Mussolini komende week naar het Vaticaan De ramp in Turkije Spoorweg naar Moermansk door ski-troepen beschadigd Stadt Schënke Het nieuws van heden Pias XII spreekt op het Quirinaal: „De hand van een Paus wordt zegenend ten teeken van vrede opgeheven'9 EEN HECHT ZEGEL OP DE CONCILIATE MIJNWERKERSSTAKING VRIJWEL BEËINDIGD iï Verrassende actie der Finnen RUSSISCHE AANVALLEN HOUDEN AAN smsm Oudejaarsavond DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS VRIJDAG 29 DECEMBER 1939 - OCHTENDBLAD BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TEL 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per week; per kwartaal L3.25. Bij onze Agenten 27H ct. per week, per kwartaal f 3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE M.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM DRIE EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 22171 Kerk en Fascisme Berlijn gereserveerd Belangrijke historische bouw werken verwoest Japanners vorderen in Noord-Kwangjoeng Luchtaanvallen op Lantsjau Beperkter activiteit aan het Westfront Amerika versterkt zijn luchtmacht ENGELSCH STOOMSCHIP VERLOREN GEACHT Het WeerimihiijiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiij De wegen, die van de Finsche grens naar 'i binnenland voeren, worden ondermijnd. Finsche soldaten in de felle koude met hun gevaarlijk werk bezig Senaat aanvaardt de financieele wetten Nieuwe Japansche ambassadeur te Parijs bij Lebrun Russen geven zich over Hospitaal gebombardeerd Noorsche steun - Britsche vlucht boven Noordwest Duitschland Het wrak van het Italiaansche stoomschip „San Calisto", dat aan de Zuid-Oostkust van Engeland, op een mijn liep Deensch schip als verloren beschouwd Asch van Maginot naar het Pantheon De motie tegen de Japansche regeering Wederom huiszoeking te Istanboel De Britsche controle op den zeehandel PIERLOT BEHAALT EEN OVERWINNING Niet zoo somber in de Reserveert iijdig Uw iafel OOK ENGELSCH-NOORSCHE HANDELSBESPREKINGEN NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen repel 30 et., Ingez. mededeelingen 50 cent; Idem op pag één 65 cent per regel. BIJ contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces .Omroeoers" rle de rubriek VATICAANSTAD, 28 Dec. (Havas). Alhier wordt het bericht bevestigd, dat Mussolini in de eer ste dagen van Januari een bezoek zal brengen aan Z. H. den Paus, en bij die gelegenheid een onder houd zal hebben met den kardinaal staatssecretaris Maglione. Na het particuliere onderhoud, dat Paus Pius XII had met den Ko ning en de Koningin, sprak hij naar Stefani bericht voor de le den van Zijn gevolg en het ko ninklijk hof een zeer hartelijke en belangrijke redevoering uit, waarop de Koning-Keizer onder dankbetui ging heeft geantwoord. De H. Vader herinnerde dankbaar aan het bezoek, dat de Souvereinen Hem brach ten, en aan het roemrijk verleden van het huis Savoye, dat schitterde door heilig heid. Vervolgens zeide Hij: „Na tien jaar wordt in dit paleis wederom de gelukkige overeenstemming tusschen Kerk en Staat bezegeld, een overeenstemming die ir. eenzelfden roemrijken glans de vereerde namen verlicht van onzen voorganger Pius XI en Z. M. Victor Emmanuel III. Vaticaan en Quirinaal, gescheiden door den Tiber, worden vereenigd door banden van vrede in de herinneringen en de religie der vaderen en voorvaderen. De golven van den Tiber hebben de troebele wa teren van het verleden verdreven en op zijn oevers opnieuw de olijftakken doen bloeien. Voor de eerste maal sedert tientallen jaren wordt in deze schitterende zaal van daag de hand van een Paus zegenend ten teeken van vrede opgeheven. Italië ziet toe en jubelt. De katholieke wereld ziet toe en jubelt eveneens, zooals ook de twee