HEFTIGE RUSSISCHE AANVALLEN WERDEN AFGESLAGEN Duitsche bus door trein gegrepen 5h I Nieuwe luchtaanval op Helsinki Ambtenaren van spionnage verdacht Sovjet-leger lijdt aanzienlijke verliezen. Volksregeering" te Terioki verzoekt den rooden troepen om hulp De nieuwe Finsche ministers <Port~ A V I Molotof erkent Helsinki niet Het nieuws van heden DE BAROMETER De militaire toestand Hij verwacht een overeen komst met de volks regeering VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS ZATERDAG 2 DECEMBER 1939 - OCHTENDBLAD BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TEL 13866 - CIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per week; per kwartaal 13.25. Bij onze Agenten 27H ct. per week, per kwartaal f 3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM DRIE EN ZESTICSTE JAARCANC No. 22128 99 Het Finsch-Russische conflict is in een volgend stadium ge komen door de vorming eener nieuwe regeering te Helsinki onder Ryti. Cajander en Erkko traden af om aan Moskou's wenschen tegemoet te komen. Verder maakte Radio Moskou bekend dat een „Volksregee ring" werd gevormd te Terioki onder Kussinen. Deze wil de regee ring te Helsinki verdrijven en verzocht het roode leger om hulp. Over de krijgsverrichtingen bericht het Finsche communiqué dat er heftig gestreden is, maar de Russische aanvallen werden afgeslagen. De Russen verloren acht tanks en zestien vliegtuigen. Bij een aanval der Russische vloot op Hangö heeft de Finsche artillerie een torpedojager tot zinken gebracht. Vele luchtaanvallen werden door de Sovjet-vliegers op Finsche steden ondernomen. Volksregeeringnaar rood recept te Terioki Een manifest der Finsche communisten Bom treft een kerk te Helsinki Wat men te Moskou zegt Zweedsche bemiddeling? Zweden protesteert tegen exportcontrole - In tegenwoordigheid van Mussolini hield generaal Pietro Maravigna voor leger- en vlootautoriteiten en voor de hooge partijleiders dezer dagen een lezing over den totalen oorlog Het W eeriiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiuuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiinii| VERWACHTING: Ïiiiiiiiminim Veertien inzittenden gedood en evenveel gewonden Geen Sovjet-eischen aan Noorwegen In Karelië werden 200 Russische soldaten gevangen genomen Opzienbarende arrestaties in Den Haag Een kalme dag aan het Westfront Londen bericht over een lucht gevecht boven zee Bemanning van Finsch stoomschip gered Noorsch tankschip op een mijn geloopen BRITSCHE DUIKBOOT WERD IN STORM BESCHADIGD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen:t Per lossen regel 30 et., Ingei. mededeetingen 50.cent; Idem op peg één 45 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces «Omroepers" zie de rubriek HELSINKI, 1 Dec. (Havas). De nieuwe Finsche regeering is, volgens een officieel communiqué, als volgt samengesteld: Minister-presidentRytiBuitenlandsche Zaken: Tanner; Justitie: Soduhyelm; Bin- nenlandsclie Zaken: Von Born; Defensie: Niukhannen; Financiën: Pekkala; Onder wijs: Hannufa; Landbouw: Heikhinen; vice- minister van Landbouw; Koujisto; Verkeer: Saluvaara; Handel: Kotilaunen; Sociale Zaken: Fagerholm; Voedselvoorziening: Von Siandt; minister zonder portefeuille: Paasikivi. Ondanks het feit, dat het gisteravond een eenstemmig votum van vertrouwen in de Ka mer verkregen heeft, is het kabinet-Cajander afgetreden om de persoonlijke beschuldigingen van Moskou tegen den minister-president en Erkko, den minister van Buitenlandsche Zaken te ontzenuwen. De laatste was in de oogen van Moskou gecompromitteerd, omdat hij de onderhandelingen zou hebben doen mislukken. De nieuwe Finsche premier, R. Ryti, is een Persoonlijkheid, die groot gezag in Finland ge niet en president-directeur van de Rijksbank ifi geweest Radio Moskou deelde