FRANKEN •ketstdimt? ADERISEEREN Haarlem, 22 Dec. FRANKEN'S KERSTBROOD 'k Lust er wel Advocaat van..! VRIJDAG 22 DECEMBER 1939 Öe Kerstactie voor de Stille Armen Nog één dag om te geven Ingekomen giften Wat O. en O. deed en doet Alle takken en niet alleen de Ontspanning zijn perfect georganiseerd Ontwikkeling Sport STADSSCHOUWBURG Dansavond Harald Kreutzberg Gaslicht Schoolschaakwedstrij den MET DE BESTE ROOMBOTER BEREID EERSTE H. MIS COLLECTE IN DE KATHE DRAAL Kerstavond van „Cassiciacum" Nog steeds gevaarlijk ijs! BURGERLIJKE STAND alléén Zaterdag. 23 2)ec. LUNCHROOM Eieren, neen maar Advocaat asjeblieft Tenmin WEER EEN STAPJE IN DE GOEDE RICHTING DE ROLLENDE DOOD St. Cassianusvereeniging UITSPRAKEN RECHTBANK WATERPOLO DE WINTERCOMPETITIE R.K. Damclub T.E.P. SCHAKEN R.K. Schaakclub St. Bavo Haarl. DUIVENSPORT Bond van Postduiven- liefhebbers ST. FRANCISCA ROMANA VERKOOPINGEN Met melk wordt op eersten Kerstdag niet gevent Gevonden voorwerpen LAAT UW AUTOBANDEN SLZPVRXJ MAKEN SHELL SERVICE STATION Een TIP van TIPSY Bij Feestklanken HOOÏ's dranken AGENDA 23 December Bioscopen Stadsschouwburg Apotheekdiensten UIT DE HOOFDSTAD Tsjechisch meisje vrijgesproken van meineed Diefstal en oplichting Waarnemend Deken van Beverwijk STAD UWS t>e tijd dringt. Nog een dag heeft men den tijd, om te geven '°or de Stille Armen. Wie eenigszins geven kan, hij geve! Den arme gegeven is Gcde geleenden kgen Kerstmis is dat dan wel een heel mooie daad. Het comité voor de Stille Armen rekent op liefdadigheid van de Haarlemmers! Het gironummer, waarop giften kunnen wor den gestort is: 5970 ten name van Drukkerij "De Spaarnestad" met vermelding van „Voor de Stille Armen". Ook kan men zijn giften be ogen aan ons redactie-bureau, Nassauplein 1. N. N., Haarlem f 5. G. F., Haarlem f 10 N. N., Haarlem f 25. J. S., Haarlem f 1. V. E., Haarlem f 5. Ten behoeve van het Comité voor de „Stille Armen", werd bij de Twentsehe Bank gestort: *h opdracht van S. Sf 2.50 Mevr. N. Hf 1. Jkvr. A. J. M. Sf 5. G. W. Mf 5 „Rotary Club" f 200. J. Sf 3.50 MejY.V, f 1 Niet alleen tot het organiseeren van ont spanningsavonden beperkt zich het Haar lemsche bureau voor Ontwikkeling en Ont spanning, al blijkt van dezen arbeid het meest naar buiten. Er worden lezingen ver zorgd, mogelijkheden tot onderwijs gescha pen, muziekuitvoeringen verzorgd en voor militairen toegankelijk gemaakt, er wordt aan sportbeoefening gedacht, huiselijk ver keer enz. enz. Op een gehouden persconferentie is dit alles door leden van het Centraal Bureau O. en O. Garnizoen Haarlem uiteengezet. Hoewel het algemeen Hoofdkwartier op de eerste plaats na tuurlijk voor het veldleger zorgt, voor de gemo biliseerden in afgelegen streken, waar in het ge heel geen of vrijwel geen mogelijkheden tot ont wikkeling en ontspanning bestaan, was het dank zjj het Haarlemsche Centrale Burgercomité dat 2ich onder leiding van de burgemeestersvrouwe vormde en door de spontane en intense mede- Werking van de Haarlemmers ook hier mogelijk Veel voor de militairen te doen. Sergeant K. C. Jonge Vos van het Centraal bureau gaf hiervan een overzicht. Door de vele overplaatsingen ondervonden Vhkele organisaties eenige stagnatie, doch, waar °°k van militaire zijde zooveel mogelijk wordt Gedaan om de plannen van het burgerlijk co mité te doen slagen, werd reeds veel tot stand Gebracht, terwijl een goede organisatie van alle Jakken van O. en O. met ingang van 1 Januari tet stand zal komen. Er werden vele ontspanningsavonden ge geven. En vrijwel altijd waren de zalen tot de laatste plaats bezet, dikwijls moesten aelfs vele gemobiliseerden worden teleurge steld. Men had er van verschillende zijden bp gewezen of niet wat meer avonden van 'n cultureele verheffing gegeven konden wor den. Maar de belangstelling voor declama ties, muziekuitvoeringen, welke enkele malen Werden gegeven, bleef beneden de verwach tingen. Het is niet onmogelijk, dat de ge- mobiliseerden, juist in de eerste weken naar Wat ontspanning haakten, hoezeer zij mis schien ook in het gewone leven concert- Uefhebbers zijn. De massa wordt in elk ge- val met dergelijke avonden niet bereikt. 