DE GEBROEDERS„GOOCHEM n 9? m STAD De H. Vader rijdt door Rome MEUBELVERKOOP „EXCELSIOR" Het is tnééc waaed! BUIKBAND- CORSET 050 Hl llXll TOONEEL, FILM EN MUZIEK „IK BEN ZEVENTIEN JAAR" JMKEMOU Een populair gerecht ZATERDAG EN MAANDAG Wollen, Zijden en Fluwelen stoffen en imitatie Bont. VRIJDAG 8 DECEMBER 1939 R.K. VOLKSBOND DERDE CONCERT HAARL. BACHVEREENIGING EEN AVOND VOOR DE FRIESCHE JONGENS VRACHTAUTO TEGEN TRAMPAAL Geslaagd Postduiven R.C.H. Spartaan BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK BLOEMEND AAL Die erwtensoep is bij ons in trek, meneer. Daar wordt hier menig bordje van gegeten. Weet U, die fijne, zachte rook- smaak, dat licht gekruide aro ma van de worst, geeft er zoo iets bijzonders aan. Dat krijgt U met worst van Stegeman. Het is het succes van onze keuken, dat alleen het beste van het beste gebruikt wordt. En daarom gebruiken wij in onze soep steeds Stegeman's echte Geldersche. In winkels BENNEBROEK HEEMSTEDE HILLEGOM VELSEN Nobele geste V erkeersongeval Wederom hout aangevoerd IJMUIDEN Motors in de reddings- vletten der treilers ZAANDAM R1JKSVISCH AFSLAG HARINGVANGSTEN Vanaf St. Maria de Meerdere gaf Hij den zegen „Urbi et Or bi" Gaat U in het voorjaar trouwen Dan heeft U nu een kans om MEUBELEN nog tegen de OUDE PRIJZEN te kopen stevige zalmkleurige stof, flinke elast. buikband, 4 jarretelles, maten 70-90 KOUSEN imit. Natuurzijde, ragfijn, KOUSEN zijde met fil d'Ecosse geplat- 4(05 BUSTEHOUDER Tn de gisterenavond gehouden ledenvergade ring van den R. K Volksbond deelde de voor zitter. de heer J. Ph. Castricum, mede, dat het comité Winterhulp zal trachten aan de werk- loozen met Kerstmis weer een gave aan te bie den. Wil de trekking van de jubileumloterij op tijd geschieden, dan zijn nog eenige propagandis ten noodig. Vervolgens werd besproken de candidatuur van een vertegenwoordiger in de Kiesvereeni- ging. De voorzitter deelde mede, dat hij be zwaren heeft tegen den gang van zaken in het politieke leven te Haarlem. En dat hij zijn grieven aan het bestuur van de kiesvereeniging heeft medegedeeld. Er werden geen candidaten gesteld. De voorzitter deed nog eenige mede- deelingen over het crisis-bureau. Via het dio cesaan bestuur en het werkliedenverbond zal getracht worden verhooging van steun te krij gen. Bij de behandeling van de begrootingen werd er op aangedrongen vooral contact te houden met de gemobiliseerden, opdat ook de contri butie gehandhaafd zal blijven en opdat als ge volg daarvan de geestelijke en sociale taak van den Volksbond *an worden voortgezet. De begrooting van den Volksbond, evenals die van gebouw St. Bavo, werden goedgekeurd. Tenslotte werden de eigen instellingen onder de loupe genomen en speciaal de spaarkas St. Nicolaas wat betreft brandstof f en voorziening en de coöperatieve bakkerij Arbeid Adelt. Op het derde concert der Haarlemsche Bach- vereeniging, Dinsdag 12 December des avonds cm kwart over 8 in het Gem. Concertgebouw, speelt het Residentie-orkest o.l.v. Frits Schuur man. Solisten zijn Else Rijkens, mezzo-sopraan, Louis van Tulder, tenor. Willem Ravelli, bas- bariton. Uitgevoerd worden composities van