Groot Russisch offensief in Karelië verwacht De roode opmarsch in Finland Bureaux voor redactie en administratie: De stad Hangö gebombardeerd „Wij mogen de oogen niet sluiten De Finsche klacht tegen Rusland Finlands beroep op Genève Het nieuws van heden Nederland en de Volkenbond Stadt Schanke IP'T vereenigde katholieke pers In het uiterste Noorden werd een deel van het roode leger door de snelle Finsche ski-troepen volkomen vernietigd VELE MOEILIJKHEDEN DE GEVAREN TER ZEE Deensch schip met man en muis vergaan Standpunt van Den Haag 0' ZONDAG 10 DECEMBER 1939 - OCHTENDBLAD NASSAULAAN 51 - TEL 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) vooi Haarlem 25 cent per week; per kwartaal f&25. Bij onze Agenten 27H ct. per week, per kwartaal f 3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM DRIE EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 22142 HOTEL PARKHEUVEL NUNSPEET Duitsche douane-be ambten neergeschoten HONGAARSCHE MISSIE IN ROME 99 Zweden waakt voor de handhaving zijner neutraliteit Twee Britsche schepen vergaan Drie dagen in een sloep rondgedreven Het vergaan van de Washington Japansch schip vermist Maandag behandeling in de zitting van de Volkenbondsvergadering Uruguay verlaat den Volkenbond De Duitsch-Russische bevolkingsruil FURTWANGLER LEIDER VAN WEENSCHE MUZIEKLEVEN Het WeeriiiiiimiiiiiimimiimtiHMiiiiiiiiiiiiiiiui^ DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertenfleorljzen: Per lossen repel 50 et Inpei mededeelingen 50 cent; Idem op pag één 55 ceot per regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek HELSINKI, 9 Dec. (Reuter). Volgens be lichten uit Moskou maken de Russische militaire kringen zich bezorgd over den langzamen vooruitgang der Russische troe pen in Finland. Niet alleen, dat hiermede het prestige van het roode leger gemoeid is, maar ook de weersomstandigheden worden geleidelijk ongunstiger. Daarom gelooft men, dat Moskou besloten heeft iets te doen om den Finschen weer stand te breken, voordat de winter goed hegint. Op de Karelische landengte wordt ^en beslissende slag verwacht, alsook in het uiterste Noorden. L>e Russen naderen thans de sectoren, waar landengte meer bestaat uit water dan uit (and. Tusschen de talrijke meren wachten daar ~6 Finner hun tegenstanders af. De gevechten pPerken zich tot dusver tot schermutselingen Usschen óe oprukkende Russen en de Finsche ^'deelingen, die met generen zijn gewapend en ®ch gelegerd hebben in verborgen mitrailleur posten of op hun snelle ski's in kleine groepen Russische leger bestoken. Het treinvervoer achter de Sovjet-linies duidt ®h. dat de huidige effectieven aan het Rus- O^che front verdubbeld worden. De Russen wil- eh de bewegingen der Finsche troepen door aanvailen op het Finsche spoorwegnet belem meren. Van Finsche zijde bevestigt men, dat 'nsche vliegers de laatste nachten vluchten ebben gemaakt boven Leningrad en biljetten 0 het Russisch hebben uitgeworpen om de be cking over den toestand op te helderen. Fin- che kringen betoogen dat het door de Russen gebruikte gas gedurende drie uren in de vrije Ucht blijft zweven en twaalf uur binnenshui* In het uiterste Noorden van het Finsch- Russische front hebben zich Zaterdagmor sen voor de Russen zeer bloedige gevechten af°-»speeld. De Finnen vielen aan op ski's over een front van drie kilometer. In één der sectoren wisten de Finnen voordeel te behalen van de verrassing en verwarring onder hun tegenstanders en wisten zij de Russen volkomen in den pan te hakken. Meer en meer treedt aan den dag, dat de ^"inen volkomen superieur zijn wat schiet- ^sarciigheic betreft. In den sector, waar de ge- a(hten zich Zaterdag afspeelden, bestonden de kssische formaties voornamelijk uit Kirgiezen- ?mmen. die een modernen oorlog niet. ge- ehd zijn. Ook de Russische vliegtuigbommen mis- sen vaak hun doel. Dit was Zaterdag ook