Vrijdagmiddag mede, dat als gevolg van een opstandige beweging, welke zich in het Finsche leger zou hebben voorgedaan, in Terioki, op de Karelische landengte, onder leiding van Otto Ussineti een „volksregeering" gevormd zou worden, waarvan het doel zou zijn de Finsche re geering omver te werpen en vrede te sluiten met de Sovjet-vrienden. In haar verklaring verzoekt de nieuwe regeering aan de regee ring der Sovjet-Unie haar te hulp te komen met haar roode leger. Voorts wordt medegedeeld de oprichting van een speciaal leger, dat tot taak zou hebben in Helsinki de vlag der revolutie te planten. Havas voegt hieraan toe; Bovenstaande mededeeling, welke wij ter documenteering weergeven, eindigt met de opsomming van het programma der binnenlandsche politiek van het z.g. nieuwe kabinet; een program ma, dat geïnspireerd wordt door de commu nistische ideologie. Verder zou, naar D.N.B. bericht, volgens toededeeling van Radio Moskou de „volksregee ring" te Terioki als volgt zijn samengesteld Otto Ussinen, minister-president en Bui tenlandsche Zaken; Rosenberg: vice-premier en Financiën; Antilla: minister van Oorlog; Ture- laechen; Binnenlandsche Zaken; Eicke: Land bouw; Lef tinnen: Volksopvoeding; Prokinnen: minister van Karelië. Vrijdagochtend is in de Moskousche pers een manifest van de Finsche Communistische Partij gepubliceerd, waarin o.a. wordt gezegd: „De staat Litauen heeft uit de handen van de Sovjet-Unie zijn hoofdstad Vilnius en het omringende gebied teruggekregen. Het Finsche Volk droomt sedert 20 jaar van een hereeni- ging van Karelië met de Finsche natie en Fin land kan thans met vertrouwen er op rekenen, dat zijn vurigste nationale hoop vervuld zal Worden." Deze passage is een herhaling van hetgeen Molotof gisteren heeft beloofd, n.l. dat de Sov jet-Unie bereid was te overwegen Karelië aan Finland terug te schenken. De minister-president van de communisti sche Finsche „Volks-regeering", Otto Ussi nen, heeft, volgens Havas, sedert twintig jaar niet meer in Finland gewoond; in 1919 moest hij uit het land vluchten. Vóór 1914 was hij de leider van de Finsche sociaal democraten; na de October-revolutie ging hij over tot het Leninisme en hij moest zich na de overwinning van de Witte Garde, onder generaal MaiHierheim, uit het iand terug- Het Finsche ministerie van Defensie heeft een communiqué uitgegeven, dat per radio vanavond in Helsinki is uitgezonden. Hier in wordt medegedeeld-, dat de Russische aanvallen afgeslagen zijn. „De activiteit der Russische troepen is in den loop van den dag zeer groot geweest langs de Zuid-Oostelijke grens, in het bijzonder in den sector ten Noorden van het Lgdogameer, waar vooral bij het dorp Suojarvi zeer hevig is gevochten. De Russische aanvallen zijn echter volledig afgeslagen. Bij een aanval werden twee Russische compagnieën vernietigd. Dit resul taat werd voor een groot deel bereikt door het gebruik van een nieuw Finsch wapen, dat ge construeerd is voor gevechten in bosschen (dit wapen is een automatisch geweer, één per man, dat even snel vuurt ais een machinegeweer) Verscheidene dorpen in het district van Suo jarvi zijn door de vlammen vernield. De Fin sche verliezen waren gering en bestonden hoofdzakelijk uit gewonden. Op de Karelische landengte is zeer fel gestre den, maar de vijand werd ook hier teruggesla gen, met uitzondering van enkele weinige pun ten. De strijd gaat nog voort. Vandaag hebben de Russen minstens acht tanks verloren en gisteren bedroegen deze ver liezen 11, in plaats van 4, zooals eerst was gemeld. De Sovjet-luchtmacht is den geheelen dag actief geweest en luchtalarm is in verscnei- dene plaatsen in het Oosten en Zuiden van Finland gemaakt, vooral in de omgeving van de hoofdstad. Te Wiborg vielen bommen op de buitenwij ken der