SCHAATSEN HEENK I RAMAKERS' FRUITPALEIS Hi ÏHKEMÖU LiXlS HOLLANDSCHE FRUIT ïAggL&j GR ir is goed nieuws Mijn zaak is een fijne zaak Een tentoonstelling van het heste Vindt U in CORSET- CEINTURE STETHOPLAAT BUSTEHOUDER MAANDAG 18 DECEMBER 1939 D.H.V.B.-OVERZICHT Na den regen nu de vorst spelbreker De resultaten der reserve-elftallen Vorst spelbreker R.K. HAARL. VOETBALBOND Programma Zondag 24 Dec. Programma Zaterdag 23 Dec. Programma Dinsdag 26 Dec. ATHLETIEK Propaganda-f eestavond H.A.V. Haarlem DAMMEN HAARL. R.K. DAMBOND Haarl. R.K. Damgenootschap WIELRENNEN H.R.C. De Jonge Kampioen H.R.C. Excelsior BRIDGE Haarlemsche Bridge School Bridgeclub „Haarlem Noord" HEEMSTEDE HILLEGOM IJMUIDEN Troepen-inspectie Nog steeds niet naar zee Het Kennemerplein V erkeersongeval Stijgende werkloosheid onder de visschers VELSEN R.K. Speeltuinver. „Vrij en Blij" Jubileum E. W. de Boer Huldiging in het gemeentehuis RIJKSVISCHAFSLAG Kon. Ned. Hoogovens Pater Gratianus 35 jaar priester Groote Houtstraat 99 VERSE ANANAS DADELS prima, per doos 25 ct. COCOSNOTEN, groof, per sfuk 20 ct. PRUIMEN grooi blik ct. PEREN OP SAP ct. 44 ct. 65 - 35 - 19 ct. CRANBERRY 2 pond ct. SPINAZIE groof blik 19 ct. DOPERWTEN Middel ct. DOPERWTEN Middel ct. CHAMPIGNONS DAGELIJKSCH VERSCH lsie KERSTDAG GEOPEND VAN 14 UUR 2de KERSTDAG GEOPEND VAN 104 UUR GASTHUISVEST 45 - Tel. 16458 - Haarlem Kousen CORSE TT EN Tricotages Opgericht 188ó 32 Filialen J50 MAAT 2275 MATEN 4 en 6..... 3OO MATEN 8 en 10,... 3" KOUSEN, ZIJDE met WOL <|29 KOUSEN in de advertenties vandaag. Werden reeds de vorige week weinig wedstrij den gespeeld door den hevigen regenval, giste ren vond in de D.H.V.B.-competitie geen enkele wedstrijd plaats, doordat de terreinen zoo hard bevroren waren, dat het spelen daarop onge twijfeld tot ongelukken zou hebben geleid. De situatie in de hoogere afdeelingen blijft dus zooals dat in vroegere overzichten is weer gegeven. Interessante afdeelingen zijn echter ook die der reserve-elftallen. Het zijn meest elftallen van jonge spelers, die dan dikwijls heel goed uit den hoek komen, of elftallen waar het enthousiasme der jeugd gepaard gaat aan het overleg van oudere spelers. Zoo zien wij bijvoorbeeld in afdeeling F een levendigen strijd tusschen de tweede elftallen van Constantius en S.V.O. Een eerste blik doet al zien dat S.V.O. er beter voorstaat dan Con stantius, maar dat de kracht der elftallen el kaar toch niet zooveel ontloopt, blijkt uit het resultaat van den wedstrijd ConstantiusS.V.O., welke een 22 gelijk spel werd. Natuurlijk gaat in deze afdeeling de strijd niet alleen tusschen deze twee elftallen daar zijn nog drie andere die voorzeker beste kansen hebben. Tenslotte blijven er nog drie elftallen over, die de laagste plaats onder elkaar kunnen verdeelen en dus ook een gelijkwaardigen strijd zij het dan niet om de eereplaats! kunnen leveren. De af werking der wedstrijden in deze afd. mag einde lijk heel goed genoemd worden, nagenoeg alle elf tallen hebben de eerste helft der competitie reeds gespeeld en enkele andere zijn er al overheen. De stand is: