Legervliegtuig in Indië verongelukt I „City of Flint' Noorwegen m Goering opnieuw naar Rome? 9 De tragiek der Duitsch-Balten HOTEL ROOZENDAAL Het nieuws van heden Mijnhardtje HOTEL DE L' EUROPE AMSTEL HOTEL MOORD OP VEEKOOPMAN OPGEHELDERD? GRENS-PERIKELEN DE BAROMETER Vijf personen omgekomen Centrale Radio Ontvangst USTIGE VERBLIJVEN VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS ZATERDAG 4 NOVEMBER 1S39 - AVONDBLAD 's-GRAVENHACE DEN HOUT Een ondeelbaar begrip. Dat moogt ge vandaag niet vergeten, Een bezoek aan Den Haag is slechts dan echt geslaagd, Wanneer ge in Den Hoat hebt gegeten. Bezaidenhout 13, vlak bij Stat.Staatssp. DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE. UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM BH Duitsche prijsbemanning door de Noorsche autoriteiten geïnterneerd Schip aan Amerika teruggegeven »,Het vrije Oostenrijk zal herleven" Kerkvervolging in het Derde Rijk verscherpt Schiller-feesten in Moskou Een verklaring van aartshertog Frans Joseph van Habshurg VERKOOP VAN OUDEN SPOORWEGGROND Berlijn schijnt ongerust over de mutaties in het Italiaansche Kabinet Extra belastingheffing tegen Kerstmis Is 63ste JAARGANG No. 22081 „Patrouillewerk aan het front" Twee maanden geëischt tegen onvoorzichtig bestuurder Het Weer Successievelijk worden zij naar het veroverde Poolsche gebied getransporteerd Zwaar beschadigde auto te Amster dam gevonden; een arrestatie te Rotterdam Ook een arrestatie te Amsterdam Landbouwers, die akkers over de grens hebbenin moeilijkheden 'n TIP VAN BOOTZ «VERVEEN ZONDAG VAIV 8-11 EER Soiree Dansant DIT NUMMER BESTAAT UIT 14 BLADZIJDEN IN DAGEN VAN SPANNING N.Doelenstr.2-4,A dam,Tel 34836 AMSTERDAM - TELEFOON 52800 Hotel Restaurant Chateau Bleu „GEROOFD" GELD GEVONDEN 1 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ALGEMEENE FRIESCHE LEVENSVERZEKERING-MIJ. Leeuwarden Burmaniahuis GROOT-NOORRHOLLANDSCHE VAN 1845 Amsterdam Van Brienenhuis Beider garantie voor alle verzekerden De ondoorschriidbaarheid van het inundatie gebied werd bij oejeningen van het Nederlandsche veldleger bewezen. Boven: Nauwelijks eenige meters in 't inundatie- gebied binnengedrongen, strandt een vechtwagen onherroepelijk in de eerste de beste sloot, die onzichtbaar onder het watervlak hem dit verdiende lot bereidt. De bestuurder tracht zich te bergen. Onder: Na uren van zwaren arbeid gelukt het door middel van zware takels den vechtwagen overeind te brengen STOCKHOLM, 4 Nov. De Noorsche admiraliteit heeft volgens een bericht van United Press aan haar bladen medegedeeld, dat de Duitsche prijsbemanning, die zich aan boord van de „City of Flint" bevond, geinterneerd is, aangezien zü er op stond te Haugesund zonder toestemming en geldige reden te sloppen. De admiraliteit verklaarde voorts, dat het Schip langs de geheele kust door twee Noor sche oorlogsschepen geëscorteerd was. Intusschen verneemt United Press uit Haugesund, dat de Amerikaansche beman ning het commando over het schip heeft hernomen. De „City of Flint" zal vergunning krijgen haar reis door de Noorsche territoriale wate ten voort te zetten. Reuter verneemt uit Washington: Hooge regeeringsambtenaren der Vereen. Sta ten hebben uitdrukking gegeven aan hun op luchting, toen zij kennis namen van 't nieuws, dat de „City of Flint" door de Noorsche auto- ïiteiten is vrijgegeven. Er is echter geen officieel commentaar be schikbaar, doch niet-officieel wordt verklaard, dat de Noorsche actie nauwkeurig overeen komt met de interpretatie der regeering van de Vereenigde Staten van het internationale recht en de verklaringen, welke de Vereenigde ®taten tegenover de Sovjet Unie heeft afge legd, toen de „City of Flint" te Moermansk teerd vastgehouden. Over de interneering der