EU WS Men onó: Hoofdbestuurs raad L.T.B. PRIMA VOEDING - FRANKEN'S BROODFABRIEKEN Haarlem, 7 Nov. Het autobus- vervoer „DE SPOOKTREIN" RUE MICHEL No. 8 FRANS HALS THEATER DINSDAG 7 NOVEMBER 1939 De land- en tuinbouw onder de huidige omstandigheden ,BEL AMI" Fritz Hirsch Operette Aanbesteding Werkloosheid daalde weer 48.542 KATHOLIEKEN IN HAARLEM MIVA ROEPT KATHOLIEK HAARLEM OP! De Miva-eeere-avond op Zondag 19 November Professor Steger spreekt De auteur van „Filomeentje" in Nederland Zilveren jubileum Opening Tehuis voor Vrouwen en Meisjes De melkprijs Komt in de raadsvergadering van Woensdag ter sprake Commando-overdracht STICHTING „DE CRUQUIUS" Voorbereidend L.O. BURGERLIJKE STAND Haarlem - Heemstede - Bloemendaal AGENDA Bioscopen Teraardebestelling C. P. Nelis VOETBAL HillegomRipperda 13 SCHAKEN St. Bavo Haarlem DAMMEN R.K. Damclub T.E.P. Morgen discussie in den raad te verwachten BRIDGE B.C. Rosehaege B.C. Haarlem-Noord 8 November Bioscopen Stadsschouwburg Apotheekdiensten WIELRENNEN H.K.V. Achilles BENNEBROEK HILLEGOM DE HOLLANDSCHE FILM OVERVEEN STAD Maandag kwam het nieuw gekozen hoofdbe stuur van den Kath. Land- en Tuinbouwbond san het secretariaat te Haarlem in vergadering bÜeen. De voorzitter, de heer G. W. Kampschöer te Monster, heet in 't bijzonder welkom dien be stuursleden, die thans voor de eerste maal deze Vergadering bijwonen. Op deze vergadering zal vooral bezien worden fle omvang van de te verrichten werkzaamhe- ben. Als hoofdbestuur zullen wij de hoofdlijnen dienen vast te stellen, terwijl de besturen van de rier vakgroepen speciaal de vakbelangen zullen «ezien. Gezien de taak, welke ons door de leden is op gedragen, zal voor alles een goede verstand houding onderling en een hartelijke samenwer- *thg geboden zijn. Elk hoofdbestuurslid zal bin den zijn gebied mede een taak te vervullen heb- eh, mede ter voorlichting van onze kringen, afdeelingen en leden. Vervolgens wordt het tienjarig voorzitterschap van den L.T.B. van den heer G. W. Kamp schöer herdacht. De secretaris, de heer C. A. J. v. Baar, Jteascht den voorzitter hartelijk geluk met deze heuglijke gebeurtenis. In tien jaren tijds is er veel veranderd in onze °rganisatie. Ook in de bedrijven van onze leden veel gewijzigd. Allerlei maatregelen zijn door de overheid genomen. Aan de organisaties was 'h dezen ook een groote rol toebedeeld. Vooral °hder deze moeilijke omstandigheden komt het hut van georganiseerd zijn sterk naar voren. Vooraj aan een voorzitter van een organisatie als den L.T.B. is een belangrijke rol toebedeeld. De leden hebben, gezien uw krachtig beleid, hun vertrouwen, gaarne geschonken. Spr. brengt hiervoor hartelijk dank aan den heer Kamp schöer, als algemeen voorzitter. Gezien dc omstandigheden zal het cadeau *eer sober gehouden worden. Als bewijs van onze j'an'- bieden wij u, mede namens het bestuur en "et secretariaat, een tweetal bloemstukken aan. De voorzitter dankt voor deze hartelijke woor- hen van gelukwensch. Spr. dankt in het bijzon- cr de bestuursleden en de heeren van het se- retariaat, die onder deze omstandigheden hun Wak zeer goed vervullen. Vervolgens wordt overgegaan tot behandeling >ah de agenda. Allereerst zal op korten termijn alle aandacht Scschonken worden aan den prijs, welke betaald 2al worden voor de wol, welke thans door de jegeering gevorderd wordt. Hierbij zal ook over leg worden gepleegd met de andere twee gewes telijke organisaties. Als vice-voorzitter van den hond wordt herkozen de heer Jac. Groen Azn. te Alkmaar. Hierna worden verschillende huishoudelijke aangelegenheden behandeld. Hef is gebleken, dat de raad van land- en tuinbouw-jongeren eenige voorlichting wenscht te ontvangen over: a. vestiging van jonge boeren en tuinders in he nieuwe polders; b. verkleining van de uit te geven bedrijven; c. uitbreiding contingent onderwijzers met L. 1--bevoegdheid; d. opleidingsmogelijkheden voor L. T.