UIT DEN OMTREK DE GEBROEDERS„GOOCHEM" 1 fait HUlBBSB ABR. MEIJER PEIGNOIRS Cm peignoir' K fi£&®SK5*.c „uitgeCezm coiiectie" Artistieke Dessins enorme keus in Uitsluitend Natuurgrjde GR.H0UT5TR. hoek GR.MARKT. hef ideale bezit van iedere Onze caCCectie HeLgnoiis is een VRIJDAG 1 DECEMBER 1939 BEVERWIJK Maatschappij Ziekenfonds Diefstallen Verkooping HAARLEMMERLIEDE HILLEGOM HEEMSTEPE IJMUIDEN Trawlvisscherïj in oorlogstijd LISSE Beschaafde finten onkreukbaar wAbè&i5 VELSEN Wijziging rooilijn Hinderwet VELSEN-NOORD R. K. Vrouwenbond R. K. Sportvereeniging I.E.V. ZANDVOORT ZAANDAM VIJFHUIZEN HARINGVANGSTEN Groote Houtstraat 16 vanaf f 2.95 Schitterende collectie Verloting T.B.C.-vlucht RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN In de vergadering van het Maatschappij Zie kenfonds Beverwijk en omstreken werden als Vertegenwoordigers gekozen de heeren Th. Broeksma, J. Groot, G. v. d. Linden, S. David son, G. Driessen, M. Kort, W. Niesten, W. J. Knapen, M. v. Lieshout en D. van Dijk. Als plaatsvervangende vertegenwoordigers berden gekozen de heeren N. Zuurbier, G. Vis ser, W. Rademakers, J. Honing, J. Kee, D. den Oude, H. Hollander, C. Bakker en M. Robrecht. Uit een schilderswerkplaats in de Torenstraat te een rijwiel gestolen. De diefstal geschiedde in den avond, toen de deuren van de werkplaats hog niet gesloten waren. In dezelfde straat werden midden op den dag ten twee rijwielen de dynamo's gestolen. Van deze gevallen is aangifte gedaan bij de Politie. rijden. Van de tegenovergestelde zijde naderde een luxe-auto, bestuurd door mevr. E. T. K. De bestuurster kon den jongen niet opmerken, waardoor de knaap tegen den auto opreed en gewond bleef liggen. Dr. de Groot verleende de eerste hulp. Het bleek, dat hij een lichte hersenschudding en schaafwonden had bekomen. Het slachtoffer werd naar de Maria-stichting te Haarlem overgebracht. In hotel Ter Burg werd gistermiddag ten overstaan van notaris J. H. Bremmers publiek Geveild een woonhuis met erf aan den Noorder- Wijkweg 84, groot 184 Are en behöorende tot de hatuurschap van de Wed. H. C. Zwakman—Wa terman. Hoogste bieder D. Teer, Beverwijk, f 2400.—. Bij afslag niet gemijnd. Streekplan Kennemerland-Zuid B. en W. Schrijven aan den Raad betreffende het streek plan: Wfj stellen voor, het volgende aan het College van Ged. Staten te berichten: Wy geven U het volgende als de meening van °en Raad over deze zaak te kennen: ïn de eerste plaats wil de Raad er op wijzen, Oat hem nooit een verzoek heeft bereikt, noch an Uw college, noch van een der gemeenten, Genoemd in uw bovenaangehaalden brief, om Medewerking te verleenen aan de vaststelling Van een streekplan. De vraag van het al of niet erieenen van zoodanige medewerking is der- alve bij hem nog nooit in het geding geweest. Wel heeft hij tot nog toe niet de noodzakelijk heid gevoeld om een verzoek in te dienen ten lnde tot het vaststellen van een streekplan te [Geraken, doch hij wil er met nadruk op wijzen, Nat hieruit niet de conclusie mag worden ge- fokken, dat hij niet bereid zou zijn een derge- Uk verzoek bij de raden der andere betrokken Gemeenten in te dienen. Al wordt een streekplan v°°r deze gemeente niet urgent geacht, toch ten dit uit een oogpunt van streekbelang wen- Scheljjk zijn. Dat voor oogen stellende zou hij zich bereid kunnen verklaren het doen van een hUsdanig verzoek te overwegen. Voorts is hem gebleken, dat uw College in- hien de betrokken gemeenten ten aanzien van te stemmenverhouding niet tot overeenstem- Ming zouden geraken