N l Advertentiën ^JCZUc COSTUUMSTRIJKSTERS Hamsteren geoorloofd BREDERODE-DUiN Adverteeren doet Verkoopen €érst kijken bij Be verstandige vrouw De „Van Ewijck" slachtoffers geëerd Een schat van bloemen Uw Kunstgebit CAFé KAMPERVEST v/h KION BEZOEKT >11 a r i a-S tichting NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT athletiek hockey m üié Weinig Büutd/ Qen£ outstrgg aarfQ/n TE KOOP GEVRAAGD t REQOUIN" Nu! TOONEEL, FILM EN MUZIEK T „B O E F J E" WAARIN iemand kan twee heeren dienen- Alle heeren moeten God dienen. Uitval Oorlogswinsten HaarlemV.U.C. Prijsopdrijving VOETBAL HAARLEMSCHE ATHLETIEK- VEREEN. „HAARLEM" ROOD-WIT HOCKEY- TOURNOOI Hoe houdt U den geheelen dag stevig op zijn plaats? MEVROUW BEL OP 14637 £&rLooWb CONSUMPTIE-KIOSK KENNEMERPLEIN Vulcana's kratersysteem II 74.- VULCANA HAARDKACHELS KAMPERVEST 7 - HAARLEM bericht hiermede dai de zaak is overgenomen door den heer T. J. SCHEERES De heer J. KION beiuigi hiermede al zij'n kennissen en klanten zijn harielijken dank voor het genoten vertrouwen en beveelt zijn opvolger, den heer T. J. Scheeres, in denzelfden gunst aan Bel. aanbevelend T. J. SCHEERES Woensdagavond 20 Sept. a.s. OPENINGSAVOND AANK. EN LEERLING-STRIJKSTERS GEVR. lederen middag van 2-3 uur polikliniek Deskundig opgebouwde reclame-cam pagnes voor een goed artikel, of een goede zaak, systematisch in couranten gevoerd, moeten slagen En hoe meer loten U hamstert der loterij ten bate van In totaal dus 7 O O prijzen PRIJS PER LOT f 120.000 LOTEN Trekkings 5 October a.s. ten overstaan van Notaris J. Wildschut. Loten worden franco toegezonden na overschrijving op de postrekening der Haarl. Ver. t. bestr. der T.B.C., No. 119600. (Verl. goedgek. bij Min. besl. van 14 Juni '39, No. 1116) DANSSCHOOL tt WILHELMINASTRAAT 45 TEL. 15915 HAARLEM kleedt zich modieus en profiteert ervan, dat nu onze collec tie compleet is. De verstandige vrouw wacht niet; zij profiteert van onze overweldigen de keuze en aan trekkelijke prijzen. Cor Ruys en Tilly Lus in „TOUR DE FRANCE" ANNIE VAN EES AMSTERDAM ROTTERDAM UTRECHT Q ook adverteert, wélk ander reclame-middel 0 ook gebruikt, U kunt er slechts menschen mee bereiken, die van daag de courant hebben gelezen en ze morgen evenzeer zullen lezen. Vandaar, dat cou rantenreclame onweer sprekelijk de basis ls van Iedere goede reclame-campagne. "e «e V Den Helder was gister getuige van een tref fende en gedenkwaardige gebeurtenis. Vereenlg- den Marine en burgerij van de Marinestad zich reeds daags na de ramp op het Hayenplem, rond het monument „Voor hen die vielen cm tegenwoordig te zijn bij de kransleggmg na mens H.M. de Koningin thans, tien aagen de ontzettende ramp was dit wederom het ge val; thans werd namens de geheele Neoeriand- sche Marine en namens het Nederlandsche vo.k, vertegenwoordigd door een 26-tal corporales en vereenigingen een schat van bloemen aan den voet gelegd van het monument, waarop thans ook de namen voorkomen van de 30 slachtoffers van de „Van Ewijck -ramp. De aanwezigheid van vertegenwoordigers van den minister van Defensie, van den Chef-Staf der Kon. Marine, van den burgemeester van Den Helder en van de Marine-attaché's van vijf vreemde mogendheden gaf aan ceze stemmige, maar indrukwekkende plechtigheid een bijzon der relief. Het Havenplein bood eenzelfden aanblik, aio op den Zaterdag na de ramp, bij de kransleg- ging namens H.M. de Koningin. Van alle