De brutale wapenroof uit het fort te Dublin D L Steunbijslag ook boven het plafond" De Brabantsche schoen industrie New-Yorksche Beurs Actie der politie leidde tot dertig arrestaties ZATERDAG 30 DECEMBER 1939 Dail houdt Woensdag een speciale zitting Maatregelen der regeering Minister Steenberghe te Brussel Besprekingen over samenwerking op economisch gebied Officieel Belgisch communiqué OPTIMISME EN PESSIMISME Stemming onregelmatig. GEMEENTERAAD HEEMSTEDE De Heemsteedsche agent is een trouwe, eerlijke kerel Maar zijn bezoldiging is veel te laag De 5 pet. duurtetoeslag De salarieering van de politie i 4 8 8 7 7 7 5 5 5 4 4 4 i 1 1 5 5 5 5 5 2 2 2 WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT Wedstrijden D.H.V.B. afgelast Gewestelijke kampioenen 2e en 3e klasse SCHAATSENRIJDEN WEDSTRIJDEN VAN DEN K.N.S.B. SCHAKEN Euwe—Keres AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 29 December Boekhouden M.O. Staathuishoudkunde M.O. Clearingkoersen MARKTNIEUWS FAILLISSEMENTEN Staatsinrichting Thans zijn nadere bijzonderheden bekend ge worden omtrent den geheel onverwachten over val van gewapende Iersche republikeinen in de wapenmagazijnen der Iersche regeering te Du blin. Die magazijnen bevinden zich in het oude Engelsche fort, gelegen in het historische Phoe nix Park, dat terecht een der schoonste van Europa wordt genoemd. Het fort was sedert jaren in gebruik genomen voor de berging van geweren, mitrailleurs, munitie en handgrana ten, zoeklichten, revolvers en dergelijke, ten ge- bruike van het leger van den Ierschen Vrijstaat De overval heeft zich op de volgende wijze toe gedragen: Zaterdag 23 December waren de commandant en de meeste onderofficieren en manschappen, die ter bewaking daar gelegerd zijn, op Kerst- vacantie gegaan. Rond 8.30 in den avond meld de zich aan den hoofdingang van het fort een man in militaire kleeding, die zei eenige pakken goederen, bestemd voor den commandant, nog dien avond te moeten afleveren. De groote poort werd daarom geopend en een militaire dienstwagen reed naar binnen. Maar nauwelijks stond hij stil, of aan alle zijden sprongen gewapende mannen naar buiten, die onmiddellijk den verbluf ten schildwacht hadden overmand, zonder dat deze alarm kon slaan. De wagen reed door, het fort-plein op; drie lorries volgden, waaruit eveneens gewapende mannen te voorschijn kwamen. In een oogwenk was de wacht overmeesterd en werden de auto's aan den kant gezet, terwijl de invallers haastig door de ondergrondsche passages naar de magazijnen en emplacementen gin gen, waar munitie, geweren en machinege weren waren opgeborgen. Eén enkele loyale sergeant van dienst in het fort wilde om hulp telefoneeren, maar kwam tot de erva ring, dat de telefoondraden waren doorge knipt. Inmiddels brachten de invallers groote hoe veelheden munitie, geweren, revolvers en deelen van machinegeweren naar de wachtende dienst- lorries. De een na den ander werden de volge laden wagens naar buiten gebracht, waarna zij snel heen reden. Toen verschenen er enkele taxi's, waarin de invallers plaats namen, om eveneens ijlings weg te rijden. Tusschen komst en vertrek kan hoogstens een goed kwartier verloopen zijn. En nauwelijks waren de inval lers vertrokken of soldaten van het Iersche leger kwamen reeds toegesneld en konden zelfs nog vier mannen arresteeren, die met pakken revol vers onder den arm op het punt stonden te vluchten. Deze mannen werden overgebracht naar de dichtbij zijnde Arbour Hill-kazeme, welke jnerkwaardige coïncidentie een zoo voorname rol heeft gespeeld bij den beruchten opstand van Paschen 1916, als uitgangspunt van die rebellie. De overheid in Dublin is zeer gereserveerd ten opzichte van de mogelijke daders en de beteekenis van dezen overval. Reeds Zaterdag avond werd de geheele politie van Dublin ge mobiliseerd. De eerste getuige, die verhoord werd, was de sergeant, die alarm wilde maken, maar bemerkte, dat telefonische connectie met de nabijliggende kazerne onmogelijk gemaakt was. De sergeant was toen te voet, in de duis ternis, naar die kazerne gegaan, doch werd on derweg aangehouden door een paar