Duitsche prijsbe- te aiming geeft Havas nog de volgende bijzon derheden: Volgens het rapport van den Amerikaanschen Consul te Bergen had de commandant van de prijsbemanning verlof ontvangen de Noorsche territoriale wateren langs de kust te volgen van Ironisoe af. Vrijdagmiddag is de „City of Flint", begeleid door oorlogsschepen te Haugesund aangekomen. Ret scnip vroeg vergunning de haven binnen te varen om een ziek lid van de Amerikaansche bemanning aan land te zetten. De door de Noor Sche admiraliteit aan boord van de „City of Flint" gezonden geneesheer constateerde, dat Amerikaansche zeeman niet voldoende ziek teas om een ankering van het schip te recht vaardigen. Niettemin ging het schip voor anker. De Noorsche autoriteiten hebben toen het be kende besluit genomen. Het Departement van Staat der Ver. Staten beeft een telegram gezonden aan de legatie te Oslo, doch nog geen antwoord ontvangen. woordiger van Havas het volgende verklaard: „Zelfs voor ik kennis had gekregen van de boodschap van Schuschnjjgg was ik er steeds van overtuigd, dat de wreede methoden der Gestapo onmachtig zouden zijn om dezen man te breken. Het zal een eeuwige schande zijn voor het nationaal socialistische regime, dat het een groot burger als Schuschnigg veroordeeld heeft onder zulke omstandigheden te leven." Op een vraag betreffende de vorming van een Oostenrijksch legioen, dat aan het Westelijk front zou strijden, vervolgde de aartshertog: „Alle Oostenrijkers willen strijden met de ge allieerden en de wapens in de hand voor de verdediging van de vrijheid en de democratie. Ik keur volledig de gedachte van een Oosten rijksch legioen goed, dat zich zou voegen bij de Tsjecho-Slowaaksche en Poolsche legioenen." De aartshertog besloot: „Ik ben ervan over tuigd, dat het vrije Oostenrijk zal herleven en daarmede de vrijheid in Centraal Europa. Zijn ligging als sleutelland, zoowel in econo misch als politiek opzicht, zal het ban een be slissend belang geven voor den toekomstigen vrede in Europa." ROME, 4 Nov. Van gezaghebbende zijde ver neemt United Press, dat Mgr. Cesare Orsenigo, ae Pauselijke nuntius te Berlijn, den Paus een rapport heeft uitgebracht, waarin hij verklaart dat de vervolging der katholieken in de Duitsche gebieden is verergerd na de publicatie der jong ste encycliek. Hij somt een aantal incidenten op, o. a. dat leden der Hitler-Jeugd te Osna- brück de kerken zouden zijn binnengedrongen en de geloovigen zouden hebben verjaagd; dat leden der Hitlerjeugd te St. Polten bij Weenen bij het uitgaan der kerken de katholieken zou den hebben afgeranseld en dat de priesters in het diocees Rottenburg zijn gewaarschuwd de encycliek niet van den kansel te bespreken of den tekst te verspreiden. Volgens een bericht van het K.N.P. heeft de Gestapo in Salzburg den St. Petrus Claverbond ontbonden. Deze kerkelijke vereeniging had tot doel de Afrikaansche missies te steunen. Het vermogen van de vereeniging werd in beslag genomen. Voorts heeft de Gestapo verboden alle „buitengewone vormen van zielzorg". Hierdoor worden o. m. volksmissies en retraites ge troffen. Irr Weenen hebben de nationaal-sociaiisten zich opmerkelijk druk bezig gehouden met het beschermen van kerken tegen luchtaanvallen. Op verschillende plaatsen werden zoodanig veel zandzakken in de kerken geplaatst, dat het hou den van godsdienstoefeningen bijna onmogelijk is geworden. Tal van kerkelijke gebouwen zijn in Oostenrijk voor militaire doeleinden „gere- quireerd". In kloosters zijn vooral soldaten en groepen van meisjes van den „arbeidsdienst" ingekwartierd. NEW YORK, 4 Nov. De boodschap van Schuschnigg heeft een diepen indruk gemaakt te kringen van Oostenrijksche emigranten in New York. Aartshertog Frans Joseph van Habs- teirg heeft