STEGEMAN'S ■eMh QL&MJ>cfa. UIT DEN OMTREK BEV VE FRANKEN W0©l^ Pi iFiiSTPMSIM 10 Ki®ST=P>&8«ETTiN 25 28 28 VRIJDAG 15 DECEMBER 1939 DE ROOKWORST MET DE FIJNE. ZACHTE ROOKSMAAK Belangrijke veiling van landerijen Nieuw blokcomité BLOEMBOLLENCULTUUR Crediet voor schoolvoeding Uitbreiding katholieke school Hoogovens stichten een pompstation KOELINSTALLATIE VOOR DEN VLEESCHKEURINGSDIENST IJMUIDEN R. K. Tooneelvereeniging „Kunstkring" St. Elisabethvereeniging BENNEBROEK HEEMSTEDE ZANDVOORT FRANKENS KERSTBROOD, MET DE BESTE ROOMBOTER BEREID, REEDS MORGEN IN ONZE FILIALEN VERKRIJGBAAR HAARLEMMERMEER Een dokter jubileert VOOR ONZE MILITAIREN PAKKEl PAKKET 125 150 oer 1'1 blik21* Gistermiddag ls In het Kennemer-theater, ten overstaan van Notaris J. H. Bremmers, pu bliek geveild 1. een perceel weiland, gelegen in den pol der ,.de Oosterbroek" te Velsen, aan de Oost laan, groot 4.28.30 H A. Hoogste bieder P. Asjes, Den Haag, 9725. Niet gemijnd. 2. perceelen weiland, genaamd Lijnakker, ge legen in de gemeente Velsen. groot 2.04.30 H.A Hoogste bieder P. Liefting, Castricum, 4550.Niet gemijnd. 3. een perceel weiland, genaamd Driemad Broekkamp. aan de Oostlaan te Velsen, groot 1.28.30 H.A. Hoogste bieder P. Liefting, 2850.Niet gemijnd. 4. een perceel weiland, genaamd de Viermad Hartkamp gelegen in den polder „de Velser- brcek te Velsen, groot 2.12.30 H.A. Hoogste bieder P. Liefting, 4000.Gemijnd door J. Maas, Santpoort op 10. De perceelen 3 en 4 werden in combinatie ge mijnd door Bulters, Overveen op 9. De perceelen 1 tot en met 4. tezamen groot 9.73.20 H.A. en staande op totaal 21.144. werden hierna in combinatie afgeslagen en daarbij op f 1500.— gemijnd door den heer Allard c.q., uit IJmuiden, zoodat de totaal op brengst van deze vier perceelen 22.644.be droeg. De heer Allard deelde ons mede de lan derijen te hebben gekocht voor de Hofjes „Nic. van Beerensteijn" en „Pieter Jansz. Codde, genaamd Spoorwater", aan de Heerenstraat te Haarlem. 5. een perceel tuingrond, genaamd „De Krommelanden". aan den Rijksweg te Velsen groot 1.14.10 H-A. Hoogste bieder Slabbu, IJmuiden, f 3400. Niet gemijnd. 6. een perceel tuingrond, behoorende bij het voorgaande, groot 0.79.79 HA. Hoogste bieder P. Liefting, 2500.Gemijnd door J. Maas. Santpoort op 500. Beide perceelen werden vervolgens in com binatie gemijnd door J. Henneman, Beverwijk, op 110.Opbrengst derhalve 6510. 7. een woonhuis met schuur, erf en moes tuin, aan de G. van Assendelftstraat te Heems kerk. groot 54.30 A. Hoogste bieder P. Liefting, 2675.—. Niet ge mijnd. 8. een perceel grond, naast het voorgaande, groot 5 55 A. Hoogste bieder F. Sprengers, Beverwijk- 450.Niet gemijnd. 9. een perceel grond naast het voorgaande, groot 5.55 A. Hoogste bieder J. Henneman, 410.Niet gemijnd. 10. een perceel tuingrond nabij de G. v. As sendelftstraat, groot 56.05 A. Hoogste bieder P. Liefting. 1800.Niet ge mijnd 11. een perceel grond aan de G. v Assen delftstraat, groot 4.50 A. Hoogste bieder Marsman, Heemskerk, 310. Niet gemijnd. 12. een perceel grond aan de G. v. Assen delftstraat. groot 4 53 A. Opbod 300. 13. een perceel grond aan de G. v. Assen delftstraat, groot 4.56 A. Hoogste bieder F. Sprengers, 300.—: Niet gemijnd. 14. een perceel grond naast het voorgaande- groot 5.45 A. Hoogste bieder J. Duin, Beverwijk, 440.— Niet gemijnd. De perceelen 7 tot en met 14. tezamen groot 140.50 H A. en staande op totaal 6686.—. werden hierna in combinatie gemijnd door Joh. Numan. te Heemskerk, op 300.Opbrengst dus 6986. 15. een perceel tuingrond bij de Tulpenlaan te Beverwijkr groot 39.35 A. Hoogste bieder P Liefting, 1525.—. Niet ge mijnd. 16 een woonhuis met perceel tuingrond naast het voorgaande, groot 37.89 A. Hoogste bieder P Liefting, 1710.—. Niet ge mijnd. Beide perceelen werden vervolgens in com binatie gemijnd op f 550.door de N.V. Piro- vano. Opbrengst f 3785. 17. een perceel bouwland, aan den Wijker- merweg te Beverwijk, groot 89.60 A. Hoogste bieder Teeuwen, 3730.