S. V. O. 2 6 5 1 11 22—5 Constantius 2 8 5 1 2 11 36—12 D. O. S. S. 3 6 4 2 8 33—17 R. O. D. A. 2 6 3 1 2 7 19—10 Wilskracht 3 7 3 1 3 7 21—17 India 2 8 2 2 4 6 17—36 The Unity 2 7 2 5 4 14—33 V. V. A. 3 8 1 7 2 13—45 Waar vorige week de afdeeling G al besproken werd, kan nu een beschouwing over afd. N volgen. Direct valt op dat hier heel wat min der wedstrijden werden gespeeld, terwijl de af deeling bovendien nog iets grooter is. Er zijn ech ter bepaalde afdeelingen die aan het begin der competitie niet direct in de goede formatie ge steld zijn en is het dan ook voor een competitie leider moeilijk iedere klasse dezelfde vorderin gen te laten maken. Ongetwijfeld zal er echter wel alle moeite gegeven worden ook hier het aantal wedstrijden op peil te brengen, desnoods door deze elftallen met wedstrijden voor te la ten gaan. Om nu eens van onderen af aan te beginnen, is het te verheugen dat Constantius 3 de eerste overwinning wist te boeken. Het was op P.V.C.B. dat daardoor niet bepaald blijk gaf van groote sterkte en bovendien geen joyeuse entrée maak te! Trouwens met minder dan 5 elftallen heb ben het hier in deze afdeeling te kwaad, en ploe gen als De Zwaluwen, St. Pancratius en NAS zullen andere wel niet veel kans meer geven. Waar de overige niet veel in kracht verschil-' len, kan niettegenstaande het overwicht van en kele elftallen toch een prettige competitie ge speeld worden al zal het dan niet in een strijd om een kampioenschap gaan. De stand is mo menteel de volgende: De Zwaluwen 3 4 4 8 16—4 St. Pancratius 2 5 4 1 8 35—12 N. A. S. 2* 4 3 1 4 18—10 Wilskracht 4 4 2 2 4 17—14 De Meer 4 6 2 4 4 20—39 D. O. S. S. 5 2 1 1 2 2—3 India 3 3 1 2 2 7—7 Constantius 3 7 1 6 2 8—32 P. V. C. B. 2 1 1 2—4 2 verl. p. w. n. o. Van het D.H.V.B.-fiont valt vanwege de vorst niet veel te vertellen. Vrijwel alle velden moes ten worden afgekeurd. In onze afdeelingen werd uitsluitend gemeld dat op het H. B. C.-terrein is gespeeld. De H. B. C.-elftallen boekten weinig succes want het tweede kreeg met niet minder dan 50 klop van Geel Wit terwijl H.B.C. 4 tegen T.Z.B. met 31 het onderspit doif. Een schrale oogst! I TYBBSantpoort 12 uur Hoofddorp BoysOnze Gezellen 12 uur AllianceH.B.C. 12 uur II ConcordiaOnze Gezellen 12 uur NAS.-O.I.V. 12 uur D.S.S.D.E.K. 2 uur dl T.YJ3.B.D.E.K. 1.15 uur Onze GezellenV.C.V. 12 uur IV T.Y.B.B.Onze Gezellen 230 uur H.B.C.Concordia. 12 uur V Van NispenV.V_F. 12 uur VI Onze Gezellen 5D.S.S. 4 1.15 uur H.B.C. 5Onze Gezellen 6 1.15 uur VI O.I.V. 2—T.Y.B.B. 4 2 uur VII T.Y.B.B. 5H.B.C. 6 2 uur D.S.S. 5—D-EK. 3 2 uur Vni T.Y.B.B. 7—H.B.C. 7 2 uur D.S.S. 6Hoofddorp Boys 2 2 uur I Onze GezellenD.SB. 12 uur T.Y.B.B.Alliance 2.30 uur Santpoort—Hoofddorp Boys 12 uur H H.B.C.N.A.S. 12 uur O.I.V.—D.E.K. 12 uur Onze GezellenD.S.S. 1.15 uur m SantpoortOnze Gezellen 1.15 uur V.C.V.—D.E.K. 12 uur T.YB.B.T.Z.B. 12 uur IV T.Y.BB.—Alliance 1.15 uur B.S.M.H.B.C. 12 uur Onze GezellenConcordia 2.30 uur V N.A.S.D.S.S. 12 uur Vogelenzangv. Nispen 12 uur VI O.I.V. 2Onze Gezellen 6 1.15 uur H.B.C. 5Onze Gezellen 5 1.15 uur VII D.E.K. 3—Onze Gezellen 7 2 uur Vin V.Vi1. 