld. Toch is ook dit gebied schoon door het geweldig tempo van den arbeid, vooral wanneer men 's nachts langs de hoogovens komt, die bundels van vlam men werpen hoog in de lucht, wier schijnsels, ros en rood, vreemd en gril de lucht verlichten wijd in het rond. Spookachtig steken honderden donker-duistere schoorsteenen hun vormen hoog en spits in het duistere zwerk en pluimen van grijswitte, zwavelgele, rooddoorvlamde pracht stijgen op in den nacht. En van alle kanten, ook in den nacht, druischt en hamert de arbeid van de intens levende industrie. Hier even een historische herinnering. Niet ver van het armoedige Mislowitz staat op een heuvel een monument, massief, breed, geweldig. Het staat op de voormalige Drei-Kaiser-Eck, want hier grensden tot 1914 het keizerlijke Rus land, het keizerlijke Duitschland en het keizer lijke Oostenrijk aan elkander. Na 1918 waren al die keizers verdwenen. Sedert 1918 grensden hier aan elkander Polen, Tsjecho-Slowakije en Duitschland. Men had dus den drie-keizerhoek kunnen omdoopen in drie-landen-hoek. Heeft men dit gedaan, dan gold die naam maar voor zeer korten tijd, want Duitschland werd na het plebisciet van 1921 uit dezen hoek verdrongen en sedert 1938 bestaat er geen Tsjecho-Slowakije meer. Zoo is in dezen „Wetterwinkel" van Euro pa niets vast, niets geconsolideerd. En wederom is daar alles in beweging, een tragisch „panta rei". Silezië is niet alléén een prooi der zware in dustrie, er is ook landelijk schoon. Het land schap in het Zuiden, landwegen tusschen den nen en pijnen en sparren, is eindeloos hetzelfde tot Rusland, tot de Doena toe, Poolsch-Russiscb zwaarmoedig als de oogen der Poolsche vrouwen. Somber meestal, ook in den lach van een lente- of zomerdag met licht en zon. De wegen daar gaan een wijle vlak langs de Boheemsche gren zen, waar het landschap afglooit in dajen en uitzicht geeft op rijk gezegende, vruchtbare lan douwen. Van den kant van Kattowitz en Mislo witz uit moet men dieper het Silezische land binnendringen, om het in zijn geheel te leeren kennen, de wegen op naar Anholt, Imelin en Pless. In die buurten is alles Poolsch. Poolsch is het land, Poolsch ook het karakter: huisjes waar je overheen kunt springen, levende won dertjes, want je begrijpt niet dat ze niet van bouwvalligheid in en uit elkaar vallen; mest vaalten voor de deur, waar vrouwen met haar bloote beenen middenin staan; aan den rand van den weg merkwaardig vieze kinderen met leuke toeten en klare oogen. Overal loopen de kippen en drentelen de overtalrijke ganzen, die, jaagt men ze op, heel kwaad hun malle snavels langzaam openen en bedachtzaam-dom kwakke- ren. Op zij van den weg zie je veel witte ganze- moeders met haar goudgele kiekens. Vroom is dit land en die vroomheid drukt het vrome volk uit in lieve poëzie langs den weg. Kleine blauw-geverfde kapelletjes, kruisen, klei ne aan boomen of heel hoog op een staak ge plant in den grond, groote steenen kruisen ook op den grond, waarom heen gegroepeerd staan in fel-gele en hard-blauwe bontheid de figuren van de Moeder Gods, Johannes en Magdalena, staan overal. En op een manshoog paaltje staat op markten en in velden en langs de wegen een zaam de geliefde Heilige van