Het beleid van minister Van Kleffens f New-Yorksche Bears U kent hem - den ouden Hulstkamp! ETERMft D. W. BRAND EEN TOESPRAAK DOOR KARD. BAUDR1LLART Bewindvoerder antwoordt de Tweede Kamer ZONDAG 5 NOVEMBER 1939 Nederland staat achter bij die landen, die een vertegen woordiging bij het Vaticaan hebben Standpunt ten aanzien Poolsche regeering Verhouding tot België en Havenbelangen Vertegenwoordiging bij het V aticaan Afwezigheid van een Neder landsche vertegenwoordiging bij de Pauskroning Nota van wijziging ZWEMMEN Nieuw Europeesch record 400 meter rugslag Stemming onregelmatig. Omzetten 1.420.000 shares. Natuurlijk kent U hem! Zijn afbeel ding op de kruik waarborgt U de hooge kwaliteit, die U steeds eischt voor Uw Z. O. Genever. Vraag daarom 's middags den kellner uitdrukkelijk Uw Hulstkamp. U krijgt dan wat ge thuis ook altijd drinkt. Niet iets anders. schenkt genever PER LITERKRUIK f 3?5 INCLUSIEF OB KWALITEITS-HORLOGES WATERDICHTE SPORTMODELLEN ,Weest sterk. Frankrijk en Chris tus moeten voortduren OFFICIEELE CRISIS-PUBLICATIE Tsjang Kaï Sjek vreest de roode legers WISSELKOERSEN Duitschers toch uit Turkije weg? Verlenging weermachts- industrieverlof SCHAKEN Simultaanséance dr. M. Euwe AMERIK. GOEDERENMARKT MINDER COURANTE EN INCOURANTE FONDSEN Wiskunde L. O. M. O. akte K. 1 (wiskunde) Academische examens Staatsinrichting M.O. Clearingkoersen FAILLISSEMENTEN In rijn memorie van antwoord inzake de begrooting van zijn departement schrijft de minister van Buitenlkndsche Zaken o.m.: De regeering blijft de overtuiging toe gedaan, dat de tot dusver door haar naar beproefden trant gevoerde zelfstandigheids- politiek, die thans en met name sedert het uitbreken van den oorlog, in de practijk haar waarde bewezen heeft, voor Neder land di eenige juiste is Of de herleving van een stelsel van collec tieve veiligheid, waaromtrent ten vorigen jare bij velen nog goede verwachtingen bestonden, mogelijk zal blijken, zal slechts de toekomst kunnen leeren. Ten volle onderschrijft de regeering het oor deel, dat de positie van Nederland en zijn tra ditie op internationaal politiek terrein ons land niet alleen in zijn eigen belang afhou den van bondgenootschappen, welke een stel- lingnemen tegen bepaalde staten of staten- groepen zouden inhouden. Met betrekking tot de gedragingen van bel- ligerenten ten nadeele van neutralen acht de minister het van belang te doen uitkomen, dat, indien een neutrale staat, ondanks aanwen ding van alle te zijner beschikking staande middelen, er niet in slaagt maatregelen van belligerenten te verhinderen, die de grenzen van de hun door het volkenrecht toegekende bevoegdheden overschrijden, zulks den anderen belligerent nog niet het recht verschaft, den onzijdige een te kort schieten in de voldoening aan zijne neutraliteitsplichten te verwijten. De minister schaart zich aan de zijde van de leden, die betoogen, dat onder de huidige omstandigheden de Volkenbond in stand moet worden gehouden. Dat neutraliteit niet met het Volkenbonds lidmaatschap vereenigbaar zou zijn, is een stelling, die herhaaldelijk tegenover des mi nisters ambtsvoorgangers is opgeworpen en even zoo dikwijls door die ambtsvoorgangers is weerlegd. Ter demonstratie van zijn neutraliteit heeft Nederland aan een opzegging van het Volken bondslidmaatschap geen behoefte. Gebleken is dat