2—DB.S. 6 2 uur O.I.V. 3Hoofddorp Boys 2 12 uur T.YB.B. 7Onze Gezellen 8 12 uur Toen om half negen de heer v. d. Mey dezen avond opende, was de groote zaal van de Leeu werik geheel gevuld met leden, donateurs, oud- leden en genoodigden. Onder hen bevonden zich meerdere oude bekende athleten uit vroegere jaren. De voorzitter gaf een kort overzicht over het doel en wezen der H.A.V. Haarlem. Vervolgens sprak de heer W. Duiker een En U weet uit ervaring, dat U bij ons steeds iets goeds koopt. Maar niet alleen de kwaliteit, ook de smaak van de artikelen is van invloed op ons succes. Daarom verkoop ik zoo graag de echte Geldersche van Stegeman. Want die is niet alleen van prima kwaliteit, maar ook heerlijk van smaak. Dat is een merk, waar ze om vragen. Want wie gewend is aan Stegeman's worst, met die fijne, zachte rooksmaak, wil nooit meer iets anders. In winkels met ons raambiljet propagandawoord, waarin de waarde der athle- tiekbeoefening naar voren kwam. In het bij zonder werd aandacht geschonken aan het punt „doelmatige athletiek" voor hen, die andere takken van sport beoefenen. Vervolgens schetste spreker de bijzondere sportreputatie, welke Haarlem als stad in 't algemeen geniet. In dit mooie sportcentrum moet ook een bloeiend athletiekleven mogelijk kunnen zijn. In aansluiting op dit propagandawoord werd onder leiding van den heer J. Hut een demon- stratie-indoortraining gegeven. Hieraan werk ten een tiental Haarlem-athleten mede. Een en ander viel bij het publiek zeer in den smaak. Voor de le klas speelde HRKD 1 tegen DID 1 te Amsterdam. Na een slecht begin van 40 achterstand, slaagde HRKD er toch in de beide puntjes mee naar Haarlem te nemen. Het verloop van de match luidt: D. I. D. H. R. K. D 1. G. BelderokG. Eising 2. G. EilersC. Heesakkers 3. P. ZijlstraJ. Lucas 4. H. Blokdijk Sr.M. Herben 5. J. BouwmeesterA. Masteling 6. H. Kip—-G. Kraak 7. C. Mar jotL. E. v. Schie 8. J. LeenaertsT. v. Wort 9. H. Blokzijl Jr.—W. v. Wort 10. G. HoogstraatC. Castricum Totaal 1—1 0—2 1—1 2—0 0—2 0—2 0—2 0—2 2—0 2—0 8—12 Maandag 18 Dec. speelt bovengenoemde ver- eeniging tegen St. Bavo A. Gezien de krachts verhouding miniem is, zal het 'n spannende wedstrijd worden. In de weken van Kerstmis en Nieuwjaar is er geen clubavond van HRKD. Wel 2 Jan. de uitwedstrijd St. Bavo BHRKD. 8 Jan. is er dus weer clubavond maar vermoedelijk in het oude clubgebouw St. Jozef-Burgt. De 2e klas werd voortgezet met onderstaande match Hier boekten de Haarlemmers een groote overwinning. T. E. P.-H. R. K. D.-comb.Adolf Kolping Bennebroek 1. G. BoxelaarG. Willemse 20 2. J. Valk—H. Willemse 0—2 3. E. de ReeA. v. d. Reep 02 4. J. DijtA. Willemse 20 5. H. OrthG. v. d. Reep 20 6. A. BoereeA. Heemskerk 11' 7. C. FloriC. Otte 2—0 8. B. StevensTh. Peters 20 9. P. HandgraafG. Hulkenburg 20 10. P. IJzermansD. Jansen 11 Totaal 14—6 De wedstrijd O.DXT.EB.