dit land: Sint Ne- pomuk. De dorpskerken rare barok, foutieve gothiek zijn meestal op heuvels gebouwd en de armzalige, volslagen karakterlooze dorpjes groepeeren zich er om heen, als van ouderdom leunend tegen de zachte glooiing der vriende lijke groene heuvelen. En tusschen de huisjes, vóór de deuren de Poolsche vrouwen in haar bonte dracht in alle kleuren van den regenboog, allen met een doek om het hoofd. En overal, overal kinderen en nog eens kinderen Bij Pless verandert het landschap geheel en al. Daar gaan de wegen midden door de bos- schen, die soms nog het karakter hebben van oerwoud. Op zij langs den weg machtige oude sparren, die van top tot teen behangen zijnmet breed-uithangend groen, er tusschen door wat bruinroode glans als onder boomen in bosschen zonder veel licht. Overal zijn omheiningen van latten. Daarachter, onzichtbaar, de edele herten. Licht en nog eens licht golft door de wouden. In de lente is er al lauwe warmte, terwijl aan den ondersten rand van den weg nog ijs en sneeuw liggen, melkwit, tot onder de voeten der boomen. Hier jaagde vóór 1914 jaarlijks kei zer Wilhelm II. Hier namelijk, dit paradijs, is het rijk van den Fürst von Pless, een der aller rijkste magnaten van Opper-Silezië. Ontzaglijk is zijn grondbezit, onschatbaar zijn rijkdom aan bodemschatten. Acht mijnen zijn zijn eigendom. In Pless staat zijn vorstelijk slot. De prinselijke standaard wappert van de transen. Tot hier reikte in 1914 de hand der omwenteling niet, de prins van Pless bleef Rijksvorst. Zijn bezit werd na het plebisciet echter voor een gedeelte verdeeld. In zijn prachtig kasteel bevond zich tijdens den wereldoorlog een paar jaar het kei zerlijke groote hoofdkwartier. Om het kasteel liggen de uitgebreide bosschen en heerlijke par ken. Verder is het land leeg. Wijde velden met gerst- en rogge-cultuur. Geen huis is er haast te zien, geen enkel riddergoed. Heel het enorme land behoort aan Pless. Men is hier trouwens, zoowel aan Duitschen als aan Poolschen kant, in het gebied der grootgrondbezitters en mag naten. De bevolking bestaat natuurlijk niet uit lijfeigenen die zijn er niet meer maar deze bevolking maakt toch een zeer onderdanigen in druk, alsof zij leefde, laat ons het optimistisch zeggen, onder' patriarchaal bestuur. De wegen van Pless naar de steden der indus triecentra zijn omzoomd van berken. Hier is Opper-Silezië berkenland en men zal maar wei nige streken ter wereld vinden, waar deze parel grijs-witte boomen zóó gracielijk zijn, als lyri sche gedichten rankend in het wazige licht. De wegen aldaar gaan steeds in hellingen en glooi ingen. Een gezegend land, maar dra is men al weer in het industriegebied, dat u onverbiddelijk vastsmeedt in zijn ijzeren realiteit. W. F. (Van onzen Haagschen redacteur) Eenigen tijd geleden heeft de Duitsche ge zant te Den Haag aan H. M. de Koningin de verklaring afgelegd, dat Duitschland de neu traliteit van Nederland zou eerbiedigen. Een nadere omschrijving van het begrip neutrali teit behoefde toen niet te worden gegeven, om dat men het erover eens is, waÉ daaronder moet worden verstaan. De Duitsche „Diplomatisch-Politische Kor- respondenz" heeft nu echter een beschouwing gepubliceerd, volgens