mannen, die daar klaarblijkelijk op den uitkijk stonden en hem vroegen, waar hij heen ging. Toen hij hun mededeelde, dat hij de politie wilde waar schuwen, werd hij met den kolf van een revol ver neergeslagen; pas een uur later werd hij door een politie-patrouille gevonden en in kri tieken toestand naar het ziekenhuis vervoerd Zondagmorgen heeft men twee van de vier voor den overval gebezigde auto's onbeheerd langs den weg in het graafschap Kildare, meer dan 90 km. van Dublin verwijderd, aangetrof fen. Het is niet onmogelijk, dat alle vier mili taire wagens reeds dienzelfden nacht buiten de grenzen van het graafschap Dublin hebben we ten te ontsnappen, omdat het alarm tamelijk laat gegeven werd en zij zoodoende een grooten voorsprong hebben gehad. Inmiddels heeft de militaire politie de geheele wacht van het fort, die door de aanvallers was overmeesterd, gevangen ge nomen, in afwachting van de resultaten van het eerste verhoor, die door het onder zoek op de Kerstdagen reeds zijn verkre gen. Sedert Zondagmorgen worden alle voertuigen, die Dublin verlaten, aan een onderzoek onderworpen, in de hoop, dat men toch nog wapenen of verdachten zou kunnen ontdekken. De geheele recherche van Eire is mobiel gemaakt en alle plaat sen, waarheen de gestolen wapenen en mu nitie zouden kunnen vervoerd zijn, worden doorzocht. Ook wordt er jacht gemaakt op bekende elementen van de Iersche repu- blikeinsche (illegale) gewapende macht. De roofoverval heeft de Iersche regeering tot strenge maatregelen genoopt. Woensdag hebben de ministers de zaak in een kabinetsraad be sproken. Zelfs hebben zij er over gedacht, den staat van beleg af te kondigen om de opsporing van I.R.A.-leden en munitie gemakkelijker te maken. Na tal van huiszoekingen is men er in geslaagd een deel van het geroofde terug te vinden. De regeering heeft 1000 pond beschik baar gesteld voor inlichtingen, die leiden tot ontdekking van de gestolen munitie Onder de gearresteerden meent men thans zeker één van de daders te hebben gevonden. De incidenten worden in de pers van Dublin druk besproken, aangezien de overval als „ge slaagd" mag worden beschouwd. De muiterij van de 45 Iersche gevangenen in de gevangenis van Londonderry in Ulster welke op Kerstdag plaats greep en eveneens een geor ganiseerd optreden van het Iersch republi- keinsch leger mag heeten, heeft in Eire niet zooveel indruk gemaakt, als deze geslaagde wapenroof. Nader meldt Reuter ons: Van de 1 millioen patronen, die gestolen zijn. heeft men er thans 50 tot 80.000 terug gevonden. Verder wordt bericht, dat de Dail tegen Woensdag in buitengewone zitting bijeen is geroepen, ten einde een speciale wet aan te nemen, om aan den toestand het hoofd te bieden. Dublin is nog steeds omringd door troepen. Tot dusver heeft de regeering nog niets gehoorc na haar aanbod van 1000 pond sterling voor inlichtingen, die zouden kunnen leiden tot het terugvinden van de rest der buitgemaakte mu nitie. Gevreesd wordt, dat een poging zal wor den gedaan, een gedeelte van de wapenbuit naar Noord-Ierland over te brengen. Het zoeken in de naburige graafschappen is Vrijdag nog uitgebreid. Laagvliegende Iersche militaire vliegtuigen werken samen met ge wapende patrouilles en gemotoriseerde eenhe den op de wegen. Zelfs begrafenisstoeten wor den aangehouden voor onderzoek van de be grafenispapieren. Op verscheidene punten in veraf gelegen districten zijn soldaten met ma chinegeweren opgesteld. Het is nog steeds on mogelijk, Dublin binnen te komen of te ver laten zonder een militaire parouille te ontmoe ten. Aan beide zijden van de grens tusschen Eire en Noord-Ierland heerscht groote bedrij vigheid der politie. De douaneposten worden zwaar bewaakt en de treinen zorgvuldig door zocht. Volgens de laatste berichten uit Dublin zijn bij het zoeken naar de gestolen munitie naar schatting reeds dertig arrestaties ver richt. Eveneens meldt Havas, dat de rechtbank te Dublin heden in het kader van het onder zoek naar den munitieroof tien personen in staat van beschuldiging heeft gesteld. Uit Den Haag werd Vrijdagavond laat gemeld: De minister van Economische