reeds thans zijn stand- Punt heeft bepaald, hetwelk er toe zou leiden, hat deze gemeente met als gelijk-stemgerechtig- R.K. Schaakclub „Hillegom" De uitslagen van de 9e ronde in de competitiewedstrijden zijn: Groep I: L. KoekenG. Kroon 10; F. NijssenP. v. d. Mey 0—1; R. HeermanE. La Feber 01; R. HeermanP. v. d. Mey 01; J. J. BalmG. Mooyekend afgebr. Groep II: Th. Warmerdam.A. Jansen 0—1; A. Jansen—M. v. d. Pol 0—1; J. Staats—A. Heerman 01. Volgende week wordt met 't oog op St. Ni colaasavond niet Dinsdag-, maar Woensdag avond 6 Dec. gespeeld. Dammen»— Dezer dagen werd ter bevorde ring van de damsport een propaganda-avond gehouden. De heer v. d. Loo gaf een simul- taanwedstrijd waaraan 11 borden deelnamen. Van dezen wist de heer v. d. Loo er 7 te win nen en verloor hij tégen de heeren L. v. d. Reep en H. Rood, terwijl de heeren H. WS1- lemse en L. Bouckaert remise speelden. De propagandist Stevens uit Heemstede wek te op tot een aansluiting bij een R. K. af- deeling van den R. K. Dambond. Verschillende nieuwe leden gaven zich op, zoodat de moge lijkheid bestaat, dat een afdeeling Hillegom nog deel zal kunnen nemen aan de competitie van dit seisoen. he in de commissie-zou zitting nemen. Om deze reden heeft de Raad er bezwaar te- ten mede te werken aan de totstandkoming van en streekplan op de wijze, welke uw College mans denkt te volgen, omdat hli geen zeker heid heeft, dat dan voldoende met de speciale belangen dezer gemeente rekening wordt houden. ge- Vergadering tuinlieden Donderdagavond Mlh de Onderlinge Tuiniiedenvereeniging "Aerderihout en O." een drukbezochte ledénver- Sadering in „Hof van Heemstede". Na een kort openingswoord van den voorzitter, den heer H. van Gurp, hield de heer J. Rogge- Veen uit Haarlem een zeer interessante lezing Met lichtbeelden over „Paddenstoelen". Aan de •Mid van lantaarnplaatjes kregen de aanwezi- niet enkel een beeld van de groote ver- cheidenheid (ongeveer 1000) paddenstoelen, Maar vooral cok van de prachtige vormen van ele dezer planten, waarbij de heer Roggeveen hg taj van inlichtingen gaf over kleur, ont takeling der planten en de eetbaarheid. Na, afloop werden vele vragen gesteld en door ten Inleider beantwoord. Be voorzitter was aan ook zeker de tolk van ti e aanwezigen toen hij den heer Roggeveen ®hk zegde voor voor deze boeienden en leer- aMen avönd. St. Nicolaas bij de Indische buurtvere -g. Maandagavond om 6 uur zal St. N! i afé-Restaurant Wapen van Heemsted ek brengen aan de kleine kinderen de. .cuen h de Indische buurtvereeniging. Öaarna, omstreeks 7.30 zal St. Nicolaas te Eaard en met muziek een rijtoer maken door de "Mflische buurt; vertrek Wilhelminaplein. ..Bij goed weer zal dit tochtje door deze volk- buurt wel weer groote belangstelling trek- Ontwikkeling voor werkloozcn. In verband "Mt de St. Nicolaasfeesten, die gehouden wor- °eh in de groote zaal van het R. K. Vereeni- Mhgsgebouw, is deze zaal op Woensdag 6 en donderdag 7 December niet disponibel voor de tersussen huisvlijt voor de werkloozen, zoodat heze week geen cursussen worden gehouden. De tefstvolgende cursusavonden zijn op 13 en 14 ^tecember. Onvoorzichtig. Donderdag had op de Koe- Mefiaan een ongeval plaats, aan onvoorzichtig heid te wijten. Be 12-jarige scholier A. C. Ackerman uit Baarlem reed per rijwiel achter een vracht- teto in de richting Bronsteeweg. Zonder op het terkeer te letten kwam hij plotseling achter den uto vandaan om de Slingerlandlaan in te Het kon erger! Tijdens het uitrijden van een handwagen uit de smederij