onze onzijdigheid ook zonder demonstratie genoegzaam vaststaat. In aansluiting aan hetgeen in de memorie van antwoord op de algemeene beschouwingen is opgemerkt, kan nog worden opgemerkt dat uit den aard der zaak de pers een zeker over gangsproces heeft moeten doormaken, om zich aan de bijzondere zorgvuldigheid van uiting, welke verstandig inzicht in de inter nationale omstandigheden thans vergt, aan te passen. Gelukkig kan echter worden vastge steld, dat zelfbeperking, regel, onbeheerscht- heid meer en meer uitzondering is. Het is inderdaad juist, dat de regeering het standpunt inneemt, dat zij bij de regeling der handelsbetrekkingen met de oorlogvoerende partijen, zich niet door de belangen van welke dier partijen ook laat beïnvloeden, doch naast onze rechtspositie als eenig richtsnoer neemt de belangen van onze eigen volkshuishouding, in de eerste plaats die van de voedselvoorzie ning en de werkgelegenheid, welke belangen uiteraard niet alleen door de benoodigde quar.- titeiten, doch ook door kwaliteiten, prijzen en risico's worden bepaald. Tegen de bewering, dat de regeering moet uitgaan van de stelling, dat ook op economisch gebied de beslissing omtrent onze houding ge heel aan ons?elf dient te worden gelaten, is niets in te brengen. Alleen zal men er rekening mee moeten houden, dat de regeering wellicht autonoom maatregelen zal moeten nemen, die het gevolg zijn van maatregelen van de oorlog voerende partijen. Inderdaad is het juist, dat wij, wanneer wij door een blokkade-maatregel getroffen worden, zeker niet ten koste van or.ze eigen bevoor rading dezelfde hoeveelheden kunnen uitvoe ren als voorheen. Om eenstemmigheid omtrent het begrip con trabande te verkrijgen, schijnt de tijd niet zeer gunstig. Intusschen is, daar de door de oorlogvoeren de partijen gepubliceerde contrabande-lijsten al te vaag waren en vooral zoo uitgebreid, dat men daaronder zelfs het water zou moeten rangschikken, te bevoegder plaatse het Ne- derlandsche standpunt duidelijk tot uiting ge bracht en op beperking van den omvang van zoodanige contrabandelysten aangedrongen Dat het streven van Nederland op dit gebied bij andere neutralen en met name bij de Oslo- staten, weerklank en wederkeerigen steun vond, stemt tot voldoening De Nederlandsche regeering zal zich met betrekking tot haar standpunt ten aan zien van de thans in Frankrijk zetelende nieuwe Poolsche regeering laten leiden door de overweging, dat de onzekerheid, die ten opzichte van de eenmaal tot stand te brengen vredesregeling bestaat, niet als vaststaand verlies van souvereine bevoegd heden aan die regeering mag worden tegen geworpen. Aangenaam is het den minister, te kunnen vaststellen dat de vriendschappelijke betrek kingen, welke tusschen Nederland en België bestaan, in de laatste maanden nog hechter zijn geworden. Op het gebied van de handelspolitieke ver houding tusschen Nederland en België blijft de regeering diligent, teneinde den wederzijd- schen handel binnen het kader der mogelijk heden op een zoo hoog mogelijk peil te brengen. Ten aanzien van de wenschelijkheid om de Nederlandsche en Belgische industrie op te voeren door het welbewust nastreven van een goed overwogen differentiatie, moge worden opgemerkt, dat dit probleem reeds voor het uitbreken van den oorlog de volle aandacht had en dat deze ten gevolge