flfl Feestdag van Christus Koning GODSDIENSTOEFENINGEN w: ZONDAGSROEP WEEK VAN 29 OCT. NOV. Epistel Evangelie Huichelaars-gedoe ST. BAVO ST. JOSEPH O. L. VR. V. d. H. ROZENKRANS EN H. DOMINICUS ST. JOHANNES DE DOOPER H. ANTONIUS VAN PADUA H. HART VAN JEZUS H.H. ELISABETH EN BARBARA H. LIDUINA O.L. VROUW VAN ZEVEN SMARTEN EN H. BAVO Aer denhout-Bentveld Bloemendaal Overveen Santpoort 450 OFFICIEELE KERKLIJST Als God en Mensch is Jezus het Hoofd van allen. (Coloss. 1:1220). Broeders, wij danken God den Vader, die ons in staat heeft gesteld, deel te nemen aan de erfenis der heiligen in het licht. Hij heeft ons uit de macht der duister nis bevrijd en ons overgebracht naar het Rijk van Zijn geliefden Zoon, door Wien we de verlossing hebben verkregen en vergiffenis der zonden. Deze is het Beeld van den onzichtba- Ten God, den Eerstgeborene van gansch de schepping. Want in Hem werd alles geschapen wat in den hemel is en op de aarde, de onzichtbare dingen, Tronen, Heerschappijen, Overheden en Machten. Alles is geschapen door Hem en voor Hem; Hij is vóór alles en alles bestaat in Hem. Hij is ook het Hoofd van het Lichaam, de Kerk; Hij is het Begin, de Eerstge borene uit de dooden, opdat Hij in alles de Eerste zou zijn. Want in Hem heeft de gansche volheid van God willen wo nen en door Hem alles met zich willen verzoenen; alles wat op aarde is en in den hemel: nadat hij vrede had ge bracht door het Bloed van Zijn Kruis, in Christus Jezus, onzen Heer. Koning Jezus voor den land voogd Pilatus (Jo. 18 3337) In dien tijd zeide Pilatus tot Jezus: Zijt. gij de koning der Joden? Jezus ant woordde: Zegt ge dit uit u zelf, of heb ben anderen u dit van Mij gezegd? Pila tus antwoordde: Ben ik soms een Jood? Uw volk en de opperpriesters hebben U aan mij overgeleverd. Wat hebt gij ge daan? Jezus antwoordde: Mijn konink rijk is niet van deze wereld. Indien Mijn koninkrijk van deze wereld was, dan zouden mijn dienaars zich te weer heb ben gesteld opdat Ik niet aan de Joden werd overgeleverd; maar Mijn konink rijk is niet van hier. Pilatus zei Hem: „Gij zijt dan toch koning?" Jezus ant woordde: „Gij zegt het, Ik ben koning. Ik ben geboren en in de wereld geko men, juist om te getuigen voor de ivaar- heid. Al wie uit de waarheid is, luistert naar Mijn stem." Leidschevaart In de week worden de H.H. Missen opge dragen te 6.30, 7, 7.30, 8.15 en 9 uur. Op de Zondagen te 6.30 uur precies (en deze is 7.15 uur geëindigd), 7.30 uur, de Hoogmis te 9 uur en de laatste H. Mis te 11 uur. Biechtgelegenheid eiken dag van 's morgens 7 uur tot 9.30 uur en Zaterdagmiddag van 5 uur tot half 10. De H. Communie wordt voor en onder alle H.H. Missen uitgereikt. ZONDAG: Feest van Christus' Koningschap. De H. Communie wordt uitgereikt te 6.25 uur. De stille H.H. Missen worden opgedragen te 6.30, 7.30 ers 11 uur. Te 9 uur Plechtige Hoogmis, waarin de Pa- rochiejeugd gaarne wordt verwacht tot deel name aan de algemeene H. Communie. Eiken dag dezer week Novene-gebed tot zegen der jeugd na de H. Mis van 6.30 uur. Heden schaalcollecte voor de dringende kerk- schuld. Des middags om 3 uur verplichte voor bereiding tot de Eerste H. Communie. Heden Eucharistische Zondag. Het H. Sacra ment wordt vanaf 4 uur tot aan het Lof van 7.30 uur ter openbare aanbidding uitgesteld in de H. Sacr.-kapel. Bij de uitstelling te 4 uur het Rozenkransgebed der Octobermaand, Te half acht Plechtig Lof en akte van eer herstel aan Koning Christus. MAANDAG: Des avonds om 7.30 uur Lof met Rozenkransgebeden, Des avonds te 8.15 uur Congregatie der H. Familie afd. dames. DINSDAG: Vigilie van Allerheiligen, geboden vasten- en onthoudingsdag. Van 12 tot 1 uur Biechtgelegenheid voor de jongens (denkt aar het Biechtkaartje!). Des middags te 4.15 uur Edelwacht voor de lagere klassen en rozenkrans gebeden. Biechtgelegenheid van 7.30 tot 8.30 uur. Des avonds 8.20 uur Mariaccngregatie, afd. meisjes. 