Henk Ba- dings, Lili Boulanger en Hector Berlioz. Zaterdag- 9 December zal in het gebouw St. Bavo een feestavond speciaal voor de Friesche militairen te Haarlem worden gegeven. Op dezen avond speelt het in Friesland zoo bekende „Ny Frysk Toaniel" uit Leeuwarden „De Moske- flap". een nieuw blijspel van IJ. C. Schuitmaker. Mejuffrouw Akke de Vries zal Friesche liederen op tekst van dr. J. B. Schepers zingen en de heer G. Baerda sergeant „Oan t jonge Fryslan" en „Oan in Beugeman", van Jan fen 'e Gaëstmar, voordragen. Verder zal het sol- datenkoor ..De Griene Alken" onder leiding van mej. de Vries Friesche marschliederen zingen. Gisterenmiddag om twaalf uur geraakte van een over de Lange Heerenvest rijdenden vracht auto de stuurinrichting onklaar. De wagen bot ste tegen een trampaal, die tegen den schok niet bestand was en afknapte. De bestuurder zelf bleef ongedeerd, doch de naast hem zittende 18- jarige grondwerker uit Haarlemmerliede schoot met zjjn hoofd door de voorruit en kreeg een hoofdwonde en een hersenschudding. De Onge- vallendienst verleende de eerste hulp, waarna de jongen met een ziekenauto naar de Maria- stichting werd vervoerd. Er bestaat geen levens gevaar. Bvj de op 4 November te Utrecht gehouden B-examens van het Ned. Esperanto-examen- eornité slaagde o.m. onze stadgenoot H. C. van Berkel. Bij dezelfde examens, gehouden te 's-Herto- genbosch slaagde o.m. onze stadgenoote Mej. E. H. J. Siegers. De Haarlemsche Bond van Postduivenliefheb- bers houdt op 24 en 25 Dec. 1939 zijn jaarlijksche tentoonstelling. Deze tentoonstelling wordt gehouden in de zaal Flora aan het Pretorioplein. Zondag as. zal R. C. H. in het Heemsteedsche Sportpark een oefenwedstrijd spelen tegen het Amsterdamsche Spartaan. Deze wedstrijd begint om 2 uur. Ondertrouwd: 8 Dec. F. H. Baanders en J. van Gulik. Geboren: 5 Dec. A. P. BauerBraspenning z. 7 Dec. C. H. Weitering—de Wolf. 2 z. 7 Dec. I. E. L. E. HavermanCarton, d. 6 Dec. N. M- de Graaffvan Rosevelt, z. 8 Dec. A. Schild— Möhringef. z. 7 Dec. G. M. DijkstraGroen man. z. Overleden: 7 Dec. M. J. L. Riemvis, 83 j„ Garenkokerskade. 6 Dec. M. E. MangerMul der, 81 j., Raaks. 7 Dec. A. M. VissersStaal. 78 j„ Gaelstraat. 7 Dec. P. Bergers, 37 J., Ha- zepa terslaan. Aanbesteding vervoer vrachten Door Bur gemeester en Wethouders der gemeente Bloe- mendaal werd publiek aanbesteed het vervoer van alle vrachten, voor zoover dit niet door den Dienst der gemeente zal geschieden, ge durende 1940 in acht perceelen. Ingeschreven werd als volgt: Perc. 1. het vervoer per ton van grindzand, basalt of quenast vanaf groot vaarwater naar de asfalt-mengmachine: P. J. Huybens. Overveen, 0.90 G. T. C. Kroon Jr., Bloemendaal, 0.90 N V. Barnhoorn, Aerdenhout, 0.89 Houtgraaf en Bolsenbroek. Bloemendaal, 0.85 P. J. Maas. Bloemendaal. 0.85 G. A. Veldhuyzen, Bloemendaal, 0.58 Gebr. C. en A. Bolsenbroek. Bloemendaal, 0.70. Perceel 2. het vervoer per ton van topeca vanaf de mengmachine naar alle plaatsen in de gemeente Bloemendaal; G. A. Veldhuvzen, Bloemendaal. 0.85 G. T. C. Kroon Jr.. Bloemendaal, 0.70 P J. Huybens, Overveen. 