van de huidige internationale omstandigheden zeker niet ge ringer is geworden. Ter voldoening aan het oepaalde in arti kel 5 van de Fielgisch-Fransch-Nederlandsche overeenkomst van 3 April 1939 hebben de Bel gische en Nederlandsche regeeringen een ge mengde commissie ingesteld, waaraan het in dat artikel bedoelde onderzoek betreffende de havenrechten, die worden geheven in de ha vens van Antwerpen, Gent, Amsterdam en Rotterdam, is opgedragen. In deze commissie hebben naast vertegenwoordigers van de beide regeeringen, vertegenwoordigers van de betrok ken gemeentebesturen en Kamers van Koop handel zitting. De commissie heeft een eerste rapport, hetwel betreft de havengelden voor schepen, niet behoorende tot regelmatige lij nen, aan de beide regeeringen ingediend. Dir rapport is thans in onderzoek. De Europeesche landen, die thans een diplo matieke vertegenwoordiging bij het Vaticaan hebben, zijn: België, Duitschland, Estland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Hongarije, Ier land, Italië, Letland, Lithauen, San Marino, Monaco, Polen, Portugal, Roemenië, Slowakije (door Nederland dusver niet erkend), Spanje en Zuid-Slavië. Bovendien zeventien Latijnsch- Amerikaansche landen en Liberia. Nederland staat uiteraard bij die landen achter in de mate, waarin in dat centrum belangrijke gegevens en verbindingen kunnen worden ver kregen. De minister betreurt, dat het antwoord, on der dagteekening van 16 Maart j.l. door den toenmaligen voorzitter van den Raad van Mi nisters gegeven op een schriftelijke vraag van het lid der Kamer, den heer Deckers, betref fende de afwezigheid van een Nederlandsche vertegenwoordiging bij de kroning des Pausen, op verscheidene leden een weinig bevredigen den indruk heeft gemaakt. Het staat evenwel niet aan den minister, aan het bedoelde ant woord van, dr. Colijn iets toe te voegen. Ofschoon het ook den minister niet is ont gaan. dat de bezetting van gezantschappen en consulaten van enkele oorlogvoerende mogend heden in ons land in den laatsten tijd belang rijk is uitgebreid, mag die uitbreiding, naar zijn meening. als door de omstandigheden ge wettigd worden beschouwd. Hij heeft dan "ook nog geen aanleiding kunnen vinden, om ten deze stappen bij de betrokken regeeringen te ondernemen. Het feit, dat de erkenning van de nieu we Spaansche regeering, welke officieel 23 Fe bruari 1939 geschiedde en op dienzelfden dag openbaar werd gemaakt, eerst den volgenden dag aan den zaakgelastigde der republiek ter kennis werd gebracht, was aan een samenloop van omstandigheden te wijten, welke niet aan een gebrek aan goeden wil van den minister moet worden toegeschreven. In niet mindere mate dan zijn ambtsvoor gangers, waakt de minister er voor, dat in het diplomatiek verkeer zoowel met 2?uid-Afrika als met België, zooal niet uitsluitend, dan toch als regel, de Nederlandsche taal gebruikt wordt In de toelichting tot een nota van wijziging in de ontwerp-begreoting van Buitenlandsche Zaken voor 1940 schrijft de minister nog het volgende Zooals is medegedeeld, lag het in de bedoe ling den dienst van Harer Majesteits gezant schap te Londen te reorganiseeren. De handels attaché (de heer «F. B. 