schepen en maritieme inrichtingen waren deputaties, bestaande uit vier man, een officier, een onderofficier, een korporaal en een ongegradueerdeook de landmacht zond een deputatie, bestaande uit een aantal officieren; buiten deze afvaardigingen, woonden tal van andere militairen van land- en zeemacht de plechtigheid! bij. De Marinetroepen stonden onder leiding van d enLuit. ter zee 1ste kl. G. B. Salm. In dichte rijen stond het Heldersche publiek langs de trottoirs van de Hoofdgracht, langs de kluft en op den dijk van de Buitenhaven; radio- en filmjournaalwagens waren aanwezig om het plechtige gebeuren op te nemen. Tromgeroffel van de tambours kondigde de komst van de Marine-autoriteiten aan; de Ma rine-commandant, Schout-bij-Nacht H. Jolles met zijn staf, de Chef-Staf der Zeemacht, kol. j g yc'. Berg en den Chef-Staf Landmacht, Kapt. I. L. Uyterschout, alsmede de vertegen woordigers van de vijf vreemde mogendheden werden bij hun aankomst met de gebruikelijke eerbewijzen, de eerste maten van het Wien Neerlandsch Bloed, ontvangen. Achter hen droe gen matrozen de kransen. Nadat de Marine-commandant de aangetre den troepen had geïnspecteerd, speelde de Stafmuziek der Kon. Marine o. 1. v. Kapel meester L. H. F. Leistikow eenige choralen. Naast elkaar stonden daar de bij hunne ge zantschappen geaccrediteerde Marine-attaché's, de It. ter zee Tonaki van de Japansche Marine. Overste J. S, Baron Guichard van de Fransche Marine, Kol. J. G. v. d. Berg, van de Ned. Ma rine, Overste Besthorn van de Duitsche, Capt. Schofield van de Engelsche en Capt. Kelly van de Amerikaansche Marine; vervolgens was in de onmiddellijke nabijheid van het Monument een plaats ingeruimd voor de talrijke familie leden der slachtoffers en de vertegenwoordigers der corporaties, die zich bij dit hulde-betoog aansloten. De Marinecommandant, Schout-bij-Nacht H. Jolles, bracht allen aanwezigen dank voor hun tegenwoordigheid; hij herinnerde aan de ramp van de „Willem van Ewijck", die ons het verlies bracht, niet alleen van het schip, doch ook van 30 van haar opvarenden. Slechts van enkelen, aldus spr., hebben wij het stoffelijk overschot aan de schoot der aarde mogen toevertrouwen, het overgroote deel heeft een zeemansgraf ge vonden bij Terschelling. Het is dan meer speciaal ter eere van hen, dat wij hier door het leggen van een krans uiting willen geven aan onzen weemoed, zooveel trouwe, brave makkers voortaan in ons midden te moeten missen. Zij zijn niet meer, hun leed is geleden, aan ons slechts de herinnering, dat zij vielen in dienst van het vaderland, bij ae uitoefening van hun plicht, een herinnering, die wij zullen bewaren tot in lengte van dagen. Wanneer ik straks namens de Koninklijke Marine een krans leg aan den voet van mo nument, dan is het met de bede, dat zij rust en vrede mc-gen vinden in den dood. Spr. bracht voorts dank aan de vertegen woordigers van den minister van Defensie en den Chef-Staf der Zeemacht voor hun aanwe zigheid, alsook aan de Marine-attaché's van Amerika, Groot Brittanje, Duitschland, Frank rijk en Japan, die zoo welwillend waren naar Den Helder te komen, welke sympathieke geste spr. ten zeerste waardeerde; uit naam van heel de Nederlandsche Marine bracht spr. hun daar voor dank; ook den burgemeester dankte spr. voor diens meeleven met het wel en wee van de bevolking dezer Marinestad. Aan tal van personen had spr. toestemming gegeven