stad, maar er werd weinig schade aan gericht. Het luchtafweergeschut kwam in actie en een Russisch vliegtuig werd neergeschoten Tijdens den luchtaanval op Helsinki werden vandaag twee Russische toestellen neergehaald Ook zijn Finsche gevechtstoestellen in actie ge komen en zes Russische machines werden ge dwongen te dalen. De verliezen van de Russi sche luchtmacht bedroegen minstens negen vliegtuigen en volgens sommige berichten der tien. Alle Finsche vliegtuigen keerden veilig terug. De Russische vloot is ook opgetreden en heeft Hangö aangevallen. De Finsche kust- batterijen openden het vuur en een Russi sche torpedojager is door een treffer tot zinken gebracht. Volgens een Rcuter-bericht uit Helsinki zijn Vrijdag zestien Russische vliegtuigen boven Finland neergeschoten, Vrijdag zijn minstens twintig luchtaanval len op Finland gericht. Tijdens de luchtaan vallen op Helsinki hebben de Russische vlieg tuigen gepoogd de olietanks in het district Soernaes te bombardeeren. Zij slaagden er echter slechts in eenige goederenemplace menten op aangrenzend terrein te treffen. Een bom heeft een kerk in Helsinki ge troffen, waarbij verscheidene personen wer den gewond. In de officieele mededeeling omtrent de ver nieling van tien Sovjet-Russische tanks bij grensgevechten op de Karelische landengte wordt gezegd, dat dit geschiedde bij het dorp Joutselka, waar de Russische verliezen in ver houding aanzienlijk grooter waren dan de Fin sche. Naar Reuter uit Oslo bericht staat Petsamo, dat de Russen na een bombardement hebben ingenomen, in brand en komen honderden vluchtelingen over de Noorsche grens. Uit een verbeterd bericht blijkt dat niet, zoo als Vrijdagmiddag gemeld, de stad Kirkenaes, doch Salmejacavi gebombardeerd is. Havas verneemt uit Helsinki dat onder de aanvallen op Finsche plaatsen welke Vrijdag zijn gedaan de voornaamste is die op Kotka, een belangrijke haven en industrie-centrum. Deze aanval duurde bijna zónder onderbreken van half tien in den ochtend tot vier uur in den middag. Achttien ton bommen werden neerge worpen. Men weet nog geen bijzonderheden om trent het aantal slachtoffers en de aangerichte schade. Volgens een D.N.B.-bericht Uit Oslo is de Finsche boot, welke de verbinding onderhoudt tusechen Liinahatnari en Kirkenes, in Petsamo door een Russische duikboot opgebracht, kreeg opdracht terug te keeren. Zij Naar Reuter uit Londen bericht is de Fin- sche vloot uit Helsinki vertrokken. De ha venstad Hangö is Vrijdag door de Sovjets driemaal gebombardeerd. Wiborg zou in brand staan. De Russische vloot heeft Abo beschoten. Officieele berichten melden, dat de Russische troepen het eiland Hogland, het schiereiland Seiskaari, alsmede de plaa's Terioki bezet hebben. De Londensche bladen melden uit Kopen hagen, dat nog 100.000 inwoners uit Helsinki vertrekken zijn. De vrouwen en kinderen lever den een deerniswekkenden aanblik op en moes ten bijna allen te voet gaan, terwijl honderden den nacht doorbrachten op de met sneeuw be dekte wegen. Bij het doorzoeken van de ver woeste gebouwen te Helsinki zijn vele verkool de lijken gevonden. Naar D.N.B. uit Moskou bericht zijn van Sov jet-zijde geen nieuwe berichten over gevechts handelingen tegen Finland ontvangen. Een nieuw legerbericht zou pas Vrijdagavond ver schijnen. Ook met betrekking tot de in het bui tenland verspreide berichten over de regee- ringsvorming te Helsinki onthouden de officieele kringen te Moskou zich er van hierin positie te kiezen. Men is van meening, dat de in de „Fraw- da" verschenen oproep van het centraal co mité der Finsche Communistische Partij den grondslag vormt, waarop de Sovjets bereid zouden zijn de krijgsverrichtingen terstond te staken en tot vredesonderhandelingen over te gaan. Deze oproep pevat de volgende