Secretaris-Ontvanger g <S| New-Vorksche Bears D. W. BRAND HaKsrzsrzsrzsrzsrzsrzarzsrzsrzsrï «O® BON OORLOGSKAART EUROPA ROOKT illET IR BOSCH OF HEI! 'JS2JEZ155ZJ!5ZlE2iBZJ5NEZiEZlBZlB3ü Kerkelijk leven ZONDAG 24 SEPTEMBER 1939 Belgische schepen in Engeland vastgehouden F Britsch-Indië beperkt export naar neutralen Nomoera minister van Buitenlandsche Zaken België beschermt zijn neutraliteit Boekarest, Moskou en Ankara Officieel antwoord op gestelde vragen Duitsche distributie DIPLOMATEN CONFEREEREN Twee burgemeesters benoemd In Soest Naleving Rijtijdenbesluit Het onderbrengen van militairen Inrichting voor ooglijders te 's-Gravenhage Stemming onregelmatig. Omzetten 560.000 shares. Eduard van Beinum vestigt zich te Laren FAILLISSEMENTEN ■5% MINDER COURANTE EN INCOURANTE FONDSEN Clearingkoersen WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT OFFICIEELE CRISIS-PUBLICATIE KLOOSTERJUBILEUM PATER H. WIJSEN PLECHTIG AFSCHEID VAN MISSIONARISSEN BRUSSEL, 23 Sept. (Belga). Het mailschip Albertville wordt door de Engeische autoritei ten sinds zijn terugkeer voor acht dagen uit den Congo vastgehouden. Het ligt buiten Deal in de Downs voor anker. Een veertigtal prijs gemaakte schepen liggen in de nabijheid, o.m de Jean Jadot en nog twee Belgische schepen. Verscheidene honderden passagiers bevinden zich aan boord van de Albertville. Hun is geen toestemming gegeven aan land te gaan en iedere verbinding, zelfs per radio, met het land of met schepen is verboden. SIMLA, 23 September (Reuter). De uitvoer van essentieele artikelen uit Britsch Indië naar zekere neutrale Europeesche landen zal beperkt worden volgens een systeem van vergunningen dat, naar verwacht wordt, binnenkort door de regeering zal worden ingevoerd met het doel voorraden te behouden enverschepingen naar den vijand te verhinderen. Naar verluidt zullen vergunningen vrijelijk worden gegeven voor Frankrijk, Portugal, Turkije en Egypte. Voor de overige Europeesche neutrale landen zullen vergunningen gegeven worden in overeenstem ming met de normale exporten. Onder de be trokken artikelen vallen katoen, wol, rubber, mangaan, huiden en oliën. TOKIO, 23 Sept. (Havas). Admiraal Nomoera is benoemd tot minister van Buitenlandsche Zaken. De „Times" schrijft: „De keuze van admiraal Nomoera voor het ministerschap Buitenlandsche Zaken bewijst, dat het Japansche kabinet er ernstig naar wil streven de Japansch-Amerikaansche betrekkin gen te verbeteren. Deze admiraal is een spe cialist in Amerikaansche zaken en heeft als vloot-attaché deel uitgemaakt van het Japan sche gezantschap in Washington. Hij heeft er vele vrienden en een goeden naam." BRUSSEL, 23 Sept. (Belga) De gouver neurs van de provincies hebben de volgende opdrachten gekregen inzake het duidelijk zichtbaar maken van de grens. Deze maatrege len moeten met spoed worden uitgevoerd. Ten eerste: bij nacht moeten alle Belgische gemeenten de gewone verlichting laten bran den, op zulk een wijze, dat dit uit de lucht ge makkelijk is te zien. In het bijzonder moet dit geschieden in de grensstreken. Ten tweede: bij dag moet tusschen de lands grens en de huizengroepen op Belgisch gebied een uit de lucht duidelijk zichtbaar teeken worden aangebracht, bestaande uit een letter B In wit doek of gekalkt op den grond. De kalk moet zorgvuldig worden onderhouden. BOEKAREST, 23 Sept. (Stefani). In wel ingelichte Roemeensche kringen bevestigt men, dat de Turksche minister van Buitenlandsche Zaken zijn vertrek naar Moskou twee dagen zal