Schellehens V.V.S.B. naar Alphensche Boys Handschoenen Laatste Nieuws V. en D. te Utrecht in lichter laaie Kerstmis nadert O De Spaarnestad' - Heeren - Haarlem, 15 Dec. 6R.HOUTSTR.hoek GR. MARKT Voor de stille armen I N- l6g 46- Echte Belgische Anthraciet D.O.S.S. 2 - THE UNITY LEIDERS KUNNEN WINNEN Uitsluitend I-klas fabrikaat VRIJDAG 15 DECEMdük iyo9 Giften „GEMOBILISEERD ALS HOLLANDSCHE SOLDATEN" Hoogstaande ontspanningsavond in het R. K. Militair-Tehuis 40-JARIG JUBILEUM CH. REIBER H.O.V.-volksconcert De agent als muzikant Het concert van de Haarlemsche Politiemuziekvereeniging J. C. Laan's paarden- slagerij BRAND TE BLOEMENDAAL R.K.W.V. Achilles De „Gymnasium"-tejntoonstelling Afm. per H.L. 22/35 f 2.60 30/50 f 2.40 15/22 f 2.25 8/15 f 1.80 B11AXDS TOFFEAHAADEL Schoentje BURGERLIJKE STAND Zangvereeniging St. Caecilia FR. VARKENMARKT 6-10 - TEL. 14164-13904 BIJZONDERE S ADVENTS-AVOND fc* ll Puer natus est nobis D.H.V.B. De strijd van den mensch tegen het vuur VERKIEZINGEN KAMER VAN KOOPHANDEL* Nog geen uitslag Jubileum P. Gerrits D.H.V.B.-programma voor Zondag a.s. TWEEDE KLASSE K.N.V.B. Geen verrassingen te wachten UIT DEN OMTREK HALFWEG "DENT- FOWNES-PERRIN Wol - leder, ongevoerd engevoerd {ja§zbrs van ƒ195 tot S12.K AGENDA Bioscopen Stadsschouwburg Apotheekdiensten HILLEGOM RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN STAD Weer beleven wij de donkere dagen voor «fristmis, de mistige dagen, die den mensch j^er jaar opnieuw vervullen met een gevoel an heimwee om iets dat sterven gaat. Het is, alsof wij in deze dagen van somber heid en van blijde verwachting om het nieuwe cht, dat voor ons zal opgaan in den geheim- v°llen Kerstnacht, een dieper en lichter aan gedaan gevoelsleven leiden, blijde om het reUgdevolle, droevige, om het smartelijke. En het is in deze gemoedsstemming vooral, at het zoo goed is, te geven en anderen, met ®hze liefde en met onze gaven gelukkig te fr-aken. Velen hebben dit verheven genoegen de laat- ®te dagen reeds gesmaakt door een gift te chertken voor die bij uitstek armen, die bij uit lek ongelukkigende stille armen. Maar vele giften worden nog ingewacht, nog j n menigeen ertoe medewerken, dat het Kerst- eest in de honderden gezinnen der stille armen y1 Haarlem met dankbare blijheid zal worden gevierd. Giften kunnen gestort worden op gfronum- 5970 van de N.V. Drukkerij „De Spaarne- 'ad" of kunnen worden bezorgd aan ons re actie-bureau, Nassauplein 1. p- P. f 100.— j Vrouw wed. H. S. A. v. B., Overveen 1. d v. d. P., Haarlem j P- H. de G., Haarlem d J- B., Haarlem ,T' J., Bloemendaal V. H. en J. L., Haarlem ^r- J. N. J. E. H.—Th., Haarlem 'mevrouw Th. J. A. W—v. H. H. J. B. B. C W' H. A„ Haarlem ;an a. tot z. n' c-> Haarlem H. r... Heemstede, 2.50 2.50 2.50 5.— 10.— 10.— 10.— 10.— 5.— 1.— 2.50 1.— 10.— 20.— .'Ven behoeve van het Comité voor de „Stille rmen" werd bij de Twentsche Bank gestort: opdracht van J. J. p., Bentveld f20.— O opdracht van Douair. v. S. v. d. B. v. S. 2.50 jjJ opdracht van mej. J. W. B. 2.50 opdracht van mej. C. H. M. 2.50 opdracht van L. P. G. opdracht van A. M. 5.— 5.— 5.- opdracht van dames A. C. Een firma hier ter stede stelde 10 konijnen r beschikking. fret veldgrijs domineerde in de groote zaal van het toen onts, 2eif H. K. Militair Tehuis aan de Zoetestraat, de heer J. G. Koopman uit Overveen den 'Panningsavonci opende met een door hem Oj, vervaardigd en door sergeant H. A. Wei- i'ie er getoonzet „Mobilisatieliedje 1939". Keu- s„? was zijn voordracht en frisch was het volk- soiri refrein: „Gemobiliseerd! Als Hollandsche St ba-tenI Gemobiliseerd! Uit ied're rang en Oqu1^". enz- da': door de vele aanwezigen dan Uit volle borst werd meegezongen. E<vfn nog knapper stuk werk leverde de heer sjj.Phian met zijn „Declamatie in telegram- jJ' over mobilisatie en wat daarmee samen- agtI korte slagzinnen, maar die toch zooveel b5e?