welke de Duitsche regee- ring haar algemeene verklaring t.a.v. haar be- teekenis op economisch gebied zou hebben ver duidelijkt; in het bijzonder tégenover dé Oslo- staten, waaronder Nederland. Deze opvatting van de Duitsche regeering zou zijn dat de economische neutraliteit de voortzetting beteekent van den normalen goederenruil en het normale goederentransito. Duitschland, zoo heet het, heeft zich bereid verklaard tegenover de neutrale staten zijn normalen goederenaanvoer voort te zetten en den normalen invoer uit deze staten op te nemen; de Duitsche regeering heeft de verwachting en de vordering uitgespro ken, dat deze staten van hun kant principieel hetzelfde doen tegenover Duitschland. Naar wij vernemen, heeft deze beschouwing in bevoegde Nederlandsche kringen bevreem ding gewekt, temeer, daar men ook nog ver klaart, dat de Duitsche regeering met voldoe ning kan vaststellen, dat haar principieele op vatting door de regeeringen., tegenover welke de verklaringen zijn afgelegd, positief is opge nomen en aanvaard. In bevoegde kringen ontkent men, dat ooit aan Nederland de eisch zou zijn gesteld, den normalen goederenruil en het normale transito- verkeer met Duitschland te handhaven, indien Talrijk zijn de kruisen en kapelletjes in het Poolsche landschap een conflict zou uitbreken. Deze eisch is noch op het moment, dat de Duitsche verzekering aan H. M. de Koningin werd gedaan, noch op een later tijdstip, gesteld. Trouwens de Duitsche regeering moet wel overtuigd zijn, dat Nederland een dergelijken eisch niet zou kunnen aanvaar den. Immers reeds uit het feit, dat onze re geering tal van uitvoerverboden heeft aange kondigd, blijkt, dat in verband met de nationale behoefte de goederenruil onmogelijk dezelfde kan blijven. Nederland heeft in de eerste plaats aan de voorziening in eigen behoeften te vol doen en kan slechts daarna bepalen, welke goederen en welke hoeveelheden daarvan voor export in aanmerking komen. Dit principe geldt voor den goederenruil met alle landen, dus ook voor Duitschland. Ten aanzien van het transitoverkeer merkt men in bevoegde kringen op, dat dit direct af hankelijk is van de bereidwilligheid van andere landen, die voor Duischland produceeren, goederen af te leveren. Weigeren deze landen hun producten naar Duitschland in het alge meen, of in het bijzonder via Nederland, te verzenden, dan kan toch nimmer van Neder land verlangd worden, dat het het ontbrekende aanvult. Wanneer bijv. Engeland als belligerent» mogendheid geen goederen via Nederland naar Duitschland zendt, kan de Duitsche regeering in geen enkel opicht van Nederland verlangen, dat de Engelsche goederen, welke vroeger wer den geleverd, ook thans zullen worden doorge voerd. Evenzoo staan de zaken ten aanzien van Amerika en welke andere natie ook, neutraal of niet neutraal, die vroeger van ons transito- verkeer gebruik maakte. De interpretatie van het neutraliteitsbegrip, die door de „Korrespondenz" gegeven wordt, heeft dus geenerlei grondslag. Intusschen geeft het feit, dat anders dan de „Korrespon denz" het doet voorkomen, van officieele Duitsche zijde geen stappen bij onze regeering zijn gedaan, de zekerheid, dat het Duitsche blac' hier een