-onder- Wjzers. e. zaakvoerdercursussen en dergelijke in R.K. verband. Besloten wordt,, dat het dagelijksch bestuur van den L.T.B. déze punten binnenkort zaï be spreken met den L. T.-raad. Verder zijn er klachten ingekomen over de samenstelling van liet z.g. mengvoeder, Hier- ovör zullen concrete gegevens verzameld, worden. Met belangstelling wordt kennis genomen yail den uitslag van de verkiezingen van het Hoogheemraadschap Noord-Hollands Noorder kwartier. Dank zij het onderling overleg werd ®eh dure verkiezing voorkomen. De regeling van de kostwinnersvergoedingen **e6lt aanleiding gegeven tot verschillende klach- eh. Deze klachten worden door het secretariaat Onderzocht, terwijl in het L.T.B.-blad de 1100- dige voorlichting zal verschijnen. Medegedeeld wordt, dat de regeling voor de 2akenverloven is gewijzigd terwijl nagegaan zal w°rden, hoe de plaatselijke deskundigen alsnog Van voorlichting in deze kunnen dienen. Als lid van dc commissie voor de crisistucht- rechtspraak voor Noordholland zal ter benoe ming worden voorgedragen de heer J. Comman deur K.Azn., burgemeester van Wognum. Ten aanzien van de zaakvoerderscursussen zal een regeling worden getroffen. De bedoeling is, heze te doen geven door de 3 gewestelijke orga nisaties, in overleg met de permanente commis sie voor zaakvoerderscursussen. Van de 3 landarbeidersbonden ic het verzoek Ingekomen de vastgestelde loonen te willen "'erhoogen. waarbij dan rekening aan worden ge houden met de stijging van den levensstandaard. Besloten wordt hierover een circulaire te hoen uitgaan aan de kringen. Waar een loons- verhooging toegepast kan worden, gezien de brijsstijging, zal dit dienen te geschieden. In ehkcle bedrijfstakken zal dit nog moeilijk kun nen. b.v. bij de tuinders en de bloembollenkwee- kets. Inmiddels is gebleken, dat in akker bouw- eentra de loonen reeds verhoogd zijn. Het is haaiom wenschelijk, dat de regeering spoedig komt met voldoende steunmaatregelen voor den Zinbouw en de sierteelt, waardoor een loons- Verhooging ten p'attelande over de geheele linie Vetkregen kan worden. Verder zal het hoofdbestuur een plan uitwer ken ten einde een tegemoetkoming te verleenen 'n de kosten van verpleging aan die gezinnen ^elke met T.b.c. te kampen hebben. Gedacht Wordt aan de vorming van een fonds voor dit doel. Medegedeeld wordt, dat de bloembollenorgani- Op Maandag 20 November, des avonds 8.15 khr zal de Fritz Hirsch-operette in den Stads schouwburg te Haarlem een enkele opvoering Seven van den modernen wereldschlager „Bel Ami." De inhoud dezer operette is op een verras sende wijze anders dan die der meeste operet- es. Het dramatisch gebeuren in „Bel Ami' Vertoont nu en dan veel overeenkomst met on- Zen huidigen tijd en is daarom wel bizonder interessant De muziek van dit zangspel werd door Jean Gilbert gecomponeerd, wij behoeven hieraan Seker niets toe te voegen. De muzikale leiding pi'Ust in de bekwame handen van Hans Lich- riistein. in deze operette vervult de Hongaar- 8che diva Hilde Harmat de vrouwelijke hoofd- *01- Fritz Hirsch, Paul Harden, Egon Karter, Hbze Raday, Ruth Rhoden, Mady Meth, Walter Triebei, Leo Reiehner hebben eveneens een be- anBryk aandeel in deze intrige. saties (waaronder de L.T.B.) een eensluidend advies hebben uitgebracht aan de Ned, Sier teelt-Centrale ten aanzien van de minimum prijzen voor bloembollen voor oogst 1340. Verder wordt medegedeeld, dat de tuinbouw organisaties hebben aangedrongen, om over 1939 een zoodanigen steun aan den tuinbouw uit te keeren dat de kostprijs volledig zal worden uitbetaald. Verder zal in het komende jaar, de kostprijs van de tuinbouwproducten berekend worden. Het wachten is thans op de beslissin gen, welke de minister van Economische Zaken zal