Zaken, mr. M. P. L. Steenberghe, heeft, vergezeld van den directeur der handelsaccoorden, den heer A. Th. Lamping, heden een bezoek ge bracht aan den minister van Econo mische Zaken, den heer Sap te Brussel. Minister Steenberghe heeft besprekingen gevoerd met minister Sap en minister Spaak, minister van Buitenlandsche Zaken en van den Buitenlandschen Handel over nauwe samenwerking op economisch gebied tusschen beide landen. De besprekingen waren een ver volg op die, welke minister Sap on langs in Den Haag heeft gevoerd. Minister en mevrouw Sap boden een déjeu ner aan, waaraan naast bovengenoemde heeren en Hr. Ms. gezant te Brussel, mr. B. Ph. baron van Harinxma thoe Stooten, o.a. minister-president Pierlot en de minister van Koloniën, De Vleeschauwer, aanzaten. Vrijdagavond zijn minister Steenberghe en de heer Lamping met den sneltrein uit Brus sel, die 35 minuten vertraging had, in Den Haag teruggekeerd. Het volgende officieele Belgische communiqué is Vrijdag uitgegeven betreffende het bezoek van minister Steenberghe aan Brussel: „De heer Steenberghe, minister van Econo mische Zaken van Nederland, vergezeld van den heer Lamping, directeur van den Dienst der Handelsaccoorden, is heden te Brussel aan gekomen. De aanwezigheid te Brussel van den heer Steenberghe gold als tegenbezoek voor het verblijf van den heer Sap, minister van Economische Zaken en Middenstand, enkele weken geleden te Den Haag. De minister van Economische Zaken heeft ter eere van den Nederlandschen minister een dé jeuner aangeboden, waarbij de minister de ge legenheid had, contact te nemen met verschil lende leden van de regeering en met Belgische personaliteiten. Er werd van gedachten gewisiseld over de economische betrekkingen tusschen de Bel- gisch-Luxemburgsche Unie en Nederland." (Van onzen correspondent) Er komen tegenstrijdige berichten uit den kring van de schoen- en lederindustrieEener- zijds wordt gezegd, dat het haar voor den wind gaat, anderzijds verneemt men, dat er moeilijk heden rijzen. Het schijnt moeilijk zich een klaar beeld van de werkelijke situatie te vormen. Immers de Langstraatsche fabrieken draaien op volle capaciteit. Er heerscht een bedrijvigheid van je welste, men beleeft een waarachtige hausse-periode. De orders zijn de kantoren bin- nen-„gevlogen", zelfs in zulke mate, dat de ver tegenwoordigers in het genot van behoud van salaris mochten gaan rentenieren, omdat men niets méér hebben kon; een levertijd van drie maanden moest worden gesteld. En de prijzen stegen bij stukjes en brokjes, maar intusschen toch ongemerkt heel wat percenten. De mobilisatie bracht velen er toe een extra paar schoenen te .hamsteren", het Sint Nico- laasfeest is benut tot het geven vooral van nut tige cadeaux, waaronder ook schoeisel valt, en daarbij heeft zich nu nog de gewone seizoens- drukte van rond Kerstmis gevoegd. Er zijn puike zaken gemaakt! Maar nu begint men zich zorgen te maken. De menschen „zitten" vol, beweert men degenen, die extra schoenen kochten, blijven voorloopig uit den winkel, de magazijnen zijn flmk be-voorraad, zoodat orders zullen uitblij ven, de hoogere prijzen zullen hun nadeeligen invloed op den verkoop doen gelden. Zou het daarmee zoo'n vaart nog niet blijken te loopen, dan vreest men, dat er schaarschte zal komen aan huiden en leer en vooral aan sommige overleer- soorten, waardoor de productie aanmerkelijk zal moeten worden ingekrompen. Tenslotte weet men niet, wat de gevolgen zul len zijn van de opheffing van de contingentee- ring van schoenen, die op 15 November jh is ingegaan. De kwaadste factor die den goeden gang van zaken in de schoenindustrie zou kunnen druk ken, zou zeker gebrek aan grondstoffen zijn. Maar het is niet noodig in dit opzicht een zoo pessimistischen toon aan te slaan. Immers onze rundveestapel blijft, zooals het zich laat aanzien, intact en de aanvoeren van honderden ingredi ënten op alle gebied van over zee, dus ook van huiden, ondervonden tot heden geen noemens waardige stagnatie. Daarnaast blijft, ondanks vermoedens, natuurlijk de behoefte aan schoei sel bestaanen een duit in het zakje doet toch ook