8.20 uur Meisjescongregatie afdeeling jongedames. WOENSDAG: Hoogfeest van Allerheiligen. Te vieren als Zondag. De H.H. Misseri zijn om 6.30, 7.30, 8.15 en 11 uur. Te 9 uur Plechtige Hoog mis. Generale absolutie voor de leden van de Derde Orde. Zie het artikel over de te ver dienen vollen aflaat Toties quoties in dit num mer. Nan. 3 uur Verplichte voorbereiding tot de Eerste H. Communie. Om 7 uur gelegenheid om te biechten. Te 7.30 uur Plechtige Vespers der overledenen met predikatie en Rozen krans. DONDERDAG: Allerzielen. Des morgens te 6 uur H. Mis en gelegenheid tot communiceeren. De H. Communie wordt telkens na het bel teeken uitgereikt. Te 9 uur Plechtige Requiem. Nam. 12 uur Verplichte voorbereiding tot de Eerste H. Communie. Wegens avondconferentie: N.m. 4 uur H. Uur met Rozenkransgebeden voor de overledenen tot voorbereiding van den Eerster. Vrijdag. Biechtgelegenheid van 7 tot 8.30 uur. Te 8.30 uur Eerste historische apologetische Conferentie door den Zeereerwaarden Rector H. Drost, bij gelegenheid van het 12e eeuwfeest van den H. Wilübrordus. Deze conferenties zijn buitengewoon leerzaam en worden niet- katholieken en katholieken' aanbevolen. VRIJDAG: Des morgens te 6 uur H. Mis en gelegenheid tot communiceeren. Eerste Vrijdag der maand, toegewijd aan het H. Hart. Te 7.25 wordt de Litanie van het H. Hart gebeden. Te 7.30 uur gez. H. Mis en alg. H. Communie der schooljeugd. Onder deze H. Mis schaal collecte voor Altaarbenoodigdheden der behoef tige Kerken van Bisdom en Missielanden. Het H. Sacrament blijft tot 9.30 uur v.m. ter ter aanbidding uitgesteld. Te 12 uur verplichte voorbereiding en begin van de Novene van de Eerste H. Communie. N.m. 4.15 uur H. Hartlof met akte van toewijding. 's Avonds te half negen tweede historische en apologetische Conferentie voor niet-katholieken en katholieken bij gelegenheid van het 12de eeuwfeest van den H. Willibrordus. Zeer aan bevolen ZATERDAG: 's morgens te 7.30 gez. H. Mis t. e. v. O. L. Vr. tot zegen v. h. Priesterwerk. 's Namiddags van 5—9.30 uur gelegenheid om te biechten. Te 7.30 uur Lof met rozenkrans t. e.v. O. L. Vrouw tot bekeering van de zondaars. Jansstraat ZONDAG: Feest van Christus-Koning. De H.H. Missen zijn om 7, 8 en 9.15 uur en om 10.30 uur de plechtige Hoogmis. Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor de sieraden van kerk en altaar. Des middags om 1 uur leering voor de plechtige hernieuwing van geloofsbe lijdenis en doopbeloften. Des avonds om 7 uur plechtig Lof met toewijding aan het Allerh. Hart, Litanie van het H. Hart, de Lofzang Te Deum en de voorgeschreven gebeden. De parochianen worden dringend aangemaand het Lof bij te wonen. MAANDAG: Des avonds om 7.30 uur Lof met de voorgeschreven gebeden. Des avond 8.30 uur Mariacongregatie, afd. mannen. DINSDAG: Vigilie van Allerheiligen. Gebo den Vasten- en Onthcudingsdag. Onder de H. Mis van 7.30 uur gemeenschappelijke H. Com munie van de Edelwacht. Des avonds van 6 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. Des avonds om 7.30 uur Lof met de voorgeschreven ge beden. Geen Mariacongregatie. WOENSDAG: Feest van Allerheiligen. Te vie ren als Zondag. De H.H. Missen zijn om 6, 7, 8 en 9.15 uur en om 10.30 uur de Hoogmis. Des avonds van 6 tot 8 uur gelegenheid om te biech ten. Om 7 uur zielevespers met predikatie en de voorgeschreven gebeden. Geen Mariacongre gatie. DONDERDAG: Allerzielen. Vanaf 6 uur ieder half uur een H. Mis en om 9 uur de plechtige Requiemmis. Des avonds van 6 tot 8 uur ge legenheid om te biechten. Om 7.30 uur oefening van den H. Kruisweg met de voorgeschreven ge beden. VRIJDAG: Eerste Vrijdag van de maand, toegewijd aan de vereering van het Goddelijk Kart. De H.H. Missen zijn om 7, 7.30, 8 en 9 uur. Om 6.15 uur wordt de H. Communie uit gereikt. Onder de H. Mis van 7.30 uur gemeen schappelijke H. Communie van de Edelwacht. Om 8 uur gezongen H. Mis. Vóór deze H. Mis wordt gebeden de Acte van Toewijding aan het H. Hart. Des avonds om 7.30 uur Lof ter eere van het Allerheiligste Hart. ZATERDAG: H. Carolus Borromaeus, Bis schop en Belijder. Om 7.30 uur wordt een I-I. Mis gelezen in de kapel van Maria van Haar lem, toevlucht der zondaars. Des middags van 5 tot 9.30 uur gelegenheid om te biechten. Om 7.30 uur Marialcf met Rozen hoedje voor de bekeering van de zondaars. Spaarne ZONDAG Feest van Christus-Koning. De H.H. Missen zijn om 6 uur, half 8, 9 uur en 10.30 uur de Hoogmis, 's Middags om half één catechis mus voor de jongens van het zesde leerjaar als voorbereiding voor de plechtige Geloofsbelijde nis. Om half 6 Jongens-Congregatie afd. II (de ouderen), 's Avonds om 7 uur Lof met October- gebeden voor de vrede onder de volkeren. MAANDAG-avond om kwart over 8 H. Fami lie afd. Dames. DINSDAG Vigilie van Allerheiligen; geboden vasten- en onthoudingsdag. 's Avonds om half 9 Congregatie voor de jonge dochters boven de 17 jaar. WOENSDAG Hoogfeest van Allerheiligen. Te vieren als Zondag. De H.H. Missen zijn als op Zondag, 's Middags om 3 uur Rozenhoedje met Octobergebeden. 