een krans te leggen, doch anderen, die eenzelfde verzoek hadden gedaan, heeft spr. ge adviseerd liever het Marine-Rampenfonds te steunen, overtuigd als hij zich hield van hun aller sympathie met dit droevig ongeval. Zich tot de aanwezige familieleden van de overledenen richtend, uitte spr. den wensch, dat zij door het meemaken van deze plechtig heid de overtuiging zouden krijgen, hoe een ieder diep ontroerd meeleeft met de ramp, die aan hunne dierbaren is overkomen en dat zij hieruit de troost zouden putten, die zij noodig hadden, om dit verlies te dragen. Hierna legde spr. namens de Marine een krans van rozen aan de voet van het monument, vóór die van H.M. de Koningin; vervolgens was aan de familieleden van enkele slachtoffers de beurt door het leggen van een krans hun na gedachtenis te eeren. De Landmacht werd vertegenwoordigd door een viertal officieren, waarvan een hunner de krans legde; burgemeester Rltméester legde een krans van lelies en anjers, met een lint in de stadskleuren, namens de gemeente; vervolgens legden de buitenalndsche Marine-attaché's een krans, achtereenvolgens die van Amerika, En geland, Duitschland, Frankrijk. Hierna volgden een aantal corporaties: o.a. Alg. Ned. Verbond „Onze Vloot", vertegenwoordigd door de heeren Middendorp en Van Diest, de Kon. Bond van oud-onderofficieren, de Ned. Ver. van oua- onderofficieren der Kon. Marine, de oud-red dersver. „Moed, Volharding en Zelfopoffering", vertegenwoordigd door het dag. bestuur en Janus Kuier met Piet Ostenbrug, allen getooid met hun medailles, het Nat. Jongerenverbond, de Oranje-Garde, vertegenwoordigd door den heer De Jong en twee jongens en twee meisjes van de Garde, het Leger des Heils, de Burgerwacht, het Alg. Oranjecomité, vertegenwoordigd coor de heeren Van Wijngaarden en Muts, de N. en Z.H. Redding Mij., vertegenwoordigd door de heeren M. Kotster, C. Bot, Zeilemaker en twee leden van Ce Dorus Rijkersbemannfng, het Marine-Rampenfonds, de Ver. van Koopvaardij- officieren e.a. De Marine-commandant bracht allen per soonlijk dank voor hun eerbetoon. Nogmaals klonk choraalmuziek over het plein, waarna met het Volkslied de plechtigheid werd besloten. Met het gebruikelijke eerbetoon verlieten de Marine-autoriteiten het Havenplein. Het pu bliek kwam naderbij, om den bloemenschat te bewonderen. Het was een indrukwekkende plechtigheid. In de „Nieuwe Venlosche Courant" lazen wij onderstaanden „uitval": Er zijn klachten geweest over de radio, wijl deze te veel berichten over den oorlog zou geven en om de mondelinge achtervol ging van vreemde vliegtuigen. 't Is ook nooit goed. Eerst hebben we ge klaagd, dat onze radio-uitzendingen veel minder geven dan de Brusselsche en nu er meer is, klaagt men over nerveus maken enz. Als ge er last van hebt, zet dat raas- machien dan niet aan. We weten ook, dat het voor velen niet aan te hooren is. Men komt moe van z'n werk, hoort onderweg van huis tot huis door de ramen heen de zelfde uitzending, die je loopende precies kunt volgen thuis hoopt men rust te vin den, vrede en vreugde, wat hartelijks van de vrouw en iets vroolijks van de kinderen en dan staat daar ook dat lawaaimachien te moorden. De jeugd heft er de noodige woedende kreten bij aan, die geen twijfel laten over hun partijdigheid jeugd komt altijd nog onbaatzuchtig op voor de ver drukten 't is een lawaai dat hooren en zien vergaat. Moeder luistert met een ang