's Jacob) zou namelijk aftreden en de consul-generaal te Londen (de heer Th. H. de Meester) zou tevens optreden als handelsattaché van Harer Majesteits ge zantschap aldaar. De aftredende handelsattaché zou echter voor speciale diensten beschikbaar blijven en uit dien hoofde zou zijn salaris teruggebracht worden van 8000 tot 1000 Aangezien deze functionaris er in heeft toe gestemd zijn groote ervaring, waar de regee ring, vooral in deze tijden, veel prijs op stelt, voor den duur van den oorlog ter beschikking der regeering te blijven stellen, moet het be drag van 1000 met 7000 worden verhoogd, om den haridelsattaché in het genot van het hem toekomende salaris te kunnen stellen. De belangstelling, die er bestaat voor de ontwikkeling van de economische betrekking met de unie van Zuid-Afrika, heeft er toe ge leid uitvoering te geven aan hét reeeds lang overwogen plan om aan Harer Majesteits ge zantschap te Pretoria een handelsattaché te verbinden met standplaats Johannesburg op een salaris van 12.000. In verband hiermede kan het op hoofd stuk X der Rijksbegrooting voor 1940 uitgetrok ken subsidie voor de commissie voor den Ne- derlandsch-Zuid-Afrikaanschen handel met f 5000 worden verminderd, zulks omdat de per soon, die voor de vervulling van het ambt van handelsattaché te Pretoria zal worden aange wezen en die in dienst staat van de genoem de commissie, door die commissie bezoldigd werd. Nu deze persoon in rijksdienst wordt overgenomen, kan het subsidie van meerge noemde commissie gedeeltelijk verminderd worden. Volgens een voorloopige ontvangen opgave zal het aandeel in de kosten van den Vólken- bond niet meer bedragen dan 320.000, zoodat een vermindering met 3000 mogelijk is. Vrijdagavond heeft de Zweedsche zwemmer Bjoern Borg te Stockholm een nieuw Euro peesch record gevestigd op de 400 meter rug- slag. Hij legde den afstand af in 5 min. 15,9 sec. Het oude record stond op naam van den Duit- scher Heinz Schlauch met een tijd van 5 min 21,8 sec., gevestigd op 14 Maart 1937 te Halle. Onze Parijsche correspondent seint Zater dagavond Met de Mis van den H. Geest is gisteren het nieuwe universiteitsjaar van het Insti- tut Catholique te Parijs geopend. De eer biedwaardige Carmelietenkapel, in welker crypte het gebeente bewaard wordt van een aantal in September 1792 gemartelde priesters en bisschoppen, was te klein om alle aanwezige professoren en studenten te kunnen bevatten. De plechtigheid werd voorgezeten door den rectorvan het insti - tut, kardinaal Baudrillard. Toen onder het Misoffer door alle professoren met de hand op de H.H. Evangeliën de ge bruikelijke anti-modernistische eed was afge legd, hield kardinaal Baudrillard een toespraak, welke tot onderwerp had de aanroeping „Jezus God heb medelijden met ons". De sterkte aldus de rector is de grondslag van alle deugd. Vijfentwintig jaar geleden prees hij haar op dezelfde plaats en onder gelijke om standigheden. Wie zou gezegd hebben, dat hij een kwart eeuw later weer haar lof zou zin gen in een volkomen gelijke plechtigheid en andermaal naar aanleiding van den oorlog? Maar de oorlog, althans die welke ieder van ons voert, tegen het kwaad is onophoudelijk. „Het leven van den mensch is de militaire staat", zegt een Christelijk spreekwoord. Onge twijfeld is Christus den vrede komen brengen maar Hij heeft het zelf uitdrukkelijk gezegd; „niet zooals de wereld dien kan geven, doch de vrede van de overwinning op de vijanden van het goede, inwendig en uitwendig." Daartoe