—. Niet ge mijnd. 18. een woonhuis met schuur en erf aan de Breestraat 77, te Beverwijk, groot 360 M2. Hoogste bieder D. Teer, Beverwijk, 11.000.— Niet gemijnd. 19. een schuur en erf, achter het voorgaande perceel, aan den Slangenweg, groot 130 M2. Hoogste bieder D. Teer. 1500. De beide laatste perceelen werden in combi natie niet gemijnd. Al deze perceelen behoorden tot de nalaten schap van de wed. F. KockxLudewig. Vhorts werden nog geveild: een woonhuis met erf en tuingrond aan den Kerkweg 47. Heemskerk, groot 89.90 A. en eigendom van Eijking e.a. Hoogste bieder D. Teer, 6400.—. Niet ge mijnd. en een perceel weiland aan den Zuidermaat- weg te Heemskerk, genaamd „Kuipersweide", groot 4.10.70 H.A. en eigendom van Kuijs e.a. te Castricum. Hoogste bieder D. Teer, 10.450.Niet ge mijnd. Voor deze veiling bestond zeer groote belang stelling. Thans is ook voor blok 13 van den Luchtbe schermingsdienst een comité gevormd, dat als volgt is samengesteld: A. Leloux, voorzitter; G. Hobrink, secretaris, Heemskerkerweg 113; L. P. v. d. Meü, L. A. Eijking en P. Brewer. De af deeling Beverwijk van de Algem. Ver- eeniging voor Bloembollencultuur hield giste renavond een ledenvergadering in hotel Ter Burg. De voorzitter, de heer G. Sluiter, wees er in zijn openingswoord op, dat het bloembollen- bedrijf één van de vakken is, dat wel het meest te lijden heeft van den oorlogstoestand. Hij meende niettemin, dat men niet al te pessi mistisch moet zijn. Het is te hopen, dat pre sident Roosevelt, die het einde van den oorlog reeds in het voorjaar verwacht, in het gelijk zal worden gesteld. Bij de behandeling van den beschrijvings brief voor de algemeene vergadering, werden als candidaten voor het hoofdbestuur gesteld de heer C. Hoeben, Wognum, (vacature J. Bak ker) en de heer W. Jonkheer, Hillegom, (va cature A. J. Braam). Als afgevaardigden waren benoemd de hee- ren Jac. Meijer en A. P. Kochx. Een van de leden drong er op aan, om pogin gen in het werk te stellen, dat ook in Bever wijk, zooals in vele andere gemeenten, de diep- spitregeling kan worden toegepast. Opgemerkt werd, dat op dit gebied van gemeentewege weinig medewerking is ondervonden. Na langdurige bespreking werd besloten om de gelegenheid open te stellen in een bestuurs vergadering opgave te doen van de oppervlak ten, welke men bewerkt wil hebben. Daarna zul len de noodige stappen worden gedaan, ook bij de Ned. Heide Mij., om de regeling ook hier in gevoerd te krijgen. Met betrekking tot de groote broeiproeven- tentoonstelling, welke in Februari a.s. in het veilinggebouw „Kennemerland" wordt gehou den, deelde de heer Hommes mede, dat van alle zijden groote medewerking wordt ondervonden, zoodat deze mooie expositie zeker zal slagen. Vele kweekers uit de omgeving hebben reeds in geschreven, terwijl de medewerking van enkele zeer bekende kweekers van elders hoogst waar schijnlijk is. In elk geval is het aantal inschrij vingen reeds zóó groot, dat de veilinghal feitelijk nog te klein is. Deze goede gang van zaken is, volgens spr., vooral te danken aan de medewer king van den heer Martens, den tuinbaas van „Scheijbeeck". Ter opluistering zijn o.m. hees ters e.d. beschixbaar gesteld. De heer Hilbers deed nog een beroep op de jongelui, om mede te helpen aan de opstelling van de expositie. Na afloop der vergadering volgde een geani meerde verloting van fraaie planten. Sedert 1933 geschiedt de uitreiking van voe ding aan schoolgaande kinderen in deze ge meente door particulieren. Hoewel B. en W. vol lof zijn voor hetgeen op dit gebied door het betrokken comité is en nog wordt ver richt, is hun gebleken, dat de middelen van de zijde van particulieren niet meer zóó ruim vloeien, dat het verantwoord is, bij dezen stand van zaken geheel afzijdig te blijven. Zij stellen den raad daarom voor, een crediet van f 1000. toe te staan, teneinde in 1940, voor zoover noo dig, aanvullend in dezen te kunnen optreden. Het kerkbestuur