het geval in de stad Hangö, welke een lucht bombardement heeft te verduren gehad, doch waar talrijke bommen verkeerd te rechtkwamen. Nog steeds is niet bekend, hoe groot het aantal slachtoffers is. He correspondent van het Noorsche telegraaf- Sentschap bericht: Het gerucht, dat de Sov- Russen tot 75 k.m. ten Zuiden van Petsamo Jh doorgedrongen, kan met zekerheid worden ^ongesproken. Finsche vluchtelingen hebben ®degedeeld, dat de Russen niet verder dan tot vis het Ylalustari. ongeveer 18 k.m. ten Zuiden van =t meest Zuidelijke punt van de Petsamo-f jord Jb doorgedrongen. Zij pogen hier hun posities te versterken. Ook wordt gemeld, dat afdeelingen Russen o bergen zijn overgetrokken en bij de Kola- l°rd zijn aangekomen. De Russen hebben, naar ''nomen wordt, drie bataljons geconcentreerd J de Petsamo-fjord. doch volgens de Finsche Echtelingen hebben de soldaten veel te lijden h honger en koude, dn Hinnen beweren geheel meester te zijn van ®n toestand. Russische landingspoging mislukt tph>e Russen hebben getracht troepen aan land ti Zetten langs de Zuidkust van Finland. Tot t)JVer hebben de Finsche vloot en de kustver- a'êing hen echter met succes verdreven. Finsch legerhericht Het Zaterdagavond door het Finsche mili- - lre hoofdkwartier uitgegeven communiaué *egt v "He vijand heeft gisteren zijn aanvallen "ortgezet nabij de rivier Tripale (Tripalenijoki) D de Karelische landengte. De aanvallen wer- v,15 afgeslagen. Geen belangrijke activiteit der °ot. Vijandelijke vliegtuigen hebben de dor- Laskela en Vartsilar en de eilanden Vaia- jj° eh Mantsi gebombardeerd, waar zjj slechts hte schade veroorzaakten. Ook hebber. ge "delijke vliegtuigen burgers onder machine- j^JVeervuur genomen in het dorp Suistamo. Finsche luchtmacht heeft verkennings- -chten ondernomen en vijandelijke kampe- Schnten gebombardeerd. Ons luchtafweerae- ut heeft drie vijandelijke vliegtuigen neer- °aald." De wereld leeft mee met Finland ('hg1 k'jna aUe landen volgt men met belangstel- flen gerechtvaardigden strijd der Finnen te- tqe 01211 Sovjet-Russischen agressor en betuigt haft- zijn sympathie met hun dapper en held- ^c'g verzet, ge„ Eile Paure, de voorzitter van den Parijschen ge?eehteraad, heeft voor de radio een toespraak Z °Ud®n tot Finland. „Finsche vrienden," zoo i^ h'j o.a., „burgers van Helsinki, Parijs leeft Parj? tnede met uw heldhaftigen tegenstand. De kerJ2snaarc hebben net Finsche volk ieeren n in de sportstadions en aan de oevers van de Seine by de tentoonstelling van 1937. Zulk een volk kan niet ten onder gaan en kan zijn onafhankeiykheid niet verliezen. Parijs richt tot de hoofdstad van Finland zyn hulde, zijn toe wijding, zyn bewondering en vertrouwen." Verscheidene Britsche firma's hebben besloten 60.000 militaire gasmaskers aan Finland te leve ren. Naar Havas aan de Duitsche grens verneemt, heeft ook het Finsche consulaat in Berlijn tal rijke betuigingen van sympathie en aanbiedingen voor steunverleening ontvangen. Zij kwamen uit alle deelen van het land. Toen de Gestapo hier van kennis kreeg, heeft zij ernstige waarschu wingen uitgedeeld en zelfs bepaalde personen gearresteerd. Men zeide hun, dat elke verklaring of betooging tegen het bolsjewisme misplaatst wordt geacht. Het Amerikaansche legioen te Parijs heeft twee ambulances gegeven aan Finland. Het legioen zal voortgaan met het inrichten van ambulances. President Roosevelt heeft een onderhoud ge had met Pocope, den gezant van Finland, over economische hulpverleening aan Finland en steun aan Finsche vluchtelingen In Rome zijn Zaterdag weer betoogingen vóór Finland gehouden. Verscheidene honder den jongelieden trokken door de voornaamste straten, roepende „Leve Finland". Yrjö-Koskinen is Kaunas gepasseerd De Finsche gezant, die met zpn staf uit Mos kou is vertrokken, is Kaunas gepasseerd en is thans op weg naar de Duitsche grens. In het inwendige van een duikboot. Een torpedo wordt in een der lanceerbuizen gebracht Pension 3.50, Weekend ƒ8.Telef. 