uitstellen om de aankomst af te wachten van den Turkschen ambassadeur te Boekarest, die een belangrijke mededeeling van de Roe- meènsche regeering voor den Turkschen mi nister zou meebrengen in verband met diens reis naar Moskou. Naar men in deze kringen gelooft zou de Roemeensche regeering Saradjo- gloe verzoeken in Moskou te willen bevestigen, dat Roemenië voornemens is de meest strikte neutraliteit in het huidige Europeesche conflict te handhaven en weerstand wil bieden aan alle pogingen, dit land te bewegen tot toepassing van de PoolschRoemeensche overeenkomst, die voorzag in huipverleening in geval van een Russischen aanval. De Noordsche staten zullen een strikte neutraliteit in acht nemen. De Zweedsche jayer „Malmö" op wacht voor de kust ZUERICH, 23 Sept. Havas meldt, dat het nieuwe stelsel van levensmiddelenkaarten mor gen in Duitschland begint. De bevolking is in gedeeld in verschillende categorieën overeen komstig het werk dat men verricht en de ge zondheidstoestand, maar 't normale rantsoen is verminderd. Alleen aardappelen, fruit, groen ten, visch en taptemelk kunnen vrij verkocht worden, indien deze middelen beschikbaar zijn Het wekelijksch rantsoen bestaat uit 2400 gram brood, 80 gram boter, 120 gram marga rine of surrogaten, 60 gram reuzel, 62 gram kaas, 100 gram marmelade en 250 gram suiker. Melk is niet beschikbaar behalve voor kinde ren beneden de zes jaar, die driekwart liter per dag kunnen krijgen en kinderen een kwart liter per dag. Moeders kunnen een halven liter krijgen, evenals menschen, die in speciale be roepen werkzaam zijn. PARIJS, 23 Sept. (Havas). Graaf Szem- beck, de Poolsche staatssecretaris van Buiten landsche Zaken, Is Zaterdagmiddag met de Simplon-Express te Parijs aangekomen. De staatssecretaris van Buitenlandsche Za ken, Champetier de Ribes, ontving hedenmid dag den Italiaanschen ambassadeur Guariglia en den Belgischen ambassadeur Polletellier. maakt men uit één boom, enéén lucifer is al voldoende om 100.000 boomen te verwoesten In aansluiting aan het antwoord op de vraag: „Mag ik niet meer dan een kilogram suiker te gelijk van mijn leverancier betrekken," welk antwoord tot talrijke vragen aanleiding heeft gegeven, zij het volgende opgemerkt: In beginsel is de aankoop van suiker door particulieren slechts aan deze beperking ver bonden, dat men zich in een week niet meer mag aanschaffen dan men normaal in een week pleegt te gebruiken. Aangezien evenwel de af levering van consumptiesuiker door de fabrie ken aan de grossiers en door dezen aan de kruideniers voorloopig beperkt is tot 75 pCt. van de hoeveelheid, welke het vorige jaar werd afgeleverd in een bepaalde periode, zijn de krui deniers in de praktijk gedwongen, ook de af levering aan de consumenten te beperken tot een hoeveelheid van hoogstens 75 pCt. van het verbruik. Ten gevolge van bijzondere omstan digheden, zooals moeilijkheden in het vervoer, kan het voorkomen dat ook deze hoeveelheid tijdelijk niet voorradig is. Vraag: Men vraagt een gironummer, waarop bijdragen kunnen worden gestort tot ontspan ning aan gemobiliseerden. Antwoord: Dergelijke bijdragen kunnen wor den gestort of overgeschreven op Postrekening 35.99.88, ten name van het Algemeen Hoofd kwartier, bureau Ontwikkeling en Ontspanning te 's Gravenhage. Vraag: Is aanmelding voor vrijwillige dienst neming bij de marine nog mogelijk? AntwoordAanmelding kan geschieden bij het Centraal Bureau voor aanneming van per soneel voor de Weermacht, Jan Pieterszoon Coenstraat 49 te 's