stig gezicht. Ze wordt er gek van, vreest dat er elk oogenblik militaire motorwagens binnen, vreemde vliegtuigen over en bom men op het dak komen. „Zet dat ellendig ding af, dan heb je rust en word je minder nerveus". „Nee, ik moet toch weten als er plots iets gebeurt". Of de Pruis en Engelschman hier zoo ko men binnenvallen! Sommigen zijn er, die de radio den heelen nacht aanhouden om de legerberichten over de vreemde vliegtuigen te hooren. Van angst slapen ze geen moment. Overdag zijn ze prikkelbaar, humeurig, lastig, kibbelen, krijgen woorden, maken elkaar verwijten en ruzie. Allemaal nervositeit doo rden ra dio-oorlog, die hier nog onschuldig is. El ders is hij werkelijk doodelijk. Ja, sommigen zijn zoo krankjorem, dar ze de ramen open en heel de buurt door hun radio wakker houden. Mocht de een of ander „per ongeluk" inslapen, dan hebben ze de goedheid hem te wekken, als er 'n vlieg tuig 100 K. M. hiervandaan is. Ongevraagd luchtalarm! Menschen, gaat toch rustig slapen: het is noodig voor je zenuwgestel dat nog wel eens anders op de proef gesteld kan wor den. Bewaart en versterkt je kracht. Hang dan ook :iiet den heelen dag aan de radio voor die oorlogsberichten. Luister vooral niet naar oorlogszenders, want die liegen nog harder dan vroeger en maken je heelemaal van de wijs. Neem wat mooie muziek, doch geen uit oorlogvoerende landen, want dan word je plotseling van streek gemaakt door af schuwelijke berichten. Heer, geef ons vrede en stilte weer. Zoete vrede en heerlijke stilte. De vrede van de natuur en de stilte van den avond. De volkeren moeten vrede hebben, de harten liefde, de hersens rust, de zenuwen kalmte, de kinderen vreugde. Heel de wereld is ontwricht, van streek. Wij klagen hier al. Wat moet er dan een ellende zijn daar, waar honderdduizenden afgeslacht worden. Luister wat minder naar de radio. Heele gezinnen zetten 't zenuw-machien 's mor gens reeds aan en luisteren gezamenlijk in plaats van gezamenlijk het ochtendgebed te bidden, luisteren gezamenlijk onder 't eten, waardoor dat onder alle opzichten bedorven wordt, en gaan radioluisterende in plaats van biddende naar bed. Het gezin zit rond de radio geschaard als vroeger rond de tafel voor een spelletje en het avondgebed. Leef gewoon en werk flink, zoek wat meer verstrooiing en bid wat meer. Bid voor den vrede. Ook bij het ge bed voor en na het eten tot O. L. Vrouw van den Vrede. Zaag en zanik niet over den oorlog, maar help de lijdenden, de gesla gen en geschokte wereld, de zielen der ge sneuvelden door uw gebed en offers. Dat is goed en doet goed. Ook u zelf. Hierdoor krijgen anderen en gij zelf de zoo nood zakelijke rust en vrede. Over de oorlogswinsten haalt de „Neder lander" eenige herinneringen op: Wij weten uit de droeve herinneringen van de jaren 1914-1918, dat de oorlog, ook indien wij daarin niet onmiddellijk betrokken worden, ons volk leed en one bering in allerlei vorm zal brengen. Reeds door de mobilisatie van onze weermacht worden talloozen getroffen, ook in dien zin, dat hun materieele bestaansmogelijk heden ineenschrompelen. Straks zullen de prijzen van de eerste levensbehoeften wel licht gaan stijgen, terwijl de offers- welke van ons zullen werden gevraagd langs den weg der belastingen niet gering zullen zijn. De ervaring van den vorigen oorlogstijd leert echter ook, dat er groepen van de bevol king zijn, die juist door de omstandigheden, welke