116 doorverb Mooiste punt t/m der dennen (wintersport) Uniek alle comfort, centr. verw., prima keuken KERST-WEEKEND (4 dagen) 20.— p. p. LONDEN, 9 Dec. (Reuter). De Duitsche om roep heeft hedenavond bekend gemaakt, dat twee Duitsche douaneambtenaren vanmid dag neergeschoten zyn bij de Joego-Slavisch- Duitsche grens ten Zuiden van Graz. Het is niet bekend wie verantwoordelijk is voor de schietpartij. Een militaire correspondent van de „Times", die, merkwaardigerwys, óók in 1917 verslag gever voor dat blad was in het hooge Noorden van Finland, geeft heden eenige treffende bijzonderheden over het verloop der Rus sische operaties in dat land. Voor zooyer de operaties te land betreft zyn de plannen der Sovjet-legerleiding thans wel duidelijk gewor den. Alléén verkeeren wij nog in twijfel, hoe Stalin van plan is zijn groote overmacht in de lucht en ter zee ten zijnen voordeele in dezen overrompelingsoorlog te gebruiken, zegt de correspondent. De hoofdaanval op Finland geschiedt in het Zuid-Oosten, op twee punten langs de landengte van Karelië in de richting van Viborg en ten Noorden van het Ladoga- meer naar Suojarvi. De eerste aanvalsiyn is, natuurlijk, de weg van den rechtstreek- schen aanval op Helsinki en op het grond gebied, dat tusschen de groep groote meren van Finland en de Bothnische Golf inligt. Dat is ongetwijfeld het belangrijkste deel van het land. De sterkste verdedigingswerken van Finland zijn ontworpen ter verdediging van de land engte, die juist smal genoeg is, om door een resolute kleine Finsche legermacht met succes verdedigd te kunnen worden. Het zal eventueel meer een kwestie van onvoldoende bewapening, dan van numerieke sterkte zijn, welke de kritieke factor in deze verdediging kan blijken te zijn. De aanvallen op Suojarvi hebben waarschijn lijk twee objectieven allereerst het verbre ken van de spoorwegcommunicaties tusschen Viborg en het Noorden en eventueel het om trekken van de verdedigingslinie in Karelië. Door een opmarsch van 70 k.m. naar het wes ten zou de spoorweg, die van Oost-Finland naar Oulu en de Zweedsehe grens loopt, afgesneden worden. Na een verderen opmarsch van weer 70 k.m. zou de tweede voornaamste spoorweg- lijn worden doorbroken, die dwars door Cen- traal-Finland loopt. Géén van deze twee spoor wegen kunnen afgesneden worden door aan vallen vanuit de zee, vooraleer Oulu bereikt is en dit zou van het grootste gewicht kunnen biyken, indien de Finsche weerstand tenslotte zal geconcentreerd worden op het handhaven der verbindswegen met Zweden. De Rusische opmarsch tegen de IJszee- havenplaats Petsamo schijnt niet méér te bcteekenen, dan een plaatselpke krijgsver richting, welke ten doel heeft de haven in bezit te krijgen, maar vooral ook: meester te worden van de belangrijke Finsch-Britsche nikkelmijnen, die vlak aan de Noorsche grens liggen. Het zou den Russen mogeiyk moeten zijn, met hun spoorwegverbinding naar Moermansk en overzeesch verkeer naar Archangel, in deze streek een overweldigende krachtspositie te ont wikkelen. Daarbij zou echter de groote moeilijk heid dan zijn: het aanvoeren en ravitailleeren van troepen over een zoo heuvelachtig terrein, dat den Finnen tevens zulke buitengewone kan sen geeft, om met succes een guerilla-oorlog te voeren. Vooral nu er zware sneeuw gevallen is op het front van Petsamo, waardoor de opera ties in de lucht en te land tegengehouden wor den, zien de Finnen daar hun kansen om weer stand te bieden vergroot. Een ander Russisch leger, dat in het mid den van Finland westwaarts oprukt, in de richting van den kop van de Bothnische Golf, vormt wellicht de grootste bedreiging tegen een langdurig standhouden van de Finnen. Deze legergroep is gebaseerd op den Moermansk-spoorweg en over haar