6 ?aal s',aa'' echter tegenover, dat door ver skillende muziekvereenigdngen in de stad, zoo- s door de H.O.V., de Bachvereenigingen, Toon- unst, zang en Vriendschap en Spaarnezangers dUc™? °P hun .^voeringen worden geïntro- j-eerd tegen minimale prijzen. h Sergeant M. Bransje besprak' den arbeid op tii,Vêef?.le(J van Ouderwijs. Het subsomité stelde ancien ter beschikking en zoo werd het gelijk aan niet minder dan 500 militairen oerwijs te geven. Doordat onder de gemobili- (W iS klassikaal onderwijs onmogelijk, er wordt qen 00k niet gedoceerd, doch les gegeven naar methoden van het instituut voor individueel Oerwijs en het P.B.N.A. De aanmeldingen ne- n nog iederen dag toe. En hoewel rekening' et worden gehouden met een groot verloop, Vqo SerSeant Bransje er zeker van, dat hier- cw een belangrijke bijdrage tot de cultureele «vloeiing van den Nederlandschen soldaat '"geven werd. 3ün °Vendien werden door de burgerij nog een lw kamers Sratis ter beschikking gesteld van die in de avonduren willen studeeren. gPieds een 130_tal militairen hebben van deze tegenheid gebruik gemaakt, fjp, °k worden talrijke lezingen gegeven op elk V >ed, wekelijks 2 a 3. De toegangsprijs bedraagt fcich militairen slechts 5 cent. De idee, welke d hier en daar gevormd heeft, dat O. en O. t e«i voor de „lolmakerij" oog heeft, is dus ëeenen deele juist. Door sergeant H. van Gorcum werd het „hui- rJk verkeer" ter sprake gebracht. De veie honderden adressen, welke daartoe °Pgegeven, zijn in het bezit van de be- b^de oranje-kaart gesteld. Ook het familie stek werd ter sprake gebracht. Op het gebied van sport is veel voorbereid, •ten voetbalcompetitie, waarvoor zich een "-tal elftallen hebben opgegeven, zal bin- ""kort beginnen. Eigenlijk zou deze gisteren ""ds een aanvang hebben genomen als niet «e vorst het H.F.C.-terrein onbespeelbaar gemaakt. De volgende week zullen aan e Kleverlaan en op St. Moritz schaats- edstrijden gehouden worden. Als er dan ijs is natuurlijk. En dan staan er nog Jysmwedstrüden op het programma en telerwedstrijden op home-trainers. Ook het beoefenen van schaak- en dam- Port wordt mogelijk gemaakt. Door het cen- .^aal comité wordt een clublokaal geopend café Munniks aan de Groote Markt, aar twee avonden in de week aan deze ^hksporten gewijd kunnen worden. Een duizendtal boeken en een groot aantal gramofoonplaten zijn door de burgerij ter be schikking gesteld. Zij werden naar de grens troepen gezonden, waar men boeken en muziek harder noodig heeft dan hier. Alle hulde werd door de leden van het bureau gebracht aan Haarlems burgerij; de gemobili seerden zijn zeer erkentelijk voor haar mede leven. Ook overste H. Polis werd lof toege zwaaid. Oud-wethouder A. G. Boes, die zitting heeft in het centraal comité wilde een woord van lof aan het adres van het bureau niet onthou den. De samenwerking met het burgercomité is zeer intens. Te beginnen met 1 Januari zal iedere week een programma van alles wat door O. en O. ge durende de volgende zeven dagen georganiseerd werd in een groote oplage in alle legeringsge bouwen worden verspreid. Kreutzberg is ongetwijfeld een danser van den eersten rang. Hij bezit een weergaloos knap pe techniek en is bovendien buitengewoon vin dingrijk en origineel in zijn figuren. Elk