het welvaartspeil onzer bevolking in haar geheel drukken, hun inkomsten zien stijgen. Zij maken oorlogswinst. Het spreekt vanzelf, dat de Regeering, voorzoover van haar afhangt, het uiterste zal doen om te voorkomen, dat door de verstrekkende maat regelen, welke zij zich genoopt ziet te ne men, aan bepaalde personen of groepen van personen voordeelen toe zouden vallen, welke zich met het algemeen belang niet verdragen. Maar daarmede wordt het ver schijnsel, 'dat er personen en lichamen zijn. die hun inkomsten of winst als onmiddel lijk of middellijk gevolg, van den oorlogs toestand zien vermeerderen, niet onder vangen. Dat verschijnsel zal zich ook thans blijven voordoen. In vele gevallen is het een uitvloeisel van de abnormale verhou dingen, waarin ons land komt te verkeeren. En hoewel de O.W.-er wegens zijn parve- nu-achtig optreden onder ons 'n ongunstige reputatie geniet, behoeft er in het maken van oorlogswinst opzichzelf niets onbe hoorlijks te liggen. Algemeen zal het ech ter als billijk worden gevoeld, dat van Rijkswege van hen, die aldus bevoorrecni zijn, een extra-offer wordt gevraagd. Bij de indiening van de Wet op de Oorlogs- winstbelasting van 22 Juni 1916 werd ge schreven: „De oorlog brengt voor de over groote meerderheid stijging van levenskos- ten en voor zeer velen vermindering van inkomsten met zich. Degenen, die ten ge volge van de groote veranderingen in het verkeer en de behoeften, welke de oorlog teweegbrengt, in de gelegenheid zijn ge steld grootere inkomsten te verkrijgen dan hun anders ten deel zouden vallen, kun nen zich niet beklagen, dat zij tot extra- bijdragen worden verplicht, vooral niet nn de Staat gedwongen wordt tot bijzondere uitgaven van buitengewonen omvang". De ervaring heeft geleerd, dat deze winsten aanzienlijk grooter waren dan destijds werd vermoed; de opbrengst van de belas ting, welke tot in totaal f 800 millioen 13 opgeloopen, heeft de stoutste verwachtin gen verre overtroffen. Wij verwachten, dat de Regeering de rechtmatigheid van een rijksbelasting op oorlogswinsten ook ditmaal zal erkennen. Er is thans geen reden met de invoering daarvan zoo lang te wachten als in de vo rige oorlogsperiode is geschied. De ervarma met de wet van 1916 kan thans van bij zondere beteekenis zijn. Doch bovendien kan bij de invoering van een dergelijke hei- fing aansluiting worden gezocht bij de na tionale inkomsten- en winstbelasting, welke op stapel staat en waaruit, zien wij wel, de grondslagen voor een dergelijke buitenge wone belasting als vanzelf zullen voort vloeien. Het spreekt vanzelf, dat in dezen het initiatief moet worden gelaten aan de Re geering, welke in deze dagen zoo bewonde renswaardig tegen haar zware taak blijkt te zijn opgewassen. Het is voor de Over heid echter van de grootste beteekenis te weten wat er onder het volk leeft. Daar aan meenen wij door deze regelen uiting te hebben gegeven. Zondag as. speelt Haarlem een oefenwed strijd tegen V.U.C. De „Standaard" driestart: Tegen prijsopdrijving moet zoo ernstig mogelijk gewaakt worden. Dat is in het mo reel en sociaal belang van heel ons volk. De goede verhoudingen worden door het ne men van buitensporige winsten radicaal be dorven. Bovendien wordt door het toegeven aan de begeerte naar extra-winst schade toegebracht aan zeer velen, die toch reeds met groote moeilijkheden hebben te kam pen. De Regeering beschikt over. de