-H.R.K.D. Comb, 20 December te Hillegom gaat vanwege afschrij ving van eerstgenoemde niet door. Zondag hield D. J. K. een clubontmoeting tegen de Gazelle in Amsterdam op hometrai ners. De uitslagi was: D. J. K. won den strijd met 9 min. en 4 2/10 sec., de Gazelle tijd was 9 min. 24 9/10 sec. Persoonlijke prijzen werden behaald voor den snelsten rit over den afstand 1500 meter door G. Peters; voor de 750 meter door Cor Bijster. G. Peters was ook de snelste over'de 100 meter en P. Peters over de 500 M. Bovengenoemde vereeniging hield race-wed strijden op de home-trainer voor A. B. C. en junioren. De A en B kl. reden 1 en 3 KM.; C kl. 750 M.; Junioren 500 M. Uitslag luidt als volgt: A en B kl.: B. Boersma 38 1/5 sec., record 40 sec.; 3. K. M. Boersma 2 min. 9 sec., oud record 2 min. 20 sec. C kl.: 1. K. Verbeek 30 sec.; 2. M. Taverne 31 4/5 sec.; 3. Schelfout 32 1/5 sec.; 4. Joubie 36 3/5 sec. Junioren 500 M.: van der Wagen 22 4/5 sec.; Schijnen 24 2/5 sec. Veteranen: Westbroek 1 K.M. 42 sec,; W. van Dok 750 M. 35 sec.; J. Last 750 M. 36 1/5 sec.; J. Vrind 750 M. 36 4/5 sec.; H. Vonk 750 M. 37 sec. Onder groote belangstelling heeft de H. B. S. den eersten officieelen wedstrijd gespeeld. Na mens 't bestuur sprak de heer Ab Wiegmink 'n openingswoord waarbij het nut en doel der H. B. S. duidelijk naar voren kwam. Ook bracht hij hulde aan de stichtster der school Mevr. L. W. Poort van Ingen, die hiermede een geheel nieuw element voor de bridgesport heeft ge schapen. De uitslagen der gespeelde wedstrijden zijn: Mevr. BronstMej. Bierma 47 MP. Dames Dekkerv. Vuren 46% MP. Dames Kosterde Nijs 43% MP. De tweede zitting van den massakamp Sant poort„Haarlem Noord" die onder leiding van den heer Ab Wiegmink in Hotel „Velserend" heeft plaats gehad is dit keer een overwinning geworden voor „Haarlem Noord". Ze wisten het sterke Santpoort-team te over winnen met 219170 MP. Om het sterkste team aan te wijzen zal nu een beslissingswedstrijd noodig zijn. De wedstrijd Bloemendaal B„Haarlem- Noord" B gespeeld in de soc. „De Vereniging" onder leiding van den heer G. Klaseboer is ge wonnen door de Bloemendalers met 147100 MP. De Wedstrijd B. C. Rosehaghe—B. C. „Haar lem-Noord" gespeeld in geb. Rosehage onder leiding van de heeren Klaseboer en Schreuder is gewonnen door de „Noordelingen" met- 200 —68. Het eerste ijsvermaak. Zondagmorgen kon reeds de ijsbaan op de tennisbaan in Groenen- daal in gebruik genomen worden. En reeds op dezen eersten dag hebben vele liefhebsters en liefhebbers de gladde ijzers voor den dag gehaald, zoodat er in den loop van den dag en ook in de avonduren een gezellige drukte heerschte. De baan is uitstekend en door haar mooie ligging, tusschen hoog geboomte, is het rijden er een genot. Zoolang de vorst aanhoudt zal de baan iede- ren dag van 95 en van 710 geopend zijn. Feestavond Openbare Werken In het wapen van Heemstede kwamen de leden van de vc et- balclub van Openbare Werken Zaterdag in fees telijke stemming bijeen. De voorzitter, de lieer L. Beek, dankte specaal de winkeliers, die bij dragen schonken voor het rad van avontuur. Santpoorts Klein-cabaret en de Black Jckers zorgden voor het amusement. Een gouden jubileum. Vandaag herdenkt de heer G. S. Braartsma, secretaris van de cul