de vermeerdering van de koopkracht van het groote publiek. Want het geld rolt mo menteel als het in geen jaren gedaan heeft. Men vergete evenmin, dat er in ons land circa 400.000 soldaatjes zijn, die heel wat „kistjes" aankunnen. De behoefte van het leger is enorm. Neen, zooals de zaken thans staan, is er geen reden tot pessimisme, te minder daar toch ook NEW YORK, 29 D-ec. (Part.). De gisteren in gezette herstelbeweging op de New-Yorksche beurs werd heden aanvankelijk voortgezet. Nu de belastingverkoopen achter den rug zijn, durft men zich klaarblijkelijk weer wat vrijer te be wegen en dientengevolge kan de gunstige ont wikkeling van de conjunctuur weer wat meer effect sorteeren. Toch bleef een zekere aarze ling bestaan, al waren ook vandaag de omzet ten ruimer dan in de afgeloopen weken meestal het geval is geweest. De winsten, die bij ope ning werden geboekt, waren in het algemeen echter niet groot en hoewel na de eerste trans acties in sommige gevallen nog een opwaart- sche richting werd gevolgd, kwam de daling elders direct weer tot staan, terwijl in het ver dere verloop vrijwel algemeen een koersafbrok- .celing intrad, die de aanvangswinsten in de meeste gevallen weer grootendeeis of geheel verloren deed gaan. In het tweede uur kwam men zelfs hier en daar beneden het vorig slot- peil terecht, doch dit waren slechts uitzonderin- gen. Sterke verkoopdruk was er trouwens niet, zoodat men het weifelende verdere verloop ver moedelijk in hoofdzaak aan de nadering van ds jaarultimo zal moeten'toeschrijven, die eener- zijds natuurlijk aanleiding geeft tot afwikkeling van posities, anderzijds den lust om nieuwe ver bintenissen aan te gaan begrijpelijkerwijze remt. Het sentiment was echter over het algemeen gunstig en tevens werd de technische positie van de markt als krachtig beschouwd. Dit blijkt ook wel uit het feit, dat de omzetten tijdens de afbrokkeling gedurende het tweede uur ver minderden. Een der weinige uitzonderingen vormden aandeelen van American Metal, die na hoogere opening in het tweede uur verder kon den monteeren en een winst van 1 y, dollai boekten op de verhooging van het dividend tot 50 dollarcents, terwijl over het vorige kwartaal 25 dollarcent was uitgekeerd. Ook voor Sears Roebuck bleef eenige vraag bestaan, doch ove rigens waren er geen vermeldenswaardige koeirsafwijkingen. Sporen waren aanvankelijk wat vaster, doch liepen later terug, niettegen staande de daling der wagonverladingen met 26.400 tot 654.800 minder sterk was dan ver wacht werd. De gunstiger berichten omtrent de nieuwe orders op staal, die thans ook van de zijde der UB. Steel Corp. bevestigd zijn, had den weinig invloed op de houding der staal- waarden, die na iets betere opening weer tot het vorig slotniveau terugliepen. De omzetten be droegen in het eerste uur 310.000 shares en in het tweede uur 190.000 shares. Nadat in de tweede beurshelft eenige kleine fluctuaties niet veel verandering in het alge meen beursbeeld hadden gebracht, sloot de markt in onregelmatige stemming, met voor de meeste fondsen slechts kleine verschillen, die aan beide kanten gelijkelijk verdeeld waren. Eenige specialiteiten vormden echter een uit zondering', door een winst van 1 of meer pun ten te boeken. Phillips Oil, Cerro de Pasco, Sears Roebuck, Chesap. en Ohio en National Steel monteerden 1 a IK punt, terwijl Du Pont de Nemours na een prijshoudende opening tegen de vestigingswet en het in den loop der laatste jaren doorgevoerde saneeringsproces niet zonder uitwerking zijn gebleven. Daarom meenen we, dat de klachten voortkomen uit de gewoonte, welke in het verleden zoowat burgerrecht had verkregen! Honny soit qui mal y penseü e sterke wijkt niet voor tegen wind, slechts de zwakke waait mee. Gistermiddag vergaderde de gemeenteraad van Heemstede, onder voorzitterschap van den burgemeester, jhr. J. P. W. van 'Doorn, Het verzoek van de vrouwen van de onder steunde werkloozen om een juiste rouleering by de- tewerkstelling in de zoogenaamde vierweek- sche, was in de commissie van Werkloozenzorg en ook in die van Openbare Werken onder de loupe genomen. De rouleering