van zijn dansen is zoo geraffineerd en gaaf, dat zij niet alleen dwingend de aandacht vragen doch bovendien groote bewondering opwekken. Het programma opende met een waarlijk ma jesteitelijken Koningsdans (Reger), waarin hij in houding en gebaar een koninklijk overwicht de monstreerde. Vervolgens een Avondfantasie (Wilckens)wel ke componist hem tevens begeleidde) waarin de huivering van den komenden nacht als 't ware tastbaar werd gemaakt. De Dans van den beul (Wilckens) welke van een bijna demonische, lugubere en angstaanja gende grootheid was, stond diametraal tegenover het zoo guitige, en zeer geestige; Spaansch straatliedje (Albeniz) welke er op volgde. De joligheid van dezen laatsten dans werkte aan stekelijk en het was dan ook terecht het eerste nummer dat gebisseerd moest worden. Onzes inziens waren juist deze twee dansen het meest overtuigende bewijs niet alleen van de veelzij digheid v«-i dezen kunstenaar, maar tevens ook van diens groote begaafdheid. Hij beheerscht den dans als geen ander en zelden zagen we een dusdanige volmaakte interpretatie. Somber, doch grootsch was zijn „Orpheus treurt om Eyrydice" (Wilckens) en het was moei lijk zich in te denken,, dat dit getourmenteerde wezen hetzelfde was, als dat, wat vlak daarop Twee Boheemsche dansen (Dvorak) uitvoerde. Origineel, vol fijne nuances en uiterst geestig vormden zij in alle opzichten een waardig slot van het eerste deel. Na de pauze kregen we als eerste nummer: Dans van, den ceremoniemeester uit Gozzi's „Tu- randot" waarmede hij in het begin van zijn zoo succesvolle loopbaan op de Salzburger Festspiele een bijna internationale reputatie veroverde. Raak en zuiver en van een zeldzame verfijning was iedere beweging van dit imaginaire, hoog hartige individu. Vlak daarop kregen we een Pan-dans zooals we dien maar zelden zagen, welke op zijn beurt weer werd gevolgd door: De dronken visscher (M'ozart) waarin Kreutzberg zijn speelschen geest volledig den vrijen loop had gelaten. Na een serene Middernachts-Tango (Albe niz) kwam tot slot een waarlijk monumentale Tyl Uylenspiegel, waarbij de groteske bewegin gen van dezen zot en fantast in één woord unique waren. Voor degenen, die zulk dansen nog nimmer gezien hebben, moet het iet of wat onbegrij pelijk zijn, dat een volle zaal menschen, onge- loofelijk enthousiast geraakte over een enkelen dansenden man op het tooneel. We zijn er ech ter van overtuigd dat hun inzicht op slag zou veranderen, indien zij de voorstelling zelf had den bijgewoond. Want het was een avond van puur kunstge not, en daarvoor kan niémand ongevoelig blij ven, die het onderscheid tusschen mooi en lee- lijk ook maar even weet vast te stellen. En of dat nu een Adam of een Eva is, die die schoon heid brengt, doet aan de waardeering ervoor natuurlijk niets af. V-t. De Tconeelgroep Het Masker, dir. Ko Arnoldi, zal op Zaterdag 23 December a.s. in den Stads schouwburg de eerste voorstelling in Haar'em geven van Gaslicht (Gaslight) een „Victorian" thriller in drie bedrijven van Patrick Hamilton, van welk stuk dit gezelschap met zeer veel succes een serie voorstellingen in het Centraal Theater te Amsterdam heeft gegeven. De ver taling is van Cruys Voorbergh, die tevens de regie in handen heeft. Lucas Wensing ontwierp het décor. In Gaslicht treden op ce dames Wil'y Haak, Lize Servaes, Lies de Wind en de heeren Ko Arnoldi en Cruys Voorbergh. Evenals vorige jaren zullen ook tijdens deze Kerstvacantie weer schaakwedstrijden georga niseerd worden voor de middelbare en Ulo scholen uit Haarlem en omstreken. Door omstandigheden zijn de convocaties aan de scholen dit jaar erg laat verzonden, zoodat sommigen misschien reeds vacantie hadden, voordat