Midza-zaken St. Hicdaasfestkekkek fl Het Stationsplein GROOT WINKELHUIS DE OUWE GAPER WIT'S SUIKERZOET EN DE MIDZA-BONNEN voor MIDZA-PREMIES VERDER Oak Ut (Heemstede zijst de Midza=&ake(t gevestigd ZATERDAG 18 NOVEMBER 1939 Wat te doen als de Beynes- fabrieken leeg komen? ST. JOSEPHS-GEZELLEN- VEREENIGING HAARLEM I Frans Halspiein 7 NIEUWS R.K. SPORTBUREAU COMITÉ VAN KATH. ACTIE UIT DEN OMTREK De verduistering te Bloemendaal AERDENHOUT BLOEMENDAAL HILLEGOM HAARLEMMERMEER HEEMSTEDE OVERVEEN VIJFHUIZEN ZANDVOORT ZILK Ike beproeving biedt kans op hooger deugd. TE HUUR, NIEUWB. KLEINE MIDDENSTANDSWON. REGENTONNEN WASCHMACHINES KUIPERIJ DIVENDAL TE HUUR OF TE KOOP: VRIJ HUIS IN VOOR EN PROFITEERT VAN de (Ruime keuze de (hitna kwaliteiten de Matige tvdjien DEZE WEEK AAN PREMIES f 25.00 20.00 Dhr. de B., Stationsweg, Velsen f 17.50 f 15.00 13.50 f 13.00 f 12.50 f 12.00 f 11.50 f 10.50 f 10.00 ƒ9.00 ƒ8.50 ƒ8.00 ƒ7.50 ƒ7.00 STAD Onze uitvoerige mededeelingen omtrent de voorgenomen verplaatsing der Beynes-fabrieken naar Beverwijk hebben vanzelfsprekend in bree- den kring groote belangstelling gewekt. Men moest er in Haarlem nog aan wennen, dat het mogelijk bleek, dat deze industrie, die ruim hon derd jaar mede den roem van de Spaamestad tot ver over de grenzen en in bijna alle werelddee- len verspreidde, voor goed zou kunnen verdwij nen. Verleden jaar hebben verschillende spre kers tijdens de herdenking van het eeuwfeest op den gelukkigen groei van dit door en door Haar- lemsche bedrijf gewezen; er zijn herinneringen opgehaald. er werd over een groote, nieuwe, up to-date fabriek gesproken; et werd zelfs voor dit complex reeds een geschenk aangebden en .niemand in Haarlem dacht er ook maar een oogenblik aan, dat dit geschenk op Beverwijk - schen grond een rustplaats zou vinden. Inderdaad, het is nog niet zoover, maar waar om zouden directie en commissarissen door den grondaankoop a zeggen en b achterwege laten? Buiten de kwestie Haarlem of Beverwijk staat intusschen als een paai boven water dat de plannen voor 'n nieuw fabriekscomplex krachtig worden voortgezet en dat dus binnen afzienba- ren tijd de fabrieken aan het Stationsplein leeg komen. Er openen zich dan prachtige perspectieven voor de modemiseering en verfraaiing van het Stationsplein. Dat is een niet te onderschatten lichtpunt, want het „welkom" in de bloemen stad kan men zich heel anders droomen dan de werkelijkheid op het oogenblik vertoont. Wij hebben indertijd reeds over mogelijkheden gesproken, er werd zelfs al over gediscussieerd. Ruimte', riepen de meeste Haarlemmers. Af braak van de fabrieken. Rijke plantsoenen, on zen naam waardig, een groot hotel, zoodat we de concurrentie met de hoofdstad beter kunnen aanbinden en Haarlem beter een internationaal vacantje-centrum kan worden. Honderd en een plannen werden geopperd. Er waren zelfs al ar chitecten, die ontwerpen maakten en heusch niet zulke fantastische. Men moet echter niet denken, dat de reor ganisatie b.v. in 1940 haar beslag kan krijgen. De oorlogstoestand is een factor van beteekenis. Dan vordert de bouw van een groote fabriek als gedacht is toch zeker enkele jaren en dan dan zal er ongetwijfeld nog heel wat water door het Spaame vloeien vooraleer ieder het in onze goede stad eens is over de wijze waarop het Stationsplein gereorganiseerd moet worden. Zondag 19 November, 9 uur plechtige Hoog mis tot intentie van onze Schola Cantorum. die haar 5-jarig bestaan viert, daarna ontbijt in het gezellenhuis; half 12 gelegenheid om te feliciteeren Frans Halsplein 7. Half 1 jaarvergadering Schola. Het huis is geopend van 36 uur en van 8—10.30. 