Gravenhage. Echter is nog een groot aantal sollicitanten ingeschreven, zoo dat kans op spoedige aanneming niet bestaat. Vraag: Is het waar dat de verlofregeling voor gemobiliseerden niet van toepassing is op hen die voor eerste oefening nog geen zes maanden in dienst zijn? Antwoord: Inderdaad is zij op hen niet van toepassing. Vraag: Krijgt deze categorie dan in het geheel geen verlof? Antwoord: Hiervoor komt een aparte regeling. Vraag: Blijven reserve-officieren, die ontslag hebben genomen, buitengewoon dienstplichtig? En bestaat de kans, dat zij bij oproeping niet in hun ouden rang worden teruggeplaatst? Antwoord: Of eervol ontslagen reserve-offi cieren als buitengewoon dienstplichtig zijn inge schreven, hangt af van -de verhouding tot den dienstplicht, welke voor hun benoeming tot re serve-officier bestond. Vrager wende zich om inlichtingen tot de afdeeling militaire zaken van de secretarie der gemeente, waar hij voor den dienstplicht werd ingeschreven. De moge lijkheid bestaat, dat eervol ontslagen reserve officieren na opkomst, in hun ouden rang wor den hersteld. Zekerheid kan hieromtrent even wel niet worden gegeven. Vraag: Is het geoorloofd evenals andere jaren, een normalen wintervoorraad aardappe len op te slaan? Antwoord: Daartegen bestaat geen enkel be zwaar. Ook eigen geteelde aardappelen mogen worden gereserveerd als wintervoorraad. Een vervoerverbod voor aardappelen bestaat niet. Vraag: Zouden de houtvoorraden hier te lande voldoende zijn om de onderhanden zijnde bouw werken te kunnen voltooien en bestaat er eenige mogelijkheid, dat het voorradig' en eventueel nog aan te voeren hout gedistribueerd wordt? Antwoord: Het rijksbureau voor hout stelt thans een onderzoek naar de hier te lande aan wezige houtvoorraden in. Voor zoover de positie thans reeds kan worden overzien, zijn de voor raden voldoende om de onderhanden zijnde bouwwerken te voltooien en distributie van hout ligt voorshands nog niet in de bedoeling. Per 1 October is benoemd tot burgemeester van Zeist mr. W. A. J. Visser, thans burge meester van de gemeente Soest. De heer Visser werd geboren op 7 Maart 1904 te Beek, gemeente Tubbergen. Hij door liep achtereenvolgens enkele jaren van den cursus van het Christelijk Gymnasium te Utrecht en het Christelijk Gymnasium te Zeist. In 1928 deed hij zijn doctoraal examen in de rechten aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Na het beëindigen van zijn studies bezocht hij ver schillende landen van Europa en vestigde zich daarna te Eefde bij Zutphen. Tot 1931 was hij werkzaam als waarnemend ambtenaar van het Openbaar Ministerie ter standplaats Arnhem, belast met de zorg voor het kanton Wagenin- gen. In 1932 was hij verbonden als ambtenaar aan de secretarie te Gorssel, waarna in No vember van dat jaar zijn benoeming tot bur gemeester van Avereest volgde. Vijf jaren stond hij aan het hoofd dezer gemeente, toen in Augustus 1937 zijn benoeming afkwam tot bur gemeester van Soest, als opvolger van den voormaligen burgemeester, die, zooals men zich zal herinneren, bij de grootsche hulde van de Soester burgerij aan de Koninklijke Familie, plotseling door den dood werd verrast. Tot burgemeester van Soest is als opvolger van mr. W. A. J. Visser benoemd mr. A. L. Des Tombe, thans burgemeester van Abcoude. De heer Des Tombe werd geboren op 19 Fe bruari 1907 te De Bilt. Hij bezocht het Stedelijk Gymnasium te Utrecht en deed in 1932 zijn doctoraal examen in de rechten aan de Rijks universiteit aldaar. Mr. Des