's Avonds van half 6 tot 7 uur gelegenheid om te biechten. Om 7 uur plechtige Zielenvesper met preek Na de Zielenvesper is er géén biechtgelegenheid meer. Vanaf hedenmiddag 12 uur tot Donderdag avond kan een volle aflaat verdiend worden voor de geloovige zielen, zoo dikwijls men de kerk bezoekt en 6 maal Onze Vader, Wees Ge groet en Eer aan den Vader, enz. bidt. Wie op dezen dag verhinderd is, kan den aflaat op Zon dag a.s. verdienen. Leest hierover hetgeen ver meld staat in de Spaarneklok van deze week. Donderdag gedachtenis van Allerzielen. Om 6 uur de eerste H. Mis, waarna achtereenvol gens de andere H.H. Missen. Om half 8 alg. H. Communie voor alle schoolgaande kinderen. Er zal gezorgd worden dat op tijd de H. Communie wordt uitgereikt, om ieder in de ge legenheid te stellen de H. Communie te ont vangen. Spoort elkander aan om de H. Com munie te ontvangen. Zij, die op dien dag niet kunnen, worden allen Zondag 5 November ver wacht. Van 7 uur tot half 9 biechthooren voor de volwassenen. Van half 8 tot half 9 H. Uur. Om 8 uur Lof met Rozenhoedje voor de geloovige zielen. Allen om 8 uur in de kerk komen om gezamenlijk te bidden voor de overledenen. VRIJDAG, ie Vrijdag van de maand, toege wijd aan het Goddelijk Hart. Om 6.15 uur H. Mis; om kwart vóór 7 algemeene H. Communie voor de leden der Congregaties van jonge meis jes en jonge dochters van de parochie. Het goede voorbeeld van den vorigen keer volhouden. Om half acht algemeene H. Communie voor alle schoolgaande kinderen. Om 8 uur gezongen H. Mis. 's Avonds om half 8 Lof ter eere van het Goddelijk Hart met litanie èn Acte van Toe wijding. ZATERDAG om 7 en 9 uur H. Mis in de Grot. Van 5 uur tot half 10 biechthooren. Om half 8 Lof ter eere van O. L. Vrouw van Lourdes voor de geloovige zielen en den vrede onder de vol keren. Amsterdamstraat ZONDAG: Feest van Christus-Koning. De H.H. Missen zijn om half 7 en half 8. De H. Mis van kwart voor 9 is niet voor de kinde ren maar voor de schoolvrije jeugd. De Hoog mis is om 10 uur en om half 12 de laatste H. Mis. Onder de H.H. Missen de tweemaandelijksche collecte voor de armen, 's Middags te half één Maandvergadering voor het Missiewerk. 's Avonds om 7 uur plechtig Lof met feest- predicatie. MAANDAG: 's Avonds te 7 uur Rozenkrans- lof. Te 8 uur H. Familie afd. Mannen. DINSDAG: Vigilie van Allerheiligen; geboden vasten- en onthoudingsdag. 's Avonds om 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius. Van 79 uur gelegenheid om te biechten. Géén Congregaties. WOENSDAG: Hoogfeest van Allerheiligen. Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor de October-versiering. Te vieren als Zondag. De H.H. Missen zijn om half 7, half 8, kwart voor 9 de kindermis, kwart voor 10 de Hoogmis en kwart over 11 een stille H. Mis. Vanaf hedenmiddag 12 uur tot Donderdag avond kan een volle aflaat verdiend worden voor de geloovige zielen, zoo dikwijls men de kerk bezoekt en 6 maal Onzg Vader, Wees ge groet en Eer aan den Vader enz. bidt. Wie op dezen dag verhinderd is, kan den aflaat op Zon dag a.s. verdienen. Leest hierover hetgeen ver meld staat in het St. Jansvuur van deze week. 's Avonds van 67 uur gelegenheid om te biechten. Om 7 uur plechtige Zielenvespers met preek. DONDERDAG: Gedachtenis van Allerzielen. Te half 6 de eerste H. Mis en verder ieder half uur tot half 10. Te half 8 gezongen H. Mis. 's Middags om half 3 biechthooren voor de kinderen van de Sint Josephschool en van -1 tot 5 uur voor de overige kinderen. Des avonds te 7 uur H. Uur. Van 7 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. VRIJDAG: Eerste Vrijdag van de maand. Onder de M. Mis van kwart voor 7 algemeene H. Communie voor de meisjes van de Maria congregatie. Te kwart voor 8 gezongen H. Mis. Des avonds te 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. ZATERDAG: 's Avonds van 5 tot half 10 Biechthooren. Dagelijks is de kerk in den middag geopend van 1 tot 3 uur. Nienwe Groenmarkt ZONDAG, 29 Oct. Plechtige viering van het feest van Christus Koning. Algemeene H. Com munie tot eerherstel. De H.H. Missen 6.45, 7.45 (Kindermis), 8.45 Hoogmis, 10.15 en 11.15 stille H.H. Missen. Collecte voor het Katholieke Vluch telingen Comité; half 1 godsdienstonderricht ter voorbereiding der pi. hern, der Doopbeloften; 's avonds 7 uur solemneel Lof, toewijding der parochie aan het H. Hart, huldiging van Chris tus Koning door onze jongeren, toespraak en Te Deum. S.v.p. parochiebundel meebrengen. Deze week iederen morgen half 8 Schoolmis en iederen avond half 8 Lof en rozenhoedje. MAANDAG 30 Oct. Des avonds half 8 Lof en Rozenhoedje. DINSDAG 31 Oct. Vigilie van Allerheiligen; geboden vasten- en onthoudingsdag. Laatste der 9 Dinsdagen v. d. Noodnovene; half 10 gez. H. Mis ter eere van den H. Antonius. Van half 7 tot 9 uur biechthooren; half 