optrek ken werd nog gasteren uitvoerig bericht. Maar van dien spoorweg tot de Bothnische Golf is ongeveer 375 K.M. Of nu de Sovjet-intendance en haar ravitail- leeringsdiensten in staat zullen zijn, vooral in dit barre seizoen, de bevoorrading van de Russen over een dergelijken afstand gaande te houden, aangezien er van spoorwegvervoer geen sprake kan zijn, schijnt twijfelachtig. In een land zóó boschrijk en vol meren en moerassen als Midden-Finland zal mechanisch transport op héél wat moelijkheden stuiten, terwijl vlieg machines er niet de minste hulp kunnen ver- leenen, ook al niet, omdat er thans amper 'n paar uur daglicht is in die streken. De overweldigende numerieke sterkte van de Russen zouden juist in dit deel van Finland wei nig kans krijgen om zich te doen gelden, tenzij in de onmiddellijke nabijheid hunner kampe menten. Bovendien zullen de Finnen overal weten te profiteeren van hun grootere plaatselijke kennis, ongeacht dan nog het feit, dat de bolsjewisten, na wat ze nu gedaan hebben, in geheel Finland geen enkelen vriend of medestander zullen vin den. ROME, 9 Dec. (Havas) De Italiaanschc bladen maken melding van de aankomst eener Hongaarsche militaire missie te Rome. Aan de Belgische kust bij Duinkerken is een walvisch aangespoeld, die vermoedelijk door een drijvende mijn is gedood. Het dier werd deskundig ontleed STOCKHOLM, 9 Dec. (Havas) De minis ter van Nationale Defensie van Zweden heeft een rede gehouden, waarin hij uiting gaf aan het onwrikbare voornemen van Zweden alles te doen om den vrede te handhaven, doch, zoo zeide hij, dit voornemen hangt niet van de Zweden af. Wij moeten de waarden, zonder welke het leven niet de moeite waard is, t.w. orde, recht, sociale vooruitgang en nationale vrijheid, verdedi gen. Indien iemand ons die waarden zou wil len ontnemen, zouden wjj ze verdedigen Alle door Zweden genomen militaire maat regelen zyn uitsluitend voorgeschreven door de noodzakelijkheid, te waken voor de handhaving der neutraliteit. Iedereen zal begrijpen, dat voor zorgsmaatregelen genomen moeten worden wan neer het huis van den buurman in brand staat. Wij mogen de oogen niet sluiten, want het ergste zou kunnen gebeuren. KOPENHAGEN, 9 Dec. (Ü.N.B.) Naar eerst thans bekend wordt, is Donderdag j.l. met as. „Novax Scotia" (6796 ton) van de „Vereenigde Deensche steenkoolimpcr- teurs" in den Atlantischen Oceaan met de uit 31 koppen bestaande bemanning ver gaan. Het schip zou door een ontploffing tot zinken zijn gebracht. Het 6668 ton metende Britsche schip „Bran don" is, volgens een S.O.S.-bericht voor de Westkust van Engeland gezonken. Volgens dit bericht is het schip getorpedeerd. Men vreest, dat hierbij vijf zeelieden en vier brandweerlieden zijn omgekomen. Vier opva renden bevinden zich in het ziekenhuis. De totale bemanning bestond uit 43 koppen. De overigen zouden in veiligheid zijn. Het Britsche s.s. „Corea" (751 ton) is Vrij dagnacht aan de Oostkust op een mijn geloo- pen. Zeven leden van de bemanning zijn ge red. De kapitein, de eerste officier en zes an dere opvarenden worden vermist. De tweede officier, die tot de geredden be hoort, was van meening dat het schip getorpe deerd is. Het schip kwam zoo schuin te liggen, dat hy in de zee viel. Alle drie de sloepen kwa men onderste boven in zee terecht. De overle venden zijn gered door een reddingsboot. Het Noorsche s.s. „Rudolf" is de haven Aren- dal in Zuidoosteiyk Noorwegen binnengeloopen met zestien overlevenden aan boord van een ander Noorsch schip, de „Gimle" (1271 ton), dat na een ontploffing j.l. Maandag aan de Oostkust van Engeland gezonken is. De beman ning van de „Gimle" heeft drie dagen in sloe pen rondgedreven al vorens gered te worden Drie opvarenden worden vermist. Een communiqué van de Britsche admirali teit deelt mede, dat zeven leden der bemanning van den Engelschen treiler Washington omge komen zijn, toen dit schip op een mijn liep. Oor spronkelijk was gemeld, dat acht opvarenden om het leven waren gekomen doch later werct vernomen, dat een lid der bemanning niet aan boord was gegaan. TOKIO, 9 Dec. (Domei). Tot Zaterdagmiddag 5 uur heeft men te Tokio niets vernomen van het Japansche vrachtschip „Azuma Maru", dat Vrydagochtend S.O.S.