®nken geven. Uit de vele te noemen voor- Men citeeren wij slechts het begin: Oorlogstijd Narigheid! Wijd en zijd Landrig'heid Militair Pier en Pair! Niemand gist, Wat hij mist! Jjk heer Koopman is iemand die zich in het re leven weet te verplaatsen als slechts Oi bigen: getuige zijn, wederom zelf vervaar- !n hedje over ,,'t Reveil". Hoe greep hij niet b hart van de „jongens" met zijn nieuwe ,,'t 'Men op de oude wijs „Kentucky Home" over Ug'en huis, een groote schat op aard" tlSfTaar °°k oude welbekende liedjes van humo- aard Hggen op zijn terrein evenals op van sergeant Weidinger die bovendien nog 0 fraaie viool-solo gaf van de „Lustspiel- jjj erture" van Héler Béla; hij werd aan de begeleid door militair Wayes. Voor op- h0 kende jazzmuziek zorgde sergeant van (jj 0rbwijk met „de Militaire Band". Op waar- wÜze werd de avond besloten met een door geant Weidinger op gevoelvolle wijze gezon- j "Onze Vader". sba lc'erdaad, een geslaagde en hoogstaande ont- hwingsavond. P. RODERMANS O.F.M., Directeur teren vierde de heer Ch. Reiber den dag, öe ar°P hij voor veertig jaar in dienst trad bij ïw D. Houtman, vleeschhouwerij, Koningin- is veertigjarige dienst in het slagersbedrijf biig n uiterst zeldzame gebeurtenis en het ju- éi6 'J1Tl werd dan ook geheel overeenkomstig (N.^ldzaamheid gevierd. tv,r Isfrnniddag om 3 uur werd de heer Reiber dat bespannen met twee paarden, om- égv. heer Reiber als slager zooveel met paar- te maken heeft gehad, van zijn woning ge- hjj cn naar de zaak der firma gebracht, waar dpj. allereerst werd toegesproken door de moe- hiia Van den heer Houtman onder wie de ju- dr. 23 jaar had gewerkt. Vervolgens sprak eer H. Houtman, die den jubilaris dankte %r* a^es wat deze voor de firma had gedaan, bier' Overhandigde den jubilaris een enveloppe Ooknh.oud- boh K het bestuur van den Slagerspatroons- Üep kwam gelukwenschen en overhandigde v6ert er Heiber den gouden bondspenning voor 'ëjarigen trouwen dienst. 'e'dipr llct concert dat Zondagmiddag a.s. onder C°hcegtVan T°on Verhey in de Gemeentelijke 'rekkj„aal wordt gegeven, is een zeer aan- Het '-ik 'programma samengesteld. J'eer concert wordt geopend met de Eerste bet Gynt" suite van Edv. Grieg, gevolgd door Cow n?ert voor piano en orkest van denzelfden ®ys niRt' dat vertolkt zal worden door Annie Pauze speelt deze soliste nog met or- Ëeleiding het „Concerto per pianoforte e orchestra" van E. Pr. Malipiero. Dit is een eer ste uitvoering. Het concert wordt besloten met „L'apprenti Sorcier" van Paul Dukas. De Haarlemsche Politie-muziekvereeniging gaf gisteravond in het Rembrandttheater haar jaarlijksche winterconcert. Het Haarlemsche publiek kent den politie agent in verschillende houdingen. Het kent hem, met zijn armen zwaaiend op een kruispunt, wanneer hij verkeersagent is, het kent hem met potlood en bonboekje in de hand, wanneer het mis is, het kent hem, patrouilleerend door de drukke straten, en het kent hem als de ver persoonlijkte rust, die zegt „Kalm aan, door- loopen alstublieft", waneer er een ongeluk is gebeurd. Het zijn allemaal houdingen, die den agent kenmerken. Datzelfde Haarlemsche publiek heeft giste renavond agenten kunnen zien, in een hou ding, die zij niet dagelijks aannemen, maar die hen niettegenstaande dat wel flatteert: de houding van muzikant. In deze houding werden zij bekeken en be luisterd door den burgemeester van Haarlem, Dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk, die te vens beschermheer van het politie-muziekcorps is. den oud-burgemeester v. Haarlem, den heer C. Maarschalk van Egmond en Rinnegom, den Commissaris van Politie, den heer E. H. Tenckinck en de Hoofdinspecteuren M. Woud en G. A. Draijer. Verder waren aanwezig enkele militaire au toriteiten en vertegenwoordigers van zuster verenigingen uit Haarlem. Zij werden welkom geheeten door den voor zitter van de Politie-Muziekvereeniging, die dank aan de