8 uur; vertooning van eenige filmstrooken Ondergang van de Titanic, daarna aspiranten cursus. Maaandag 20 November: vergadering districts senioren (benedenzaal), 8 uur damclub T.E.P. (bovenzaal). Dinsdag 21 Nov. 9 uur: Schola Cantorum. Woensdag 22 Nov. 8.30 uur: Verplichte avond. Spreker Dr. Tervooren„De moeilijkheden van een jongeman". Donderdag 23 November, 8.30 uur Ontwikke lingsclub „Pius XI". Onderwerp „Chamberlain". 9 uur: Schola Cantorum. De Rederijkerskamer „St. Genesius" geeft een uitvoering in de Zoetestraat voor de R.K. Mili tairen. Vrijdag 24 November: 8 uur, vergadering dio cesane jeugdraad (benedenzaal) half 9: Re derijkerskamer St. Genesius. Zaterdag 25 November: 8 uur Tafeltennisclub „Oranje-Zwart". Zondag 26 November viert St. Genesius haar 40-jarig bestaan. Ook deze bloeiende onderaf- deeling verdient een hartelijke hulde, en een nieuwen aanwas van het ledental. G. F. DE BEER, pr. Praeses R. K. Tumver. F. E. L.: Woensdag van 8.30—9.30 uur Turnrepetitie voor dames. Donderdag van 5.15—6.15 uur Turnrepetitie voor kleuters en aspiranten. Beide repetities in de Mariaschool, Koning straat. R. K. Tumver. Blauw-Wit: Maandag van 7.45—8.45 uur Repetitie voor asp. dames van 14 tm. 16 jaar. Donderdag van 56 uur Kleuters beneden 10 jaar. Donderdag van 6.057.05 Meisjes van 10 en 11 jaar. Donderdag van 7.108.10 uur Meisjes van 12 en 13 jaar. Donderdag van 8.309.45 uur Dames boven 17 jaar. Deze repetities zijn in de school der Eerw. Broeders, Nachtzaamplein. R. K. Tumver. Leonidas: Maandag van 5.30—6.30 uur turnrepetitie voor meisjes van 6—13 jaar. Maandag 6.458 uur voor meisjes van 1316 jaar. Deze repetities zijn voor de afdeeling Timor- gtraat en in de school aan het Junoplantsoen. Woensdag turnrepetitie voor meisjes van 69 jaar van 56 urur. Woensdag van 67 uur Meisjes van 913 jaar. Woensdag voor meisjes van 1316 jaar van 78 uur. Woensdag voor dames boven 16 jaar van 8.30 10.15 uur. Deze repetities zijn voor de afdeeling Klever park en in de school aan de Tetterodestraat. Vrjjdag van 5.30—6.30 uur turnrepetitie voor meisjes van 6—9 jaar. Vrijdag van 6.30—7.30 uur voor meisjes van 913 'jaar. Deze repetities zijn voor de afdeeling Eem- sfcraat en in de Koningin Emmaschool aan de Roerdompstraat. R. K. Tumver. Hercules, afd. Dames. Dinsdag van 4.30—5.30 uur Turnrepetitie voor meisjes van 59 jaar Dinsdag van 5.30—6.30 uur Turnrepetitie voor meisjes van 1013 jaar. Deze repetities zijn in de R. K. Jongens school, Zandvoorterpad. Donderdag van 5.106 uur Repetitie voor meisjes van 59 jaar. Donderdag van 67 uur Repetitie voor meis jes van 1013 jaar. Donderdag van 7.158.15 uur Repetitie voor groote meisjes van 1316 jaar. Donderdag van 8.3010.15 uur Repetitie voor dames boven 17 jaar. Deze repetities zijn in de school Tempeliers- straat. R. K. Tumver. O. K. Santpoort. Woensdag van 6.307.30 uur Turnrepetitie voor aspiranten. Woensdag van 7.308.30 uur Turnrepetitie voor dames boven 16 jaar. Deze repetities zijn in het gymnastieklokaal van school F. R. K. Hockeyclub Quick, Zondag van 24 uur hockeyen op het veld aan de Jan Gijzenkade. E. H. R. K. Wandelsportver. „Sportief". Donderdag van 8.1510 uur Trainingstocht voor dames en meisjes. Vertrek vanaf' Graaf Willemstraat 12 H. O. R. K. Zwemver. V. O. Z. afd. Dames. Dinsdag van 9.3010.30 uur Zwemuur voor dames. Vrijdag van 6.458.15 uur Zwemuur voor da mes en meisjes. Beide zwemuren in het Sportfondsenbad. Dinsdag a.s. spreekuur van 8.3010 uw. Ieder die boeken heeft verzameld voor de militairen kan ze daar afleveren. Zondag 19 November .