van Versteege, in de Meerstraat, had een klein ongeval plaats. De handwagen waarop een ijzeren plaat was geladen, schoot naar voren, tengevolge waar van H. de Graaf, wonende te Gouda, zijn hand blesseerde. De E.H.B.O. verleende hulp. Brand door vergasser Toen vannacht om een uur voetgangers de Hoofdstraat passeer den zagen zij dat bij den kapper Gogoll iets in brand stond. Zij waarschuwden den inwo ner, die de brandende vergasser, welke hij ge- plaats had onder het aquarium, trachtte té blusschen. Hierbij brandde hij beide handen zeer ernstig. Hij werd door E. H. B. O. behandeld. In het huis waren de gordijnen en een stuk van het plafond verbrand. De politie, die dadelijk ter plaatse kwam, hielp mede den brand blus schen. Hillegomsche Harmoniekapel. Donderdag avond gaf de Hillegomsche Harmoniékapel een Uitvoering in de zaal van hotel „Hora". De heer W. v. d. Werf heette de talrijke aanwezi gen welkom en herinnerde aan het feit, dat de kapel 45 jaar bestaat. De tijdsomstandigheden beletten een luister rijke viering. Ook maakt de kapel een moeilijken tijd door en daarom verzocht spr. aller belang stelling en steun. Voorts verzocht hij den beschermheer, burge meester Jhr. O. van Nispen tot Fannerden, het eere-metaal, dat in Rotterdam dit jaar ver diend werd, aan hét vaandel te bevestigen. De burgemeester deed dit en feliciteerde dé kapél met het 45-jarig bestaan. Hij spoorde aan tot volhouden en zag in het succes te Rotterdam het bewijs dat de kapel kracht genoeg bezit om door dezen moeilijken tijd heen te komen. Daar na ving het concert aan. Het programma bestond uit de volgende nummers: 1. En Farandolant, F. Popij; 2. Ouverture „La Bohémienne", Balafe; 3. Le Roi s'amuse, „Scene du Bal", Leo Delibes; 5. Ouver ture „Freciosa", C. M. v. Weber; 6. Fantasie sur 1'Opera „Les Dragons de Villars", Maillard; 7. Finale en werd onder de bekwame leiding van den directeur den heer M. Adam (H.O.V.) uitstekend uitgevoerd. Na de pauze trad de Holland-Humorist Piet Leenhouts op. Het was voor de muziekliefheb bers een genotvolle avond. Onze werkloozenzorg. Maandagmorgen wordt het gebouw van den R.K. Volksbond offi cieei geopend voor de werkloozen. .%vi - Pit en Pat waren de zoons van zeer arme ouders. Pa Goochem, schoenmaker van beroep, had zijn werkplaats in een vervallen schuurtje, dat aan hun kleine woning grensde. Piet hielp zijn vader in de schoenmakerij, terwijl Pat steeds de kapotte schoe nen moest ophalen en de gerepareerde aan hun rechtmatige eigenaars terugbezorgen. Op zekeren dag hielden de twee broers conferentie en be spraken hun tegenwoordige armoede, maar vooral hun toe komst. Ze kwamen tot de conclusie, dat het er verre van rooskleurig voor hen uitzag en besloten daarom de wijde wereld in te trekken. Zij wilden probeeren zelf him kost te verdienen om zoodoende de zorgen van hun ouders te helpen verlichten. Algemeen steuncomité. De in deze gemeen te gehouden inzameling van het Algemeen Steuncomité heeft f 111.25 opgebracht. Een woord van dank aan het gevormde dames comité en de collectrices komt hun zeker toe. Het hoofd van het gemeentebestuur brengt ter openbare kennis: dat door Gedeputeerde Staten dezer provincie' is goedgekeurd het Raadsbesluit tot vaststelling eener verordening tot wijziging en vaststelling opnieuw van de voorgevelrooilijn, vastgesteld voor de oostelijke zijde van den Zee weg te IJmuiden, voor zooveel betreft het ge deelte tusschen de Velseroordstraat en den Wil- lemsbeeksweg en dat de bovenbedoelde verorde ning gedurende