is dus sterkte noodig. Ter definieering van het wezen der oor- losdoeleinden, haalde de kardinaal-rector de prachtige woorden aan van Péguy, wel ken deze formuleerde kort voor het uitbre ken van den oorlog van 1914: „Frankrijk en Christus moeten voortduren". Frankrijk heeft evenals alle naties, volgens de Katholieke moraal, het recht en den plicht in zijn wezen te volharden door sterkte. De sterkte heeft Frankrijk gemaakt, de sterkte alleen kan het handhaven. Frankrijk ontzegt de andere naties niet het bestaansrecht, doch slechts het recht van on wettige uitbreiding ten koste van het bestaan der buren. De Christenheid, dat wil zeggen, een beschaving welke gebaseerd is op de leer van De NEDERLANDSCHE MEELCENTRALE maakt bekend: Het gedeelte van het prijsverschil per IOO K.G. voor den invoer van veekoeken (in den zin van artikel 1, lid 1, onder 11", van het Crisis-Akkerbouwbesluit 1934) als bedoeld in artikel 8, b, onder 2°, van de Crisis-Akkerbouwbeschikking 1934 I, is als volgt vastgesteld: Inklaring van 6 Nov. af t/m vooi: u nov. 1939; lijnkoeken o.50 lijnzaadschilfers 0.50 soyaschroot o.50 soyakoeken o.50 grondnootkoeken 0.50 grondnootschroot 0.50 grondnootschilfers 0.50 grondnootmeel 0.50 cocoskoeken 0.50 Ned. Oost-Indische cocoskoeken. „0.50 maisveekoeken, maisglutenfeed e-d.. afkomstig uit de zetmeel- industrie 0.50 sesamkoeken 0.50 palmpitkoeken 0.50 babassukoeken 050 alle andere niet genoemde soorten veekoeken (al dan niet verwerkt met bijproducten en/of afvallen) 0.50 Voor de goede orde wordt opgemerkt, dat in deze bedragen niet is begrepen het tn artike 8 b. onder 1» van voornoemde beschikking bedoelde gedeelte van het prijsverschil. Hierbij wordt medegedeeld, dat het niet uitgesloten moet worden geacht, dat in den loop van de nu ingetreden week de "heffingen kun nen worden gewijzigd. het Evangelie, moet blijven bestaan, zij moet ge red worden. Zonder dat vele hunner al te zeer beseffen, strijden ook de soldaten zoowel voor haar als voor Frankrijk. Zij strijden voor den Christelijken vorm van het recht en van de ze den, voor een Christelijke opvatting van het le ven. De Katholieke universiteit was noodzakelijk voor haar veiligstelling. Men moet hulde brengen aan het goede, dat aldus verricht wordt, zelfs bij tegenstanders. Maar als men concessie op concessie laat volgen wordt aan de vitale waarheid te kort gedaan. Absoluut noodig is een integraal Katho liek onderwijs, bij ontbreken waarvan ook het ware, dat in andere leeringen wordt gevonden zou vervluchtigen, daar zijn grondslag zou ver nietigd worden. Tegenover de dwalingen als die, welke voortvloeien uit de „Verklaring der rech ten van den Mensch" verleidelijk misschien, wanneer men jong is, moet de geheele waar heid gesteld worden, welke rust op het woord van God. Zoo helder van geest als de 80-jarige grijsaard van het instituut blijft,, zijn licha melijke kracht neemt sterk af. Tijdens zijn toespraak kreeg zijn gehoor hiervan twee teekenen. Steunend op zijn onafscheidelijken en onontbeerlijken wandelstok was de Kar dinaal staande zijn toespraak beginnen, maar zag zich gedwongen haar te eindigen in een fauteuil zittende. Op een gegeven moment richtte hij zich bovendien tot de studenten, in dezer voege. „Deze jeugd, welke de oogen van een 80-jarigen grijsaard niet kunnen zien, maar waarvan mij