punten: Vor ming eener „democratische volksregeering"; het sluiten van een pact van bijstand met de Sovjet- Unie, welk pact de voorwaarden zou bevatten, welke door de Sovjet-regeering als minimum program geëischt werden; verder bepaalde wij zigingen in den staatsvorm en in de economi sche structuur van Finland, echter geenszins een Sovjet-regeering. Rusland zou bereid zijn de bij voorkeur door Finsche volksstammen bewoonde gebieden van Sovjet-Karelië aan Finland af te staan. Naar verluidt is de Finsche gezant, Koskinen, van plan Zaterdag Moskou te verlaten en zich eerst naar Riga te begeven. Over het Ameri ka ansche bemiddelingsaanbod verluidt tot dus ver van officieele zijde nog niets. De Ameri- kaansche ambassadeur Steinhardt wordt heden in Moskou uit Zweden terug verwacht. De Rus sische openbare meening heeft op de gebeur tenissen in Finland volkomen kalm gereageerd. Men neemt aan, ciat de krijgsverrichtingen be perkt blijven tot de troepen, gestationneerd in het militaire district Leningrad. Volgens 'n bericht van 't Zweedsch Tel.ag. heeft de Zweedsche regcering op verzoek van de Finsche regeering besloten zich te belas ten met de bescherming der Finsche be langen in de Sovjet-Unie. De correspondent te Stockholm van de „Neue Zürcher Zeitung" bericht aan zijn blad, dat Zweden zou overwegen zijn bemiddeling aan te bieden in het conflict tusschen Finland en de Sovjet-Unie, aangezien men veronderstelt, dat een poging hiertoe door een van de Scan dinavische landen meer sucuces zal hebben dan de pogingen van de Vereenigde Staten. Verder meldt de correspondent, dat steeds meer Zweden dienst willen nemen bij het Finsche leger. Volgens de laatste berichten houden de Finsche troepen tot dekking van de grens nog steeds stand. In Karelië en bij het Ladogameer wordt nog steeds ge streden. STOCKHOLM, 1 Dec. (Zweedsch Tel. Ag.) Wegens het Britsche besluit om Duitsche goe deren aan boord van neutrale schepen in beslag te nemen heeft de Zweedsche gezant in Londen, op last van zijn regeering, een formeel protest tegen dit besluit ingediend, dat, naar de mee ning van de Zweedsche regeering, niet geacht kan worden gebaseerd te zijn op het interna tionale recht. Een zelfde protest werd bij de Fransche re geering ingediend. <tfWy S In het Westen meest krachtige Zuid-Wes- S telijke tot Westelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, geen regen van beteekenis, iets kouder dan gisteren. In het Oosten krach- tige tot matige Zuid-Westelijke wind, 5 aanvankelijk nog geheel bedekt en kans op eenigen regen, later brekende bewol- king, iets kouder dan gisteren. I STORMWAARSCHUWINGSDIENST 1 Geseind Vrijdagavond te 20.45 uur aan alle posten: Stormsein neerhalen, blijft op uw hoede. DORTMUND, 1 Dec. (D.N.B.). In de vi'.e- ge ochtenduren werd op den spoorweg')", er- gang bij de halte Kruckel op het traject DortmundWittenwest een autobus met mijnwerkers door een personentrein gegre pen en meegesleurd. Veertien inzittenden werden gedood, elf werden ernstig en drie licht gewond. OSLO, 1 Dec. (D.N.B.). De Noorsche minister van Buitenlandsche Zaken heeft met betrek king tot in het buitenland verspreide geruchten over een beweerde Russische opvordering van drie Noorsche havens aan de Noordelijke IJszee verklaard, dat de Sovjet-Regeering in het ge heel geen territoriale eischen gesteld heeït. I1 Arociacion de Vioadores Iberoj I van af/l.25p. Hejch. Reeds bekroond:Tentoon:fellinq A'dam 188) H.B.DE BEEE/AoWO.AMJTERDAM (Van onzen specialen correspondent) HELSINKI, Vrijdag Vanmiddag tusschen een en drie uur heeft een Russisch vliegtuig-eskader ge tracht een nieuwen luchtaanval op Hel sinki te doen. Deze poging is echter mis lukt. De Finsche artillerie heeft vier der vijandelijke vliegtuigen getroffen, waar van