van de parochie van O.L.Vr van Altijddurenden Bijstand te Santpoort heeft een verzoek tot den raad gericht om beschik baarstelling van gelden voor uitbreiding van de St. Liduinaschool. B. en W. stellen den raad voor het adres in hun handen te stellen om advies. B. en W. brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden. om vergunning tot het oprichten van een zoet- waterpompstation met bijbehoorende 8 bron nen, elk met een electromotor van 5 p.k. en een filtergebouw, waarin o.a. 1 electromotor van 9 p.k. en 3 electromotoren van 45 p.k., op het fabrieksterrein, door hen is toegestaan. Reeds lang is het als een groote leemte ge voeld, dat in het -gebouw van den Vleeschkeu- ringsdienst geen koelruimte aanwezig is, aldus schrijven B. en W. aan den raad. Het ontbreken van een dergelijke ruimte be lemmert een juiste uitoefening van den dfenst. Meermalen is het noodig, dat ten aanzien van uit nood of normaal geslachte dieren of van vleesch een nader bacteriologisch onderzoek wordt ingesteld. Het betrokken vleesch moet dan 1 a 2 etmalen of langer bewaard blijven alvorens de uitslag bekend kan worden ge maakt. Om het vleesch op peil te kunnen hou den of om bederf te voorkomen moet aan een alager een verzoek worden gericht, het ge slachte dier of het vleesch öi zijn koelcel te mogen bewaren. B. en W. achten het ongewenscht, dat een in strumentarium van een slager moet worden ingeschakeld voor vleeschonderzoek door een gemeentelijken dienst. Ook komt het dikwijls voor, dat de slagers buiten de uren, dat de Vleeschkeuringsdienst geopend is, vleesch invoeren. De slagers zijfl verplicht dit vleesch in het keurlokaal te bren gen, omdat het den slager verboden is vleesch in voorraad te hebben, dat niet voorzien is van het goedkeuringsmerk van Velsen. Dergelijk vleesch moet dan tot den volgenden dag in het keurlokaal verblijven. Het is begrijpelijk, dat de houdbaarheid en de kwaliteit, vooral in de zo mermaanden, heeft te lijden. Ook in dit op zicht is het gewenscht, dat de dienst over eer- koelkast kan beschikken. Uit een onderzoek is gebleken, dat uftneem- bare koelkasten zijn te verkrijgen, zoodat bi) eventueelen bouw van een nieuw slachthuis de kast met kleine kosten in het nieuwe gebouw kan worden opgesteld. Op grond van het bovenstaande stellen B. en W. den raad voor, hun te machtigen tot den aankoop van een koelkast ten behoeve van den Vleeschkeuringsdienst over te gaan en daarvoor een crediet toe te staan van f 1700. De R. K. Tooneelvereeniging „Kunstkring" opende in den Thalia Schouwburg haartooneel- seizoen met de opvoering van „Moppie", een blijspel in vier bedrijven van Jan Everwijn. De geestelijke adviseur, pastoor J. C. de Moei, opende met den christeljjken groet en heette in zijn openingswoord de donateurs en de 150 uit- genoodigde militairen en matrozen van de stel ling IJmuiden hartelijk welkom. Spr. zeide dat „Kunstkring" noodgedwongen naar hier tijde lijk moest verhuizen, daar de militairen de Witte Bioscoop als cantine in gebruik hebben. De goe de zijde van deze verhuizing, aldus spr. is, dat thans aan velen onzer gemobiliseerden een ge notvollen avond kon worden geboden, hetgeen door hen met een hartelijk applaus werd on derstreept. Spr. deelde mede dat deze attentie mede een motief was om deze veel duurdere zaal te huren. Als gevolg van de financiën, zal „Kunstkring" dit jaar haar traditie tijdelijk moeten onderbreken om de donateurs met een drietal opvoeringen te vergasten en heeft dit nu voorloopig op twee uitvoeringen per seizoen moeten brengen. Hierna kwam Kunstkring voor het voetlicht met het blijspel „Moppie", onder regie van den heer A. H. Holtslag. De titelrol was bij mej. Jo Meesters in uitstekende handen. Haar geestige op- en aanmerkingen verwekten menigmaal een lachsalvo. Deze moeilijke doch dankbare rol heeft zij, dank zij de goede rolkennis, op loffe lijke wijze weten te vervullen. Ditzelfde kan eveneens gezegd worden van den heer