in een interview met een vertegen- In de Centrale Bibliotheek te Moskou zullen binnenkort lezingen worden gehouden over de Duitsche klassieke schrijvers. Reeds zijn voor drachten over Lessing, Goethe en Schiller aan gekondigd. In November zal de 108ste geboorte dag van Schiller met een bijzondere herden kingsplechtigheid in Moskou gevierd worden. Ingediend is een wetsontwerp tot goedkeuring van den onderhandschen verkoop aan de ge- gemeente Venhuizen van gedeelten van den op geheven spoorweg van Hoorn over Venhuizen naar station Bovenkarspel-Grootebroek ROME, 4 Nov. In politieke kringen te Rome gelooft men, volgens Reuter, dat Goe ring binnenkort een bezoek aan Italië zal brengen. Deze geruchten worden evenwel in som- m.Se bladen tegengesproken. De correspondent van de Times te Rome zegt, dat de Duitsche ambassade het bericht over een bezoek van Goering aan Rome heeft bevestigd, doch betoogd heeft niets te weten over het doel van een dergelijk bezoek. De correspondent voegt hieraan toe, dat 't even wel bekend is, dat de Duitschers gerustgesteld zouden willen worden over de jongste wijzigin gen in het Italiaansche kabinet met betrekking tot een eventueele wijziging in de Italiaansche politiek. De diplomatieke correspondent van de Daily Herald vergelijkt het aanstaand bezoek van Goering aan Rome met dat van Von Bülow, 25 jaar geleden, toen de Keizer hem naar Italië liet gaan om te trachten Italië er toe te bren gen zijn neutraliteit prijs te geven en aan Duit sche zijde den oorlog in te gaan. Volgens den correspondent zou Goering trach ten de goede betrekkingen tusschen Engeland en Italië en Frankrijk en Italië te verstoren. Volgens den correspondent van de News Chro nicle zou het bezoek van Goering, indien men kan afgaan op de doorgaans geloofwaardige kringen, onder meer ten doel hebben een nieuw vredesoffensief op gang te brengen en den steun van den Duce daarbij te vragen. De Daily Express schrijft, dat de zending van Goering dient om Mussolini te verzekeren, dat het Duitsch-Russisch bondgenootschap door de Britsche hardnekkigheid met betrekking tot Polen aan Hitler was opgedrongen en slechts van tijdelijken aard is, dat Hitier zelf ongerust is over de mate, waarin Stalin uit dit bond genootschap voordeel heeft getrokken en dat Hitier alle aanspraken op den Balkan wil prijs geven, indien Italië terugkeert tot samenwerking met de as. Minister De Geer heeft naar bekend voor het loopende belastingjaar nog 15 opcenten gevraagd en gekregen op de Gemeentefondsbe lasting. Aangezien dit loopende belastingjaar op 1 Mei 1940 eindigt, is het noodig, dat deze extra heffing voor de bestrijding van de kosten, voortspruitende uit de mobilisatie, bij afzonder lijk kohier wordt geheven. Vooruitloopende op de wel te verwachten be slissing van de Kamers, heeft minister De Geer aan de betrokken belastingautoriteiten opdracht gegeven, aldus „Het Vaderland", de voor deze extra-belasting benoodigde werkzaamheden met spoed aan te vangen en uit te voeren. Men is dan ook reeds druk met het uit schrijven der kohieren bezig en men koestert de hoop tegen half December met dit werk gereed te zijn, zoodat de nieuwe belastingbiljetten als een Kerstverrassing kunnen worden tegemoet gezien. Deze extra-belasting mag worden be taald in vijf maandelijksche termijnen, waar van de eerste vervalt op 31 Januari. Zij die tot nu toe nog geen aanslagbiljet in de inkomstenbelasting hebben ontvangen, om welke reden dan ook, zullen het kohier voor deze extra heffing toch afzonderlijk ontvan gen, zoodat iedereen in ieder geval dit jaar twee aanslagbiljetten zal ontvangen. Vrijgesteld van deze belasting zijn diegenen, van wie de hoofdsom van de Gemeentefonds belasting beneden de drie gulden is gelegen, zopdat