drie maanden op de secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is neder- gelegd. B. en W. hebben het verzoek van de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Kooksovengas- sen (N.V. Mekog) te IJmuiden, om vergunning tot het uitbreiden harer inrichting door het aanbrengen van een transportinstallatie waarbij gebezigd zullen worden 7 elecromotoren, toe gestaan. Het bestuur van bovengenoemden bond, her innert de leden er aan, dat op Vrijdag 8 De cember het patroonsfeest gevierd wordt. Dien dag algemeene H. Communie der leden onder de H. Mis van kwart voor acht, welke wordt opgedragen voor de zlelerust van mevr. LubbersTheunissen als lid van den R. K. Vrouwenbond. Het programma voor a.s. Zondag luidt als volgt: I.E.V. 1-HS.V. 1, 2 uur; Geel Wit 2— I.E.V. 2, 12 uur; I.E.V. 3—S.VA, 12 uur; I.E.V. a yitesse a 1230 uur; D.EM.IJ2.V. b, 1.15 uur. Na het ontbreken van vrijwel alle animo in het begin van dezen oorlog, om de Noordzee te gaan bevisschen onder de omstandigheden van vandaag en de groote gevaren die daarbij door de opvarenden werden gevreesd/is daarin bij. een niet onbelangrijk deel nog vrij plotseling een kentering gekomen. Met het verkrijgen van een bemanning voor een voor het eerst naar zee vertrekkend schip waren zeker eenige weken gemoeid, terwijl de tenslotte verkregen bemanning nog voor een groot deel onbevaren was. De besomming van de„Adelante", den eersten treiler die na het uitbreken der vijandelijkhe den zee koos, bedroeg met alle risico nog geen 5000 en dit resultaat was zeker geen spoor slag om de animo onder de visschers te doen toenamen. Evenmin de ervaringen, die de équi page op deze eerste reis heeft medegemaakt En toch, aldus v. d. V. in de Uitkijk, gingen be trekkelijk kort daarna meerdere schepen naar zee. De ervaringen op de IJmuidensche treiler. tot nu toe opgedaan, zijn, voor wat het gevaar betreft, gelukkig niet onrustbarend, alhoewel er door nagenoeg alle vrij veel drijvende mijnen werden waargenomen, zoomede zoo nu en dan vliegtuigen der oorlogvoerende mogendheden, hetgeen ook thans nog het geval is. Deze zichtbare gevaren zijn trouwens de erg ste niet. Bij dag en helder weer zijn b.v. drij vende mijnen op vrij grooten afstand zichtbaar en bij capabele en ervaren menschen op wacht en aan het roer, behoeven daarvan nu niet direct ernstige gevaren te Worden gevreesd. De onzichtbare gevaren van gelegde al of niet opgegeven mijnenvelden en van drijvende mij nen, welke we bij nacht of slecht zicht niet kunnen waarnemen, zijn het, welke bij voortdu ring onze grootste zorg moeten zijn. Naar onze meening zijn de getroffen voor- s»rgsftiaatregelen nog onvoldoende. Enkele bóóten varen nog met drie man beneden. De beteeke- nis hiervan is, dat een plotseling noodzakelijke manoeuvre welke in de machinekamer moet worden uitgevoerd, om gevaar te ontwijken, in de gevallen waarin de tweede alleen op wacht is, niet of niet direct zal kunnen worden uit gevoerd. Met het oog op de veiligheid moet dus naar onze meening op alle booten met vier man beneden worden gevaren, waarvan er steeds voor iedere wacht twee man disponibel moeten zijn. Aan de wenschen van de visschers om het buiten boord zetten van de boot door de noo- dige voorzieningen, zoodanig te vergemakkelij ken, dat dit zeer snel en met weinig menschen kan gebeuren, werd tot heden nog niet voldaan. Wel werd voldaan aan het verzoek om alle treilers te voorzien van z.g. reddingsvlotten. Het staat als een paal boven water, dat als een treiler of logger vroeg of