tuur-maatschappij te Medan, thans wonende Herman Heyermanstraat 9, alhier, den dag dat hij voor 50 jaar slaagde als doctor in de letteren. Wegens ongesteldheid van den jubilaris was het diens uitdrukkelijk verlangen dezen dag on opgemerkt te doen voorbijgaan. Toch hebben ve len door het zenden van schriftelijke en telegra fische feliictaties en bloemen, den dag voor den jubilaris feestelijk gemaakt. F. Saarioos t. Na een kortstondige ziekte is alhier overleden de heer F. Saarioos, doodgraver der algemeene begraafplaats. Saarioos heeft de geheele reorganisatie der begraafplaats mede gemaakt en hij had er de laatste jaren ook het opzicht over. Als gids heeft hij vele vrienden ge maakt. Juist op 1 Januari a.s. zou hij met pensioen gaan. Woensdagmiddag 12 uur wordt hij ter aarde besteld. Opbrengst coleete De collecte, Zondag in de R.K. Kerk aan het Valkenburgerplein ge houden, na een liefdadigheidspredikatie, ten bate van de armen der parochie, heeft opge bracht ruim f 700. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit Hen- drikus, z. van C. H. van der Lans en M. Opstal; Marianne Henriëtte, d. van C. M. Daniels en W. A. M. Gerritse; Mattheus Wilhelmus Josephus, z. van P. van Rooden en J. G. de Graaf; Her- manus Johannes, z. vah S. J. Witteman en Chr. W. Meskers. Ondertrouwd: H. Chr. van Suijlekom en A. E. G. Velthuijs; H. van der Zande en C. Kap- tein; A. H. Mul en H. C. van der Ben. Getrouwd: H. van Dreunen en N. C. Claij; D. J. Wijdenes en M. Borger. Zij die komen en gaan. Gevestigd: F. J. Baak, Weerlaan 15; G. J. Beutick, Krochtstraat 20; C. A. Duinhoven met gezin, van Meerbeek- str. 45; J. M. van der Hulst, Stationsweg 92; G. P. Kreijger en echtg., Hoofdstraat 94; A. H. Mul, Lapinenburgstraat 20. Vertrokken: M. Borger, Haarlemmermeer, Venneperweg 542; G. Foks, Heemstede, Heeren- weg 73; G. A. Goemans en echtg., Sanary (Frankrijk), Avenue Pierre Curie; J. Griekspoor, Leersum, Hoflaan A 232; J. Th. Gijselaar, Wuest- wezel (België), Bredabaan 9; G. H. J. Lens- sinck met gezin, Muiden, Muiderberg, Nieuwe Rijksstraatweg C46; J. C. Liotart, Leersum, Hof- laan A 232; C. J. van Stein, Lisse, Heereweg 367; A Wesselmann, Rheine (Duitschland). Sinds IJmuiden vorig jaar tot een garnizoens plaats verheven werd, hebben c/e ingezetenen reeds enkele malen van een militair schouw spel kunnen genreten. Zaterdagmorgen vond in den ijeig kouden wind een inspectie plaats van een deel van de alhier gelegerde strijdkrachten der lanci- en zeemacht. Deze Inspectie, welke gehouden werd op de Burgemeester Rarr.bonnetlaan, werd afgenomen door kolonel dr. Anton de Groot, die even na 10 uur per auto arriveerde. Bij zijn aankomst werd hij begroet door den Commandant der positie IJmuiden, Overste C Hellingman. De muzikanten brachten met hun door de kou verstijfde vingers enkele pittige marschen ten gehoore, waarna het défilé een aanvang nam. Met flink uitge'strekte beenen defileerden de soldaten en jantjes voorbij de militaire auto riteiten, waarmece de inspectie geëindigd was. De publieke belangstelling was, ondanks de vin nige koude, tamelijk