•Sport-appèl" voor alle leden van iedere aangesloten vereeniging. De H. Mis is om half acht in de Kathedraal. Daarna ontbijt in de zaal van het Bavohuis, hoek Leid- schevaart. Opgaven voor deze rubriek uiterlijk Donder dags bü mej. T. Middeldorp, Warmoesstraat 20, Haarlem. Centraal R. K. Pensionbureau, Parklaan 59, Haarlem. Inlichtingen dagelijks. MAANDAG 8.15 uur: Cursus Wijsbegeerte G. en W in het St. Elisabethsgebouw, Jansstr. 49. DINSDAG 10.3012 u.: spreekuur van de R.K, Reclasseeringsvereeniging in het bureau der vereeniging, Bakenessergracht 26 zwart. 2.30 uur: Bestuursvergadering van de St. Marthavereeniging in het Tehuis Koninginne weg 8bis. 5 uur: Gymnastiekrepetitie „Hercules Win- fried" voor meisjes in de R.K. school aan het Zandvoorterpad. 8 uur: Repetitie St. Caecilia in Gebouw St Bavo. 8.30 uur: Cursus Leekenapostolaat door de E.E. Paters Strijbosch en Broers in het St. Eli sabethsgebouw, Jansstraat 49. 8.30 uur: Zwem-uur van de R. K. Zwem- vereeniging V.O.Z. in het Sportfondsenbad voor heeren. 9.30 uur: Zwem-uur van de R. K. Zwem- vereeniging V.O.Z. in het Sportfondsenbad voor dames. WOENSDAG 8.15 uur: Clubavond van de R. K. Bridgeclub „Haarlem" by Brinkmann. 8.15 uur: Sociologische les G. en W. in het St. Elisabethsgebouw, Jansstraat 49. DONDERDAG: 10.3012 uur: Spreekuur van de RJC. Reclasseeringsvereeniging in het bureau van de vereeniging, Bakenessergracht 26 zwart. 7.15 uur: Repetitie Sport vereeniging „Hercules Winfried" afdeeling gymnastiek voor groote meisjes in „De Doelen" 7.50 uur: Excursie naar de Sterrenwacht te Leiden van de Ned. Relsv. voor Katholieken 8.15 uur: Repetitie Utile Dulci in het gebouw van Onderling Genoegen, Berkenrodesteeg 1. 8.15 uur: Clubavond R.K. Bridgeclub „Ons Genoegen" In hotel „Suisse" Rijksstraatweg Haarlem-Noord. 8.16 uur Repetitie Sportvereeniging „Hercu les Winfried", afdeeling gymnastiek voor dames in „De Doelen" 8.15 uur: Clubavond R.K. Bridgeclub „Domi" in het R.K. Gebouw „Domi" te Overveen. 8.15 uur: Trainingsavond van de E.H.R.K. Dameswandelsportvereeniging „Sportief", ver trek: Graaf Willemstraat 12, Haarlem-Oost. 8.30 uur: Vergadering R.K. Reclasseerings vereeniging in het gebouw Bakenessergracht 28 zwart. 8.30 uur: Repetitie Gem. Tooneel „Thalia" in net Clublokaal, Spekstraat 8. 8.45 uur: Bijeenkomst K.J.M.V. ,,St. Augusti- nus" in het eigen „Home". Gr. Markt 10. VRIJDAG 6.45 uur: Oefenuur van de R.K. Zwemvereenlging V.O.Z. In het Sportfondsen bad voor meisjes 7 uur, Gymnastiek-repetitie Jongensafdeeling van de Sportvereeniging „Hercules Winfried" in de school Tempeliersstraat. 8 uur: Repetitie Rederijkerskamer AlberdingK Thijm in de Studio, Lange Wijngaardstraat 17. 8.15 uur: Tratningsavond van de E.H.R.K. Heerenwandelsportvereeniging „Sportief"; star ten vanaf Graaf Willemstraat 12, Haarlem-Oost. 8.30 uur: Gymnastiek-repetitie heerenafdee- ling R.K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" in de school aan de Tempeliersstraat. ZATERDAG 6 uur: Zwem-uur van de R. K. Zwemvereeniging V.O.Z. in het Sportfondsen bad voor jongens. Teneinde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken, wordt allen R.K. Vereenigin- gen bij het uitschrijven van vergaderingen ver zocht vooraf overleg te plegen met het Alge meen Secretariaat, mej. W. van den Singel, Kleverlaan 194, telefoon 23608, en bij vaststellen hiervan onmiddellijk mededeeling te doen. Bent u