is ver zekerd, dat zij talrijk is TOKIO, 4 Nov. Naar volgens Domei uit Hong kong wordt gemeld, zijn er aanwijzingen dat Tsjang Kai Sjek, ongerust geworden over de bewegingen der communistische legers in Noord- West China, gedurende den nacht de onder zijn directe controle staande centrale legers geleide lijk uit het gebied van den Loenghaispoorweg naar het westen overbrengt. Naar verluidt heeft de militaire raad te Tsjoengking stappen gedaan om de voorzorgsmaatregelen tegen de commu nistisehe legers te verscherpen en de sleutel stellingen langs den weg van Sian en Lantsjau te consolideeren, teneinde op alles voorbereid te zijn. Laatst gedane koersen Nov. 4 3 2 AUied Chemical i 78 176 177 American Can Co. 108 107 106 Am. Car S> F.dry 36% 38% 37 Am. Rolling Mills •9% 203/8 19% Am Smelt Ref. 54% 54% 53%§ Am Tel. iel. 169 168% 168% Am. Tobacco b. 8 i 81 81% Am Waterworks 123/4 13 12% Anaconda Cc, pei 34% 343/8 32% Atchison Topeke 31 31% 30% Baltimore Ohio 7% 7% 73/8 Bethlehem Steel 88% 90% 881/4 Canadian Pacific 5% 5% 5% Case Treshing 82% 82 82% Chase National B 37 37 36% Ches. Ohio 42% 42% 42% Chicago Rock IsL Chrysler Motor 88 89% 88% Cities Service 5% 6 5% Consol Gas N.Y. 31% 31% 31 Continental Oil 27 26% 26 Vs 7 Dawesl. 10 10 554 Young 9% 9% 9 Deleware Huds. 25% 26% 25% Douglas Aircraft ö5% 86% 85 Dupont de Nem. 180% 180% 179% Eastman Kodak 163 162% 164 EL Bond Sh. 9 9% 9% Genera) Electric 41 41% 41 General Motors 54% 34% 543/8 Good Year 26% 27% 27 Hudson Mo .or 7 6% 6% Illinois Central 15% 15% 15 Intern. Harvester 62% 62% 61% Intern. Nickel 40% 40 s/8 403/s Intern. Tel. Sf Tel. 5 5% 3% Kennecott Copper 41 403/8 39% Missouri Pacific Idem pref. 1% 1% 1% Montgomery Ward 54% 54% 543/4 Nat. City Bank 29V4 29% 28% Nat. Dairy Prod. .6V4 16% 16% New York Central 21% 21% 21 North Am. Av. 28 28% 283/8 North. Amer. n.a. 23% 23 221/2 Norfolk Western 204 204%+ 205 Pennsylvania 24% 25 24% Phillips Oil 43% 43% 43 Proctor Camblc 63% 63 63% Publ. Serv. N. J. 40 39% 40% Radio Corporation 6% 5% 5% Rep. Steel 26% 26% 26 Sears Roebuck 85 Vs 85% 843/4 Shell Union Oi 141% 143/4 14% Soc-jny Vacuum 13 13% 13% Southern Pacific I 6% 17 17 Southern Railway 19% 2u% 20% Standard Brands 5% 5% 5% Stand. Oil of N.-J. -8% 483/s 483/s Tidewater Ass. Oil )2 12% 12 Union Pacific 1 tl% 102 100% United Aircraft 49% 49% 4 7% United Corp A 2% 2% 2% U. S. Leather U. S. Rubber 41% 41% 41% U. S. Stee) 7d 76% 74% Western Union 28% 293/8 28% Westingh. Electr. 13 Vs 114% 113% Woolworth Building 41 41% 41 3/8 i ex dividend ex coupon. 4- nieuwe aandeelen gedaan en laten t bieden NEW YORK, 4 Nov Slotkoersen Nov. 4 3 2 Brussel 16.65 16.67 16.67 Rome 5,(5 5.05 5,05 Madrid 10.25 10.h t Bern 22.43 22.43 22 43 Oslo 22.72 22.73 22.73 A'dam 53.10 53.101/ï 53,10% Londen 3.96% -3.99% 3.99% Parijs 2.24% 2.26% 2.27 Berlijn 40.10 40.2b 40 25 ROME, 4 Nov. (Havas) De Duitsche onderdanen in Turkije zouden volgens den cor respondent van de „Messaggero" te Istanboe) bevel hebben gekregen naar Duitschland terug te keeren. Teneinde noodelooze verplaatsingen te ver- nufden, wordt aan de dienstplichtigen, al of niet een rang bekleedend en reserve-officieren, aan wie een maand verlof is verleend tot het verrichten van werkzaamheden in bedrijven en fabrieken, die opdrachten uitvoeren ten be hoeve van de weermacht (z.g. weermachts- industrieverlof), ook indien het hun verleende verlof terugkeer vóór,den 15en November zou voorschrijven, vergund, in afwachting van de beslissing op de aangevraagde verlofsverlen ging in het bedrijf werkzaam te blijven. De Nederlandsche kampioen, dr. M. Euwe, speelde simultaan tegen 33 van de beste scha kers uit Friesland. Ook de Friesche kampioen, H. Kramer, be vond zich bü de deelnemers. Na vier uur spelen had dr. Euwe 25 partijen gewonnen, aan 7 borden was remise gegeven, terwijl de heer E Ploegh uit Leeuwarden er in slaagde van dei: simultaanspeler te winnen. Remise maakte o. de heer H. Kramer, Leeuwarden, ien .m. NEW YORK, 4 Nov 4 Nov. Katoen Dec 9.16 Jan. 9.12 Mrt. 9.02-04 Rubber Standaard Dec. 20.20 - Jan 19.30 - Mrt 18.75 - Mei 18.39+- Koffie 3 Nov. 4 Nov. J.12-- 9.J7 8.97 Mei Juli 8.95 - 8.79-8w 3 Nov 8.86 -.69 3.92 4.25 4,25 Dec Mrt Mei Juli 4.25 Sept. Suiker Nov 1-64+ Dec. Jan. 1.77+ Mrt. 1.9L Tin Loco 52.75 4 Nov. Tarwe Dec 87 - Mei Juli 86% f5% - 503/s 53 -- Maïs Dec Mei Juli Reuzel Mei 6.35 Dec 6,45 20.18 - Juli 18 10— 18.15 19 30 - sept 18.10— 18.15 18.78 Oct. 18.10— 18.15 - )8.41 - contract) (Santos) 3.92 Dec 6.16 6.26-- 4.25 Mrt 6.25 6.34 - 4.25 Mei 6.30 6.40- 4,25 Juli 6.34-- 6.45 Sept. 6,36- 6 50 1.62 -Mei 1.94+ 1.94+ Juli 1.98+ 1.97 1.75 Sept 2.02+ 2.01 1 90+ Juli 53.00 term ijl) 49.00 49.25 CHICAGO, 4 Nov. 3 Nov. 4 Nov. 3 Nov. Haver 87%-% Dec 363/4 ;6% - 86%-% Mei 35% 35% - 85s/8.% Juli 32%-- 33- - Rogge 50% Dec 54% -- 343/, 53% Mel 55%-- 553/8 34% Juli 55%-- 35% MAKELAARS IN EFFECTEN AMSTERDAM - KEIZERSGRACHT 215 TEL. 42600 (4 lijnen) Speciale afdeeling voor het verhandelen van KERKELIJKE LEENINGEN Sea'ert de vorige opgave werden door de firn, D. W. BRAND, Keizersgracht 215, de volgende fondsen verhandeld. OBLIGATION Amsterdam 1861 (kl. cp.) 3% 87%% Keulen (Cert.) 7 834% Nederd. Herv. Diaconessenhuis te Arnhem 3>/. 84 Samenwerking, Amsterdamsche Coöpera tieve Woningvereenlging 4 55 OBLIG. R.K. INSTELLINGEN (BINNENLAND) Carmelitessen, Eerw. Zusters te Sittard 1 28 Familie, Par. v. d. H. te 's-Gravenhage 334 63 Liefdegesticht, Choorstraat, 's-Hertogen- boseh 3}4 37 Monica, Par. v. d. H. te Utrecht 334 81 O. L. Vrouwe Gasthuis te Amsterdam 334 88 O. L. Vrouw van Lourdes, Par. te Don gen 3 34 9234% Rotterdamsche Vereeniging voor Katho liek Onderwijs 334 88 OBLIG. R.K. INSTELLINGEN (BUITENLAND) 9 6 7%% 8 5 I 5 4234% 40+,% 85 58 84 34% Bisdom Osnabrück 7 Caritasverband te Trier 8 Deutsche Vereln vom Heiligen Lande 5 Maria Magdalena, Par. v. d. H. te Lütgcn- dortmund 7 Paderborner Zusters van Barmh. Congr. der te Geseke 3'4 PANDBRIEVEN Algemeene Mij. tot Beleenen en aankoo- pen van met' Vruchtgebruik en Perio dieke Uitk. Belaste Waarden (kl. cp.) Innerstadtische Sparcasse (kl. cp.) 7% Moord-Nederlandsche Hypotheekbank (kl. cp.) 4+ Noord-Nederlandsche Hypotheekbank (kl. cp.) 4 Rotterdamsche Hypotheekbank (kl. cp.) 334 8434 Vereenigde Transatlantische Hypotheek bank (kl. cp.) 3 Zt.der Hypotheekbank (kl. cp.) 334 AANDEELEN Algemeene Visscherij Maatschappij Amsterdamsche Volksbank Bogota, Handel Industrie Maatschappij Gemeensch. Electr. Bedrijf voor Bandoeng en Omstreken Gebeo 210 Kampgx Sumatra Goud Exploratie Maat- schappij 3%% Kennemerland, Visscherij Maatschappij 36 Meelfabrieken der Nederlandsche Bakkerij 205 Mercurius, Stoomvisscherij Maatschappij 18 Romanietfabriek 100 Sphinx, Kristal-, Glas- en Aardewerkfa briek De 60 Stroohoedenveem 9234% Taloeg Goenoeng Cultuur Maatschappij 210 cum. int. div. Tegelfabriek Schiedam (Gew.) 4%% Teulings' Koninklijke Drukkerijen C.N. (Pref). 