Een zuiver en sterk pleidooi voor den vrede Groote Duitsche duikboot tot zinken gebracht? Smakelijk FRANKEN'S BROODFABRIEKEN Suikerbon no. 2 De „City of Flint" Het nieuws van heden De Encycliek „Summi Pontificatus Sereen van toon, klaar en vastberaden van oordeel JACHT OP EEN DUITSCH VLIEGTUIG FRANSCHE MARINE OP DE NOORDZEE ACTIEF DUITSCH WEGENEXPERT NAAR RUSLAND I VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TEL 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per week; per kwartaal f3.25. Bij onze Agenten 27H ct. per week, per kwartaal f 3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM ZONDAG 29 OCTOBER 1939 - OCHTENDBLAD DRIE EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 22071 Bij zijn terugkeer naar het Vati- caan bereidden de Romeinen den Paus een geestdriftig welkom Een kijkje in het hoofdkwartier van het Fransche leger Britsche verkenningsvluchten boven Zuid-Duitschland De situatie aan het front De Duitsch-Russische grenscom- missie is haar taak begonnen Het mijnongeluk in Schotland ZES CHINEEZEN TE TIENTSIN UITGELEVERD rrm» Talrijke af deelingen Afrikaansche troepen zijn in Frankrijk aangekomen Het nationale feest van T s jecho-Slowakije: Osoesky: „Eens zal de waarheid zegevieren" Benesj te Londen gehuldigd De Britsch-Russische handelsbesprekingen Lagerhuïsleden in Frankrijk Berlijn en de rede van Koning Leopold Een samenvatting in tien regels De verhouding Japan— Amerika Het Weeriiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiuujniiiijiiiiiuiiimm^ Officieele mededeeling van Berlijn aan Washington De opheffing van het wapenembargo Deze week reeds 300 vliegtuigen naar Canada? Litauens vlag op den Gedïminas-berg DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN ,,Met en voor het volk" zegt Mussolini De Duce voert, volgens de Tele- grafo, een strikt Italiaansche politiek OLYMPISCHE SPELEN TOCH IN HELSINKI? Wie brood van Franken daaglijks nemen, Dat zijn huismoeders met verstand Dat knappend brood wekt ieders eetlust, U krijgt iets voedzaams in de mand HAARLEM - HEEMSTEDE - BLOEMENDAAL NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 50 el l^gez. mededeelingen 50 cent; Idem op peg één 65 :ent per regel Bi) contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces „OmroeDers" zie de rubriek 99 Onze Romeinsche correspondent seint ons Zaterdagavond Zaterdag is Z.H. de Paus weer van Castel Gandolfo naar Rome te rug gekeerd. Vol warme toegenegen heid en diepen eerbied werd den H. Vader uitgeleide gedaan door de bevolking van Castel Gandolfo, wel ke Hij ten afscheid van de loggia van het pauselijk buitenverblijf Zijn zegen gaf. En met niet minder groo- te gehechtheid en eerbied verwel komde Hem de bevolking van Rome en vooral de samengestroomden op het St. Pietersplein. Het was reeds duister: achter het portierraampje van den eenvoudigen auto van den Paus zag men schemerig de zege nende handen met den Visschers- ring. Een kleine stoet van zes auto s voorafgegaan door de Italiaansche motorpolitie: een snel voorbijgaan. Bij den ingang van het Vaticaan werd de H. Vader welkom geheeten door Kardinaal Canali, den president van de Kardinalen commissie, voor het besturen van den Pause lijken Staat, en door enkele hooge ambtenaren. De H. Vader begaf zich daarop naar Zijn privévertrekken in het Vaticaan, te weten, de vertrekken, welke ook door Paus Pius den Elfden werden bewoond en waarvan de res tauratie thans gereed is gekomen. Paus Pius XII is teruggekeerd in Rome, ter wijl Zijn eerste Encycliek zoo juist verschenen is en velen nog onder den verschen diepen in druk daarvan zijn. Hier in Rome wordt de En cycliek „Summi Pontificatus"' gewaardeerd, als een van de schoonste Pauselijke documenten van den modernen tijd, tevens als een der be