particuliere opvatting verkondigt, welke niet die der Duitsche regeering kan zijn. e meest geraffineerde vorm van ijdelheid is prat gaan op zijn bescheidenheid. Poolsch -dorpskerkje Ongelukkenreeks. Woensdagmorgen begon in de Haarlemmermeer om negen uur een on gelukkenreeks met een botsing tusschen een be stelauto en een personenauto op het kruispunt te Hoofddorp tegenover de brug over de Hoofd vaart. De bestuurder van den personenauto diende voorrang te verleenen, hetgeen nagela ten werd en tot een aanrijding leidde. De bot sing was zoo hevig, dat aan een der auto's groote materieele schade werd toegebracht, Op het kruispunt Sloterweg—Kruisweg had des avonds een botsing plaats tusschen een vrachtauto en een personenauto. Uit den Slo terweg kwam een personenauto en wilde den Kruisweg richting Hoofddorp opdraaien. Uit die richting kwam de vrachtauto om den Sloterweg in te slaan. Daar de Sloterweg ter plaatse vrij smal is, was het moeilijk een bot sing te voorkomen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Op den Schipholweg heeft een vrij ernstig on geluk plaats gehad. Een motorrijder had op de zen weg het ongeluk te slippen, waardoor hij de macht over het stuur kwijt raakte en over den kop sloeg. De motor schoof kletterend een tiental meters over den weg, terwijl de berijder ernstig gewond en bewusteloos op den weg lig gen bleef. Oogenblikkelijk schoten militairen toe en verleenden eerste hulp, waarna het slachtoffer met een ziekenauto van den G.G.D. naar het Wilhelmina-Gasthuis te Amsterdam is vervoerd. Hier werd geconstateerd, dat de man een zware hersenschudding had opgeloo- pen. Luchtbescherming. Het Comité voor Lucht bescherming' te Badhoevedorp kwam in de Waterwolf bijeen om een vereeniging voor Luchtbescherming op te richten. De heer Biesheuvel wees erop, dat Badhoeve dorp in de eerste gevarenklasse ligt. Het hoofd van den Gem. Luchtbeschermingsdienst, de heer Slob Jr. vestigde er de aandacht op, dat de verspreide bebouwing op het platteland, zoo wel het gasgevaar als de mogelijkheid van vol treffers vermindert. Ook besprak hij de ver schillende diensten, die voor de goede luchtbe scherming noodzakelijk zijn. In de eerste plaats is hulppolitie noodig, waar in vredestijd ter nauwernood voldoende politietoezicht is. De brandweer is paraat. Eén spuit is reeds in Bad hoevedorp, terwijl twee nieuwe baby-spuiten met grootere capaciteit, verwacht worden. Van den geneeskundigen dienst zetelt de centrale post te Hoofddorp, waar men op last van hoo- gerhand een noodhospitaal in gereedheid zal houden. Over de gemeente zijn hoofdposten en hulpposten verspreid. De dijkorganisatie is vooral van belang in verband met de nabijheid van het vliegveld Schiphol. De brugwachters zullen als meldings- posten fungeeren. De waarschuwings-, alarmeerings- en ver bindingsdienst zal de bevolking waarschuwen. Daartoe zullen in Badhoevedorp drie sirenes worden aangebracht. Een is inmiddels geplaatst op school 10. De schuilplaatsendienst zal adviezen geven bij het bouwen van schuilkelders. Wat de gasdienst betreft, deelt spr. mede, dat het aantal gasmaskers ruim voldoende is. De eerste verduisteringsproef te Badhoevedorp zal gehouden worden op Vrijdag 