de oproep hen bereikte. De wedstrijden zullen plaats vinden op Dins- aag 2, Woensdag 3 en Donderdag 4 Januari in de muziekzaal van Café-Restaurant Brink- mann, Groote Markt. Opgaven kunen gericht worden aan Jac. van Baar, Orion weg 127 (tel. 25115), Haarlem. De leiding is dit jaar opgedragen aan het R.K. Lyceum. Verleden jaar hadden 92 deelnemers inge schreven en zijn de wedstrijden, dank zij de uitstekende leiding van het gymnasium, een groot succes geweest. Ook dit jaar verwachten wij een groote deelname; men geve zich dus zoo spoedig mo- gelijk op. Morgen, Zaterdag 23 December hoopt onze stadgenoot, de eerw. heer A. J. Hartog in de kapel van het Theologicum te Warmond uit de handen van Mgr. J. P. Huibers de H. Priester wijding te ontvangen. Op Zondag 24 December zal de neomist zijn eerste plechtige H. Mis opdragen in de St. Jo zefkerk aan de Jansstraat om half elf, terwijl 's middags tusschen 2.30 en 4 uur gelegenheid is, den neomist geluk te wenschen. Deze receptie heeft plaats ten huize van zijn ouders in het Ripperdapark no. 12. De neomist heeft reeds een broer en een zus ter in de missie. De St. Vincentiusconferentie in de parochie van St. Bavo-Kathedraal houdt a.s. Zondag on der alle H.H. Missen een collecte. Men doet een beroep op alle parochianen, om zooveel moge lijk de lasten en moeilijkheden van vele mede parochianen te helpen dragen. Wie eenigszins met het werk der vereeniging op de hoogte is, weet hoe zwaar haar taak valt, wanneer zij niet bij machte is den nood te le nigen. Het is een eere-plicht voor de parochianen van St. Bavo om de St. Vincentiusvereeniging te steunen. En zij zullen dit ongetwijfeld doen! Evenals vorige jaren geeft de vereeniging „Academie Cassiciacum" wederom een Kerst avond in het R.K. Lyceum aan den Zijlweg. Ook dit keer weer worden alle oud-lyceïsten uitgenoodigd dezen kerstavond op Vrijdag 22 December, om half acht, dat is dus van avond bij te wonen. De afdeeling 'Haarlem van den Nederland schen IJsbond deelt ons mede, dat het ijs in de omgeving va.n Haarlem en Spaarndam nog steeds gevaarlijk blijft. 22 Dec.: F. H. Baanders en J. van Getrouwd Gulik. Geboren saat, d.; E. v. d. Ham, nings, z.; J, Overleden Floresstraat venplein 1 Heemskerk, 20 Dec.: A. H. E. C. Wieling—Lan- M. Cornets-Cornet, z.; A. Scholte d.; 21 Dec.: C. C. v. Hemert—Ko- M. v. d. Driftv. Leeuwen, d. 20 Dec.: W. Engebrecht, 77 j., 21 Dec.: F. C. Bonkerk, 66 j., Ha- F. Braak, 76 j., Kamperlaan; H. 50 jaar, Linschotenstraat. ZALMSCHELP TOAST KIPPENSOEP GEBRADEN REEBOUT SPRUITJES - APPELMOES of GEBRADEN HAAS SPRUITJES - GEST. PEREN CABINET PUDDING KOFFIE MET SLAGROOM GROOTE HOUTSTR dot nl.( n,«f d» 1 60 P- flesch van j Hutch (60-85 c.L L1.J0 Ixwoepq Het publiek vraagt om goedkoop, snel en com fortabel vervoer. Het vraagt dit niet alleen, doch eischt dit zelfs. Over de vele problemen, welke aan de op lossing van dit drietal eischen zijn verbonden, maakt het publiek zich geen zorg. Dat is een zaak van de vervoersmaatschappijen, in het bij zonder van Spoor- en Tramwegen. Met waardeering ziet men, wat reeds op dit gebied is gedaan en elke verbetering wordt met een goedkeurend hoofdknikje geaccepteerd, als een afbetaling op de volledige vereffening der vordering. Dezer dagen namen wij wederom kennis van een dergelijke verbetering en wel op het gebied van den eisch: goedkoop vervoer. Het betreft in dit geval de Noord-Zuid-Hollandsche Tram. Deze Maatschappij publiceert thans de uitgifte van retours naar Voorburg, Den Haag of Sche- veningen, tegen den lagen prijs van f 1.25 en voor kinderen tot en met 14 jaar f 0.90. En dan kan men vertrekken van waar men wil, ook van Amsterdam, ook van Zandvoort. Wij achten dit