des hui zes, Lambert van Epscheuten (A. Koene), die het publiek bovendien menig'maal op fijn too- neelspel wist te onthalen. Ook Cesarine (Jo Gorter), Eva (Cor Meesters) en Eddy (J. A. Gorter) wisten hun rol aanne melijk uit te beelden. De overige rollen werden vervuld door Jhr. Babiion Domper van Geerderen (Ig. Zwager), Linke Hein (M. Jungbacker), Tonia (Truus Klaassen), Joost (J. Haver) en Hoofdagent (Th. Witte), die na wat ingespeeld te zijn, staaltjes van goed spel- lieten zien. Bij het slot van het vierde bedrijf mochten de spelers en de regisseur een langdurig en dank baar applaus van donateurs en militairen in ontvangst nemen. In den loop dezer maand zullen de busjes van de St. Elisabethvereeniging afd. IJmuiden- West wederom worden opgehaald. De St. Elisabethvereeniging is één der oudste vereenigingen van onze parochie die in al die jaren veel nood heeft mogen lenigen. Dit was mogelijk doordat velen deze mooie vereeniging een warm hart toedragen. Het bestuur hoopt, dat de parochianen de bus jes ook dit jaar goed willen gedenken, juist in deze bijzondere tijdsomstandigheden. Om dit mooie werk te kunnen blijven voortzetten, hoopt men op aller daadwerkelijken steun. R.K. Hanze. Gisterenavond vergaderde in café „Oud Berg en Dal" de Ned. R.K. Midden- standsvereeniging De Hanze afd. Bennebroek- Vogelenzang. De voorzitter, de heer F. G. Lommerse, heette speciaal welkom pastoor L. J. Laurier en een nieuw lid. De voorzitter deelde mede, dat half Februari in de parochie voor de Hanze een triduum zal worden gehouden. Nadere bijzonderheden zullen de leden nog wel hooren, ook over den feest avond. Bij de ingekomen stukken werd behan deld het schrijven van het hoofdbestuur. De volgende punten trokken hierbij de aandacht' Getracht zal worden de actie om het leden tal op te voeren, zoo goed mogelijk te steunen De geestelijke adviseur zal de onderwerpen: „De corporatieve maatschappij", „De Nieuwe Ge meenschap" en „De Actie naar de Nieuwe Ge meenschap" t.z.t. behandelen. Gewezen wordt op het groote cultureele belang van onzen K.R.O. Er zal een avond belegd worden in samenwer king met andere organisaties. Aangespoord werd de retraite te bezoeken. Begin Januari zal te Vogelenzang een groote propaganda- avond worden gehouden. De leden van Benne- broek worden daartoe uitgenoodigd. De gees telijke adviseur hield hierna een toespraak, waarin hij op verdieping van het geloofsleven aandrong. Kunst na arbeid Gisterenavond gaf de mu- ziekvereeniging „Kunst na Arbeid" in het bondsgebouw een uitvoering onder leiding van R. v. 't Hoff. De voorzitter, de heer Jac. Schrier, opende den avond en bracht bijzonder den heer v. 't Hoff hulde bij diens eerste optreden te Bennebroek. De muziekvereeniging speelde daarna: Mar- che du Heros, Nichols; Louise de Bettignie Ou verture, L. A. Dover; Strauss-Walsen Potpourri. J. Maas; Doornroosjes Bruidsvaart, Arra Dra- sen; Marsch-potpourri, Ciere; Mondnacht auf der Alster, Fetras; En Familie, J. Martin; Marsch Finale. Al deze nummers werden op keurige wijze uitgevoerd en de muzikanten mochten na ieder nummer een dankbaar applaus aanhooren. De Bennebroeksche winkeliers stelden een groot aantal prijzen gratis beschikbaar voor de te houden verloting. Deze verloting bracht plm. f 60 op, waarmede de kosten van dezen avond moesten worden gedekt. Na de pauze bracht de voorzitter een bloe menhulde aan mevr. v. 