nemen ten aanzien van de steunplannen voor den tuinbouw en bloembollenkweekerij voor oogst 1939. Hierna wordt een bedrag van f 1000 uitgeloot aan rentelooze obligaties. De a.s. districtsvergaderingen en de algemeene vergadering van den Kath. Land- en Tuinbouw bond worden besproken. De besturen van de vakgroepen van akkerbouwers en veehouders zullen zeer binnenkort de verschillende vakaan gelegenheden bezien c.a. ten aanzien van de veevoèderdistributie en de prijzen voor de akker bouwproducten. De vergadering wordt dan door den voorzitter met een woord van dank gesloten met den christelijken groet. Hedenmorgen werd aanbesteed: het uitbrei den van het schoolgebouw aan de Teding van Berkhoutlaan te Aerdenhout; de aanbesteding werd gehouden door architect van Engelen. Ingekomen waren 30 biljetten. Hoogste inschrijver was C. Bot te Haarlem voor f 42200. Laagste was: M. H. Hamers te Naarden voor f 29.715. Op een na de laagste was de fa. Rooyers te Naarden voor f 30.150. Hedenmorgen stonden bij de Arbeidsbeurs 4706 werkzoekenden ingeschreven. Dit is 78 min der dan de vorige week. In dezelfde week van de drie voorgaande jaren had Haarlem resp. 5658, 5902 en 6613 werkloozen. In drie jaar tijd is dus de werk loosheid met bijna 2000 verminderd. De laatste daling is waarschijnlijk het gevolg van een herstel der arbeidsmarkt na de eerste mobilisatieweken. Vele patroons hebben plaats vervangers in dienst genomen voor gemobili seerd personeel, terwijl ook in de bouwvakken weer eenige opleving te bespeuren valt. De bevolkingsaanwas bedroeg van 1 Oc tober 1938 tot 1 October 1939 totaal 2781 zielen. Het aantal Roomsch Katholieken steeg in die periode van 47426 tot 48542 of met 1116. Het aantal tot geen kerkelijke gezindte behoorenden steeg van 43998 tot 44949. Zoo wel het aantal Ned. Hervormden als Gere formeerden steeg tot resp, 26454 en 6689. Voor den grooten MIVA-eere-avond, die op Zondag 19 November in het Gem. Concertge bouw wordt gehouden, doet de MIVA een be roep op Katholiek Haarlem voor de Missie, die vooral in dezen tijd zooveel steun behoeft. Vertoond wordt de tweede groote MIVA-film. Henri de Greeve spreekt en het Matrozenkoor (Hofstad's Koorknapen), o. 1. v. Theo van El feren zal liederen zingen. Kaarten zijn o.m. verkrijgbaar bij den Boek handel en aan het bureau van ons blad. Vrijdagavond half negen zal Prof. Steger in het Jeugdwerkgebouw aan het Teijlerplein voor de leden der R- K. Propagandaclub „St. Jan" en belangstellenden het woord voeren over het onderwerp: „God en de Volksgemeenschap Ongetwijfeld een unieke gelegenheid voor ve len om vooral in deze woelige tijden een interessanten en leerzamen avond mee te ma ken. Het is den heer Matthijs, auteur van „Filo meentje" eindelijk gelukt, naar Nederland te komen Woensdagavond woont hij de voorstel ling door Charlotte Kohier in Amsterdam bij en Donderdagavond komt hij naar den Stads schouwburg te Haarlem. Op Zaterdag 11 November herdenkt mevr. M. C. H. van Loenen-Hubers den dag. waarop zij vóór vijf en twintig jaar bij het wasscherij- bedrijf van de fa. De Wit, Schoterweg 63, in dienst trad. Naar alle waarschijnlijkheid, zal deze dag wel niet onopgemerkt voorbijgaan. De heer en mevrouw StolBogaart hebben hun „Tehuis voor Vrouwen en meisjes", dat eenige jaren gevestigd was aan de Bakenesser- gracht uitgebreid en verplaatstnaar de Rip- perdastraat 11. Gisterenmorgen sprak de heer S. C. de Haas van Dorsser, Directeur van maatschappelijk Hulpbetoon het openingswoord uit, waarbij tal rijke autoriteiten op het gebied van Maat schappelijk werk te Haarlem aanwezig waren. In een pittige speech belichtte spr. de groote verantwoordelijkheid, maar tevens de aange name voldoening, die het besturen van een dergelijke onderneming met zich brengt. Bij het echtpaar Stol is dit streven echter in goede