8 St. Antonius- lof, toespraak, vrede- en boetegebeden. WOENSDAG 1 Nov. Allerheiligen. Te vieren als Zondag. De H.H. Missen als op Zondag, dus 6.45, 7.45 (Kindermis), 8.45 Hoogmis, 10.15 en 11.15 stille H.H. Missen; van 5 tot half 10 biecht hooren; om 7 uur pl. Vespers voor de overlede nen en Allerzielenpreek. Vanaf hedenmiddag 12 uur tot morgenavond kan men op voorwaarde van biecht en communie, zoo dikwijls men de kerk bezoekt en daar zesmaal Onze Vader, Wees gegroet en Eer aan den Vader bidt, telkens een volle aflaat verdienen. DONDERDAG 2 Nov. Allerzielen. Om 6.30, 7 uur, 7.30, 8.15 en 9 uur begint telkens een drietal H.H. Missen. Half 10 plechtige Requiemmis. De H. Communie wordt uitgereikt op ieder half en vol uur. 's Avonds biechthooren van 7 tot 9 uur; om half 8 oefening van den H. Kruisweg en Ro zenhoedje voor de geloovige zielen. VRIJDAG 3 Nov. Eerste Vrijdag. Om kwart voor 7 H. Mis voor de Congregatie w.o. algem. H. Communie der leden; onder de H. Mis van half acht algem. Kindercommunie; half 10 pl. Requiem voor Petrus van Kessel, oud-directeur van ons zangkoor, 's Avonds half 8 Lof, oefe ning van Eerherstel en Litanie t. e. v. h. H Hart. ZATERDAG 4 Nov. Van 5 tot half 10 biecht hooren. ZONDAG 5 Nov. Onder de H.H. Missen lief dadigheidspredikatie voor de Franciscaansche missie-opleiding. Kleverparkweg ZONDAG, 22ste Zondag na Pinksteren. Hoog feest van Christus' Koningschap. De stille H.H. Missen om 6, 7.30 en 9 uur, om 10.30 uur de Solemneele Hoogmis. Na de Hoogmis wordt gezongen no. 129: „Christus vincit". Des avonds te 7.15 uur oefeningen der Octobermaand. Om 7.30 uur Solemneel Lof, Predikatie, Hernieu wing der Toewijding van de wereld aan Christus Koning en Te Deum door allen te zingen. Na het Lof lied no. 112: „Hulde aan Christus Ko ning". Onder de H.H. Missen en het Lof schaal collecte voor de sieraden van kerk en altaar, welke collecte voor den luister van Gods Huis warm wordt aanbevolen. MAANDAG, volle aflaat onder de gewone voorwaarden. Des avonds om 7.30 uur Maria- lof met oefeningen der Octobermaand. Na het Lof lied no. 43. DINSDAG, Vigilie van Allerheiligen, geboden vasten- en onthoudingsdag. Vanaf de Hoogmis om 7 uur tot na de H. Mis van 9 uur Uitstel ling van het Allerheiligste. Des namiddags van 6 tot 9.30 uur gelegenheid om te biechten. Des avonds om 7.30 uur Marialof met oefening der Octobermaand. Na het Lof lied no. 50. WOENSDAG. Hoogfeest van Allerheiligen, te vieren als Zondag. Generale Absolutie voor de leden der Derde Orde. De stille H.H. Missen om 6, 7.30 en 9 uur; om 10.30 uur de Hoogmis. Des namiddags om 2 uur Lof met oefening der Octobermaand; na 't Lof lied no. 54. Van 5 uur tot 7.30 uur gelegenheid om te biechten; men wordt aangeraden tijdig vóór Allerzielen te biechten, omdat op den morgen van Allerzie lendag wegens de vele H.H. Missen, plechtige Requiem en het drukke uitreiken der H. Com munie wel geen gelegenheid daartoe zal be staan. Des avonds om 7.30 uur de plechtige Zielenvespers en Allerzielenpreek. Vanaf hedenmiddag 12 uur tot den avond van 2 November kan men in onze kerk een vollen aflaat verdienen voor de geloovige zielen, zoo dikwijls men de kerk bezoekt en er zesmaal het Onze Vader, Weesgegroet en Eer aan den Vader enz. bidt, tot intentie van Z. H. den Paus. DONDERDAG, Allerzielendag. Om 6 uur be gint het eerste drietal H.H. Missen; om 7 uur het tweede; om 7.30 uur het derde: om 8 uur het vierde en om 9 uur het vijfde aantal H.H. Missen. Vanaf 6 uur wordt, den geheelen mor gen door, de H .Communie uitgereikt. Om 7.30 uur de Plechtige Requiemmis. Geheel den dag blijft de kerk geopend voor het verdienen van den vollen aflaat. Des avonds om 7.30 uur plechtige oefening van den H. Kruisweg. Van 6 tot 7.30 uur gelegenheid om te biechten voor den Eersten Vrijdag. VRIJDAG, Eerste Vrijdag der maand. Om kwart vóór 7 uitreiking der H. Communie; van 7 uur tot na de H. Mis van 9 uur uitstelling van het Allerheiligste. Om 7 uur de Hoogmis, voorafgegaan van het Veni Creator, voor de leden der Eerewacht. Des avonds om 7.30 uur Lof met oefeningen der Eerewacht. ZATERDAG, des namiddags van 5 tot 9.30 uur gelegenheid om te biechten. ZONDAG, Eerste Zondag der maand, Eucha ristische dag der parochie en dag der Eerher stellende Communie. Onder de H.H. Missen zal Mgr. Dr. Eric Muller, Bisschop van Zweden het woord richten tot de parochianen over de Zweedsche Missie met schaalcollecte. Paul Krugerstraat. ZONDAG: 22e Zondag na Pinksteren. Vijfde Zondag van de maand. Feest van Christus' Ko ningschap. Om 9 uur de plechtige Hoogmis. Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor het R. K. Vluchtelingencomité. 12.30 uur Voorbereiding voor de plechtige her nieuwing der Doopbeloften. Om kwart voor 7 wordt het Rozenhoedje ge beden. Om 7 uur Plechtig Lof ter eere van Christus Koning met predikatie, Litanie ter eere van het H. Hart, Akte van Toewijding en Te Deum. MAANDAG: Om 7.30 uur Octoberoefeningen. 's Avonds om 8.15 uur H. Familie afd. Mannen. DINSDAG: Vigilie van Allerheiligen, geboden vasten- en onthoudingsdag. Om 7.30 uur Oc toberoefeningen. Van 6 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. Om 8.30 uur Mariacongregatie afd. Meisjes van 17 jaar en ouder. WOENSDAG: Hoogfeest van Allerheiligen. Te vieren als Zondag. De H.H. Missen zijn als op Zondag. Om 9 uur is de Hoogmis. Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor Kerk- *n Altaarsieraden. Van 6 tot 7.30 uur gelegenheid om te biech ten. Om 7.30 uur plechtige Zielenvespers met predikatie. Zie het bericht over den te verdienen vollen aflaat op pag. 1 van dit nummer. DONDERDAG: Allerzielen. Om 6.30 uur de plechtige gezongen Requiemmis, gevolgd door twee stille H.H. Missen. De tweede reeks H.H. Missen begint om 7.30 uur. De derde reeks om 8.15 uur. Ook is er dien dag om 9.30 uur een gezongen H. Mis op het Kerkhof. Na den middag van 6—8 uur gelegenheid om te biechten voor den eersten Vrijdag. Om 7.30 uur Lof met Rozenkransgebed. 's Avonds om 8.15 uur H. Familie afd. Dames. VRIJDAG: Eerste Vrijdag van de maand. Reeds om 6 uur wordt de H. Communie uit gereikt en vervolgens ieder kwartier. Om 7.30 uur de gezongen H. Mis ter eere van het H. Hart. 's Middags om 4.15 uur oefening voor de kinderen van de Edelwacht. Om 7.30 uur Lof ter eere van het H. Hart met Litanie en Acte van Toewijding. ZATERDAG: 's Namiddags van 59.30 uur gelegenheid om te biechten. ZONDAG a.s.: Eerste Zondag van de maand. Algemeene H. Communie voor de H. Familie afd. Mannen. Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor de kerk. Op Vrijdag a.s. is er algemeene H. Commu nie voor de leerlingen van de U.L.O. Dinsdag, Donderdag en Zaterdag algemeene H. Communie voor de leden van de Edelwacht om half 8. Deze week biechthooren voor de kinderen van de St. Franciscusschool. Op Zondag zijn de H.H. Missen om 6.30, 7.30. 11 uur en om 9 uur de Hoogmis. In de week zijn de H.H. Missen om 6.45, 7,30, 8.15 en 9 uur. Zaanenstraat ZONDAG 22ste Zondag na Pinksteren. Feest van Christus' Koningschap. De stille H.H. Mis sen zijn om 6.45, half 8, 8 uur en half 12. Om half 10 de plechtige Hoogmis. Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor de sieraden van kerk en altaar. Om half 1 katechismus tot voorberei- ding van de plechtige Geloofsbelijdenis voor de meisjes. Om half 5 plechtige Akte van Toewij ding aan Christus Koning, 's Avonds om 7 uur Lof met Rozenkransgebeden. MAANDAG en de volgende dagen in de week de H.H. Missen om 7 uur, kwart voor 8, kwart over 8 en 9 uur. Maandag en Dinsdag om half 8 Lof met Ro zenkransgebeden. 's Avonds om half 9 H. Familie afd. mannen. DINSDAG vigilie van Allerheiligen, geboden vasten- en onthoudingsdag. Te half 10 gezongen Huwelijksmis. Biechtgelegenheid van 58 uur. Om 8.15 uur Congregatie voor de meisjes tot 17 jaar. WOENSDAG Hoogfeest van Allerheiligen, te vieren als Zondag. De H.H. Missen zijn om 6 uur, kwart voor 7, 8 uur, half 10 (plechtige Hoc-gmis) en half 12. Des namiddags biecht gelegenheid van 5 tot 7 uur. 's Avonds om 7 uur plechtige Zielenvesper, preek en Rozenkrans gebeden. DONDERDAG Allerzielen. Het eerste drietal K.H. Missen om 6 uur, het tweede om 7 uur, het derde om half 8 en het vierde om kwart over 8, waarna te 9 uur de gezongen H. Mis. Vanaf Allerheiligen 's middags 12 uur en op Allerzielendag zelf is de kerk heel den dag open voor het verdienen van de aflaat voor de ge loovige zielen. Biechtgelegenheid van 78 uur. 's Avonds om half 8 Allerzielenlof met Rozen kransgebed. VRIJDAG eerste Vrijdag van de maand. Om 6 uur wordt de H. Communie uitgereikt. Om half 7 de eerste H. Mis. Om half 8 gezongen H. Mis met algemeene H. Communie der kinderen tot eerherstel, 's Avonds om half 8 Lof met Acte van Toewijding aan het H. Hart. ZATERDAG biechtgelegenheid voor de kin deren van 121, voor de overigen van 59 uur. De kerk is op de dagen in de week in den namiddag open van 35 uur. Voor de kinderen van de openbare scholen wordt katechismus gegeven Vrijdagmiddags om kwart over 5 in de St. Liduinaschool, Timor- straat 38. Rijksstraatweg ZONDAG 22ste Zondag na Pinksteren. Feest van Christus' Koningschap. Algemeene H. Com munie van geheel