wel eens op bezoek geweest in „de hel", lezer? Neen, niet in de hel, zooals die ons door Dante wt>rdt beschreven, maar in dat stukje gang van den St. Pietersberg, waar de gids zijn menschen een poosje alleen laat in de diepste zwartste duisternis. Daar was 't nu wat je noemt donker. Nu, zoo was 't gisteravond in Bloemendaal na 't dooven van alles wat licht was niet! Heelemaal niet. Daar zorgden de maan in haar bijna eersten kwartierstand, de lichte hemel boven Haarlem en de vele reflec- teerende gevels van witgepleisterde villa's wel vbor. Maar tot eer van het Bloemendaalsche publiek moet erkend worden, dat dit publiek ten volle heeft meegewerkt, om de verduiste ring zoo effectief mogelijk te doen zijn. onze lj4-urige wandeling door de verschillende ge- oeelten van Overveen en Bloemendaal hebben we geen enkelen overtreder kunnen ontdekken en zij, die hun ramen niet absoluut lichtloos hadden afgeschermd, kwamen maar zeer spo radisch voor. Ook het verzoek, om zich gedu rende de verduistering niet op straat te bege ven, werd gehoorzaam gevolgd. De doodenkele fietsrijder, die zonder voor- ot achterlicht als een schim voorbijschoof, kan bui ten beschouwing gelaten worden. Voor een ver slaggever was er dan ook even weinig te ver slaan, als voor een voetbalreporter op een ver laten voetbalveld of voor een muziekrecensent in een concertzaal zonder publiek en zonder muziek. Eenzaamheid, duisternis, stilte en roerloosheid mogen mooie onderwerpen zijn vt>or weeë son nettenschrijvers, voor een verslaggever, die meer ingesteld is op activiteit en licht, zijn ze dat zeker niet. Tegep tienen waren we weer terug bij 't po litiebureau te Overveen. Daar was weer drukte en bedrijvigheid. De vele geparkeerde auto's van de luchtbeschermingsmenschen werden opge zocht om direct na het einde van de oefening weg te kunnen rijden. Daar liet de torenklok de eerste van de 10 slagen hooren en floep daar was weer het licht. Een veelstemmig „ha!" werd gehoord. Plot seling was de straat weer 't tooneel van licht en levendigheid, 't Was, Pf alles klaar stond om direct weer aan de activiteit deel té nemen. Hierna hadden we nog een kort onderhoud met den heer J. Verkerk, technisch-adviseur bij den Bloemendaalschen Luchtbeschermingsdienst. Deze had per auto een tocht gemaakt door de verduisterde gemeente. Zijn cbnclusie was ook, dat de verduistering uitstekend geslaagd was, dat de medewerking van het publiek alleszins viel te prijzen en dat het publiek zich veel en veel meer had gehouden aan 't verzoek om zich niet op straat te begeven dan bij de vorige ver duisteringsproef. De eerste hulpdienst had, zoo deelde de heer V. ons mede, op den Hoogen-Duin- en Daalscheweg tijdens de verduistering een oefening gehouden in 't verzorgen van gewonden en gegasten. Ook deze oefening moet uitstekend geslaagd zijn. Aerdenhouts Tooneel Ensemble. Op Dins dagavond 28 Nov. zal bovengenoemd gezelschap in den Stadsschouwburg te Haarlem een op voering geven van „Een partijtje Poker", too- neelspel In 3 bedrijven door Rob. Smeyli-Peple in de vertaling van Van Kerckhoven. In samenwerking met het comité voor O. en O. zullen 400 plaatsen gratis beschikbaar ge steld worden voor militairen. Aanbesteding Na gehouden aanbesteding dóór het gemeentebestuur van Bloemendaal is het ophalen en verwijderen van asch-, tuin- en huishoudafval van 1 Januari 1940 tot en met 31 December 1944 gegund aan den laagsten in schrijver G. A. Veldhuijzen te Bloemendaal voor f 0.30 per perceel en per maand. Zondagsdienst doctoren. De Zondagsdienst wordt waargenomen door ten Hopen, telef. 