handen. Nadat de heer Stol de toespraak van aen heer de Haas van Dorsser beantwoord had. werd een rondgang door het huis ondernomen. Overal trof de zonnigheid der kamers en het ,in ruime mate toetreden van licht en lucht. Het sociaal-democratisch raadslid, de heer J. A. Scholl, verzoekt in de eerstvolgende raads vergadering de volgende vragen aan het CP1- lege van B. en W. te mogen stellen: Hebben B. en W. kennis genomen van een in de pers verschenen mededeeling van den Mi nister van Economische Zaken, waaruit blijkt, dat de stijging der zuivelprijzen een verhooging van den prijs voor de consumptiemelk, welken de melkhandel in het wettelijk consumptiemelk- gebied in het westen des lands betaalt, nood zakelijk heeft gemaakt en welke maatregel tot gevolg heeft gehad, dat de melkprijs met in gang van Maandag 6 November 1939 door den Vereenigden Haarlemschen Melkhandel is ge bracht op 15 cent Per Liter? Zijn ook B. en W. niet van oordeel, dat een prijs van 15 cent per Liter voor de melk een abnormaal hooge prijs is en kunnen B. en W. niet een onderzoek instellen naar de prijzen in andere gemeenten van het land en zoo uit het resultaat van dit Pnderzoek blijkt, dat de melkverkoopprijs hier ter stede uitgaat boven die van gemeenten in het oosten des land, po gingen aan te wenden, 'n verlaging van den prijs voor dit zoo belangrijke volksvoedsel te bewerk stelligen? Morgenochtend om elf uur zal op het voor plein van de Ripperdakazerne de overdracht van het commando depot Motortlienst plaats vinden. Ltnt. kolonel H. Polis wordt dan het commando gegeven, in de plaats van overste A. van Loon, die benoemd is tot kolonel en commandant van de vierde divisie. In restaurant Brinkmann te Haarlem verga derde het algemeen bestuur van de stichting „De Cruquius". De voorzitter, jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, herdacht ir. J. G. Bijl, die in leven als ingenieur in dienst van de waterschap „De Haarlemmermeerpolder" zoo krachtig heeft meegewerkt om de stichting tot stand te bren gen. Vervolgens werden de bekende plannen ten aanzien van de „Cruquius" nog eens duidelijk uiteen gezet en werd de huidige stand van za ken bekend gemaakt. Het ligt in de bedoeling een beroep te doen op den financieelen steun van verschillende overheids- en openbare licha men, terwijl geldelijke bijdragen van particulie ren welkom zijn. Na afloop van de vergadering werd de „Cru- quius"-film vertoond. Des middags bekeek men de situatie ter plaatse. In 1925 werd ingesteld een „Commissie van voorlichting omtrent alles, wat in betrekking staat tot de belangen van het gemeentelijk en het bijzopder voorbereidend lager onderwijs". Tengevolge van vertrek en bedanken zijn in bedoelde commissie eenige vacatures ontstaan. B. en W. meenen, dat het aanbeveling ver dient in plaats van het bestaande instituut een commissie van toezicht in het leven te roepen. Het ligt dan in de bedaeling om de bestaande commissie op te heffen. Geboren: 3 Nov.: d. van G. M. Th. Harmes Sanberg; z. van G. P. ForrerBestenbreur; 5 Nov.: d. van J. van PuttenStiphout; z. van L. G. Veildkampvan Doorn; d. van A. G. Bel- laartvan der Zee; 6 Nov.: d. van A. W. Keet- laerKoenekoop: z. van M. J. van Lieshout Goes; 7 Nov.: d. van G. H. Andre Wiltens Haanappel; z. van L. J. HiemensPelman; d. van M. J. GrappenhausWennink. Overleden: 4 Nov.: D. Gosen, 338 j., Schoter- boschplein; 5 Nov.: P. B. SchutteZuidewinó. 