laat op een mijn zou loopen en daarbij menschenlevens te be treuren zouden zijn, dit onherroepelijk ook zijn terugslag zal doen gevoelen op de animo van de thans varende visschers. Zonder meer hebben de visschers, die thans met levensgevaar tal van andere bedrijver, gaande hóuden, het recht om zee te kiezen op treilers, waar alle noodzakelijke veiligheids maatregelen tot in de perfectie aanwezig zijn. Waarschuwing! Daar het niet onmogelijk is, dat in de komende maanden een aanspoe lende mijn vooral bij ruw weder tot explo sie komt, zullen de ruiten aan de Boulevards en in de onmiddellijke omgeving daarvan kans loo pen door den geweldigen luchtdruk te springen. Het rondvliegend glas is zeer gevaarlijk en licha melijk letsel is bovendien niet denkbeeldig. Der halve doet mén goed de ruiten te beplakken met papierstrooken of speciaal daarvoor bestemd plakband. Nadere inlichtingen en adviezen wor den gaarne verstrekt door den plaatselijken Luchtbeschermingsdienst in het bureau Oude Bewaarschool aan den Duinweg. De vastgestelde uren hiervoor zijn: Maandagsavonds van 89 uur en Woensdagmiddag van 25 uur. Inlich tingen kunen ook telefonisch ingewonnen wor den op voormelde uren onder nummer 2524. Huldiging echtpaar Visser Gisteravond werd in de groote zaal van Groot Badhuis weer een echt gezellig feest georganiseerd door het zeer actieve Comité voor Ouden van Dagen. Er heerschte vroolijkheid in de groote zaal, die tot den laatsten stoei bezet was. Deze tooneel- avonden mogen zich in een geweldige populari teit verheugen. De avond van gisteren had nog een bijzonder tintje door de huldiging van het echtpaar Kis ser uit de Spoorbuurtstraat, dat op 7 December a.s. zijn diamanten huwelijksfeest hoopt te herdenken. Zij werden met den auto van burge meester Van Alphen, met muziek voorop van de Zandvoartsche Muziekkapel, naar Groot- Badhuis gereden. Na de binnenkomst, waar zij met gejuich ont vangen werden, heeft burgemeester Van Alphen de oudjes op hartelijke wijze toegesproken. Spr. herinnerde daarbij aan een vorig diamanten huwelijkspaar, waarvan de bruidegom bekend stond als „Vlakkie". Nu wordt deze bruidegom .Jankie" genoemd, zoodat dat „kie" zeker als een goed voorteeken voor een lang en gelukkig huwelijksleven mag gelden. De tooneelvereeniging „De Schakel" voerde hierna met daverend succes „Een partijtje po ker" op. Na afloop kregen de dames bloemen van den heer Van Noord, lid van het Comité, waar bij hij dank bracht namens de oudjes voor het fraais spel. De huldiging van het diamanten bruidspaar had hierna plaats. Allereerst sprak de heer P. Keur namens de Ouden van Dagen uit deze ge meente, Hij bood namens allen een fraai op gemaakte mand met levensmiddelen aan. Mej ToniaNyland bood namens de collectanten van het comité een fruit, en bloemenmand aan. De heer Hildering sprak als voorzitter van de tooneelvereeniging „De Schakel". Mevr. Tonny van der Storm bood namens werkenden kring en bestuur van „De Schakel" een groote bloe menmand aan, terwijl de heer Hildering hieraan nog een enveloppe met inhoud toevoegde. Een ovatie volgde op deze fraaie geste. Milicien-kustwachter Rozenhart trad hierna naar voren en in een gloedvolle speech herin nerde hij er aan hoe de inwoners van Zand- voort feitelijk één groote familie vormen. Voorts wees hij er op, hoe de bruidegom vroeger ook de braniekraag van de Koninklijke Marine met eere had gedragen en dat zij daarom hadden gemeend bij dit bijzondere jubileum niet achter te mogen blijven. Zijn kameraden traden hier na