er twee vlak bij Helsinki zijn neer gevallen. Vergeefs trachtten de Russische toestellen boven de binnenstad te komen, waar zij gisteren zulke aanzienlijke ver woestingen hebben aangericht en vooral de burgerbevolking hebben getroffen. Buitenlandsche waarnemers zijn eenparig de meening toegedaan, dat de Finsche artilleris ten uitstekend weten te richten en over het modernste geschut beschikken. Betrekkelijk weinig schoten zijn gelost, maar zij troffen bijna steeds doel. De Finsche kustbatterijen verrichtten voortreffelijk werk. De militairc- Russische operaties noemt men uit technisch oogpunt gebrekkig doorgevoerd. De objecten die de Russische vliegers bijvoorbeeld in de finsche hoofdstad hadden willen treffen, kon den zü zelfs op betrekkelijk geringe hoogte niet raken. Men is ook voorbereid op een actie van de Russische vloot via de Finsche Golf, die nog geheel open ligt. Er zijn speciale beveiligings maatregelen in het Finsche kustgebied geno men, al blijft het 'n uiterst moeilijk vraagstuk, een aan open zee gelegen stad als Helsinki te beveiligen. Door haar open ligging is de Fin sche hoofdstad gemakkelijk te naderen voor de Russische luchtvloot en marine. De stad stroomt nog steeds leeg, maar de ontruiming door de bevolking draagt nog altijd een vrijwillig karakter. De groo- te winkelruiten zijn heden met houten schotten en planken gebarricadeerd. Zware stapels zandzakken liggen voor vele ge bouwen. In sportcostuum gaan zeer velen op reis naar hun nieuwe evacueeringsplaats. Velen zijn ook in ski-costuum gekleed en hebben niet verzuimd hun ski's mee te nemen. Op het ministerie van Buitenlandsche Za ken kon men het werk vandaag gedeeltelijk nog hervatten, doch men blijft voorbereid op een gedwongen evacuatie. In dat geval zal het buiténlandsche diplomatieke corps de regeering naar de nieuwe verblijfplaats volgen. Nog slechts enkele Nederlanders zijn achtergeble ven, zakenlieden die hier hun belangen hebben. Ze bleven hier op eigen risico. De Nederland- sehe zaakgelastigde en de consul zijn te Hel sinki gebleven. Het aantal dooden tengevolge van het bom bardement van gisteren wordt in de Finsche hoofdstad alleen reeds op veertig tot vijftig personen geschat. Hieronder bevinden zich vele vrouwen en kinderen. Het aantal licht- en zwaargewonden is uiteraard veel grooter. De branden zijn overal gebluscht. In Karelië hebben de Finsche troepen 200 Russische soldaten gevangen genomen. Als verdacht betrokken te zijn in een zaak van spionnage ten behoeve van een naburige mogendheid zijn op last van de Justitie te 's-Gra- venhage aangehouden en in voor- loopige bewaring gesteld G. W. F. van H. en diens echtgenoote, zoo mede mr. W. B. J. B. Eerstgenoemde is als hoofdamb tenaar verbonden aan het departe ment van Sociale Zaken, waar hij belast was met de leiding van den socialen jeugddienst. Mr. W. B. J. .B. is ambtenaar aan het departement van Economische Zaken. Over deze aangelegenneid meldt men ons nog uit Den Haag: Naar wij vernemen, wordt van de zijde der justitie sinds eenigen tijd een ernstig onder zoek ingesteld naar de gedragingen van enkele hooggeplaatste departementsambtenaren, ver dacht van spionnage, althans van medewerking aan spionnage ten behoeve van een der belli- gerenten. Reeds bevinden zich een hoofd ambtenaar van het departement van Sociale Zaken met zijn echtgenoote, alsmede een der juridische ambtenaren van het departement van Economische Zaken in arrest. Het geheele complot schijnt aan het licht gekomen te zijn door de arrestatie van een sinds eenigen tijd in ons land vertoevenden vreemdeling, op wien documenten werden gevonden, die de betrokken ambtenaren hem hadden verstrekt en die bij één der betrokkenen geruimen tijd in huis vertoefde. Van een van beiden was bekend, dat