een stap in de goede richting, vooral omdat deze retours een maand geldig zijn en dus voor familiebezoek zeer geschikt zijn. Weliswaar kan hier nog niet van snel ver voer worden gesproken, doch voor houders van smalle beurzen en die zijn er tegenwoordig helaas velen zal dit kleine nadeel zeer zeker opwegen tegen het voordeel van goedkoop ver voer in geriefelijke en goed-verwarmde tram rijtuigen. Het publiek zal deze geste van de Maatschap pij zeer zeker waardeeren. Gistermiddag heeft de motorbrigade der Haarlemsche Politie een achtwieligen vracht wagen aangehouden om de remmen te centro- leeren. De vrachtauto bestond uit tractor met op legger. Bij zeer geringe snelheid van 35 K.M. per uur, had de auto, wanneer de vcetrem werd gebruikt 71 meter noodig om tot stilstand te komen. De handrem functionneerde al in het geheel niet meer. De Politie maakte prcces-verbaal op; de auto is naar een garage gebracht om gerepareerd te worden. De Vereeniging van Hoofden van R.K. Bij zondere Scholen in het Bisdom Haarlem belegt op Donderdag 28 December in de Muziekzaal van Brinkmann aan de Groote Markt haar 127ste algemeene jaarvergadering. De dag wordt ingezet met een H. Mis om kwart voor tien in de Jansstraatkerk. De heer H. G. de Boer, voorzitter der St. Augustinusvereeniging, zal spreken over „De Praktijk der Onderwijsvernieuwing. W. J. S., bankwerker-chauffeur, wonende te Weesp. „Appèl overtr. Motor- en Rijwielwet." Vonnis Kantonrechter Haarlem bevestigd. S. H. R., caféhouder-koopman, wonende te Beverwijk. „Appèl overtr. Bloembollensanee- ringsplan 1937", twee weken hecht. o.v. met verbeurdverklaring bloembollen. W. S„ bakker, wonende te IJmuiden-Oost. „Appèl overtr. Arbeidswet." Vonnis Kanton rechter Haarlem bevestigd. H. K„ bakker, wonende te Velsen-Noord. „Ap pèl overtr. Motor- en Rijwielwet". 1. 10.boete subs. 6 dagen hechtenis o.v.; 2 een week hech- De wintercompetitie van de Kringen Haar lem en N. H. boven het Y loopt voor het jaar 1939 ten einde.. In totaal zijn er al weer 36 wedstrijden gespeeld. In de eerste afdeeling heeft V. Z. V. met Haarlem de leiding geno men. De Velsenaren behaalden, in den laatsten wedstrijd een 73 overwinning. H. P. C. heeft echter een protest ingediend, zoodat een ver andering nog mogelijk is. V. Z. V. Haarlem H. V. G. B. Nereus H. P. C. 2 3 3 3 2 3 0 1 4 14—10 0 1 4 10— 7 1 1 3 7— 8 0 1 2 5— 5 1 2 1 6—12 Haarlem heeft door een 51 overwinning op H. V. G. B. 2 thans den kop in Afdeeling 2. D. W. R. 2 speelt door de vele gemobiliseerden zeer wisselvallig, maar kan een geduchte te genstander zijn. Haarlem 2 3 3 0 0 6 15— 4 D. W. R. 2 3 2 0 1 4 7—7 V. Z. V. 2 2 1 0 1 2 4—5 H. V. G. B. 2 4 1 0 3 2 8—14 H. P. C. 3 2 0 0 2 0 4—8 H. V. G. B. 3, H. P. C. 4 en Haarlem 3 be twisten elkaar de bovenste plaats in de derde afdeeling, D. W. R. 3 en de Ham zijn hier de zwakkere broeders. H. V. G. B. 3 H P. C. 4 Haarlem 3 D. W. R. 3 De Ham In de vierde afdeeling gaat het niet naar wensch. Zoowel Zandvort als Velserend heeft zich gedwongen gezien, van verdere deelname af te zien, waardoor er slechts drie ploegen over zijn. Gelukkig heeft Haarlem 5 een van de plaatsen willen innemen. Haarlem 1 dames is nog ongeslagen in de damesafdeeling. De Velsensche dames vallen ons iets tegen. Achter elkaar verloren zij met 32 en 42 van de D. W. R. 2 dames. 