Tombe was daar na als volontair verbonden aan de secretarie van Maartensdijk en werd in 1933 benoemd tot adjunct-commies ter secretarie in Zuilen. Op 15 October 1934 volgde zijn benoeming tot bur gemeester van Abcoude. Mr. Des Tombe is lid van vele commissies, onder meer secretaris van den Provincialen Brandweerbond. De hoofdinspecteur van den arbeid, districts hoofd in het vijfde district der arbeidsinspectie te Amsterdam, vestigt voor zooveel noodig er de aandacht van belanghebbenden op, dat de bepalingen van de Rijtijdenwet en van het Rijtijdenbesluit niet zijn opgeschort of ver vallen. De bestuurders van motorrijtuigen, die in het bezit moeten zijn van een werkboekje en dit nog niet hebben aangevraagd, dienen zich daar toe onverwijld te wenden tot de afd. arbeids zaken (kamer 189), raadhuis, alhier. De werkboekjes dienen stipt te worden inge vuld; het niet nakomen hiervan kan leiden tot het opmaken van proces-verbaal. De Nederlandsche Vereeniging van Rent meesters heeft aan den minister van Defensie een adres gericht, waarin er op wordt gewezen, dat in de nabije toekomst schade zal worden aangericht aan het bodemproductiebedrijf, wan neer niet onverwijld maatregelen worden ge troffen voor het onderdak brengen van gemo biliseerde militairen, paarden, automobielen, el ders dan in ruimten, welke noodig zullen zijn voor opstalling van het vee, dat thans in de weide verblijft. Dit zou, volgens het adres, niet slechts onte vredenheid kunnen scheppen bij de betrokken landbouwers, maar ook gedeeltelijk in strijd zijn met landbouwwetten, welke thans zijn uit gevaardigd, om de binnenlandsche landbouw productie zooveel mogelijk te verhoogen. uitwijkt voorbij komen mhalenl In aanwezigheid van eenige autoriteiten on- der wie de directeur-generaal van de Volksge zondheid dr. C. van den eBrg, wethouder Buur man, dr. J. A. Putto, directeur van den G.G.D. te 's-Gravenhage en van hoogleeraren, medici en vertegenwoordigers van medische vereeni- gingen en instellingen is Vrijdagmiddag in het gebouw van de inrichtng voor ooglijders te 's-Gravenhae het vijftigjarig bestaan dezer in richting herdacht. Van vele zijden waren bloem stukken toegezonden. Mr. A. Brants, voorzitter van het bestuur der vereeniging „Inrichting voor ooglijders" sprak woorden van welkom en baeht dank H. M. de Koningin die bij deze gelegenhein in antwoord op oe aanbieding van het gedenkboekje der vereeniging een vorstelijke gilt had doen toe komen. Spr. herdacht o.a. dr. M. J. Bouvin, den stichter der inrichting en dankte voorts allen die in de afgeloopen halve eeuw aan deze in richting hebben medegewerkt. Dr. van den eBrg uitte zijn groote waardee ring ook namens den minister van Sociale Za ken voor hetgeen deze inrichting in den loop der jaren heeft verricht en dankte het bestuur daarvoor. Spr. eindigde met den wensch, dat de inrichting niet alleen op de hoogte mocht blijven van den tijd maar dat het ook weldra gegeven mocht zijn, dat degenen die hierin worden behandeld of verpleegd, inderdaad met andere oogen de wereld zullen mogen aanschou wen dan, helaas, thans het geval is. Wethouder Buurman sprak woorden van dank en waardeering namens het Haagsche gemeen tebestuur. Hierna was er gelegenheid tot bezichtiging tot het onlangs uitgebreide en gemoderniseerde gebouw. verbindend worden der eenige uitdeelingslflst. Uit'k. nihil. (1 pref. f 5.25). 