langrijkste. In deze Encycliek zoo zegt men, is waarlijk de „Pastor Angelicus" aan het woord, „de Engelachtige Herder". Hoe sereen van toon is zij, en toch ook, hoe klaar en vastberaden in haar oordeel. Niemand, ook niet hij, die zich de vermaningen in de encycliek „Summi Pon tificatus" gegeven, bijzonderlijk heeft aan te trekken, kan zich door haar gekwetst voelen. De veelvuldig overwogen en liefdevol ge kozen woorden, waarin zij gesteld is, laat nergens ook maar het geringste vermoeden toe, dat de Paus zich bij het schrijven er van door iets anders liet leiden, dan door gevoelens, die eigen zijn aan den gemeen- zamen Vader. De Encycliek „Summi Pontificatus" is een aangrijpend voorbeeld van de gesteldheid, wel ke zij voor den vrede een voorwaarde sine qua non noemt, te weten, de gesteldheid, waarbij slechts de rechtvaardigheid en de liefde de handelingen en daden richten. Hier in Rome is men natuurlijk bijzonder verheugd, over de hoogst sympathieke woorden, welken de H. Vader aan Italië wijdde. Men gelooft, dat deze woorden zeer veel zul len bijdragen, tot bestendiging van de goede verhouding tusschen Italië en de Vaticaansche Stad, welke den laatsten tijd, tengevolge van een verschil tusschen de Italiaansche en de Vaticaansche pers, wat de waardeering van ds oorlogsfeiten betrof, wel eens een weinig be dreigd schenen te worden. De onvermoeibare Farinacci bijvoorbeeld polemiseerde den laatsten tijd weer lustig en op de van oudsher bekende wijze tegen de redactie van de „Osservatore Romano". Begrijpelijk is het ook, dat men den nadruk legt op de vermaning, die de Encycliek richt tot de overwinnaars van morgen. Men leest daarin, wellicht niet geheel ten onrechte, een kritiek op het verdrag van Versailles. Algemeen is men voorts van oordeel, dat „Summi Pontificatus" onder de pleidooien, welke den laatsten tijd voor den vrede wer den gehouden het zuiverst en het sterkst is. Als zoodanig zal zij haar uitwerking niet missen. LONDEN, 28 Oct. (Reuter). Een honderdtal personen heeft de achtervolging gadegeslagen van het Duitsche vliegtuig, dat tijdens een verkenningsvlucht in Schotland tot dalen werd gedwongen. Verscheidene Britsche gevechts vliegtuigen zaten het Duitsche toestel achterna, dat na vergeefs gepoogd te hebben te ontko men, daalde en een muur raakte. Nog trachtte de bestuurder weer op te stijgen, doch na nog eenige honderden meters zich te hebben voort bewogen, sloeg het toestel te pletter, Het Britsche ministerie van Luchtvaart deelt mede; Het Duitsche vliegtuig, dat Zaterdagmorgen tot dalen is gedwongen, had een bemanning van vier personen aan boord. Twee hiervan bleken dood te zijn, één was gewond. De piloot was ongedeerd. De beide overlevenden zijn naar Edinburg overgebracht. Verder meldt het ministerie van Luchtvaart nog dat in den afgeloopen nacht de Britsche luchtmacht verkenningsvluchten heeft uitge voerd boven bepaalde deelen van Zuid-Duitsch land. Al deze toestellen zijn naar hun bases teruggekeerd. De minister van Economische Zaken deelt mede, dat gedurende het tijdvak van Maandag 30 October tot en met Maandag 20 November de met 2 genummerde bon van de Rijksdistributiekaart recht geeft op het koopen van een kilogram suiker. PARIJS, 28 Oct. (Havas). Het Fransche legerbericht van Zaterdag avond luidt: „Handgemeen tusschen verkenningsdétachementen op ver schillende punten van het front. Ter zee hebben onze patrouillevaartuigen de lijken van officieren en man schappen van een gezonken Duit sche duikboot opgehaald. Het schijnt dat de Fransche marine Donder dag een groote Duitsche duikboot tot zinken heeft gebracht, aldus Havas. Fransche torpe dojagers en gewapende treilers, gespecialiseerd in den strijd tegen onderzeeërs en krachtdadig gesteund door eskaders watervliegtuigen, zijn