hij om studieredenen herhaaldelijk in het buitenland, vertoefde. Men verwacht dat ver scheidene arrestaties zullen volgen. PARIJS, 1 Dec. (Havas). Het Fransche legerbericht van Vrijdagavond luidt: „Ontmoetingen van patrouilles en wcaer- zijdsche actie op verschillende punten aan het front". Acht vijandelijke Dornier-vliegtuigen hadden deze week een ontmoeting met patrouilles van de Royal Air Force, aldus meldt Reuter uit Londen. Een vijandelijk vliegtuig werd vernield, de andere trokken af toen zij werden aange vallen. De strijd duurde dertien minute:,. De bemanning van de in zee gestorte Dornier werd door een Noorsch schip gered; de bemanningen der Britsche toestellen bleven ongedeerd. LONDEN, 1 Dec. (Reuter) Omtrent de ondergang aan de Schotsche kust van 't Fin sche s.s. „Mercator" wordt vernomen, dat het na op 'n mijn te zijn geloopen in 6 minuten ge zonken is. Het totaal aantal geredden bedraagt 35, hetgeen de geheele bemanning uitmaakt behalve één persoon, die waarschijnlijk is om gekomen. Verscheidene geredden hebben ver wondingen opgeloopen. OSLO, 1 Dec. (Havas) Het Noorsche tankschip „Realf" (12.500 ton) is voor de Brit sche kust op een mijn geloopen en gezonken. De geheele bemanning is door een Italiaansch schip gered. RIGA, 1 Dec. (Reuter). Molotof heeft Vrijdagavond verklaard, dat hij weigerde te onderhandelen met de nieuwe regeering in Helsinki, maar verwachtte een bevredigen de overeenkomst te zullen sluiten met de nieuwgevormde „volks regeering". Heftige Russische aanvallen in Karelië werden door de Finnen afgeslagen. De Russen hebben gisteren een torpedo jager, acht tanks en zestien vliegtuigen verloren. De luchtaanvallen op Finsche steden werden voortgezet. Een nieuwe Finsche regeering onder Ryti werd gevormd. Te Terioki werd een „Volksregeering" gevormd, die de hulp var, het roode le ger heeft ingeroepen. Een autobus-ongeluk bij Dortmund eischt 1 4 dooden. President Roosevelt legt een verklaring af over het Finsche conflict. De Tweede Kamer heeft Vrijdag de be grooting 1940 van Financiën aangeno men. Hooge ambtenaren in Den Haag gear resteerd, verdacht van spionnage ten gunste van een naburige mogendheid. New-Yorksche beurs: stemming vast. Is die tijd nog ver? In het verre Finland speelt zich 'n tragedie af en wij, Nederlanders, lijden met dit volk mee omdat er altijd een nauwe geestverwantschap is ge weest tusschen het volk der duizend meren en dat der lage landen aan de Noordzee. Het was een Nederlander, professor Van der Vlugt. die door zijn internationaal optreden den stoot gaf tot de Finsche bevrijding en door de Finnen dan ook alom wordt geëerd. En de kinderen op de scholen leeren daar, ver weg, onze vaderlandsche ge schiedenis omdat de Finnen in onzen tachtigjarig en oorlog een gelijkenis zagen met hun bevrijdingsstrijd. Ons hart staat altijd open voor hen dien leed wordt aangedaan. Hoeveel te meer voor een volk, dat meerdere eigenschappen met het onze gemeen heeft. Dagreizen scheiden Finnen en Ne derlanders. Maar onze zeelieden, die het Amsterdamsche wapen naar Vi- borg brachten, hebben een band ge knoopt. Dit voorbeeld toont hoe het mogelijk is vriendschap te sluiten over landen en zeeën heen en wij kunnen slechts bidden dat zóó eens heel de wereld weer worde: een aarde van volken in vriendschap zonder strijd. Is die tijd nog verre LONDEN, 1 Dec. (Reuter) Van gezagheb bende zijde wordt vernomen: De Britsche duikboot welke Stavanger is bin- nengeloopen werd niet door vijandelijke actie beschadigd, maar door den zwaren storm in de Noordzee. Volgens het internationale recht mag een duikboot in een neutrale haven blijven totdat zij weer zeewaardig is. Stand op Zaterdag 1 uur v.m.: 761.5 Vorige stand: 761.1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 1