22 Sept. van 9—10.30 uur. Distributiekaart De Burgemeester van Zandvoort vestigt er de aandacht op, dat, door de uitreiking van de distributiestamkaart, waarmede binnenkort zal worden begonnen, de reeds eerder uitgereikte rijksdistributiekaart NIET is vervallen. Men behoort dus beide kaarten zorgvuldig te bewaren. Ieder persoon van 14 jaar of ouder is boven dien verplicht, de hem/haar uitgereikte distri butiestamkaart met zijn/haar handteekening te waarmerken. Men zie hiervoor de binnenzijde van de kaart. R. K. Middenstands Avondcursus. Het be stuur van de R. K. Middenstands Avondcursus deelt hierbij mede, dat de nieuwe cursus Maan dag 25 September begint. Voor deelname diene men zich tijdig op te geven bij de volgende adressen: G. Mensink, Kattegat 34; J. Holtkamp, Prins Hendrikstraat 121 en J. Lap Breestraat 1 te Koog aan de Zaan. De directeur de heer G. J. Kocx, is uitsluitend te spreken op de lesavonden (Maandag en Don derdag) Bij voldoende deelname kan er ook nog een spoedcursus worden georganiseerd voor hen, die kunnen volstaan met het mondeling examen. De voorwaarden om hieraan deel te nemen zijn: voor 1 Juli 1938 25 jaar oud en 5 jaar in het vak werkzaam. De Woensdagavond op het Haarlem-terrein gespeelde wedstrijd mocht zich vooral van de zijde der militairen in een flinke belangstelling verheugen. Het militaire elftal, samengesteld uit het le Bataljon van het 12e Reg. Infanterie, kwam uit in de reeds gepubliceerde samenstelling, ter wijl Haarlem verscheen met: Kluit, Huysman en Visser, Stiphout, Stammes (na de rust Van Wonderen) en Becker, De Winter, Van Daalen, Van der Hulst, Smit en Van Polanen. Ondanks de in cijfers groote nederlaag heeft het militaire elftal flink tegenstand geboden, maar op den duur bleek de Haarlem-aanval te sterk voor de achterhoede der militairen. Pien ter die hier stopper-spil speelde, was geruimen tijd een groot struikelblok voor Van der Hulst, maar in de tweede helft wist de Haarlem-mid denvoor zich eenige malen goed vrij te spelen en zijn schoten waren toen onhoudbaar. Het begin was voor het mil. elftal, dat in een snel tempo ten aanval trok, maar het aanvals- spel van Haarlem bleek productiever en een goed maar wel houdbaar schot van Van Daalen gaf Haarlem een 1—0 voorsprong, die echter spoedig werd ingehaald toen middenvoor De Jager op keurige wijze uit een hoekschop den bal ineens langs Kluit schoot 1 1. Eveneens na een hoekschop nam Haarlem opnieuw de leiding door een schot van Becker, terwijl een schuiver van Van Polanen den stand 0p 3—1 bracht. Het ingooien van den Be Quick- speier Hoogenbirk en de snelheid van rechts buiten Piek vielen wel op maar brachten geen wijziging in den stand. Rust 3—1. Na de hervatting volgde een langdurig offen sief van de militairen maar het plaatsen van den bal was zoo onzuiver, dat alle inspanning geen succes bracht. De Haarlem-verdediging kreeg hierdoor alle gelegenheid zich te hand haven en toen vervolgens de Haarlem-voorhoede in een snel tempo den aanval overnam was de beslissing spoedig gevallen. Van der Hulst, Smit, Van der Hulst en Van Polanen brachten door een viertal goede doelpunten den stand op 7 1 waarna scheidsrechter Twisterlmg. het einde aankondigde