de laatste dagen vooral in de Noordzee, zeer ijverig geweest. Verscheidene aanvallen werden STOCKHOLM, 28 Oct. (Reuter). Volgens den Berlijnschen correspondent van „Dagbladet" zal generaal-majoor Todt, de inspecteur-gene raal der Duitsche wegen, binnenkort naar Rusland vertrekken, om advies te geven over vervoeraangelegenheden. De datum van het bezoek staat nog niet vast. De correspondent schrijft, dat Duitsche optimistisch is ten aan zien van de ontwikkeling der Duitsch-Rus sische handelsbetrekkingen. Het verwacht uit Rusland te krijgen: graan, petroleumproducten, mangaan en andere ertsen, hout, katoen, lin nen en platina, in ruil voor Duitsche machines en halfafgewerkte producten. Men geeft echter toe, dat de vervoerkwestie moeilijkheden mee brengt. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit War schau: Wegens de aanwezigheid van de ge mengde Duitsch-Russische centrale commissie voor grenskwesties, heeft de nieuwe gouverneur voor de bezette gebieden in Polen, rijksminis ter dr. Frank, gisteren een noenmaal voor de deelnemers der conferentie gearrangeerd. De conferentie is besloten met een diner in den diplomatentrein, waarin de commissie tijdens haar verblijf te Warschau gehuisvest was De gemengde subcommissies zijn vandaag met haar werkzaamheid tot afbakening van dé grenslijn begonnen. Uit welingelichte kringen wordt ver nomen, dat alle besprekingen in elk opzicht een bevredigend verloop hebben gehad. Tijdens een ontvangst in het gebouw van den Duitschen „Stadtpraesident" te Warschau, zeide de leider der Russische delegatie, Alexandrof, in ant woord op een toespraak van gouverneur Frank, dat de grensbesprekingen een verdere gelegen heid vormden om de Duitsch-Russische vriend schap te bewijzen en te verdiepen. De geest, welke uit de onderhandelingen sprak was die van samenwerking tot heil van het Duitsche en het Russische volk, de beide grootste volkeren, van Europa, aldus Alexandrof. LONDEN, 28 Oct. (Reuter). Een der leiders van de mijn heeft verklaard, dat thans bekend is, dat bij de mijnramp 34 menschen om het leven zijn gekomen. Daarenboven hebben 20 minder ernstige wonden opgeloopen. Drie moes ten in een ziekenhuis worden opgenomen, doen hun toestand is niet ernstig. Ten tijde van de ontploffing deden ongeveer zestig mijnwerkers nachtdienst. TOKIO, 28 Oct. (Domei) Op instructie der Britsche regeering hebben de autoriteiten der Britsche concessie te Tientsin Woensdag zes leden van de blauwhemdenorganisatie uit geleverd aan het Chineesche hooge gerechtshof. «8* PARIJS, 28 Oct. (Havas) Ter gelegenheid van den nationalen feestdag van Tsjecho-Slowakije heeft de Tsjechische gezant te Parijs, Osoesky, delegaties ontvangen van alle Tsjecho-Slowaak- sche vereenigingen in Frankrijk. In een toespraak zeide de gezant o.a.: De 28ste October is voor ons, Tsjecho-Slowaken, niet al leen het feest der oud-strijders en van de over winning, hij is ook, en thans nog meer dan vroe ger, het uitzicht naar de toekomst en het begin van nieuwen harden strijd. Hoewel thans ge scheiden van het Tsjecho-Slowaaksche volk, zijn wij er mede verbonden door hetzelfde geloof, dezelfde hoop en dezelfde vastberadenheid. Eens zal de waarheid zegevieren. Vanmorgen had graaf Morstin, chef van het protocol der Poolsche regeering, een bezoek ge bracht aan Osoesky en hem de gelukwenschen der Poolsche regeering overgebracht. Op een bijeenkomst te Londen, waarbij de Tsjecho-Slowaaksche onafhankelijkheidsdag herdacht werd, Is Benesj, de oud-president van Tsjecho-Slowakije, bij acclamatie tot leider gekozen. Toen Masaryk, de vroegere gezant te Londen, dit voorstel deed en de aanwezigen als één man opstonden om aan hun instemming uiting te geven, werd de emotie den oud-presi dent bijna te