Helsinki hoopvoller gestemd I Brandkast met f 900 gestolen I Rome met Madrid tegen Marxisme De „City of Flint nog te Bergen Kalmte aan het Westfront Het nieuws van heden mts#* ALPH. ELSENBURG DONDERDAG VERDERE ONDERHANDELINGEN? DUITSCHERS VLIEGEN BOVEN TOURCOING VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS MAANDAG 6 NOVEMBER 1939 - AVONDBLAD Kunsthandel JACQUES AA BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per weekper kwartaal f 3.25. Bij onze Agenten 27H ct. per week, per kwartaal f3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM Most up to date firm in all TEXTILE GOODS WHOLESALE ONLY» mmm Helsinki, de hoofdstad van Finland, de witte stad van het Hoorden De Russische eischen reeds verminderd De Russische landhonger Von Papen naar Ankara Merkwaardige woorden van den Italiaanschen ambassadeur te Madrid Fransche en Engelsche ver~ kenningsvluchten boven Duitschland ér* j3fi£ü5Q 99 Noorsche' regeering verklaart dat zij het volkenrecht in alles strikt heeft geëerbiedigd De lading gelost? Duitsche pamfletten voor Mohammedanen Polen zal betalen Het Weeriiiiiiiijiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniij Plaatselijke activiteit door artillerie gemeld Fransch vliegtuig neergehaald Duïtsch vrachtschip getorpedeerd Grieksch schip op de Noordzee na ontploffing gezonken Badoglio blijft aan Italiaansch slagschip „Impero" loopt van stapel Duitsche propaganda wordt aangepast CH1NEESCHE VLIEGVELDEN GEBOMBARDEERD Vijf en twintig duizend leden der Spaanse he jeugdorganisaties hébhen voor generaal Franco en de leden der Spaansche regeering in het stadion te Madrid gedefileerd Binnen 24 uur wist de politie den zwaren last, die met ontvreem den kruiwagen was ver voerd, op te sporen Britsche blokkade zou nog worden verscherpt Duitsche vliegtuigen boven België Storm over Amerika 6 3ste JAARGANG No. 2208 3 Churchill te Parijs DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN Dr. H. NANNING's Zetpillen tegen Aambeien <l7oïficdüv&im\ Duitsche mijnvelden uitgebreid LAW NT EN NIS Zuid-Slavische spelers in Japan NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Ankenmit's Katoenfabrieken. Deventer Marquisettes Voiles Etamlnes Telegram-adres Facta" N.Z.'Voorburgwal 165-167,Tel.32087-49313, A'dam Fancies--— Silks La tras Cretonnes Chintzes HELSINKI, 6 Nov. (Havas) De Fin sche regeering heeft het rapport van haar delegatie te Moskou onmiddellijk bestu deerd. Nieuwe instructies zullen worden gc- sonden voor de hervatting der besprekingen. Het is niet waarschijnlijk, dat de Finsche delegatie vóór Donderdag in het bezit van de nieuwe instructies zal zijn. Aldus de zegsman van het Finsche minis terie van Buitenlandsche Zaken. Minister Erkko heeft zelf verklaard: „De besprekin gen te Moskou volgen hun normaal verloop en voorzoover men er over kan oordeelen, vorderen zij vrij langzaam." In de Finsche hoofdstad is thans de stemming kalm en optimistisch. Het is mogelijk, dat de onderhandelingen ver traagd worden door de viering van den verjaardag der Bolsjewistische Revolutie. Verder meldt Havas uit Helsinki, dat de Finsche delegatie in Moskou Zondag een bezoek bracht aan de gezanten van Zweden, Denemar ken en Noorwegen. Het Deensche blad „Politiken" meldt uit Moskou, dat de Finsche delegatie aan Helsinki de laatste Russische eischen heeft medege deeld. Deze werden reeds vermin derd. Het hoofdartikel van de „Prawda" werd niet door andere bladen overgenomen, hetgeen voi- Sens den correspondent reeds een teeken van verzoening is. De atmosfeer is minder gespan hen. Volgens „Politiken" en „National lïdende" eischen de Russen niet Hangoe, doch Lappvik °P 10 a 15 kilometer ten oosten van Hangoe. (Van onzen specialen verslaggever) HELSINKI, Zondag. Heden zijn