noodige bevoegdheden, om prijsopdrijving tegen te gaan. Het is goed, dat zij daarvan gebruik maakt. Intusschen worde niet elke prijsverhoo ging onredelijk geacht en als prijsopdrijving gedisqualifi'ceerd. Prijsstijging van diverse artikelen is in de huidige omstandigheden niet tegen te houden. Verschillende factoren oefenen in deze richting invloed uit. Wij noemen slechts: de beperkte productie van bepaalde goederen in een aantal lan den, de groote behoeften van de millioenen- legers, de belemmeringen van den goede- renruil door in- en uitvoerverboden, het accres der scheepsvrachten in verband met de verhoogde risicopremie en de stijging van de gages der schepelingen, die aan groote gevaren blootstaan. Allemaal facto ren met een prijsverhoogende werking. Nu zijn er bij den handel nog voorraden. De vraag wordt gesteld, of men zich ten aanzien daarvan steeds op het standpunt kan en mag plaatsen, dat alle artikelen zonder meer tegen de oude prijzen verkocht moeten worden. Naar onze overtuiging zou 'dat niet redelijk zijn, voor zoover vast staat, dat de winkelier of grossier steeds weer tegen hoogere prijzen moet inkoopen. Men kan toch niet vergen, dat bedrijfskapitaal wordt ingeteerd? Hier zal dus de overheid eenige ruimte van beweging moeten laten. Maar tegen niet wei-gemotiveerde prijs- verhoogingen trede zij met kracht op. Gelukkig kan het feit geconstateerd wor den, dat thans in veel mindere, mate dan in 1914 misbruik van de situatie wordt ge maakt. Ook de Overheid is beter op alles voorbereid. Mien schrijft ons: In nauwe samenwerking met de K.N.A.U' heeft de H.A.V. „Haarlem" plannen ontworpen om de leden van alle bij de K.N.A.U. aangeslo^ ten vereenigingen, welke in Haarlem en ornS®' ving in militairen dienst zijn, in contact met de H.A.V. Haarlem te brengen. De bedoelftig is om deze K.N.A.U.-leden dee te laten nemen aan de wintertraining der H.A.V. Haarlem, een training, welke van bij zondere waarde is voor de goede conditie, waai^ aan athleten ook des winters hun volle aan dacht moeten besteden. Niet alleen, dat voor' noemde plannen een bijzonder en niet te on derschatten athlethiek belang zijn, te meer waar een individueele training als regel weinig resul taten geeft, doch eveneens wordt hier een g legenheid geschapen, dat de gemobiliseer K.N.A.U.-leden in een voor hen passende sport- omgeving worden opgenomen. Hierdoor kan de H.A.V. Haarlem zeer zeker ook op ander terrein voor deze athleten meer dere prettige dingen doen. De volle medewerking van de K.N.A.U. werd reeds toegezegd. Wanneer deze plannen eventueel lande-ij^ doorgevoerd konden worden, dan zou dit de oh derlinge verstandhouding der diverse vereeni gingen ook zeer ten goede komen. Op de zeer gewaardeerde medewerking va de militaire autoriteiten te Haarlem hoopt c vertrouwt het bestuur der H.A.V. Haarlem mogen rekenen. Aanvragen voor verdere inlichtingen bij Duiker, Fred. v. Eedenplein 38, tel. Haarie 26723, bestuur H.A.V. en consul K.N.A.U. Op 1 November a.s. bestaat Rood-Wit jaar. Zondag 24 September wordt het seizoen door de landskampioene op feestelijke wijze in gezet met een hockeytournooi, waaraan door 1 clubelftallen en combinaties wordt deelgenomen. In het Heemsteedsche Sportpark heeft Rood wit de beschikking over 4 terreinen. De wed strijden beginnen om 10 uur en duren 2 x minuten. Elk elftal speelt 4 wedstrijden, v indeeling is als volgt: Afdeeling A-. Rood-Wit I. Gooische Combinatie (Gooische H.C.HiivJ- Haagsche Comb. (H.O.C.