men geen extra kohieren behoeft uit te schrijven voor bedragen van 20 en 30 cent. De opcenten op de Gemeentefondsbelasting, welke over het belastingjaaar 194041 worden gehe ven, worden gewoon op het normale aanslag biljet in rekening gebracht. ,,'t Moet eindigen," zei Meester, „met „ip", Dus: „Mijn moeder houdt dolveel van „kip". Wie gaat er nu door?" Heel de klas riep in koor: „Mijn vader houdt meer nog van TIP" Inz. J. v. H. te Tilburg ontving een flesch TIP Frankrijks minister-president Daladier heejt, vergezeld van den burgemeester van Straatsburg, een bezoek gebracht aan het Fransche front BATAVIA, 4 Nov. (Aneta) Aneta verneemt van den commandant der militaire luchtvaart: Hedenmorgen is, kort na het vertrek van het vliegveld te Ambon, een Glenn Martin brandend neergestort bij het schiereiland Hitoe, tegenover Ambon. De gewestelijke militaire commandant begaf zich onmiddellijk naar het terrein waar het vliegtuig was neergekomen en berichtte vandaar: het toestel is geheel verbrand. Omtrent het lot van de be manning kunnen nog geen positieve berichten worden gegeven, ofschoon er weinig hoop bestaat. Het aantal inzit tenden van het toestel bedroeg vijf. De positie waar het vliegtuig zich bevindt, vertraagde het doorkomen van nauw keurige feiten omtrent het lot van de zich aan boord bevindende personen. PARIJS, 4 Nov. (Havas). Het Fransche legerbericht van Zaterdagochtend luidt: „Bedrijvigheid van patrouilles op ver scheidene punten van het front". De bestuurder van den auto, die het dooda- lijk verkeersongeluk onder Bcilen veroorzaakte, waarbij alle inzittenden min of meer ernstig gewond werden, waarvan R. S. werkman uit Kerkenveld zoo ernstig, dat hij onmiddellijk naar het ziekenhuis te Hoogeveen vervoerd moest worden, waar hij enkele dagen later aan de bekomen verwondingen is overleden, moest zich hiervoor gisteren verantwoorden voor de Asser rechtbank. Hij zeide niet harder dan 60 K.M. te heb ben gereden, maar hij begreep wel, dat hij had moeten probeeren achter den bus te blijven. De Officier van Justitie eischte twee maan den gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. 1 VERWACHTING: H VERWACHTING geldig van hedenavond j§ tot morgenavond ongeveer 19 uur: Betrokken tot zwaar bewolkt. Nu en dan eenige regen. Vrij zacht. Matige, tijdelijk H krachtige Zuidoostelijke tot Zuidweste- lijke wind. Zon op 6.59 onder 16.28. Licht op 16.58. Haan op 23.21 onder 13.02. L.K. 13.32.. |j ^llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ (Van onzen Berlijnschen correspondent.) In Gotenhafen, dat eenige weken geleden nog het Gdynia der Polen was, zijn dezer dagen de eerste booten met duizenden Duitschers uit Est land en Letland aangekomen. Hiermede is dus een begin gemaakt met de uitvoering van het plan om te komen tot een definitieve regeling van het probleem der minderheden in Oost- Europa, zooals dat onlangs door Hitler in zijn jongste rede in den Rijksdag naar voren gebracht werd. Het gaat hier voorloopig slechts om on geveer 80.000 menschen, waarvan 60.000 in Let land en 20.000 in Estland, dus om kinderspel vergeleken met de veel grootere minderheden in Oost-Polen, Roemenië, Joego-Slavië en Hon garije, die, zooals de Duitsche propaganda dit doet voorkomen, eveneens op het programma zouden staan, maar waarover nog niets vast is besloten. Het is duidelijk dat het terugroepen der Bal- tische Duitschers, die zich nu reeds ruim zeven eeywen op dezen vooruitgeschoven post wisten te handhaven en die de eigenlijke dragers van den Duitschen invloed in deze streken waren, door velen hier in Duitschland diep betreurd wordt. In tallooze geschriften werd vooral in de laatste jaren steeds weer de aandacht gevestigd op de groote cultureele en politieke rol die de