van deze eerste en goed geslaagde poging om het voetballen der m Haarlem aan wezige militairen georganiseerd leiding te ge- ven. Vermelden wij nog, dat het Harmonie-mu ziekkorps „St. Caecilia" een zeer gewaardeerde medewerking verleende. il5-130 III 105 cent, Dwt. All. Pearson I 130, n 100-105 III cent, jij ^95^ cent Attraction I III 73 cent, Bartigon I 130, II 10 TT ,„5 \0£ nèlt° CanraraTT 105-üo Br" Card. T 1 en II 135, III 95 cent, Dvt. Cour. d Or I lbö, II 135—145, III 95—110 cent, Ev. Cram. ^1^35 160, III 95 cent, Evt. Crimson Queen I.160,H 135, Mat. Delicate I 135, II 100 105 cent, deem I 160 II 140, III 95 cent, Evt. Diana I 100 fes TI 135 cent Elt. Dido I 130, II 100 cent, Evt. Due de BerHn l' 160—175, II 135 UI 35-100 cent Evt. Duch. de Parma 1 1^0—190, II 155 160 I 105, Evt. Dusart I *60170II 135, III 95 T»vt Pi Toreador II 150200, III 100 120, Electra 1 160 11 135, III 95-115 cent, Elt. Ellen Wilmott I 130-135, II 1°T°-V°'l^dtil 105-130 105—110, Park Fantasie Ie135r_175T' ÏL?7* if III 70 cent Dwt. Farnc. Sanders I 135—175, 11 innHO Dwt. Faust I 140, II 120125, mineo 1160 II 135145, III 95 cent, Dwt. Frans Hals 140, II 120, III 80 cent Evt_Ked M»rc 160, II 135, III 95 cent, Evt Gele Prins I 160, II 135, III 95 cent, Evt. Gen. de Wet I 160—165, II 135—150, III 110 cent, Elt. Gesn. Lutea II 100 105 III 73 cent, Elt. Gesn. Spathulata I 140, u 100—110, Evt. Golden Brillant I 160, II 145 cent, Brt. Golden Bronze II 120, UI 70 cent Elit. G den Kroon III 75 cent, Elt. Grand Yellow I 130, II 100, Elt. Hammer Hales I 135 cent, Evt. Herm. Schleeel II 135, Dwt. Merodiade I 130, II 100, Mdt Hlllegarde II 130 cent, Trt. Hindenburg I 140, Evt. Hobbema I 200, II 160200, Evt. Ibis I 160 III 95 cent. Dvt. Imp. Rubrorunt I 175—245, II 175 cent. Elt. Ingl. Pink II 100, Elt. Ing. Scarlet I 130 II 110, Elt. Ingl. Yellow I 130, II 100, III 70 cent, Evt. J. v. a. Vondel 1 180, II 150, Brt. Jeaune d'Oeuff I 140, II 110, Elt. Jeane Desor I 160, II 135 Elt. John Huskin I 135, II 100105 Evt. Jonkoping I 160, IX 135, Evt. Keizerskroon I 160— 200 II 160—180, III 140, Dwt. King George V I 135 II 100—105, III 70 cent, Dwt. King Harold I Ï30, II 100 cent, Evt. King of the Yellow I 165, II 135 III 95—105 cent, Mdt. Krelage's Triumph I 130135, II 100—115 cent, Dvt. 1' Aurore I 160— 175, II 150, III 95100 cent, Evt. 1' Esperance I 160 cent, Dvt. La Candeur I 175. II 135, III 100 cent Dwt. La Candeur I 140145, III 70 cent, Elt. La Merveille I 135, II 100 cent, Evt La Fre- cieuse I 160 cent, Evt. La Reine I 160, II 135, 111 95 cent, Evt. La Reine Max I 160, II 135—140, III 95100 cent, Dwt. La Salle I 140150, II 110 cent, Dwt. La Tulipe Noire I 130150 cent, Evt. Lady Boreel I 170, II 135, III 95 cent, Ev. Lady Moore I 165, III 95 cent, Evt. La Matelas II 160, III 105 cent, Dwt. Le Notre I 130, II 100 cent, Elt. Leda I 130—180 cent, Brt. I.odewijk XIV I 130, II 105 cent, Dwt. Krelage I 130, II 100105, III 70 cent, Brt. Madras I 130, II 100 cent, Dvt. Mare- chal Niel I 160—190, II 150 cent. Brt. Marie Loui se I 130, II 100—1C5 cent, Mdt. Market Glory II 100 cent, Dwt. Massachusetts I 130, II 100, III 70 cent, Evt. Mon Trésor I 160, II 135, III 95 