4 3 0 1 6 20— 7 2 2 0 0 4 8—2 3 2 0 1 4 10— 6 2 0 0 2 0 0—11 3 0 0 3 0 3—15 Haarlem 1 3 2 1 0 5 7— 7 Nereus 2 1 1 0 3 6— 1 D. W. R. 2 3 2 0 1 4 7— 6 H. P. C. 2 1 0 1 2 4— 3 V. Z. V. 4 1 0 3 2 6—12 Haarlem 2 2 0 0 2 0 1— 8 Voor de onderlinge competitie werden de volgende wedstrijden gespeeld: J. OvertoomA. van Loenen 20 BoereeStevens 20 B. v. d. Kroft—J. Valk 0—2 P. DijtP. Handgraaf 20 J. de BruinP. Handgraaf 20 J. ValkJ. de Ree 20 J. ValkJ. de Bruin 20 B. Stevens—J. de Bruin 02 J. DijtB. Stevens 20 J. ValkA. Boeree afgebr. P. piaver—J. Overtoom 02 A. van Loenen—P. Handgraaf 2—0 Maandag 8 Jan. spseelt T. E. P. zijn eersten thuiswedstrijd, en wel tegen St. Bavo. Verder deelt het bestuur mede, dat de eerst volgende clubavond op Dinsdag 2 Januari ge houden zal worden. Vrijdag j.l. werden voor de R.K. Schaakclub ,,St. Bavo" de volgende wedstrijden gespeeld. C. Bottelier"W. Bosland 1—0; J. P. v. d. MeerL. Stevens afgeb.; Th. v. OschJ. Filip- piak 10; C. WeberL. Schreurs 10; F. Puts W. de Boer afgebr.; M. GoedemansTh. Vogels 10; G. MathotB. v. d. Meer 01; L. v. Kes- selW. Nooy 10; N. BottelierW. Bosland 10; F. FietoorN. Bottelier 10; M. Goede mansW. Nooy afgebr. Zondag 24 en Maandag 25 Dec. is de georgani seerde tentoonstelling geopend van v.m. 10 uur tot 's avonds 5 uur en wordt gehouden in het gebouw Flora aan het Pretoriaplein. Voor dui- venliefhebbers is een gang naar de tentoonstel ling zeer veel waard want een collectie mooie vogels is er te bezichtigen. De P.V. de Snelvlieger te IJmuiden heeft zich aangemeld by bo vengenoemden bond met ruim 2C leden. tenis o.v.; 3. 10.— boete subs. 6 dagen hecht, o.v. B. B., ingenieur, wonende te Heemstede. „Appèl overtr. Motor- en Rijwielwet". Vonnis Kantonrechter Haarlem bevestigd. P. K., arbeider, wonende te Beverwijk. „Over treding art. 239 W. v. Str.", één maand gev.- straf o.v. 1. J. W., boerenknecht, wonende te Lisse; 2. A. C. O., boerenknecht, wonende te Lisse. „Dief stal in vereeniging"; sub 1: twee weken gev.- straf o.v.; sub 2: 30.— boete subs. 12 dagen hecht. o.v. 1. A. H. V„ boerenknecht, wonende te Lisse; 2 J. W., boerenknecht, wonende te Lisse. „Dief stal in vereeniging." Ieder veertien dagen gev.- straf o.v. C. J. v. G., veehouder, wonende te Lisse; J. W„ boerenknecht, wonende te Lisse. „Diefstal in vereeniging"; sub 1: 200.boete subs. 30 da gen hecht, o.v.; sub 2: twee weken gevstraf o.v. A. W. v. N., landbouwer, wonende te Lisse. „Heling"; 14 dagen gev.straf voorw. met een proeftijd van twee jaar. H. L., rijwielreparateur, wonende te Bever wijk. Vrijgesproken. I. H., kapper, wonende te Amsterdam. Vrij gesproken. Directeur en leidsters van „Romana" zitten er dit jaar werkelijk mee in hoe met de Kerst dagen aan zooveel kinderen van het Liefdewerk eenige kleedingstukjes te kunnen verschaffen. Nog maar weinig is er binnen gekomen, terwijl er toch zooveel noodig is! De nood van den tijd heeft veel voor anderen opgeëischt. Toch ver trouwen wij dat „Romana" niet geheel zal ver geten worden en willen wij hiermede alsnog een krachtig beroep doen op parochianen en stad- genooten om niettegenstaande de zorgen van dezen tijd toch nog iets te willen missen voor de allerarmste kinderen. Laten allen ervan overtuigd zijn dat God zich in edelmoedigheid niet laat overtreffen, en zich herinneren de veelbeteekenende woorden: „wat gij den minsten der Mijnen hebt gedaan, hebt gij aan Mij gedaan". S. MOL, pr., Directeur, Jansstraat 41. Gisteravond werd in het Notarishuis aan de Bilderdijkstraat een verkooping gehouden, om vattende 16 perceelen en weilanden. Het huis en erf te Heemstede aan de Java- laan no. 41, no. 43 en aan de Lombokstraat no. 44 werd niet geveild. Eenige perceelen weiland aaneengelegen onder Halfweg tusschen den Groeneweg en de Opaarn- dammerdijk, tezamen groot 8 H.A. 42 A. en 15 c.A., werden bij f 2850.— opgehouden. Opgehou den werd ook een perceel weiland onder Half weg, groot 1 H.A. 11 A. en 50 C.A. Aan M. G. Schaaij werd een aldaar gelegen perceel weiland verkocht groot 1 H_A. 81 A. en 50 c.A. voor f 3975. Een eveneens aldaar gelegen perceel Weiland grcot 1 H.A. 47 A. en 90 c.A. kwam voor f 3130.