de leden van de Finsche delegatie in Moskou wederom uitgenoodigd geweest om de zitting van den Oppersten Raad der Sovjet- Unie bij te wonen. Te Helsinki is heden geen kabinetzitting geweest. Wat de Finsch-Russi- sche onderhandelingen betreft: men kan den toestand thans aldus het best karakteriseeren, dat het overleg langzaam en voorzichtig verder gaat. In Helsinki is de hoop herleefd, dat spoe dig een passende basis voor de verdere ontwik keling der Finsch-Russische betrekkingen zal Worden gevonden. Finlands vredeswil wordt ten overvloede nog eens krachtig onderstreept. Geheel en al onafhankelijk van het vraagstuk van dc verdediging van Leningrad, zoo wordt hier betoogd, heeft de Sovjet-regeering haar territoriale vorderingen betreffende enkele Finsche gebi«d»*?c!en in het hooge Noor den gesteld. Het betreft hier, zooals bekend, twee gebie den aan de Noordelijke IJszee, namelijk Kalas- tajassaarento, gelegen tusschen de Pummang- fjord en de haven Vaitolahti, zoomede het Pummang-schiereiland, dat niet ver van de noordelijke Finsche basis Petsamo afligt. De Sovjet-regeering motiveerde deze verlan gens uit geen andere gronden, dan dat de huidige Finsch-Russische grenzen in het hooge Noorden onpractisch en kunstmatig zijn getrok ken, althans naar het oordeel van Moskou. Men noemt de hiervoor aangegeven gronden in Helsinki zeer karig en ondoorzicntelijk. Fin sche kringen .begrijpen niet welke defensieve of offensieve militaire maatregelen de Sovjet- regeering met de reeds opgesomde Noordelijke Pebiedsdeelen zou voorhebben. Want voor hen heet het, dat Rusland nieuwe territoria in het Uiterste Noorden van Finland wenscht! De BELGRADO, 6 Nov. (Havas) De Duit- sche ambassadeur te Ankara, Von Papen, heeft den Zondag hier doorgebracht als gast van den Duitschen gezant. Hij was op weg naar Turkije er, had de aansluiting op den Oriënt-express gemist zoodat hij te Belgrado moest blijven Volgens een later bericht van D. N. B. Is Von Papen Zondagavond via Sofia naar Ankara doorgereisd. Sovjets beschikken reeds over Poljarnoje, hun Noordelijkste oorlogshaven der vliegtuigen, die slechts op 90 kilometer afstand van Petsamo is verwijderd en waarvandaan ook de zeeroute naar de vrije Finsche IJszeekust slechts een korten afstand bedraagt. Enorm is nog steeds het aantal vrijwillige schenkingen ten behoeve van Finlands verdediging. Er is thans aan giften een to taalbedrag van 60 millioen Finsche marken binnengekomen. Vele gaven worden ook in anderen vorm gedaan. De president van de Finsche republiek, Kallio en zijn echtgenoote, waren de eerste bezoekers van de groote kunsttentoonstelling, die gister avond in het Atheneum te Helsinki is geopend, en zij waren ook de eerste koopers op deze expositie waarvan de opbrengst bestemd is voor de landsverdediging. Op de eerste dag is reeds voor een bedrag van 50.000 Finsche Marken verkocht. De tentoonstelling was georganiseerd door de gezamenlijke kunstenaarsorganisaties in Finland. Er was geen openingsplechtigheid. Het geheel had een zoo zakelijk mogelijk ka rakter gekregen. MADRID, 5 Nov. (Havas) Tijdens een plechtigheid ter herdenking van de Italianen, die gevallen zijn tijdens den burgeroorlog in Spanje, heeft de Italiaansche ambassadeur So- ria een rede gehouden, waarin hij o.a. heeft ge zegd: „Wat ook moge gebeuren in den oorlog, Spanje en Italië zullen vereenigd blijven om te strijden tegen het Marxisme, evenals gedurende den Spaanschen burgeroorlog. Onze Middellandsche zee, „mare nostrum", zal nooit een internationale zee worden, doch een Latijnsche zee blijven". Deze woorden hebben veel commentaar ge wekt en men merkt op, dat de rede voor het uitspreken op de Italiaansche ambassade is bestudeerd. f YP «TRS.N iff PV-KM Vi VA DOORNIK, 6 