—H.H.Y.C.—H.D.M-1- B.D.H.C. Amsterdam. Oostelijk XI. Afdeeling B. Rood-Wit II. Haagsche Comb. (H.O.C.H.H.Y.C.H.D.M.1- Combinatie TozoLeiden. Combinatie Baarn—Amersfoort— S.C.H.C. Zuidelijk XI. Het Is niet noodig, dat U angst heelt, dat Uw gebit losschiet bij het eten* lachen of niezen! Een weinig DEN- TOFIX 's morgens op de gebitsplaat gestrooid - houdt Uw gebit onwrikbaar op zijn plaats en doet U alle vroegere ongemakken vergeten.Koopt nog heden een strooibus F. 0.75 in Uw apotheek of drogisterij. voor Uw gebruikte Meubelen en Zolderopruimingen J. Velleman, Zylstraat 62, Haarlem "Belt, ingegr. nagels enz. worden pijnloos verwijderd. Zonder mes. Aanbevolen door H. H. Doctoren Instituut voor Voet- en Lichaamsverzorging TELEF. 14519 - RAAMVEST 13B HAARLEM naast de Autobussen Pr. consumptie - Billijke prijzen In dit trechtersysteem ontvangt het vuur naar behoefte de anthraciat uit de trechter; deze drukt dus niet op het vuur, waardoor de lucht ongehinderd tot volmaakte verbranding het vuur kan bereiken. En hoe zuinig, als de brandstof (industrie nootjes IV) slechts f 1.60 per mud kost. Haardkachel Cap. 175 M' VAKK1X>IGE LEVERING OOORi Afd. Verwarming Zich aan te melden tusschen 103 uur bij HAVERSCHMIDT KLAJE, Brouwersvaart 76, Haarlem. GEBRUIKTE MEUBELEN, ZOLBEBOPRUIMINGEN, HAARDEN, KACHELS, ENZ. Telefoon 14637 Aanb. J. Velleman, Zijlstraat 62, Haarlem Overal te ontbieden de lighallen der Haarl. Ver. t. bestr. der tuberculose, hoe grooter Uw kans wordt op een belooning door winnaar te worden van de onder de houders van loten te verloten prijzen, bestaande uit: le. Een Luxe-Auto, merk Mercury waarde 2220. 2e. Een Zeiljacht, 16 M2. B. M. Klasse, waarde 550. 3e. Een Complete Keukeninstallatie waarde 275. 4e. Een Slaapkamer-ameublement waarde 225. 5e. Een E. M. Jaarsma Vulhaard waarde 125. LET WEL Deze eerste vijf prijzen worden desge- wenscht door de leveranciers teruggekocht tegen 80% der hierboven aangegeven waarde Verder worden verloot costuums naar maat. Rijwielen, Schilderstukken, Serviezen enz. enz. In totaal 500 prijzen. Bovendien ontvangen alle houders van loten, wier lot dezelfde twee laatste cijfers draagt als het lot waarop de le prijs wordt gewonnen een LUSTRUM-PRIJS, bestaande uit een ZILVEREN BLADWIJZER. AANVANG DER R.K. LESSEN VOOR EERSTBEGINNENDEN ZONDAG 24 SEPT3—5 uur MAANDAG 25 SEPT. 8.30—10.30 uur DONDERDAG 28 SEPT. 8.30-10.30 u. VRIJDAG 29 SEPT. 8.30—10.30 uur WOENSDAG 27 SEPT. LES VOOR GEVORDERDEN Lesgeld 11.00 12.50 in termijnen DAGELIJKS INSCHRIJVING VRAAGT PROSPECTUS Wnsfl. 20 Sept. 8.15 Het Ruys' Ensemble Comedie in 3 bedr van André Bira.bcau. U d. P.: ...charmant geheel pakkende dialoogveel hu mor niet weinig echt gevoel. Deze eerste vertooning van dl» nieuwe gezelschap was alleszih® een succes. Alg. Handelsblad: Het was een fleurige herleving van het gezel schap Ruys. En een veelbelovende voor dit seizoen Nwe, Kott. Crt.: Wat is Cor Ruys toch' een knap acteur. Het 2e be drijf van Tilly Lus is onvergeteliJK Pr alles inbegr.: 2.85. 2.35, 1.65, 1.15, 0.80 pl bespr. vanaf Mag- van 103 uur Telefoon 1019°- Vrijdag 22 Sept., 8.15 uur Het Ned. Tooneel o.l.V. Cor v. d. Lugt-Melsert met Pl.bespr. vanaf Woensd. 20 SepL van 10—3 uur, Tel. 10189. Prijzen, rechten inbegr.: ƒ1.50 tot ƒ0.4" D

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 8