Balten steeds gespeeld hadden en op het vele, dat de Duitsche kolonisten in deze gebieden sedert den tijd der Hanze en der Duitsche Orde tot stand hadden gebracht. Riga met zijn fraaie Gothische kerken en gebouwen, waar nog tot nu toe 39.000 Duitschers woonden en het Duitsch nog weinige jaren geleden de omgangstaal was, werd hier altijd min of meer als een Duitsche stad beschouwd. De prijs voor de Russische vriendschap is wel hoog. geweest. Voorts kan men hooren, dat het ook de taak der Scandinavische landen geweest ware, om, in voortzetting van hun traditie, in het Balticum een dam op te werpen tegen de Russische ex pansie. In ieder geval is het duidelijk, dat het Derde Rijk slechts noodgedwongen zijn invloed in de Oostzeelanden, die immers met behulp van de Duitsche wapenen hun onafhankelijkheid ver kregen, aan de Sovjets afgestaan heeft. Aan den anderen kant zijn velen ervan over tuigd, dat de tallooze Duitsche enclaves, die over heel Oost-Europa verstrooid zijn, voor het Rijk een relatief geringe waarde hadden, en dat het beter is, met deze groepen de leemte, die de Poolsche Corridor tusschen Oost Pruisen en het overige Rijk gelaten heeft, op te vullen. Uit den aard der zaak stelt de repatrieering van deze duizenden menschen de hoogste eischen aan het Duitsche organisatietalent. Emigreeren kunnen in de eerste plaats de Rijksduitschers, voorts de leden van de organisatie der Duitsche minderheid in Letland en Estland en degenen, die van de regeeringen dezer landen een bewijs van Duitsche afkomst konden verkrijgen. De evacuatie draagt een totaal karakter en omvat bijv. ook ouden van dagen, zieken en gevange nen. Zij moet binnen 3 maanden voltooid zijn. In de „Revalsche Zeitung" en andere Duitseh- Baltische bladen wordt uitvoerig medegedeeld, hoe alles in het werk zal gaan. Op de reis mogen de meeste roerende goederen en 50 Esti- kronen (d. w. z. ongeveer 23,50) meegenomen worden. Onroerende goederen, het overige geld en effecten worden door de Baltische staten oyergenomen, waarna een speciale organisatie deze bedragen met de Duitsche regeering ver rekent, die dan aan de betrüKkenen in Duitsch land een overeenkomstige vergoeding uitkeert. Wanneer de geëvacueerden de boot betreden, die hen naar Gotenhafen zal brengen, moeten zij hun paspoort afstaan en krijgen zij daarvoor een bewijs van Duitsche nationaliteit. Na aan komst In Gotenhafen, waar een voorloopig on derkomen voor 15.000 menschen ingericht is, blijven de Balten 8 a 10 dagen in deze stad, gedurende welken tijd het Arbeitsamt nagaat welk bepaald beroep gewenscht is. Zoo wordt een dokter geplaatst in het huis, waar vroeger zijn thans gevluchte of geëvacueerde Poolsche collega resideerde, een apotheker in de apo theek, een schoenmaker in de schoenmakerij, enz. Aan de gedupeerde Polen zal, naar het heet, een schadevergoeding worden uitbetaald, maar in de praktijk zal daar wel niet al te veel van terecht komen. Het Derde Rijk hoopt door deze radicale maat regelen er binnen eenige jaren in te zullen slagen, den Corridor weer een Duitsch ka rakter te geven. Met de belangen van den en keling wordt daarbij uit den aard der zaak geen rekening gehouden en weinig telt het leed mee, dat deze operatie onvermijdelijk, zoowel voor de Balten als voor de Polen, met zich meebrengt. Naar wij vernemen, heeft de politie te Rotterdam een 26-jarigen persoon gearresteerd. Deze arrestatie schijnt van groot belang te zijn voor de ophel dering van den moord op den veekoop man te Leidschendam. Daarenboven is in de Groote Bickers- straat te Amsterdam Zaterdagnacht de zwaar beschadigde auto gevonden, waarmee de dader den veekoopman heeft afgehaald. De tc Rotterdam gearresteerde ver dachte is hedenochtend voor den rech- ter-commissaris te 