geschiedt op de juiste wijze, was de conclusie. En overeenkom stig het voorstel van B. en W., werd het ver zoek voor kennisgeving aangenomen. Goedgekeurd werd het voorstej tot het rooien van bocrnen in verschillende deelen der ge meente, evenals het voorstel tot verlaging van den huur voor het ijsbaanterrein tot f 300 per jaar. De raad vereenigde zich met een verzoek van den heer DE TELLO (S.D.) op de punten Be noeming bestuurslid Maatschappelijk Hulpbe toon en Invoering van den rang van hoofd inspecteur bij de politie in geheime vergadering te behandelen. Wegens het late uur waas in de vorige verga dering aangehouden een voorstel van den heer DISSELKOEN (S.D.) tot verlaging van de op centen personeele belasting; voor woningen tot f 300 huur per jaar tot 50 opcenten, voor wo ningen met een huurprijs tusschen f 301 en f 400 tot 80; voor de overige blijft het aan tal opcenten gelijk, nj. 120. Het is thans geen tijd voor belastingverla ging, vonden BB. en W. en zij ontraadden aanne ming van dit voorstel. Door dit prae-advies was de heer DISSEL KOEN (S.D.) onaangenaam getroffen. Daaruit bleek z. i., dat B. en W. stelling nemen tegen een beslissing, welke reeds genomen is. Want reeds op 6 Januari besloot de raad, die in beginsel net voorstel aanvaardde, het tot het aanbrengen van technische verbeteringen in handen van B. en W. te stellen. Wat voor een raadsbesüssing was dat? vrceg mr. VAN MAYENFELDT zich af. Wethouder v. d. POLL (C.H.) las de notulen van de betreffende vergadering voor. En daar uit bleek, dat de raad dit Disselkoen-voorstel in handen van B. en W. had gesteld om prae- advies. De heeren KAMERBEEK (RK.) en BAK HUIZEN v. d. BRINK (lib.) stonden en zij zeiden dat namens hun fracties niet onsym pathiek tegenover dit voorstel. De individueele tegemoetkoming is wel zeer miniem; de toestand is sedert het voorstel werd ingediend wel in- grypend gewijzigd en de ontwerpregeling van Disselkoen is niet volkomen acceptabel. De heer v. d. ERF (R.K.) sprak er van, dat door een gebrek aan arbeiderswoningen in de gemeente verschillende arbeidersgezinnen ge dupeerd werden, zy moesten thans immers duurdere woningen betrekken. Kan men die niet helpen? Dat was echter, volgens Wethouder v. d. POLL, zeer moeilijk. Het is niet in het belang van Heemstede om arbeiderswoningen op groote schaai te bouwen. Wij willen natuurlijk niet de arbeiders weren uit onze gemeente, voegde hij er nog aan toe. De heer DISSELKOEN vond dezen raad min der „sociaal voelend" dan de oude. En toen de heer KAMERBEEK hem ver zocht deze woorden terug te trekken, zei hü de overtuiging te zijn toegedaan, dat de nieuwe raad minder geneigd is om sociale politiek te voeren dan de oude. Dat toont de raad, aldus de heer Disselkoen, bij verwerping van dit voorstel. Het voorstel werd met alleen de twee S. D.-i stemmen vóór verworpen. Over het voorste] van B. en W. om 5 pet. bijslag op de steunuitkeering aan werkloo zen te geven, werd langdurig gediscussieerd. De meerderheid van het college was van oordeel, dat geen bijslag moet worden ver leend, wanneer daardoor de in de Steun regeling voor Werkloozen gestelde maxima worden overschreden. De kleinste minder heid wenschte den bijslag toe te kennen, zonder met deze grenzen rekening te hou den. De kosten van den bijslag werden, als ook Maatschappeiyk Hulpbetoon tot verhooging der uitkeeringen zou overgaan, op rond f 1200 geraamd. Die uitgaaf zal, zoo schreven B. en W. den raad tot belasting verhooging leiden. De heer v. d. ERF (R.K.) kon zich met de minderheid in het college vereenigen. Op enkele slechte uitzonderingen na +al men liever wer ken dan steuntrekken. En ook de heer KAMER BEEK (R.K.), die lang had getwijfeld of men bij de steunuitkeeringen tot aan het plafond of boven het plafond kon gaan tusschen de maximum-steunuitkeering (het „plafond" ge naamd) en het bedrag aan loon, in het beroep van den werklooze aan den arbeider uitbetaald, ligt een verschil van 10 pet. was van mee ning dat hier het zwaarst moest wegen wat het zwaarst is en dat waren in dit geval z. i. de zeer moeilijke omstandigheden, waarin de