Nov. (Bclga) Zondag ochtend omstreeks elf uur is een lucht aanval gedaan op het gebied RijsselRou- baixTourcoing. Te Doornik heeft men het geluid van de ontploffingen en het vuren van de Fransche luchtdoel-artillerie ge hoord. Verscheidene vliegtuigen werden in de lucht gezien. Een later Havas-bericht geeft nadere ophel dering omtrent het optreden der Duitsche Iuchtmacbc in de buurt van Rijssel Het iuidt als volgt; Duitsche vliegtuigen hebben Zondag verken ningsvluchten uitgevoerd boven Frankrijk. Bo ven Tourcoing hebben drie Duitsche vliegtuigen elkaar ontmoet. Een hiervan kwam van de Noordzee en een ander van België Alle drie vertrekken zij in de richting van de Belgische grens. In dit verband wijzen de militaire autoritei ten der Geallieerden erop dat het vliegen over Belgisch grondgebied een ware gewoonte der Duitsche piloten wordt. Verder hebben Fransche en Britsche vliegtuigen Zondag tijdelijke opklaringen van het regenachtige weet benut om ver het Duitsche gebied in te dringen, van waar zij met foto's en kostbare inlichtin gen terugkeerden. OSLO, 6 Nov. (Reuter) De „City of Flint" ligt nog in Bergen, waar het schip waarschijnlijk verscheidene dagen zal blij ven, in plaats van naar Schotland te ver trekken, zooals oorspronkelijk het voorne men was. De Amerikaansche gezant is Zon dagavond naar Bergen vertrokken voor een onderhoud met de bemanning. Aan een mededeeling der Noorsche regeering over het vrijlaten van het schip en het inter neeren der Duitsche prijsbemanning ontleenen wij het volgende: Op 30 October kwam de „City of Flint" voor Tromsö, doch deed de haven niet aan. Er wer den het schip geen moeilijkheden in den weg gelegd om zijn reis in de Noorsche wateren voort te zetten doch daar de mogelijkheid be stond, dat een oorlogsschip van een andere oorlogvoerende natie op de loer zou liggen, werd de „City of Flint" door een Noorsch oor logsschip begeleid. Ter hoogte van Sogn deelde de Duitsche be velvoerende officier mede, dat hij een zieke aan boord had en daarom in Haugesund moest bin- nenloopen, om den man door een dokter te la ten behandelen. Van het Noorsche oorlogsschip „Olaf Trygg- vason" werd een dokter naar de „City of Flint" gezonden en deze constateerde, dat de zieke man slechts een onbeduidende wonde aan een zijner bsenen had. De bevelvoerende officier werd hiervan in kennis gesteld; tevens werd hem medegedeeld, dat er geen reden be stond Haugesund aan te doen. De Duitsche officier van het prijsschip ver klaarde zich aanvankelijk geheel met het Noor sche standpunt accoord. In het exposé wordt verder gezegd, dat de „City of Flint" desondanks op 3 November 's avonds voor anker is gegaan. Toen men de Duitsche bemanning vroeg, waarom dit was ge schied, kreeg men slechts ten antwoord: „In opdracht van onze regeering". Later werd ge zegd dat men zich met den Duitschen consul moest beraden. Zaterdag j.l. heeft de Duitsche zaakgelastig de bij den Noorschen minister van Buitenland sche Zaken geprotesteerd en gevraagd het schip te Haugesund vast te houden, terwijl de twes regeeringen deze zaak bespraken. De minister heeft onmiddellijk geantwoord, dat het pro test ongegrond was, aangezien de Noorsche autoriteiten volgens het volkenrecht gehandeld hebben. De Noorsche regeering constateert, dat zij geheel in overeenstemming met de Haag- sche conventie van 1907 gehandeld heeft en verklaart verder, dat het Noorsche mi nisterie van Buitenlandsche Zaken Duitsch land heeft geantwoord, dat het Duitsche protest volkomen ongegrond is, daar de be palingen van de conventie stipt zijn nage leefd. Deze conventie, die zoowel door Duitschland als Noorwegen geratificeerd is, verplicht een neutrale mogendheid o.a. een buitgemaakt schip, dat een harer havens binnenloopt, on middellijk