't Hoff. Ook de heer J. H. Schrama verleende aan de zen avond zijn medewerking door het geven van. eenige humoristische nummers. De heer Schra ma oogstte zeer veel bijval met de door hem zelf gecomponeerde nummers „Weg met den laster" en „Verbeter de wereld en begin met je zelf". Vooral dit laatste nummer had veel bij val. Aan het einde van den avond trad het accor deongezelschap „Melodie Brothers" onder lei ding van Nic. Kreft op. Nog geruimen tijd bleef men gezellig bijeen. Vergadering Bloembollencultuur. Donder dagavond hield de afd. Heemstede van de Al gemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur een vergadering in „Hof van Heemstede". In zijn openingswoord wilde de voorzitter allereerst twee vakgenooten herdenken, die de vereeniging onlangs door den dood ontvallen zijn. Wijlen de heer C. Nelis, aldus de voorzitter, was in ons vak een groot man. Veel heeft hij gedaan voor de verbetering van de cultuur en het product, en hij was in alles eerlijk en be trouwbaar. Maar ook op het gebied van ten toonstellingen was hij onmisbaar. Het zal dan ook zeker in de toekomst blijken, aldus de voor zitter, dat zijn heengaan voor het vak en voor de afdeeling een groot verlies is. De heer J. C. v. d. Eijken, vervolgde de voor zitter, was meer van de oude garde. Nadat hij zich uit de zaken had teruggetrokken, nam hij geen werkzaam aandeel meer in het vereni gingsleven. Maar vroeger had hij dat wel; het was een aangenaam mensch om mee om te gaan. Ingekomen was o.m. een verzoek der afd. Haarlem om steun aan den door deze afdee ling te geven bloembollencursus. Door den slechten financieelen toestand der kas moest daarvan afgezien worden. Als candidaat voor het hoofdbestuur in de vacature-Jac. Bakker zal gesteund worden de heer C. Hoebe te Wognum en daar in de vacature-A. J. Braam de heer Jos M. J. Braam zijn candidatuur had ingetrokken, zal nu gesteund worden de heer W. Jonkheer te Hillegom. Vervolgens werd behandeld de beschrijvings brief voor de a.s. Algemeene Vergadering. Voor wat betreft de begrooting werd de wensch ge uit, dat zoo spoedig mogelijk de afdracht aan de afdeelingen hooger moet worden. In de rondvraag der Algemeene Vergade ring zal gevraagd worden, den Minister te ver zoeken zoo spoedig mogelijk mede te deelen wat als bij-product geteeld moet worden, dit met het oog op het aanschaffen van zaden. Als afgevaardigden naar de Algemeene Ver gadering werden benoemd de heeren Jos M. J. Braam en J. F. Ch. Dix, en als plaatsvervanger de heer P. Nelis. Als bestuursleden werden herkozen de hee ren J. F. Ch. Dix en C. Kapiteijn, de vacature ontstaan door het bedanken van den heer C. Preijde werd opengehouden tot de eerstvolgen de vergadering. De voorzitter betreurde ten zeerste het heen gaan van den 'heer C. Preijde, die circa 19 jaar de functie van len secretaris heeft vervuld en dat steeds gedaan heeft op een wijze die moei lijk door een ander te evenaren zal zijn. Spr. ^eide dan ook zeker de tolk van alle leden te zijn, als hij den scheidenden secretaris dank zegt voor zijn vele werk in het belang der af deeling gedaan. Na een zakelijke rondvraag volgde sluiting. Vereeniging voor luchtbescherming Woens dagavond hield de afd. Heemstede van de Ned. Vereeniging voor luchtbescherming een leden vergadering in het R. K. Vere-enigingsgebouw. Onder de aanwezigen waren §-m. het hoofd van de luchtbescherming, inspecteur A. Berent- sen en enkele leden van den Raad. De voorzitter, mr. A. J. Backer, opende de bijeenkomst en gaf een overzicht van het werk in het eerste vereenigingsjaar. Op 23 Dec. 1938, aldus de voorzitter, kwam 'r, klein greepje menschen bijeen om plannen te beramen, die als gevolg hadden de oprichting der afdeeling in Januari 1939. Er werd contact gevonden met het gemeentebestuur, cursussen werden voorbereid met tot resultaat, dat, toen in September de oorlog uitbrak, Heemstede in vele dingen andere, ook groote, plaatsen ver voor was en zelfs een vraagbaak was voor andere vereenigingen. Om de geheeie bevolking te bereiken, werden wij ks ge wijs cursussen gehouden, waarvoor avond aan avond instructeurs en instructrices zich be schikbaar stelden en welke in totaal 1754 be zoekers trokken. De tentoonstelling in het „modelhuis" werd door 894 personen bezocht en een en ander had tot gevolg dat het ledental van Augustus tot nu steeg van 300 tot circa 1200. Na nog gewezen te hebben op de bevredigende deelname aan de gezinscursussen, die al door 478 personen be zocht waren, schetste de voorzitter nog den