prinsen der Apostelen, wier standbeelden voor dit paleis staan, schijnen te jubelen, als waren zü er over voldaan, dat zij eindelijk den dageraad zien rijzen van nieuwe tijden. En met nog grootere wijdscbheid verheugt zich zekerlijk ook de heilige Maria der Annun- ciata, aan wie in dit gebouw een altaar gewijd is, omdat Zij den schat Harer genade kan uit storten over de koninklijke familie, wier af stammelingen het zich een eer achten Haar te vereeren als het hoogste symbool van hun ridderlijken cultus. Daarom smeeken wij God en de heilige Maagd hun bescherming uit te strekken over de doorluchte vorsten, de koninklijke prinsen en prinsessen, het doorluchte hoofd en de leden der regeering evenals over alle aanwezigen. Opdat de vrede die, behouden door de wijs heid de# regeeringsleiders, maakt dat Italië sterker en geëerbiedigder is in de geheele wereld voor de volkeren, welke thans als vijandelijke broeders te land, ter zee en in de lucht elkander bestrijden, worde tot een aanmoediging en een aandrijven tot de toe komstige overeenstemmingen, die dbor hun in houd en hun geest moeten worden tot een zekere belofte voor die nieuwe rustige en duur zame orde, die men tevergeefs zal zoeken bui ten de sbuvereine wegen der rechtvaardigheid en christelijke naastenliefde". Onze Romeinsche correspondent seint ons Donderdagavond Twee tot drie pagina's van de Italiaansche bladen worden in beslag genomen door hoog gestemde verslagen over de historische ge beurtenis van hedenmorgen. Wie, die zich de moeite getroost die verslagen te lezen, durft nog te betwijfelen dat de verhouding tusschen Italië en den H. Stoel zoo uitste kend is, als zij, gelet op de beginselen waar van beide uitgaan, maar zijn kan? Toch kon men hier en daar nog geruchten opvangen volgens welke de gebeurtenis van van daag tot stand zou zijn gekomen, zoo niet tegen het fascisme in, dan toch buiten het fascisme om. Die geruchten beriepen zich op het feit, dat Mussolini bij de ontvangst van den Paus ont brak, ofschoon hij volgens de protocollen daar bij aanwezig behoorde te zijn. Als om den ver spreiders van dergelijke geruchten oogenblikke- lyk het zwijgen op te leggen wordt thans be kend, dat op 4 Januari a.s. Mussolini bij Paus Pius XII op audiëntie zal gaan. Het fascisme Was het. met de gebeurtenis van vandaag niet alleen geheel eens en niet alleen juichte bet haar toe, doch het fascisme heeft haar mogelijk gemaakt, in zooverre namelijk als het de Con- ciliatiepolitiek mogelijk maakte. Wanneer zij zich op de gebeurtenis van vandaag beroepen doen de zwartkijkers, die er steeds op uit zijn tegenstellingen te ont dekken tusschen de Fascistische Partij en het Italiaansche Koninklijk Huis, al een heel ongelukkigen greep. Het bezoek van Z. H. den Paus heeft op de Conciliatie een nieuw hecht zegel gedrukt. En meer dan dat heeft het gedaan: het heeft Europa een stap dichter bij den vrede gebracht. Naast de oorlogvoerende staten vormt zich ®en vredesblok. Roosevelt zendt een persoonlij ken gezant naar den H. Vader, Italië haalt de Vriendschapsbetrekkingen met het Vaticaan ten nauwste aan. De invloed van den Paus, die in Zijn wapen den vrede schreef, neemt met den dag toe. Het is voor alle staten, die oprecht den vrede wenschen, zaak zich in nauw contact te stellen met den H. Stoel, die iederen dag meer titels verzamelt, op grond waarvan Hij, als de tijd rijp zal zijn, Zich zal kunnen opwerpen als vredestichter. Volgens een Havas-bericht uit Bern toont men zich in Duitsche kringen uiterst gereser veerd ten aanzien van de gemeenschappelijke houding, die het Vaticaan en de Italiaansche regeering hebben aangenomen in den strijd te gen het communisme. „De strijd tegen het com