steun- trekkenden zich bevinden. Maar de heer BAK HUIZEN v. d. BRINK (lib.) achtte het verschil tusschen het „plafond" en het loon in het vrije bedryf een noodzakelijken prikkel voor den werk looze om arbeidsgelegenheid te willen zoeken. De grens van 10 pet. achtte hij toch al betrekkelijk gering. De heer DISSELKOEN was het eens met de heeren Kamerbeek en v. d. Erf. Misschien maken wij een economische fout als wij het plafond loslaten, maar liever een economische fout dan een sociale, vond hy. De heer STOMPS ((lib.) zei, dat in dat geva! ,de werkenden in een slechtere positie komen te staan dan de werkloozen. En dat was onjuist, zijns inziens. Wethouder VAN UNEN (lib.) sprak namens de meerderheid in het college. Als het plafond wordt losgelaten, wordt èn een economische en een sociale fout gemaakt. Het is een eigenaardige gemeente, waar meer aan steun wordt gegeven, dan het loon voor den arbeid bedraagt. Wethouder JONCKBLOEDT (R.K.) lichtte de zienswijze van de kleinst mogelijke minderheid toe. Ais er bijslag wordt gege ven, dan aan allen, was zijn standpunt. Het gaat voornamelijk over arbeiders en werk loozen in het bloemboilenbedrijf en spr. re kende voor, dat ook indien de gesteunden, die nu al tegen het plafond zitten met hun steunbedrag, dezen bijslag zullen ontvangen, zij altüd nog minder krijgen dan de wer kende arbeider. De heer v. d. ERF (R.K.) stelde toot, om wat betreft deze 5 pet. duurtebijslag de plafondregeling te laten vallen. Het voorstel werd aangenomen met de stemmen van dc R.K., de S. D. en dr. MUL DER (vryz.) voor. Het voorstel tot het ver- leenen van den duurtetoeslag werd daarna z. h. s. aangenomen. Na een langdurige geheime zitting benoemde de raad tot bestuurslid van Maatschappelijk Hulpbetoon no. 1 van de voordracht mevrouw J. T. HeuffSchoonakker (aftredend). B. en W. stelden voor in verband met de zich uitbreidende taak der politie tot invoering van den rang van hoofdinspecteur over te gaan. Er zal dan een inspecteur direct onder den hoofd inspecteur werkzaam zijn. De VOORZITTER deelde nog mede, dat aan dit voorstel nog toegevoegd moet werden de aan stelling van een politieklerk met een jaarlijk- sche bezoldiging van f 1400, waarby dan de functie van kantoorbediende gehandhaafd blijft. De heer KAMERBEEK (R.K.) was van mee ning, dat de bezoldiging van den hoofdinspec teur (f 34004100) niet in overeenstemming is met de verantwoordelijkheid aan deze func tie verbonden, maar hy kon zich indenken, dat de financiën daartoe aanleiding hadden ge geven. De functie van commissaris achtte spr. werkelijk geen luxe voor een gemeente als Heemstede. Vervolgens sneed spr. nog het onderwerp aan van de bezoldiging van het politie personeel. Hij achtte die zeker te laag, waardoor de betrokkenen vaak in moeilijke positie gebracht kunnen worden. Spr. gaf in overweging om nog eens na te gaan of hier geen verbetering in is te brengen, zon der dat Den Haag daarop terug kan komen. De VOORZITTER was het met deze op merkingen volkomen eens. Er is destijds wel zeer rigoureus door Den Haag ingegrepen. De Heemsteedsche politieagenten zyn trouwe, eerlijke kerels, maar zy hebben geen tractte- ment, hun positie waardig. Het voorstel werd daarna aangenomen. Aan het slot van de vergadering dakte de VOORZITTER de raadsleden voor de toewijding en de zorgen, welke zij zich voor de gemeente getroost hebben en wenschte hun een goed en zalig uiteinde. oploopende prijzen -uit de markt werden ge nomen en een winst van bijna 2y, doliar boek ten. Staalwaarden verlieten de markt in on regelmatige houding, evenals sporen, koper waarden, mijnen, automobielwaarden, waren- huisfondsen, luchtvaartwaarden, public-utilities en equipmentshares. Rubbers waren in navolging van de zwakkere stemming voor het product gedrukt, doch oliewaarden, aandee'en in fa brieken van electrische apparaten, kunstzijde- aandeelen, tabakken en aandeelen in telegraaf- maatschappijen betoonden zich prijshoudend, zonder meer. Een afzonderlijke bespreking van elke rubriek is door de onbelangrijkheid van de koersschommelingen overbodig en daar er geen bijzondere berichten waren, die de markt in de een of andere richting konden be- invloeden, bleef de mamrkt volharden in haar afwachtende houding. De handel was van nor male afmetingen. In totaal verwisselden 1.140.000 shares van eigenaar, waarvan in het laatste uur, toen de markt een licht afbrokkelings proces meemaakte 320.000 shares. 