machtig. „Tsjecho-Slowakije leeft!", riep hij uit. Masaryk zeide: „Wij ver zoeken den geallieerden ons toe te staan, dat wij een orgaan vormen dat voor ons leger ver antwoordelijk zal zijn. Het blijft mij gelijk, of men het regeering, nationalen raad of iets an ders noemt: het moet de bevoegdheid hebben onze jonge mannen, die wenschen te strijden, bijeen te brengen en uit te rusten." LONDEN, 28 Oct. Reuters diplomatieke correspondent verneemt uit gezaghebbende kringen te Londen, dat contact heeft plaats ge vonden tusschen Oliver Stanley, den voorzitter der Kamer van Koophandel, en Maisky, den ambassadeur der Sovjet Unie, over vraagstuk ken den handel tusschen Engeland en Rusland betreffende. Verwacht wordt, dat het contact over eenige dagen hervat wordt. Men denkt niet, dat de positie gewijzigd is door de nota welke de Sovjet-Unie aan Engeland gezonden heeft in zake de contrabande. LE BOURGET, 28 Oct. (Havas) Een dele-, gatie van Engelsche Lagerhuisleden is van middag op Le Bourget aangekomen, waar Fransche Kamerleden ter begroeting aanwezig waren. De delegatie zal Maandag door Daladier ontvangen worden. Daarna zal ofwel een be zoek gebracht worden aan het front, of aan de fabrieken voor de nationale verdediging De Engelsche delegatie staat onder leiding van brigade-generaal Spears. tegen de Duitsche duikbooten ondernomen en het schijnt, dat minstens één dezer aanvallen met succes bekroond is geworden. Men heeft n.l. op een bepaalde plek de lijken van Duitsche officieren en matrozen drijvende gevonden. Uit Duinkerken meldt Havas voorts, dat een treiler de lijken van een Duitschen officier "er. drie matrozen heeft opgevischt en aan land ge bracht. Waarschijnlijk betreft het hier leden der bemanning van een onlangs tot zinken ge brachte duikboot. De lijken hadden niet lang in het water gelegen. Ook zijn aan het strand nog twee lijken van Duitsche matrozen aan gespoeld. De situatie aan het geheele Westelijke front vertoont precies dezelfde kenmerken als in de dagen welke aan de Duitsche aanvallen van 16 October j.l. voorafgingen, schrijft Havas in een overzicht van den militairen toestand. Toch zou het voorbarig zijn hieruit af te leiden, dat binnen de komende 24 of 48 uur een nieuw Duitsch offensief zou losbreken. Het Duitsche opperbevel heeft sinds ver scheidene dagen vlak bij ,de linies alle hulp middelen voor een onderneming van groot- scben opzet verzameld. De ontwikkeling van den toestand hangt evenwel volkomen af van de orders, welke de Duitsche generale staf zal ontvangen, die alle toebereidselen treft om ge reed te zijn teneinde de besluiten van de poli tieke leiders uit te voeren. Er dient op gewe zen te worden, dat Vrijdag op verschillende punten van het front schermutselingen zijn voorgevallen. Het valt niet te betwijfelen, of het Duitsche opperbevel is bezig het terrein te verkennen en tracht zoo nauwkeurig moge lijk de kracht der Fransche stellingen te meten Tevens neemt de activiteit van de artillerie van uur tot uur toe. Het nog steeds slechte weder maakt groote waarnemingen uit de lucht onmogelijk. Echter heeft het Fransche opper bevel het bewijs in handen gekregen, dat Duit sche eskaders zich verplaatst hebben. Voorts werden nieuwe concentraties van Duitsche troepen opgemerkt in het Duitsche kustgebied, nabij de Nederlandsche grens, ten westen van Bremen. Doch de beteekenis hier van is wellicht eenigszins overdreven. De ver plaatsing van troepen in de richting van dit gebied in Duitschland schijnt niet met groote eenheden te geschieden. Het zijn afzonderlijke regimenten, die achter elkander zijn aangeko men. Het zou zeer gewaagd zijn hieruit voorba rige conclusies te trekken. Het kunnen even goed troepen zijn, die uit Polen komen en daar rust nemen, alswel stoottroepen, die