munisme", zegt men thans te Berlijn, „is een zuiver binnenlandsche aangelegenheid en kan geen enkele buitenlandsch-politieke reactie te weegbrengen". Wat de benoeming van Taylor tot afgezant bij den H. Stoel betreft, tracht de Duitsche pers de beteekenis hiervan te verkleinen, door te verklaren, dat het hier eenvoudig gaat om een speculatie van Roosevelt, die zou trachten, met het oog op een derde candidatuur voor het pre sidentschap der Vereenigde Staten, katholieke stemmen te winnen. ANKARA, 28 Dec. (Havas) De eerste berichten, die hier zijn ontvangen, maken het mogelijk de aardbeving een ware na tionale ramp te noemen. Erzinbjan, het epicentrum der beving, is volkomen ver woest. In het stadje Tokat zijn 388 dooden gevallen. Belangrijke historische bouw werken, zooals de moskee van Eayazit, zijn geheel verwoest. Ondanks de bijna algeheele verbreking der telefonische en telegrafische verbindingen in het getroffen gebied worden bijzonderheden vernomen. De beving heeft zich uitgestrekt over een gebied dat een elliptischen vorm heeft en zich uitstrekt via Samsoenet en Ordoe aan de Zwarte Zee, vervolgens westelijk via Tsjankiri, Katgheri en Malataya om weer oostelijk naar Erzindjan om te buigen. Men denkt niet, dat de spoorlijn ErzindjanErzeroem, die korte lings geopend is, schade van belang heeft be komen. De ramp heeft ook Dikili en Pergamon getroffen, waar de laatste twee maanden her haalde malen aardschokken zijn voorgekomen. Het is nog niet bekend of de archeologische resten van Pergamon getroffen zijn. TOKIO, 28 Dec. (Domei) De Japansche troepen hebben by hun opmarsch in Noord- Kwangjoeng groote vorderingen gemaakt. Zij hebben reeds de steden Loengmoen en Joengjoen bezet, terwijl de val van Sjioe- kwan nog slechts een kwestie van tyd zou zijn. Naar Havas uit Sjanghai bericht, heeft de Japansche luchtmacht een reeks luchtaanval len ondernomen, o. a. op Lantsjau in de pro vincie Kansoe. De woordvoerder van het Ja pansche leger heeft verklaard, dat hier ge sproken kan worden van de meest uitgebreide operatie in de lucht sedert het uitbreken der vijandelijkheden. Lantsjau is een zeer belang rijk punt op den ,,rooden" weg, die China met de Sovjet-Unie verbindt en wordt beschouwd als een verzamelplaats voor de Sovjet-lucht macht. Volgens den woordvoerder vormen de luchtaanvallen een onderdeel van een plan, dat beoogt alle wegen, waarlangs China van wa pens en munitie voorzien wordt, af te snyden. PARIJS, 28 Dec. (Havas). Het legerbe- richt van Donderdagavond luidt als volgt: „Beperkter activiteit der met elkander in contact zijnde elementen." WASHINGTON, 28 Dec. (Havas) Het depar tement van Oorlog heeft last gegeven tot op richting van 52 militaire escadrilles, ter ver sterking der defensie. Een Amerikaansche es cadrille omvat gewooniyk 6 tot 18 vliegtuigen. Volgens het departement van Oorlog zullen deze escadrilles verdeeld worden tusschen de bases van Panama, Hawai en Alaska. LONDEN, 28 Dec. (Reuter). Het 875 ton groote s.s. „Moortoft", dat verscheidene dagen over tijd is, moet thans met de uit dertien koppen bestaande bemanning verloren geacht worden, VOOR DE KUSTSTROOK: Om het vriespunt, meest zwaar bewolkt, eenige sneeuwbuien, tijdelijk naar West of Noord-West ruimende wind. VOOR HET BINNENLAND: Lichte vorst tot om het vriespunt, mistig i= of nevelig tot betrokken of zwaar be- ES wolkt, geen neerslag van beteekenis, zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid- Westelijke wind. illllllllllllllinillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli BRUSSEL, 28 Dec, (Havas) De staking der mijnwerkers was in het begin van den middag overal vrijwel geëindigd. HELSINKI, 28 Dec. (Havas) De geruch ten, volgens