5417. Werkloosheid. Het aantal werkloozen be draagt thans 466. De vorige week was dit cij fer 438 en het vorige jaar op 17 Nov. 240. R.K. Volksbond. Vrijdagavond hield de R.K. Volksbond de eerste ledenvergadering van dit seizoen onder leiding van den heer C. Sey- sener. De voorzitter herinnerde aan het 25-jarig bestaan van de afdeeling en de echt kerke lijke viering in September j.l. Daarna gaf hij het woord aan den heer J. H. Kuiper van het Werkliedenverbond. De heer Kuiper had tot onderwerp „Onze Katholieke Arbeidersbeweging in deze huidige tijdsomstandigheden." Hij begon met vast te stellen, dat hij 'de sociale taak en niet de poli tieke taak" zou bespreken. De Katholieke arbeidersbeweging in deze huidige om standigheden werd allereerst bezien met net oog op de zong voor de gemobiliseerden. Toen in April de voormobilisatie plaats had, werd de vraag besproken of er een mobilisatiedienst noodig zou zijn. Dadelijk bleek de veel te ge brekkige regeling van de kostwinnersvergoe ding en werd medewerking gezocht met de ver schillende vakcentrales van werknemers om daarin verbetering te brengen. Het resultaat van de gehouden besprekingen was een bespre king en een adres, gericht aan den minister van Defensie. Spr. gaf een overzicht van de re sultaten die hun bekroning vonden in het be sluit van den minister van 2 November j.l. Toen werd vastgesteld, dat de gemobiliseerden, die een loon verdienden beneden f 18 een ver goeding zullen ontvangen van max. 100 pCt. Die hoogere loonen verdienden krijgen van hun loon 80 pet. met een minimum van f 18 en een maximum van f 28 per week. Op het De partement van Defensie bleek een juist begrip van de behoeften der gezinnen van gemobili seerden. Naast het materieele voordeel is daar van ook voordeel te verwachten voor de toe komst. Met de Centrale organisaties van werkgevers is dezer dagen overleg gepleegd over de moge lijkheid van maatregelen, opdat de gemobili seerden na de mobilisatie in hun werkkring en bedrijf weer tewerkgesteld zullen worden. Daarover is onder de gemobiliseerden veel zorg. Daarom werden en worden stappen ge daan om te komen tot een wettelijke regeling. Een proeve van ontslagrecht werd in bespre king genomen. Spr. hoopt, dat de Centrales 't met elkander eens zullen worden over deze noodregeling, maar anders zullen de centrales Van werknemers alleen daartoe de noodige actie voeren. Verder wijst spr. op de organisatie voor O en O. voor de katholieke gemobiliseerden in samenwerking met het comité van de „Voor God-actie". Deze organisatie is bekend onder de initialen V.O.G. met als subcomité's „Ami- co", het comité voor ontspanning en ontwikke ling en het comité, dat hoofdzakelijk de taak der R.K. Vrouwen en hun organisaties is, n.l de zorg voor de gezinnen der gemobiliseerden Verder wees spr. op de actie van het Werk liedenverbond voor vergoeding van menage- geld voor verlofgangers enz. De zorg voor de werkloozen werd daarna on der de loupe genomen. In verband met een prijsstijging van de kosten voor noodzakelijk onderhoud werden stappen gedaan tot verhoo ging van de steun en uurloonen in de 'werkver schaffing. De minister overweegt, zegt spr. Dat hij spoedig zal besluiten is spr.'s wensch. Aan het departement zegt men, dat de loo nen in de werkverschaffing en de steunbedra gen, ten opzichte van de loonen, die betaald worden in het vrije bedrijf aan den hoogen kant zijn. Volgens spr. houdt het Verbond vast aan de stelling, dat de loonen in