cent, Elt. Moonlight I 130, II 105, III 70 cent, Mdt. Mo zart I 130. II 100—105, III 70 cent, Dvt. Mr. v. d. Hoef I 160, II 135140, III 95110 cent, Elt. Mrd. Moon I 130, II 100, III 70 cent, Dvt. Murillo I 160 —200, II 135, III 95 cent, Evt. v. d. Neer I 160, II 135140 cent, Elt. Orange King II 100105 cent, Dvt. Oranje Nassau I 160190, II 135150, III 115120 cent, Trt. Ohio I 130, II 100, III 70c® i Dwt. Painted Lady I 130, II 100, Brt. Panora0*6 130 II 105—110. Dvt. Peach Blossoni I 16^ o0^ —145, III 95105 cent, Elt. Picotee I 135, II,o0l 105, III 7274 cent, Evt. Pink Beauty I 3 ct., II 270 cent, Evt. Pink Perfection^ 135t,tI t .0, hi III 95' TT 970 rent EVt. irliiK- reiicLoiun nr\ refl1" Dw^ Pr Elisabeth. I 130 II„10O-1TO,_III 70 ce Dwt. Pride of Haarlem I 130 II 100 liu, g5^ —72 cent, Evt. Oostenrijk I 160, II 135, u prej. 100 cent. Brt. Pr, v. Oranje II 105 cent 0 Jg0i Hoover I 150, II 115 cent, Evt. Pr. Juliana II 135—155, HI U5 cent, Ev. Proserpine I gg, 170 III 95100 cent, Evt. Prosperity jl II 135, HI 95 cent, Mdt. Queèn Augusta I 1*^ 125, III 80 cent, Dwt. Queeh of the Bmk l0o 170 tt 115 cent, Dwt. Rauwenhoff I 1 ^oO —115 III 7—74 cent, Dwt. Rev. Ewbank X cent Dwt- Roi d' Islande I 135 II 110 cent Rose Copland I 145-165 II 12oTso cent, Evt. Rose Gnsdelin I 165 II 135 II cent, Evt. Rose Buisante I 175,DC lMLcen. hTMPafn 23X0 ni 145 cent, Evt. Rijzende Zo» 160 II 135» III'95 cent, Mdt. Scarlet Adnin 130' ii 110, III 70 cent, Evt. Scarlet Due II l30> 150 III 95—105 cent, Mdt. Scarlet Wonder 1 II 100 III 70-75 cent, Dvt. Schoonoord I I6105 170 II 135 cent, Dwt. Sierr. v. Flora I 130, g0. cent Elt Sirene I 130-135, II 110 cent, Evt. =fl( luta'l 160. II 135. Ill 95 cent, Mdt Sonja I l0 II 100 cent, D.vt. Sundew it13°— ?t'ioo 105, 11 III 70 ct., Trt. Telescopium I 130, II ptft. 75 cent. Mdt. The Rose I 135, II 115 cen The Sultan I 130, II 100. Ill 70 cent, urne; roos I 160, II 135, III 95—105 cent'PA'^tiaan I1 soli II 150—200, III 120—150 cent, Dvt.'Titia 150—180. Ill HO cent, Dvt. Tnumphator_I l9o, 185, II 135 cent, Dvt. Tubergen 1.160<11 13o ür6a III 120 cent, Dwt. Turner I 130 cent, Trt. lj0 Minor I 140—150, II 145 cent, Dwt. Venus I t. cent Mrt. Vera I 130, IX 105, III 70 cen Verm. Brillant II 135-160, III 1201 cent, E t. J I 130, II 105, III 70 cent Dwt. Vict. d OlU 130 II 100 cent, Dvt. Vuurbaak I 180—21". t, 1 in'2oo III 120 cent, Mdt. Weber II 1"0 j Dwt. Whistler I 140170 cent, Evt. Witte [ttg 160185 II 135, III 95105 cent, Evt. rop- Zwaan I 160. II 135. Ill 95 cent Dwt Wm. Cfo land I 130, II 100—105, III 70 cent, Dwt. I 130, II 100—105 cent, Dwt. Yellow Giant i —135, II 115 cent, Brt. Yellow Perfection 1 o5, II 100 cent, Mdt. Zenober I 130—140. II 100— Jl0 HI 7072 cent, Trt. Zimmermann I 130, u- t, cent, Dwt. Zwanenburg I 130200 cent, Witte Due Max II 135, III 95100 cent. I is zift 12, II Is zift 11, HI Is zift 10. Texelsche Sions waren alleen tegen den PrÜ® Ljk f 10.50 tot f 12.— per kist te verkoopen, zoo Golden Spur. Flinke verkoop van King Alfred. peror. Bic. Victoria, e.a., terwijl van Croesus, liancy, Cheerfulness en Helios weing geplaatst worden. Irissen, Crocussen en Scilla's, indien verko° baar, waren laag in prijs. Hyacinten: Aren tine Arenabe 19 675—700, 560. 