14 Sept.: P. v. d. Laak te Den Bosch. Idem. Uitk. 100 pet. aan pref., en 3.725 pet. aan conc. cred. 15 Sept. S. A. van Gelder te Amsterdam. Idem. Uitk. 100 pet. aa npref., en 5.649059 pet. aan conc. cred. E. Smïth te Amsterdam. Idem. Uitk. 100 pet. D. Schuurman te Amsterdam.'. Idem. Uitk'. nihil. Pref. f 107.12. P. Engelen ie Utrecht. Idem. Uitk. 5.891 procent. Ph. Elzakkers te Bergen op Zoom. Uitk. 1 pet. H. J. Gerritsen te Amsterdam. Uitk, 100 pet. aan pref., en 14.008 pet. aan conc. cred. Laatst gedane koersen MAKELAARS IN EFFECT E AMSTERDAM - KEIZERSGRACHT 215 TEL. 42600 (4 lijnen) Speciale afdeeling voor het verhandelen van KERKELIJKE LEENINGEN Naar we vernemgn zal de bekende dirigent van het Concertgebouw-orkest te Amsterdam, 7,ich per 1 November a.s. in deze gemeente ves tigen en wel in een landhuis aan den Zeve- nenderdriït. Opgegeven door v. d. Graaf en Co. N.V. Afd. Handelsinformaties Dodr de N.V. Zaanlandsche Bank N.V. in liq. te Krommenie, is een Verzoekschrift Ingediend ('ot wederom verlenging van surséance van be taling voor den tijd va nanderhalf jaar. De Arr. rechtbank te Haarlem heeft bevolen, dat de schuldeischers, benevens de schuldenares en de bewindvoerder, zijne mr. A. Bruch, te Haarlem, zullen worden opgeroepen om' te' verschijnen cp Zaterdag 21 October, des voormiddags 0.45 uur in het Paleis van Justitie te Haarlem, Jansstraat 81. teneinde op dat verzoek fce worden gehoord. Failliet verklaard: 22 Sept.: J. van Biet', voorheen caféhouder, wo nende te Wolphaartsdijk, thans werkman, wonen de te Middelburg, Brakstraat 43. R.c. mr. A. v, d. Hoop, cur. mej. A. M. J. van Deinse te Middel burg. Nalatenschap van Egb. Postema, warenhuis, te Leek. R.c. mr. H. W. J. Kloppenburg. Cur. mr. R. A. Vos, O. Boteringestraat 52 te Gro ningen. In de week van 18 tot en met! 23 Sept. 1939 werden In Nederland 51 faillissementen uitge sproken. Uitgesproken: 20 Sept.: de N.V. Galvanische Industrie Mel- chior, thans in liquidatie, gevestigd te Utrecht. Rc. mr. T. J. Dorhout Mees, curator mr. J. W. Flieringa te Utrecht. L. Heus, handel in zand cn grint, schipper, te Westbrdek, Gegeldijk 258. R.c. mr. T. J. Dor hout Mees, curator mr. dr. R. F. C. van Roij te Utrecht. J. J. Koetsdijk', galanterieën, te Zeist, Slotlaan 54. R.c. rr.r. T. J. Dorhout Mees, curator mr. H. L. L. van Hoogenhuijze. Zeist. P. Boekhout, expediteur, te Woerden, Krom wijkerkade 17. R.c. mr. T. J. Dorhout Mees, cur. mr. A. F. va nden Bosch, Woerden. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 20 Sept.: S. van Haaren, te Vught; mej. M. Backers te Utrecht; D. Okhuijzem te Utrecht; J. A. Heesterbeek' te Soest; Wed. J. van den Heuvel Kroeze te Zenderen, gem'. Borne; D. J. Joost,en te Oss; J. Boelens te Den Bosch; C. van Veen, te Nieuwer-Amstel; G. Hoost te Amsterdam: de na latenschap van J. Matteman wed. Kopuit, ge woond hebbende te Amsterdam; P. H. Schraa te Amsterdam; A. Stark te Amsterdam'. Gedeponeerde uitdeelingslij sten 2 Sept: G. H. Lentelink te Amsterdam. Door het Wegens vrijwillige dienstneming van den iegen- woordigen functionaris roepen Burgemeester en Weihouders van WARMENHUIZEN gegadigden op voor de t ij d e 1 ij k e vervulling van hei ambt van der gemeente WARMENHUIZEN (N.-H.). Onmid dellijke indiensttreding gewenschi. Salaris volgens provinciale regeling. Volledige vakkennis eerste vereischie. Beslist geen bezoek dan na oproeping. Sollicitaties vóór Woensdag 27 dezer. waarop door de bijgevoegde vlaggetjes, met behulp van een speld, de krijgsverrichtingen gemakkelijk te volgen zijn. Deze kaart, de beste tot heden in de Nederl. taal verschenen, groot 90x120 c.m., in verschillende kleu ren zeer duidelijk en overzichtelijk gedrukt, met 60 diverse vlaggetjes, kunnen onze lezers bekomen voor slechts 1.25 franco p. p., indien zij dezen bon met 1.25 in postzegels zenden aan N.V. Boek- en Kunst handel H. Nelissen, Prinsengr. 