superieuren bracht voor de bui tengewone medewerking, die men steeds van hen ondervindt. De voorzitter deelde nog mede, dat volgend jaar Juli door het corps een nationaal con cours zal worden uitgeschreven. Tenslotte dankte hij den heer Bakker, directeur van het Rembrandttheater, die bij het afstaan van het theater weer zoo welwillend was geweest. En hierna speelde het corps allereerst het Wilhelmus, dat door allen staande werd aan hoord. De muziekvereeniging werkte nu eerst het concertprogramma af. Uit de vertolking van de verschillende mu ziekwerken bleek goed, hoe opperbest onze Haarlemsche Politiemuziekvereeniging is. De dirigent, de heer B. D. Peters, haalde uit de blazers al wat er uit te halen was. In het eene muziekstuk deed hij hen een krachtig en markant spel geven, in een ander stuk was dit zuiver en zachtvloeiend. Vooral in de Verdiana- potpourri van Joh. Kliment viel het mooie spel van de hout-instrumenten op. Een woord van lof aan den heer Peters voor zijn energiek dirigeeren en aan de spelers voor hun prestaties is hier volkomen op zijn plaats. Na de pauze gaf het Rembrandt-theater een filmvoorstelling, met als extra-verrassing in- gelascht: het optreden van de B. B. C.-Radio- artisten: „The Harmony Kings". De Spaarnwouderstraat heeft dezer dagen een belangrijke aanwinst geboekt, doordat de heer J. C. Laan, zijn paardenslagerij er heeft geves tigd. Voorheen was deze paardenslagerij geves tigd Burgwal 68. Doch de nieuwe zaak is niet alleen een groote aanwinst voor de Spaarnwou derstraat, doch ook voor den heer Laan zelf. Twintig jaar dreef hij zijn zaak op den Burgwal en reeds lang was de huisvesting niet ideaal meer. En reeds lang voldeed de zaak niet meer aan de eischen, die de tegenwoordige tijd pleegt te stellen. De nieuwe zaak echter is wat dat betreft in alle opzichten „bij". Het is er "licht, luchtig, hygiënisch, modem en mooi, de outillage van het slagersbedrijf is bui tengewoon; de heer Laan heeft achter zijn sla gerij een rookerij, kokerij en werkplaats, alles is betegeld, kortom, de verbetering is buitenge woon. Spaarnwouderstraat 100: het is makkelijk te onthouden; en het is te hopen, dat de klanten van den heer Laan het ook zullen onthouden. Hedenmorgen om kwart voor tien brak brand uit achter een garage van een villa aan den Vijverweg te Bloemendaal. Achter de garage was een vertrekje gebouwd, waarin een stook plaats was voor de centrale verwarming. Er was iets te hard gestookt, waardoor een hoeveelheid hout ging branden. Dank zij een perfect ge organiseerde bestrijding een der inwoners duwde den auto uit de garage, een ander begon te spuiten met een tuinslang en een derde belde de brandweer op werd erger voorkomen. De schade bleef zeer beperkt. Slechts een klein beetje hout verbrandde. Het bestuur va,n bovengenoemde vereeniging maakt bekend, dat a.s. Zondag gelegenheid be staat voor de leden om nogmaals pogingen te doen de records te verbeteren op de rollen. Ook zal er een onderlinge wedstrijd gereden worden voor alle categorieën. Het bestuur verwacht alle renners aan den start. De tentoonstelling, die een week gehouden werd in de raadzaal, ter gelegenheid van het 550-jarig bestaan van het Haarlemsche Gym nasium, is bezocht door 650 personen, w.o. 300 leerlingen. dus niet z.g. Belgische kwalieit. Beroemd is de schoonheid van Cleo patra en beroemd waren haar met gratie gedragen toiletten. Dit beeldige avondschoentje, rood met gouden banden, naar klasiek model is er één uit onze groote collectie. VOOR ELEGANTE MODESCHOENEN HAARLEM, GROOTE HOUTSTR. 