-signalen heeft uitgezon den voor de Schotsche kust. Alle pogingen oir. draadloos in contact te komen met het schip bleven vruchteloos. Officieus verluidt te 's-Gravenhage. Hoewel het uiteraard niet mogelijk is, nog vóór het begin der Volkenbondsvergadering te Genève, welke Finlands klacht tegen Rusland behandelen zal, tot in bijzonderheden mede te deelen, welke Nederlands houding daar zal zijn, zoo kan toch in groote trezxen worden aan gegeven, wat het standpunt ten opzichte van Nederlands deelneming, gelet op de tegenwoor dige wereldomstandigbeoen, is Dat Nederland aan den oproep voor deze samenkomst gehoor heeft gegeven, be schouwt het als het vervullen van zijn plicht als Volkenbondslid. Ook de andere Oslostaten blijken dezelfde opvatting te zijn toegedaan. Intusschen is de Nederlandsche regeering van oordeel dat de Volkenbond in zijn tegenwoor dige samenstelling het gezag mist om ieirt'ng te geven bij een internationale actie tegen een aanvaller. Met betrekking tot het aan de orde gestelde punt kan dan ook niet anders ver wacht worden dan dat Nederland, hoeve! het zal kunnen medewerken aan een even'ueeie uitspraak tot het aanwijzen van den agressor, niet bereid zal zijn aan sancties in eenigertei vorm tegen het als aanvaller aangewezen land deel te nemen. Het behoeft nauwelijks betoog dat de Nederlandsche delegatie zich in volstrekten zin zal verzetten tegen pogingen om deze as semblee te gebruiken voor een discussie om trent conflicten, waarvoor zü niet bijeen is geroepen en die de Volkenbond, naar het oordeel der Nederlandsche regeering, thans niet behoort te behandelen. GENEVE, 9 Dec. De Finsche regeering heeft per 7 December aan het secretariaat van den Volkenbond de aangekondigde uiteenzetting gegeven van het conflict met de Sovjet-Unie. Na het verloop geschilderd te hebben van de onderhandelingen met Moskou en het misluk ken der bemiddelingspogingen van de Ver. Staten en Zweden, houdt de nota zich bezig met de z.g. democratische regeering der Fin sche republiek, welker leden zij bestempelt als hoogverraders. De nota zegt voorts, dat de Sovjet-Unie sinds het Finsche beroep op Ge nève, haar aanvallen heeft voortgezet. Ten slotte wordt in de nota vermeld, dat de Sovjet-troepen ;ifgas gebruiken. De Volkenbondsraad neeft Zaterdag in ge heime zitting besloten het beroep van Finland te verwijzen naar de Volkenbondsvergadering, welke Maandag a.s. bijeenkomt. De vertegen woordiger van Finland, Holsti, die aanwezig was, beperkte zich er toe te verwijzen naar het gepubliceerde Finsche exposé De 116e zitting van den Volkenbondsraad stond onder voorzitterschap van den Belgischen vertegenwoordiger, Carton de Wiart. De verte genwoordiger van de Sovjet-Unie, Souritz, was niet aanwezig. Z'ateraagochtend heeft Holsti een onderhouc gehad met den leider van de Britsche delegatie Butler. Gezaghebbende Britsche kringen meenen, dat de Volkenbondsraad in zijn openbare zitting waarschijnlijk de volgende procedure zal volgen; 1. Een resolutie waarin de aanval veroordeeld wordt 2. Een verzoek tot alle staten de Sovjets niet te helpen. 3. Een verzoek tot alle staten Finland zooveel mogelijk te helpen. 