89 j., Ripperdapark; 6 Nov.: W. P. van den Bogaardt, 71 j„ Zomervaart; H. J. Eldik, 46 j„ Hazepaterslaan. Ondertrouwd 7 November: B. J. Wagenvoort en J. de Ruiter. Ons Haarlem, men kan hel steeds lezen, Wordt als stad ver in het ronde geprezen. En wie men ontmoet Zegt„Men éét er ook goed". Daar zal ons brood óók wel „schuldig" aan wezen Gebouw St. Bavo: St. Caecilia, 8 uur; Ver trouwensmannen Spoorwegpersoneel, 8 uur; Rechtsadvies, 8 uur. Mil. Leidschekwartier, 8 uur. Stadsschouwburg: Geloof en Wetenschap. St. Willibrordus-herdenking, 8.15 uur. Het. nieuwe hoofdbestuur van den Diocesanen Land- en Tuinbouwbond (L.T.B.) is gisteren te Haarlem bijeen gekomen. Men ziet ov deze foto zittend in het midden den heer G. W. Kampschöer, voorzitter, met naast hem den geestelijk adviseur prof. A. Cleophas en den algemeen secretaris, C. A. J. van Baar. Verder de vier voorzitters der vakgroepen en daarachter staand de overige hoofdbestuursleden. De heer Kampschöer vierde gisteren tevens zijn tienjarig jubileum als algemeen voorzitter Dinsdagmorgen had onder zeer groote belang stelling op het R.K. kerkhof Berkenrode te Heemstede de teraardebestelling plaats van wij len den heer C. P. Nelis, in leven directeur van de bekende bloembollen kweekers en exportzaak te Heemstede. Vakmenschen van Enkhuizen tot Voorschoten waren bijeen, om hun vriend de laatste eer te bewijzen Van de talrijke aanwe zigen noemen wij: dr. A. J. Verhage, voorzitter en H. J. Voors, secretaris-penningmeester van de Algemeene vereeniging van Bloembollencul tuur met verschillende andere leden van het hoofdbestuur, prof. dr. E. van Slochteren, direc teur van het laboratorium van bloembollenon- derzoek, het voltallige bestuur van de afdeeling Heemstede van den bond, den heer C. Freriks, waarnemend voorzitter, mr. M. Toulon van der Koog. algemeen secretaris en mr. Tijssen, afdee- lings-secretaris van den bond voor den bloern- bollenhandel, den heer Jos. Braam, voorzitter van het Hollandsche bloembollenkweekersge- nootschap, den heer J. Valkering, voorzitter van de Tulp, H. v. Zonneve'd, voorzitter van de Nar cis, J. M. van Til, voorzitter van de Hyacint, den heer T. Bakker, vertegenwoordiger van de West-Friesche kweekers en mr. J. B. Bormans, lid Ged. Staten van Noordholland. Pastoor C. van Mierlo droeg de plechtige Requiemmis op met assistentie van de kapelaans R. Oud en T. Plaat. Ook verrichtte pastoor van Mierlo de absoute met de zelfde assistentie. De eerste helft spelen twee gelijkwaardige ploegen, waarbij steeds de verdedigers zege vierend te voorschijn komen. Nog voor rust weet Rusman uit een moeilijke positie met een boog- bal voor te zetten en Schrama kan in het ver laten doel koppen: 1—0. De midvoor van Rip perda maakt vlak hierna gelijk. Als de achterhoede na ritst iets te veel op dringt breekt Ripperda door en heeft succes door van Dijk te passeeren. Wel tracht de thuis club nog op te halen, maar succes komt weder om voor Ripperda als de rechtsbuiten goed voor zet. waaruit mooi door den midvoor wordt inge kopt, waarna het einde kwam. Vrijdag werden voor de R. K. Schaakclub „St. Bavo" te Haarlem de volgende wedstrijden gespeeld C. Weber—F. A. Puts 0—1 L. SchreursW. Bostand 10 W. Nooy—B. v. d. Meer 0—1 Th. v. OschJ. P. v. d. Meer afgebr. W. de Boer—C.Bottelier afgebr. Th. VogelsL. Stevens 10 F. FictoorN. Bottelier afgebr. F. FictoorW. Nooy I0 In het St. Josephsgezellengebouw van Haar lem I aan het Frans Halsplein 7 werden voor het clubkampioenschap de volgende partijen ge speeld A. v. Loenen- J. de ReeJ. J. L. ValkJ. A. v. Loenen- J. Dijt—J. L. J. de Ree—P. A. v. Loenen- A. BoereeP. -A. de Ree de Bruin Overtoom -J. Dijt Valk Klaver -J. de Bruin Klaver 2—0 2—0 20 2—0 2—0 2—0 2—0 1—1 Het Soc.