12 AMSTERDAM, KALVERSTR. h. Heiligeweg DEN HAAG, SPUI naast Asta WEIMARSTRAAT tegenover Regentes Geboren: 12 Dec. d. v. M. D. Meijer-Bramke; 13 Dec. z. van A. C. Vink-Sietsema; 14 Dec. z. van M. van Bockel-Schmeller; d. van A. Ver donk-Frank; d. van A. Oosterling-Vleck; z. van E. Houniet-Stevenhaagen; d. van A. van der Lin- flen-Warmerdam; 15 Dec. d. van K. Allard- Schuurman. Overleden: 13 Dec. M. Dolkemade, 74 j„ Jac. van Looijstraat.; 14 Dec. J. M. van Gog-Zuid- wijk, 71 j„ L. Wijngaardstraat; M. C. E. Venne- ker-Hoorendijk, 76 j., Gen. de la Reijstraat; J. C. Lucas, 67 j„ Tetterodestraat; C. van Benthem, 82 j„ Kamperlaan; M. Teekman, 82 j„ M. v. Heemskerkstraat; P. Bank, 70 j., Dr. Leijdsstraat. 99 De R.K. Zangvereeniging St. Caecilia. afdee- ling van den R.K. Volksbond, geeft op 20 Decem ber, des avonds om acht uur, in gebouw St. Bavo een liefdadigheidsuitvoering, waarvan de baten bestemd zijn voor de werkloozen en de T.B.C.- bestrijding. Op dezen avond zullen afwisselend door het gemengd koor en door het mannen-, dames- en kinderkoor liederen worden gezongen, begeleid en afgewisseld door de muziek van het ensemble Nibbering. Dat dit veelal Kerstliederen zullen zijn, spreekt wel vanzelf. Het uitgebreide programma bevat echter ook de vertooning van Kersttafereelen in zang en beeld. De bewerking hiervan was in handen bij mevrouw K. Ketelaar-Dreyer; de heer A. F. Meegdes verzorgde de regie en heeft de leiding van het koor. Van de twaalf tafereelen noemen wij „Maria Boodschap", „De boodschap aan de herders," „De drie koningen naar Bethlehem," „De aanbidding der koningen" en „De vlucht naar Egypte." Een aansporing om dezen avond te bezoeken, zal na lezing van het bovenstaande wel overbo dig zijn. En om het doel én om hetgeen daar te genieten wordt gegeven, verdient deze avond een groote belangstelling. Hf WOENSDAG 20 DECEMBER iles avonds «jsf 8 uur in het gebouw St. Bavo, Smedestraat fjii'ii Opgevoerd wordt: «v 763 Kerstoperette in 12 tafereelen in zang en beeld, uit te voeren door de K.K. Zangver- SËr eeniging St. Caecilia met mannen-, dames- en kinderkoor Prijzen der plaatsen: le rang ƒ1.-; 2e rang "iiMi 0.75 en 3e rang 0.50. De opbrengst komt l/ff geheel ten goede voor de Kerstgave werk- loozen en het plaatselijk comité Herwonnen v\w Levenskracht. Over dit onderwerp hield de heer J. M. Hart- dorff, instructeur van de Bloemendaalsche Vrij willige Brandweer en oud-commandant bij dc Amsterdamsche Brandweer, Donderdagavond een voordracht met lichtbeelden in hotel Roo- daal te Overveen. Hierbij waren uitgenoodigcl behalve een aantal autoriteiten, de leden van de B. V. B. en de hulpkrachten, die door de tijdsomstandigheden, bovendien zijn aange steld. Onder de autoriteiten merkten we op: den burgemeester van Bloemendaal Jhr. mi' C. J. A. den Tex, den w.n. wethouder A. Cassee, de raadsleden Van Wateren, Pinscher, baron Van Till en Schulz. De heer Joh. Meeuwig, commandant van de B. V. B. en eenige leden van zijn staf, de heer Jongepier, directeur van de Bloemendaalsche waterleiding en de heer J. H. Dicks, voorzitter der afd. Bloemendaal- Overveen van de Ned. Ver. voor Luchtbescher ming, waren mede aanwezig. De burgemeester van Bloemendaal ©pende de bijeenkomst met een korte toespraak. Deze lezing is niet alleen bedoeld, aldus spr. ter ont wikkeling van den geest, maar ook om onze vitale belangen te dienen. Vroeger was de be doeling van de brandweer, een eind te maken aan verwoestingen. Tegenwoordig moet vuur vaak gebluscht worden, om een eind te maken aan itimidatiemiddelen door middel van bran den, die de vijanden toepassen. Wij willen niet geïntimideerd worden. Maar dan moeten onze afweermiddelen zóó afdoende zijn, dat de brandbommen, die men over ons uit zal strooien, zoo weinig mogelijk effect hebben. Bloemendaal heeft daarom z'n brandweer in gesteld op den oorlogstoestand: ze is aanmer kelijk uitgebreid en 't is de taak van den heer Hartdorff, de menschen van de brandweer voor hun taak berekend te maken. Hierna kreeg de heer Hartdorff het woord. Hij begon met een beknopt historisch overzicht te geven van het brand weer wezen. Vooraf stel de spr. in 't licht, dat de taak van de brand weer moet zijn, branden te voorkomen en zoo ze