groot. De gevolgen van de ramp met de stoomtrei- ler „Silvain" IJm. 116, waarvan berichten uit Duitschland gewag gemaakt hebben, dat een Dultsch schip gezien heeft, dat deze treiler op een mijn is geloopen, doen zich nog steeds gelden. Wederom is het aantal niet uitgevaren trei- lers met enkele vermeerderd. Thans is dit aan tal gestegen tot 9. Ook het naderen der feest dagen wordt als een remmende factor be schouwd om geschikte krachten aan te mon steren. Mogelijk zal er na Nieuwjaar eenige opleving te bespeuren vallen. Dit hangt dan ook af van den stand der onderhandelingen in het vfsschersbedrijf, de weersomstandigheden op zee en de vischprijzen. Omtrent den belangrijken grondverkoop door het Kerkbestuur van de parochie van den H. Gregorius van Utrecht, vernemen wij nog, dat deze grond, die oorspronkelijk gereserveerd was voor den bouw van een nieuwe R.K. kerk, ge kocht is door den Beverwijkschen Conserven fabrikant Aardenburg. Zooals wij Zaterdag reeds meldden, zijn de plannen voor deze moderne winkelgalerij reeds gereed. Deze zijn ontwor pen door architect B. Hoogstraten uit Rijswijk. Onzen plaatsgenoot H. O. is op de Leidsche- straat in Amsterdam een vrij ernstig verkeers ongeluk overkomen, dat nog al goed voor hem ls afgeloopen. Bij het oversteken van den weg, het geen blijkbaar niet met de noodige voorzich tigheid is geschied, werd hij gegrepen door het rechterspatbord van een luxe-auto. O. werd hier door geschept en kwam na een salto mor- tale boven op het spatbord terecht, dat danig beschadigd werd. Onmiddellijk werd de Gem. Geneeskundige dienst opgebeld, die met een auto én enkele doctoren spoedig na het ongeval ter plaatse verscheen. Het slachtoffer klaagde over ernstige inwendige pijnen, doch bleek overigens geen ernstige wonden te hebben opgeloopen. Door het niet-uitvaren van een aantal trei- lers, steeg de werkloosheid onder de visschers wederom in belangrijke mate. Thans is het cij fer van deze groep werkloozen gestegen tot 277. Hiervan zijn 20 koks, 65 machinisten, 58 stokers en 134 visschers. Het aantal werklooze haven arbeiders bedroeg 202. Onder groote belangstelling hield de RK. Speeltuinvereeniging „Vrij en Blij" in het Pa tronaatsgebouw haar jaarlijksche uitvoering. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer F. Strijbos, allen hartelijk welkom en dankte namens het bestuur de ouders der kin deren voor hun belangrijke medewerking bij het gehouden St. Nicolaasfeest. Het programma werd geopend met een serie populaire nummers, gespeeld door de jongens van de mondaccordeonclub „Vrij en Blij". Deze jeugdige muzikanten, die door afwezigheid van van den heer Turkenburg, onder leiding ston den van den heer M. B. Osendarp Jr., moch ten voor hun verdienstelijk optreden een gul applaus in ontvangst nemen. Het optreden der meisjes-zangclub o.l.v. de dames Thijssen, mochten met hun spel van elfen en kabouters veel succes oogstten. Ook „The Moundorgan Fellows" verleende in dit geslaagd feestpro gramma hun medewerking. Met veel voldoening mag „Vrij en Blij" op dezen feestavond terug- rien. Zaterdag was