28 Laatst gedane koersen Dec. 29 Allied Chemical American Can Co. Am. Car F.dry Am. Rolling Mills Am. .Smelt Kif. Am. Tel. Tel. A.iu Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda C pper Atchison Toneke Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian -dfic Case Treshing Chase National B. C es. Ohio Chicago Ruck Isl. Chrysler Motor Cities Service Conso: Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesl. 5/4 Young Deleware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric *(3enera] Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North. Am. Av. North. Amer. n.a. Norfolk Western Pennsylvania Phillips Oil Proctor Camble Publ. Serv. N. J. Radio Corporation Rep. Steel Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. S. Leather U. S. Rubber U. S. Steel Western Union Westingh. Electr. Woolworth Building S - ex dividend ex coupon. nieuwe aandeelen. gedaan en laten, t bieden. 27 175 175 176 113 112 UI 31 31 30 15+, 16 15 50 50 50 170 170 I 170 86 85 85 11 11 11 29 30 29 23 23 23 f 5 5 5 81 81 79 4 4 4 71 70 70 35 35 35 41 39 38 89 89 88 4 5 30 30 29 23 23 22 J1 I 11 10 9 22 22 22 82 82 81 182 180 179 166 165 164 40 40 39 54 54 54 23 23 23 12 12 12 60 60 59 36 37 36 37 37 37 8 8 i 4 6 8 55 54 53 28 28 27 16 16 15 18 18 17 25 26 25 22 22 21 213 212 208 22 22 22 4i 40 40 6t 65 64 40 40 39 22 22 22 84 83 82 12-1 12 12 11 1 11 11 J 14 14 14 20 19 19 6 44 43 44 10 10 10 95 95 93 46 47 46 39 40 40 66 66 65* 25 25 25* 116 116 115 38 38 37 NEW YORK, 29 Dec. Slotkoersen Dec. 29 28 27 Brussel 16.72 16.73 16.76 Rome 5.05 5.15 5.05 Madrid 9.95 9.95 Bern 22.43 22.44 22.43 Oslo 22.73 22.73 22.73 A'dam 53.23 53.19 53.11 Londen 3.95* 3.95 3.94 Parys 2.24 2.23} 2.23 Beriyn 40-20 40.20 NEW YORK, 29 Dec. 29 Dec. 28 Dec. 29 Dec. 28 Dec. Katoen Jan. 11.0711.05Juli 1027-29 1017 Mrt. 11001C.95-96 Oct. Mel 10.61-64 10.62-63 Rubber Standaard Dec. 18.95 Jan. 18.94 Mrt. 18.75+ Me) 18.50-- Koffie (Rio - Nieuw Dec. Mrt. 4.13 Mei 4.20 Juli 4.24 Sept. 4 27 Suiker Juli 1.79+ 1.88 1.93+ Juli 18.43 -18.52 19.00 Sept. 18.43 —18.43 19.08 - Oct. 18.43 18.73 contract) Mrt. 4.13Mei 4.20Juli 4.24Sept. 4.27Dec. (Santos) 6.17 6.26 6.32 6.35 6.40 Jan. Mrt. Mel Tin Loco Juli 1.97+ 1.82+ Sept. 2.00+ 1.89+ Nov. 1.93+ Dec. 6.16 6.24 6.30 6.31 1.97+ 2.00+ 49.00 50.50 29 Dec. Termijn 47.87+ 49.00 CHICAGO, 29 Dec. 28 Dec. 29 Dec. 28 Dec. Tarwe Mel 103 i Juli 1C0 J - f Sept. 99 Mais Mel Juli Sept. Reuzel Mei 5.95+ Dec 5.97 i 58+ 59 •- 59+ 102 - J Me] 100 -100 Juli 99 Sept. 58 J Mel 5 9Juli 59 - Sept Haver 38 38 34| 34 32 Rogge 75 73# 73* 32| 75U 74 f 3 5.97 6.02 Jan Mrt WINNIPEG. 29 Dec. farwe Dec. 84 - Mei 88 Juli 89 28 Dec. 6.60+ 6.62 6.75 6.67 29 Dec. 28 Dec. 84 3 Rogge Deo 78* Me) 81 Juli 79 Haver Jee. 41 Dec. 88 Mel 89 Juil 78 - -Me] 81 Der 79+ --Juli 29 Dec. Gerst 51# 52 51 Lijnzaad 190 194 »93 i 50 f 52 51 186 189 187 37 i Mei Juli 39 38 37 36 Evenals voor Zondag zijn ook de wedstryden voor 1 Januari van den D. H. V. B. wegens sneeuwval alle afgelast. Het bestuur van den IVCB heeft bepaald dat de kampioenen tweede klas van de afdeelingen Zuid I. Zuid II, Oost, West I en West II desge- wenscht een competitie zullen spelen om het kampioenschap tweede klas van hun afdeeling. Hiervoor zal een afzonderlijke kampioens-me- daille worden beschikbaar gesteld. Evenzoo zullen de kampioenen der derde klas desgewenscht dezelfde kampioenswedstrijden kunnen spelen. De regeling dezer wedstrijden zal nader wor den gepubliceerd. Het presidium van den K. N. S. B. heeft de volgende wedstrijden uitgeschreven. Zondag 31 December op de banen van de Hengeloosche y'sclub het kampioenschap van de provincie Overijsel in het schoonrijdten voor dames en heeren, gevolgd door een wedstrijd voor paren, georganiseerd door de Hengeloo sche ijsclub. 