627, A'dam-C. Giro 60092. Wil men postw. of giro zenden, dan kan worden volstaan met vermelding op het strookje „Europakaart V.K.P." Sept. 23 22 21 A/lied Chemical 192 196 95% American Can Co. I 1 110 112 Am. Car F.dry 36% 35% 36% Am. Rolling Mills 21% 21% 213/4 Am. Smelt Ref. 57% 58 58% Am. Tel. Tel. 161 160% 16 Am. Tobacco B. 77% 77 77% Am. Waterworks 1 3% 13% 13% Anaconda Copper 34 34% 34% Atchison Topeke 31% 3o% 31% Baltimore Ohio 7 7/s 8 8 Bethlehem Steel 92% 91% 93% Canadian Pacific 4% 4% 5 Case Treshing 89 88 .-8 Chase National B. 37% 37 37% Ches. Ohio 43 43 42% Chicago Rock Isl. 87% Chrysler Motor 88 89 Vs Cities Service 6% 6% Consol Gas N-Y. 29% 30 30 Continental Oil •0% 30 30 7 Dawesl. 9% 10 10 5J4 Young 8 8% 8 Deleware Huds. 24% 24% 24% Douglas Aircraft 76% 77 78% Dupont de Nem. i;2% 180% 10 Eastman Kodak 157% 157% 158% El. Bond Gr Sh. 9% 9% 9% General Electric 4 41% 41 General Motors 54 53% 5 4% Good Year 28% 28% 29% Hudson Motor 6% 6% 6 3/8 Illinois Central 1(% 14 3/4 15 Intern. Harvester 6)% 68% 69% Intern. Nickel 39 39% 39 Intern. Tel. 5* Tel. 5% 53/s 5% Kennecott Copper 42% 42% 43 Missouri Pacific 1 1 1 Idem pref. 1 1% 1% Montgomery Ward 54 54 54 Nat. City Bank 30% 3o 3C Nat. Dairy Prod. 15% 153/s New York Central 20% 20 Vs 20% North Am. Av. 20% 21% 2. 3/8 North. Amer. n.a. 22 22% 22% Nortolk Western 198 197 194 Pennsylvania 25 24% 24% Phillips Oil 45% 45% 46 Proctor Camblw 61 6, 6' Publ. Serv. N. J. 38% 37% -8 Vs Radio Corporation 5% 5 '/s 6 Rep. Steel 28 27 7/s 28 Sears Roebuck 77 77% 79 Shell Union Oi' 15% 15% If/a Socony Vacuum 14 14 1 4% Southern Pacific 16% 16% 16% Southern Railway 18% 1 3 18 3/4 Standard Brands 6% 6% 63/8 Stand. Oil of N.-J. 51 50 -A 5i Tidewater Ass. Oil i3 13% 13% Union Pacific 102 101 1.1 United Aircraft 44% 44% 44% United Corp A. 3 3 3 Vs U. S. Leather U. S. Rubber 43 43 41% U. S. SteeJ 77% 78 Vs 7 8 Western Union 35% 53 Vs Westingh. Electr. 11-% 1 '4% 16 Wool worth Building 38% 37% 38% Sedert de vorige opgave werden door de fir®* D. W. BRAND, Keizersgracht 215 te Amsterci'"" de volgende fondsen verhandeld: OBLIGATIëN - Amsterdam 1861 (kl. cp.) 3y2 88 Assurantie Maatschappij De Nederlanden van 1845 6 HV Bergen op Zoom 3'/2 °i a Nationale Credietbank (kl. cp.) i'/2 88 Rotterdam 1895 (kl. cp.) 3 82 Vereeniging Nederl. Zendingsschool te Oegstgeest 4% 80 OBLIG. R.K. INSTELLINGEN (BINNENLAND) Arme Kind Jezus, Gesticht te Simpelveld 5 85 Elisabeth, Par. v. d. H. te Rotterdam 4 88 Gerardus Majella, Par. v. d. H. te Den Haag 4 90 O. L. Vrouwe Gasthuis te Amsterdam 3% 84 O. L. Vrouw Van Goeden Raad, Par. te Den Haag 354 85 O. L. Vrouw van Loura'es, Par. te Scheve- a ningen 354 88 g Urbanus, Par. v. d. H. te Ouderkerk 4 75 PANDBRIEVEN Friesch-Groningsche Hypotheekbank (kl. cp.) 31/Z 84 Nieuwe Nederlandsch-Amerikaansche Hy- potheekbank (kl. cp.) 5 18 Noord-Nederlandsche Hypotheekbank (kl. cp.) 5 45 Veenkoloniale Bank voor Hypotheek- en Scheepsverband (kl. cp.) 4 95 Vereenigde Transatlantische Hypotheek- A franken (kl. cp.) 3 60 w Zuid-Hollandsche Hypotheekbank (kl. cp.) 354 80 79% 7" AANDEELEN Adm.kantoor Mrs. v. Vierssen, Trip Feith (kl. cp.) 28 Algemeene Visscherij Maatschappij 17 '5 Bandoengsche Kininefabriek 405 7o