welke te Moermansk ongeregeld heden zouden zijn uitgebroken, schijnen be vestigd te worden. De ongeregeldheden zou den hoofdzakelijk een gevolg zijn van de on tevredenheid, die gewekt is door het uit blijven van levensmiddelen. Finsche ski-afdeelingen zijn er n.I. in ge slaagd den spoorweg naar Moermansk te bereiken en hem in die mate te beschadi gen, dat het vervoer bemoeilijkt wordt. Het Finsche legerbericht van Donderdag luidt: Te land: Op de Karelische Landengte heeft de vijand zijn aanvallen op Kelja den geheelen nacht voortgezet. Vanochtend wer den de aanvallen afgeslagen: de vijand werd teruggeslagen door een tegenaanval van de andere zijde van het meer, tot waar zekere troepen hadden kunnen doordringen. De ge vechten waren zeer hevig en talrijke malen kwam het tot een strijd van man tegen man. De Finnen hebben twee Russische compag nieën vernietigd. De Russen hebben op het «s van het Suvantomeer een groot aantal dooden achtergelaten. Tusschen Hatjalah- tenjarvi en Summa is de vijand gedurende den dag op vier punten tot den aanval overgegaan. Twee andere aanvallen, ge steund door tanks, werden tusschen Salla en Muolaajarvi ondernomen. Alle aanvallen zijn afgeslagen. In de andere sectoren was de artillerie vrij be drijvig. Ten Noorden van het Ladogameer aan het Oostelijk front levendige activiteit van pa trouilles. Ten Oosten van Lieska in de nabijheid van Inari duurde de strijd op Russischen grond voort. Noord-Oostelyk van Lieska, in de buurt van Kivivaara, is de vyand tot aan de grens teruggeslagen. Ten Noorden van Suomussalmi duurde de strijd rondom Kiantajarvi den ge heelen dag voort. Overigens is er niets van beteekenis te melden. Ter zee: Vyandelüke vliegtuigen hebben ge tracht kleine aanvallen op objecten langs de kust te ondernemen. De Finsche kustforten PARIJS, 28 Dec. (Havas). Na een uitvoe rige uiteenzetting door minister Reynaud heeft de Senaat met algemeene stemmen de financieele voorstellen van, de regeering aan genomen. De volgende bijeenkomst van den Senaat zal Vrijdagmiddag wc-rden gehouden. Verder meldt Havas dat president Lebrun van ochtend den nieuwen Japanschen ambassadeur te Parijs, Penzo Saxada, in audiëntie heeft ont vangen, die hem zijn geloofsbrieven kwam over handigen. De plechtigheid werd bijgewoond door Daladier. steunden de operaties der landmacht op de Karelische Landengte. In de luclit: Op 27 December was de Sov jet-luchtmacht zeer actief, zoowel in het bin nenland als boven het front. De volgende steden in het Zuid-Westen van Finland zijn door de Russische vliegtuigen gebombar deerd: Lahti, Tampere, Hameenlinna en Riihimaki. Eenige burgers werden gewond. De schade was van weinig beteekenis, behalve te Lahti, waar het stadhuis door brand beschadigd werd. Op verscheidene plaatsen hebben de Russische vliegtuigen getracht de burgerbevolking door machinegeweervuur te treffen. Aan het front hebben de bombardementen door de Russische vliegtuigen slechts onbeteeke- nende schade veroorzaakt. De Finsche lucht macht heeft verkenningsvluchten ondernomen; patrouilles hebben achter de vijandelijke linies aan weerszijden van de grens militaire objecten aangevallen. Gedurende den 27sten December zün volgens vaststaande gegevens negen Russi sche vliegtuigen neergeschoten. Naar Stefani bericht hebben twee Russische bataillons zich bij Hojenjarvi overgegeven, on danks het bevel om tot het uiterste weerstand te bieden. Zij verklaarden uitgeput te zyn door gebrek aan proviand. Zeven Russische vliegtuigen, die op het ijs van een meer hadden moeten dalen door ben zinegebrek, zijn buit gemaakt in de zones van Inarijemi en Virtanijemi. Ten oosten van Salla hebben 300 vrijwillige Finsche skiloopers