arbeid, welke te wachten staat in de naaste toe komst. De heer S. Rijkes, lid van den, gemeenteraad, zeide zeker de to-lk van alle aanwezigen te zijn als hij het bestuur dank zegt voor de wijze, waarop het zijn taak tot nog toe heeft verricht. Daar de fuctie van secretaris-penningmeester in één hand te zwaar werd, werd met algemeene stemmen als secretaris gekozen de heer J. de Graaf. In de plaats van den heer A. Wijma, die een causerie zou houden over luchtbescherming, trad in diens plaats op de sergeant le klas M. Kroes, die een voororacht hield over de gevaren, die de burgerij uit de lucht bedreigen. En om die gevaren meer aanschouwelijk te maken, ver toonde inleider een serie lichtbeelden van de moderne vliegtuigen, de uitwerking van verschil lende bommen, het afweergeschut in actie, het werk der gasverkenners, hoe men zich kan be schermen tegen luchtaanvallen, enz. enz. Excursie voor werkloozen Het ligt in het voornemen van het Algemeen Comité tot ont wikkeling en ontspanning van werkloozen om op Maandag 8 Januari as. een excursie met tou ringcars te maken naar Qe Blue Bandfabrieken te Rotterdam. Deelnemers moeten zich daarvoor schriftelijk aanmelden by den secretaris van het Algemeen Comité, Javalaan 31, vóór 28 Deecmber a.s. Luchtbescherming. Het bestuur der afd. Heemstede van de Ned. Vereeniging voor Lucht bescherming heeft door de benoeming van den heer J. de Graaf als bestuurslid eenige wijziging ondergaan. De heer W. J. Saeys, voorheen secretaris-pen ningmeester, is vanaf heden afgetreden als se cretaris doch blijft de functie van penningmees ter vervullen. De postgirorekening ten name van den penningmeester der Ned. Vereeniging voor luchtbescherming afdeeling Heemstede blijft 354980. Als secretaris der afdeeling is met ingang van heden benoemd de heer J. de Graaf, post-adres H. W. Mesdaglaan 19, Heemstede, het secreta riaat blijft echter gevestigd: Raadhuisstraat 27, Heemstede, telefoon 28104. Een nieuwe motorreddingboot voor Zand- voort? Naar wij vernemen is het redding bootfonds van een groote financieele maat schappij in ons land bezig de noodige gelden bijeen te brengen voor den aankoop van een motorstrandreddingboot voor het station Zand- voort van de N.Z.H.R.M. De naam van het vaartuig zou ook reeds be kend zijn en „Johan de Witt" luiden. Zandvoortsche Reddingsbrigade. Naar wij vernemen zal de Zandvoortsche Reddingsbri gade evenals vorige jaren ook dezen winter weer een aantal lezingavonden organiseeren. De onderwerpen zullen weer in hoofdzaak op het reddingwezen betrekking hebben. Gezien de groote belangstelling van vorige jaren, twij felen Wij ook nu niet, of de opkomst zal weer groot zijn. Opcenten gcmeentefondsbelasting. In de gemeentebegrooting voor 1940 is er op gerekend, dat ook voor het belastingjaar 1940—'41, ten behoeve van de gemeente zullen worden gehe ven 75 opcenten op de gemeentefondsbelasting. Het college van B. en W. stelt aan den raad voor dienovereenkomstig te besluiten. Luchtbescherming. De werkzaamheden ver bonden aan de leiding van den gemeentelijken luchtbeschermingsdienst, zijn in den laatsten tijd zóó in omvang toegenomen, dat de burge meester het noodig heeft geacht voor Zandvoort en Bentveld een ondercommandant aan te stellen. In verband hiermede acht het college van B. en W. het billijk dat de functionaris in het genot wordt gesteld van een belooning ad f 400.per jaar. Dewijl het college van Gede puteerde Staten van Noordholland, alsmede de Minister van Binnenlandsche Zaken, zich daar mede kunnen vereenigen, stelt het college van B. en W. aan den raad voor, daartoe te beslui ten. Bergplaats Marisstraat. Het college van B. en W. stelt aan den raad voor de bergplaats aan de Marisstraat, als rijwielbergplaats te ver huren voor de alhier gelegerde manschappen van de cavalerie, tegen een vergoeding van f6 per maand. Wijziging rechtspositieregeling gemeenteperso- neel. In de rechtspositieregelingen van het gemeentepersoneel