werkverschaf fing zoodanig moeten zijn, dat zij voldoende zijn om te leven, los van de laagingezonxen loonen, die thans in het vrije bedrijf worden betaald. Bij den minister is aangedrongen om te bepalen, dat duurtetoeslagen aan gezinsle den van werkloozen niet gekort zullen worden op de uit te keeren steunbedragen of loonen in de werkverschaffing. Ook in dit opzicht is het bestuur diligent. Daarbij komt de ononderbro ken actie om uitbreiding van de werkgelegen heid voor de arbeiders. Ook het tewerkstellen van gnilitairen voor Defsiewerken en vakwerk voor Defensie is ter sprake gebracht en de toe zegging Is verkregen, dat er geen werk zal iStgevoerd worden door militair-en wat vak werk is en in het vrije bedrijf behoort uitge voerd. Tenslotte bracht hij de toestand van den ar beider in het algemeen ter sprake. De nood zakelijkheid van loonsverhooging in verbanct met de prijsstijging heetf de volle aandacht. Het gevaar dat ontstaat door hét verwijderen uit de Ongevallenwet van de bepaling voor oor- iogsrisieo met ingang van 12 December zal waarschijnlijk opgevangen worden door de stichting van een bank, een „oorlogsrisico- bank". Daartoe deden de werkgevers-centrales hun wil tot medewerking blijken, toen deze zaak ter sprake kwam. Getracht zal worden hetgeen in den vongen oorlog en nadien werd ondervonden door de stagnatie van den bouw van arbeiderswonin gen te voorkomen. Tenslotte wijst spreker op het groote arbeids veld, dat door de vakcentrales wordt bewerkt en daarom acht hij het misdadig, als er nog arbeiders zijn, die het belang van hun geor ganiseerd zijn nog niet inzien. Hij spoort nep daartoe aan en roept aller medewerking in. (Applaus) Nadat de voorzitter den heer Kuiper bedankt had, werden door de aanwezigen eenige vragen gesteld, welke door den spreker tot aller ge noegen werden opgehelderd en beantwoord De voorzitter verzocht den leden den avond van 18 December vrij te houden. Dan komt er een film van den Raad van Arbeid. De opening van het gebouw.van den Volks bond voor de werkloozen zal nader worden ee kend gemaakt. Daarna volgde sluiting. l'Amitié. Vanwege de tijdsomstandigheden is het de tooneelvereeniging l'Amitié niet mo gelijk om de gebruikelijke November-uitvoering te geven. Daarom heeft het bestuur een dans avond georganiseerd. In Januari zal waarschijn lijk de eerste tooneeluitvoering plaats hebben. Voor bijzonderheden zie de advertentie in dit nummer. Verduisteringsoefening. Donderdagavond werd in het Noordelijk gedeelte van de Haar lemmermeer tot en met den Bennebroekerweg een verduisteringsoefening gehouden, die vol komen geslaagd mag heeten. Het hoofd van den Luchtbeschermingsdienst, de heer W. Slob, was dan ook zeer tevreden over de resultaten van deze oefening, evenals het hoofd van de politie, inspecteur H. Jelsma, die een groot werkzaam aandeel in deze oefening heeft gehad. Een groot aantal personen, allen behoorende tot de hulp politie, was over dit traject verdeeld en werd bijgestaan zoowel door rijks- als gemeente politie. Toen om half negen de staatverlichting uit ging de verlichting van woningen en andere gebouwen was reeds tevoren goed afgeschermd was Haarlemmermeer zoo donker, dat een verkenner in de lucht hier de groote dorpen Zwanenburg, Badhoevedorp en Hoofddorp niet zou vermoeden. Bruggen en ponten waren door de politie af gezet. Ook de drukke rijksweg van de hoofdstad naar Den Haag viel in het verduisteringsgebied. Hier passeerden slechts enkele auto's, waarvan de lichten goed waren afgeschermd. Publiek