- ir> het bezit van S. C. v. d. Aar. Aan M. G. v. d. Schaay werd voor f 3310.— een perceel weiland aldaar groot 1 H.A. 39 A. en 50 c.A. toegewezen. Opgehouden werd een perceel weiland aldaar, groot 1 H.A. 16 A. en 55 c.a. bij een prijs van f 2'425.—. Geveild werden de volgende huizen: Een huis met afzonderlijke bovenwoning erf, en tuin aan de Pieter Kiesstraat 59 zwart en rood, voor f 5750 aan R. Slot qq. Een huis met afzonderlijke bovenwoning, erf en tuin aan de Pieter Kiesstraat 65 zwart en rood, voor f 5750.aan D. J. van Rijn qq. Een winkelhuis met afzonderlijke bovenwoning, garage erf en tuin aan de Duvenvoordestraat 65 zwart en rood voor f 4200.aan J. Lucas. Een huis met afzonderlijke bovenwoning, erf en tuin aan de Bilderdijkstraat 33 zwart en rood voor f 5990.— aan N. Kruyt qq. Een huis en erf aan de Brouwerstraat 148 voor f 1840.— aan D. J. Zuurendonk qq. Een woonhuis met voor- en achtertuin aan de v. 't Hoffstraat 62 voor f 2575 aan B. J. Leferink. Een pakhuis met verdieping en erf aan de Poortstraat 6 voor f 1020.aan J. v. d. Geer. De Kleinhandelorganisaties in het melkbe- drijf deelen ons mede, dat door de bij haar aangesloten leden op den Eersten Kerstdag niet zal worden gevent. Het publiek houde rekening met dit besluit Inlichtingen aan het bureau van politie Sme- destraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Schoolétui m. vulpen etc., Jonker, Allanstraat 65; damesarmbandhorloge, Droog, Van Oosten de Bruynstraat 61; dameshandschoenen. Dreu ning, Rollandstraat lc; distributiekaart, bureau van Politie, Smedestraat; twee loten, Hannans, Schreveliusstraat 24; gouden oorhanger, Kuyper, Lange Begijnestraat 22 rd.; een paar regen pijpen, Stcop, Stalp. v. d. Wielenstraat 17; een paar regenpijpen, Rompelman, Pegasusstraat 8; een portemonnaie m. i., Seiné, Kleine Houtweg 34; plafond (rozet), Boon, Harmenjansweg 90; portemonnaie m. i., v. d. Kroft, Vann Keulen straat 4; rijwielplaatje, Homborg, N. Tuindorp laan 24; rijwielplaatje, v. d. Aar, Zijlweg 33 p.a. Elhorst; rijwielplaatje in étui, Ingen, Zijlweg 120; 2 sleutels, v. Kessel, Anthonystraat 67; zil ver damesvulpotlood, Korter, Rozenprieelstr. 31. Abonnement bus Stormvogels: Vierhof, Tet terodestraat 45; boek: Bur. van Pol., Smede straat; 'ceintuur: Verzijlberg, Allanstraat 79; sluitdeksel autowiel: Bur. van Pol., Smedestr.; das: Brouwer, Harmenjansweg 57rd.; gewicht: Ketman, v. Zeggelenplein 11; grijs hondje: Blonk, Rijnstr. 101; heerenpolshorlogeHabes, Rollandstraat 48; grijs hondje: Beukers, Pijls laan 75; handwarmer: Gieske, ïi-ouwersvaart 72; damesarmbandhorloge: Bruigom, Sterre- boschstr. 69; handschoenen met kap: Karren- beid, Kolkstr. 28rd.; leeg houten kistje: Blonk, Bakenessergracht 53; autokrik: v. Heeringen, Veldlaan 9b, Bentveld; muts (alpino)Brou wer, Harmenjansweg 57 rd.; overall: v. Sloten, Lange Heeren vest 52; damesportemonnaie: Gaanderse, Prinsesselaan 25; passer: Zuuren donk, Pijlslaan 61; platen: Vreem, Schoter- weg 92 rd.; rijwielplaatje: Holzappel, Gasthuis laan 127; twee gezegelde stukken: Bur. van Pol., Smedestr.; vulpen: v. d. Berg, Zaanen- laan 20; een paar kinderwantjes: Bur. van Pol., Smedestr.; stuk bruin zeil: De Groos, v. 