-Dem. raadslid de heer J. A. Scholl heeft aan B. en W. de volgende vragen gesteld: „Zijn B. en W. niet van oordeel, dat het autobusvervoer hier ter stede onvoldoende is? Kunnen B. en W. maatregelen treffen, c.q. voorschriften geven, opdat in dit ver voer behoorlijk wordt voorzien? Kunnen Burgemeester en Wethouders ook mededeelen, welke pogingen in het werk zijn gesteld, om tot plaatsing van wacht- gelegenheden bij de halten voor autobussen te komen?" Het is niet de eerste maal, dat in den raad de vervoerskwestie in de stad Haarlem ter sprake komt. De zaak is voor het groote pu bliek bijzonder interessant, waaruit volgt, dat de debatten over het onderwerp steeds een flin- ken omvang hebben gehad. Verschillende malen werden goede voornemens gemaakt, werden veranderingen in het bus- en tramnet in uitzicht gesteld, maar evenvele malen kwam er „net weer iets tussehen", zoo dat de goede voornemens naar de niet min der goede toekomst werden verschoven. Dan lijden de Haarlemmers en hun gasten gezamenlijk weer vele maanden totdat het euvel weer zu.'ke vormen heeft aangenomen, dat men zijn hart in het openbaar wil luchten. Wij geven gaarne toe, dat een voor iedereen ideale oplossing wel nimmer gevonden zal worden, doch dit impliceert niet, dat thans aan de minimumeischen neg behoorlijk vol daan wordt. Er zijn passagiers, die zich kwaad maken bij een halte, die een chauffeur tot een kop van jut maken, die de kolommen in de kran ten opeischen voor hun ingezonden stuk. Ieder vogeltje zingt zcoals het gebekt is en de heer Scholl zal morgen in den raad gaan zingen. Ongetwijfeld zal de raadzaal een volière wor den. Het is niet onwaarschijnlijk, dat men van de zijde van B. en W. toevlucht zoekt bij de nieuwe genieentebcgrooting. Men pleegt dergelijke zaken bij zulk een gelegenheid jaar op jaar onder de loupe te nemen. Maardc begrooting is er nog lang niet, waarom zou de openbare behandeling ditmaal niet in Februari of Maart geschieden? En de vervoerskwestie is zoo urgent, dat menig een zich afvraagt of het niet hoog tijd wordt, dat er verbetering komt vóór de koude invalt en vóór dc groote trek van de buitenwijken naar het centrum begint in verband met St. Nicolaas en Kerstmis. Wanneer er minimumvervoer is kunnen de beide maatschappijen de klanten wel met tus- schenpoozen van tien tot twintig minuten be dienen, maar wanneer door welke omstandig heden dan ook het vervoer gestimuleerd wordt, is het al mis. Zoo staan de zaken. Het verheugt ons daar om, dat de kwestie Wcensdag reeds openbaar behandeld kan worden en we hopen, dat de voorzitter de gelegenheid zal geven om ze aan stonds ter sprake te brengen. De Sociaal-Democraten zullen wel weer met het stokpaardje der gemeentelijke exploitatie komen. Men weet, hoe wij daarover denken. Het bridge-seizoen 1939—1940 is in Haarlem aangevangen met een open wedstrijd in gebouw ..Rosehaege", waar onder leiding van den heer Ab. Wiegmink een volledige Howell" over twee lijnen is gespeeld. Prijswinnaars zijn geworden: le lijn: G. v. Eerde—J. J. v. Eerde le prijs (R. K. Br. CI.): C. Boerede Kadt 2e prijs (N. B. B. Haarlem). 2e lijn: mevr. Poort van Ingen—mevr. Bronst le prijs (H. B. S.); heer en mevr. Machielse 2e prijs („Rosehaege"); J. Perry—P. v. d. Werff 3e prijs (Sans Atout). H. N. heeft het seizoen ingezet met een feest avond. Bij de opening werden door den com petitieleider de volgende prijzen en eereteekens uitgereikt Clubcompetitie 1938—1938: G. Klaseboer di ploma Hoofdklasse; heer en mevr- Wiegmink diploma 2e prijs Hoofdklasse; C. Keur en A. v. Es diploma 3e prijs Hoofdklasse; heer D. Ap pelboom dipl. kampioen le kl. heeren P. Toe set en J. Takkers Jr. diploma 2e prijs le klasse; P. Martin en C. Kuil 3e prijs le klasse; mevr. H. Mulder dipl. kampioen 2e kl; heeren S. Gaus en H- Brasser diploma*2e prijs 2e klasse. De prijswinnaars uit dé zomerwedstrijden kregen een aardig aandenken, dit waren: le prijs A de dames B- wiegmink en H. Mulder met 909 pnt.; le prijs B de heeren Keur en van Es met 873 pnt.; le prijs C heer en mevr. Walter met 866 pnt. Rembrandt: „Entante cordiale", (alle leef- tijden), 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: „Het schip der vervloeking" „Dne razende jockeys", 2 en 8.15 uur (boven 14 j.). Luxor: „Sta op en vecht" (boven 18 jaar), 