was er vrijwel niet op de been. Tegelijk hadden in Badhoevedorp, Hoofddorp en Zwanenburg oefeningen der E.H.B.O. plaats, welke een vlot verloop hadden en die medewerk ten tot het welslagen van déze oefening. Vrouw te water Terwijl mej. v. d. Och tend, wonende aan den Vijfhuizerweg, even bij de buren was geweest, geraakte ze door de duisternis misleid in den tocht. Op haar hulpgeroep snelde de heer Hoek toe en deze wist de vrouw, die reeds naar de overzijde van het water was gedreven, met veel moeite te redden. Militaire rondwandeling gaat niét door De militaire rondwandeling door Heemstede» die hedenavond gehouden zou worden, gaat in ver band met verschillende moeilijkheden niet door. Commissie tot bestrijding van de gevolgen der werkloosheid. Daar het aantal werkloo zen door den oorlogstoestand nog belangrijk in aantal is toegenomen, heeft genoemde commis sie, op veelvuldig verzoek, het besluit genomen, haar actie winterhulp ook dezen winter weer in te zetten door het organiseeren van een ge- zelligen avond, en wel op Zondag 19 November a.s., des avonds 8 uur, in „Domi" aan het Zand voorterpad. Daar zullen optreden als conférencier-humo rist de heer Vreeswijk en de jeugdige accor deon-virtuoos Hugo Scholten, die voor het Overveensche publiek lang geen onbekende meer is. De gezellige avonden dezer commissie, die een groote vermaardheid hier bezitten, behoeven geen verdere uiteenzetting. Na afloop is er gezellig samenzijn, onder lei ding van den heer Vreeswijk. Het muzikale ge deelte van dezen avond zal verzorgd worden door de Accordeon Stemmings Band. Vijfhuizen in donker Donderdagavond werd alhier een verduistermgsoefening ge houden die in alle opzichten heel goed ge slaagd is. Klokslag half negen gingen de lichten uit en was de hulppolitie op haar post. De ge- heele oefening stond onder leiding van den vakleider J. Langhout. Over het algemeen genomen waren de lich ten in de woningen vrij goed afgeschermd en als er hier of daar nog iets aan haperde dan was een kleine waarschuwing voldoende om daar verandering in te brengen. Tevens werd ook geoefend door den geneeskundigen dienst. Ook hierover was men goed tevreden. Om tien uur was de oefening afgeloopen. E. H. B. O. Alhier zal worden opgericht een vereeniging voor Eerste hulp bij ongelukken. Dinsdagavond a.s. zal in de O. L. school een oprichtingsvergadering worden gehouden. Luchtbeschermingsvereeniging Maandag avond om half negen zal in de rotonde van Groot Badhuis de oprichtingsvergadering va,n de afdeeling Zandvoort van de Ned. Vereeniging voor Luchtbescherming worden gehouden. D6 agenda, vermeldt o.m. de vaststelling van de statuten en het huishoudelijk reglement en de verkiezing van een bestuur. Er wordt op een groote opkomst gerekend! Het jubileum van den heer Haan De jubi leumdag van den heer J. Haan, directeur van het Postkantoor alhier, die het feit herdacht, oat hij vóór 40 jaar in dienst trad bij de Poste rijen, is niet onopgemerkt voorbijgegaan. Te zijnen huize heeft het personeel in de morgen uren zijn felicitaties aangeboden, waarna de heer Lutuyn, waarn. directeur, den jubilaris in har telijke bewoordingen toesprak. Namens allen bood hij den heer Haan een rooktafel met gar nituur aan. De heer Haan dankte, mede na mens zjjn echtgenoote en kinderen, voor deze fraaie attentie. Er waren niet minder dan 25 groote bloem stukken ingekomen, terwijl het aantal telegra fische en schriftelijke gelukwenschen enorm groot was. Attenties van directeuren en vroegere 'collega's, van de vereeniging