toch uitbreken ze in hun omvang „IJs en weder dienende" vraagt een vrij uitge breid programma voor den komenden Zondag de aandacht. De strijd in het Noorden is in een interessant stadium gekomen, schreven we de vorige week en deze toestand is na den laatsten speeldag be waard gebleven. De afdeeling Noord B is be paald interessant en vertoont de volgende si tuatie: E. S. V. 8 4 4 0 12 20—15 I. E. V. 8 4 2 2 10 24—14 Zeevogels 7 4 1 2 9 22—12 H. S. V. 7 3 1 3 7 22—18 Limmen 6 2 2 2 6 16—15 U. S. V. 6 3 0 3 6 18—18 D. E. M. 2 8 1 3 4 5 8—27 A. D. O. 2 6 0 1 5 1 4—15 Een drietal wedstrijden staat thans voor deze afdeeling op het programma en slechts in een enkel geval kan de kampioenscandidaat zich volledig handhaven. Dit is nl. het geval bij E.S.V. D. E. M. 2 welk ende leiders zeer zeker zullen winnen. Maar bij H. S. V.—Limmen en U.S.V. Zeevogels zullen toch enkele elftallen voorlcopig een achterstand te boeken krijgen welke n:et makkelijk meer is in te loopen. De wedstrijd H. S. V.Limmen kan waarschijnlijk dooi de thuisclub gewonnen worden maar bij de andere ontmoeting geven we Zeevogels de bes te kansen omdat dit elftal juist in de laatste weken een zeer goeden vorm vertoont. In afdeeling C kunnen de leidende ploegen zich vrij zeker handhaven. Purmerend heeft in Krommenie weinig moeite met G.V.O. 2 ter wijl S. D. E. thuis zeer zeker de baas blijft over de wijdbroeken. Een ander geval is het misschien met V. V. Z. 2, dat bezoek krijgt van het wispelturige N. V. A. Twee weken gele den werden de Zaansche reserves in Amster dam met 8—0 gekraakt en zinnen daarom ter dege op wraak. Of het echter zoover kan komen moeten we betwijfelen. Daarvoor was de N. V. A.-zege te overtuigend. De M'eer 2 weert zich kranig tegen de sterkere ploegen in de afdeeling, waaron der we ook W. S. V. willen rekenen. En deze laatste heeft dan ook nog niet gewonnen in de hoofdstad. De groote strijd in Amsterdam gaat tus- schen D. O. S. S. 2 en The Unity. De toestand heeft zich hier sedert den vorigen Zondag niet gewijzigd, zoodat deze strijd thans een der hoogtepunten vormt. Indien D.O.S.S. 2 zijn partijtje nog wil mee- blazen, dan moet gewonnen worden, in welk geval de spanning nog even vergroot wordt. Wint echter The Unity dan wordt D.O.S.S. 2 eeri eindje teruggedrongen en blijven de kan sen van The Unity boven die der anderen uit steken. India blijft de leiders in elk geval op den voet volgen vanwege de te verwachten zege op Wilskracht 2 en dan dienen we nog even aandacht te schenken aan S. V. O., dat in St. Martinus een lastig tegenstander krijgt te bekampen. Weet S. V. O. ook deze ontmoe ting tot een goed einde te brengen, dan zul len we zeer waarschijnlijk nog meer van dit elftal hooren. Bij R.O.D.A.Z.P.C. bestaat voor de thuisclub een pracht gelegenheid zich geheel buiten gevaar te plaatsen. In de Haarlemsche afdeeling van het Cen trum is de mogelijkheid niet uitgesloten dat Het hoofdstembureau van de Kamer van Koophandel voor Haarlem en Omstreken was hedenmiddag nog druk bezig met het berekenen van den uitslag der verkiezing voor het Klein bedrijf. Eerst tegen den avond zou men in staat zijn om de namen der gekozenen bekend te maken. Vandaag herdenkt de heer P. Gerrits, poetser bij de N. Z H., den dag waarop hij voor een kwart eeuw in dienst van deze maatschappij trad. Hem werd een bezoek gebracht namens de directie door den chef van den Vervoerdienst, ir. B. Nugteren, den chef van den uitvoerenden dienst, den heer P. M. Gieske en den chef van het remise-bedrijf den heer C. Meske. Den jubi laris werd de gebruikelijke enveloppe overhan digd. Een deputatie van het jubileumfords bood den heer Gerrits een geschenk aan. De dag werd verder in huiselijken kring doorgebracht. te beperken, ook, al zou 't niet te betreuren zpn, dat oude krotten, ja zelfs geheele stads wijken, in vlammen opgingen, om ze doof nieu- ke te kunnen