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De Spooktrein" (boven 14 jaar), 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo; Fabrieksarbeiders, 8 uur; Landarbeiders, 8 uur; Best. Bouwvakarbeiders, 8 uur; St. Caecilia, 8 uur; Proza, 8 uur. Raadzaal Prinsenhof: Gemeenteraad, 2 uur. St. Antoniuskerk, N. Groenmarkt: Conferen tie voor niet-R.K., 8.30. Rembrandt: „Entente cordiale", (alle leeftij den) 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: „Het schip der vervloeking", „Drie razende jockeys", 2 en 8.15 uur (boven 14 j.). Luxor: „Sta op en vecht", (boven 18 jaar), 2.30, 7 en 9,15 uur. Frans Hals: „De Spooktrein" (boven 14 jaar), 2.30, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 7 November: 8.15 uur. St. Willibrord en zijn levenswerk. Voordracht te houden door prof. dr. J. Tesser S.J. te Utrecht (voor Geloof en Wetenschap). Donderdag 9 November: 8.15 uur. Charlotte Kohier. Filomeentje. De Zondags- en avonddienst der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waar genomen door de volgende apotheken: Tli. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69; Grij- zeels en Van Hees, L. Veerstraat 14; Frans Halsapotheek, Fr. Halsplein 1. Steeds geopend zijn: C. E. Schotman, Bin nenweg 206208; Elswout-apotheek, Bloemen- daalscheweg 341; Aerdenhout-apotheek, Zand- voortschelaan, tel. 26772; Heemsteedsche Apo theek, Binnenweg 28, tel. 28127; Bloemendaal- sche Apotheek, Bloemendaalscheweg 85 telefoon 22181. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag wederom een sportochtend. As. Zondag om 10 uur wedstrijden op Home trainers. Gelegenheid tot het vestigen van re cords over 1 en 3 K.M. Aanrijding Maandagmiddag kwam de melkhandelaar G. v. Leeuwen uit de Haarlem mermeer met zijn span den Zwarteweg afrij den om zoo den Heerenweg in de richting Haarlem op te gaan. De bestuurder van een snel aankomenden auto uit de richting Haarlem bemerkte waar schijnlijk door zon gehinderd het span te laat en reed met volle snelheid tegen het span op. De heer v. Leeuwen werd van den bok gewor pen, terwijl het paard met den zwaar geha- venden wagen op hol ging de Bennebroeker- laan in. Het ramde een straatnaampaaltje en eenige boomen. Aan de Duinlaan brak het tuig en ging het paard er alleen van door. Aan de Schoollaan werd het dier door een militair opgevangen. De auto werd niet beschadigd. De politie maakte van een en ander proces verbaal op. Dammen Ter inleiding van het nieuwe seizoen geeft de R.K. Damclub „Adolf Kol- ping" op Donderdag 9 September in net R.K. Vereenigingsgebouw een groote propaganda- avond. De heer B. H. M. Stevens zal dien avond een simultaan-seance geven. Belangstellenden zijn welkom. ST. WILLEBRORD'S GLORIE Een heel bijzondere uitvoering vraagt onze aandacht. Donderdagavond zal in „Flora" een opvoering plaats hebben van „St. Willebrord's Glorie" door de Vereenigde Haagsche Spelers. Nu het twaalfde eeuwfeest va,n dezen vader- landschen heilige overal in het land gevierd wordt, is het een goede gedachte geweest dit mooie stuk hier op te voeren. Wij verwachten dan ook dat de groote zaal bij van Dril te klein zal zijn. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende adver tentie. Retraiteclub „St. Paulus" Het bestuur van ,.St. Paulus" verzoekt ons plaatsing van het na volgende: Het bestuur kreeg bericht dat de leden van 23 tot 31 December te Noordwükerhout ver wacht worden. Daar het nu voor velen de gun stigste tijd is, verwacht het bestuur dat er velen zullen zijn die de retraite zullen meemaken. Velen hebben het benoodigde bedrag in den loop van het jaar bijeengespaard. anderen ech ter deden dat niet en voor lien is het altijd wat moeilijker om er toe over te gaan aan een re traite deel te nemen. Onder hen zijn er velen die nog nooit ter retraite gingen en daarom doet het bestuur een beroep op de leden van