0.70 Houtgraaf en Bolsenbroek, Bloemendaal, 0.70 N.V. Barnhoorn, Aerdenhout, 0.68 P. J. Maas. Bloemendaal. 0.64 Gebr. C. en A. Bolsenbroek, Bloemendaal, t 0.39. met ons raambiljet. Perceel 3, het vervoer van puin (behalve los sen uit schepen) vanaf groot vaarwater of aan te wijzen plaats in de gemeente Haarlem of Heemstede naar alle deelen in de gemeente Bloemendaal Houtgraaf en Bolsenbroek, Bloemendaai, 0.95 G. A. Veldhuyzen, Bloemendaal, 0.90 G. T. C. Kroon Jr., Bloemendaal, 0.80 P. J. Huybens, Overveen, 0.80 Gebr. C. en A. Bolsenbroek. Bloemendaal, 0.80 N.V. Barnhoorrn, Aerdenhout, 0.78 P. J. Maas, Bloemendaal, 0.74 Perceel 4, het leveren per dag van een paard: Gebr. C. en A. Bolsenbroek. Bloemendaal. 8.— G. A. Veldhuyzen,, Bloemendaal, 5. P. J. Huybens, Overveen, 4. N.V. Barnhoorn, Aerdenhout, 3.75 P. J. Maas, Bloemendaal, 3.50 J. van Roode, Overveen, 3. Perceel 5, het leveren per dag van een paard en een man Gebr. C. en A. Bolsenbroek, Bloemendaal, 11 G. A. Veldhuyzen, Bloemendaal, 9. P. J. Huybens, Overveen, 8. N.V. Barnhoorn, Aerdenhout, 7.90 P. J. Maas, Bloemendaal, 7.70 J. van Roode, Overveen, 7.25. Perceel 6, het leveren per dag van een paard, een man en een wagen: Gebr. C. en A. Bolsenbrorek Bloemendaal, 12.— G. A. Veldhuyzen, Bloemendaal, 10— N.V. Barnhoorn, Aerdenhout, é.15 P. J. Huybens, Overveen, 8. P. J. Maas, Bloemendaal, 7.90 J. van Roode, Overveen, 7.50. Perceel 7, het leveren per dag van een 3-tons auto met kipbeweging en een chauffeur; G. A. Veldhuyzen. Bloemendaal,, 17.40 P. J. Huybens, Bloemendaal, 16.50 G. T. C. Kroon Jr., Bloemendaal, 16. N.V. Barnhoorn, Aerdenhout, 15.25 P. J. Maas, Bloemendaal, 15. Houtgraaf en Bolsenbroek, Bloemendaal, 14.95 Gebr. C. en A. Bolsenbroek, Bloemendaal, 13.40 Perceel 8 het vervoer per ton van cement vanaf groot vaarwater naar de asphaltmeng- machine Gebr. C. en A. Bolsenbroek, Bloemendaal 1.80 N.V. Barnhoorn, Aerdenhout, 1.65 P. J. Huybens, Overveen, 1.60 G. T. C. Kroon Jr., Bloemendaal 1.50 G. A. Veldhuyzen, Bloemendaal, 1.50 P. J. Maas, Bloemendaal, 1.40. De gunningen ziin aangehouden. Horloge ontvreemd. Donderdagmiddag werd door H. J. R. te Haarlem, werkzaam in een particulier bedrijf te Bloemendaal, bij de politie aangifte gedaan van vermissing van een verschroomd armband- of polshorloge. Dit had zich bevonden in een der kleedingstukken, han gende in de kleedkamer van dat bedrijf. Reeds spoedig wist de recherche den verkeerden zak op te sporen, waarin het horloge was terecht gekomen. Een zekere M. K„ wonende te Sant poort, werd aangehouden, verhoord en tot be kentenis van den diefstal gebracht. Toen wist dc politie genoeg en de man kon zich voorloopig weer op vrije voeten bewegen. St. Nicolaas bjj den R.K. Volksbond Negen tig kindei en met hun leiders maakten gisteren avond in de groote zaal van het Bondsgebouw hun opwachting voor St. Nicolaas. Om even zeven uur opende de presidente, mevr. Vermeijs, den feestavond met een harte lijk welkomstwoord. Er werden eenige leuke filmpjes gedraaid, terwijl mevr. A. ^lica—Ver meijs op de piano een echte- vroolijke St. Nico- laasstemming er in wist te brengen. Op uitbundige wijze werd St. Nicolaas verwel komd