vervangen. De oorlogstoestand en de gedachte, wat ons daardoor boven, het hoofd kan komen te hangen, heeft de belang stelling voor de brandweer bij de autoriteiten aanmerkelijk doen toenemen. Jammer genoeg heeft 't groote publiek die belangstelling nog niet. In oorlogstijd is 't voor de brandweer onmogelijk, om aan alle aanvragen om hulp ge hoor te geven, 't Is dan voor een ieder van belang te weten, hoe en wat hij zelf kan doen, om zich zooveel mogelijk tegen de gevolgen van brand te beschermen. Hierna volgde, toegelicht door een groot aan tal lantaarnplaatjes, een beschrijving van de wijzen, waarop in vroegere tijden branden be streden werden. Uit deze beschrijving bleek, dat zelfs de oude Egyptenaren, omstreeks 2000 jaren v. Chr. er al een soort van brandweer spuiten, sypho's genaamd, op na hielden. De Grieken gebruikten in 250 j. v. Chr. reeds een brandspuit, die eenige overeenkomst had met de latere, door Jan van der Heyden, gecon strueerde brandspuiten. Uitvoerig stond spr. stil bij de verschillende verbeteringen, die van der Heyden aan zijn uitvinding toepaste. Steeds werden de brand- bestrijdingsmiddelen in den loop der jaren vol maakter, maar ook bleek uit deze causerie, dat in weerwil van den geweldigen voortgang in de techniek, groote branden soms toch hun vernielend werk nog konden verrichten. In het tweede gedeelte van zijn voordracht besprak de heer Hartdorff, wat er door de menschen gedaan kan worden ter zelfbescher ming en ter preferentie. Hierbij kwamen ter sprake paniek bij branden, hulp aan in brand geraakte personen (plat neerleggen en 't vuur met dekens, kleeden of jassen dooven-, nooduit gangen, voorkomen va brandbare gasmengsels enz. enz. De burgemeester sloot met een woord van waardeering voor het besprokene en wees nog eens op de groote beteekenis van voorzorgs maatregelen en op de maatregelen, welke ge meentebesturen wel moeten nemen, om 't pu bliek voor catastrophes te behoeden en die door dat publiek wel eens worden opgevat als las tige en vervelende ambtenarij. een andere ploeg thans de leiding gaat over nemen. Dit zou nl. het geval zijn wanneer D.E.K. van Onze Gezellen 2 wint, waaraan na tuurlijk niemand twijfelt, maar dan zou T.Y.B.B. 2 minstens één puntje moeten ver spelen bij Alliance. Laatstgenoemde is onge twijfeld tot goede dingen in staat en wanneer de T.Y.B.B.-reserves Alliance nu toevallig in den besten vorm aantreffen, hebben zij op Heemstede nog niet gewonnen. Een zeer aardige strijd is te wachten tus- schen de clubs uit de bollenstreek, Vogelen zang en Van Nispen. De prestaties van de thuisclub zijn over het algemeen beter geweest en dus moeten we haar kansen iets hooger aan slaan. Een kleine zege voor Vogelenzang ligt dan ook in het verschiet. H.B.C. 2 en Geel-Wit zullen elkaar op Berkenrode hardnekkig bekampen, waarbij de uitslag o.i. moeilijk is te voorspellen. Tot een gelijk spel kunnen de H.B.C.-reserves het wel brengen. Het verloop in de Zuidelijke afdeeling kon wel eens een verrassende wending nemen door de indeeling van de Alph. Boys. Dit elftal zette nl. Zondag j.l. den strijd in met een 21 zege over het sterke D.E.S. en krijgt nu een schitterende gelegenheid te toonen dat dit resultaat niet aan toevallige omstandigheden is te wijten. Het lei dende V.V.S.B. komt nl. op bezoek, maar dit elftal heeft thans het voordeel dat het gewaar schuwd is. Het belooft daar dan ook een span nende strijd te worden, waarbij eenig resultaat voorspellen bepaald moeilijk is. We wachten maar rustig af. Ondertusschen is de ontmoeting D.E.S. Meerburg van niet minder belang. Eerstge noemde behoeft aan het uiteindelijke resultaat van deze competitie nog niet te wanhopen, maar het zou toch anders worden wanneer ook nu weer werd verloren. D.E.S. speelt ivu reeds zachtjes aan voor de laatste kans, hoewel de situatie zich nog danig kan wijzigen maar slaagt het er in Meerburg te kloppen, dan behoudt het zijn kans volkomen. Of Meerburg echter een willig slacht offer zal zijn? We betwijfelen het. S.J.C. 2 moet bij Poreholte op bezoek en kan daar de eerste puntjes veroveren en Lisse 2 heeft een fraaie kans haar positie danig te verbeteren ten koste van het bezoekende D.OS.E. 2. Voor de overige wedstrijden raadplege men het programma. Afdeeling Noord A Grashoppers 1- VIOS 1 Berdo6 1Alw. Forward 2 REO 1—AFC 1 KGB 1—LSVV 1 BHSV 1Limmen 1 USV 1—Zeev. 1 ESV 1—DEM 2 C SDE 1-V'dm 3 GVO 2Parmer. 