naar voren en boden een enorm groote mand met allerlei levensmiddelen aan, versierd met prachtige bloemen. Direct hierna werd het Wilhelmus ingezet, dat door alle aanwezigen staande werd mee gezongen. Onder applaus deelde de heer Van Noord nog mede, dat de familie Kroonenberg aan 't bruids paar had aangeboden de huur voor de e.k. drie maanden te betalen. Een schoonzoon dankte voor de vele en wei- gemande blijken van belangstelling en de fraaie cadeaux en richtte zich daarbij in het bijzonder tot burgemeester Van Alphen en echt- genoote. Zoo was dan eindelijk het bal aan de beurt, hetwelk echter voorafgegaan werd door de ka rakteristieke Zandvoortsche dans „de Gort met Stroop". Vele oudjes namen hieraan deel. De jasjes werden uitgetrokken, terwijl enkelen volgens goed oud gebruik op hun sokken dansten. Gemeenteraad. Onder voorzitterschap van burgemeester in 't Veld kwam de gemeen teraad in vergadering bijeen. Onder de ingekomen stukken bevond zich een adres van den heer F. Visser, houdende verzoek om eervol ontslag als havenmeester met ingang van 1 Januari 1940. Dit ontslag werd eervol verleend. Tevens was er een schrijven van den op perbevelhebber van land- en zeemacht betref fende het verrichten van persoonlijke diensten in oorlogstijd. Naar aanleiding hiervan heeft de Voorzitter aan den opperbevelhebber een chrijven gezonden met verzoek om een ge makkelijker vorm te kiezen door inplaats van een aan te leggen register de keuze via de ar beidsbeurs te laten verrichten. Aan deze ver- ordening kan de gemeenteraad toch niets doen, doch de conclusie was, dat de uit te keeren loonen, gelijk als in de werkverschaffing niet redelijk geacht worden, daar dit werk niet op één lijn gesteld kan worden met de bezigheden in de werkverschaffing. Benoemd werden tot leden der commissie van toezicht op de gemeentelijke spaarbank: F. J. de Raad, M. J. v. d. Velde en R. Kakes.; tot leden der marktcommissieW. J. Schip per, M. Does en C. de Heer. Hierna werd met 16 tegen 7 stemmen tot havenmeester gekozen: C. J. Stelleman te Hillegersberg, die sedert 1921 werkzaam was bij de N.V. „Houtvaart" te Rotterdam, waarvan de laatste 12 jaren als gezagvoerder. Aan de orde kwam de onteigening ten be hoeve van de zuiveringsinrichting, welke ter uitvoering van het rioleeringsplan voor het westelijk gedeelte der gemeente op eén terrein van den gemeentereinigingsdienst geplaatst dient te worden. Daar het beschikbare terrein echter niet voldoende ruimte biedt, zal de be schikking verkregen moeten worden over een deel, ongeveer 8600 M2. van het aangrenzen de kadastrale perceel. De met de eigenares van het aangrenzende perceel gevoerde onder handelingen om tot aankoop te geraken, heb ben geen bevredigend resultaat opgeleverd, weshalve ten einde de uitvoering van het rioleeringsplan niet te vertragen tot ont eigening moet worden overgegaan. Goedgekeurd. Intrekking van het raadsbesluit tot aanleg van een straat ten zuiden van het Sluispad. De N.V. T,Eigen huis en tuin" te Haarlem ziet .1. af van haar voornemen tot het aanleggen van een straat. Goedgekeurd. Verhooging van de subsidie aan het Burger lijk Armbestuur. De voor het jaar 1939 ver leende subsidie ten bedrage van 320.500,is niet toereikend en het tekort wordt geraamd op 24.450,De subsidie wordt hierdoor voor h?t jaar 1939 met laatstgenoemd bedrag ver hoogd. Goedgekeurd. Ter voorziening in de behoefte aan kasgeld gedurende het jaar 1940 zal het noodig zijn tijdelijk geld op t'e nemen tot een gezamen lijk bedrag van vermoedelijk