's-Gravenhage, mr. W. G. F. Borgerhoff Mulder, geleid. De politie neemt aan, dat er twee daders zijn geweest, waarvan zij er nu een te pakken heeft. Of dit juist is, zal na tuurlijk nog uit het verhoor en het ver dere onderzoek moeten blijken. Vrijdagavond hebben eenige recher cheurs van de Rotterdamsche politie, vergezeld van een inspecteur der cen trale recherche te Amsterdam, een on derzoek ingesteld naar aanleiding van den roofmoord te Leidschendam. In een woning in de Groote Bicker- straat te Amsterdam is een man aan gehouden, die er van wordt verdacht betrokken tc zijn bij dit misdrijf. De man is op transport gesteld naar Rotterdam. Het onderzoek in deze zaak is thans in handen van de Rotterdamsche en Haagsche recherche. In Zuid-Limburgschc grensgemeenten, en wellicht ook elders, doet zich het geval voor, dat vele landbouwers bouw- cn weiland ter be werking hebben liggen over de grens op Duitsch gebied. Zij zijn of wel eigenaar van den grond, of hebben hem gepacht. Die toestand bestaat al jaren her. Voor het overschrijden van de grens werden van Duit sche zijde allerlei voorschriften en bepalingen gemaakt, die het verkeer ten zeerste bemoei lijkten. Daarbij komt nog, dat de grens met draadversperringen en prikkeldraad werd afge maakt. In Lemiers-Vaals hadden de landbouwers, die op Duitsch gebied wel ongeveer 35 H.A. te be werken hebben en naar schatting meer dan 300.000 K.G. bieten hadden geteeld, heelemaai geen gelegenheid met paard, kar en werktuigen op Duitsch gebied te komen. De gedupeerden wendden zich tot den Lim- burgschen Land- en Tuinbouwbond. Volgens gesloten overeenkomsten, bestaande tractaten en verdragen hebben de landbouwers het recht het Duitsche land te bewerken, ook in deze tij den. Met het gevolg, dat de Duitschers verlof gaven gedurende enkele dagen per week aan den overkant der grens op Duitsch gebied te werken. Maar nu komen weer de moeilijkheden van Nederlandsche zijde. De douane stond den uitvoer van zaad- of pootgoed niet meer toe; paarden en werktuigen mochten al evenmin over de grens. Thans verkeert men in het stadium van be sprekingen en onderzoekingen bij de bevoegde Nederlandsche instanties. En de betrokken landbouwers wachten met ongeduld op een bevredigende oplossing en ho pen, dat dc laatste moeilijkheden weldra over wonnen zullen zijn. Ieder, die iets goeds wil hooren, Beter nog dan best begeert, Sluit zich aan bij de Centrale, Dat heeft de praktijk geleerd. HAARLEM TELEF. 10010 Duitsche prijsbemanning van de City of Flint in Noorwegen geïnterneerd; het schip aan de Amerikanen teruggegeven. Geruchten over een bezoek van Goering aan Rome. Legervliegtuig in Indië verongelukt. De vijf inzittenden omgekomen? Arrestaties te Amsterdam en Rotterdam in verband met den moord te Leidschen dam. De echte zijn niet rond, maar hartvormig. IR. JLe rendez-vous du monde distinguè Haagsche Bosch TELEFOON 772060 (6 lijnen) - DEN HAAG Op aanwijzing van Oude R. heeft de politie te Borne Vrijdag in een ondiepe sloot langs den weg het verduisterde geld, na eenig dreggen gevonden en wel in de nabijheid van de plaats, waar de jeugdige verdachte beweerd heeft te zijn overvallen. De jongen heeft het geld hierin geworpen en vervolgens den overval in scène gezet. Men vermoedt, dat een tweede persoon, die hem meermalen gevraagd heeft om geld te leenen, hem op het idee van den overval ge bracht heeft. De jongen behartigde reeds ge- ruimen tijd de belangen van zijn patroon, van H., die thans in mil. dienst is, en hij genoot het volste vertrouwen. Hij zou vandaag voor den Off. van Justitie te Almeloo geleid worden. 1ÏVUU wu mini urn n /tis 4^? r Stand op Zaterdag 1 uur n.m.: 747.6 Vorige stand: 748.2

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 1