de Russische grens overschreden, de verbindings middelen beschadigd en colonnes ravitail- leeringsauto's vernield. Volgens Havas staan thans de Sovjet troepen op de Landengte van Karelië op ongeveer 45 km van Viborg voor de Man- nerheim-linie. De stad ligt dus binnen het bereik van de zware Russische artillerie. Volgens niet bevestigde berichten zou het commando van het roode leger ontevreden zijn over de kwaliteit van de munitie, in het by- zonder de vliegtuigbommen. Vele hiervan ontploffen niet en daarom zou het commando thans trachten munitie uit Duitschland te krijgen Russische vliegtuigen hebben een Finsch hospitaal ten noorden van het Ladogameer, dat zeer duidelük met een rood kruis was ge kenmerkt, gebombardeerd. Zij wierpen, volgens Havas, een dertigtal bommen, welke evenwel slechts geringe materieele schade aanrichtten. Ook hebben de Russen in dit gebied met mitrailleurs op ambulance-auto's geschoten. In alle steden zijn de auto's en autobussen wit geschilderd, zoodat zij niet tegen de sneeuw afsteken. De Finsche bladen publiceeren foto's van de huizen, welke door de bombardementen op Kerstdag werden beschadigd. Steeds is sprake van boerderijen en arbeiderswoningen, nooit van militaire objecten. De gaven voor Finland blijven, naar Havas uit Oslo bericht, uit alle deelen van Noorwegen binnenstroomen. Acht millioen kronen zijn bijeengebracht. Voortdurend bieden zich vrij willigers aan voor dienstneming in de Noorsche divisie, die thans gevormd wordt. Zy begeven zich via Zweden naar Finland. Alleen goede skiloopers en mannen, die in de wintersport getraind zyn, worden aangenomen. Te New York is Woensdagavond een lief- t- 5 dadigheidsconcert ten bate van de Finsche Lotta-beweging gehouden. Het concert dat werd bijgewoond door den Finschen gezant te Washington Procope heeft meer dan 25.000 dollar opgebracht. De Finsche gezant sprak eenige bewogen woorden van dank cn verzocht een minuut stilte in acht te nemen tot hulde aan de drie Lotta's, die onder vijandeiyke kogels zyn ge vallen. LONDEN, 28 Dec. (Reuter) Het ministerie van Luchtvaart deelt mede, dat op 27 Decem ber de luchtmacht een succesvolle verkennings vlucht heeft gemaakt boven Noord-West Duitschland. Eén van de vliegtuigen is niet teruggekeerd. KOPENHAGEN, 28 Dec. (D.N.B.) De ree- dery C. K. Hansen in Kopenhagen deelt mede, dat de „Jaegersborg", die met een lading land bouwproducten van Kopenhagen op weg was naar een Schotsche haven, thans als definitief verloren wordt beschouwd. Het schip had een bemanning van 18 koppen aan boord. Het ïyfc van den assistent-machinist is gevonden en ge ïdentificeerd. PARIJS, 28 Dec. (Havas) De Parijsche ge meenteraad heeft een voorstel om de asch van André Maginot, den oud-minister van Oorlog, die het initiatief tot den bouw van de Maginot- linie nam, naar het Pantheon over te brengen, aangenomen. TOKIO, 28 Dec. (D.N.B.). De motie, waarin het aftreden der regeering-Abe geëischt wordt, is tot dusverre door 270 afgevaardigden onder teekend. De motie zegt, dat de stryd tegen de regeering zal worden voortgezet. ISTANBOEL, 28 Dec. (D.N.B.) De politieke politie heeft heden voor de tweede -maal een huiszoeking gehouden in het Duitsche huis Teutonia, waarby de archieven werden door zocht. LONDEN, 28 Dec. (Reuter) Het ministerie van Economische Oorlogvoering deelt mede, dat er op 26 December in de drie Engelsche contrö- lestations 48 neutrale schepen lagen, waarvan 21 vyf dagen of minder. Van deze schepen waren er 27 Nederlandseh, 7 Noorsch, 5 Deensch, 2 Belgisch, 2 Zweedsch, 1 Joego-Slavisch en 1 Letsch. Minder dan vijf dagen opgehouden waren 12 Nederlanösche schepen. 