vrij te laten, tenzij dat geschiedt we gens noodweer, gebrek aan voedsel of brand stof. Bijgevolg is de Duitsche bemanning ge ïnterneerd en werd de „City of Flint" vrijge geven. Zij heeft Haugesund den volgenden mor gen verlaten. De Noorsche regeering, aldus besluit de uit eenzetting, heeft geen reden gezien om het schip vast te houden en haar standpunt bekend ge maakt in een nota, die heden aan den Duit schen zaakgelastigde overhandigd is. Volgens Havas maakt Norsk Telegram- b.vraa melding van een nog niet bevestigd bericht, volgens hetwelk de lading van de ,.City of Flint" in Bergen is verkocht en ontscheept. De Berlijnsche correspondent van de te Kopenhagen verschijnende „National Tidende" zegt naar aanleiding van het gebeurde: „De nationaal-socialistische autoriteiten zijn te leurgesteld en woedend. Hun stemming je gens Noorwegen is allesbehalve vriendelijk. Waarschijnlijk zal Berlijn schadevergoeding vragen met het motief, „dat Noorwegen ver keerd handelde door het schip vrij te laten." De „New York Tribune" brengt hulde aan den moed van Noorwegen en zegt, dat het diepe gevoel voor het recht en de eerbiediging van de wet voor dit land den doorslag hebben gegeven. Door deze eigenschappen heeft Noor wegen zich geschaard onder de meest beschaaf de volken der wereld. LUXEMBURG, 4 Nov. (Belga). Gisteren heb ben Luxemburgsche jagers in het bosch van de stad Luxemburg, het „Baunbusch", geheele pak ketten pamfletten gevonden, met den volgenden tekst: „Muzelmansche soldaten uit Algiers. Marokko. Tunis. Gij zijt Fransche soldaten. Wij begrepen hoe gij op u naamt voor Frankrijk te strijden. Maar waarom voor Engeland, dat Frankrijk in deze oorlog heeft medegesleept, welks oe- langen niet op het spel staan? Waarom tegen Duitschland, dat er niet aan gedacht heeft ook maar het kleinste stukje Franschen grond te ver overen? Algerijnen, Tunisiërs, Marokkanen. Hebt gij verkelijk lust op net veld te blijven voor de En- velschen. die uw Muzelmansche oroeders nebben •edood en nog dooden?" Aan den achterkant der pamfletten staat de zelfde tekst in het Arabisch. NEW YORK, 4 Nov. (Havas) De finan- cieele raadsman van de Poolsche ambassade te New York heeft de beurs er van in kennis gesteld, dat Polen zich aan zijn handteekening zal houden en de op 15 April 1940 vervallende rente van de 7 procent Poolsche staatsfondsen 1927 zal betalen. VERWACHTING geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer -19 uur: Licht tot half bewolkt, waarschijnlijk droog weer, weinig verandering in tem- peratuur, afnemende Westelijke tot Zuid- 5 westelijke wind. Zon op 7.03 onder 16.24. Licht op 16.54. Maan op 0.40 onder 14.02. N.M, 11 Nov. PARIJS, 6 Nov. (Havas) Het Fransche legerbericht van Zondagochtend luidt als volgt: „Een kalme nacht aan het geheele front. Plaatselijke actie van de artillerie ten oosten van de Blies." Het communiqué van Zondagavond luidt: „Een kalme dag". Het opperbevel van het Duitsche leger deelde mede: „In het Westen geen werke lijke gevechtshandelingen." Het Fransche legerbericht van Maandag morgen maakt melding van plaatselijke ac tiviteit der artillerie op enkele punten van het front. Het opperbevel der Duitsche weermach' maakte Maandagmorgen bekend „In het Westen op enkele punten van het front iets grooter activiteit van ver- kennersafdeelingen. Zwak artillerievuur. In de streek van Saarburg werd door Duitsche jachtvliegtuigen een Fransch vliegtuig neergehaald." LONDEN, 6 Nov. (Reuter) Het blad „L'Avenir Colonial" te Leopoldville bericht, dat het Duitsche vrachtschip „Togo", me tende 5042 ton, door een Franschen onder zeeër nabij Lobito is getorpedeerd. De „Togo" is onlangs uit Boma in den Belgischen Congo vertrokken zonder opgave van bestemming. Verder meldt Havas