het 25 jaar geleden, dat de heer E. W. de Boer, hoofdcommies ter gemeente-se cretarie en plaatsvervangend secretaris der ge meente, in dienst trad van de gemeente Velsen. De jubilaris is des morgens door het ambte naren-corps in de raadzaal op hartelijke wijze gehuldigd. Nadat de heer de Boer, die vergezeld was van zijn echtgenoote en een tweetal familieleden, de zaal was binnengeleid, sprak allereerst de heer C. J. van Oost een begroetingswoord, waarbij hij herinnerde aan het oude spreekwoord, vol gens hetwelk een leven zonder herdenking ge lijk is aan een langen weg, die wordt afgelegd zonder een herberg. Het is goed, aldus de heer van Oost, dat de mensch in zijn leven eens een keer stilstaat en zioh bezint en een terugblik werpt op den afgelegden weg, op alles wat voorbij ging, zich verheugt over hetgeen be reikt werd en tegelijkertijd wordt dan kracht verzameld voor hetgeen nog komen zal, voor den weg, die nog moet worden afgelegd. Maar het is ook goed, dat men den jubilaris op zulk een dag niet alleen laat in zijn over peinzingen, doch blijken geeft van de gevoelens, welke men hem in den kring van collega's en ambtenaren toedraagt. Spr. gaf daarom het woord aan den oudsten afdeelingschef, den heer Groen, die namens alle ambtenaren van de ge meente-secretarie de gelukwenschen en gevoe lens van waardeering zou vertolken. De heer Groen herinnerde er aan, dat het de gewoonte is, dat de gemeente-secretaris, de chef van de ambtenaren, deze taak vervult. Daarom kon spr. niet gewagen van het werk van den jubilaris bij de verschillende afdeelin gen. Waar hij wel over kon spreken, waren de collegialiteit, de vriendschap in het algemeen en de humaniteit, waarmede de jubilaris den ambtenaren is tegemoet getreden. In dit op- IJMUIDEN, 18 Dec. Versche visch. Tarbot 2.25 per kg. Tong 1.101.75 per kg. Griet 26.0040. Groote schol 20.0028. Middel schol 20.00. Zet- schol 24.00. Kleinschol 13.00—24. Schar 4.20— 13.50. Poontjes 5.50—7.50. Middel schelvisch 29.00. Kleinmiddel schelvisch 20.0025. Kleine schel" visch 16.00—18. Groote gul 16.50. Wijting 4.20— 12.50. Makreel 15.00—17.50. Versche haring 12.50 12.50, per 50 kg. Kabeljauw 40.0062 per 125 kg- Vleet 3.504.15 per stuk. Leng 1.002.30 per st. Koolvisch 0.301.00 per st. zicht kan de jubilaris aan iedereen ten voor beeld worden gesteld. Spr. bracht hem daarvoor hartelijk dank en bood hem namens alle ambtenaren een gouden horloge ten geschenke aan, als een stoffelMK blijk van waardeering en dankbaarheid. Namens de ambtenaren van de eerste afdee ling, waarvan de jubilaris chef is, werd het woord gevoerd door den heer Jantjes. Deze wees op de sfeer van harmonie, welke op deze af deeling heerschte en die er door den leider is gebracht. Het is van onschatbare waarde, dat de ambtenaren in zulk een sfeer hun werk kun nen verrichten. Dit wordt dan ook zeer ge waardeerd. Spr. hoopte, dat de jubilaris nog vele gelukkige jaren zal mogen beleven. De heer de Boer dankte hierna voor de ge lukwenschen en waardeerende woorden. Hij merkte op, dat het ook voor den afdeelingschef van groote beteekenis