de parochie. Onder alle H.H. Missen collecte voor het zoo noodzakelijke jeugdwerk in onze parochie, 's Middags om 2 uur installatie van nieuwe Kruisvaartleden, 's Avonds om 6.30 uur plechtig Lof met belofte van trouw aan Christus Koning door de ge- heele mannelijke en vrouwelijke jeugdbeweging van onze parochie, d. w. z. van alle meisjes en van alle jongens en jonge mannen vanaf den 14-jarigen leeftijd. De jongens en meisjes wor den verzocht de plaatsen in de middelste ban- kenrijen te bezetten. De tekst van gezangen en gebeden vindt men op de plaatsen. MAANDAG-avond te 7.30 uur Octoberoefe ningen. Daarna H. Familie afd. mannen. DINSDAG vigilie van Allerheiligen, geboden vasten- en onthoudingsdag. 's Avonds van half 7 tot half 9 gelegenheid om te biechten. Te 7.30 uur Octoberoefeningen. Geen congregatie. WOENSDAG hoogfeest van Allerheiligen, te vieren als Zondag. De H.H. Missen zijn als op Zondag. Onder de H.H. Missen geen predikatie. Na de Hoogmis Rozenhoedje, 's Namiddags van 6—7.30 uur biechthooren. Te 7.30 uur Zielen vesper met predikatie. Voor de Zielenvesper wor den missaaltjes aangeboden, waarin de Vesper psalmen en de H.H. Missen van Allerzielen staan afgedrukt. Geen congregatie. DONDERDAG Allerzielen, 's Morgens van 6 uur tot 9 uur gelegenheid tot Mishooren en Communiceeren. Te 7.30 uur plechtige Requiem voor alle overledenen. Om 11.30 en 4 uur kinder - biechthooren. 's Avc-nds te 7.30 uur Allerzieien- oefening met Rozenhoedje. Geen Derde Orde. VRIJDAG eerste Vrijdag van de maand. De H. Communie wordt uitgereikt om 6 uur en half 7. Te 7 uur de eerste H. Mis. Te 7.45 uur gezongen H. Mis ter eere van het H. Hart van i Jezus met algemeene H. Communie van de kinderen. Te 8.30 uur laatste H. Mis. 's Avonds te 7.30 uur Lof ter eere van het H. Hart van Jezus met gebed van Eerherstel en Litanie. Na het Lof vergadering van de zelatricen van de Bouwdoos aan de pastorie. ZATERDAG-middag van 59 uur biecht hooren. ZONDAG a.s. 23ste Zondag na Pinksteren. Eucharistische dag. ZONDAG feest van Christus' Koningschap. De H.li. Missen om half 8, 9 uur en half 11 de Hoogmis. Des middags om 4 uur Lof met Octo bergebeden. DINSDAG vigilie van Allerheiligen, geboden vasten- en onthoudingsdag. Na het Lof congre gatie voor de jonge mannen en jongens. Van 79 uur gelegenheid cm te biechten. WOENSDAG feest van Allerheiligen, te vieren als Zondag, daarom zijn de H.H. Missen als op Zondag. Van 59 uur gelegenheid om te biech ten. Des avonds om half 8 Lof met predikatie over de geloovige zielen. DONDERDAG gedachtenis van alle geloovige zielen. De H.H. Missen zijn van af half 7 tot 9 uur elk half uur. Om 7 uur gezongen Requiem. De H. Communie wordt uitgereikt voor en onder de twee eerste H.H. Missen en verder onder iedere H. Mis. Des avonds om half 8 oefening van den H. Kruisweg voor de geloovige zielen. Van 79 uur gelegenheid om te biechten. VRIJDAG eerste Vrijdag van de maand. Om half 7 uitreiken van de H. Communie. Om 7 uur wederom uitreiken van de H. Communie en uit stelling van het Allerh. Sacrament. Om nalf 8 gezongen H. Mis, waaronder de schoolkinderen ter communie gaan. Des middags om 3 uur luide aanbidding voor de dames. Des avonds om half 3 Lof met litanie en acte van eerherstel. ZATERDAG om 2 uur catechismus in de kerk voor de kinderen van de neutrale school; van 3—9 uur gelegenheid om te biechten. In den loop der week: de H.H. Missen om kwart voor 8 en 9 uur; iederen ochtend wordt de H. Communie uitgereikt c-m 7 uur en om half 8, bovendien vcor en onder de H.H. Missen, lederen avond om half 8 Lof met Octoberge beden. ZONDAG, feest van Christus' Koningschap. Tevens Eucharistische Zondag van de maand. Vóór de eerste H. Mis wordt het Allerheiligste ter aanbidding uitgesteld tot 's avonds na het Lof. Men denke om de vrijwillig gekozen bid uren. De oefeningen worden geleid door den zeereerw. pater Bonsel. Onder alle H.H. Missen schaalcollecte voor de kerk. Behalve onder de H.H. Missen wordt de H. Communie uitgereikt om 6.30, 8.30 en 9 uur. 7 uur Petrus Gerardus Handgraaf, 9 uur de gezongen Hoogmis voor de parochie, 11 uur Eduard Sterneberg. 8.30 op het Kerkhof voor de grootere jeugd der parochie, 's Middags 3 uur oefening voor de Edelwacht. 's Avonds 7 uur Lof met hulde aan Christus Ko ning; voor het Lof Rozenhoedje. MAANDAG: In de week wordt er buiten de H.H. Missen communie uitgereikt om 6.30 en 7 uur. Is er geen H. Mis om 8 uur, dan ook om 8, 8.15 en 8.30 uur. 7.15 uit dankbaarheid, 8 u. overl. fam. Caron v. Dommelen, 8.45 Theod. Kloosterhuis en Maria Luns. 