en nadat de kinderen eenige liederen had den gezongen, richtte de goede Sint zich tot het comité, om dank te brengen voor het bijeenroe pen van de kinderen. Ook bracht St. Nicolaas dank aan de weldoeners, die door hun giften het comité in de gelegenheid hebben gesteld de- zen avond te organiseeren. Bijzonder veel aandacht had de traditioneele verloting van eenige prijzen. By de meisjes werden deze gewonnen door Rie v. Straten en Irene Huisman en voor de jongens door Lou Schrama en Leo Medenblik. De overige kinderen mochten allen nog een mooi cadeau komen ha len. Het dames-comité ging intusschen wel doende rond, om klein en groot te tracteeren op lekkernijen. Aan het slot van den avond bracht de voor zitter de heer Lommerse, dank aan St. Nicolaas, aan het comité, en aan degenen die hadden bij gedragen tot het doen slagen van dezen avond. Spreker hoopte op aller steun te mogen blijven rekenen. Weer stagnatie in tien cursus voor werkloo- zen Had het Algemeen Comité tot ontwikke ling van werkloozen eerst de toezegging ge kregen om twee dagen in de week over de groote zaal van het R.K.Vereenigingsgebouw te be schikken, nu ontving het van de militaire over heid ae boodschap, dat deze zaal de geheels maand December door de militairen gebruikt moet worden, zoodat de cursus koper- en hout bewerking voorloopig weer stil staat. Om den meer dan hondera cursisten toch ter wille te zijn, zal het bestuur er hopelijk in sla gen een andere gelegenheid te krijgen. Zoodra het hierin geslaagd is, zullen de cursisten hier van onmiddellijk bericht ontvangen. De bloembollenbeurs De beurs werd giste ren bezocht door 115 bezoekers. Er was eenige handel in gladiolen, die genoeg gevraagd worden maar tegen veel te lage prijzen. Concordia-nieuws Concordia 1 ontvangt Zondag IEV 2. Zondag j.l. werd in een tammen wedstrijd met slechts 31 van TYBB 4 gewon nen. De voorhoede was hiervan de oorzaak; men leed aan zelfzucht. Wanneer het eerste Zondag schotvaardiger is, dan krijgen de Velsenaren geen enkel punt mee. De reserves gaan naar TYBB 5 en zullen daar de handen vol hebben. De A-junioren ontvangen om 12 uur de O. G.- junioren, waar zij eveneens hun best zullen moeten doen, terwiji de B-junioren ook bij HBC een dobber zullen hebben! R.K. Schaakclub „Hillegom" De uitslagen van de voor de competitie gespeelde wedstrijden zijn: Groep I: E. Th. La FeberS. Lieverse 01; F. NijssenR. Heirman 01; L. KoekenM. Bakker 01; P. v. d. MeyJ. J. Balm 1414; G. MooyekindJ. J. Balm 1414M. Bakker G. Kroon, afgebr. Groep II: A. HeirmanTh. Warmerdam 1—0; M. v. d. Pol—C. Valk 1—0; J. Moorman—A. Jansen 01; J. Staats—A. Jansen, afgebr. De volgende wedstrijden worden weer Dins dagavond gespeeld. R. K. Damclub O. D. I. Woensdag j.l. speelde O. D. I. den eersten competitie-wed strijd tegen St. Joseph uit Haarlem. De uitslag was als volgt: O. D. I. St. Joseph F. OutJ. Luiten F. LangelaanA. Zegwaart Jan KunstN. Blom F. LubbeH. Teeuwen L. BoeckaertF. v. d. Burgt L. v. SchieN. Teeuwen K. MeijerL. Hoekstra P. y. d. ZandeA. Hulsebosch A. MarkmanG. Kamp C. v. VlietW. Staats 0—2 1—1 0—2 1—1 1—1 1—1 0—2 1—1 0—2 0—2 Totaal 515 Alzoo geen