4 Deensche, 1 Belgisch, 1 Zweedsch, 1 Finsch, 1 Panameescb eu 1 Grieksch. In de week eindigende op 23 December heeft de contrabande-commissie de ladingen gecon troleerd van 123 schepen, die sedert 16 December waren aangekomen alsmede 29 ladingen, die in de voorgaande week niet behandeld waren. On der 't totale aantal schepen waren 27 Nederland- sche. In geen enkel geval werd de geheele la ding in beslag genomen. In 89 gevallen werd de geheele lading vrijgegeven, hetzij bij eerste on derzoek, hetzij nadat inlichtingen waren inge wonnen. Voorts werden 27 gevallen behandeld door middel van het systeem van vooruitzending van copie-manifesten, en in 24 van deze geval len werd de lading vrijgegeven alleen behoudens formeele controle der origineele manifesten by aankomst in de contrölestations. BRUSSEL, 28 Dec. (Havas). Nadat minister president Pierlot de kwestie van vertrouwen gesteld had tegenover een amendement der financieele commissie, die de belasting op oor logswinst een progressief karakter wilde geven, heeft de Senaat vanmiddag met 88 tegen 63 stemmen, bij één onthouding, een tweede amen dement aangenomen, dat door de regeering was goedgekeurd en de andere amendementen deed vervellen, Mussolini brengt volgende week een be zoek aan het Vaticaan. De rede van Z. H. den Paus op het Quirinaal. Finsche skitroepen beschadigen den spoorweg naar Moermansk. De Russen blijven aanvallen op de Ka relische landengte en bombardeeren op nieuw Finsche steden. De Belgische mijnwerkersstaking is vrij wel geëindigd. Memorie van antwoord aan de Eerste Kamer betreffende de begrooting van Economische Zaken. Thans heeft de Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht vastgesteld de „Ver ordening hulp bij militaire werkzaam heden." Tegen ontaarde moeder, die twee pas geboren kinderen om het leven had ge bracht, is voor de Rotterdamsche recht bank vier jaar gevangenisstraf geëischt. Rijksbureaux voor rubber en chemische producten ingesteld. Herdenking van het 25-jarig bestaan van de R. K. Vereeniging voor M.U.L.O. Wetsontwerp ingediend tot verhooging van de begrooting van Economische Zaken met f 509.000. 20-jarig bestaan herdacht van de R. K. Vereeniging van Leeraren en Onderwij zers in de Lichamelijke Opvoeding. New-Yorksche beurs: houdend. stemming prys- Niet zoo somberl In de laatste dagen van het jaar kijken vele menschen of het einde der tijden met alle ver schrikkingen nadert. Niet zoo somber. Zeker, een jaarwisseling noopt tot overpeinzen, tot herinnering over het geen kwam en ging. We hebben meer dere geliefden en vrienden verloren. Menige plaats blijft leeg. En de econo mische omstandigheden zijn voor de meesten moeilijk. Desondanks: niet zoo somber! Men moet met een opge ruimd hart het nieuwe tegemoet treden. We moeten dit nieuwe beter willen maken dan het verleden. Aller eerst ons zelf. We moeten bouwen aan een nieuwe gemeenschap met en door ons zelf. Niet zoo somber dus in deze sombere, trieste dagen. Uw oog moet kunnen lachen, uw mond moet een opwekkend woord spreken. Niet zoo somber. LEIDSCHEPLEIN 5-9 - A'DAM TEL. S3072 LONDEN, 28 Dec. (Reuter) Vernomen wordt, dat te Londen besprekingen worden gevoerd met Noorsche vertegenwoordigers, om te ko men tot een handelsovereenkomst voor oorlogs tijd langs dezelfde lijnen als de overeenkomst, die met Zweden gesloten is. Men gelooft, dat de onderhandelingen nog niet verder zyn ge komen dan een aanvangsstadium. De bespre kingen met de Denen zijn onderbroken door him vertrek naar Kopenhagen voor het Kerst feest. Verwacht wordt echter, dat zy in het nieuwe jaar naar Engeland terug zullen keeren. H. V V i II. 1 I 1 1 I li J t J J J Stand op Vrijdag 1 uur v.m.: 76L6 Vorige stand: 765.3

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 1