is, op welke wijze men hem tegemoet treedt en hoe men zijn plicht vervult. In dit verband herinnerde hij aan het beroep, dat in dezen moeilijken tijd op de amb tenaren gedaan moest worden. De wijze waarop allen hun plicht vervulden is boven allen Erf verheven. Spr. dankte ten slotte voor het fraaie ge schenk. Er was vervolgens gelegenheid om den jubi laris persoonlijk te complimenteeren, waarna men nog eenigen tijd bijeen bleef. Des middags werd een receptie gehouden, waarbij het College van B. en W. den jubilaris gelukwenschen kwam aanbieden. De aanvoer van grondstoffen voor de Kon- Ned. Hoogovens en Staalfabrieken alhier blijkt nog steeds niet zonder stagnatie te kun nen geschieden. In enkele havens in diverse werelddeelen wachten een aantal scheepsladingen, doch i° het programma van afvaart wordt dikwijls een totale wijziging gebracht, doordat tal van schepen in lijndienst of wilde vaart werden buitgemaakt, getorpedeerd of op mijnen zijn geloopen en gezonken. In alle stilte mocht pater Vicarius in het Capucijnenklooster te IJmuiden Oost dezer dagen den dag herdenken, dat hij 35 jaar ge leden door wijlen Mgr. v. d. Venne werd ge wijd. Eerst laat op den dag vernamen de medebroeders in het klooster van de „buiten wacht" van deze heuglijke gebeurtenis en kwamen pater Vicarius gelukwensclhen. Ook enkele parochianen die het nieuws vernamen, kwamen den jubilaris, die dezen dag in alle stilte wilde laten voorbijgaan, feliciteeren. DE BESTE KOOPT MEN VANOUDS REEDS BIJ: SPECIALE SLIJPINRICHTING OP NATTEN STEEN VOOR GEWONE EN VOOR KUNSTSCHAATSEN vanaf 1.90 COX ORANGE vanaf 2 pond 25 ct. PRESENT VAN ENGELAND 2 pond 25 ct. STER-APPELEN 3 pond 25 ct. NOTARIS-APPELEN Exira per pond 15 ct. JONATHANS Exira per pond 25 ct. GOUDREINETTEN Super 2 pond 35 ct. GOUDREINETTEN vanaf 2 pond ÏO ct. KASTANJES per pond 19 ct. DOYENNé DU COMMICE BEURRé d'ANJOU LEOPOLD'S vanaf per pond 30 ct. per pond 30 ct. per pond 20 ct. WALNOTEN (nieuwe Franse) p. pd. 29 ct. BELLEFLEURS Prima 4 pond 25 ct. m iste 3 pond 25 ct., 10 pond 75 ct. Exira p. p. ÏO cl., 10 m 90 ct. ZOETE REINET Exira per pond ÏO ct., ÏO m 90 ct. ZOETE VEENTJES 4 pond 25 ct., 10 60 ct. STOOFPEREN 4 pond 25 d., 10 69 ct. STOOFPEREN 3 pond 25 ct., 10 75 et. 29 rr rr 32 55 m m 27 fijn 32 van allerbeste dubbelrek satijn elastiek met Atlas-voorpand, kort veterstuk op zij, 4 jarretelles Reehthouder, Borstver breeder Wordt ten zeerste aanbevolen tegen spierslapte, gebogen rug, hooge rug e.d. Bij het dragen van de Stethoplaat wordt men steeds op niet hinderlijke wijze eraan herinnerd, dat men rechtop moet staan en zitten. APELDOORN, EINDHOVEN, TIL- Jeugdvorm-model, mooie Aflas met kant, keurig insluitende vorm met breed maagstuk en gemakk. haak- en oogsluiting in den rug, dBQft RECLAME PRIJS prachtkwaliteit, moderne kleuren...1.75 zijde m. macco geplatteerd, 0.98, 0.83, 0.53.. ununvvtn, iil* BURG, DEN BOSCH, UTRECHT, AMERSFOORT, - HILVERSUM, GRONINGEN. Vier moderne paskamers HAARLEM: GR. HOUTSTRAAT 74 hoek Ged. Oudegracht, TeL 13020

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 10