Koninkl. Nederl. Fabriek van Wollen De- kens v.h. J. C. Zaalberg Zn12254 v» Koninkl. Nederlandsche Hoogovens M Staalfabrieken 64 Leidsche Bouw Maatschappij 110 '«j Leidsche Broodfabriek 35 Meelfabrieken der Nederlandsche Bak- kerij (kl. cp.) 200 Nederlandsche Bankinstelling voor Waar den. heiast met Vruchtgebruik en Pe- riodieke Uitkeeringen (volg.) 30 Tjisaroeni, Landbouw Maatschappij 200 v» Veenkoloniale Bank voor Hypotheek en Scheepsverband 100 w NIET VOLGESTORTE AANDEELEN Eerste Nederlandsche Verzekering Maat schappij op het Leven en tegen Invali- diteit 20 gest290 w OPRICHTERSBEWIJZEN Algemeene Norit Maatschappij f 450. Tollandsche Kunstzijde Industrie f 70. Javasche Cultuur Maatschappij f 260.f 255.^-> f 270.f 280.f 250 Linkungan Borneo Rubber Maatschappij f 3.50 Singkep Tin Maatschappij f 60.- WINSTBEWIJZEN Amsterdam Thee Cultuur Maatschappij f 15. Houthandel v h. William Pont f 64. Koninklijke Pak'etvaart Maatschappij f 2600.—. f 2350.f 2300.f 2250.f 2350.f 2400. Lahad Datu Cultuur Maatschappij f 40. Nederlandsch-Indische Portland Cement Mij- f 32.50 Rongga, Landbouw Maatschappij f 425. Rotterdamsche Cultuur Maatschappij f 550. Thomsen's Havenbedrijf f 850. DIVERSEN Dinewatie Assam Thee Onderneming (Rest.hew-) Moormann's Cultuurondernemingen (Bew. V* Deelger.) f 47.50 Nederlandsch-Amerikaansche Stoomvaart Maat schappij (Bew. v. Deelger.) f 150.— Vereenigd Transatlantische Hypotheekbanken (Rest.bew.) (kl. cp.) 1 Koersen voor stortingen op 25 September 1939 tegen verplichtingen, luidende in: Reichsmarken f 75.49; Lires f 9.75. NEW YORK, 23 Sept. 21 Slotkoersen Sept. 23 22 Brussel 16,96 16.98 17.02 Rome 5,10 5.10 5,10 Bern 22 64 22.70 22.71 Madrid t Oslo 22.75 22.75 22.75 A'dam 53,20 53.24 53.33 Londen 3.99% 3.99 3.99% Parijs 2.28 2.27% 2.27% Berlijn 40 CO 40, i0 40. CO NEW YORK, 23 Sept. 23 Sept. 22 Sept. 23 Sept. 22 Sept. Katoen Oct. 9.C19.03Mrt. Dec. 8,73-75 8.78Mei Jan. 8.66-8,69-— Juli Rubber Standaard Juli Jan. 19.65!9.80 Sept. 21,5021,30+ Mrt. 19,18-1 19,43 Oct. 20 8020.70Mci 19.0219.25- f Dec. 20.2020,30- Juli i8.9219.15 Koffie 8.56-57 8,58 8,348,37-39 5.158,21-22 De NEDERLANDSCHE MEELCENTRALE maakt bekend: Het gedeelte van het prijsverschil per 100 K.G. voor den invoer van veekoeken (in den zin van artikel 1, lid 1, onder 11°, van het Crisis-Akkerbouwbesluit 1934) als bedoeld in artikel 8, b, onder 2», van de Crisis-Akkerbouwbeschikking 1934 I, is als volgt vastgesteld: Inklaring van 25 Sept. af t/m. voor; 30 Sept. 1939: lijnkoeken o.50 lijnzaadschilfers 0.50 soyaschroot o.50 soyakoeken „0.50 grondnootkoeken 0.50 grondnootschroot 0.50 grondnootschilfers 0.50 grondnootmeel 0.50 cocoskoeken 0.50 Ned. Oost-Indische cocoskoeken.. „0.50 maisveekoeken, maisglutenfeed e.d.. afkomstig uit de zetmeel- industrie 0.50 sesamkoeken 0.50 paimpitkoeken 0.50 babassukoeken 0.50 alle andere niet genoemde soorten veekoeken (al dan niet verwerkt met bijproducten en/of afvallen) 0.50 Voor de goede orde wordt opgemerkt, dat in deze bedragen niet is begrepen het in artikel 8, b, onder 1°, van voornoemde beschikking bedoelde gedeelte van het prijsverschil. Hierbij wordt medegedeeld, dat het niet uit gsloten moet worden geacht, dat in den loofl van de nu ingetreden week de heffingen kun nen worden gewijzigd. 