best resultaat. Velen van de leden zijn nog ongeoefend, maar na enkele wedstrij den zal het wel beter gaan. want er schuilen goede krachten onder de nieuwelingen. Alleen wordt er vaak te vlug gespeeld. Dinsdag a.s. S.D.O.O.D.I in Haarlem! De directie van de bioscoop „De Pont" te Velsen-N. heeft aan de wees- en voogdijkinde ren een gratis filmvoorstelling aangeboden. Ook een aantal kinderen van minder gesitu eerde ouders mochten de voorstelling bijwonen. Vertoond werd het beroemde werk van Walt Disney, „Sneeuwwitje". Dank zij deze sympa thieke geste, hebben honderden kinderen een genotvollen middag gehad. Nabij de Pont heeft wederom een verkeers ongeval plaats gehad. Een motorrijder, afkom stig uit Alkmaar, kwam van den Rijksweg naar Amsterdam het nieuwe verkeersplein voor de pont oprijden, toen hij door een tegenligger werd verblind. Hij geraakte van den weg af en reed tegen een houten paal. De motorrijder werd van den motor geslingerd, doch kwam met- enkele schaafwonden aan hoofd en armen er goed van af. Het motorrijwiel werd licht be schadigd. Tengevolge van de groote scheepvaartmoei lijkheden was er stagnatie gekomen in den aanvoer van papierhout bij de Van Gelder's Papierfabrieken alhier. Thans is wederom een lading aangevoerd door het Letlandsche s.s. „Sigulda". Nog steeds worden in de Duitsche havens Swinemunde en Kiel Scandinavische schepen vastgehouden, die met een lading hout en cel lulose naar hier op weg waren. De „Sigulda" is in het Kielerkanaal met een Duitsch visschersvaartuig in aanvaring ge weest. Nadat de schade te Cuxhaven voorloopig hersteld werd, kon het naar Velsen vertrekken. Het is een gelukkig initiatief van tal van reeders om hun vracht-, tank- of passagiers schepen nu te gaan uitrusten met scheepsred- dingsbooten waarin thans een motor wordt aan gebracht. Hiermede wordt op de allereerste plaats de kans geschapen om spoediger land te kunnen bereiken wanneer het schip door een mijn of torpedo tot den ondergang gedoemd is en in de tweede plaats worden van de bemanning niet zulke groote inspanning en martelingen ge- eischt om het veege lijf te redden in den strijd tegen de golven. De ramp met den treiler „Sinvain" plaatst ons wederom voor de vraag of de veiligheidsmaatre gelen aan boord wel tot in de perfectie waren opgevoerd. Kort geleden wezen wij nog op de wenschen van de visschers om eenige veranderingen aan te brengen bij de eenige red dingsboot op de treilers en wel zoodanig, dat het buiten boord zetten van deze sloep belang rijk vereenvoudigd zou worden, zoodat dit niet alleen sneller, doch ook met weinig men-schen zal moeten kunnen geschieden. Aan dezen wensch werd tot heden nog geen gevolg gege ven. In ons artikel over „Trawlvisscherij in oor logstijd" schreven wij op 1 December nog als volgt „Het staat als een paal boven water, dat, als een treiler vroeg of laat op een mijn zou loopen en daarbij menschenlevens te be treuren zo uden zijn. dit onherroepelijk ook zijn terugslag' zal doen gevoelen op thans varende visscheis. Zonder meer hebben de visschers, die thans met levensgevaar, tal van andere bedrijven ga-in de houden, het recht om