24%% Veenkoloniale Bank voor Hypotheek en Seheepsverband 10234% Vereenigd Bezit van Indische Fondsen (f 500.—) 150 Vlaardingen, Stoomvisscherij Maatschappij 18 West-Borneo Cultuur Maatschappij (Pref.) 23 Zwolle Blokzijl, Spoorweg Maatschappij 2 15 65 78 6.27 -(- Jan 6.37 Mrt. 3 Nov. 4 Nov. Tarwe Dec. 70i/470 Mel 75% 75 Juli 76%-— 76ys.— Rogge Dec 56V457 - Me) 58'A58 Juli 55 5 5 Haver ^ec. 31 y, 32 6.95+ 6.90+ 7.15 7.07 WINNIPEG, 4 Nov. 4 Nov. 3 Nov. Gerst Dec. 41% 42'A - Mei 43%44 Dec Mei Lijnzaad 159% 161 16 160 Mei Juli 32 V4 32% 32% 32 NIET VOLGESTORTE AANDEELEN Friesch-Groningsche. Hypotheekbank 20 gestort (f 500.225 Hollandsche Hypotheekbank (f 100.gest.) f 125 toe OPRICHTERSBEWIJZEN Amsterdamsche Seheepsverband Maatschappij f 50. Beurskluizen en Safes o. d. Groote Koopmans beurs f 1.50 Hollandsche Bank Unie f 22.50 Javasche Cultuur Maatschappij f 280.f 275.— Lampongs, Cultuur Maatschappij De f 7.50 WINSTBEWIJZEN Indische Land, en Boschbouw Maatschappij f 4 Koninklijke Paketvaart Maatschappij f 2500. Suiker Cultuur Maatschappij f 72.50 - DIVERSEN Lijm- en Gelatfnefabriek Delft (Rest.bew.) f 11.75 Vereenigde Hollandsche Sigarenfabrieken (Rest. bew.) f 8.50 LOTEN Paleis voor Volksvlijt 1867 (Restantloten) f 0.50 Rotterdamsche Schouwburg f 0.80 's-GRAVENHAGE Gesla?.gcl de heeren H. K. M. van den Berg, Rijkevoort en G. J. W. Kreijenveld, Hengeloo (O.). 's-GRAVENHAGE «- Geslaagd de heeren C. J. Ligtvoet, 's-Hertogenbosch en R. W. Ottens, Zeist. AMSTERDAM Bevorderd tot apotheker de heeren J. A. w. Beuskens, geb. te Witten en J. Krijnen, geb. te Haarlem en geslaagd voor het le gedeelte van het apothekersexamen de heer J. J. de Bois. Geslaagd J. van der s-GRAVENHAGE Haar, 's-Gravenhage. Koersen voor stortingen op 6 November tegen verplichtingen, luidende in: Reichsmarken 75.60, Lires 9.55. Opgegeven door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf en Co. N.V. te Amsterdam. Failliet verklaard 2 Nov.: Anna Cath. Thomas, wonende te Heer len, Valkenburgerweg no. 11. R.c. Mr. Ruland, curator Mr. Onland. Heerlen. 3 Nov.: J. J. Reinders, Groningen, O. Kykintjat- süraat 46. R.c, Mr. H. J. E. Engelkens, curator Mr. E. Hesse, Groote Markt 19, Groningen. I11 de week van 30 October t.m. 4 November 1939 werden In Nederland 29 faillissementen uit gesproken. Opgeheven wegens gebrek aan actief de failt. van: Z. Hakker. Amsterdam; E. Nellestein. Wolf- hezen, gemeemte Renkum; H. j. J. Vasterman, Den Haag; A. Jansen. Den Haag. Gedeponeerde ultdeelingslijsten 26 Oct.: J. van Harberden Sr., Wilnls. Geaia- digd door hef verbindend worden der eenige uit- deelingslijst. Uitk. 0,891 pet. H. J. Oldekamp, Breukeïen-Nyenrode. Idem. Uitk. nihil. Mevrouw C. H. C. Diesfeldt, h. o. d. naam .Nefadra", te Schiedam. Idem. Uitk. 12.051 pet. C. R. A. Lewerenz, Schiedam. Idem. Uitk. 24,37406 pet. 2 Nov.: J. II. Beuwer, Wilp, gemeente Voorst. Idem. Uitk. 29,09 pet. A. A. Beuwer, Wilp, gemeente Voorst. Idem. Uitk. nihil. De firma Gebr. Beuwer, gevestigd te Wilp. gemeente Voorst. Idem. Uitk. nihil.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2