van direceturen en commiezen bij de posterijen gaven blijk, dat de heer Haan in breeden kring geacht en gezien is. Ook van de commissie tot wering van school verzuim in deze gemeente was een bloemstuk ingekomen. In den loop van den dag heeft de adjunct inspecteur van de posterijen te Haarlem zijn felicitaties aangeboden namens 't hoofdbestuur. Den verderen dag heeft de heer Haan in den huiselijken kring doorgebracht. Deze dag z»1 voor hem zeker onvergetelijk zijn. Jaarvergadering Leo XIII. Alhier hield de R.K. Werklledenvereeniging Leo XIII haar ver gadering in het parochiehuis. De notulen en het jaarverslag van den secre taris, den heer C. de Winter, werden goedge keurd. Ook het finantieel verslag van den pen ningmeester, den heer Th. v. Gijlswijk, werd door de vergadering aangenomen. De controle commissie verklaarde boeken en bescheiden ifl orde. Punt vijf van de agenda bracht de ver kiezing van bestuursleden. Op voorstel van de» heer H. Nederstigt werden allen zonder hoofde lijke stemming herkozen. Vervolgens sprak de geestelijke adviseur ovef de jeugdwerkloosheid en het jeugdwerkloozen- kamp „Vredestein" te Egmond-Binnen. TE KOOP VERLOFZAAK met WOONHUIS in volkrijke buurt. Koopsom van 1 perceel f 3000.waarin ver dient wordt pl.m. f 40.p. w. Br. No. 3-11013, bur. van dit bl. 1 JANUARI 1940 GEREED in nw, woonwijk met veel perspec tief. Inlichtingen Bouwb. „De Gids", Lorentzkade 360, Telefoon 10024, Haarlem. TE HUUR IN HAARLEM (W.) PER 1 en 15 DECEMBER A.S. b.v. 6 kam., v/a tuin, sch., kolen- bergpl. ƒ6.65 en ƒ6.75 p. w. Inlicht. Bouwbureau ,,De Gids", Lorentz kade 360, Tel. 10024, Haarlem. ALLE SOORTEN KUIPWERK Ook reparatie Anthoniestr. 3, Tel. 16269, H'Iem bevattende beneden: kamers en suite, keuken, W.C., kelder en tuin. Ie etage: 2 kamers complete bad kamer, betegeld, met Ingebouwd bad en W.C. 2e etage: 2 kleine kamers en zolder. Koopprijs 6500.—. Huurprijs 40.— per maand. Te bevragen: PAARDEBEK, Harmenjansweg 67 b.c., Tel. 12451, na 6 uur 14617, Haarlem. Het weckmrnu van ZO26 Nov. wordt op aanvrage toegezonden MENU VOOR MORGEN (Zondag): Ossenstaartsoep, Wiener schnitzel, Doperwtjes (of Varkenscarbonad.e, Bloemkool), (of Gehakt, Postelein), Blanc manger met frambozensaus. Diner thuisbezorgd ƒ0.90; met soep of toespijs 0.15 meer (Omzetbelasting inbegrepen) Alleen le kwaliteiten en roomboter Geen lidmaatschap Op vasten- en onthoudingsdagen steeds „mager" menu bespaart ponden suiker 12 y, cent Levertraan, allerbeste 6040 oent Hoestsiroop 30 cent Hoofdpijn- l 6 4 25 ot_ Grieppoeders Elastieken kousen vanaf 1-95 Ass. Apotheker Lange Veerstr. 20 - Telef. 16625 Haarlem 1286. oo Mevr. L., Ign. Bisplncklaan, Bloemendaal Mevr. H., Botermarkt, Haarlem Mevr. B., Elzenplein, Haarlem Mevr. K., Pretoriaplein, Haarlem Mevr. K., Cremerplein, Haarlem Mej. C., Adr. Pauwlaan, Heemstede Mevr. v. L., Marnixstraat, Haarlem Mevr. B., Nagtzaamplein, Haarlem Mevr. W., Spoorwegstraat, Haarlem Mevr. v. d. S., Zwaluwstraat, Haarlem Dhr. de B., Pres. Steijnstraat, Haarlem Mej. B., Hooimarkt, Haarlem Mevr. D., Jacob de Witstraat, Heemstede Mevr. v. D., Delftlaan, Haarlem Mevr. O., Leidschevaart, Haarlem 10 premies van 3 premies van 3 premies van 6 premies van 12 premies van 14 premies van ƒ6.50 18 premies van ƒ6.00 13 premies van ƒ5.50 15 premies van ƒ5.00 23 premies van ƒ4.50 31 premies van ƒ4.00 37 premies van ƒ3.50 26 premies van ƒ3.00 3 premies van ƒ2.50 1 premie van ƒ2.00 1 premie van ƒ1.50 2 premies van ƒ1.00

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2