is de bepaling opgenomen, dat de ambtenaar-werkman, die in verband met oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone omstandigheden verplichten militairen dienst verricht, gedurende 30 dagen, de volle aan zijn ambt verbonden bezoldiging geniet en daarna hetgeen deze meer bedraagt, dan zijn militaire belooning. Indien de mobilisatie van langen duur mocht zijn, zal de gemeente voor enkele gemobiliseerden van haar personeel een belang rijk bedrag wegens aanvulling van de militaire belooning moeten uitkeeren, terwijl het Rijk wordt ontlast van de uitgaven wegens kostwin nersvergoeding voor de betrokkenen. De wijzi ging, welke de Minister van Defensie heeft ge bracht in de mobilisatievergoedingsbeschikking, maakt het mogelijk een regeling te treffen, waardoor de uitgaven voor de gemeente uit dezen hoofde worden beperkt, zonder dat de be trokkenen daarvan nadeel ondervinden. Het col lege van B. en W. stelt aan den raad voor, te besluiten, dat de ambtenaar-werkman, die in verband met oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone omstandigheden verplichten wer- kelijken dienst verricht, nog gedurende 30 da gen de volle aan zijn ambt verbonden bezoldi ging zal genieten. Indien na het verstrijken van dit tijdvak de som van de militaire bezoldiging en de kostwinnersvergoeding, waarop zijn ver wanten aanspraak kunnen maken, geringer is dan zijn bezoldiging in gemeentedienst, wordt aan den ambtenaar-werkman een gemeentelijke toeslag uitgekeerd tot een zoodanig bedrag dat de militaire bezoldiging plus de kostwinnersver goeding en de gemeentelijke toeslag daarop, gelijk is aan de bezoldiging welke de ambtenaar werkman in zijn betrekking geniet. Jaarwedden wethouuers. De burgemeester schrijft aan den raad dat de bezoldiging van de wethouders meermalen in den raad is ter spra ke gekomen en naar diens meening niet in overeenstemming is met hetgeen van de wet houders aan tijd en inspanning wordt gevor derd. In 1924 werd de jaarwedde van de wet houders teruggebracht van f 1000 op f 900. Het aantal inwoners bedroeg op 1 Januari 1924 ruim 7300 en thans ruim 9200. Deze groei is niet zon der invloed gebleven op den omvang der ge meentebemoeiingen, welker uitbreiding in ster ke mate is gestimuleerd door de in 1931 inge treden economische crisis, welke vele inwoners noodzaakte een beroep te doen op het gemeente bestuur om hen voor ondergang te behoeden. Sinds dien tijd zijn de bezoldigingen van den burgemeester, den secretaris en den ontvanger met ongeveer 30 pet. verhoogd. In de bezoldi ging van de wethouders is de toegenomen om vang van hun werkkring echter niet tot uit drukking gebracht. Het is dan ook zoo, dat een wethouder zich gemiddeld gedurende verschil lende uren per dag met de gemeentehuishouding moet bezig houden en zich derhalve aan eigen bedrijf of werkkring moet onttrekken. Hun functie brengt voorts mede, dat zij meer dan anders aan het openbare leven moeten deel nemen, hetgeen veel tijd vordert en ook finan cieele offers vraagt. Waar de gemeente Wor- merveer, Hoorn en Zandvoort door Gedeputeer de Staten voor de jaarwedderegeling van den burgemeester, den secretaris en den ontvanger in dezelfde klasse zijn ingedeeld en de jaar wedde der wethouders daar onderscheidelijk f 1000 en f 1250 bedraagt, stelt de burgemeester aan den raad voor om aan Gedeputeerde Staten van Noordholland te verzoeken de jaarwedde van de wethouders met ingang van 1 Januari 1940 te verhoogen tot f 1200. Gemeenteraad. De agenda der vergaderin gen van den raad der gemeente Zandvoort op Maandag 18 December 1939, des namiddags 2 uur, des namiddags 7.30 uur en zoo noodig op Dinsdag 19 December 1939, des namiddags 2 uur, vermeldt o.a.: Voorstel tot wijziging van de rechtspositie regelingen van het gemeentepersoneel. Voorstel betreffende het onderwijs in lichame lijke oefeningen. Benoeming van leden van het bestuur der gem.inslelling voor maatschappelijk hulpbetoon; der commissie tot