uit Londen, dat het 5295 ton metende Grieksche stoomschip „Nicolaos Membericos", dat een lading graan naar Ant werpen vervoerde, na twee ontploffingen is ge zonken. Twaalf opvarenden zijn door een Ne- derlandsch schip aan boord genomen en in Zuid-Engeland aan wal gezet. De rest der be manning is in een andere haven aangekomen. Het Deensche s.s. „Canada", toebehooren- de aan de Oost-Azië-Maatschappij, waar van het vergaan reeds eerder werd gemeld, was volgens D.N.B. ten noorden van Grimsby op een mijn geloopen. De gezag voerder heeft medegedeeld, dat alle 67 kop pen der bemanning w(erden gered. ROME, 6 Nov. (Havas) Mussolini heeft Maarschalk Badoglio, den chef van den generalen staf van het leger, niettegen staande hij de leeftijdsgrens heeft bereikt, in zijn functie gehandhaafd. Generaal Roatta, tot nu toe militair attaché te Berlijn, is benoemd tot souschef van den staf. Verder meldt Havas uit Genua dat het slag schip „Impero" Zondag van stapel is geloopen. De „Impero" is het derde in een reeks van vier slagschepen van 35.000 ton. De „Vittorio Veneto" en de „Littorio" zijn reeds te water gelaten; de „Roma" zal binnenkort van stapel loopen. KOPENHAGEN, 6 Nov. (Havas), Rosenberg heeft opdracht gekregen, wijziging te brengen in de politieke en ideologiscne propagandalite ratuur. Niet slechts het anti-communisme zal weggelaten moeten worden, doch ook het anti- semietisme, twee begrippen, die vroeger voor de nazi's slechts één geheel vormden. De Berlijnsche correspondent van „Politiken' preciseert, dat deze herziene literatuur zal moe ten spreken over de militaire verdediging van Duitschland, over den Duitschen arbeid (om vattende het binnenlandsche front en de le vensmiddelen- en grondstoffenvoorziening) en over de volksgemeenschap. Wat het buitenland betreft over de Europeesche politiek van vroe ger en thans, over Engeland, dat van alles de oorzaak is, over wapenfeiten en het Oosten. TOKIO, 6 Nov. (Domei). Zaterdagmiddag hebben Japansche vliegtuigen de Chineesche vliegvelden Wansja en Wenkiang gebombar deerd, waarbij meer dan 30 Chineesche vlieg tuigen werden vernield. In den avond van den vierden November, omstreeks 10 uur kwam de heer K., een alleen wonend landbouwer aan de Leidschevaart te Noordwijkerhout, na een paar uren van huis te zijn geweest, in zijn woning terug. Hij ont dekte, dat tijdens zijn afwezigheid in zijn wo ning was ingebroken. Twee deuren en ramen waren opengebroken, kasten waren doorzocht, een brandkast, inhoudend 900.en waarde papieren was weggehaald. De heer K. waar schuwde direct rijks- en gemeentepolitie. Deze ging onmiddellijk op onderzoek en het bleek, dat in een schuurtje nabij de woning van K. eveneens ingebroken was. Uit de schuur waren een kruiwagen en tuingereedschappen verdwenen. De politie bleef onafgebroken speu ren en het mocht haar gelukken, de verdwenen tuingereedschappen, den kruiwagen en de brand kast op te sporen. De brandkast was onge schonden verborgen in een rietschelf nabij sta tion Lisse. De zware last was aanvankelijk per kruiwagen en daarna per boot vervoerd. Het werk der politie is dus met succes be kroond. Het was geen gemakkelijke taak om bij nacht in een polder met gevaarlijke slooten en tochten het opsporingswerk te verrichten. Met onvermoeiden ijver zet de politie haar on derzoek naar de(n) dader (s) voort, waarbij medewerking van goedwillend publiek wordt verzocht. BRUSSEL, 6 Nov. (Havas). De Antwerp- sche makelaars zouden bericht ontvangen heb ben, dat de Britsche regeering heeft besloten, zich te verzetten tegen het transitovervoer over neutrale havens van Duitsche goederen. In economische kringen is men van oordeel, dat, indien dat bericht bevestigd wordt, de gevolgen zeer groot zullen zi.in, aangezien daar uit