't Hoffstraat 38. AJVfSTERDAMSCHE VAART no. S22 TELEFOON 16773 HAARLEM een keurig spel kaarten ontvangt U gratis indien U Uw feestdranken be stelt by HOOIJ. U weet hoezeer een goede dronk de gezelligheid verhoogt. Daarom geldt nog steeds Op Zond. 24 Dec. winkels open v. 184 Gebouw St. Bavo: Nieuwe Gemeenschap, 3 uur; Geel Wit, half zeven: Gewone Zittingen, 4 en 7 uur. Kunstzaal De Boïs: Expositie 105 uur. Kunstzaal Leffetaar: Expositie 105 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. Gem. Concertgebouw: Nat. Conella-soiree. Rembrandt: „Kouwe drukte", 2.30, 7 en 9.15 uur; alle leeftijden. Cinema: „Het Jonge Opperhoofd", .Mobili- satieklanken", 2 en 8.15 uur; alle leeftijden. Luxer: „De Kop van Jut", 2.30, 7 en 9.15 uur; alle leeftijden. Frans Hals: „Boefje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Mnviak: Vroolijk Kerstproeramma. SpaamC; „Duivelslegioen", „Bela Lugosi"; boven veertien jaar. Zaterdag 23 Dec. 8.15 uur: Tooneelgroep „Het Masker", „Gaslicht". Zondag 24. Maandag 25 en Dinsdag 26 Dec. 8.15 uur; Tobi's Cabaret „De Spijskaart". Woensdag 27 Dec. 8.15 uur; Het Residentie- tooneel „Roofvogels". De Zondags- en avonddiensten der apothe ken zullen tot en met Vrijdagavond worden waargenomen door de volgende apotheken: Loomeijer, Barteljorisstraaf 11; Park-apo theek, Kleverparkweg 13, Teijler-apotheek, Teijlerplem 79. Steeds geopend zijn: C. E. Schotman, Binnen weg 206208; Elswout-apotheek, Bloemendaal- scheweg 341; Aerdenhout-apotheek, Zandvoort- schelaan, tel. 26772; Heemsteedsche Apotheek. Binnenweg 28, tel. 28127; Bloemendaalsche Apotheek, Bloemendaalscheweg 85, telef. 22181. Het gerechtshof heeft vandaag arrest gewezen in de strafzaak tegen een Tsjechisch meisje, dat door de rechtbank wegens meineed was veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. Het gerechtshof sprak het meisje, tegen wie de procureur-generaal eveneens zes maanden had geëischt, vrij van het haar ten laste ge legde. Als verdediger trad op mr. F. A. Kokosky. Het meisje was indertijd werkzaam op een mode-atelier hier ter stede. Een arbeidsver gunning werd haar geweigerd, de modiste sloot toen een compagnonscontract met haar. De ar beidsinspectie maakte echter proces-verbaal op, doch de werkgeefster toonde het compagnons- contract. De arbeidsinspectie meende met een schijncontract te doen te hebben. De politie verhoorde het Tsjechische meisje. De agent sprak geen Duitsch, de ambtenaar der arbeids inspectie eheter wel. Op een vraag van den agent of zij geld in de zaak had gestort zou zij „nimmer" hebben geantwoord. Toen haar werkgeefster voor den kantonrech ter moest verschijnen ontkende zij tegen den agent „nimmer" te hebben gezegd, omdat zij het geld wel had gestort. Toen de zaak tegen de werkgeefster in hooger beroep voor de rechtbank werd behandeld, hield het Tsjechische meisje wederom onder eede vol, dat zij het woord „nimmer" niet tegen den agent had gebruikt en dat zij niet had ont kend, het geld te hebben gestort. De officier van justitie stelde toen tegen het meisje een ver volging in wegensmeineed. Een bewoonster van de Kinkerstraat deed aangifte, dat van een marktstalletje in de Ten Catesetraat haar taschje, inhoudende 17. is gestolen. In de Vijzelstraat werd een 32-jarige tuin man, wonende in de Lange Leidschedwarsstraat aangehouden. Hij wordt verdacht van diefstal van een auto. Een koopman deed aangifte, dat van den Tuyll van Serooskerkenweg twee kerstboomen zijn gestolen. Een bewoonster der Amstel deed aangifte, dat uit den electriciteitsmeter in het portaal va* haar woning 32.is gestolen. Een te Monnikendam wonende vischhandelaar deed aangifte van oplichting voor een bedrag van 524.tegen een koopman wonende in de le Jan van der Heydenstraat. Door zijn Hoogwaardige Excellentie den Bis schop van Haarlem is tijdens de ziekte van den Hoogeerw. Deken P. J. Simons, tot waarnemend Deken van Beverwijk benoemd de Hoogeerw. heer J. Th. Jacobs, Deken van Alkmaar. en mensch kan evenmin een pri vaten godsdienst hebben, alsdat hij een private zon of een private maan heeft.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 5