wering van schoolverzuim en in de commissie voor georganiseerd overleg. Vaststelling van een verordening op de hef fing van opcenten -op de gemeentefondsbelasting. Het sluiten van een overeenkomst betreffende het verleggen van kabels. Voorstel betreffende de bezoldiging van den onder-commandant voor Zandvoort van den Luchtbeschermingsdienst. Verhuur van de bergplaats, gelegen aan de Marisstraat. De bezoldiging van de wethouders. Behandeling van de gemeentebegrooting voor 1940 en die van de gemeentebedrijven en van de gemeentelijke instelling voor maatschappelijk hulpbetoon. Voorstel tot- vaststelling van het bedrag per leerling, ingevolge artikel 55 bis van de lager onderwijswet 1920. Dokter H. D. Nanninga te Hoofddorp her dacht Donderdag het feit, dat hij 12 jaar ge leden zijn doktersfunctie begon tevens was hij 12% jaar gehuwd, een dubbel feest dus! De dokter en zijn vrouw namen daarom het prachtig initiatief de ouden van dagen een feestelijken middag aan te bieden. In den loop van den dag werden vele gezinnen uit Hoofd dorp en omgeving verblijd met een tractatie, die aan de huizen werd bezbrgd. De Oranjevereeniging, die zoo thuis is bi) de Ouden van dagen, haalden de oudjes van huis en bracht hen naar de keurig versierde zaal van hotel De Landbouw. Mr. J. E. Goud smit sprak de oudjes toe, die daarop werden „onthaald." Het werd voor hen een feestdag alsof zij op de traditioneele reis waren. De dokter heeft alles in 't werk gesteld om de oudjes het naar den zin te maken. Piano en conferencier waren zelfs aanwezig, voor in de zaal stonden vele bloemstukken. Des avonds wachtte het fanfaregezelschap „Excelsior" den geneesheer en familie aan huis op en werd het jubileerende paar wederom naar de Landbouw geleid, waar ieder in de gelegenheid werd gesteld het echtpaar geluk te wenschen. Achter een feestelijk versierde tafei namen de dokter en zijn vrouw en verdere fa milie plaats. Mr. J. E. Goudsmit leidde de verschillende sprekers in. Achtereenvolgens werd het woord gevoerd door de heeren Dr. Zuydam namens de sociëteit „Harmonie"; P. C. de Zeeuw na mens de Gymnastiekvereeniging „Hoofddorp"; Mr. J. E. Goudsmit namens de Oranjevereeni ging „Hoofddorp" en namens de Ouden van Dégen; J. Sparnerij namens de IJsclub; Mr. Dysekinck namens de familie van Mevr. Nan ninga. Ontroerd bracht de dokter dank voor de ge weldige belangstelling en de schitterende ge schenken, waaronder allerhande kunstvoorwer pen, instrumenten en een schat van bloemen. „Het doet me goed, dat er zooveel attentie is. De oudjes wilde ik graag aan de thee heb ben. Het was een film. Ik zal er een prettige herinnering aan behouden. Als dokter en Hoofd dorper ben ik hier een moeilijke taak begonnen en in deze dagen denk ik terug aan bepaalde dingen uit het vroegere leven. De keur van geschenken zullen een plaatsje krijgen in mijn woning. De instrumenten voor de praktijk hoop ik niet veelvuldig, doch wel eens te gebruiken." Door dezen dag hebben wij geleerd, dat dok ter Nanninga niet alleen is de geneesheer van zijn patiënten, maar Ook een vriend van oud er jong, arm en rijk. TUTTI-FRUTTI (extra gemengd) p pond 25 2 pond 45 GEMENGD FRUIT MET RODE PEREN a - oer pond«3*5 NIEUWE WAL- «3^ NOTEN per pond Ruime sortering AMANDE LEN, HAZELNOTEN m enz. d ons vanaf 1 CHOC. KERSTBOOM FIGUREN vanaf 5 voor Diverse KERST FIGUREN, gevuld 4 vanaf 10 Dozen KERSTBON BONS, pracht vul- ling vanaf Ov 1 p. Pindakaas, 1 p. lam, 1 bl. Pilchards, 1 bl. Le verpastel, 1 bl. Worstjes 1 pk. Kaaspastei, 1 fl. Koffie-extract, 1 p. lam. 1 Geld. Worst, 1 bl. Ie verpastei, 1 bl. Makreel 1 bl. Appelsiroop, 1 bl. Worstjes, 1 zk. Kerst kransjes. Deze pakketten ook verkrijgbaar in samenstellingen van DOPERWTEN oer 1/1 blik APPELMOES 3PERCIEBONEN Der 1/1 blikmLi 1RWTEN EN WOR- AA TELEN per 1/1 blik SPINAZIE oer 1/1 blik ANDIJVIE oer 1/1 blik PERZIKEN per blik 3? en 20 WORTELTJES per 1/1 blik

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2