1 De Meer 2—WSV 1 VVZ 2—NVA 1 D Geel-Zwart 1 ZAP 1 SVW 1—Hollanoia 1 E SEW 1Spartanen 1 Valken 1—EVE 1 Zouaven 1—WW 1 Union 1—West- Friezen 1 F REO 2SEW 2 Grash. 2—St. George 2 Union 2De Valken 2 GWSV 2—Meerv. 1 Zeev. 2Vitesse 2 SVA 1—HSV 2 HSRC 1—Hugo B. 1 Con Zelo 1—VZV 1 AFC 2—LSVV 2 VIOS 2—Kolping Boys 1 J DVO 1Zouaven 2 De Blokkers 1 Woudia 1 Strandv. 1—VBSV 1 K AFC 3—GVO 3 Limmen 2USV 2 Zeev. 3—SDE 2 L VZV 2—SVW 2 Afdeeling Centrum ARODA 1—ZPC 1 St. Martinus 1 SVO 1 India 1—Wilskr. 2 DO SS 2The Unity 1 B Onze Gezellen 2 DEK 1 HBC 2-Geel-Wit 1 Vog.zang 1Van Nispen 1 Alliance 1—TYBB 2 C Foreholte 1—SJC 2 DES 1Meerburg 1 Lisse 2DOSR 2 Alphensche B. 1 VVSB 1 D RKAV 2St. Louis 1 St. Pancratius 1 RCM 1 PVCB 1—NEA 2 ODA 1—NAS 1 ETeyl. 2—HBC 3 DÉM 3—VVSB 2 Lisse 3Santpoort 3 OIV 2TYBB 3 F SVO 2—India 2 Wilskr. 3—RODA 2 The Unity 2—WA 3 C VVZ 3—ZwaL 2 DOSS 4—DES 2 WA 4St. Mart. 2 VIC 2The Victory 2 H Do.Co.S. 2DOSR 3 Leimuiden 1VCH 1 J DEK 2—TYBB 4 HBC 5TZB 1 Onze Gez. 3 Concordia 1 IEV 2—Hoofddorp Boys 1 L SMC 1UBO 1 VVSB 3—Foreh. 2 VVSB 4—Do.Co.S. 3 Meerburg 2SJC 3 M Alphensche B. 2 VDS 2 VDS 1Leimuiden 2 N India 3—DOSS 5 NAS 2—St. Pancr. 2 Constantius 3 Zwaluwen 3 De Meer 4—PVCB 2 O St. Louis 2— Oranje-Zwart 2 Purmerend 2 Gez. Vier 2 ZPC 2— Constantius 4 P Wilskracht 5—VVZ 5 RODA 3—St. Pancratius 3 NVA 2—ODA 2 SVO 3—The Unity 3 R TYBB 6—IEV 4 Hoofddorp B. 2 Vogelenzang 2 TZB 2—DEM 4 Van Nispen 2 Alliance 2 Santpoort 4 Geel-Wit 3 Afdeeling Zuid A KRVC 1GDS 1 VELO 1—PFC 1 AW 1GD A 2 Bl.-Zwart 2 Westlandia 1 Zoo op het oog zal het ditmaal in de Weste lijke tweede klassen een rustige voetbal-Zondag worden. HRC handhaaft zijn leidersplaats op eigen veld tegen het ergens onderaan bengelen de Purmerstein, terwijl Alcmaria Victrix thuis wel met OSV afrekent en West Frisia bij den hekkensluiter WFC ook al niet veel kans loopt 'n misstap te begaan. Alkmaarsche Boys moet naar ZFC. Misschien liggen hier nog enkele voetan gels en klemmen, maar een beletsel om te win nen is een bezoek aan Zaandam tegenwoordig al lang niet meer. Hollandia zal wel zoo verstan dig zijn thuis van Succes te winnen: Zaandijk heeft eveneens op eigen bodem iets betere kansen dan Helder. In afd. C is AFC vrij, hetgeen EDO middels een zege op ZVV kans geeft den achterstand te verkleinen. DWV heeft aan Kennemers een Kluif, welke den Amsterdammers misschien wel eens wat zwaar op de maag zou kunnen liggen. Zeeburgia wint in Amsterdam van Beverwijk en QSC zal het bij Kinheim ook wel niet verder dan een eervolle nederlaag brengen. HFC kan omhoogkomen door een zege op Bloemendaal. In D moet Velox Elinckwijk gaan opzoeken, hetgeen intussche.n geen beletsel voor een zege behoeft te zijn. Vriendenschaar gaat ook bui tenshuis. maar bij Hilversum is den laatsten tijd ook al niet veel gevaar te duchten. Water graafsmeer kan zichzelf weer opwerken ten kos te van UW, dat naar Amsterdam komt en Vo- lewijckers heeft alle kans om in Amsterdam door een zege op Hercules zijn kansen eveneens te verbeteren. Spartaan is onze favoriet bij het Riet al te sterke HVC in Amersfoort. R.K. Volksbond. Vrijdag 15 December om 7.30 uur wordt in de zaal Cornelissen een zeer interessante avond gegeven. Er zullen licht beelden vertoond werden over het leven van St. Willibrordus. Ook de St. Jozefsgezellen heb ben een uitnoodiging ontvangen om aanwezig te zijn. mmm Gebouw Sa. Bavo: Geel Wit. half 7; Gewone zittingen 4 en 7 uur; „Het Raskonijn". expositie. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 105 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 105 uur- Frans Halsmuseum: Expositie 2.305 uur. Rembrandt: „Madeleine", (toegang boven 18 jaar), 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De zwarte spion", (toegang boven 18 jaar), 2.30, 7 en 9.15 trur. Frans Hals: „Boefje", (boven 14 jaar), 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „Op stap", ..Brandende dollars". Vrijdag 15 Dec.: 8 uur: Trio PasquierSto- tijn (voor Ned. Maatsch. tot bevord. der Toon kunst). Zondag 17 Dec.; 8.15 uur: Volksvoorstelling. Het Resid. Tooneel: „De Firma Monestier". Maandag 18 Dec.: 8.15 uur: Abonnement 2e serie. Het Residentie Tooneel- ,,'n Kalme Brui loft". Dinsdag 19 Dec. 8.15 uur: „A Christmas Ca rol". Voordracht door dr. J. B. van Amerongen m. m. v. Het Aerdenh. Vrouwenkoor o. 1. Felix de Nobel. (Voor „Geloof en Wetensch."). Donderdag 21 Dec.: 8.15 uur: Intern. Con- certdir. Ernst Krauss: Dansavond Harald Kreuz- berg. De Zondags- en avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waar genomen door de volgende apotheken: Klink hamer, Koninginneweg 69; Grijseels en van Hees, L. Veerstraat 14; Frans Halsapotheek, Fr. Halsplein 1. Steeds geopend zijn: C. E. Schotman. Binnen weg 206208; Elswout-apotheek, Bloemendaal- scheweg 341; Aerdenhout-apotheek, Zandvoort- schelaan, tel. 26772; Heemsteedsche Apotheek, Binnenweg 28, tel. 28127; Bloemendaalsche Apotheek, Bloemendaalscheweg 85, telef. 22181. (Gedeeltelijk gecorrigeerd) Hedenmiddag te ongeveer twee hw brak door tot nu toe nog onbekende oorzaak brand uit in het pand van V. en D. aan de Lange Viestraat te Utrecht. De brand nam in een oogwenk tijds een grooten om vang aan. De Utrechtsche brandweer was onmiddellijk met groot materieel aanwezig. Bij het ter perse gaan van dtt nummer staat het kapitale pand in lichter laaie. De politie heeft de omgeving afgezet. Duizen den slaan het blusschingswerk gade. De bloembollen beurs. Donderdag werd de beurs bezocht door 114 personen. Er was weinig handel. Nog steeds vraag naar gladiolen. Maar de prijs, dien men er voor betalen wil, is van dien aard, dat er velen zijn, die ze liever laten verrotten op het veld dan ze verhandelen. Wat zullen er het volgend jaar om dezen tijd., wei nig gladiolen zijn. Ook zonder saneering ver dwijnt het overschot. Druk werd de komende vergadering bespro ken en ook de voorstellen van den voorzitter der beurscommissie kwamen in aanmerking. De heer Rijnveld had een heel groepje belang stellenden om zich vereenigd en trachtte zijn voorstellen, die op de algemeene vergadering te Hillegom reeds de aandacht trokken, aanneme lijk en als mogelijk doorvoerbaar voor te stel len. Pluim vee ten toonstelling. De pluimveeten- toonstelling nadert haar voltooiing. Het juiste aantal dieren is nog niet bekend, doch is zeer belangrijk. Vooral krielhoenders zijn in bijna alle rassen en kleuren vertegenwoordigd. Ook konijnen, groote hoenders en duiven zijn in grooten getale aanwezig. De tentoonstelling is een bezoek overwaard! K.K. Schaakclub „Hillegom" van de Dinsdag 1.1. gespeelde Groep I: J. J. BalmL. Koeken P. v. d. Meij—G. Mooyekind R. J..J. HeirmanG. Kroon S. LieverseM. Bakker Groep IIv Th. Warmerdam—Th. Peters A. HeermanJ. Moorman J. StaatsA. Jansen A. SchreursC. v. d. Valk M. v. d. Pol—A. Jansen Th. PetersA. Schreurs De uitslagen wedstrijden zijn: 1—0 0—1 afgebr. 0—1 1—0 1—0 1—0 1—0 1—0 IJMUIDEN. 15 Dcc. Versche visch. Tarbot 2.25 2 30. Tong 0 981.75 per kg Kleine Schol 33.50— 24.50. Bot 15.0020, Schar 3.607.80. wyting 3.50 8 per 50 kg. Aangevoerd tan den afslag 902 kg. geconsig neerde snoekbaars 2632 cent per kg. van ote heden aangekomen KOTTERS T.X.: 37 580.—, 33 760.—, 4 880.19 37a29 520.—.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 5