bestemd zijn, al lijkt dit onwaarschijnlijk, voor een avontuurlijke poging tot herhaling van de actie van Willem den Veroveraar, die in duizend jaar tijds de eenige is geweest, die in Engeland voet aan wal zette. De geschiedenis, zoo besluit Ha vas zijn overzicht, kent talrijke pogingen van dit soort, die echter allen op een mislukking zijn uitgeloopen. BRUSSEL, 28 Oct. Bclga meldt uit Berlijn, dat de „Völkischer Beobachter", de „Deutsche Allgemeine Zeitung" en de „Berliner Börsen- zeitung" van de rede van Koning Leopold een samenvatting in tien regels publiceeren. Deze samenvatting is in de drie bladen gelijk. Com mentaar wordt niet geleverd. TOKIO, 28 Oct. (Domei). Volgens de Ja- pansche bladen zou de Japansche ree eer in g be reid zijn de eischen der Ver. Staten in te willi gen, die gebaseerd zijn op de beginselen der open-deur-politiek, en van „gelijke kansen voor allen". Nomoera, de minister van Buiten- landsche Zaken, heeft gisteren in een kabinets raad belangrijke denkbeelden tot uiting ge bracht om de betrekkingen met Groot-Brittan- nië en de Ver. Staten te regelen. De bladen schrijven thans, dat de regeering nooit eischen van vreemde mogendheden zal inwilligen, welke tegen den opbouw der nieuwe orde in het Verre Oosten indruischen. Van haar kant wil de re geering niet raken aan de belangen van derde mogendheden in China. Volgens de Hotsji- Sjimboen" zou de regeering den Jangtse en de Paarlrivier voor de algemeene scheepvaart wil len openstellen, zoodra de toestand in China normaal zal zijn geworden. Voorts zou de re geering bereid zijn onderhandelingen aan te gaan me't de Ver. Staten tot herziening en ver nieuwing van het handels- en scheepvaartver drag. Krachtige tot matige Noord-Oostelijke wind, betrokken tot zwaarbewolkt. Nu en dan eenige lichte regen. Weinig verande- M ring in temperatuur. H Zaterdagavond te 20.00 uur werd ge- seind aan alle posten: Stormsein neer- halen, blijft op uw hoede. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii WASHINGTON, 28 Oct. (Havas). De Ameri kaansche zaakgelastigde te Berlijn heeft het Departement van Buitenlandsche Zaken te Washington medegedeeld, dat hij er vanmiddag door den Duitschen minister van Marine van in kennis is gesteld, dat de Amerikaansche be manning van de „City of Flint" zich in de haven van Moermansk aan boord bevindt. In de Wilhelmstrasse zou de zaakgelastigde be vestiging van deze mededeeling gekregen heb ben. Volgens den Amerikaanschen consul-gene raal te Hamburg beschikte het Duitsche prijzen- hof nog over geen enkele inlichting aangaande het schip. De ambassadeur te M'oskou, Steinhardt, heeft het departement medegedeeld, dat hij opnieuw tevergeefs geprobeerd heeft zich telefonisch in verbinding met den gezagvoerder te stellen. Hij had vernomen, dat de Amerikaansche be manning zich in goeden toestand bevindt. LONDEN, 28 October (Havas) Volgens de Daily Expresse zullen de Ver. Staten na de aanneming van de wijzigingen op de neutrali- teitswet wapenen aan de geallieerden verkoo- pen. Volgens den correspondent van het blad te New Vork zullen de volgende week reeds 300 vliegtuigen uit de Vereenigde Staten naar Ca nada vertrekken. Het neutraliteitsontwerp, dat gisteren door den Senaat is aangenomen, zal Dinsdag in het Huis van Afgevaardigden komen. De regeering acht zich verzekerd van een „kleine doch vei lige meerderheid". Zoodra het ontwerp wet zal zijn geworden, zullen aanzienlijke Britsche viiegtuigbestellingen voor den uitvoer worden vrijgelaten, terwijl volgens een bericht van ge zaghebbende zijde de regeeringen van Frank rijk en Engeland onmiddellijk een order van 5750 vliegtuigen ter waarde van bijna 450 mil- lioen dollar zullen plaatsen. KAUNAS, 28 Oct. (D.N.B.). De Litausche troepen hebben Zaterdag hun