1 Januari op de banen van ThiaJf te Heeren veen het kampioenschap van Friesland over de afstanden 500, 1500 en 5000 meter. 1 Januari op de banen van de Amsterdam- sche IJsclub nationale wedstryden in het hard rijden over 500, 1500 en 3000 meter, georgani seerd door de N. V. B. H. S., ter gelegenheid van de herdenking van het tien-jarig bestaan. Zondag 31 December nationale proefwedstrijd te Arnhem, georganiseerd door de ijsclub „Thialf". De vierde party van den tweekamp Euwe— Keres is na 45 zetten afgebroken in materieel gelijke stelling.. (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Siyper) Van 3.30 uur tot 4.30 uur Kon. Olie 268 U. S. Steel 50% Rep. Steel 18%—183/s 's-GRAVENHAGE. Geslaagd: de heeren dr G. Bouter, Middelharnis; F. Claes, Eindhoven; A. J. F. van Dorselaer, Maastricht; T. Hörch- ner, Amsterdam; P. Schop, Rotterdam; A. Smith, Veendam; P. J. Steekelenburg, Rotter dam; J. C. A. M. Vinken, Tilburg; D. Vroegop, Amsterdam en A. W. A. Wezenberg, 's-Gra- venhage. 's-GRAVENHAGE. (Examen q, behoorend by de akte Staathuishoudkunde M.O.). Geslaagd: de heeren J. Baat, Amsterdam en Th. Roques. Rotterdam. Koersen voor stortingen op 30 December 1939 tegen verplichtingen, luidende in: Reichsmar- ken 75.74, lires 9.55. 'S-HERTOGENBOSCH, 29 Dec. N.V. Boter- mijn. Aanvoer 10150 kg. Hoogste prys 1.65, laag ste prijs 1.61, middelprijs 1.64 per kg. Opgegeven door v. d. Graaf en Co. N.V. Afd. Handelsinformaties Surséance van betaling: Namens de naamlooae vennootschap Darmen- handel „Hcrlda", gevestigd te Amsterdam, doch zaak drijvende en kantoorhoudende te Zaandam, is door dm procureur mr. Rosa Swalef, kantoor- houdende te Amsterdam aan de Weteringschans no. 241, bij dc Arrondissementsrechtbank te Am sterdam ingediend een verzoekschrift om verlen ging van surséance van betaling. Dd. 28 December 1939 is bet verhoor bepaald op Donderdag. 8 Februari 1940, des v.m. tc 10 uur in raadkamer der Rechtbank, in het Paleis van justitie aan de Prinsengracht. Uitgesproken 28 Deo.: Th. H. H. van Eijck, koopman In mu ziekinstrumenten, handelende onder de firma Th. van Eljck-Thomas, Nijmegen, Kronenburger singel 6. R.c. mr. F. M. Fleyte, curator mr. W. H- Meuwissen, Nijm'egen. G. A. A. van Onna, Doesburg, Meipcort- straat 9. R.c. mr. F. M. Pleyte, curator mr. W. B. Helmich, Arnhem. B. L. H. D. J. Peters, Anrhem, Van Fal- landtstraat 18. R.c. mr. F. M. Pleyte, curator mr. A. F. K. Hartogh, Arnhem. M. A. Snel, Nijmegen, St. Annastraat 110- R.c. mr. F. M. Pleyte, curator mr. E. H. Engel- kens, Nijmegen. Armand Jean Louis Faure, privaat-docent Fransche taal en letterkunde, wonende te Am sterdam-Zuid, Van Tuyil van Serooskerken- plein 15 huls. R.c. mr. H. J. Hütschler, curator mr. W. J. M. Vergnes, P. C HOoftstraat 43, Am sterdam Opgeheven wi+gens gebrek aan actief: 27 Dec.: M. A. Schildkamp, kapper. Hengelob. 27 Dec.: A. de B'oer, arbeider, Worm'erveer. 27 Dec.: Jac. Duindam, bloembollenkweeker en exporteur, Hillegom. Gedeponeerde uitdeelingslysten: 16 Dec.: J. Kehl. caférouder, Castricum. Ge ëindigd door het verbindend worden der eenig® uitdeeiingslijst. Uitk. nihil. 20 Dec.: D. Offenberg, behanger, Beverwijk. Idem. Uitk. 6.594 pet. 22 Dec.: C. Oostlander, landbouwer, Zuna, g®" meente Wierden. Idem Uitk. 6 pet. 23 Dec.: H. B. Scheffer, schilder, Hardenberg- Geëindigd door het verbindend worden der uit deeiingslijst. Uitk. nihil voor comcurrenite cre diteuren. 23 Dec.: O. Jansen, kruidenier, Hillegom. Ge" eindigd door het verbindend worden der eenige uitdeeiingsiyst. Uitk. 0.6768 pet. 23 Dec.: C. J. Baele. kaashandelaar, gewoond hebbende te Bilthoven. Idem'. Uitk. 5.957 pet. 24 Dec.: Brune Twiest, stucadoo'r, Haarlent- Idem. Uitk. 2.0.89 pet. 24 Dec.: J. M. Hendriks, aannemer, OrtheB- Den Bosch. Idem. Uitk. 1.449 pet. 25 Dec. G. Deegens, Utrecht. Idem. UitK- 14.2875 pet. 27 Dec.: J. H. Kleine Staarman, pettenfabrf" kant, Steyl-Tegelen. Idem. Uitk. 36.413 pet. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd: de heeren G. Botter, Assen: E. H. Faber, 's-Gravenhage en F, C. van Luyk, Rotterdam.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2