zee te kiezen op trei lers, waar alle noodzakelijke veilicheidsma-tre- gelen tot in de perfectie aanwezig zijn." Nauwelijks enkele dagen later staan we voor het droevig feit dat vrijwel als vaststaand mag worden aangenomen, dat met den treiler „Sil- vain" het eerste Nederlandsche visschersvaartuig door het huidig oorlogsgeweld is verongelukt en waarbij elf opvarenden der dood in de golven hebben gevonden. Het is nog zeer de vraag of er wel ooit eenig licht over deze dramatische scheepsramp zal schijnen en of de bemanning eenzelfden strijd tegen het ontembare watergeweld heeft moeten leveren als de bemanning van het door de Duitschers getoi.T>»de«rd» H-mandcoVie tankschip „Sliedrecbf' De schepen, cok de treilers, staan onder con trole van de Scheepvaartinspectie. Een voor schrift voor het aan boord hebben vsn een mo torsloep bestaat evenwel niet. In deze huidige sterk vermeerderde gevaren op zee zou het aanbeveling verdienen om bij alle zeeschepen, die thans nog uitgerust zijn met redding.svletten. deze te voorzien van een mo tor. Zoolang een dergelijke maatregel van over heidswege nog niet gepropageerd of wettelijk verplicht gesteld wordt, zou het ook van de reeders van visschersvaartuigen een punt van zeer ernstige overweging dienen te" vormen, om hun schepen van motorsloepen te voorzien. Jubileum bij de brandweer. De onder-com mandant van de vrijwillige brandweer, de heer Van Heynsbergen, herdacht dezer dagen het feit, dat hij gedurende 40 jaren verbonden is aan de V. B. Ter gelegenheid hiervan zal Za terdag in hotel „Het Wapen van Amsterdam" een receptie gehouden worden. De luchtbeschermingsdienst oefent. In overleg' met den burgemeester zal door de luchtbeschermingsdiensten een aantal oefenin gen gehouden worden, waarbij de stad echter niet verduisterd zal worden. Voor deze oefe ningen, waaraan door brandweer, geneeskun digen, opruimings- en bewakingsdienst zal wor den medegewerkt, worden de plannen niet vooruit bekend gemaakt, waardoor deze oefe ningen voor de betrokkenen een verrassend ka rakter dragen. Hedenavond vinden deze oefe ningen plaats m Wijk A, welke begrensd wordt door Prins Hendrikkade. Burcht, deel Zuiddrb en Prinsenstraat. IJMUIDEN, 8 Dec. Versche visch. Tong 2.40 per kg. Bot 28.00—33, Schar 4.10—7, Wijting 3.10—7, versche Haring 11.5017.50 per 50 kg. Aangevoerd aan den afslag 3513 kg. geconsig neerde snoekbaars 2430 cent per kg.. 270 kisten versche haring. SCHEVENINGEN. 8 Dec. Haringvangsten. Met versche visch waren hedenochtend' aan de markt 10 schokkers met tezamen f 320.besomming. VATICAANSTAD, 8 Dec. (Havas). Z. H. de Paus was hedenmorgen aanwezig bij een pontificale H. Mis, opgedragen door Kardinaal Verde in de basiliek Sint Maria de Meerdere ter herinnering aan het feit, dat de H. Vader in deze kerk op 3 April 1899 zijn plechtige eerste H. Mis opdroeg. Pius XII verliet het Vaticaan even voor 10 uur. De stoet, uit negen automobielen bestaande, werd bij den rit door Rome stormachtig toegejuicht, en moest herhaal de malen vaart minderen. 