zou blijken, dat de Britsche regeering de controle ter zee zoowel op binnenkomende als op uitvarende schepen wil uitoefenen. Het is namelijk gebleken, aldus Havas, dat Duitschland tot nu toe tot op zekere hoogte kon exporteeren en zich bijgevolg deviezen verschaffen. Wordt controle geoefend bij het uitvaren uit neutrale havens, die over land in rechtstreeksche verbinding met Duitsch land staan, dan zou Duitschland in feite niets meer uit Europa kunnen uitvoeren, of in elk geval zeer weinig. Het schijnt dus, dat Enge land overgaat tot de scherpste toepassing van de blokkade. BRUSSEL, 6 Nov. (Belga). In den loop van den Zondag hebben buitenlandsche vliegtuigen boven België gevlogen. De verkenningsdiensten hebben kunnen vaststellen dat het vliegtuigen van Duitsche nationaliteit waren. De Belgische regeering heeft terstond haar ambassadeur te Elerlijn opgedragen bij de Duitsche regeering proteststappen te onder nemen. NEW YORK, 6 Nov. (Havas). De Oostkust der Vereenigde Staten is geteisterd door een storm, zoo hevig als sedert den orkaan van September 1938 niet was voorgekomen. De storm eischte eenige slachtoffers en richtte ma- terieele schade aan. De wind bereikte een snel heid van 100 kilometer per uur en belemmerde de kustvaart en het luchtverkeer. Verscheidene visschersvaartuigen werden op de rotsen ge worpen en men verkeert in ongerustheid om trent het lot van drie scheepjes, die elk een tiental mannen aan boord hebben. LONDEN, 6 Nov. (Havas). Minister Churchill brengt een bezoek aan Frankrijk en heeft o.a. het Britsche hoofdkwartier bezocht. Tijdens zijn verblijf te Parijs heeft hij eenige belangrijke besprekingen gevoerd met Fransche marine autoriteiten. „Daily Express" en „Daily Sketch" meenen te weten, dat plannen zijn uitgewerkt, welke de Geallieerden in staat moeten stellen den At- lantischen Oceaan te zuiveren van kapersche pen. Vijzelstraat 105 - Amsterdam - Telefoon 30798 crilTV nroi vrv van bekende meesters bLnlLilLnUL^I LAGE PRIJZEN Te Helsinki is men hoopvoller gestemd ten opzichte van de besprekingen te Moskou. Zondagmorgen vond een luchtaanval plaats op de streek bij Rijssel. De arrestatie aan de Oostgrens in ."- band met de gevonden uniformen: een spionnage-kwestie Het Bisschopsjubileum van Mgr. Hop- werken pijnstillend en genezen in korten tijd de ontstoken slijmvliezen. maalcl het in brengen ge makkelijk. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten a II. 1.50 per doosje van 12 stuks Dr. H NANNING'i Pbtra. Cbem. Fabriek. N V.. DEN HAAG. STOCKHOLM, 6 Nov. (Havas). De Duit sche regeering heeft den Zweedschen autori teiten medegedeeld, dat de mijnvelden zullen worden uitgebreid tot op 3 in plaats van 4 zee mijl van de Zweedsche kust. Volgens de Zweedsche bladen heeft de Duit sche regeering verder besloten opnieuw ener gieke maatregelen te nemen, om iederen Zweed schen uitvoer naar Engeland, direct of door neutrale landen, onmogelijk te maken. Ook tracht zij, naar deze bladen melden, den uit voer naar neutrale landen als Nederland en België te verhinderen. Op de terugreis van de Ver. Staten zijn de Zuid-Slavische spelers in Japan aangekomen. Zij hebben daar enkele wedstrijden gespeeld met de volgende resultaten: Nakano (Jap.) slaat Puncec (Z- SI.) 64, 63. Orta (Jap.) slaat Kubiljevic (Z. SI.) 86, 3—6, 6—4. Puncec en Kubuljevic slaan Nakano en Orta 6—8, 7—5. 6—3. BIJLSMA'S ASSURANTIEKANTOOR N.V. Keizersgracht 267 - Amsterdam - Telef. 42167-33540 OORLOGSCHADE- (MOLEST-) VERZEKERINGEN OVgR ZEE EN DOOR EUROPA, per spoor, schip of auto, met en zonder Requisitie en/of Inbeslagname. Onze premies zijn meestal lagerdandebestaandetorieven. Stand op Maandag 1 uur n.m.: 754.1 Vorige stand: 752.2 I I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 1