's Avonds 7.30 Lof met Rozenh. DINSDAG: 7.15 overl. fam. SintenieSchoorl, 8 uur overl. fam. Blans en v. Basten Batenburg, 8.45 tot bekeering eener familie, 's Avonds 7.30 Lof met Rozenhoedje. Vanaf 7 uur gelegenheid om te biechten. WOENSDAG, Allerheiligen, te vieren als Zon dag. 7 Anna Cath.a v. BeuzekomSintenie, 9 u. Hoogmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie, 11 uur voor bruidegom en bruid, gezongen H. Mis en Veni Creator, 's Av. 7.30 Lof met preek en gelegenheid om te biech ten vanaf zeven uur. DONDERDAG, Allerzielen. De H.H. Missen zijn om 6.30, 7 en 7.30 voor overl. fam. Verbrug- genNijland en om 8, 8.30 en 9 uur gezongen voor overl. fam. Bispinck. 's Avonds 7.30 Zielen lof met Rozenhoedje. Na het Lof gelegenheid om te biechten met het oog op den eersten Vrij dag. Om 9 uur het Heilig Uur. VRIJDAG, eerste Vrijdag van de maand. Daarom is de eerste H. Mis een gezongene. 7.15 leden van den Bond van het H. Hart. 8.45 Afina Smit. 's Avonds 7.30 Lof ter eere van het H. Hart met korte toespraak. ZATERDAG: 7.15 Joés Franciscus v. Gulick Maria Jansen, 8 uur Gerardina Lembeck—Jan sen, 8.45 Harry Francken. 's Middags gelegen heid om te biechten van 5 tot 9.30 uur. Om 7.30 is ei ondertusschen Lof met Rozenhoedje, s Middags om 12 uur voorbereiding voor de plechtige H. Communie. ZONDAG, 27 October. Feest van Christus' Koningschap, 2e gebed en laatste Evangelie van den 22sten Zondag na Pinksteren. Te 7 uur voor de levende en overleden leden van den R. K. Volksbond. Te 8 uur (H. Mis voor de jeugd) voor Antonia SpeeScheefhals. Te 9 uur de Hoogmis voor Eduard F. M. Sterneberg. Te 10.30 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der parochie. Vandaag worden na deze laatste H. Mis de Octobermaandgebeden verricht. Te 3 uur plech tig Lof ter eere van Christus Koning, waar onder Litanie van het Allerh. Hart, acte van eerherstel, Te Deum en toespraak tot de ge organiseerde jeugd. MAANDAG, 30 October: De H. Mis van den 22sten Zondag na Pinksteren. Te 7 uur voor Leonardus H. van Giesen en Anna M. Peters. Te 7.30 voor overl. familie van RijnFlipse. Te 8.25 voor Simon P. Rijnierse. Te 9 uur voor Henricus Maria Coelen. Te 7.30 Lof met Oc tobermaandgebeden. DINSDAG, 31 October: Vigilie of vooravond van Allerheiligen. Vasten- en onthoudingsdag. Te 7 uur voor overleden ouders. Te 7.30 voor Joannes Beckers en Joanna B. Osendarp. Te 8.25 voor Wilhelmina BangertMorzeld. Te 9 uur voor Anna C. M. van den Brink. Van 4 tot 6 uur gelegenheid om te biechten. Te 7.30 openbare Maria-Congregatie. WOENSDAG 1 November: Feest van Aller heiligen. Te vieren als Zondag. De H.H. Missen als op Zondag. Te 7 uur eene voor overl. fam. van MierloCreemers en eene voor Wilhelmus G. J. Roozen. Te 8 uur voor Cornelia P. J. M. CoebergSchippers. Te 9 uur de Hoogmis voor Quirina BerbeeRomijn. Te 10..30 voor 't gees telijk en tijdelijk welzijn der parochie. Na deze H. Mis de voorgeschreven gebeden. Van 4 uur tot aan de Zielen-Vespers gelegenheid tot biech ten. Te 7.30 Zielen-Vespers, waaronder predika tie. Van 's middags 12 uur af, tot en met den geheelén Allerzielendag (morgen), kunnen de geloovigen onder de gewone voorwaarden een vollen aflaat verdienen, welke alleen op de Ge loovige Zielen toepasselijk is, zoo dikwijls zij Zondagsevangelie. De Heer noemt deze bezoe kers, huichelaars. Zij deden zoo vroom, dat men haast vermoeden zou, dat zij een ernstige gewe tenszaak te verzorgen hadden. Maar hun listig heid kwam tenminste voor Jezus brutaal om den hoek gluren. Deze kerkelijke menschen waren gekomen met vrijzinnige Herodianen en hadden hun eigen orthodoxe leerlingen meege nomen, om ze van den Meester afkeerig te ma ken. Want zij moesten ervaren, dat de Naza- rener tot het leerambt in Israël ganschelijk niet bevoegd was. Daarom weer en nu een afdoen de strikvraag: „Is het recht den Keizer belas ting te betalen, of niet?" Hoe het antwoord ook beslissen zal, zij zullen het altijd tegen Jezus aanwenden. Uit dit net ontkomt Hij niet. „Is het recht?" Gij kent de vraag, Vaak ge hoord en misschien ook soms zelf gesteld. Het is een verdachte vraag. Voor menschen die deze vraag op de lippen hebben, doet ge het best, uit den weg te gaan. Zij hebben onrecht in den zin al heeft vroomheid hun lief gezicht geschminkt. Zij weten reeds met groote zekerheid, wat hier recht en onrecht is het is hun niet om uw on derricht te doen. Zij willen ook eens andermans meening hooren, om daarmee de eigen vrije le venswijze te maskeeren. Gij echter vraag niet aan allerlei adres, wat recht en wat niet recht is, maar vraag het op recht aan den Meester, wiens