St. Paulus hun vrienden en bekenden aan te sporen dit jaar mee te gaan naar Noordwijker- hout. Deze retraite is voor de Hillegomsche jon gemannen! Het is de retraite voor de ongehuw- den boven de zeventien jaar. R.K. Wandelsportvereeniging „St. Christofo- rus" In het begin van Januari zal de jaar vergadering plaats hebben. Het secretariaat is thans te Bennebroek. Meerweg 33. Personalia Onze oud-plaatsgenoot, de eerw. heer P. van Dijk, van de Congregatie der Witte Paters, hoopt Donderdag a.s. de wijding van het Diaconaat te ontvangen. Opbrengst collecte De collecte voor S.A.N. T.O.S. bracht f 48.70 op. Geslipt Zaterdagmiddag kwam een auto, bestuurd door een dame. genaamd M. de K„ uit de richting Leiden en slipte ter hoogte van de autogarage van den heer Kriebel. De auto draaide een slag om en reed daarbij tegen een 1 wielrijder, genaamd W. J. van Stein, wonende alhier, die in dezelfde richting als de auto reed. Daarna botste de auto tegen een lucht pomp en de vitrine van het benzinestation van genoemde garage. De luchtpomp werd vernield, terwijl de vitrine beschadigd werd. Ook werd een lichtmast geraakt. Hoewel het rijwiel van v. S. geheel werd vernield, bekwam de man weinig letsel. De politie maakte proces-verbaal op. slechts tot en met Donderdag VOL SPANNING EN HUMOR Vrijdag a.s. Paard op hol geslagen. Dinsdagmorgen zeven uur reed de voerman Van R. met zijn met paard bespannen wagen op den Bloemen daalscheweg nabij Buiten-Twisk. Langs den weg stond een partij witte steenen, waarvan het paard schrok en op hol sloeg. Nadat het een hekwerk „genomen" had, kwam het tot stil stand. Voerman en paard kregen letsel. Het hek werd beschadigd. Over: Door het Heemsteedsche Kleeding- fonds wordt belangstelling gevraagd voor de collecte op Zaterdag 11 Nov. a.s. Het Heemst. Kleedingfonds wil onzen behoef- tigen medeburgers kleeding, dekking en schoe nen verschaffen. U begrijpt allen wel, dat in zeer veel gezinnen door de langdurige crisis en verminderde inkomsten, aan boven- en onder- kleeding groote behoefte bestaat. Ons Klee dingfonds werkt al jaren en tracht in het al lernoodzakelijkste te voorzien. Door uw trouwe bijdragen, ieder jaar, waren wij in staat on telbaar velen gelukkig te maken. Maar dit kun nen wij onmogelijk blijven doen. zonder deze giften. We durven met groot vertrouwen vragen wanneer onze dames en heeren a.s. Zater dag 11 Nov. bij u komen een spontane gift voor deze armen. Het is zoo pijnlijk, wanneer men zelf vroeger door een zekeren welstand be hoorlijk gekleed kon gaan, nu oud en versleten goed te moeten dragen. Het wordt straks koud en guur winterweer, dus deze armoede laat zich voelen. Och medeburgers, helpt allen door uw geldelijke bijdragen of geeft ons dekens, klee- ren en schoenen. U geeft uw adres maar op aan een der collectrices, dan wordt alles bij u afgehaald. Het bestuur v. h. Heemst. Kleedingfonds. over: „GOOI-WAT-IN-MIJ N - SCHOENTJE" Het is al weer November, de maand, waarin nu reeds voor de derde maai ons comité met de voorbereidingen voor zijn Sint-Nicolaas- schoentjesactie begonnen is. Onder de ernstige omstandigheden, waarin wij leven, zullen dit jaar nog veel meer ouders dan anders dit feest voor hun kinderen onge merkt voorbij moeten laten gaan. De oudere kinderen zullen daarvan iets be grijpen, maar de kleuters? Moeten zij hun Sin terklaasfeest missen, omdat de groote men- schen de wereld zoo donker gemaakt hebben? Wij doen een dringend beroep op allen, die dankbaar zijn, nog iets te kunnen geven. Op gaven van hen, die één of meer schoentjes onder hun schoorsteen willen laten zetten, wor den gaarne ingewacht bij het secretariaat, Hooi- markt 30, Haarlem, telefoon 17865. Namens het comité „Gooi wat in mijn schoentje", A. BoLleurs-Bocage, secretaresse

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 5