4. Tenslotte eer. beroep om aan de agressie een eind te maken. De Senaat van Uruguay neeft besloten den Volkenbond te verlaten, doch het zal blijven samenwerken met de technische organen en het internationaal arbeidsbureau. De Kamer zal 15 December bijeenkomen. Portugal lid van den raad? In Latijnsch-Amerikaansche Volkenbonds kringen verklaart men, dat Portugal gepolst zou zijn voor een zetel als niet-permanent lid van den Volkenbondsraad. Het is niet bekend of Portugal dit voorstel zal aanvaarden. KOPENHAGEN, 9 Dec. (Havas). In het door de Sovjets bezette deel van Polen, aldus de „Beriinske Tidende". zijn vandaag 400 ver tegenwoordigers uit „Groot Duitschland" met de voorbereidingen begonnen voor het over brengen van 120.000 Duitschers naar het door de Duitschers bezette deel van Polen. Deze operaties hebben in het bijzonder be trekking op den corridor en Posen. Overigens is een Russische delegatie in het door de Duitschers bezette Polen ge wees' ter voorbereiding der overbrenging van 1 millioen Russen en vooral Wit-Russen en Roethenen naar het door de Russen bezette deel van Polen. WEENEN, 9 Dec. (D.N.B.) Gouwleider Bürckel heeft professor Furtwangler tot ge volmachtigde voor het geheele muziekleven van de stad Weenen benoemd. H VERWACHTING: Zwakke tot matige, in het Noorden en Oosten Oostelijke tot Zuidelijke, in het Westen en Zuiden Zuidwestelijke wind. Licht tot half bewolkt met plaatselijk mist, later toenemende bewolking. Aan- vankelijk weinig of geen neerslag, later H vooral in het Westen kans op eenigen regen. In "t Oosten en Zuiden iets kouder. Piiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiii^ Groot Russisch offensief op de Karelische landengte en in het hooge Noorden ver wacht; felle Finsche aanval in het ge bied van Petsamo. Het beroep van Finland op den Volken bond zal Maandag in de Assemblée wor d|en behandeld. Een Deensch, een Noorsch en twee Brit sche schepen vergaan. Memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over de Justitiebegrooting. Weekcijfer betreffende het verloop der prijzen. Memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over de nieuwe bepalingen be treffende indenting tegen pokken. Nederlandsche storting voor Oostenrijk- sche garantieleening geblokkeerd voor Nederlandsche houders. Beurs van New York: Stemming prijs houdend. Het kruis aan den hemel Boven de hoofdstad gloeit 's avonds vlammend-rood het kruis van Chris tus en verkondigt aan honderdduizen den rondom de blijde boodschap van dezen adventstijd: dat Christus. God. voor ons zou géboren worden om voor ons te sterven, doch óók te herrijzen. Hoevelen verstaan deze boodschap des heils. Duizenden en duizenden blikken op naar dit licht aan den donkeren he mel. Maar weinigen begrijpen den diepen zin ervan. Er valt nog zooveel te doen om Gods rijk over de aarde te verbreiden, om de menschheid tot in keer en de verdoolden tot de waar heid te brengen. Het vlammend kruis aan den hemel is voor ieder versche nen, doch te velen worden er welis waar door bekoord, doch nog niet door bekeerd. Dit kruis spoort ons intus schen aan apostelen te 'wezen, apolo geten verdedigers van het geloof en verbreiders van Christus' waarheid. Vooral door onzen eigen levenswandel De Regeering.speisóienst te Den Haag meldt: Aangezien rhans zoowel Beigië als Zweden zitting heeft in den raad van den Volkenbond er. derhalve, indien Nederland zich inplaats van Zweden, dat moet aftreden voor een raadszetel beschikbaar zou steller, het onwen- schelijke feit zich zou voordoen dat geer» der vier Scandinavische Staten doch wel Nederland en België beide in den raad vertegenwoordigd zouden zün. heeft de Nederlandsche -egeeai/.g besloten geen candidatuur voor het raadslid maatschap te aanvaarden LEIDSCHEPLEIN 5-9 - A'DAM - TEL. 33072 Dagelijks wisselende menu's Heden diner a 1.25 Huzarensla Aspergesnep Geknokte Zalm, Mousselinesaus, Versche aard. Kalfsnierstuk, Doperwten, geb. aardappelen, IJs of Pudding of Fruit Zonder Visch 1.Inplaats van het voorgerecht. Hors d'oeuvre varié 1.50. Ons Diner a 1.75 is een Lucullus-maaltijd Stand op Zondag 1 uur v.m. 760.5 Vorige stand 759.8

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 1