17 440, 16 360, 15 300, 14 250, 13 200, B marek 19 675, 18 560, 17 440, 16 360, 15 3 230, 13 185, Capt. Boyton 19 675, 18 560, 17 j9 16 360, 15 300, 14 230, 13 185, City of Haarlem 675, 18 560, 17 440, 16 360. 15 300, 14 230, 13 j4 Daylight 19 725, 18 560, 17 440, 16 360, 15 300, jg 230 13 185, Dr. Lieber 19 675, 18 560, 17 440, r 360, 15 300. 14 230, 13 185, Duch. of Westmins g 19 675, 18 560, 17 440, 16 360, 15 300, 14 230, 185, Electra Blauw 19 675, 18 560, 17 440, lo -0i 15 300, 14 230, 13 185, Electra roöd 19 675, 18 0g 17 440, 16 360, 15 300, 14 250, 13 200, Garribaldi 675—700 18 560, 17 440, 16 360, 15 300, 14 230. 185, Gen. Vetter 19 675, 18 560, 17 440, 16 360, 7 300 14 230, 13 185. Gen. de Wet 19 675, 18 560, g 440, 16 360, 15 300, 14 230, 13 185, Gertrude 675, 18 560, 17 440, 16 360, 15 300, 14 230, 13 l 0> Giganthea 19 675, 18 560, 17 440, 16 360, 15 gi 14 230, 13 185, Or. Maitre 19 675, 18 560, 17 .g 16 36015 300, 14 230, 13 185, Graad Monarque - 675 18 560, 17 440. 16 360, 15 300. 14 230, 13 1,5 Grande Blanche 19 675, 18 560, 17 440, 16 360, U 300 14 230, 13 185, Ivanhoe 19 675, 18 560, .j 440, '16 360, 15 300. 14 230, 13 185, Jan Bos 19 °.3 —700, 18 560, 17 440, 16 360, 15 300, 14 230, 185, Johann 19 675, 18 560, 17 440, 16 360, 15 j> 14 230, 13 185, King of the Blues 19 675, 18 17 440, 16 360, 15 300, 14 230, 13 185, King of l74 Vlioleta 19 700, 18 560, 17 440, 16 360, 15 300. 'g 230, 13 185, Lady Derby 19 675, 18 560, 17 440, g 360, 15 300, 14 230, 13 185, La Victoire 19 675, 560, 17 440, 16 360. 15 300, 14 230, 13 185, L' cence 19 675, 18 560, 17 440, 16 360, 15 300, 14 2>> 13 185, Lord Balfour 19 675, 18 560, 17 440, 16 3° f 15 300, 14 230, 13 185, Marconi 19 675, 18 560. 440, 16 360, 15 300, 14 230, 13 185. Maris 19 18 560, 17 440, 16 360, 15 300, 14 230, 13 185. ve Queen 19 675—700, 18 625, 17 440, 16 360, 300, 14 230, 13 185, Moreno 19 675, 18 560, 17 *\s 16 360, 15 300, 14 230, 13 185, Plimsoll 19 675 560, 17 440, 16 360, 15 300, 14 230. 13 185, Pana" g 19 675, 18 560, 17 440, 16 360, 15 300, 14 230, 'g 185, Perle Brillant 19 675, 18 560, 17 440, 'g 360, 15 300, 14 230, 13 185, Pink Perl 19 700. - 560. 17 440, 16 360. 15 300. 14 230, 13 185, Pr. Bfj'n, drik 19 680, 18 560, 17 440, 16 360, 15 300, 14 [ó,0i 13 185, Queen of the Blues 19 675, 18 560, 17 13 360, 15 300, 14 245, 13 205, Queen of the 19 675, 18 560, 17 440, 16 360. 15 300, 14 230, 185, Roi des Beiges 19 700, 18 560, 17 440, 16 15 300, 14 230. 13 185, Yellow Hammer 19 700, 18 560, 17 440, 16 360, 15 300, 14 230, 13 10 cent. IJMTJIDEN. 14 Sept. Tong 1.10—2.30 per Kleine Schol 21.00—35, Schar 7.50—10 per 50 van de heden binnengekomen KOTTERS Tx: 33 170.—, 29 168.—, 39 164.—, 32 130. besommingen kustvisschers U. K.: 1 67.205 44—, 90 70.104 30- 64.—, 17 120.—, 126 152.—, H. D. 25 102.—. 343 Neemt dan NU een modem Radio-apparaat met auto matische drukknop-afstem ming. Met één vingerdruk f Si?hebt U bliksemsnel het ge- millKIMHSI wenschte station. En de weergave zal een openbaring zijn. Reeds vanaf hebt U het nieuwe Philips' drukknop-apparaat. Betaling naar keuze

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2