ten hoogste 750.000,tegen een rente van ten hoogste 1 pet. boven het promesse-disconto der Neder- landsche Bank per jaar. Deze leening zal vóór of op 31 Dec. 1940 geheel afgelost moeten zijn. Goedgekeurd. Hierna keurde de Raad goed voorloopige vaststelling van balans en verlies- en winst rekening van de verschillende gemeentebe drijven, dienst 1938, alsmede van verschillen de fondsen en eveneens de voorloopige vast stelling van de gemeenterekening, dienst 1938. atholieken, God heeft alleen aan onze Kerk de eenige eeuwige waar heid gegeven om haar te dienen, te beschermen en te verspreiden. Waakt en bidt in het vertrouwen op Christus' woord, dat de poorten der hel, on danks alles, haar nimmer sullen over weldigen. Het Witte Kruis. Woensdagavond werd een ledenvergadering gehouden in het Wijkgebouw van den „Kring Vijfhuizen" afd. Haarlemmer meer. Na een kort inleidend woord van den voor zitter, den heer J. C. Gehrels, volgde lezing der notulen. Naar aanleiding der notulen werd me degedeeld dat de tandarts alleen des Vrijdags zitting heeft, en dat het nieuwe reglement in werking treedt op 1 Januari 1940. Alhoewel het verslag van den penningmeester niet volledig was kunnen wij toch vermelden, dat aan con tributie was ontvangen f 989.25, met andere inkomsen, waren de totale inkomsten over 1939 f 1595.53, terwijl de uitgaven f 1490.45 bedroegen. Hierna volgde een keurig overzichtelijk verslag van den secretaris, den heer M. C. Visser. Dui delijk kwam uit dit verslag naar voren hoeveel arbeid er verricht is door bestuur en wijkzuster. Er werd door het bestuur zeven maal verga derd, terwijl een buitengewone ledenvergadering werd gehouden. Door de krachtige actie was het ledental met 52 vermeerderd en gebracht op 397. Door de wijkzuster waren in totaal 1666 huis bezoeken afgelegd, behalve nog de vele andere werkzaamheden als t.b.c.-verzorging, consulta tie-bureau voor zuigelingen en kleuters, afgifte materiaal enz. Al dit werk had zij met de meeste zorg en ambitie verricht. Bij de verkieuing van twee kringbestuurs leden werden de aftredende heeren J. C. Gehrels en J. J. L. Dieber met op één na alle stemmen herkozen. Bij voldoende deelneming zal 7 Dec. de cursus huisziekenverpleging beginnen. SCHEVENINGEN, 1 Dec. Haringvangsten. He denochtend was er geen aanvoer van versche visch uit zee. De verloting en prijsuitreiking van de To e vlucht van de Haarl. Concours Commissie voor vereenigingen van postduivenliefhebbers, aan gesloten bij Afd. A. van den Ned. Alg. Bond van Postduivenliefhebbers, vindt aanstaancen Zondagavond 3 December plaats in het club gebouw Kleine Houtstraat 106, aanvang 7.30 u. Haringaanvoer op 30 November: 1198 kisten versche haring. Op 1 December: 146 kg. geconsigneerde snoek baars 31 cent per kg., 803 kisten versche haring 7.80—9.20 per kist. van de heden aangekomen loggers met pekelharing (Gedeeltelijke lading) K.W. 2270.—. 65 73.—, Schev. 250 335.—, IJm. 490 LOGGERS MET VERSCHE HARING K.W.159 4570.—, 151 1630 122 850.—. Gebloemde flanellen FEIGNOIR£ - vroolijke, fleurige des- sins 3.95, 245 ZODEN TRIC. PEIGNOIRS met aardige gebloemde kraag 5.25 230 In extra wijd bren gen wij U reeds een PEIG NOIR vanaf 380 Gewatteerde PEIGNOIR zeer speciale winter- dracht, „Heerlijk warm. prima afwer king, goede coupe 57^^ In div. kleuren en dess. „MILLE FLEURS", gewatteerde PEIG NOIR van fijne gebloemde zijde in rose en bleu 5J75 IN EXCLUSIEVE MODELLEN BRENGEN WIJ OOK EEN GROOTE SORTEERING

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 11