2. H. liet dan Zijn hand kussen door de dichtstbijzijnde omstaanders. Kardinaal Verde wachtte met het kapittel den Opperherder bij de trappen der basiliek op, en bood Hem een ivoren miniatuur aan, dat de afbeelding draagt der H. Maagd „Salus populi Romani". afkomstig van het altaar waarop de H. Vader zijn eerste H. Mis cele breerde. De groote kerk was overvol. Op de tribunes zag men ex-koningin Victoria var. Spanje, familieleden van den Paus, en vela hoogwaardigheidsbekleeders er diplomaten Alvorens zich naar Zijn troon te begeven verrichtte de H. Vader in de Borghese-kapel een bijzonder gebed voor den vrede, terwijl eer Mariale hymne werd gezongen. Na afloop der plechtigheden verscheen Z. H. de Paus onder groote geestdrift in de loggia, vanwaar Hij aan een onafzienbare menigte den Zegen „Urbi et Orbi" schonk. Hierop volgden lulde toejuichingen. Nadat ze hun brief op de keukendeur gespijkerd hadden werd er om geduimd, wie het eerst zou trekken, terwijl de ander zijn gemak ervan kon nemen. Het lot had uitgemaakt, dat Pat het eerst moest trekken. Hij had wel niet veel puf. maar ja, eerlijk is eerlijk. Pit troonde nu als een lord in -Je koets en bij hem hun onafscheidelijke hond Dumpie. En zoc trok het drietal op weg. Na een» tocht van verscheidene uren kwamen ze doodver moeid in een dorp aan. Het interessante van hun onderneming was er al aardig af na de afmattende voetreis. We zijn wel voi moed op weg gegaan, maar wat moeten we nu eigenlijk? We kunnen toch niet op straat slapen, geeuwde Pit hongerig. Dn ben ik ook niet van plan, geeuwde Pat terug, we gaan eer naar gindsche boerderij. en wilt U nog van de goedkope meubel- prijzen profiteren en daarbij geen gevaar lopen om de verhoogde prijzen te moeten betalen? U maakt keus en wij bewaren de meubelen GRATIS voor U tot het voorjaar. Wij hebben een geweldige sortering in SLAAPKAMERS, HUISKAMERS, BANK- EN CRAPAUDSTELLEN, ENZ. ENZ. ENZ., IN ALLE HOUTSOORTEN EN PRIJZEN Bezichtigt U eens de etalages op de Kruis weg 38, hoek Kenaustraat en overtuigt U van de voordelige prijzen. Komt U dus eens kijken bij NIEUWE GRACHT 66 en KRUISWEG 38 Geopend van 98 uur, Zaterdags tot 10 u. mui, hb even mooi doch sterker dan zuivere zijde, met fil d'Ecosse boord en versterkte voet, DE' prachtkleuren Bij 3 PAAR3.35 teerd, extra sterk, speciaal rekbare boord, T mooie kleurenu Bij 3 PAAR2.90 in prima witte stof met biezen bestikt, extra soliede uitvoering, spe ciaal voor zwaardere figuren, rug hoog op loopend, met gepaten teerde verstel- *180 bare sluiting AMSTERDAM (10 Fil.), HAARLEM, LEIDEN, DEN HAAG (7 Filialen), ROTTERDAM (4 Fil.), ARNHEM, APELDOORN, EINDHOVEN, TIL BURG, DEN BOSCH, UTRECHT, VMERSFOORT, - HILVERSUM, GRONINGEN. Vier moderne paskamers HAARLEM: HOUTSTRAAT 71 hoek Ged. Oudegracht. Tel. 130Z0 GR. Dw Modehuis I MAANDAG 11 DECEMBER 8.15 UUR N.V, HET NEDERLANDSCH TOONEEL Tooneelspel door Paul Vandenberghe U.d.p.A. H. B.Een ernstig en in zeer gevoeligen geest geschre ven tooneelstuk. DE TIJD: Een zeer knappe première! Een succes der Jeugd! HET VOLK: het verdient de belangstelling ten volle. Normale prijzen Coupons geldig Plaatsbespr. dagel. van 103 uur, tel. 10189. (Voor volwassenen") 9

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 6