intocht in het gebied van Vilnius (Wilna) voortgezet. Onder leiding van generaal Vitkauskas trokken zij om half drie, onder klokgelui en toejuichingen der bevolking, de stad Vilnius binnen. Zondagoch tend zal de Litausche vlag plechtig geheschen worden op den historischen Gediminas-berg. Ook het Litausche politiecorps heeft zich heden naar Vilnius begeven tot handhaving van de orde. De hooge waarde van 's Pausen encycliek „Summi Pontificatus"; geestdriftig wel kom voor den H. Vader bij Zijn terug keer in Rome. Praeadviezen over arbeidsdienst voor werkloozen als overheidsmaatregel be sproken op bijeenkomst van de Nat. Ver- eeniging tegen de Werkloosheid. Van Maandag af kan op den met 2 ge- nummerden bon van de Rijksdistributie kaart suiker worden betrokken. Beurs van New York: Stemming gemak kelijk. Onze gemeenschap De catechismus noemt de saamhoo- righeid en het op elkaar aangewezene van alle leden der Heilige Kerk zoo schoon: de gemeenschap der heiligen. En nooit gevoelen we zoo diep de een heid die ons samenbindt als in deze dagen van Allerheiligen en Allerzielen. In zijn eerste encycliek heeft Paus Pius XII kernig de eenheid der chris telijke gemeenschap uiteen gezet. De wereldwijde uiting van katho lieke eenheid en bovennatuurlijke broederlijke verzoening der volken rond den gemeenschappelijken Vader noemt Pius XII een der hoopvolste teekenen bij zijn troonsbestijging. Het was als een groot plebisciet van een gemeenschap des vredes, die aan het Pausdom haar eerbiedige liefde en onwankelbare trouw verzekerde. Nu heeft de Vader der Christenheid zijn eerste encycliek de wereld ingezonden. Mocht de wereld, er naar luisteren! Met een apostolische vrijmoedigheid weerlegt hij in dezen zendbrief de dwalingen van onzen tijd, de gevaren die onze christengemeenschap bedrei gen. Moge zijn vermaan door groot en klein verstaan worden, zijn vermaan over de eenheid der volken in en door Christus! ROME, 28 Oct. (Stefani) Een geweldige me nigte heeft vanochtend op het Venetiaansche plein luide om den Duce geroepen, die op het balkon van zijn paleis gekomen, het volgende zeide: De steeds glorieuzer verjaardag van de revo lutie der zwarthemden vindt ons allen, van Al pen tot Indischen Oceaan, aaneengesloten, sterk en vastbesloten als nimmer tevoren (hartelijke toejuichingen). Vandaag, evenals in de bittere en bloedige tijden van voor de revolutie, eischt het fascisme slechts een enkel privilege op: bij alle gebeurlijkheden met en voor het volk op te bouwen en te marcheeren. In een beschouwing over den Europeeschen oorlog en de positie van Italië komt het blad „Telegrafo" tot de conclusie, dat er niets in Europa zal beslist worden, zonder dat Italië hier in zijn stem laat hooren. De positie van Italië ten aanzien van het Europeesche conflict, aldus het blad, wordt uit sluitend bepaald voor het eigenbelang van het koninkrijk, en zal niet beïnvloed worden door eenige buitenlandsche diplomatie of ideologie. Het Italiaansche volk, na de ervaring van den wereldoorlog, van de sancties en van twintig jaren fascisme, laat zich door geen propaganda meer beetnemen en zijn leider voert een strikt Italiaansche politiek. BRUSSEL, 28 Oct. Het is bekend, dat Fin land nog steeds vurig hoopt, dat de Olympische Spelen het volgend jaar zullen kunnen worden gevierd. Het organisatie-comité zal zeker niet vóór 1 Mei 1940 een beslissing nemen, of Fin land, gezien de politieke omstandigheden, even tueel van de Spelen afziet. In verband met het bovenstaande heeft de president van het Internationale Olympische Comité, graaf De Baillet Latour, verklaard, oat de berichten, volgens welke de spelen in 1940 niet te Helsinki zouden plaats vinden, voorbarig moeten worden genoemd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 1