4.28- Dec. Mrt. 4.50-- Mei 4.52- Juli 4.54-- Suiker Juli Sept. 2,26 Nov. Dec. 2.40 Tin Loco contract) (Santos) 4.28-- Sept. 6.58 6.58 4.23- Dec. 6.58 6.58 4.50 Mrt. 6.63 6.59 4.52 Mei 6.65 6.6 4.54 Juli 6.67 6.64 Jan 2.47 2.45' 2,30 Mrt. 2.51 2.49 Mei 2.54 2,52 2.38T Juli 2.58t 2,57 Bij de paters van het H. Hart te Maastricht herdenkt heden pater H. Wijsen zijn veertig jarig kloosterjubileum. Als reetor in de kerk aan den Scharnerweg heeft pater Wijsen een populaire bekendheid verworven, vooral daar hij er van 1913 af werkzaam is en leider van tal van godsdienstige en sociale organisaties. Te Maastricht geboren op 5 Jrfhuari 1880, trad hij in 1897 in het noviciaat der Priesters van het H. Hart te Leyenbroek-Sittard, waar hij tot 1899 verbleef. 24 September 1899 deed hij zijn professie, waarop in 1901 zijn eeuwige professie volgde. Intusschen studeerde hij theologie te Leuven en philosofie te Rome. Op 19 Juli 1903 werd hij door een Braziliaansch bisschop pries ter gewijd en hetzelfde jaar begaf hij zich naar het missiegebied van zijn orde in Afrika, in het Congoleesch gebied. Hij werkte in verschillende missies en stichtte een nieuwen missiepost te Illambi. Wegens ziekte was hij genoodzaakt naar Europa terug te keeren. Hij ging later opnieuw naar zijn missie, doch zag zich weer verplicht naar Europa te keeren, wegens zijn gezondheidstoestand. Na zijn herstel werd hij te Maastricht bij het rectoraat aan den Schar nerweg aangesteld. Termijn 23 Sept. 22 Sept. CHICAGO, 23 Sept. 23 Sept. 22 Sept. Tarwe Haver Dec. 86% -s/a 86%-3/4 Dec, 34% 363/8 Mei 87 Vs i/4 863/s 1% Mei 353/s 34% Juli 861/4- 87 3/,. Juli 34% 353/s Maïs Rogge Dec 54% 55% Dec 55 52% Mei 57% 5:3/8 Mei 57% 54% Juli 5 8 3/8 58 Vs Juli 57 3/s Reuzel Sept 7,80 7.80 Dec 7.67% 7.6 Oct. 7.75 7,75 Jan. 7.75 7,77% 22 23 Sept Tarwe Oct. 72 Vs Dec. 74% Mei 79 Vs Rogge Mel 59 Vs59% Dee 57 58% Oct. 58 Vs59% Haver Oct. 35% 39% Dec. 34% 37% WINNIPEG 23 Sept. Sept. 23 Sept. 22 Sept. Gerst 47%-- 47%-- 46%46% - 47%45 Vs - Lijnzaad 182% 185% 175 176 179 181 743/gJuil 76 Oct. 8u%Mel Oct Dec. Mel Mel... 34% 38% Een week geleden vertrokken vijf Nederland sche Minderbroeders naar de Missie in China en 22 September was te Weert na het plechtig Lof, dat vertrekkende Missionarissen celebreer den, het kerkelijk afscheid van weer 18 Neder landsche Minderbroeders. Na het Lof verrichtte de hoogeerw. pater Provinciaal, Prudentius van Leusden O. F. M., geassisteerd door de zeer- eerw. paters Wulfranus Heiling O.F.M., Gar diaan te Weert en Agnus Ambrosius O.F.M., Al gemeen Missieprocurator, de afscheidsplechtig- heden en reikte na een opwekkend, bemoedi gend woord de zendbrieven en missiekruisen uit. Na van hun vele medebroeders "den vredes groet te hebben ontvangen, verlieten de missio narissen onder het zingen van het Magnificat de kerk. Naar de missie van Karachi (Britsch-Indië) vertrokken P. Alexius Bors O.F.M. uit Tegelen, P. Ulfied Hendriks O.F.M. uit Nijmegen en P. Richard Reijnen O.F.M. uit Blitterswijk. Naar de Missie op Java: P. Dacianus v d. Hoogen O.F.M. uit Nijmegen, P. Gerbert Vermeulen O.F.M. uit Weert, P. Albuinus Kohier O.F.M. uit Eindhoven, P. Edwold Rossen O.FM. uit Overasselt en Br. Cassianus Boss uit Brunsum. Naar de Missie in Brazilië: P. Anastasius Ap pelboom O.F.M. uit Amsterdam, P. Cassius de Ruyter O.F.M. uit Zeist, P. Serenius v. d. Vlugt O.F.M. uit 's Gravenhage, P. Basilius Lokker- bol O.F.M. uit Rotterdam, fr. Bonifatius Nieu- wenhuizen O.F.M. uit Zevenhoven, fr. Rufinus Muré uit Gulpen, fr. Gabriel Seesink O.F.M. uit Vorden, fr. Ambrosius Bode O.F.M. uit Oudewater, fr. Methodius de Haas O.F.M. uit 's Gravenhage en fr. Jeroen Jansen uit Delft.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2