wijsheid hier ver geefs bespot werd. En dan blijft recht door zee gaan tot den lichtenden einder. Langendijk. TH. J. VAN NOORD, Pr. de kerk bezoeken en aldaar zesmaal Onze Va der, Weesgegroet en Eere aan den Vader bidden. Onder het octaaf van Allerzielen kunnen de ge loovigen, die een godvruchtig bezoek brengen op het kerkhof en aldaar voor de overledenen bidden, dagelijks onder de gewone voorwaarden een vollen aflaat verdienen, welke alleen op de Geloovige Zielen toepasselijk is. DONDERDAG, 2 November: Allerzielendag. Geen uitstelling en aanbidding van het Allerh. Sacrament. Op dezen dag is het allen priesters toegestaan, driemaal het H. Misoffer op te dra gen: eenmaal voor de gevraagde intentie, een maal tot intentie van Z. H. den Paus en eens voor alle Geloovige Zielen. Het eerste drietal begint te kwart voor zes, het tweede te 7 uur, het derde te kwart voor acht. De H. Mis te kwart voor zes wordt opgedragen voor de over leden weldoeners der parochie; te 7 uur voor Anna C. van Giesen—Peters; te 8.15 uur voor de overleden familie Hin. 's Avonds te 7.30 uur Lof met voorgeschreven gebeden. Van 4 tot 6 uur gelegenheid om te biechten. VRIJDAG, 3 November: Eerste Vrijdag der maand. Ook te 6 uur en 6.30 uur wordt de H. Communie uitgereikt. Te 7 uur voor de overle denen van het Genootschap van het Ailerh. Hart. Te 7.30 uur voor Cornelia M. Sierers— Duffels. Te 8.25 voor Hendrik S. A. van Beek. Te 9 uur voor Maria C. C. Beccari. Te 7.30 uur Lof ter eere van het Allerh. Hart. ZATERDAG, 4 November: Feest van den H. Carolus. Te 7 uur voor Anna M. Janssen—van Opzeeland. Te 7.30 uur voor de overleden fam. Simon Reinerus Rijnierse. Te 8.25 uur voor öe overleden familie van der Pauw. Te 9 uur voor Cornelia P. J. M. CoeberghSchippers. In Duinrust de geheele week de H. Mis voor een overleden familie. ZONDAG 29 October: Feest van Christus Ko ning. De stille H.H. Missen zijn te 7 en 11 uur. De plechtige Hoogmis is te 9 uur. Te half 9 Communie-uitreiken. Te half 1 voorbereiding voor de plechtige Doopbeloften. Te 4 uur Octoberoefening. Te 7 uur plechtig Lof met preek, Litanie van het H. Hart, toewijding aan het H. Hart en Te Deum. MAANDAG 30 October: Te half 8 October oefening. DINSDAG 31 October: Vigilie van Allerhei ligen. Geboden vasten- en onthoudingsdag. Biechthooren van 6—9 uur. Te half 8 October oefening. WOENSDAG 1 November: Allerheiligen. De stille H.H. Missen zijn te 7 en 11 uur. De Hoog mis te 9 uur. Na de Hoogmis Octobergebeden. Biechtgelegenheid van 69 uur. Te half 8 plechtige Ziele-Vespers met preek. DONDERDAG 2 November: Het eerste drie tal H.H. Missen begint te 6 uur, de plechtig gezongen Requiem te 7 uur. Het tweede drietal H.H. Missen begint te 8 uur. Van 68 uur des avonds biechthooren. Te half 8 Lof met Octo bergebeden tot sluiting van de Rozenkrans- maand. VRIJDAG 3 November: Eerste Vrijdag van de maand. Communie-uitreiking te half 7. Ge zongen H. Mis te 7 uur. Schoolmis te 8 uur. Te half 4 vergadering van de Edelwacht. Te half 8 Lof ter eere van het Goddelijk Hart met Litanie en Acte van Toewijding. ZATERDAG 4 November: Priester-Zaterdag. Biechthooren van 59 uur. ZONDAG 5 November: Eucharistische dag. Op het feest van Christus-Koning vragen wü met meer aandrang de vervulling van de bede van het Onze Vader: „Uw rijk kome". Als Christus ons zelf niet verzekerd had toen hij machteloos voor Pilatus stond dat zijn rijk niet van deze wereld was, zouden we Zijn ko ningschap in onze wereld als een parodie en een mislukking beschouwen. Nu weten we echter dat Christus een ander koninkrijk bedoelde en over dat rijk is Christus waarlijk koning in den vollen zin des woords. Het is het rijk der zielen. Zielen, die Hem als hun Machthebber, Leider en Koning erkennen. Zielen, die trouw blijven aan Zijn wetten, ook in het zware en moeilijke, omdat zij Christus als souverein erkennen van verstand en wil. Zielen, die nog dagelijks goede en edele daden weten te stellen, die geïnspireerd zijn op Zijn leiderschap. Zielen, die tot heldhaftige en bo- venmenschelijke daden in staat zijn, begeesterd door Zijn heerlijk koningschap over leven en dood. Dit dankbaar gedenken is een der motieven van het koningsfeest van Christus en de bede is. dat steeds meer edelmoedigheid, meer toe wijding, meer goedheid moge geboren worden in de zielen, waarover Christus zijn Goddelijk Koningschap uitoefent. FATHER G. V. LEEUWEN St. Bonifacius Missiehuis Hoorn, Giro 120637. Directeur ie zijn plicht doet slechts uft dwang, leeft vergeefs zijn leven lang.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 13